pozytywka@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
Pacjent, słabe ogniwo

Elżbieta Radziszewska:  Tam na szpitalnych oddziałach ratunkowych czeka kilkadziesiąt osób, najczęściej ludzie nie wiedzą, że mają tę nocną pomoc i świąteczną w ramach "peozetu" (podstawowej opieki zdrowotnej). Coś trzeba zmienić. Część osób z wygody, zwykłego cwaniaczenia, udaje się tam.

Przyzwyczaiłam się już, że w państwie Platformy najsłabszym ogniwem jest zawsze obywatel, tak też jest w służbie zdrowia - system sprawny, wszystko hula, tylko z pacjentami same kłopoty. Jak nie starsi ludzie "przyzwyczajeni do traktowania wizyt u lekarza co dwa tygodnie jako rozrywki" (Joanna Mucha) to te tłumy cwaniacko po nocach szturmujące szpitale w sprawach, które mogliby załatwić w dzień. Bo przecież placówki medyczne tip top, jedna lepsza od drugiej a czas oczekiwania na wizyty u niektórych specjalistów wynosi zaledwie kilkanaście miesięcy. To czemu cwaniaczą?

Tylko jakoś NIK trochę inaczej to widzi. W ogłoszonym pół roku temu raporcie z kontroli "Funkcjonowanie systemu ratownictwa medycznego" jasno wskazuje, że problem jest w systemie, a nie w biednym pacjencie na niego skazanym. 

Najwyższa Izba Kontroli: Szpitalne oddziały ratunkowe (SOR) udzielały świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom z zachowaniem obowiązujących standardów. Udzielano ich również osobom, które nie znajdowały się w stanie zagrożenia zdrowotnego, a więc nie kwalifikowały się do takiej formy pomocy. Działanie takie stanowiło naruszenie ustawy o państwowym ratownictwie medycznym. Sytuacja ta stwarza zagrożenie dla pacjentów, którzy faktycznie potrzebują pomocy ze strony SOR i grozi likwidacją tych oddziałów w sytuacji, gdy na skutek wzrostu kosztów stają się deficytowe dla szpitali. (...) Powoduje również nieuprawnione pokrywanie ze środków przeznaczonych na finansowanie lecznictwa zamkniętego kosztów diagnostyki i leczenia osób, które ze względu na swój stan zdrowia powinny korzystać z podstawowej oraz specjalistycznej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. W poszczególnych kontrolowanych szpitalach stanowiły one szacunkowo od 30% do 80% zgłaszających się. W ocenie NIK sytuacja ta była konsekwencją ograniczonej dostępności ambulatoryjnej opieki zdrowotnej oraz braku skutecznego mechanizmu pozwalającego na ograniczenie świadczeń dla osób, które nie znajdowały się w stanie zagrożenia zdrowotnego. (...) Do centrów urazowych kontrolowanych szpitali kierowani byli wszyscy pacjenci z urazami, mimo precyzyjnie opisanych kryteriów kwalifikacji i transportu pacjentów do ośrodka urazowego. Stanowiło to obciążenie dla personelu i powodowało dodatkowe koszty (...) Kontrolowane jednostki systemu w znacznym stopniu obciążane były udzielaniem świadczeń zdrowotnych pacjentom, którzy nie znajdowali się w stanie zagrożenia zdrowotnego, głównie z powodu niedostatecznie zorganizowanej ambulatoryjnej opieki medycznej. Problem ten dotyczył szczególnie szpitalnych oddziałów ratunkowych, które odgrywają kluczową rolę w systemie ratownictwa medycznego. Ograniczenie wykorzystywania SOR do celów niezwiązanych z ratownictwem medycznym uzależnione jest od zmian systemowych poprawiających organizację i funkcjonowanie ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. Doraźną poprawę sytuacji mogą przynieść działania na poziomie poszczególnych szpitali podejmowane przez ich kierowników. (...) Najwyższa Izba kontroli zwraca się do ministra zdrowia i Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o rozważenie wprowadzenia zmian w systemie finansowania SOR. Dotychczasowy system, przy znacznej liczbie zgłaszających się pacjentów, którzy nie kwalifikują się do leczenia na tych oddziałach, powoduje, że ich działalność staje się deficytowa. Stan ten stwarza zagrożenie dla dalszego funkcjonowania SOR, niezbędnych dla prawidłowej realizacji zadań systemu ratownictwa medycznego.

Raport jest przerażający, tak jak przerażające jest każde doświadczenie pacjenta z publiczną służbą zdrowia. Ale co o tym może wiedzieć Radziszewska, na którą pod sejmem czeka karetka, a w razie potrzeby - rządowa lecznica? Nie zwalaj więc, droga władzo, winy na cwaniaczącego pacjenta, bo każdy z nich by wolał iść w dzień do normalnej przychodni niż dobijać się do szpitala. A raport NIK nie pozostawia wątpliwości, że problem jest w systemie, pacjent go używa, czasami nadużywa, ale to nie on go tworzy i nie on go może naprawić. I chciałabym aby ktoś wreszcie zmusił do Radziszewską to wytłumaczenia się co, jako członkini sejmowej komisji zdrowia, zrobiła przez te pół, żeby wymusić na ministrze postulowane przez NIK zmiany. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sobota, 16 marca 2013, kataryna.kataryna

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka :)

    Zmieniłam adres bloga, zapraszam na www.kataryna.net  

  • 12+

    Od niezrealizowanych obietnic wyborczych gorsze są chyba tylko obietnice realizowane „choćby nie wiem co”. Mam tę dziwną przypadłość, że lubię sobie

  • Rankingi bez Granic

    Reporterzy bez Granic:   UE martwi się rosnącym w Polsce autorytaryzmem, od kiedy rząd pod wodzą konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości objął władzę w lis

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
simon.01
2013/03/17 02:29:11
Polecam stronę "piekielni"

Tam ludzie, którzy pracują w służbie zdrowia - ale także ci z drugiej strony barykady - opisują swoje doświadczenia z doraźną pomocą medyczną.

Procent bezczelnych wezwań pogotowia do kataru jest zatrważający.

I o tym była zapewne mowa. Każdy to wie, wszyscyśmy tego świadomi, przynajmniej ci bardziej rozgarnięci - ale czemu nie przywalić Kopacz?

A niech ma, suka wredna - byla by w rządzie PIS, to by kataryna jej aureolkę znalazła. A tak - stwierdza oczywistości - do piekła z nią.

Acha - no i "target" kataryny z tych mniej rozgarniętych:)
-
simon.01
2013/03/17 02:39:40
Sorki - nie Kopacz, Radziszewskiej. Zwykła pomyłka z końca języka: myślisz Jarosław, mówisz - Józef.
Co do metody, że to pozbawiony ludzkich uczuć rząd - i oto popatrzcie, jak to pacjent stal się pomiotem: bardzo skuteczne i demagogiczne nośne stwierdzenie. Niemal prośba o to, by mała dziewczynkę, umarła na skutek czyjejś indolencji w pogotowiu - zrobić nośnikiem obalenia rządu.

Głupie?

Dlaczego?

Emocjonalność jest pislamizmowi nieodłąaczna - czymś rozum zastąpić trzeba - ale, na miłość boską - w tym wpisie jest tyle złej woli, że aż w oczy szczypie.
Radziszewska ma wysyłać karetki do tych wszystkich, co im się zachce - ale rachunki wystawi już Jarosław. Gdy się budżet służby zdrowia załamie.
Brawo.

Ja tam wiem, że PIS, to partia postkomunistyczna, ale żeby czepiać się takich rzeczy?

Choć, z drugiej strony - wypuszczony pajacyk Gliński chciał ponoć (choć pewnie chciał per procura), by każde dziecko do pełnoletności dostawało w Polsce co miesiąc tysiąc złotych dofinansowania.

Stąd i ta czułość kataryny pewnie na niedostępną służbę zdrowia - nie ze swojego płacić będzie.

Że Radziszewska mówi to, co jest oczywiste? Ale nie po naszemu mówi, nie jest to zgodne z dialektyką obowiązującą obecnie na terenie folwarku i Napoleon się nie zgadza. Nie ma tak, że będą nierówne świnie.
-
simon.01
2013/03/17 02:44:19
I teraz wisienka na torcie: ma rację kataryna, że sytuacja polskiej służby zdrowia jest niedobra. Ba, tragiczna nawet.

Ale nie akurat pogotowia i SOR.

Sytuacja służby zdriwia w Anglii i Niemczech jest podobna. Śmieszne? Nie bardzo. Mieszkałem we wszystkich trzech krajach. Wszędzie jest tragicznie, jeśli idzie o pierwszy kontakt medyczny. Tyle, że w Polsce mogło by być lepiej, gdyby lepiej lokować środki finansowe i zreformować system.
Radziszewska - choć systemu nie reformuje - akurat w inkryminowanej wypowiedzi ma jak najbardziej rację.
Dokopmy jej zatem za to, że rację ma:)
-
2013/03/17 10:50:22
Biedny Simon! Zamiast przykładnie w nocy spać /ach, ta bezsenność :(/ pieprzy trzy po trzy, para szesnaście ;0)
Jak zwykle, żadnych konkretów, ale udało się popełnić nawet trzy wpisy :)

Skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle?
Ataki na służbę zdrowia idą ze wszystkich stron. Nie od dzisiaj. To nie jest związane tylko z Arłukowiczem. Kolejne reorganizacje i restrukturyzacje miały ułatwić dostęp pacjenta do służby zdrowia. Miały. Co jakiś czas dokonywane są zmiany kosmetyczne i na tym koniec. Ciągłe apele o zwiększenie składki zdrowotnej skutkują jedynie wzrostem biurokracji i uposażeń zarządów i pracowników NFZ.
Dziwne, że w tym wszystkim co jakiś czas powtarzają się głosy, żeby zlikwidować NFZ, bo nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Pomysł o tyle interesujący, że pozwoliłby ukryć te szwindle, które ciągną się za NFZ od lat.
-
2013/03/17 10:57:18
W jednym @kataryna nie ma racji.
Kolejki do specjalistów w skrajnych przypadkach liczone są latami. To nie żart. Z drugiej strony powtarza się, że wysoko specjalistyczna aparatura medyczna nie jest efektywnie wykorzystana, bo brak funduszy na specjalistów do jej obsługi w ogóle, albo w zwiększonym wymiarze godzin pracy.
Tutaj każdy może mnożyć przykłady ze swego otoczenia. Ale od tego nic się nie poprawi. Na poziomie decyzyjnym brak racjonalnych rozwiązań. Nie istnieją takowe? Czy chodzi o coś zupełnie innego?
-
2013/03/17 11:14:02
Wrócę jeszcze do sprawy potrójnego zabójstwa w Gdańsku.
Do wielu zadziwień z tym związanych dodam jeszcze jedno. O zatrzymanym Rosjaninie powiedziano, że uciekł z Rosji do Polski. Powodem było usiłowanie zabójstwa milicjanta w Moskwie. Dlaczego Rosja nie wystawiła za nim listu gończego? W taką wyrozumiałość z ich strony trudno mi uwierzyć.
-
toto.1
2013/03/17 13:30:37
@prawdziwy.starypiernik
Albo realny koszt zrobienia badania za pomocą tej zaawansowanej aparatury, to circa 100 zł, zaś realna chęć wyrwania przez szpital kasy od pacjenta/NFZ to już 5000 zł. Oczywiście wchodzą to w grę wszystkie koszty około zabiegowe, jak choćby kolejkowe zakwaterowanie na jakieś 2-3 dni delikwenta w tym białym hotelu ośmiogwiazdkowym z full obsługą i wyżywieniem godnym królowej Anglii (przynajmniej w cenie). ;) Taka błyskawiczna ścieżka amortyzacji, jaką podejmuje się instalując robota przemysłowego do lakierowania karoserii.
-
2013/03/17 13:31:51
Tu mamy kolejny przykład efektywności działania policji i służby zdrowia.
www.rp.pl/artykul/616482,990831-Kto-zastrzelil-profesora-.html
Przykład nie najnowszy, ale do dzisiaj nie wyjaśniony. Minęło już przeszło 7 lat :(
-
toto.1
2013/03/17 13:33:28
O tym Rosjaninie o imieniu Samir pisano już wczoraj, że "przyznał się do winy", a dziś czytam "nie przyznaje się do winy". Znaczy się będzie gnił latami w więzieniu wydobywczym PO, aż się wreszcie przyzna, albo popełni "samobójstwo" ze szczęścia jak Claudiu Crulic.
-
2013/03/17 13:34:19
@toto.1
Tu każdy z nas ma swoje spostrzeżenia i wiedzę, mniej lub bardziej udokumentowaną faktami.
-
2013/03/17 13:39:49
W sprawie morderstwa w Gdańsku będziemy przechodzili ewolucję ocen i wiedzy. Trzeba to obserwować. Dla mnie to wszystko nie trzyma się kupy. Poczynając od tego, dlaczego ten Rosjanin dokonał napadu akurat na tą rodzinę? Co tam było atrakcyjnego do zwinięcia, że warto było sprzątnąć aż trzy osoby? w tym maleńkie dziecko? Może śmierć dziecka ma odwrócić uwagę od poważniejszych pytań w tej sprawie?


-
toto.1
2013/03/17 13:47:30
Ja akurat mam okazje porównywać dane na bieżąco, bo od maja 2012 mam w rodzinie medycznego podróżnika po państwowych i prywatnych szpitalach i klinikach. Zaczęli "badania" od atopowego zapalenia skóry, a potem było już tylko śmieszniej. Wszystkie rodzaje zapaleń, w tym wirusowych, bakteryjnych i grzybicznych, alergii, potem przerzucili się na badania wszystkich innych narządów, serce, nerki, wątroba, jelita, trzustka, kilkumiesięczna kuracja sterydami, wreszcie skupili się na płucach i zaczęli szukać raka. Jesteśmy na etapie oczekiwania na kolejną setkę drogich badań na bardzo drogiej aparaturze, a na Ursynowie specjalista po odstaniu swojego powiedział "nie widzę na razie konieczności tego siamtego, proszę poczekać pół roku". Czyli ile "kosztuje społeczeństwo" ten cykl szukania dziury w całym? A może jest to bardzo fajna forma wyłudzania przez placówki ogromnych pieniędzy na niekończące się badania smakowitego emeryta, któremu przecież i tak "coś dolega", więc wszyscy są kryci. Pytanie tylko, kto w tym kraju ma jeszcze wiedzę medyczną, bo że ma ekonomiczną, albo raczej cwaniacka z pchlego targu, to ja już wiem.
-
toto.1
2013/03/17 13:50:46
@prawdziwy.starypiernik
Jakby tam było cos do zwinięcia, to w pierwszym momencie dostalibyśmy komunikat o napadzie rabunkowym, a nie ataku kosmitów z Vulcana, bo mieszkanie byłoby splądrowane. To chyba widać na oko.
-
2013/03/17 13:55:47
Dzisiaj trwa walka między prywatną a państwową służbą zdrowia. Zamiast wiele gadać posłużę się jednym, ale bardzo widocznym przykładem. Sprytny i wpływowy profesor założył ze wspólnikami LUXMED. Zaczynali od zera, czyli od pomysłu. Ile tam umoczono państwowych pieniędzy, to tylko zarząd wie. Ostatnio LUXMED wystawiono na sprzedaż. Wartość rynkowa przekroczyła znacznie miliard złotych. Jak się nie cieszyć z tak udanego interesu?
-
toto.1
2013/03/17 13:56:34
Przed Świętami o świętach i o mowie nienawiści. Uważajmy na życzenia!

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lukasz-Warzecha-dla-WPPL-mowa-nienawisci-atakuje-Boni-na-ratunek,wid,15208558,wiadomosc.html
-
2013/03/17 13:57:50
@toto.1
Z tego wynika, że na bieżąco próbują sklecić jakąś bajkę, ale nikt tego nie koordynuje i co chwile coś spod dywanu wystaje :0)
-
toto.1
2013/03/17 13:59:32
Jednym słowem wojna służb, nikt nic konkretnego nie znajdzie, a Rosjanin (chyba właśnie dlatego wybrany, a nie Polak) ma po prostu przegwizdane za niewinność.
-
2013/03/17 14:01:24
@toto.1
Ja biorę pod uwagę jeszcze taką możliwość, że po procesie wyjedzie do Rosji.
Kto to jest w stanie sprawdzić?

-
toto.1
2013/03/17 14:06:03
W POlskim Wymiarze S. procedura jest taka (uwaga będzie dosadnie ale za to zrozumiale):
1) Najpierw ktoś z palestry pi3rdOlnie jakieś głupstwo
2) Potem wszyscy inni zwijają się jak pracowite mrówki nie po to żeby sprawę wyjaśnić, tylko po to żeby uzasadnić "prawnie" pi3rd0lnięte głupstwo, bo "autorytet prokuratury i sądu nie może ucierpieć" (tysiące ludzi może ucierpieć - szmaciane coś zwane dla hecy "autorytetem" nie)
3) Jak już się to uda, to sprawa jest wyciszana i zamykana. "Winnych" sztuk jeden do kilka siedzi, albo nie siedzi nikt, bo tak trzeba, więc o co chodzi?
-
2013/03/17 14:08:42
W tle mamy znowu powtórkę z rozrywki, czyli apelację b. posłanki PO Sawickiej
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13577054,Sad_rozpatrzy_apelacje_poslanki_Sawickiej___Wyrok.html#BoxWiadTxt

Może się okazać, że ją uniewinnią. A ona w rewanżu wystąpi z wnioskiem o odszkodowanie za szykanowanie i naruszenie dóbr osobistych. W końcu zwrot 50 tys. łapówki musi sobie jakoś zrekompensować.
-
toto.1
2013/03/17 14:55:39
komediowo.pl/title,Najsmieszniejsze-zwierzaki-internetu-odcinek-2,wid,15407641,wiadomosc.html?smpjqticaid=6103ef
-
2013/03/17 15:59:02

REKWIZYTY HISTORII

Teraz różnej maści lewactwo przypomina lata junty wojskowej w Argentynie. A szczególnie jej bezwględnośc w zwalczaniu przeciwników politycznych. Szczególnie podaje się drastyczny przykład, gdy wiezniów wpychano z helikoptera. Oczywiście lecącego. To na pewno nie zbyt przyjemny obrazek. Ten helikopter. Szum wirników. Krzyki. I potem widzimy sylwetkę ludzką jak opada w dół. W dól, bo w górę nie może. Chociaż bardzo się stara. A potem następna sylwetka i następna. I chociaż nie lubię komuchów, lewaków, a także POpapranców, to jednak stanowczo nie chciałbym ich zrzucac z helikoptera. Chociaż Jaruzelowi napluł bym w pysk. Chociaż to...

Ale gdy 1976 roku szalała junta w Argentynie, to u nas też szalała inna junta. Ze swoimi rekwizytami. Nie poslugiwała się helikopterami, ale czarnymi wołgami. Bo własnie w tym roku zabito, a raczej bestialsko pobito ze skutkiem śmiertelnym, księdza Kotlarza. A działo się to w małej miejscowości pod Radomiem. Tylko dlatego, ze wstawił sie za robotnikami w trakcie " Wydarzeń Radomskich" Ksiądz Kotlarz, to taki nasz argentyński papież. Ubogi. Niosący pomoc i wsparcie biednym. Ale to było za wiele dla junty komunistycznej. Wysłali więc do niego czarną wołgę z oprawcami. I ta czarna wołga " odwiedzajaca" plebanie księdza Kotlarza jeszcze do dziś krąży wśród okolicznej ludnosci jako
czarna legenda tamtych lat.

Jeżeli jesteśmy już przy czarnej wołdze, to trzeba koniecznie przypomniec czarną wołgę Berii. Beria jeżdził w tej czarnej wołdze ulicami Moskwy i wyszukiwał piękne dziewczyny. Gdy taka zobaczył jego ochrona wciągała dziewczynę do samochodu. Chociaż moim zdaniem nie była to czarna wołga, a czarny ZIS. 8 cylindrowa limuzyna. Skórzana tapicerka. Tak, ze Beria miał pełen luksus. Limuzyna bezszelestnie sunęła ulicami Moskwy a Beria tłumaczył dziewczynie wyższosc klasy proletariackiej nad innymi klasami.

Z tym Berią to były jaja. A szczególnie kiedy zabito go i skremowano go, jakiś czas po śmierci Stalina. To był taki skurwiel, ze bano się nawet jego prochów. Wiec ściągnieto wielki wentylator i dopiero wtedy rozdmuchano prochy byłego szefa NKWD. A ponieważ działo sie to w Moskwie, wiec chyba dokonano to z jakiegoś dachu. Oficerowie wypili po setce spirytusu i tuż przed wentylatorem rozsypano prochy Berii z jakiegoś pudelka na buty, bo chyba nie z urny.

To na tyle o helikopterze i innych rekwizytach.

-
2013/03/17 17:02:09
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,13578749,Patriarcha_Kijowski__Papiez_jest_skromny_na_pokaz_.html#BoxWiadTxt
Czyżby niektórzy zaczynali zazdrościć Franciszkowi I popularności medialnej?
Wszak to takie ludzkie ;0)

-
2013/03/17 17:17:30
@ simonek

Rzekłeś :

''(...) Radziszewska - choć systemu nie reformuje - akurat w inkryminowanej wypowiedzi ma jak najbardziej rację.
Dokopmy jej zatem za to, że rację ma:)''
.....

Nie ''simonku'' - dokopmy jej za to ,że nie reformuje.
....................

Poza tym ''simonku'' narzekanie na pacjentów to jak narzekanie na przedsiebiorców, że w tym chorym systemie podatkowym próbują działać w miare racjonalnie na miare swych mozliwości (to jest miś na miarę naszych możliwości i systemu :) i szukają strat. ''Strata jako mroczny przedmiot pożądania''.
To jak narzekanie ,że młode matki zakładają firmy i po wyłudzeniu kilku tysięcy zeta, zamykaja działalnośc gospodarczą. Po prostu kobiety postepują na miare socjalizmu i realizują na własna rekę zapowiadaną przez Donka polityke prorodzinną :)))) A wiec wspomagają rząd w realizacji tego co zapowiadał i co mu nie wychodzi (a inni ściskają nogi by przenieść ciąze do 18 marca :) Te mateczki odzyskują de facto zbyt wysokie podatki (ZUS już mówi ze potrzebuje 40 % wiecej wpłat , a wiec to jest studnia Augiasza bez dna i zasad... ZUSowska czarna dziura ) . Okradają mateczki zlodzieji. Trudno potępiać za to, Tak jak nie czepiam sie gangsterów ktorzy likwiduja innych gangsterów. To wyręcza policje.
Poza tym ryba psuje sie u nas od obu stron - od ogona i od głowy. Wszyscy kradną - jedni miliony a inni dwa kubiki drzewa. To jest miś na miarę naszych możliwosci i aspiracji.
.............
Zmieńmy system , bo to łatwiej niz mentalność po 40 latach komuny i 23 latach socjalizmu . Choc pewnie koło sie zamyka bo by zmienic system potrzebna jest zmiana tez mentalności.... ;) Lub przewrót. Choc jak uczy historia - dyktatorzy z reguły idą potem w lewo w ekonomii. Nawet ci ''prawicowi''. Bo tym łatwiej uspokoić ulice. Dlatego mam taki szacunek do Pinocheta - porównywalny chyba tylko z szacunkiem reżysera Oliviera Stone'a do Chaveza :)
.............
I jeszcze piszesz ,ze elektorat pisowski jest taki prościutki - tez tak pisałem, bo to prawda.
I ze jest emocjonalny - emocje nad rozumem. To tez prawda.

tylko wykaz mi ''simonku'' ,ze elektorat PO jest inny, bardziej wyrafinowany :))
To [rzecież czyste emocje ta przedwyborcza mantra ,ze należy glosowac tylko na PO by nie dopuścic do powrotu PiS. To szydzenie moherów na Krakowskim Przedmiesciu i budowanie krzyża z puszek po zimnym Lechu, to tez jakis chory objaw histerii. Polowa wpisów tutejszych palikoto- tusków na forum Kataryny to tez raczej negatywne emocje. Ponad 100 lat temu warstwom wyższym wypadało się nie wywywższac nad ludzi stojących nizej na szczeblu społecznym. Mając poczucie wyzszości jednak tego nie eksponowali - zachowywali pozory. Dziś przynależnośc do ''elyty'' akcentowana jest wyzwiskami wobec ''dołów'' pisowskich. Jednak jak widać kultura ''post-feudalna'' stała wyżej znacznie niż obecna cooltura ''post- proletariacka'' ;) Jednak panie i panowie hrabianki i hrabiowie starały sie ludzko postepować ze szwaczkami i kucharkami i nie sikały im chociaz do koszyczka...
Ale elity to nam wykończyli komuniści i hitlerowcy. Dlatego próby wciągniecia profesorów Kleibera i Glińskiego do polityki , to dla mnie taka rozpaczliwa próba odbudowy czy chociaż zaakcentowania istnienia inteligencji i jej roli w społeczeństwie. Ale u nas za inteligencje to robiły rózne Figurskie i Wojewódzkie. Przynajmniej do niedawna.
......
Uważaasz ,ze platfuski takie inteligentne i ogarniete w przeciwieństwie do pisuaru.
No to wyjasnij mi jak rozumiesz takie słowa :

- problemem ''słuzby zdrowia'' nie jest to ze działa źle lecz t to ,że istnieje...''

P.S. dla ułatwienia zrozumienia tego zdania uzyłem cudzysłowia w odpowiednim miejscu.
Ciekaw jestem jak to rozumiesz :)) czy w ogóle. Obstawiam ,ze zaczniesz szukac kto jest autorem tych słwo i do tego sie przyczepisz . Taki sprytny unik :) Tak właśnie robią pisowcy na tym forum : nie skupiają się na tresci wypowiedzi lecz gnębią autora słów, robiąc mu lustracje do siódmego pokolenia wstecz :))
-
2013/03/17 17:22:30
ERRATA ( na miare mych mozliwości ...) :

miało byc : ''to szydzenie z moherów'' a nie ''szydzenie moherów'' :) Choc pewnie zostanie mi wypomniany tzw. bład freudowski ....
-
toto.1
2013/03/17 17:37:14
uważasz , że poglądy takiego Smolara, Kuczyńskiego czy Hartmana nie są ściśle związane z pochodzeniem? lol
-
2013/03/17 21:54:29
www.rp.pl/artykul/92106,990915-PSL-konrta-Ewa-Kopacz--Zimna-wojna-w-Sejmie-o-male-sady.html
Kiedy PSL-owi opłaci się zmiana frontu?
-
2013/03/17 22:14:35
Nowe chwyty Rosjan w śledztwie smoleńskim
niezalezna.pl/39518-bratnia-wspolpraca
-
2013/03/17 22:16:04
Czy Sikorski takie poglądy wygłasza na trzeźwo?
niezalezna.pl/39509-sikorski-wrak-tu-154m-nie-jest-waznym-dowodem
-
2013/03/17 22:17:57
Kiedyś się mówiło, że zostaliśmy sprzedani. A teraz?
niezalezna.pl/39524-antyrakiet-w-polsce-nie-bedzie

-
2013/03/18 11:47:02
trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,13581166,Pistolet__ktorym_zabito_3_osobowa_rodzine__znaleziony.html#BoxSlotII3img
To jest zbyt proste, żeby było prawdziwe. Zobaczymy jakie będzie stanowisko sądu.
Jeszcze to
... robi się to tak, służby mordują rodzinę zagrażającemu procederom świadka, następnie podrzucają do domu cudzoziemcowi dowody
-
2013/03/18 13:46:30
Bareja jak Lenin - wiecznie żywy .
Zarówno problemy producentów biomasy jak i tych co walczą przeciw ''degradacji'' miast powiatowych w związku z reformą sądów , to istny miś. Mis jaki jest każdy widzi.- na miare naszych możliwości ...
Co do producentów biomasy to jakos nie mam empatii do uczestników tego obłędnego chocholego tańca w naszej i europejskiej gospodarce.
Nie mam za grosz współczucia dla tych co w znoju walczą bohatersko z problemami nie znanymi nigdzie indziej poza socjalizmem. Socjalizmem niestety niemal swiatowym ... Okazuje się ,ze kraje teoretycznie komunistyczne , jak Chiny - jeszcze najmniej przejmują się walką z ''globciem'' i innymi totalitarnymi bzdetami, majacymi za zadanie wydymanie finansowe obywateli , by kraje najbardziej zaawansowane technologicznie mogły zarabiac na prawach patentowych i ... powietrzu. . Bo z ekologią to nie ma nic wspólnego - ochrona srosowiska to tylko alibi dla dyktatu wobec uboższych krajów : albo kupicie nowe technologie albo płacicie kary emisyjne. Nie mam nic przeciw technologiom ale nie można zarzynac gsopodarek rozwijajacych sie. Tym bardziej ,ze ewentualny spadek emisji CO2 to najwyzej 3 % w skali swiata. Kropla w morzu a skala zniszczeń gospodarczych, bezrobocia i nędzy ogromna. Wydaje mi sie nawet do Donalda T zaczyna docierac ta prawda...

takim samym misiem jak globcio, są powiaty. Ja mam dla pana Burego z PSL plan wymienny - przywróccie sobie sądy w maiastach powiatowych ale za to zlikwidujmy powiaty .
Bo przeciez nie moze byc taka ,ze walka z degradacją miasta ma polegać na tworzeniu sztucznego centrum administracyjnego. Sam przymiotnik ''powiatowy'' nikogo nie nakarmi. Wręcz przeciwnie - administracja kosztuje. Pieniądze w błoto.

Cos nie słysze by Palikot walczył zajadle z powiatami jak walczył z Wandą Nowicka czy z krzyżem. A zapowiadal to w programie wyborczym. Jak widac na potrzeby wyborczej ściemy zapamietał moja propozycje z Łukowa sprzed 4 lat :) Akurat na to z 4 pytan (propozycji) mi nie odpowiedział - moze dlatego ze za moimi plecami siedziało od cholery urzędników ze starostwa w Łukowie i nie chciał ich wkurzać :) Dopiero w cztery oczy rzekł mi mantre , którą bodaj obśmiewał ''piernik'' : BRAK WOLI POLITYCZNEJ W SEJMIE

Wola sejmu to jakis metafizyczny , odrębny byt

Wola Ori - jakby rzekł bohater serialu 'Gwiezdne wrota'' :)
-
2013/03/18 14:12:27
Pewnie gdy kiedyś w wyniku załamania gospodarki trzeba bedzie ciąć koszta administracyjne, to podniesie się larum : ''państwo nas oszukało ! Kształciliśmy sie na urzędników pełni wiary i ufności w świetlana przyszlość biurokracji , bo każda ekipa obejmująca wladze rozbudowywała aparat urzędniczy. I teraz co ? mamy moze zapierdalac na budowie w Niemczech czy w Szwecji , jak jakis frajer z Wiłkowyj ? To po to studiowaliśmy nauki polityczne, administracje, socjologie i inne bzdurne kierunki ? Nie o take Polske my walczyli... Nie o take ...''

na razie te lamenty to czysta fanatstyka naukowa :)
Ale juz lamentują producenci biomasy.
mam nadzieje ,ze lamentów nierobów, szkodników czy nawet podwykonawcow tychże szkodników bedzie wiecej słychować.
Bo to będzie oznaczać ,ze księżycową ekonomie trafia szlag :))))
Ameno
-
2013/03/18 14:53:47
Z niekończącego sie cyklu , czyli jak brat z bratem
......
Brat wypalił przy wódce na imieninach (obchodzi je w Dzień św. Patryka) :

- widać za oknem jak klimat sie ociepla :)

ja na to oburzony :

- aleś ty głupi chłopie ! To jest właśnie dowód ,ze wysiłki ekologów są skuteczne ! Jednakze aby to powodzenie było stabilne i postępujace , to konieczny jest dalszy wysiłek fiskalny . Ale efekty - co widac za oknem- są nader zachęcajace : więc kazdy teraz chetnie zapłaci wyższe podatki (wyższe ceny prądu , itd)

-
2013/03/18 14:54:55
Brak woli politycznej, to eufemizm, może nawet skrót myślowy. Sprowadza się do tego, że w obecnym składzie Sejmu i Senatu jest zero szans, żeby znaleźć logiczne i racjonalne rozwiązanie danego problemu. Tak jest w każdej kadencji Sejmu i Senatu od lat. Posłowie i senatorowie są związani interesami partyjnymi, a bardziej chyba osobistymi i nie są zainteresowani naprawą wszelkich błędów widocznych przez każdego obserwatora, za wyjątkiem tych którzy mają realny wpływ na dokonanie zmian.
Sprawa biomasy to nie nasz wymysł krajowy. Wynikał z obowiązku wdrożenia odpowiedniej dyrektywy unijnej. To była możliwość zrobienia majątku przez kilka osób, a z drugiej strony jest powszechny opór społeczny. Powodów jest kilka.
Ostatecznie to nie bardzo wychodzi, bo wdrażanie następuje metodą nakazów administracyjnych, a te zawsze powodują opór społeczny. Powód najczęściej jest stały, brak uzasadnienia ekonomicznego. Przykład pierwszy z brzega, do produkcji biomasy słomę skupuje sie na Ukrainie, bo na miejscu jest jej za mało.
-
toto.1
2013/03/18 15:07:30
Zaczynają się chochole tańce wokół Samira. Teraz, gdy społeczeństwo zostało już odpowiednio przez merdia podburzone i wysterowane, okazuje się, że "fachowcy" policyjni widzą tylko trzy dziury po kulach i ani jednego uderzenia kolbą. Ciekawe co dalej wydarzy się w tej komedii Barei. Chyba wkrótce lekko ociężały umysłowo Samir popełni jakieś finezyjne samobójstwo w niemonitorowanym kąciku celi. A swoją drogą teraz okazuje się, że tern drobny cwaniaczek miał naturę żuczka - obchodził teren i zabezpieczał każdego śmiecia i każdego robala, który pozostawał zbyt długo bez właściciela. Czyli krótko mówiąc, służby mogły mu paczki z "rzeczami z mieszkania w Gdańsku plus pistolet" przygotować przewiązane kolorowymi tasiemkami na okolicznym śmietniku. Natura żuczka zgodnie z przewidywaniami i tak zrobiłaby resztę. Jeśli jednak jest aż taka presja prokuratury na tę jedną wersję, to znaczy, że wie ona bardzo dobrze, kto to zrobił i dlaczego. Wie też już dlaczego innych nigdy złapie.
-
2013/03/18 15:48:26
W komentarzach powtarza się jeden motyw. Szybkość z jaką policja i prokuratura dochodzą do końcowych ustaleń śledztwa. Szybko znaleziono sprawcę, bo zlokalizowano telefon zamordowanych. W ciągu dwóch-trzech dni ustalono, że strzelano z broni znalezionej przy zatrzymanym. Na miejscu znaleziono fanty z domu zamordowanych. Nie wiadomo ile tego było /na wagę/, ale wiadomo, że sprawca nie ma samochodu.
Opowieści o przyczynach osiedlenia w Polsce, to odrębna sprawa. Rzekomo rodzina mieszka tu już 20 lat. Tymczasem sprawca, który ma obecnie 32 lata służył w armii rosyjskiej. Krótko, bo krotko, ale nikt tego nie kwestionuje. To było około 10 lat temu.
Tak można długo. Widać, że nikt tego nie ogarnia.
-
2013/03/18 16:59:01
prosze nie traktowac mego wpisu zbyt powaznie :) To bardzo luuuuźny głos w dyskusji na temat handlu bronią .Nie wiem, nie znam sie , zarobiony jestem... Akle skoro polski wegiel kupuja Czesi a potem odkupuja Polacy (bo jest i tak taniej ) , to jestem w stanie sobie wyobrazic ,ze polską broń kupują Amerykanie (bo jest tania ) a potem .... kupuje nasza armia i wszyscy są zadowoleni. I dziwie sie bardzo ,ze nikt z Polski jeszcze nie dostał nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii ... To kraj cudów ekonomicznych. Ale moze za cuda nie dają nagrody ?Chociaz niektórzy noblisci to tez nieźli magicy :)
..........................

gdy ''toto'' pisał ,ze to absurd by Jankesi kupowali broń z Polski, to przypomniał mi sie film ''Szakal'' z Brucem Willisem.... pamietam jak puchłem z dumy gdy Szakal wybrał do zamachu polski karabinek :))

A oto fragment Wikipedii :
''(...) W porównaniu do pierwowzoru książkowego istnieją duże różnice. Akcja przeniesiona jest do USA lat 90. Zamiast OAS, mocodawcą zamachu jest rosyjska mafia, a celem zamachu jeden z wysokich dygnitarzy administracji USA. Innym odstępstwem od pierwowzoru jest wprowadzenie trzeciej głównej postaci Declana Mulqueena, uwięzionego terrorysty z IRA który pomaga służbom śledczym namierzyć "Szakala" (postać taka nie ma pierwowzoru w książce).

W filmie występuje drobny akcent polski "Szakal" rzekomo używa wielkokalibrowego karabinu maszynowego produkcji polskiej, jednak w rzeczywistości jest to zmodyfikowany dla potrzeb filmu amerykański wielkokalibrowy karabin maszynowy M2HB. Film zbierał raczej słabe recenzje.

Ciekawostki :
- Role odrzucili Sean Connery, Liam Neeson i Matthew McConaughey

- Bruce Willis poprosił o przerobienie sceny, w której zabija homoseksualistę w taki sposób, żeby bardziej ewidentny był motyw: homoseksualista zginął, ponieważ rozpoznał Szakala, a nie z powodu swoich preferencji seksualnych.
(Biedroń byłby dumny :)- RT

- Zanim zaangażowano Bruce'a Willisa rolę Szakala proponowano Richardowi Gere. Gere wolał jednak zagrać bohatera pozytywnego.
( laluś !- RT)

- Po zakończeniu zdjęć do filmu Gere i Willis podobno obiecali sobie nigdy więcej ze sobą nie pracować.
( to dobrze świadczy o Willisie i jego instynkcie samozachowawczym :)- RT

- 91-letni Fred Zinnemann, reżyser filmu "Dzień Szakala" z 1973 roku, na podstawie którego opiera się ta wersja, w zasadzie na kilka miesięcy przed swoją śmiercią wywalczył ze studiem Universal zmianę tytułu. Uznał, że jego film przetrwał próbę czasu i nie życzył sobie, aby remake nosił identyczny tytuł.

(Zinnemann sie szanował ! Dobrze ze chociaz nikt nie robił remaku ''W samo południe'' . Wystarczy ze w 1989 Gary Cooper zamiast Gwiazdy nosił znaczek Solidarnosci :)- RT
-
toto.1
2013/03/18 17:01:22
Mówiłem? Robi się jeszcze śmieszniej niż w przypadku Papały:

www.se.pl/wydarzenia/kraj/samir-s-morderca-ruski-killer-zamordowa-tez-wascicielke-kantoru_312549.html

Bestialskie morderstwo w Gronowie dokonane jesienią 2012 roku wstrząsnęło Polską. Morderca ubrany w wojskowe moro, z naciągniętą na twarz czarną kominiarką wszedł wieczorem 18 września do kantoru i wyciągnął broń. Z bliskiej odległości cztery razy strzelił do właścicielki kantoru Małgorzaty W. Kiedy kobieta konała w kałuży krwi, bandyta spokojnie okradał kasę. Zapakował do torby kilkadziesiąt tysięcy złotych i uciekł swoim oplem.

Bezskuteczne poszukiwania mordercy, który z zimną krwią zastrzelił Małgorzatę W., trwają do dziś. Zaraz po zatrzymaniu Samira S. policja zaczęła wiązać bestialski mord z Gdańska z napadem na kantor w Gronowie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że trwają już ponowne przesłuchania świadka tego napadu. Oba mordy łączy również bezwzględny i krwawy sposób działania.


To koliduje z doniesieniami sąsiadów Samira, że delikwent nie posiadał samochodu.
A tu kolejne bajdurzenie pokuratury:

www.dziennikbaltycki.pl/artykul/785267,morderstwo-w-gdansku-samir-s-aresztowany-na-trzy-miesiace,id,t.html

Według informacji pojawiających się w mediach Samir S. miał wcześniej służyć w wojsku, m.in. na misji w Czeczenii. Policja miała również znaleźć spalone ubranie Samira S., które miał mieć na sobie w dniu morderstwa. Mężczyzna miał również wskazać miejsce, w którym ukrył broń pochodzącą z morderstwa.

"Fakt", powołując się na nieoficjalne informacje, podaje, że Samir S. zaplanował rabunek i morderstwo. Miał również torturować swoje ofiary. Według tych doniesień - dorosłych związał i zakneblował, nie oszczędził również czternastomiesięcznego dziecka.


Koliduje z informacja pokuratury, że Samir nie przyznaje się do popełnienia inkryminowanego czynu, no jak do k... nędzy miał wskazać pistolet? lol

To samo tyczy się wiązania, torturowania i kneblowania. Nic takiego nie wynikało z informacji z pierwszych oględzin, a jedynie fakt równego ułożenia ciał obok siebie.

Ktoś wyraźnie robi ludzi w kretyna, bo "od rozstrzygania zasadności oskarżeń jest sąd". No taaa, a pokuratura jest od wrabiania i urabiania dowodów. Podział pracy.
-
2013/03/18 17:15:24
Bzdur ciąg dalszy
trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,13579776,Zamordowana_rodzina__Zbrodnia_z_powodu_bagnetow_i.html#BoxSlotII3img
Dziennikarza, który to pisze powinni pozbawić prawa wykonywania zawodu.
Tekstu nie będę komentował. Proszę poczytać. Łącznie z komentarzami.
-
toto.1
2013/03/18 17:22:37
Ja już nawet sobie to wyobrażam....

Wieczorem po 21.30 Samir zdecydował się na wycieczkę towarzyską do swojego starego znajomego z Czeczenii o nazwisku Denat K. z Gdańska. Ponieważ nie posiadał telefonu, więc zadzwonił do niego z komórki, którą znalazł kiedyś przy śmietniku i do tego miała już kartę, że będzie późno i żeby znajomy nie kładł się spać tylko przygotował coś na ząb. Powiedział też, żeby nie kładł dziecka spać, bo to nie ma sensu. Jak będzie je torturował to i tak nie zaśnie, więc po co. "No to będę za jakieś półtorej hodziny jak złapie stopa, a jak pojadę pekaesem to będę rano". Po przyjechaniu do Gdańska uruchomił swój tajny czasy rosyjskiej armii, który cofnął czas w okolicy bloku znajomego o jakieś 5 godzin i jednocześnie teleportował go do mieszkania obok. itd.... Po dokonaniu napadu rozwiązał, rozkneblował i wyleczył z powierzchownych ran całą martwą trójkę za pomocą czaru Heal Area. Wyszedł z workami łupu do swojego auta zaparkowanego pod blokiem. Nie wiedział skąd się wzięło ale co tam - grunt to prunt. Wrócił ze wszystkim do domu, rozpakował i poukładał ładnie, pieniądze włożył do kredensu, pistolet schował tak, żeby śledczy nie mieli problemów ze znalezieniem i w kapcioklapkach oraz dresie ruszył ku granicy z Kaliningradem, żeby zbiec. Na szczęście został w porę schwytany, bo by nieszczęśnik ućwierknął na mrozie. Jazda jak po żurku na hubach ;)
-
toto.1
2013/03/18 17:24:13
@prawdziwy.starypiernik
Ciocia ma całkowitą rację. To musiał być szaleniec skoro w klapkach zwiewał do Rosji.
-
toto.1
2013/03/18 17:28:47
- Zdziwiła się pani, że to on mógł zabić w Gdańsku?

- Szczerze mówiąc: nie - odpowiada Stefania. - Zawsze zastanawiałam się, czemu on wychodzi wieczorem i wraca dopiero nad ranem. Chyba chodził na szaber. Kiedyś patrzę, a on taszczy jakieś paczki. "Wyprowadzasz się, Samirze, czy co?". A on na to: "Meble kupiłem w Ikei w Gdańsku, o połowę tańsze niż w Elblągu". Jakoś na meble mi to nie wyglądało. Diabli wiedzą, czym się naprawdę zajmował.


Kiedyś, to mogło znaczyć także w grudniu po południu w 2010. No ale "meble z Gdańska" przywiezione w nocy gdzieś około 2010 roku, to oczywisty dowód, że pochodziły z napadu na kolekcjonera. lol

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13579443,Czy_to_on_zabil_w_Gdansku_3_osobowa_rodzine_.html
-
toto.1
2013/03/18 17:31:42
I najważniejsze: W środę wieczorem, gdy w Gdańsku doszło do zbrodni, Samir - według Stefanii - do godz. 21.30 był w domu. Następnie wyszedł i wrócił nad ranem. Jeśli rzeczywiście odbył podróż do Gdańska i z powrotem, nie był sam - ktoś musiał wozić go samochodem.. Równie dobrze kolega Samira i Brunona mógł zawieźć go do Ikei, załatwić sprawę sam i potem wrócić z Samirem i poprosić go o przechowanie paczek. Bardziej się kupy trzyma nić tajny R-US-Czasy cofający godzinę.
-
toto.1
2013/03/18 17:38:43
Wystarczy poczytać komentarze...

jgalka:
najlepsza w tym wszystkim jest typowa babcia-sasiadka. przede wszystkim ja powinni przesluchac a nie kazac jej zamykac drzwi :) wszedzie wsadzi rylo, wszystko wyweszy i wypatrzy

condor82:
Prawdopodobieństwo że działał sam jest niewielkie.Policja boi się chyba rzeczywistych sprawców.

tajlerdarden:
Niestety będzie musiał popełnić samobója w areszcie...

wilma.flintstone:
Coz, ze ktos go "podwiozl samochodem", a ze de facto sprawa ma podwojne lub i potrojne dno jest raczej jasne. No chyba, ze facet jest kompletnym zwyrodnialcem i zmasakrowal niewinnych ludzi dla paru zlotych. Tak sie tez zdarza, ale w tym przypadku to raczej watpliwe.

megaxs:
Mnie zastanawia tylko jedno, bo nigdzie się o tym nie mówi, nie pisze, bazując na jakich przesłankach wytypowano go jako mordercę, bo miał PRAWDOPODOBNIE fanty z mieszkania ofiar, a skąd psy o tych fantach wiedziały? Coś ta sprawa grubymi nićmi szyta.

supertlumacz:
Urodzony 28.09.1981 , ojciec miał rzadkie tureckie imię FIRKRET, zameldowany w Moskwie, skazany na 10 miesięcy w Kaliningradzie, zatrzymany w Elblągu - to ta sama osoba. Więcej pod poprzednią wiadomością na ten temat gdzie jest ponad 390 komentarzy.

lindhorst1:
Swego czasu głośna była sprawa zabójstwa (przypadkowego) studenta z Warszawy. Domniemanych sprawców ujęto też bardzo szybko. Dzielni chłopcy z policji i prokuratory zainkasowali sowite nagrody. W sądzie oczywiście wszystko się posypało, oskarżonych uniewinniono. Nic mi nie wiadomo o tym, by dzielni stróże prawa zwrócili nagrody. Kłopot polega na tym, że polskim prokuratorom i "słuzbom" nie sposób już wierzyć. Znaleziono przedmioty z mieszkania ofiar? Jakiś czas temu nasi szeryfowie po raz kolejny pomylili adresy i zmasakrowali Bogu ducha winnych ludzi. Oczywiście natychmiast "znaleziono" u nich działkę marihuany. Kilka tygodni temu ostrzelano przypadkowych pasażerów samochodu, raniąc jednego. Też któryś z nich miał rzekomo marihuanę (co za przypadek!). Ano, zobaczymy, ale tej akurat sprawie należy bardzo bacznie się przyglądać.

wiceherszt:
Jakoś nie mogę uwierzyć że to właściwy sprawca. Znalezione "łupy" są wyjątkowo dziadowskie i jest raczej wątpliwe żeby człowiek zdolny do tak makabrycznej zbrodni zdecydowałby się na nią tylko po to żeby je zdobyć. Wersja z "powiezieniem przez kogoś do Gdańska" jakoś też mi nie leży, no bo jak to wygląda? Tajemniczy nieznajomy podjeżdża do faceta w Elblągu, jadą razem do Gdańska, tam strzelają do niemowlaka (przy czym wiadomo że po czymś takim policja będzie stawała na głowie, żeby wykryć sprawcę), następnie jak gdyby nigdy nic przestawiają ciała, zabierają kilka bezwartościowych fantów i spokojnie wracają do Elbląga, gdzie jeden ze sprawców odjeżdża w siną dal a drugi beztrosko zanosi zrabowane rzeczy do swojego mieszkania.
Tam "szykuje się do ucieczki, tyle że dziwnym trafem nie odwozi do siostry (albo nie morduje, skoro to taki killer) kotów, o których wiadomo że w pustym mieszkaniu będą miauczeć, skrobać, babcie z sąsiedztwa wezwą policję która może wejść do mieszkania i przypadkiem znaleźć tam jakieś ślady....
Wszystko to jest po prostu bez sensu a to, że gość wychodzi wieczorem, znika na noc i wraca nad ranem z workiem fantów nie robi z niego od razu mordercy trzyosobowej rodziny. Szczerze powiedziawszy to nie napawa mnie optymizmem świadomość, że w czasie kiedy policja bawi się z tym facetem prawdziwy sprawca może spokojnie gdzieś sobie łazić...
-
toto.1
2013/03/18 17:52:05
Ooo ooo oo o już usłużne POlitruki wdrukowują w łepetyny POspólstwu kolejne "fakty":

majmajka:
Torturowanie 14 miesięcznego dziecka, przestrzelenie mu kolanek na oczach rodziców, później strzal w głowkę... Bestia, nie człowiek. BESTIA ! Powinien bać się tak jak oni, i czuć to samo co czuli oni. Kara śmierci to za mało.
Opis tego typa pasuje , ze był sprawcą. Niedorozwinięty, tępy, prymitywny gad.


Niedługo się okaże, że tam były całe ściany podziurawione kulami z całego spektrum kalibrów 0.38, 0.45, 0.54, 0.56, 0.72, działka kutrów patrolowych, baterie przeciwlotnicze, działa artylerii z Torunia (to ważne skąd), działa okrętowe i super hałbica - Das Howitzer, która zburzyła Warszawę w 1939. Ogólnie budynek nadaje się już tylko do wyburzenia.
-
2013/03/18 18:10:33
Dlatego pisałem, że usiłują z nas robić głąbów. I nikt nie kontroluje tego co sukcesywnie wypływa ze śledztwa.
-
2013/03/18 18:13:51
Kiedyś się mówiło, że dla dobra śledztwa minimalizuje się informacje uzyskane w trakcie jego prowadzenia. Tu jest dokładnie odwrotnie. Pełna dezinformacja.
A to już daje do myślenia.

-
toto.1
2013/03/18 18:17:39
Dla nas może to sie wydawać śmieszne ale to nie jest wcale śmieszne. Jednak ludzie sobie żartują: niezalezna.pl/39549-morderca-z-gdanska-trafil-do-aresztu
-
toto.1
2013/03/18 18:20:22
ściema na całego:
A mnie się wydaje, że przypadkowo złapano jednego z seryjnych zabójców. Zabójca ten prawdpodobnie pomylił wskazany mu adres, pod którym miał wykonać egzekucję.Takie adresowe pomyłki zadarzją się nawet Policji.
Śmieszy mnie pokazywanie starych klamer od pasów wojskowych i zardzewiałego chełmu, gdy wiadomo, że z garażu zabitego wywieziono dwie ciężarówki skrzyń z magazynkami do kałasznikowów. Jeśli zabici mieli cokolwiek wspólnego z hendlem bronią, to chyba tylko w chatrakterze firmy "słup". Prawdziwi mafiosi kryją się nadal za ich niewinną śmiercią. Pytanie retoryczne, komu w Polsce potrzeba tyle broni maszynowej? Gdańskiemu Freikorpsowi, czy spiskowcom z WSI?
Może by tak wreszcie zamknąć ruską granicę?

Podobają mi się niektóre dowody winy:
1. Urodził się w Azerbejdżanie - silny dowód
2. Samir - no z takim imieniem towarzyszu...
3. Służył być może w armii rosyjskiej - 50% winy
4. Mieszkał w Elblągu i prowadził sklep - znamy takich dobrze !
5.Być może był skazany przez rosyjski sąd- kolejne 15% (jak Chodorkowski i inni).
6. Policja sfotografowała sztućce i klamry od pasów - Mat bandyto!

LIPA:
Przy Lee Harveyu Oswaldzie też znaleziono karabin,nawet z dymiącą lufą
A Zirajewskiego trzymali w areszcie kilka lat aż zmarł-przez ten czas prawdziwi zabójcy Papały zatarli ślady

-
toto.1
2013/03/18 18:25:01
@prawdziwy.starypiernik
Najważniejsze były pierwsze wrażenia, a te wskazywały na dwa motywy: konieczność złożenia zeznań w sprawie z oskarżenia o przemyt broni oraz porachunki mafijne. Widocznie nic innego nie wzbudziło "podejrzeń" śledczych. Ani burdel w szafkach, ani brak drobnej elektroniki czy nawet broni. O garażu już nie wspomnę.
-
2013/03/18 18:42:49
Ja ciągle zwracam uwagę na logikę opublikowanych faktów. Zamordowany zbierał militaria na polach bitew. Miał tam jakieś sukcesy. Ale świadkowie mówią, że z tego nie dało się ani wyżyć, ani zrobić majątku. W innym miejscu piszą, że wysłał do USA kilka sztuk elementów do Beryla /przejęte przez polskich celników. To też z wykopalisk? To bieżąca produkcja. W innym miejscu piszą, że z garażu policja /czy saperzy/ wywieźli skrzynie magazynków do Kałasznikowa. Zamieszany w sprawę miał zeznawać jako świadek! Czego?
-
2013/03/18 18:51:59
A tymczasem ...
Główny oskarżony w aferze FOZZ, w nagrodę za dobre sprawowanie, wychodzi przedwcześnie z więzienia. Zobaczymy, czy mu się to opłaci? Był dyskretny, ale czy to wystarczy?
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13582693,Glowny__bohater__afery_FOZZ_wychodzi_na_wolnosc.html#BoxWiadTxt

p.s. Mnie się wydaje, że w tytule jest błąd merytoryczny. W III RP największy przekręt to była afera Art-B. Żemka oskarżyli o przewał około 580 mln zl, a Bagsiki przewaliły około 4,6 mld zl. To różnica. Spora. Przynajmniej dla mnie.

-
2013/03/18 19:05:14
Skłaniam się do wersji, że to morderstwo miało być sygnałem dla kogoś żyjącego. Potencjalnego świadka?
Symbole też mają swoją wymowę.
-
toto.1
2013/03/18 19:27:50
A może zamieszani w śledztwo chcieli trochę urobić świadka, żeby nie było wpadki w sądzie i trochę przesadzili? Dobudowali do pierwotnej sprawy "pięterko" z posiadaniem nierejestrowanej broni i co najmniej elementów do produkcji materiałów wybuchowych. Wjechały chemikalia, a potem wstydliwie wyjeżdżały "tylko" puste magazynki do Kałacha. W trakcie urabiania zginęło przypadkiem dziecko i potem trzeba było rozwalić świadków? Początkowo nie było zgodności co upozorować, to upozorowano egzekucje mafijną. Potem u Samira znalazły się odznaki, telefony, laptopy, za chwilę plazma i lodówko-zamrażarka, fortepian, może półciężarowy wan, a nawet zaginiona flota OLT i 4 tony trotylu Brunona. Coraz bardziej WAŻKIE dowody. Byle do wiosny.
-
2013/03/18 20:11:11
Kolejna ciekawostka. Podobno Samir znał denata. Podobno.
-
toto.1
2013/03/18 20:22:16
@prawdziwy.starypiernik
No trudno żeby w takim przypadku nie znała go policja przed morderstwem. Musiał też być sprawdzany w trakcie śledztwa o przemyt broni i obserwowany. Jeśli jest on zawodowcem, tak jak twierdzi policja, to chyba w rankingu absolwentów lecznic psychiatrycznych, skoro przyłazi "rozliczać krwawo porachunki" w takich okolicznościach. Tak jak powiedziałeś, nic tu się kupy nie trzyma.
-
toto.1
2013/03/18 20:27:21
Widocznie coś się tam w sprawie zaśmiarda, bo jest już nowa wrzuta:

Strach i niepewność - czy mieszkańcy Leśnej na Dolnym Śląsku są zatruwani? Jeżeli tak, to od jak dawna? W tamtejszych domach z kranów płynie radioaktywna woda. Jeśli zawiera najbardziej niebezpieczne izotopy radonu, mieszkańcom grozi choroba popromienna. Na wyniki badań trzeba czekać aż sześć tygodni.

Radon w naturalny sposób gromadzi się w jaskiniach, kopalniach, a nawet w piwnicach domów. Polecam Wiki na początek.

Radon jest pierwiastkiem stosowanym w medycynie - naturalnie występujące wody radonowe stosuje się do kąpieli w rehabilitacji chorób narządów ruchu, zarówno tych pourazowych jak i reumatycznych. Kąpiele radonowe stosowane są też dla leczenia cukrzycy, chorób stawów, chorób tarczycy oraz schorzeń ginekologicznych i andrologicznych. Przedawkowanie radonu lub stała praca przy kopalinach, gdzie są silne emanacje radonu, wpływa niekorzystnie na zdrowie.
-
2013/03/18 20:29:17
To tylko potwierdza, że sprawa ma podwójne, albo nawet potrójne dno. Może kiedyś coś konkretnego ujawnią. Sądząc po tym co robią dotychczas, mam bardzo poważne wątpliwości.
Tak, czy inaczej trzeba sprawę obserwować. Nawet z czystej ciekawości.
-
2013/03/18 21:22:23
My tu pierdu, pierdu, a tam idzie gra o baaaardzo duże pieniądze
madrapolska.blogspot.com/2013/03/cypryjski-spektakl-wyrezyserowany-przez.html
Jeśli ktoś dał nabrać się na cypryjski spektakl serwowany nam od kilku dni przez Unię i rosyjskich polityków - to bardzo mu współczuję. Staliśmy się świadkami gry zainicjowanej przez stronę rosyjską po to, by Putin mógł uratować miliardy euro zdeponowane w cypryjskich bankach przez rosyjską mafię. Inaczej bowiem nie można nazwać tych osób i instytucji, skoro są to pieniądze najczęściej pochodzące z nielegalnych źródeł.

Rosjanie postrzegają Cypr jak drugą ojczyznę. Raj podatkowy jest dla nich faktyczną oazą, w której do tej pory czuli się bezpiecznie. To właśnie Cypr miał być dla Putina bramą otwierajacą swe podwoje na rynek finansowy strefy euro. Pokonał wiele trudności na drodze do realizacji celu. Do rozwiązania pozostał mu tylko jeden problem - jak przekonać opinię publiczną Unii, że pieniądze rosyjskie na Cyprze są legalne i nie należy ich w żaden sposób kontrolować.

-
2013/03/18 21:26:26

KRYPTONIM " BANKOMAT"

Własnie wczoraj przeczytałem, że w tym roku miały byc manewry niemiecko - rosyjskie,
ale je odwołano. I będą w 2014. Nie jestem generałem, ba nawet nie jestem kapralem sztabowym i nie mam pojęcia jaki może byc cel wojskowy takich manewrów? Jaki ma byc ten hipotetyczny wróg, i jakie to ma byc hipotetyczne zagrożenie? Ani też nie wiem na jakim terytorium mają odbyc się te cwiczenia. Bo chyba nie w Polsce...

Ale teraz, po tym co wydarzyło się na Cyprze, proponuje aby takie cwiczenia odbyły się własnie tam. Oraz co staje się bardziej oczywiste. Berlin i Moskwa ma tam do odegrania kolosalną rolę. Niemcy powinni zaprowadzic na Cyprze większa dyscyplinę finansową. A Rosjanie powinni dopilnowac te 20 mld dolarów które tam mają zdeponowane.

Pozostaje jeszcze do uzgodnienia nazwa manewrów?
Proponuje " Bankomat" bo lud cypryjski już szturmuje bankomaty.

No i jeszcze jedna sprawa.
- 1914. I wojna światowa
- 2014 manewry Rosja - Niemcy na turystycznej wyspie Cypr.

I to się własnie nazywa postęp.


-
2013/03/18 21:35:13
@Marek
Nie dowcipkuj, bo sprawa jest bardzo poważna. Manewry odwołano, bo byłyby źle odebrane w Polsce.
www.gazetaprawna.pl/artykuly/690382,niemcy-odwoluja-tegoroczne-manewry-wojskowe-z-rosja.html
-
toto.1
2013/03/18 22:04:12
Krótko mówiąc uderzyłyby w reżim.
-
2013/03/18 22:06:50
Najważniejsze, że się przejęli ;0)

-
2013/03/18 22:24:57
Pierniku.
Jeżeli dowcipkuje to przez łzy.

Aha, widzę panowie, ze Was interesuje temat zabójstwo rodziny w Gdańsku.
Ten Samir chodził z ukradzioną komórką. To była komórka jednej z ofiar. Tej kobiety.
Wiec dlatego tak szybko i " punktowo" go zlokalizowano.

Wariat, czy co?

-
2013/03/18 22:31:39
@Marek
Ja tak tylko pro forma.
Co do zabójcy, to według mnie jesteśmy świadkami niezłej ściemy.
Dezinformacja idzie pełną parą. Czym to się skończy?

-
2013/03/18 22:38:28
www.rp.pl/artykul/21,991280-Pod-Biala-Rawska-falszowano-mieso-.html
Właściciela tego zakładu powinni do końca życia karmić takim mięsem jakie przetwarzał.

-
toto.1
2013/03/18 22:50:10
Wiesz co jest najśmieszniejsze? Łatwiej i taniej jest u chłopa umieścić 3 świnie więcej, niż postawić chemiczną fabrykę wypełniacza do żarcia. Tu musi wchodzić w grę jakiś beznadziejnie zakręcony merkantylizm, że nie opłaca się jeść czystego mięsa.
-
2013/03/18 23:01:50
To ja mam akurat odmienne zdanie. Mięsko tylko z kawałka ;0)
Żadne tam mielone, czy gryzione i inne szarpane.
-
2013/03/18 23:08:34
No i najważniejsze jest źródło. Żaden handel bazarowy.
-
toto.1
2013/03/18 23:13:57
finanse.wp.pl/kat,104762,title,Polskie-prawo-tworzone-jest-pod-przestepcow-A-placa-uczciwi,wid,15423779,wiadomosc.html?ticaid=110410
-
toto.1
2013/03/18 23:17:24
Mały samolot spadł na osiedle w USA i skosił trzy domy. Wyznawcy pancernych brzóz wchodzą w krytyczny okres dla swej wiary.

wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Samolot-spadl-na-osiedle-w-USA-co-najmniej-2-zabitych,wid,15424204,wiadomosc.html
-
2013/03/18 23:19:00


Po Olewniku, ''seryjnym samobójcy'' , sekcjach zwłok po weekendzie i tej sprawie z ''Patykiem'', to i tak nikt juz nie uwierzy tym kurwom -nawet jesli faktycznie to był ten rusek.

.....................
a nie wiecie co z ''Patykiem'' ? dostal adwokata z urzędu ? Ale mam nadzieje ,ze jeszcze nie dopadł go ''samobójca'' ?
Teoretycznie sprawa Papały powinna była po cichu i powoli umrzeć śmiercią naturalną -lud był przygotowany psychologicznie , ze ''sprawcy nie pozostaną nigdy wykryci'' . Skoro ktos postanowił wrobic ''patyka'' , to wiedział ,ze mu sie uda. A przeciez ryzykował ''odświeżenie'' tematu. Ryzyko sie opłaciło - o ile było jakies ryzyko ? Znaczy ze za mordem stały osoby faktycznie zarzadzajace krajem od lat. A kto ''opiekuje'' się Komorowskim ?

entliczek , pentliczek :

Dukaczewski ....
///////////////////////////////////////////

dziennikarze wyczuli pismo nosem i jakos nie walkują przezornie tematu.
Nie ma też pisiorów ( którzy wczesniej bronili ''Starucha'') przed aresztem z transparentami ujmującymi sie za ''Patykiem''. Wszak to TYLKO zlodziejaszek .. Ten rusek Samir jeszcze bardziej niesympatyczny od ''Patyka''
a jak sie powiesi, to psychologowie uzasadnią to mądrze i naukowo.-
toto.1
2013/03/18 23:23:34
@ronald-thatcher
Już abstrahując od konkretnych spraw, wiesz co jest najbardziej wku..ce? To, ze takie bandyckie nietykalne ku..wy chodzą wolno i jeszcze zarabiają krocie za swą "fachowość", a po latach "ciężkiej" pracy sowita emeryturka fundowana przez rodziny ofiar.
-
toto.1
2013/03/18 23:26:33
A jednak jest jakaś nadzieja. LOL

www.fakt.pl/Chlopiec-ktory-zyl-juz-kiedys,artykuly,204446,1.html

Cameron Macauley, mieszkający w okolicy Glasgow sześciolatek twierdzi, że pamięta swoje poprzednie życie. Podawane przez niego szczegóły na temat byłej rodziny i dawnego domu sprawiły, że jego losem zainteresowali się naukowcy.
-
2013/03/18 23:31:03
@r-t
Nas wszystkich gubi nadmiar informacji. Z tego powstaje szum informacyjny. Większość się w tym gubi.
Nie wie, co jest ważne, a co pilne ;0)
-
2013/03/19 00:06:25
Co do sprawy Papały , to wygląda na to ,że za rządów PO mafia postanowiła zamknąć sprawe.
Z jakichs powodów nie było to możliwe za Buzka, Millera, Belki i Kwacha. Za PiS -u tez nie.

I teraz mala niejasnośc - czy mafia czekała na rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwosci czy tez czekała bardziej na ''swego'' prezydenta ?
Może jedno i drugie...

Nie wiem jakie są też relacje miedzy poszczególnymi grupami mafijnymi w Polsce : ''palacem'' Kwacha a wsiiokami ? SB-eków Czempińskiego (tez wazna grupa mafijna w Polsce) raczej bym wykluczył , bo to nie jest ewidentnie ich czas - zarzuty korupcyjne, śmierć Petelickiego. Wiec raczej to nie oni przekonali łódzką prokurature by ta zainteresowała sie wnikliwie killerem ''Patykiem''.
Moze byc tak tez ,że jesli za zamachem stał ktoś związany z SLD , to nie chcial tego umarzac za swych rządów , bo sprawa byłaby tak oczywista jak ułaskawienie Sobotki w piąteczek :))

-
2013/03/19 00:17:46
@r-t
Dobrze kombinujesz ;0)
Uważaj na siebie.

Dobranoc!
-
2013/03/19 12:16:06

Dzisiaj , aby zabić nudę w robocie , włączyłem tivi , by się dowiedzieć co się na
świecie wyprawia i czy Tusk z Putinem jakiego samolotu nie strącili . Na TVP info
- Watykan , na Jedynce - Watykan , a na Polonii , dla odróżnienia - Plac Świętego
Piotra . Dało mi to pretekst do zadumy nad genialnymi przemyśleniami pierdników
inteligentnych , że mainstream robi lemingom wodę z mózgów . Zaciekawiony
zmieniłem program na tivi Trwam i jakież moje było zdumienie , gdy zamiast Rzymu
zobaczyłem jakąś powtórkową audycję z pasibrzuchem w białym habicie i z drugim ,
który ubrał się skromniej , bo na czarno . Obydwaj łojce mówili o rezygnacji B XVI ,
bo rzecz była sprzed kilku tygodni . Zawszem wiedział , ze na ojczulka - inkasenta
można liczyć , bo się pierdołami nie zajmuje .
I jeszcze jedno mnie uderzyło w ochach , achach i zachwytach nad nowym papciem .
Otóż wszyscy skręcają się z rozkoszy , że to prosty człowiek , że metrem jeździ ,
że nie wsiada w wypasione bryki , że na los ubogich spoziera . Do jakiego stanu
doszedł już Kościół Instytucjonalny , że z normalności i zwyczajności robi się njuws
pierwszoplanowy ? Jego poprzednicy byli półbogami , herosami z Niebios ? Ale
ogólnie , jak się patrzy na wiernopoddańcze relacje Kraśki z Watykanu - to człek
dochodzi do przekonania , że nic istotniejszego się w historii nie zdarzyło i nic
ciekawszego już tego swiata nie spotka w przyszłości ...
Dobrze , że w czasie tych przekazów Księżyc nie zderzył się z Ziemią , bo
moglibyśmy przegapić tę drobnostkę .

----------
-
toto.1
2013/03/19 12:27:26
Już polszyści przygotowują się do grabieży. Ciekawe czy Kulczyk wyciągnie swoje miliardy z banku. Jak to zrobi to baj baj Kim Zonk Tusek...

wiadomosci.onet.pl/kraj/kopacz-zwiazki-powinny-byc-odpowiedzialne-by-nie-d,1,5447842,wiadomosc.html
-
2013/03/19 13:15:40
Kopacz powinna być bliżej końca kolejki tych co nas pouczają. Złotoustych mamy w nadmiarze.
Czym się skończy afera cypryjska, przekonamy się wkrótce. Sytuacja jest dynamiczna. Dzisiaj powinny być podjęte kolejne decyzje. Początkowo wyglądało, że decyzje będą podejmowane na oślep. Z upływem czasu do głosu dochodzi rozsądek. Ale czy starczy go do końca? Dzisiaj trafia się taka informacja
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13589343,Cypr__Zablokowane_konto_polskiej_ambasady___To_niezgodne.html#BoxWiadTxt
Traktuję cały przypadek cypryjski jako kolejną ciekawostkę polityczno-ekonomiczną. Wczoraj jeden z naszych czołowych bankowców W. Koziński powiedział wprost, że pieniądze uzyskane z extra opodatkowania rachunków pójdą w większości do banków niemieckich i francuskich. Cypr jest za małą gospodarką, żeby była w stanie oddziaływać na gospodarkę światową, czy choćby europejską. Ale to jeden z rajów podatkowych w którym przechowywane są tzw. brudne pieniądze. Interwencja przywódców Rosji Putina i Miedwiediewa świadczy, że nie w smak im sytuacja, gdy odbiera im się "ciężko" zarobione pieniądze.
Zupełnie innym problemem jest kondycja naszych związków zawodowych. Zwracam na to uwagę od kilku lat. Likwidacja dużych zakładów przemysłowych spowodowała, ze związki zawodowe straciły swoją siłę polityczną. Rozdrobnione nie są w stanie się zebrać w jednej wspólnocie interesów. Waadza to z premedytacją wykorzystuje. Zwracałem wielokrotnie uwagę, że na Zachodzie dem0nstracje uliczne to 1-2 i więcej milionów ludzi. U nas jest to kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysięcy. To nie robi wrażenia. Poki się to nie zmieni, na zmiany nie ma co liczyć.
-
2013/03/19 13:48:11
W sprawie cypryjskiej jest jeszcze jeden ciekawy wątek
www.wykop.pl/ramka/1447711/jutro-cypr-moze-glosowac-nad-wyjsciem-ze-strefy-euro/
Przebąkuje się o nim raczej nieśmiało, ale to wcale nie oznacza, że nie należy brać go pod uwagę. Wyjście Cypru ze strefy euro. Jakie mogłoby pociągnąć za sobą konsekwencje? Po pierwsze potwierdziłoby, że wyjście jest możliwe i od tego świat się nie zawali. To byłby sygnał dla innych, że można wystąpić z eurostrefy.
Kolejny raz kłania się przykład Islandii.
-
2013/03/19 15:08:54
Cypr to ciekawy poligon. Ale ciekawe jest tez to , że PiS ustami Janusza Śniadka utwierdza kłamstwa platfusowe ,ze jakies emerytury będą w przyszłości (nawet Pawlak mowi prawde w tej kwestii) . Ze kłamie Duda to jego zbójeckie prawo. Ale czemu robi to ppolityk PiS Sniadek ? Juz nie jest szefem zwiazku .
Choc brzmią groteskowo slowa Dudy iz nie chce w referendum rozstrzygać spraw podatkowych , bo takie jest prawo :) A przeciez pan Duda chce zmienic prawo a nawet konstytucję :))) Argumentacja pana Dudy lekko się rozłazi z logiką ...
Niepoważnie brzmią tez slowa Dudy jako pracodawcy. Otóż stwierdził nieśmiało , że i owszem koszty pracy są duże ale z tym do Rostowskiego odsyła i mówi ,ze problemem jest to iż firmy uczciwie płacące ZUS przegrywają przetargi z oszustami takimi jak pan Kaźmierczak. Sniadek chyba tez tak mówił.
Wyłanaia sie taki oto obraz iż pracodawca Duda zostaje pokonany w jego wewnetrznej (duchowej) walce klas przez związkowca Dude :))) Związkowcowi Diudzie nie wypada przyznać racji pracodawcy Dudzie , iż opodatkowanie pracy w Polsce jest zabójcze dla gospodarki .... No i sugeruje jakoby ci uczciwi pracodawcy są szczęśliwi ,ze płaca ten ZUS :) Tylko unieszczęsliwiają cih nieuczciwi koledzy zatrudniajacy pracowników na czarno :) Notabene ja jako robol na budowie zawsze chciałem gotóweczkę do ręki bez umowy o prace - i bez zadnego ZUS !!!! ZUS wszystkie pieniadze zmarnuje ile by ich nie dostali. Co prawda jest ryzyko ze pieniedzy sie nie zobaczy jak uczy Euro 2012 i moja ''przygoda'' na 3 tys . Ale wnioski wyciagnąłem - koszt nauki 3 tys :) Znam kursy które więcej kosztują ...
cdn
-
toto.1
2013/03/19 15:41:47
Dziennik gospodarczy "Handelsblatt" z Dusseldorfu: "I tak oto wypuszczono z butelki dżina niewiary i braku zaufania..."

Komentator "Delmenhorster Kreisblatt": "Jeśli europejscy politycy w kryzysowej sytuacji nie mogą zdobyć się na nic lepszego niż sięganie do kieszeni drobnych ciułaczy, to taka zjednoczona Europa może utracić całkowicie poparcie ze strony Europejczyków".

Amen
-
2013/03/19 15:44:19
cd

pan Duda to ciekawy przypadek . Z jednej strony jest człowiekiem który sam zatrudnia pracowników a z drugiej reprezentuje przestarzały typ związkowego dzialacza marksisty , który w zgodzie z doktryną walki klasowej, koniecznie musi byc w kontrze do pracodawców . Czyli takze do siebie :)))
jest za a nawet przeciw.
Janusz Sniadek tez wolał nic nie mówić o wysokich kosztach pracy tylko skupil sie na innych tematach w polemice z Kaźmierczakiem (urlopy, prawo by dzieci mogly dorobic sobie legalnie w casie wakacji,- wielu ludzi którzy do czegos doszli w życiu pracowało przed 15 rokie zycia - Depardieu chociazby) , który dopiero został usłyszany gdy powiedzial ,ze ma w dupie -takie są durne media, ze trzeba rzucać miechem by problem zostal dostrzeżony . Podzielam zdanie Kaźmierczaka w kwestii dupy - bo ja tez mam w dupie umowy i składki. Wole pieniądze do ręki. A jak socjaliści zlikwiduja pieniadze (choc bez walki sie nie obędzie , także ulicznej) , to wyjade tam gdzie mozna usłyszeć szelest banknotów. Podobnie jak Cejrowski lubie ten szelest :) Ale najpierw podpale mołotowami kilka banków i urzędów skarbowych zanim mnie wykurzą z Europy lub zamkną w kiciu. Byle bym miał szachy w celi, to dam rade.

Sam musze zatroszczyc sie o swoją przyszłośc - czyli znaleźc taki sposób zarabiania bym mógł to robic i w starszym wieku . Nie planuje emerytury . Przez tysiace lat do czasów Bismarcka ludzie sobie radzili bez emerytur panstwowych a teraz uzależniaja się od jakich zlodziejskich , dziadowskich instytucji, jak OFE czy ZUS . Złodzieje płacą sobie prowizje od zabranych przemoca pieniędzy niezależnie od wyników finansowych, a ty musisz ruchać sie jak królik by spłodzic tyle dzieci co Wałęsa by ratować sytuacje demograficzną państwa , by za 30 lat sie nie dowiedzieć ,ze sfinansowałem emeryture Tuska, kaczora i ''piernika'' lecz bynajmniej nie swoją. Na moją to już zabrakło pary w lędźwiach współrodakom :) Człek nie królik ...

cdn
-
toto.1
2013/03/19 16:07:31
Jak to się stało, że historia życia prezydenta Polski wybranego na dwie kadencje zaczyna się od "W latach 19731977 studiował handel zagraniczny na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego"? Co prawda dalej są wymieniane konkretne osiągnięcia "Nie zdał wszystkich egzaminów przewidzianych w programie studiów i nie złożył pracy magisterskiej" ale nie ma nic o rodzicach i dziadkach tak wielkiego obywatela.

pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Kwaśniewski
-
2013/03/19 16:15:11
@toto.1
To nic nowego. To taka nowa, świecka tradycja. Popatrz na biogramy innych. są pisane w podobnej manierze. Delikwenci nie mają rodziców, miejsca urodzenia. Nie wiadomo gdzie i do jakich szkół chodzili. To jest dzisiaj trendy.
Zwróciłem uwagę na to już wcześniej.
-
2013/03/19 16:18:23
@ dżentelmen

Hola, hola - na samym końcu jest o zyciu prywatnym i rodzicach.
-
2013/03/19 16:20:50
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13591881,Plonie_kolejna_kamienica_na_starej_Pradze.html#BoxSlotII3img
Najszybszy sposób przygotowania terenu pod nowe inwestycje.
Prokuratura, do spółki z policją skojarzy fakty za kilka lat, albo wcale. Bo ludzie szybko zapomną.
-
toto.1
2013/03/19 16:28:21
@prawdziwy.starypiernik
Mniej mi chodzi o tradycję, a więcej o metodę manipulacji opinią. Załóżmy, że w tej historii nie ma nic zdrożnego, więc dlaczego jej nie opublikować. Po prostu opublikować, żeby nie kusiły Polaków antysemickie domysły ;)
Skoro też mężyk stanu tak dba o dobro Polski, to powinien był to już dawno zrozumieć. Musi być jednak w tych oskarżenia sporo prawdy i duży smród, skoro nawet znajomi nie są w stanie wydukać kilku słów więcej niż oficjalna wersja, czyli czarna dziura. Tu zaś mamy wspomnianą na początku manipulację w stylu bolszewickim (trzeba uważnie czytać końcowe argumenty z księżyca):

Czy Kwaśniewski jest żydem? www.dzienniknowy.pl/blog/pokaz/474.dhtml
-
toto.1
2013/03/19 16:30:13
@ronald-thatcher
Wyobraź sobie, że tyle to ja jestem w stanie się domyślić o niemal każdym osobniku gatunku homo sapiens, oprócz wytworów in vitro. Ojca miał, matkę miał, dziadka miał, babkę miał...
-
toto.1
2013/03/19 16:35:51
PS: W "Informacji dotyczącej Aleksandra Kwaśniewskiego" z 31 maja 1989 r. funkcjonariusze (SB) napisali, że nie ma "żadnych wiarygodnych dokumentów pozwalających jednoznacznie potwierdzić bądź wykluczyć, iż którekolwiek z rodziców A. Kwaśniewskiego jest narodowości żydowskiej", gdyż dokumenty zostały zniszczone podczas wojny.

Biedulki. To jak oni ścigali tych winowców, akowców, i żydów 68?

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/156663,sb-o-kwasniewskim-marksista-i-magister.html

"Przyjmując nawet hipotezę, że ojciec jego jest narodowości żydowskiej, to niemniej jednak zgodnie z zasadami religii wyznania mojżeszowego wymieniony nie może być traktowany przez środowisko narodowości żydowskiej jako osoba tej nacji. Decyduje o tym bowiem rodowód matki, a nie ojca" - czytamy w "Informacji" oznaczonej klauzulami "ściśle tajne", "tajne spec. znaczenia", "egzemplarz pojedynczy". Pod dokumentem nikt się nie podpisał, jest tylko adnotacja "opracowano w Departamencie III MSW".

Rzekomo, rzekomo, rzekomo. Mówił, że jest żyd ale nie może być żydem, bo nie chodzi do synagogi.
LOL
-
toto.1
2013/03/19 16:38:43
A dalej już ROFL...
Tam pewien oficer SB na podstawie rozmów z <kontaktami obywatelskimi> przedstawiał charakterystykę wszystkich znaczących pracowników Akademii. Jest tam ich pochodzenie etniczne, stan majątkowy. Jest też mowa, że główną rolę w Akademii zamiast Mariana Orzechowskiego, który był formalnie rektorem, odgrywa taki a taki profesor, który jest z pochodzenia Żydem i interesuje się głównie pieniędzmi i zatrudnianiem kolegów Żydów. Widać tu całą kuchnię służb".
Normalnie jak Uniwerek w Wawie.
-
2013/03/19 16:56:44
@toto.1
Temat jest bardzo złożony i z wieloletnią tradycją. Szans na rozwiązanie niewiele, albo żadnych. W dużym stopniu to wina kolejnych wojen. Bo zaginęły dokumenty. Były duże migracje. A teraz doszły manipulacje służb i nie tylko. Gdyby nikt w tym nie mieszał, to poszczególne przypadki można mniej lub bardziej skutecznie zrekonstruować. Z chwilą kiedy zaczęto to wykorzystywać do gier politycznych, sprawa jest przegrana. Poza tym, z upływem czasu wymierają żywi świadkowie. Nawet jeśli są dowody w archiwach obcych, to z tego też niewiele wynika.
Poza tym, nie to jest najważniejsze. Sam pisałeś, że ważne jest, czy taki osobnik czuje, myśli i postępuje jak Polak?
-
toto.1
2013/03/19 17:02:46
Ja pamiętam moich dziadków, a nawet dwie prababki, a taki Kwaśniewski nie?

mypis.pl/blogi/2648-bezpartyjnyklubdyskusyjny/wpisy/1739-sensacje-czy-zmylki
-
toto.1
2013/03/19 17:07:48
@prawdziwy.starypiernik
Z tym czuciem bez wstępnych warunków, o których pisałem, ja bym nie przesadzał, bo szybko okaże się, że KPP, KPZB i KPZU to sami Polacy.
-
2013/03/19 17:11:28
@ dżentelmen -cd

Temat polskiej Wikipedii od dawna mnie ''świerzbił'' i tylko czekałem na pretekst :)
..........................................

Od samego poczatku istnienia naszego państwa mozna zaobserwowac dziwną niechęć Polaków do pisania kronik. Gdyby nie niechętny Polsce kronikarz Thietmar to gówno bysmy wiedzieli o naszej historii - Gall Anonim to za mało. Poza tym trzeba konfrontować różne relacje , bo kronikarze lubili przypochlebiać się władzy. Jak dzis media.
Szczytem możliwości polskiego kronikarstwa do czasów Krzywosustego były lakoniczne zapiski w rocznikach kapitulnych . Dlatego rok 1079 jest taki tajemniczy i daje pole do róznych teorii konfliktu tiary z koroną.

Podobnie było z polskimi encyklopediami. Nie równać nam sie z encyklopedystami francuskimi czy brytyjskimi okresu Oświecenia. W tym czasie ''słynny'' polski encyklopedysta ksiądz Chmielowski (niemal rówieśnik Diderota) nie przemęczał się zbytnio i wszedł do historii swym hasłem : ''koń jaki jest kazdy widzi''. Choc ma to oczywiscie dla mnie sporo uroku :)

cdn
(bo przed chwilą zrestartowało mnie , wiec wole pisac krócej lecz częściej :)
-
2013/03/19 17:15:55
www.rp.pl/artykul/69986,991635-Komisja-Europejska--podatek-na-Cyprze-jest-zgodny-z-prawem.html
Jak oskubią ich nieco mniej, to nie będą się tak drzeć? Wtedy wszystko rozejdzie się po kościach? To wszystko w ramach testowania?

-
toto.1
2013/03/19 17:27:54
O na przykład to kolejne dziecię bez ojca (z czerwonej próbówki?):

Czerwone Dynastie - Janusz Onyszkiewicz Kolejny "polski" eurodeputowany, powiązany rodzinnie z hersztem band UPA na tzw. Zakierzoni.Gdy w latach 1943-1947 UPA realizowała pomysł Zakierzonii, dowodzący rejonem UPA "Zachód" Mirosław Onyszkiewicz "Orest" (w tej rodzinie było przynajmniej trzech zajmujących się wojskiem, byli jeszcze: Mirosław Onyszkiewicz "Myron" "Hałada" d-ca sotni UPA i Janusz Onyszkiewicz niedawny minister III RP obecnie kandydat SLD/UW) wydał obwieszczenie by do 6 kwietnia 1944 r. wszyscy Polacy bez wyjątków opuścili opanowane przez UPA części województw: rzeszowskiego i lubelskiego, a w przyszłości miało dotyczyć to również nowosądeczczyzny w myśl haseł "Ukraina - i Zakierzonia - bude no bez Lachiw". Pomysł przerwała zrealizowana dopiero w miesiącach kwiecień-lipiec 1947 r. akcja wojska wymierzona w zaplecza UPA znana pod kryptonimem Akcja Wisła. Nim to nastąpiło teren zabarwiał się krwią tysięcy ofiar obywateli polskich wielu narodowości. Szczególnie bowiem krwawo obchodzono się z ludźmi narodowości ukraińskiej opierającymi się hasłom towarzyszy Onyszkiewicza. Mimo upływu lat jednak w kołach skrajnie nacjonalistycznych Ukrainy pomysł nadal jest aktualny. Przypomina o tym rzeszowski pop. W roku 2006 w połowie października, gdy przypadała kolejna rocznica /1942r./ "powstania UPA" czyli rozpoczęcia przez nią mordów polskich obywateli Wołynia i Polesia pop uczcił rocznicę wybierając się do podkarpackiej Pawłokomy by na mogiłach ofiar polityki Ukraińskiej Powstańczej Armii odprawić uroczyste prawosławne nabożeństwo dziękczynne. Pokazała to polska TV wcale nie krytykując popiego pomysłu.Obecnie dostał realne pozwolenie by zacząć odtwarzać podstawy Zakierzonii. Dzieje się tak choćby dlatego, że podczas obecności w polskim rządzie panów Onyszkiewicza i Kuronia zawieszono uchwalanie przygotowanej już ustawy potępiającej zbrodnie Ukraińskiej Powstańczej Armii i obecnie możemy straszyć więzieniem polskie dzieci za machanie w powietrzu rączkami bo przecież są to faszyści proniemieccy, a nie możemy nic zrobić faszystom z Ukrainy za głoszone przez nich hasła bo nie ma takiego prawa. W tej lekcji współczesnej historii warto wspomnieć, że UPA jako twór przebywających w latach 1941-1944 na Ukrainie armii Wehrmahtu, a głównie formacji SS takich jak chociażby 10. dywizji pancernej SS "Frundsberg" /w której służył niemiecki ochotnik pisarz Gűnter Grass/, czy 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS-Galizien została stworzona by przy boku swoich mocodawców, których była sojusznikiem dzielnie wspierać niemieckie interesy faszyzmu na tych terenach. Warto przypomnieć że stryj min. Onyszkiewicza to: Mirosław Onyszkiewicz ps. Orest, Biłyj, Bohdan, Ołeh , ur. 1911 w Uhnowie koło Sokala, zm. 6 lipca 1950 - pułkownik faszystowskiej UPA dowódca VI Okręgu "Sian", strukturach OUN członek Krajowego Prowydu i referent do spraw wojskowych.Początkowo dowodził kureniem UPA, który dokonał mordów na polskiej ludności we wsiach m.in. Tamoszyn, Posadów i Podlodów w okolicy Tomaszowa Lubelskiego oraz Ostrów i Chlewiska w rejonie Bełżca.Oddział znany jest też z akcji zlikwidowania oddziału AK oraz wymordowania polskich partyzantów i spadochroniarzy pod Dachnowem.Od kwietnia 1943 szef sztabu Okręgu UPA "Buh".W połowie marca 1945 Mirosław Onyszkiewicz mianowany został dowódcą VI Okręgu UPA Sian (tzw. Zakierzoński Kraj). Podległe mu oddziały dokonały szeregu grabieży i mordów na terenach województw lubelskiego, rzeszowskiego i krakowskiego. 2 marca 1948 został aresztowany we Wrocławiu. Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie skazał go 2 czerwca 1950 na karę śmierci. Wyrok wykonano 6 lipca.

Czyżby to był szanowny brat tatusia lub tatuś? pl.wikipedia.org/wiki/Myroław_Onyszkiewicz

O Kuroniu też już wiemy, że on a jeszcze bardziej jego żona wywalała na zbity pysk z mieszkania za śpiewanie kolęd po polsku i były nici z flaszeczki.
-
toto.1
2013/03/19 17:34:39
E tam Cypr. To działanie w sumie na naszą korzyść - odśrodkowe. Tutaj mamy newsa o korzeniach z jakich wywodzi się Partia Miłości:

niezalezna.pl/39585-dokument-abw-o-bylych-esbekach-w-nim-ekspert-po-komisji-nadzorujacej-abw

Stanisław Hoc, ekspert Platformy Obywatelskiej w Komisji ds. Służb Specjalnych jest jedną z osób wymienionych w dokumencie ABW "Współpraca SB MSW PRL z KGB ZSRR w latach 1970-1990 - próba bilansu". Hoc jest absolwentem czteroletnich studiów habilitacyjnych w Wyższej Szkole KGB w Moskwie.

To jest wprost niewyobrażalne, z jaką łatwością obcy agenci przenikają wszystkie struktury państwa, a my się sprzeczamy o "rzekomo polskie przekonania" absolwenta dziennikarstwa z Moskwy imć Kwaśniewskiego. Chyba dziś już wiemy, że dziennikarz komunistyczny = funkcjonariusz pionu propagandy.
-
2013/03/19 17:38:48
cd

Więcej możemy dowiedzieć sie o początkach naszego państwa z kronik krajów sąsiednich niz z rodzimych.
Istna klątwa...
Tak więc polskie kronikarstwo aż do ery Janka z Czarnkowa i Długosza mogło pochwalić sie właściwie tylko kroniką Galla. Kadłubek wiele nie pomógl :) Ale jak już pojawił sie z prawdziwego zdarzenia historyk Długosz, to od razu na skale europejską. My to lubimy skrajności ....
...............
Co do polskiej Wikipedii to roi sie w niej od haseł niedopracowanych , niezgodnych z normami edycyjnymi - np. brak odnośników.
ja tez nie przyłozyłem sie do współtworzenia Wiki bo jestem nieco wykluczony cyfrowo, no i ... leniwy. Polska przypadłość od 1000 lat :) Wolę na Katarynie uskuteczniać barokową pisaninę na modłe Wincentego Kadłubka , niz np. porządnie opracować hasło ''gambit łotewski''. Wzorem dla mnie jak należaloby sie ''rozprawić'' z takim tematem , jest hasło z angielskojęzycznej Wikipedii : ''budapest gambit''.
Bo już polskie ''gambit budapesztański'' jest zrobione na odwal sie.
Jeśli ktoś lubi szachy (lub ze zwykłej ciekawości) niech porówna jak polska i angielska Wiki pokazuje to hasło.
Dzieli je przepaść ! Na angielskiej są pieknie opracowane główne kontynuacje debiutu ilustrowane takze graficznie. Zajmuje to ładnych kilka długości monitora :) Polskie haslo - jeden akapit....
.........
inny grzech polskiej Wiki to ewidentne kłamstwa i manipulacje - np. dotyczące ustawy Wilczka. Nawet z tego powodu pokłóciłem sie z ''toto'' ze 3 lata temu - ''totek'' zbyt ufnie i naiwnie zawierzył Wiki . Jak ''nasz'' Bronek :)

cdn
-
toto.1
2013/03/19 17:43:55
prawda2.info/viewtopic.php?t=18060
-
toto.1
2013/03/19 17:45:17
Nie wiem czy zauważyłeś (znaczy wiem, ze jesteś kompletna gapa i chyba cudem grasz w szachy), że tam są linki do wielu źródeł w tym IPN.
-
toto.1
2013/03/19 18:05:36
Lista intelektualistów sprzeciwiających się budowie w Warszawie pomnika ofiar ludobójstwa dokonanego przez faszystów ukraińskich z OUN-UPA, SS Gallizien...

yelita.pl/artykuly/art/lista-intelektualistow-sprzeciwiajacych

Rocznica "Akcji Wisła" będzie 28 kwietnia. Zacznie się jazgot, oj zacznie...

M.in. Michał Bilewicz (redaktor "Słowa Żydowskiego"), Bartłomiej Biskup (obrotowy socjolog merdiów), Seweryn Blumsztajn (ten co pier...li nie rodzi), Halina Bortnowska (od 2007 przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - chyba człowieka radzieckiego Cro-magnon), Stefan Bratkowski (obrotowy ekspert TV), prof. Andrzej Friszke (reprezentuje kahał UW, PO i IPN), Bronisław Geremek (podobno zginął podczas uprawiania seksu podczas kierowania autem), Agnieszka Holland (przedstawiać nie trzeba, wszędzie jej pełno), Zbigniew Janas (ostatnio miał wyrzuty do związkowców, że tłuką w komunę), Ireneusz Krzemiński (obrotowy autorytet TV), Andrzej F. Kuroń (brat Jacka Kuronia - to zupełnie zrozumiałe), Danuta Kuroń.... itp.

Czasami warto jest spoglądać w przeszłość, bo wiele spraw współczesnych się wyjaśnia...
-
2013/03/19 19:28:51
Cypryjczycy pierwszą rundę wygrali. Parlament głosował na nie. Co dalej?
-
2013/03/19 19:30:49
@toto.1
Przy takiej okazji jak np. kolejna rocznica rzezi wołyńskiej zasadne jest pytanie w jakiej Polsce żyjemy?
-
2013/03/19 19:42:21
@toto.1
Na tej liście "protestantów" zwróciłem uwagę na nazwisko gen. Z. Ścibora-Rylskiego.
Zawsze do usług ;0) na każde skinienie/polecenie :(

-
2013/03/19 19:46:16
Protest miał miejsce w 2007 roku i jak widać jest skuteczny.
Do dzisiaj nic się nie zmieniło.
-
2013/03/19 19:58:54
Coś z podwórka krajowego
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13590888,Wpadka_prokuratury___Alexis__prawomocnie_uniewinniona.html#BoxWiadTxt
Co to znaczy wola polityczna ;0)
A sąd? jaki jest, każdy widzi ;0)
-
2013/03/19 20:20:27
JESZCZE O CYPRZE

A raczej o języku. Czyli także o logice. A wiec prawdzie i fałszu. Dziś cały czas mowiąc o Cyprze prawie wszyscy w telewizorniach posługują się takim oto zwrotem " Konta bankowe nie będą opodatkowane" Kurcze blade. Jaki to podatek.? Podatek jest ustalany na przyszlosc. I nie działa wstecz. Bo jak działa wstecz to jest ordynarne zajebanie majątku. Na tej samej zasadzie można ustanowic podatek dla lemingów od ciepłej wody za lata 2005 - 2012. I niech płacą... stówkę od litra goracej wody z kranu.

Wiec oprócz próby zajebania forsy była tez próba zajebania naszych umysłów.
Zgwałcenia języka.

Przepraszam za to " zajebanie" ale tego określenia w stosunku do biednych Cypryjczyków użył bodajże prof. Rybiński. I to określenie co prawda brutalne jest prawdziwe aż do bólu pustego portfela.-
2013/03/19 20:27:37
U nas w POlszy też pełno jest hipokrytów językowych.
Jakiś K. lat 25, upił się i uderzył dziecko swojej - konkubiny.
Ale już prezes giełdy chciał pozyskac gotówkę na film dla swojej - partnerki życiowej.

A wiec w Polsce są tacy, którzy żyją z konkubiną, i tacy którzy żyją z partnerką życiową.
-
2013/03/19 20:32:49
@Marek
Działanie prawa wstecz to dla nas nic nowego. Dla nauki radzieckiej to żaden problem. Przecież u nas ustawy uchwala się z mocą wsteczną.
A pretekst do strzyżenia owieczek zawsze się znajdzie.

p.s. Poczytaj, jeśli tego nie zrobiłeś, co napisałem wczoraj o zamiarach rządu cypryjskiego.
2013/03/18 21:22:23
Szybko się sprawdza.
-
2013/03/19 21:40:16
@ toto

ale o co kaman z tym IPN ? ostrzegło mnie ,ze strona niebezpieczna. Wole nie wchodzic.

co do szachów, pamietam jak mój kumpel Naleśnik rzekł swemu szwgarowi (spędzałem piwno -szachowe popołudnie w Dlugopolu Zdroju) ,że dobrze gram w szachy ale ... ma ze mną szanse :) Miał na mysli ,że potrafie jednym ruchem nieoczekiwanie wywrócić partię do góry nogami , np. w 40-stym posunięciu - znaczy gapa :)

nawet uwierzyłem w samospełniajacą sie klątwe - że co drugi turniej szachowy mi nie wychodzi. Teraz ma byc ten udany i wygram zegarek :)

P.S. z Naleśnikiem w ogólniaku gralem ze 3 razy i dostałem cięzkie baty. Poniekąd przez niego zaczałem sie uczyć grać - wyśmiał mnie szyderczo gdy ''Grecja '' (Evangelos Scandalis :) dał mi mata wieżą na ostatniej linii :)) Pamietam ze przez 5 minut gapiłem sie w oszołomieniu na deske. A po rocznej nauce dałem ''Grecji'' identycznego mata - po wymianie lekkich figur na siódmej linii biała wieża matuje na osłabionej ósmej króla, zablokowanego własnymi pionami roszadowymi bez otwartej furteczki :) Czasem zycie pisze scenariusze jak w kiczowatej komedii ... Od tamtej pory ''Grecja'' ani razu nie zagrał ze mną , bo mówił zawsze że musi zakuwać do kolokwium :) Pamietam jak ''kopernik'' (student astronomii) stwierdził z optymizmem ze bedzie jeszcze ze mnie szachista a Naleśnik parsknął śmiechem ,ze to raczej z ''Grecji'' juz nic nie bedzie :) I ze nie dziwi się iż ''Grecję'' wywalono z klubu szachowego na jego rodzinnej Krecie za brak postępów.
Gdy po latach spotkaliśmy się z Nalesnikiem przy desce , to pytał się żartem mocno zaskoczony,co ja własciwie robiłem w tej Szwecji :) Niestety mecz do 3 zwyciestw został przerwany przy remisie 2 -2. Nie chciał go dokończyć przez kolejne lata, mimo że kusiłem iż przeciez gra białymi. Szkoda - chciałem udowodnic wyższość Wilkanowa nad Długopolem .... :) Ale widocznie tak miało byc - wilkanów syty i naleśnik cały
.................
Kiedys pokaże partie, gdy pewien student (druga kategoria) przegrywa koncówke wieżową majac dwa piony przewagi. To ciekawe studium psychologiczne , gdy ten kto powinien wygrać zaczyna się bać swej wygranej :) Najpierw ma spokojną wygraną , potem juz tylko spokojny remis a na koniec wziął i przegrał- niespokojnie. Kolejne fazy rozpadu psychiki :) Natomiast rywal pogodzony juz dawno z porażką gra na pełnym luzie, zastanawiajac się czy na obiad zje mielonego z kapustą pekińską czy raczej schabowego z buraczkami, wiedząc ze to przeciwnik musi sie martwić o wygraną. To moja najlepsza końcówka turniejowa , po której tato Judytki Lachowicz ( mistrzyni UE i wielokrotnej mistrzyni Polski w kategoriach juniorskich, 10-tej szachistki MŚ w tureckiej Antalyi) stwierdził z pełnym przekonaniem : ''pokazał pan swoją prawdziwą wartość'' . Pamietam ,ze nieco zakłopotany zacząłem sie z nim kłócić :) Szachy uczą obiektywizmu. Choc takiemu Cymańskiemu (pogromcy Karpowa) w tym nie pomagają - facet jest czerwonym marzycielem. Był ''czerwony baron'' , to może byc czerwony Tadziu.

To bardzo sympatyczna rodzinka ci Lachowicze - gdy są familijne mistrzostwa Wrocławia , to w cuglach wygrywają. Szkoda ,ze Judytka odpuściła - miała talent godny swej imienniczki z Węgier. Ale przynajmniej bedzie miała w miare normalne dzieciństwo. Jego znaczną część.
-
2013/03/19 22:32:20
Kto takim cymbałom nadaje tytuły profesorskie?
pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_de_Lazari
www.rp.pl/artykul/23,991707--Kto-zabil-Polakow-w-Katyniu--Nie-Rosjanie-.html
Zły to ptak co własne gniazdo kala.
Skąd ten profesor wysnuł taki genialny wniosek, że Katyń 1941 to nie było dzieło Rosjan? W Rosji Radzieckiej w 1941 roku, albo jak kto woli w ZSRR, nie byli u władzy Rosjanie? Jeśli nie, to kto? Kosmici?
To ma być jego wkład w ogólnoeuropejską wersję najnowszej historii Europy? Kto go do tego upoważnił? Ja nie!
-
2013/03/19 22:35:17
www.polskatimes.pl/artykul/247538,andrzej-de-lazari-przestanmy-oskarzac-rosjan-o-mord-w,id,t.html?cookie=1
Widać, że ten sprzedawczyk swoją wersję zbrodni katyńskiej buduje cierpliwie od lat!
-
2013/03/19 22:38:32
Znalezione w sieci:
W normalnym kraju gdzie państwo posiada sprawne i silne instytucję pan de Lazari dawno byłby pod szczelna obserwacją kontrwywiadu i nigdy nie miałby szans na wywiady do gazet. Prawda jest taka że de Lazari jest rosyjskim agentem wpływu uaktywnianym w chwilach napięć polsko-rosyjskich. Jego wypowiedzi z pozoru kompromisowe sa zgodne z wytycznymi polityki zagranicznej Rosji względem Polski.
www.gazetapetersburska.org/pl/node/675 sam de Lazari ujawnia rodzinne korzenie. Według agenta de Lazariego każdy kto krytykuje Rosję jest nacjonalista i rusofobem. Opluwanie Polski w Rosji już przemilcza. A gdzie jest kontrakcja ABW?

-
2013/03/19 22:42:28
Tego też nie można pominąć.
www.gazetapetersburska.org/pl/node/675
Żeby nie być w konflikcie z obiektywizmem ocen.
-
toto.1
2013/03/19 22:55:48
Tam jest napisane, że ponoć ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim (studia literaturoznawcze, doktor nauk humanistycznych). Jak uniwerek od niego się nie odetnie, to potwierdzi tylko, że stał się żydowską szujnią, która daje jakieś śmieszne papierki przybłędom z całego świata.
-
toto.1
2013/03/19 22:59:44
Dobrze mówił ten esbek ;)

że główną rolę (...na uniwersytetach...) odgrywa taki a taki profesor, który jest z pochodzenia Żydem i interesuje się głównie pieniędzmi i zatrudnianiem kolegów Żydów
-
toto.1
2013/03/19 23:02:45
Uczeń prof. Andrzeja Walickiego.
Andrzej Stanisław Walicki, polski historyk idei, syn Michała Walickiego. Znowu historyk.
Michał Walicki urodzony w 1904 w Petersburgu i wszystko styka.
Przybłęda pompuje przybłędę.
-
2013/03/19 23:06:47
Trzeba więcej uwagi poświęcać związkom przyczynowo-skutkowym. Wtedy wiele spraw staje się czytelniejszych. W innym przypadku wszystko wygląda na robotę kosmitów albo innych ufoludków.
.

-
toto.1
2013/03/19 23:09:16
Kolejna matrioszka bez rodziny i przeszłości. To znaczy bez logicznej przeszłości, bo "więziony w latach 19491953" już dwa lata później wydaje cegłę, do której napisania musiał mieć możliwość wstępu do dziesiątek muzealnych depozytów hehe i do tego cały czas był profesorem, bo pierwsza książka jest z lat 30-tych. "AK"-owiec hehe, który w więzieniu robi komunistyczną profesurę czy jakaś tam komo-nostryfikację.
-
toto.1
2013/03/19 23:13:37
No niech mnie, jakby nie wiedział skąd to zdjęcie, to normalny Belzebub Kuczyński.
pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Andrzej-Walicki.jpg
-
toto.1
2013/03/19 23:20:57
PS: Nie no nokaut. Ten facet w 1987 roku widział "rosyjski liberalizm" :P
Który? Piotra, Katarzyny, Lenina, Stalina, czy może Czernienki? Jedyny w miarę libertyński pijak Jelcyn rządził dopiero w 1991. I to wydał angolom do gniazdka, to śmierdzące srocze jajo:
www.instytucja.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1072:walicki-andrzej&catid=48:wydzia-i&Itemid=30

Legal Philosophies of Russian Liberalism. Oxford 1987, Notre Dame 1992. Przekład polski 1995;
-
2013/03/19 23:24:28
forum.gazeta.pl/forum/w,170,11208384,11501861,Re_TAJNE_ARCHIWA_PRLu.html
Ciekawe uzupełnienie.
-
toto.1
2013/03/19 23:33:35
No tak, ubectwo wymyśliło mu lepszą legendę niż on sam o sobie napisał albo raczej nie napisał, bo 7 linijek tekstu to nie jest żadne opisanie takiego ONR-owskiego Kuklińskiego. Czyżby nie miał się czym pochwalić? Ja jeszcze wrócę do tej książki z 1955. To komuchy ubeckie tak każdemu przedwojennemu dysydentowi, jeszcze zalatującemu wieloletnim więzieniem, książki wydawali? Wierzyć się nie chce. Na mój nos, to odpuścili mu za jego nos i tyle.
-
2013/03/19 23:40:37
Przeglądałem inne komentarze z tego linku. Jakie źródło ciekawych wiadomości.
Tylko czy wiarygodne? w jakim stopniu?
-
toto.1
2013/03/20 00:14:44
Ludzie narodowości polskiej siedzieli po 9 lat nie za AK tylko za kradzież paczki fajek, a ten agent antykomunistyczny się uchował wraz z tytułem? Nie może być. To cud :)
-
toto.1
2013/03/20 01:51:26
Michałkiewicza trochę poniosło ;) www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2772

Że niezależne media głównego nurtu, to kupa gówna, wiadomo było od zawsze, a jeśli nawet ktoś naiwnie myślał, że nie jest aż tak źle, to musiał przejrzeć na oczy najpóźniej w czerwcu 1979 roku, kiedy do Polski przyjechał Jan Paweł II. Uczestnicy tamtych wydarzeń pamiętają, że w nabożeństwach z udziałem papieża uczestniczyły tłumy; setki tysięcy, a niekiedy nawet ponad milion ludzi - tymczasem państwowa telewizja pokazywała wyłącznie grupki starszych kobiet, jakieś zakonnice, słowem - pustkę. Jedyny wyjątek uczyniła dla nabożeństwa w Oświęcimiu - no, ale tam partii chodziło o pokazanie, że również papież jest przeciwko zachodnioniemieckim rewizjonistom i odwetowcom. Znaczy - jest po tej samej stronie, co partia, więc tu telewizja dostała dyspensę. Toteż po takim traumatycznym przeżyciu normalni ludzie stracili wiarę w telewizję. Wiarę w telewizyjny przekaz podtrzymywali jedynie rozmaici ubowniczkowie wszystkich płci, no i konfidenci, realizujący zadania wyznaczone przez oficerów prowadzących. Oficerowie prowadzący wyznaczali też zadania kupie gówna, toteż obydwie strony, to znaczy - nadawcy i odbiorcy przekazu, znakomicie się rozumiały. Trzeba było zmiany pokoleniowej, by pojawił się nowy typ odbiorcy w postaci "młodych, wykształconych". Wierzą oni telewizji bardziej niż własnemu rozsądkowi, co przychodzi im tym łatwiej, że już mają nasrane w głowie, zatem rozsądku u nich za grosz - dzięki czemu wszystkie, zwłaszcza osobowe składniki kupy gówna w postaci niezależnych mediów głównego nurtu, mają się świetnie, świadcząc sobie nawzajem i rozkwitając "jak grzyb trujący i pokrzywa".
-
2013/03/20 10:41:32

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13594869,Szef_MSZ_przemawia_w_Sejmie__w_lawach_PiS_u_pusto.html?wall=1#BoxWiadTxt

Jak zwykle . As usual , jakby powiedział ten , który na zmywaku "zapoznał się"
z piękną mową Szekspira . PIS pogniewało się , wyszło z sali obrad , by pokazać
swą pogardę dla ministra i rządu ... Pokażcie mi równie infantylną partię , która
w swej bezsilności i dętym nieudacznictwie stosuje metody rodem z przedszkola i
co rusz bojkotuje stacje telewizyjne i radiowe , z tym nie gada , tamtego nie
słucha , na owego się gniewa i z uporem odmawia tytułu premiera i prezydenta
tym , którzy akurat , wolą większości , nimi się stali . Ale , pomimo wszystko , nie
jest to chyba postępowanie tak do końca nieprzemyślane . Jak się patrzy na
pierdników , totów i różnych serników - to łatwo zauważyć , że to ten sam sort
ludzi : małostkowych , zacietrzewionych , przekonanych o swojej nieomylności oraz
o wrodzonej głupocie innych , którzy ( wg nich ) oderwali się od rzeczywistości .
A największą farsą jest , że owi pogardliwcy , apologeci zamordyzmu , wyznawcy
teorii spiskowo - bajkowych i buczeń przy grobowej desce - pozują z powagą ,
która innych rozśmiesza , na patriotów , prawdziwych Polaków i jedynych synów
Ziemi Nadwiślańskiej , jednocześnie z uporem odmawiając tych atrybutów innym ,
bo wiadomo , że statystyka podpowiada , że pomyleńców zawsze jest więcej
w społeczeństwach , a ci "wartościowi" to w większości wypadków margines tylko .
Smętne to towarzystwo najlepiej widać w komentarzach na niezależnej , gdzie
nie tylko na lemingów wylewają wiadra pomyj , ale i w siebie często godzą
dziecinną półpolszczyzną , bo zrozumieć się nawzajem nie są w stanie ...
Ot , cała bełkotliwa , pseudopatriotyczna sotnia .
Niech na wieki tkwią w opozycji , bo chyba tam im najwygodniej , mimo wszystko .
No bo wyobrażacie sobie pierdników , jakby nagle chwalić musieli "umiejętne"
posunięcia ewentualnego rządu p. Kaczyńskiego ?
I kto im by zdjął przyspawane do nosa czarne okulary ?
Na całe szczęście to tak samo prawdopodobne jak samolot rozerwany
nitrogliceryną i mgła z helu , przyjacielu .

--------
-
2013/03/20 10:50:34
Toto. Własnie. " Michalkiewicza trochę poniosło"

Zastanawiam się na czym " to poniesienie " polega? Jaki jest mechanizm tego uniesienia czy poniesienia? Lapidarnie można określic to tak: Strona diabelska może kpic i szydzic, mówiąc że diabła nie ma. Nawet najmniejszego. Są w naszej Polsce co prawda aniołowie wykazujący pewne cechy diabelskie. ale to dalej aniołowie.

Lub też na odwrót. Można powiedziec, i tak to czyni Michalkiewicz, że diabeł jest wszędzie. I o ile pierwsza wersja, ze diabła wcale nie ma, ma na celu nas uspokoic. I byc może jest adresowana do ludzi z umysłowością lemingów. To druga wersja, adresowana bardziej do prawicowej publiczności, ma nas sparaliżowac...

Tak samo. Jak wizja, ze w Polsce wcale nie ma Żydów polskiego pochodzenia reprezentujących obce interesy, jak rozpowszechniana alternatywna wizja. Ze prawie wszyscy jesteśmy Żydami. Publikuje się rozmaite listy żydostwa polskiego. Listy prawie na kilka tysięcy nazwisk. Na których są prawie wszyscy odgrywający jakąś rolę w życiu publicznym współczesnej Polski.

Michalkiewicz jest moim zdaniem reprezentantem tej drugiej fobii. Potęgującej zagrożenia.
Do skali takiej, ze wszelki ruch i namysł umysłu jest sparaliżowany. Michalkiewicz przypomina mi trochę degustatora dobrej herbaty, który nie słodzi, ale wprost wsypuje całą cukiernice do herbaty. Lub też na odwrót. Wlewa herbatę do cukiernicy...

Może i jest przez to zabawny. Dowcipny. Ale zarazem przesłodzony. Lub nawet każe pic nam przesoloną herbatę, jak pomyli cukiernice z solniczką.

-
toto.1
2013/03/20 11:26:55
@marek.29
Listy listami, ale chyba wierzysz w dane publikowane przez rozmaitych Polaków i instytucje typu IPN? Przyznasz, że te wężowe syki mają wyjątkową celność, zwłaszcza w przypadku ludzi mediów i rozmaitych naukowców. Po co więc się cofać i głosić jakiś rudy ekumenizm, skoro cały sens, tego co powiedziano powyżej, zawiera się w cytacie:

główną rolę (...na uniwersytetach...) odgrywa taki a taki profesor, który jest z pochodzenia Żydem i interesuje się głównie pieniędzmi i zatrudnianiem kolegów Żydów

Ileż tu prostoty obserwacji i jakże to pasuje do opisu "wypadków 68", które opowiedział mi ojciec. Mówił "żydom utworzono specjalne wydziały i toki nauczania, żeby porobili magisterki i doktoraty w przeciągu miesiąca." To iście pasuje do tego narodu wiecznie gnębionego. Zwłaszcza w kontekście intelektualnej zsyłki w błoto wszystkich potomków Polaków walczących z komunistycznym najeźdźcą. Obecnie okazuje się, że z tymi masowymi wyjazdami to też g... prawda. Ich ci u nas dostatek - przepoczwarzonych, przenazwanych, ukrytych w każdym wrażliwym punkcie państwa. Przypomnę także, że polszewicka propaganda przypisuje ojcu Kaczyńskiego zdradę i poglądy komunistyczne, bo (hic) dostał katedrę na uczelni i tytuł, a dzieci skończyły studia. Jednocześnie zarzucają mu żydowskie korzenie. Jak tak mówią, to chyba wiedzą jak było, czyli jaką metodą wytępili polską inteligencję.
-
toto.1
2013/03/20 11:30:06
PS: Oczywiście teraz w ten tekst walonkami wlezie politruk i zacznie dowodzić, że skoro tak, to każdy polski magister jest żydem i komunistą. Ale chyba my się już na takie plewy dla lumpów łapać nie będziemy, nieprawdaż?
-
2013/03/20 11:57:17
Co takiego ważnego było w expose szefa MSZ, skoro informacja o tym w GWnianej zatytułowana jest tak
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13594869,Szef_MSZ_przemawia_w_Sejmie__w_lawach_PiS_u_pusto.html#BoxSlotII3img
www.rp.pl/artykul/23,991821-Sikorski-w-Sejmie-o-dyplomacji.html

p.s. Dla równowagi podczas debaty o expose w ławach rządowych, poza R. Sikorskim, siedzą dwie osoby z personelu pomocniczego ministra.
-
2013/03/20 12:33:18
Novum w obyczajach sejmowych. W Sejmie trwa debata nt. expose, A R. Sikorski ma w tym czasie konferencję prasową na której odnosi się do treści wystąpień poszczególnych klubów poselskich. Chodzi oczywiście o opozycję.

p.s. Może już czas zlikwidować Sejm, bo jest zbędny?

-
toto.1
2013/03/20 13:05:41
POlsza prywatna gnije:

1. Nowo wybudowany (za niemal 20 mln zł) szpital ortopedyczny Osteon w Jabłonnie pod Warszawą te same operacje sprzedał dwa razy, informuje "Gazeta Wyborcza". Pacjent kupił prywatny zabieg za kilka tysięcy złotych. Drugie tyle dał NFZ, bo według dokumentów operację wykonano w ramach państwowego ubezpieczenia. A to nie koniec nadużyć. Wyszło na jaw, że tkanka do przeszczepu przeznaczona dla jednej osoby, w Jabłonnie wszczepiana była nawet trzem pacjentom. Dziennikarska prowokacja dowiodła, że w Osteonie proponowano potencjalnym pacjentom za ciężkie pieniądze operacje najzdrowszych w świecie kończyn. Postępowanie w sprawie szpitala toczy się już w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

2. Brak pełnej informacji o usługach medycznych, ich cenach czy kolejkach do zabiegów spowodował, że powstają prywatne portale i specjalne wyszukiwarki, z myślą o tych, którzy poszukują alternatywy dla bezpłatnego leczenia, pisze "Rzeczpospolita". Gazeta zapowiada uruchomienie w czwartek komercyjnego, ale bezpłatnego dla pacjentów serwisu www.cenazabiegu.pl. Jego współtwórczyni, Iwona Olszaniecka, powiedziała gazecie, że stworzono go, by dać chorym szansę porównania ile zapłacą za ten sam zabieg w różnych klinikach. Na razie porównywane są głównie ceny w przychodniach i szpitalach niepublicznych. Co ciekawe nie wszystkie prywatne placówki chcą, by ceny ich usług porównywać. A to dlatego, że różnice w cenach zabiegów bywają ogromne - np. przy zabiegach okulistycznych sięgają nawet 800 zł, a ortopedycznych - kilku tysięcy złotych.

3. Prywatne szpitale zawsze miały pełną swobodę w doborze kadry kierowniczej. Za sprawą ustawy o działalności leczniczej zyskują ją także przekształcone w spółki szpitale samorządowe. Czy nie obniży to poziomu zarządzania i jakości funkcjonowania tych placówek? Czy udziałowcy szpitalnych spółek, uwikłani częstokroć w lokalne układy, poradzą sobie z odpowiedzialnością za politykę zdrowotną? Władze samorządowe, jako właściciele szpitala, ponoszą odpowiedzialność polityczną. Jeśli doprowadzą do zamknięcia lecznicy, oburzeni pacjenci mogą w wyborach pokazać im czerwoną kartkę. Jednak przykładów nepotyzmu jest zbyt wiele, by uznać, że polityczny mechanizm skutecznie eliminuje kadrowe patologie. Może zasady doboru kadry kierowniczej w szpitalach powinno regulować prawo? Przepisy ustawy o działalności leczniczej nie wymagają jednak od członków zarządów spółek posiadania jakichkolwiek profesjonalnych kwalifikacji do zarządzania nimi.
- To błąd, bo podmioty lecznicze są typowymi przedsiębiorstwami, a ich produkty to życie i zdrowie, a nie zwykłe dobra konsumpcyjne - ocenia dr Maciej Dercz, ekspert ds. ochrony zdrowia z Instytutu Spraw Publicznych, w wywiadzie udzielonym Gazecie Prawnej.

4. Na leczenie szpitalne wydajemy 43 procent środków przeznaczonych na ochronę zdrowia. To najwięcej w Europie. Mamy także prawie największą liczbę łóżek szpitalnych przypadających na 100 tysięcy mieszkańców. Na jedno łóżko średnio jest to 150 osób. W Szwecji jest to 361 osób. Sytuacji w szpitalach przyjrzał się "Dziennik Gazeta Prawna".

... I mimo, że wszystkiego jest najwięcej, to wszystko jest najgorsze i najdroższe, jako że kupujemy chłam. To tyle
-
2013/03/20 14:08:51
Tupanie nóżką przez Gowina na wiele się nie zdało. Sąd w Krakowie wie swoje i zdania nie zmieni. Ot i wszystko.
Miejsce dzieci jest w domu dziecka.
-
2013/03/20 14:17:08
Relacja z wystąpienia Gowina
prawo.rp.pl/artykul/757946,991934-Gowin--odbierac-dzieci-rodzicom-w-ostatecznosci.html
-
2013/03/20 14:20:30
Sąd jest mądrzejszy od Gowina i podjął odpowiedzialną decyzję
wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Dzieci-panstwa-Bajkowskich-pozostana-w-domu-dziecka,wid,15430316,wiadomosc.html?ticaid=110437

Co teraz?
-
2013/03/20 14:27:27
Kto tu komu gra na nosie i dlaczego?
Dlaczego to się dzieje kosztem dzieci?
-
toto.1
2013/03/20 15:26:06
Znowu rude bolszewickie psy rzuciły się do gardła Klusce. Patrz r-t jak kończy się zasypianie gruszek w popiele i folgowanie komuchom tyradami w stylu "byle był 'wolny' rynek, chrzanić oligarchów komuchów, a przy nich i ja się wyżywię". Jak widać do czasu.

finanse.wp.pl/kat,1036071,title,Panstwo-znow-dobralo-sie-do-Kluski,wid,15430250,wiadomosc.html

A co by było, gdyby to padło na któregoś z was? Całowalibyście stopę pana urzędnika, że postąpił z wami łaskawie, czyli nagiął lub ominął prawo i nie skończyliście jak Kluska? Czas zmienić całe prawo i wszystkich urzędasów. Kukiz nie ma racji, że uda mu się coś wyciułać przez łaszenie i bluzganie u Olejnik dla reklamy. To całe państwo jest jednym wielkim błędem systemowym.
-
2013/03/20 15:39:25
@toto.1
Dziwne, że taki stary wyjadacz nie dopilnował terminu odwołania się od decyzji.
-
toto.1
2013/03/20 16:17:55
Może i nie, ale nie widzisz absurdu w tej cenie? Ciekawe ile drzew wypieprzył Kulczyk albo Krauze i ich interesy za łaskawym przyzwoleniem i z błogosławieństwem urzędasów wszystkich szczebli. To właśnie jest dziwne, a raczej śmierdzące totalnym skorumpowaniem i podporządkowaniem państwa kilku typom pozaparlamentarnym. Fakt, że istnieje odwołanie od złodziejskiej decyzji państwa albo decyzji podjętej przez idiotę, nie zmienia w niczym faktu, że państwo jest utworzone przez złodziei dla złodziei albo że zarządzają nim idioci. Że tak polecę nowym stylem kukizowo-michałkiewiczowym a starym korwinowskim.
-
2013/03/20 16:18:02
Kto zjada nasze pieniądze?
www.zw.com.pl/artykul/2,662796-Osiem-tysiecy-urzednikow-w-stolecznym-ratuszu.html
... w latach 2007-2012 prezydent Warszawy wydała z samorządowej kasy ponad 305 mln zł na premie, nagrody kwartalne i specjalne dla urzędników.
-
2013/03/20 16:20:49
@toto.1
Wysokość kar to robota europejsów. Gdyby to była sprawa wewnętrzna Polski, to kary byłyby bardziej dostosowane do naszych realiów.
-
toto.1
2013/03/20 16:21:27
To oznacza, że "janosikowe" dla Warszawy jest stanowczo zbyt niskie o te 300 milionów. Inne miasta powinny zwrócić na to uwagę.
-
2013/03/20 16:24:07
Wycinka drzew, podobnie jak samowola budowlana, była naszą plagą. Żeby się z tym uporać wprowadzono tak drakońskie kary. Ale decyzje zostawiono w rękach urzędników.
A to już jest pole do korupcji. Niestety.

-
2013/03/20 16:26:30
W kwestii janosikowego. Można i tak na to spojrzeć. Ale nie zapominaj, że dzięki inwestycjom takim jak metro Warszawa jest na skraju bankructwa, a co za tym idzie, zarządu komisarycznego. Tam już kilka procent brakuje.
-
toto.1
2013/03/20 16:28:15
@prawdziwy.starypiernik
W tym temacie mam zdanie takie: jak kupuję działkę z lasem, to jest mój problem co z nim zrobię, a nie jakiegoś urzędu. A las to przecież setki lub tysiące drzew. Tak więc czepianie się d... człowiekowi, który na swojej prywatnej działce wytnie kilka zawad drzewiastych kompletnie nic nie zmienia. Od tego nie wyschnie żadna Amazonka. A urzędasy brukselskie powinny zająć się czymś konstruktywnym, np. nasadzaniem lasów na nieużytkach wokół Brukseli, jak im smród już doskwiera. Da to większy efekt niż trzymanie się kurczowo jakiej jednej drzewiastej zawalidrogi. Od biedy można wprowadzić europejski centralny plan wycięć-zasadzeń i będzie wilk syty i owca cała. Przedsiębiorca, właściciel działki będzie miał szansę doczekać w kolejce do chwili uzyskania zgody na wycięcie drzewa (bo ktoś inny gdzie indziej nasadzi tych drzew tyle, że styknie), a urzędasy w Brukselce będą mieli swoją ukochaną centralną biurokrację i papierowy słodki burdel.
-
toto.1
2013/03/20 16:29:40
Jak drzewo nie wyrabia to obetnij hubę, czyli odetnij urzedasów HGW od kasy. Od razu się bilans poprawi.
-
2013/03/20 16:32:16
@toto.1
Przecież tu chodzi o łatwy pieniądz.
Nie ruszając się zza biurka napędza się do kasy gminnej dziesiątki tysięcy złotych.
Bo wydanie legalnego pozwolenia też kosztuje.
-
toto.1
2013/03/20 16:33:44
POlsza jest chyba jedynym w świecie państwem, w którym kary i opłaty urzędowe, czyli trzecio i czwartokrotnie opodatkowany pieniądz, stanowi 50% budżetu.
-
2013/03/20 16:35:38
Walka z hydrą urzędniczą może być skuteczna tylko w drodze rewolucji. Tu żadna racjonalna argumentacja nie skutkuje.
HGW za swojego urzędowania zwiększyła zatrudnienie o blisko 40%.
Nie uważasz, że to gruba przesada?

-
toto.1
2013/03/20 16:38:25
Gdyby PO poniosła koszty swojego rządzenia przeliczone na kasę a nie głosy w wyborach, to z całą pewnością nie naciągnęliby nas na tyle miliardów. Czas na Kukiza i Dudę. Może wreszcie TO zaproponują, zamiast się łasić.
-
2013/03/20 16:48:58
W kociołku coraz bardziej wrze.
Wiosna przed nami.
-
2013/03/20 16:58:57
To tak a propos dzisiejszej dyskusji o expose R. Sikorskiego.
forum.gazeta.pl/forum/w,62,143347123,,Bialorus_trzyma_Polke_Kaze_jej_placic_200_mln_.html?v=2
To tzw. bliska zagranica.
-
2013/03/20 17:35:13
wyborcza.biz/biznes/1,100896,13597481,Policja_przeszukuje_mieszkanie_szefowej_MFW__Czy_Lagarde.html#BoxSlotII3img
Po tylu latach gdyby coś znaleźli przeciwko niej, to ...
-
2013/03/20 18:08:58
www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,13594944,Rosyjskie_radary_z_Ukrainy_w_radiowozach__Sad__Uzywane.html#BoxSlotII3img
Czy u nas w ogóle jest możliwe zrealizowanie przetargu dla służb mundurowych bez dodatkowych wpadek? To nie pierwszy taki przypadek.

-
toto.1
2013/03/20 18:25:48
wyborcza.biz/biznes/1,100896,13543983,Czeki__bankowosc_elektroniczna_oparta_na_DOS__PKP.html

Jakub (hehe prawdziwek) Karnowski i od razu salwa POchwał w wykonaniu Wybiórczej. Jeśli na kolei jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
-
2013/03/20 18:27:54
wyborcza.biz/biznes/1,100896,13594226,PGNiG_z_lupkow_ma_na_razie_plyn_z_ropa_i_gazem.html#BoxBizTxt
Zaczynają się szwindle wokół wydobycia gazu łupkowego.
-
toto.1
2013/03/20 18:34:33
Zdaje się, że kto tu wymyślił baksikowy rotator w celu ukrycia przepływów finansowych i uniknięcia płacenia podatku dochodowego od pożyczanych komuś innemu pieniędzy. Przestępstwo został zapowiedziane na kwiecień b.r. Co na to Vincent Rothfeld? Czy więzi plemienne znów okażą się ważniejsze od polskiego prawa? Przypominam, że działający na podobnej zasadzie piekarz, który chciał skrócić drogę czerstwego pieczywa z półek do głodnych bezdomnych, został bezceremonialnie zglanowany przez "polski" Wymiar S.

wyborcza.biz/biznes/1,100896,13543983,Czeki__bankowosc_elektroniczna_oparta_na_DOS__PKP.html

Finansiści z PKP chcą wykorzystać w ramach Grupy PKP tzw. cash pooling. Chodzi o to, by spółki PKP pożyczały sobie na krótki okres pieniądze w celu uniknięcia na przykład płacenia karnych odsetek od debetu. System używany w Grupie PKP będzie nietypowy, bo obejmie spółki, które mają konta w różnych bankach. Ruszy on od kwietnia. Na początku obejmie PKP SA, PKP Cargo, PKP InterCity i PKP Energetyka. Z wyliczeń PKP SA wynika, że da około 600 tys. zł oszczędności w ciągu roku.
-
2013/03/20 18:41:52
@toto.1
Właśnie czytam to. Spece z bankowości zwietrzyli interes. Zarobią oni, konsultanci i jeszcze sporo innych zaprzyjaźnionych firm po drodze. A PKP?
-
toto.1
2013/03/20 18:46:16
Pan Karnowski rzuca się na bloty, a ja mogę panu finansowemu niedojdzie za darmola pokazać gdzie ma wielokrotnie więcej oszczędności:

Zarobki osób pracujących na stanowiskach dyrektorskich wynoszą od sześciu do nawet kilkunastu średnich pensji krajowych - średnio kilkadziesiąt tysięcy złotych. Każdy z dyrektorów ma co najmniej jednego zastępcę, w wielu przypadkach zdarza się, że zastępców jest kilku. Łącznie ponad 100 dyrektorów i zastępców. Same pensje, każdego miesiąca to obciążenie Polskich Kolei Państwowych w wysokości ponad 2 mln zł. Obecnie na PKP trwa zatrudnienia ludzi jako tzw. ekspertów. Ich liczba nie jest znana, ale w zasadzie może być nieograniczona.

No i teraz policzmy. 2 mln na dyrekcję plus około 1 mln na "ekspertów" (tak to szacuję) miesięcznie, to jest razem 3*12 = 36 mln. Zużyty papier, biura, sprzęt, kupione komputery, fury, komóry... Ten Karnowski, kosztuje więcej niż stary moloch PKP, już wyłudził kasy na 10 lat w przód, więc nie wiem co on tam jeszcze naprawia.
-
toto.1
2013/03/20 18:49:46
Link: gazetabaltycka.pl/promowane/pkp-ponad-setka-dyrektorow-i-zastepcow-z-pensjami-nawet-do-kilkudziesieciu-tysiecy-zlotych

Lewactwo z Krytyki Politycznej też go nie lubi, jakby co. Tak więc bez antysemityzmów mi tu.

www.krytykapolityczna.pl/artykuly/kraj/20130131/list-owarty-kolejarzy-do-premiera
-
toto.1
2013/03/20 18:51:50
Skandalicznie wysokie zarobki na PKP! 350 tys. zł premii dla prezesa. Kierowca z pensją kilkunastu tys. zł

gazetabaltycka.pl/promowane/skandalicznie-wysokie-zarobki-na-pkp-350-tys-zl-premii-dla-prezesa-kierowca-z-pensja-kilkunastu-tys-zl

Nie wierzę, że nie da się zatrudnić kilku świetnych, dyspozycyjnych kierowców za cenę jednego. Ten Karnowski to zwyczajny plemienny przekręt.
-
toto.1
2013/03/20 18:53:54
Zobacz jak ci inteligenci wyglądają: www.pkp.pl/grupapkp/wladze
Widziałem podobne towarzystwo jak burzyło studnie Palestyńczykom.
-
toto.1
2013/03/20 19:02:58
Europa wrze. Protesty w Portugalii, Hiszpanii, Wł0szech, Grecji, Słowenii, Bułgarii, Rumunii, Belgii... Następna do grillowania po Cyprze jest Słowenia. Przyjdzie kolej na Polskę.
-
2013/03/20 19:08:50
Expose R. Sikorskiego przeszło w mediach właściwie bez echa. To jedno z obszerniejszych omówień.
www.rp.pl/artykul/738666,992034-PiS--dyplomacja-Sikorskiego-to-katastrofa.html
A to podobno jedno z najważniejszych wystąpień sejmowych w ciągu roku kalendarzowego. Waadza wychodzi ze słusznego założenia, że nie ma po co się wysilać skoro głosowanie w Sejmie mają wygrane.
-
2013/03/20 19:20:50
Niespodzianka, czy pech"
gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,13594492,Jest_film_z_postrzelenia_policjanta__Tragedie_nagral.html#LokKrajTxt

Zależy jak na to patrzeć.
-
2013/03/20 22:18:48
Kryzys cypryjski jest dalej aktualny. Wszedł tylko w nowa fazę. Według mnie gra idzie o to, kto kogo bardziej skutecznie przestraszy. Wczoraj jeden z naszych czołowych bankowców powiedział, że Rosjanie już od połowy lutego wycofywali wkłady z banków cypryjskich w tempie 150 mln euro dziennie. Zgadnijcie kto przyjął te sieroty? Banki łotewskie ;0) To może być jakieś 4-5 mld euro! Rosjanie mieli na kontach cypryjskich 27 mld euro depozytów z ogólnej kwoty 68 mld euro. Z drugiej strony Cypr zaciągnął w 2011 roku w Rosji kredyt w wysokości 2.5 mld euro do spłacenia w ciągu 5 lat. Teraz negocjowali prolongatę na dalsze 6 lat. Decyzja parlamentu cypryjskiego faktycznie jest na rękę depozytom rosyjskim. Ale tam są też inni, choćby polscy biznesmeni. Podobno 12 000 firm polskich ma tam swą siedzibę! Od Solorza poczynając. Ci wszyscy przeżywają teraz nerwowe chwile. Co dalej?

p.s. W ciągu ostatnich 10 sekund z twojego adresu został dodany komentarz. System nie pozwala na tak częste dodawanie komentarzy. Spróbuj ponownie za chwilę.
Niech się system obudzi. Za wcześnie iść spać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
2013/03/20 22:41:47
R-T. Ciekawy felieton M. Kurki o Twoim Korwinie.
Przeczytaj z łaski swojej.


Problem jest. Narasta. I teraz tak, albo zabic Kaczora albo stworzyc koncesjonowaną prawice? Można też zrobic jedno i drugie.

-
2013/03/20 22:44:29

Pozytywem zamieszania na Cyprze może byc osłabienie zaufania do banków.
baniki powinny wreszcie zejśc na ziemie -na razie wydaje im sie ,ze czynią bożą robote :)Bożą robote to wykonuje stolarz i babcia sprzedająca jajca od happy niosek. Czyli prawdziwi kapitaliści
-
2013/03/20 22:46:29
JESZCZE O CYPRZE.

Rosjanie mają cztery czy piec flot.
Np, Flota bałtycka.
Flota czarnomorska.
I inne.

A jeszcze nie mają FLOTY ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ...
A może tak jak Anglia miła Maltę, to teraz Rosja będzie miała Cypr.
-
2013/03/20 22:55:08
@Marek
Błąd z kwietnia 2010 r. wymaga naprawienia.
A koncesjonowana prawica jest w stadium tworzenia. Obserwuj co robi Giertych.

p.s. rolę Floty Śródziemnomorskiej pełni Flota Czarnomorska. Co za problem w dokonaniu zmian organizacyjnych? Ruscy mieli już bazy morskie w Algierii i Syrii. Znowelizują doktrynę wojenną i wszystko będzie gites.
-
toto.1
2013/03/20 22:56:37
Nie pamiętam jak się najnowsza WOŚP JKM nazywa, co tam na sztandarach tym razem powiewa, mam nadzieję, że nie Stronnictwo Demokratyczne pod auspicjami PZPR, ale co by nie powiewało, to mnie powiewa jeszcze bardziej. Nie tylko powiewa, również bawi. Jeśli nie wszyscy, to większość fanów JKM, których nie należy mylić z elektoratem, którego JKM zwyczajnie nie ma, stawia kilka nieśmiertelnych zarzutów. Dookoła socjaliści, "jeno my są liberały", wszyscy złodzieje, "my są przedsiębiorcy". O socjalizmie i to realnym w wykonaniu Korwina już wspomniałem, wypada jeszcze do Owsiaka i Kuby dorzucić Balcerowicza, też wiecznego liberała, który nigdy nie zarobił jednej złotówki na wymarzonym wolnym rynku. Identycznie jest z JKM, facet żyje z partyjnych składek i propagandy nie wdrażanych "idei", tudzież "kontrowersyjnych" występów publicznych. Od czasu do czasu podsumuje swoją jałową działalność jakąś książką, z wydaniem, której, pomimo "kontrowersji" nigdy nie ma żadnych problemów i to cała jego, w sumie prosta, recepta na "politykę".
-
toto.1
2013/03/20 22:58:31
Rosja "ma" Cypr tylko dlatego, że żrą się o niego Grecy z Turkami. To jak siedzieć na wulkanie.
-
2013/03/20 22:59:50
@ Marek

nie mam czasu - jutro kochanienki - zarobiony jestem .
Musze dokończyc kilka tematów - jak choćby o Sniadku ,Dudzie, Kaźmierczaku i dupie.
.............
Kaźmierczak stwierdził ,ze nie jest oburzony . a Morozowski mówi ,ze jednak jest , bo mówi jak Kukiz :) Kaźmierczak nawet stwierdził ,ze jest zadowolony :) Troche sie pogubiłem - najpierw Sniadek mnie zadziwił ,ze namawia do uzusowienia umów o dzieło czy zlecenia a potem szef zwiazku przedsiębiorców narzekajacy na wysokie koszta pracy twierdzi ,ze jednak jest happy ... wszyscy zwiażkowcy - czy to pracodawców czy pracowników- są siebie warci. Choc ci ze zwiazków pracowniczych sa ciut gorsi ...
Kazdy działacz jest zadowolony - nie dziwie się : tez chcę byc zwiazkowcem :) W jednej ze śląskich spółek weglowych na zwiazki zawodowe idzie 10 mln żłotych !!! Ponoc w polskich warunkach utrzymanie związku zawodowego ze składek członkowskich to fikcja... Partie polityczne tęz tak twierdza i wyciagaja łape po niczyje pieniadze. Pieniądz publiczny wszak jest niczyj.

''Piernik'' marudzi że ''uzwiązkowienie '' w Polsce jest niskie i słabe.
jak bardzo trzeba nienawidzić swego szefa by założyć mu związek zawodowy ? :)
-
2013/03/20 23:07:43
@r-t
A ile masz tych dużych zz?
Poza tym, co to jest duży zz?

p.s. dla mnie duży to dzisiaj KGHM. Ile jest jeszcze takich? Górnictwo węglowe? W niektórych dużych zakładach np. Huta Sendzimira było 18 różnych zz!

-
2013/03/20 23:08:04
Pierniku. Ale flota Czarnomorska aby wpłynąc na morze Śródziemne, o ile pamietam geografie musi miec zgodę Turcji. Cieśnina Dardanele się kłania... Jest chyba umowa ze tamtędy nie moga przepływac duże jednostko wojenne. Stad lotniskowiec Kużnieców, czy jakoś tak, nosi nazwę krążownika samolotowego, a nie lotniskowca. Turcja i Rosja akceptuja tą grę pozorów... Póki co.

Na Syrii jest wielka baza Rosji. Ale co będzie jak zwycięż tam powswtańcy.

Propozycja Unii ze rząd cypryjski zarekwiruje ( bo przecież nie opodatkuje) lokaty swoich obywateli była tak głupia, ze aż podejrzana. A może oto własnie chodziło. Aby wrzucic dziwne rozwiązanie finansowe i umyc rece. I niech teraz Cypr leci po prośbie do Rosji

Leci... a może miał leciec od samego początku. A to z bankami, to tylko zasłona dymna..?
-
2013/03/20 23:09:29
@tot.1
Rosja Cypru jeszcze nie ma. Ma na niego apetyt i jakieś szanse na usadowienie się tam militarne i gospodarcze. To nie utopia.
-
2013/03/20 23:13:23
@Marek
Wczoraj podrzuciłem Ci coś do przeczytania. Odrobiłeś pracę domową?
To jest dalej aktualne.

p.s. Flota Czarnomorska pływa po Morzu Śródziemnym od lat. Przejście przez Dardanele jest jakoś uregulowane. Turcy nie są drobiazgowi.
-
2013/03/20 23:17:06
Tu jest o zasadach pływania przez Bosfor i Dardanele
pl.wikipedia.org/wiki/Przej%C5%9Bcie_tranzytowe
-
2013/03/20 23:21:24
@ piernik

Duzy czy mały - jeden ch.

Wyobraźmy sobie ,ze jestem włascicielem burdelu - małego : 8 dziewczyn.

naglelaski zakładają mi zwiazek zawodowy - nieduzy : 8 członkiń. Ale 100 % załogi.

Pochlastalbym sie - nawet jakby mi strajku nie zrobiły to sama świadomość takiej nikczemności odebrałaby mi całą radośc zycia. Najpierw prowadziłbym dialog ze stroną społeczna :
- czy traktuje was nieludzko ? Czy faworyzuje jakąs ? - przeciez sypiam z każdą rotacyjnie...
czy nie kupuje duzego bukietu kwiatów na Dzień Kobiet ? Czy strzeliłem jakąs w pysk gdy czasem oszukiwała na kasie (lewi klienci) ?

a one na to ,ze nic zlego im sie nie dziej ale teraz jest moda na zz. No i ma mnie to zdyscyplinowac bym sie nie popsuł :)))
..................
Dobra bajeczka ? :) Cos dla ''robinka'' ...
............
a tak powaznie - grupy lobbystyczne też nie muszą byc duże , by narobic burdelu.

-
2013/03/20 23:26:37
@r-t
Bajeczka nie do końca.
Nasze zz mają jednak to do siebie, że dbają wyłącznie o swoje kierownictwo.
Na plebs nie mają czasu i zdrowia. Z solidarności została tylko nazwa.
-
2013/03/20 23:29:04
Przykład KGHM jest tu wymowny. Pensja przewodniczącego zz ponad 20 tys. zł, biura, fura itd. Inna rzecz, że robotnicy też tam zarabiają, ale nie zazdroszczę im.
-
2013/03/20 23:30:38
Jeszcze jedno. Do zz nigdy nie należy 100% załogi. Ludzie tak mają. Szkoda im na składki?
-
toto.1
2013/03/20 23:38:58
MK: Mam świadomość, że Platforma Oburzonych nie dokona cudów, ale nie mam też zamiaru torpedować tej inicjatywy, chociaż nie zgadzam się ani z Dudą, ani z Kukizem. Pierwszy widzi nadzieję w referendach, co jest takim sobie pomysłem, nie spotykanym w państwach o stabilnej pozycji, poza wyjątkiem szwajcarskim. Drugi zauroczony lub nawet oczadzony JOW, nie wie co czyni. Wprowadzenie JOW w polskich realiach oznacza, że na czoło wysunie się coś 10 razy bardziej podłego od Platformy Obywatelskiej. Trudno sobie wyobrazić i jedno i drugie? Zgadza się, ale takie są realne zagrożenia. W senacie mamy JOW i przewagę PO o jakiej marzy salon. Cudowna teoria w zderzeniu z praktyką zawsze i wszędzie skutkuje pogorzeliskiem. W tej chwili w Anglii trwa gorąca debata jak się pozbyć JOW i wspominam o brytyjskich dylematach, bo najczęściej podaje się przykład Anglii. Na Wyspach JOW niczego nie zmieniły w układzie partyjnym, a to zdaniem naiwnego Kukiza ma się w Polsce po JOW-ach zmienić. Coś i ktoś taki jak niezależny kandydat istnieje tylko i wyłącznie na poziomie gminy i powiatu, w skali kraju JOW dostarczą nam idiotów rozpoznawalnych w telewizji, ponieważ żadna partia nie zaryzykuje anonimowego profesora. Do tej patologii dołączą "niezależni" biznesmeni, na przykład ten Amaro, czy jak mu tam z jedyną gwiazdką Michalina w Polsce, albo synowa Solorza. Oczywiście jedynym kryterium "niezależności" będzie wydana kasa na kiełbasę i wódę wyborczą.

kontrowersje.net/comment/145466#comment-145466
-
toto.1
2013/03/20 23:39:59
Wyjątkowo dziś się zgadzam z Matka Kurka
-
2013/03/20 23:50:57
@toto.1
Znowu kłania się praca u podstaw. Fanów JOW jest u nas więcej. Ale to skutek jednostronnego spojrzenia na sprawę. ci co wrzucili ten temat, wiedzą co robią.
Stokłosa to był właśnie JOW ;0)
-
2013/03/20 23:57:36
@ piernik

Związki zawodowe nie rozumieją jednej podstawowej prawdy życiowej :
- pracownik jedzie z pracodawcą na jednym wózku (czasem na przyczepie - ale to nie zmienia ogólnego mechanizmu :) Pisałem o tym 3 lata temu w mym ''wpisie zycia'' :)

Walka o interesy ''plebsu'' musi byc inteligentna. A tej inteligencji brakuje. Dlatego często bardziej obawiam sie tej głupiej i niekonsekwentnej walki związków o interes ''plebsu'' o wiele bardziej niż jej braku.
..........

akurat Kaźmierczak ma racje absolutna gdy mwi ,ze to w interesie pracowników jest by koszta pracy były w Polsce niskie. Bo opodatkowanie pracy jest sprzeczne z interesem pracowmnika tak samo jak jest sprzeczne z interesem pracodawcy.

Ale logika związków zawodowych jest taka - na chuj nam wiecej pracy ? : my walczymy o zamrożenie etatów które są TU I TERAZ poprzez układy zbiorowe . Gwarantujemy naszym członkom utrzymanie tego co jest . Brak redukcji etatow w zakładach ktore juz istnieja . Nie obchodzi nas zatrudnienie w wirtualnych zakładach , ktore mogłyby powstac gdyby nie bylo opodatkowania pracy. My stapamy twardo po glebie. Chcemy status quo .
.................

jakos kurwa nie słyszałem , by ZZ walczyly o zniesienie opodatkowania pracy (m.in. podatek dochodowy) i zastapienia go albo podatkiem przychodowym albo opodatkowaniem konsumpcji tylko ? ZZ chce opodatkowywąc prace poprzez dalsze uzusowieni umów smieciowych - i to w sytuacji gdy Gwiazdowski jako szef rady nadzorczej ZUS, mówił ze ZUS to bankrut, Korwin to samo mówi i mówi to tez wicepremier Pawlak który każe samemu oszczedzac bo emerytury beda znikome - a Pawlak nie jest z UPR czy Centrum Adama Smitha lecz w koalicji rządzącej.
A zz jak te lemingi - samobójczy skok na główke do morza

Związki pracodawców swoje, ZZ swoje - a Gwiazdowski czasem załamuje ręce i nad jednymi i drugimi. Taki ''Lewiatan'' to niezłe gnoje są .

-
2013/03/21 00:02:18
Mam pomysł :)
Utworzyć zz działaczy związkowych !


Dobranoc!

-
toto.1
2013/03/21 00:16:01
Lepiej wprowadzić ordynację proporcjonalną: liczba miejsc w parlamencie proporcjonalna do liczby zwolenników JOW wybierana w JOW, liczba miejsc w parlamencie proporcjonalna do siły związków pracodawców i pracowników, wreszcie skansen, czyli reszta miejsc dla członków różnych partii. Zakaz pływania po klubach, kto rezygnuje z ugrupowania, które go wsadziło do sejmy, ten rezygnuje i z sejmu. Proste. Albo prościej, na początku po 1/4, a potem jw. i będziemy kwita. Bo jakby się okazało, że trzy czwarte opanowała oligarchia (pracodawcy, JOW i partie), to możliwy byłby twardy reset.
-
2013/03/21 10:11:29

A tymczasem ....
Znalezione w sieci ....

www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,13599609,_Szkola_w_Nowej_Iwicznej__zajecia_sportowe_na_korytarzu.html#BoxSlotII3img

A po jaki ch.. gówniarzom wuef , jak rzucenie na tackę kilku złotych nie wymaga
żadnego wysportowania ? Czepiają się te lemingi i narzekają na ten kraj , jakby
pierdnikami były , a przecież w tym kondominium zaprzedanym Rosji i Niemcom
Panowie duchowni całkiem nieźle sobie radzą i jakby nie dobijają się za mocno
o restytucję niepodległej IV RP .
Ale mniejsza ...

Pierdnik naiwnie wysyła tekst do literata :

"@Marek
Wczoraj podrzuciłem Ci coś do przeczytania. Odrobiłeś pracę domową? "

Już teraz wiem dlaczego dyżurny masochista non stop tu przesiaduje i kopiuje
cały internet : on mocno wierzy , że są setki , tysiące , a nawet miliony , które
go czytają , podążają za jego linkami i z podziwem spozierają na znojną pracę ,
którą wykonuje ku wykazaniu perfidii i ohydy reżymu ...
Pan Marek , jak zazwyczaj , nie wie , nie zna się , nie kuma ,nie odrabia pracy
domowej zadanej przez piernika , ale wydaje mu się , podejrzewa i chce żeby
było tak jak myśli , bo przecież skoro świat jest urządzony w ten sposób , że
cieśniny dardanelskie zostały kiedyś tam umiędzynarodowione - to co szkodzi
nawtykać biednym Turkom , którzy przepuszczają tamtędy wraże Ruskie okręty ,
których literat nie cierpi , aż mu dusza skowycze z bólu ? Po co mu znajomość
regulaminu Sejmu , skoro wg niego Gliński powinien tam przemawiać i niech się
Kopacz schowa z tą gównianą książeczką z przepisami i głupawymi ograniczeniami ?
Po co mu wiedza o czymkolwiek , skoro nie pokrywa się z jego błogim
wyobrażeniem świata , ludzi , zwyczajów , życia i universum całego ?
No właśnie ...
Rewolucjoniści tak mają . Nic im nie pasuje i zazwyczaj , poprzez ignorancję ,
starają się zmieść system , który jest dla nich najlepszy pod słońcem .
( Vide : rewolucje w Rosji Carskiej , Niemczech , Chinach ) .
Pan Marek miał próbkę rządów mentalności pisowskiej w "ognisku wolności" .
Jakąś naukę z tego zamordystycznego wydarzenia wyciągnął ?
Bądźmy szczerzy : on tak , inni nawet całej sprawy nie dostrzegli ...

Till tomorrow !

---------
-
2013/03/21 11:18:28

No i jeszcze komentarzyk o reakcji pisowskich inteligentów na temat POPOPO ...
czyli Platformy Oburzonych :

"Czytam o tym Hyde Parku w Sali BHP i czytam teksty pisowców... Pogubiło się bractwo dokumentnie. Jedni za, widząc nadzieję w owym Kukizdudzie, że Kaczyńskiego razem z Tuskiem pogoni. Cena pogonienia Tuska w postaci pogonienia Kaczyńskiego wydaje im się bardzo opłacalna.
Inni przeciw. Jakże to? Ten Kukizduda stawia na równi panaprezesapremiera, zbawiciela jedynego ojczyzny umęczonej w okowach krwawego reżimu jęczącej, na równi ze sprawcą Polski już nie ma, tegoż kondominium rusko-szwabskiego? Jak śmie?

Dalejże zatem od czci i wiary Kukizdudę odsądzać nie żałując inwektyw i poniżenia wszelkiego.
I jedni drugim do oczu skaczą, a od zdrajców i zaprzańców się w tym pisowskim światku zaroiło aż czytać miło!

A na dodatek bratankowie na Węgrzech kazali sobie za przejazd metrem zapłacić. Komu?! Prawdziwym Polakom i Patriotom, od Sakiewicza, co to Orbana pojechali na tronie umacniać, chociaż on sam uciekł przed nimi do Brukseli w śniegach i nieogrzewanym pociągu na wiele godzin, w szczerym polu. o suchym pysku, ich zostawiwszy. Horrendum! "

No właśnie !
Pisuarki tak się zaprawiły w dopierdalaniu reżymowi , że totalnie nie wiedzą jak
się zachować , gdy po "ich stronie" dochodzi do rozłamów , nowych bytów , kłótni
redaktorów niepokornych , które chęcią wielkiej kasy są podsycane , a w świat
idzie przekaz , że o idee chodzi li-tylko .
Nieraz oprócz śmiechu - żałość człowieka chwyta za gardło , gdy w pisowskich
blogach widzi komenty tytanów intelektu : " To jak ? Pluć , czy kochać , kupować ,
czy bojkotować , z szacunkiem , czy z chamskim przytupem do niego ? " i tak
dalej i tym podobne patriotyczne pytania genialnych patriotów .
Powiem szczerze , że gdyby nie typki spod pisiego sztandaru - lemingi
zanudziłyby się na śmierć !

Gaga , chwała dostawcom rozrywki niezastąpionej !

-----
-
2013/03/21 11:25:14
Chyba dosyć na dzisiaj tych rabinkowych pierdów?
Jeszcze się biedak przepracuje :(
-
2013/03/21 11:29:12
Lublin
www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,13590792,Rekolekcje_w_podstawowce__Msza_w_kosciele__droga_krzyzowa.html#TRrelSST
Szkoła podwarszawska
www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,13599609,_Szkola_w_Nowej_Iwicznej__zajecia_sportowe_na_korytarzu.html#BoxSlotII3img

Zdjęcie to samo, czyli uniwersalizm przekazu ;0)
A może tylko manipulacja dziennikarska?
-
2013/03/21 11:40:58
Tak , to wielki problem dla pierdników , bo nawet Hofman z brylantowym wł0sem
i zabójczym intelektem wsparcie dla kukizdudów wyraża , ale w sieci aż huczy od
teorii ( spiskowych , jak najbardziej ! ) , że Dudy chcą płezesa wykolegować z roli
Pierwszego Patrioty i Bojownika o Wolność i IV erpe .
Skowycze pisowska dusza , bo niepewnie się czuje na terenie , gdzie nie odchodzi
codzienna napierdalanka w reżym przebrzydły .

Smirna , walna !

...teraz kolei na pierdnika i jego walkę ...

--------
-
2013/03/21 11:51:47
Rabinku!
Problem to jest dla ciebie. Skoro tu tkwisz, to znaczy, że interesy słabo idą.
Jak tu żyć?
;0)))))
-
2013/03/21 11:59:25

Jak zwykle gówno wiesz i jak zwykle głupawe wnioski wyciągasz , ale please - continue ,
bo śmiech to zdrowie , a gdzie zabawniej niż na katarynie z Tobą w roli głównej ?

Klapa i te rzeczy ... narka .

----
-
2013/03/21 12:10:13
ROBIN

Z Wiki.

" ... Admirał Kuzniecow, pełna nazwa: Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow, ros. radziecki, następnie rosyjski lotniskowiec, znajdujący się w służbie od 1991 do chwili obecnej; klasyfikowany w ZSRR i Rosji jako ciężki krążownik lotniczy (Z UWAGI NA FORMALNY ZAKAZ PRZEPŁYWANIA LOTNISKOWCÓW PRZEZ DARDANELE). W toku budowy nosił kolejno nazwy: Riga, Leonid Brieżniew i Tbilisi. Jest to jedyny klasyczny lotniskowiec ukończony dla marynarki ZSRR lub Rosji i największy lotniskowiec zbudowany w Europie. "Admirał Kuzniecow" przenosi do 30 samolotów i śmigłowców i wyróżnia się tym, że jako jedyny zbudowany lotniskowiec przystosowany jest do operowania z niego samolotów odrzutowych konwencjonalnego startu bez użycia katapulty...."

KOLEJNA SPRAWA

Rosja zawarła umowę z Ukrainą do roko 2042 o stacjonowaniu floty Czarnomorskiej w Sewastopolu. A co będzie po 2042 już pewnie o tym mysla stratedzy rosyjscy. W przeciwieństwie do pyszałkowatego Radka dla którego horyzont czasowy to koniec wyborów...

Wiec walczymy o Sewastopol.
Ale także myślimy o Cyprze...
-
2013/03/21 12:28:09
WSPOMNIENIA/

Pamiętam, ze jako kilku letni chłopiec przeczytałem o bitwie morskiej pod Cuszimą. Ta książka, a raczej te kilka tomów leży u mnie w domu jako pamiątka rodzinna. Stare wydanie. Jeszcze wydane przed wojną. Przetłumaczone z francuskiego. Tą książka jest odziedziczona od strony mojej babci Rosjanki, która walczyła o moją duszę. Czytała mnie wiec o Cuszimie i prowadziła do cerkwi. Ale chyba jej zabiegi spełzły na niczym. Wygrała druga babcia - katoliczka.

Przypominam. Ze bitwa pod Cuszimą, to była wielka bitwa w 1905 pomiędzy Rosją i Japonią.
Gdzie w pobliże Cuszimy płynęła nawet flota Bałtycka. ( gdzie Rzym a gdzie Krym) ale tak było. Ta klęska w wojnie z Japonia, byc może doprowadziła także do upadku caratu. Rosjanie mają do dzisiejsza dnia kompleks Cuszimy. Tej wielkiej klęski morskiej. Dlatego, tak myślę, zrobią wszystko aby na Morzu Sródziemnym stacjonowała osobna flota. I aby nie była narażona na przemykanie się w pobliżu wybrzeża tureckiego. ( NATO) gdzie nawet z wiatrówki można zastrzelic kucharza okrętowego.

Aby mówic cokolwiek o Rosji. Trzeba znac jej historie. Czuc ducha rosyjskiego. Ducha imperializmu rosyjskiego. Po prostu trzeba się znac...
-
2013/03/21 12:35:18
OCZYWIŚCIE.

Wczorajszy zwrot Piernika
" @Marek Wczoraj podrzuciłem Ci coś do przeczytania. Odrobiłeś pracę domową? "
Nie był zbyt szczęśliwy. Z różnych względów. Raz, ze nie lubię " prac domowych" a po drugie nie lubię jak mi się coś " podrzuca" czuję się wtedy jak małpa w cyrku. Dlatego pominąłem wpis Piernika i tyle.

Jeżeli już, to wolę posłużyc się takim oto zwrotem " R-T. Ciekawy felieton M. Kurki o Twoim Korwinie. Przeczytaj z łaski swojej"-
2013/03/21 12:38:41
(...)

Niech sobie nie myślą
....

Marek Lewandowski, rzecznik "Solidarności", od dwóch tygodni nie odpowiedział na nasze pytania.

Bardziej rozmowny jest Bolesław Stanikowski, szef wielkopolskich struktur OPZZ. - Skoro dostaliśmy kamienicę, to chcemy coś z tego mieć - mówi Stanikowski. I wprost dodaje: - Nie będziemy wyrzucać ludzi bandyckimi metodami, ale niech nie myślą, że pozwolimy im płacić takie czynsze jak obecnie. Skądś trzeba przecież wziąć pieniądze na remont. Kamienica jest w opłakanym stanie. Nie po to ją odzyskaliśmy, by dokładać do interesu.

"Gazeta": Ale związki dostały kamienicę za darmo i tylko dlatego, że tak zdecydowali przed laty politycy.

Stanikowski: - Nam się to należało, jak psu zupa. Kościół też dostaje wszystko za darmo i nikt nie robi afery.

"Gazeta": Lokatorzy mieli nadzieję, że związki zawodowe, odwołujące się do wrażliwości społecznej, pozwolą im wykupić mieszkania za symboliczną opłatą...

- A czy my jesteśmy instytucją charytatywną? - odpowiada Stanikowski. - Możemy im sprzedać mieszkania, ale po cenach rynkowych. Pan by coś za darmo komuś oddał?

Jarosław Czub, od 20 lat mieszkaniec kamienicy: - Słowa pana Stanikowskiego ostatecznie rozwiewają wątpliwości co do intencji nowych właścicieli kamienicy. W zasadzie trudno się dziwić, że postanowili po prostu zarobić. Ale jeśli ktoś wierzył w retorykę związkowych liderów, w ich społeczną wrażliwość, to właśnie się tej wiary pozbył.

Czub dodaje, że w tej sytuacji związki zawodowe powinny się wstrzymać z mówieniem o złodziejskiej prywatyzacji czy pazerności biznesmenów. - Jedyna różnica pomiędzy pazernością związkowców i biznesmenów polega na tym, że ta biznesmenów jest wolna od hipokryzji - podsumowuje.


Cały tekst: poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,13580025,_Moga_wykupic_mieszkania__ale_tylko_po_cenach_rynkowych_.html#ixzz2OAlPPxzH
-
2013/03/21 12:45:14
A oto pogodny i dobroduszny komentarz ''mojego Korwina'' :)
...................


''Ci związkowcy to zupełnie normalni ludzie!''


Czytając deklaracje towarzyszy związkowców ktoś mógłby odnieść wrażenie, że są to (tfu!) socjaliści, którzy zamiast kapitalizmu chcą wprowadzać jakąś "sprawiedliwość społeczną, albo i co gorszego.

Tymczasem, gdy przychodzi co do czego, to okazuje się, że to owce w wilczej skórze.

Gdy tylko odzyskali kamienicę w Poznaniu:

poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,13580025,_Moga_wykupic_mieszkania__ale_tylko_po_cenach_rynkowych_.html

od razu oświadczyli, że dotychczasowi lokatorzy mogą albo wykupić mieszkania po cenach rynkowych, albo zacząć płacić rynkowe czynsze - albo: won!

OK - tylko: po co się wygłupiają z tą ''walką o prawa lokatorów''?

.........................

Koment RT : generalnie polityka współczesna w przeciwieństwie do polityki sprzed ery telewizji, polega na wyglupianiu sie.
-
2013/03/21 14:21:17
@Marek
Nie spodziewałem się tak śmiertelnie poważnego podejścia z Twojej strony do mojej oferty.
Ale niech tak zostanie. Przepraszam. Zapomniałem, że mam do czynienia z tak wrażliwą osobą.
Co do meritum. Uznałem linkowany tekst za wyjątkowo ciekawy, ponieważ autor odszedł od rutynowej oceny sytuacji na Cyprze. Żeby było lepiej, kolejne dni pokazują, że chyba ma rację.
Zresztą nie będę się więcej rozpisywał na ten temat, bo głupawy Rabinek będzie miał znowu pożywkę.
-
2013/03/21 14:30:17
Co do wypowiedzi związkowca z Poznania.
On chyba nie zdaje sobie sprawy ze szkody jaką wyrządził swoją wypowiedzią ruchowi związkowemu. Wczoraj, trochę w żartach napisałem, że działacze związkowi powinni założyć swój związek zawodowy. To nie żart. Działaczom członkowie potrzebni są po to, żeby mieć kogo wyprowadzić na ulicę, albo żeby pokazać waadzy skuteczność strajku. W głoszonych poglądach już się kompletnie zapętlili. Z drugiej strony zostali pozbawieni zaplecza intelektualnego. Ci którzy ich popierali na początku dawno przeszli na stronę waadzy. A nowych brak, bo ci którzy cos sobą reprezentują, zajęci są pracą, karierą i rodziną. W Sejmie i Senacie oraz innych atrakcyjnych miejscach wszystko pozajmowane. Przynajmniej na razie.
-
2013/03/21 15:27:51
Co wyniknie ze straszenia Cypru
www.ekonomia24.pl/artykul/706205,992366-Europejski-Bank-Centralny-postawil-Cyprowi-ultimatum.html

Co przyniósł dzisiejszy dzień?
www.polskieradio.pl/42/3/Artykul/806929/
Nieoficjalnie wiadomo, że rząd w Nikozji chce, aby Rosja zgodziła się na odroczenie spłaty kredytu udzielonego Cyprowi w 2011 roku. Chodzi o kwotę 2,5 miliarda euro. Jednocześnie Cypr będzie zabiegał o kolejną pożyczkę w wysokości około 5 miliardów euro. W zamian chce zaoferować rosyjskim władzom miejsca w radach nadzorczych cypryjskich banków i spółek, w których już jest ulokowany rosyjski kapitał. Obiecuje też pakiet akcji swojego koncernu gazowego oraz dostęp do inwestycji energetycznych.

Baza rosyjska na Cyprze?

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" ostrzegł w środę przed skutkami zgody UE na to, by Rosja uratowała Cypr, co może grozić przekształceniem wyspy w wasala Kremla. "Rosyjskie pieniądze leżałyby w cypryjskich bankach, Gazprom kontrolowałby bogate złoża gazu u wybrzeża Cypru, rosyjska armia dostałaby bazę wojskową na wyspie jako rekompensatę za utraconą bazę morską w Syrii" - pisze gazeta.
Według AFP na wyspie możliwe są teraz wszystkie scenariusze - od przyjęcia zmodyfikowanego planu ratunkowego, który zadowoli wszystkie strony, po bankructwo wyspy.

Niektórzy eksperci obawiają się wręcz, że na wyspie wybuchną zamieszki, tak jak w Argentynie w 2002 roku - pisze "Le Figaro". Rząd argentyński zbankrutował wówczas, przestał spłacać odsetki od zagranicznych pożyczek, a peso zostało zdewaluowane i straciło 70 proc.


-
toto.1
2013/03/21 15:29:27
@prawdziwy.starypiernik
A może podarowanie ruskim fatamorgany cypryjskiej jest zachętą do szybkiego wyjścia z syryjskiego pata?
-
2013/03/21 15:34:36
@toto.1
Wszystkie opcje są możliwe. Syria jest poważnym argumentem.
Na Cyprze jest już Grecja i Turcja. Rosjan jest też sporo. Ich kasy w bankach cypryjskich również. Jaka będzie reakcja UE i NATO? Izrael też coś ugra, bo osłabiona Syria, to ich duży sukces militarny w starciu z Palestyńczykami.
Trzeba to uważnie obserwować.

-
2013/03/21 15:54:37
A tymczasem ...
UE nie próżnuje
www.ekonomia24.pl/artykul/705487,991904-Bruksela-ustapi-Rosji-.html
Do Moskwy przyjeżdża aż 16 komisarzy Unii Europejskiej wraz z Jose Manuelem Barroso. To jeden z największych szczytów Unia-Rosja w historii.

Plan dwudniowego spotkania zapewne zdominuje sprawa Cypru i gwałtowny sprzeciw władz rosyjskich wobec unijnego sposobu ratowania tej wyspy, gdzie 20 mld euro zdeponowali rosyjscy bogacze i firmy.

Sprawa robi się na tyle gorąca tu w Moskwie i w Europie, że pieczołowicie przygotowywany plan debat, w tym przede wszystkim liczne spory handlowe, energetyczne i wizowe, ulegnie zapewne politycznej erozji.

-
2013/03/21 19:18:00
Pierniczku. Nie ma sprawy.
Nie tylko jestem wrażliwy, ale nadto chorobliwie wrażliwy.
Niestety ale wizytę u lekarza mam umówioną gdzieś tak na 2016.
-
2013/03/21 19:22:49
@Marek
A była? Dla mnie nie.
I niech tak zostanie.
-
2013/03/21 19:39:35
Kolejny wyskok Palikota. Obniżyć wiek wyborczy do 16 lat. Po co?
Według mnie, żeby zwiększyć sobie elektorat. Akcja "zabierz babci dowód" już spalona, więc trzeba rzucić coś nowego.
Jeśli tak, to trzeba traktować młodych 16-latków jako pełnoprawnych obywateli, ze wszystkimi konsekwencjami. Również odpowiedzialnością karną przed sądami dla dorosłych.
Ciekawe jak młodzi się do tego odniosą?
Póki co, pomysł można włożyć między bajki, bo wymaga zmiany konstytucji, ado tego potrzeba 2/3 głosów poselskich.
www.itvl.pl/news/16-latkowie-pojda-do-urn-wyborczych
-
2013/03/21 20:40:50
Dla odmiany coś o sportach zimowych. Oczywiście tych z udziałem Justyny Kowalczyk
www.sport.pl/zimowe/1,79225,13606864,Biegi_narciarskie__Kowalczyk_wycofala_sie_z_zawodow.html#BoxSlotII3img
Z powodu niebezpiecznej dla zdrowia trasy nasza sportsmenka zrezygnowała ze startu w jutrzejszym biegu. W swej decyzji nie jest odosobniona.
Zobaczymy jakie będą ostateczne decyzje jutro rano.
-
2013/03/21 20:48:59
A to Polska właśnie
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13600964,Zamurowali_prywatne_mieszkanie__Bez_zgody_wlascicieli.html#BoxWiadTxt
-
2013/03/21 21:28:33
Jaką nienawiścią trzeba pałać do ojca, żeby targnąć się na jego życie.
wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/422802,zbrodnia-w-warszawie-syn-zamordowal-znanego-malarza.html
-
toto.1
2013/03/21 21:58:17
@prawdziwy.starypiernik
A czytałeś o tym "ojcu" artyście i jego dziele opisującym katowaniu muzy, czyli żony. Dzieło zostało ukończone w więzieniu.
-
2013/03/21 22:05:48
@toto.1
Tak.
Niepojęte dla mnie jest to, że morderstwo odbyło się w obecności żony.
Degrengolada.
-
toto.1
2013/03/21 22:07:35
Jak to mówią, jak se pościelesz tak się wyśpisz. Jak widać psychologia nie myli się w tym przypadku, że dziecko kata zostaje katem.
-
2013/03/21 22:28:11
@toto.1
Nie mam siły, ani ochoty na komentowanie tego.
To mi się po prostu w pale nie mieści :(

-
2013/03/21 23:30:10
Znalezione na forum Onetu - dot, wypowiedzi baleriny ''Bolszoj'' Anastazji Wołoczkowej na temat prostytucji w tej szacownej niegdyś instytucji. Dość trafna synteza demokracji.
....................................

''Z narodami Europy Wschodniej tak już jest, że nie są zdolne do życia w demokracji, bo natychmiast robią ze swojego kraju burdel. Muszą czuć nad sobą bat dyktatora. Najlepszym przykładem są Węgrzy - u nich demokracja już się skończyła. Teatr Bolszoj był dumą Rosji podczas władzy absolutnej cara i pozostał nią w czasach komunistycznych dyktatorów. Po 20 latach demokracji stał się domem publicznym''
-
2013/03/21 23:47:20
@ piernik

Rozbawiłeś mnie tym smutkiem z powodu degrengolady ZZ - ale bardziej jeszcze smutkiem z powodu braku zaplecza intelektualnego ZZ :)
czy sądzisz ,ze ZZ potrzebują porad kogos inteligentnego, w rodzaju profesora Gwiazdowskiego ? :)
nie - oni potrzebują Tymochowicza czy innego PR-owca.
Korwina w 1980 wyrzucili ze stoczni od razu :)))
Gwiazdowskiemu tez by chłodno podziękowali ....
im logika nie jest potrzebna lecz hasła które chwycą - np. podniesienie płacy minimalnej , czy zmniejszenie wieku emerytalnego. Nikt nie powie by zmienic cały system emerytalny. A jest kilka wersji - jedna gorsza ale i tak lepsza od tego co jest , a druga lepsza ale nie idealna. Podobnie jest z ochroną zdrowia - na cos trzeba sie zdecydować. Ale idealnych rozwiązań brak. Tak czasem jest i trzeba sie pogodzić .
.................................

Niech zwiazki zawodowe spokojnie sie kompromituja, jak i PO . Tym lepiej na przyszlość.
-
2013/03/22 10:30:15

Niech za motto pisowskich przemyśleń posłużą słowa pierwszego zadaniowca
i wykrywacza nieprawości zbrodniczej junty :

"To mi się po prostu w pale nie mieści :( "

A to jakieś novum ? Może tylko w tym znaczeniu , że wreszcie to z siebie wydusił ,
bo dotychczas sprawnie każdą sprawę oceniał i globalnie ją rozpatrywał i zna
wszystko , nawet ciężar czarnej dziury , do której wpadł kwark i czerwony olbrzym
na dokładkę ...
Ale nie rozpisujmy się zanadto o tym , którego nawet swojacy nie czytają , bo se
tetryczek zacznie wyobrażać cuda wianki .
Chciałem dwa słowa o Arabskim i wiecznej głupocie PIS-u : nie mogłem śmiechu
powstrzymać , gdy słyszałem Waszczykowskich i inne Fotygi , jak krzyczały unisono ,
że ucieknie , że się schowa pod immunitet ambasadorski , że Hiszpanie ze zgrozą
patrzą , że im zbrodniarza przysyłamy , że o azyl poprosi i inne podobne bzdety ,
które w spaczonych umysłach się lęgną . Ale najlepszy rodzynek to kolejny strzał
w stopę , które PIS po prostu uwielbia : otóż to całe towarzystwo , które
przecież na logikę się nie wysila ( bo po co misterne i kunsztowne konstrukcje
myślowe , skoro ich odbiorcami są pierdniki genialne ? ) pokrzykuje głośno
( o domniemaniu niewinności nikt tam nie słyszał ) , że Arabski poprzez gorszące
zaniedbania spowodował tragiczny finał w postaci katastrofy . Jak to pogodzić
z majaczeniami o zamachu ? Czy ktoś przytomny jest gotowy uwierzyć w teorię ,
w której Arabski sabotuje wyjazd , a Putin z Tuskiem umieszczają na dokładkę
na pokładzie nitroglicerynę , albo sto lasek trotylu ?
Ale nie obawiajmy się się zanadto .
Ci , którzy łyknęli bez mrugnięcia pierdoły o helu , sztucznej mgle , dobijaniu
rannych , wybuchach i innych cudach niewidach - z łatwością sobie połączą
i to , co dla innych jest nie do połączenia ... Wierny i zdyscyplinowany pisuar
wierzy na słowo , stoi na baczność i pytań nie zadaje , bo jak , nie daj Bóg ,
zaczyna uruchamiać trudny proces nazywany myśleniem - bardzo łatwo mu
przyszywają łatkę leminga i ani się obejrzy , a już poza sotnią się ostaje .

Ale nie rozpaczajmy zbyt mocno : jest też sam rdzeń , sam hardcore , który
nigdy z betonu się nie ruszy i używa mózgu do zgniatania orzechów . Im
niedużo trzeba , dlatego aktywiści PIS-u nie wysilają się za bardzo ..

PS
Przykre , że już w trójkę się ostaliście . Oby to miejsce piernikowej ulicy
nie zaczęło przypominać , bo jej autor , wbrew dialogowi z "Rejsu" potrafi być jednocześnie twórcą i tworzywem , sobie żaglem , sam sobie okrętem i światem
całym . Cóż przyjemniejszego pod słońcem niż pokomentować sobie siebie
samego ?

Paka , żopy miłe !

----------
-
2013/03/22 12:42:57
Robin. Król lemingów własnie krzyknął " Eureka" Bo niby złapał głupich pisowczyków na braku wszelkiej logiki. Zakłamaniu. I hipokryzji. Bo jeżeli to trotyl i inna atomówka strąciła Tutkę, to Arabski jest czysty jak łza. I to on pierwszy powinien zakwaterowac się w pięknej Grenadzie. Rozkoszy cór seraju zaznawac...

Ale nawet gdyby przyjąc tą logikę, to przecież Arabski mógł z ruskim się dogadywac. Oko przymykac. Na nic nie zważac. Pani minister Fotyga zadała pytanie Arabskiemu, dlaczego to z rosyjskimi urzędnikami spotykał się w knajpach i czy pisał z tych spotkań notatki? Ale Arabski nic z tego nie kapował. Pewnie nie wie co to notatka... Lub myśli, ze jak polskiego urzędnika zaprasza się do moskiewskiej knajpy, to po to aby mu sprzedac okazyjnie latający dywan ... Głupek za przeproszeniem.

Ale sprawa najważniejsza... To własnie wczoraj posłowie PISu, odwrócili to założenie.
JEŻELI ... Jeżeli więc strona rządowa ( komisja Millera) uważa, ze nie było zamachu ani trotylu, to w takim razie kto odpowiada za katastrofę lotniczą??? Nawet jeżeli nie karnie, to chociaż politycznie?

Ale nawet tak klarowne przedstawienie alternatywy, albo - albo. I odpowiedzialnosci, nie spotkało się ze zrozumieniem posłów PO. Bo dla nich nie liczą się ani argumenty. Ani sumienie. Tylko dyspozycja polityczna Tuska. Arabski na ambasadora. Natychmiast !
Bez czekania na śledztwo w prokuraturze.

Dobrze, że nie awansował Arabskiego na generała. Bo wtedy przyszły ambasador , założył by ten operetkowy mundur byłego szefa BORu i po instytucie Iberystyki paradnie kroczył.

A tak na marginesie. Robin myślałem, że stac Ciebie na więcej. Ukradłeś wczorajszy pomysł posłom PISu. Odwróciłeś znaczenia i dziś przedstawiłeś jako swój własny.

Wstyd! Wstyd!
-
2013/03/22 13:45:42

I w co jeszcze uwierzyć jesteś w stanie ?...

----
-
2013/03/22 13:59:30

A jeśli o wstydzie mowa to bardziej bym się wstydził , gdybym akceptował ,
a nawet starał się wytłumaczyć bydlęce zachowania na cmentarzach , wśród
zmarłych , które są udziałem Twoich socjuszy z "patriotycznej" jaczejki ...
Głupia sprawa , ale nie Tobie zarzucać innym wstydliwe , czy niegodne
postępowania ...

Bye !

---
-
2013/03/22 14:01:18
Robinowi zacięła się płyta :(
Trudno wymagać więcej od erudyty na poziomie pantofelka, czy innej ameby. Co on by tu robił, gdyby nie ja? A tak, to przyjdzie, popuści resztkami rozumku i dniówka zaliczona.
Nie wiadomo, czy jest bardziej śmieszny, czy tylko żałosny? Od dość dawna sygnalizuje, że czyta blog @lexie, ale nie odważył się jeszcze coś napisać. Zadowala się obsikiwaniem nogawek. Na więcej go nie stać.

p.s. W sprawie smoleńskiej nikt jeszcze ostatniego słowa nie powiedział. Zwłaszcza prokuratura. Bo zamknięcie dochodzenia umorzeniem z braku winnych, albo znikomej szkodliwości społecznej, też jest zakończeniem. A ci, którym pod siedzeniem najbardziej się pali, usuwają się w cień licząc, że wszystko rozejdzie się po kościach. Zapominają, że niektóre czyny nie ulegają nigdy przedawnieniu.
-
2013/03/22 14:06:09
A generał okazał się jeszcze większą gnidą niż można było sądzić.
Trzeba być nie lada kanalią, żeby będąc samemu kombatantem, odmawiać prawa upamiętnienia innych, którzy padli ofiarą czystek etnicznych na Wołyniu.
A Ścibor-Rylski tak postąpił.
-
2013/03/22 14:26:11

Nie pochlebiaj sobie , smrodzie .
Tak dumnie i konsekwentnie ignorowałeś moje pisanie , ale , wiadomo , długoś
nie wytrzymał w swej kosmatej konsekwencji i musiałeś pierdnąć raz za razem oraz
metodą pisiaków zgnoić człowieka , który więcej zrobił dla tego kraju niż Wy
kiedykolwiek zrobić zdołacie , cmentarne bydlątka .

Over & out , tumanie .

------
-
2013/03/22 14:28:00
Nauczyć gówniarza, to chodzi i powtarza ;0))))

-
2013/03/22 14:57:35
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13610961,Premier_otworzyl_oczyszczalnie___Bo_ludzie_nie_wierza_.html#MT

Jak tu się nie cieszyć? Jest okazja :)
-
2013/03/22 15:00:08

I jeszcze jedno , bo to naprawdę paradne , nawet jak na piernika , bo pisze , że
ponoć z wypiekami śledzę "ulicę" , ale jeszcze na niej nic nie napisałem . Śmiech mnie
pusty ogarnia na supozycję bym pisał na stronie skąd nawet swojaków ( Góral ) się
wywala w kosmos i gdzie piernik czeka z nożyczkami , które na razie tępieją na
bezrobociu , bo jedyne wpisy do wyrzucenia są autorstwa samego piernika
pogrążonego w namiętnej dyskusji z samym sobą ...
Niezłe !
Z tych samych powodów nigdym nie strzępił klawiatury na niezależnej i w innych
wylęgarniach inteligentnej myśli pisuarowych zacofańców .
I niech kto mi powie , że pierdnik nie jest najzabawniejszym błaznem IV erpe ...
Chyba coś dzisiaj wziął na głupawkę przewlekłą .

---------
-
2013/03/22 15:06:06
www.rp.pl/artykul/22,992796-Ministerstwo-Zdrowia-proponuje-likwidacje-centrali-NFZ.html
Znowu nieśmiertelny J.Kuroń się kłania i jego "jak nie może być lepiej, niech przynajmniej będzie inaczej".
Ile kasy rozpłynie się przy okazji w niebycie?
-
2013/03/22 15:09:58
Rabinek
Czyli co? wygłaszasz poglądy nieskażone znajomością tematu?
Krótko mówiąc pieprzysz trzy po trzy!

Tu się zgadzam ;0)
-
toto.1
2013/03/22 15:32:40
Aaaa AKowców peowska żydówa wywala na bruk z kamienic w Warszawie. Ale nie o suchym pysku. Daje im laurkę pochwalną, ile to dobrego dla kraju zrobili, a resztą zajmuje się już "niezawisły" komornik.
-
toto.1
2013/03/22 15:36:51
Lemingi popuszczają już po nogach z trwogi. Polszewicki seraj się wali na ryło. Przyjdzie jeść szczaw i nie daj lenin jeszcze się modlić o zdrowie. Chyba już tylko największy kretyn jest w stanie uwierzyć w rzetelność sondaży, które z jednej strony pokazują zaufanie do rządu i sejmu grubo poniżej mułu z dna, a z drugiej niezmienne od lat słupki popopoparcia wyborczego.

wiadomosci.onet.pl/kraj/cbos-pogarszaja-sie-opinie-o-sytuacji-w-kraju-i-st,1,5451251,wiadomosc.html
-
2013/03/22 15:46:33
Z wiary w to, że dalej jesteśmy zieloną wyspą, pozostaje chyba ta, że jest to wyspa pokryta mułem, no w ostateczności rzęsą. Jeżeli cała Europa przeżywa kryzys niemożliwością jest, żeby ta przypadłość nas ominęła. Jest tylko problem skali kryzysu. W pierwszej fali kryzysu mówiło się, że zjadamy rezerwy i dlatego kryzysu nie widać. Teraz rezerw już nie ma, a kryzys zaatakował ponownie.
Teraz wszyscy obserwują Cypr, ale wielu już wskazuje następne państwa w kolejce. Pierwsza w kolejce jest Słowenia. To ciągle małe kraje. A problem Hiszpanii, Włoch, Portugalii i Grecji ciągle jest nierozwiązany.
-
2013/03/22 15:47:49

Toto - wykrywacz żydów zza obrazu powtarza niekończącą się mantrę , która
od siedmiu lat "się sprawdza" : lemingi , POlszewiki i żydy już popuszczają po
nogawkach , zamierają z trwogi , zwieracze otwierają i inny wihsful thinking ...
bo nadchodzi ich kres i wali się ich świat na ryło .
Gdybym dostawał złotówkę za każdy wpis tego typu - Bill Gates by ode mnie
pieniędzy pożyczał .
Cieszy bezdenna głupota i genialny dar przewidywania .
Na Kaczyńskiego każdy leming może liczyć przed i w trakcie wyborów !

Szukaj żyda , szukaj !

------------
-
toto.1
2013/03/22 15:52:38
Was wcale nie trzeba szukać. Stale i niezmiennie wyłazicie w górę jak brudny szum na zupie, albo rosówki z ziemi, gdy dudni się łopatą. O tak jak ty właśnie.
-
toto.1
2013/03/22 16:08:11
"Polak" słabe ogniwo...

Solorz-Żak, twórca Polsatu i Cyfrowego Polsatu, płaci podatki na Cyprze. Jan Kulczyk w Holandii, Wielkiej Brytanii i Austrii. Niższe podatki za granicą płacą też Jerzy Starak, właściciel Polpharmy, Józef Wojciechowski - właściciel dużej firmy deweloperskiej J.W. Construction. To tylko czołówka, najbogatsi. Tak naprawdę tysiące polskich przedsiębiorców od płotek po rekiny biznesu rejestruje swoje firmy w krajach uznawanych za raje podatkowe, jak Cypr, Malta, Seszele, Luksemburg czy nawet Węgry. Kiedy Milton Friedman odwiedził nasz kraj w 1989, powiedział podczas wykładu "Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska."

podatki.wp.pl/kat,70476,title,Dlaczego-Polacy-nie-chca-placic-podatkow-w-Polsce,wid,15426847,wiadomosc.html
-
2013/03/22 16:20:29
@toto.1
Ci przez Ciebie wymienieni robią to od lat. Im wolno. Gorzej, jeśli szary obywatel pomyli się przy rozliczeniu o grosze. Koszty korespondencji z US są wówczas wielokrotnie większe. Ale pazerny JVR nie odpuści. Zresztą jego poprzednicy wcale nie byli lepsi.
-
2013/03/22 17:07:49
mało przemyślany wpis z forum Onetu ale dośc charakterystyczny . Jedyne z czym trzeba sie zgodzic to potrzeba cięć na administracje . No i to ,ze doplaty rolnicze to socjalizm.- ale konkluzja do luftu.
.......................
Marcin Szwaj
Liberałowie twierdzą że socjalizm to ustrój dla życiowych nieudaczników którym państwo musi ciągle pomagać. Dla mnie największymi nieudacznikami są liberałowie ponieważ wpędzili świat w kryzys gospodarczy i finansowy i nie wiedzą jak z niego wybrnąć. Mało tego, oni ten kryzys pogłębiają zadłużając bez końca swoje państwa i tnąc wydatki na inwestycje. Wydatki ciąć trzeba ale te, które idą na administrację państwową. Olbrzymia większość ludzi jest w mniejszym lub większym stopniu nieudolna, geniuszy którzy zrobili karierę od pucybuta do milionera jest bardzo mało. Liberałowie mówią ludziom żeby się bogacili. No to ja proszę ich o podanie cudownej recepty na zostanie milionerem, jeśli oni taką receptę znają to niech ją ujawnią. Dopłaty dla rolników przyznawane przez Unię Europejską to nie jest przypadkiem socjalizm? Większość rolników w krajach Unii poszłaby z torbami gdyby nie pomoc finansowa ze strony Unii. Jeśli państwo nie ma pomagać biednym to może zlikwidujmy wszystkie państwa, niech zapanuje anarchia. Bogaci i tak sobie poradzą a większość ludzi będzie przymierać głodem no bo przecież ta większość to nieudacznicy.
-
2013/03/22 17:17:06
A oto polemika ze Szwajem (i nie tylko :)
.................
~receopadają do ~Marcin Szwaj:

sam sobie odpowiedziałeś ze w Polsce nie rządzą liberałowie podając przykład ze biurokracja jest kilka razy większa, a to ze PO udaje liberałów a nic nie robi w tej kwestii, to to samo co PiS ktory mowi ze jest prawicą a rozdaje zasilki socjalne
..............................
~tropix do ~crv:
PO rządzi już 5 lat - Jakieś konkretne ustawy wspierające przedsiębiorców ?
No chyba, że uznamy, że podwyżki podatków i innych danin wspierają przedsiębiorczość ?
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - Tusk i PLATFORMA nic nie robią, są nieudolni, tylko ładnie w telewizji wyglądają i karmią naiwnych ludzi bajkami.
Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mamy medialną szopkę, propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma.
Mamy tylko buble, rozwaloną służbę zdrowia i pseudo reformę emerytalną, a raczej tylko prosty zabieg podnoszący wiek emerytalny, nazywany reformą i dług publiczny, który dzięki PO, przekroczył już bilion.
Ale za to propagandę mamy na światowym POziomie

cdn
-
2013/03/22 17:27:16
cd

(...) PO nie ma żadnych zasług dotyczących łagodnego przebiegu krysysu w Polsce !
To zasługa obrotności Polskich przedsiębiorców, tego że nie jesteśmy w strefie euro i dużej konsumpcji w Polsce, którą teraz rząd PO dławi poprzez podwyżki podatków i innych danin pośrednich.
...............


~LukasK do ~Ori:

LIBERAŁOWIE? Ci, którzy każdym nowym słowem odbierają nam następny kawałeczek wolności? Przecież w Polsce nie ma w rządzie ani jednego liberała.

Oni są liberalni co najwyżej dla gejów i feministek.

dzisiaj, 15:16 | ocena:100%

-
2013/03/22 17:39:02
www.dobrowol.org/Kim_jest_liberal.html
Dyskusję należałoby zacząć od zdefiniowania polskiego liberała. I tu ujawnia się nowomowa w całej okazałości.
Bo jak może być inaczej?
Słowo liberał zostało w Polsce zdefiniowane na powszechny użytek przez lewicowe elity, które bronią swoich uprzywilejowanych pozycji społecznych, oraz przez prawicowe kontrelity, które wiedzą, że liberalizacja świadomości Polaków uśmierzy lęki, które umożliwiają karykaturze XIX wiecznej prawicy trwanie w obiegu społecznym.

-
2013/03/22 18:16:42
I ja włączyłem sie w polemikę z mister Szwajem. Uczyniłem to na tyle niestandartowo i niebanalnie ,ze nie dostałem ani minusa ani plusa od czytelnikow (kciuk w góre lub w dól :) Czytający pewnie nie wiedzieli co o tym mysleć - być za czy nawet przeciw ? :)
Mój wpis prawdopodobnie można zaliczyc do kategorii masochizmu politycznego.
Masochizmu ideowego ? Jakiegoś tam masochizmu ... :))
W każdym bądź razie ''mój'' Korwin byłby ze mnie dumny - z mego poświęcenia dla sprawy wolności ..... Frredom ! Ale i odpowiedzialność ! A w tym kraju ani nie ma wolności ani nikt za nic nie odpowiada.

Pewnych smaczków obecnych w mej słuzbowej notatce nie powstydziłby sie i wkurwiony ''piernik'' czy ''precz'' :) Ale ja moge tak o sobie pisać - natomiast ''piernik'' wykazałby sie brakiem delikatności i finezji :))
P.S. Przy okazji jako lokalny patriota zareklamowalem moją kochaną Kotline Kłodzką , ktora jest jednym z urokliwszych miejsc w Europie. Pamiętam jak mój Tato (który zanim został owczarzem - ''kto ma owce ten ma cochce'' - a potem farmerem, był przewodnikiem turystycznym po polskich i czeskich Sudetach) przekonywał mnie zapalczywie, że przedwojenny basen kapielowy w Bystrzycy ma najpiękniejsze położenie w Europie :) No , widoczek z Góry Parkowej niczego sobie. Piękna panorama na stare miasto ze średniowiecznymi obwarowaniami i dominantami baszt obronnych, wieży ratusza i kościelnej. I to wszystko na tle zalesionych Gór Bystrzyckich.
.........................................................................................

ronald-thatcher do ~Marcin Szwaj:

Wolnośc gospodarcza mój Ty geniuszu, jest dla nieudaczników takich jak ja - robotnik budowlany. Dlatego poszukałem jej poza Polską, bo tam nie mając wykształcenia, poza znajomością angielskiego, daje sobie rade.
I oczywiście ze UE i dopłaty to szkodliwy socjalizm. Jestem wieśniakiem i synem rolnika (Wilkanów w pieknej Kotlinie Kłodzkiej) i uważam że dopłaty to glupota . Z tym ze mylisz liberalizm gospodarczy Gwiazdowskiego czy Gowina z czyms co Michalkiewicz nazywa ''kapitalizmem kompradorskim''. Myśl logicznie - w myśleniu przyszłość

-
2013/03/22 18:34:51
@r-t
Bardzo dobrze napisałeś.
Problem jest jednak bardziej złożony niż się wydaje.
wszelkiego rodzaju dotacje, dopłaty, czy opłaty mają oprócz celu jawnego, jakiś cel ukryty.
Dopłaty do rolnictwa w ramach UE mają w założeniu wyrównywać szanse. Teoria mija się z praktyką w chwili, gdy okazuje się, że rolnik francuski dostaje przykładowo 100 euro do hektara, a w Polsce 50 euro. W innych dawniejszych demoludach jest podobnie. Gdzie więc to wyrównanie szans? Zbyt produktów rolnych odbywa się na zbliżonych zasadach. Rolnik francuski dostaje dopłatę do tego co uda mu się wyeksportować. A polski? Co kilka miesięcy powtarza się sytuacja, kiedy wynajduje się a to pryszczycę, a to brak odpowiednich świadectw fitosanitarnych. Dziwnym trafem, po wygaśnięciu afery na nasze miejsce wchodzą dostawcy zwykle z Europy Zachodniej.
Innym szatańskim pomysłem jest obowiązek wdrożenia systemu zarządzania jakością i jego mutacji. Są dzisiaj branże jak choćby spożywcza, która nie może produkować nic na rynek, jeśli nie ma wdrożonego u siebie systemu HACCP. A to kosztuje. Wpływa na końcowy koszt produktu. Są też pozytywne koszty uboczne tego procesu.
Najgorsze według mnie jest to, że wdrożenie takiego systemu absolutnie nie gwarantuje wyeliminowania kantów. Przykłady z ostatnich dni są tu wielce wymowne.
-
2013/03/22 18:48:20
Innym przykładem jest transport samochodowy. Żadna nasza firma nie moze wykonywać przewozów zarobkowych w Europie Zachodniej, jeśli nie ma samochodów z silnikami spełniającymi normy co najmniej Euro 3 i wyżej. Ile rzęchów jeździ po drogach choćby Francji? No, ale to jest dla nich swój smród :(
I tak można do usr... ej śmierci.
-
2013/03/22 19:07:23
www.rp.pl/artykul/956150,992796-Ministerstwo-Zdrowia-proponuje-likwidacje-centrali-NFZ.html
Jakoś szybko spadł z czołówki GWnianej "genialny" pomysł Arłukowicza, dotyczący przemeblowań w NFZ.
Trudno się dziwić. Po takich komentarzach:
Zlikwidują 1 centralę, stworzą 16 mini-central wojewódzkich. Znaczy, że będą przyjmować. Swoich.
Albo
"...likwidacja centrali NFZ i zastąpienie jej urzędem, " , który tym razem w nazwie nie będzie miał centrali. Bardzo to zabawne panie Arłukowicz, gdyby nie opaczne, co bowiem stoi na przeszkodzie aby dziasiaj centrala nie mogła sprawdzać co dzieje się w regionalnych oddziałach NFZ? Zwykła biurokratyczna indolencja, czy może coś jeszcze panie ministrze od siedmiu boleści?
-
2013/03/22 19:11:28
Może jeszcze to
Szczerze mówiąc nie bardzo wierzę w tą reformę. Kiedyś mieliśmy Kasy Chorych, zamiast KCH powstał NFZ i za wyjątkiem nazwy nic się nie zmieniło, bałagan jaki był wcześniej taki pozostał, teraz ma powstać Urząd Ubezpieczeń Zdrowotnych i pewnie znów poza nazwą nic innego się nie zmieni, bałagan będzie taki sam jaki był, no może wzrośnie tylko liczba urzędników. Słucham teraz Arłukowicza w telewizji i mam wrażenie, że się mota i sam chyba do końca nie wie co tak na prawdę chce zmienić.
-
2013/03/22 19:15:30
Z cyklu "A to Polska właśnie":
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13611013,Afera_w_slaskim_wiezieniu__Straznicy_sprzedawali_narkotyki.html#BoxWiadTxt
Skandal w najcięższym więzieniu na Śląsku. Trzej strażnicy z Zakładu Karnego w Raciborzu sprzedawali więźniom amfetaminę i marihuanę oraz kradli jedzenie. Wczoraj zostali zatrzymani przez policję.
-
toto.1
2013/03/22 20:26:28
@prawdziwy.starypiernik
Ja te dane o czerwonych oligarchach zamieściłem w odpowiedzi na powtarzającą się od lat polszewicką propagandę, że lekarstwem na wszystkie bolączki naszej gospodarki jest prywatyzacja. Okazuje się, że nie. Okazuje się, że oni są takimi "gospodarczymi patriotami" jak z matolej dupy subwoofer. Ale oczywiście przed wyborami znów zacznie się ten sam polszewicki złodziejski mamrot - gwarantuję. Ten temat wielokrotnie wyjeżdżał jazgotany przez płatnych politruków na forach dyskusyjnych w różnych okresach i z różną intensywnością. Kilka lat temu był to bełkot w stylu "a co cię obchodzi ile zarabia prywatny prezes", potem "a co cie obchodzi co robi ze 'swoimi' pieniędzmi Kulczyk lub TVN", albo "banki/hipermarkety są prywatne i mogą się rozliczać tam gdzie chcą". Węgrzy pokazali, gdzie mają to chcenie i zaczął się jazgot. Jak Polska wreszcie postąpi zgodnie z własnym interesem ekonomicznym i narodowym, to jazgot będzie jeszcze większy, ale w zaistniałej sytuacji krytycznej w finansach państwa, nam się ucięcie tego obcego prywatnego POtworniaka cholernie opłaca.
-
toto.1
2013/03/22 20:34:40
@prawdziwy.starypiernik
A jak myśleliście, że oto z najnormalniejszego komucha, któremu jego układ kolesiowski daje prywatny mały słup do pilnowania pod groźbą zolewnikowania, wyewoluuje z czasem wolny i niezależny przedsiębiorca? Never. Wędzidło bolszewickie już się wgryzło tak głęboko, że rżnie w dupę, więc kolesie wymyślili, że to nawet takie fajne jest, to polansujmy teraz jeszcze s-m i homo i styknie. Nie będzie lepiej ale będzie inaczej, czyli śmieszniej.
-
toto.1
2013/03/22 20:46:37
Zaczyna się ofensywa przeciwko Polsce na wszystkich frontach. Najpierw news o nadaniu bratu Goeringa żydowskiego tytułu szlacheckiego, a teraz to:

wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-film-telewizji-zdf-pokazuje-partyzantow-z-a,1,5451588,wiadomosc.html

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że wrogowie Polski działają razem i w POrozumieniu.
-
toto.1
2013/03/22 20:56:36
Wracamy do tematu Fermata :)
Wreszcie jest wielki postęp:

odkrywcy.pl/kat,111408,title,Rozwiazal-zagadke-za-milion-dolarow,wid,15434246,wiadomosc.html?smg4sticaid=61046d
-
toto.1
2013/03/22 21:16:40
Jeszcze coś dla ducha. Obraz prezentujący liczby algebraiczne (rozwiązania dowolnych wielomianów o współczynnikach całkowitych), na płaszczyźnie zespolonej:

upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/d1/Algebraicszoom.png

I niech ktoś powie, że matematyka jest smutna ;)
-
toto.1
2013/03/22 21:19:17
No może jeszcze dla przykładu jak pokaże, gdzie Polacy z metkami polskich uniwersytetów maja piękno matematyki:

pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_algebraiczne

Tam gdzie pan może pana majstra... I jak tu zachęcić młodzież czymś takim?
-
2013/03/22 21:46:26
Kto wpuścił L. Wałęsę na ten mecz?

On przynosi naszym pecha!!!!!!!!!!!!!!

-
toto.1
2013/03/22 22:15:28
Dlaczego Libicki szczeka dla Tuska. Nie POwie ;) No to zapytajmy o to Urbana:

a1.nie.com.pl/art21422.htm
-
toto.1
2013/03/22 22:19:59
Nauka POlska...

wiadomosci.onet.pl/wideo/to-jeden-z-najczarniejszych-okresow-w-historii-pol,123591,w.html
-
2013/03/22 22:27:07
Nie na darmo funkcjonuje u nas pracownik naukowy i naukawy ;0)
-
2013/03/22 22:34:15
Żal d...ę ściska jak się patrzy na taką grę :(((((((((((((((((((((((((((
-
2013/03/22 22:37:38
NARESZCIE KONIEC TEJ BŁAZENADY!!!

Do następnej okazji ;0)

p.s. Niemoc strzelecka Lewandowskiego w meczach reprezentacji trwa.
-
2013/03/22 22:38:05
Gwizdy na koniec meczu mówią wszystko.
-
2013/03/23 01:41:21
@ piernik

sami sobie w UE komplikujemy życie . Najprostszym rozwiązaniem jest ''zniknąć'' dopłaty wszedzie. I tyle. Choc przypomina mi sie tu przyslowie o palcu i świni.
..............................................

kiedys robiłem porządek w takim ''wozie Drzywmały'', w sadzie u Szweda. Miał tam magazyn chemikaliów którymi wspomagał jabłuszka. Bez maski gazowej nie pozwolił mi tam wejść. Po tym juz nie jadłem kozaków babek znajdowanych w sadzie - a rosną tam brzózki na obrzeżach i pomiedzy sadami.
Facet ciężkie pieniądze laduje w opryski - bodaj milion koron rocznie. I potem sie te jabłka konsumuje...

Tak więc cofniecie dopłat lepiej by zrobiło zdrowiu konsumentów i czystości wód w strumykach. Byłoby bardziej ekologicznie :)
...............

P.S. A Lewandowski to świetny napastnik tyle ,ze w Dortmundzie. Dziennikarze niemieccy piszą ,ze Lewandowski jest idealnie wpasowany w Borussie. W innym klubie może mu tak nie iść - np. w MU gdzie mógłby grzać ławe , jak inni świetni napastnicy.
A ''Gucio'' Warzycha tez był megagwiazdą w Panathinaikosie a w reprezentacji mało trafiał. Ale często to wina trenera i zlej koncepcji druzyny.
Kiedys trener Widzewa tak powiedzial na odprawie : ''grasz Pyrdołowi piłke na dobieg ? To lepiej kopnij ją od razu w trybuny , bo do podania na dobieg Pyrdoł nigdy nie dojdzie. Kazdy musi dostać odpowiednie dla siebie zagranie''
No i zaden trener sie nie odwazy na 2 napastników, bo wazniejsze jest rozbijanie atakow - z tym ze Beenhakeer gral tez jednym nominalnym z przodu ale nie było tego widac. Nawet obrońca Bronowicki szalał z Portugalią :) I nawet patałach nad patalachy Rasiak potrafił sie do czegos przydac :) A Matusiak jak pieknie gral z Serbią czy z Belgią... Palce lizać. I w lidze tak samo gral pięknie - kiwał obrońców jak slalomowe tyczki, jakby sie z nimi bawił. A Maciek Zurawski to co pokazął w meczu z Portugalią w Chorzowie to było mistrzostwo świata - genialny mecz w środku pola (chyba najlepszy w kadrze, mimo że trafił tylko w słupek)
A przeciez byl napastnikiem (co pokazal potem w meczu z Armenią , gdzie musiał strzelic tego gola na 1 :0 ) -ale wiedział co ma robic w sśodku pola i uwierzył Beenhakerow że to ma sens.
Z tym że dobry trener potrafi skorygowac pomyłke.
Tak samo było w Juve z Bońkiem - gdy trener w końcu wymyslił mu pozycje ''wolnego elektrona'' i pozwolił mu sie plątać z przodu bez konkretnych zadań taktycznych , to z Platinim zawojowali Italię i Europe. Ale wczesniej musieli przegrac bolesny finał Pucharu Europy z HSV, by pójśc po rozum do głowy.
-
2013/03/23 07:36:37
WIOSENNA OFENSYWA PO

Trwają poszukiwania realizatora telewizyjnego, który wczoraj ośmielił się dac " przebitkę" na premiera Tuska w trakcie meczu Polska - Ukraina. Dyspozycja była taka. Wygrywamy mecz, strzelamy i dopiero wtedy krótka dwu sekundowa przebitka na Tuska. W planie bliskim. Może nawet zbliżenie...

Niestety. Realizator okazał się sabotażystą. Zmontował niepoprawnie. I teraz się ukrywa.
Ale pewnie ABW go dopadnie. Na szczęście jest pomysł aby Tusk jeszcze dziś otworzył oczyszczalnie ścieków " Czajka" Tak, wiem.... Już wczoraj otwierał. A Bufetowa tą sama oczyszczalnie" Czajka" otworzyła w czerwcu 2012. Ale co to komu szkodzi kilka razy sobie otworzyc. Zostaje jeszcze lotnisko Modlin. Ale ponowne otwarcie " Modlina" szykuje się na czerwiec 2013. Lub wiosna 2014. I wtedy Tusk otworzy.

Zaś Komorowski chce koniecznie uroczyście otworzyc Palac Kultury. Ale spece od PR tłumaczą mu, ze to zły pomysł. Może go przekonają...

Tak. Żenua, jak to mówi Robin.

-
2013/03/23 13:42:48
Dyskusje o wczorajszym meczu jeszcze pewnie potrwają. Wszystko sprowadza się do znalezienia odpowiedzi na pytanie: skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
Na pewno nie jestem ekspertem piłkarskim. Wiem jednak po co tych kilkunastu panów w krótkich spodenkach biega po wielkim boisku za jedną piłką. Żeby wygrać mecz! Nie da się tego zrobić kiedy daje się wbić przeciwnikom bramkę w pierwszej minucie meczu, a kolejną na zejście do szatni. Przecież przeciwnicy też chcą wygrać, a nie być kelnerem, czy jak kto woli, dostarczycielem punktów.
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Eliminacje do Brazylii mamy z głowy. Trzeba się zastanowić co dalej? Tylko, czy z tym trenerem i tymi zawodnikami?
Nie można się epatować uzyskaniem dobrego wyniku z San Marino! Zresztą i tego nie można być pewnym.
-
2013/03/23 13:57:31
A tymczasem ...
www.polskatimes.pl/artykul/789877,miller-do-kwasniewskiego-przyjaciol-masz-w-sld-a-europa,id,t.html?cookie=1
Trwają zaloty SLD. Ich obiektem jest oczywiście A. Kwaśniewski. Dla kogo jest to bardziej żenujące? Dla Kwaśniewskiego, czy L. Millera?

-
2013/03/23 14:08:19
Kolejny "sukces" naszej służby zdrowia. Pod drzwiami pogotowia zmarła starsza kobieta.
Nie miał kto udzielić jej pomocy. Wezwane pogotowie ratunkowe przyjechało 20 minut po wezwaniu po to, żeby stwierdzić zgon.
Przypadkowe zestawienie podobnych przypadków z ostatnich miesięcy
http://www.google.pl/#hl=pl&output=search&sclient=psy-ab&q=zmar%C5%82a+pod+drzwiami+pogotowia+&oq=zmar%C5%82a+pod+drzwiami+pogotowia+&gs_l=hp.3...3621.15538.0.16341.30.30.0.0.0.0.175.4111.0j30.30.0...0.0...1c.1.7.psy-ab.vo1iSeTyXjg&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44158598,d.Yms&fp=312a6db88518eb&biw=1280&bih=663
-
2013/03/23 14:11:55
Tu są szczegóły opisywanego przypadku
olsztynska.mobi/a/147465#axzz2OMt1qFSZ
-
2013/03/23 14:52:52
Znalezione na jednym z forów społ.- wpis ''Bohuna'' przed wczorajszym meczem. Wyglada na to ,ze facet sam pisze swe wierszyki - miałem okazję poznac juz wczesniej jego twórczośc poetycką
.............................................................................

Tedy, Hajda na Kozaki !
Może padać, dach zakryty.
Wszak wygrają dziś Polaki,
A my łykniem okowity.

A gdy gole pikne padną,
Oszaleje cały stadion...
...............................
MOTTO
Szabla, szklanka i ... Kochanka
-
2013/03/23 14:57:26
a to wpis dziś rano... Widac tez polemike z ''alba21'' :)

..................................
alba 21
Re : Hajda na Kozaki

Ale okowity i tak łykniem, a właściwie to cały czas łykamy, chociaż w tym oni też chyba mocniejsi
..............................

Riposta Bohuna :

Wasze praw jeno za siebie!
Toż to pogrom był żałosny...
Chyba w barłóg się zagrzebię
I poczekam przyjścia wiosny.

Żyć w sromocie, pieska dola,
I na trzeźwość nie pozwala.
Jam jest Kozak, ale Polak
Pora chyba strugać pala...

-
2013/03/23 14:59:48
Nie tak Boruc wyobrażal sobie powrót do kadry....

......................

- czy jest druh Boruch ?

- nie ma druha Borucha !

-
2013/03/23 15:30:14
Ten pomeczowy komentarz najbardziej mi pasuje.
www.rp.pl/artykul/289492,993188-Zupa-sie-wylala.html?p=2
Jest najbliższy prawdy. Zwłaszcza opinia o Wasilewskim.
Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny :(
-
2013/03/23 16:52:46
Wracam do modnego ostatnio tematu, czyli kryzysu cypryjskiego.
www.ekonomia24.pl/artykul/2,993140-Rozpaczliwa-obrona-przed-bankructwem.html
Skąd Cypr weźmie do poniedziałku 5,8 mld euro? Nie wiem. Wątpię natomiast, że zdobędzie je w wyniku oskubania depozytów z banków cypryjskich powyżej 100 tys. euro. Jeśli faktycznie to zrobi, to od przyszłego wtorku banki cypryjskie mogą zacząć generalne wietrzenie i inne remonty skarbców bankowych. Tych z kasą powyżej 100 tys. euro nie jest zbyt dużo. Więc ich wyjścia na ulicę nikt nie zauważy. Jednak wyprowadzenie kapitału z wyspy już tak.
A więc czekam do przyszłego tygodnia.

p.s. Spodziewam się reakcji łańcuchowej. Nie wiem tylko w jakiej skali.

-
2013/03/23 17:43:25
Szczepłek do jednego kosza przegranych wrzucił Leo, Fornalika i ''Franza''.
Franz dostał awans w kapeeluszu , Fornalik praktycznie przegrał awans a Leo jako pierwszy w historii awansował do ME , przebijajac nawet Górskiego który znokautował niegdyś w eliminacjach wicemistrza świata Holandię 4 -1, by potem polec 0-3. Nasi chyba nie docenili komandy Cruyffa i skupili sie na zakupach dewizowych :)) I z Euro 1976 wyszły nici. Może wtedy byśmy zdobyli mistrza zamiast Panenki ? :)) Może to Deyna strzeliłby karnego a la Deyna - ale nie jak w Argentynie 2 lata potem :(

akurat Leo wygral grupe z Portugalią, Serbią , Belgią, Finlandią i 3 niewdzięcznymi druzynami do pokonania : Kazachstanem ,Armenią i Azerbejdżenem. Zresztą dlatego wygrał :) - bo z druzynami z b. ZSRR tracili punkty potentaci. Kazdy każdego szachował w tej ''grupie śmierci' a my dalismy Serbom 2 punkty a Portugaliii tylko jeden. Tylko Finlandii podarowaliśmy aż 4 punkty ale z kolei Finowie pogubili sporo punktów potem z innymi.
Leo przegrał finał ME ale ... eliminacje to tez częśc ME. Więc przegrał drugi etap :)
............
Gdy ''austriacy'' pytali sie beztroskiego ekonomiste Keynesa (takiego troche Tuska od cieplej wody w kranie) - '' a co w dalszej perspektywie ?''' , to luzak Keynes rzekł se luzacko : ''w dłuższej perspektywie wszyscy będziemy martwi''. Dlatego totalitarny kraj Chiny planuje swój rozwój na dziesieciolecia a kraje demokratyczne od wyborów do wyborów... Bo przecież i tak wszyscy umrzemy..
Oto filozofia Tuska i Rostowskiego.

Ale i ja polece se troche Keynesem - w dłuższej perspektywie i tak wszyscy trenerzy są przegrani , czyli ''martwi'' ;) Może poza tymi którzy wygraja ME, MS czy finał Pucharu Mistrzów. Ale potem i tak często dostają dymisje, bo nikt nie patrzy wstecz (takie brutalne zycie) ... A taki Dino Zoff który w 2000 roku w świetnym stylu zdobył wicemistrzostwo Europy i przegrał tylko z teamem najgenialniejszego piłkarza jakiego widziałem , czyli Zidana - został uznany przez Berlusconiego i wielu zaślepionych, fanatycznych Wł0chow jako ''przegrany'' ! Czyli porażka jak i zwycięstwo , to rzecz względna. jak w tej reklamie - czy Zulus mający 3 woły jest bogaty czy biedny ?

Leo to moim zdaniem akurat najlepszy przegrany sposrod Janasów, Engelów czy Smudów. Choc i Engelowi trzeba oddać co cesarskie, zarówno jako szefowi banku informacji w el. MS w 1982 roku - jak i selekcjonerowi w 2002 : narobił mi apetytu przed Koreą a meczu przeciw Ukrainie w 2000 nigdy nie zapomnę .Tamten mecz był podobny do wczorajszego - tyle że jako lustrzane odbicie :) Dwa gole ''Olego'' i ''Kozy'' ustawily wtedy mecz. A gralismy przeciw wyjątkowym napastnikom : Worobiejowi i Szewczence, który to Andrij ma godne miejsce wsród slaw wszechczasów futbolu. My wtedy mielismy pilkarzy anonimowych poza Dudkiem a oni sławnych. I sławnego trenera sp.Walerego Łobanowskiego . A my wczoraj mieliśmy slawnych nie tylko z reklamy Volvo ''Piszczyka'' ,''Kube'' i ''Lewego'' oraz druha Boruca a oni anonimowy nieco krajowy skład, bez Tymoszczuka , który o ile pamietam to grał w tamtym meczu przed z górą 12 laty.
Historia lubi sie powtarzac jako .. farsa :))
-
2013/03/23 17:59:22
Errrrrata

''Koza'' był asystentem przy bramkach ''Kałuży'' i Emsiego (Olego)
-
2013/03/23 18:16:13
Czyli jest odwieczny dylemat, na kim oprzeć reprezentację? na zawodnikach lig krajowych, czy na gastarbeiterach? Był taki czas, że reprezentacja Ukrainy była oparta na zawodnikach jednego klubu, Dynamo Kijów.
Ciągle jednak brak jednoznacznej odpowiedzi, co jest ważniejsze? zgranie zespołu? czy motywacja do gry w reprezentacji?
Kwestia trenera. Jaki jest lepszy? swój, czy z importu? Też nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W naszych realiach trenerowi zbytnio mieszają działacze z centrali PZPN. Oni mają swoje preferencje i interesy, a trener zbiera tylko owoce ich zachcianek i fobii. Z Bońkiem będzie to samo. Na boisku nie tylko trzeba biegać za piłką, ale trzeba jeszcze wygrywać!
-
2013/03/23 19:42:15
Justyna Kowalczyk zrobiła komuś kuku!
www.sport.pl/zimowe/1,79225,13617351,PS_w_biegach__Media_o_wycofaniu_sie_Kowalczyk__Dziwna.html#BoxSportTxt
Z komentarzy pod tekstem można się zorientować o co w tym wszystkim chodzi.
W dalszej dopiero kolejności o zdrowie zawodnika.
-
2013/03/23 19:52:14
Nieobecność Bjoergen w poszczególnych zawodach nikomu nie przeszkadzała. A tych nieobecności w sezonie było sporo. Poczynając od Tour de Ski na początku sezonu. Tak na oko z 34 rozegranych opuściła 14. nie oceniam przyczyn nieobecności. Zawsze oprócz wersji oficjalnej jest ta mniej oficjalna.
Kowalczyk ma dawno zapewnioną Kryształową Kulę za cały sezon i nie musi startować w wyścigu, w którym w zasadzie ma zapewnić sponsorom /czyim?/ wysoką oglądalność. Dziwne, że nie protestują sponsorzy J. Kowalczyk.
Po całym sezonie Kowalczyk ma prawo być zmęczona. A Norweżki same widzą absurdalność sytuacji, kiedy brak na starcie Kowalczyk czyni cały sezon ich wewnętrzną rywalizacją.
-
toto.1
2013/03/23 20:13:29
W ramach komentarza di.com.pl/pic/photo/oryginal/4_1364034654.jpg
-
2013/03/23 20:19:30
@toto.1
Coś w tym jest ;0)
-
2013/03/23 21:53:29
Popisze se jeszcze luzacko o piłce - to oddech przed kolejna faza ''korwinizmu'' i polemik z Markiem nt mantry Matki Kurki czy tez Kurka ws ''agenta'' Korwina :)

To od niedawna selecjiner stal się selekcjonerem i psychologiem -motywatorem a nie trenerem. Kiedys Górski czy Piechniczek miał niemal wszystkich zawodników w kraju i mógł robic długie zgrupowania i trenować , zgrywać skład i ogrywać schematy - czyli pomysły na gre. Scementowanie druzyny jest najważniejsze oraz wlasciwe ustalenie składu i rozdzielenie zadań na boisku. Za Leo nawet taki Rasiak zgrywał piłkę głową do Smolarka po wybiciu przezz Dudka i Ebi walił gole. W Liverpoolu gdy Dudek wykopał precyzyjnie pilke to piłke zgrywał głową czarny Murzyn do Owena i kompaktowy Michael pędził z nia na bramke robiac kuku rywalom . A teraz ''Lewy'' zgrywa pike glową do ... bramkarza rywali lub za końcową linie. Z tym ze nie chce za dużo pisac o wczorajszym meczu ... bo po dwóch petardach miałem dosyc i wróciłem do agenta Muldera i agentki Scully na Tele 5 :) Za Górskiego kadra była oparta na dwóch klubach - Górnik i Legia- które prezentowały (i ich piłkarze) klase europejską. U zarania ''wielkiej ery ''polskiej piłki , czyli w roku 1970 Legia dotarła do pólfinału Pucharu Europy a Górnik do finału PZP. Z pewnością Górnik był wsród 10 -12 najlepszych klubów Europy w tym czasie. Pewnie znalazłoby się ze ze 2 kluby z Niemiec, Włoch, Anglii , Hiszpanii i po jednym z Holandii i Belgii , które byłyby lepsze. Legia Deyny, Brychczego czy Gadochy tez znalazłaby się wsród tej 12 czy 15 -stki najlepszych klubów Europy.
A dziś ? :))
Tylko w połowie lat 90 -tych Legia mogłaby sie ewentualnie plasować w 20-stce czy 20-piątce najlepszych klubów Europy. Wtedy Legia wygrywała z mistrzami Szwecji, Anglii i Norwegii. Były to czasy gdy w LM grali tylko mistrzowie swych krajów- prawdziwa liga mistrzów. Mógłbym sie mądrzyć jak wazne jest zgranie na podstawie sparringów klubów z reperezentacjami - AS Roma z Bonkiem w składzie pokonuje Argentyne 2-1 i bodaj Boniek strzelił oba gole. Przed MS w 1990 kadra Kolumbii ze slynnym Valderramą toczy wyrównany sparring z Lechem Poznań. Wynik 1-1.
Ale można to odwrócić - w 1979 roku ''Reszta Swiata'' z Bońkiem w skladzie (Lato nie doleciał bo załatwiał kontrakt w Lokeren) równiez ogrywa Argentynę 2-1. Był to wg Bońka jeden z najlepszych jego meczów w zyciu. Byly to czasy gdy takie mecze były grane serio. W tym meczu grał mlodziutki Maradona , który rok wcześniej nie zmieścił sie do kadry na Mundial. O powadze tego meczu świadczy to ,ze jeden z graczy ''reszty Swiata'' wyleciał z boiska za faul na Maradonie. Albo podac przykład Danii w 1992 roku gdy piłkarze przyjeżdżają z urlopów w klapkach i z marszu zdobywają ME. Co wiecej - lepszy z braci Laudrupów odmawia gry w kadrze i ... byc moze tym pomaga swym kolegom :))) Na przykład jestem przekonany ,ze gdyby na ME w siatkowce w 2009 Polska zagrała w Wlazlym , Winiarskim czy Swiderskim to nie zdobylibysmy zlota. Tak jak bojkot kadry przez Michaela Laudruppa prawdopodobnie pomógł Danii , tak kontuzje gwiazd naszej siatkówki pomogły stworzyc odpowiedni koktajl - Gruszka zamaist na przyjeciu gra w ataku i nie depcze o dziwo linii trzeciego metra zostając MVP turnieju, rezerwowy Bąkiewicz dokonuje cudów a młodziutki Bartek Kurek pod nieobecność Wlazłego zostaje gwiazdą ME i światowej siatkówki. Czasem przypadek kreuje gwiazdy i tworzy zaczyn pod sukces.

Nieprzewidywalnośc ...

cdn
-
2013/03/23 22:12:38

cd
Z tym że druzyna musi sie tak czy inaczej zgrac - ale czasem wystarczą 3 mecze grupowe i zgranie w trakcie samego turnieju. Druzyna Hiszpanii która jest generalnie zgrana jednak musiała troche pograć sobie w grupie by potem się konkretnie rozpedzic az do zwycieskiego finalu.
Tak było w 1982 na mundialu w Hiszpanii gdy Wł0chy i Polska męczą sie w grupie a potem zdobywaja medale. Rossiemu i Bońkowi potrzebne było kilka meczów na zgranie się z kolegami i trenerowi by wprowadzic pewne korekty ustawienia. Przypominam ,ze Boniek i Rossi byli zawieszeni przed Mundialem przez swe federacje (afery'' totto nero'' i afera na Okęciu ) Jak pisal Boniek w pamiętnku z MS - widac było ze Rossi nie rozumie sie z kolegami i kłóci się na boisku z nimi by odreagować frustracje. Ale potem Rossi zostaje królem strzelców i mistrzem a Boniek tez robi furore , jak jego przyszły kolega z Juve.

P.S. Bartek Kurek raczej wykorzystal absencje Winiara. Nawet Stefan Antiga śmiał sie ale z pewnym podziwem z tej ''zbieraniny'' rezerwowych w polskiej kadrze.... Nie wiedział jak to wypaliło Polakom :)
-
2013/03/23 22:14:03
@r-t
Doskonale to wszystko pamiętam. Opisujesz szczerą prawdę. A na pytanie dlaczego kiedyś jak było, tak było, ale było, odpowiem że wtedy kadra składała się wyłącznie z zawodników naszej ligi. Wszyscy stale grali, a nie grzali ławki rezerwowych. Wielkim wyjątkiem było wypuszczenie za granicę Deyny, Gadochy, Żmudy, później Bońka, Młynarczyka itd. Dzisiaj sytuacja jest odmienna z wielu powodów. Po pierwsze, jeśli zawodnik choć trochę wyróżnia się spośród tłumu, jest kupowany przez kluby zagraniczne. Nie zawsze gra, tylko grzeje ławkę, a w ocenie trenera stanowi rezerwę na wypadek gdyby zawodnik z pierwszego składu pauzował za kartki lub z powodu kontuzji. Efekt jest taki, że zawodnik, który miesiącami siedzi na ławce rezerwowych jest powoływany przez Fornalika do kadry, bo on jest z renomowanego klubu ligi angielskiej, niemieckiej czy francuskiej. Na boisku niestety nazwisko nie gra. A potem jest tak jak wczoraj.
-
toto.1
2013/03/23 22:28:27
Pisz pisz, a tymczasem eurokomuchy zrobią Ci dobrze. Właśnie odkryli nowy jeszcze nie zadrutowany biurokratycznie przestwór "wolności" i kombinują jak to ukrócić. Nie udało się zbudować solidnej europejskiej gospodarki, to przynajmniej wszędzie postawi się solidne europejskie kolczaste druty ;)

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/bedzie-zakaz-pornografii-statystyki-sa-przerazajac,1,5451231,wiadomosc.html

Swoją drogą to bezrobocie, bieda, bezdomność i wykluczenie powoduje wzrost obrotów u pornolowych oligarchów, ale z tym europejsy poradzić sobie nie potrafią. Pamiętam kiedyś ogromne zdziwienie i oburzenie w pewnej szkółce, kiedy okazało się, że jedna z dorosłych i do tego byłych uczennic z zapałem obsługuje na parkingu TIR-y. Zapytana dlaczego to robi, odpowiedziała tak "A dasz mi pracę z której utrzymam siebie i rodziców?" Zapadła cisza. Trudno się dyskutuje z faktami. Myślę, że prawdopodobnie jakby dostała gdzieś minimalną na szczotce zmiotce, to rzuciła by ten miód. Ale najwyraźniej europejsy chcą jednak osiągnąć trochę więcej. Wygonić młode dziewczyny do "samodzielnej" pracy, a jednocześnie założyć na pysk chomąta dla wszystkich facetów. Jakie wspaniałe pole do popisu dla terrorystów społecznych, do zaostrzania prawa, pozbawiania praw, kierowania przymusowe, grzebanie w łóżkach i zaglądania każdemu do tyłka.
-
toto.1
2013/03/23 22:42:43
Jemy gąbki do czyszczenia WC zamiast chleba! -- www.fakt.pl/Jemy-gabki-do-czyszczenia-WC-zamiast-chleba-Szokujacy-film-o-chlebie-gabce,artykuly,204997,1.html

Ulepszacze, polepszacze, spulchniacze, konserwanty, nawadniacze... heloł, czy w chlebie są jeszcze mąka, drożdże, sól i woda? No cóż, film który zaraz zobaczycie przekonuje nas, że w chlebie naprawdę jest coraz mniej chleba!
-
2013/03/23 22:44:16
Dopóki europejsy nie będą zmuszone rozwiązywać realnych problemów w rodzaju co dalej z UE? będą się zajmowali prostowaniem bananów. Cała nadzieja w tym, że najbliższa przyszłość dostarczy im powodów do zgryzoty.
-
2013/03/23 22:49:57
@toto.1
Każdy szanujący się człowiek, jeśli je chleb, to kupuje go z małych piekarń. Może też piec sam. To ostatnio jest trendy. Można też chleba nie jeść. Wiele rzeczy można.
-
2013/03/23 23:37:05
''Na gorąco piszę, o czym się właśnie dowiedziałam.
Kolega inżynier w Warszawie został poproszony do dyrektora na rozmowę. Dyrektor powiedział, że mają w firmie akcję zapisywania się do PO i żeby się kolega zapisał. Kolega odmówił i z najbliższą wypłatą przyszło wypowiedzenie''

kontrowersje.net/donald_ale_ty_mnie_kochasz_czy_nie_kochasz_oszywi_cieee

partia z narodem, naród z partia!
nihil novi...

W latach 80-tych byłego pyrylu kol.''kierownik''(taki w rodzaju tutejszej ameby) też codziennie kwilił ''wicie, rozumicie'' o konieczności zapisu do matuszki partyji, z tym że dobrze wiedział że jako właścicielowi dwóch prywatnych firm może mi ''skoczyć tam gdzie mógł pana majstra w d.. pOcałować''
;P

-
2013/03/24 00:04:20
Dla bywałych tutaj lemingów i ''leningów'',
ameba musi się sama pofatygować bo tego nie wrzucą do kałuży jak shitazety ;P

nowyczas.co.uk/news.php?id=1656
-
simon.01
2013/03/24 03:00:30
Brak miłości jest ryzykowny
-Na gorąco piszę, o czym się właśnie dowiedziałam.
Kolega inżynier w Warszawie został poproszony do dyrektora na rozmowę. Dyrektor powiedział, że mają w firmie akcję zapisywania się do PO i żeby się kolega zapisał. Kolega odmówił i z najbliższą wypłatą przyszło wypowiedzenie.
By solano --

Słusznie i prawidłowo.

Zapewne w umyśle homo sovieticusa nie powstało pierwsze, dość fundamentalne skojarzenie: zatrudniam tego, co mi odpowiada.
Że zatrudniający głupek, bo być może głosujący za pisem był akurat fachowcem (co, choć ryzykowne, jednak prawdopodobne)? Jego interes - jego strata.
Paradne, ze właśnie prawackie środowiska drwią z politycznej poprawności - a potem utyskują nad takim bzdetem.
Prywatny przedsiębiorca może sobie, według mnie, zatrudniać, kogo chce. Po kolorze skóry preferencjach partyjnych, kolorze paznokci albo stosunku do taśmy klejącej.
Tobie nic do tego, pislamski komunisto.
-
simon.01
2013/03/24 03:04:35
No, chyba, że chodziło o firmę państwową. Wtedy - nie ma przebacz, tego rodzaju uprzedzenia nadają się do sądu.

I, niech zgadnę - nie chodziło o firmę państwową, biedny homo sovieticusie?
-
simon.01
2013/03/24 03:35:41
Swoją drogą, jak to skrzętnie Jarosław z Antkiem zagospodarowują tę trzódkę po realnym socjalizmie - aż trudno uwierzyć:)
-
toto.1
2013/03/24 14:19:22
Na szczęście barani faszystowski łbie obowiązuje jeszcze kodeks pracy i kilka fajnych przepisów europejskich z Unii. Rodzinkę możesz sobie zatrudniać, ale nie właź potem w gumofilcach do władzy.
-
2013/03/24 14:40:00

he he ...

Dobre !

Ten , który wszystkich żydów by na Madagaskar wysłał , który pochwala oenerowskie
bojówki wrzeszczące na korytarzach uczelni - wyzywa innych od faszystów , a inne
pisie gówienka walczące ponoć z komunizmem nie widzą nic zdrożnego w
zamordyzmie , wytykaniu ludziom takiego , czy innego pochodzenia , takiego
ojca , czy matki z esbe i wzdychają do banów , cenzury myśli i innych pięknych
rzeczy , które przeżywały swą świetność w mrokach epoki stalinowskiej .
Typowa postawa dla baranów , którym pomieszanie pojęć osmoliło ostatnie
szare komórki .
No i jeszcze z zachwytem wpatrują się w Węgry i Orbana , który szusuje
w kierunku Ustaw Norymberskich .. Gdyby nie głupota totów - Jarek by Sejm
oglądał tylko na pocztówkach .

---------
-
toto.1
2013/03/24 14:45:45
O nie. Na Madagaskar was bym nie wysłał, bo tam mogą żyć porządni ludzie. Wsadziłbym was za dywersję, spiskowanie, oszustwa i włóczęgostwo.
-
2013/03/24 14:49:17

Do budy , gestapowski szmalcowniku !

Szalom i mazeltow !

--------
-
2013/03/24 14:51:40

robin4123

---------
2013/03/24 14:40:00

"Im głupszy Żyd tym bardziej wszędzie doszukuje się antysemityzmu".
Isaak Bashevis Singer

robin4123

Pierdu , pierdu , chlastu , chlastu , nie mam rączek jedenastu .

--------------
2012/11/25 21:35:00

Szczaw był chyba nieświeży...
-
2013/03/24 14:53:14
Żebyśmy nie zapomnieli
www.rp.pl/artykul/69745,993085-Kto-chronil-Samira-S-.html?p=2

Ilość znaków zapytania rośnie.

Jednak dobrze by było, gdyby dziennikarze opisujący sprawę pamiętali co w temacie pisali wcześnie. Bo jak na razie ilość opublikowanych bzdur zachwyca.
-
2013/03/24 15:03:34
A tymczasem ...
Sejm w pocie czoła wysmażył kolejnego knota legislacyjnego, czyli naprawił zepsute przez siebie wcześniej prawo
wyborcza.biz/Firma/1,101618,13607882,Kulawe_naprawianie_e_sadu__Prawnicy_sa_sceptyczni.html#BoxBizTxt

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wkrótce będą zmuszeni do tematu wrócić.
No i wreszcie wyszło szydło z PO-wora. Teraz wiadomo dlaczego rząd oraz pro-rządowe media rozpętały taką medialną aferę wokół komorników. Dziwne, bo przecież komornik to funkcjonariusz publiczny, czyli urzędnik państwowy. Chodziło po prostu o przykrycie jednego z największych przekrętów naszego państwa, to jest e-sądu. Twór ten został wyprodukowany dla nabijania kasy prywatnym firmom windykacyjnym. Chłopaki z rządu i sejmu załatwili sobie w ten sposób przyszłe etaty w zarządach i radach nadzorczych tych firm. Osobiście wolę polskiego komornika, na którego mogę poskarżyć się do prezesa sądu, niż korporację windykacyjną z centralą na Cyprze lub na Kajmanach. Bo wtedy zostanie już tylko lament do Pana Boga.


-
2013/03/24 15:04:18
''Brytyjska policja bada czy rosyjski oligarcha, Borisa Bieriezowskiego, który w 2003 r. uzyskał azyl polityczny na Wyspach Brytyjskich, został zamordowany. I skierowała do jego domu chemików, biologów, a nawet ekspertów od broni jądrowej ze specjalistycznej komórki Scotland Yardu CBRN. Będą oni szukali śladów trucizny.''

Już bada!?
Ale ciemnogród i zacofanie...
Toż nie dostali dyrektyw od 2sseka że trzeba pOczekać tak circa 3 lata żeby zacząć badać???
Wysłali nawet ekspertów od broni jądrowej, ale ciemnogród...

niezalezna.pl/39722-smierc-borisa-bieriezowskiego-nowe-fakty
-
2013/03/24 15:18:51
Taki syjon.01 wie że lepiej krótko świecić niż długo kopcić...

''Spieprzaj dziadu''
w czuchnących pOlszewickich walonkach.
-
2013/03/24 15:36:05
;)

naszeblogi.pl/37202-%E9%A1%B5%E5%B2%A9%E6%B0%94
-
2013/03/24 16:17:16
Jak oznajmiają merd-ia czuchnące bolszewicką onucą można mieć ''kilka zawałów serca przed''
to tak jak piloci PFL101 ''podchodzili cztery razy do lądowania''.

Wyborne...

niezalezna.pl/39729-podrabinek-nie-wierze-w-samobojstwo-bieriezowskiego

W Madrycie też można i to często,
duże upały mogą być niezdrowe...

pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3394

-
2013/03/24 19:49:06
Kto przewidywał taki rozwój wydarzeń?
wyborcza.biz/biznes/1,100896,13622321,Po_kryzysie_na_Cyprze_z_Rosji_ucieklo_139_mld_dol_.html#BoxSlotII3img
Kryzys finansowy na Cyprze wywołał panikę wśród inwestorów wykładających pieniądze w Rosji, która w największej mierze korzystała z raju podatkowego na tej śródziemnomorskiej wyspie.
W ciągu tygodnia fundusze inwestujące w Rosji wycofały 139 mld dol., ponad trzy razy więcej niż tydzień wcześniej. Jeśli doliczyć do tego odpływ pieniędzy z funduszy inwestujących w rozwijające się rynki, to w ciągu tygodnia z Rosji odpłynęło 300 mld dol. - napisał w piątek dziennik "Wiedomosti", powołując się na dane ośrodka analitycznego Emerging Portfolio Fund Research.

- Inwestorów wystraszyła cypryjska historia i rozwiała się iluzja spokoju tworzona przez banki centralne - powiedział dziennikowi Jewgienij Szylenkow z domu maklerskiego Weles-Kapitał.-
2013/03/24 20:58:20
MOnika córka ubeka w starciu z ruchem gumowego.

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/423049,rozenek-do-olejnik-kazdy-kto-powie-ze-popieramy-pedofilie-wyladuje-w-sadzie.html

sami się pOzagryzają.

-
2013/03/24 21:14:35
Piękny komentarz pod tym tekstem :)

Ale sobie Kwaśniewski z Siwcem i Kaliszem dobrali kumpla do towarzystwa w tej Europie+!!!
-
2013/03/24 21:28:49
I to jest ta nowoczesna i tolerancyjna Francja?
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13621952,Tlumy_na_paryskiej_dem0nstracji_przeciwnikow_malzenstw.html#BoxWiadTxt
W dzisiejszym proteście przeciwko małżeństwom homoseksualnym w centrum Paryża uczestniczyło, według policji, około 300 tys. osób. Z kolei organizatorzy twierdzą, że w dem0nstracji wzięło udział prawie półtora miliona przeciwników małżeństw osób tej samej płci.
-
2013/03/24 22:29:50
Zanim zapadną ostateczne decyzje w sprawie Cypru może warto obejrzeć to?
w277.wrzuta.pl/film/7ciIV7XWTke/szwindel-_anatomia_kryzysu___inside_job_2010_pl_1