pozytywka@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
Taśmy Sakiewicza
Niedługo przed śmiercią, kilka miesięcy przed śmiercią, a ostatecznie 1 października ubiegłego roku, czyli prawie rok przed śmiercią Andrzej Lepper powiedział COŚ Tomaszowi Sakiewiczowi. Co konkretnie? Tego nie wiemy, i nawet nie dlatego, że prokuratura zobowiązała Sakiewicza do zachowania tajemnicy, ale dlatego, że ujawnienie taśm opinii publicznej mogłoby zaszkodzić, śmiertelnie zaszkodzić, informatorowi. Więc choć Sakiewicz nie może opublikować taśm, wycinając z nich te kilka słów, które mogłyby komuś zaszkodzić, nie miał problemu z zaniesieniem ich (w całości) prokuratorowi, choć wiadomo, że stamtąd prędzej czy później wyciekną, nawet jeśli nie do dziennikarzy, to do tych, których bać się trzeba.

Wybiórcza dyskrecja Sakiewicza, sprawiająca wrażenie grania tajemnicą, to nie jedyny problem, jaki mam z jego taśmami. Moje wątpliwości budzi wszystko, co tej rozmowy dotyczy, a co przeczy atmosferze sensacji, jaką dzisiaj chce wokół nich wytworzyć Sakiewicz.
 
Pod koniec sierpnia ubiegłego roku Lepper został oskarżony o składanie fałszywych zeznań w aferze gruntowej, po czym zaczyna dobijać się do Sakiewicza, próbując przez niego dotrzeć do Kaczyńskiego. Tak przynajmniej twierdzi dzisiaj Sakiewicz, ale przecież Lepper nie potrzebował do tego jego pośrednictwa. Nie dowiemy się już, o co naprawdę chodziło Lepperowi, nie można jednak wykluczać, że chciał coś rozgrywać, może liczył nie na dyskrecję Sakiewicza, ale przeciwnie, na to, że za jego pośrednictwem uda się wysłać sygnał, że jest gotowy sypać, co powinno zmobilizować potencjalnie tym zagrożonych do ratowania go przed kolejnymi kłopotami.

Cała rozmowa - nie telefoniczna, nie przypadkowa, Sakiewicz się na nią przygotował, wziął dyktafon, udał się w umówione miejsce – trwała raptem 6-7 minut. Bardzo krótko jak na tak ważną rozmowę. Jeśli nie wydarzyło się nic, co ją nagle przerwało, to znaczy chyba, że sam Sakiewicz uznał, że Lepper nic ciekawego nie ma mu do powiedzenia. Gdyby miał, tak doświadczony dziennikarz umiałby poprowadzić rozmowę, żeby trwała dłużej i była ciut bardziej obfita w konkrety i fakty. W już ujawnionych fragmentach, i w tym co relacjonuje sam Sakiewicz, nie ma przecież nic sensacyjnego, i, niestety, nie sądzę, że to dlatego, że prawdziwe mięso Sakiewicz zachował tylko do wiadomości prokuratora.
 
O tym, że na taśmach Sakiewicza pewnie nie będzie nic sensacyjnego, świadczą dalsze losy tej kilkuminutowej rozmowy. A raczej ich brak. Nie było kolejnego spotkania, nie było dziennikarskiego śledztwa, z Lepperem nie spotkał się Kaczyński, słowem – nie wydarzyło się nic, a przecież taka sensacyjna rozmowa powinna mieć jakiś ciąg dalszy. Ale najwyraźniej ani Sakiewicz, ani „Gazeta Polska”, ani Kaczyński, ani jego adwokaci nie znaleźli w tym, co Lepper miał do powiedzenia, nic wartego uwagi. Sam Lepper też robił swoje – zeznawał przeciwko Ziobrze, nadawał na Kaczyńskiego, nic nie wskazywało, że coś się tu zmienia. Aż do piątku, kiedy Lepper się powiesił i Sakiewicz dostrzegł wagę rozmowy sprzed roku. I trzeba przyznać, umiejętnie zbudował wokół niej atmosferę grozy, choć ani okoliczności śmierci Leppera, ani to co do tej pory wiemy o rozmowie, tego w żadnym stopniu nie uzasadniają.
Żeby było jasne – nie mam wątpliwości, że Lepper miał się czego bać, nie mam też wątpliwości, że nikt nie miałby skrupułów, aby go „sprzątnąć”, gdyby stał się groźny, nie wątpię też, że bez trudu można byłoby to upozorować na wypadek, a prokuratura niczego by nie ustaliła. Zbyt dobrze znam III RP, żeby uważać polityczne zabójstwo na najwyższym szczeblu za niemożliwe, a historia ostatniego dwudziestolecia pełna jest niewyjaśnionych „wypadków” i „samobójstw”. Problem w tym, że na razie nic nie wskazuje, żeby to był jeden z tych przypadków, a i usunąć Leppera można byłoby dużo łatwiej niż zakradając się przez okno w biały dzień do jego pełnego ludzi biura w centrum miasta, żeby go powiesić. Sama więc na razie skłaniam się ku samobójstwu, dopóki nie będę sobie umiała wyobrazić jak w takich okolicznościach (biały dzień, pełne biuro, centrum miasta) można bezszelestnie zabić silnego mężczyznę, byłego boksera.

Byłabym ostrożna z roztrząsaniem, czy Lepper się zapowiadał na samobójcę, czy też „to nie był ten typ”. Samobójstwo rzadko jest zrozumiałe dla żyjących. Zwłaszcza, jeśli nie wiedzą o zmarłym wszystkiego. W moim otoczeniu miałam wystarczająco dużo samobójstw, żeby nauczyć się pokory wobec mrocznej ludzkiej natury.

Jako że od kilku dni strasznie obrywam za powątpiewanie w sensacje Sakiewicza i mam wrażenie, że jakikolwiek krytycyzm jest traktowany prawie jak zdrada, jeśli ktoś naprawdę uważa, że jestem niesprawiedliwa, może na początek wyjaśni mi dlaczego Sakiewicz po prostu nie opublikuje całej rozmowy, w oryginale, żebyśmy sobie mogli wyrobić opinię. Dlaczego musimy poznawać ją z wykropkowanych wyrywków? Bo przecież nie dla dobra śledztwa. Dlaczego nie opublikował najważniejszych fragmentów, gdy Lepper (podobno) mówił, że boi się o swoje życie, że chce sypać, że ma notesy? Wytłumaczcie mi.
czwartek, 11 sierpnia 2011, kataryna.kataryna

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka :)

    Zmieniłam adres bloga, zapraszam na www.kataryna.net  

  • 12+

    Od niezrealizowanych obietnic wyborczych gorsze są chyba tylko obietnice realizowane „choćby nie wiem co”. Mam tę dziwną przypadłość, że lubię sobie

  • Rankingi bez Granic

    Reporterzy bez Granic:   UE martwi się rosnącym w Polsce autorytaryzmem, od kiedy rząd pod wodzą konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości objął władzę w lis

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Spowiednicy Leppera - obrzydliwy taniec nad ciałem z Przemyślenia z drogi...
Miałem nie pisać nic o śmierci Andrzeja Leppera bo mimo że nie był mi bliski polityczną myślą nie cierpię grzebać w cudzym nieszczęściu i na takiej śmierci zbijać profity. Jednak widząc w jaki sposób śmierć tego człowieka jest przez niektórych ... »
Wysłany 2011/08/11 19:53:31
Komentarze
2011/08/18 21:45:08
W cieniu makarowa

freeyourmind.salon24.pl/
-
2011/08/18 21:46:12
@GSL

Prapali w Maskwie!

-
2011/08/18 21:59:11


(...)

Postanowienia:
www.ipn.gov.pl/ftp/pdf/jedwabne_postanowi...

Postanowienie o umorzeniu postępowania przygotowawczego z powodu nie wykrycia sprawców posiada bardzo szerokie uzasadnienie.

Należy stwierdzić iż rzekomi sprawcy zostali osądzeni przez sąd / sądy / bierutowskie, znane ogólnie z różnych propagandowych procesów stalinowskich skazujących na śmierć niewinne ofiary terroru sowieckiego w Polsce Ludowej. Znani mordercy sądowi, jak Helena Wolińska, czy Stefan Michnik prowadzili postępowania przygotowawcze, a inni śledczy jak Krwawa Luna torturowali więźniów m.in. znanym sposobem wprowadzania genitaliów torturowanego do szuflady, gwałtownie ją zamykając.

Ogrom niedomówień ujawnionych w toku postępowania przygotowawczego , jak wyparcie się winy skazanych, twierdzenia iż w toku śledztwa byli zmuszani do składania zeznań obciążających ich na drodze tortur etc. uzasadnia Białostocki Oddział IPN umorzeniem postępowania zakończonego Postanowieniem z powodu nie wykryciu sprawców.

Ponadto skazani Jerzy Laudański i Karol Biedroń byli niemieckimi żandarmami., według Wojciecha Sadurskiego polskimi mordercami. PRAWNIK, A NIE HISTORYK Wojciech Sadurski ur. w 1950 roku posiada wiedzę historyczną opartą na antypolskim grafomańskim paszkwilu Jana Tomasza Grossa Sąsiedzi.

Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski już 10 lipca 2001 roku błagał o przebaczenie za Jedwabne, a zważywszy, iż Postanowienie o umorzeniu śledztwa z powodu nie wykrycia sprawców Białostocki Oddział IPN wydał 30 czerwca 2003 manipulacja zbrodniami Polaków jest oczywista.

Atak na Polskę i Polaków trwa, wspomagany przez polityczne siły rodzime, jak polskich naukowców typu Wojciech Sadurski i Stanisław Stępień.

cdn

-
2011/08/18 22:01:38
cd

Jeden z dowódców UPA tak oceniał sytuację:

Jeśli chodzi o sprawę polską, to nie jest to zagadnienie wojskowe, tylko mniejszościowe. Rozwiążemy je tak, jak Hitler sprawę żydowską. Chyba że Polacy usuną się sami.

Według najbardziej prawdopodobnej hipotezy decyzja o ludobójstwie Polaków zapadła w gronie trzech osób wołyńskiego kierownictwa OUN-B: Dmytra Kliaczkiwskiego, kierującego wołyńską OUN-B, Wasyla Iwachowa, referenta wojskowego OUN-B oraz Iwana Łytwynczuka, dowodzącego siłami UPA na północno-wschodnim Wołyniu. Ten ostatni był inicjatorem i najaktywniejszym organizatorem mordów na Polakach. Między marcem i majem 1943 r. po śmierci Iwachowa pełnia władzy przeszła w ręce Kliaczkiwskiego, który już samodzielnie zadecydował o rozpoczęciu czystki etnicznej na całym Wołyniu.

Organizacja mordów, ich przebieg, rozmiary, zasięg terytorialny oraz cele i motywy, jakie tej akcji przyświecały, uprawniają zdaniem pionu śledczego IPN do stwierdzenia , iż na terenie Wołynia w latach 19391945 doszło do zbrodni ludobójstwa. Zbrodnie były dziełem Ukraińskiej Powstańczej Armii, wzmocnionej w marcu i kwietniu 1943 przez dezerterów z Ukraińskiej Policji Pomocniczej, wspomaganej przez ukraińskie chłopstwo zwane czernią, Samoobronni Kuszczowi Widdiły i Służbę Bezpeky OUN-B

całość znajdziemy TU:


niepoprawni.pl/blog/2171/wstyd-narodu-polskiego-z-wojciechem-sadurskim-i-stanislawem-stepniem-w-tle
-
2011/08/18 22:05:25
Szpak robi za oba baraki?

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10136530,Sikorski_do_Assada__Ustap__albo_zobaczymy_sie_w_Hadze.html
-
2011/08/18 22:11:20
No właśnie. Idą, idą jeden z pałą drugi z dzidą! Nie ! Nie mam nic złego na języku, ani tym bardziej na myśli. Stwierdzam tylko fakt, że idą wybory. A to całe wesołe towarzystwo. Okłada się nawzajem czym popadnie, może to być pała lub dzida. I taki sposób perswazji ma przekonać abyśmy się dali przekonać, że okładająca się czereda chce nam nieba przychylić. A żyć będziemy jak pączki w maśle.
Psy mają być spuszczane z łańcuchów, nie mogą być wiązana na zbyt krótkich. Wyborca natomiast mają być na krótkich łańcuchach zakłamanej propagandy. Nich no który popróbuje samodzielności w myśleniu. zacznie chodzić na dłuższym łańcuchu, uruchomi wyobraźnie, zacznie kojarzyć. Jednym słowem przejdzie od konkretów do operacji myślowych. Zaraz dowie się co taki delikwent jest i od kogo pochodzi.
No i kto tu jest watahą? Kto cały czas ujada i w którym kierunku? Przez człowieka gada najczęściej praktyka życia. Uczeni mówią, że doświadczenie. Albo inaczej: z jakim przestajesz takim się stajesz. No kto może znać życie watahy, jej funkcjonowanie? No tylko ten kto w niej bywały. Mając wypraktykowaną metodę, znając co to kość i zając. Warknięciami straszy się konkurencję. A mianując ją watahą odwraca się uwagę od siebie.
Dlaczego watahą jest tylko PIS?
Ja tylko pytam. Chce żyć jak pączek w maśle. Chcę widzieć,że mój kraj jest rządzony mądrz, że nie wywraca się co cztery lata wszystkiego do góry dnem, że ten polityk, który mówi nie czyni z drugiego polityka rywala do gnata.
Dlaczego nie może być normalnie? Bez obyczaju watach?
Politycy wyzwólcie się z odruchów warunkowych. Człowiek rodzi się dobry. To warunki was ukształtowały. Normalnie człowiek jest wyuczalny. Trwanie w schematach funkcjonowania źle o was świadczy. Chcecie o sobie źle świadczyć. Że jesteście watahą? Normalnie wataha POluje jak jest głodna. Cały czas jesteście głodni?
To stąd ten deficyt finansów państwa? Schowajcie dzidy i pały. Polacy to nie cymbały!
Przyłóżcie ucho do POLSKIEJ ZIEMI! POkuście się i uruchomcie to 51!
-
2011/08/18 22:11:36
Brutalne pobicie w komisariacie na Wilczej

wpolityce.pl/wydarzenia/12898-co-sie-dzialo-w-sobotnia-noc-nad-wisla-i-na-komisariacie-przy-wilczej-warszawscy-policjanci-oskarzani-o-brutalne-pobicie

-
2011/08/18 22:20:04
Kaci z UB

Ka­tów w ubec­kich wię­zie­niach by­ło nie­ma­ło. Za tor­tu­ro­wa­nie, znę­ca­nie się psy­chicz­ne i zwy­kłe mor­do­wa­nie lu­dzi lu­do­wa oj­czy­zna szczo­drze ich wy­na­gra­dza­ła. Wol­na Pol­ska ni­g­dy nie pod­ję­ła wy­sił­ków aby im od­pła­cić za zbrod­nie. W przy­pad­ku nie­któ­rych do dziś nie wia­do­mo, jak wy­glą­da­li, czy jesz­cze ży­ją, ani co ro­bią...

Piotr Śmie­tań­ski le­d­wie pi­sał, ale cel­nie strze­lał
Piotr Śmie­tań­ski za­pi­sał krwią pa­trio­tów kar­ty wię­zie­nia na Mo­ko­to­wie w War­sza­wie. Tu dzia­łał i mor­do­wał. Po­za kil­ko­ma ską­py­mi fak­ta­mi, nie­wie­le o nim wia­do­mo. Uro­dził się 27 czerw­ca
1899 w Za­wa­dach, w chłop­skiej ro­dzi­nie Wła­dy­sła­wa i An­ny. Nie wie­my, jak wy­glą­da­ła je­go mło­dość ani ja­kie by­ły je­go lo­sy w cza­sie woj­ny. Na pod­sta­wie strzęp­ków in­for­ma­cji mo­że­my się jed­nak do­my­ślać, że ro­dzi­na Śmie­tań­skich do naj­za­moż­niej­szych nie na­le­ża­ła, a sam Piotr był z ga­tun­ku tych, co to nie ma­tu­ra, lecz chęć szcze­ra Fakt ni­skie­go po­cho­dze­nia Śmie­tań­skie­go po­twier­dza­ją też pro­to­ko­ły wy­ko­na­nia wy­ro­ków, z któ­rych wy­ni­ka, że był on le­d­wie pi­śmien­ny. Ozna­cza to, że Śmie­tań­ski szyb­ko za­koń­czył swo­ją edu­ka­cję, a za­raz po woj­nie po­świę­cił się wy­łącz­nie ka­rie­rze w UB.

Ubec­ka ka­rie­ra
Nie wia­do­mo, jak Śmie­tań­ski tra­fił do UB i to od ra­zu do War­sza­wy. Mo­że czymś się ube­kom za­słu­żył Fak­tem jest, że ka­rie­rę za­czął jesz­cze przed za­koń­cze­niem woj­ny już 17 stycz­nia 1945 ro­ku (a więc w dniu wy­zwo­le­nia zrów­na­nej z zie­mią i opusz­czo­nej przez Niem­ców War­sza­wy), zo­stał funk­cjo­na­riu­szem sek­cji VII wy­dzia­łu I (kontr­wy­wiad) Wo­je­wódz­kie­go Urzę­du Bez­pie­czeń­stwa Pu­blicz­ne­go w War­sza­wie w ran­dze wy­wia­dow­cy. Wy­wia­dow­ca ozna­czał szpic­la, skła­da­ją­ce­go do­no­sy na są­sia­dów. Ce­lem sek­cji VII by­ło tro­pie­nie szpie­gów, volks­deut­schów i in­nych ele­men­tów wy­wro­to­wych, w prak­ty­ce każ­de­go, kto w ja­ki­kol­wiek spo­sób nie po­do­bał się no­wej wła­dzy. Śmie­tań­ski mu­siał się bar­dzo sta­rać, bo szyb­ko po­ko­ny­wał ko­lej­ne szcze­ble ka­rie­ry od 21 lip­ca 1945 peł­nił funk­cję re­fe­ren­ta w sek­cji spe­cjal­nej (też po­dej­rza­ne sta­no­wi­sko, sko­ro Śmie­tań­ski le­d­wie pi­sał), od 1 stycz­nia 1946 od­dzia­ło­we­go, od 1 lu­te­go 1946 wy­wia­dow­cy w sek­cji 1 (re­ali­za­cja) wy­dzia­łu IV A (śled­cze­go) a od 3 sierp­nia 1946 agen­ta za­opa­trze­nia w wy­dzia­le go­spo­dar­czym. Od 1 lu­te­go 1947 po­zo­sta­wał do dys­po­zy­cji sze­fa i w ran­dze star­sze­go sier­żan­ta był do­wód­cą plu­to­nu eg­ze­ku­cyj­ne­go w Wię­zie­niu Mo­ko­tow­skim. W prak­ty­ce, za­rów­no sfor­mu­ło­wa­nie po­zo­sta­wał do dys­po­zy­cji sze­fa, do­wód­ca plu­to­nu eg­ze­ku­cyj­ne­go czy uży­wa­ne rza­dziej ofi­cer
do zle­ceń ozna­cza­ło jed­no i to sa­mo funk­cję ka­ta. W wię­zie­niu mo­ko­tow­skim nie by­ło żad­ne­go plu­to­nu eg­ze­ku­cyj­ne­go. Mor­do­wał tyl­ko Śmie­tań­ski. Me­to­dą wy­pró­bo­wa­ną i pod­pa­trzo­ną u ra­dziec­kich to­wa­rzy­szy jed­nym strza­łem w tył gło­wy. W ten spo­sób wy­ko­nał eg­ze­ku­cję m.in. na Rot­mi­strzu Wi­tol­dzie Pi­lec­kim, za­strze­lił Hie­ro­ni­ma Dek­tow­skie­go ps. Za­po­ra i je­go żoł­nie­rzy: Ry­sia, Żbi­ka, Mund­ka, Bia­łe­go, Ju­na­ka i Za­wa­dę. Mo­ko­tow­ska le­gen­da gło­si, że ube­cy wrzu­ci­li ma­jo­ra Za­po­rę do wor­ka, wo­rek po­wie­si­li pod su­fi­tem i w ten spo­sób prze­pro­wa­dzi­li eg­ze­ku­cję. Czy to praw­da, wie­dział tyl­ko Śmie­tań­ski.

Dal­sze lo­sy

cdn
-
2011/08/18 22:22:01
No publicznie było widać zoofilie. p Senyszyn molestując konie całowała się z koniem. Jak można męczyć konia. Co prawda nie biła go ale kto tam wie co działo się jak oko ludzkie nie widziało. Dobrze, że p. Senyszyn to nobliwa dama i żadnych dzieci z tego na pewno nie będzie. Ale jak widach koniecznie chce być Carycą! Jak protektorat jest to i caryca musi być. Tak toczna! A co na to namiestnik? O matko z córko to możemy mieć i rozwód i wesele? Koniec świata!
-
2011/08/18 22:24:20
Dal­sze lo­sy
Nie wia­do­mo do­kład­nie, kie­dy Śmie­tań­ski od­szedł z UB, ani co ro­bił po­tem. In­for­ma­cje na te­mat je­go dal­szych lo­sów są bar­dzo sprzecz­ne część źró­deł po­da­je, że jak wie­lu in­nych zbrod­nia­rzy z UB wy­je­chał do Izra­ela, we­dług IPN zmarł jesz­cze w 1950 ro­ku na gruź­li­cę. Któ­ra z nich jest praw­dzi­wa? Na to py­ta­nie nikt nie jest w sta­nie od­po­wie­dzieć. Z ca­łą pew­no­ścią to za­tra­cie śla­dów nie jest przy­pad­ko­we. Na pol­skiej stro­nie Wi­ki­pe­dii do dziś nie ma na­wet je­go zdję­cia. Kto chce je zo­ba­czyć, mu­si wejść na stro­ny an­glo­ję­zycz­ne.

Wy­kłó­cał się o zle­ce­nia
Funk­cję ka­ta po Śmie­tań­skim prze­jął sier­żant Alek­san­der Drej. O nim rów­nież wia­do­mo bar­dzo ma­ło. Drej uro­dził się 27 li­sto­pa­da 1905 ro­ku w War­sza­wie ja­ko syn Bro­ni­sła­wy i Win­cen­te­go Dre­jów. W cza­sie II woj­ny świa­to­wej na­le­żał do Ar­mii Lu­do­wej, w któ­rej do­słu­żył się stop­nia sier­żan­ta. W Mi­ni­ster­stwie Bez­pie­czeń­stwa Pu­blicz­ne­go po­ja­wił się mie­siąc po Śmie­tań­skim 15 lu­te­go 1945 ro­ku. W la­tach 1945-1947 peł­nił funk­cje re­fe­ren­ta i ku­rie­ra a 1 lu­te­go 1947 ro­ku zo­stał przy­dzie­lo­ny do dys­po­zy­cji sze­fa. W la­tach 1947-1954 bę­dąc ofi­cjal­nie przy­dzie­lo­nym do dys­po­zy­cji Sze­fa Urzę­du, Wy­dzia­łu I, Eks­po­zy­tu­ry Ko­le­jo­wej, Wy­dzia­łu II, Wy­dzia­łu Ogól­ne­go, Wy­dzia­łu IV War­szaw­skie­go WUBP pra­co­wał ja­ko kat w wię­zie­niu na Mo­ko­to­wie wy­ko­nu­jąc wy­ro­ki śmier­ci strza­łem w po­ty­li­cę. Lu­dzi mor­do­wał już za cza­sów Śmie­tań­skie­go, ty­le że wte­dy, był wy­sy­ła­ny na pro­win­cję. Za­cho­wa­ło się przy­naj­mniej jed­no świa­dec­two je­go zbrod­ni po­peł­nio­nych po­za War­sza­wą. Mia­ło to miej­sce w Płoń­sku, do­kąd Drej przy­był póź­nym wie­czo­rem 19 lu­te­go 1947 ro­ku. Osa­dze­ni w tam­tej­szym wię­zie­niu do­wie­dzie­li się, że przy­je­chał waż­ny funk­cjo­na­riusz UB z cen­tra­li. W Płoń­sku by­li osa­dze­nie żoł­nie­rze Ru­chu Opo­ru Ar­mii Kra­jo­wej Bro­ni­sław Urbań­ski ps. An­drzej, Śle­py, Zyg­munt Ciar­ka So­wa i Mar­ce­li Ga­jew­ski Mści­ciel. Wszy­scy 9 grud­nia 1946 ro­ku zo­sta­li ska­za­ni na śmierć przez Woj­sko­wy Sąd Re­jo­no­wy w War­sza­wie. Jed­nak na­wet straż­ni­cy mó­wi­li im, że nie wy­rok nie bę­dzie wy­ko­na­ny za trzy dni w ży­cie wcho­dzi­ła prze­cież amne­stia. Straż­ni­cy al­bo kła­ma­li, al­bo sa­mi nie wie­dzie­li, że amne­stia tych ska­za­nych nie obej­mie. Oko­ło trze­ciej w no­cy Drej i in­ni funk­cjo­na­riu­sze wię­zien­ni wy­pro­wa­dził ca­łą trój­kę na za­ple­cze płoń­skie­go aresz­tu. W po­bli­żu na­le­żą­cej do za­kła­du kar­ne­go chlew­ni Drej otwo­rzył ogień. Naj­pierw po­słał do nich se­rię z ka­ra­bi­nu, po­tem wy­cią­gnął pi­sto­let i do­bił każ­de­go strza­łem w gło­wę. Cia­ła wrzu­cił do do­łu, wy­żło­bio­ne­go przez stru­mień gno­ju i bło­ta, wy­le­wa­ją­cych się z chlew­ni, po czym przy­krył je jesz­cze jed­ną war­stwą gno­ju. Wy­ko­naw­szy za­da­nie Drej spo­koj­nie wró­cił do sto­li­cy i kon­ty­nu­ował mor­do­wa­nie. To on za­strze­lił An­to­nie­go Ole­cho­wi­cza Pod­ho­rec­kie­go ostat­nie­go ko­men­dan­ta AK okrę­gu wi­leń­skie­go, ma­jo­ra Zyg­mun­ta Szen­dzie­la­rza Łu­pasz­kę, ppłk. Łu­ka­sza Cie­pliń­skie­go pre­ze­sa za­rzą­du WiN, by­łe­go więź­nia KL Au­schwitz Ta­de­usza Cie­ślę, któ­ry w obo­zo­wej kon­spi­ra­cji dzia­łał ra­zem z rot­mi­strzem Wi­tol­dem Pi­lec­kim i wie­lu in­nych.
cdn
-
2011/08/18 22:28:54
Po­dob­nie, jak w przy­pad­ku Śmie­tań­skie­go licz­ba je­go ofiar jest trud­na do usta­le­nia. Drej mor­do­wał aż do 1957 ro­ku, kie­dy to prze­szedł do mi­li­cji oby­wa­tel­skiej, któ­rej sze­re­gi mu­siał opu­ścić w li­sto­pa­dzie 1957 ro­ku z po­wo­du bra­ku przy­go­to­wa­nia do służ­by w MO, gdyż przez okres służ­by w BP st. sierż. Drej wy­ko­ny­wał zle­ce­nia spe­cjal­ne. Zbrod­nia­rza hoj­ną pre­mią na­gra­dza­ła lu­do­wa oj­czy­zna w la­tach pięć­dzie­sią­tych Za­rzą­dze­niem nr 19 MBP za ofiar­ną pra­cę w zwal­cza­niu wro­gie­go pod­zie­mia otrzy­mał pre­mię w wy­so­ko­ści 30 tys. ów­cze­snych zło­tych (pra­wie dwu­let­nia śred­nia pen­sja). Wte­dy by­ła to kwo­ta osza­ła­mia­ją­ca. Drej wy­kłó­cał się zresz­tą o na­gro­dy za każ­de zle­ce­nie i chciał mieć ich jak naj­wię­cej. Za każ­de do­sta­wał wię­cej, niż wy­no­si­ła na­uczy­ciel­ska pen­sja. Co się z nim dzia­ło po­tem, nie wia­do­mo. Po­za jed­nym ten mor­der­ca tak­że ni­g­dy nie od­po­wie­dział za swo­je zbrod­nie zmarł w la­tach dzie­więć­dzie­sią­tych w War­sza­wie. Wol­na Pol­ska nie tyl­ko ni­g­dy nie ka­za­ła mu za zbrod­nie od­po­wie­dzieć, ale też by­ła dla nie­go bar­dzo szczo­dra Drej do koń­ca ży­cia po­bie­rał re­sor­to­wą eme­ry­tu­rę dla szcze­gól­nie za­słu­żo­nych.

Kat pe­dant
Po­wszech­nie pa­nu­je opi­nia, że Drej jest ostat­nim pol­skim ka­tem, któ­re­go na­zwi­sko jest zna­ne, ale to nie­praw­da. Jest przy­naj­mniej jesz­cze je­den Wa­cław Zió­łek, uro­dzo­ny 2 paź­dzier­ni­ka
1927 ro­ku, za­stęp­ca na­czel­ni­ka Wy­dzia­łu III WUdsBP w Kiel­cach od 1 wrze­śnia 1955 do 31 grud­nia 1956 ro­ku, zwa­ny w UB ma­jo­rem Pla­mą. Zió­łek nie tyl­ko za­rzą­dzał wię­zie­niem. Przede wszyst­kim oso­bi­ście tor­tu­ro­wał, mię­dzy in­ny­mi słyn­ne­go Sza­re­go An­to­nie­go He­dę, a tak­że ja­ko kat mor­do­wał w wię­zie­niach w Kiel­cach i Ra­do­miu. Eg­ze­ku­je wy­ko­ny­wał w pol­skim mun­du­rze po­rucz­ni­ka. Przy­go­to­wy­wał je bar­dzo sta­ran­nie. Za­cho­wa­ły się in­for­ma­cje o je­go przy­go­to­wa­niach w wię­zie­niu w Ra­do­miu. W wię­zie­niu po­ja­wiał się po po­łu­dniu w przed­dzień eg­ze­ku­cji. Ka­zał so­bie otwie­rać ce­le ze ska­zań­ca­mi i przy­glą­dał się swo­im ofia­rom. Oce­niał, czy mo­że mieć pro­blem z ich za­mor­do­wa­niem. Po­tem wy­cho­dził na ze­wnętrz­ne po­dwór­ko, spraw­dzał, czy na dro­dze prze­mar­szu ze ska­za­nym nie ma za­nie­czysz­czeń, ka­mie­ni, ka­wał­ków że­la­za czy drew­na. Po­tem szedł do ga­ra­żu, gdzie mor­do­wa­no spraw­dzał, czy pę­tla do­brze się za­ci­ska, czy urzą­dze­nie uru­cha­mia­ją­ce za­pad­nię dzia­ła ci­cho i spraw­nie. Spraw­dziw­szy wszyst­ko opusz­czał wię­zie­nie i przy­cho­dził na­stęp­ne­go dnia ra­no. Był do­bry w swo­im fa­chu, więc za każ­de­go za­mor­do­wa­ne­go do­sta­wał od 600 do 700 ów­cze­snych zło­tych. Po­za mor­do­wa­niem pa­trio­tów Zió­łek zaj­mo­wał się tak­że in­ną dzia­łal­no­ścią to on w 1946 r. z ra­mie­nia re­sor­tu uczest­ni­czył (m.in. ra­zem z Ada­mem Hu­me­rem) w pro­wo­ka­cji, któ­rą PRL-owska hi­sto­rio­gra­fia na­zwa­ła po­gro­mem kie­lec­kim, a obec­nie dla oszczer­czej pro­pa­gan­dy wy­ko­rzy­stu­je Gross. Z koń­cem grud­nia 1956 prze­szedł do mi­li­cji oby­wa­tel­skiej w któ­rej do­słu­żył się stop­nia puł­kow­ni­ka. Na wy­so­ką eme­ry­tu­rę prze­szedł w la­tach dzie­więć­dzie­sią­tych. Jesz­cze w 2006 ro­ku co mie­siąc Pol­ska wy­pła­ca­ła mor­der­cy 4000,00 zł. cdn
-
2011/08/18 22:32:41
I in­ni
Oczy­wi­ście na­iw­no­ścią by­ło­by są­dzić, że bez­pie­ka mia­ła w ca­łej Pol­sce tyl­ko trzech ka­tów. Tych mor­der­ców by­ło znacz­nie wię­cej. Ale wszyst­kich sta­ran­nie chro­nio­no. Do dziś twa­rze więk­szo­ści z nich po­zo­sta­ją nie­zna­ne. Tak sa­mo jak na­zwi­ska i ko­le­je lo­su po odej­ściu ze służ­by. Być mo­że dziś więk­szość już nie ży­je.
Ale sko­ro Izra­el po­tra­fi ści­gać wie­ko­we­go De­mia­niu­ka, to dla­cze­go Pol­ska nie po­tra­fi wy­mie­rzyć spra­wie­dli­wo­ści mor­der­com z UB? Choć­by przez pu­blicz­ne po­ka­za­nie ich twa­rzy i ode­bra­nie im pie­nię­dzy, któ­re wciąż do­sta­ją za mor­do­wa­nie pol­skie­go na­ro­du? Tym­cza­sem, kie­dy w 2007 ro­ku IPN zor­ga­ni­zo­wał w sto­li­cy wy­sta­wę Twa­rze war­szaw­skiej bez­pie­ki, na któ­rej po­ka­zał ube­ków, tak sko­men­to­wał ją obec­ny pre­zy­denc­ki do­rad­ca To­masz Na­łęcz: Na­szą naj­now­szą hi­sto­rię In­sty­tut po­ka­zu­je przez pry­zmat ne­ga­tyw­nych po­sta­ci. Zna­cze­nie cie­plej po­wi­tał­bym wy­sta­wę ze zdję­cia­mi bo­ha­te­rów po­zy­tyw­nych, np. dzia­ła­czy opo­zy­cji de­mo­kra­tycz­nej PRL. To by­ło­by lep­sze dla mło­dych: po­ka­zy­wa­ło wzo­ry do na­śla­do­wa­nia, nie­bo a nie pie­kło. Jak wi­dać Na­łęcz nie­chęt­nie przyj­mu­je po­ka­zy­wa­nie ube­ków. Czyż­by wy­wo­dzą­ce­mu się z naj­czer­wień­szej ko­mu­ny Na­łę­czo­wi prze­szka­dza­ło po­ka­zy­wa­nie jej oj­ców?

Źró­dła:
Ta­de­usz M. Płu­żań­ski To oni strze­la­li w tył gło­wy, www.asme.pl/

Twa­rze kie­lec­kiej bez­pie­ki www.ipn,gov.pl/

Jan Fu­siec­ki Wy­sta­wa Twa­rze War­szaw­skiej Bez­pie­ki, 27.04.2007, www.warszawa.gazeta.pl/


Artykuł za:
warszawskagazeta.pl/historia/807-kaci-z-ub
-
2011/08/18 22:41:51
Ana­tol Fej­gin sta­li­now­ski zbrod­niarz bez­kar­ny aż do śmier­ci
Kie­dy zmarł, Ga­ze­ta Wy­bor­cza za­mie­ści­ła ne­kro­log o odej­ściu ko­cha­ne­go Mę­ża, Oj­ca, Dziad­ka i Pra­dziad­ka. Ro­dzi­na za­pła­ci­ła, Mich­nik opu­bli­ko­wał, cho­ciaż mo­że mógł a na pew­no po­wi­nien od­mó­wić...

Tak się bo­wiem skła­da, że Ana­tol Fej­gin mo­że i był ko­cha­ją­cym oj­cem, dziad­kiem i pra­dziad­kiem i na­wet wspa­nia­łym mę­żem, ale był też sta­li­now­skim zbrod­nia­rzem, jed­nym z głów­nych ba­ro­nów UB, oso­bi­ście od­po­wie­dzial­nym za bez­praw­ne aresz­to­wa­nia, psy­chicz­ne drę­cze­nie więź­niów nie­pod­le­gło­ścio­we­go pod­zie­mia i sto­so­wa­nie wo­bec nich tor­tur. Czy za­słu­gi­wał na ta­ką pu­bli­ka­cję, na­wet opła­co­ną przez ro­dzi­nę? Czy Wy­bor­cza opu­bli­ko­wa­ła­by ta­ki ne­kro­log straż­ni­ka z obo­zu kon­cen­tra­cyj­ne­go? Wąt­pli­we. Prze­szłość Fej­gi­na jej naj­wy­raź­niej nie prze­szka­dza­ła. Szko­da, bo jest on jed­ną z naj­nik­czem­niej­szych po­sta­ci, ja­kie za­pi­sa­ły się na kar­tach mar­ty­ro­lo­gii na­ro­du pol­skie­go. I przy oka­zji jed­nym z lu­dzi, któ­rzy za swo­je zbrod­nie ni­g­dy nie za­pła­ci­li.

Jak wie­lu póź­niej­szych ka­tów, Fej­gin przy­szedł na świat 29 lip­ca 1909 ro­ku w za­moż­nej ro­dzi­nie ży­dow­skiej ja­ko syn Moj­że­sza i Ma­rii z do­mu Ka­ce­ne­le­bo­gen. Co cie­ka­we ca­łe ży­cie pod­kre­ślał swo­je po­cho­dze­nie i za­wsze w do­ku­men­tach wpi­sy­wał na­ro­do­wość ży­dow­ską, po­stę­pu­jąc wbrew za­le­ce­niom, na­ka­zu­ją­cym ube­kom ży­dow­skie­go po­cho­dze­nia, ukry­wa­nie swo­ich ko­rze­ni. Jesz­cze bę­dąc w gim­na­zjum przy­stą­pił do re­wo­lu­cyj­nej or­ga­ni­za­cji szkol­nej Zwią­zek Mło­dzie­ży So­cja­li­stycz­nej, kie­ro­wa­nej przez Zwią­zek Mło­dzie­ży Ro­bot­ni­czej w Pol­sce. Po ukoń­cze­niu gim­na­zjum i pod­ję­ciu stu­diów na Wy­dzia­le Me­dycz­nym Uni­wer­sy­te­tu War­szaw­skie­go, zwią­zał się z ko­lej­ną re­wo­lu­cyj­ną or­ga­ni­za­cją Po­chod­nia, a na­stęp­nie w 1928 ro­ku zo­stał ofi­cjal­nym człon­kiem Związ­ku Mło­dzie­ży Ro­bot­ni­czej na te­re­nie War­sza­wy. Od 1928 był też człon­kiem Ko­mu­ni­stycz­nej Par­tii Pol­ski. W 1929 zo­stał ska­za­ny
na ka­rę 2 lat wię­zie­nia za dzia­łal­ność ko­mu­ni­stycz­ną, a w 1932 ro­ku po­now­nie
na ka­rę 4 lat wię­zie­nia. War­to od­no­to­wać, że od 1934 ro­ku prze­by­wał sta­le na tzw. sto­pie nie­le­gal­nej ja­ko funk­cjo­na­riusz KPP na eta­cie, co ozna­cza,
że był po pro­stu opła­ca­ny z mo­skiew­skich fun­du­szy. Naj­praw­do­po­dob­niej już wte­dy zo­stał co naj­mniej za­ufa­nym czło­wie­kiem NKWD, a być mo­że na­wet szpie­giem ko­mu­ni­stycz­nej bez­pie­ki na te­re­nie Pol­ski. Na­by­te w tym okre­sie do­świad­cze­nia, wy­ko­rzy­sty­wał w la­tach oku­pa­cji. Jak wie­lu in­nych ko­mu­ni­stów we wrze­śniu 1939 ro­ku, Fej­gin wy­je­chał do ZSRR. Tra­fił do Brze­ścia, a na­stęp­nie do Lwo­wa, gdzie pra­co­wał ja­ko eko­no­mi­sta, a póź­niej ja­ko na­czel­nik Wy­dzia­łu Pla­no­wa­nia w dru­kar­ni pań­stwo­wej. Pod ko­niec czerw­ca 1941 ro­ku prze­niósł się do ob­wo­du Kuj­by­szew­skie­go. W ma­ju 1943 ro­ku wstą­pił do 1 Dy­wi­zji Pie­cho­ty im. Ta­de­usza Ko­ściusz­ki, gdzie od ra­zu zo­stał ofi­ce­rem po­li­tycz­nym. Nie mu­siał więc wal­czyć na pierw­szej li­nii, za to kładł do głów mło­dym żoł­nie­rzom slo­ga­ny o so­ju­szu pol­sko-ra­dziec­kim i in­ne ko­mu­ni­stycz­ne ha­sła o wro­gach lu­du. Przy oka­zji za­pew­ne prze­ko­ny­wał ich, że Ka­tyń to ro­bo­ta Niem­ców a nie Ro­sjan.

-
2011/08/18 22:47:13
Z 12 lat wię­zie­nia na ja­kie zo­stał ska­za­ny w 1957 ro­ku, Fej­gin od­sie­dział 8, po czym wy­szedł na wol­ność i żył so­bie nie nie­po­ko­jo­ny przez ni­ko­go aż do eme­ry­tu­ry, kie­dy to za­pra­gnął zo­stać kom­ba­tan­tem.

Sta­li­now­ski zbrod­niarz w wol­nej Pol­sce chciał być kom­ba­tan­tem
W 1985 ro­ku Fej­gin zło­żył wnio­sek do ZBO­Wi­Du o przy­zna­nie mu upraw­nień kom­ba­tanc­kich, ja­ko żoł­nie­rzo­wi I Dy­wi­zji im. Ta­de­usza Ko­ściusz­ki. Otrzy­mał je i cie­szył się ni­mi aż do 1990 ro­ku, kie­dy po prze­pro­wa­dze­niu we­ry­fi­ka­cji upraw­nie­nia te mu ode­bra­no. Przy­zwy­cza­jo­ny do wy­god­ne­go ży­cia zbrod­niarz po­sta­no­wił wal­czyć o swo­je i od­wo­łał się do są­du. Był na ty­le bez­czel­ny, że w od­wo­ła­niu do NSA na­pi­sał, że oko­licz­no­ści spra­wy opi­sa­ne w tej de­cy­zji od­bie­ra­ją­cej mu upraw­nie­nia mu­sia­ły być zna­ne już w dniu przy­zna­nia mu upraw­nień kom­ba­tanc­kich, na­wet gdy­by by­ły praw­dzi­we, cze­mu on za­prze­czał. Za­prze­czał, że tor­tu­ro­wał i mor­do­wał! NSA skar­gę od­da­lił ku obu­rze­niu Fej­gi­na i je­mu po­dob­nych. Ko­cha­ny mąż, oj­ciec, dzia­dek i pra­dzia­dek żył so­bie spo­koj­nie jesz­cze przez dwa­na­ście lat i zmarł w War­sza­wie 28 lip­ca 2002 ro­ku. Miał 93 la­ta. Ci któ­rzy za je­go spra­wą zo­sta­li za­mor­do­wa­ni by­li czę­sto w wie­ku je­go uko­cha­nych wnu­cząt i za je­go spra­wą nie mie­li ani ne­kro­lo­gów, nie ma­ją dziś gro­bów. Po­dob­nie jak wie­lu in­nych sta­li­now­skich zbrod­nia­rzy Fej­gin nie wy­ra­ził skru­chy, ani nie prze­pro­sił za swo­je zbrod­nie. Po­za ode­bra­niem upraw­nień kom­ba­tanc­kich wol­na Pol­ska nie ka­za­ła mu też za nie od­po­wie­dzieć.

Źró­dła:
Le­szek Że­brow­ski, Fej­gin i in­ni, czy­li fej­gi­niąt­ka są wśród nas, Na­sza Pol­ska Nr. 35, 2002-08-28;
Ta­de­usz M. Płu­żań­ski Przy­pa­dek puł­kow­ni­ka Fej­gi­na WWW. asme.pl

warszawskagazeta.pl/historia/673-anatol-fejgin-stalinowski-zbrodniarz-bezkarny-a-do-mierci-

-
2011/08/18 22:52:44
Gó­ra kłamstw i ma­tactw za spra­wą lu­dzi dys­po­zy­cyj­nych, tchórz­li­wych i prze­kup­nych

Ks. Sta­ni­sław Mał­kow­ski

Na­głe śmier­ci osób zna­czą­cych w ży­ciu pu­blicz­nym i po­li­tycz­nym w Pol­sce u za­ra­nia III RP i w trak­cie jej trwa­nia, by­ły zwy­kle przy­kry­wa­ne gó­rą kłamstw i ma­tactw za spra­wą lu­dzi dys­po­zy­cyj­nych, tchórz­li­wych i prze­kup­nych.Szcze­gól­nym przy­kła­dem za­kła­ma­nia przy­czyn, prze­bie­gu i skut­ków na­głej śmier­ci jest Zbrod­nia Smo­leń­ska zwa­na słusz­nie Dru­gim Ka­ty­niem. Pro­sta za­sa­da is fe­cit, cui pro­dest na­ka­zu­je py­tać, kto ma w tym in­te­res, ja­ką ko­rzyść od­no­si. Od­wa­ga, wie­dza i bez­kom­pro­mi­so­wość An­drze­ja Lep­pe­ra w wie­lu spra­wach waż­nych, od­no­szą­ca się do róż­nych osób na świecz­ni­ku, dzia­ła­czy z wy­so­kiej pół­ki, dla wie­lu po­li­ty­ków III RP mo­że być za­gro­że­niem ich po­zy­cji.
Na­tręt­ne, pręd­kie na­zy­wa­nie śmier­ci śp. An­drze­ja Lep­pe­ra sa­mo­bój­stwem świad­czy o lę­ku przed praw­dą, o od­mo­wie jej szu­ka­nia i ba­da­nia. Rzecz­nik Pro­ku­ra­tu­ry, Da­riusz Śle­po­ku­ra (no­men omen) oświad­cza, iż przy­czy­ną sa­mo­bój­stwa mo­gą być kło­po­ty fi­nan­so­we; czy­li już wie­my, że by­ło sa­mo­bój­stwo. Ta­kie bez­pod­staw­ne prze­ko­na­nie ujaw­nił nie­daw­no pe­wien ksiądz w pro­gra­mie te­le­wi­zyj­nym Mię­dzy Nie­bem a Zie­mią. Na­głą śmierć moż­na spo­wo­do­wać na wie­le spo­so­bów. W III RP są od te­go licz­ni spe­cja­li­ści i jesz­cze licz­niej­si spon­so­rzy, pro­tek­to­rzy i ochro­nia­rze zbrod­ni na ra­zie bez­piecz­ni, bo ry­ba III RP psu­je się od gło­wy. My­śli tej ze­psu­tej gło­wy krą­żą wo­kół wła­snych do­raź­nych ko­rzy­ści kosz­tem do­bra ry­by. Pol­ska Ry­bo gło­wę zmień!
-
2011/08/18 23:01:22
@obiboknawlasnykoszt
Mój szacunek i pełen podziw!!!!!
Pozdrawiam!
-
2011/08/18 23:18:44
Otóż dziadek Putina był zaufanym kucharzem osobistym nie tylko Lenina. Lenin otrzymał go w spadku po Rasputinie. Po przejęciu władzy przez swego rodaka Dżugaszwilego i jemu oddawał przysługi nie tylko gotując. Owoce jego pracy były widoczne nawet w Polsce, gdy po wykwintnym raucie B. Bierut wrócił w trumnie do Polski. Konsumenci jego potraw żyli według doktryny komunistycznej: tyle ile należało aby żyli i ani dnia dłużej.
-
2011/08/18 23:21:13
Kim był więc ojciec Putina?
-
2011/08/18 23:22:22
@Góralu również kłaniam się nisko :o)
-
2011/08/18 23:28:35
Ruch totalitarny nie może zwyciężyć w starych ramach naszej ukochanej Ojczyzny ponieważ stworzyłby on nowe, prymitywniejsze formy ludzkiego współżycia, w sprzecznością z otrzymanymi od Boga prawami w szczególności prawem własności i prawa do rodziny. W przypadku takiego niekorzystnego z wolą Boga rozwojem powstałyby sytuacja w której dozwolone byłoby współżycie z każdą istotą na ziemi, a prawo do miru domowego i domu jako takiego, w ogóle by nie istniało. Zakłóciło by to naturalny ład stworzony przez Boga. Jest on ujawniany przez naukowców podczas każdego odkrycia lub badań i nie tylko przez osoby, które są naukowcami wierzącymi w Boga. Wszechświat, a wraz z nim Ziemia ma swój matematyczny porządek i ład. Obecnie dzięki potężnym komputerom można bardzo dużo odkryć skrywanych prawd i je potwierdzić matematycznie. Trudno sobie wyobrazić, aby Bóg dał tyle rozumu ludowi koczowniczemu, aby mogli się oni posługiwać nowoczesnymi technologiami elektronicznymi. Musiałby im także przekazać techników napraw pogwarancyjnych. Więc wystarczyło dać im tylko i aż dziesięć przykazań na wiele lat. Na wiele im się one nie zdały, skoro Jezus obiecał im zbawienie i życie wieczne, a oni w dalszym ciągu wbrew woli Zbawiciela realizują swoją politykę naturalnego apartheidu. Dziel i rządź to nie dla nas Polaków ta doktryna. Jezus nie tylko ostrzega nas przed zwodniczymi znakami, lecz zwraca naszą uwagę na fakt, że najważniejsze dla rozeznania czy jakiś nauczyciel lub prorok pochodzi od Boga są owoce. Powiedział: Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach (Mt 7,15-20).

Kim są w większości dzisiejsi politycy i z czyjej woli są politykami?
Już wiemy z woli decydentów obrad okrągłego stołu - zdrajców i zaprzańców komuszych.
-
2011/08/18 23:29:37
Polska przez ostatnie dwadzieścia kilka lat dorobiła się tylko takich autorytetów i autorów ekspertyz, którzy sami wstydzą się podpisać publicznie pod treści własnych opinii pisanych na polityczne zamówienie za judaszowe szekle.
-
2011/08/18 23:32:30
Przy ta­kich prak­ty­kach rzą­dzą­cej for­ma­cji wszyst­ko jest moż­li­we. Dla­te­go w in­ter­ne­cie po­win­ny zo­stać opu­bli­ko­wa­ne li­sty wszyst­kich człon­ków PO.
Ja już te­raz chcę mieć pew­ność, że nie bę­dę w przy­szło­ści mu­siał świe­cić bez­rad­nie ocza­mi przed wła­sny­mi dzieć­mi i wnu­ka­mi.
Bo to, że kie­dyś fakt przy­na­leż­no­ści do tej par­tii bę­dzie przy­no­si­ło wstyd i sta­no­wi­ło pla­mę na ho­no­rze to wię­cej niż pew­ne.

Mi­ro­sław Ko­kosz­kie­wicz
-
2011/08/18 23:36:27
Nie wolno oddzielać systemu finansowego od gospodarki realnej. Obecnie mamy ogromny przepływ długów instytucji prywatnych do instytucji publicznych. To zaczęło się trzy lata temu, kiedy państwa ratowały banki, fundusze itp., przejmując ich ogromne zadłużenia. Teraz instytucje publiczne powolutku rozrzucają te obciążenia na barki obywateli w formie wzrostu podatków, cen usług komunalnych, opłat za energię elektryczną, gaz i benzynę. Jednocześnie następują ogromne zmiany w strukturach własności, które utrwalą hierarchie ekonomiczne na kilka pokoleń mówi prof. Zyta Gilowska, członek Rady Polityki Pieniężnej, wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, w rozmowie z Teresą Wójcik.

Czy obecny krytyczny stan światowej gospodarki jest porównywalny z poprzednimi kryzysami?
Nie jest to znany z teorii kryzys nadprodukcji wywołany przez cykl koniunkturalny. Nie jest to też kryzys bankrutującego państwa, bo takie zdarzały się w przeszłości wiele razy. Teraz mamy erozję światowego systemu finansowego, która zachwiała rynkami, giełdami i polityką, ponieważ system finansowy w gospodarce światowej pełni taką samą rolę jak system nerwowy w organizmie ludzkim. Na razie mamy głęboki kryzys pieniądza, bez którego nie istnieje przecież żadna współczesna gospodarka. Kotwicą każdego pieniądza, zwłaszcza papierowego, jest zaufanie, pieniądz to swego rodzaju koncentrat zaufania do instytucji, które dany pieniądz emitują, do ich potęgi, wiarygodności i solidności. Wreszcie, do ich wypłacalności. Jeśli pieniądz nie jest wymienialny, np. na złoto lub srebro, to zaufanie opiera się na pokryciu pieniądza w towarach i usługach. To zaufanie gwałtownie zmalało, ponieważ ludzie się zorientowali, że ilość pieniądza w obiegu zależy tylko od ochoty tych, którzy go emitują. Zrozumieli, że emituje się za dużo pieniądza, zasypuje świat zadrukowanymi papierkami, które mogą nie mieć pokrycia ani w towarach, ani w usługach.

Warto przeczytać całość tutaj:

niezalezna.pl/14829-zyta-gilowska-o-kryzysie

-
2011/08/18 23:40:59
Dawniej te przepływy dokonywały się na trzy sposoby. Radykalne zmiany były oparte na przemocy fizycznej i oznaczały podboje oraz grabieże. Zwykłe zaś przepływy bogactwa były skutkiem wytrwałej pracy. Obecne przemieszczenia własności dokonują się bez pracy, to jest przemoc, tyle że bazująca na przymusie ekonomicznym. Nie wolno oddzielać systemu finansowego od gospodarki realnej. Obecnie mamy ogromny przepływ długów instytucji prywatnych do instytucji publicznych.
To zaczęło się trzy lata temu, kiedy państwa ratowały banki, fundusze itp., przejmując ich ogromne zadłużenia. Teraz instytucje publiczne powolutku rozrzucają te obciążenia na barki obywateli w formie wzrostu podatków, cen usług komunalnych, cen energii elektrycznej, gazu i benzyny. Jednocześnie następują ogromne zmiany w strukturach własności, które utrwalą hierarchie ekonomiczne na kilka pokoleń.
-
2011/08/18 23:44:06
@Obiboku,
jeszcze tylko chcialam na chwilke wrocic do tego, co obecnie moze nastepic.Mysle o rozlamie w Solidarnosci.Moze jest to potrzebne?Moze w ten sposob nastapi oczyszczenie? Moze za daleko pewne sprawy zaszly?
-
2011/08/18 23:47:22
O kogo to może chodzić - czy ktoś wie?

"Był on prokuratorem i sędzią stanu wojennego de facto jako sędzia sądu karnego na służbie u zbrodniarzy Kiszczaka i Jaruzelskiego w ich imieniu bezprawnie karał on Polaków wydając wyroki."

Podpowiem jest już 7 rok europosłem.
-
2011/08/18 23:53:36
W dzisiejszej Solidarności jest już bardzo mało ludzi z własnym przekonaniem i własną ideą, którzy mogliby poprowadzić bez kartki tłumy.
Czas tych trybunów przez prawie 30 lat został skutecznie wytępiony i dziś znajdują się oni w czerwonej księdze gatunków ginących lub wymarłych.
Dzisiejsi członkowie w przeważającej liczbie są przede wszystkim terminowymi płatnikami składek, a większość działaczy menadżerami, a nie związkowcami z krwi i kości.
Niestety tak jest i nie widzę szans by to nawet tak jak jest ostało.

-
2011/08/18 23:55:01
@GSL

To było do Pani: " W dzisiejszej Solidarności j....."

:)

-
2011/08/19 00:07:05
@Obiboku,

oj, to nie pocieszyles mnie na dobranoc:(
ale przeciez na ostatnim Zjezdzie atmosfera byla bojowa...(i nie mam tu na mysli, bron Boze,pani Krzywonos).
-
2011/08/19 00:20:24
@GSL Już po podpisaniu porozumień sierpniowych komuniści zaczęli rozkładać i dzielić na czynniki pierwszą powstającą Solidarność.
Sami działacze w tym robotnicy złapali się też na ten lep łatwych dochodów bez ciężkiej pracy.
Jak tylko ogłoszono w stoczni ile może zarobić działacz związkowy na etacie to powstała pogoń o te stołki szczególnie spośród pracowników biurowych niższego szczebla, którzy w potyczce wyborczej jako bardziej elokwentni i wygadani wygrywali z ciężko pracującymi niewykształconymi robotnikami.
Nie twierdzę, że to dotyczyło wszystkich bez wyjątku.
Część z robotników, tak jak i ja wybrało działalność społeczną, a i tak zostaliśmy zwolnieni z pracy i aresztowani w pierwszej kolejności.
Pierwsi działacze założyciele ci co pełnili etatowo funkcje związkowe zaczęli zachowywać się jak sekretarze partii i działacze CRZZ i zostali w GSR wywaleni ma zbity pysk już w grudniu 1980 r.
Przemilczana, zatajona historia, bo wśród ich był też pierwszy przewodniczący strajku sierpniowego w 1980 r. w GSR.
17 grudnia 1980 r. okryli się hańbą, bo pijacy zamiast złożyć w imieniu Solidarności GSR wieniec podczas odsłonięcia pomika w Gdyni zarzygiwali na kolorowo klub Akwen w Gdańsku - obecna sala w budynku Solidarności o tej samej nazwie.
Tak było lecz nigdzie o tym się nie przeczyta, bo to jest tabu rewolucjonistów, a późniejszych sekretarzy sierpniowych.

-
2011/08/19 00:21:05
Mało nas mało nas do ......
-
2011/08/19 00:26:25
Róbcie tak dalej! mawiał uradowany gość, wpadający, wedle znanej anegdoty z czasów PRL-u, do zdobnego pustymi hakami mięsnego. Cytowałem go już do znudzenia ale okazuje się że gość jest cholernie aktualny i porywająco uniwersalny.

Róbcie tak dalej! to najlepszy komentarz do dzisiejszego wypracowania pani Wandy Nowickiej na temat walki o aborcyjną swobodę, zamieszczonego przez Rzeczpospolitą. Bo i tekst pani aktywistki- aborcjonistki to istny miód na serca nie tylko osób o odmiennym punkcie widzenia na sprawę dopuszczalności przerywania ciąży ale i dla wszelkich mizoginów czy tam babofobów. Jest doskonałym materiałem dla adeptów dziennikarskiej profesji do nauki tego, jak z poważnej dyskusji można kilkoma pociągnięciami pióra zrobić szopkę pełną skaczących klaunów.

Ja swoje zdanie w kwestii rzeczonej mam i z panią Nowicka dyskutować nie zamierzam. Bo i byśmy się pewnie w żadnym punkcie nie zetknęli. Sądziłem dotąd, że jest takie jedno miejsce. To mianowicie, w którym i ja i ona uznajemy, że rzecz warta jest poważnej dyskusji i jak najostrzejszych sporów. Dziś tej pewności nie mam. Z uwagi na kilka kwestii, które raczyła w swoim wypracowaniu pani Nowicka umieścić.

Tekst jest długi ale tak naprawdę w pamięci pozostają dwa momenty. Są tak porażające, że cała reszta po prostu przy nich nie istnieje.

niezalezna.pl/14821-%E2%80%9Ebo-zla-kobieta-byla%E2%80%A6%E2%80%9D

Nie będę namawiał do czytania na siłę, bo i po co?
-
2011/08/19 00:29:49
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

z art. 129 k.k. (zdrada dyplomatyczna) i

z art. 231 §1 (niedopełnienie obowiązków)


Art. 129. Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.[kodeks karny, ustawa z 6 czerwca 1997 r.]

Niniejszym, działając w imieniu Stowarzyszenia Solidarni 2010 z siedzibą we Wrocławiu, składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 129 k.k. przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska.

Do popełnienia czynu karalnego doszło poprzez zawarcie niekorzystnej dla Rzeczypospolitej Polskiej umowy międzynarodowej z Federacją Rosyjską dotyczącej wyboru mechanizmu prawnego właściwego dla prowadzenia badania celem ustalenia przyczyn katastrofy samolotu z Prezydentem RP i pozostałymi 95 pasażerami na pokładzie w dniu 10 kwietnia 2010 r. w okolicach portu lotniczego Smoleńsk Północny oraz jednoczesną rezygnację z korzystnej dla Rzeczypospolitej normy prawa międzynarodowego t.j. tzw. Porozumienia z 1993 r.

Uzasadnienie

Całość jest TU:

solidarni2010.pl/n,848,8,solidarni2010-zawiadamiaja-prokurature-o-popelnieniu-przestepstwa-przez-donalda-tuska.html

Skopiować i wykorzystać według uznania, choćby jako wzór.
-
2011/08/19 00:31:35
(...)

Wobec powyższego należy stwierdzić, iż opisane działanie wypełnia znamiona czynu penalizowanego na podstawie art. 129 oraz 231 §1 Kodeksu Karnego i jako takie winno zostać objęte ściganiem właściwych organów.

Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010

Ewa Stankiewicz

Paweł Hermanowski

Jacek Kazimierski

Beata Sławińska

część II (przypisy) tu:solidarni2010.pl/n,849,8,solidarni2010-zawiadamiaja-prokurature-o-popelnieniu-przestepstwa-przez-donalda-tuska-cz-ii.html

-
2011/08/19 06:37:24
Zaciskanie pasa, kupowanie tylko tego, co niezbędne, zaopatrywanie się w podręczniki w komisach, dorabianie kosztem zdrowia i czasu, który można by poświęcić bliskim - w ten sposób wiele polskich rodzin próbuje poradzić sobie z rosnącymi wydatkami na edukację swoich dzieci. W tym roku z powodu inflacji i 5-procentowego podatku VAT na podręczniki będą musieli zapłacić za nie o 25-30 proc. więcej niż w 2010 roku.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=my&id=my03.txt

Posłanie dziecka do szkoły stanie się niedługo w naszym kraju obowiązkowym luksusem, na który wiele polskich rodzin nie będzie mogło sobie pozwolić
-
2011/08/19 06:45:24
W systemie transportowym państwa spółka Przewozy Regionalne zajmuje szczególne miejsce. Obsługuje najkrótsze i najtańsze relacje. Zapewnia codzienny dojazd do pracy i do szkoły.

.Pracownicy Przewozów Regionalnych obawiają się, że istnieje cichy plan doprowadzenia spółki do upadłości przez systematyczne ponowne jej zadłużanie. Wszystko po to, by na bazie masy upadłościowej utworzyć nowe podmioty, wyprzedając majątek i zwalniając ludzi.

Po raz pierwszy od wielu lat polscy kolejarze przeprowadzili strajk generalny. Obejmował on największego przewoźnika pasażerskiego spółkę Przewozy Regionalne, która w ciągu doby obsługuje ok. 300 tys. osób. Ponad 2,5 tys. pociągów nie wyjechało w trasy. Główny postulat sformułowany przez przedstawicieli pracowników dotyczył podwyżki średnio o 280 złotych. W tym przedsiębiorstwie płace są najniższe w porównaniu do innych spółek kolejowych. Ale tak naprawdę sięgnięto po ostateczną broń, aby przede wszystkim zmusić władze do zajęcia się stanem przewozów kolejowych w Polsce. Ten strajk jest wielkim głosem protestu przeciw polityce transportowej prowadzonej przez rząd Platformy Obywatelskiej.

Strajk z obawy o przyszłość!
www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=my&id=my05.txt
-
2011/08/19 06:48:19
Posłowie Platformy i lewicy konsekwentnie dążą do postawienia przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

Posłowie PO i SLD, którzy są niezadowoleni z kształtu projektu raportu komisji śledczej ds. nacisków, jaki przedstawił jej przewodniczący Andrzej Czuma, przygotowali poprawki do tego dokumentu.

PO i SLD "poprawią" Czumę.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=po&id=po11.txt

Chcą przede wszystkim przeforsować zapis o odpowiedzialności konstytucyjnej Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.
-
2011/08/19 07:04:25
Teflonowa Platforma, "twarde" PIS.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=po&id=po13.txt

Wszystkie partie mają już za sobą wybadanie swoich odbiorców i teraz konsekwentnie właśnie do nich będą kierować przekaz polityczny.

Jeśli chodzi o sam język i dyskurs to w Polsce rozwinęła się negatywna kampania wyborcza
nie merytoryczna, odwołującą się do realnych problemów. Jest zbudowana z ostrych argumentów i wymyślonych tematów.
To prowadzi do personalizacji ataków i tworzenia dwóch obrazów, Polski partyjnej, dwóch światów.
PiS ewidentnie stawia na konsekwencję polityczną.
PO uważa się za partię otwartą. I nie zauważa, że stoi w przeciągu!

W kampanii wyborczej polityka "otwartości" przestaje być atrakcyjna.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=po&id=po13.txt
-
2011/08/19 07:06:41
Sejm rozpoczął w tym tygodniu prace nad rządową nowelizacją Prawa ochrony środowiska.

Polska, która w ostatnich latach dokonała - w przeciwieństwie do bogatszych państw starej Unii Europejskiej - dużego wysiłku, ograniczając znacznie emisję do atmosfery dwutlenku węgla, włączy się w pomoc finansową, jaką w związku z przeciwdziałaniem zmianom klimatu świadczyć będą bogatsze państwa krajom rozwijającym się. Udziału finansowego naszego kraju w takim przedsięwzięciu nie przewiduje jednak konwencja klimatyczna ratyfikowana przez polski parlament w 1994 roku. Świadczenie tego typu pomocy zostało bowiem zarezerwowane dla państw bogatszych niż nasze.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=po&id=po25.txt

Polska zapłaci za bogatszych.
-
2011/08/19 07:08:41
Kustosz żyrandoli Tuskowi nie wadzi.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=po&id=po31.txt

Bronisław Komorowski miał budować przeciwwagę dla premiera, jego sojusz z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną miał skutkować osłabieniem szefa Platformy Obywatelskiej - taki scenariusz rozpisywała po wyborach prezydenckich część politologów i posłów partii rządzącej. Jednak jeśli nawet Komorowski myślał o takim scenariuszu, to szybko go zarzucił. Woli spokojnie urzędować w Belwederze, niż się narażać premierowi.
-
2011/08/19 07:13:35
Więcej programów kulturalnych i skierowanych do widowni po 50. roku życia.
.......................................................................................................................
Jak się bawić to się bawić, portki sprzedać, kij zastawić! Dziadostwo!
.......................................................................................................................
Szef TVP: Telewizja Trwam może ubiegać się o miejsce na multipleksie cyfrowym dopiero za dwa lata.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=po&id=po15.txt
-
2011/08/19 08:45:10
Ogniste zwarcie.
Miała być miłość aż PO grób, na zabój. No ale oprócz miłowania to i od czasu do czasu trzeba coś przegryźć i POpić. Samą miłością się nie wyżyje. A na papu konieczna jest mamona. A mamona może POchodzić od, np. omamionego POdatnika. Nie tylko moherowego, ale i tego co to stanł cztery lata tamy nazot i POswoim grzbiecie wyniósł do władzy zielono - różową koalicje.
A z czego władzuchna się wyżywi, oczywiście sama, kto jej tam będzie udzielał dzieńgi, jak Ona sama udzielna. Swój apetyt zna najlepiej. Wie ile Potrzebuje.
I tu leży pies POgrzebany! Co a pies mu mordę lizał! Jak chcieli to niech mają, czyli : cierp ciało jak ci się chciało. Chciało ci się zażywać luksusów, miłosnych POdniet z bycia kochanym aż PO grób to nie wymykaj sięprzed Podatkami w szarą strefę.
Płacz i płać!
PO co nam to było. Poprzyj nas POstaw na miłość, POstaw na miłość. POtrafimy! mamy przecież już cztery lata praktyki w rolowaniu. Tylko dorżnąć watahę a miodem i mlekiem Was, ludzie pracujący miast i WSI zalejemy. Abyście w tych luksusach nie POtonęli to nauczymy was pływać. Nie wierzycie? co wyście niewierzące. My w pływaniu są mistrzami.
No chyba nie macie - Narodzie - wątpliwości. Czyśmy nie udowodnili swych umiejętności.
Ufajcie nam. My otworzymy Wam nowe horyzonty! Tylko ta wataha!
-
2011/08/19 08:52:29
www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=wi&id=wi07.txt
-
2011/08/19 08:54:28
Ponad milion uczestników Światowych Dni Młodzieży w Madrycie gorąco powitało Ojca Świętego
Jesteśmy młodzieżą Papieża

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=wi&id=wi03.txt

- Przybywam jako Następca św. Piotra, aby utwierdzić wszystkich w wierze - powiedział Ojciec Święty Benedykt XVI, rozpoczynając wczoraj 20. zagraniczną podróż apostolską. Już w pierwszym przemówieniu na lotnisku w Madrycie zaapelował o wielkoduszne zaangażowanie na rzecz budowania społeczeństwa, w którym szanuje się godność ludzką i rzeczywiste braterstwo. Przestrzegł też przed jawnymi i ukrytymi formami dyskryminacji wierzących. Słowa te bardzo mocno wybrzmiały w kontekście bardzo agresywnej i bluźnierczej manifestacji, jaką w przeddzień przybycia Papieża w stolicy Hiszpanii zorganizowały środowiska laickie i homoseksualne.
- Przybywam jako Następca św. Piotra, aby utwierdzić wszystkich w wierze - powiedział Ojciec Święty Benedykt XVI, rozpoczynając wczoraj 20. zagraniczną podróż apostolską. Już w pierwszym przemówieniu na lotnisku w Madrycie zaapelował o wielkoduszne zaangażowanie na rzecz budowania społeczeństwa, w którym szanuje się godność ludzką i rzeczywiste braterstwo. Przestrzegł też przed jawnymi i ukrytymi formami dyskryminacji wierzących. Słowa te bardzo mocno wybrzmiały w kontekście bardzo agresywnej i bluźnierczej manifestacji, jaką w przeddzień przybycia Papieża w stolicy Hiszpanii zorganizowały środowiska laickie i homoseksualne.

-
2011/08/19 09:03:19
Cyniczne, pokazowe podarcie Biblii, nazwanie jej "księgą kłamstw" przez "Nergala" - Adama Darskiego, lidera zespołu deathmetalowego Behemoth, zostało wczoraj uznane za "swoistą formę sztuki" zgodną z "poetyką grupy Behemoth". Sąd Rejonowy w Gdyni uniewinnił muzyka oskarżonego o znieważenie uczuć religijnych, którego dokonał podczas koncertu w 2007 roku.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110819&typ=wi&id=wi13.txt

Publiczne znieważanie Biblii - bezkarne. Jest "swoistą formą sztuki"!!!!!!!!!

To swoista wrażliwość! Swoisty sędzia! PO prostu miłość, miłość, miłość. Swoista miłość! Wykoślawione buty to też byty. Tylko PO przez swe wykoślawienie to swoiste buty. Ale wykoślawione byty same nie pójdą na śmietnik. PO prostu wyrzuca się je, żeby nie walały się POd nogami i nie robiły odcisków, nie ocierały stóp. A pódziesz! Nie rozumie! zrób zamach.
-
maurycy53
2011/08/19 11:38:09
Przed matolim spektaklem w sejmie

Punktualność podobno była grzecznością królów. Jednak na lekcji, na której o tym mówiono ma tole był pewnie na wagarach i uganiał się za gałą. A poza tym z królestwem to on ma tyle wspólnego, że chodzi "tam" na piechotę.

pozdrawiam Kataryniarzy
-
2011/08/19 11:49:08
POdkasana Muza!

Giczoły całkiem, całkiem. Tylko beczka kapusty i zimę można przezimować!
A ten pan Rehabilitant obgryza p. Minister paznokcie? Czy rozPOczyna zaloty. Tak od paluszka do cacuszka? Oby tylko z pupci nie wyrwał nóżki! Aj waj! Giewałt! Och mojsie jakie ty kapele!
-
2011/08/19 11:53:14
A tu sedno, wszystko jedno, wszystko jedno: ttp://www.niepoprawni.pl/blog/425/hall-idz-na-calosc#comment-205841
-
maurycy53
2011/08/19 11:58:14
Tylko wyjątkowy cynik i paranoik POtrafi zamienić swoje wypowiedzi o fundamentach sytuacji ekonomicznej kraju na chamskie ataki ad personam wobec przedstawicieli opozycji.
Można być premierem i można chamem.
-
maurycy53
2011/08/19 12:22:39
Piłkarzyk przegiął. Widać to po reakcji SLD.
Cosik mi się wydaje, że dzięki dzisiejszemu rykowisku matolemu POtwory tracą zdolność koalicyjną.
NIKT nie zaryzykuje wspólnego rządu z zadufanym, krzykaczem, który próbuje zaklinać rzeczywistość, a przede wszystkim ukrywa porzed obywatelami informację o stanie finansów publicznych i ich perspektywie przy pomocy hochsztaplera z brytyjską emeryturą.
Rośnie szansa, że PO zostanie wepchnięta po wyborach w samodzielną odpowiedzialność za swoje kombinacje i kuglarstwo finansowe, którego właśnie jesteśmy świadkami.
-
2011/08/19 12:48:13
@Obiboku - witam!
We wczorajszym pytaniu 2011/08/18 23:47:22 obstawiam Janusz W. kiedyś PSL ;)

-
2011/08/19 12:52:50
Witam Wszystkich!
Robi się coraz ciekawiej.

@gor-al1 - witaj!
Uczucia mają to do siebie, że przychodzą i przechodzą. Problem zaczyna się kiedy uczucie przechodzi w nienawiść :(((

-
maurycy53
2011/08/19 12:53:52
Ciekaw jestem jak zachowają się zadłużeni we frankach MWzDM - którzy POtwornie obrodzili we wszystkich instytucjach sektora budżetowego - jeżeli okaże się po wyborach, że Vincent zaplanował 50% cięcia płac w tym sektorze, bo musi błyskawicznie znaleźć 80 miliardów zł. oszczędności, gdyż nie może już więcej zadłużać kraju (zarówno ze wzgledu na ograniczenia konstytucyjne, jak i rosnące koszty nowego długu i obsługi starego).
Ciekawe czy nie spotkamy ich na ulicach w kapturach, gdy będą rzucali ciężkimi przedmiotami w pałkarzy wysyłanych przez piłkarzyka?
-
2011/08/19 13:07:37
W temacie Nergala mam pytanie do sędziego, czy tak samo orzeknie, jeśli przedmiotem profanacji będzie Koran bądź Talmud?
-
maurycy53
2011/08/19 13:08:36
Snując rozważania dotyczące Vincenta i MWzDM po wyborach nie chcę oczywiście sugerować, że PO jest skazana na pozostanie przy władzy. Mam nawet nadzieję, że tak się nie stanie (każdy dzień tej ekipy przy władzy, to POgarszanie szans kraju na prowadzenie suwerennej polityki gospodarczej z uwzględnieniem narodowych priorytetów). Nie stać nas na utrzymywanie ekipy złożonej z piłkarzyków, dandysów i lovelasów - zainteresowanych tylko swoimi karierami w instytucjach UE (niedoczekanie! ).
-
2011/08/19 13:39:31
Witam @prawdziwy.starypiernik
No to mamy tą huśtawkę namiętności. Tylko nic a nic kochankowie się nie chcą zmienić. A niektórzy/ w znaczeniu wielu pisane zgodnie z ortografią/ chcą się kochać na stare lata coraz bardziej patologicznie. Z takimi starymi zboczeńcami to tylko rozwód i do przytułku, na żebry. Odebrać nawet sztuczne zęby, żeby tylko kisielem się żywiły.
Rozwód a nie separacje albo jaki inny kombinat. A pudzież! Rajd czy nie rajd?
-
2011/08/19 13:46:36
Witam Kataryniarzy


@Starypiernik, witaj.

Trafiony zatopiony.

-
2011/08/19 13:48:09
Wniosek o delegalizację PO:

poloniae.files.wordpress.com/2011/03/wniosek-o-delegalizacjc499-po2.jpg

Odpowiedź na wniosek:

poloniae.files.wordpress.com/2011/03/olszewski-odpowiedc5ba-prezydenta.jpg


Kim są i z czyjej woli są politykami?
Chyba już wiemy z woli decydentów obrad okrągłego stołu.

-
2011/08/19 13:51:51
@maurycy53
Panie @maurycy53 a kto wie czy nie o to właśnie chodzi aby tak w pieklić wszystkich równocześnie. A wówczas na pewno znajdzie się dozorca, który będzie z ochoczo zaprowadzał ordyng, pariadok i inny ład. Przecież nie może w środku Europy być zadym!
ps. zostałem skarcony jak napisałem, że żal mnie tych ludzi, którzy mają kredyty w obcej walucie. Teraz dodam, że nie pojmują tego, iż pracując za złotówki mieszkanie kupili za franki. To jest! Tu brakuje mnie słowa. Niech ktoś pomoże. Powiedzieć przestępstwo to za mało. Polska to nie Szwajcaria. W Polsce prawnym środkiem płatniczym jest złoty. A nie euro cz jakiś inny frank.
-
2011/08/19 13:53:34
@gor-al1
Rozumiem, że mamy do czynienia z perwersją. Ale tak na oczach wszystkich :)))
-
2011/08/19 13:54:08
@obiboknawlasnykoszt, prawdziwy.starypiernik
Kłaniam się! Robicie sobie żarty?
-
2011/08/19 13:56:23
poloniae.wordpress.com/2011/07/22/prosba-o-stawienie-oporu-wladzy/

Mając na uwadze aktualną sytuację w Polsce, zwracamy się do Polaków wszystkich poglądów politycznych, aby stawili opór postępującej kryminalizacji władzy, władzy wyłonionej podczas porozumień ze zbrodniarzami totalitarnymi, znanymi jako tzw. obrady okrągłego stołu.
(...)

Polskie społeczeństwo musi się odrodzić po dramacie okresu faszystowsko-komunistycznego, poniżającego godność Polaków przy udziale zorganizowanych grup przestępczych, działających w Polsce na zasadach partii politycznych.
-
2011/08/19 13:58:07
@Góral

"...Robicie sobie żarty?"

A to niby z czego i w którym miejscu?

-
2011/08/19 14:00:10
@gor-al1
Chodziło o to, żeby dać d..., a cnoty nie stracić.
Po obu stronach interesu byli cwaniacy, ale na końcu zawsze jedna strona musi okazać się cwańsza. Tym bardziej, że kredytobiorca w taki biznes najczęściej wchodzi raz w życiu. Stąd określenie interes życia. A jak widać, do życi z takim interesem.
Bank zajmuje się lichwą. Zgodnie z obowiązującym prawem. Pożyczasz 100 a musisz oddać 300. Oby tylko :(
-
2011/08/19 14:04:06
@prawdziwy.starypiernik
Bo to jest tzw. oglądactwo z POkazactwem. A tam Powiem otwarcie ekshibicjonizm. A pasowałoby eks/hibicjonizm. POoglądajcie co jeszcze jeden z drugim może. I POkazująsię robiąc POkazy jak w gabinecie prezydenckim. Jak p. Bartoszewski. A niech mu trem lekko się POmyka, a serduszko pika w rytm czaczy. A czy będzie zadyszka? No to się zobacz!
Nie rozwód! A dychniemy kapkę!
-
2011/08/19 14:05:01
Dziś w POlszewii i nie tylko za znęcanie się nad człowiekiem grozi mniejsza kara od znęcania się nad zwierzęciem.
Lepiej więc niech katują ludzi, bo przy okazji będzie można i porozmawiać i zapytać czy ofiarę boli i jak bardzo, co jest niemożliwe w przypadku znęcania się nad zwierzętami.
Dziś ważniejsze są dla tych nawiedzonych idiotów pędraczki i ślimaczki, a nie głodne dzieci czy ludzie niedołężni i schorowani.
Tych to przecież można bezkarnie utylizować.


-
2011/08/19 14:05:41
@Obibok
Widzę, że potrzebne są korepetycje z historii najnowszej. To taka uwaga po wczorajszej dyskusji wieczornej. Na czym polegała różnica między Solidarnością pierwszą i reaktywowaną?
Uważam, że Ty jesteś kompetentny do zabrania głosu w temacie.
-
2011/08/19 14:06:00
@obiboknawlasnykoszt
A co do tego: obstawiam Janusz W. kiedyś PSL ;)
-
2011/08/19 14:10:37
Oświadczenie Prezesa PiS po wystąpieniu premiera.

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nkTNI4ni_Y4


-
2011/08/19 14:14:51
Wybrańcy Narodu mówią często o sobie, że są zawodowymi politykami. Zgodzę się o tyle, że nic innego nie potrafią i gdyby ich stamtąd usunąć, szybko pomrą z głodu, jako nie przystosowani do życia w społeczeństwie.
Zapominają przy tym, że zawodowy polityk oprócz splendoru ma zobowiązania wobec tych, którzy go wybrali. Ale jako zawodowi kanciarze zdążyli tak zredagować prawo, że stali się nieusuwalni. Tylko śmierć.
Gdzie tu jest miejsce na demokrację?
-
2011/08/19 14:15:52
@prawdziwy.starypiernik
To jakie to jest prawo? Dla banków, które nie są polskie? Zyski wywiozą z kraju a te lokale np. kupi za czapkę jakiś kombinator z Golan. Pierniczyć taki biznes i tę bandę decydentów. Idę skrobać grule i przewiązać kozy. @prawdziwy.starypiernik Acan taki wyważony i rostropny, a tu same kamienie się znajdują! Nara.!!!!
-
2011/08/19 14:16:02
Tak, tak @Góralu, ten Januszek W. to też były sędzią sądu karnego na służbie u zbrodniarzy Kiszczaka i Jaruzelskiego w ich imieniu bezprawnie karał on Polaków wydając wyroki.
Wiem, że prawda boli lecz i oczyszcza.
-
2011/08/19 14:20:18
Walensa nie był autorem ani właścicielem nazwy Związku. Mimo to odebrał skutecznie logo gazecie Szechtera. Poza tym za tą nazwą w 1980 i 1988 kryły się różne treści uwidocznione zwłaszcza w statucie.
Kto jednak zwrócił na to uwagę we właściwym czasie?
-
2011/08/19 14:22:20
@obiboknawlasnykoszt
Ale mnie nie boli! Nie jestem z tym panem spokrewniony.
-
2011/08/19 14:22:49
@gor-al1
Widzisz, lepiej było we właściwym czasie zamiast grubej kreski użyć innego, skuteczniejszego narzędzia.
:((((
-
2011/08/19 14:31:50
@prawdziwy.starypiernik
A propo dawania i cnoty. Miałem taki przypadek , że młoda osoba płci żeńskiej. Jak by mogła być w tym przypadku inna - tylko żeńska. PO krótkim POżyciu małżeńskim, takim normalnym z konsumpcją. Chciała się rozwieść. A rozwodząc się zażyczyła sobie od współmałżonka zwrot częściowy kosztów wesela oraz pokrycie zabiegu ginekologicznego rekonstrukcji cnoty.
No i co Pan na to. Skalpel wypada z ręki a igła z nitką zawiązuje się sama na supełek. Nie POtrafiła tylko POwiedzieć jaki rozmia pragnie POsiadać PO zabiegu rekonstrukcji. Powaga - żadna hi, hi! No teraz spadam!
-
2011/08/19 14:36:03
@gor-al1
I jak tu się nie śmiać :)))
To nam jeszcze wolno ;)
-
2011/08/19 14:36:10
@Starypiernik

Proszę zwrócić uwagę na to ewolucyjne dążenie do ograniczenia demokracji w Polsce nawet tej pokracznej, bo niby przedstawicielskiej.
Jak im się wymknęła władza w latach 90 XX wieku to zaczęli majstrować na giewałat w ordynacjach, statutach, regulaminach.
Przy okazji zmniejszając np. w radach gminnych liczbę mandatów i zmieniając na ordynację proporcjonalną korzystną dla partii, a nie dla mieszkańców dużych miast.
W sejmie, senacie i wszelakich radach gminnych, powiatowych czy sejmikach wojewódzkich doszło do wprowadzenia w życie kagańców w postaci regulaminów obrad itd. itp.
Widzimy do czego to doprowadziło - syndrom psychozy Stefka od muszek jest tego najlepszym przykładem.
Doszło w sposób niby demokratyczny do odebrania prawa głosu podczas obrad opozycyjnym posłom, senatorom czy radnym, którzy nie mogą w związku z tym występować w imieniu swoich wyborców.
Obecnie nośnym hasłem jest likwidacja senatu i zmniejszenie liczby posłów o połowę lub o 2/3, bo 560 osobową konstytuantę jest za trudno upilnować przed wpadką ludzi z cienia, nie to co np. 150.
Największym draństwem są sami posłowie, senatorowie i radni, którzy jak tylko zostaną wybrani dążą do założenia sobie nowszego i bardziej ciasnego kagańca i obroży na coraz krótszej smyczy.
Wiem coś o tym z autopsji gdy sprzeciwiałem się wprowadzaniu statutów czy regulaminów obrad takich gremiów.
Na sztandarach i plakatach wyborczych szermowali otwarciem na mieszkańców, a jak już swoje dupska posadzili na stołkach, to śpiewka ich zmieniła się we wrogie porykiwania przeciwko tym co chcieli większego współuczestnictwa mieszkańców - wyborców.
Nowo wybrani radni w wyborach samorządowych 2010 roku najchętniej już dziś pomajstrowaliby przy ordynacji by ich kadencja została wydłużona chociaż o 10 lat, a najlepiej by obecny mandat radnego był dożywotnim.
Jak widać nie dorósł też i sam Naród polski, skoro oszustów i złodziei wybiera na swoich przedstawicieli.
Przedstawiciele są więc jego emanacją.
-
2011/08/19 14:42:42
@Obibok
Ze wszystkim masz rację. Ale reaguję alergicznie na stwierdzenia typu : Naród nie dorósł, Naród jest winien itd. Ten naród kształtowano przez długie dziesięciolecia.
Błąd tkwi chyba gdzie indziej. Pytanie gdzie?
Ten problem mamy nie tylko my :(

-
2011/08/19 14:47:32
Jeden z problemów tkwi, moim zdaniem, w samych partiach politycznych. Czym, poza nazwą się one różnią? Przechodzenie bezproblemowe z partii do partii jest tego dowodem. Przyjaźnie między przedstawicielami różnych partii to drugi wątek. Skakanie sobie do oczu przed kamerami, by po skończonym programie iść razem na przysłowiową wódkę.
Znam to dobrze.
-
2011/08/19 14:49:40
@Starypiernik

Posiadam w swoim archiwum parę statutów Solidarności z roku 1980-1981 oraz te neozwiązku po 1989 r.
W jednych był załącznik o przewodniej roli partii i przyjaźnie a w innych późniejszych już go nie było.
W neozwiązkowym statucie z 1989 r. był ten załącznik od samego początku.
@Starypierniku, przecież nikt ze starych działaczy związkowych nie uzyskał do dziś absolutorium za okres pełnienia funkcji związkowej.
Jako przewodniczący komisji wydziałowej, członek komisji zakładowej, członek komitetu strajkowego w grudniu 1981 r. mam do dziś blankiety legitymacji związkowych, pieczątki, wnioski i wzory podpisów.
Nikt o to się nie upomniał do dziś, a ja sam z własnej inicjatywy nie przekazuję temu neotworowi by gdzieś nie zaginęły.
Mam też dużo innych pamiątek z okresu od sierpnia 1980 -1991 r., jak chociażby różne opaski komitetu strajkowego z sierpnia 1980 r., maszyny do pisania, na których pisałem ulotki oraz części zamienne do maszyn drukarskich i powielaczy, ulotki, matryce.
Kpl. madżur więzienny z AŚ w Gdańsku, który wyniosłem za paczkę papierosów SPORT.
-
2011/08/19 15:06:06
@Obibok
Właśnie przekazywanie różnych pamiątek do muzeów, czy izb pamięci, to jest problem. Ile tego zmarnowano bezpowrotnie. Ze swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym powinieneś pisać pamiętniki. Choćby dla swojej rodziny.

W rozliczeniach o których wspominasz jest jeszcze problem finansowy. Nigdy nie rozliczono pieniędzy, które szły ze świata dla panny S. I też cicho sza!
-
2011/08/19 15:09:55
@Starypiernik

Jesteśmy jak małe dzieci dzieleni, skłócani.
To jest cele wszystkich tych, którzy należeli do koncesjonowanej opozycji, która nie lubiła mieć obok siebie innych opozycjonistów, tych, którzy nie meli swoich opiekunów.
Tych przy pomocy spec służb komuszych eliminowano z życia publicznego i społecznego.
Wystarczy, że napiszę choćby to, iż ani mój brat budowniczy pomnika w Gdańsku, internowany w więzieniu w ZK w Iławie, ani ja jako jeden z pierwszych paru członków komitetu strajkowego w sierpniu 1980 r. zostaliśmy nie na marginesie lecz poza nim, bo już w 1988 roku byliśmy przeciwko tym strajkom organizowanym przez bezpiekę w stoczni gdańskiej.
Przeciw nowym wyborom bez zwołania Zjazdu Komisji Krajowej, a później bez przeprowadzenia zebrań sprawozdawczo wyborczych, bo te choć nazwa brzmi być może i nie najlepiej dały by szansę na poznanie prawdziwego oblicza i zasług dotychczasowych działaczy funkcyjnych.
Spotkałem się w czasie wojennym i z takimi działaczami, którzy na wyścigi dostarczali dokumentację związkową i posiadane środki pieniężne związku dla komisarzy lub esbecji.
W 1991 m.in. sam z własnej inicjatywy zwróciłem takie pieniądze związkowi zakładowemu wraz z odsetkami pod warunkiem, ze nie trafią do zarządu regionu neozwiązku Borsuka.
Od tego czasu datuje się totalne wojna na wyniszczenie z tym stękającym marszałkiem, a i nie witamy się już ponad 20 lat, bo właśnie minęła w dniu 28 maja była równa rocznic, kiedy to wyprosiłem go z paroma innymi działaczami (Janiną W. tą co nie protestowała w imieniu Solidarności gdy krzyżem komandorskim Kwach odznaczał prześladowczynię Beaty i Mieczysławem G. co później zasłynął z płaczu w Radzie Miasta Gdańska) z terenu zakładu wraz ze związkowcami z Solidarności, którzy zaproponowali im nawet taczki zamiast lektyk.
Przyszli podburzać załogę przeciwko dyrektorowi, a sami o mało nie wylądowali na zbity pysk.
-
2011/08/19 15:25:41
@Starypiernik

Dopóki nie poniosą surowych kar dotychczasowi zdrajcy i zbrodniarze nie ma szans na zmianę gruntowną czy budowę Nowej Polski opartej na prawdzie, bo tylko rozliczenie przeszłości i prawda może być solidną opoką tejże.
Nie może być to sytuacja dzisiejsza zastana, bo ta powinna być rozliczona wstecz od 1939 roku poczynając, a to gwarantuje Nam Polakom nawet ta zdradziecka i wroga nam konstytucja z 1997 r.
Konstytucja powinna być tą najważniejszą ustawą ponad wszelkimi innymi ustawami, którą sędziowie Trybunału Narodowego powinni zawsze trzymać w ręku, a dopiero później kodeksy i inne pomniejsze ustawy.
BO nawet ta ułomna okupacyjna konstytucja daje prawo Polakom do odzyskania zrabowanego mienia ogólnospołecznego i prywatnego zagrabionego od 1997 r.
By rozliczyć okres 1939-1997 należałoby przestudiować prawo obowiązujące na dzień 01.09.1939 roku.
Na tych złodziei z Panny S też by się znalazły artykuły bez tworzenia nowych, a jak byłoby ich brak to można byłoby utworzyć na taką okoliczność całkiem nowe.
Naród by to zaakceptował, a tchórze i złodzieje pochowaliby się tak jak myszy i tak jak schowali się komuniści w 1989-1992 roku.
Zaczęli wyłazić masowo dopiero po czerwcowej nocnej zmianie.
-
2011/08/19 15:41:26
A tymczasem czy tego chcecie czy nie jedziemy sprawdzić gdzie jest to nasze dno.


- W tej chwili złoto jest walutą świata. Inwestorzy są bowiem przekonani, że władze fiskalne i monetarne na świecie nie zrobią nic dobrego, kiedy trzeba będzie rozwiązać obecne problemy fiskalne globalnej gospodarki - mówi ekonomista Dennis Gartman.

Bayram Dincer, analityk LGT Capital Management w Pfaeffikon, w Szwajcarii, zwraca uwagę, że czynnikami sprzyjającymi obecnym wzrostom cen złota są przyszłe oczekiwania, m.in. większej globalnej płynności i pogorszenia status quo globalnego PKB.

Złoto zdrożało w tym roku o 31 proc. Od 11 lat kruszec pozostaje w rynku byka i jest to najdłuższy taki okres od co najmniej 1920 r.

niezalezna.pl/14855-zloto-bije-rekordy-wzrostu-cen
-
2011/08/19 15:59:04
Sopot szalony Franek po 3,90
-
2011/08/19 16:05:55

Nie ma to jak tanie państwo, państw takich nie ma, są tylko tanie latyfundia.


Kompromitacja: Komorowski leci do USA lotem czarterowym

Mamy pierwsze efekty rozwiązania 36. specpułku przez Donalda Tuska. Nie dość, że samoloty idą pod młotek, to prezydent RP na spotkanie z Barackiem Obamą poleci jak zwykły turysta.

wsieci.rp.pl/opinie/za-burta/Kompromitacja-Komorowski-leci-do-USA-lotem-czarterowym

Czy nie byłoby to z większą klasą gdyby przyleciał do ogrodów Białego Domu na rewizytę do Obamy na wrotach od stodoły?
Takim wyczynem wzbudziłby prawdziwy POdziw u wszystkich na świecie.
-
maurycy53
2011/08/19 16:10:31
@Obibok - witaj
Daję sznurek do interesującego tekstu naświetlającego niektóre uwarunkowania testu dna:
www.obserwatorfinansowy.pl/2011/08/19/efsf-merkel-sarkozy-nowy-plan-sierpien-2011

ps. trzeba się trzymać za kieszenie, gdy ta para poszła w tan - a ma tole rżnie głupa (o ile to mozliwe) i jeszcze Soros mantruje znane kawałki gdzieś z boku:(
-
2011/08/19 16:11:49
NADZIEJI i BULU MA CI ON DOSTATEK, jak długich kiełbas zamiast krótkich mów bez kartki.
Wszak nie każdy może być w NADZIEJI, że ten BUL minie jak sen, wszak z dziada jest Komorowski, a więc do dziadostwa zdążył przywyknąć.

-
maurycy53
2011/08/19 16:23:30
@Obibok
Do Twoich uwag dotyczących panny S (z którą też byłem zaręczony) i późniejszych losów jej różnych adoratorów warto załaczyć tekst z aktualnego wydania GP:
www.gazetapolska.pl/7495-nie-bylo-mitu-byla-zbrodnia
(niestety, tylko fragmencik).
O początkach III RP i jej realiach opowiada żona śp. Michała Falzmana. Jej wypowiedzi są bardzo zdystansowane, ale przez to szokujące ostrością obrazu.
-
2011/08/19 16:26:25
@Maurycy, witaj!

Pisałem o tym w ubiegłym tygodniu zwracając szczególną uwagę na plany tej dwójki czyli demokratycznej Niemki pejsatego Francuza na koturnach, z żoną że ho ho albo i ho ho ho ho!
Bez tarota było wiadomo co się święci tylko te matole chłystki nie czają nadal, że z ichniej prezydĘcji wszyscy poza leminżym stadem publicznie się nabijają.
Lemingi łykają papkę zmieloną ze starych GWnianych gazet jak świeże pączki.
Obecną sytuację porównałbym z wykształciuchami i "wyższymi Szkołami wszelakimi", po których każdy wykształciuch dostaje certyfikat wydojenia nazywany licencjatem.
Tak i POlsza uczestnicząc w projekcie dojenia na podstawie stowarzyszenia, później członkostwa, a teraz Traktatu Lizbońskiego UE uzyska status bankruta, no bo to wyższa półka od wydojonego licencjata.

POlska zostanie z wielką dokładnością wydojona pod przywództwem parobasa Anieli.

PS
Z której strony należy pilnować kieszeni - z dołu czy z góry?
-
maurycy53
2011/08/19 16:33:50
Jeszcze do tematu dzisiejszej matolej bajki o finansach publicznych w Sejmie

Polecam tekst sprzed paru miesięcy, który demaskuje prmitywne zagrywki retoryczne piłkarzyka i jego vice nta, powtórzone także dzisiaj - zamiast rzetelnej informacji.

"Słyszałem w radiu jak minister finansów opowiadał, że nasz dług nie jest duży, bo Niemcy i Francuzi mają o połowę większy. No fakt. Nasz oficjalny dług do PKB to około 55%, a Francuzi i Niemcy mają oficjalny dług na poziomie 82% i 83%. Lecz Jacek Rostowski jest już dużym chłopcem i powinien wiedzieć, że ciężar długu to iloczyn wysokości długu oraz oprocentowania. A tu niestety mamy problem. Z długiem poniżej średniej europejskiej płacimy oprocentowanie na poziomie krajów ogarniętych kryzysem"
www.obserwatorfinansowy.pl/2011/04/29/jesli-polski-dlug-jest-maly-to-dlaczego-odsetki-sa-wysokie/
-
maurycy53
2011/08/19 16:46:30
Panie @Goral.

2011/08/19 13:51:51 - pomagam, a raczej przychylam się uprzejmie. Mnie też żal tej młodzi ogłupionej w polszewickiej szkole i przedszkolu, które przedkładają pięknego złotego przed ojro zrodzonym z intelektualnego grzechu. Im też będzie trzeba pomóc (rzucać ciężkie przedmioty). Oczywiście o ile w szale nie zafundują nam wcześniej jakiejś eutanazyjki:(


a kto wie czy nie o to właśnie chodzi aby tak w pieklić wszystkich równocześnie. A wówczas na pewno znajdzie się dozorca, który będzie z ochoczo zaprowadzał ordyng, pariadok i inny ład. Przecież nie może w środku Europy być zadym!
ps. zostałem skarcony jak napisałem, że żal mnie tych ludzi, którzy mają kredyty w obcej walucie. Teraz dodam, że nie pojmują tego, iż pracując za złotówki mieszkanie kupili za franki. To jest! Tu brakuje mnie słowa. Niech ktoś pomoże. Powiedzieć przestępstwo to za mało. Polska to nie Szwajcaria. W Polsce prawnym środkiem płatniczym jest złoty. A nie euro cz jakiś inny frank.

2011/08/19 13:51:51
-
maurycy53
2011/08/19 17:05:43
@Warszawski_zgred
Trzymałem i co?
Czyżby było aż tak źle?
ps. nikt nam nie obiecywał, że będzie lekko na tym padole:(
-
2011/08/19 17:07:21
- Nie wpłyną one na ostateczny kształt raportu, zmienią go tylko w szczegółach - zapowiada Czuma.

niezalezna.pl/14862-czuma-zmieni-swoj-raport


Nie było potrzeby by naciskać. On sam sam sam jak TW Bolek ........


-
2011/08/19 17:09:27
@Maurycy, wokanda @Warszawskiego_Zgreda miała się odbyć wczoraj tj. 18.08.
-
2011/08/19 17:14:40
Jak o tym napisała to sobie pomyślałem że sprawa z diabłem i bufetową odbędzie pod trzema szóstkami, bo 18= 6+6+6.
Diabelska data jeśli ma się na uwadze szatańskie władze niczego dobrego nie wróżyła.
Mam tylko nadzieję, że wsparcie duchowe ludzi dobrej woli zwyciężyło i zwycięży, bo musi!

-
2011/08/19 17:18:20
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz z PO jest posłanką, o której niewielu słyszało. A skoro zbliżają się wybory, postanowiła o sobie przypomnieć. Wpisem na Facebooku.

"Myślę, że zniesienie celibatu i kapłaństwo kobiet pchnęłoby Kościół na nową ścieżkę rozwoju" - taki wpis znalazł się na facebookowym profilu posłanki z Poznania. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz przekonuje, że tak byłoby lepiej dla Kościoła.

niezalezna.pl/14749-poslanka-po-chce-ulepszac-kosciol


Nie wiem co lub kto POpycha posłankę PO by wygłaszać takie niedorzeczne myśli publicznie.

-
2011/08/19 17:25:18
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz z PO jest posłanką, o której niewielu słyszało. A skoro zbliżają się wybory, postanowiła o sobie przypomnieć. Wpisem na Facebooku.

"Myślę, że zniesienie celibatu i kapłaństwo kobiet pchnęłoby Kościół na nową ścieżkę rozwoju" - taki wpis znalazł się na facebookowym profilu posłanki z Poznania. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz przekonuje, że tak byłoby lepiej dla Kościoła.

niezalezna.pl/14749-poslanka-po-chce-ulepszac-kosciol


Nie wiem co lub kto POpycha posłankę PO by wygłaszać takie niedorzeczne myśli publicznie.

-
2011/08/19 17:26:25
Cenzor!

POszoł WON, SABAKO!
-
2011/08/19 17:39:18
@Obibok
Jak zwykle, w sprawach wiary i kościoła najwięcej do powiedzenia mają niewierzący i nie praktykujący ;)
-
2011/08/19 17:40:10
Sorry :(
Kościoła !
-
2011/08/19 17:47:46
Kolejny cud: "Pruszków" zalegalizował majątek

Z powodu przedawnienia umorzono śledztwo w tzw. ekonomicznym wątku działalności gangu pruszkowskiego - poinformował p.o. rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.

Prokurator powiedział, że postanowienie o umorzeniu jest już prawomocne i zapadło 30 czerwca (o czym wtedy prokuratura nie informowała).

niezalezna.pl/14865-kolejny-cud-pruszkow-zalegalizowal-majatek

Nie tylko ślepą to jeszcze podarował mafii kurę znoszącą złote jajka.
Sprawę A.Leppera nie dostał do prowadzenia przez ślepy przypadek lecz z musu i obowiązku odwdzięczenia się komu trzeba.
-
2011/08/19 17:49:49
@Starypiernik

Ale żeby od razu pchać się tak publicznie.

;o)))
-
2011/08/19 17:53:45
Przeważnie panienki co się pchają czynią to za czerwonymi kotarami w BIURDELO, a tu tymczasem wychodzi na to, że te czerwone zasłonki są też i w sejmie.
-
2011/08/19 17:57:23
Z tą zasadniczą różnicą, że w przeciwieństwie do BURDELO w sejmowym nie zobaczy się takiego porządku, bo w sejmowym nie wiadomo jest kto, co i za ile.
-
2011/08/19 18:00:33
Akcja przeciw "Pruszkowowi" zaowocowała także medialnymi doniesieniami o związkach gangsterów z politykami i biznesmenami. Kontakty z gangsterami mieli mieć m.in. b. senator Aleksander Gawronik, b. poseł AWS Marek Kolasiński, były wicepremier, b. szef GUC i poseł SLD Ireneusz Sekuła oraz b. minister sportu z AWS Jacek Dębski.

Jednym ze świadków koronnych w sprawie gangu pruszkowskiego był Piotr K., ps. "Broda" - bandyta stojący wysoko w hierarchii "Pruszkowa". Według Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA, "Broda" złożył w 2009 r. zeznania obciążające byłego skarbnika PO Mirosława Drzewieckiego (ówczesnego ministra sportu). Dotyczyły one jego kontaktów z gangiem pruszkowskim.

"Latem 2009 r. odbyło się kilka spotkań prokuratorów Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach i przedstawicieli kierownictwa CBA. Podczas tych spotkań zostaliśmy poinformowani, iż kandydat na świadka koronnego Piotr K. złożył zeznania obciążające urzędującego wówczas ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Z zeznań tych miało wynikać, że Drzewiecki utrzymywał przestępcze kontakty z gangsterami z grupy pruszkowskiej. Sprawa dotyczyła jego zaangażowania w proceder legalizowania pieniędzy mafii, czyli prania brudnych pieniędzy. Z informacji tych wynikało również, że część tych środków została przeznaczona na nielegalne finansowanie Platformy Obywatelskiej. Warto zwrócić uwagę, że w pierwszych latach XXI w., a tego okresu dotyczą zeznania, PO dopiero rozpoczynała działalność, nie dysponowała funduszami pochodzącymi z budżetu państwa, a Drzewiecki był jej skarbnikiem" - mówił Kamiński w wywiadzie dla "Uważam Rze".
-
2011/08/19 18:04:43
uwazamrze.pl/wp-content/uploads/2011/08/rys-4_wracamy-krauze-490x297.jpg

Krauze jest też leminżym artystą, który trwa w medialnym błędzie.
Panie Krauze, a kiedy to według pana wyszliśmy, bo ja tego jakoś nie zauważyłem do dziś?
-
2011/08/19 18:08:34
Miller z Wałęsą - jak elektryk z elektrykiem

Czyli wzmacnia napięcie i lewą nogę.

Kandydat SLD do Sejmu w Gdyni Leszek Miller spotkał się dziś w byłym prezydentem Lechem Wałęsą. Miller odwiedził Wałęsę w jego biurze. Tematem rozmowy były podobno problemy światowej gospodarki. Jak podał Dziennik Bałtycki - były prezydent "nakreślał specyfikę okręgu", z którego będzie startował Miller.

Lech Wałęsa zaznaczył:

Proszę nie odczytywać tego spotkania jako wyraz poparcia dla lewej nogi. Nie jestem przeciwko działalności Leszka Millera, ale nie mogę być za nią. Jest mi bliska inna opcja polityczna. Ja lubię dyskutować z panem premierem Millerem. Lubię jego zdecydowanie, lubię jego temperament. Jednocześnie też jestem wdzięczny, że kiedy zaczyna kampanię na tym terenie, że poprosił o spotkanie. Zachował się uczciwie i ładnie. Ja mu odpowiedziałem tym samym.

wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Leszek-Miller-spotkal-sie-z-Lechem-Walesa

-
2011/08/19 18:16:11
Brawo Panie Piotrze


Wojciech Sadurski zagniewał się moją uwagą na temat jego stosunku do kary śmierci w felietonie Smoliście czarne zło (Rzeczpospolita 18 sierpnia 2011).

Czytając jego tekst na Salonie 24, dowiedziałem się, że jestem głuptasem, nudziarzem i lizusem, a to tylko niektóre z argumentów, jakie profesor był łaskaw wytoczyć przeciw mnie.

Nie będę na nie odpowiadał, każdy przemawia takim językiem i sięga po takie racje, na jakie go stać. Ale że wchodząc często do Internetu czegoś się nauczyłem, mogę tylko użyć ulubionego sformułowania wielu internautów: widać, że zabolało. Jeśli tak światowy profesor znajduje tyle czasu żeby wypluć z siebie tyle słów


(...)

blog.rp.pl/zaremba/2011/08/19/kara-smierci-a-serwetka-w-odpowiedzi-sadurskiemu/


Tak już jest zawsze, że uwiązane na łańcuchach psy szczekają najgłośniej.
-
2011/08/19 18:19:32
Ile trzeba zapłacić czyli nowe mandaty za wykroczenia

www.rp.pl/artykul/63374,679994-Ile-kierowca-zaplaci-za-konkretne-wykroczenie.html

To wszystko robione jest by łatać coraz więcej dziur w budżecie namiestnikowskiej kolonii.
-
2011/08/19 18:28:25
Wyjaśnił, że rząd ma w zanadrzu działania, które wesprą polską gospodarkę. Część z nich została już uruchomiona po upadku Lehman Brothers. - Kłopoty polskiej giełdy nie są kłopotami tylko polskimi - wyjaśnił Tusk. - Chciałbym abyśmy wspólnie szukali lekarstwa na to, co jesteśmy w stanie leczyć.

www.rp.pl/artykul/19420,703823-Rzad-nie-bedzie-bezczynny.html

Same sprzeczności i mega maraton pychy chwalipięty.
Wiem ale nie powiem.
Mamy w zanadrzu ale podpowiedzcie co jesteśmy w stanie ......

No i właśnie dotykamy samego sedna sprawy - co tu jeszcze spieprzyć?

-
2011/08/19 18:35:38
Drugi pakiet ratunkowy dla Grecji jeszcze nie trafił do adresata a już pojawiły się pierwsze wyboje na jego drodze do celu

Czarne chmury pojawiły się nad przyjętym w lipcu 2011 r. drugim pakietem pomocowym dla Grecji. Powód? Wymaganie niektórych krajów strefy euro, które domagają się pieniężnego zabezpieczenia dla udzielonych Grekom pożyczek. Prym wśród nich wiodą Finowie, którzy już zapewnili sobie stosowne porozumienie. Podpisana 16 sierpnia 2011 r. umowa pomiędzy Helsinkami a Atenami ustawania stworzenie depozytu gotówkowego na zabezpieczenie udzielonej pomocy.

Komisja Europejska przyznała w piątek, że takie dwustronne porozumienie Finlandii i Grecji jest możliwe w świetle decyzji szczytu z 21 lipca. Uzgadniając drugi pakiet pomocy dla Grecji (158,6 mld euro, w tym 109 mld euro to bilateralne pożyczki od parterów z eurolandu), przywódcy państw strefy euro zgodzili się, że "tam, gdzie to będzie wskazane, zostanie zawarta umowa zabezpieczeniowa w celu pokrycia ryzyka" (9. punkt przyjętego dokumentu).

www.rp.pl/artykul/703999-Finski-problem-Grecji.html

Pomoc dla Grecji ma polegać mniej więcej tak:
Oddaj pożyczkę pomocową pod zastaw i dołóż do niej oprocentowanie za 30 lat z góry.

-
2011/08/19 18:36:26
Errata:

.... ma wyglądać .....
-
2011/08/19 18:41:54
Na początku dyskusji o problemach Grecji pisałem, że udzielona jej pomoc to faktycznie zwrot kasy wydanej przez banki francuskie, niemieckie i ... luksemburskie.
i wracające pytanie: dlaczego nie będąc w eurolandzie sami wystawiamy się do dojenia?
Nowa forma zboczenia? Tylko, że matoły robią to naszym kosztem!
-
2011/08/19 18:41:54
Witam Wszystkich Piszacych Dzisiaj Panow!!!

Coz to za wyjatkowy dzien, ze wpisy Panow niosa oprocz istotnych tresci,duza dawke humoru?To byla dla mnie nie tylko wartoscoiwa ale i przednia lektura!!!Bardzo dziekuje (alfabetycznie)@Goralowi, @Maurycemu,@Obibokowi i @Staremupiernikowi:))
@Obiboku, czy zrobiles dokumentacje fotograficzna posiadanych pamiatek?Wydaje mi sie to niezbedne w obecnych dziwnych (zeby tylko tak to okreslic) czasach.I koniecznie prosze o spisanie bezcennych wspomnien, tak bardzo osobistych i majacych miejsce w sercu Solidarnosci.Zreszta pewnie nie trzeba Ci tego podpowiadac.
Mam kolejne z moich naiwnych pytan.Czy kiedy bedzie, w co wierze, wielkie sprzatanie polskich stajni Augiasza, nie powinno sie zajac majatkiem pewnej szmatlawej gazety i ludzi z nia zwiazanych?Przeciez ogromny ten majatek nalezy sie innym ludziom, ktorzy tworzyli Zwiazek.Przeciez to dla niego szly dotacje, maszyny i wszelka pomoc.To, ze pozwolono z naiwnosci przejac to wszystko podlym cwaniakom, nie znaczy, ze tak ma zostac!

ps@Goral, :))))) jak mozna wymyslic cos takiego?:
"Odebrać nawet sztuczne zęby, żeby tylko kisielem się żywiły."
Ale to odnosi sie takze do tego, co pare zdan powyzej.Odebrac.
-
2011/08/19 18:43:16
@gsl - witam :)
Zwróć uwagę jaka synchronizacja czasowa ;)

-
2011/08/19 18:44:07
PO i SLD nie chcą Akademii Lotniczej

www.rp.pl/artykul/10,703989-PO-i-SLD-popra-weto-prezydenta-.html

Szefostwo Układu Warszawskiego czyli NATO BIS udzieliło naganę rewizjonistycznej polityce.

Dyrektywa Moskwy brzmi:

Żadnych zmian nie przywidujemy PO zmianie nazwy.

Odmaszerować!
-
2011/08/19 18:47:22
@gsl
Humor to odruch obronny organizmu. Lepsze to niż hodowanie wrzodów lub obgryzanie paznokci ;)
Czasem to lepsze niż elaboraty przy których czytający usypiają :o)
-
2011/08/19 18:47:59
@Starypiernik

Widzę, że hasło dojenie przypadło do gustu ;)
-
2011/08/19 18:49:00
@Obibok
Yes, yes, yes ;)
-
2011/08/19 18:52:00
@Obibok
Modernizacja Sił Zbrojnych jest tematem niezwykle poważnym ze względu na konsekwencje. Tymczasem to co się wokół dzieje to czysty kabaret. I to w nie najlepszym wydaniu :(((((
-
2011/08/19 19:01:20
Można tak obawiać się o własne bezpieczeństwo żeby się powiesić? Dziwne rzeczy dzieją się w państwie Tuska. Partia nie zgadza się z własnym raportem do którego dokumenty badał człowiek o niezwykłej uczciwości a rząd, który przez cztery lata rządził swoje niepowodzenie zrzuca na jątrzenie i zawłaszczanie. Mamy cuda i stąd to rosnące poparcie.
-
2011/08/19 19:13:19
www.rp.pl/artykul/21,703922-Panstwo-przegralo-z-mafia.html

Nie uprawdopodobniono "
-
2011/08/19 19:17:20
@Starypierniku,
rzeczywiscie, jak mozliwe jest takie "wstrzelenie sie" nawet w sekunde:)))

@Lexie, pozdrawiam:)
-
2011/08/19 19:19:11
@Gsl
witam!
Dobry wieczór wszystkim!
-
2011/08/19 19:40:34
@Gsl

- Witam i o cenne zdrówko pytam :)
-
2011/08/19 19:46:41
Terrorysta Lis powiedział w radiu, że raport Czumy nie może być prawdziwy, bo odczucie społeczne jest inne, bo społeczeństwo "czuje", że naciski jednak były.
Może Lis wypowie się na temat zatrzymania majątków przez mafię pruszkowską.
Tu odczucia społeczne też są zgoła inne, a mianowicie, że w Polsce rządzi mafia.
Do dzieła panie LIS!
-
2011/08/19 19:52:30
Czy po ostatnim tragicznym wypadku na kolei nie należałoby zlikwidować PKP a tabor kolejowy wystawić na licytację? Może ktoś w celach kolekcjonerskich kupi i będzie na nowe?
Za te remonty Tutek i te wydane w kryzysie pieniądze ktoś powinien stanąć przed trybunałem ale nie, groźniejsza jest ta PISowska atmosfera.
-
2011/08/19 19:54:54
@Obiboku,
rozumiem:)))
zrdowko, Bogu dzieki dopisuje:)
Jesli chodzi o odczucia spoleczne to znalazloby sie pare innych spraw, w ktorych ludzie czuja inaczej niz wladza.
-
2011/08/19 20:00:27
@Gsl, @Obibok

My to z naszymi odczuciami do społeczeństwa wg Lisa na pewno nie należymy:), ale mnie takie społeczeństwo jakie widziałby Lis nie odpowiada.
-
2011/08/19 20:07:47
Nowelizacja ustawy była możliwa dzięki porozumieniu PO PSL SLD i dziś te partie mają ludzi w zarządzie TVP. To nie jest polityczny parytet?

Trudno powiedzieć, na ile takie oceny precyzyjnie opisują rzeczywistość. Sympatie polityczne czy afiliacje członków władz mediów publicznych są powszechnie znane, niektórzy z nich nawet mają partyjne legitymacje. Nie zapominajmy jednak, że to jest też opis rzeczywistości, która z różnym nasileniem funkcjonuje w mediach publicznych od 20 lat. Ale dziś to nie mój problem. W tej chwili mam konkretne plany do wykonania. Staram się pracować i robić swoje.

(...)

Obok pana w zarządzie TVP są Marian Zalewski, który był wiceministrem rolnictwa, oraz Bogusław Piwowar kojarzony z SLD i Ordynacką".

Przyjąłem zasadę, że nie wypowiadam się na temat moich kolegów z zarządu. Wystartowałem w konkursie, wiedząc, że zarząd ma być trzyosobowy. Przyjąłem to do wiadomości, choć nie ukrywam, że modelowo jestem zwolennikiem jednoosobowego zarządu, niezależnie od tego, kto byłby prezesem.

www.rp.pl/artykul/107684,703529.html


POwinien też na uwiarygodnienie siebie zaśpiewać np. tak : Bo kiedy zamknę oczy .....
-
2011/08/19 20:10:47
@Lexie,
ja tez wolalbym sie z takigo narodu wypisac. Ten odwieczny, polski dylemat podzialow jest obecnie tak odczuwalny i tak gleboki, ze trudno sobie wyobazic, zeby w kolejnym pokoleniu sie zabliznil.Urazy, zwykle krzywdy nie pozwalaja zapomniec tego zlego, co sie wydarzylo, a kazdy nowy dzien przynosi coraz wieksze rozczarowania i bolesne ciosy.
-
2011/08/19 20:12:16
Z zaskoczeniem i ze smutkiem przyjąłem atak Donalda Tuska na Stowarzyszenie Solidarni 2010, jakiego dopuścił się on Sejmie napisał w oświadczeniu rzecznik Solidarnych Samuel Rodrigo Pereira.

Stowarzyszenie Solidarni 2010 w doniesieniu do prokuratora generalnego zarzuca Tuskowi złamanie prawa poprzez wyrażenie zgody na konwencję chicagowską przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej. Według Solidarnych 2010, Tusk popełnił przestępstwo z art. 129 Kodeksu karnego (zdrada dyplomatyczna) i z art. 231 (niedopełnienie obowiązków).

Dziś Tusk w Sejmie odniósł się do wniosku Solidarnych: "Widzę postępujący proces normalnienia. Jeszcze niedawno zarzucali zabójstwo, zdradę, spisek. Teraz jest łagodniej, więc być może także to środowisko dojdzie do wniosku, że na kanwie katastrofy smoleńskiej nie można budować nienawistnej i pustej w środku polityki" - powiedział.

Po słowach Bronisława Komorowskiego o namiocie nienawiści z kwietnia 2011, jest to kolejny atak na nasze Stowarzyszenie. Przypominam i Premierowi i Prezydentowi, iż wszystkie nasze działania opierają się nie tylko na demokratycznych prawach, ale i obywatelskich obowiązkach jakie na nas spoczywają odpowiedział Tuskowi rzecznik Solidarnych 2010. - Naszym obowiązkiem obywatelskim jest troska o dobro wspólne, jakim jest Rzeczpospolita, dlatego też niepokoi nas sytuacja, gdy realizowanie tego obowiązku spotyka się z taką reakcją najwyższych urzędników państwowych.

Oświadczam, iż jako Stowarzyszenie nigdy oficjalnie nie zarzucaliśmy Premierowi zabójstwa. W tej sprawie Donald Tusk kłamie. Owszem złożyliśmy wczoraj oskarżenie Tuska o zdradę dyplomatyczną, konkretnie to uzasadniając. Do tego jednak nie odniósł się, mimo iż fakty mówią jasno że wybór umowy między Polską a Rosją w tej sprawie był kluczowy, a skutki ponosimy do dziś napisał Pereira.

Całość oświadczenia można przeczytać TU:

solidarni2010.pl/n,861,8,oswiadczenie-rzecznika-solidarnych-2010-w-zwiazku-z-wypowiedzia-dtuska.html
-
2011/08/19 20:19:34
Piekne slowa SR Pereiry!!
I przy tym lajdacka postawa premiera.Czlowieka, ktory ma kompleks moskwy.Kolmpeks taki sam, jaki ma cala oglupiala Europa.
-
2011/08/19 20:22:53
@Gsl
Ten podział w narodzie to różnica interesów część ma wyraźnie określone oczekiwania bez względu na fakt, że koszty ponosi reszta. To jak pasożyt i żywiciel. Jest tylko taka prawidłowość w przyrodzie, że gdy zdycha żywiciel pasożyt jest bez szans chyba, że przeniesie się na unijne stanowisko:)
-
2011/08/19 20:24:43
@Obibok
Mnie te wszystkie sytuacje przypominają lata prylu. Tam w sytuacji, kiedy trzeba było podjąć decyzję zbierać siano /drugi pokos/, czy zaczynać żniwa, zbierało się plenum ;)
-
2011/08/19 20:32:11
@lexie2010 - witaj!
Dotknęłaś istoty sprawy. W czyim interesie działają aparatczycy?
Co się z nimi dzieje po wykonaniu pracy zleconej?
Przykłady Buzka, Jaskierni, Lewandowskiego i całej plejady innych, mówią same za siebie.
Trudność może polegać na tym, że nie dla wszystkich starczy miejsc w eurostrukturach. Chociaż przy monstrualnym rozwoju tych struktur obawy mogą być płonne.
Ale to wszystko na nasz koszt.


-
2011/08/19 20:34:39
@Prawdziwy.starypiernik

I kiedy widać wyraźnie, że miejsca zabraknie ktoś się urywa jak Czuma:)
-
2011/08/19 20:36:27
@Lexie,
jednak sytuacja, gdy nasza opcja jest wlasnie zywicielem, slowa:"gdy zdycha zywiciel", nie jest tym do czego dazymy.Wrecz odwrotnie chcemy nie tylko przetrwac, ale wrecz zwyciezyc.
A pasozyt? w najlepszym wypadku - sloj z formalina i przestroga dla przyszlosci.
-
2011/08/19 20:37:20
@Lexie2010 & @Gsl

Tylko nie dajmy się rozgrywać przez tych w większości "politykom" kanciastostołowym, bo w skłócaniu i podpuszczając Nas Polaków nawzajem na siebie oni są po takich sesjach kolesiami i do tańca i różańca.
Proponuję więcej dystansu, a Panie same zobaczą, że tak jak minione tak i obecna kampania wyborcza nie będzie miała w sobie tak naprawdę merytorycznych i żywotnych dla Polski i Polaków akcentów.
Będzie to jak zwykle bulgotanie fermentującej gnojówki, z której gaz sprzedadzą ci co naszymi rękoma mieszają ją i napełniają rurociągi, które oni spieniężą i wpłacą na swoje indywidualne konta.
Dlatego postanowiłem w tej kampanii wspomóc indywidualnie tylko Andrzeja Gwiazdę, którego znam osobiście od wielu dziesiątków lat i wiem, że akurat jemu mogę zaufać, bo jeśli bym jemu przestał ufać, to już nie miałbym komu innemu zaufać.
Od tej kampanii nie zagłosuję na ludzi z takiej partii, w której będzie choćby jeden milicjant, esbek, prokurator, sędzia nawet spośród setek tysięcy członek.
Skończyła się taryfa ulgowa, nie wybieram mniejszego zła.
Nie zamierzam kolejny raz usłyszeć cynicznych słów z ust ministra sprawiedliwości, że kradzież majątku narodowego być musi, bo jest to cena transformacji okragostołowej czy też dowiadywać się, że na najwyższych urzędach państwowych czy samorządowych powoływani lub mianowani są przestępcy komunistyczni tacy jak sędziowie, naczelnicy więzień, prokuratorzy czy milicjanci lub esbecy.
Dość na moich uczuciach patriotycznych i plecach uczciwych Polakach nakradli, że dziś ogłupieni przez propagandę ludzie plują w twarz takim ludziom jak chociażby Andrzej Gwiazda.
-
2011/08/19 20:39:18
@Gsl

I właśnie po to tutaj jesteśmy tylko sposobu nie widzę:(
-
2011/08/19 20:40:51
@lexie2010
Z Czumą jest chyba inny problem. Na innym blogu /chyba @niezalezna/ opisano to szczegółowo. Mnie w tym wszystkim bawi co innego. Po pierwszym wystąpieniu Czumy próbowałem znaleźć projekt jego raportu i niestety nie znalazłem. Co z tego wynika? Dla mnie tyle, że to był balon próbny. Bo niby dlaczego raport ma być obiektywny?

-
2011/08/19 20:41:05
@Obibok,
ja takze juz nie oddam swojego glosu na ludzi, ktorzy pomimo, ze sa w formacji, ktora popieram, zawiedli mnie calkowicie.Wyszla tylko jasno ich chec zrobienia kariery i zwizanych z tym profitow.Bardzo to przykre.
-
2011/08/19 20:42:27
Pasożytów jest tak wiele, że słojów zabraknie, bo huty szkła też zostały sprzedane lub zaorane jak stocznie, by niemieckie mogły oddychać czystym tlenem niemieckich i unijnych dotacji.
Dzisiejsza polska gospodarka i biznes opiera się na krążownikach złodziei i kombinatorów.
To jest taki nowy POlszewicko jewropejski biznes kieszonkowy - z klieszonki do kieszonki, pod stołem, na cmentarzu, na stacji paliw, na 40 piętrze.....
-
2011/08/19 20:46:22
@Prawdziwy.starypiernik

Mnie tak ten Czuma zaskoczył, że do dzisiaj nie mogę wyjść z zadziwienia. Nie wierzę w balon próbny pierwsza informacja zwykle jest decydująca potem jest odnośnikiem a ta była tak mocnym akcentem, że ciężko będzie zatrzeć tamto wrażenie.
-
2011/08/19 20:48:37
@Obibok @gsl
W tym podejściu jest błąd trudny do naprawy w obecnych realiach. Głosujemy na partie nie na ludzi. W rezultacie wejdą ci z pierwszych miejsc na listach, proporcjonalnie do ilości głosów uzyskanych przez partie, które pokonały próg wyborczy. To nie dotyczy dzisiaj Senatu.
Nie ma więc znaczenia ilość głosujących, czy głosów nieważnych.

-
2011/08/19 20:48:51
Ad rem.

Opinia wstępna Czumy to było wypuszczenie sondy wypełnionej biogazem matolich PR-owców.
Dobrze prawisz @Starypierniku.
Poza tym przychylam się do opinii i wniosków A.Ściosa, że jest to zasłona dymna, taka sejmowa mgła nad 40 piętrem.
A przy okazji dali się złapać co bardziej wyrywni jak Ziobro czy Mularczyk, który jest grzecznym lecz odstającym od średniej adwokatem z palestry in minus.

-
2011/08/19 20:50:07
@Lexie, jest!! mam sposob na wszystko!! zobacz CUDA!!!

blogpress.pl/node/9473
-
2011/08/19 20:52:17
Teraz powaznie.

Jutro konwencja PiS.Bedzie transmisja na zywo:

blogpress.pl/node/9475
-
2011/08/19 20:57:20
@Obibok
Być może, przyznam, że nie w temacie Czumy nawet teorii spiskowej:) za bardzo mnie zaskoczył.
-
2011/08/19 20:59:36
nie mam - "mam" zjadłam pora na kolacje:)
-
2011/08/19 21:10:40
Znowu laska panska!
"Nowy program Pospieszalskiego ma się pojawić na antenie TVP Info. Ruszy najprawdopodobniej w październiku br., po wyborach parlamentarnych"
niezalezna.pl/14867-jan-pospieszalski-wraca-do-tvp

Oczywiscie PO wyborach...
-
2011/08/19 21:24:43
@Lexie

Dżuma zawsze zaskakuje, POjawia się jak PO i PO człowieku.
Zbędna jest więc jakakolwiek teoria spiskowa.
Szczur, dżuma, dół i grabarz.
-
2011/08/19 21:28:00
Ach ten Łukaszenko, znów im kazał, a oni cap i już wiozą mu człowieka z opozycji prosto do mińskiego KGB.


Białoruski opozycjonista Źmicier Pimienau został zatrzymany przy przekraczaniu polsko-ukraińskiej granicy na przejściu w Korczowej (Podkarpackie). Policja i Straż Graniczna podają, że w ich bazach danych mężczyzna figurował jako osoba, którą należy zatrzymać.

Jak poinformował wieczorem rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar, Pimienau został zatrzymany na podstawie nakazu wydanego 5 stycznia 2001 r. przez biuro prokuratora dystryktu w Witebsku.

niezalezna.pl/14875-w-polsce-zatrzymano-bialoruskiego-opozycjonisteQRWA, czy tu jest jeszcze Polaka?

-
2011/08/19 21:29:17
Bo o to czy jest jeszcze polska nie pytam, wszak pytanie byłoby czysto retoryczne.
-
2011/08/19 21:31:28
Czy ktos moze jeszcze sluchac tego belkotu?

biznes.onet.pl/rostowski-opozycja-totalnie-bez-pomyslow-w-obliczu,18543,4825328,1,news-detal
-
2011/08/19 21:31:54
Rzecz jasne - Polska.

Ale się wqrwiłem.
Malo im było donosów?
Widocznie za mało skoro teraz robią za psy gończe Łukaszenki.
-
2011/08/19 21:35:56
@GSL

No przecież jeszcze dziś ma Tole chwalił się pysznie tym, że mają coś ekstra w zanadrzu i użyją tego w stosownej chwili by ocalić Polskę i Polaków.
I co nie mają i pytają o podpowiedź jak w milionerach?
Jakie mają jeszcze opcje z podpowiedziami?
Publiczność, pół na pół czy telefon do przyjaciela?
Myślę, że wybiorą telefon do moskiewskiego przyjaciela.


-
2011/08/19 21:41:46
Panie @ Maurycy 53
Czuję się zaszczycony. Nigdy bym nie pomyślał, że nawiążemy dialog. Pragnę powiedzieć, że staram się ze wszystkich sił zwalczyć natrętną myśl. Co by było jakbym zamienił tę moją hydraulikę / damską bo damską/, ale hydraulikę i zajął się pisarstwem. E może jednak nie. Głupi pomysł. Jak u Ferdka Kiepskiego. A w związku z tym serialem. To w nim pokazuje się, że babka to pasożyt. Pasożytem nie jest lump i bam Ferdek, kretyn cycu tylko babka.
I co tu się okazuje? Otóż i p. premier Donald Tusk podobne poglądy posiada i nawet się nimi dzieli. A kiedy A wówczas, gdy oznajmia, że " gdyby nie emeryci i konieczność zabezpieczenia wypłat emerytur to bilans finansów państwa byłby lepszy" koniec cytatu. Otóż p.@ Maurycy 53 czy my chcemy czy nie chcemy to ktoś ciągle wychowuje ten młody narybek, te Franki i Franczeski. A system zdrowia też rozkładają na łopatki te "stare pasożyty". Czy nie? Pani minister Kopacz ma na pewno nosa dętego. Już wyniuchała. Tylko się nie dzieli wiedzą. Taka jest delikatna i taktowna. A pasożyty nic nie robią tylko chorują.
Czy nie jest to eutanazja? Jest! nie żadna niedokonana. Ona się dokonuje. Ona jest przeprowadzana. Widać tak się już przyzwyczailiśmy do eutanazji,jest taką codziennością, że mówimy o niej w czasie przyszłym. A nie teraźniejszym. Czas było przywyknąć?
I znowu to wychowanie, zaniedbania systemowe od rodziny poprzez szkołę aż poprzez całą logosferę. To jakoś tak brzmi, że słowa uczą a przykłady pociągają. Czyż nieprawda?
Przecież wiemy, doświadczamy tej rynsztok - polityki. A mamy macherów, którym pomieszało wszystko co mogło pomieszać. Nie będę wymieniał z nazwiska bo mógłby kogoś pominąć. I lista byłaby niekompletna. Tak się dyscyplinując uhonoruje WSZYSTKICH PADALCÓW. To by było może na tyle!
Dziękuję Panu za uwagą. Pozdrawiam! Gor-al z wyrazami uszanowania! Proszę o wyrozumiałość w świetle moich niezręczności.
-
2011/08/19 21:42:54
Witam szacowne winogrona! W ten piękny wieczór!
-
2011/08/19 21:43:17
ak mówił w czwartek poseł tej partii Jarosław Zieliński, w ustawie chodzi o to, by przed zakończeniem kadencji awansować na wyższe stopnie funkcjonariuszy zasłużonych dla obecnej władzy. - Nie jest dobrze, jeżeli otwiera się taką drogę pod koniec kadencji dla zasłużonych temu rządowi - nie wiem, czy państwu, to jest kwestia oceny inspektorów policji po to, żeby przed zakończeniem kadencji wystąpić do prezydenta o mianowanie ich na stopień nadinspektora - dodał Zieliński i podkreślił, że PiS będzie się przyglądało ewentualnym nominacjom generalskim w policji w najbliższym czasie.

niezalezna.pl/14873-awansuja-za-zaslugi-dla-wladzy

Milicyjno- zomowskich oprawców KONdonek i sp z.OO będzie odznaczał, bo liczy, jak jaruzel, że dzięki tym POddanym pachołkom utrzyma się dłużej u władzy- ale to jest złudne razem z pachołkami może być wymieciony na śmietnik!!!

-
2011/08/19 21:43:22
@Obiboku,

rozumiem doskonale Twoje wzburzenie Polska w roli donosiciela!!! Tego nie bylo w naszych dziejach.Wrecz odwrotnie, nie bede pisala o tym, co wszyscy wiemy, ze Polska byla krajem dajacym schronienie potrzebujacym tego.
-
2011/08/19 21:52:09
@Góralu

Jak widać to nie tylko mafia, bo mafia jaka by ona nie była to jednak honor szanuje.
To co tu i teraz rządzi Polską do są tchórzliwe cioty i cwele.
Zabrać im władzę i służby siłowe, a uciekną do kruchty jak myszka szara.

-
2011/08/19 21:53:06
To było do @GSL

;)
-
2011/08/19 22:02:43
Do @Górala

Ma Pan rację nie ma potrzeby budowy obozów koncentracyjnych czy zagłady.
Eutanazja i kremacja za życia i przed narodzeniem już się dzieje i dokonuje w gigantycznym obozie tu i teraz.
Czy poseł Mucha nie raczyła wcześniej lansować myśli politycznej swego genska?
Uważam, iż jej wypowiedzi były wynikiem ideologii propagowanej przez jej partyjnych doktrynerów.
Dziś ta poseł czuje się młodą, której nie imają się nie tylko Ryszarda C. kule ale i starość.
To jest ta sama metoda co nakładanie kagańców, obroży i skracaniem smyczy w organach przedstawicielskich Narody przez samych wybrańców, którzy po wyborze zachowują się jakby Pana Boga za nogi złapali.
Będą wiecznymi posłami, senatorami i radnymi, prezydentami, premierami, ministrami ......
Pisałem o tym wcześniej.
To tak bardzo demoralizująco działa na większość, że oni sami nie zdają nawet z tego sprawy, że zakładając dziś pętlę wisielcza dla innych w ostatecznej konsekwencji założą ją sobie.

-
2011/08/19 22:04:57
Ale bełkotem uraczyłem ;)

-
2011/08/19 22:14:28
Katowicka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości w spółce należącej do obecnego dzierżawcy terenów postoczniowych w Szczecinie. Prokurator powierzył zlecone przez sąd działania Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach.


niezalezna.pl/14871-prokuratura-sprawdza-dzierzawce-stoczni

A nie znalazłby się jakiś mały zaciszny posterunek policji choćby i w Pacanowie?
-
2011/08/19 22:20:08
@gsl202
Co za rozkosz być dobrym słowem połaskotanym!
-
2011/08/19 22:26:00
No to skoro jutro jest konwencja. To posłuchamy i popatrzymy, i ocenimy. Jeżeli! No!
Muszą paść konkrety. Dość landrynek. Takich maleńkich, żeby nikt się nie zadławił. W razie jakiejś ruchawki. POpatrzymy, POsłuchmy. A POtem POPISkamy. No!
-
2011/08/19 22:29:09
Katowicka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości w spółce należącej do obecnego dzierżawcy terenów postoczniowych w Szczecinie. Prokurator powierzył zlecone przez sąd działania Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach.

Należąca w całości do Fryderyka F. spółka Kraftport wydzierżawiła na 10 lat od Towarzystwa Finansowego Silesia tereny Stoczni Szczecińskiej z opcją wykupu po roku tego terenu. Umowę podpisano pod koniec lipca br. F. ma w Katowicach kilka innych spółek. Postępowanie prokuratorskie dotyczy jednej z nich.

O prowadzonym postępowaniu poinformował w Szczecinie dziennikarzy senator Krzysztof Zaremba (PiS). Jak powiedział, decyzją Sądu Okręgowego w Katowicach tamtejsza prokuratura rejonowa zajęła się spółką F., gdy sąd uchylił postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa. Wspólnicy właściciela poczuli się oszukani i zwrócili do prokuratury - wyjaśnił senator.

niezalezna.pl/14871-prokuratura-sprawdza-dzierzawce-stoczni


Z grubsza w skrócie.
Prokuratura w Szczecinie odmówiła wszczęcie postępowania po zawiadomieniu senatora. Senator podjął kolejne kroki odwoławcze ze zmianą prokuratury i sadu włącznie - prokuratura rejonowa, sad rejonowy, sąd i prokuratura okręgowa.....
W wyniku złożonego przez senatora zażalenia Sąd Okręgowy w Katowicach uchylił to postanowienie prokuratury i zlecił Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe wszczęcie postępowania.
Prokuratura według polskiego patenty organizacji postępowań przedprocesowych zastosowało dźwignie organizacyjną nazywaną potocznie spychołopatologią postępową i zleciła prowadzenie sprawy Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach.
Ta w ramach uprawnień przekaże komisariatowi, a komisariat posterunkowi, a ten dzielnicowemu z Pcimia by wespół z miejscowym sołtysem sprawę wyjaśnili i osądzili.

;)

-
2011/08/19 22:32:41
Dziwne, a miało to niby nie przejść bo tak fiutek ogłosił, a tu masz babo placek, wyszło prawie dwa razy to samo.
-
2011/08/19 22:33:58
@obiboknawlasnykoszt
Tak, tak @obiboknawlasnykoszt zamienił stryjek laseczkę na kijek. I miałby z tego trumienny morał wynikać? O nie doczekanie! Przecież jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypości. Ale kije samobije to tylko w bajkach! Bajka, je bajka! uczmy się z bajek. Idźmy po rozum do głowy! A więc do jutra na konwencję. Oby nie było zawodu i drżącego króliczego serduszka. Niech słowa niosą!!!!!!!!!!!!!!!!
-
2011/08/19 22:53:42
A tymczasem co słychać na giełdach.

Wszystkie giełdy na całym świecie na czerwono poza takim wyjątkiem jak giełda egipska + 0,38% , węgierska niby jest na plisie 2% lecz brak danych do wykresu, polska poza mWIG40, które odnotowały wzrost o 013%-0,17%.
Poza węgierska wzrosty wprost śladowe.
Skąd się bierze wśród polskich inwestorów taki optymizm, a może on wynika z braku wiedzy finansowo - ekonomicznej giełdowych graczy?
Może to jest gra spekulantów i lichwiarzy?

Jedynie Izrael nie publikuje wyników w czasie szabasów, bo o ile pamiętam przed zamknięciem też był na czerwono.

www.money.pl/gielda/swiat/

-
2011/08/19 22:54:08
@Goralu,
:))))
i czekamy co bedzie mowione jutro od 14stej i punktujemy, ale z przychylnoscia.
Chcialabym, zeby Tomasz Poreba nie zawiodl.No, nie wiem, nie wiem...

SPOKOJNEJ nocy Wszystkim:)
-
2011/08/19 22:54:53
@Góralu, a słowo ciałem się stało czy echem?

-
2011/08/19 22:58:34
Grabież minia ogólnospołecznego przez cwaniaków i komuchów - to nic, bo tak było obgadane w Magdalence i przy kanciastym meblu.
To była cena umowna pejsatej transformacji.
-
2011/08/19 23:01:37
"Chlał w hotelu za publiczne pieniądze". Reakcja posła PSL.

Chodzi o wypowiedź posła PiS podczas piątkowej debaty nad informacją na temat reakcji rządu na sytuację na rynkach finansowych, o którą wnioskował klub PiS.
......................................................................................................................................
Ciekawe czego poseł posłowi zazdrościł? Przecież wszystkie pOSŁY nieźle są popieszczane mamoną. Czyżby Suski zazdrościł Buremu możliwości. Jak to się ma do debaty o finansach państwa. A jak na upartego ma związek. To czemu poseł Suski odkrył ten związek dopiero dziś. Oj dziź, dziź oberek, obereczek mazurek, mazureczek! Oj laboga, laboga ale z posła nieboga! P. pośle Bury idźcie se na jednego i nie zajmujcie się pierdołami! Ole!
-
2011/08/19 23:05:06
Wyjątkowego pecha ma pewien Austriak, który przyznał się do kradzieży 70 tys. kuponów loterii ze sklepu w Leoben, w środkowej Austrii. Nie dość, że trafił za kratki, to jeszcze żaden z kuponów nie okazał się szczęśliwy i nie przyniósł mu większej wygranej.

To jest dopiero pech!
-
2011/08/19 23:07:28
Prezydent Komorowski na Świętej Górze Grabarce

Pojechał zobaczyć krzyże, bo na Krakowskim Przedmieściu się bał nawet spojrzeć nawet zza pałacowej zasłony.
-
2011/08/19 23:08:18
@obiboknawlasnykoszt
Powitać one Ciało! Będę pozirał czy będą kręcić obrączkami? Mam nadzieję, że nie. Poleciałem sobie po pp. Adamie i Tomaszu. Rozumiem, że w takich stresujących sytuacjach ujawniają się mimowolne, rozładowujące napięcie odruchy. Wystarczy wykonać pewne ćwiczenia. Ale o tym sza! Trzymam za tych młodzianów kciuki!!!
-
2011/08/19 23:09:22
Czy może pojechał tam, bo tam akurat te pochorze są do tego postawionego na mogile bezbożnych komunistów w Ossowie?
-
2011/08/19 23:18:03
@obiboknawlasnykoszt
Mówią, że mąż i żona to jak dwie połówki, które powinny być całością. A jak żona więcej jada od męża i urosła. To bida! Jedna połówka jest większa. Brak symetrii. Gdzie jest oś lub środek ciężkości?
W którym miejscu posadzić taką babę w samolocie, żeby był dobrze wyważony. No chyba na przejściu na zydelku przenośnym, albo na leżance!
Idę lulu! Jednym słowem a, a, a kotki dwa! Dobrze, że nikt dziś nie miałcy! Dobranoc!!!!
-
2011/08/19 23:32:56
- Wysoka izbo, panie ministrze, ja w trybie sprostowania, pan minister (finansów Jacek Rostowski - PAP) nie zrozumiał najwyraźniej mojej wypowiedzi, mówiąc o tym, że ja nie powinienem się wypowiadać razem z panem posłem Karskim na temat picia wódki. Co prawda nie wiem, o co panu chodziło, ale ja mówię o piciu wódki waszego ministra. Za publiczne pieniądze. 15 tys. 700 zł rachunek za kolacje w ekskluzywnym hotelu. Pan minister Bury po prostu chlał w hotelu za publiczne pieniądze. A pan minister (finansów - red.) prosił o to, byśmy dali pomysły na konkretne oszczędności. To ja daję - pilnujcie swoich, żeby po prostu nie korzystali w taki sposób z pieniędzy publicznych - powiedział Suski.

Suski: Rzadko piję, a jeśli piję, to za swoje

"jak pani minister Pitera za 6 zł za dorsza zrobiła aferę". "Gdzie jest teraz pani minister Pitera? Gdzie są służby? To są ogromne pieniądze. Jeden człowiek w dwa lata dostaje 15 tys. renty, emerytury. A ile dostają wasi ministrowie? Pan minister nie odpowiedział na pytanie, nie zrozumiał. Jeszcze jakieś wycieczki, że ja się nie powinienem wypowiadać na temat picia wódki! O co chodziło panie ministrze? Bo ja rzadko piję, a jeśli piję, to za swoje, a wy za publiczne!" - mówił poseł PiS podczas debaty.

Bury: Nie piłem za publiczne pieniądze

Na co buc i chłopek z PSL-u gada tak:

"- Prawdopodobnie bierze się to z faktu, że pan poseł nie sprawował żadnych kluczowych funkcji w podmiotach gospodarczych, ani nie pełnił ważnych funkcji w administracji publicznej - ocenił wiceminister. Jego zdaniem, "pozostaje pytaniem, dlaczego jego (Suskiego) kompetencje nie sprawiły, że w trakcie rządów PiS, którego jest członkiem, nie otrzymał wystarczającego kredytu zaufania do sprawowania jakichkolwiek funkcji w administracji rządowej". - Jedynym usprawiedliwieniem dla Marka Suskiego jest, jak rozumiem, rozpoczęcie kolejnej brutalnej i nierzetelnej kampanii PiS, na co odpowiadam wnioskiem o ukaranie tego posła i pozwem - zapowiedział sekretarz stanu w MSP."

Suski: Mam dokumenty

Suski w rozmowie z PAP zapewnił, że dysponuje dokumentami, które potwierdzają, że to co mówił w Sejmie, jest prawdą. - Mam zdjęcia, rachunek; płatnikiem była elektrownia Kozienice, spółka skarbu państwa, a pan Bury jako wiceminister skarbu nadzoruje energetykę - powiedział poseł PiS. Jak dodał, jeżeli Bury pozwie go do sądu, to powoła się na te dokumenty. Suski zaznaczył, że poza zdjęciami i rachunkiem za kolację dysponuje też poświadczeniem elektrowni Kozienice, "które mówi, że było to posiedzenie zarządu spółki, w hotelu, z udziałem pana ministra". - No cóż, może pan minister po prostu nie pamięta, co robił, bo to było już kilka miesięcy temu, w marcu - dodał.

Suski powiedział, że liczy na obiektywność sądu. - Jeszcze są w Polsce sądy, więc jeżeli pani minister uważa, że to jest nieprawda, co mówiłem, to proszę bardzo, niech wnosi pozew do sądu. Mam dokumenty a pan minister nie twierdzi przecież, że nie był na tej kolacji - powiedział Suski. - Chyba, że w Polsce jest już taka sytuacja, że za mówienie prawdy o ministrach można mieć wyrok. Wtedy trzeba będzie emigrować - dodał.

Komisja etyki? Nie wybieram się

Poseł PiS oświadczył też, że jeżeli chodzi o zapowiedź dotyczącą złożenia wniosku do Komisji Etyki Poselskiej, to w ogóle nie zamierza stawić się na posiedzenie. - Ponieważ w tej komisji żaden argument ani dowody nie są brane pod uwagę. Dzisiaj komisja etyki jest po prostu nieetyczna, zbankrutowała zupełnie, jeśli chodzi o jej wiarygodność
- uważa Suski.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10143317,Bedzie_pozew_przeciwko_poslowi_PiS_za_slowa_o__chlaniu.html

-
2011/08/19 23:34:03
Bury pastewny burak z PSL
-
2011/08/19 23:50:35
www.rp.pl/artykul/5,703996-Francuscy-oszusci-podatkowi-na-razie-spokojni.html

Francja odrzuciła ofertę Szwajcarii opodatkowania depozytów na tajnych kontach, na wzór umowy z Niemcami

Francja rozgląda się za dodatkowymi miliardami euro, które pomogłyby zmniejszyć deficyt budżetowy (w końcu czerwca 61,3 mld euro). Ministrowie Francois Baroin i Christine Lagarde zapowiadali na wiosnę, że w tym roku zmaleje do 5,7-6 proc. PKB, a do 2013 r. do 3 proc. zgodnie z kryterium z Maastricht.
Teraz Paryż uznał jednak, ze nie może przyjąć proponowanej umowy w obecnym kształcie wynika z wypowiedzi pracownika resortu budżetu. Przyglądamy się, co robią nasi europejscy partnerzy i szukamy zgodności propozycji z naszymi zasadami dodał bez rozwijania tej myśli.
Niemcy jako pierwsze zawarły ze Szwajcarią 10 sierpnia umowę o opodatkowaniu pieniędzy ulokowanych przez swych obywateli na tajnych kontach. Umowa miała być wzorcem dla innych krajów z Unii Europejskiej.
10 banków szwajcarskich przekaże niemieckim władzom podatkowym zaliczkę 2 mld franków (1,91 mld euro) dla uregulowania statusu depozytów niemieckich podatników. Jeśli sami zgłoszą się do zapłacenia zaległych podatków, zaliczka zostanie zwrócona. Umowa z Niemcami zakłada, że depozyty i lokaty zostaną opodatkowane stawkami od 19 do 34 proc. zależnie od czasu przebywania na na tajnych kontach i od stopnia korzyści finansowych.
Szwajcaria jest już na zaawansowanym etapie rozmów z Brytyjczykami o takiej umowie, zaproponowała podobne porozumienie z Francją.

p.s. a gdyby tak nasz rząd zaczął rozmawiać ze Szwajcarami?
-
2011/08/19 23:55:53
Zabawiam i naśmiewam z głupców na GWnianej Haziecie.
Mam chęć rozjuszyć tych niedouczonych nieudaczników z certyfikatem poprawnego i dokładnego wydojenia, ot tak sobie dla hecy.
-
2011/08/19 23:58:09
Nasz rząd to ani me ani be ani kuku ryku - tak by to obrazotwórczo opisałby pewien Bolek.
-
2011/08/20 00:18:18
Trzy ostatnie prowokacje pozostały bez odzewu.
Chyba muszę zmienić nick, bo zaczynają mnie omijać. :(((
-
2011/08/20 00:31:57
Na­uczy­cie­le wy­dzie­ra­ją ry­ja

Nie­świa­do­mi ni­cze­go na­uczy­cie­le jed­ne­go z kra­kow­skich gim­na­zjów na­wet nie przy­pusz­cza­ją, jak czu­le wspo­mi­na ich je­den z wy­cho­wan­ków, nie po­tra­fią­cy o nich za­po­mnieć na­wet w wa­ka­cje. Ale o tym za chwi­lę. Naj­pierw re­flek­sja na­tu­ry ogól­nej. Otóż oka­za­ło się, że na­wet sie­dząc na przy­stan­ku przed Te­atrem Ba­ga­te­la w Kra­ko­wie, w ocze­ki­wa­niu czter­nast­ki, czło­wiek mo­że się co nie­co do­wie­dzieć o świe­cie, a gdy jest bel­frem, mu­si się jesz­cze do te­go skur­czyć w ob­li­czu po­ra­ża­ją­cej uczniow­skiej opi­nii. A wszyst­ko przez te dwie zwy­czaj­ne ni­by roz­mo­wy ocze­ku­ją­cych na czter­nast­kę ro­dzin, któ­rych (oczy­wi­ście roz­mów) by­łem mi­mo­wol­nym świad­kiem w ub. ty­go­dniu. Jed­na z tych ha­ła­śli­wych ro­dzin w licz­bie czte­rech osób bez żad­ne­go wi­docz­ne­go skrę­po­wa­nia dys­ku­to­wa­ła o ame­ry­kań­skich lo­tach w ko­smos i wy­sy­ła­ła tam, ostat­nim ame­ry­kań­skim wa­ha­dłow­cem, wszyst­kich pol­skich po­li­ty­ków lo­tem tyl­ko w jed­ną stro­nę. Pa­da­ły przy tym sło­wa wiel­ce nie­cen­zu­ral­ne. Ale prze­cież je­śli roz­mo­wa do­ty­czy­ła świa­ta po­li­ty­ki, to trze­ba o tym ga­dać w ta­kim wła­śnie Ry­wi­no-Mich­ni­ko-Olek­so-Chle­bow­skim ję­zy­ku. Ina­czej trud­no zro­zu­mieć o czym się ga­da. O po­li­ty­kach naj­le­piej prze­cież roz­ma­wiać wła­śnie ję­zy­kiem po­li­ty­ków.
Dru­ga ro­dzi­na to ma­ma, ta­ta oraz syn w wie­ku gim­na­zjal­nym. Syn coś wi­dać zmę­czo­ny, bo moc­no zie­wa­ją­cy. Tro­skli­wa ma­mu­sia py­ta więc dla­cze­go ta­ki zmę­czo­ny. Czy mo­że coś mu do­le­ga? Sy­necz­ku, mo­żeś ty cho­ry. Oczy masz ta­kie pod­krą­żo­ne (a dry­blas pew­nie sie­dział przy kom­pie do świ­tu). Do roz­mo­wy wtrą­ca się rów­nie za­tro­ska­ny ta­ta. Też chce się przed syn­kiem wy­ka­zać ro­dzi­ciel­ską mi­ło­ścią. W pew­nym mo­men­cie roz­ża­lo­ny sy­nuś wy­pa­la więc: wy się tak o mnie trosz­czy­cie, gdy so­bie ziew­nę, a gdy ro­bię to w szko­le na lek­cji, to na­uczy­cie­le od ra­zu wy­dzie­ra­ją na mnie ry­ja. Oj syn­ku, syn­ku, ja­cy ci na­uczy­cie­le okrop­ni są po­wie­dzia­ła z prze­ko­na­niem ma­ma. O tem­po­ra, o mo­res! Gdy kie­dyś spró­bo­wa­łem swo­jej ma­mie opo­wie­dzieć coś złe­go o na­uczy­ciel­ce mat­my, mo­ja śp. ma­ma (naj­lep­sza z mam) zru­ga­ła mnie, po czym mu­sia­łem wy­słu­chać jej kil­ku­mi­nu­to­we­go wy­kła­du o sza­cun­ku dla na­uczy­cie­li, lu­dzi, któ­rzy prze­ka­zu­ją nam wie­dzę i dzię­ki któ­rym sta­je­my się mą­drzej­si, etc. Naj­za­baw­niej­sze z punk­tu wi­dze­nia dzi­siej­sze­go ucznia by­ło­by pew­nie to, że nie tyl­ko słu­cha­łem z uwa­gą tych po­uczeń, ale jesz­cze na ko­niec prze­pro­si­łem ma­mę i przy­zna­łem jej ra­cję. Ba! By­łem prze­ko­na­ny, że ma ra­cję. I dziś też tak my­ślę. Ale cza­sy się zmie­ni­ły jak wi­dać. I trze­ba chro­nić dry­bla­sa przed chcą­cy­mi go uczyć na si­łę bel­fra­mi. A po­za tym sy­nek zie­wa, bo się na lek­cji nu­dzi, praw­da? Niech się te bel­fry bar­dziej sta­ra­ją do ja­snej cho­le­ry

www.warszawskagazeta.pl/kraj/36-kraj/876-filmowe-arcydzieo-o-komorowskim

-
2011/08/20 00:37:17
Co po­zo­sta­ło we współ­cze­snej Pol­sce z daw­ne­go pol­skie­go sztan­da­ru?

Na któ­rym wy­ha­fto­wa­ny był dum­ny na­pis: Bóg. Ho­nor. Oj­czy­znaTrzy naj­waż­niej­sze war­to­ści, w obro­nie któ­rych go­to­wi by­li­śmy gi­nąć. Co się ta­kie­go z na­mi sta­ło? Czy wy­star­czy­ły la­ta ko­mu­ni­zmu i obec­ne dwa­dzie­ścia post­ko­mu­ni­zmu, by to, co sta­no­wi­ło o na­szej na­ro­do­wej toż­sa­mo­ści, ale rów­nież i isto­cie na­sze­go czło­wie­czeń­stwa, tak po pro­stu znisz­czyć? A w za­mian za­pro­po­no­wać mło­dym lu­dziom wy­łącz­nie wol­ne związ­ki, ho­mo­sek­su­alizm, in vi­tro oraz fi­lo­zo­fię rób­ta co chce­ta? I Mic­kie­wi­cza oraz Sien­kie­wi­cza za­stą­pić Wo­je­wódz­ki­mi, Mrocz­ka­mi i Ci­cho­pek? Zaś Ja­sie­ni­cę kłam­cą i ma­ni­pu­lan­tem Gros­sem, a dzien­ni­ka­rzy dba­ją­cych o uczci­wość Mich­ni­kiem i Ża­kow­skim? Co się z na­mi sta­ło? Co się sta­ło z pol­skim na­ro­dem?

To wy­jąt­ko­we scha­mie­nie pol­skiej kul­tu­ry i naj­waż­niej­szych war­to­ści jest prze­cież w pol­skiej hi­sto­rii wprost bez­pre­ce­den­so­we. I trze­ba przy­znać, że Tusk i je­go Plat­for­ma moc­no się za­słu­ży­li na tym po­lu wsty­du i nie­chwa­ły. Chciał­bym jed­nak onych prze­strzec przed przed­wcze­snym trium­fem. Co praw­da uda­ło wam się spo­ro znisz­czyć. Uda­ło wam się głę­bo­ko po­dzie­lić na­ród. Uda­ło wam się dra­nie wy­drzeć słab­szym jed­nost­kom Pol­skę z ser­ca. Ale mu­si­cie za­pa­mię­tać, że ta­cy jak ja za­wsze bę­dą bro­nić wy­kpi­wa­nych przez was War­to­ściłącz­nie z krzy­żem. Bo czym jest czło­wiek i je­go ży­cie bez Bo­ga, Oj­czy­zny i ho­no­ru? I bez te­go Krzy­ża, któ­ry dał nam Na­dzie­ję I nie pró­buj­cie na­wet te­go zro­zu­mieć. Nie da­cie ra­dy. Nie wy

-
2011/08/20 06:48:57
Na spotkaniu z młodymi przedstawicielami świata akademickiego Ojciec Święty podziękował zebranym profesorom za to, że nie boją się ukazywać swojej wiary pomimo atmosfery niechęci wobec katolików panującej na wielu uniwersytetach.

- Bardzo pragnąłem tego spotkania z wami, młodymi profesorami uniwersytetów hiszpańskich, którzy włączacie się we wspaniałe partnerstwo w upowszechnianiu prawdy w warunkach nie zawsze łatwych - zauważył Benedykt XVI.

Uniwersytet uosabia więc ideał, który nie powinien się zdegenerować ani z powodu ideologii zamkniętych na racjonalny dialog, ani też służalczości wobec logiki utylitarystycznej prostego rynku, postrzegającej człowieka jako zwyczajnego konsumenta - zaznaczał Ojciec Święty.

Brońcie pełnej prawdy.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=wi&id=wi03.txt
-
2011/08/20 06:54:07
Nauka domaga się moralności


Ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk SDB, kierownik Katedry Metafizyki KUL:
Papież, mówiąc o prawdziwej idei uniwersytetu, zwraca uwagę na jeden z ważniejszych współczesnych problemów nauczania. Mimo iż tak wiele placówek oświatowych nosi nazwę uniwersytetu, to praktycznie realizują one kształcenie politechniczne, a nauka zostaje zawężona jedynie do celów użytecznych. Dziś często szkoli się specjalistów, zapominając o człowieku, o jego potrzebach duchowych, o tym, że świat to środowisko, w którym ma on się rozwijać i tworzyć. Benedykt XVI apeluje o kształcenie w pełni humanistyczne, gdzie głównym celem jest zdobycie wiedzy o człowieku, otaczającej nas rzeczywistości, a dopiero później szczegółowej nauki z zakresu konkretnej dziedziny życia. Właśnie takie kompleksowe kształcenie, którego celem jest dobro człowieka, zostało zatracone. Redukcjonistyczna wizja nauki, jedynie techniczne wykształcenie bez podstaw humanistycznych, obraca się przeciwko ludziom. Benedykt XVI podkreśla, że droga do pełnej prawdy angażuje całego człowieka, nie tylko jego sferę fizyczną, ale także uczuciową i duchową. Z drogi do pełni prawdy nie można wykluczyć warstwy religijnej, etycznej, moralnej człowieka, do czego tak często dąży współczesny świat. Nauka bez etyki staje się techniką. Medycyna czy polityka pozbawione etyki prowadzą do nihilizmu i obracają się przeciwko człowiekowi. Uniwersytety winny przeciwstawić się takim tendencjom świata, utylitarnej wizji edukacji. Należałoby podjąć wszelkie starania, by kształcić człowieka, nie zapominając o żadnej z jego sfer. Dlatego Ojciec Święty apeluje o humanistyczne kształcenie człowieka, które będzie służyło dobru ludzi, dobru świata.
-
2011/08/20 07:07:07
Szukajcie prawdy bez przymiotników.

Są takie słowa, które służą jedynie temu, by zabawić, i przemijają jak wiatr; inne pod pewnymi względami pouczają umysł; natomiast słowa Jezusa powinny dotrzeć do serca, zakorzenić się w nim i kształtować całe życie.

Słuchajcie naprawdę słów Pana, które ożywiają wasze istnienie. Kiedy nie kroczymy obok prowadzącego nas Chrystusa, gubimy się na innych drogach, jak choćby ta naszych własnych ślepych i egoistycznych popędów, jak ta propozycji, które pochlebiają, ale są interesowne, kłamliwe i niestałe, pozostawiając za sobą pustkę i frustrację.


Jeżeli będziecie budowali na litej skale, to nie tylko wasze życie będzie mocne i stabilne, ale przyczyni się ono także do rzucenia światła Chrystusa na waszych rówieśników i całą ludzkość, ukazując realną alternatywę dla wielu ludzi, którzy zagubili się w życiu, ponieważ fundamenty ich istnienia były niespójne; dla wielu, którzy zadowalają się nadążaniem za porywami mody, uciekają się do bezpośredniej korzyści, zapominając o prawdziwej sprawiedliwości, lub uciekają się do własnych opinii, zamiast szukać prawdy bez przymiotników.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=wi&id=wi09.txt
-
2011/08/20 07:21:58
Poruszająca homilia JE ks. abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego, wygłoszona w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do kilkusettysięcznej rzeszy pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze, dobitnie pokazała, że katolicka nauka społeczna, wbrew przeciwnikom Kościoła, nie jest skansenem mętnych pojęć, ale żywym rezerwuarem, z którego możemy obficie czerpać, prowadząc debatę publiczną.

Kazanie ks. abp. Andrzeja Dzięgi nawiązuje do kluczowych zasad nauczania Kościoła w sferze społecznej wyłożonych w tej encyklice bł. Jana Pawła II"Centessimus annus", takich jak: prymat zasady dobra wspólnego w życiu publicznym, pomocnicza rola instytucji publicznych wobec osób i rodzin, apel o zgodność systemu prawa stanowionego z przyrodzoną godnością człowieka, każdego człowieka - dziecka Bożego, szacunek dla autonomii i wolności działań ludzkich. W części dotyczącej żądania rzetelnego wyjaśnienia prawdy o katastrofie smoleńskiej kazanie to przypomina nam również o zasadzie, która stała się tytułem najnowszej encykliki społecznej ogłoszonej przez Benedykta XVI - "Caritas in veritate". W dokumencie tym Ojciec Święty wskazuje nam, że "Miłość w prawdzie, której Jezus Chrystus dał świadectwo swoim życiem ziemskim, a zwłaszcza swoją śmiercią i zmartwychwstaniem, stanowi zasadniczą siłę napędową prawdziwego rozwoju każdego człowieka i całej ludzkości. (...) Miłość - caritas - to nadzwyczajna siła, która każe osobom odważnie i ofiarnie angażować się w dziedzinie sprawiedliwości i pokoju. (...) obrona prawdy, przedstawianie jej z pokorą i przekonaniem oraz świadczenie o niej w życiu stanowią trudne i niezastąpione formy miłości". Wpisanie homilii księdza arcybiskupa w kontekst obu wspomnianych encyklik papieskich pokazuje, że katolicka nauka społeczna, wbrew przeciwnikom Kościoła, nie jest skansenem mętnych pojęć, ale żywym rezerwuarem, z którego możemy obficie czerpać, prowadząc debatę publiczną, odwołując się do pojęć i konstrukcji intelektualnych pozwalających na wnikliwszą analizę problemów współczesnej Polski niż prowadzona z użyciem pojęć wytworzonych np. przez filozofię liberalną.

Wołanie o naprawę życia publicznego.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=my&id=my03.txt

Przemysław Wipler:Autor jest prezesem zarządu Fundacji Republikańskiej, ekspertem w sprawach prawa gospodarczego, podatków i energetyki.

-
2011/08/20 07:24:53
Trzeba powstrzymać ekspansję GMO.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=my&id=my07.txt


Rząd PO - PSL szeroko otwiera Polskę na GMO. Wyrazem tego jest fatalna ustawa o nasiennictwie, faktycznie dopuszczająca uprawę w Polsce roślin genetycznie zmodyfikowanych. Dla dobra Polaków należy ustanowić całkowity zakaz upraw GMO w naszej Ojczyźnie. Tak jak zrobiły to już Francja, Niemcy i kilka innych krajów w Europie.

Autor jest rolnikiem, senatorem RP z ramienia PiS. W pracach Senatu aktywnie występuje przeciw ekspansji GMO.
-
2011/08/20 07:26:22
Znaleźć drogę do "siódmego mieszkania"

Z Haliną Łabonarską, wybitną polską aktorką, rozmawia Temida Stankiewicz-Podhorecka

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=my&id=my09.txt
-
2011/08/20 07:29:39
Jan Rodowicz "Anoda" - ułan Batalionu "Zośka".


31 lipca roku 2009 odbywała się na placu Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego uroczystość dekorowania najwyższymi odznaczeniami Bohaterów Powstania Warszawskiego. Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski zwieńczono pośmiertnie Jana Rodowicza.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=my&id=my22.txt
-
2011/08/20 07:30:56
Taka była wola Tuska.

Platforma Obywatelska zdecydowała o odrzuceniu projektu ustawy całkowicie chroniącej życie dzieci w prenatalnej fazie rozwoju. Społeczny projekt został przegłosowany w sejmowych komisjach: Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny. Tym samym posłowie spełnili wolę premiera Donalda Tuska, który pod koniec lipca nawoływał do utrzymania obecnych przepisów prawnych.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=po&id=po05.txt
-
2011/08/20 07:33:07
Nie byłeś tam jak moi koledzy zbierali fragmenty ciał swoich kolegów (...) jak rozpoznawali swoich kolegów po odznakach wbitych w bebechy. A mieli dwie pary rękawiczek lateksowych - o oficerach BOR, którzy zginęli na Siewiernym. Forsują płoty, wykorzystując immunitety, może jutro zamówią śniadanie, wszak Naród ich wybrał - o posłach, którzy chcieli złożyć kwiaty przed Pałacem Prezydenckim 10 kwietnia br. Skakanie przez płot z legitymacją poselską w kieszeni jest naprawdę heroiczne. Suwerenem jest ten, co wygrywa wybory. Wygrasz pan wybory, będziemy się panem opiekować. Mój ojciec był spawaczem, a matka krawcową. (...) Dobrze mnie wychowali... Dziś okazuje się, że byli w UB.

BOR znieważa w internecie.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=po&id=po03.txt

Dorożkarze ze specpułku zabili moich kolegów - w ten sposób o załodze rządowego tupolewa pisze na blogach osoba podająca się za czynnego funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu. Mężczyzna chętnie dzieli się szczegółami na temat swojej pracy operacyjnej. Na zarzuty o brak rekonesansu i właściwego zabezpieczenia wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu ironizuje, że nawet gdyby stanęli w tysiąc tyralierą na Siewiernym, nie byliby w stanie złapać 80 ton spadającej maszyny.
-
2011/08/20 07:36:28
Donald Tusk zapewniał wczoraj w Sejmie, że Polska z kryzysem sobie radzi, chociaż rzeczywiście wokół nas "dzieją się rzeczy dramatyczne". Premier podkreślał, iż to dzięki działaniom podjętym przez jego rząd Polska "nie wywróciła się" tak jak wiele innych krajów. Informację składaną przez szefa rządu na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi należy przyjmować z olbrzymią rezerwą, ponieważ dotychczasowe doświadczenia działań ekipy Donalda Tuska wskazują na to, że przed kolejnymi wyborami Polacy zapewniani są o znakomitym stanie naszej gospodarki, by po wyborach dowiedzieć się, że "trzeba" podnieść podatki bądź znowelizować budżet, gdyż w przeciwnym wypadku niezbędne będzie np.
obniżenie emerytur.
obniżenie emerytur.
obniżenie emerytur.
obniżenie emerytur.
Kryzys dopiero po wyborach.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=po&id=po15.txt
-
2011/08/20 07:38:26
Nie ma wciąż uzgodnionego terminu wyjazdu do Smoleńska polskich ekspertów powołanych przez prokuraturę w celu zbadania wraku Tu-154M. Rosja nie odpowiedziała jeszcze na wniosek polskiej strony o udzielenie pomocy prawnej.

Rosja nie odpowiada na wniosek o zbadanie wraku.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=po&id=po21.txt
-
2011/08/20 07:39:50
MEN: Czemu nie!

Na półki księgarskie i do szkół trafił zmodyfikowany podręcznik wychowania do życia w rodzinie przygotowany pod dyktando środowisk homoseksualnych. Dokonane, za zgodą recenzenta MEN, modyfikacje dotyczą rozdziału poświęconego delikatnej kwestii, jaką jest ludzka płciowość.

Genderideologia w podręcznikach?

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=po&id=po29.txt
-
2011/08/20 07:44:54
Rusza kampania wyborcza PiS
W bojowych nastrojach

Miejsce zdarzenia: Sala Kongresowa w Warszawie. Cel: oficjalna inauguracja kampanii wyborczej i sygnowanie deklaracji o ścisłej współpracy z 20 organizacjami i stowarzyszeniami polityczno-społecznymi, w tym z Ruchem Społecznym im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Partia opozycyjna wysyła do swoich wyborców wyraźny sygnał: w jesiennych wyborach liczy na zwycięstwo i w tym celu mobilizuje środowiska bliskie jej ideowo.

Prawo i Sprawiedliwość ma świadomość, że by przezwyciężyć hegemonię partii rządzącej, musi zaktywizować środowiska dotąd rozproszone po całej Polsce, których fundament zasadza się na tej samej wizji Polski. Wśród stowarzyszeń, które oficjalnie wyrażą chęć czynnej współpracy z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego, będą m.in. Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Towarzystwo Nauczycieli Szkół Polskich, Akademickie Kluby Obywatelskie im. Lecha Kaczyńskiego z Krakowa i Poznania, Studenci dla Rzeczpospolitej, Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010, Solidarni 2010, Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza, jak również ugrupowania polityczne, takie jak: Ruch Odbudowy Polski czy "Solidarność" Rolników Indywidualnych. - Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego nie jest ugrupowaniem politycznym i nie ma takich aspiracji. Partią, która jest nam najbliższa, jest oczywiście Prawo i Sprawiedliwość. W deklaracji ideowej ruchu podkreśliliśmy, że patronem naszej inicjatywy jest prezydent Lech Kaczyński, ponieważ chcemy wcielać w życie publiczne te wartości, które były dla niego najważniejsze. Depozytariuszem spuścizny ideowej Lecha Kaczyńskiego jest jego brat, Jarosław Kaczyński. Ruch po sygnowaniu deklaracji pozostaje odrębnym bytem - podkreśla Maciej Łopiński, prezes Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Jak dodaje, ruch będzie aktywnie wspierał PiS w najbliższej kampanii wyborczej nie tylko przez kolportaż ulotek, ale również poprzez start członków ruchu z list PiS. - Nasza inicjatywa zrzesza bardzo wielu specjalistów z różnych dziedzin ze świata nauki, którzy mogą stanowić swoiste zaplecze eksperckie. To także może stanowić formę wsparcia - uważa Łopiński. Tomasz Poręba, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego, a jednocześnie szef sztabu wyborczego PiS zapowiada, że sobotnia konwencja ma być inauguracją kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. - Głównym punktem będzie podpisanie deklaracji o współpracy z różnymi środowiskami, organizacjami, stowarzyszeniami związanymi z prawicą. Będzie to jednocześnie wysłanie bardzo wyraźnego sygnału, że idziemy zjednoczeni i zmobilizowani po zwycięstwo 9 października - deklaruje Poręba. Jak wyjaśnia, wśród organizacji, które wyrażają zamiar współpracy z PiS, będą różne środowiska, nie tylko te, które wyrosły w ramach inicjatyw "posmoleńskich".
cdn.:
-
2011/08/20 07:46:26
- Będzie to cały wachlarz organizacji - od młodzieżowych po środowiska sprofilowane zawodowo - zapowiada Poręba. Jeśli chodzi natomiast o główne motywy poruszane przez PiS w jesiennej kampanii, szef sztabu PiS zaznacza, że będą wśród nich te wszystkie problemy i sprawy, o których mówią i którymi żyją dzisiaj Polacy. - Nie chcemy tylko stawiać diagnozy i oceny stanu naszego państwa po czterech latach rządów Platformy Obywatelskiej. Naszym celem jest wskazanie wyjścia z kryzysu. Mamy konkretne rozwiązania. W czasie kampanii je zaprezentujemy - deklaruje nasz rozmówca. Jak zapewnia, sztabowcy PiS będą wykorzystywali wszystkie narzędzia mieszczące się w ramach ordynacji wyborczej, czyli spoty internetowe, spotkania z wyborcami na terenie całego kraju. - Jesteśmy przygotowani na bardzo ostrą kampanię. Wiemy, jaki jest nasz cel - jest nim wygrana w najbliższych wyborach. Nastroje w naszych szeregach są bojowe. Mamy świadomość własnej siły i mobilizacji - ocenia Tomasz Poręba. Aktywizacja wielu środowisk prawicowych może być również sygnałem stabilizacji programowej PiS, której oczekiwano w kręgach zdecydowanie konserwatywnych. Współpraca powstającego właśnie ruchu ma być w zamyśle jej inicjatorów długofalowa. Nie będzie - jak zaznaczał Ryszard Terlecki - "przedwyborczą imprezą". W praktyce ma to oznaczać współpracę na płaszczyźnie działalności społeczno-politycznej.
-
maurycy53
2011/08/20 09:15:51
Panie @Gor-al - witam

Godne to i sprawiedliwe jest dialogować od rana o naszej pani eutanazyjce. Szczególnie w przypadku stałego bywalca hospicjum (prawie już pensjonariusza). Bo ona faktycznie jest już tu pomiedzy nami. Tym bardziej jest, im bardziej nie ma -przynajmniej według rozgrzanych sądów- prywatyzacji systemu służby zdrowia i opieki społecznej przez biznesy epoki "róbta co chceta". Taki szczególik stawiam na oczy. Do niedawna, w ramach kontraktu z NFZ, w "moim" hospi zmieniano mi pampersa ze cztery razy na dobę. Operacja ta wiązała się z pieszczotami pielęgniarzy w różnych przewrotnych pozycjach i od razu krew buzowała szybciej i rozmaiciej, tak że i odleżyny miały małe szanse. No wprost chciało się żyć. A teraz, w ramach tego samego kontraktu, ale realizowanego chyba według oświeconych zaleceń samej płaczacej obsranki Sawickiej pampersa zmienia BIZNES. I zmienia go 2 razy na dobę, bo to pampers z kosmiczną technologią jest. Chłonie jak smok. A potem pozwala przez pół dnia pływać w stylu dowolnie wybranym przez samego pływajacego. Patrz Pan jaka to wolność jest. Trochę na tę wolność bocy się pani od karmienia, bo ma całe 2 minuty na zaspokojenie głodu statystycznej gęby, a gęba i cała reszta często wtedy zajęta intensywnym pływaniem. No i pływanie zwycięża nad procesem pokarmowym. I jak tu żyć panie premierze, zapytam retorycznie. Mogę nawet podpowiedzieć, że najlepiej wtedy żyć w stanie zasuszonym (bez jedzenia i picia), ale pływając we własnym pampersie. Dobre takie życie, ale krótkie jak wszystko co dobre. I o to chodzi. Sprawdzone, naocznie.
Przepraszam, że tak już przed śniadaniem o tej eutanazyjce. Ale przecież ona tak jest, jakby jej nie było. Więc co. Smacznego. Nie Panu, bo Pan tylko dialoguje. I Pan wie. Ale tym co nie wiedzą i jedzą (dopóki nie będą karmieni). Niechby się trochę zakrztusili teraz i jeżeli są uczycielami uczniów, to może w rozumieniu końca własnego nosa lepiej wytłumaczą dziatwie o co chodzi w łańcuchu pokarmowym, gdy dochodzi do sytuacji pływająco karmieniowej.
Jeszcze raz mówię Panu, że to tylko dialog. I uchylam się z maciejówki, zwanej kapeluszem, bo spacer jest obowiązkowy mimo chęci dialogowania i mimo braku umiejętności tego.
-
maurycy53
2011/08/20 09:26:47
Jeszcze tylko słówko o tym gigancie z boru, co go namierzył ND. Życzę mu żeby pływał w najlepszym pampersie, co chłonie przez 7 dni na tydzień. Aż w dzień święty, zwany pierwszym w tygodniu, każdy nieświęty będzie miał szansę stać się swoim przeciwieństwem Czyli borowik do pampersa, niech ma swoją szansę.

spacer
-
2011/08/20 09:34:38
Polacy pomagali Żydom głównie za pieniądze, a po wojnie w sposób obrzydliwy próbowali czerpać z tego inne profity.

To wyjątkowo perfidny przekaz nowego filmu Agnieszki Holland zatytułowanego "W ciemności".

To wyselekcjonowany kandydat polski do nagrody Oscara za 2011 rok.
..................................................................................................................................
Specjalistka od selekcji, PO ciemku w swoich filmach wielokrotnie poruszała problem stosunków polsko-żydowskich, bezpodstawnie oskarżając Polaków o antysemityzm...
Ślepej kura PO ciemku trafia w zatrute ziarno. Takim ziarnem się odżywia i takim sieje PO świecie. PO prostu czym skorupka za młodu nasiąknie, tym stara skorupa na starość capi- trąci, cuchnie, śmierdzi, wali. Do wyboru do koloru niech sobie każdy wybierze. Jak wyborcza wybiórczość. To wybiórczość wyborcza! A co jak wolno wojewodzie to wolno i mnie bączkowi. Trzy być na topie. Bo mamy bączka za totem polskiej prezydencji europejskiej - NO!

Ciemności Agnieszki Holland

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110820&typ=my&id=my21.txt

I wszystko jasne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
2011/08/20 09:48:13
Pozdrawiam Pana!
@ maurycy53
Nich się nas humor trzyma. A z niego też potrafi wynikać wiele mądrego. Co widać z Pańskiego napisania!
Tak wszyscy wychowujemy. Każdy nos ma interes w tym oby dobrze wychować dzieci. polecam łaskawej uwadze słowa Homilii Ojca Świętego wygłoszona w czasie spotkania modlitewnego z uczestnikami XXVI Światowych Dni Młodzieży na placu Cibeles w Madrycie 18 sierpnia 2011 r.
Szukajcie prawdy bez przymiotników.
Pozdrawiam!!!!!
-
2011/08/20 09:48:29
Witam!
autorzygazetypolskiej.salon24.pl/334617,zagadki-sojusznikow-leppera
-
2011/08/20 10:39:52
Chłodno na polu dzisiaj a w polach już tylko ścierniska, jesień przed nami i znowu będziemy zbierać kasztany:) Życzę spokojnej soboty!
-
2011/08/20 10:43:08
@Prawdziwy.starypiernik
Może Pan pamięta gdzie była ta dyskusja w temacie raportu Czumy byłabym wdzięczna za link. Teraz obowiązki:)
-
2011/08/20 11:22:26
@lexie2010 - witam serdecznie :)

cogito.salon24.pl/332815,swiadek-w-koronie
Tu jest wyłożone sedno sprawy.
Proszę wyguglać Władysław Rybicki do dyskusji na wieczór ;)
-
2011/08/20 11:24:30
Tu jest inna wersja na temat
niezalezna.pl/14194-raport-czumy-pis-bez-winy
-
2011/08/20 12:53:49
obiboknawlasnykoszt
2011/08/18 21:18:22
Czy Pols­ce gro­zi ut­ra­ta Śląska?

Jer­zy Gor­ze­lik stwierd­ził 10 czerw­ca, w Biels­ku-Białej, że już trzy par­tie, mające re­p­re­zen­ta­cję w obecnym Se­j­mie RP, nie będą prze­ciw­ne zmia­nom kon­sty­tucji RP, do­pusz­czającym au­to­no­mię re­gi­onów.
No wreszcie Hanysy mają prawdziwego wyzwoliciela , MESJASZA Gorzelika, który w jarmółce z pomocą Jahwe no i oczywiście jego prawej ręki Aarona Szechtera poprowadzi ich ku wolności.
-
2011/08/20 13:47:44
Dzien doberek wszystkim minus PO-WSi-nogi.

POstraszono Czume Lepperem... to krotki komentarz do POprawek do raPOrtu...

img28.imageshack.us/img28/8276/greenisland34978665.jpg
-
maurycy53
2011/08/20 14:43:22
www.popler.tv/KWPiS

transmisja bezpośrednia konwencji PiS
-
2011/08/20 14:46:02
Nie będzie transmisji na żywo? Zadziwiające.
-
2011/08/20 14:47:01
:) @Maurycy

Dziękuję.
-
2011/08/20 15:44:52
Kłamczyński wymyślił, że PiS będzie mieć ośrodek (za nasze pieniadze, to oczywiste), w którym będą odpytywać ministrów PO a nawet samego Premiera Tuska! Już to widzę, jak lecą na jego wezwanie cha cha cha!!!! ten człowiek tak maniakalnie pragnie władzy, że nawet stworzy sobie jego namaistkę i będzie "rządzić" w swoim chorym umyśle! Leczcie się, oszołomy! :-)
-
2011/08/20 16:46:36
Ktoś tu nie odróżnia zaproszenia od wezwania :(((

Co do leczenia, to wnioskujesz po sobie?
Pomaga?
-
2011/08/20 16:58:13
Czy nikt w naszym dzienniku, żaden klecha nie umie ZE ZROZUMIENIEM pooglądać filmu "W ciemności"?
-
2011/08/20 17:10:42
Dzień dobry

Poczynię w tzw. przelocie uwagę: ciekawe co knuje premier wzywając do debaty tylko PiS.
Myślę, że czuje ze strony J.Kaczyńskiego realne zagrożenie i chce go - z pomocą swoich PRowców - znowu załatwić jakims pytaniem o ceny jabłek na bazarze.
-
2011/08/20 17:22:10
@jo.aszka
Dzień dobry!
Kiedyś już wypowiadałem się na ten temat. Swoje zdanie podtrzymuję.
Nie powinno dojść do indywidualnej debaty Tusk-Kaczyński. Cel wyłożył dzisiaj Kalisz.
Sensowna jest dyskusja branżowa między przedstawicielami władzy i opozycji nt. finansów, polityki zagranicznej itd. Ale z udziałem wszystkich partii startujących w wyborach. Na finiszu również dyskusja szefów partii, ale wszystkich, a nie tylko tete a tete Tusk - Kaczyński. PO trzeba punktować, a nie dawać im czas antenowy do opowiadania co zrobią po wyborach.
-
2011/08/20 17:25:37
@Starypiernik

Tak, i to jest myśl!
Właśnie dlatego, że Donald Tusk - jako mniemany zwolennik demokracji - to prawo własnie pogwałcił nie zapraszając do debaty wszystkie partie polityczne pozwala na domniemanie, że jego intencje nie są czyste.
Wiem, że dla niego face to face z Kaczyńskim jest wymarzonym rozwiązaniem. Już go chłopcy od gładkiego wyglądu i okrągłych słówek odpowiednio przygotują. A publika to kupi niestety.
Mam nadzieję, że Kaczyński drugi raz nie pojdzie na taki numer.
-
2011/08/20 17:26:41
do wieczora! :)
-
2011/08/20 17:31:27
Tuskowi nie można dowierzać z zasady!
RUDY ;))))
-
2011/08/20 18:00:31
Witam wszystkich @prawdziwy.starypiernik, @jo.aszka ; ni i tych Trytoli, czyli/papryczki/, a to:
@precz_z_pomnikiem, @ahaahaa.
Nie obrażajcie się na mnie ale te przyprawy też są potrzebne. A, że mendzą to taka ich uroda.
@ahaahaa; Zna się Ono na głupocie zawodowo, czy z autopsji? Niech się Ono nie boi, że będzie rządzić. P. premier na pewno wszystkie mamuty wyciągnie z kamieniołomów. Wszystkie kucyki i inne fircyki.
@precz_z_pomnikiem film tylko w ciemności się ogląda. A co do zrozumienia. To pożądana jest duża wyrozumiałość aby zrozumieć tak ukształtowaną i zatwardziałą bez rozumność.

Nie stwierdziłem nadzwyczajnego zdeterminowania u p. J.K. To jest osobowość. Spostrzegłem zmianę w stylu przekazu. Ironia i żart. Bez patosu. Ale p. D.T. przerażony! Nie umie znaleźć się. Tylko dlaczego ? Przecież ma być tak wspaniale. Po co wyzywać na pojedynek. Przecież wyzywania to już były. Oj widzi mi się, że dotarło do świadomości partii miłości, że skończył się czas Pijarowskiej podłości Podłość zapożyczyłem ze słownictwa p. Niesiołowskiego/. Bydło weźmie na rogi i ole!!!!!!!!!!!!
I jeszcze jedno! Nie należy się układać i deliberować przepychać z tymi, którzy jak niby banda o niecnych zamiarach naradzała się nocą czerwcową 1992r.
-
2011/08/20 18:13:44
Publika już niczego nie kupi. Takie randki sprawią tylko to, że niechęć przeniesie się na przychodzącego. Na pewno w trakcie takiego flirtu dojdzie do wciągania we współodpowiedzialność. Na zasadzie to wasze kłody sprawiały, że; to po was nie dało się nic poprawić. Jednym słowem to ta wredna pisowska opozycja jest kulą u nogi cudownego PO!
Najlepszy plan to iść od proga do proga. Pytając jak się ludziom żyje. To p. Tusk miał posrane kalesony w tym paprykowym zagłębiu. I niech mu tak zostanie. A z wizytami do ludzkich progów sam p. Kaczyński nie nadąży! Amen.
-
2011/08/20 18:23:54
@Góral
Zgadzam się w całości Tusk nie jest partnerem do debaty wystarczyło wczorajsze wystąpienie żeby się przekonać jak to będzie wyglądało.

@Prawdziwy.starypiernik
Dziękuję za linki.
-
2011/08/20 18:36:10
@lexie2010
Witam! P. Tusk to człowiek pacynka na paluszku manipulatorów pijarowskich, którzy w obecnej chwili nakażą p. premierowi być bluszczem w celu zaduszenia J. K. Pasuje popsuć te zamiary. Jak było widać zaplecze jest.
-
2011/08/20 18:54:36
@gor-al1 -witaj wieczorową porą ;)
Cieszy mnie, że nie jestem odosobniony w swoich poglądach.
Najgorsze co można zrobić teraz to dać narzucić sobie styl propagandy PR-owców PełO. Niech mówią do ściany. PiS ma punktować wykonanie expose /najdłuższego w historii rządów/ i przedstawiać realne możliwości naprawy państwa!
-
2011/08/20 19:21:06
Cztery lata w plecy! Stać nas było na to?
Zostanie po nas coś dla następnych pokoleń- taak długi i mafia, piaskownice jakoś mało trwałe są.
blog.rp.pl/skwiecinski/2011/08/20/pruszkow-czyli-wskaznik/
-
2011/08/20 19:23:27
Piaskownica w budowie to powinno być hasło PO!
-
2011/08/20 19:27:08
Albo Pruszków w budowie nawet śmiesznie nie jest:(
-
2011/08/20 19:33:27
To miał być dzień PiS-u, a nie jest. Dlaczego?

To pierwsze zdanie z DTV o godzinie 19.30
Ustawianie narracji?
Pożyjemy, zobaczymy.

Co na to inni?
-
2011/08/20 19:39:45
@Prawdziwy.starypiernik
"W sobotę w Warszawie nie w Gdańsku" te słowa też padły nawet usłużnych dziennikarzy zaskoczyło, że premier nie na leżaku w domu:) słońce traci a opalenizna jest ważna, niektórzy po tym oceniają polityków. Widać zrobiło się groźnie i trzeba "gałe" odstawić.
-
2011/08/20 19:45:56
@lexie2010
Słowem, robi się ciekawie ;)
-
2011/08/20 19:47:50
@lexie2010
Czy coś wyguglałaś ciekawego?
-
2011/08/20 20:03:16
@Prawdziwy.starypiernik
Jeszcze niewiele, jedna strona była niezła, ale sobota rządzi się swoimi prawami jutro będzie luźniej. Cały czas odkrywam jakim jestem dzieciakiem w wielu tematach:)
-
2011/08/20 20:06:06
waldemar-zyszkiewicz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=300&Itemid=62
-
2011/08/20 20:07:27
Trochę na luzie

www.se.pl/multimedia/galeria/67186/minister-katarzyna-hall-leczy-kolano/
Do czego prowadzi parcie na szkło :0))))

Kiedyś mówiło się: nie ważne dobrze, czy źle, byle po nazwisku.

p.s. ilu przy okazji ma zajęcie. Nawet RAZ
wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/O-minister-bez-spodni-w-Antysaloniku-Rafala-Ziemkiewicza-
2011/08/20 20:08:42
@lexie2010
Dobrze.
Ja mam czas. Ja poczekam ;)
-
2011/08/20 20:14:14
Coś mi się wydaje, że ma Pan coś fajnego na ten temat może odłożę prasowanie?
-
2011/08/20 20:18:02
@lexie2010
Spokojnie.
Nic kosztem Rodziny. Jutro też jest dzień ;)
-
2011/08/20 20:26:18
Witam Wszystkich!

Nie moglam:((((sluchac (brak zasiegu tu, gdzie jestem) mojego Ulubienca.Jak bylo?Jak oceniacie?Czy jest power?Oprocz tego, ze ironia i zart.
Oczywiscie, ze nie JK nie powinien zgadzac sie na debate na takich zasadch jak juz przerabialismy.
Ale ma Tole dzisiaj przerazony:))))i do Gdanska nie polecial!!!
Vincent i bufetowa tylko gledza o opozycji, nic nie maja do POwiedzenia.Widac juz jak bedzie wygladala ta kampania.Zeby tylko Jaroslaw wytrzymal!!!
-
2011/08/20 20:35:12
Melduję się ponownie!
Co tam ma jedna partia z drugą gaworzyć! I wiecznie tak jak w Ameryce, tak jak w Ameryce, tak jak w Ameryce...................! Te gryzi piórki już inaczej nie potrafią. Jak tylko chcę, w swym mniemani dodać sobie powagi, a swoim poglądom wagi. To natychmiast : tak jak w Ameryce, tak jak w Ameryce, tak jak w Ameryce...................! Takie to to amerykański, postępowe chce być. Siejąc demokracją z mądrą miną.
Zapominało się co to demokracja? Oczywiście bo jak bandziorów i chamów promuje się w przekaziorach. To tak jak z koniem puszczonym w kieracie. Chodzi w kółko, z klapkami na oczach i nie pomyśli, że istnieje inny świat. Czy nie czas zdjąć klapki. Popatrzyć wokoło?
Tylko z dala od lustra! Bo jak zobaczycie swoje wykrzywione kłamstwem i jadem twarz. Uciekając przed sobą samymi POzabijacie się na zakrętach! Amen!
-
2011/08/20 20:37:12
@gsl - witam :)
Teraz dopiero zobaczymy co kto jest wart.
Potrzebny jest spokój i rozwaga.
Ważne nie jest czy wygramy, tylko co zrobimy po wygraniu.
Czekam na pierwsze sygnały. Jeśli na pierwszym miejscu stanie odwet, to czarno widzę przyszłość :(
-
2011/08/20 20:39:45
Jak to dobrze, że piorun strzelił w mój las i nie mam telewizji Od publicznej zaczynając a na tych padalcach pozostałych kończąc. Tylko satelita i Kataryna!
-
2011/08/20 20:42:05
@gor-al1 - dobry wieczór Panu!
Ty jak zwykle krótko i na temat.
Przed chwilą o tym napisałem. Jeśli mamy coś uzdrawiać, nie myślmy tylko o zemście.
Bo nic z tego nie będzie.
Podstawowa rzecz, to nie dać się wrobić we współwinę za minione cztery lata :(-
2011/08/20 20:50:11
A niech z ludźmi gadają a nie ze sobą. To co to za rządówka dla samych siebie. Dla swojego pustego Ja? To egoizm! A na kolana p. Premierze i prosić o przebaczenie za wszystkie obrazy. wyzwiska, obelgi. Inaczej nie mas Pan kultury za grosz, polski grosz! Ten tak mało warty. Do czego się pański. Nie pański, żaden pański, jaki pański jak nie po pańsku się zachowuje - Pana!
Jakby był kulturalny to by był pański.
-
2011/08/20 20:59:19
@lexie2010
"Cztery lata w plecy! Stać nas było na to? "
Przepraszam ale tak lepiej może nie pytać. Chociaż mnie też niejednokrotnie język świerzbił, ale się powstrzymywałem. Według zaleceń @gsl202.
A może można było choćby na przysłowiowej szpilce! Gdzie wówczas bylibyśmy? Czego nie doświadczylibyśmy? Itd., itd!Chociaż tylko ten kto nie myśli nie stawia pytań. Człowiek myślący ma refleksje.
-
2011/08/20 21:05:52
@prawdziwy.starypiernik
Przepraszam! Jednak nie pojąłem zupełnie kontekstu zemsty lub jej braku?
P. J.K. miał dwie fazy. Ta druga była tak autentyczna, że aż porywająca. Powiem, że całkowicie prawdziwa. To był prawdziwy człowiek. Z poczuciem humoru. Nawet nieco złośliwy. Ale prawdziwy i z gustem! Np.: wtrącenie o słabym dniu Premiera było dobre!
-
2011/08/20 21:12:34
Gadać z ludźmi a nie ze sobą gaworzyć. Może by p. Premier chciał z cumelkim! Czyżby tak był do sysania przywiązany. Jak taki dziecinny i jak był mało kołysany to niech sam siedzi w kolebce i się kolebie. tak to jest, że jak kogoś mało kołysano to choroba sieroca zawsze się odezwie!!!! Oj sieroty, sieroto! No ale same sukcesy i sieroty? Coś tu nie gra. A miało grać i jeszcze buczeć!
-
2011/08/20 21:14:52
@gor-al1
Wyraziłem się w kontekście ogólnym, nie ad personam.
Dokładnie chodzi mi o to, że po powrocie PiS do władzy /po wygranych wyborach/ nie można postawić sobie celu nadrzędnego w postaci spacyfikowania PO. Trzeba w pierwszej kolejności pamiętać o wszystkich którzy pozostali w kraju i o tych którzy wyemigrowali za chlebem i są skłonni wrócić jeśli będą ku temu warunki.
Można to rozbudować, ale na początek może wystarczy.
-
2011/08/20 21:17:57
jankepost.salon24.pl/334885,news-naimski-szalamcha-wipler-na-listach-pis
może być nieźle:)
-
2011/08/20 21:32:21
@prawdziwy.starypiernik
Zgadzam się. Pamiętać jednak należy, że ten pe-owski model ma to do siebie, to jego taka swoistość,iż zawsze się łupi, drze! Ot tak na wszelki wypadek. Zawsze giewałt! Zawsze ktoś krzywo się spojrzał. Taka jego praktyka. Ale to się kończy. Pamięta Pan, że nawet praktykował p. Sikorski donosicielstwo zagraniczne o krzywdach urojonych! Ten model tak ma. I w tym będzie trzeba się znaleźć. I trzeba będzie mieć zawsze dowody na kłamstwa i obłudę. Ale co tam . pożyjemy zobaczymy, jednak trudno. Przyzwyczajenie to podobno druga natura człowieków! No!!!!!!!!!!!
-
2011/08/20 21:36:14
@lexie2010
Czyżby koniec prac domowych? Czy tylko krótka przerwa techniczna?

Co do list wyborczych. To będzie rozgrywane do końca wyborów. Nowi są groźni, bo nie rozpracowani. Na ile będą lojalni wobec partii, która ich wystawiła?
Gorzej jest z listami do Senatu. Patrzę na to przez przyzmat Stokłosy. Nie widzę gwarancji, że do Senatu przyjdą teraz najlepsi. Może będą najlepsi. Ale w czym?
-
2011/08/20 21:40:21
@gor-al1
Sikorski pobierał nauki u dobrych mistrzów. Nawet z naszych dyskusji tutaj widać, że o nim nic nie wiemy. Ma skuteczny parasol. A obrabianie nam d...y przez zagraniczne media to specjalność kilku osób o różnej orientacji politycznej. Nazwisk nie będzie ;)
-
2011/08/20 21:45:17
@Prawdziwy.starypiernik
Koniec:) mam opóźnienia, bo trwa mały remont własnymi siłami co sprawia sporo frajdy, ale odbiera siły. Na dobranoc zaglądam do polityki kto to widział:)
-
2011/08/20 21:48:48
@lexie2010
Brawo ;)
-
2011/08/20 22:01:09
Witam późną wieczorową porą Kataryniarzy.

Coś Julci Picery, córki rybaka, co to pancerne dorsze łowić się nauczyła PO 6 złoty sztuka, a całą ławicę dorszy nie dostrzegła:

wiadomosci.onet.pl/wideo/chlal-za-publiczne-pieniadze,10163163,1,klip.html#

Nawet Don Vincent od finansów "publicznych" przyklasnął Suskiemu w przeciwieństwie do łże eŁyt i saŁonu.
-
2011/08/20 22:02:08
Jarosław Kaczyński powinien mieć zawsze z tyłu swojej głowy (pozostałe głowy z władz PiS też) słowa posłanki PO Kidawy Błońskiej, która oświadczyła, że oni mają swój scenariusz wyborczy i nie zamierzają brać udziału w narzucanym PO scenariuszu przez innym.
Tusk rzucając wyzwanie JK i PiS chce wciągnąć w ich przygotowaną narrację i na z góry upatrzone pozycje, które zostały przez ich PRowców ulokowane na strategicznych wzgórzach synajskich jak TVN, POlsrat czy TV POlszewii.
To jest pułapka, a Kidawa - Błońska tak jak i BUL lubi chlapać ozorem, wszak szefowała wraz ze SŁAWKU kampanii tego GBURA z ruskiej budy.
-
2011/08/20 22:02:49
@Prawdziwy.starypiernik
To na pewno naiwne! jak by to było pięknie. Gdyby nie było żadnych orientacji, kombinacji kto kogo wydmuch lub z torbami puści. A tak rusza to całe perpetuam mobile i spirala się nakręca. Bywa tak, że ta spirala pęka a perpetuam dostaje w pysk! Musi, bo w swym zapamiętani stracił pomyślunek i popadł w pychę, że jest skończoną doskonałością. A tu okazuje, że jest skończonym idiotą. Idzi w zaparte przed samym sobą i przed światem. I infantylnie drze ryja, To on zaczął, to on winowajca. No i co? Takiego to tylko udusić? Czy oswoić i nauczyć się z takim wrzodem żyć? A sepsa? Bądź @Prawdziwy.starypiernik mądry i odpowiedz wierszem!
-
2011/08/20 22:08:57
@obiboknawlasnykoszt
To idziemy na jednego! Tą wieczorowo porą! Siup w ten głupi dziób! Sto lat! Oby nam się dobrze działo, a że działo to armata, aby nam się arma ciało lub armaciało. W nocy stało w dzień leżało!
-
2011/08/20 22:12:56
@gor-al1
Kadzidło niejednego wyprowadziło na manowce. Z Donkiem będzie podobnie. Ze swoimi kwalifikacjami w normalnych warunkach nie kwalifikowałby się nawet do ligi gminnej. Zgodził się robić za paprotkę, to jego problem. Powinien znać swoje miejsce w szyku. Zgubiły go opary kadzidła :( A co z jego wyznawcami?

-
2011/08/20 22:16:21
@Obibok - dobry wieczór ;)
Napisałem wcześniej: nie wierz rudemu jako psu ;)
-
2011/08/20 22:24:06
@Prawdziwy.starypiernik
O kruca! A gadałek, żeś Pan ekspert od kadzidła!
-
2011/08/20 22:27:18
@Prawdziwy.starypiernik
Żartuje! Wyczuwam podpuchy.
-
2011/08/20 22:28:00
A gdzie są babeczki?
-
2011/08/20 22:32:28
@gor-al1
Aj tam, aj tam ;)
-
2011/08/20 22:34:03
A teraz z życia wzięte, bo z dnia dzisiejszego.

Otóż dziś odbył się pogrzeb mego kolegi.
Na cmentarzu nad trumną głos zabrał radny miasta, który w pewnym momencie zaczął / po podziękowaniu przybyłym i takie tam/ mówić w te słowa:

"Chciałbym też życzyć Rodzinie i bliskim ....."

A ja pomyślałem, że za chwile powie - takiego pięknego lub podobnego pogrzebu jak ......

Później się zaplątał we własny język lecz jakoś z tych życzeń wybrnął.

Została pokazana "klasa" tego radnego, któremu tak jak BULOWI (być może to był jego idol) wychodzi składanie życzeń alkoholem zakrapianych, wznoszenie wszelakich tradycyjnych toastów - no to siup ...., chluśniem bo ..., śpiewanie i tańcowanie.
O hasłach, które w tej sytuacji były wskazane i na miejscu ten życzliwy życzący nie pamiętał - wyparowały wraz z oparami alkoholu i kaca.
No bo kto by pamiętał po imprezkach towarzyskich zakrapianych suto alkoholem za friko o hasłach bardziej stosownych na taką okoliczność od pijackich życzeń jak kondolencja, ból, współczucie, żal, strata, tęsknota, ........

PS
Dwóch kolegów jest na pogrzebie trzeciego (wymieniają uwagi o koledze w trumnie)
Franek zobacz jak fajnie dziś Zdzicho wygląda. Frank: -Czy chciałbyś wyglądać jak on?


-
2011/08/20 22:50:48
Roman Nowosielski, mój kolega, prawnik - adwokat, sędzia Trybunału Stanu, działacz Gdańskiego Komitetu Obywatelskiego ma startować z listy PiS.
Proszę się jednak tym akurat nazwiskiem nie podniecać, by później nie przecierać oczu i nie wycierać rąk i języka z nieczystości.

W 01 czerwcu 2009 roku w Gdańsku:

"Z inicjatywy mecenasa Romana Nowosielskiego, byłego członka KO S Wejherowo, uczestnicy spotkania w Nowym Ratuszu uchwali, apel do polityków, w którym zwrócili uwagę na obniżenie standardów życia politycznego. Zaapelowano również o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego 7 czerwca oraz zbierano podpisy pod inicjatywą ustanowienia święta państwowego 4 czerwca.

Dla mnie każdy, kto to inicjuje i się pod tym podpisuje jest zaprzańcem lub usłużnym idiotą i tyle.

-
2011/08/20 22:55:27
Proszę przypomnieć, kto nie tak dawno został w Wejherowie znaleziony poza jednostką martwy będąc w tym czasie na służbie.
Była jednostka IW zmieniała nazwy na WSW, WSI, a dziś na kontrwywiad/wywiad wojskowy, a może i WSI Bis.
-
2011/08/20 23:02:32
Przypomina mi się też jakaś sprawa Kaczyński miasto Poznań i podpowiadanie kto może i w jakiej sprawie pozwać Kaczyńskiego.Przywoływał wówczas casus Jacka Kurskiego, którego pozwało miasto Sopot. Dlatego gdy przeczytałem wpis za linkiem @Lexie byłem bardzo zaskoczony i zawiedziony. Idzie nie nowa jakość lecz kolejne szeregi z instrukcji 0015.
-
2011/08/20 23:08:25
Jednym z największych skandali związanych ze Smoleńskiem jest sposób zorganizowania identyfikacji ciał ofiar. W książce M. Krzymowskiego i M. Dzierżanowskiego Smoleńsk. Zapis śmierci, na s. 136-137 opisywane są przygotowania do procedury identyfikacji:Około wpół do dziesiątej rano pierwszą grupę rodzin w policyjnej (? - przyp. F.Y.M.) eskorcie przewieziono do Biura Ekspertyz Medyczno-Sądowych. Kolejna przyjechała o czternastej, następna późnym popołudniem. Polaków podzielono na trzy tury, żeby nie czekali godzinami na korytarzach. Dziennikarzy nie dopuszczano do krewnych ofiar, mogli oni jedynie z odległości kilkuset metrów obserwować, jak wchodzą i wychodzą do budynku.Dla pobliskich gości otwarto w Biurze Ekspertyz specjalny bufet oraz przygotowaną dzień wcześniej kaplicę. Na miejsce przybyła grupa psychologów z Ministerstwa do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych oraz (tu uwaga przyp. F.Y.M.) Centrum Psychiatrii Społecznej i Sądowej im. Władimira Serbskiego. Na wypadek, gdyby ktoś doznał załamania nerwowego, w Serbskim zarezerwowano piętnaście łóżek szpitalnych. W czasach ZSRR ośrodek ten miał fatalną sławę była to największa psychuszka w kraju, osadzano w niej przeciwników władzy ludowej, nierzadko poddając ich torturom. Obecnie jednak tamta opinia to już przeszłość (jakżeby inaczej przyp. F.Y.M.) - placówka szczyci się kadrą doskonale wyszkolonych psychologów specjalizujących się w pomocy ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych. ()

freeyourmind.salon24.pl/

-
2011/08/20 23:09:57
@Obibok
Kto pyta, nie błądzi
forumzn.katalogi.pl/POLSKA__USLANA_TRUPAMI-t13638.html

:(
Ja wiem, że Ty wiesz.
-
2011/08/20 23:16:53
@Starypiernik

Ja mam takie miejsce w swojej głowie, gdzie jest tam taki mikro chip zwany mózgiem.
Jak coś chcę zacytować to sięgam do stronki, a tak pisze wszystko opierając się na tym galaretowatym mikroprocesorze.
;)
-
2011/08/20 23:19:30
@Obibok
Z każdym takim przypadkiem ktoś w środku pyta mnie: ilu jeszcze?
-
2011/08/20 23:19:56
PS
Tak. właśnie o ten przypadek mi chodziło. Wyszedł z jednostki będąc na służbie i szlag go trafi. Patriotyczne samobójstwo bez pożegnania matuszki rasiji.

-
2011/08/20 23:23:32
Rak jak śp. Ratajczak przepoczwarzył się w galaretowatą maź jeżdżąc samochodem PO POdziemnych parkingach marketów bez kluczyków w stacyjce.
-
2011/08/20 23:24:00
Zamiast Rak winno być Tak
-
2011/08/20 23:25:32
Przyczyny śmierci Stefana Zielonki wbrew temu, co podaje portal tvp.info, prokuratura nie stwierdziła, że było to samobójstwo.
-
2011/08/20 23:31:46
Co w tym wszystkim jest normą?
-
2011/08/20 23:32:03
Walerian Pańko, Michał Tadeusz Falzmann, Janusz Zaporowski, kierowca Pańko, jak i policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce wypadku. W domu prezesa NIK nie znaleziono żadnych dokumentów związanych z FOZZ.
Krwawy żniwiarz też i Samoobronę.
dr Ryszard Kuciński - prawnik Leppera, Wiesław Podgórski - doradca ds. kultury, Róża Żarska umiera w Moskwie - prawnik Leppera, a Andrzejowi Lepperowi znudził się seks za pracę.
-
2011/08/20 23:32:55
Winno być:
Krwawy żniwiarz nawiedził też i Samoobronę.
-
2011/08/20 23:35:17
I ciągle jak kiedyś w czeskim filmie: nikt nic nie wie ;)
-
2011/08/20 23:36:23
Właśnie lecą tysiące złotych w niebo na zakończenie jarmarku.
Rzecz jasna za wydojoną kasę od wilczków ze straganów.
:)
-
2011/08/20 23:36:55
@Obibok
Lista, którą kiedyś zamieściłeś staje się coraz dłuższa.
-
2011/08/20 23:43:13
Na tej liście zamordowanych do dziś nie ma mojego kolegi, z którym siedziałem ze mną razem do sprawy w trybie doraźnym za przygotowanie do obalenia siłą władzy ludowej.
Przewrócił się i pagib przed drzwiami swego mieszkania, w którym mieszkała razem z matką.
Znaleźli go sąsiedzi jak śp. Pyjasa. Nieznani sprawcy rozpłynęli się w komuszej gęstej mgle.

-
2011/08/20 23:45:38
Zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych w 2005 roku sukces prezydencki Lecha Kaczyńskiego w tymże roku zmobilizowały i zjednoczyły przeciwników zmian w Polsce. Rozpoczęła się operacja polityczno-medialna wmawiania społeczeństwu polskiemu, że zaproponowane przez PiS i braci Kaczyńskich zmiany są:
niedemokratyczne zagrażają temu społeczeństwu

Wielu Polaków w to uwierzyło! Nie pomyślało,że media bezczelnie kłamią. Bo mają w tym interes. Sentymentalnie związani z PRL, odnaleźli w kampanii nienawiści, wobec PiS, szansę na rewanż, zlikwidowanie groźby lustracji i swoistą rehabilitację. Od tego momentu zaczęło się dzielenie Polaków na lepszych, gorszych, swoich
"tępe kaczki" (Niesiołowski), wykształconych, zadowolonych, biedne, sfrustrowane "mohery" (Tusk), na Polskę nowoczesną, zacofaną, proeuropejską, ksenofobiczną. To o tej drugiej Polsce mówił premier: "wyginiecie jak dinozaury", a minister Sikorski zapowiadał: "Jeszcze jedna bitwa i dorżniemy watahy". To Palikot przekonywał, że każdy dzień prezydentury Kaczyńskiego przybliża nas do katastrofy, a Bronisław Komorowski dywagował o "ślepym snajperze", a potem stwierdził, że "Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni".
Tych słów nie da się zapomnieć.
A więcej tu: www.naszdziennik.pl/index.php?typ=dd&dat=20101021&id=main
-
2011/08/20 23:46:07
A może tak w senatory pójść.
Kupię szympansa nazwę go Tusk i na bilbordy.
Wybór gwarantowany.
-
2011/08/21 00:00:52
@Góralu

Oj hola hola.
Nie tylko POtwornie miłujący PRL i jego nową emanację w III RP byli tymi co podlewali oliwy do ognia, na którym podsmażano i pieczono PiS.
Zna wielu moich kolegów i znajomych, którzy odwrócili się od PiS po tym jak powołano wielu komuszych i bandytów na wysokie stanowiska.
I nie chodzi tu o pojedyncze przypadki.
Sam w 2007 roku wahałem się czy nie zostać w domu po tych nominacjach Biegalskiego, Kaczmarka, Kornatowskiego i tego chorego na głowę pana N.
To nie ja też zakonserwowałem byłych działaczy i sekretarzy PZPR w pomorskim urzędzie wojewódzkim jak chociażby dla przykładu dobrze dla mnie znanego - działacza PZPR Kazimierza Normanda.
Biegalski, naczelnik więzienia - aresztu śledczego w Gdańsku, w lipcu 1982 r. krwawo i brutalnie stłumił strajk (nie będę się powtarzał - polecam info w sieci).
Jak pan uważa, czy powołanie tej konkretnej osoby na wysokie stanowisko w ministerstwie sprawiedliwości w rządzie JK zyskało poparcie tam wówczas osadzonych więźniów politycznych?
To była woda na młyn dla antykaczystów lecz ktoś ją z tych "kaczystów" spuścił niczym wodę w klozecie.
-
2011/08/21 00:05:32
Nie dość, że nie usunięto tego typu kanalii z urzędów państwowych, to jeszcze je awansowano na coraz wyższe stanowiska.
Uczciwi i prawi ludzie to dobrze widzieli i wyciągali według mnie jedynie słuszne wnioski, że kolejny raz zostali nabici w pusta butelkę przez panów A. B. ....K......N.......kończąc na Ż.
-
2011/08/21 00:09:05
Nadal odbywa się mieszanie tego samego komuszego i postkomuszego GWna, które w zależności od potrzeb, raz jest gęste, a raz płynne jak gnojówka, z którego wydobywa się jedyna śmierdząca prawda.

-
2011/08/21 00:14:20
Ten program prestidigitatorów trwa już trzecie dziesięciolecie :((((
Może wystarczy?
-
2011/08/21 00:14:44
Zgadza się! I zostaje pytać po co to wszystko? Panie @obiboknawlasnykoszt. A pytanie jakie? Retoryczne? Czyli ówczesne przed terminem wybory, to co? Teatr i zmiana etapu? To na co mamy wpływ? Na nic? Czy nie jest tak, że jakby wybory miały coś zmieniać to dawno by były zakazane? No? Zastanawiam się?
-
2011/08/21 00:18:32
@@prawdziwy.starypiernik, obiboknawlasnykoszt:
Do łóżek! Strzelić sobie w kimono! To już niedziela!
Spokojnej nocy i miłych snów!!!!!
-
2011/08/21 00:18:55
@gor-al1
Czy wybory nie są aby igrzyskami dla mas?
Zwłaszcza kiedy zaczyna brakować chleba?
-
2011/08/21 00:20:00
RACJA!
Dobranoc :)
-
2011/08/21 00:22:44
Zaledwie wczoraj usłyszałem taki oto fałsz i pomylenie pojęć wybrańcy(radny).

"My przede wszystkim musimy działać w interesie miasta by zapewnić finansowanie ........(wszystko można wstawić wedle życzenia), bo musimy przede wszystkim ..............."

Gdy próbowałem go wyprowadzić z błędnego myślenia i wskazać na potrzeby i interes mieszkańców obraziła się na mnie oświadczając, że taki jak ja doprowadziłby miasto do bankructwa.
On woli być nie radnym lecz feudałem lub nadzorcą niewolników, bo tylko wówczas czuje się wielkim paniskiem.
Naród czy mieszkaniec jego suwerenem, wybaczcie dla jego byłoby to i śmiesznym i żałosnym rozwiązaniem
On pan i władca i tak ma być, bo dla jego jest w takim układzie bardzo dobrze!
-
2011/08/21 00:27:44
AHOJ!

A to na poranną lekturę by nie zapomnieć i nie odeszła chęć na ich ukaranie, o ile będzie takowa sposobność w Wolnej Polsce.

Generałowie chorzy i niewinni

www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/42-gowne/2463-generaowie-chorzy-i-niewinni

TYLKO ŻYWE LEKCJE HISTORII KSZTAŁTUJĄ DUCHA PATRIOTYZMU

-
2011/08/21 00:30:59
Polska w bałaganie www.naszapolska.pl/images/stories/polskawbudowie.jpg

Raport o czterech latach rządów PO.

Platforma Obywatelska rozpoczęła kampanię wyborczą pod hasłem Polska w budowie. Chwali się w niej inwestycjami, w które rzekomo obfituje nasz kraj pod rządami Donalda Tuska. Ale to skrajnie wybiórcze spojrzenie na polską rzeczywistość A.D. 2011 nie jest w stanie przesłonić prawdziwego obrazu czteroletnich rządów PO. Obrazu, który da się streścić zupełnie odmiennym hasłem - Polska w bałaganie. Ekipa premiera Tuska pozostawia bowiem po sobie państwo i gospodarkę w stanie znacznie gorszym niż była w momencie przejmowania przez nią władzy pod koniec 2007 r. Dlatego najlepszą odpowiedzią na rządową propagandę są konkrety.

Wzrost gospodarczy

Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy tak brzmiało pierwsze z zobowiązań PO, które Donald Tusk podpisał na oczach telewidzów w ostatnim dniu kampanii wyborczej w 2007 r. Trudno o większe szyderstwo: o ile bowiem w 2006 r. wzrost produktu krajowego brutto (PKB) wyniósł 6,2 proc., w 2007 r. 6,8 proc., to w 2008 r. już tylko 5,1 proc., w 2009 r. zaledwie 1,6 proc., a w 2010 r. 3,8 proc. Nic nie wskazuje, aby w najbliższych latach Polska miała powrócić do takiego wzrostu PKB, jaki był za rządów PiS, a co dopiero go przekroczyć.

Zadłużenie

Od początku III RP rośnie zadłużenie sektora finansów publicznych (czyli rządu i samorządów), ale w ostatnich latach ten wzrost nabrał niespotykanego wcześniej tempa. O ile w 2006 r. relacja zadłużenia do PKB wynosiła 47,5 proc., a w 2007 r. 44,8 proc., to w 2008 r. już 46,9 proc., w 2009 r. 49,9 proc., zaś obecnie prawdopodobnie dochodzi do dopuszczalnego w konstytucji progu 55 proc. (choć rząd tego oficjalnie nie przyznaje). Tempo zadłużania państwa najlepiej obrazuje dług zagraniczny: w 2008 r. po raz pierwszy przekroczył on 50 mld dol., rok później wynosił już niemal 60 mld dol., a w 2010 r. prawie 68 mld dol.

www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/42-gowne/2467-polska-w-baaganie-
2011/08/21 00:44:31
Afery rządowe

4 lata rządów Platformy to długi ciąg afer i skandali z udziałem polityków obozu rządowego. Najbardziej znana jest afera hazardowa, w wyniku której stanowiska stracili szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski oraz minister sportu (i skarbnik partii) Mirosław Drzewiecki. Ale to nie jedyne prominentne postaci skompromitowane w tej kadencji. Już w czerwcu 2008 r. odszedł ze stanowiska wiceminister zdrowia i poseł Platformy Krzysztof Grzegorek, oskarżony o korupcję w czasie, gdy był dyrektorem ZOZ w Skarżysku-Kamiennej. Sąd uznał zarzuty prokuratury i skazał go na rok i 10 miesięcy w zawieszeniu na 4 lata. Grzegorek pozostał jednak posłem. W marcu 2009 r. z PO usunięto senatora Tomasza Misiaka, gdy wyszło na jaw, że pracował nad ustawą stoczniową, będąc jednocześnie właścicielem firmy, która podpisała z Agencją Rozwoju Przemysłu umowę na doradztwo dla pracowników zwalnianych ze stoczni. W czerwcu 2009 r. wszedł do Sejmu (w miejsce posła PO, który trafił do Parlamentu Europejskiego) szczeciński działacz Platformy Cezary Atamańczuk, kilka miesięcy wcześniej zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków i próbę skorumpowania policjantów. Już jako poseł został skazany na 2 lata w zawieszeniu na 4 lata. Żadna kara nie spotkała natomiast rzecznika rządu Pawła Grasia, który jak się okazało od kilkunastu lat nic nie płaci za wynajmowanie willi, w której mieszka, a która należy do obywatela Niemiec. W dodatku polityk i jego żona zasiadali w zarządzie spółki należącej do tego samego Niemca. Bezkarny pozostał również wiceminister skarbu Jan Bury, choć CBA stwierdziło, że złamał ustawę antykorupcyjną, kupując w styczniu br. 50 proc. udziałów w rzeszowskiej spółce SO-RES. PSL-owski polityk szybko sprzedał udziały, więc otrzymał jedynie naganę od premiera.

Afery samorządowe

Oprócz polityków z rządu i parlamentu bohaterami licznych afer stali się także lokalni działacze Platformy. Najgłośniejszym przypadkiem jest oczywiście Wałbrzych, gdzie wyborcze oszustwa ludzi PO umożliwiły zwycięstwo dotychczasowemu prezydentowi Piotrowi Kruczkowskiemu i dopiero wyrok sądu zmusił go do ustąpienia, a władze Platformy do rozwiązania miejscowych struktur partii. Ostatnio zaś szefowie miejskich spółek komunalnych ujawnili, że musieli wyprowadzać z nich pieniądze dla wałbrzyskiej Platformy. Z kolei w lutym br. prokuratura postawiła marszałkowi województwa podlaskiego Jarosławowi Dworzańskiemu zarzuty przekroczenia uprawnień związane z zatrudnianiem na stanowiska urzędnicze w Urzędzie Marszałkowskim oraz zarzut przyjęcia obietnicy korzyści osobistej. W sumie w tym śledztwie zarzuty postawiono pięciu osobom, w tym członkowi zarządu województwa i dyrektorowi gabinetu marszałka (wszyscy z PO). Jednak sejmikowa koalicja PO-PSL odrzuciła wniosek PiS o odwołanie Dworzańskiego, więc nadal rządzi on Podlasiem. To podobny przypadek jak w Sopocie mieście premiera Tuska gdzie w ostatnich wyborach Platforma poparła prezydenta Jacka Karnowskiego, mimo ciążących na nim zarzutów korupcyjnych. Ogromnym skandalem samorządowym wprawdzie nie kryminalnym, ale politycznym jest także zawiązanie przez PO i PSL sejmikowej koalicji z Ruchem Autonomii Śląska, przez co województwem śląskim współrządzą dziś śląscy separatyści. Bezpośrednią odpowiedzialność za tę decyzję ponosi szef klubu parlamentarnego PO i lider śląskiej Platformy Tomasz Tomczykiewicz.
-
2011/08/21 07:35:43
W jakim kierunku Polska dryfuje?

www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=27026

Można mówić,że Polska dryfuje bo w Polsce występuje zjawisko diagnozy bez konsekwencji!
Dlaczego nie ma diagnozy bez konsekwencji. Władza nie rozwiązuje problemów. Nie rozwiązuje problemów bo tak wygodnie. Jak wydarzy się np. katastrofa to jedzie i się pokazuje. Ale nie podejmuje działań organizacyjnych. Pudrujący się Premier nie ma czasu na rozwiązywanie problemów i zatroskanie. On musi być piękny.
Gdy ludzie nie rozumieją jak działa mechanizm państwa, pozwalają na gabinet kosmetyczny, propagandowe kuglarstwo i godzą się na każde matolstwo!
KAPITALNE!!!!! Kapitan pijany, statek dziurawy, w dziurze szmata zatykająca ją, jako uszczelniać, a władz pyta lustereczka czy jest piękna. Kabaret!!!!!!!!!!!!!!
-
2011/08/21 07:39:11
Przyzwolenie na zło na nieprawdę jest grzechem! Prawda jakie proste? Zostańmy Kolumbami!!!!!!!!!!
-
2011/08/21 07:44:24
Półtora miliona przerażonych?
-
2011/08/21 07:44:52
To dopiero propaganda!
-
2011/08/21 07:49:38
W tym tkwi siła propagandy szeptanej. W tej armii przerażonych.
-
2011/08/21 07:59:11
Statek - Polska
Dryfowanie - płynięcie bez kierunku
Kapitan - Premier
Patriotyzm - zamieniono na partii idiotyzm
Dlatego trzeba drzeć ryja na PIS bo ON psuje dobre samopoczucie PO. I z takim rozdartym ryjem rozmawiać? Jak ryj się drze? Przecież to nie rozmowa? To darcie ryja! To znowu odwrócenie pojęć! Trzeba być harpaganem, aby POrozunieć się z innym harpaganem! O!!!!!!!!!!!!!! To na pewno jest tak!!!!!!!!!!!!!!
-
maurycy53
2011/08/21 09:50:48
Witam.
Pan @Goral od rana słusznie punktuje drących ryja. I przestrzega, żeby prawi i sprawiedliwi nie wpadli w oralny otwór, rozdziawiony jak łapka na myszkę. Niech drące ryje przystawiają sobie lusterko w tym konkursie i bawią się sami ze sobą (to takie cool).

PiS natomiast powinien akcentować, że idzie po władzę, aby zmieść w końcu tę kanciastostołową atrapę demokracji i dać szansę wielu nowym ludziom i ugrupowaniom pozaparlamentarnym na pełną aktywność i udział w sprawowaniu władzy w Polsce. Zmiatanie fasady nie powinno polegac na paleniu czarownic i ich narybku aktualnie juz w trzecim nawet pokoleniu, ale na zmianach instytucjonalnych. I w tym trzeba upatrywac realnych szans dla aktywnosci nowych sil. To wazniejsze niz wszystkie inne pomysly programowe razem wziete.

ps. oddalam sie spacerowym krokiem
-
2011/08/21 10:28:43
Przepraszam za to określenie drących ryje! To taka mocna wersja. A uładzona brzmi tak, że My, katolicy nie możemy pozwolić na to aby na naszych oczach i przy naszej przytomności, jaka ona by nie była, mniej świadoma, bardzie uświadomiona, ludzie tzw. władzy w zapamiętaniu grzeszyli myślą mową i uczynkiem.
A media mainstream owe /takie/ kształtowały obraz Polaka jako liberalnego w podejściu do obyczajów, wyśmiewającego kościelne zabobony, tchórza bojącego się mieć swoje zdanie i płynącego z nurtem Styksu.
Nie dajmy się wyprawić nad rzekę zmarłych - pokąd żyjemy!
-
2011/08/21 10:31:20
W Boskiej Komedii Dantego, zapożyczony z mitologii Styks jest rzeką w piątym kręgu Piekła, rozlewającą się w bagna, w których potępieni za gniew nieustannie walczą i toną. Otacza mury piekielnego miasta Disa, obejmującego najniższe kręgi piekielne.
-
2011/08/21 10:52:31
Witam wszystkich oglądaczy i słuchaczy Nieboskiej Komedii Ma Toli.
Ten spektakl jest odgrywany przez pudernice i cichodajki o orientacji BI.
I Putinowi dają, i Merkel daj, i obu barakom też dają też.
-
2011/08/21 10:59:28
Okrągły stół oddali do regeneracji by spolerować mat i dać nowy wysoki połysk, od którego jak w lustrze odbiją się pytania gawiedzi gadającego do niego.
Lustereczko przecie powiedz kto jest najpiękniejszy na świecie?

Ty Donaldzie, Ty!

Nie muszą zakładać obrusu by znów ukryć nową rekonstrukcję starej układanki okrągłostołowej.
Puzzle te same jak i ich krój jeno rysunek na nich nowy PO liftingu.
Głosujcie na nas głosujcie, my już wiemy, my potrafimy, my......
-
2011/08/21 11:08:24
@Góralu bardzo trafne porównanie zielonej wyspy Ma Toli do mitologicznego kręgu piekła.
Pod tą zieloną rzęsą, która tworzy mitologiczną zieloną wyspę ma Toli, są nieprzebyte i niezbadane otchłanie piekielnych bagien.
Ma Tole w tych wyborach ponownie kusi i zaprasza gawiedź na tą POtwornie zieloną wyspę z rzęsy.

-
2011/08/21 11:11:04
Dziś słyszałem w Tusk Vision Network porno grubasa, który tak prawił jakby czytał nasze wczorajsze opinie.
-
2011/08/21 12:27:28
A tymczasem czy nie był to współudział zamordowanego przez talibów polskiego geologa śp. Piotra?

Wydobycie gazu łupkowego powinno ruszyć w Pakistanie do końca roku - powiedział PAP pakistański minister ds. ropy i zasobów naturalnych Asim Hussain. Podkreślił, że pierwszy taki gaz w tym kraju znalazło Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

"W Pakistanie odwierty badawcze zostały już zrobione, etap prac studyjnych jest właśnie kończony. Za dwa miesiące powinny ruszyć pierwsze odwierty wydobywcze, z których będziemy już wydobywać gaz" - powiedział Hussain. Jak podkreślił, eksploatacja gazu niekonwencjonalnego ma uzupełnić pakistańskie rezerwy energetyczne i być alternatywą dla ropy.

"Gaz niekonwencjonalny, znaleziony przez PGNiG na pakistańskiej koncesji spółki to pierwszy taki gaz w Pakistanie" - zaznaczył. Minister podkreślił jednak, że trudno oszacować, ile polska spółka będzie mogła wydobyć, bo PGNiG dysponuje tylko częścią udziałów w tej koncesji.

Asim Hussain zwrócił uwagę na perspektywy współpracy Polski i Pakistanu w zakresie wydobycia tego surowca. "Chcemy powołać wspólny zespół, który zajmie się gazem niekonwencjonalnym i technologią jego wydobycia, bo dla obu krajów są to rzeczy nowe" - mówił. Kwestia poszukiwań i wydobycia gazu niekonwencjonalnego była głównym tematem rozmów Hussaina w Polsce.

niezalezna.pl/14919-pakistan-polacy-odnalezli-gaz-lupkowy

A ja się pytam matolego premiera - Od kiedy w Polsce ruszy eksploatacja złóż gazu łupkowego na skalę przemysłową?

-
2011/08/21 12:56:05
Czy to znaczy, że należy zapomnieć o rozliczeniu okresu komunizmu, winnych smolenskiej katastrofy i rozwalenia śledztw, które rozpoczęło CBA - mściwa jestem? Nie, kiedy patrzę na kolejne umorzenia zastanawiam się czy wystarczy mi gwarancja, że to więcej się nie powtórzy i kto jest w stanie dzisiaj dać mi taką gwarancję? Czy jest szansa na dekomunizację Polski dzisiaj? Jest jeszcze na to szansa czy to już mrzonka? Dziwnie bardzo mi na tym zależy:( Kwaśniewski w mediach jako gwiazda jest naszą porażką.
Pewnie znowu coś nie zrozumiałam, ale wiem, że mi wybaczycie.

@Prawdziwy.starypiernik
Jeszcze nie szukałam:), pozdrawiam Wszystkich niedzielnie!
-
2011/08/21 13:06:58
Witam Czytaczy i Dyskutantów!
@lexie2010 - witam!
Nie chodzi o zapomnienie, ani przebaczenie. Przebaczyć można jeśli winny okaże skruchę. Chodzi o to, żeby zemsta nie była celem samym w sobie. I żeby nie była celem nadrzędnym. I jeszcze, żeby nie odkładano jej na później. Odkładamy to już ponad 20 lat. Nie można też mówić, że zostawiamy to historii. Historia ma trochę inne zadania do spełnienia.
-
2011/08/21 13:10:03
Witam all Kataryniarzy minus %$&#!!! (autocenzura) ;)

Wybory wyborami ale ma Tole nie ustaje w ratowaniu swojego siedzenia...
pytanie czy mu sie uda? jak mu sie uda to bedzie PO Polsce...

freepl.info/674-tusks-buoyant-counterattack
-
2011/08/21 13:12:49
@Obibok - witam !
Mówiłem wielokrotnie, że więcej tu czytających niż piszących. Mnie to nie dziwi. Czytam inne fora i jest zasadnicza różnica. Tu można przeczytać ciekawe opinie i znaleźć ciekawe sznurki. Parę trolli też spełnia swoją rolę, folkloru.
To nie pierwszy przypadek, kiedy nasze opinie są przenoszone na pierwszy plan. Możemy być tylko z tego zadowoleni, ze nie zajmujemy się biciem piany.
-
2011/08/21 13:15:07
@ Lexie2010

O to czy mozna przebaczyc mordercom i oprawcom musisz zapytac ludzi i rodziny ktorych bezposrednio ten zbrodniczy system dotknal i wciaz dotyka, oni ci odpowiedza...

''zaiste nie w naszej mocy przebaczac w imieniu tych co zostali zdradzeni o swicie''...
-
2011/08/21 13:16:18
@wsi24.real - witaj!
Wskazane źródło nie podaje żadnych nowych informacji. To wersja anglojęzyczna GP.
-
2011/08/21 13:23:10
@Starypierniku

Tak masz racje, zwykle najpierw przegladam ten portal, a nie zauwazylem odpowiednika na GP wiec zalinkowalem te wersje.
Sorki all.
-
2011/08/21 13:24:31
W dyskusji na temat, czy dyskutować z Donkiem trzeba wziąć pod uwagę i to

"Wystąpienie Tuska z propozycją debat było: 1. Przykryciem innym tematem konwencji PIS, aby "gadano" w mediach o Tusku, a nie programie PIS 2. Wiarą Tuska, że w debacie z Kaczyńskim "rozjedzie" go jak w 2007 roku 3. Pokazanie Polsce jak to on martwi się o Polskę, gdy wstrętna opozycja tylko na Polskę pluję i szmaci ją Tusk popełnił błąd. Proponując taką debatę tylko PIS. Zapomniał, że SLD może nie ma wiele do powiedzenia w sprawach gospodarczych, a cały progrma tzw. formacji lewicowej to było dotąd wspieranie pederastów. Ale SLD pominięte stanie się teraz głównym atakującym PO i Rząd. A mialo być tak pięknie, ośmieszenie PIS w debatach i przeczołganie SLD do PO. Kalisz pierwszy był gotowy dać się pokroić przez Tuska w imię walki z PIS. A teraz TUSK i PO będą mieli - "Ryszarda Lwie Serce"
21 sierpnia 2011 09:23 były członek PPS "


To wypowiedź internauty stąd
wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Tusk-nie-ma-chleba-chce-igrzysk-czy-bedzie-debata-PO-PiS-?page=1#commentsBegin
-
2011/08/21 13:27:12
@WSI24.Real

Witaj!
Zaiste masz całkowitą rację. Amen!
-
2011/08/21 13:30:57
@Starypierniku

Punk No.1 for sure 100% i PO trochu z calej POzostalej reszty ;)
-
2011/08/21 13:31:25
W uzupełnieniu mój komentarz

Tusk w sposób niezamierzony /zamierzony?/ wywołał burzę /raczej nie w szklance wody/. Pozostałe partie poczuły się urażone, czy wręcz obrażone. Na razie dał temu wyraz Kalisz. Model amerykański to przejaw megalomanii Donaldinia.
My mamy problem niezdecydowanych, którzy w przypływie wściekłości pójdą i oddadzą swój głos.
Na kogo?
No właśnie!

p.s. A to co najmniej 40% potencjalnego elektoratu!
;((((

-
2011/08/21 13:39:09
@Starypierniku

Wspomniane przez ciebie 40% ( o ile rusza 4litery od plasmy i pifka) moze nie chciec oddac glosu na POsluszna kremlowi partyje, ale moze oddac glos przeciwko PiS-owi i o TO ma Tole czochra swoja nieuczesana od dluzszego czasu...;)
-
2011/08/21 13:40:14
@Obiboku
Witaj!

AMEN!
-
2011/08/21 13:52:20
@Starypiernik

Wczoraj poruszyłem sprawę wykolejonego dyktatora, który siebie nazywa radnym, tak jak i ustawa, który "całym sobom bendzie mężnie " bronił budżetu miasta by wystarczyło na ich bankieciki,bo to jest jego jedyny cel społecznej misji.
Najgorsze w tym wszystkim było to, że on prosty radny nie pełniący jakiejkolwiek poza tym funkcji zaczął akurat dokazywać przede mną.
Nie wiedziałem czy mam się zlitować i zamilknąć czy go porządnie zrugać wskazując jakiś spokojny kąt gdzie mógłby bezboleśnie pomyśleć nad swoimi przywarami nabytymi ze szklanej i papierowej propagandy.
To był radny z bieżącej kadencji, którego pycha wypchnęła akurat przede mną z jego plastikowo - gumowej skóry.
Na początku go słuchałem ze zdziwieniem do pewnego momentu, bo gdy przekroczył rubikon sprowadziłem go na ziemię wraz z jego kolegami, którzy też wyjaśnili pyszałkowi z kim acz ma przyjemność lub nie dyskutować.
@Starypierniku jeśli większość z obecnych radnych Gdańska ma tak "szeroką" wiedzę społeczną, ekonomiczną, organizacyjną jak ten mój młody wczorajszy adwersarz, to jestem przerażony i zaniepokojony o przyszłość nie tylko Gdańska ale i Polski, Nas Polaków.
Chyba ta doktryna Tuska o pilnej eutanazji balastu (rencistów, emerytów i innych podopiecznych z przyczyn losowych), którzy według tego matoła niszczą polski budżet państwa, a który on ze swoją bandą wydałby na inne ciekawsze i przyjemniejsze cele nie jest przypadkowym chlapnięciem ozorem
Bo jeśli podczas pogrzebu nawet radny zaczyna od składania nie kondolencji rodzinie i najbliższych, a od życzeń, posłanka Mucha zabroniłaby wizyt u lekarzy ludziom PO ....., a nawet rozmawiania i oczekiwania na rejestrację za wieczne nigdy za życia, to to nie jest już śmieszne.
Tak czynią tylko i wyłącznie totalitarne rządy i zarządcy niewolników, których eksterminuje się po ustaniu możliwości świadczenia pracy na ich rzecz przez tychże zniewolonych ludzi.
To jest prosta droga do rzezi, podobnej do Hutu i Tutsi w Rwandzie i jej okolicy, bo nie zapominajmy o tym, że ta rzeź kierowana i sterowana przez zbrodniarzy zwących się politykami przekroczyła granicę Rwandy.

-
2011/08/21 13:53:01
@wsi24.real
Wiarę w cuda zostawiam innym.
Jest duża szansa, że w tym roku część z tych niezdecydowanych zagłosuje. Właśnie przeciw, a nie za kim!
W obecnym układzie przysporzy to procentów jednej z opcji, które są na scenie politycznej.
Pytanie, czy wygeneruje to nowy układ? Tu nie może być miejsca na przypadek. Zresztą, ja w przypadki nie wierzę. Przypadkowi zawsze ktoś pomaga. Jeśli robi to zręcznie, na pierwszy rzut oka tego nie widać!
-
2011/08/21 13:55:48
@Wsi24.real
Rodziny nie mają szans w starciu z machiną sądową, komunistyczne zbrodnie powinny być ścigane z urzędu. Kogo do dzisiaj skazano? Chciałabym zapytać Kamińskiego czy sobie odpuścił? Uciekam już:) wiem, wiem teraz trzeba tak prowadzić kampanię żeby nikogo nie wystraszyć, ale czasy.
Piękny dzień wybiorę się do stadniny konie to wspaniałe zwierzęta.
-
2011/08/21 13:56:32
@Obibok
Dlatego ponawiam pytanie
Czy jeszcze jest czas na bunt przeciwko tej rzeczywistości?
-
2011/08/21 14:00:57
Dodam SKUTECZNY ;)
-
2011/08/21 14:22:31
Czy to nie brzmi nazbyt szumnie?

Czy to nie jest kolejna zasłona dymna?

Czy to nie jest kolejne przegrupowanie ludzi z Nocnej zmiany?

Czy ponownie mam usłyszeć, że rozkradzione mienie ogólnospołeczne to jest cena transformacji i powinno być darowane jego złodziejom tak jak mafii pruszkowskiej?

Otóż ja mówię NIE!

Zagrabione mienie ogólnospołeczne musi wrócić wraz z pożytkami do Polaków i Polski, a jego złodzieje i paserzy do cel i do ciężkich robót by mieli szansę odpokutować za swoje grzechy wyrządone Narodowi polskiemu

Kolejne hasła bez pokrycia, które mają ogłupić Polaków do końca podobnie jak tzw. rządy fachowców pokroju Olechowskich, Belek, Kołodków, Rostowskich, Gradów, Kopaczy, Grabarzy, Burych i ryżych (chyba, że od picia gorzały na krzywy ryj).

"PiS stawia na ekspertów"

Wygląda na to, że stawia na nowo starych ekspertów po lifcie.
Nowe stare twarze ukryte pod pudrem ze starą facjatą pod nim.
Jak czytam "ekspert Centrum im.Adama Smitha" to nie tylko zapala się czerwona lampka ale włącza się też natychmiast przeraźliwy sygnał dźwiękowy.
Czy to oby nie PO Nocnej Zmianie? "W latach 19921993 doradca rządowy ds. polityki społecznej. " oraz "W latach 19922002 była członkiem i wiceprzewodniczącą Rady Społeczno-Ekonomicznej przy Rządowym Centrum Studiów Strategicznych."
Tu jak widać chodzi tylko i li o dorwanie się do koryta samych swoich i tyle mam do napisania na taką politykę niby naprawy Polski.

Kolejna dziatwa TW Bolków chce być konserwatorem i kontynuatorem okrągłostołowej i wiekuistej okupacji Polski.

Czy można budując nowy solidny dom zaadaptować spróchniała i zgniłą szopę?

PS
Proponuję prześwietlić te "nowe" twarze tych nowych starych "ekspertów" od koryta i czy nie za długo już z niego żrą pozostawiając PO sobie jedynie stertę swoich odchodów, które My musimy PO nich tylko sprzątać na swój koszt.
-
2011/08/21 14:28:00
@Obibok
Nie uważam za mądre wdawanie się w szczegółowe dysputy nt. co zrobimy jak wygramy wybory? Najpierw trzeba wygrać. Teraz nie wolno dawać PO amunicji wyborczej.

Moje hasło: nie wierzmy rudemu!!!
-
2011/08/21 14:32:23
Poza tym lewica nie jest dzisiaj jeszcze groźna.
Ale to nie znaczy, że mamy ją lekceważyć. Oni stoją w przedpokoju i przebierają z niecierpliwością nóżkami wierząc, że ich czas nadchodzi. Zawrą pakt nawet z diabłem!
A cóż dopiero z PO!
Znowu!

-
2011/08/21 14:36:02
Tymczasem rudy robi nową specjalność. Wczoraj wlazł jak diabeł w credo w konwencję PiS. Dzisiaj powtórzyli to wobec SLD. Jaki będzie efekt?

A Napieralski robi dobrą minę do złej gry. Same sukcesy. Tylko dlaczego mu tylu ludzi odeszło i odchodzi nadal?
Wybaczcie im, bo nie wiedzą co czynią?
-
2011/08/21 14:44:45
Czy rzeczniczka sztabu PO Małgorzata Kidawa-Błońska szarga swoje nazwisko, czy jego już nie musi ona bardziej szargać, bo mit jej przodków jest emanacją jej samej?
-
2011/08/21 14:47:30
@Starypiernik

Chciałbym wiedzieć ponad wszystko ile cukru jest w cukrze, a ile dziegciu w miodzie, a ile użyźniających ziemię polską odchodów nijakich.
-
2011/08/21 14:52:38
Słucham wystąpienia Napieralskiego. Niezły ubaw.
Obiecuje wszystko. Co mu szkodzi.
Dobrze wie, że nie będzie musiał tego spełnić.
i to jest piękne :o)
-
2011/08/21 14:54:33
Skończył.
Teraz następuje jego pacyfikacja przez prof. Domańskiego.
-
2011/08/21 14:59:24
Po wczorajszych rozmowach, wiem, że to co dzieje się tu w kampanii wyborczej nie może napawać optymizmem.

Bo ja chcę lub bo ja muszę to według mnie zbyt mało by wygrać cokolwiek.

Do zaprzęgu pociągowego zaprzęga się zdrowe i dorodne konie, a nie wierzgające źrebaki czy źrebne kobyły, to wie każdy dobry gospodarz.
Dobra dotychczasowa znajomość, zasługi, przyjaźń w polityce kończą się tak jak ze szpakiem, borsukiem czy meszką i temu podobnym obornikiem.
To jest tak jak ktoś za kogoś ręczy, ręczy i jęczy.
JK przekonał się o tym już nieraz i dalej wchodzi w brud tej samej bagnistej rzeki, która go i tym razem wciągnie w swoje bagienne odmęty.
-
2011/08/21 15:04:47
@Obibok
O co więc mamy walczyć skoro wiadomo czym to się skończy?
-
2011/08/21 15:10:15
@Starypiernik, bo tylko my tu prawimy o pryncypiach jak my to widzimy.
Z tymi co wczoraj rozmawiałem na temat wyborów podchodzą to nich całkiem inaczej.
Tam przede wszystkim dominuje tematyka kto kogo wykiwa, kto komu i gdzie odbierze głosy, a rzecz dotyczy właśnie nie PO lecz PiS.
-
2011/08/21 15:20:14
@Obibok
Dla mnie to nic nowego. Nie mam bieżącego kontaktu z tymi ludźmi, ale moje doświadczenie życiowe podpowiada, że dokładnie tak jest.
Pocieszam się, że w innych partiach i ugrupowaniach jest identycznie.
Widocznie jest to prawidłowość.
-
2011/08/21 15:52:38
Spójrzmy na to wszystko z innej strony.
PO przegra. Czy Donaldinio zostanie wtedy wysadzony z fotela prezesa? Jeśli tak to jaka będzie dla niego nagroda pocieszenia? Posadka w strukturach UE? Traktuję to jako pewnik. Przykładów z przeszłości nie brak.
Dzisiaj bardziej zasadne jest zastanawianie się kto z kim po wyborach? Znowu pawlaki będą rozdawać karty?
-
2011/08/21 15:54:04
@Starypiernik

Znam to z autopsji i od podszewki.
Może innym razem o tym napisze, jak to jeden kandydat zrywał plakaty drugiemu kandydatowi z tej samej partyjnej listy wyborczej.
Jak jeden drugiego okradał doprowadzając przy okazji za około tysiąc złotych do kompromitacji całej listy i pomimo wysokich sondaży przedwyborczych nie zdobycia ani jednego mandatu.

-
2011/08/21 15:55:55
Jeśli tysiąc złoty był wystarczającą POkusą, to .......
-
2011/08/21 15:58:31
Wszystko odbywa się według tego co się dzieje z naszymi siatkarkami na turnieju WGP. Przed meczem z Dominikaną: jak wygramy, to gramy w finale . Po meczu: trzeba wygrać z Chinami. Po meczu - do domu!!!
:o((((
-
2011/08/21 16:01:00
Same dobre chęci to ciut za mało.
Podobno droga do piekła wybrukowana jest dobrymi chęciami.

p.s. Czy to prawda? Nie wiem. Nie bylem tam.
Jeszcze ;))))
-
2011/08/21 16:05:25
@Obibok
Co byśmy nie powiedzieli, to widać gołym okiem, że to wszystko jest chore do szpiku kości. Na listy trafiają wszelkiej maści lanserzy. To wyścig przypadków. Tam nie ma miejsca na wartość merytoryczną. O wartościach moralnych i etyce nie wspomnę.
Czego więc oczekiwać?
Ten świat nie jest dla idealistów :((((

-
2011/08/21 16:10:33
Jeśli do tego dodamy dyscyplinę partyjną, to okazuje się, że posłowie, senatorowie, radni wszelkiej maści, stanowią mierzwę na której liczy się tylko jeden. On!
Po co więc wybory? Skoro wszystko z góry wiadomo?
Może lepiej zaoszczędzić i wydać pieniądze na tych, którzy ich naprawdę potrzebują?

-
2011/08/21 16:17:17
@Starypiernik

Znany nam chyba wszystkim aktor śp. Stanisław Michalski pewnego razu uczestniczył na rzecz kampanii wyborczej naszego komitetu wyborczego.
Po tym jak dowiedzieliśmy się o oszustwie i złodziejstwie kandydatów z tej listy razu ze śp. Stanisław Michalski zakończyliśmy karierę polityczną pewnej grupie złodziei, ogłaszając powody rezygnacji publicznie przed wyborcami w czasie trwania festynu.
Chociaż próbowali dalej w każdej kolejnej kampanii wyborczej, w ostatniej samorządowej jeden nawet kandydował na prezydenta Gdańska.
Ze śp. Stanisławem Michalskim dałem im wówczas publicznie takie gorące pieczone kartofle, które ich parzą do dziś.
Chociaż one i mnie parzą, to ja to jednak traktuje jako moją pokutę za zadawanie się wówczas z tymi szubrawcami i oszustami.

PS
Czy ktokolwiek o tym słyszał lub czytał? Założę się z każdym i obstawiam już teraz, że NIE!
-
2011/08/21 16:20:49
@Obibok
A niby w czym? W mediach są tylko przekazy pozytywne :))))))))))))))))))))))))))))))))))
-
2011/08/21 16:33:15
Uważam, że większość partii politycznych dziś funkcjonujących w Polsce, a w szczególności dziś rządzące lub uczestniczące w ustawkach sejmowych na szkodę Polski i Polaków wykonując dyktat unijny i tzw. dyscyplinie partyjnej - kwalifikują się pod wiele artykułów Kodeksu karnego jako zorganizowane grupy przestępcze i tajne związki przestępcze.
Swoją nadgorliwością i swoim zaprzaństwem już prześcignęli towarzyszy z PZPR, ZSL, SD,PAX razem wziętych w służbie obcych interesów.
-
2011/08/21 16:37:10
Tylko kto postawi zarzuty?
Kto i kiedy osądzi?
Jaka miałaby być kara?
-
2011/08/21 16:38:26
Regułą od początku świata jest to, że nawet największy i najdoskonalszy łgarz czasem prawdę powie gdy Bóg raczy dać mu szansę i choć na chwilę przywrócić rozum.

- Gdy widzę, że w sondażach mamy 15 proc. przewagi nad PiS, to mi się robi zimno. To nieprawda, w rzeczywistości prowadzimy o parę punktów - mówi w rozmowie z Newsweekiem marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10147423,Wybory_2011__Schetyna__Mamy_tylko_kilka_punktow_przewagi.html


-
2011/08/21 16:39:51
PO wyborach będzie jeden czerwony wór podobny do PRL, PO i POkomusze przystawki.
-
2011/08/21 16:41:31
PSL bardzo szybko wrócił do korzeni satelity PZPR czyli ZSL, bo już w czerwcu 1992 roku.
-
2011/08/21 16:44:02
Schetyna znalazł klasyczny sposób na przedłużenie swojego bytu politycznego.
Jestem świnią, ale się z tym nie kryję po kątach.
A wy o tym wiecie.
-
2011/08/21 17:25:34
POtwornie zawiedzeni są dotychczasowi wyborcy Partii Oszustów.
Narzekają na niespełnione obietnice obniżenia POdatków do skali PO 15% każdy.

Narzekają bez POwodu, wszak wkrótce POza pierwszą liczbą wszystko przynajmniej w VAT będzie się zgadać.
Ciągle narzekają i nie raczą nawet zauważyć, że:
1. Było już wszystko PO 4 złotych.
2. Było już wszystko PO 5 złotych.
3. Będzie PO 6, 7, 8, 9 czy PO 10 złotych, które też będzie szkodliwe na wzrok, bo lemingi nawet reszty nie zobaczą, a w tej liczbie i Bogu ducha winni i My

POdatki?

POdatki jak to POdatki - frycowe dla naiwnych.
-
2011/08/21 17:31:32
Schetyna kreuje się nam na mężyka oPatrznOści.

Polaków nie interesują podpisane umowy na budowę dróg. Interesują ich konkrety, a na razie mają przed oczami ogromny plac budowy. Natomiast 8 tys. km dróg lokalnych zbudowanych we współpracy z samorządami za czasów, gdy kierowałem MSWiA, to przykład tego, co udało się zrobić od początku do końca - mówi.

(...)

Marszałek Sejmu krytycznie mówi o sytuacji polskiego wojska. - Dużo zaniechań. Brak twardej ręki. Brak egzekwowania decyzji. Najbardziej zasmuciło mnie to, że nie wyciągnięto wniosków po katastrofie casy w 2008 r. Kiedy obejmowałem MSWiA, na wiceministrów powołałem sprawnych ludzi, którzy kierowali poszczególnymi projektami. Może tego zabrakło w MON?

-
2011/08/21 17:39:01
Chyba za Schetyną stoi sowi układ z ruskiej wsi.
-
2011/08/21 17:41:39
Dawno, dawno temu, kiedy byłem małym chłopcem który nie wiedział jeszcze gdzie Rzym, a gdzie Krym, gdzie PiS, a gdzie PO, było inaczej.

A jak? A tak: gdy jakiś wstrętny bachor darł mordę w szkole i nie mógł usiedzieć na miejscu, był po prostu wstrętnym bachorem drącym mordę w szkole i nie mogącym usiedzieć na miejscu.

Ale to minęło. Dziś taki osobnik jest ofiarą ADHD.

Moda na komplikowanie tego co proste poprzez "językową nobilitację" błyskawicznie objęła także inne dziedziny życia. Kiedyś na przykład łażenie z kijem po lesie było zwykłym szwendaniem się po lesie, a dziś to "nordic walking". Dawniej wyprowadzanie psa na spacer nie było niczym więcej. Dziś to już "dog trekking".

Jak dowiedziałem się z pism kolorowych, nawet pływanie na kawałku drewna z wiosłem już ma swoją nowa, nobilitującą i światową nazwę: "paddle boarding".

Ponieważ zawsze lepiej jest wyjść przyszłości naprzeciw, zamiast dać się jej złapać ze spuszczonymi spodniami, niczym minister Hall w "Super Expressie", postanowiłem przygotować na zapas kilka terminów, które - jak się spodziewam - mogą wkrótce wejść do powszechnego użytku.

Oto one:

wyrzucanie śmieci - trash handling

robienie zakupów - stuff taking

powrót do sklepu po zakupy, których zapomniało się zrobić za pierwszym razem - znów taking

spadek zaufania do rządu - trust downing

spadek zaufania do premiera - Tusk downing

Aleje Ujazdowskie - Downing Street

kampania wyborcza - voter boarding

kiepski wynik w wyborach - voice-over


www.rp.pl/artykul/9133,704563-Piotr-Gociek--Tusk-na-Downing-Street-i-obwiesie-w-lesie.html
-
2011/08/21 17:47:31
POLECAM.

Nasze dzieje nie wyglądały tak, że naród był zawsze jeden i opierał się zaborcom czy okupantom. Nasze dzieje wyglądały tak, że od tego narodu stale odłupywane były mniejsze i większe drzazgi. I niejednokrotnie wydawało się, że się naród dzieli ale nie, zawsze się okazywało, że naród jest po jednej stronie, a po drugiej tylko ci, którzy już nim dłużej być nie chcieli. Nie pamiętamy o nich, bo skoro się od korzeni poodrywali, nie miał kto pamiętać. Być może to zresztą godziwa cena za życie wygodne i pozbawione tych mąk, na jakie naraża człowieka bycie Polakiem; nie mój problem.

www.rp.pl/artykul/9133,704343-Subotnik-Ziemkiewicza--Co-zrobic-z-Wajda.html

-
2011/08/21 17:54:44
@Obibok
W przypadku Schetyny obstawiam jednak układ wrocławski :)
To działa ;)

-
2011/08/21 17:56:08
Co nie wyklucza joint venture :(
-
2011/08/21 18:04:04
Układ wrocławski to jest stasio - wsiowy układ z Petelicki włącznie.
-
2011/08/21 18:05:21
No i ...
-
2011/08/21 18:07:02
Przeciek z sms o smoleńsku, o którym tak się rozpisywał się i ślinił Petelicki był od Schetyny, a przynajmniej ja taki bym obstawiał zakład.
Proszę zwrócić uwagę, że ten "konflikt" rozgrywa się międzu dwoma ośrodkami agentury STASI - trójmiejskiej i wrocławskiej, a zwornikiem ich obu jest ruskie GRU.
-
2011/08/21 18:08:37
Może i niemiecki wywiad próbować swoich sił mając wszystkie akta siatki STASI w Polsce.
-
2011/08/21 18:10:24
Dziś ma Tole ma dwa parasole nad swoim łbem, a czy będzie je miał PO wyborach?
-
2011/08/21 18:12:06
Dwa parasole powodują, że z obydwu leci na łeb :)))))
-
2011/08/21 18:13:19
Uważam, że Putin ogra Merkel, bo innych graczy nie zauważam w zasięgu europejskiego widnokręgu.
Putin wszystkich pozostałych narcyzów już nie traktuje na poważnie, to są jego matrioszki i kukiełki.
-
2011/08/21 18:14:14
BND, jeśli pracuje prawidłowo, musi działać u nas. Zresztą, kto im przeszkodzi, jeśli jesteśmy wśród przyjaciół, którzy otaczają nas zewsząd?
Może jestem w błędzie :(
-
2011/08/21 18:15:32
Putin ma ułatwione zadanie, bo Zachód ciągle wierzy w to co mówi, a nie patrzy na to co robi ;)
-
2011/08/21 18:21:01
Być może w "cywilizowanej" zachodniej jewropie ślub z łóżkową turystką to już nie jest dziś mezalians, a poprawność i tolerancja?
O nie, bo na pewno jeszcze nie dziś i nie w Rosji Putina i jego dyplomacji, służ specjalnych, które wiedzą ile szklanek wody wypiła ta panienka w każdym łóżku nim weszła na prezydenckie salony.
Wszelkie informacje tzw. wrażliwe są na wagę złota dla każdej dobrej służby specjalnej, o Bruni też.
-
2011/08/21 18:30:02
A kim naprawdę jest Sarko? W czym jest od niej lepszy?
-
2011/08/21 18:32:50
Nie chcę pisać w czym ona jest lepsza od szkraba na koturnach, wiem natomiast, że on jest lepszy od niej w BI lizaniu tyłków.
-
2011/08/21 18:38:36
POdobnie jak wł0ski 'ogier", może już tylko POlizać i POpatrzeć na innych, których zaprasza do swoich POsiadłości.
Ten "ogier" to nawet bał się POprosić magnata ruskiego by nie zasłaniał widoków i nie tarasował drogi morskiej w Wenecji.
Te wszystkie jewropejskie makarono-żabojadzie fagasy są niczym ma Tole, bo radzi są i cieszą się z tego, że nikt ich jeszcze nie bije, a jedynie POklepuje "przyjaźnie".
-
2011/08/21 18:39:00
Mnie kiedyś bawili ci, którzy nazywali braci Kaczyńskich kurduplami. Zapominali, że Sarkozy, Berlusconi i Miedwiediew mogą się licytować, który i o ile jest wyższy.
Wszyscy poniżej 1,6 metra.
-
2011/08/21 18:48:19
Putin POdskoczył najwyżej z tej całej sfory "gigantów".
-
2011/08/21 18:50:13
Lenin widocznie zadbał o nie rozdawanie wzrostu swoim następcom i zadekretował ich max wzrost.
-
2011/08/21 18:59:08
Kutz: RAŚ? Ślązacy mają prawo myśleć trochę inaczej

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10148398,Kutz__RAS__Slazacy_maja_prawo_myslec_troche_inaczej.html

Taaakkk kuc, tylko niech nie zapominają brać na czas żelaznej i obowiązkowej porcji niemieckich psychotropów, bo polskie jak widać im bardzo szkodzą.
-
2011/08/21 19:03:39
A swoją drogą, to mam pytanie do tego ślomskiego kuca.

RAŚ. Czy wypełnił on już swoją osobistą deklarację do wł0skiej rzeźni koni?

Na razie tylko RAŚ i niech na ten RAŚ mi odpowie.

-
2011/08/21 19:23:09
Prototyp rosyjskiego myśliwca piątej generacji T-50 w niedzielę nie zdołał wznieść się w powietrze podczas 10. Międzynarodowego Salonu Lotniczego i Kosmicznego MAKS-2011 na lotnisku Żukowski, ok. 40 km na południowy wschód od Moskwy.

niezalezna.pl/14928-falstart-prototypu-rosyjskiego-mysliwca

Oni niech budują sobie myśliwce, a my dużo tańsze i wysoko latające pociski rakietowe, które będą widziały takie "cacka" jak T-50.
-
2011/08/21 19:28:14
Przedstawiciele Ambasady Gruzji w Polsce i Stowarzyszenia "Most do Gruzji" w imieniu pierwszej damy Gruzji Sandry Roelofs złożyli w niedzielę kwiaty na sarkofagu tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

21 sierpnia to dzień urodzin Marii Kaczyńskiej. Przed południem kwiaty w imieniu córki pary prezydenckiej Marty Kaczyńskiej, jej męża i córek oraz brata prezydentowej Konrada Mackiewicza złożył w krypcie Katedry na Wawelu były minister w Kancelarii Prezydenta RP, a obecnie krakowski radny Andrzej Duda.

"Znałem panią prezydentową. Miałem wielokrotnie zaszczyt towarzyszyć jej w różnych miejscach. Była wspaniałą kobietą. Staramy się, by zawsze w dniu urodzin pana prezydenta i pani prezydentowej były tu kwiaty" - powiedział PAP Duda.

Po południu na Wawel przybyła delegacja gruzińska, by w imieniu pierwszej damy Sandry Roelofs złożyć kwiaty dla Marii Kaczyńskiej, którą żona prezydenta Gruzji uważała za swoją przyjaciółkę.

niezalezna.pl/14929-rocznica-urodzin-marii-kaczynskiej

-
2011/08/21 19:34:59
Jak chce żyć SLD?

niezalezna.pl/14936-jak-chce-zyc-sld

Głosujcie na SLD, a będą refundowane sztuczne waginy i wibratory, do programu lekcji wuefu zostaną wprowadzone nowoczesne techniki walenia horse, ślub będzie można zawrzeć z orangutanem, a zamiast kościołów postawimy sobie Stonehenge.
- Czy jak tam się to zowie?
-
2011/08/21 19:43:21
Opozycyjnych białoruskich działaczy politycznych denuncjują i aresztują, a tu proszę opieka i raban w sprawie oszustów wszczynają.
Czy swój POznał swego z branży?

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10148656,Anna_Komorowska_interweniuje_ws__aresztowanej_Bialorusinki.html
-
2011/08/21 19:53:19
@Obibok
Mnie się wydaje, że ta sprawa uległa po prostu przedawnieniu. Może się mylę.
Bardziej chodzi o przedstawienie "charytatywnej" działalności pani Bulowej.
-
2011/08/21 19:56:52
@Starypiernik

Coś o tym o czym pisałem od paru lat.Bo trudno jest pisać o tym ścierwie kimś.

niepoprawni.pl/blog/4822/g-n-i-d

-
2011/08/21 19:59:43
PS
Krakowiankę zapraszam też do lektury, bo wszystkie takie wpisy zazwyczaj mają krótki żywot.
-
2011/08/21 20:11:48
Zapomniałem o Dudzie, obecnym przewodniczącym rozwódki S, który podobnie jak konfabulator Borowczak załapał się na służbę na Bliskim Wschodzie.
O tym napisałem w swoje autorskiej notce pod swoim nickie obibok...... na niepoprawnych w ubiegłym roku, a link tu podawałem wcześniej.
Jedni na wzgórzach Golan, inni na wzgórzach i piaskach Synaju, a jeszcze inni na złotych piaskach w Bułgarii szykowali się do objęcia ról działaczy związkowych w związku, który jeszcze wówczas nie istniał.
Był za to w planach i na deskach projektowych spec planistów i na szkoleniach konstruktywnej opozycji.
-
2011/08/21 20:31:16
kresy24.pl/showNews/news_id/17620/

-
2011/08/21 21:45:11
TOWARZYSZ SZMACIAK NA WIZJI.

Publika czeka na debaty. Dziennikarskie tuzy już rozgrzane. Dawac nam tu cichutką Szydło niech ja Vincent rozwali, medialnie ośmieszy, bo Vincent wie co to ironia, dramatyczny gest, a pani Beata chociaż vice prezes to taka skromniutka z przetraconym głosem. Szałamacha, ten nowy przyszły narybek pisowski tez skromnie w studio przesiaduje. A gdy chce coś powiedziec to palce do góry unosi - jak uczniak. Przy nim Kalisz to istny Bóg elokwencji.
Ale nie ten Bóg stary i siwy, ale ten młody jurny pół człowiek a pół byk z platformy.
No i na koniec sam prezes Kaczyński. Powiedzmy sobie szczerze - ciamka i zbyt się krzywi w telewizorze. Mówi zbyt długo i brakuje mu daru boskiej puenty. Przy nim Tusk to jak atleta wszelakiej dialektyki i dysputy. Poza tym ten Tusk ma dar przekonania wszystkich do wszystkiego. Ot taki dar z nieba.

Wiec raczej czarno widzę te wszystkie debaty. Raczej PIS przegra. A wygra PO.
PO ta partia pięknych wygadanych szmaciaków na wizji. Ale chociaż będzie jedna korzysc. Oprócz długów i upadku państwa, Polacy na koniec zafundują sobie piękną debatę


-
2011/08/21 21:52:26
I still remember the piano
Playing the same old melodies
The late-night crowd
Was wild and loud
But then a shot
Outside the bar-room.
And then I saw you for the first time
The way you stepped out of the dark
Up to the bar
Said: Here we are
Whiskey for me,
For you Tequila
The devil send you to Lorado
Because he knew that I was there
A man with such a face
In such a lonesome place
Can only be a desperado
The devil send you to Lorado
Because he knew that I was there
And when I heard you'd stay
I felt right away
Youd shake my life
Like a tornado
I still remember the piano
Playing a different melody
You won at cards
You won at darts
Left all the men without a dollar
And now you gotta leave Lorado
They want you out of here by noon
Oh, I can tell
Im in a spell
So here we go to Amarillo..
www.youtube.com/watch?v=nb61Z58WzrU&feature=player_embedded
The Devil Send You To Laredo
Diabelska gorąca miłość! Halowa już ćwiczy. Zaczęła od leżanki. Która następna?
-
2011/08/21 21:56:53
@gor-al1
Congratiulations :)
-
2011/08/21 22:00:51
Tak nawet abstynenta przekona, ze Whiskey for me,
For you Tequila!
-
2011/08/21 22:03:41
@gor-al1
I like it!
-
2011/08/21 22:04:08
Na początku było słowo a na końcu będzie debata. I wtedy my wszyscy zasiądziemy na tych swoich kanapach i fotelach i patrzec bedziemy na telewizor. I taki będzie nasz koniec świata. A przynajmniej tej cześci Europy. Już nie trzesienie ziemi, już nie powódz, już nie planetoida zmierzająca w kierunku Warszawy ale Debata. I kiedy ta debata się skończy, to wtedy wszystko już będziemy wiedzieli. I te wszystkie słowa wypowiedziane a raczej nie wypowiedziane staną się ciałem. I wtedy nastanie noc. A przynajmniej koniec programu telewizyjnego. Czyli taka gasnąca kropka.
-
2011/08/21 22:04:20
@prawdziwy.starypiernik
wazzzz upppp ... thanks ;) - congratulations.... but for what?
-
2011/08/21 22:06:18
@prawdziwy.starypiernik
i like it toooooooo.... ale wolę naszą
śliwowicę i tylko kłopot tornado czy HALLny hmmmmm
-
2011/08/21 22:07:05
@marek.29
Czy debaty maja być zamiast? Kto się jeszcze na to nabierze?
-
2011/08/21 22:07:21
@Marku
Debata to nie będzie koniec. Potem będą w studio eksperci - gdyby ktoś czegoś nie zrozumiał tak jak powinien:))
-
2011/08/21 22:10:38
Polska w budowie
Piarowcy wypiły i wypiały, a p. Premier wykukurykał: Polska w budowie !
-
2011/08/21 22:11:26
@gor-al1
For very fine music and singers:)
I like śliwowica too :))))
-
2011/08/21 22:12:38
@gor-al1
Halny, may be. Why not?
-
2011/08/21 22:16:08
No to teraz już wszystko wiadomo! Jaki majster taka budowa! Na dziko bez pozwolenie, wz, bez ładu przestrzennego, bez warunków techniczno-budowlanych. Grozi rozbiurka: art 48 pb.
-
2011/08/21 22:18:21
@prawdziwy.starypiernik
Sliwowica too, śliwowica tam! Piórko mi sie migoce! Hej!
-
2011/08/21 22:19:07
I korboce!
-
2011/08/21 22:23:13
@gor-al1
Czy tegoroczna produkcja już ruszyła?
-
2011/08/21 22:24:58
@gor-al1
Mnie najbardziej spodobała się u Was herbatka z prundem na dwa palce :))))
Unikat ;)
-
2011/08/21 22:25:14
Jak sie historyk bierze do budowania. To tak wygląda jak wygląda! Plac budowy rozpieprzon.
Czyli wszystko rozpaprane, bez składu i ładu! POmocniki symulujo robote! cyli udajo, ze dobrzr robio. I bystro latajo z tackami. Tak wartko, ze nie majo casu nawet załadować Ino we fte i wefte. Ruch jak w Rzymie jeden śpi drugi drzymie. Eh! Taki zapiernic!
-
2011/08/21 22:26:14
@Gor-al1
Zanim się zawali ta Tuskowa budowa po budowlańcach śladu nie będzie i co gruba krecha i odnowa tak to można do u..... śmierci:)
-
2011/08/21 22:27:36
Uciekam, bo ferment czynię bezprocentowy:) życzę spokojnych snów panom!
-
2011/08/21 22:28:01
@prawdziwy.starypiernik
Zawse w ruchu! Na okrenta!
-
2011/08/21 22:30:32
@lexie2010
Nie uciekną, nie uciekno! Najsamprzut to niejeden jesce tak pizdnie na tym burdelu, ze najpierw zęby se wybije. I to będo znaki scególne!
-
2011/08/21 22:33:11
www.youtube.com/watch?v=bRnMjGKvZtw
jeszcze to dorzucę na dobranoc
-
2011/08/21 22:33:56
@lexie2010
Wszystkie z POtłuconymi ryjami i bezzembne to z budowy POmagiery i majster bez uprawnień budowlanych!
-
2011/08/21 23:06:59
Będzie debata, czy jej nie będzie. A jak będzie, to o czym?
Posłuchajmy internautów

"Tusk chce debat... Uczono mnie, że grzeczne dzieci nie mówią CHCĘ, ale poproszę. I to wcale jeszcze nie oznacza, że otrzymają to, o co proszą. Jak to się dziwnie porobiło, że niektórzy niczym rwące (stare ) konie gnają do debaty bez bata! Np. R.Kalisz i J.Palikot obrazili się śmiertelnie, że Donald Tusk ich "wyklucza". Oni chętnie by sobie po(de)batowali PiS ! Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, nie powinien już wchodzić w żadne debaty z Donaldem Tuskiem. Nie tylko dlatego, że PO potrzebuje znowu odreagować wściekłość i znaleźć chłopca do bicia. Ale dlatego, że mając tak wiele do powiedzenia Polakom, Prawo i Sprawiedliwość powinno docierać do ludzi z własnym programem, który rzeczywiście bierze w ochronę polskie państwo i polskie przedsiębiorstwa, bezpośrednio! Utrata energii na zdobywanie uznania, czy oczekiwanie szacunku w oczach Donalda Tuska i PO, jest stratą czasu dla Prawa i Sprawiedliwości. PiS otrzyma ten szacunek od narodu. Podpuszczanie w stylu, że PiS się boi, nie umie, nie podejmuje wyzwania, jest tylko klasycznym chwytem i pułapką obliczoną na emocje. W teoretycznym modelu kata i ofiary, /polityczny/ mobbing trwa tylko do chwili, kiedy ofiara nie powie: stop! Wystarczy usunąć ramię i wyjść z uścisku. Poczucie własnej godności i uczciwości jest ogromną siłą. Jarosław Kaczyński jest dojrzałym politykiem i prawdziwym mężem stanu. Ma te same prawa, jak każdy polityk i on nie musi z niczego tłumaczyć się Donaldowi Tuskowi. Tu ważą się losy państwa. To Donald Tusk, wśród wielu spraw, z których będzie musiał wytłumaczyć się narodowi polskiemu, będzie i ta, dlaczego zdecydował sam pojechać do Katynia, Bez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
21 sierpnia 2011 19:55 osv

-
2011/08/21 23:08:45
A może to?
Jaka debata? To chodzi wyłącznie o kasting na najładnieszego ministra i polityka. Były cztery lata na debatowanie, ale politycy PO nie mając merytorycznej wiedzy zajmowali się inwektywami i szyderstwami. Nic nie zapowiada zmiany stylu....
21 sierpnia 2011 19:47 J-J

-
2011/08/21 23:28:51
Wiecie co to takiego URSUS?

warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10143799,Co_z_Ursusem__Trwa_bitwa__wszystkie_chwyty_dozwolone.html

Wojna o to, co ma powstać na terenach po upadłej fabryce traktorów w Ursusie, trwa już kilka lat. Walczą lokalni biznesmeni, władze i media, dwa wielkie konsorcja finansowe, a nawet wicepremier Pawlak.
Tereny, o które trwa zacięta walka, to około 180 hektarów. Wszędzie destrukcja i rozpad. Tam, gdzie kiedyś wyprodukowano 1,5 mln traktorów, a jeszcze niedawno były kryte żółtą blachą hale, przybywa betonowych placów z kopcami gruzu.

p.s. Polecam zwłaszcza komentarze. To jest Polska właśnie! Niektórym się wydaje, ze to prywatny folwark :(((((-
2011/08/22 01:35:55
"Cudotwórcy" - film reklamowy Akademii Cudów Cudomistrza Donalda

www.youtube.com/watch?v=CQHMCSm2sDs&feature=player_embedded

Spokojnej nocy.
-
2011/08/22 08:07:08
Dwa miliony młodych wzięło udział we wczorajszej Mszy św. na terenie wojskowej bazy lotniczej Cuatro Vientos, kończącej 26. Światowe Dni Młodzieży w Madrycie. Wbrew propagandzie, agresywnym atakom i prowokacjom hiszpańskich środowisk lewicowych i ateistycznych Ojciec Święty zgromadził wokół siebie takie rzesze ludzi, jakich stolica Hiszpanii jeszcze nigdy nie widziała! - Drodzy młodzi, nie dostosowujcie się do czegoś, co jest mniejsze od Prawdy i Miłości, nie dostosowujcie się do kogoś, kto jest mniejszy od Chrystusa - wołał Papież, wzywając młodzież całego świata do przeciwstawienia się swym życiem współczesnemu relatywizmowi i nawale sekularyzmu.

Nie dajcie się uwieść ateizmowi

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110822&typ=wi&id=wi03.txt
-
2011/08/22 08:08:15
Marek Twardowski i Piotr Siemionowski zdobyli w Szeged tytuły mistrzów świata w kajakarstwie. To nie wszystkie polskie sukcesy, bo srebrne medale na Węgrzech wywalczyły Marta Walczykiewicz oraz Magdalena Krukowska z Karoliną Nają, a brązowe - Beata Mikołajczyk z Anetą Konieczną, Denis Ambroziak z Dawidem Putto oraz kobieca sztafeta.

Medalowe żniwa Polaków

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110822&typ=sp&id=sp03.txt
-
2011/08/22 08:12:29
PiS pyta o człowieka na usługi

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110822&typ=po&id=po07.txt

Polską rządzi dzisiaj bezideowa grupa interesów, pozbawiona jakichkolwiek twórczych możliwości i nieustannie posługująca się kłamstwem, a metodą rządzenia stało się dziś kłamstwo, manipulacja i nadużywanie wymiaru sprawiedliwości - diagnozował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji PiS w Warszawie.

Sztuczki premiera

Rozkopane budowy

A co robi premier?: Mówi, udziela reprymendy.
-
2011/08/22 08:14:13
Platforma kradnie...........!

Czy istnieje granica "czarowania" wyborców? Wydaje się, że dla sztabowców Platformy Obywatelskiej nie. Przykład? W jednym z ostatnich spotów partii rządzącej pod znamiennym tytułem "Polska w budowie" Platforma Obywatelska chwali się rewitalizacją Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy. Tymczasem do inwestycji nie dołożyła nawet złotówki. Środki unijne Bydgoszcz otrzymała już w 2006 r., czyli w czasie, w którym PO jeszcze nie rządziła, a resztę pieniędzy wyłożyło miasto. Według opozycji, to część kampanii dezinformacyjnej: Platforma nie ma własnych sukcesów, więc w ramach propagandy rości sobie prawo do chwalenia się cudzymi.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110822&typ=po&id=po13.txt
-
2011/08/22 08:21:43
Tyka demograficzna bomba zagrażająca stabilności finansowej systemu emerytalnego, a rząd zamiast wprowadzić rozwiązania, jakie pozwolą zgasić płonący lont, osłabia Fundusz Rezerwy Demograficznej.

Skok na kasę rezerwy demograficznej

Decyzje o wcześniejszych wypłatach środków z Funduszu Rezerwy Demograficznej prowadzą do zachwiania stabilności machiny emerytalnej w przyszłości

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110822&typ=my&id=my03.txt
-
2011/08/22 08:25:25
Powodzianie nie odpuszczą.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110822&typ=po&id=po05.txt

Chodzi o ustalenie winnych. Następnym krokiem będzie wystąpienie o odszkodowania. Pozew złożyło 132 właścicieli posesji, ponad 400 mieszkańców
Są to mieszkańcy dwóch ulic Kędzierzyna-Koźla i jednej wsi - Kobylice z gminy Cisek, których domy zostały zalane podczas ubiegłorocznej majowej powodzi.
-
2011/08/22 08:27:55
www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110822&typ=pr&id=pr02.txt

Chrupiące pyszności

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110822&typ=pr&id=pr02.txt

Smacznego!!!!!!!!!!!!!!!
-
2011/08/22 08:57:47
Co za "odwagą" błysnął PiS i Kaczyński! cha cha cha! Boją się debat, bo by sromotnie polegli - bo jak tu tłumaczyć swoje populistyczne hasła rozdawania wszystkim kasy z brakiem pokazania źródła finansowania? A najbardziej boi się prezes, bo on odważny tylko w wianuszku przydupasów albo ochroniarzy zza których go mało co widać, albo odważny w limuzynie czy w sklepie raz na rok w pokazówce......o, wtedy to on pręży pierś....ale wyjść na ring to totalna klapa :-)... żałosny, mały nędzny człowieczyna... nie mogę się doczekać wyborów i tych omłotów jakie dostaniecie .... vide Wałbrzych, gdzie wam kota pogonili:-))))
-
2011/08/22 09:45:44
To cytowałem wczoraj. Powtarzam dzisiaj. Jak będzie potrzeba, powtórzę jutro i pojutrze:

Utrata energii na zdobywanie uznania, czy oczekiwanie szacunku w oczach Donalda Tuska i PO, jest stratą czasu dla Prawa i Sprawiedliwości. PiS otrzyma ten szacunek od narodu. Podpuszczanie w stylu, że PiS się boi, nie umie, nie podejmuje wyzwania, jest tylko klasycznym chwytem i pułapką obliczoną na emocje.
-
2011/08/22 13:50:52
Nie do wiary! Matko Boska! Panie Boże Nasz!

Przeczytałem same "pochwały" wielebnej sympatyczki PO o mądrości POsłów, jej POsłów z PO, którzy wszak rządzą nie tylko tą jedną komisją sejmową lecz wszystkimi bez wyjątku.

W związku z pracami nad ustawą o współpracy rozwojowej - która w dzień pomocy humanitarnej, czyli 19 sierpnia, była po raz pierwszy czytana w Sejmie - uczestniczyłam w pracach nad zapisami ustawy w Komisji Spraw Zagranicznych.

Wyszłam zaszokowana i zbulwersowana. Podczas omawiania i głosowania poprawek do ustawy, posłowie czytali 'Fakt', 'Gazetę Wyborczą' i 'Głos Nauczycielski', odbierali maile, grali na komórkach. Podczas pracy komisji wychodzili na korytarz porozmawiać przez telefon albo z kolegami. Trzeba było ich zwoływać, żeby było quorum podczas głosowania, ale nie wszyscy wiedzieli, za czym głosują, bo nie byli obecni. Jeden z nich pobył chwilę, a potem sobie poszedł (wpisał się na listę).

Nie mają własnego zdania?

Głosowanie było bardzo upartyjnione, tak jakby posłowie nie mieli własnego zdania. Mam wrażenie, że w głosowaniu nie chodziło o merytoryczność, w obrębie partii wszyscy głosowali tak samo. Spodziewałabym się, że posłowie z Komisji Spraw Zagranicznych mają jakieś swoje poglądy i zdanie na temat problemów, którymi się zajmują. Większość posłów sprawiała wrażenie, że nie wiedzą, co to jest współpraca rozwojowa i o co w niej chodzi. O etyce już nie wspomnę. Miejsce merytorycznej dyskusji często zajmowały docinki, pomówienia, oskarżenia. Zobaczyłam walkę partyjną w najgorszym jej wydaniu.


www.tokfm.pl/Blogi/1,110618,10138448,O_tym_jak_poslowie_nad_ustawa_o_wspolpracy_rozwojowej.html

PS
Towarzyszko Ochojska i Wy przeciw Partii Miłości? Nonono!

===========================================

Pozdrawiam Kataryniarzy.


-
2011/08/22 14:16:14
- Skoro PO tak zatęskniła za rozmową z politykami Prawa i Sprawiedliwości po czterech latach odmowy wszelkiej poważnej rozmowy, poniżania nas, to zapraszamy do naszego centrum. Będzie wygodny fotel, będzie woda, będzie kawa i porozmawiamy o dorobku tych czterech lat - tak w Poranku Radia TOK FM Jarosław Sellin zapraszał polityków PO do wspólnej rozmowy.


Tu rzece mądrze:
- My na pewno nie będziemy realizować scenariusza Platformy na tę kampanię. Mamy własny sztab, własny pomysł i ustosunkujemy się do tej propozycji - mówił Jarosław Sellin.

A tu już błądzi, a takie błądzenie i wepchanie się w narrację wyborczą PO wyprowadzi PiS na manowce.

- Niewykluczone, że w naszym scenariuszu znajdzie się miejsce na debatę telewizyjną z PO - dodał.

I znów zawraca w prawidłowym kierunku.

Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości, najpierw powinna się odbyć seria spotkań, na których każdy minister opowiedziałby o swoich osiągnięciach z ostatnich czterech lat. - Dziwne, że tego unikają. Najwidoczniej nie mają o czym opowiadać - komentował.
Majstersztykiem, moim zdaniem, była nasza odpowiedź. Najpierw niech ministrowie zdadzą relacje z czterech lat nicnierobienia. To jest pierwszy rząd w historii III Rzeczpospolitej, który rządzi w stabilnej koalicji z niewielkimi rekonstrukcjami - odpowiedział Sellin.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10152112,_Ponizali_nas__odmawiali_rozmow__Teraz_chca_debaty__.html


"PiS nie wygra debat z PO. Ich wyniki ustalą Żakowski i Lis"

"Kaczyński nie może wygrać debaty z Tuskiem. Nawet jeśli go zamroczy, zapędzi do narożnika i tam wyłomoce niemiłosiernie - media ogłoszą remis" - pisze na swoim blogu na Salon24.pl Janusz Wojciechowski, europoseł PiS


www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,10151740,Wybory_2011___PiS_nie_wygra_debat_z_PO__Ich_wyniki.html

I ma w tym całkowitą rację.
Przyznaję mu rację chociaż go nie lubię (Wojciechowskiego)za to, że był sędzią w stanie wojennym na usługach WRON i Jaruzelki.

Panie pośle Sellin(tego też nie lubię za to, że wcześniej zdradził JK i PiS), polityka to nie slalom alpejski, polityko to alpinistyka, a nie to jazda w dół z górki na pazurki, bo tak jak z pijakiem tak i z chamem nie należy dyskutować.
Niech te karły moralne spróbują wspiąć się na szczyt moralny, na którym od dawna jest PiS.
Nie schodzi się z nieba do piekła by ratować szatana i jego dzieci.
Moje NIE dla debaty zarówno w centrum PiS jak i szklanych antypolskich zaprzyjaźnionych z chamami ujadaczkach.
Niech się Polakom pochwalą się sami i solo co tym zrobili przez 4 lata nicnierobienia.

-
2011/08/22 14:18:47
Hołdys: Propozycja Tuska to najważniejsze wydarzenie 20 lat

Tak tak, jak ktoś jest z hołoty (nazwisko to nawet potwierdza), to jak najbardziej taka propozycja jest GIT.

-
2011/08/22 14:30:58
"Zeit": Polacy nie chcą pracować w Niemczech

Kiedy na początku maja Niemcy otworzyły swój rynek pracy, eksperci szacowali, że z Polski wyemigruje nawet 400 tys. osób, przypomina cytowana przez gazetę Agata Guzowska z agencji pracy tymczasowej. Na razie prognozy się nie sprawdzają.

Według danych Federalnej Agencji Pracy liczba zatrudnionych z Europy Wschodniej wzrosła z 30 tys. pod koniec maja do 250 tys. obecnie. Większość z nich stanowili pracownicy sezonowi, a nie wysoko wykwalifikowani kandydaci. Polaków poszukujących pracy w Niemczech urząd ds. migracji zarejestrował w maju ok. 6,8 tys.


wyborcza.biz/biznes/1,100896,10151363,_Zeit___Polacy_nie_chca_pracowac_w_Niemczech.html?bo=1

A tak chronili swój rynek pracy przed polskimi ś....., a tu taki jęk i zawód baerów niemieckich, polskie ś.... nie chcą pracować na ich dobrobyt i emerytury.

O ekspertach i ich poziomie wiedzy nie piszę, bo ich poziom wiedzy merytorycznej jest dla każdego z nas bardzo dobrze zna, bo przeważnie nie podpisują się pod swoimi opiniami i ekspertyzami. Ich opinie i ekspertyzy sa mniej wiarygodne od trafienia 6 w TOTKU.

-
2011/08/22 14:36:55
@Obiboku - dzień dobry!
Pytanie dnia: gdzie są trolle? Brak instrukcji? Tematów nie brakuje :o(

-
2011/08/22 14:37:21
W Polsce panuje jakieś bzdurne przeświadczenie, że człowiek ma żyć dla pracy, a nie praca ma być dla człowieka. Wiem, co piszę, bo bazuję na doświadczeniu zatrudnienia z dwóch krajów cywilizacji zachodniej, gdzie takie zdziczenie, jak w Polsce panujące w zatrudnienia jest zwyczajnie przez prawo ograniczane.

Praca była tym, co miało dać mi środki na życie. Był czas na pracę i na konsumowanie jej owoców. Weekend był weekendem, nadgodziny były opłacone, urlop był urlopem. To jest główna przyczyna problemów z zatrudnieniem - po co zatrudniać kogoś, skoro tym, co już pracują można dorzucić roboty.

W końcu nie będą chyba ,,roszczeniowi" - nie będą się burzyć, domagać wynagrodzenia za dodatkową robotę, a jeżeli się upomną, to dzięki ,,ułatwieniom" w KP zwyczajnie się ich zwolni - na ich miejsce jest 10 nowych - pokornych.

Ludzie pokroju p. Mordasewicza bredzą coś o rozdętych prawach socjalnych pracowników. Dokonują oni zwyczajnej manipulacji - owszem, są GRUPY zawodowe, które są niesamowicie uprzywilejowane, owszem są GRUPY zatrudnionych, gdzie przepisy kodeksu pracy są święcie przestrzegane, a na ich straży stoi patologicznie monstrualny aparat związkowy. Tak się składa, że są oni zatrudnieni w tzw. sferze budżetowej.

Niestety około 30-40 proc. Polaków pracuje u owej ,,podstawy" naszego kapitalizmu - czyli małych przedsiębiorców. Tam kodeks pracy nie sięga wcale. Nadgodziny, dodatkowa praca, praca świątek i piątek, urlop w wymiarze i kiedy pracodawcy wygodnie, płatny tyle ile uzna za stosowne - ,,all included". Zwyczajnie żerują na biedzie lokalnych rynków pracy. Co za durna pretensja, że młodzi nie chcą tyrać na stażu za darmo"? Pan mówiący, że on tyrał na stażu, by się czegoś nauczyć za darmo i tego oczekuje od młodych chyba nie wie w jakim kraju żyje. Ceny mamy ,,europejskie" ale on i jemu podobni pilnują, by zarobki były ,,azjatyckie".

Teraz młodzi mają lepiej - mogą opuścić ten absurdalny kraj. W pierwszych latach XXI wieku było to utrudnione. Ja zamiast jak dureń tyrać na darmowych stażach, co by pan-pracodawca napchał sobie bardziej kabzę - wyemigrowałem i dobrze na tym wyszedłem. Pozbyłem się lęku ,,o pracę", stałem się według terminologii tego artykułu ,,roszczeniowy". Bo EGZEKWUJĘ swoje prawa pracownicze?

Sam wielu rzeczy nie rozumiałem dopóki los po powrocie z emigracji nie rzucił mnie z rodzinnego Poznania do miasta powiatowego we wschodniej Polsce. Tam się dowiedziałem od pracodawcy, że ,,Kodeks Pracy kończy się na bramie jego firmy". Wynagrodzenie to połowa owej mitycznej średniej krajowej, na wysokość, której różni Mordasewicze tak utyskują, norma jest na papierze minimalna - reszta pod stołem. Oczywiście, porada na takie dictum byłaby ,,znajdź innego, lepszego pracodawcę".

Więcej... wyborcza.pl/1,87649,10069616,Mlodzi__roszczeniowi__bo_nie_chca_tyrac_za_grosze_.html#ixzz1VlEAZfvD
-
2011/08/22 14:44:04
@starypiernik

Dzień dobry!

Właśnie to robią dziś MWZDM:- pracuję albo pracy szukają na :
- czesne,
- pesi lub colę
- frytki
- jakiś ciuch
bo za 1600 brutto nie stać ich na samodzielny choćby pokój mieszkalny o energie elektrycznej czy gaz nie wspominając.
Gdyby nie rodzice i dziadkowie, to przy ogarku by się uczyli, a w śmietnikach wielkich mieliby swoją światowe i jewropejskie ekskluzywne restauracje.

-
2011/08/22 14:44:49
Jak się dowiedzieliśmy dziś ze źródeł rządowych, Polska wysłała do Libii prawdopodobnie broń przeciwpancerną i środki transportu.

Więcej... wyborcza.pl/1,75478,10150513,Polska_wyslala_bron_libijskim_rebeliantom.html#ixzz1VlG7HWSl
-
2011/08/22 14:45:37
I co nie ma wszczęcia dochodzenia w sprawie wycieku tajnych informacji?
-
2011/08/22 14:51:20
Merdia donoszą w końcu prawdę.

Aleksander Kwaśniewski nauczył córkę kląć i pić

Były prezydent zachęcał córkę, aby nie tłumiła swoich emocji. Nie traktował też alkoholu jako czegoś nieodpowiedniego dla 15 letniej dziewczyny.No, a czego miałby ją nauczyć, tego na czym się kompletnie nie zna?
Wszak w piciu i klęciu ma bardzo duże doświadczenie, co raczył nam niejednokrotnie udowodnić nawet za granicą.
-
2011/08/22 14:51:24
@Obibok
To o czym piszesz nie wzięło się z księżyca. To trwa dość długo. Temat tak ustawiono, że mało kto odważy się powiedzieć jaka jest prawda. Zadziwiające jest, że instytucje odpowiedzialne za przestrzeganie prawa w tym obszarze /PIP, NIK, RPO itd./ nic nie widzą, nic nie słyszą i nic nie wiedzą. Tak jest lepiej. Im.
Lepiej jest opowiadać jak to źle jest w Hameryce, na wschodzie bliskim i dalekim.
U nas?
No problem :(((

-
2011/08/22 14:54:26
@Obibok
Dochodzenia nie ma, bo dziennikarz ukrył się w jednej ze skrzyń z trefnym transportem.
Z własnej inicjatywy? Przypadkowo? Czy dla zabawy?
-
2011/08/22 14:56:33
@Starypiernik

Nie wiem czy mi się śniło czy to był jednak real, a więc zapytuję:
Czy znów coś bardzo "sensownego" rzekła ta posłanka z PO co ma fundowany silikon do swoich cycek od byłego posła co biegał z różowym fallusem?
Może znów coś palnęła powtarzając za swoim boskim wodzem o eutanazji?-
2011/08/22 15:07:55
Nareszcie w szmatławcach i GWnowartych Hazietach z Hazji piszą co to nie zrobił w weekend "pracowity" ma Tole.
Ukradł, strzelił, skradł, przyćmił, zręcznie zagrał, wykiwał, ograł .....

Nie ma to tamto, Ma Tola wyrósł na mężyka swojej blondynki jak trza, jednym słowem gicio!
-
2011/08/22 15:12:13
Stan zdrowia Julii Tymoszenko pogarsza się - twierdzą jej obrońcy. Była premier wciąż przebywa w areszcie w Kijowie. Jej współpracownicy sugerują, że mogła zatruć się farbą, którą pomalowano ściany celi. Tymoszenko odmawia dopuszczenia do siebie komisji lekarzy, którą wyznaczył sąd.

www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,10153214,Dziwne_plamy_na_skorze_Tymoszenko___Mogla_zostac_otruta_.html

W tym się tam specjalizują - b.prezydent Ukrainy przekonał się też o tym osobiście.
Nazwiska nie wymieniam celowo i za karę po jego wspieraniu i gloryfikowaniu morderców z UPA.Ma plus za to, że był na pogrzebie śp. Lecha Kaczyńskiego i razem z LK w Gruzji w 2008 r.
-
2011/08/22 15:18:37
Małgorzata Kidawa-Błońska

Nie słyszałem by Jarosław Kaczyński lub ktoś z PiS panią zapraszał do swojej siedziby.
Wiec nie rozumie PO co przebiera pani tymi swoimi krótkimi nóżkami - w ramach ćwiczeń terapeutycznych, które zalecił lekarz z powodu uwiądu i zaniku mięśni?
Według mnie nie jest też pani w guście polityków PiS.
Na koniu może pani POjeździć lecz na PO POlach i leśnych chaszczach, a nie po PiS i JK.
;)
-
2011/08/22 15:19:43
- minus ... na....

;o)
-
2011/08/22 15:21:21
Z chamami się nie dyskutuje, bo chamów trzeba lać i prać PO pyskach.
-
2011/08/22 15:23:41
@Obibok
Niestety. Nie mogę potwierdzić, a ni zaprzeczyć :(
-
2011/08/22 15:29:10
Są pierwsze zarzuty dla wojskowych w związku z katastrofą smoleńską

Prokuratura wojskowa postawiła zarzuty dwóm oficerom 36. specpułku w związku z katastrofą samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Podejrzanym grozi do 3 laty więzienia.

Wojskowa prokuratura okręgowa postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych dwóm oficerom, którzy w 2010 r. zajmowali dowódcze stanowiska w 36. specpułku. Chodzi o organizację lotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

- Zarzuty dotyczą niedopełnienie obowiązków służbowych związanych z organizacją lotu do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 r. w zakresie wyznaczenia i przygotowania załogi Tu-154M - poinformował kpt Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Maksjan nie chciał ujawnić danych oficerów, wyjaśniając, że nie ma na to zgody ani prokuratury, ani samych podejrzanych.

Podejrzani oficerowie nie przyznali się oni do winy i odmówili składania wyjaśnień. Prokuratura zadecydowała jednocześnie o niestosowaniu środków zapobiegawczych.

www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,10153090,Sa_pierwsze_zarzuty_dla_wojskowych_w_zwiazku_z_katastrofa.html

Ciecia i sprzątaczek ze specpułku na razie nie oskarżono, bo bardzo źle by się to mogło skojarzyć wyborcom w toczącej właśnie kampanii wyborczej POtwornie Oszalałych z miłości do swego bożka jego Potwornie Otumanionych wyznawców.


PS
Na razie wystarczą uklejki i szprotki, a i kiełbik może się też trafi - wszak na bezrybiu to i rak czy ślimak jest rybą, tak jak marchew owocem w jewropejskiej światowej Portugalii.
-
2011/08/22 15:37:12
@Starypiernik

Jeśli PIS da się wpuścić w jakąkolwiek debatę z PO, czy też wespół z usłużnymi idiotami, których jak sami widzimy są jeszcze tabuny to sam na własne życzenie się wykoleguje.
Wśród tych idiotów są też i tacy, którzy w ramach swoich dolegliwości gastryczno-odchodowych wybrali nam w 1989 roku sowieckiego satrapę na ostatniego prezydenta PRL pod tą nazwą rzecz jasna, bo dzisiejsze III RP to kontynuacja PRL pod zmienioną tylko dla niepoznaki nazwą.
Święty, święty, święty, a jak larum dla Polski grali, to czmychnął do biegiem i z biegunką do sejmowego wychodka.
Czy się wy.. czy się nie wy.. Polskę i Nas Polaków osrał!
-
2011/08/22 15:37:20
@Obibok
Ciekawe, czy będą kiedykolwiek i komu postawione zarzuty w śledztwie cywilnym?
-
2011/08/22 15:42:02
A swoją drogą, to miejsce dla siebie w tak ważnej dziejowej chwili wybrał sobie jak najbardziej odpowiednie, co do zasług - też.
-
2011/08/22 15:42:05
@Obibok
Niestety, ale widać, że PiS tkwi w rozkroku.
Jeśli się raz coś powiedziało, trzeba przy tym trwać. Zaczynam nabierać przekonania, że rola najsilniejszej opozycji najbardziej im odpowiada. Reszta to szum medialny.
-
2011/08/22 16:19:49
W Polsce dziś już nic nie może być ostateczne czy rozstrzygające.
Nawet orzeczenia, uchwały a nawet wyroki Sądu Najwyższego nie są ostateczne i rozstrzygające, bo każdy je olewa i lekceważy.
Zakazane klauzule umowne, umowy argentyńskie czy moczary i bagna nie do przebycia jeśli idzie o ubezpieczenia OC pojazdów.
Jeszcze niedawno był problem z obniżaniem wypłaty odszkodowania o amortyzację, później o VAT, o cenę części ze ich stodołowymi zamiennikami, a teraz taki Allianz w swojej kalkulacji pisze, że u nich cena oznacza to 50% ceny stodołowych zamienników i już po problemie wcześniejsze wyroki wszystkich sądów.
Odszkodowanie ma pokryć stratę i przywrócić do stanu sprzed wypadku auto i należy się w chwili powstania szkody.
Sądy powszechne od rejonowych do SN te różne sprawy odszkodowawcze przewałkowały już wszystko wzdłuż i wszerz Polski, a ubezpieczyciele piszą nadal jakby byli na początku lat 90 XX wieku warunkując wypłatę odszkodowania w pełnej wysokości po przedłożeniu kalkulacji naprawy, faktur lub wskazania źródeł pochodzenia części.
W Mercedesie-Benz za naprawę blacharko lakierniczą żądają 160,- złotych/RBG blacharza lub lakiernika, gdy Allianz wypłaca (w oparciu o swoją kalkulację) odszkodowanie licząc 60,- złotych/RBG.
Różnica w stawce RBG prawie trzykrotna.
Mogę wskazań tysiące wyroków w tej kwestii i nic z tego nie wyniknie, a przecież w sprawach gospodarczych powinne to być wyroki wiążące podmioty gospodarcze, a szczególnie te które zawierają ubezpieczenia obowiązkowe.
Wszelkie sądowe pozwy w sprawach odszkodowawczych powinne być rozstrzygane wręcz szablonowo, bo tak jak jest to dziś to tylko nakręca koszty postępowania i zamula całe sądownictwo, które jest już całkowicie niewydolne.
-
2011/08/22 16:22:16
Jak się bierze za duży rozkrok, to nie tylko spodnie mogą pęknąć, bo stringi i majtki też nie wytrzymają choćby były one z bardzo elastycznej i rozciągliwej gumy.
-
2011/08/22 16:32:39
Niemcy nie lubią "Lubię to"

technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10150772,Niemcy_nie_lubia__Lubie_to_.html?bo=1

Nie ma co się naśmiewać z Niemców, którzy mają jeszcze w przeciwieństwie do Polaków urzędy, które jeszcze chronią ich podstawowe prawa.
Tych praw pozbawiony jest Polak, a szczególnie w ostatnich 4 latach rządów tej matolo-bondarykowej bandy.
-
2011/08/22 16:41:38
Teraz przez najbliższe dni będzie wałkowany temat winnych ze specpułku.
Zarzut dotyczy przygotowania załóg. Najlepiej strugać głupa z pozycji prokuratury.
Kto dzisiaj pamięta, że w tym czasie tj. kwiecień 2010 roku, nie było z kogo tych załóg zestawić. Wystarczy zajrzeć do informacji z pierwszych godzin i dni po katastrofie.
Czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie sytuację, że lot z udziałem Prezydenta, czy premiera, nie dochodzi do skutku z braku załogi? Bo ja nie.
Dzisiaj się mówi, że samolot był niesprawny technicznie. To dlaczego do wylotu doszło mimo tych wszystkich trudności? Bo to miał być lot w jedną stronę? Bez powrotu?

-
2011/08/22 17:20:33
Jełop ze WSI właśnie obszczekał oddalająca się karawanę.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,10154581,Walesa__Kaczynski_unika_debat__bo_nie_ma_propozycji.html
-
2011/08/22 17:27:31
Teraz trwa wojna nerwów. Póki nic się nie dzieje, PO triumfuje.
Teraz widać kto jakie role ma przypisane.
Ja obstaję przy swoim. Napisałem to rano. Mogę powtórzyć.
-
2011/08/22 17:40:01
Witam, ale pewnie zaraz strace lacznosc:(
@Starypierniku, dzieki za znalezienie tego komentarza!!!! to jest sedno sprawy:
"Tusk chce debat... Uczono mnie, że grzeczne dzieci nie mówią CHCĘ, ale poproszę. I to wcale jeszcze nie oznacza, że otrzymają to, o co proszą. Jak to się dziwnie porobiło, że niektórzy niczym rwące (stare ) konie gnają do debaty bez bata! Np. R.Kalisz i J.Palikot obrazili się śmiertelnie, że Donald Tusk ich "wyklucza". Oni chętnie by sobie po(de)batowali PiS ! Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, nie powinien już wchodzić w żadne debaty z Donaldem Tuskiem. Nie tylko dlatego, że PO potrzebuje znowu odreagować wściekłość i znaleźć chłopca do bicia. Ale dlatego, że mając tak wiele do powiedzenia Polakom, Prawo i Sprawiedliwość powinno docierać do ludzi z własnym programem, który rzeczywiście bierze w ochronę polskie państwo i polskie przedsiębiorstwa, bezpośrednio! Utrata energii na zdobywanie uznania, czy oczekiwanie szacunku w oczach Donalda Tuska i PO, jest stratą czasu dla Prawa i Sprawiedliwości. PiS otrzyma ten szacunek od narodu. Podpuszczanie w stylu, że PiS się boi, nie umie, nie podejmuje wyzwania, jest tylko klasycznym chwytem i pułapką obliczoną na emocje. W teoretycznym modelu kata i ofiary, /polityczny/ mobbing trwa tylko do chwili, kiedy ofiara nie powie: stop! Wystarczy usunąć ramię i wyjść z uścisku. Poczucie własnej godności i uczciwości jest ogromną siłą. Jarosław Kaczyński jest dojrzałym politykiem i prawdziwym mężem stanu. Ma te same prawa, jak każdy polityk i on nie musi z niczego tłumaczyć się Donaldowi Tuskowi. Tu ważą się losy państwa. To Donald Tusk, wśród wielu spraw, z których będzie musiał wytłumaczyć się narodowi polskiemu, będzie i ta, dlaczego zdecydował sam pojechać do Katynia, Bez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
21 sierpnia 2011 19:55 osv
-
2011/08/22 17:41:30
@Prawdziwy.starypiernik
Niestety nawet prawicowi komentatorzy zachęcają Kaczyńskiego do debaty- nasza Kataryna. Taka debata to przyznanie Tuskowi prawa do bycia premierem po wyborach a przecież stracił do tego mandat zwalniając bezprawnie Kamińskiego co widać dzisiaj wyraźnie po wypowiedzi Czumy - to przecież polityk PO. A umowa gazowa? Pomijam Smoleńsk, bo tutaj to już nie tylko politycznie, ale karnie powinien odpowiedzieć. Debata skreśli w umysłach to co powinno być podkreślane powinien dawno podać się do dymisji. Jest też cała lista "drobnych" zaniedbań. Debata będzie błędem, ale ja może się mylę. Nie cierpię tych politycznych gierek. Wołałabym niech każdy sam wystąpi i przedstawi program zwłaszcza, że jest więcej partii. Przepraszam za błędy, ale ten wpis trochą emocjonalny.
-
2011/08/22 17:42:49
@Gsl
Witaj!
-
2011/08/22 17:44:21
- Rozmowy od tak nie mają sensu. Wysłaliśmy Platformie swój program, mam nadzieje, że my też dostaniemy ich - oświadczył Jarosław Kaczyński, odpowiadając na sobotnie wezwanie Donalda Tuska do "debat ministrów".

- Parę godzin przed premierem taką propozycję złożył nam dziennikarz TVN 24. Może przypadek? Ale także argument, by nie robić debat w TVN-ie - stwierdził rzecznik PiS Adam Hofman.

Podstawą debaty powinien być program wyborczy. My mamy i wysłaliśmy go Platformie - oświadczył Kaczyński

Hofman: Przypadki w polityce zdarzają się bardzo rzadko

Jednak PiS zgadza się na dyskusje, nie zamierza uczestniczyć w debatach organizowanych przez telewizje. - Dostałem telefon od ważnego dziennikarza TVN 24 i TVN z propozycją debat ministrów i później debaty Tusk-Kaczyński. Nie minęły trzy godziny, a tę samą propozycję złożył premier na konferencji. Może jest to przypadek? Ale jest to także argument, by nie robić debat w TVN, Polsacie, TVP tylko w ośrodku programowym PiS - oświadczył Hofman. - W polityce przypadki zdarzają się bardzo rzadko - sugerował.

Prezes PiS pytany przez dziennikarkę TVN 24, czy nie życzy sobie teraz, by telewizje relacjonowały debaty przedwyborcze odpowiedział. - Nie. Zapraszamy. Co innego jest wtedy kiedy państwo przyjdą z kamerami, a co innego wtedy, kiedy państwo są organizatorem - powiedział Kaczyński. - Już kiedyś taką debatę miałem w TVP. Bardzo szczególną, gdzie złamano wszystkie reguły.

- Ale być może go tutaj zaprosimy, będzie musiał wykazać troszkę odwagi, nie wiem, czy wykaże - powiedział Kaczyński. Pytany o to, kto reprezentowałby PiS w debacie z ministrem finansów Jackiem Rostowskim odpowiedział: "na pewno przeciwstawimy magistrowi czy też raczej bakałarzowi profesora"

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10152855,PiS__Ta_sama_propozycja_od_TVN_i_od_premiera__Czy.html

No i po ch...... wdajecie się w pyskówki i złośliwości?
Po tym co obserwuję, to będzie niestety jak zwykle show dla gawiedzi, którzy pójdą zagłosować na jednych lub drugich - mam już chyba wyrobioną opinię o tym odgrywanym Nam cyrku.
-
2011/08/22 17:45:39
@Lexie, witaj,
przepraszam ze sie wcinam, ale nie mylisz sie!
To dyshonor rozmawiac z tymi ludzmi.Nie zgadzam sie na zadne debaty! to tak jakby wszystko przyklepac! Dosc tych gierek, dosc narzucania stylu i sposobu kampanii.
-
2011/08/22 17:47:43
@Gsl
Można debatować z pozostałymi partiami, chyba, że PO wystawi innego kandydata na premiera.
-
2011/08/22 17:50:00
Chociaż ciężko tam znaleźć takiego co do Smoleńska się nie przyłożył.
-
2011/08/22 17:51:37
@lexie2010 @gsl
Witajcie ;)
Z wdawaniem się w dysputę z PO jest problem taki, że JK ulega swoim doradcom z komitetu politycznego. Problem drugi - pisałem o tym niżej, nie wiadomo czego naprawdę chce PiS. Ja coraz bardziej nabieram przekonania, że chcą pozostać najsilniejszą opozycją. Tak im wygodnie.
-
2011/08/22 17:55:50
Proszę zwrócić uwagę, że PO szczególnie cieszy, że tematem debaty wyborczej nie będzie sprawa katastrofy w Smoleńsku. Kardynalny błąd.
Sprawa już wyjaśniona? Dlaczego S. Nowak chce z powrotem do Sejmu? pod immunitet?
-
2011/08/22 17:57:06
Debata ma być dyskusją o d..e Maryni? Faktycznie szkoda na to czasu.
-
2011/08/22 17:59:23
Strony dalej traktują nas jak idiotów.
Dyskusja o programach których nikt nie zna? Tak samo jak o raporcie Czumy, którego nikt poza nim nie widział?
Jak długo jeszcze?
-
2011/08/22 17:59:51
@Obiboku witaj,

moze jeszcze debate w tvn poprowadzi Miecugow?
-
2011/08/22 18:01:25
@Prawdziwy.starypiernik
To co się będzie działo przez następne dwa lata to będzie małe piekiełko jeżeli ktoś ma złudzenia to mu gratuluję naiwności, ten, kto będzie rządził potrzebuje zaufania trzeba ludzi przekonać do swojego programu i uczciwie przedstawić sytuację państwa. Że PIS może mieć obawy pewnie tak, ale niema innej drogi wszystkie grzędy puste taki jest efekt wpuszczenia lisa do kurnika. Każdy kto skreślił w ostatnich wyborach PO powinien spalić się ze wstydu.
-
2011/08/22 18:04:11
Przeciez nie chodzi o debate merytoryczna.Chodzi o nieczyste chwyty.W tym sa najlepsi i to maja do perfekcji opanowane.


Ale byc moze jest tak jak pisze @Starypiernik, ze JK woli pozostac mocna opozycja?
-
2011/08/22 18:08:53
Sama widzę "poprawę" książki do szkoły - mniej informacji za wyższą cenę, do okulisty za rok, rehabilitacja członka rodziny kiedyś godzina dzisiaj 10 minut samych ćwiczeń bez lamp, zero badań a raka w Polsce będą niedługo szukały psy. Zresztą dostać się do szpitala jako nowy chory to graniczy z cudem, żałosny mały rudy czlowiek w TV pokazuje mi plac zabaw. O czym z nim debatować napisałabym więcej, ale poco każdy widzi jak jest.
-
2011/08/22 18:20:09
Może rację mają ci, którzy uważają, że PO powinno tą żabę zjeść do końca w samotności? Wtedy za rok, dwa kolejne wybory, ale w innej atmosferze.
Ale to gdybanie. Problem jest tu i teraz.
-
2011/08/22 18:25:53
To "jedzenie zaby" juz bylo omawiane wielokrotnie, ale alternatywa jest calkowity upadek panstwa.
Marza mi sie drugie Wegry! Nie mylic z Japonia i Irlandia:)
-
2011/08/22 18:26:06
@Prawdziwy.starypiernik

To takie rozważania prawda jest taka, że PIS musi wygrać te wybory, muszą przekonać ludzi do siebie i przy takim podejściu sprawa debat wygląda inaczej. Nie mamy już czasu, dwa lata takich rządów i będą ludzie na ulicy. Sprawa jest trudna, bo obsadzili wszystkie urzędy i będą bruździć trzeba ich punktować, ale gdzie i tu debata może być pomocna byle nie z Tuskiem.
-
2011/08/22 18:26:35
@Gsl
Tą żabą jesteśmy my!
-
2011/08/22 18:27:00
Trzeba wygrać te wybory i tyle!
-
2011/08/22 18:28:25
Wygrać!
Łatwo powiedzieć. Z kim?
-
2011/08/22 18:28:26
@Lexie,
oplakany stan panstwa to oczywiste, ale nie widza tego ci, ktorzy nie chca widziec, ci ktorzy maja "interesy" i ci ktorzy wybiora wszystko tylko nie znienawidzony PiS.
-
2011/08/22 18:28:38
No i to znacznie poprawiło mi humor najgorzej jak się waham:)
-
2011/08/22 18:29:56
@Prawdziwy.starypiernik

Łatwo nie będzie sama widzę:(
-
2011/08/22 18:33:48
Żeby wygrać wybory, nie wolno ich przegadać w debatach. Mowa ma być krótka TAK, TAK , NIE, NIE.
Z informacją trzeba dotrzeć do ludzi. Więc informacja musi być krótka, ale czytelna. Problemy trzeba przedstawiać, a nie zagadywać je.
To takie oczywiste. Ale jak widać nie dla każdego.

-
2011/08/22 18:34:05
Muszą ich wyprzedzać wyprzedzać każdy ruch.
-
2011/08/22 18:35:19
Na razie jest odwrotnie :(
-
2011/08/22 18:35:27
To prawda praca w terenie może okazać się kluczem Tusk nie bardzo ma się gdzie pokazać wszędzie go pogonią:)
-
2011/08/22 18:36:48
@Gsl
Jakieś pomysły?
-
2011/08/22 18:38:45
Problemem są media. Proszę zwrócić uwagę ile PO jest w TV, tej państwowej i prywatnej. Skargi do REM dadzą tyle, że z wyliczeń wyjdzie że w mediach jest TYLKO PiS;)
-
2011/08/22 18:40:02
Internet daje duże możliwości, ale mediów niestety nie zastąpi.
-
2011/08/22 18:40:33
@Prawdziwy.starypiernik
Debaty dałyby taki dostęp:( kurcze mam dylemat.
-
2011/08/22 18:42:53
Ponadto problemem jest zachowanie się aktualnych przystawek PSL, SLD i PJN. Oni tylko przebierają nogami, żeby po pokonaniu progu wyborczego wyznać wygranemu miłość od pierwszego wejrzenia :o)))))
-
maurycy53
2011/08/22 18:42:56
Witam.
Będę powtarzać do znudzenia.
Jakie programy? Pewnie cudowne, typu stoliczku nakryj się sam. I tanie w realizacji - nie więcej niż jeden grosz, jedna kropla potu (o jednej kropli krwi nie wspominam, bo ona bezcenna jest przy obecnych potrzebach i cenach w szpitalach).
W rozwalonym państwie i sPOtworniałym społeczeństwie kraju nadwiślańskiego nie widzę sensu żadnego zwykłego -nazwijmy go korekcyjnego, prorozwojowego- programu (chociażby komuś wydawał się cudowny). Po prostu nie wierzę, że obecne problemy Polaków i Polski da się rozwiązać bez istotnych zmian ustrojowych i instytucjonalnych, zrywających z fasadową demokracją kanciastostołową. Dlatego nie ma o czym dyskutować z POtwornymi przywódcami - leniami, nieudacznikami, specami od PR, ciepłej wody w kranie i rozgrzebanych, niekończących się budów (nawet Grzesiu Sch. zauważył po 4 latach rządzenia, że ludziska nie czekają na podpisanie kontraktów budowlanych, ale na oddane do użytkowania obiekty).

Program, o którym warto mówić przy takiej diagnozie, to plan zmian ustrojowych.
Mój koncept jest ostrożny i polega na dwuetapowym dochodzeniu do nowych rozwiązań. Po pierwsze kierownictwo PiS powinno wznieść się ponad logikę partyjną i zaproponować wyborcom deal: szerokie poparcie w wyborach za obietnicę uruchomienia programu reform ustrojowych, które pozwolą na znaczne zwiększenie reprezentatywności spektrum politycznego w sprawowaniu władzy w Polsce. Czyli PiS musi zaryzykować i obiecać swojego rodzaju samoograniczenie po wygranej wyborczej.
Nie jest to cena zbyt wielka, bo bez szerokiej bazy społecznej i aktywnego poparcia żadna ekipa nie będzie w stanie zapewnić stabilności rządzenia (i swojej pozycji) w nadchodzących latach - charakteryzujących się krytycznymi wyzwaniami w dziedzinie społecznej i gospodarczej w Polsce i na świecie. Dyskusja w tym zakresie powinna rozpocząć się natychmiast, chociażby przy pomocy internetu i jednodniowych wydawnictw papierowych.
No i jeszcze jedno. Koncept mający na celu zmianę ustrojową ruszy z miejsca jeżeli wystarczająco dużo mieszkańców kraju przywiślańskiego ma poczucie (lub szybko sie do tego przekona po uruchomieniu dyskusji) niezbędności jego podjęcia. Jeżeli okaże się inaczej zapaść cywilizacyjna polskiego państwa nie zostanie powstrzymana i odwrócona. I ktoś znowu, tyle że głośno i rozkazująco, powie nam, że "polskość to nienormalność" i że trzeba zgasić światło.
-
2011/08/22 18:44:34
@lexie2010
O przydatności debat powiedziano już dosyć. Nie w tych realiach. Mam cytowac komentatorów z innych blogów?