pozytywka@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
Sikorski sprząta w kloace
Radosław Sikorski - któremu chyba bez szkody dla naszej dyplomacji można byłoby zmniejszyć wymiar etatu o połowę (bo zdaje się, że nie ma co robić w ministerstwie, skoro znajduje czas nie tylko na kierowanie kampanią Platformy, ale także uważne śledzenie Internetu i wyławianie kolejnych ofiar, które podrzuca, a to sądowi, a to prokuratorowi) nawet nie ukrywa, że w swojej krucjacie przeciwko internetowej „kloace” chodzi o precedens, jakim niewątpliwie byłoby ukaranie „Faktu” za niewybredne komentarze jego czytelników. Przeczytałam zamieszczony na stronie Sikorskiego pozew i z zainteresowaniem czekam na ostateczne sądowe rozstrzygnięcie tego sporu (a to zapadnie zapewne dopiero w Sądzie Najwyższym, albo wręcz w Strasburgu), sprawa ma bowiem kilka wymiarów i może mieć ogromne znaczenie dla kształtu naszej, i tak już ułomnej demokracji.
 
Po pierwsze, Sikorski żąda ukarania „Faktu” za działanie zgodne z obowiązującym prawem. Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyraźnie mówi bowiem, że „Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”. Z pozwu nie wynika, aby Sikorski, lub ktokolwiek działający w jego imieniu, interweniował w „Fakcie” w sprawie naruszających dobra osobiste Sikorskiego komentarzy. Sikorski i jego mecenas Giertych uznali po prostu, że obowiązkiem właściciela forum jest monitoring i usuwanie wszystkiego co potencjalnie narusza czyjekolwiek dobra, choć prawo takiego obowiązku na nikogo nie nakłada. Czy to zresztą nie byłaby zakazana w Konstytucji cenzura prewencyjna?
 
Po drugie, Sikorski chce zmieniać prawo wyrokami. A przecież jest posłem, ministrem, jednym z liderów partii rządzącej. Kto jak kto, ale on akurat powinien wiedzieć, jak się zmienia system, jeśli ten, który jest, się nie sprawdza. Nic jednak nie wiadomo o tym, aby Sikorski podjął jakąkolwiek inicjatywę ustawodawczą mającą na trwałe zmienić prawo, tak aby chroniło wszystkich w takim samym stopniu, nie tylko tych, którzy mają czas, pieniądze i dostęp do mediów, żeby walczyć na własną rękę. Zachowanie Sikorskiego jest niepokojące, od polityka partii władzy oczekuję bowiem, że będzie poprawiał rzeczywistość, korzystając z możliwości zmiany prawa, a tego nie zmieni jeden wyrok, bo - o ile wiem - nie ma u nas prawa precedensu. Sikorski więc wykorzystuje swoją pozycję, żeby walczyć dla siebie. Trudno mu mieć to za złe, ale po co w takim razie zasłaniać się interesem publicznym?
 
Po trzecie, Sikorski chce dla władzy większej ochrony. Pisze o tym wprost w swoim pozwie, tłumacząc „Powód jest osobą publiczną, pełni w chwili obecnej funkcję Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej i ranga piastowanego przez Niego urzędu przesądza, iż opisane naruszenia dóbr osobistych mają szczególnie bezprawny charakter”. Najwyraźniej więc, gdyby w „Fakcie” nazwano ”fiutem”, „śmierdzielem” czy „bucem” Jana Kowalskiego, właściciela hurtowni, to jako osoba niepubliczna zasługiwałby na mniejszą ochronę prawną niż Radosław Sikorski, minister. Czy to zdrowe rozumienie równości wobec prawa? Czy wypada, aby minister wprost mówił, że z samej racji bycia ministrem innym wobec niego wolno mniej niż gdyby ministrem nie był?
 
Po czwarte, Sikorski nie walczy z antysemityzmem. On walczy ze wszystkim. Wbrew temu jak próbuje to przedstawić, nie jest to wcale walka z antysemityzmem i rasizmem, bo jako określenia naruszające jego dobra osobiste wymienia także wspomnianego „buca”, „śmierdziela” czy „fiuta”. Nie ulega wątpliwości, że są to słowa obraźliwe, ale – że tak powiem – rasowo neutralne. Władza wyruszająca na wojnę z obywatelem, który ją nazywa „bucem” staje się śmieszna. I straszna. Zwłaszcza, jeśli pozwom cywilnym towarzyszą monity do prokuratora generalnego domagające się ścigania z oskarżenia publicznego. Monity wysłane także „do wiadomości” szefowi służby specjalnej, która dopiero co wsławiła się wparowaniem o 6-tej rano do autora niesmacznej, ale jednak tylko satyrycznej strony internetowej.
 
Po piąte, Sikorski walczy bardzo wybiórczo. Pomijam już taki drobiazg, że nagłe wyczulenie na agresję autora uroczego wezwania do „dorżnięcia watahy” jest dość zabawne, warto zauważyć, że jego walka z agresją i antysemityzmem jest bardzo wybiórcza i ogranicza się wyłącznie do mediów nie sprzyjających władzy. Nic nie wiadomo o jakichkolwiek krokach mających utemperować użytkowników forów TVN24 czy „Gazety Wyborczej”, a na obu agresji, rasizmu i antysemityzmu nie jest wcale mniej niż gdzie indziej. Trudno nie odnieść wrażenia, że chodzi bardziej o ukaranie wydawcy niepokornej gazety, niż o cokolwiek innego. I choćby już to powinno zapalić czerwoną lampkę także u tych, którzy dzisiaj Sikorskiemu kibicują. Naprawdę chcielibyście, żeby - po ewentualnej wygranej Sikorskiego - także Kaczyński mógł pozwać właścicieli forów za każdy wpis na swój temat? Obawiam się, że niektórzy wydawcy mogliby tego zwyczajnie nie wytrzymać finansowo.
 
Jestem ostatnią osobą, która by broniła chamstwa w sieci, także dlatego, że sama wielokrotnie padłam i ciągle padam jego ofiarą. Nie mam też nic przeciwko karaniu autorów oszczerczych czy obraźliwych komentarzy, ale odpowiedzialność za słowo powinna spoczywać wyłącznie na jego autorze, nie zaś na tym, kto tylko stwarza możliwość wypowiedzenia się. Gdyby prawo funkcjonowało tak jak sobie to wyobraża Sikorski, mogłabym się nieźle obłowić, pozywając każdego wydawcę i właściciela forum, który z własnej inicjatywy nie wykasował obraźliwych dla mnie wpisów. W tej walce jednak muszę kibicować „Faktowi”. Wyłącznie dlatego, że niepokoi mnie wizja Internetu, w którym każdy właściciel forum będzie żył w strachu przed ministrem pozywającym za niewykasowanie (nie za opublikowanie, ale za niezauważenie i niewykasowanie!) „buca” czy innego „śmierdziela” bo nieuchronnie musi to prowadzić do ograniczenia wolności słowa, wydawcy będą zamykać fora lub wprowadzać ostrą moderację, żeby nie ryzykować pozwów ze strony przewrażliwionych bufonów u władzy. Sama mam tylko dwa blogi, ale za komentarze pod nimi – nie mojego autorstwa, o których często nawet nie wiem – pewnie zebrałoby się na kilkadziesiąt pozwów przeciwko mnie. A może przeciwko Agorze, za to, że pozwala mi tu pisać, a moim gościom komentować. Więc choć bardzo mi się to nie podoba, muszę w tej sprawie kibicować „Faktowi”, zanim przyjdzie kolej i na mnie. 
czwartek, 04 sierpnia 2011, kataryna.kataryna

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka :)

    Zmieniłam adres bloga, zapraszam na www.kataryna.net  

  • 12+

    Od niezrealizowanych obietnic wyborczych gorsze są chyba tylko obietnice realizowane „choćby nie wiem co”. Mam tę dziwną przypadłość, że lubię sobie

  • Rankingi bez Granic

    Reporterzy bez Granic:   UE martwi się rosnącym w Polsce autorytaryzmem, od kiedy rząd pod wodzą konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości objął władzę w lis

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Ban dla Sikorskiego z Przemyślenia z drogi...
Premier Tusk jako przewodniczący partii powinien na komputerach użytkowanych przez Radosława Sikorskiego założyć tzw. profil rodzicielski który by uchronił partię i rząd od kompromitujących je wpisów. Minister Sikorski w ramach cool owego wizerunku ... »
Wysłany 2011/08/04 12:30:03
Komentarze
2011/08/04 09:22:15
Przepraszam, że nie na temat, ale to wczorajszej dyskusji. @Lexie. Cytuję wpis z Salonu 24: "Naiwność dotychczasowych wpisów Chinaskiego przyjmowałem za świadomą strategię dotarcia, nawiązania kontaktu, poszukiwania płaszczyzny porozumienia z ofiarami mediów. Punktował je bardzo celnie w sposób dla ofiar mediów do przyjęcia. Tym razem jego opinia wyrażona w kontekście zarzutów postawionych Staruchowi: "Widocznie argumenty przedstawione przez śledczych były poważne." wprawiła mnie w osłupienie. Rozgrzana prokuratura, rozgrzane sądy wszak to dzisiaj nie wyjątek tylko norma! Przypomnę, że pierwszym działaniem zwycięskiego w 2007 PO była gruba ubecka prowokacja wymierzone w Komisję Likwidacyjną WSI. Kluczowym elementem tej ubeckiej akcji miało być samobójstwo dziennikarza śledczego depczącego ubekom cywilnym i wojskowym oraz ich figurantom po lewych interesach. Przygotowania zapewne obejmowały portret psychologiczny dziennikarza. Ubrano go w sprzedaż tajnych materiałów KL WSI. Prowokacja ta, oprócz pozbawienia życia dociekliwego, odważnego i niedającego się ani zastraszyć ani przekupić dziennikarza śledczego, otwierała drogę do rehabilitacji negatywnie zweryfikowanych agentów WSI i skompromitowania jednego z naszych największych, oddanych Polsce polityków, a jednocześnie świetnie zorientowanego w metodach działania agentury rosyjskiej i jej polskich pomocników, największego wroga rosyjskiej agentury, Antoniego Macierewicza. Plan nie udał się gdyż dziennikarz nie popełnił samobójstwa (choć próbował). Proces trwa do dzisiaj. Nie zabrakło prokuratury i sądów, które wpisały się wraz z autorytetem instytucji które reprezentują w scenariusz tej czytelnej dla dziecka prowokacji ubeckiej. To była pierwsza afera PO, Potem były następne. Afery gruntowe, afera hazardowa, afera węglowa, afera ubezpieczeniowa, afera stoczniowa to tylko kilka z ponad sześciuset afer PO, z których znaczna część wiąże się z wymiarem sprawiedliwości. Ukoronowaniem afer związanych z wymiarem sprawiedliwości, było wysunięcie oskarżeń wobec szefa CBA Mariusza Kamińskiego i na tej podstawie zdymisjonowanie go. Oczywiście ilość dotychczasowych afer jeszcze niczego nie przesądza. Nie znamy szczegółów. Ściślej, znamy tylko to co dysponenci mediów chcą nam przekazać. Jedno jest pewne: Po zbrodni smoleńskiej PO sięgnie już po każdy środek by pozostać u władzy, bo tylko pozostanie u władzy gwarantuje jej liderom z Tuskiem i Komorowskim na czele pozostanie na wolności. Jednym z największych zagrożeń jest ruch kibicowski, który jest w stanie uaktywnić środowiska do tej pory raczej stroniące od udziału w wyborach. Rozbicie tego ruchu to jeden z głównych celów strategii przedwyborczej PO. Było już tyle absurdalnych oskarżeń, absurdalne komisje sejmowe i wszystko ofiary mediów kupowały. Nic więc dziwnego, że i tym razem figuranci z PO i rządzący z krótkimi przerwami od 22 lat układ liczą na przyjęcie zgodne z oczekiwaniami. Jak zawsze w takich wypadkach znaleziono pewnie jakiś punkt zaczepienia, co samo w sobie nie jest żadnym problemem. Człowiek nie jest doskonały, a ubecy byli kształceni jak to wykorzystać. Z pewnością podpowiadają figurantom z PO. Jaruzelski w komitecie doradczym Komorowskiego ma tu wymiar symboliczny. Nie jest to ostatnia próba rozbicia ruch kibicowskiego. Przeciwnie, kolejne będą podejmowane coraz częściej. z: Salon24 Janko Walski
-
2011/08/04 10:46:13
A ja na temat. I w dodatku krótko, w miarę ;)
Dzień dobry Wszystkim!
Temat interesujący i na czasie. O Sikorskim wiadomo, że ma przerośnięte ego. Niebezpieczeństwo polega na tym, że szybko znajdzie naśladowców. Niekoniecznie z ich własnej inicjatywy. Nasze ustawodawstwo jest takie jakie jest. Nie wystarcza sam zapis. Potrzebna jest jego interpretacja. Nie o charakterze uniwersalnym, ale indywidualnie dla każdego rozpatrywanego przypadku. Samo to stwarza sytuacje, że są równi i równiejsi wobec prawa. Ten kto jest w pozycji uprzywilejowanej to znaczy ma kasę, albo zajmuje odpowiednie stanowisko, jest wygrany. Czy jest szansa, żeby to uległo zmianie? Wątpię. Czy należy z tym walczyć? Jak najbardziej.
-
2011/08/04 10:57:25
W kategoriach ogólnych można to ująć w ten sposób, że niektórym się wydaje, że po osiągnięciu pewnej pozycji społecznej zostają namaszczeni /przez kogo?/ poprzez uzyskanie statusu "świętych krów". Wówczas im wszystko wolno, a tej całej reszcie nie. I już.
-
2011/08/04 11:11:08
Jak przypadkiem wygra Sikorski to co zrobi onet i inne gdzie non stop obrażany jest Kaczyński?
-
2011/08/04 11:18:00
... a tymczasem
Wracają upiory
www.rp.pl/artykul/697051-Zabojca-Eugeniusza-Wrobla-niepoczytalny.html
Gliwicki sąd umorzył sprawę zabójstwa byłego wiceministra transportu Eugeniusza Wróbla. Sprawca tej zbrodni - syn Wróbla, Grzegorz W. - został ostatecznie uznany za niepoczytalnego. Zostanie skierowany na przymusowe leczenie w zakładzie zamkniętym.

p.s. Warto wrócić do szczegółów śledztwa. Ale póki co znaleziono najłatwiejsze wyjście.
Szkoda jednak Rodziny.
-
2011/08/04 11:56:57
Witam--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/08/04 12:00:35
Piotr Schramm adwokat, wspólnik w Kancelarii Gessel, niezależny ekspert prawa międzynarodowego: Polski rząd zgodził się na to, żeby raport MAK powstał na podstawie załącznika 13 do konwencji chicagowskiej. Konsekwencja tego jest teraz taka, że nie jest możliwa żadna procedura odwoławcza od treści polskiego czy rosyjskiego raportu. W rzeczywistości więc mamy dwa dokumenty podające przyczyny katastrofy smoleńskiej, które przynajmniej w części są ze sobą niezgodne. Nie mamy też żadnej możliwości, aby w sposób wiążący dla strony rosyjskiej, a bez zgody strony rosyjskiej skierować do jakichkolwiek instytucji międzynarodowych, np. ICAO (Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego International Civil Aviation Organization) wniosków zawierających pytanie o to, który raport jest właściwy: polski czy rosyjski. Zgodnie z pkt 5.1 załącznika 13, jeśli nawet przyjąć na potrzeby rozważań, iż załącznik 13 był jedyną możliwą do przyjęcia podstawą prawną badania, zachodziła możliwość zawarcia dwustronnej umowy w przedmiocie realizacji procedury badania przyczyn katastrofy na podstawie tegoż załącznika 13. Jak wiemy, taka umowa dwustronna nie została zawarta. W konsekwencji MAK wydał własny raport, z którym nie zgadza się strona polska. Może to oznaczać, iż bardziej przewidująca w czasie rozmów po katastrofie w kwietniu 2010 r. okazała się strona rosyjska


Klich, psychol to człowiek "chonoru", kaczor DonalT. wspaniały premier, tylko czemu doqrwynędzy wszystkie inne nacje tak bardzo nas d....ą bez mydła ?--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24

-
2011/08/04 12:00:41
Witam,
szczegolnie obecnego @Staregopiernika:)

TO nie scenariusz do "Ojca Chrzestnego 4", tylko schemat dzialania wiodacej w sondazach w Polsce partii POlitycznej.
"- Przeważnie kilka dni po tych wyjazdach odbywały się spotkania indywidualne, w cztery oczy. Rozmowę taką przeprowadzał prezydent, jego ludzie, czasami parlamentarzyści. W ich trakcie padały określone sumy, prośby o pożyczkę. Zapewniano mnie: słuchaj stary, potrzebujemy kasę i oddam."
niezalezna.pl/14175-kulisy-mafijnej-afery-w-po

Podejrzewac nalezy, ze takie praktyki jak w Walbrzychu ( znowu ten Dolny Slask!)sa ogolnie przyjete i obowiazujace w reszcie kraju.Oczywiscie, ze PO nie potrzebuje innych funduszy na kampanie, tzn pewnie tez przydalyby sie, ale "pijar" oszczednego ugrupowania wiecej znaczy!

A jesli chodzi o pana Sikorskiego, to ja uparcie powtarzam pytanie : Jakim prawem Tomasz Turowski byl "zatrudniony" w Polskiej Ambasadzie w Moskwie?!
Zajmowanie sie przez ministra wpisami na jego temat w interniecie, to przejaw wyjatkowej malostkowosci i buffonady.Tym bardziej, ze 98% tych epitetow jest pewnie prawdziwa.
-
2011/08/04 12:11:02
@ gsl202
"Podejrzewac nalezy, ze takie praktyki jak w Walbrzychu ( znowu ten Dolny Slask!)sa ogolnie przyjete i obowiazujace w reszcie kraju"


IMHO jeśli w sprawę był (jak wynika z wielu doniesień) sam Chlebowski to osobiście sądze że tego typu praktyki miały miejsce (czy nadal mają??) w całym kraju. W Wałbrzychu temat wyszedł na jaw bo się pokłucili.--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
nocri
2011/08/04 12:30:49
gdybym był zwolennikiem spiskowych teorii to bym sobie ułożył taką w której minister Sikorski jako ukryta opcja pisowska tworzy w rządzie V kolumnę mającą na celu osłabienie politycznego wizerunku partii przed nadchodzącymi wyborami. Koniec końców "sikorskiradek" przy boku braci Kaczyńskich wypłynął na szerokie wody politycznego oceanu.
-
2011/08/04 12:43:31
@Warszawski Zgred,

Witam, przepraszam, jestem w pospiesznym dzialaniu:))), i wczesniej nie zauwazylam Twojej obecnosci:)
Masz racje, jesli temu ugrupowaniu chodzi wylacznie o wladze i lody, to wczesniej czy pozniej wezma sie za lby.
-
2011/08/04 12:47:55
Sikorski, czyli człowiek znikąd
pl.wikipedia.org/wiki/Rados%C5%82aw_Sikorski
Rozumiem, że papier jest cierpliwy i zniesie każdy idiotyzm.
Oczywiście, wszystkiemu są winni Kaczyńscy. Inaczej być nie może.

p.s. Dawno temu był taki, który swoje wystąpienia kończył
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.
Tym przeszedł do historii.

-
2011/08/04 13:37:55
@ prawdziwy.starypiernik
Sikorski, czyli człowiek znikąd

Zanteresowałeś mnie i sobie postanowiłem poczytać to też na Wiki wypisuja o Radku.
I czytam tam tak:

"W marcu 1981 w I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, wówczas noszącym imię Ludwika Waryńskiego, pełnił funkcję przewodniczącego uczniowskiego komitetu strajkowego, będącego, według Radosława Sikorskiego, odpowiedzią na tzw.
wydarzenia bydgoskie

Prowokacja bydgoska
"Tzw. prowokacja bydgoska to pobicie działaczy NSZZ Solidarność podczas sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej, które miało miejsce 19 marca 1981 roku w Bydgoszczy. Było to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w czasie tzw. karnawału Solidarności, czyli w okresie między sierpniem 1980 a wprowadzeniem stanu wojennego w grudniu 1981 r.

Stan wojenny w Polsce 1981-1983
"W lutym 1981 przeprowadzono "grę sztabową" MON i MSW, której celem było przećwiczenie różnych wariantów rozwoju sytuacji. Ustalono wówczas, iż stan wojenny powinien być poprzedzony odpowiednim przygotowaniem propagandowym, a sama decyzja powinna być powzięta na podstawie pretekstu, który uzasadniłby opinii publicznej i międzynarodowej celowość jego wprowadzenia. Stwierdzono również konieczność ogłoszenia stanu wojennego przed oczekiwaną mobilizacją NSZZ Solidarność (przed rozpoczęciem strajku powszechnego), oraz wprowadzenie go od razu na terytorium całego kraju (z soboty na niedzielę, aby utrudnić reakcję opozycji związkowej). Przeglądano także akty prawne, rozporządzenia wewnętrzne oraz testowano harmonogram zaplanowanych działań[13]. W marcu zakończono zasadniczy etap prac koncepcyjnych całej operacji. Już w końcu marca sytuacja bardzo się zaogniła po incydencie w Bydgoszczy, podczas którego pobito związkowców. "Solidarność" ogłosiła pogotowie strajkowe i zapowiedziała rozpoczęcie strajku generalnego od 31 marca 1981, jeśli władze nie ukarzą sprawców tego zajścia"

I wracam do tego co u siebie ma wpisane Radek;
W czerwcu 1981 wyjechał do Wielkiej Brytanii w celu nauki języka angielskiego. Po pół roku, kiedy w Polsce wprowadzony został stan wojenny, wystąpił o azyl polityczny, który przyznano mu w 1982. W Anglii podjął studia w Pembroke College Uniwersytetu w Oksfordzie.


Jak na razie bez komentarza, ciekawi mnie co Państwo na te informacje zestawione macie do powiedzenia ?


--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/08/04 15:17:27
Tracę już cierpliwość do tego ''obiboka''.

Narzeka on na bezmyślność lemingów a sam jest zaślepionym przez swe osobiste doświadczenia głupcem.

Narzeka na goebbelsowską propagandę Platformy Obywatelskiej a sam stosuje metody Goebbelsa - ''kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą''.

..................................................
''Obibok'' bezczelnie kłamie pisząc :
''W zasadzie wszystkie rządy dekady, nawet te lewicowe, były gospodarczo liberalne, przekonane, że wszystkie problemy społeczne załatwi wolny rynek - mówi politolog Rafał Chwedoruk. - I okazało się, że to założenie się nie sprawdziło".''
....................
Jaki wolny rynek mamy w Polsce, ty głupcze ????
Nawet dziennikarz michnikowskiej gadzinówki - Witold Gadomski - pisał, że zamiast ''wolnego rynku'' to mamy w Polsce ''wolne żarty''.

To nie liberalizm ( gospodarczy ) splajtował tylko tzw. ''neoliberalizm'', który z liberalizmem ma tyle wspólnego co faszyzm ze skrajną prawicą.
Ten cały ''neoliberalizm'' to lewacko- keynesowska ściema.
A Keynes ma tyle wspólnego z liberalizmem gospodarczym co rekin z wegetarianizmem.

Najwięcej wolnego rynku - wg Romana Kluski m.in. - to jeszcze mieliśmy na przełomie lat 80 i 90-tych. To były najlepsze czasy dla polskiej gospodarki - to potwierdza także mój kolega od radeł i telewizorów ( i od zabijania polityków), który w tym czasie na składki ZUS zarabiał w 1 dzień. I nawet kiedy się pogorszyło potem, to też jeszcze w 7 dni zarabiał na wszystkie opłaty włącznie z zakładowym czynszem.

Podziwiam twój upór ''obibok'' ....
Z uporem godnym lepszej sprawy podważasz rozumność Jarosława Kaczyńskiego, który w czerwcu 2010 roku, mówił o potrzebie powrotu do ustawy Wilczka.
Podważasz też słowa i ocenę tej ustawy i wolnego rynku , który przez krótki czas mieliśmy - ale przez większość 20 -lecia mieliśmy lewacki neoliberalizm - samego Romana Kluski, który na tym forum cieszy się zasłużonym szacunkiem i sympatią.

Walka z deregułacją i z wolnym rynkiem ''obibok'', to nie tylko twoja walka z Kaczyńskim i z Kluską ale także z tymi, nad których dolą się użalasz -czyli nad biednymi.

Bogactwo narodów ''obibok'' bierze się z pracy.
A brak deregulacji, czyli przyjaznego prawa gospodarczego - hamuje możliwości efektywnej pracy. Bo nawet zdeterminowany do walki z biurokracją przedsiębiorca, mający dobry i realny biznesowy plan - czas zmarnowany na użeranie się z biurokracją nie przeznaczy gdzie indziej ( jak rozwój firmy czy życie rodzinne)

Ten czas będzie zmarnowany na ZAWSZE.

Tak jak mój czas spędzony poza rodziną w Szwecji jest nie do odzyskania.
Nigdy ...

NIE GŁOSUJMY NA GŁóWNE PARTIE

-
toto.1
2011/08/04 15:25:44
@warszawski_zgred
Dostał paszport w nagrodę za strajk? Miał stryjka w UB? Czy może ujęli się nim działacze Amnesty International zaniedbując w tym samym czasie Dalajlamę?
-
toto.1
2011/08/04 15:26:33
Obawiam się , że Obibok to jednak nie jest Rafał Chwedoruk.
-
toto.1
2011/08/04 15:29:07
Tu jest też ciekawy kąsek związany z uwielbieniem przez Radka metod szpiegowskich i totalnej cenzury: "1989: Returns to Poland to represent Rupert Murdoch"
-
2011/08/04 15:31:36
@ toto

Zgadzam się poniekąd :) - ale ''obibok'' zacytował słowa pan Chwedoruka jakby pan Chwedoruk wyjął mu je ( obibokowi) z ust

A pisząc jaśniej - ''obibok'' solidaryzuje się z oceną pana Chwedoruka.
To jest oczywiste i zgodne z wcześniejszymi opiniami gospodarczymi ''obiboka''
-
toto.1
2011/08/04 15:36:32
Skoro jesteśmy już przy temacie Breivików i innych terrorystów "ultraprawicowych", to warto wspomnieć, że Radek należał w GB do elitarnego klubu bogatych kiboli z Oksfordu - Klub Bullingdona. Ja zacytuję tu tylko jeden smakowity kąsek dotyczący tego klubu:

Rozgłos zyskały m.in. wydarzenia z 12 maja 1894 roku, kiedy to członkowie Bullingdonu po odbytej biesiadzie wytłukli prawie całe oświetlenie wewnętrzne, 468 okien oraz zniszczyli okiennice i drzwi budynku Peckwater Quadrangle w oksfordzkim kolegium Kościoła Chrystusa (Christ Church). Do podobnych wydarzeń doszło 20 lutego 1927, kiedy bullindgończycy ponownie zdewastowali ten sam budynek oraz kilka autobusów. (...)
Andrew Gimson, autor biografii burmistrza Londynu Borisa Johnsona, tak relacjonował działalność klubu w latach 80. XX wieku: "Nie sądzę, aby chociaż jeden wieczór mógł upłynąć bez zdemolowania jakiejś restauracji i zapłacenia za wyrządzone szkody, bardzo często gotówką. [] Noc w areszcie uchodziła za zachowanie godne bullingdończyków, podobnie jak proceder ściągania spodni [ang. debagging] każdemu, kto ich zdenerwował".


Nie ma co. Niezła rekomendacja. Załapałby się w rankingu obok Wiktora Bouta (Buta) bez dwóch zdań.
-
toto.1
2011/08/04 15:50:51
Teraz kolejny ślad łapy szpaka na wsiowym piasku. Pamiętacie jeszcze wniosek Gabriela Janowskiego o odwołanie z rządu Buzka ministra Emila Wąsacza? To ten, który trafił w 2006 roku pod Trybunał Stanu za prywatyzację Domów Towarowych Centrum, Telekomunikacji Polskiej oraz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU).

16 stycznia 2000 przed debatą na temat odwołania ministra skarbu państwa Emila Wąsacza na korytarzu sejmowym - jak określił to jego rzecznik prasowy - "zachowywał się ekscentrycznie". Według depeszy PAP wykonał m.in. dziesięć skoków w miejscu, głośno je licząc, całował po rękach kobiety i mężczyzn, niektóre osoby klepał po ramieniu. Gabriel Janowski twierdził, że było to spowodowane narkotykami, które ktoś mu podstępnie zaaplikował.

Ale co to ma wspólnego z Radkiem? Oto wypowiedź Szpaka na temat odwołania ministra:

Radek Sikorski, członek prezydium RS AWS jest przekonany, że minister Emil Wąsacz zostanie w rządzie. "Emil Wąsacz pozostanie w rządzie" - jest o tym przekonany Radek Sikorski, członek prezydium RS AWS. Wniosek grupy posłów Akcji o wotum nieufności dla Ministra Skarbu ma - według gościa Krakowskiego Przedmieścia 27, wspólnego programu RMF FM i TVP1 - bardzo kruche podłoże. "Szaleje grypa. Każda nieobecność któregoś z posłów jest głosem przeciwko wnioskowi o odwołanie" - dodaje Sikorski. Gość Krakowskiego Przedmieścia 27 podkreśla, że premier Buzek ma prawo sam dobierać sobie współpracowników. "Nie może być tak, że grupki posłów narzucają szefowi rządu z kim ma pracować" - dodaje Sikorski i przypomina, że inicjatorowi wniosku już raz udało się rozbić rząd. O tym czy polityczna epidemia grypy opanuje Sejm dowiemy się w sobotę. Wtedy to ma być głosowany wniosek o wotum nieufności dla ministra Wąsacza. Wczoraj wotum poparła, głosami SLD, PSL oraz części AWS, Komisja Skarbu Państwa. Nadal nie wiadomo natomiast, czy wniosek o odwołanie Wąsacza zaprezentuje posłom na forum sejmu "schorowany" Gabriel Janowski. Według prasy, choć chory, pojutrze pojawi się na Wiejskiej.

Czyżby nasz "bohater" wiedział więcej na temat przyczyn i symptomów tej dziwnej grypy? Czyżby to była jakaś analogia do słów "były pan prezydent Lech Kaczyński" i "prezydent będzie gdzieś leciał i wtedy wszystko się zmieni"? Bardzo interesujące zbieżności.
-
toto.1
2011/08/04 15:51:46
I jeszcze to: wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sikorski-Macierewicz-powodem-mojego-odejscia,wid,8784528,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1cc87
Aż taki ból po likwidacji WSI?
-
2011/08/04 15:56:09
Co do tego, że tamte lata 89 -93 - a nawet jeszcze 95 jak uważa Kluska - były najlepsze dla polskiej gospodraki ( freudowski błąd) , to mógłbym mieć pewne wątpliwości związane z kolei z moimi doświadczeniami.
Pamiętam, że aby przeżyć, to musieliśmy pożyczać pieniądze w rodzinie ( choćby na mój akademik), wyszarpywać złom z ziemi, który leżał se spokojnie w niej od czasów ''dziadka Adolfa''. I żywił nas też złom z kombajnu ''Vistula'' o bardzo malowniczych kołach i zębatkach - pamiętam jak w konkursie fotograficznym ''Młodego Technika'', fotka z kompozycją tych kółek dostała 3 nagrodę ; wygrała fota słupa wysokiego napięcia zrobiona od dołu,tworząca efektowną pajęczynę co jest już banalnym motywem - tak fotografowałem se kiedyś wieżę Eiffla - banał i nuda.

Ale te ciężkie doświadczenia zakończone utratą 25 -hektarowego gospodarstwa nie mogą przesłonić mi jednej rzeczy -

- olbrzymiej energii Polaków z jaką wzięli się ( często naiwnie jak moja rodzina) - do chwycenia spraw we własne ręce

Pierwszą kłodą rzuconą pod nogi Polakom było drakońskie podwyższenie oprocentowania kredytów przez skurw...na Balcerowicza
Prawo zadziałało wstecz.
Jak to bywa przy kredytach.
Brat wspomina, że spodziewał się 25 % podwyżki ale nie 100 %

Ten bandytyzm Balcerowicza to był pierwszy sygnał odwrotu od wolnego rynku w Polsce ery Wilczka.
Potem poszła lawina.

To ten entuzjazm ludzki stanowił o tym, że napisałem, iż był to najlepszy czas dla polskiej gospodraki ( znowu literówka :)

Co by się musiało stać, żeby odbudować tamtą energię Polaków,na której fali mogliśmy stać się dziś w w 2011 roku krajem zamożnym, z perspektywami dogonienia bogatych krajów jak Holandia czy Szwecja ?

Chyba tylko zaraza wśród polityków i wśród bezmyślnych lemingów takich jak ''obibok'' :(

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE Z SEJMU


-
toto.1
2011/08/04 15:59:36
Nie było wykreślania żadnych nazwisk w raporcie z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych, w części dotyczącej operacji Zen - powiedział szef komisji weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz. Dodał, że informacja o wykreśleniu z raportu nazwiska byłego ministra obrony Radosława Sikorskiego jest "oczywistą nieprawdą".

Sobotni "Dziennik" napisał o tajnej operacji "Kandahar", którą WSI prowadziły w Afganistanie. W raporcie Macierewicza blisko pięcioletnia misja ukryta jest pod kryptonimem Zen. Likwidatorzy WSI stawiają tezę, że jej rzeczywistym celem było okradanie polskiego państwa przez ludzi tajnych służb. Według raportu głównym rozgrywającym w akcji był Aleksander Makowski - były pułkownik wywiadu PRL, który zasłynął w latach 80. gorliwym zwalczaniem opozycji demokratycznej.

Według "Dziennika" z listy winnych wykreślono nazwisko ministra Sikorskiego. W raporcie na stronie 161 jest niegramatyczne zdanie, które sugeruje, że wycięto je w ostatniej chwili: "Ministrami ON w opisanym okresie był Jerzy Szmajdziński". Liczba mnoga, a nazwisko pada jedno - zauważa "Dziennik".

Mogę tylko ubolewać, że "Dziennik", jeśli odwoływał się do spraw opisanych w raporcie, w tak niewielkim stopniu przekazał opinii publicznej prawdziwe informacje - ocenił Macierewicz.

Jak powiedział, w materiale "Dziennika" ukrytych zostało wiele faktów, nie ma na przykład ani słowa o kwotach, które były minister obrony Jerzy Szmajdziński i były szef WSI gen. Marek Dukaczewski wypłacali Makowskiemu.

Macierewicz zastrzegł również, że nie ma zamiaru odnosić się do tezy artykułu, że opisane w raporcie fakty mówią o misji w Afganistanie. Fakty te dotyczą jednej z misji realizowanych przez polskie służby i zagrożeń jakie sprowadziło na nią oparcie działalności kontrwywiadowczej na dawnych funkcjonariuszach SB - dodał.

Komentarza do artykułu "Dziennika" odmówił podczas niedzielnej audycji "Siódmy dzień tygodnia" w Radiu Zet minister obrony Aleksander Szczygło. Zaznaczył, że odnośnie szczegółów polskich akcji w Afganistanie nie ma nic do powiedzenia.

W sobotę komentarza w tej sprawie odmówił także były minister obrony Radosław Sikorski. Dodał, że "sprawa jest tajna".

PAP 2007-03-18

PS: Może pan Macierewicz zmieni kiedyś zdanie i jednak ujawni, to co niby nie było w raporcie o likwidacji WSI?
-
toto.1
2011/08/04 16:02:53
Wywiad z kibicami:

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nie-mozemy-zatracic-tozsamosci,wid,13650017,wiadomosc_prasa.html
-
toto.1
2011/08/04 16:12:59
A teraz powróćmy na chwile do rozmaitych "elitarnych" uczelni i ich absolwentów oraz rozmaitych programów stypendialnych dla "nowej libero-lewicy-demokratycznej":

Aleksander Makowski - dr, pułkownik MSW, stypendysta na wydziale prawa Harvard University. Raport o WSI część 7 (Aneks nr 24):

Notatka na temat płk. Aleksandra Makowskiego. Płk dr Aleksander Makowski (ur. 7.02.1951) - w latach 1972-1990 funkcjonariusz Departamentu I MSW:
1972-1975 - Wydział I (amerykański) Departamentu I MSW
1975-1976 - studia podyplomowe na Harvard School of Law (pod legenda doktoranta Instytutu Nauk Prawnych PAN - w ramach wymiany naukowej), interesował się wówczas centralą CIA;
1 XI 1976-28 II 1978 - II Sekretarz Stałego Przedstawicielstwa PRL przy ONZ w Nowym Jorku, przeszedł do pracy w sekretariacie ONZ;
VI 1985-1988 - Naczelnik Wydziału XI Departamentu I MSW;
1988-1990 - pracownik Ambasady PRL w Rzymie;
...

A któż to był w Rzymie spotkać się z rodziną i poznał tam przyszłego moskiewskiego ambasadora Turowskiego? No kto?
-
toto.1
2011/08/04 16:23:46
Co prawda daty trochę się nie zgadzają, bo Szpak był w Rzymie w 1984, a pan z MSW trafił tam dopiero w 1988, ale przecież rozpracowywanie "oksfordczyka" trwało, jak gdzieś zauważyłem, aż do 1990, zaś na linię rzymską Partia na pewno nie rzuciłaby kompletnego amatora dyletanta nie obeznanego z tematyką i środowiskiem.
-
toto.1
2011/08/04 16:25:10
Przypominam, że MSW oznacza Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a więc takich które obejmują np. handel tureckimi dywanami na targu w Ostrołęce, ale już nie Rzym.
-
2011/08/04 16:29:40
Jedynym sposobem nawiązania skutecznej walki z pokoleniem '68 jest przeciwstawić mu się intelektualnie.
Ale ludzi o ''pięknych umysłach'' będących po jasnej stronie mocy jest niewielu :

- Staniszkis
- Gwiazdowski
- Rymkiewicz
- Wildstein ( mimo że ma słaby ''background'' jak uważa ''66'' :) ale za to jaki inteligentny
- Łysiak ( choć czasem poleci grafomaństwem w książce - ale też tęga głowa)
- Pietrzak
- Gintrowski
- Kilar
- Kukiz ( choć brak mu lekkości)
- Kazik
- Kluska
- Jarek ( ale jemu też brak lekkości i finezji - przyciężkawy )
...........................................................
Mało ...
A jak Korwin się odezwie, to ... szkoda gadać - psuje to o co walczy Gwiazdowski
W przypadku Korwina trzeba zacisnąć zęby i powtarzać sobie : ''nie liczy się człowiek tylko idea''
Nie liczy się człowiek tylko idea
Nie liczy się człowiek tylko idea
Nie liczy się człowiek tylko idea
Nie liczy się ...

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE ZASIADAJąCE W SEJMIE
-
2011/08/04 17:25:53
@toto.1 - witam!
Potwierdza się, że niektórzy nie wiedzą, kiedy przestać. Szpak albo jest tak pewny swej pozycji, albo sodówa uderzyła mu do głowy. Pchanie się na pierwsze strony gazet powoduje, że zaczyna się wertowanie archiwów i kojarzenie faktów. A to może mieć opłakane dla niego skutki.
-
toto.1
2011/08/04 17:39:20
@prawdziwy.starypiernik - witaj
W każdym razie tak długi czas rozpracowywania przez bezpiekę wskazuje, że albo był dla komuchów aż tak niebezpieczny, albo aż tak POdatny na ich wpływy. Ponieważ wyjechał z PRL jako nieopierzony gołowąs nie mający praktycznie żadnych zagrażających władzy ludowej kontaktów w kraju (chyba, że jego rodzice, ale wtedy to ich by bezpieka rozpracowała dużo dokładniej niż jego), to zachodzi ten drugi przypadek - smakowity kąsek, któremu do tego nie trzeba zbyt wiele bulić w fałszywy etos, żeby wyglądał całkiem niewinnie. A swoją drogą to jest niepokojące, że tak dużo kretów trafiło w struktury III PR poprzez placówkę bezpieki w Rzymie.
-
2011/08/04 17:43:42
@Ala 2011/08/04 09:22:15

Bardzo dziękuję za świetny tekst.
-
2011/08/04 17:46:18
@r-t
Jesteś ciekawym socjologicznie przypadkiem gastarbaitera, który z laptopem w ręku wciska kit /bądź gładź szpachlową/. A w międzyczasie trzepie worki po cemencie. Interesujące ze wszech miar. Nade wszystko rzadko spotykane. Ja spotykam się z tym po raz pierwszy.
A niejedno w życiu widziałem :)))

p.s. Dziwi mnie jakim cudem jesteś w stanie zarobić na utrzymanie siebie i rodziny? Jesteś ewenementem na skalę powiem co najmniej ogólnopolską.
-
2011/08/04 17:48:06
@toto.1
To się nazywa inwestycja z długoterminową stopą zwrotu ;)
-
2011/08/04 17:48:49
A krótko: KRET.
-
2011/08/04 17:51:00
Ktoś wie co się stało Czumie?

-
2011/08/04 17:51:53
Spodziewałam się kolejnych trybunałów.
-
toto.1
2011/08/04 17:53:21
@lexie2010
Może w odwecie za próbę postawienia służb wraz z Kaczyńskim przed Trybunał Stanu, służby te zawinęły go w perski dywan i sprzedały FBI do USA, gdzie teraz odćwierka za swoje długi? ;)
-
2011/08/04 17:53:29
Ten domykany system przypomina ciasto drożdżowe:)
-
2011/08/04 17:55:10
@Toto
:)
-
toto.1
2011/08/04 17:56:24
Ja bym raczej zapytał rezolutnie, co się stało Donaldowi, ze już trzeci dzień z rzędu tak się jąka i duka w wywiadach. ;P
Oceniam, że po krytycznych wypowiedziach Petelickiego, ktoś z cienia zarządził przyspieszoną ewakuację figurantów i wejście jakiegoś smoka, co by nawet tłumaczyło ten tekst o braku niektórych z nich na bilbordach.
-
2011/08/04 18:00:14
@Toto
I jeszcze ten Wałbrzych. Jakiś mocny akcent potrzebuje PO strach się bać. Nawet likwidacja 36spl jakoś tak blado wypadła.
-
2011/08/04 18:06:51
Jak już tak ochoczo likwidujemy, to może i to zlikwidować?
wyborcza.biz/biznes/1,100896,10059734,Chinscy_gwaranci_Covec_maja_czas_do_wieczora_na_zaplacenie.html
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje, że obecnie są problemy z tłumaczeniem pism wysłanych do Bank of China oraz Export-Import Bank of China.

p.s. Jak oni mogą skutecznie zarządzać, jeśli robią biznes z firmą, z którą nie są w stanie się skutecznie porozumieć?

-
2011/08/04 18:08:47
Gdyby karać za obraźliwe wpisy, to PiSowcy poszliby z torbami:-)... tak chamskich wpisów i takiego ordynarnego słownictwa to próżno szukać.... no, chyba, że u waszych kolegów - kiboli:-)... tak, ze katarynko - ta kara spadałaby na wasze brudne sumienia:-)
-
2011/08/04 18:10:49
@ahaahaa
A co ty tu robisz ze swoją wrażliwością, mimozo?
To jakaś nowa forma sadomasochizmu?-
toto.1
2011/08/04 18:15:20
@lexie2010
No ba. Przecież nie wiadomo, czy wojsko zgodzi się samodzielnie odpowiadać za doprowadzenie do katastrofy i wykończenie prezydenta. Wygląda na to, że na dzień dzisiejszy lista winnych jest już zamknięta. Elitarny klub kozłów ofiarnych.
-
toto.1
2011/08/04 18:17:32
@prawdziwy.starypiernik
Jeżeli wszystkie oszczędności i super biznesy w tym państwie tak wyglądają, to strach się bać. W każdym razie kolejne 4 lata, takich interesów to byłaby tragedia porównywalna tylko z najazdem bolszewików.
-
toto.1
2011/08/04 18:20:11
Tu są komentarze do rozwiązania 36 Pułku.

wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,To-propagandowa-zagrywka-Donalda-Tuska,wid,13659672,komentarz.html
-
2011/08/04 18:25:50
Czy zauwazyliscie, ze obecnie spotkanie na ulicy, czy innym miejscu publicznym kogos w wojskowym, polskim mundurze,graniczy z cudem? oczywiscie wylaczajac niektore uroczystosci.Proponuje fotografowac takiego osobnika, jak ktos go zobaczy.Dla potomnosci, zeby wnukom pokazac.
Juz wszystko "rozwiazane".W tym sa najlepsi:(((
-
2011/08/04 18:33:35
@toto.1
Pamiętasz takie powiedzenie: "jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu najpierw rozum odbiera"?
-
toto.1
2011/08/04 18:33:37
Akcja Tymona Tymańskiego: wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Tymon-Tymanski-zatrzymany-jest-niewinny,wid,13657582,wiadomosc.html

To dotyczy nie tylko Białorusi, ale także świętujących polskie rocznice.
-
2011/08/04 18:35:27
@gsl202 - witaj!
U mnie na wsi, mundurowych, poza policją i strażakami, nie spotyka się ;)

-
2011/08/04 18:41:30
PR-wcy ryżego testują nowe pomysły w kampanii wyborczej. Wszak się właśnie rozpoczęła.
Boże chroń Polskę! I nie zapomnij o nas, żuczkach!

-
2011/08/04 18:43:19
Witaj @Satrpierniku,
a na mojej wsi tylko bezsensowna straz miejska, ktora jak wiadomo sluzy wylacznie do zakladania blokad na kola samochodow i zeby dawac mandaty staruszeczkom sprzedajacym bukieciki kwiatkow.
Jak sie zadzwoni w sprawie wymagajacej interwencji, to akurat nie maja samochodu, zeby dojechac.Szkoda gadac!
-
2011/08/04 18:47:45
tutaj coś dla @Ali:
niezalezna.pl/14156-wrog-tuska-aresztowany-za-rozboj
-
toto.1
2011/08/04 18:47:45
Oto odpowiedź na pytanie co się stało z panem Czumą:

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Znany-posel-PO-na-dywanik-za-raport-przychylny-PiS,wid,13659987,wiadomosc.html

Mamy kłopot, Czuma idzie ręka w rękę z PiS - komentują raport szefa sejmowej komisji ds. nacisków zaskoczeni politycy PO. Wiceszef klubu PO Sławomir Rybicki zapowiedział, że będzie chciał porozmawiać z Andrzejem Czumą o raporcie.

Czyli będzie robił naciski na szefa komisji naciskowej, aby ten zmienił treść raportu zgodnie z oczekiwaniami Partii Oszustów. To niebywałe chamstwo dzieje się tu i teraz, a nie na Białorusi. Raport Czumy skrytykował też rzecznik klubu PO Paweł Olszewski. Pytany o ewentualne konsekwencje wobec Czumy, Olszewski powiedział, że władze klubu zapoznają się z raportem i "wówczas zostaną podjęte odpowiednie decyzje". W nieoficjalnych rozmowach wielu polityków PO przyznaje, że nie bardzo wiadomo, jakie konsekwencje powinien ponieść Czuma. - Mamy kłopot. Z nim się bardzo trudno rozmawia, ma też specyficzne pojęcie niezależności politycznej.

A ja również nie zgadzam się z tezami raportu o aferze hazardowej i raportu o katastrofie w Smoleńsku. Czy z tego wynika, że mam POdstawy aby domagać się ukarania szefów tych komisji za błędne z mojego punktu widzenia tezy raportu?
-
2011/08/04 18:48:13
@Starypierniku, prawdziwy zreszta:) przepraszam za literowke w nicku:)
-
2011/08/04 18:49:04
@Toto
dziękuję, już czytam.

-
2011/08/04 19:13:13
Nie chce mi się w to wierzyć
www.rp.pl/artykul/15,697163-Kierowca-nocnego-autobusu-w-Krakowie-zabil-pasazerke.html
Ale prawda jest okrutna. Czy tu możliwa jest jakakolwiek profilaktyka?
-
2011/08/04 19:26:34
Czuma zrobił swoim kolegom z PO kuku. I to w mało odpowiednim momencie. rozpoczęła się kampania wyborcza. Trzeba się nią zająć. Sejm też idzie na urlop. A tu taki pasztet. ciekawe, co z tym zrobią ?
www.rp.pl/artykul/15,697154-Komisja-ds--naciskow--przewodniczacy-przedstawia-projekt-.html
Po ponad trzech latach badań komisja do spraw nacisków kończy pracę. W projekcie raportu znalazło się stwierdzenie, że zarzuty wobec PiS się nie potwierdziły.
"Większość zarzutów wobec rządzących w latach 2005-2007 nie znalazła potwierdzenia" - to główny wniosek z projektu raportu, który przygotował przewodniczący komisji Andrzej Czuma. Poseł PO zapewnia, że raport w proponowanej przez niego wersji jest "całkowicie wolny od publicystyki polityczno-partyjnej".
Według niego nie ma podstaw, by mówić iż "istniał mechanizm, który umożliwiałby funkcjonariuszom publicznym zajmujących kierownicze stanowiska państwowe nielegalne wywieranie wpływów na prokuratorów, funkcjonariuszy policji i służb specjalnych".
-
2011/08/04 19:27:32
A może Czumę trzeba skierować do psychuszki?
-
2011/08/04 19:29:10
Nie wiem jaka jest dzisiaj sytuacja, ale wczoraj czytalam, ze tego kierowce jednak wypuscili.Chocia znalezli przy nim narkotyki.jakas bardzo mroczna sprawa.

Natomiast komisja Czumy to nawet dorsza nie znalazla.:)))Oj ten PiS tak malo sie stara:))),zadnej afery.
-
2011/08/04 19:33:45
Jednak kierowca bandyta ma zarzuty prokuratorskie.
A ta dziewczyna byla tak mloda, 21lat i wyjatkowo piekna.
-
2011/08/04 19:34:10
@ piernik

A więc kapnąłeś się, że coś ze mną nie tak ? :))
Urlop mi się wydłuża.
Fuck !

I tak od początku roku kulawo z dżobem ( jobem). Chyba z nudów zacznę szpachlować swoją łazienkę - bo prowizorka na razie, byle tron ustawić na czas przyjazdu rodzinki z Polski :) A prowizorki to mają w Polsce długi żywot. Nawet w Szwecji.

Mój znajomy, który kiedyś jeździł jako ''techniczny'' z Krzysztofem Krawczykiem a wcześniej był ''mechanizatorem''w PGRze , opowiadał, że ktoś zaklinował lemiesz w pługu obcęgami.
Tzn. użył obcęgów jako klina.
I tak to zostało :)
I niech mi tu ktoś jeszcze zatęskni za PeGieeRami a będzie miał ze mną do czynienia.

P.S.
''piernik'' - a nie wiesz czasem jak ''obibok'' się obija ?
Bo ja mam swoje patenty na obijanie ale on chyba ma lepsze ?
-
2011/08/04 19:38:13
Nie mamy armii, nie mamy samolotów, nie mamy pilotów rozwalono elitarny pułk, dług szaleje, szaleje korupcja podniesiono podatki prawo rozregulowane same sukcesy. Tusk zostawia po czterech latach państwo w rozsypce.
-
2011/08/04 19:43:01
@lexie2010
Całe szczęście, że nie rozwiąże Trybunału Stanu ;)))
-
2011/08/04 19:45:27
@Prawdziwy.starypiernik
No nie byłabym tego pewna Tusk wystarczy za wszystko.
-
2011/08/04 19:53:55
@lexie2010
A mnie się wydaje, że on ciągle czeka na swoje 5 minut ;)
-
2011/08/04 20:04:00
@Prawdziwy.starypiernik
Tylko chęć odwetu na PIS za wszelką cenę go zgubiła, odwetu za tamte wybory i upokorzenie jakim były w jego podświadomości i tak minęło jego wyjątkowo długie pięć minut, że sam nie zauważył, że już go miał. Coś mi się wydaje, że rachunek jaki mu wystawiono za pomoc jest wysoki, ale nie zapominajmy, że druga strona za jego ambicje zapłaciła cenę najwyższą i teraz pora żeby za to swoje szaleństwo zapłacił.
-
2011/08/04 20:08:06
@lexie2010
Może okażesz się dobrym prorokiem?
-
2011/08/04 20:10:45
@Prawdziwy.starypiernik
Daj Boże! Musimy złapać oddech i wypłynąć na powierzchnię, bo skończymy jak Grecja albo gorzej.
-
2011/08/04 20:22:40
@lexie2010
Obawiam się, że zabraknie nam czasu. Lawina już ruszyła.
-
2011/08/04 20:26:28
Korzystając z ''dolce vita'' posnuję jeszcze rozważania ogólne i uzupełnię ''listę conana'' :

- senator Romaszewski - duża siła moralna, choć w starciu z bezczelnością Moniki Olejnik nawet i ona ( siła) wysiada

- Hołdys - trochę naciągane ale z pewnością Hołdysowi bliżej do ludzi niż nawet Jarkowi; no i analiza braku demokracji w Polsce podczas ''śniadania miszczów'' robiła duże wrażenie poczynając od Passenta na Tusku kończąc, który musiał to wysłuchać ''face to face'', a i Jarkowi to nie w smak też było pewnikiem :)

- Kataryna - choć w starciu z wyjątkową bezczelnością i napastliwością to nie wiem czy dałaby se radę - skoro nawet Romaszewski kiedyś się pogubił

- redaktor Stankiewicz - chłop chyba nie potrafi się uśmiechać - inna rzecz że z uśmiechem głupio by wyglądał - ale ma jaja, oby nie dał się wykastrować redaktorom naczelnym; gdyby Stankiewicz musiał być ''free-stylerem'' to gotów byłbym płacić mu co miesiąc 10 złotych, bo na red. Michalkiewicza trochę mi szkoda kasy.
Ale mam gest, że fest !

- red. Wróblewski - ten akurat ma wieczny uśmiech na twarzy , jak jakaś Mona Lisa ;
ten i tak będzie wiedział jak się ustawić , więc nie będę mu obiecywać ''złotych gór'' ( 10 zł)

- profesor Kleiber - ponoć nawet Jarek gotów byłby nieoficjalnie poprzeć rząd Kleibera na pohybel Tuskowi
.....................
dalszego ciągu nie będzie - bo kicha

NIE GŁOSUJMY NA IDIOTóW Z OBECNEGO PARLAMENTU

-
2011/08/04 20:38:26
L. Miller w TVP Info - jak nie można rozformować rządu, trzeba rozformować 36 pułk.
Komentarze?
-
2011/08/04 21:05:11
www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,10065630,Ostatni_lot_Sikorskiego_z_a36_pulkiem___Brawo_minister.html

trzeba mieć tupet "natowskie wzory" drażnią ludzi chyba celowo.
-
toto.1
2011/08/04 21:07:39
Widziałem tę wypowiedź Millera. W jednym z programów prowadząca musiała mu ściągać lejce, bo po każdym zdaniu chciał dokopać PISowi i Kaczyńskiemu. Aż wreszcie udało jej się wydębić od niego, ze Tusk nie wie co robi.
-
2011/08/04 21:34:22
@R-t
pozwolisz, ze dodam do Twojej prywatnej listy Cezarego Gmyza.Wyjatkowo mocno i celnie punktuje.Jak usiadzie na caly dzien za biurkiem w IPNie, to nie wyjdzie bez nowego "odkrycia".
-
2011/08/04 21:38:08
A jeszcze pani dr Fedyszak Radziejowska, Andrzej Zybertowicz i Zdzislaw Krasnodebski, moi ulubiency.
-
2011/08/04 21:42:59
@Lexie,
nie wymienilas z tych glownych rzeczy zawinionych:
rozklad szkolnictwa, poczynajac od podstawowego, a na wyzszym konczac,
opieka zdrowotna, a wlasciwie jej brak
SADOWNICTWO - calkowita demoralizacja!
srodki masowego przekazu, zwlaszcza te publiczne, na ktore niby znowu nalezy placic abonament:))
-
2011/08/04 21:44:52
Mówię do brata nalewając se piwko ( jakiś nowy gatunek z ''systemu bolage'') , że czas najwyższy za jakąś robotę się brać, bo na ''Katarynie'' znowu zacznę robić za płatnego agenta.

A brat na to :
.'' Takie bzdury tam piszesz, że powinni ci za to płacić - aż dziwię się że się z tego jeszcze nie utrzymujesz :)''
- ''A kuźwa - bo to Korwin kasę ma ? sam wiecznie niedofinansowany a Platformie to się nie sprzedam - zresztą ponoć płacą 20 gr za wpisa, to ile bym się musiał naprodukować by wyżyć z tego ?''
...................................
I to nie jest tak do końca, że obrabiam komuś dupę - jak np.''obibokowi''.
''obibok'' albo inny ''piernik'' służy mi jako trampolina do odbicia. Do nakręcania się :)
Walczę nie z człowiekiem - w końcu przyjaźnię się z komunistą - lecz z jego głupotą a konkretnie ze szkodliwymi poglądami. Z komunistą mam ten komfort , że gadam z nim tylko o II wojnie światowej i chodzę po bunkrach ''Festung Breslau''

''obibok'' lepiej by zrobił jakby też zajął się tylko II wojną i polityką historyczną a nie tykał gospodarki, bo wychodzi na to , że jest egoistą lub jak siwy Waldemar Kuczyński uważa, że im gorzej tym lepiej. To siwy dureń Waldemar zasłynął tym, że chciał by za PiS-u wszystko się zawaliło

NIE SŁUCHAJMY IDIOTóW I FAŁSZYWYCH PROROKóW

-
2011/08/04 21:58:01
@r-t
Napisałeś:
Walczę nie z człowiekiem ... lecz z jego głupotą a konkretnie ze szkodliwymi poglądami.

Może zacznij walczyć ze swoją głupotą?
To będzie takie nowe perpetum mobile?

-
2011/08/04 21:59:34
@r-t
Na jakiej podstawie twierdzisz, że masz jedynie słuszne poglądy?
Masz jakiś certyfikat na tą okoliczność?
-
2011/08/04 22:08:41
@ gsl

Tak czułem ,że ktoś wrzuci Krasnodębskiego i Zybertowicza :)) Czekałem na to :)
Gmyz może być, Radziejowska tyż -ale jakoś Zybertowicz i Krasnodębski to nie bardzo.

Ja np. Korwina też bardzo lubię ale nie umieściłem go na swej liście z rozmysłem.
Korwin bije inteligencją lewackich oszołomów z pokolenia '68 ale nie potrafi się posługiwać ich językiem - ja też zresztą tego nie potrafię i TYLKO dlatego nie umieściłem się sam na tej liście ( a nie przez wrodzoną skromność :))

Krasnodębski i Zybertowicz cierpią co nieco na Korwinową przypadłość - są zbyt oczywiści i bezpośredni i brakuje im ''michnikowsko- sierakowskiego'' wyrafinowania.
Nawet jeśli to ''wyrafinowanie'' rodem z ''Krytyki Politycznej'' jest dużo mniejsze niż inteligentnej i urodziwej wrocławskiej studentki, robiącej za luksusową dziewczynę do towarzystwa.

Pisałem kiedyś żartobliwie Korwinowi, że aby robić za ''prawicowca'' to muszę rzucać na ''Katarynie''mięchem, z kolei RAZ i Michalkiewicz uciekają w satyrę i prześmiewczość (Korwin zaś jest groteskowy mimo woli ) - to wszystko mało poważne jest, a czytelnicy michnikowego GóWna to przyzwyczajeni do języka Słowackiego i Norwida - nawet jeśli brak tam treści (a często brak) to jednak Forma musi być :)
Przez duże ''F''.
Ale chyba Korwin nie był w nastroju do żartów - bo mój wpis jakoś wyparował :)

P.S. Podziwiam Katarynę - bo u niej jest i treść i jest forma.
Pardon : Forma.

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE Z SEJMU

-
2011/08/04 22:15:03
@R-t,

no coz z pewnoscia kryteria przy wyborze mamy z pewnoscia nieco inne.Ja np nigdy nie kierowalabym sie "michnikowsko-sierakowskim" wyrafiniowaniem jak prowokacyjnie piszesz.Dla mnie,pewnie wiesz, nie sa to gierki, tylko powazne sprawy.
-
2011/08/04 22:19:22
@Gsl , witaj.

Coraz gorzej to wygląda:(
-
2011/08/04 22:24:20
Tak sobie mysle, jak wiele wspolnego ma kontrakt zawarty w 89 miedzy Michnikiem, Walesa, Kuroniem, Geremkiem a Jaruzelem i Kiszczakiem z tym, ktory zawarl w 2010 r.Tusk, Komorowski, Sikorski z Putinem i reszta.Niby rozne sprawy, ale za kazdym razem "sprawa polska"-zdradzona, a narod oglupiony.

@Lexie, pozdrawiam:)
-
2011/08/04 22:49:53
@ piernik

I tak potrafię nieludzko z siebie żartować - aż czasem sam jestem zły na siebie gdy przesadzę z autoironią :) Poza tym czemu mam Ciebie wyręczać w krytyce swych poglądów ?
I tak dość uprawiam c-onanizmu myślowo -literackiego.

........................................
Nawet jak nie mam racji - to piszę szybciej zanim pomyślę ( jak Bartoszewski) byś mógł tej racji poszukać na własną rękę.
.......................................

Ale w jednym to nie dam sobie wmówić, że się mylę :

- w afirmacji wolności.

I nie musisz się martwić - wiem jakie powinny być granice wolności by nie przerodziła się w anarchię. I tylko nie wyjeżdżaj mi z ''liberum -veto '' , bo po pierwsze ta zasada obowiązuje w radzie ONZ a po wtóre to dupowaty marszałek Sejmu w 1651 roku dopuścił do tego, że sprzeciw posła Sicińskiego nie został po prostu zignorowany jak to bywało wcześniej ale i później też.

Jeśli ktoś jest przeciw wolności - czy to słowa, czy wyznania,czy gospodarowania (deregulacja), czy zgromadzeń - to znaczy, że zagubił polską duszę. Nie napiszę jak ''obibok'' , że przestał być Polakiem - ale że coś zagubił z polskiej tradycji.

Tak samo jest z hippiką :)
Tu w Szwecji nawet są znaki drogowe ostrzegające przed jeźdźcami konnymi - nieraz człapią te szkapy dostojnie po asfalcie, aż z kolegą kusi nas by strzelić agrafką w zadek koński , by poszły konie po betonie :) Tak tylko w myślach :)
Spotkać mistrza olimpijskiego w ujeżdżaniu to też nie rzadkość - u nas też są co prawda ''mistrzynie'' w ujeżdżaniu konia wierzchowego ale mimo, że doceniam ten fakt :))) - to nie rozumiem czemu poza Kowalczykiem z Moskwy z 80 roku, nie mamy więcej mistrzów w różnych rodzajach hippiki ?
Rozumiem, że nie odnosimy sukcesów w slalomie ( choć niezapomniane siostry Tlałkówny potrafiły to przełamać i sporadycznie kilku górali wcześniej też się pokazało w narciarstwie alpejskim) ale czemu nie w jeździectwie ?
Tylko szermierka nam się ostała z polskiej tradycji na w miarę dobrym poziomie - choć mogłoby być lepiej
....................................
''Koń jaki jest każdy widzi''

Czy aby to słynne zdanie nie poszło już do lamusa ?
Czy aby w polskich encyklopediach nie będzie potrzeby opisu tych szlachetnych zwierząt i jego fotek ?

żal ...

Komuna przerwała polską tradycję także w sporcie jeździeckim- i w umiłowaniu wolności

''Za wolność waszą i naszą''

To też do lamusa ...

żal , że tak mało jest piewców wolności - ale to dlatego, że wolność wiąże się z odpowiedzialnością. Wygodniej jest oddać państwu obszary wolności, by to ono nas prowadziło za rączkę. A potem się dziwicie, że państwo przyzwyczajone do tego chce więcej i więcej i zamyka Goczyńskich, podsłuchuje Gmyzów i aresztuje kibiców za transparenty.

To wy uczycie ''państwo'' by zamiast palca czy dłoni - jak świnia - chwyciło całą rękę
-
2011/08/04 23:01:03
@r-t
W hippice nie odnosimy sukcesów, bo .... nie mamy koni.
To co mamy najlepszego, to sprzedajemy. Bo są potrzebne dulary. A z tego co zostaje, to pozostają rekreacyjne i pociągowe. Częściowo jeszcze rzeźne. Ale to na eksport, bo u nas amatorów końskiego mięsa nie uświadczysz.

-
2011/08/04 23:04:16
@R-t
zapomniales jeszcze o lotnictwie.W tym tez Polacy byli swietni.I co? 36 sty rozwiazany.Dokonalo sie.
-
2011/08/04 23:14:44
Ufff... Muszę ważyć każde słowo, aby za moją przyczyną także Kataryna nie dołączyła do "chóru" POzwanych. A chcę mianowicie przypomnieć, iż w POLSKIM prawie była (jest?) przewidziana ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA za służenie w siłach zbrojnych innych państw. To wprawdzie PRL-owskie prawo, twarte i brutalne prawo, ALE PRAWO (!!!) i LEGALIŚCI pokroju Pana Ministra Radosława Sikorskiego POwinni wynikające z niego KONSEKWENCJE znać i rozumieć. Tłumaczenie się wyznawaną ideologią, światopoglądem czy sumieniem, zasłanianie "słuszną sprawą" czy "misją" NIC TU NIE ZNACZY!
To ja tutaj tyle o tym, kto, komu, co i za co. Kto ma rozum, niechaj myśli.
-
2011/08/04 23:17:44
@aspargillus
O ile wiem, u nas ścigano wyłącznie tych, którzy służyli w Legii Cudzoziemskiej.
-
2011/08/04 23:30:11
@r-t
Jeszcze jeden wątek. Zawsze mam wątpliwości, kto z kogo się śmieje.
Ty tych wątpliwości nie masz. Ale to nie znaczy, że masz przewagę.
Co do pojęcia wolności, to przy twoim mętliku pojęciowym, odnoszę wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym mówisz. Czym się twoje rozumienie wolności różni od anarchii?
-
2011/08/04 23:51:55
@ gsl202
"nie wymienilas z tych glownych rzeczy zawinionych:
rozklad szkolnictwa, poczynajac od podstawowego, a na wyzszym konczac"


To drobny akcencik w sprawie szkolnictwa.

Tatuś powyrzuca wszystkich, spalę tę budę usłyszeli nauczyciele od młodej latorośli budowniczego III RP. I tatuś przystąpił do działania, a nauczyciel historii dowiedział się od synalka: Już tu nie pracujesz. Wyrzucę cię z tej roboty. Janek Wóycicki, syn Kazimierza, zasłużonego działacza opozycji z lat 70., a następnie budowniczego III RP, i Joanny ze sztabu wyborczego aktualnego prezydenta, nie miał czasu na naukę. Trudno mu nie przyznać racji, skoro rodzice są przyjaciółmi Bronka, wiedza dla kariery jest tylko obciążeniem. Niestety, Jankowi kłopoty wychowawcze sprawiali nauczyciele gimnazjum im. Bolesława Prusa na Saskiej Kępie w Warszawie. Nie byli kumaci i nie uwzględnili, że rodzice są z paczki Bronka--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/08/05 07:44:35
WWW.wpolityce:Never ending story- niekończąca się opowieść"- tak można by podsumować polityczną aferę korupcyjną z prezydentem z PO w roli głównej i lokalną sitwą platformerską w tle.

Kolega partyjny i podwładny Donalda Tuska oskarżony o kupowanie głosów nie jest już prezydentem, a jego potencjalny sukcesor a na razie następca jako rządowy komisarz już jest oskarżany o to samo (i to wcale nie przez PiS!).

Afera ta ma jednak swoje kolejne odsłony. Szefowie dwóch spółek komunalnych w Wałbrzychu publicznie potwierdzili fakt, że byli zmuszani do dawania na kampanię PO po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mainstreamowe media nie robią z tego żadnej story, choć gdyby dotyczyło to PiS-u byłaby to "jedynka" na pierwszych stronach gazet i główna wiadomość w telewizyjnych newsach. Tymczasem ta wałbrzyska "ośmiornica", ten platformerski "octopus" to nie jest, jak się wydaje, wypadek przy pracy. Nie jest to raczej samotna wyspa na tuskowym oceanie.

Bez kontroli mediów nie da wyrwać się chwastów korupcji na Dolnym Śląsku (częstotliwość afer z udziałem polityków PO z tamtego regionu jest porażająca: Sawicka, Misiak, Chlebowski, teraz Wałbrzych). Najbliższe wybory mogą oznaczać utrwalenie tego chorego układu. Układu przez duże U. Nie mam wrażenia, aby te chwasty chciała wyrwać sama Platforma. Do tego dodajmy próbę cenzurownia internetu, zamykanie w wiezieniach liderów , stojących na czele środowisk opozycyjnych i te bierne media mamy republikę bananoą w Europie, zjednoczonej , popranej politycznie, chlubiącej sie wartościami Europie, a Polacy śpią i mają bardzo dobre samopoczucie. Dlatego tak bardzo podziwiam Ewę Stankiweicz, której na tym forum nikt nie zauważa.

-
2011/08/05 08:53:50
=====================================================

Czy prezez Jarek wypowiadając się wczoraj o rozformowaniu 36 specpułku przyznał, że Donald Tusk dał nieodpowiedzialnemu prezydentowi samolot wiedząc o niesprzyjającej w Smoleńsku pogodzie?

=====================================================
-
2011/08/05 11:46:02
Witam--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/08/05 11:51:01
A chyba jeszcze wczoraj niejaki Bul oznajmiał cąłemu Światu (nie zapominajmy o jamajce z jej gazetkami) że nie będzie brał udziału w obecnej kampanii wyborczej.
To ja sie pytam cóż to jest jak nie kampania wyborcza?


6 sierpnia mija rok od przejęcia obowiązków głowy państwa przez Bronisława Komorowskiego. Z tej okazji na stronie prezydenta pojawiło się filmowe podsumowanie prezydentury. Ma dokładnie 219 sekund


Mam nadzieje że znajdzie sie ktoś i uzupełni ten agitacyjny spot wyborczny o wszystkie, tak liczne "sukcesy" niejakiego Bul-a, coby Naród otrzymał pełna informację.--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/08/05 11:53:45
@ ala-alaala
"Kolega partyjny i podwładny Donalda Tuska oskarżony o kupowanie głosów nie jest już prezydentem, a jego potencjalny sukcesor a na razie następca jako rządowy komisarz już jest oskarżany o to samo (i to wcale nie przez PiS!)"


Ile takich Wałbrzychów było, nadal jest w całej Polsce ?


--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/08/05 13:22:21
Z materiału wideo bije po oczach, że w końcu zamiast skapciałego i wiecznie obrażonego Lecha reprezentuje nas normalny prezydent.
-
2011/08/05 14:05:28
Dzien doberek wszystkim po malej przerwie ;)
POjacow i klauny NIEspecjalnie witam.

sorki, TO z poprzedniego watku ale takie idiotyzmy trzeba uwypuklac;)

@ bishop_pl
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tak przy okazji przypomnij też grube ubeckie prowokacje za kadencji tria K.Z.K.
Prowokacja wymierzona w lekarza G., Andrew Leppera, Blidę (jej się udało popełnić
samobójstwo), na kilka dni przed wyborami w Sawicką, a za kadencji Kamińskiego w CBA w Marczuk-Pazurę (śledztwo umorzone z powodu niepopełnienia przestępstwa). Wszystkie te sprawy mają kilka wspólnych mianowników: - żadna nie skończyła się wyrokiem skazującym, marne dowody (Blidzie chciano postawić zarzuty na podstawie zeznań jej koleżanki Kmiecik - na ubeckiej metodzie powiedz nam coś na nią, a Tobie damy spokój), medialne przygotowania gruntu pod finał prowokacji (dzień przed aresztowaniem Blidy TVP nadała "przypadkiem" program o mafii węglowej), "walka z układem" w świetle kamer - chodziło o efektowne wyprowadzenie delikwenta zakutego w kajdanki - zrobienie konferencji i pokazanie tego we wszystkich wiadomościach. Warto od czasu do czasu przypominać te "surowe ale sprawiedliwe" metody wymiaru sprawiedliwości IV RP.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
''ubecka prowokacja wymierzona w doktora G, sawicka, blide'' - ROTFL caly dzien non stop ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
btw dziekuje za POprawienie nastroju...

to niemozliwe zebys byl takim ''naturalnym'' idiota, ty jestes przedstawicielem partii ''specjalnej troski'' zwanej POd nazwa POzyteczni idioci...
kontynuuj tak dalej, chetnie POobserwuje twoj ''swobodny'' lot z okna, one day ;)
-
2011/08/05 14:07:52
Od dluzszego czasu bije PO oczach na forum pewna skapciala angelika...
-
2011/08/05 14:16:41
@ piernik

Kiedyś zaśmiewałem się z felietonu Kominka o relacjach damsko-męskich.
W pewnym momencie coś mnie tknęło, że śmieję się sam z siebie - śmiałem się dalej, choć mniej rechotliwie .... :)
..................................
Napisałeś :
''Co do pojęcia wolności, to przy twoim mętliku pojęciowym, odnoszę wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym mówisz. Czym się twoje rozumienie wolności różni od anarchii?''
............................
Wyjaśniam :
- jeśli państwo nie będzie wpierdalać się tam gdzie np. nie wpierdalało się w Wielkiej Brytanii gdy ta budowała swą potęgę gospodarczą czy to w czasach Adama Smitha czy potem w czasach Margaret Thatcher (a nawet dziś ma mniej restrykcyjne prawo w wielu obszarach i premiera Camerona, który chce dokończyć reformy ''żelaznej damy'') - to nie będzie potrzeby żadnej ''anarchii'', czyli łamania prawa czy jego naginania (poza tymi którzy są zbyt pazerni lub zdeprawowani - ale przy liberalnym prawie to będzie malało społeczne przyzwolenie na jego omijanie i wtedy działania policji od spraw gosp. będą akceptowane i jakiejkolwiek innej policji - także na stadionach piłkarskich)
....................

Korwin-Mikke pisze z satysfakcją, że polska gospodarka jakoś wiąże koniec z końcem , bo Polacy w przeciwieństwie do akuratnych Niemców ( ordnung muss sein) potrafią sprytnie omijać prawo unijne.

.........................................
Odpowiedz mi ''piernik'' na dwa pytania :
1) czy omijanie (gdzie to jest możliwe) prawa unijnego przez polskich przedsiębiorców nazwiesz :
a) anarchią ?
b) sprytem ?
c) instynktem samozachowawczym ?
d) walką o przetrwanie ?
e) inne ?

2) pytanie drugie :

Czym różnisz się od Platformy Obywatelskiej, która razem z grupami lobbystycznymi, od lat idącymi ręka w rękę z Unią Wolności i z KLD, udupiła Komisję Przyjazne Państwo lub jak tłumaczył Monice Olejnikowej Janusz Palikot - już w komisjach sejmowych wypaczała projekty ustaw z komisji PP, tak że niczym zbytnio się nie różniły od wadliwej pierwotnej ustawy lub były nawet gorsze niż przed zmianą ?????
Czym różni się Twoje rozumienie wolności gospodarczej od praktyki stosowanej przez PO, która jak napisał kiedyś Poncyljusz - jest partią antyliberalną gospodarczo ?

Pytanie pomocnicze na które NIGDY mi nie odpowiedziano na tym forum ( może dlatego, że było adresowane do wszystkich, a więc do nikogo ) :
- czy masz żal do Tuska, że przestał być liberałem , czy też masz mu za złe że kiedyś nim teoretycznie był ?
( jak mówił profesorowi Rybińskiemu Jarosław Gowin -Tusk kiedyś był zwolennikiem Margaret Thatcher a teraz jest zwolennikiem socjalisty Tony Blaira )

NIE GŁOSUJMY NA GŁóWNE PARTIE
-
2011/08/05 14:22:39
Sikorski R. jest POza wszelka dyskusja, on przynosi wstyd nie tylko sobie bo to POlowa biedy, on przynosi wstyd calemu polskiemu narodowi oraz przez zbieznosc nazwisk generalowi o diametralnie odmiennym podejsciu do sprawy polskiej...
To tyle wzgledem komentarza ;)
-
2011/08/05 14:36:42
jest jak zwylke, gdy cywilizacja ma katar, to ''zielona wyspa'' ma Tole od razu ma zapalenie pluc...
nihil novi...
(to w zwiazku z ''stock markets'';)
-
2011/08/05 15:12:39
@r-t
Czasem się zastanawiam, czy polemika z Tobą ma jakiś sens. Jeżeli odpowiadam, automatycznie wynika, że tak. Przyznam, że śmieszy mnie czasem Twoje zacietrzewienie /naturalne czy udawane?/
Zacznę od końca. Dojście do władzy PO z jej obecnym liderem uważam za jedną z najgorszych rzeczy jakie mogły nas spotkać po 1989 roku. Musisz się przyzwyczaić do tego, że żadna z opcji, które doszły do władzy po 1989 roku, nie realizowały swojego programu partyjnego. Często dlatego, że go po prostu nie miały. Czasem te programy były tak sformułowane, że obojętnie czy zostały zrealizowane, czy nie, zawsze było dobrze. Oczywiście dla danej partii.
Skutki podejmowanych działań często nie są widoczne natychmiast. PO jest skrajnym wynaturzeniem. Opanowali do perfekcji marketing polityczny. Ale znowu od tej najbardziej szkodliwej społecznie strony. Realizowany w Polsce model polityczny sprowadza się do traktowania państwa jako prywatnego folwarku. Można by to w ostateczności przełknąć. Ale jako człowiek wywodzący się ze wsi /tak twierdzisz od początku/ musisz przyznać, że właściciel folwarku nie jest jego destruktorem. Przeciwnie. Stara się pomnażać majątek i maksymalizować zyski. Nasi rządzący tymczasem starają się pomnażać wyłącznie własne zyski. Czyli zachowują się jak nieuczciwi ekonomowie, czy karbowi. Prawo dla takich zachowań jest bardzo czytelne i jednoznaczne.
Druga sprawa. Nasz stosunek do prawa UE. Tutaj problem ma kilka warstw. Pierwsza to początki, a więc proces akcesyjny. Błędy popełniono na etapie negocjacji warunków wejścia do Unii. Na pytanie świadomie, czy nie? Odpowiadam zdecydowanie, że świadomie, ze szkodą dla państwa polskiego. Błędy popełniano dalej, a ich kulminacja stał się traktat lizboński. Nie tylko Polska ugięła się przed szantażem czołówki państw unijnych. Ale inne państwa zdołały coś dla siebie utargować. A my?
Zagrywka z traktatem lizbońskim to szczyt cwaniactwa z jednej strony i szczyty głupoty z drugiej. Ale do tego nikt się nie przyzna. Już widzę jak się cieszysz, że to robota pisiorów. Ciesz się. Tylko pamiętaj, że po drodze inni też do tego przyłożyli rękę. W razie potrzeby służę dowodami.
Na czym polega perfidia traktatu lizbońskiego? Otóż tak naprawdę jest to aneks do Traktatu Rzymskiego. Tamten dotyczył tzw. Ósemki. Traktat lizboński dotyczy UE w poszerzonym składzie. Zgodnie z logiką prawa powinien być ustanowiony jako tekst jednolity. Tego nie ma. Efekt jest taki, że wszystkie kwestie sporne wymagają doraźnej interpretacji. A to powoduje, że głównie nowi członkowie są, oględnie mówiąc, robieni w konia. Pomijam taki drobiazg, że z racji na swoją objętość, traktatu lizbońskiego nikt z decydentów nie zna. Nie tylko w Polsce.
Jeżeli uwzględnisz to co napisałem wyżej, zrozumiesz przyczyny sabotowania prawa unijnego. Tylko znowu sabotowanie ma charakter wybiórczy. Tam gdzie jest korzystne, prawo jest stosowane. Tam gdzie jest inaczej, próbuje się to prawo obchodzić. Nie tylko z lewej.
Niestety, nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko równocześnie. Jak to w życiu.

-
2011/08/05 15:13:59
Witam tradycyjnie Czytaczy!
-
2011/08/05 15:48:53
parchu waldek, podpisujący sie nickiem angelika_20 napisał był:
Z
materiału
wideo
bije
po
oczach,
że
w
końcu
zamiast
skapciałego
i
wiecznie
obrażonego
Śp. Lecha Kaczyńskiego
reprezentuje
nas-raczej was młode pelikany
??normalny??
??prezydent??

A gdybys miał pelikanie jakieś wątpliwości w kwestii pisowni Kaczyńskiego i jego rzekomego babola, to masz pełne wyjaśnienie
-
2011/08/05 16:00:04
antyspam
-
2011/08/05 16:01:35
Wyszła z nory nocna zmiana :(((((
-
2011/08/05 16:13:00
Czy nie czas zrobić specyfikację tematów do dyskusji w ramach kampanii wyborczej?
wyborcza.biz/biznes/1,100896,10065924,Lobbing_grozny_dla_gazu_lupkowego_w_Polsce.html

-
2011/08/05 16:26:50
@r-t
Co do Palikota. Kolejny przykład z cyklu pozory mylą.
Jakie masz dowody na to, że Palikot chciał zrobić porządek w przepisach dotyczących przedsiębiorczości? Nie sądzisz, że chciał się tylko wylansować? Przez tyle czasu nie dało się nic zrobić? Nie bardzo w to wierzę. Najlepiej jest zwalać winę na innych. Stara szkoła. Trudne dzieciństwo. Do szkoły pod górę i pod wiatr. Nie ze mną takie numery Brunner.
Ile nowych potworów prawnych powstało podczas kadencji Palikota w Sejmie ? Ile razy się odezwał? Próbował przeciwdziałać?
Nie wszystko można zwalić na karb dyscypliny partyjnej.

-
2011/08/05 16:55:27
Jak są wybierane ekipy remontowe do takich prac?
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10067163,Pozar_kosciola_na_warszawskim_Targowku.html
Zaprószenie ognia to efekt niechlujstwa tych ludzi.
Ile takich przypadków odnotowujemy?
Jednym z bardziej spektakularnych w ostatnich latach był chyba pożar kościoła św. Katarzyny w Gdańsku w 2006 roku. Też przy pięknej słonecznej pogodzie.
-
2011/08/05 17:11:47
@ prawdziwy.starypiernik
"Co do Palikota. Kolejny przykład z cyklu pozory mylą"


IMHO peniskot to taka, prywatna Wunderwaffe która trzyma w odwodzi kaczor DonalT.
Co do reszty to masz rację, parchu "orcował" się przez 3/4 kadencji sejmu i nie zrobił nic.


--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/08/05 17:34:10
J. Tymoszenko nie jest z mojej bajki, ale postępowanie wobec niej jest przykładem putinizacji życia politycznego na Ukrainie.
www.rp.pl/artykul/697769-Byla-premier-Julia-Tymoszenko-aresztowana.html
Jak daleko nam do tego typu zachowań?
-
2011/08/05 18:01:58
A. Lepper popełnił samobójstwo!
W Warszawie w siedzibie Samoobrony.
Wyrazy współczucia Rodzinie.


-
2011/08/05 18:38:37
Komu zagrażał A. Bo nie był z AWS-u? Lepper? Nawet tu, na tym blogu gdy wspominałem o A. Lepperze, o metodzie docierana do ludzi. Zostałem skarcony. A przecież nie użyłem nazwiska. Napisałem o użycie metody, którą określiłem lepperowanie.
Zniszczono tego człowieka!!!!!!!!!!
Wy bezklasie polityczne pozagryzacie się i wtedy będzie spokój!!!!
Panie Romanie trzymaj się !
-
2011/08/05 18:43:22
@Starypierniku
Witam!

''A. Lepper popełnił samobójstwo!
W Warszawie w siedzibie Samoobrony. ''

Tym samym kampania wyborcza POlskiej mafii sie rozPOczela...
niech zgadne kto winien? PiS ? zaraz bedzie we wszystkich meRdiach...
a tymczasem kaczmarek i krauze odetchneli z ulga.

cos za duzo tych ''samobojstw'' za NiErzadow ma Tole, POtrzenba komisja sledcza jak nic...

-
2011/08/05 18:43:31
Zaczyna się robić jak u jak u Ruskich mafia haracze, uprowadzenia i samobójstwa. I odpowiednia narracja już gotowa co widać i słychać.
-
2011/08/05 18:47:40
@gor-al1 - witaj!
Jak zwykle masz rację. Do czego doprowadzi ten wyścig szczurów?
Czy o człowieku można powiedzieć coś dobrego dopiero po jego śmierci?
-
2011/08/05 18:51:01
@wsi24.real - witam również.
Właśnie. Te cholerne skojarzenia :(
Co się musiało stać, żeby chłop ze wsi targnął się na swoje życie? I to w tak spektakularny sposób. Co w związku z tym usłyszymy?

-
2011/08/05 19:03:37
@Starypierniku

Dlatego jest zagadka, powiesil sie czy tez go POwiesili?
Dlaczego w Wa-wskim biurze, a nie u siebie na miejscu???
-
2011/08/05 19:09:16
Witam Wszystkich,

od razu cisna sie skojarzenia, ze dzisiaj Jaroslaw Kaczynski zeznawal w sprawie afery gruntowej.Kiedy mial zeznawac Lepper, glowny "bohater" tej sprawy?Czy ktos nie chcial, zeby zeznawal?
-
2011/08/05 19:11:56
Bez względu na to co jeszcze w tej sprawie usłyszymy pozostaje otwarte pytanie: kto na tym zyskał, a kto stracił?
-
2011/08/05 19:28:21
Nie trzeba być prorokiem. Kierunek narracji jest prosty jak sznurek w kieszeni. Winien jest PiS i J. Kaczyński :(
Są już pierwsze jaskółki.
-
2011/08/05 19:29:32
Faktycznie ta śmierć podejrzana, dużo wiedział, a wybory idą.
-
2011/08/05 19:31:01
Dzień dobry!
@prawdziwy.starypiernik
Nie chodzi mnie o wyścig szczurów. Zna Pan na to swoje pytanie odpowiedź. A w czyim interesie jest mówić, że o człowieku charakterystykę można będzie wydać po analizie papierów służb specjalnych. Ja się na służbach specjalnych nie znam. Mnie wystarczy moja specjalna, domowa. Ale jak by coś było to nie chwytano by się, aby Go zniszczyć, oskarżając o zepsucie dziewictwa pani, która nawet nie wiedziała kto jej dziecko zmajstrował! Brednie
@prawdziwy.starypiernik znowu kadzi. Według tego przepisu co zapodawał onegdaj!!!!!
-
2011/08/05 19:34:58
Czy rozmawialiście kiedyś z człowiekiem w sytuacji granicznej? Czy wiecie jakie motywacje wówczas są naczelne? Czy znacie związek i uwarunkowania osobowościowe? To nie to?
-
2011/08/05 19:40:01
Głosowałem jako 20-latek na Endrju razem z ojcem i bratem, którzy wcześniej organizowali przyjazd Leppera do Bystrzycy Kłodzkiej. Zostałem za to skarcony przez pewnego działacza związkowego.
I co z tego wynika ?
Nic ...
Może tylko tyle, że aby dorosnąć do głosowania na prawicę potrzebowałem prawie 20 lat - a i to jeszcze nic pewnego czy dojadę na wybory w październiku.
.............................
Zjechało się do mnie w odstępie pół godziny dwóch rodowitych poznaniaków.
Ten drugi rzekł o śmierci Leppera.
Obaj zgodnie stwierdzili, że Lepper to nie był typ samobójcy (nawet chorobę syna odrzucili jako przyczynę) - obaj zgodnie też doszli do wniosku, że przed wyborami czyszczone jest przedpole - ''za dużo wiedział''

Taka jest percepcja polskiej rzeczywistości przez Wielkopolan mieszkających w Szwecji.
-
2011/08/05 19:49:52
@gor-al1
Ja swoje powiedziałem. Teraz przechodzę na nasłuch ;)
-
2011/08/05 19:50:55
@Góral
Jest pan pierwszym, który dzisiaj tutaj zaczął jątrzyć nie mógł się pan powstrzymać? Musiał pan dołączyć do tych, którzy szukają winnych zanim cokolwiek wiadomo takim zwykle po czasie jest głupio, widziałam to już kilka razy.
-
2011/08/05 19:52:52
@r-t
Coś jest na rzeczy. Tych, którzy mają wątpliwości jest więcej.
Co zrobić, żeby doprowadzić człowieka do decyzji ostatecznych? Są tacy, którzy znają odpowiedź na to pytanie :(
-
2011/08/05 19:55:30
@lexie2010 - witaj!
Wybacz, ale nie rozumiem Twojej wycieczki pod adresem @gorala!
Przeczytaj oba wpisy ponownie.
-
2011/08/05 20:01:17
PAX, PAX, PAX

Nieustające sukcesy PO
www.wsieci.rp.pl/wyspa-grafik/Rysuje-Andrzej-Krauze-69
-
2011/08/05 20:02:33
@Prawdziwy.starypiernik
Przykro mi, że Pan nie rozumie dzisiaj w ogóle nie powinnam tutaj wchodzić, dobranoc!
-
2011/08/05 20:02:51
@prawdziwy.starypiernik
I w tym cały urok kobiecości!
No co ja zrobię, że mam w sobie coś,
że ośmiela Kobiety
innym chłopom na złość!
-
2011/08/05 20:04:27
@lexie2010
Proszę wróć!!!!!!!!!!!!!1
-
2011/08/05 20:05:19
@Goral
Jeżeli Pana obraziłam, przepraszam, każdy ma prawo do własnego zdania a temat nie do dyskusji dla mnie na dzisiaj już mnie niema!
-
2011/08/05 20:07:47
@lexie2010
Z mojego, jak to Pani ładnie napisała "jątrzenia" gangrena się nie wda!
Dziękuję, że napisała, "dzisiaj". A nie jak zwykle.
-
2011/08/05 20:11:29
@lexie2010
Nie jest ważne, czy rozumiem, czy nie rozumiem. Ważne czego nie rozumiem.
A tego nie wiem :(
-
2011/08/05 20:12:38
@lexie2010
Nie ma mnie Pani za co przepraszać. To ja jestem taki głupielok. I dobrze minie tak. Zbieram nieraz od mojej kary boskiej. Prywatnej nawiasem mówiąc. No taki mój urok!
Nieraz walę ślepakami Głośno myśląc. W nadziei, że na każdą hipotezę przesłanka się znajdzie. Weryfikująca pozytywnie lub negatywnie.
-
2011/08/05 20:19:56
@lexie2010
Mnie bardzo "bawi" ta reklama z tv, wktórej babcie mówi, że będzie miała na lepsze jedzenie, bo dostała 300zł. Dziadek oznajmia, że będzie mógł robić co lubi bo też ma przypływ gotówki. A kolejna babunia objaśnia, że mając lewe 1000zł wreszcie pojedzie do wód i będzie jak nowa.
Ale jazda bez podtrzymywania z rozmyślnym grabieniem w biały dzień. To dopiero "jątrzenie" w rozumie.
-
2011/08/05 20:27:23
W takim razie aby nie psuć POwietrz. Odmeldowuję się. Dobrego samoPOczucie.
Hej góry moje góry,
hej góry i doliny,
hej najpikniejse w świci ,
góralskie są dziewcyny!!!
Hej @lexie2010 !!!!!!!!!!!!!!
-
2011/08/05 20:33:10
Sukinsyny nawet w śmierć A.Leppera usiłują wrobić PiS. A J. Maksymiuk, najbliższy współpracownik przywódcy Samoobrony mówi o jego głębokiej wierze, optymiźmie politycznym i planach na wyborczą przyszłość. No, właśnie to samo mówi Renata Beger. Leperr był osobą głęboko wierzącą.
-
2011/08/05 20:39:08
@ala-alaala
Przepraszam, że nawiązuję do Pani wpisu.
Tak jasno nie sformułowałem jak Pani. I zostałem oskarżony o sianie sepsy. Znikam i już się nie odzywam.
-
2011/08/05 20:39:59
Blida, Lepper, kto następny ?
-
2011/08/05 20:41:03
@ALL
Oświećcie mnie. Są silne wahania na giełdach światowych. Słyszę takie określenie "inwestorzy giełdowi". Mnie bardziej pasuje "spekulanci". Według mnie inwestor to ktoś kto oczekuje zysku w długim przedziale czasowym. Jeśli oczekuje zysku z dnia na dzień to spekulant. Mam rację, czy nie?

-
2011/08/05 20:43:19
precz z preczem
Ty jak zwykle wszystko wiesz i już wyciągnąłeś jedynie słuszne wnioski. Nieboszczyk jeszcze dobrze nie ostygł.
Gnida zawsze pozostanie gnidą.
-
2011/08/05 20:49:53
@ precz z preczem

''Blida, Lepper, kto następny ?''

nastepny jestes TY IDIOTO...
-
2011/08/05 20:50:40
Grozisz mi bandyto?
-
2011/08/05 20:54:31
@Starypierniku

spekulant to spekulant ;)
jak sie POzwala jednej rodzinie bawic sie dularem to czego sie mozna sPOdziewac???
za nudno juz bylo...
-
2011/08/05 20:57:04
precz ze smieciem!

GFY!
-
2011/08/05 20:59:40
Muszę złożyć zawiadomienie do prokuratury, że mi grozisz, dlaczego śmierć Leppera i Blidy powoduje u ciebie tyle agresji i mi też grozisz ?
-
2011/08/05 21:04:44
@ starypiernik
Moje oburzenie jest prawdziwe (najczęściej :) - bo trudno się nie oburzać gdy na tym forum białe nazywane jest czarnym i odwrotnie. Wtedy oburzam się też podświadomie na samego siebie, że mogłem żywić sympatię dla rządu Marcinkiewicza i poniekąd dla Leppera z Giertychem. I oburzam się, że mogłem sądzić że obarczeni socjalnym elektoratem centrolewicowcy jak Kaczyńscy - szczególnie Lech oraz Endrju typowy lewicowiec (może poza Giertychem, który ma najbardziej liberalne gospodarczo poglądy - ale na prywatny tylko użytek, niestety) byliby w stanie podźwignąć Polskę z upadku. Jak pisał pan Bogdan Goczyński w ostatnim przed aresztowaniem artykule - to Zbigniew Ziobro pozwolił na usunięcie ławników ze spraw karnych. Czyli wszystko dla mafii prawniczo-prokuratorsko-sądowniczej. Tak jakby za mało nas trzymali za mordę.
A więc nie tylko na polu gospodarczym PiS nie mógł naprawić kraju - a Paweł Poncyljusz podczas rozmów z UPR-em dał do zrozumienia, że ''walka'' PiS-u z korporacją prawniczą była zwykłym propagandowym udawaniem. Prawnicy z PiS-u nie będą przecież kalać własnej korporacji
.............................................................
Gdy nie jestem oburzony to jestem upierdliwy i w szyderczo-ironicznym nastroju :)
...............................................................
Napisałeś :
''Zagrywka z traktatem lizbońskim to szczyt cwaniactwa z jednej strony i szczyty głupoty z drugiej. Ale do tego nikt się nie przyzna. Już widzę jak się cieszysz, że to robota pisiorów. Ciesz się.''
A z czego tu się cieszyć, ''piernik'' ? To wszystko smutne jest i przerażające.
...............................................................
Masz zrozumienie ''piernik'' dla omijania prawa unijnego z powodów o jakich napisałeś.
Ale zważ też na to czemu Polacy głosując za UE wyrzekli się niepodległości - powodowała nimi niewiara w polskich polityków, czyli uznali ( fałszywie), że Bruksela będzie rozsądniejsza od Warszawy. Skoro trzeba omijać prawo ustanowione przez niby ''rozsądną'' Brukselę - to czemu uważasz omijanie szkodliwego prawa ustanowionego przez rządy UD, KLD, PC, SLD, AWS-u i niekiedy i PiS-u , za niedopuszczalną anarchię ????

To jest SAMOOBRONA ( w tym wypadku to naród staje się ''państwem''- państwa jako takiego już nie ma,; zdejmij ''piernik'' różowe okulary) - a Ty żądasz poszanowania dla tego zaskorupiałego status quo; stajesz mimowolnie w jednym szeregu z Michnikiem i Tuskiem i z ... Kingą Dunin, która nawołuje do radosnego finansowania naszymi podatkami mafii (układu) rządzącej Polską. Bo to niby buduje wspólnotę :)) A Brudziński cytował Gilowską, że gdzieś wcięło 20 miliardów. Poszło w rozkurz ? Chyba musielibyśmy płacić podwójne podatki by sfinansować potrzeby państwa i jego mafii. Co z tego ''piernik'' że ta mafia ma nalepkę MADE IN POLAND ?
Czy patriotyczny Rosjanin ma zginać pokornie kark przed reżymem Putina - bo rządzi legalnie ? Legalnie ale metodami totalitarnymi - vide : Chodorkowski
To czemu ja i inni Polacy mamy zginać kark przed ''okrągłostołową'' Polską ? Bo MADE IN POLAND ?
To mało - ja też jestem ''made in Poland'' :) I jestem mniej cyniczny i skurwiały niż ci przed którymi wg Ciebie mam zginać kark - tylko dlatego, że mają władzę w tym kraju ?
Nawet jakbym nie był ''lewicowym anarchistą o poglądach prawicowych'' to nie przyznałbym tym pokurwieńcom rządzącym Polską od 20 lat prawa do mówienia mi co jest praworządne a co jest anarchią. Pouczając mnie, stajesz się adwokatem diabła - czyli Tusków, Dukaczewskich i Michników - pewnie niechcący, ale piekło jest wybrukowane dobrymi intencjami ''piernik''
Hej !
-
2011/08/05 21:05:04
Zmienię trochę temat
www.wsieci.rp.pl/opinie/za-burta/Olga-Lipinska-Pomnik-Malego-Powstanca-do-hanba
Na co idą nasze pieniądze?

Nie mogę przeboleć, że się dzieci wychowuje na idiotycznych mitach. Na "Trylogii" - mówi Olga Lipińska. - Nic to!" - krzyknął Wołodyjowski i zginął. Wychowuje się, że najszczytniejszą sprawą jest umrzeć za ojczyznę. Pomnik Małego Powstańca to hańba. Co to jest? Przecież życie - ŻYCIE - jest najważniejsze - dodaje znana reżyser.
Olga Lipińska sama nie ma dzieci. Niemowlaki budzą w niej odpychające uczucie.
Kiedyś powąchałam niemowlaka. Pachniał skwaśniałym mlekiem. Źle. Jego mama - świetna scenografka - zamiast rysować projekty, wisiała nad łóżeczkiem i wąchała go bez przerwy. Nie widziałam nic wzruszającego w rączkach i nóżkach. Nie mogła tego zrozumieć - mówi.


p.s. Mógłbym tego nie cytować. Ale to kolejny przykład, kiedy salOOn nie wie, kiedy przestać :(

-
2011/08/05 21:05:48
Wyrazy Współczucia dla Rodziny
Andrzej Lepper RiP.
Stało się dzisiaj, w piątek, prokuratura, z tego co przeczytałem odkłada dochodzenie do poniedziałku.
Możliwym jest że do poniedziałku będzie się odbywało "ugniatanie ciasta" informacyjnego i w zależności jakie będą odgłosy z "ulicy" tak się potoczy śledztwo.
Niejaki Tymochowicz już w WSI24 obarcza tą śmiercią PiS.
Coś moda na te śmierci samobójcze panuje w Polsce, dziwne ?ps. jak i jeśli ma ktoś silne nerwy to niech poczyta komenty pod artykułami na WSI24
A tak poza tym to idealny materiał dla Radka Sikorskiego, no chyba że tego typu wypisywanie treści wobec PiS i osobiście Jarosława Kaczyńskiego dla Radka są dozwolone, ba pożądane!?

--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/08/05 21:05:56
www.youtube.com/watch?v=hgm3_BLDMuY
@lexie2010
Proszę POsłuchaj jak św. pamięci A. Lepper jątrzył
Żegnam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
2011/08/05 21:06:35
precz ze smieciem!

ja na ciebie juz dawno zlozylem gdyz taka gluPOta wymaga specjalnego traktowania, wiec sPOdziewaj sie dzwonka o 6.00...

bye!
-
2011/08/05 21:10:04
Jakich Lepper miał wrogów ? Kto z nim zaciekle walczył, kto go oskarżał ? Kto mógł się go bać politycznie ?
-
2011/08/05 21:15:14
@Warszawski
Witaj;)

Jak widzisz juz nie tylko tymochowicz w pedalenie ale i tu na forum jest juz POzyteczny idiota trabiacy w ta sama tube, to scierwo juz tak ma...;)

gra idzie o wszystko i na calego...
-
toto.1
2011/08/05 21:16:27
A tymczasem....
Ja znalazłem bandyckie działania bojówek ubeckich w resortach siłowych polszewickiego zbrodniczego reżimu już w 2008 roku:

pkn.blox.pl/2008/10/jesli-chodzi-o-kwestionowanie-wyroku-Sadu.html

Jak widać napady na Polsków zaczęły się dużo dużo wcześniej niż nam się wydaje. To taka aluzja do dyskusji na temat Starucha i metod białoruskich.
-
toto.1
2011/08/05 21:16:47
Polaków*
-
2011/08/05 21:36:34
TO dla tePOmaTolow szukajacych sprawcy calego zla, trzeba im POdac na talerzu wiec
voila!

niezalezna.pl/14251-andrzej-lepper-nie-zyje#comment-240749
-
2011/08/05 21:43:02
Pan Andrzej bardzo dużo wiedział o rządzie z lat 2005-2007.
Myślę, że jako Premier Polski, który zginął w tajemniczych okolicznościach, na służbie, w siedzibie partii, zasłużył bardziej na pochówek na Wawelu niż mlaskacz.
To było by też symboliczne pojednanie wrogów po latach, leżeli by obok siebie.
-
2011/08/05 21:43:59
Dobry wieczór Wszystkim


Witam po urlopwej przerwie.

W temacie śmierci A.Leppera (przyznaję, że choć osoba nie była z mojej bajki, to jednak odczuwam smutek) nic mądrego sama nie napiszę. Posłużę się więc słowami Seawolfa z S24

seawolf.salon24.pl/330767,kto-zabil-andrzeja-leppera

Mam swoje obawy, które oddają m.in. te słowa Seawolfa:

"ale jestem pewien, że zmarły Andrzej Lepper odegra w tej kampanii rolę być może większą, niżby to uczynił żywy. Jeszcze wiele o nim i o tej śmierci przeczytamy.
Zobaczymy. Coś mi mówi, zapewne doświadczenie, bo cóż innego, że nie będziemy musieli czekać długo. Już ponoć odezwał się Spasiony Rysiek, czołowy nekrofil, przewodniczący komisji do sprawy zapewnienia mu pierwszego miejsca na liście wyborczej ( lata pracy, ale opłaciło się, jest jedynka, gratulujemy!) oskarżając IV RP o tą śmierć. Na jakiej podstawie, trudno pojąć. Zapewne na takiej samej, na jakiej oskarżył Kaczyńskiego i Ziobrę o śmierć Barbary Blidy, zatem na takiej samej, na jakiej głupiemu Jasiowi wszystko się z d.. kojarzy."
-
2011/08/05 21:50:48
a to dla myslacych ;)

www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee#p/a/f/0/dQD3Fqkf4LE
-
2011/08/05 22:01:14
Obywatele ustawiają krzyż pod siedzibą Samoobrony. Tłum się już gromadzi, aktorzy, będzie powtórka Solidarnych 2010. Nie oddamy już tego krzyża :) Andrzeja pochować na Wawelu, walczył o najbiedniejszych.
-
2011/08/05 22:21:17
@precz z preczem
Ty mi kogoś przypominasz. Nie odwołuj się do obywateli. Zrób coś dla siebie.
Przynajmniej będzie z tego pożytek.
-
2011/08/05 22:53:36
@gor-al1
Nie napisałam, że Lepper jątrzył tylko pan za co przeprosiłam proszę nie przekręcać moich wypowiedzi, bo to jednak nie przystoi a trąci manipulacją i może mi nasunąć myśl, że przeprosiłam niepotrzebnie.
-
2011/08/05 23:22:37
''na miescie mowia'' ze to byla druga proba samobojcza A.Leppera gdyz za pierwszym razem nie bylo go w biurze...
-
2011/08/05 23:24:39
@lexie2010
Przepraszam, że ja tak z boku. Ale co Ty masz wspólnego z Samoobroną?
Pytam z ciekawości i bez podtekstów.
-
2011/08/05 23:24:39
Lepper o Cimoszewiczu :
www.youtube.com/watch?v=YE3yWaoZx98&feature=related
-
2011/08/05 23:31:27
@wsi24.real
Czarny humor jest tu chyba najmniej odpowiedni. Ale znaków zapytania jest w bród.
-
2011/08/05 23:36:11
@Starypierniku
to zaden humor i nawet nie czarny...czytalem ze A.Lepper zaopatrzyl sie byl niedawno w kamizelke i bynajmniej nie do garnituru...
nie zrozum mnie zle jestem bardzo daleko od zartow na ten temat.
-
2011/08/05 23:41:12
Przykład realizmu w ocenie rzeczywistości politycznej
www.rp.pl/artykul/697924-Slawomir-Nowak--Schetyna-bedzie-kandydatem-na-marszalka.html
Kampania jeszcze się właściwie nie zaczęła, a już wszystko jasne. Nawet wiadomo kto gdzie będzie :)
-
2011/08/05 23:42:40
@wsi24.real
Mnie też nie do żartów.
-
2011/08/05 23:46:09
Wiem, że za chwilę zaczniecie do mnie strzelać jeśli znowu o ''wilczkach'' wyskoczę, ale ...
Chyba zabrakło puenty.
Puenta mi się pałęta.
..............
Podsumowań czas.
''Obibok'' ma coś przeciw ''prywaciarzom'' - Bóg jeden raczy wiedzieć co ? Hipotezy jakieś dałem :
- jest mu dobrze i po co to zmieniać ? ( może się obijać)
-''syndrom Waldemara Kuczyńskiego'';
- sam jest ''wilczkiem'' lub nim był do niedawna , a konkurencja bywa wkurzająca i zmuszająca do wysiłku i ciągłej walki ( ale tak samo jest w małżeństwie - były mąż czeka w kolejce po danie następnej szansy : ale ja to lubię, bo wtedy nie zasypię gruszek w popiele);
- pozostał na etapie porozumień sierpniowych, czyli walki o ''socjalizm z ludzką twarzą''
................
Ale ''obibok'' to jedno.
Pamiętacie pewnie jak z ''toto'' toczyłem zajadłą walkę o ''wilczy kapitalizm'' ( o żydków potem też :)
Tu akurat sprawa była jasna - ''toto'' doskonale zdawał sobie sprawę, że obecna gospodarka i prawo gosp. jest mówiąc delikatnie do dupy, ale ... ''toto''wymyślił sobie koncepcję, że należy lemingów zmęczyć by byli totalnie wkurwieni na Tuska i PO i chcieli totalnej rewolucji a nie tylko ''step by step''. Chciał sprawić by ''młodzi, wykształceni z wielkich miast'' stali się '' młodymi wkurwionym z wielkich miast''. Ale chyba w końcu zdał sobie sprawę, że jak PiS nie zacznie próbować zmieniać gospodarki ( choćby tylko rzucając ''słuszne'' hasła) , to ludzie będą wkurwieni nie tylko na PO ale na wszystkich polityków, na czym będzie korzystać albo Palikot albo Korwin albo co gorsza Napieralski.
...................................
No i mój przyjaciel (sorry za poufałość) - Marek. Temu chyba jest dobrze w tym syfie , zwanym przez redaktora Stanisława Michalkiewicza : ''kapitalizmem kompradorskim'' ( ja go nazywam ''reglamentowanym'')
Prawa budowlanego nie chce ruszać , bo po co ?
Jest fajnie - ma swój domek i stać go na afrykańskie Safari ( nie wymawiam broń Boże :) a jeszcze jakiś ''wilczek''obok wybuduje garbarnię i będzie capić. Mi to sąsiedzi zawsze gnojówkę wyleją gdy wieje na mnie.
Gdyby Marek akcentował nieufność wobec zmian autorstwa Platformy, to bym rozumiał w świetle choćby tego, co mówił o metodach PO Palikot. Ale nie ...
Tak w ogóle mu się nie podoba pomysł mieszania w prawie budowlanym - bo to prawo ma jakieś zalety.
Zalety to mają też polskie sądy i prokuratura i policja -bo mimo, że są do naprawy jak polskie prawo budowlane, to jednak jakby ich w ogóle nie było , to mogłoby być ciut gorzej. Niewiele gorzej ale jednak :) A weto Lecha Kaczyńskiego nie wiem na czym się opierało ale znając orzeczenie Trybunału Konstyt. możemy się domyślić, że na niewierze w polskie instancje odwoławcze - czyli sądy. Czyli Lech Kaczyński razem z Trybunałem Konst. wylali dziecko z kąpielą. Łatwiej wylać dziecko niż naprawiać działanie polskich instancji odwoławczych - czyli sądów.
Brawo !
NIEGŁOSUJMY NA GŁóWNE PARTIE

Puenty chyba znów zabrakło -ale to innym razem
-
2011/08/05 23:58:57
@r-t
Przestań pieprzyć. Uwielbiasz walkę z cieniem. Bredzisz w kółko to samo. Jesteś już nudny. Może lepiej idź spać!
-
2011/08/06 01:25:34
@r-t"NIEGŁOSUJMY NA GŁóWNE PARTIE." Puenty chyba znów zabrakło -ale to innym razem Łatwiej wylać dziecko niż naprawiać działanie polskich instancji odwoławczych - czyli sądów".
Ignorowałam twoje wpisy, ale koleś bredzisz.Gówno prawda. Powodem dla którego zwróciłam swą uwagę na PiS było haśłó tej partii mówiące o konieczności naprawy polskiego sądownictwa. Wcześniej PiS kojarzył mi się z partią nudziarzy i rozliczenoowców. Więc koleś pieprzysz, jak poparzony, to a propos twojego sotaniego mwspisu. Przeprasaam za przekleństwo, ale twoje nie głosujmy jest bardzo uperdliwe. Pytam na kogo, według cienie mamy głosować?
-
2011/08/06 01:56:43
moja teoria "samobójstwa" Leppera
zmoorka.blogspot.com
-
2011/08/06 07:31:50
@Prawdziwy.starypiernik

Wyszło, że bronię Samoobrony? Tak może być tylko w internecie, że można się kompletnie nie zrozumieć:)
-
2011/08/06 07:44:26

@Prawdziwy.starypiernik
Teoria górala o zaszczuciu trochę mnie zirytowała, bo wiemy kto szczuje w tym kraju i
sprawia, że atmosfera jest duszna i ludzie w amoku odbierają sobie życie zbiorowo. Nie chciałam wczoraj oceniać tego człowieka, bo śmierć ta jednak mną wstrząsnęła jak pewnie każdym, ale z teorią o zaszczuciu należy się wstrzymać choć pewnie na kilka lat. Jedno napiszę nie był to polityk, którego szanowałam, polityk piszę, bo człowieka nie znałam i nie był to polityk do zaszczucia polityk piszę, bo jako człowiek mógł mieć swoje problemy.
-
2011/08/06 08:02:22
@Prawdziwy.starypiernik

Bardzo pięknie, że tak broni pan kolegi:)
-
2011/08/06 08:07:21
@lexie2010
Dziękuję! za następną etykietkę manipulatora! Jest Pani bardzo miła!
Manipulować można tylko głupią babą. A Pani przecież taką nie jest? No typowo jak każda kobieta w różnych okresach miesiąca. Ale tym bardziej kobieca. Amen!
ps. I to ja przepraszam, że mój wpis stał się powodem irytacji. To przyjmuję jako powód do wdzięczności. Za co dziękuję. Ponieważ jakby było obojętne to co PISzę to przeszło by bez echa.

-
2011/08/06 08:10:14
@lexie2010
Dzień dobry.
My wszyscy tu sobą manipulujemy. Tu sami manipulatorzy. Przestań Góralka bo to mnie się pokarm w cyckach zważy!
-
2011/08/06 08:20:51
Czy ktoś widział krótką listę mlaskacza ?
Kto na niej był ?
Kto kontynuuje dziedzictwo ? Hmmm
-
2011/08/06 08:24:01
@@lexie2010
A co do szczucia. Ja mam tylko jednego pieska. Z mezaliansu. Czyli zwykłego kundelka-dziewczynkę- Marysię. PO prostu Manię.
Żadnej sfory nie POsiadam. Co znaczy, że psiarczykiem nie jestem.
Przypuszczam, co Panią bardziej zdenerwowało. Na pewno mój komentarz do Aktualności Dnia. Wiem, że przesadziłem. I czasami trzeba napomnieć "brata" w cztery oczy. Ale ja do tego "brata" nie mam dojścia. A ten brat mógłby być moim synem. I ca ły problem, że już taki poważny i duży, że na kolano Go nie dałoby się wziąć.
Zycie to problemy.
Wypijmy poranną kawę, zjedzmy płatki na chudym mleku.
Zdrówka @lexie2010 !
-
2011/08/06 08:24:37
wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/samobojstwo-doradcy-leppera-miesiac-temu,1,4814519,wiadomosc.html

@Góral
odpadam z dyskusji
-
2011/08/06 08:31:26
@lexie2010
No i co? Plaga?
-
2011/08/06 08:35:38
Wszyscy się nagle załamali?
Chłop, który ma mozoły na rękach i problemy w domy to najwyżej w POrywie się opije albo zacznie rzucać panienkami. ż depresja istnieje nie ma zielonego POjęcia! choć melancholia taka salonowa, razem z globusem!
-
2011/08/06 08:40:26
No i mamy nową Podstawową komórkę rodzinną. Kiedy wesele Melancholii z Globusem. A muzyka jaka? A jakie dzieci z tego będą? Zapłodnienie naturalne|? Czy w szklance?
-
2011/08/06 09:57:52
@lexie2010
@gor-al1
Witam Was!
Wyszło na to, że już zapytać się nie wolno.
Co tu jest do manipulowania? Nas próbuje się ustawić w określonym kierunku. Kto potrafi, niech się broni.
A znaki zapytania same nie znikną.
-
2011/08/06 10:28:06
O ho, ho!!! to do wyższych komentarzy. Witam wszystkich bez względu na poglądy!
Pan Leper mówił kiedyś o Talibach! Może ich na oczy nie widział ale coś, nie coś słyszał. Jeżeli teraz sprawa obecności Talibów w Polsce się ujawnia, to kto wie?... Kto wie???? Może to przyczynek do głębszego przemyślenia.
-
2011/08/06 11:18:09
To na poparcie tezy mojego wcześniejszego wpisu
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10073250,Andrzej_Lepper_nie_zyje__Zakowski___To_ofiara_naciskow_.html
Jak się teraz czuje Andrzej Czuma, który zaprzeczył istnieniu nacisków? Odszedł człowiek który jest ofiarą tych nacisków - mówił w TVP Info Jacek Żakowski komentując samobójczą śmierć Andrzeja Leppera.

p.s. Czy to nie są ewidentne cechy zboczenia intelektualnego? Czy coś więcej?

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

-
2011/08/06 11:24:50
Dzien doberek wszystkim
POjacow i klauny NIEspecjalnie witam.

Dzisiejsze meRdia :
''smierc A.Leppera to samobojcze POwieszenie i nic nie wskazuje na udzial osob trzecich''

Tiaaaaaa:

... Wam nie trzeba pieniędzy (...) No po co wam? Te billboardy to wam z nieba spadają. Aniołki płacą za to, tak? (...) A czy jest prawdą, że również, no, niestety posłowie Sojuszu Lewicy... Też zapytam prokuratora. Pan minister Cimoszewicz w hotelu Victoria 4 marca 2001 r.(...) 120 tys. dolarów. Następnie pan minister Szmajdziński. Carringtona pan zna. 50 tys. Ja pytam: Czy tak było? Do sądu, do prokuratury te dokumenty trafią. Co zrobi prokuratura, zobaczymy. A może byście panowie tak pojechali razem, pan Szmajdziński, pan Tusk i pan Cimoszewicz, na mecz do Wrocławia, Śląsk-Wrocław. Pojedźcie tam na ten mecz. Tam w hotelu Wrocław między godz. 9 a 9.30, 20 kwietnia 2001 r., jeden z was (nie wiecie, który, to porozmawiajcie ze sobą) podobno ja nie twierdzę, że tak było podobno otrzymał kwotę 350 tys. dolarów od niejakiego pana S. Jeszcze pan Schetyna też widział to. Panie Tusk, sprawa spotkania pana z nieżyjącym ˝Pershingiem˝. Nie wiem, czy miała miejsce; może pan... Zaprzeczycie na pewno temu. 10 lipca 1998 r. podobno pożyczył panu 300 tys. zł. ...
Źródło: Wystąpienie A. Leppera w Sejmie, 21 listopada 2001

...Kończąc, w tej części chciałbym tak powiedzieć. Do pana marszałka Tuska (...) już takiego populizmu i takiej demagogii, to ja nawet nie potrafię powiedzieć. Ale ja wiem dlaczego (...) Bo to nie wy tu siedzicie dzisiaj. I nie pan tam usiądzie. Dlatego jest to zemsta pana za przegrane wybory. Zemsta. No, niestety, fotel prezydenta był blisko, nie ma go. Nie ma go. Ale jest pan młodszy ode mnie, tak że może pan jeszcze zostać prezydentem. Chociaż zrobię wszystko, aby tak nie było. Przeżywacie swoisty szok powyborczy. Ja rozumiem, patrząc na pana minę (...) dwa dni przed wyborami był pan prezydentem, na billboardach było napisane: prezydent Tusk, w Krakowie premier z Krakowa. A dzisiaj jest premier z Lubuskiego, a prezydent z Warszawy. No i nie ma was. I to jest to...
Źródło: Stenogram z posiedzenia Sejmu, 10 listopada 2005

ps.
''baranina'' tez sie byl POwiesil smiercia samobojcza w austriackim wiezieniu z tesknoty zapewne...
TO sie wtedy juz zaczelo...
a ile bylo jeszcze POwieszen PO drodze???
np. sp.G.Michniewicz
za NIErzadow ma Tole trup sciele sie gesto...
oni tej WAAADZY tak latwo nie oddadza...
-
2011/08/06 11:27:41
@ Starypierniku
Witaj!
mysle ze na temat jacka ''dziwki'' zakowskiego szkoda strzepic jezyka czy zuzywac klawiatury.
to bylo proste do przewidzenia...
-
2011/08/06 11:29:05
@wsi24.real - witam!
Tylko, żeby nie było tak jak z tym górnikiem co się pytał ;)
-
2011/08/06 11:31:20
Witam--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/08/06 11:33:57
Dla nie znających tematu:
W latach 50-tych na kopalni jest zebranie /agitka/. Po prelekcji są pytania. Górnik pyta: co się dzieje z węglem, którego tyle wydobywamy, a na rynku ciągle go brak?
Przerwa.
Po przerwie wstaje inny górnik i pyta: Mnie już nie chodzi o węgiel, ale gdzie jest górnik co się o ten węgiel pytał?
-
2011/08/06 11:36:14
A teraz brakuje jeszcze niejakiego wysokiego Romka w obiektywnej inaczej WSI24 który zacznie się obawiać i o swoje zdrowie/życie i będzie kmplet!
Nie zalecam czytania komentarzy na onecie i wsi24 przez Ludzi o słabych nerwach, tam Jarosław Kaczyński jest już winny, bezapelacynie i bez dyskusyjnie.
@ zmoorka
Coś w tym jest, takie zestawienie !--
"Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą".
-
2011/08/06 11:38:09
@Starypierniku

to sa ''standardowe'' metody POstePOwania waaadzy szkolonej za bugiem...
-
2011/08/06 11:42:12
@Warszawski
Witaj!
przeciez to o TO chodzi ma Tolej waaadzy, J.K ma teraz byc winny wszystkiemu i za wszystko.
maja narod za kretynow...

ps.ciekawy jest tez bardzo wczorajszy POzar kosciola i to akurat TEGO kosciola...
-
2011/08/06 11:51:59
@All

Jakos nie przypominam sobie tego w polskich przekaziorach...

vod.gazetapolska.pl/347-andrzej-lepper-nie-zyje-nie-bylo-samobojstwo
-
2011/08/06 12:17:14
Tak wiec wersja oficjalna zostala we wszystkich meRdiach ustalona...
-
2011/08/06 13:47:06
@warszawski_zgred
Nie kpij sobie Pan. Zą ministrowania Oświatą tego jak Pan mówisz, "wysokiego Romka". Oświata była porządkowana. Z zawirowań i patologii liberalnych.
Oj nie kpij sobie Pan!
-
toto.1
2011/08/06 13:49:51
Czy to prawda, że w domu Giertychów nazywano powstańców i AKowców "polskimi bandytami"?
-
2011/08/06 13:52:44
@All
dzieje sie...
Nowe haslo PO aresztowaniu P.Staruchowicza

''Ryżego łeb na tacy to coś czego pragną dziś POLACY''

niezalezna.pl/14267-piotr-staruchowicz-pobity-na-komisariacie#comment-241742
-
2011/08/06 14:00:08
@warszawski_zgred
Powinniśmy pamiętać o tym, że ""Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"."
Podpisuję się pod tym Pańskim motto!
Bądźmy zdrowi! Bez melancholii, permanentnego globusa, zalegania, amnezji POwypadkowej! Jednym słowem bądźmy PO/mni, która to partia wrzuciła w swój program miłość i obiecała, że nie Porzuci nas dż do śmierci. Pieczętowała ten ożenek, na pewno, "tak mi doPOmóż Bóg, w Łagiewnikach. Bo zakochała się w POLSCE na śmierć!!!!
" "Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"."
-
2011/08/06 14:09:08
Dzien dobry (choc troche z powodu ostatnich wypadkow i burzowej pogody), nerwowy,

wolalam wczoraj przyczaic sie z powodu ostrej:)) reakcji @Lexie ( na wszelki wypadek pozdrawiam:))) na rozpoczynajace wirtualne zycie teorie spiskowe.Jednakze mowienie natychmiast po wydarzeniu o samobojstwie jest takim samym naduzyciem, jak snucie domyslow.Profesjonalnie stwierdza sie przyczyne zgonu po sekcji.
Atu dzisiaj znowu domysly, czy to pobicie? nie bylo znowu prowokacja, skoro latwo przewidziec, ze koledzy Starucha tego faktu nie przepuszcza wladzy?do czego jest to potrzebne?odwracanie uwagi, jak juz tyle razy byl taki manewr przerabiany?

ps. a swoja droga sluchajac teraz tych wystapien Leppera...
-
2011/08/06 14:18:27
Posluchajcie co mowi Krzysztof Jackowski o ''samobojstwie'' A.Leppera.

www.youtube.com/watch?v=gtzgI0bBkf8&feature=player_embedded#at=22
-
2011/08/06 14:21:30
To teraz wiemy co maialo przykryc GWniany ''raPOrt zMyllera...
-
2011/08/06 14:38:59
@gsl202
Witaj.
PO jakiej sekcji??? robionej w POniedzialek??? raczy pani chyba zartowac...
a nie czas na zarty:(
-
2011/08/06 15:13:53
@Wsi24
jakzebym smiala zartowac.

Napisalam tylko, ze stwierdza sie ( w sensie w cywilizowanym swiecie), nie napisalam, ze w poniedzialek "stwierdzi sie"!!!

@Wsi24, przeciez na tym Forum naiwnych tylko kilku:)))
pozdrawiam.
-
2011/08/06 15:34:17
Lepper oskarża CBA i prezesa PiS
www.rp.pl/artykul/360708.html

Już prezes PIS będzie miał spokój.
-
2011/08/06 15:35:03
W tej sprawie będzie więcej znaków zapytania niż sensownych odpowiedzi.
Jak dla mnie za dużo zbiegów okoliczności. Nie zagłębiam się w szczegóły, ale trudno mi uwierzyć, żeby człowiek zaangażowany w politykę zszedł z tego świata w takim pośpiechu, nie zostawiając żywym żadnego przekazu. Do tego info o przeprowadzeniu sekcji zwłok dopiero w poniedziałek. Za dużo miejsca na domysły. Nie zdziwiłbym się, gdyby jednak pojawił się albo list pożegnalny, albo testament Zmarłego. Wszak żyjemy w kraju ustawicznych cudów.

-
2011/08/06 15:38:01
@gsl202
No co ja pocznę, że z Panią się zgadzam! A @Lexie pozdrawiam!!!!!!
Jednak widzi mi się, że.....i na tym skończę. Naprawdę nie jestem pierwiosnkiem,mam słomę w butach, pod górkę miałem do szkoły. A ogólnie to mnie to wszystko powinno mnie walić. Jak mawiała moja św. pamięci znajoma, którą nigdy nie zapomnimy. A w wielu sprawach miała racje i zachowywała zdrowy dystans do spraw tego świata.
" "Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"."
cytat:@warszawski_zgred
-
2011/08/06 15:49:11
@Starypierniku,witam @Goralu (alez Pan podpadl, nie zazdroszcze!!! dobrze, ze @Lexie jest osoba bez watpienia niedrobiazgowa:)

po pierwsze: dlaczego sledztwo dopiero od poniedzialku??? moze lepiej np od 1 wrzesnia?
po drugie: z kim mialo byc i czego dotyczyc to poranne spotkanie, o ktorym mowil Lepper do Maksymiuka w ich ostatniej rozmowie?

-
2011/08/06 15:59:35
@gsl202 - witam!
To są te pytania "pomocnicze" ;)
-
2011/08/06 16:12:06
@gsl202
E tam podobną karę boską to mam w domu! Jestem oswojony!
-
2011/08/06 16:18:15
@Goral,

dobra, dobra, oswojony, moze w domu, ale tutaj jest pan zawsze ulubiony:) i to bez dwuznacznosci.
-
2011/08/06 16:21:43
@gsl202
wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/samobojstwo-doradcy-leppera-miesiac-temu,1,4814519,wiadomosc.html
Powtarzam ten link za @Lexie
Kto się lubi ten się czubi!
-
2011/08/06 16:27:22
Jeden z wielu, wielu wpisow w sieci:

"Ostatni taniec Don Dona.

A czyj to prezent ?, czy to ryba w Gazecie Wyborczej na pożegnanie ?, to się okaże na jesieni. Raczej ryba, a nawet głowa konia. Bo śmierć A. Leppera, jaka by nie była jej przyczyna, wyzwalając kolejną nagonkę na PiS, odbije się czkawką wyborczą Donaldowi, skreślonemu i tak po Smoleńsku. Bo nikt poważnie nie traktuje sługusów, są dobrzy na krótką metę. Mówili o tym już Lenin i Stalin. "
blogpress.pl/node/9373

Po trzecie:(z serii moich watpliwosci)
co to za dziwne rusztowanie od zaplecza siedziby Samoobrony.Ja tam malo znam sie na rusztowaniach budowlanych ( mamy tu specjaliste:), ale dla mnie to ono bardzo dziwne.
-
2011/08/06 16:29:06
@Goral,
kto sie lubi..., ale lepiej kupuj kwiaty, pakuj oscypki i do...Wadowic:)))
-
2011/08/06 16:31:09
A tak w ogóle to dobrze pójść na maślany rynek. Tam gdzie, jak to się mówi "baby" handlują jajkami, od kur z gnoju. Popatrzcie państwo do czego doszło, jajka od bab.
No ale jak kupić od chłopów jak tam gdzie powinna być największa koncentracja jajek czyli w wojsku. Okazuje się, że są same zbuki i zaparstki i do tego zaparskane. Jednym słowem nasze wojsko zredukowane i jeszcze bez jajeczne. Ale się narobił. Ani kija, ani łuku, ani huku. Uogólniając " tere fere kuku strzela baba z łuku, nosi baba jajka - taka nowa bajka. Dobra koniec tych jaj. Idę na spacer jak @maurycy! Nara!!!!!!!!!!!!!
-
2011/08/06 16:32:28
@gsl202
SIUR, SIUR!
Tak tes myślałek!!!! Nara!!!!
-
2011/08/06 16:40:27
Tak się kończą w Polsce obywatelskie inicjatywy:)
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10074708,Wybory_2011__SLD_pojdzie
_do_Senatu_razem_z_Obywatelami.html
-
2011/08/06 16:42:44
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10073202,Sad__byla_lapowka_dla_bylego_ministra_sportu.html

no i mamy rok w zawieszeniu.
-
2011/08/06 16:50:31
wgadowski.salon24.pl/330894,czy-nie-za-duzo-tych-samobojstw

i tyle, do popołudniowej kawy.
-
2011/08/06 17:10:49
@gsl202

nawet przez mysl mi nie przyszlo ze zartujesz, to bylo sarkastyczne pytanie retoryczne o wykonywanie sekcji w POniedzialek, PO 3 dniach od zdarzenia, tak aby w razie czego byla 100% pewnosc ze ''odparuje'' to co mialo odparowac...

dziekuje za linka, ja pozwole sobie wkleic skrot do materialu video ktory naprawde warto zobaczyc, i wysluchac komentarzy ludzi zebranych pod biurem samoobrony a takze obejrzec rzeczone ''rusztowanko''...

blogpress.pl/node/9373#comment-38242

to rusztowanie jest baaaaaaaardzo ciekawe, gdyz brak tam jest jakichkolwiek sladow remontu od pierwszego pietra wzwyz...

pozdrawiam serdecznie
-
2011/08/06 17:11:26
Miałem szczery zamiar nie pisać dziś o Lepperze, po części dla wierności starej zasadzie, że lepiej nic nie gadać, skoro dobrego o nim do napisania niewiele, a po części dlatego, że wystarczająco wiele już napisałem, kiedy był on postacią wpływową i ważną. Ale diabli mnie podkusili zajrzeć na stronę gazeta.pl.

blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/08/06/populista-swietym-meczennikiem/

:)) mnie tez diabeł chyba tu wysyła:)

-
2011/08/06 17:30:40
@ All
mam pytanie, czy ktos z was sledzi co sie dzieje w chwili obecnej z aresztowanym Bogdanem Goszczynskim?
w tym ruskim protektoracie wszystko dzisiaj jest jak widac mozliwe...
-
2011/08/06 17:50:11
@Wsi24,
Tym aresztowaniem najbardziej interesuje sie @r-t.
@Lexie, macham do Ciebie w TVP1:)
-
2011/08/06 17:53:05
Dobry :)

@Gsl

Sprowokowałaś mnie do sprawdzenia, co jest na "jedynce" ;) Ciżby przez Kraków pedałowali? :)
-
2011/08/06 17:58:27
@Joasiu, witam!!! jestes wreszcie:) mam nadzieje, ze wypoczeta (przed kampania wyborcza;).

Tak, wpadli do KRK i odcieli mnie od swiata:) jestem zastawiona i dlatego moge tylko pomachac do helikoptera:)
-
2011/08/06 18:02:18
@Gsl

Czy wypoczęta to nie wiem, ale to że zwarta i gotowa, to rzecz pewna :)
-
toto.1
2011/08/06 18:06:48
Ra raczej sobie odpuszczę na razie temat Leppera, bo mi tu na parsek śmierci robotą służb, tylko nie za bardzo wiem jeszcze jakich. W każdym razie zestawiając sposób nakręcania tłumu na podobieństwo "afery krzyżowej" oraz "troskliwe" wypowiedzi białoruskiego KGB, wychodzi coś na kształt kagiebowskiej prowokacji. Pytanie tylko, czy śmierć Leppera była częścią tej prowokacji, czy może prowokacja skwapliwie wykorzystała taką niespodziewaną śmierć, a jeśli tak, to na przypadek czyjej jeszcze śmierci miała już w zanadrzu parę pod propagandowym kotłem i uruchomione procedury. Czyżby to miało jakiś związek z tym, że obecnie Polska jest zawistnym wrogiem demokracji białoruskiej, zaś Niemcy i Rosja solidarnie bieżą z kasiorą do pana Łukaszenki?

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zaskakujace-zalecenie-Bialorusi-po-smierci-Leppera,wid,13665608,wiadomosc.html?ticaid=1ccb9

Białoruskie MSZ "z głębokim smutkiem odebrało wiadomość o śmierci Andrzeja Leppera", którego nazwało "wybitnym polskim politykiem" oraz "bezkompromisowym obrońcą interesów prostych ludzi" - podano w komunikacie prasowym ambasady Republiki Białoruś w Polsce. Rzecznik MSZ "zalecił" też Polsce, by zaprosić niezależnych ekspertów, którzy będą czuwali nad tym, by śledztwo w sprawie śmierci szefa Samoobrony było obiektywne i wszechstronne. "W Polsce i poza jej granicami Andrzej Lepper słynął, jako bezkompromisowy obrońca interesów prostych ludzi. Z tego powodu często był narażony na naciski i niezasłużone prześladowania" - dodał cytowany w komunikacie rzecznik MSZ Białorusi Andrej Sawinych. W jego opinii "śmierć słynnego polityka przed wyborami parlamentarnymi w Polsce wzbudza zaniepokojenie". "Tą sytuację komplikuje fakt, że to nie była pierwsza śmierć wśród kierownictwa partii w tym roku" - głosi oświadczenie Sawinycha. Polskie media napisały o samobójstwie byłego doradcy Leppera ds. kultury Wiesława Podgórskiego, do którego doszło w czerwcu br.
- Apelujemy do polskich władz o przeprowadzenie obiektywnego i wszechstronnego śledztwa tej tragedii. Zalecamy stronie polskiej zaprosić niezależnych ekspertów międzynarodowych, którzy pomogą wykluczyć jakiekolwiek wątpliwości w obiektywności śledztwa dotyczącego śmierci Andrzeja Leppera - stwierdził rzecznik białoruskiego MSZ.


Trudno się dziwić Łukaszence, że tak dba o swoich przyjaciół z Samoobrony. Dziwić może tylko fakt, że przy okazji pewni ludzie zamierzają zwarcholizować obronę Krzyża. Wydawało mi się poza tym, że gdzieś tam w tłumie przemknął Sandauer, który podobno dbał z Lepperem o dobro pacjenta. To by znaczyło, że Lepper miał jednak poważne plany związane z przyszłymi wyborami, nieprawdaż?
-
2011/08/06 18:42:02


Łącząc się w żalu z Rodziną oraz bliskimi zmarłego oraz składam wyrazy głębokiego współczucia.
Witam Kataryniarzy.
-
2011/08/06 18:43:55
@WSI24

Witaj!

Nowy Ekran rozmawia w więzieniu z Bogdanem Goczyńskim
W Polsce każdego roku są wprowadzane tysiące zapisów prawnych, które tworzą tak gęstą klatkę wokół każdego zwykłego obywatela, że w każdej chwili może on "zgodnie z prawem" zostać oskarżony i skazany. Sprawa Pana Bogdana Goczyńskiego jest jedną z wielu. Można tu wymienić: Włodzimierza Knurowskiego, Krystynę Górzyńską i jej brata Janusza Górzyńskiego, Rafała Gawrońskiego, Klaudiusza Wesołka, Grzegorza Wysoka, Romualda Piątka, Tadeusza Chołdę i wielu innych działaczy obywatelskich.
Obywatele w imię własnego dobrze pojętego interesu powinni zaprotestować i zażądać pilnych wyjaśnień ws. aresztowania Bogdana Goczyńskiego. W tym celu można skierować pisma np. do:
Sejmowej komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka - link do formularza: orka.sejm.gov.pl/ListydoS6.nsf/JK1?OpenForm&SPC
posłów i senatorów ze swojego okręgu - dane kontaktowe posłów : sejm.gov.pl/poslowie/lista6.htm
- dane kontaktowe senatorów : www.senat.gov.pl/k7/senat/senator.htm
Poniżej materiał filmowy zrealizowany przez dziennikarzy Nowego Ekranu : nowyekran.pl/
www.youtube.com/watch?v=B7Us0V2ojPw&feature=player_embedded
www.youtube.com/watch?v=7A6sQ3RBVGA&feature=related
-
2011/08/06 18:44:56
@ piernik

''Pieprzę'' to samo tak jak i PiS ''pieprzy'' to samo - po co zmieniać zresztą program, skoro nie wdrożyło się go w życie :)
Tak więc odgrzewane kotlety w Polsce będą zawsze świeże -bo patologie będą przez co najmniej 15 lat w polskim sądownictwie i w prokuraturze, gospodarką nadal będą sterować lobbyści pokroju kumpli ''Zbycha'' Chlebowskiego, którzy będą w mediach nakręcać przeciw zmianom takich głupoli ( czyt. lemingów) jak Ty i ''obibok''.

Nic się nie zmieni, jeśli sami będziecie podejrzliwie patrzyć na prywatny biznes. Jeśli do jednego worka będziecie wrzucać Kluskę i Kulczyka, Solorza i badylarza z bazaru.

Trudno się dziwić, że na konferencji prasowej przed rokiem Mieczyslaw Wilczek powiedział, że PiS nie kojarzy mu się z przedsiębiorczością.
Jarek akurat jest mądrzejszy od pisowskich jełopów - ale to te jełopy przyklejają PiS-owi łatkę tych co przedsiębiorców trzymali by na krótkiej smyczy, jako urodzonych złodziei i oszustów.

Sorry ''piernik'' ale zamiast napisać mi że kłamię, że Lech Kaczyński nie zawetował zmian w prawie budowlanym, to jakoś weny Ci zabrakło.

I nadal nie wiem ''piernik'' co sądzisz o Tusku - czy bardziej Cię wkurza to, że kiedyś był zwolennikiem Thatcher, czy to że teraz woli Tony Blaira ?

Odpisz mi na ostatnie pytanie ( plus pytania dodatkowe poniżej ) a obiecuję, że po wyborach zniknę z tego forum na kilka miesięcy, a na dziś obiecam wygładzić mój niewyparzony język :)
To pytanie jest o tyle ciekawe, że Jarek ''koleguje'' się z Cameronem. Co sądzisz o próbie reform Camerona i o jego wielkiej poprzedniczce, która 11 lat była premierem Wlk, Brytanii ?
Co sądzisz też, o reformach gospodarczych Reagana ? Bo red .Zaremba twierdzi , że PiS ceni Ronalda za wkład w walkę z Sovietami ale nie lubi ''reaganomiki''. A Ty lubisz ? :)

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE ZASIADAJąCE W SEJMIE
-
toto.1
2011/08/06 18:46:18
Następny klocek do ruskiej układanki:

wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/swiatowe-media-smierc-leppera-mogla-byc-nieprzypad,1,4814800,wiadomosc.html

Rosyjska prasa opisuje komentarze polskich mediów w sprawie samobójstwa Leppera. - Niektórzy obserwatorzy wskazują, że śmierć polityka mogła być nieprzypadkowa i możliwe, że była związana z nadchodzącymi wyborami

Ponadto zbiegło to się w czasie z atakiem na Sikorskiego.

wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Glowny-dziennik-atakuje-Sikorskiemu-brak-oleju-w-glowie,wid,13665328,wiadomosc.html

"SB" pisze o szefie polskiego MSZ, że "zapomina, iż nie jest dziennikarzem tabloidu, a ministrem", "staje się coraz bardziej podobny to do barona Muenhausena, to do Bolka i Lolka jednocześnie", określa go też jako "postać nieco komiczną, z bardzo bogatą fantazją". Zamieszcza ponadto karykaturę przedstawiającą Sikorskiego na drewnianym koniku, w krótkich spodenkach i z dziecięcą szablą w ręku.

"Zamiast zajmowania się swoimi obowiązkami, czyli regulowania, a nie komplikowania stosunków z innymi krajami, szef MSZ dużego państwa w Europie kontynuuje jakąś dziecięcą paplaninę, świadczącą o tym, że po prostu nieadekwatnie ocenia sytuację. Niestety, ma to poważne skutki dla stosunków dwustronnych. Niepowstrzymany i prędki język pana Sikorskiego szkodzi i Białorusinom, i Polakom" - pisze w zakończeniu białoruski dziennik.


To było do przewidzenia, ze jak ludzie dyshonoru będą u nas sprawowali władzę, to ktoś "życzliwy" zacznie to rozgrywać. To oczywiście nie oznacza, że należy zaprzestać mówienia prawdy. Należy nie dopuszczać gówniarzy do władzy.
-
2011/08/06 18:46:32
A to jaja!
Jak chłop żył to wszyscy huzia na Józia, że nie wspomnę o mendach dziennikarskich, a właściwie terrorystach bezmózgich za szekle judaszowe.
Dopiero jak odszedł to wówczas maTolstwo odkryło EUREKĘ i dopiero po tragicznej śmierci zobaczyło, że śp. Andrzej Lepper był po prostu człowiekiem.
Cyniczni hipokryci szybko zakładajcie sobie sznury by zdążyć przeprosić go w czyśćcu.
Niech nikt nie wierzy w brednie terrorystów wyssane tak jak nienawiść do polskości z mlekiem matki wilczycy.
Leppera zgładzono i taka jest prawda, a nie jakieś bajki rozgłaszane przez jego zbiorowych zabójców.

PS
Jest taki artykuł w Kodeksie karnym, który może być zastosowany do wszystkich tych, którzy swoim działaniem pośrednio lub bezpośrednio przyczynili się do tego samobójstwa, a tych terrorystów jest bardzo ogromne grono poczynając choćby od terrorystów Olejnik, Żakowskiego, Lisa, Kuczyńskiego, Kuźniara, Miecugowa, Morozowskiego, Sakielskiego, Michnika, Kublik, Wrońskiego, Kolendy-Zalewskiej, Pochanke, .. itd. itp.
-
2011/08/06 18:53:47
"Na wyborach podzielony i ogłupiały elektorat gna do urn, niczym stado baranów, poganiany wrzaskami telewizyjnych pastuchów i ich elektronicznych batów. Zamyka się w kabinach, stawia kulfony na arkuszach wyborczych, a nasi programiści rechoczą z naiwnych staruszek, nadętych naukowców, lekkomyślnych artystów i znużonych urzędników, gdy wyświetlają na ekranach zaprogramowany wcześniej wynik. Bo osłabiliśmy ludziom ich wolę, zamieniliśmy język i przewiązaliśmy oczy. Następnie zaprzęgliśmy ich do kieratu, w którym, niczym Syzyf, nadaremnie usiłują dotrzeć do celu. I z łaski rzucamy im, od czasu do czasu, wiązki siana.
Zabraliśmy im zakłady pracy, w których budowali statki morskie i numerycznie sterowane obrabiarki, zmusiliśmy ich, by w zamian produkowali plastykowe butelki do szkodliwych napojów gazowanych. I to wytwarzali je na tych samych liniach produkcyjnych, na których do niedawna wykonywali precyzyjne akcesoria lotnicze. Pozamykaliśmy naukowcom laboratoria i instytuty, zabraliśmy z nich fundusze, a doktoranci i adiunkci muszą sprzedawać po bazarach tureckie rajstopy i pluszowe chińskie zabawki, żeby nie pomrzeć z głodu. Zabraliśmy ludziom ich kraj, połamaliśmy jak tabliczkę czekolady i zjedliśmy po kawałku, a oni oddali go bez walki. Rozbroiliśmy siły zbrojne kraju, zlikwidowaliśmy wojskowe uczelnie, a resztki formacji zbrojnych wysłaliśmy do dalekich krajów, aby walczyły w cudzym interesie. Zrobiliśmy im parodię z oświaty i kultury, zasypaliśmy je górą śmieci, a na nich pootwieraliśmy bary i puby z dancingiem i marihuaną, gdzie rozpustne dziewczyny tańczą na rurze w rytm byle jakiej muzyki. A pod górą śmieci pozostały zapomniane narodowe symbole, imiona bohaterów, nazwiska wieszczów, utwory pisarzy i kompozytorów.
Wyśmiewamy się z ich kobiet, jeśli chcą rodzić dzieci, a ich mężczyznom oferujemy sterylizację, za którą im nawet płacimy, by mogli kupić za to parę flaszek byle jakiej wódki. Chorych na przewlekłe choroby pozostawimy w ramach publicznej służby zdrowia, która nie ma środków na leki dla nich, zdrowym zaś zaoferujemy korzystne warunki odsprzedaży ich krwi i narządów do prywatnych klinik transplantacyjnych. Im większe będzie bezrobocie i nędza, tym znajdzie się więcej chętnych, a korzystne warunki będą dla nas coraz bardziej korzystne. A jeśli rezultat takich działań będzie zbyt mocno odbiegał od założeń, spowodujemy graniczne konflikty z sąsiadami, aby wzajemnie zaczęli się wyrzynać.

Wystawiliśmy im cukierek, który miał na papierku wypisaną nazwę demokracja", a oni tłumnie zlecieli się, żeby polizać go sobie przez szybkę. Ale daliśmy im ten cukierek, tylko wmówiliśmy najpierw, że jest smaczny. I jedli go, choć ich dławił i wyłupiał im oczy, ale chwalili, że bardzo smaczny, choć mieli pianę na pyskach, którą przy tym toczyli.

cdn
-
2011/08/06 18:55:29
@r-t
Zwierzam się komu innemu. A z chamstwem się nie zadaję. Bye !
-
2011/08/06 18:55:35
cd

Nie było wyboru. Nasi ludzie schronili się w armii, policji i służbach specjalnych. W bankach, urzędach, funduszach. W organizacjach sportowych i społecznych, w organizacjach międzynarodowych. W rozrywce, mediach i kulturze. W administracji państwowej i spółkach skarbu państwa, a także we wszystkich partiach politycznych. Jednym słowem wszędzie. Stoją oni w cieniu, ale za każdym znaczącym politykiem, dziennikarzem czy biznesmenem, znajdują się tuż za jego plecami. Znamy bowiem ich psychikę, ten ich instynkt robaków żądnych władzy. Kreujemy sztuczne konflikty pogrążając raz jednych, a raz innych. Sterowanie konfliktami to rodzaj faktycznej władzy u niczego niepodejrzewających nuworyszów politycznych. Trzymamy ich w garści, chociaż prawie żaden z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Żyją bowiem w świecie zmyślonym na użytek własnych potrzeb. Dziennikarze, politycy, pisarze i aktorzy, dyplomaci i ekonomiści, lekarze, prawnicy, wynalazcy i menedżerowie. Postaci z okładek tabloidów i reklam telewizyjnych, przyznające sobie nawzajem prestiżowe nagrody. Telewizyjni celebryci przeskakujący od patrona do patrona, wynajęci politolodzy skaczący sobie do oczu podczas aranżowanych telewizyjnych batalii. Sprzedajna, liberalna elita żyjąca we własnym światku, przegniła od korupcji, ustawiająca się w kolejce, żeby sprzedać swoje usługi i swoich znajomych, która podporządkowuje się naszym planom bez zbędnego jednego słowa.
-
2011/08/06 18:56:31
@r-t
Czy będziesz tu, czy nie, mało mnie interesuje.
-
2011/08/06 19:05:12
@Gsl
Boję się dzisiaj nawet odmachać:)))
www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,10074584,Trwa_silna_burza_magnetyczna__Lekarze__Meteopaci_.html
-
2011/08/06 19:09:42
Nawet Aleksander Ścios dostrzegł moją obawę o reaktywacji Prus Wschodnich, o której tu na Katarynie napisałem 2011/07/29 23:57:59.
Szkoda, że mój post pozostał bez echa i ani jednego komentarza Kataryniarzy, bo sprawa według mnie jest ważna o czym świadczy notka AŚ z dnia 05.08.2011 r. na S24.
A może będzie to taki jewropejski rusko-szwabski Hong Kong ze stolicą w Königsberg?

O możliwej reaktywacji nie tylko Prus Wschodnich napisałem w ubiegłym roku notkę m.in. na S24 i u siebie.
Dziwne też wówczas nie było nimi dużego zainteresowania - nie to co dziś gdy napisał o tym sam Aleksander Ścios.
Ja pisałem o ponownym podziale Polski i reaktywacji porozumień między zaborcami tuż po tym jak profesor Staniszkis opuściła na znak protestu studio Tusk Vision Network w 2010 roku. Nawet w notce jej pewną wypowiedź przywołałem.
Dziś już czekamy tylko na decyzję biurokratów brukselskich i podział Polski bez żadnego zapytania Polaków o opinię.
Okazuje się, że ważniejszy jest brzuch w pustej głowie muszej plujki czy pestka próżniaczej głowie Szpaku po sezonie czereśniowym.
-
2011/08/06 19:09:48
@ piernik

Znaczy, że bliżej Ci do Tuska dzisiejszego niż do tego sprzed lat - tylko wstyd Ci o tym napisać bo lepiej rżnąć głupa, czyli obrażonego piernika :)
I przyznajesz rację redaktorowi Zarembie w ocenie pisowców - zresztą sam redaktorek nie bardzo ceni reformy Reagana w USA.

Pewnie - nawet czarnuch Obama jest lepszy dla sympatyków Prawa i Sprawiedliwości - bo jest czerwony i fajnie drukuje.
Pardon - nie drukuje tylko nakręca popyt !

NIE GŁOSUJCIE NA PIS, PO ,SLD I PSL - TO JEDNA BANDA KTóRA KŁóCI SIE TYLKO O MIEJSCA PRZY KORYCIE
-
2011/08/06 19:13:19
Gdy przed dwoma laty płk Putin zapewniał, że "problemy z Polską dadzą się rozwiązać dzięki Tuskowi", a po wyborach prezydenckich, Izwiestija donosiła: "Wybranie na prezydenta pragmatyka Komorowskiego ustawiło wszystko na swoje miejsca. Ideologicznie emocjonalna przesada epoki Kaczyńskiego dobiegła końca. zapewne niewiele osób zdawało sobie sprawę, gdzie doprowadzi nas droga wytyczona przez zaufanych przyjaciół Moskwy.

Nawet po tragedii smoleńskiej, większość Polaków nie chciała zrozumieć, że wyznaczona rządowi Tuska rola rosyjskiego konia trojańskiego, uczyni z nas państwo pozbawione własnych dążeń i ambicji. Istotę tych hańbiących relacji widać szczególnie mocno w zakresie celów tzw. polskiej prezydencji, z których każdy jest podporządkowany globalnym interesom reżimu Putina.

Jeśli dlatego propaganda rządowa przemilczała pierwszy i największy sukces polskiego przewodnictwa w UE, trzeba go tym bardziej nagłośnić i pokazać, jaką niespodziankę szykują Polakom wielbiciele rosyjskiego satrapy.

W dniu, w którym komisja Millera przedstawiała polskojęzyczną wersję łgarstw w sprawie tragedii smoleńskiej, bez echa przeszła informacja, że Komisja Europejska zaaprobowała propozycję, aby cały obwód kaliningradzki został objęty unijnymi regulacjami bezwizowego ruchu przygranicznego. Oznacza to, że prawo unijne zostanie celowo zmienione, by Rosjanie zamieszkujący obwód mogli bez problemów przekraczać polską granicę.

Decyzja KE zapadła po blisko dwuletnich zabiegach dyplomatycznych Polski, Niemiec i Rosji. Autorem pomysłu, który nazwałem kiedyś projektem Prusy Wschodnie był rosyjski minister Ławrow, a jego wykonawstwo powierzono Radosławowi Sikorskiemu. To polski minister przy każdej, dyplomatycznej okazji zabiegał o otwarcie granicy z Rosją, nazywając ten pomysł wspaniałą rzeczą dla Rejonu Morza Bałtyckiego, Litwy, Polski i Rosji". Miesiąc przed rozpoczęciem polskiego przewodnictwa, Siergiej Ławrow dobitnie stwierdził, że jedyną przeszkodą na drodze jak najszybszego podpisania umowy jest biurokratyczne podejście, które ignoruje interesy dwóch krajów, których to dotyczy, czyli Polski i Rosji" i zapowiedział, że zdrowy rozsądek, weźmie górę i sprawa zostanie rozwiązana w ciągu najbliższych miesięcy.

cogito.salon24.pl/

-
2011/08/06 19:16:27
Przeciętny leming, który interesuje się generalnie tym, by mu się kiełbaska nie przypaliła podczas grillowania, dostaje w ten sposób komunikat na zasadzie "stabilizacja w regionie się umacnia" i to mu wystarczy, może grillować dalej. Kiełbaska drożeje? Prąd drożeje? Nic nie szkodzi, grunt, że "nasi są u władzy". Zresztą, mogą nawet rządzić Ruscy, byleby grillować można było spokojnie.
-
2011/08/06 19:20:30
@Lexie

Coś jest na rzeczy. Moj domowy barometr pokryty futrem wyciąga jedną z nóg (tę mniej sprawną) - znaczy reumatyzm go bierze. Zawsze tak jest, gdy ma być burza/deszcz :)
-
2011/08/06 19:24:20
Brytyjska gazeta "The Daily Express" apeluje o referendum w Zjednoczonym Królestwie nt. opuszczenia Unii Europejskiej.

www.express.co.uk/posts/view/263084/Crusade-for-referendum-on-EU-goes-into-overdrive

Wrócą imigranci z wysp... prosto do pracy do Vaterlandu. A tam: www.radiownet.pl/publikacje/polskie-swinie
Wizja "Wspólnego Europejskiego Domu" ziszcza się na naszych oczach. Ale to raczej kolejną wojną się skończy niż happy endem. Kto wie zresztą, czy tego właśnie Kreml nie oczekuje najbardziej i czy atak na polską delegację nie miał być takim preludium.
Nie wiem, czy mentalność leminga jest w stanie się przestawić na jakieś realne ocenianie świata. A trup Polski? Leming to "tutejszy" - a polskość traktuje jak nienormalność. Im szybciej się ten balast z leminga zdejmie, tym szczęśliwszy będzie. I nawet z radością będzie repliki polskiej flagi wsadzał w psie g...

Lemingi nam się pokazały "w pełnej krasie" na Krakowskim Przedmieściu podczas pamiętni dni wyszydzania i tragedii smoleńskiej, i ofiar, i krzyża. To był zaledwie krótki seans nienawiści do polskości, jaką ci ludzie w sobie pielęgnują chowani i tresowani przez Ministerstwo Prawdy przez ostatnie 21 lat.
Chcąc nie chcąc analogie z 1939 r. same się nasuwają. Wtedy Polska uległa z honorem, gdyż rządzona była (nie oceniam czy skutecznie) przez patriotów. Jak jest dzisiaj, każdy, który potrafi i chce myśleć - widzi.
Obawiam się, że większości Polaków to w ogóle nie interesuje.
Daleką drogę przeszliśmy od 1939 roku.
Czym kończy się dla Polski sojusz rosyjsko-niemiecki poznaliśmy w 1939 roku. Ludzie Tuska i spółki chcą, żebyśmy zapomnieli nawet to najbardziej bolesne doświadczenie. Projekt Prusy Wschodnie niesie dla Polski śmiertelne zagrożenie i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli takie sprawy nie zainteresują większości Polaków, przyjdzie nam polec nie tylko bez honoru, ale i bez rozumu. Historia uczy, ale nie wybacza błędów popełnianych ponownie.
Miedwiediew już szuka nowej formuły prawnej:

" ", 2011-08-01, www.ng.ru/regions/2011-08-01/1_kenig.html
niezalezna.pl/13935-kaliningrad-uprzywilejowany
Kiedy czytałem tekst polskiej reakcji na decyzję Komisji, myślałem, że natknąłem się na pastisz jakiegoś blogera, zresztą całkiem udany. Doktryna Karaganowa okazuje jednak się planem Karaganowa, i to nawet nie średnioterminowym w skali historycznej. A oficerowie prowadzący oddziału zarządzającego Priwislanskim Krajem podkreślają rachunki zawczasu, znając najwyraźniej sondaże w wersji przed liftingiem. Kordon sanitarny - bo tylko tak nas postrzegają ościenne mocarstwa - jest właśnie zwijany.

Wygląda na to, że w dniu 9-10-2011 wszystko ma już być pozamiatane.
-
2011/08/06 19:27:53
@Joaszka
Chciałabym mieć kociaka, może kiedyś. Na razie moja psina chyba nie wpuściłaby intruza na swoje terytorium, ale swoje lata też już ma chociaż dzielnie udaje, że wszystkie psy w okolicy to mięczaki.
-
2011/08/06 19:28:37
@ ala- alaala

Wybacz ale nie będę Ci ułatwiać życia i wyręczać Cię w myśleniu i mówić na kogo masz głosować - jesteś pewnie dużą dziewczynką.

Poza tym moje hasło skierowane jest nie do zdeklarowanych pisowców tylko do tcyh co zwykle nie głosują lub, którzy mają dosyć i Tuska i Jarka, który OWSZEM hasła piękne ma i piękne idee.
Ale przeczytaj se ''ala'' ostatni artykuł Goczyńskiego - pojechał równo po Ziobrze. I Goczyński zadał pytanie - ''kto rządzi Polską ?'' ( skoro nawet Ziobro idzie na pasku tej kliki )

I czy sądzisz, że to przypadek, że przez 2 lata PiS nie uwolniło zawodów prawniczych ?
Wiele mi mówi to co rzekł o tym Poncyljusz - ''uwolnienie zawodów prawniczych spowoduje pogorszenie jakości usług'' . ,Mówił to jako ''pjonek'' ale mam podejrzenia graniczące z pewnością, że jego opinia była aktualna jeszcze przed rozłamem w PIS-ie.

Nie wierz ''ala'' naiwnie hasłom - patrz na owoce
Tusk też miał piękne pomysły w swym exposee :))
I co z tego ?

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE ZASIADAJąCE W SEJMIE
-
2011/08/06 19:30:01
Dlaczego lemingi wybierają niewolę?

Bo w niewoli widzą korzyści.
Myślą, że zapewniają sobie bezpieczeństwo i spokój.
Są wolni - uświadomili sobie, że niewola jest koniecznością, więc ją wybrali, rzecz jasna nie znając marksizmu-leninizmu.
Im bardziej się upodlają, tym bardziej służą Rosji i tym bardziej nienawidzą nas za to, że jesteśmy dowodem, iż można inaczej. Kanalia zawsze nienawidzi człowieka uczciwego - to bowiem chodzący wyrzut sumienia. Targowiczanie najchętniej nosiliby bluzki z napisem patriota. Nie przypadkowo każdy taki sługus i niewolnik zaczyna wypowiedź od słów: ja też jestem patriotą tylko inaczej myślę.
To oni, nie PO, są winni naszemu losowi, to oni spodlają naród.
Winę za sytuację ponosi większość mieszkańców kraju i zostanie za to odpowiednio "wynagrodzona" przez swych panów, niestety my razem z nimi.
Ale patrząc jak będą tracili wszystko, będę miał jednak pewną satysfakcję.
Myślę, że w zabójstwie smoleńskim chodziło o coś więcej niż usunięcie ekipy PiS.
Przez trupa Polski wiedzie droga do Europy. Chodziło o ostateczną zmianę sytuacji geopolitycznej, by Polska już nigdy nie przeszkadzała, a w tym celu należało ostatecznie złamać kręgosłup społeczeństwu. To jest możliwe tylko wtedy gdy ono samo się spodli, a tego może dokonać tylko ekipa wewnętrzna (komuniści byli przywiezieni, wszyscy tak ich traktowali, nawet oni sami).
Dzięki Tuskowi i popierającej go hołocie właśnie ten cel osiągnięto.
Teraz cały region leży u stóp Rosji wspieranej przez Niemcy.
-
2011/08/06 19:35:42
Z wywiadu Tyg. Solidarność z prof. A. Zybertowiczem:

Według premiera Tuska i szefa MSZ Radosława Sikorskiego Polska jest tak bezpieczna jak nigdy dotąd. Podziela Pan tę ocenę?

- Trudno obronić tę tezę. Gdybyśmy np. chcieli porównać bezpieczeństwo systemu finansowego Polski do innych krajów UE, biorąc pod uwagę poziom obecności kapitału obcego w bankach, to Polska wypada tutaj niedobrze. Jeśli spojrzeć z punktu widzenia proporcji, a raczej dysproporcji między naszym rzeczywistym potencjałem obronnym a stopniem wyposażenia i liczebnością armii Rosji czy Białorusi, to znowu sytuacja Polski wygląda nieciekawie. Jeśli popatrzymy na nasze bezpieczeństwo przez pryzmat wycofywania się USA z interesów w Europie, pod kątem niepewności co do tego, jakiej reakcji Niemiec można się spodziewać w razie kryzysu regionalnego, to negatywne przekonanie tylko się umacnia. Pamiętajmy też, iż NATO nadal nie ma wdrożonych procedur automatycznego reagowania (planów ewentualnościowych) na wypadek militarnego zagrożenia Polski.

www.bibula.com/?p=37834

-
2011/08/06 19:45:33
@Obiboku
Witam!
Dziekuje za info nt. Bogdana Goczynskiego
jak widac prawa Polakow w POlsce sa w ciaglym ulepszaniu...
nic tylko wracac do drugiej jaPOnii ;)

ps.
W UK jest propozycja nowej zmodernizowanej flagi EU.
miala by to byc biala gwiazda PO srodku bialej flagi ;))
Pozdrowienia!
-
2011/08/06 19:48:23
Brat śmiał się gdy mu powiedziałem ,że śledztwo rusza w poniedziałek - ''pewnie , bo jeszcze by coś odkryli przez przypadek :)''

Ja dodałem ,że teraz weekend , czas na grilla i browarka - co tam śledztwo.
Lepper nie zając - nie ucieknie daleko.
...........................................................

Nawet ''ślepe kury'' z prokuratury boją się, że mogliby trafić ziarno przypadkiem :

''Decyzja taka zapadnie po wpłynięciu do prokuratury materiałów z policji. Nastąpi to prawdopodobnie w poniedziałek - powiedział rzecznik prokuratury Dariusz Ślepokura.''

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

NIE GŁOSUJMY NA GŁóWNE PARTIE
-
2011/08/06 19:49:11
Warszawa w zasięgu rosyjskich superrakiet czy to do obrony Prus Wschodnich?

Rosjanie rozpoczęli rozmieszczanie nowego systemu rakiet przeciwlotniczych S-400 w obwodzie kaliningradzkim. W zasięgu rosyjskich rakiet znajduje się Warszawa oraz Wilno.

System S-400 Triumf według rosyjskich źródeł ma o wiele większe możliwości, niż wykorzystywane dotychczas rakiety. S-400 jest w stanie jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety jednocześnie na wiele celów znających się w zasięgu ok. 400 km. Ponadto rakiety systemu S-400 mogą zwalczać samoloty, rakiety i pociski balistyczne, poruszające się z prędkością do 4.8 km/s. Rosjanie zapewniają też, że S-400 może zwalczać samoloty typu stealth.

Do tej pory Rosjanie grozili, że rozmieszczenie systemu obrony przeciwlotniczej S-400 Triumf w obwodzie kaliningradzkim będzie konsekwencją rozszerzania się NATO na Wschód, jednak szef BBN gen. Stanisław Koziej najwyraźniej bagatelizuje zagrożenie i uważa, że jest to jedynie dyżurny temat.
[Jednak zdaniem litewskiego resortu obrony, należy zwrócić szczególną uwagę na sprawę bezpieczeństwa kraju. W wywiadzie dla litewskiej agencji BNS dyrektor Departamentu Współpracy Euroatlantyckiej litewskiego MON Vaidotas Urbelis powiedział, że Wilno będzie domagało się od Rosjan wyjaśnień.]

Gdy NATO odrzuciło rosyjską propozycję stworzenia wspólnego systemu obrony przeciwrakietowej przed ewentualnymi atakami Korei Północnej czy Iranu, władze Federacji Rosyjskiej stwierdziły, że przygotowywany przez NATO system w założeniu będzie tworzony także przeciwko Rosji.

Obwód kaliningradzki to drugi okręg w Rosji, który wyposażono w baterie przeciwlotnicze systemu S-400 Triumf.

www.bibula.com/?p=41695

Nikt z jewropejskich politykierów nie protestuje, a NATO trzyma Ruki pa szwam i mówi bardzo głośni Putinowi tak toczno wasze błagarodie.

PS
Ciekaw jestem kiedy wprowadzą nam Polsce przepustki na Bałtyku - POdobne do tych jak na cieśninie pilawskiej skoro ruscy już szykują nowe eskadry okrętów dla floty bałtyckiej?


-
2011/08/06 19:54:56
Valdas Adamkus podczas dyskusji poświęconej polityce zagranicznej Litwy przestrzegł przed imperialnymi ambicjami Rosji. Były prezydent Litwy wyraził również zaniepokojenie pogorszeniem relacji polsko-litewskich i osłabieniem współpracy transatlantyckiej między Wilnem a Waszyngtonem- informuje portal.arcana.pl.

Polityka zagraniczna Rosji, moim zdaniem, jest zorientowana na wznowienie zimnej wojny. Oceniam to jako ożywienie lub też kontynuację wszystkiego, co było dokonane w czasach sowieckich. Nowa Rosja podąża ścieżką starej, carskiej, imperialnej polityki, tylko stosuje inne metody. Najbardziej niepokoją mnie stosunki między Rosją a Unią Europejską [...]. Rosja przyjęła ostrą linię polityki, a UE nie mówi jednym głosem.Uwzględniając taką sytuację geopolityczną, litewska polityka zagraniczna znalazła się w skomplikowanym położeniu powiedział Adamkus.

Były litewski prezydent mówił również o relacjach z sąsiadami. Jego niepokój wzbudziła niedostateczna współpraca między państwami bałtyckimi; wyraził również żal z powodu pogorszenia się stosunków polsko-litewskich.

Jeżeli mówimy o stosunkach z naszymi sąsiadami, najbardziej niepokoją mnie relacje z Polską. W ciągu dziesięciu lat stworzyliśmy złoty wiek w stosunkach pomiędzy naszymi krajami i jestem z tego dumny, ponieważ uczestniczyłem w każdym etapie budowania relacji. Teraz wydarzyło się coś, myślę, że to skutek zmiany perspektywy polityki zagranicznej [...]. Polska jest liderem regionu, chce dołączyć do klubu największych krajów Europy i ja jej nie obwiniam. Polska w rzeczywistości jest dużym krajem, której głos jest słyszalny, a dla obecnej ekipy rządzącej w Polsce Litwa nie wydaje się być ważnym partnerem mówił.

Nasza polityka zagraniczna była, zdaniem Zachodu, solidna. Jednakże w ciągu ostatniego roku, półtora sytuacja uległa zmianie [...], Dwa dni temu wróciłem z USA, gdzie spędziłem około dwóch tygodni, miałem możliwość odczuć ogólny stosunek, wobec naszego kraju w Departamencie Stanu i massmediach. Nie wchodząc w szczegóły, mogę przedstawić jeden przykład wcześniej dostęp do Departamentu Stanu był prostszy. Wcześniej posiadaliśmy dojścia do wyższych warstw, a teraz w najlepszym razie rozmawiamy trzeciego szeregu - dodał Adamkus.

niezalezna.pl/6349-adamkus-rosja-dazy-do-zimnej-wojny


Może tylko jedno pytanie: czy istnieje jeszcze NATO?
-
2011/08/06 20:00:09
Zacytuję prawie całość tego szmatławca, bo w tym wypadku ważna jest treść, która jest bardzo zbieżna z moją opinią tego małego słabego człowieczka, który spieprzy gdzie pieprz rośnie jak ktoś odważny i silny tupnie tylko nogą na tą skundloną, pokraczną i strachliwą kreaturę.

Główny państwowy dziennik białoruski "SB.Biełaruś Siegodnia" atakuje szefa MSZ Polski Radosława Sikorskiego za wywiad, w którym wezwał on prezydenta Alaksandra Łukaszenkę do oddania władzy. - O takich mówią, że brak im oleju w głowie - pisze "SB".
Zdaniem dziennika, organu administracji prezydenta, Sikorski "postawił na to, że może kontrolować procesy polityczne w Mińsku i rozniósł o tym na cały świat, ale boleśnie się pomylił. Szanujący się dżentelmen w takiej sytuacji uznałby swoje niepowodzenie, ale pan Sikorski nadal forsuje swoją politykę" - oświadcza dziennik.

"SB" pisze o szefie polskiego MSZ, że "zapomina, iż nie jest dziennikarzem tabloidu, a ministrem", "staje się coraz bardziej podobny to do barona Muenhausena, to do Bolka i Lolka jednocześnie", określa go też jako "postać nieco komiczną, z bardzo bogatą fantazją". Zamieszcza ponadto karykaturę przedstawiającą Sikorskiego na drewnianym koniku, w krótkich spodenkach i z dziecięcą szablą w ręku.
- Zamiast zajmowania się swoimi obowiązkami, czyli regulowania, a nie komplikowania stosunków z innymi krajami, szef MSZ dużego państwa w Europie kontynuuje jakąś dziecięcą paplaninę, świadczącą o tym, że po prostu nieadekwatnie ocenia sytuację. Niestety, ma to poważne skutki dla stosunków dwustronnych. Niepowstrzymany i prędki język pana Sikorskiego szkodzi i Białorusinom, i Polakom - pisze w zakończeniu białoruski dziennik.wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,10073677,Glowny_dziennik__Sikorskiemu__brak_oleju_z_glowie_.html

-
2011/08/06 20:34:53
@Obiboku witam wieczorową porą!
Zacznę standardowo. Znowu masz rację. Tym razem w kwestii reaktywacji Prus Wschodnich. Nie jestem pewien, czy w tej sprawie nie zabierałem już głosu tutaj.
Temat jest mi o tyle bliski, że moi Rodzice pochodzili z tzw. zaboru pruskiego /Wielkopolska i Mazury/. Ale to dygresja.
Od lat działała mi na nerwy nieudolność naszych kolejnych rządów w kwestii żeglugi na Zalewie Wiślanym. Nie tylko tej komercyjnej, ale również rekreacyjnej. Były momenty, kiedy wydawało się, że sprawa ruszy z miejsca. Ale tylko wydawało się. Były gotowe plany. Brakowało tylko decyzji końcowej i tak naprawdę kasy. Jak to wygląda dzisiaj? Widać gołym okiem.
Problem enklawy kaliningradzkiej stanął w momencie rozpadu ZSRR. Niektóry się wydawało,że Rosja odda go. Komu? No właśnie. Stanęło na tym, że zachowano status quo. Myśmy tego zamieszania nie wykorzystali. Potem już było tylko gorzej. Sprzęt wojenny zgromadzony tu to złom. Morale armii - dno. Odbudowa trwa od czasów Putina. Dzisiaj jest to bardzo istotny środek nacisku na UE. Tak naprawdę na Polskę, bo Unii to naprawdę zwisa. Z małym wyjątkiem. Jak widać bardzo dobrze to odbierają Niemcy. Trudno im się dziwić. To nie jest jednak pragmatyzm.
Po 1989 wyraźnie powiedziano, że Niemcy osiągną metodami ekonomicznymi to, czego nie udało się poprzez I i II WW.

-
2011/08/06 20:46:12
Do innych zaniechań należy brak regulacji prawnych w odniesieniu do tzw. Ziem Odzyskanych. Jaki interes miała Polska w traktowaniu tych ziem jako stanu przejściowego? Dlaczego spraw nie zakończono po 1989 roku, kiedy było wyraźnie widać co się święci? Dzisiaj mamy faktycznie prze...ne. A państwo polskie umywa ręce. Tym się różnimy od innych nacji. Dlaczego? Odpowiedź padła tu wielokrotnie.
-
2011/08/06 20:47:48
Gdy czytałem klasyczną już książkę Józefa Feldmana ''Bismarck a Polska'' to tak se pomyślałem, że dzięki II wojnie światowej zostały zlikwidowane Prusy. To, że Polska nie ma swojej Katalonii czy kraju Basków to też pozytyw z II wojny.
Górny śląsk to nie problem - zresztą Korwin opowiada się za autonomią regionów ale jest przeciw ich niepodległości. Nawet Korwin pochwala to , że liderzy partii separatystycznej z Teksasu siedzą w pierdlu. ( Akurat mój brat się z tym nie zgadza , bo Teksas to państwo które dobrowolnie przystąpiło do Unii)
Pisowcy na słowo autonomia się oburzają - ale to wynik kompleksów ( pewnie i słusznych - bo jesteśmy dziadowskim krajem)
Gdyby Polska była silnym i bogatym krajem to wolność ( także dla regionów) nie burzyłaby nikomu krwi. Bo tym regionom najbardziej zależało by być w silnej i bogatej strukturze.
Silne państwo nie boi się dać wolność obywatelom i regionom.
W XVI wieku to księstwa Rzeszy Niemieckiej same chciały należeć politycznie do Rzplitej. Z pewnością zachowałyby autonomię ( prawo, religię, monetę). Autonomię miały zresztą Prusy nie tylko Książęce ale i Prusy Królewskie. Bo Polska była silna i miała niegłupich królów ( choć błędy popełniali - zwłaszcza jeśli idzie o Hohenzollernów i ich sukcesję pruską).
cdn

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE ZASIADAJąCE W SEJMIE
-
2011/08/06 20:55:09
@Starypiernik

Proszę nie zapominać, że ruscy po raz pierwszy coś oddali co wcześniej zawojowali.
Było to NRD/DDR.
Ot tak bez jednego wystrzału gdy wcześniej strzelali w plecy dzieciom i dorosłym, którzy uciekali z tego sowieckiego raju na zachód.
Kol już wówczas miał dalekosiężne plany w przedmiocie restauracji RZESZY niemieckiej w granicach 1937 roku, stąd załącznik i aneks do obowiązującej konstytucji z mapami tej wielkiej RZESZY.
Dziś nadarzyła się okazja, którą Polska zmarnowała w w latach 1989-1991 r.
Szczególną dotkliwą porażkę w temacie obwodu kaliningradzkiego należy zapisać na konto Wałęsy, który tak trząsł mokrymi gaciami w czasie puczu Janajewa, że schował się w ATOMOWEJ BELWEDERSKIEJ TOALECIE razem ze swoim kapciowym.
Nie dopilnował też polskich spraw wówczas gdy w Puszczy Białowieskiej podjęto decyzję o rozpadzie ZSRR, bo bał się nosa wychylić dalej niż lewostronny brzeg BUGU.
W taki oto sposób po 22 latach polityki zagranicznej kierowanej bez wyjątku przez agenturę ZSRR doszliśmy do dziś i do nieformalnych lecz faktycznych rozbiorów Polski.
-
2011/08/06 20:57:39
Do kompletu trzeba dodać Mazowieckiego at consortes. Vide Krzyżowa.
-
2011/08/06 20:57:44
Łajdak mówi, że jest mu przykro. Czy w tej godzinie mówi prawdę?
Nie on nie mówił i nie mówi prawdy.
Jak go znam, to on łże jak ruda sobaka.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10074425,Andrzej_Lepper_nie_zyje__Tusk__Jest_mi_bardzo_przykro_.html
-
2011/08/06 21:01:36
Lemingi wszelkiej maści uważają, że Trybunał Stanu dla tych zdrajców cokolwiek zmieni.
Próżne nadzieje!
Wyrwać z tej niemocy może tylko twarde prawo Trybunału Narodowego, który wprowadzi swoje narodowe prawa odrzucają te poprawne politycznie prawa chroniące zdrajców, bandytów i zaprzańców.
Tylko to może jeszcze ocalić Polskę przed samozagładą.
Tylko to!
-
2011/08/06 21:07:05
Dziś czołgi są całkowicie zbędne.
Ich rolę dla kontroli polskiego protektoratu przejęły już od dawna banki oraz łże media.
A gdy ludzie wyjdą na ulicę (jak będzie ich stać na obuwie) wyśle się przeciwko nim pracowników agencji ochroniarskich.Takich Zulusów czy tam Ghurkhów, którzy są wynajęci do pilnowania własności (nieruchomości) i majątku nowych właścicieli w protektoracie rusko-szwabskim, jak raczył te teren nazywać @Maurycy, którego serdecznie pozdrawiam na spacerze.
-
2011/08/06 21:10:43
Nareszcie jesteśmy we własnym domu!

Na Alternatywy 4

:o))

-
2011/08/06 21:18:22
Prusy - ''siedlisko zła'' jak określił je Churchill, nie istnieją od zaledwie 66 lat.
Nawet Konrad Adenauer, kanclerz RFN - miał 20 lat gdy umierał Bismarck a Prusy były u szczytu potęgi.
Historia jeszcze nie okrzepła.
Jest wciąż gorąca.

A już Józef Feldman ( Polak żydowskiego pochodzenia ) tuż przed śmiercią w 1946 roku ubolewał nad małym zainteresowaniem wśród Polaków tematyką niemiecką. Słusznie powiedział, że Niemcy mimo przegranej wojny będą nadal ważkim elementem polityki europejskiej. Dlatego tak niepokoiło Go lekceważenie problematyki niemieckiej.

Choć pewnie było w tym odreagowywanie powojenne.
..........................................................................
Prusy Wschodnie zostały podzielone między Polskę, Rosję i Litwę.
Oczywiście w naszym interesie byłoby mieć naturalną granicę na Pregole i na Dniestrze :)
Ale to marzenia.
Lepiej by Rosja miała interes w posiadaniu Królewca. I mam nadzieję, że go nie przehandlują Niemcom. Co prawda obiło mi się o uszy, że Jelcyn proponował nam Królewiec ale coś mi tu legendą pachnie . A może coś było na rzeczy ?
............................
Powiem półżartem, że Królewiec i Prusy Książęce przehandlował hetman Gosiewski ( no - był tylko wykonawcą woli wyższej).
Trochę pechowy był ten przodek Edgara Gosiewskiego - wygrał co prawda pod Prostkami i wziął do niewoli Bogusława Radziwiłła ( w ''Potopie'' Kmicic go załatwił z Czarnieckim a nie Wincenty Gosiewski - ale literatura rządzi się swoimi prawami) ale podpisywał traktaty welawsko -bydgoskie i został rozniesiony na szablach przez konfederatów.
Edgar też zresztą zginął tragicznie.
USA mają Kennedych my Gosiewskich.

cdn
NIE GŁOSUJMY CIAGLE NA TYCH SAMYCH IDIOTóW - bo nic się nie zmieni
-
2011/08/06 21:25:48
Ślepa kura już znalazła brak drobnych w portfelu śp. A.Leppera lecz do czasu sprawdzenia ostatnich zakupów nie ujawni tych bardzo wrażliwych danych.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10074033,Andrzej_Lepper_nie_zyje__samobojstwo_najpewniej_z.html

Obstawiam z pełnym sarkazmem i obrzydzeniem.

Zapewne targnął się na swoje życie bo zabrakło 3 groszy w Bieda sklepie, jak większości Polaków w dzisiejszych CUDOWNIE ciężkich czasach, które zafundowali niechcący lemingom MaToły.
Tak im się to tylko cudownie "wymcknęło", bo zaplanować tej biedy też nie POtrafili.
-
2011/08/06 21:55:50
Powiedziałem przed wieloma laty kumplowi, że lepiej by Ukraińcy nienawidzili nas Polaków i nienawidzili Rosjan ( niż gdyby mieli nas kochać i kochać Rosjan)
A kolega niespecjalnie przekonany stwierdził, że co to za sąsiad, który wszystkich nie lubi ?...

Bismarck pewnie by mu zareplikował, że to ... normalny sąsiad.
Najwybitniejszy ''polakożerca'' ( który z pewnością Hitlera jednak by znienawidził - nie tylko po skutkach ale i środkach) i najwybitniejszy niemiecki polityk w historii uważał, że zawsze sąsiedzi nie lubią się.
Mniej lub bardziej.
.............................................
Podobnie uważam w odniesieniu do Królewca - lepiej by Rosja miała te swoje rakiety w Królewcu i nawet je na nas kierowała ( bo jakie to ma znaczenie ?- nawet USA nie są bezpieczne od ruskich rakiet i vice versa) niż gdyby miała Królewiec oddać Niemcom.
Polską racją stanu jest by Królewiec był rosyjski.
A jak nadarzy się okazja to wziąć go od ruskich - choćby za cenę naszej zgody na przystąpienie ruskich do NATO :)) - bo to całe NATO to jakieś takie nijakie jest ... Albo za podwójnie przepłacony ruski gaz czy ropę - i tak przepłacamy. (Ciekawe czy kiedyś Pawlak podzieli los Tymoszenko ? Wyślijmy Pawlaka na Ukrainę - może go capną ?)

NIE GŁOSUJMY CIąGLE NA TYCH SAMYCH IDIOTóW - bo nic się nie zmieni
-
2011/08/06 22:04:21
Rakiety w enklawie kaliningradzkiej to gadżety. Bez względu na ich pozom zaawansowania technologicznego. Ważne są stany liczebne wojsk i ich uzbrojenie konwencjonalne. A tego w enklawie jest tyle, że na Polskę zawsze wystarczy. A trzeba pamiętać o Armiach Białorusi i Ukrainy. Jeśliby doszło do konfliktu granicznego /powód zawsze się znajdzie/, to nakryją nas czapkami w ciągu doby. NATO nam pomoże? W czym?
-
2011/08/06 22:17:31
A za kłamstw całą kupę, kopnie ktoś "Agorę" w du..ę!


www.tvpparlament.pl/retransmisje/pozostale/miller-przed-komisja-obrony-narodowej/5017325

-
2011/08/06 22:19:53
NATO nam pomoże? W czym?


W zasiekach minowych gubionych nogawkami w trakcie ucieczki za ocean.

:)
-
2011/08/06 22:22:02
@obiboknawlasnykoszt
Wracasz mnie Pan wiarę, że nie zgłupiałem. Kobieta mnie wczoraj wylała! Trzaskała po kufie aż mlaskało.
-
2011/08/06 22:26:51
Dobry wieczór miłemu Towarzystwu!
Jakie dziś Święto? W nim nadzieja. A kociarstwo i inne masony nadziei nie mają żyją myślą o końcu świata. A niech się kończą!
Są tak przejęci swym istnieniem, że sami się urządzają najlepiej.
-
2011/08/06 22:38:51
www.pelplin.pl/files/1136.pdf
@lexie2010
To w prezencie! Słuchałem tego koncertu w mojej Bazylice. Wspaniały mocny głos, niezwykle elastyczny, ciepły i jednocześnie w odpowiednich frazach dramatyczny. I kto taki głos posiada? Góralka, p. Grażyna Zielińska z Zakopanego. A co tam będę pisał w powyższym linku jest wszystko. Tylko miejsce wykonania inne. Polecam . Wielkie wzruszenia i satysfakcje, że Polacy są utalentowani.
-
2011/08/06 22:39:53
@Starypiernik


2011/08/06 22:19:53

Czy to już oby nie widać i nie jest już czuć?
-
2011/08/06 22:43:04
Liczę po cichu NA TO, że Ruskim będzie zależeć na posiadaniu enklawy pełnej wojska by naciskać na Polskę i republiki bałtyckie.
Ale Niemcy mogą chcieć zapłacić dobrą cenę ruskim za Królewiec.
..........................................
Dlatego w naszym interesie jest osłabiać Niemcy - należy zrobić wszystko by Turcja weszła do UE. Polska powinna popierać członkostwo Turcji ... - no chyba że Turcy sami się zorientują, że to towarzystwo bankrutów :))))
Trzeba Polakom przypominać o nieuznaniu zaborów przez Turcję, o przechowywaniu kluczy polskiej ambasady w skarbcu sułtańskim przez ponad 100 lat i wręczeniu ich Polakom po I wojnie światowej i o niezamknięciu polskiego konsulatu w Stambule w czasie okupacji hitlerowskiej , na co Niemcy się wściekali.
Choć i tak jest u nas nieźle z tym - największa akceptacja w Europie dla członkostwa Turcji w UE była właśnie u nas. Przynajmniej kiedyś.
...........................
Król pruski Fryderyk II ( zmarły w 1786) marzył by Prusy zasiedlili Holendrzy i .. Turcy.
Jak pisze Bernt Engelmann w swej interesującej książce ''Prusy -kraj nieograniczonych możliwości'' ( polecam wszystkim Kataryniarzom) to drugie marzenie wspólnika Katarzyny II spełniło się prawie 200 lat później i to nadzwyczajnie :)

Choć być może to ''moje'' osłabianie Niemców przy pomocy Turków to będzie jak zwalczanie przez Mazowieckiego Konrada Prusów przy pomocy rycerzy z czarnymi krzyżami na płaszczach - czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek.
Ale jak pisze Korwin pocieszająco - muzułmanie tolerują chrześcijan i żydów - tylko ateiści mają u nich przechlapane. No w końcu wszyscy wierzymy w jednego Boga - a czy On zwie się Jahwe czy Allach to wsio rawno.
Bóg to Bóg.

NIE GŁOSUJMY NA ... ( już wiecie na kogo nie )

(Kończę szychtę na dziś- dobranoc)
-
2011/08/06 22:53:01
Jak daleko w głąb Europy zaszłaby Armia Czerwona, gdyby nie powstrzymało jej Powstanie Warszawskie? Polacy zapłacili za to ogromną cenę w postaci zniszczenia przez Niemców warszawskiej Armii Krajowej i centralnego ośrodka niezależnej politycznej, patriotycznej działalności w Polsce
To był bój o cywilizację łacińską
www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110805&typ=my&id=my03.txt
Panowie i Panie całość pod tym szpagacikiem. Gdy usłyszałem całość w Radio oniemiałem. Przewspaniałe. Polecam ja prowincjusz.
"Oddziaływanie Powstania Warszawskiego, jako idei zbrojnego samodzielnego procesu wyzwolenia w krajach Europy Środkowej, nie jest jedyną formą jego międzynarodowej rangi. W odpowiedzi na wybuch Powstania Stalin wstrzymał ofensywę Armii Czerwonej na linii Wisły. Powstanie zahamowało więc na przeszło pięć miesięcy dynamizm "parcia na Berlin". Trzeba też pamiętać, że decyzja o wybuchu Powstania została podjęta w sytuacji, w której nieznana była teherańska umowa Roosevelta ze Stalinem co do przekazania Polski w strefę wpływów sowieckich oraz wytyczenia wschodniej granicy Polski na linii Bugu."
-
2011/08/06 22:58:50
@Obibok
Informacja, chyba z wczoraj jest taka, że USA ograniczą wydatki na armię w ciągu najbliższych 10 lat o 1 bilion USD. Nawet dla nich to poważna kasa. Co zrobią? Ewakuują się z Europy!
Komentarze?
-
2011/08/06 23:03:54
... należy zrobić wszystko by Turcja weszła do UE.
Wszystko, czyli nic. Kto jest zainteresowany wejściem do UE Turcji, czy Ukrainy?
Kto jest przeciw?
W UE jest ustalony układ sił i nikt i nic nie jest w stanie tego zmienić. W innym przypadku UE można rozwiązać jako przeżytek.
-
2011/08/06 23:09:31
wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/lepper-byl-przedmiotem-potwornego-ataku-dzis-ci-sa,1,4814796,wiadomosc.html
-
2011/08/06 23:29:31
@Starypiernik

Pisałem już o tym, a profesor Staniszkis mówiła o tym chyba w czerwcu 2010 r.
Musiałbym zerknąć do swoich notek w tym temacie.
Uważam, że realizacja francusko-niemiecko- ruskiego scenariusz idzie pełną parą.
Amerykanie o ile sami nie skorzystają z dobrowolnego wyjścia z jewropy to zostaną w najbliższym czasie w sposób bardzo brutalny wyrzuceni, a wszystko ro ma swój początek w pierestrojce poprzez wirtualny upadek komuny i ostatnio po dołączeniu do struktur NATO byłych krajów z demoludów jak Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii czy na pełnych prawach, a według nich samych na ograniczonych (jak się im coś odwidzi to ponownie odstąpią z członkostwa w NATO) żabojadów.
Żabojady są tym kluczowym koniem trojańskim, który jak widzieliśmy od chwili jego "powrotu" nawiązał podstępną grę z największym wrogiem USA. Grę przeciwko strategicznemu sojusznikowi NATO jakim były i są na razie USA.
Niemcy rozpychają się łokciami coraz śmielej od czasu gazowego putinowskiego kanclerza.
Kol w sposób publiczny upomniał, a wręcz zganił i zbeształ Merkel za to, że ta niszczy jego NIEMCY.
Dosłownie powiedział, że jej polityka zagraniczna NISZCZY JEGO NIEMCY.
USA natomiast ma oba czarne baraki za prezydenta, takiego czarnego lewaka właściwie socjalistę spod haitańskich PALEM, jak raczył to mawiać BUL Komorowski o palmach.
Niemcy mają tajny pakt o wzajemnym partnerstwie, współpracy i nieagresji gospodarczej i militarnej.
Już dziś w przypadku jakiegokolwiek zbrojnego konfliktu zastępczego między Rosją, a USA Niemcy pozostaną w pozycji spocznij czyli biernej z kibicowaniem nie koniecznie cichym lub milczącym po stronie Rosji.
Ogradza się neoukład o nieagresji Stalin-Hitler.
:(
Co dalej?
Powtórka z rozrywki w sensie ekonomicznej dominacji i politycznego zniewolenia innych narodów i państw.
Szykuje się największy przewał w historii Ziemi.
Stąd te prolongaty w spłacie długów przy jednoczesnej zapłacie zysków dla banków własnych Niemiec i Francji.
Grecja, Irlandia, Hiszpania, Portugalia jak były zadłużone tak są dziś po "pomocy" jeszcze w cięższej sytuacji gospodarczej, bo zostali złupieni i wydojeni jeszcze nowszym modelem dojarki.
Polska też, chociaż kretyni niedouczone lemingi tego nie dostrzegają, tak jak ten który cieszy się, że można w ostateczności przewalutować kredyt zaciągnięty we frankach szwajcarskich na inną walutę.
Gdzie takich jełopich "biznesmenów" i "finansistów" kształcą?
To już jest pytanie na inny komentarz, bo i 4096 literek zabraknie.

-
2011/08/06 23:39:00
@Obibok
Skomentuję to krótko. Jest zasadnicza różnica między Polakiem z dziada pradziada, a mieszkańcem ziem polskich, legitymującym się polskim dowodem osobistym, czy paszportem. Ta różnica powoduje, że dzisiaj mamy to co mamy.
-
2011/08/06 23:46:34
A Berlusconi jedzie do Putina i kto wie co z tego może być. Włochy też chcą nie dać się zjeść słodkim Francuzkom. Nie chcą sfrancuzieć. Oj będą targi.
A nam pozostaje broń chemiczna, armaty nadziewane zapartkami i biologiczna, czyli pchły szerszenie i osy. no mogą być jeszcze pluskwy.
-
2011/08/06 23:46:47
Właśnie jemiole plemie nas wysysa i jak się nie przeciwstawimy tym pasożytom to wyssie ostatecznie.
Bo jak sam chyba zauważyłeś ile jest tych chwastów i pasożytów w koło Nas.
Jak nie rusek to ukrainiec, jak nie żyd to litwin, jak nie białorusin to ślomzak, jak nie warmijczyk to mazur, jak nie mazur to łemk, jak nie zdrajca to zaprzaniec.
A jak dochodzi do zawieruchy to bezpaństwowiec lub bliski okupantowi volksswołocz!
:((
-
2011/08/06 23:48:16
MENDY Waść POminął celowo, a?
-
2011/08/06 23:48:48
Zerkam na kolejne wypociny @r-t i dochodzę do wniosku, że jest głupszy niż przewiduje ustawa. Według jego deklaracji otarł się o studia wyższe. Powinien więc myśleć samodzielnie i logicznie. Dodatkowo analitycznie. Niestety, z jego produkcji tutaj widać, że jedyne co potrafi to past and copy. To za mało. A może ja za dużo wymagam?
-
2011/08/06 23:52:04
II Rzeczpospolita przez dwadzieścia lat odbudowała kraj. A III RP rozpirzyła wszystko w drobny pył. Świnie drą ryje na Gospodarz, że się wolno uwija.
-
2011/08/07 00:04:50
www.zolnierzesolidarnosci.com/apps/videos/videos/show/14273963-odkryc-prawde-1-3-
-
2011/08/07 00:11:32
Zawsze podejrzewałem, że ci wszyscy Szaleni Starcy Platformy, Kutz/Kuc, Niesiołowski, Bartoszewski, to krety, zainstalowane w PO wielkim nakładem sił i środków, z wielką cierpliwością i przebiegłością, ale proszę, opłaciło się! Nikt inny nie kompromituje PO lepiej, niż oni, i to za pieniądze PO, TVN i Wyborczej płacącej im za te wszystkie wywiady i występy kabaretowe.
www.niepoprawni.pl/blog/1489/czuma-zimny-zabojca
-
2011/08/07 00:11:44
Jak widać trudne dzieciństwo ma ten "urok".
Nie nabijam się bo sam miałem w szkole średniej pod górkę ideologiczną, a nawet swoich nauczycieli, którzy wpajali mi socjalizm dzięki mojej rodzinie, a właściwie dziedziczki śp. babci, u których robili z siostrą za pastuchów/parobków.
Oj miałem się, miałem za ich pasienie gąsek i kurek ;)
Już nie żyją, a ja nie zdążyłem spytać ich czy prowadzali szczać kury babcine.

;)

-
2011/08/07 00:29:17
On miał takie wąsiki a'la Adolf i w rozmowie o nim nie było potrzeby wymawiania jego nazwiska, a jedynie przykładało się dwa palce pod nos, a wszyscy wiedzieli o kogo nam biega.Był polonistą.
Najzabawniejszą historią była taka oto sytuacja przy lekturze "Nad Niemnem" gdy spytał mnie z czego we dworze był płot zrobiony między domem, a altaną ogrodową.
I podpowiedział.
Był podobny, a właściwie taki sam jak ogrodzenie dworu twojej babci na Podlasiu.
Był to typowy warowny płot tzw. ostrokół pleciony z grubych gałęzi zaostrzony u góry na trzech podłużnie biegnących grubych żerdziach.
Naprawdę trudno było go przeskoczyć i łatwo można było się nadziać na te "osinowe" ostrza.
Był do tego bardzo złośliwym capem, bo nie pytała mnie tylko o takie szczegóły jak np. wabił się pies czy kota lub o inne głupstwa by udowodnić mi, że niezbyt uważnie albo i w ogóle nie czytałem tej czy innej lektury szkolnej.
Nadawał by się jak nic na UBka, SBka, a już na pewno na sowieckiego NKWDstę.
-
2011/08/07 00:32:06
RUSZTOWANIE NA ALEJACH JEROZOLIMSKICH 30 JESZCZE STOI 06-08-2011 DESZCZ ZMYWA SLADY

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mfM5Lz09Vbg

PO co?
-
2011/08/07 00:40:36
@WSI24

HISTORIA NARODU FILM ZENONA NOWAKA 03-08-2011 W PIERWSZA ROCZNICE DNIA OBRONY KRZYZA

www.youtube.com/watch?v=25S-UgfSPgU&NR=1

-
2011/08/07 00:40:38
Dobranoc nocnej zmianie ;)
-
2011/08/07 01:02:08
Ten rok nie będzie lepszy, średnio co cztery lata tracimy w handlu zagranicznym 200 mld zł. Mamy dziś najdroższą w Unii benzynę, gaz, cenę metra kw. mieszkania i koszt jego utrzymania w relacji do zarobków. Mamy najniższy od ośmiu lat przyrost nowych ofert pracy i ponad 11-procentowe bezrobocie przy dużej emigracji. OFE tracą już kilka mld zł, a inwestorzy wycofują pieniądze z funduszy inwestycyjnych i giełdy. Według GUS 6 proc. Polaków, czyli ok. 2 mln, żyje w nędzy, a 17 proc. (ok. 6,5 mln osób) w niedostatku.

Polskie obligacje, co do stabilności, których premier D. Tusk ma pewność, w rękach kapitału zagranicznego to już ok. 150 mld zł. Obligacje greckie też długo sprzedawały się jak ciepłe bułeczki, a obligacje wł0skie i hiszpańskie były bardzo stabilne. Zapewniali o tym premierzy S. Berlusconi i J. Zapatero. Uspokajające propagandowe gesty z pewnością nie zrobią wrażenia na rynkach walutowych i finansowych. Nieubłaganie zbliża się dzień prawdy nie tylko dla europejskich finansów, ale również dla fundamentów zielonej wyspy.

niezalezna.pl/14271-%E2%80%9Epolacy-moga-spac-spokojnie%E2%80%9D

Nie chce się już komentować tego wszystkiego, bi skoro jest tak wspaniale i rozwojowo, to PO co mam to wszystko psuć swoim "nieprzemyślanym" i nieliberalnym komentarzem, czy nie tak?

-
2011/08/07 01:03:52
Długi Polski też przewalutują korzystnie dla obcych lichwiarzy, tak jak to zrobiono z greckimi i będzie picuś glancuś.
-
2011/08/07 01:06:00
Kolejny rekord Pana Franka 3.7620 za listek zadrukowanego papieru.
-
2011/08/07 01:11:20
Złoty ostatnio pikował w niziny, a jen japoński w normie mimo tak ogromnych kolejnych nawarstwiających się zniszczeń.

www.money.pl/pieniadze/forex/

I jak tu wierzyć cudakom z tej dziecięcej piaskownicy czy kopaczy szmacianek orlików?
-
2011/08/07 01:13:51
Skoro Ma Tole, to niech się nią zacznie zabawiać, a nam da już spokój i niech sczeźnie nam z oczu to ryże dziecię w rajtuzach.
-
2011/08/07 01:16:05
Mamy dług publiczny 864 mld.złoty.
Na każde nowo narodzone dziecko przypada 22.600 złoty długu!!

www.zegardlugu.pl/
-
2011/08/07 01:18:48
Brak danych jaki jest dług ukryty w kreatywnej księgowości, samorządach i pozabudżetowych projektach gospodarczych np. w Dyrekcji Budowy Dróg i Autostrad?
-
2011/08/07 01:33:25
Ponad 200 tys. osób bierze dziś udział w Tel Awiwie i innych miastach Izraela w marszach pr0testu przeciwko wysokim kosztom utrzymania, a zwłaszcza cenom wynajmu i kupna mieszkań. Organizatorzy liczą, że będzie to największa dem0nstracja w historii kraju.
Przed tygodniem w marszach pod tym samym hasłem wzięło udział ponad 150 tys. osób. Teraz ma być ich jeszcze więcej. Izraelska telewizja podaje, że w Tel Awiwie na ulice wyszło 170 tys. ludzi, a łącznie w całym kraju - ponad 200 tysięcy. Izrael liczy 7,5 mln mieszkańców.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,10075402,_Zadamy_sprawiedliwosci_spolecznej_____masowe_protesty.html

Jak było 150 to łże przekaziory ukrywały te informacje o protestach.
Jak wyszło ćwierć miliona to łaskawie napisali, że tam też mają dość swoich politycznych i religijnych rabów.
-
2011/08/07 08:55:42
biznes.onet.pl/niepokoj-rynkow-po-decyzji-usa-kolejne-panstwo-na-,18493,4814435,3040691,76,1,news-detal
waluty.onet.pl/panika-interwencja-nie-pomaga-co-dalej-z-frankiem,18892,4814383,1,news-detal
Niestety historia pokazuje, że interwencje banków cenralnych nie są skuteczne. W 1992 roku Bank Anglii próbował bronić funta i się nie udało. George Soros, jednoosobowy spekulant, ale z gigantycznym kapitałem przeciwstawił się wówczas bankowi centralnemu i wygrał, zarabiając na tej operacji 1 mld funtów.
-
2011/08/07 10:51:52
Witam

--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/08/07 11:10:06
Pytanko takie jedno mam:
Czy są jakieś konkretne informacje na temat choroby syna śp. pamięci Andrzeja Leppera?
Kopie w sieci, ale nigdzie nie mogę natrafić na nic konkretnego (może wpisuje złe tagi?)
Interesuje mnie co właściwie zaszło, w jaki sposób się zatruł i tym podobne informacje?
Bo możliwym jest że i tamta sprawa może nieco śmierdzieć (poza samym smrodem środków ochrony roślin)
Nie daje mi spokoju kilka kwestii!

Z tego co powiedziała Sandra Lewandowska:
Jego syn zmarł. Lekarze w szpitalu stwierdzili jego zgon. Wtedy pojawił się Andrzej Lepper i sam przewiózł syna do innego szpitala. W stanie śmierci klinicznej. I lekarze w tym innym szpitalu przywrócili mu syna do życia. On teraz żyje - opowiadała Sandra Lewandowska
Można wnioskować że AL powinien raczej być zadowolony z obrotu sprawy, a nie (co czasem słyszę na WSI24) zamartwiać i targać się na życie!

Kolejna sprawa to takie "podszepty" czy Samoobrona się nie odrodzi. Jeśli odrodzi to oczywiście na "gruzach" śmierci AL.
Powstaje pytanie; z puli jakiej partii przejdzie elektorat do odrodzonej Samoobrony?

IMHO mocodawcy ręki która "udzieliła pomocy" AL w popełnieniu samobójstwa upiekli chyba kilka pieczeni na jednym ogniu!
Teraz bacznie należałoby słuchać kolejnych sondaży przed wyborczych.

Normalnie strach się bać!


--
"Bez Waszego włączenia się w działania dla dobra Ojczyzny,
wielka pozytywna zmiana, jakiej pragniemy, nie może się udać"
-
2011/08/07 11:12:40
Dzien doberek wszystkim
POjacow i klauny NIEspecjalnie witam.

Polecam, krotko i tresciwie ;)

vod.gazetapolska.pl/346-wrog-ludu-07082011
-
2011/08/07 11:18:27
bedzie sie dzialo...

niezalezna.pl/14296-gp-ma-nagranie-rozmowy-z-lepperem
-
2011/08/07 11:21:35
Dzień dobry

@Warszawski_zgred

Podobny (jeśli nie taki sam) tok myślenia - jeśli dobrze zrozumiałam Twoją wypowiedź :) - przeprowadza Matka Kurka. I jest coś na rzeczy...

www.kontrowersje.net/blog/matkakurka

"Proszę zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwszą tytułową. Druga jest taka, czyim kosztem reanimowana SO ewentualnie wejdzie do sejmu i jaki może osiągnąć wynik do 7%? Skłamałem. Jest jeszcze trzecia rzecz. Proszę poczekać na najbliższy sondaż, jeśli tam się pojawi SO z obiecującym wynikiem, a główny nurt uzna, że dla dobra demokracji potrzebna jest reprezentacja tej części społeczeństwa, to robi się ciekawie. Niezwykły pośpiech prokuratury, wyjawiane detale, całe mnóstwo cudów nad cudami i do tego najpoważniejsi myśliciele nagle traktuję obciachową formację jako uprawnioną reprezentację narodu i na razie półszeptem jako ofiarę IVRP. Nie wiem. Nie twierdzę, ale za wiele rzeczy naraz układa się w dziwną prawidłowość. PO PIERWSZYM SONDAŻU BĘDZIE WIADOMO więcej. W każdym razie już mi przeszła ostrożność coś mi tu poważnie śmierdzi, bardzo poważnie."

-
2011/08/07 11:23:54
toto.1
2011/08/06 13:49:51
Czy to prawda, że w domu Giertychów nazywano powstańców i AKowców "polskimi bandytami"?
Brak słów!!!!!!!!
-
2011/08/07 11:25:13
Dzień dobry Państwu.
Czy jestem godzien?
-
2011/08/07 12:03:07
Jednym słowem trzeba się koniecznie dobrać do tego złota. Wszak pieniądz nie śmierdzi. Mówią jakaś petunia nie omlet - nie umiem niech kto inny powie!
Papier nie śmierdzi, no chyba dopiero po przerobie.
Skoro w tych szwajcarskich bankach jest tego złota aż 150% na pokrycie franka! I to jeszcze z mało. A franka zrobił się mały chorowity Franuś. Wystarczy, że na to dziecko z obniżona odpornością kichnie zarażony spekulant, siejący wirus. I jest nawrót choroby.
A Ojczulek - już nie widzi ratunku. I kto wie, czy nie zacznie opłacać się nawet złotem, aby ratować małego Frania.
Szwajcaria jest takim wrzodem na niby czerstwym organizmie Euro/pejskim. Świat jest zbudowany prosto. To tylko złodzieje na dwóch nogach robią z siebie filozofów i upraWIAJĄ KANTYZM. A tu niestety z wróbla sokoła nie będzie. Z kanciarz i grandziarza
filozofa Kanta. Kant zawsze będzie się nowym kantem odciskał.
-
2011/08/07 12:08:30
Dzien dobry, niedzielnie,sierpniowo,

w tej ponurej sprawie pamietac nalezy, ze przeciez to wlasnie konsekwencje afery gruntowej,ktorej bohaterem byl A.Lepper, doprowadzily do podania sie do dymisji rzadu Jaroslawa Kaczynskiego. Efektem byly przyspieszone wybory i przejecie rzadow przez Tuska i jego ekipe.Cos ta postac chlopskiego, populistycznego dzialacza mocno miesza w polskiej polityce ostatnich lat.I to ma bardzo negatywne skutki.
-
2011/08/07 12:28:11
Panowie piloci, czas powiedzieć prawdę - Piotr Gociek

Łatwo w ostatnich dniach przyszło ustalenie kto jest winien koszmarnej sytuacji w polskim wojsku, szczególnie w lotnictwie, a najszczególniej w 36. spec-pułku. Za łatwo.

Minister poleciał na pysk, nowy minister w porozumieniu z premierem rozwiązał feralną jednostkę, wręczył serię dymisji armijnym dygnitarzom i pozamiatane. Teraz najjaśniejsza władza będzie mogła chwalić się tym, jak to szybko i bezlitośnie wyciągnęła konsekwencje, a dziennikarze już to zresztą robią przebąkiwać o tym, że może podobny porządek trzeba zrobić w paru innych jednostkach. Z samych publikacji Rzeczpospolitej dałoby się ułożyć długą listę ognisk zarazy do wypalenia od dziwnych przetargów poczynając, przez serię zaniedbań w przygotowaniu zagranicznych misji (czasem zaniedbań zbrodniczych, bo kończących się śmiercią nieprzygotowanych żołnierzy), po fałszowanie dokumentów szkoleń pilotów wojskowych śmigłowców.

Owszem, polska armia jest chora, i czeka ją długi proces rekonwalescencji oby zaczął się jak najszybciej. Jednak warunkiem skutecznego leczenia jest postawienie właściwej diagnozy. Czy za całe zło w polskim lotnictwie wojskowym i systemie szkolenia odpowiadają piloci 36. pułku, betonowi generałowie którzy oszukiwali szefa MON oraz tenże szef MON, psychiatra z zawodu, minister obrony z przypadku (został nim, bo tak akurat Donaldowi Tuskowi wyszło z układanki sił wewnątrz Platformy)?

Chyba nie całkiem.

Polski lotnik poleci i na drzwiach od stodoły to jedna ze złotych myśli prezydenta Bronisława Komorowskiego. Czy to zachęta do przestrzegania procedur i unikania brawury?

Rządowy samolot usiadł na pasie startowym zamkniętego lotniska to z kolei cytat z doniesień prasowych z zeszłego roku. Jak informowały Fakt i Nie, 26 kwietnia 2010 r. dwa tygodnie po katastrofie smoleńskiej! w Bydgoszczy przed godziną 8 rano wylądował jak-40 z 36. specpułku, by zabrać do Luksemburga ministra Radosława Sikorskiego. Lotnisko było zamknięte, na wieży kontrolnej żywego ducha, bo w poniedziałki kontrolerzy przychodzą tam do pracy na godz. 9:50. Samolot wylądował, zabrał pasażera, poleciał.

Wszystkie możliwe procedury zostały zatem złamane, a wszystko co się wydarzyło było absolutnie niedopuszczalne i nielegalne. Ale panu ministrowi akurat się spieszyło za granicę, więc powietrzna taksóweczka wojskowa karnie musiała się w Bydgoszczy stawić. No i się stawiła. Chyba nie z powodu widzimisię pilotów 36. pułku albo ich betonowych generałów, prawda? Nie sądzę by prowadząca samolot załoga obudziła się rano i zawołała ochoczo ech! jesteśmy tacy elitarni, w dodatku niewyszkoleni na symulatorach, może byśmy złamali dziś jakieś przepisy?.


30 godzin przed lotem do Smoleńska Tu-154 zderzył się w powietrzu z ptakiem to już informacja z Rzeczpospolitej, która ujawniła że 8 kwietnia 2010 r, po owym incydencie maszyna nie zawróciła (choć zgodnie z przepisami powinna) na lotnisko w Pradze, ale kontynuowała lot do Warszawy. Na pokładzie samolotu był premier Donald Tusk wracający ze spotkania z prezydentem USA Barackiem Obamą.

cdn
-
2011/08/07 12:29:20
Wiem, wiem: "Pecunia non olet"!
-
2011/08/07 12:32:26
cd

Tuż po starcie załoga rządowej maszyny usłyszała głuche uderzenie w nosową część kadłuba. Tu-154 był wtedy w tzw. fazie wznoszenia, na wysokości 1220 m wynika z meldunku do dowódcy 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, do którego dotarła Rz. Załoga samolotu powinna zawrócić i poddać maszyną oględzinom. Nie zrobiła tego. Półtorej doby później ten sam samolot rozbił się pod Smoleńskiem.

Stosując wobec bohaterów lotu z 8 kwietnia logikę używaną przez dziennikarzy niektórych mediów wobec organizatorów lotu z 10 kwietnia (i wobec obecnego 10 kwietnia na pokładzie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego) mógłbym zapytać tak piloci nie zawrócili do Pragi, bo nie chcieli, czy dlatego, że ktoś wywierał na nich presję? Czy główny dysponent lotu z Pragi do Warszawy coś powiedział, czy milczał? A jeśli nic nie powiedział, to czy jego milczenie nie jest aby dowodem jego winy? A jak było podczas innych lotów?

A jeśli nikt na pokładzie samolotu nie wiedział o incydencie, bo załoga ukryła ten fakt przed dowódcami i premierem Tuskiem, to dlaczego za tym faktem nie poszły potem dymisje lub co najmniej dochodzenia? Do cholery, chodziło w końcu o samolot z premierem polskiego rządu na pokładzie!

Fatalnej sytuacji w polskim lotnictwie wojskowym winni są pewnie i kiepski minister (już zdymisjonowany), i generałowie, i w części sami piloci. Ale czy to na pewno komplet winnych?

Apeluję do pilotów 36. pułku tych w czynnej służbie i tych już poza służbą przestańcie milczeć. Niech znajdzie się wśród was choć jeden sprawiedliwy, który opowie, jak to było naprawdę. Ktoś, kto głośno wyzna to, co mówicie anonimowo i po cichu dziennikarzom. Ile razy musieliście gdzieś lecieć, bo w ostatniej chwili coś się przypomniało któremuś z ministrów, a z Bydgoszczy (lub skądinąd) było akurat wygodniej. Ile razy startowaliście inną maszyną niż ta, którą mieliście lecieć, bo owa oryginalna nawet nie odpalała (taki jest park maszynowy 36. Pułku i takie przypadki są udokumentowane). Opowiedzcie o tym, co do was mówili politycy różnych szczebli i opcji i przy jakich okazjach. Z jakim wyprzedzeniem (lub bez) kancelarie prezydenta i premiera zamawiały loty. Kto i co do was mówił/pisał gdy owe kancelarie wyrywały sobie samoloty przed zagranicznymi delegacjami. Czym jeszcze chełpili się nasi ojcowie narodu, oprócz tego, że ponoć potraficie latać na drzwiach od stodoły.

Pora jest akuratna dziś cały kraj chętnie prawdy wysłucha. Jeśli jej nie ujawnicie, wam i waszym kolegom przyjdzie żyć do końca dni jako tym z tego pułku, co zabił prezydenta i 95 innych osób. Przejdziecie do historii tylko jako główny (jeśli nie jedyny) sprawca tragedii smoleńskiej), zgodnie wskazany przez MAK i ekspertów komisji Millera, wśród których brylują dziś ci sami wojskowi, którzy wcześniej odpowiadali za nadzór nad armią. Oni zawsze spadną na cztery łapy. Dalej będą ekspertami, generałami, ministrami. A wy? Wam zostanie tylko hańba do przełknięcia.

Zatem kto pierwszy?


blog.rp.pl/gociek/2011/08/07/panowie-piloci-czas-powiedziec-prawde/

PS
Ważny tekst i dlatego zapodaje w całości, bo jest bliski memu apelowi z ubiegłego roku, o którym tu już pisałem parę dni wcześniej.
-
2011/08/07 12:44:31

Pols­ka, w wy­da­niu zap­re­zen­to­wa­nym nam przez reżim Plat­for­my Obywa­tels­kiej, sta­no­wi wzo­ro­wy przykład ws­zystkie­go te­go, co my, lud­zie doświ­ad­cze­ni, zaws­ze na­zy­wa­liśmy to­ta­li­ta­ryzmem. Wid­zi­my to każde­go dnia, na każdym kro­ku. Zasy­pia­my z tym i się bud­zi­my. I oczy­wiście możemy zaws­ze machnąć ręką na te ws­zystkie ni­uan­se i za­py­tać, co to za państwo, w którym w ka­ta­stro­fie lot­niczej zosta­je wy­mordo­wa­na cała jego el­i­ta, a państwo to um­y­wa ręce, nie po­zosta­wiając przy tym żad­nych wątpli­wości, że te ręce jes­z­c­ze przed ch­wilą spływały krwią. - Krzy­sz­tof Osie­juk

-
2011/08/07 12:45:06
cd

Tuż po starcie załoga rządowej maszyny usłyszała głuche uderzenie w nosową część kadłuba. Tu-154 był wtedy w tzw. fazie wznoszenia, na wysokości 1220 m wynika z meldunku do dowódcy 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, do którego dotarła Rz. Załoga samolotu powinna zawrócić i poddać maszyną oględzinom. Nie zrobiła tego. Półtorej doby później ten sam samolot rozbił się pod Smoleńskiem.

Stosując wobec bohaterów lotu z 8 kwietnia logikę używaną przez dziennikarzy niektórych mediów wobec organizatorów lotu z 10 kwietnia (i wobec obecnego 10 kwietnia na pokładzie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego) mógłbym zapytać tak piloci nie zawrócili do Pragi, bo nie chcieli, czy dlatego, że ktoś wywierał na nich presję? Czy główny dysponent lotu z Pragi do Warszawy coś powiedział, czy milczał? A jeśli nic nie powiedział, to czy jego milczenie nie jest aby dowodem jego winy? A jak było podczas innych lotów?

A jeśli nikt na pokładzie samolotu nie wiedział o incydencie, bo załoga ukryła ten fakt przed dowódcami i premierem Tuskiem, to dlaczego za tym faktem nie poszły potem dymisje lub co najmniej dochodzenia? Do cholery, chodziło w końcu o samolot z premierem polskiego rządu na pokładzie!

Fatalnej sytuacji w polskim lotnictwie wojskowym winni są pewnie i kiepski minister (już zdymisjonowany), i generałowie, i w części sami piloci. Ale czy to na pewno komplet winnych?

Apeluję do pilotów 36. pułku tych w czynnej służbie i tych już poza służbą przestańcie milczeć. Niech znajdzie się wśród was choć jeden sprawiedliwy, który opowie, jak to było naprawdę. Ktoś, kto głośno wyzna to, co mówicie anonimowo i po cichu dziennikarzom. Ile razy musieliście gdzieś lecieć, bo w ostatniej chwili coś się przypomniało któremuś z ministrów, a z Bydgoszczy (lub skądinąd) było akurat wygodniej. Ile razy startowaliście inną maszyną niż ta, którą mieliście lecieć, bo owa oryginalna nawet nie odpalała (taki jest park maszynowy 36. Pułku i takie przypadki są udokumentowane). Opowiedzcie o tym, co do was mówili politycy różnych szczebli i opcji i przy jakich okazjach. Z jakim wyprzedzeniem (lub bez) kancelarie prezydenta i premiera zamawiały loty. Kto i co do was mówił/pisał gdy owe kancelarie wyrywały sobie samoloty przed zagranicznymi delegacjami. Czym jeszcze chełpili się nasi ojcowie narodu, oprócz tego, że ponoć potraficie latać na drzwiach od stodoły.

Pora jest akuratna dziś cały kraj chętnie prawdy wysłucha. Jeśli jej nie ujawnicie, wam i waszym kolegom przyjdzie żyć do końca dni jako tym z tego pułku, co zabił prezydenta i 95 innych osób. Przejdziecie do historii tylko jako główny (jeśli nie jedyny) sprawca tragedii smoleńskiej), zgodnie wskazany przez MAK i ekspertów komisji Millera, wśród których brylują dziś ci sami wojskowi, którzy wcześniej odpowiadali za nadzór nad armią. Oni zawsze spadną na cztery łapy. Dalej będą ekspertami, generałami, ministrami. A wy? Wam zostanie tylko hańba do przełknięcia.

Zatem kto pierwszy?


blog.rp.pl/gociek/2011/08/07/panowie-piloci-czas-powiedziec-prawde/

PS
Ważny tekst i dlatego zapodaje w całości, bo jest bliski memu apelowi z ubiegłego roku, o którym tu już pisałem parę dni wcześniej.
-
2011/08/07 12:46:57

Pols­ka, w wy­da­niu zap­re­zen­to­wa­nym nam przez reżim Plat­for­my Obywa­tels­kiej, sta­no­wi wzo­ro­wy przykład ws­zystkie­go te­go, co my, lud­zie doświ­ad­cze­ni, zaws­ze na­zy­wa­liśmy to­ta­li­ta­ryzmem. Wid­zi­my to każde­go dnia, na każdym kro­ku. Zasy­pia­my z tym i się bud­zi­my. I oczy­wiście możemy zaws­ze machnąć ręką na te ws­zystkie ni­uan­se i za­py­tać, co to za państwo, w którym w ka­ta­stro­fie lot­niczej zosta­je wy­mordo­wa­na cała jego el­i­ta, a państwo to um­y­wa ręce, nie po­zosta­wiając przy tym żad­nych wątpli­wości, że te ręce jes­z­c­ze przed ch­wilą spływały krwią. - Krzy­sz­tof Osie­juk

-
2011/08/07 12:48:13
"Ciekawi" zaczyna się dziać na tym GWnem capiącym serwerze.
Cuda Cuda Cuda
-
2011/08/07 12:48:35
Być może się czepiam, być może doszukuje się teorii spiskowej, nie wiem, ale ....

Ale w sobotę Dariusz Ślepokura na konferencji powiedział:
"zwłoki jego ujawniono w łazience, zawieszone na sznurze, który był przymocowany do worka treningowego, bokserskiego"

Ciekawi mnie jakiej wielkości jest ta łazienka?
Worek treningowy ma minimum 100cm długości, czyli możliwe 'wychylenie' takiego worka to jakieś (doliczam długość od sufitu do worka) 2,5-3,0 metry, doliczyć do tego należy fakt że w czasie treningu nie stoi się przy samym worku, czyli łazienka powinna mieć siakieś 3m x 3m minimum! (czy tyle ma?)
W przeciwnym wypadku można uznać że Dariusz Ślepokura znacznie mijał się ze stanem faktycznym!
BTW: proszę zwrócić uwagę na mimikę twarzy w/w prokuratora podczas wypowiedzi(?)

--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/08/07 13:02:34
@Warszawski
Witaj ;)
''BTW: proszę zwrócić uwagę na mimikę twarzy w/w prokuratora podczas wypowiedzi(?)''

widze ze nie tylko ja zwrocilem uwage na ''czy te oczy moga klamac'' ;)
TO widac, slychac i czuc...
smierdzi na odleglosc tak ze nawet do mnie dolatuje ten fetor...
-
2011/08/07 13:05:59
@All

dzieje sie...

vod.gazetapolska.pl/348-oswiadczenie-tomasza-sakiewicza
-
2011/08/07 13:09:46
@All

''straszy pan komisarzami wojskowymi w firmach prywatnych?, a jakie one tam prywatne''
;)
Polecam
tv.rp.pl/video/Antysalonik-Ziemkiewicza,Wydarzenia,Kraj,Publicystyka/Telewizjonnaja-armia-Antysalonik-Ziemkiewicza
-
2011/08/07 13:14:18
Prokuratura : A.Lepper mial problemy finansowe i to moglo byc przyczyna jego ''samobojstwa''.
Tymochowicz : A.Lepper nie mial problemow finansowych.

NO COMMENTS.
-
2011/08/07 13:25:56
Wczoraj mi ten wpis wyparował mimo, że go kopiowałem- w ogóle jakieś jaja były : wadliwy PIN wpisałem i mimo to łączyło mnie z siecią a dziś już normalnie ... (?)
A więc pisałem o Lepperze.
I taka anegdotka. Na spotkaniu w Bystrzycy Lepper mówił co jest źle w kraju. Brat go zapytał :-'' A czy wie Pan ( rodzice przeszli z nim na ''ty'') co trzeba zrobić by było dobrze ?''
-''No tego to akurat nie wiem ''
I za to brat go polubił :)
Brat też od początku uważał, że ''sex afera'' to była szyta grubymi nićmi prowokacja.
To samo zresztą twierdził o niedawnej sex aferze z udziałem szefa MFW. Mój brat to chyba męska szowinistyczna świnia jest :)
..................................................
Brat nie wierzy też w samobójstwo Endrju. Ja też nie wierzę. O Lepperze można wiele rzec, ale był to jednak prawdziwy facet. ''Prawdziwi faceci'' często żonę mają za nic ( macica zrobiła swoje) i zdradzają ją na potęgę ( nie twierdzę że właśnie Lepper taki był) - ale za dziecko daliby się zabić. A zwłaszcza za syna.
Coś nie bardzo chce mi się wierzyć, że Lepper zostawiłby chorego syna, który czeka na przeszczep wątroby. Walczyłby z nim do końca -raz mu już życie ratował o czym mówiła Lewandowska. Gdyby Lepper popełnił ''samobójstwo'' po śmierci ( odpukać) syna to byłoby to realniejsze. Ale komuś zbrakło cierpliwości.
Janusz Maksymiuk ostrzegał kiedyś przyjacielsko Leppera przed służbami - widział, że kręcili się wokół niego. Ale teraz pewnie Maksymiuk nabierze wody w usta. Choć rozlanie mleka jest jedną z form obrony. Ale pewnie nie tu i jeszcze doszedłby czynnik zemsty.

Lepper pewnie sam mógł wpuścić ich do biura na umówione spotkanie . Gdyby tak można było zobaczyć billingi ...
...........................................................
Przymilanie się Giertycha do PO - co było dość żałosne - być może było kupowaniem sobie spokoju ? I okazaniem lojalności. Tak jak Wajda z wdzięczności za zatuszowanie pewnego morderstwa w domu jego córki Karoliny odwdzięczał się PO rok temu.
Nawet Giertycha w razie czego można wkręcić w ''samobójstwo'' - bo wypadł z politycznej ligi. Nie takie rzeczy wmawiał dziennikarz RMF FM po śmierci G. Michniewicza - że dostęp do tajemnic państwowych miał człowiek niestabilny emocjonalnie. To typowa gadka służb po mokrej robocie.
Lepper pewnie też był ''niestabilny'' - choć Krzysztof Jackowski wątpi. Jak jasnowidz wątpi to ...
...........................................................
Lepper świetnie nadawał się na ''samobójcę''. Na jego śmierci skorzystali wszyscy : PO , PiS, PSL, SLD i zwłaszcza służby. Rozumni i kulturalni ludzie po śmierci człowieka, który rechotał, że nie można zgwałcić prostytutki, nie będą robić ''marszów milczenia''.
I jeszcze można zrobić z Leppera ''drugą Blidę''. Blida to chociaż była przestępczynią a Leppera to Jarek wmontował w aferę. I to jest dla mnie największa zagadka. Jarek razem ze służbami robił nagonkę na Endrju. Najpierw media na pasku służb mówiły o sex aferze, co Jarek bagatelizował a potem to Jarek wbił czwarty bieg ;)
Ot zagadka ...
NIE GŁOSUJMY NA TYCH SAMYCH BARANóW Z SLD, PO, PiS I PSL - bo nic się nie zmieni
-
2011/08/07 14:03:06
. I jeszcze jedna smutna refleksja w związku z piątkową tragedią, jaka miała miejsce w siedzibie Samoobrony. Ginie w niewyjaśnionych okolicznościach lider partyjny, piastujący kilka lat wcześniej stanowisko wicepremiera polskiego rządu, a z mediów płynie informacja, że śledztwo w tej sprawie podjęte zostanie przez prokuraturę (sic!) w poniedziałek. Już dziś natomiast blogerzy piszą o dziwnym rusztowaniu na tyłach kamienicy w której zginął A. Lepper, a red. naczelny jednej z ogólnopolskich gazet niesie do prokuratury taśmy z nagraniem A. Leppera w którym ten rzekomo mówi o tym, że się obawia o swoje życie. A... już w piątek prokurator mówił o samobójczej śmierci A.Leppera bez udziału osób trzecich. Prawdopodobnie z powodu kłopotów finansowych. Ten sam schemat, co z dramatem smoleńskim. nie dbją o ludzi ze świecznika, więc czego mogą się spodziewć maluczcy. a może tylko nie dbają o tych, którzy kochaja Polaków? A może wszystko dla zmyłki,mowiąc kolokwialnie.
-
toto.1
2011/08/07 14:06:00
@gor-al1
Nie brak słów, tylko brak racjonalnych wytłumaczeń.
Maciej Giertych, obrażony śmiertelnie na komunizm emigrant z Londynu, dogaduje się z enkawudzistą Jaruzelem i bez szemrania zgadza się głosić dyktat Rosji jako jedynej gwarancji dla Polski (podobno wobec zagrożenia z Niemiec). Dlatego pytam, jakie jeszcze święte dla Polaków sprawy ta rodzinka położyła na ołtarzu robienia kariery POlitycznej nawet u boku diabła Szatana? Czy to kolejny ubecki pionek do wzbudzania falowego dysonansu poznawczego we łbach polskich niedokształconych lemingów? Tak sobie pytam, bo chwilowo nie widać jeszcze, żeby był na jakiś nowy odcinek polityczny zadaniowany.
-
2011/08/07 14:26:36
@warszawski_zgred
w piątek w jednym z wywiadów A. Maksymiuk powiedział, że "w części prywatnej był pokój z łazienką i salą do ćwiczeń ..."

p.s. Z tego widać, że nie ogarniają całokształtu!
-
2011/08/07 14:27:07
Witam Szanowne Grono Czytaczy i Dyskutantów!
-
2011/08/07 14:29:49
@toto.1
W zależności od rozwoju bieżącej sytuacji Giertychom różne rzeczy wypominano lub przemilczano. Choćby to, że M. Giertych był apologetą R. Dmowskiego. To dzisiaj też nie jest oceniane jednoznacznie.

-
2011/08/07 14:36:43
ten, tego ....

Mateusz Piskorski. Lepper zaszczuty
"Szczegóły przedwyborczego projektu mieli omówić na spotkaniu w warszawskim biurze Samoobrony w piątek około południa. - Nie precyzowaliśmy godziny spotkania. Czekałem z Januszem Maksymiukiem przez dwie godziny, sądziliśmy, że Lepper wypoczywa. Nie mogłem dłużej czekać, wyszedłem z biura i wyjechałem za Warszawę, później dowiedziałem się, co się stało - opowiada Piskorski"

Lepper ostatni raz widziany o 8.30
(czas wypowiedzi od 1:27)
"... biegli, z zakresu medycyny sądowej stwierdzili, że zgon Andrzeja Leppera nastąpił około dziesięć godzin przed rozpoczęciem oględzin. Oględziny rozpoczęły się o godzinie dwudziestej drugiej"

To Janusz Maksymiuk i Mateusz Piskorski siedzieli w jednym z pomieszczeń siedziby Samoobrony, a w tym czasie AL się "obwieszał" w łazience ?


--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/08/07 15:08:02
@ All
To Tymochowicz POszedl dalej i apeluje o wyslanie na Antarktyde lub Madagaskar J.K i Z.Z gdyz jego zdaniem zaszczuli chyba wszystkich w tym kraju...
mam pytanie - czujecie sie zaszczuci przez J.K czy tez Z.Z???
hmm
juz kiedys wysylano u nas na Madagaskar z tym ze kogos innego, jak widac kazdemu wedlug POtrzeb...
-
2011/08/07 15:10:11
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xYYnIYcP7VQ
witam.
-
2011/08/07 15:18:34
@Lexie

jestes druga ;)
-
2011/08/07 15:19:37
Jeżeli to nagranie jest sprzed miesięcy to było zabezpieczeniem i prokuratura będzie miała kłopot.
-
2011/08/07 15:20:36
@wsi24.real

Oj to przepraszam, ale mało mam dzisiaj czasu nie przeczytałam wszystkich wpisów.
-
2011/08/07 15:21:22
@Lexie
Mysle ze ''slePOprokuratura'' juz ma problem...
-
toto.1
2011/08/07 15:22:18
@prawdziwy.starypiernik
Witaj. Jak widać nie o jakichś Dmowskich tu chodzi, tylko zawsze o koryto. To powinno
zapalać lampkę ostrzegawczą w głowie. Romuś jest wykapanym synkiem swego ojca. Dziwi mnie tylko, że jego ojcem chrzestnym nie został Jaruzelski. Ach, ze niby Jaruzelski to ateista? No fakt. Co do tego wspomnianego kreacjonizmu, to dziś - po zapoznaniu się z dodatkowymi politycznymi faktami - może tu chodzić o formę warcholizacji KRK, bo jak wiadomo kreacjonizm nie jest obecnie żadna doktryną, ale "źle się kojarzy" i jest stale wykorzystywany przez lewactwo i palikociarzy do ataków na kler. Warcholizacja Kościoła służy laickiej mafii rządzącej Unią i nie spotkałem się jakoś z jakimś dywanowym nalotem mediów unijnych na Giertycha za głoszenie tak zacofanych, średniowiecznych i prowincjonalnych poglądów, jakie to ataki stale są przypuszczane na Kaczyńskich. Czyżby zasada "swój drab to dobry drab"? Jak wyjaśnić AŻ TAKĄ różnicę w odbiorze tych dwóch panów?
-
2011/08/07 15:22:23
@Lexie

NO probs ;)
pozdrawiam
-
2011/08/07 15:22:37
@wsi24.real
Dokładnie i ten poniedziałek to kupowanie sobie czasu.
-
2011/08/07 15:26:36
@Lexie
TO nagranie to jest ten wlasnie brakujacy ''list POzegnalny'' i byc moze ze wielu bedzie sie musialo POzegnac z ''karierami''...
-
2011/08/07 15:27:44
@toto.1
R. Giertych ma taka dziwną przypadłość, że specjalizuje się we wbijaniu noża w plecy swoim teoretycznie sojusznikom. Jak na papugę przystało, bliższa mu jest kasa niż zasady. Jakiekolwiek. Z drugiej strony brak zasad, to też zasada ;)
-
2011/08/07 15:29:09
@Wsi24.real
Możliwe jest, że Lepper chciał mocno wejść w kampanię i kogoś wystraszył, ale to już moja teoria na gorąco. Czy ktoś widział jakieś wystąpienie AL w związku ze zbliżającymi się wyborami?
-
2011/08/07 15:32:11
@toto.1
Poza tym wiara, czy jej brak ma znaczenie w ściśle określonych okolicznościach. Jaruzelski wywodzi się z katolickiej rodziny. Dla kariery osobistej wyrzekł się nie tylko wiary. Ciekawe, jak będzie wyglądał jego pogrzeb?
-
2011/08/07 15:38:21
@Lexie

Na to wyglada ze cos mocnego szykowal...
Dla mnie osoba Maksymiuka jest tez co nieco niejasna z tymi jego buisness-ami z nawozami sztucznymi i przewijajaca sie od czasu do czasu kwota 8 mln zl...
-
2011/08/07 15:41:37
List otwarty do ''dziwki'' zakowskiego...

www.blogpress.pl/node/9379
-
toto.1
2011/08/07 15:42:59
Znalezione w sieci w związku z AL.

Dokladnie! Mala czystka! Ciekaw jestem kto bedzie nastepny? Drugi Mlodszy Brat, Jarek? Moze Giertych? Samobojstwo b.latwo przez "specjalistow" jest upozorowac! Tylko skad bylici "specjalisci"? Na pewno sluzby specjalne "RP" wiedzialyby o tym! Najpierw wzadzili ok 100 ludzi z opozycji jak farsz we flak (TU-154M) i zdarzyla sie Katastrofa! A ci dla ktorych sie miejsce nie znalazlo i nie chca "wspolpracowac" beda mieli wypadki! Jak stwierdzil moj emerytowany sasiad, ktory byl funkcjonariuszem SB: "Zlapal Turek Tatarzyna, a Tatarzyn za leb trzyma!". Zapytalem co ma na mysli? Spojrzal na mnie z takim chyba politowaniem w oczach i powiedzial: "Mlodzi ludzie dzis nic nie rozumieja. To nie Ci, ktorych widzisz w TV rzadza tylko Ci, ktorych nie widac, ktory sa za scena." Dalej, wiec jestem ciekaw kto bedzie nastepny?!

~Tadeusz


19 lipca, 2011: niepoprawni.pl/blog/2719/kogo-mial-zamordowac-lepper-kogo-giertych

Otóż Lepper próbuje wmówić nam wszystkim ,że Jarosław Kaczyński to kompletny idiota ,osioł do kwadratu.
Ten sam Kaczyński którego oskarża się o knucie , spiskowanie , planowanie zbrodni jednocześnie nie robi nic innego niż demaskuje się przed Lepperem i Giertychem opowiadając im o swoich złowrogich knowaniach.
Wyobraźmy sobie późny wieczór w gabinecie Prezesa Rady Ministrów Jarosław Kaczyński jak mały chłopczyk opracował plany eksterminacji całej klasy politycznej. No tak wszystko zaplanował ,ale co to za radocha jeżeli nie ma komu się pochwalić? Co to za przyjemność jeśli wie o tym tylko on?
Tak tak właśnie wtedy wzywa Andrzeja Leppera i Romana Giertycha jako ludzi którym ufa najbardziej których wciąga w swoje knowania i otwiera przed nimi swoja duszę przedstawiając plany dopadnięcia żony Schetyny , pobicia Tuska czyli po prostu przedstawia im scenariusz "nocy długich noży" w wydaniu pisowskim.
Teraz pojawia się kolejny problem bo jeśli tak było to zarówno Lepper jak i Giertych musieli zaakceptować te plany a może dostali zadania.
Lepper na przykład został wyznaczony na dowódcę grupy egzekucyjnej sympatyków PO a Giertych sformował pluton narodowców mających wyżynać wierchuszkę SLD.
Jeśli było inaczej to dlaczego Lepper i Giertych nie zwołali natychmiast konferencji prasowej na temat tych knowań Kaczyńskiego?


niepoprawni.pl/blog/756/dlaczego-zginal-lepper

-
2011/08/07 15:46:16
J.Kaczmarski ''kariera nikodema dyzmy'' dla myslacych ;)

''odrzucil tych PO ktorych wspial sie'' ;)

www.youtube.com/watch?v=SJ6HBJs_vR0
-
2011/08/07 15:49:11
@toto.1
"To nie Ci, ktorych widzisz w TV rzadza tylko Ci, ktorych nie widać, którzy sa za sceną."

p.s. Skąd ja to znam?
:)))))))
-
toto.1
2011/08/07 15:50:47
niepoprawni.pl/blog/1164/udzial-osob-drugich-kwas-4-hydroksybutanowy#comment-203359
-
toto.1
2011/08/07 15:52:37
To mi przyPOmina czyszczenie klatki z królikami. Jedne się właśnie wykociły, a inne idą na pasztet. ;)
-
2011/08/07 15:54:51
@All
TU sa dobre pytania:

niezalezna.pl/14296-gp-ma-nagranie-rozmowy-z-lepperem#comment-243423

''Policjo, prokuratorzy, nomen omen Ślepokur do was pytania czy:

Zwłoki z łazienki przeszły do salonu, czy odwrotnie??? Zdecydujcie się zanim znowu skłamiecie. Sprawa śmierci Leppera, mimo zapewnień medialnych propagandystów i wyszydzania wszystkich "spiskowców" - wcale oczywistą nie jest. Niestety w relacji źródła przekazu - społeczeństwo jest tak wielka asymetria, że pozostaje nam jedynie obserwować "narrację" i znajdować w niej luki. Więc- chyba taką lukę znalazłem. Gdzie w końcu powiesił się Andrzej Lepper?
gazeta.pl: Zwłoki Andrzej Leppera, wiszące w łazience w pomieszczeniach prywatnych warszawskiej siedziby partii, znalazł jego zięć o godz. 16.20 - podał prokurator. O 17.00 na miejscu były jużpolicja i pogotowie.
a. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną śmierci mogły być przyczyny finansowe - mówi prokurator. Zastrzega jednak, że jest to tylko wstępna hipoteza oparta na zeznaniach świadków.

Co innego z kolei do powiedzenia na temat miejsca znalezienia zwłok ma Janusz Maksymiuk:

b. - Wiadomość dotarła do mnie wcześniej, bo dzwonili koledzy, że znaleźli ciało przewodniczącego w pokoju gościnnym (w siedzibie Samoobrony w Warszawie). Ja byłem też w biurze dzisiaj, wczoraj się z nim spotkałem, umówiliśmy się też na rano - relacjonował Maksymiuk w TVP Info.

Pytanie do policjantów, prokuratorów w tym tego co Ślepokur nomen omen się zwie: No więc? Zwłoki przeszły z łazienki i stwierdziły że lepiej się powiesić w salonie? Czy też może stwierdziły odwrotnie, że lepiej wyzionąć ducha w ustronnym miejscu - i z salonu podreptały do łazienki? Może zwłoki uznały, że w łazience im za ciasno, zwłaszcza, że łazienka była bardzo, bardzo mała i nie było tam miejsca na worek treningowy...?

Ps. Pewnie jak kiedyś za komuny musi zebrać się egzekutywa, czyli: najpierw musi zebrać się tajna komisja, ta komisja ustali co i jak to wszystko się odbyło (może nawet przeprowadzą głosowanie - czy to ma być salonik, czy łazienka?) - potem będzie telefonik do ..... , a tam już pokierują śledztwo na odpowiedni tor i dopasują do tego dowody.''

na materiale archiwalnym z linku mozna zobaczyc pomieszczenia SO i A.L

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XygGI6qPE1U
-
2011/08/07 15:55:54
@Toto

Lepiej bym tego nie ujal ;))))))))
-
toto.1
2011/08/07 15:59:49
Ciąg dalszy z sieci:

To nie Jarosław polował na Leppera. To już wtedy "służby" chciały go odpalić "rekami" J.K.

jwp

Myślę, że Lepper nigdy nie był celem, koalicja była celem, Lepper był najłatwiejszą tarczą strzelecką, której rykoszet miał odbić w rząd J.K.

Przy całej mojej niechęci do zmarłego (zamordowanego ?), ani przez chwilę nie pomyślałem, że połaszczył się na takie gówniane grosze jakie rzekomo były w stawce "afery gruntowej".

Co dalej ?

Romek zmądrzał, a Kaczyński z najbliższymi współpracownikami zaczęli mieć poważne problemy natury wizerunkowej.

Proszę zwrócić uwagę na ciekawy zbieg okoliczności. Dzień przed śmiercią Leppera, nagle ożywia się Janusz "albowiem-w-związku-z-powyższym" K. i wychyla głowę z każdego kanału (powiedzmy, że TV) pracowicie obszczekując Ziobrę. Długie miesiące cisza i nagle raz po raz przypomina się nam o Kaczmarku i o Netzlu i to wszystko na tle wniosków Czumy.

Wybory blisko, czas zaczyna robić się nerwowy, a tu poważnie sypie się jedna z głównych narracji.

Co można powiedzieć o Lepperze ?
Umoczony w mityczną "aferę gruntową", przeczołgany przez sądy i prokuratury w związku z "seksaferą" został praktycznie spacyfikowany. Czy to materiał na sojusznika czy wręcz przeciwnie ?

Czy to materiał na samobójcę ? Wątpię. Osobiście go nie znałem ale wyglądał na twardego zawodnika.
Wyjątkowo podejrzanie wygląda natomiast to, że z mety wszędzie roi się od specjalistów psychologów, szkicujących portret samobójcy.
Tak jakby komuś zleżało na wdrukowaniu opinii publicznej przekazu - Lepper strzelił samobója.

"Cztery razy podchodzili do lądowania"...

AdamDee

sekcja zwłok w poniedzialek , ale właściwi ludzie juz wiedzą , że to było samobójstwo. A czy ta sekcja trochę nie za późno , tak żeby pewne podejrzane substancje zdążyły sie z organizmu ulotnic?

zdzisie

Dziwne....wczoraj aresztowano,Bogdana Gasińskiego.Był informatorem Andrzeja Leppera.

podlasianka, 6 sierpnia, 2011 - 01:52


www.news.portalisko.pl/news/view/7333/bogdan_gasinski_zatrzymany

niedziela, 07 sierpnia 2011 r.:

Wrocławscy funkcjonariusze CBŚ zatrzymali poszukiwanego listem gończym Bogdana Gasińskiego byłego informatora lidera Samoobrony. Wrocławscy funkcjonariusze CBŚ zatrzymali poszukiwanego listem gończym Bogdana Gasińskiego byłego informatora lidera Samoobrony- dowiedziało się Polskie Radio Wrocław. To Gasiński opowiadał Andrzejowi Lepperowi, o lądowaniu w Klewkach Talibów i znajdującym się tam wągliku, a także o korupcji polityków SLD i Platformy Obywatelskiej. W chwili zatrzymania mężczyzna posługiwał się paszportem Królestwa Brytyjskiego, miał też inne fałszywe dokumenty, w tym legitymację dziennikarza i legitymacje studenckie. Bogdan G. 9 lutego w Warszawie, uciekł wyskakując przez okno z pierwszego piętra budynku Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Miał tam być przesłuchiwany.
-
2011/08/07 16:08:20
@toto.1
Z Gasińskim to chyba ściema. Zobacz tu
www.wprost.pl/ar/102149/Bogdan-Gasinski-zatrzymany/

-
2011/08/07 16:14:25
Tak słuchając słynnego wystąpienia AL w sejmie pomyślałam, że bez trudu mógłby potwierdzić sensacje M.Kamińskiego, a jeżeli się okaże, że ostatnia sprawa jaka została do obciążenia rządów Kaczyńskiego czyli skazanie Kamińskiego to były wymysły PO i odwołał go Tusk bez powodu to Tuska już niema. Czuma bardzo pokrzyżował plany PO dodajmy do tego raport po którym spodziewano się więcej chociaż potwierdzenia tej "atmosfery" to widzimy jasno jak się tam gotuje.
-
toto.1
2011/08/07 16:14:41
@prawdziwy.starypiernik
To chyba jednak ma znaczenie. Wiadomość jest pewnie jedną z manipulacji puszczonych w obieg. Po napisaniu kolejnej strony postów nastąpiła u mnie "niespodziewana" "awaria" serwera Agory. Otrzymałem komunikat, że blog Kataryny w ogóle nie istnieje, a dopiero potem, że jest błąd wewnętrzny serwera. Nie będę odtwarzał już tego postu, ale dotyczył on Giertycha napuszczającego Leppera na koalicje z PIS. I wtedy bum.... "padł" serwer. :)))
-
2011/08/07 16:15:41
@toto.1
Jeżeli z góry wykluczono działanie wspomagaczy, to rację mają ci, którzy pytają, czy w poniedziałek można będzie ustalić co pomogło AL w podjęciu ostatecznej decyzji? Ponoć są substancje, które robią swoje i w krótkim czasie degradują się całkowicie /przynajmniej na tyle, że nie można wykryć ich obecności w organiźmie ;)

-
2011/08/07 16:19:24
@toto.1
Ale to potwierdza, że temat jest intensywnie "opracowywany" :(((

Nie tylko przez nas, czyli blogerów.

-
2011/08/07 16:23:12
Jeżeli tak było, to można go było obwiesić dokładnie jak jego worek bokserski. Wystarczyło dwóch osiłków. Robota bezśladowa. Pełen profesjonalizm.
-
toto.1
2011/08/07 16:40:25
Jest już ten news o Sakiewiczu:

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nowy-trop-w-sledztwie-z-tego-powodu-Lepper-obawial-sie-o-zycie,wid,13666219,wiadomosc.html

Ludzie zwracają uwagę na idiotyzmy w merdiach: Lepper bał się o swoje życie i dlatego się zabił. To jakaś paranoja.
-
toto.1
2011/08/07 16:51:54
2002 tajemnicze samobójstwo Ryszarda Hojarskiego męża posłanki Samoobrony. Podobno skoczył do Wisły w sztok pijany i był nie trafił w nurt tylko się poobijał w około ze szczególnym uwzględnieniem miejsc wrażliwych. Podczas lotu stracił też ponad 20 kilogramów. Policja od razu po znalezieniu denata orzekła, że MUSIAŁ popełnić samobójstwo, bo miał na karku dwa wyroki w zawieszeniu i czekał go kolejny. Konkretnie miał siedzieć za przywłaszczenie maszyn rolniczych, ale za czynną napaść na policjantów i fałszowanie dokumentów dostał TYLKO zawiasy.

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Maz-poslanki-Hojarskiej-nie-zyje,wid,270001,wiadomosc.html

Tfu... ale nie ma wyjścia, trzeba przeczytać: www.nie.com.pl/art579.htm
-
2011/08/07 18:05:40
Czy nie jest czasem tak, że raczej każdy psychiatra wie, że taki list (lub inna forma pożegnania) jest niemalże nieodłącznym elementem każdego samobójstwa? A tym bardziej jeżeli jest to osoba nietuzinkowa, publiczna?. I nawet przecież nie chodzi w tym wypadku o sprawy kraju (chociaż A. Lepper był przez wielu postrzegany jako patriotyczny, chłopski państwowiec "z krwi i kości"), ale o najbliższych i ich życie po jego śmierci (nie wspomnę np. o uporządkowaniu spraw związanych z testamentem, czy też troski o zdrowie i los własnego syna). Ileż trzeba mieć w sobie pogardy dla innych ludzi, jakim trzeba być wyzutym z cech człowieczych, aby imputować samobójstwo człowiekowi, który przecież tym krokiem mógłby jednocześnie zabić również własne dziecko? Jeżeli ktoś ma dzieci i potrafi je tak kochać jak "polski chłop", to tym wszystkim, którzy jeszcze przed sekcją zwłok mówią o samobójstwie A. Leppera... winni po prostu napluć w twarz i to flegmą najgorszego sortu... Policjanci, prokuratorzy, policjanci, szuje medialni, kabotyni i PO-owcy niektórzy!: Czy można być aż takimi podłymi, bezdusznymi i szpetnymi "ludzkimi świniami duchowymi" (przepraszam wszystkie świnie w tym miejscu... miałem na myśli taki najgorszy i najbardziej nużący się w ekskrementach podłości egzemplarz Waszego gatunku).
-
2011/08/07 18:09:00
@toto.1
No i jeszcze wuj, Jezuita w Rzymie.
-
2011/08/07 18:17:45
Jednym słowem. O przepraszam. Krótko i węzłowato: " Stół z powyłamywanymi nogami".
Na co nam taki mebel? Od Okapu, poprzez nocną zmianę, AWS, UW, UD, LSD-i, SLD, SDPR, BBWR, LPR, PO/LO/. PIS. Czyli tutu srutu majtki z drutu. Takie nase dziewice jak świce! Alleluja!
-
2011/08/07 18:29:13
Musimy przejść przez pustynię. Bez wody odżywiając się chrabąszczami. Jak uprosimy Pana Boga to może będzie manna. Czterdzieści lat to może być za mało. To by było tak, że tylko ja nie byłem w żadnej bandzie? A cała Polska to BANDYSTAN?
-
2011/08/07 18:33:13
@gor-al1 - witaj!
A kto będzie robił za Mojżesza?
-
2011/08/07 18:33:58
Musze na wariatograf dać swojo babe. Moze łona?
-
2011/08/07 18:35:13
@prawdziwy.starypiernik
Witam kolegę, cy ge?
-
2011/08/07 18:46:37
Przyssaliśmy się do przypadku śmierci AL. Będzie to trochę trwało. Jednak na tym świat się nie kończy. Mam przynajmniej taką nadzieję.
W ten "sprytny" sposób wybory w Wałbrzychu przemykają się chyłkiem bez większego zainteresowania mediów i blogerów. Czy słusznie?

www.rp.pl/artykul/698382-Przedterminowe-wybory-w-Walbrzychu.html

Wybory trzeba było powtórzyć, bo okazało się, że w ich trakcie dochodziło do korupcji wyborczej, czyli kupowania głosów za drobne kwoty, piwo czy worek ziemniaków.
Pod koniec kwietnia Sąd Okręgowy w Świdnicy po kilku sprzecznych ze sobą orzeczeniach uznał, że II tura ubiegłorocznych wyborów na prezydenta miasta jest nieważna i wygasił mandat Kruczkowskiego. Ten jednak złożył mandat, zanim orzeczenie sądu się uprawomocniło. 23 maja wałbrzyska Rada Miasta wygasiła mandat prezydenta Wałbrzycha.
Niezależnie od orzeczeń sądu, Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi od grudnia 2010 r. śledztwo dotyczące korupcji wyborczej w Wałbrzychu. Prokuratura wszczęła śledztwo na podstawie materiałów przekazanych jej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Do tej pory zarzuty kupowania głosów na rzecz PO postawiono 11 osobom. Prawdopodobnie akt oskarżenia w tej sprawie będzie gotowy we wrześniu.

p.s. Jak to wpłynie na wybory październikowe?

-
2011/08/07 18:51:30
@toto.1
Sprawa śmierci męża Hojarskiej jest o tyle ciekawa, że po tylu latach nic nowego nie wypłynęło!
Doskonała robota?
-
2011/08/07 19:45:34
Co oznacza powtarzający się dzisiaj komunikat "wewnętrzny błąd serwera"?
i automatyczne wylogowywanie?

-
toto.1
2011/08/07 20:06:15
@prawdziwy.starypiernik
Myszy przegryzają kabel ;)
-
2011/08/07 21:03:38
Dobry wieczor,

mnie tez w ciagu dnia pojawial sie ten komunikat o bledzie wewnetrznym.
Moze lepiej zawczasu umowic sie gdzie robimy w razie czego EWAKUACJE?
@Toto????
-
2011/08/07 21:21:59
Mamy dziś do czynienia w władzą, która została wyłoniona przy pomocy kłamstw. To była wielka obraźliwa kampania, która nie miała podstaw i godziła w fundamenty demokracji - mówił Jarosław Kaczyński.
www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110806&typ=po&id=po13.txt
-
2011/08/07 21:29:42
Robak sumienia toczy Tuska

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110806&typ=po&id=po19.txt

Nie mamy pewności, czy w grobie spoczywa ciało mojego męża. O tym, co rodzi nasze wątpliwości w tej sprawie, napisaliśmy do prokuratury. Do tej pory nie otrzymaliśmy na nurtujące nas pytania odpowiedzi

".....jeśli nasze państwo ma być lepsze, mocniejsze, sprawniejsze i sprawiedliwsze - może to nastąpić jedynie dzięki postawie tych Polaków, którzy ofiarnie szukają prawdy."

Rozmawia Z Elżbietą Putrą, żoną Krzysztofa Putry, wicemarszałka Sejmu, który służąc Polsce, zginął w katastrofie smoleńskiej.
-
toto.1
2011/08/07 21:29:45
@gsl202
Spokojnie, to wygląda tylko na straszliwe burze. Chociaż przy okazji inne serwery na świecie nie miały żadnych problemów. Chodzi mi o to, że cały ruch ze świata i tak szedł przez Warszawę obok "padniętej" Agory. Hmmm...
-
toto.1
2011/08/07 21:33:53
Godne obejrzenia:
www.youtube.com/watch?v=mY7F-1YagQU
www.youtube.com/watch?v=M9yxi3t26IA
www.youtube.com/watch?v=1BphZWJ8tak
-
2011/08/07 21:48:15
@ Gsl202
Uważam, że najpewniejszy adresem, gdzie możemy się odnaleźć będą te oto adresy najbliższe miejscowo miejsca naszego zamieszkania tj. według podanych na tej stronie adresów delegatur.
www.abw.gov.pl/portal/pl/73/11/Kontakt.html
Kontakt pewny i jak dotychczas bywało zazwyczaj ostateczny.
Pozdrawiam na bieżąco i na zaś.

PS
Patrząc na wydarzenia na Ukrainie zastanawiam się czy i przypadkiem w POlszewii rozgrzane sądy nie szykują się do stanowienie prawa i wyręczanie władzy ustawodawczej i wykonawczej, by zniewolić Polaków. Wszak to czysto komusze sądy i nigdy nie zlustrowane.
**************************
Nie mogę prawie przez cały dzień, a po ulewie w szczególności zalogować się na to czerskie badziewie.
-
2011/08/07 21:55:35
III RP kraj w którym żyjesz

Lista osób zamordowanych lub zmarłych w nie wyjaśnionych okolicznościach


Michał Falzmann (28.10.1953 18.07.1991) afera FOZZ
Walerian Pańko (08.10.1941 07.10.1991) afera FOZZ
Janusz Zaporowski(? - 07.10.1991) - dyrektor
Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu
W przeciągu kilku miesięcy od wypadku zmarł zarówno kierowca Lancii, jak i policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce wypadku.
Jacek Sz. (?-1993) (potrzebne dane) oskarżony w sprawie FOZZ
Piotr Jaroszewicz (08.10.1909 01.09.1992) zamordowany, premier PRL
Alicja SolskaJaroszewicz (1925 01.09.1992) - zamordowana
Tadeusz Steć (01.09.1925 12.01.1993) zamordowany
Jerzy Fonkowicz (19.01.1922 07.10.1997) zamordowany
Marek Papała (04.09.1959 25.06.1998) zamordowany, Komendant Główny Policji
Ireneusz Sekuła (22.01.1943 29.04.2000) samobójstwo (?), poseł na Sejm
Jacek Dębski (06.04.1960 - 12.04.2001) - zamordowany, polityk, były minister sportu
Jeremiasz Barański ps. Baranina (23.11.1945 - 07.05.2003) - samobójstwo w więzieniu, przestępca, jeden z przywódców gangu pruszkowskiego
Marek Karp (02.07.1952 - 12.09.2004) - historyk, sowietolog, założyciel i wieloletni dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich
Wojciech Franiewski (? - 2007) samobójstwo w więzieniu
Sławomir Kościuk (1956 04.04.2008) samobójstwo w więzieniu
Robert Pazik (1969 19.01.2009) samobójstwo w więzieniu
Grzegorz Michniewicz (1961 23.12.2009) samobójstwo, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Stefan Zielonka (1957 - przed 27.04.2010) - samobójstwo (?), szyfrant, chorąży
Lech Kaczyński (18.06.1949 10.04.2010) prezydent RP
Ryszard Kaczorowski (26.11.1919 10.04.2010) prezydent RP na uchodźstwie
Franciszek Gągor (08.09.1951 10.04.2010) generał, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
Tadeusz Buk (15.12.1960 10.04.2010) generał dywizji, dowódca Wojsk Lądowych RP
Andrzej Błasik (11.10.1962 10.04.2010) generał broni, dowódca Sił Powietrznych RP
Andrzej Karweta (11.06.1958 10.04.2010) wiceadmirał, dowódca Marynarki Wojennej RP
Włodzimierz Potasiński (31.07.1956 10.04.2010) generał, dowódca Wojsk Specjalnych RP
Bronisław Kwiatkowski (05.05.1950 10.04.2010) generał broni, dowódca Operacyjnych Sił Zbrojnych RP
Kazimierz Gilarski (07.05.1955 10.04.2010) generał brygady, dowódca Garnizonu Warszawa
Sławomir Skrzypek (10.05.1963 10.04.2010) prezes Narodowego Banku Polskiego
Władysław Stasiak (15.031966 10.04.2010) szef Kancelarii Prezydenta RP
Aleksander Szczygło (27.10.1963 10.04.2010) szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego
Janusz Kurtyka (13.08.1960 10.04.2010) prezes Instytutu Pamięci Narodowej
(...)
Lista pasażerów i załogi TU154M 101 znajduje się na jednym z moich blogów.

Dariusz Ratajczak (28.11.1962 - przed 11.06.2010) samobójstwo (?), historyk i publicysta
Andrzej Lepper (13.06.1954 - 05.08.2011) - samobójstwo, przewodniczący partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej oraz Związku Zawodowego Samoobrona
Lista ta wprawia w przerażenie.
W jakim kraju żyjemy?
Kraj bandytów, skrytobójczych porachunków, bezradności służb policyjnych, bezradności służb specjalnych, BOR... Czy III RP to kraj pogardy dla prawa, akceptowanej korupcji i złodziejstwa, bandytów na usługach władzy?
Czy jest drugi kraj na świecie, gdzie zginął komendant główny policji i nie znaleziono sprawców?
Czy jest drugi kraj na świecie, gdzie zginął prezydent z winy pilotów?
Jakim krajem staje się Polska?
-
2011/08/07 22:04:29
Z ostatniej chwili.

Wyliniały pierwszym sekretarzem Partii Opatrzności Mugabe Komorowski ponownie wspierał niemieckich watażków z RAŚ.
-
2011/08/07 22:07:11
Irak: obce wojska po 2011 roku będą okupantami

niezalezna.pl/14309-irak-obce-wojska-po-2011-roku-beda-okupantami

W porę daliśmy nogę, PO ogromnych sukcesach gospodarczych co nie wyklucza i tak by w przyszłości dostać etykietkę okupanta i bandyty.
-
2011/08/07 22:12:41
Dzięki trzęsieniu ziemi wykryli siatkę Mossadu

Z poufnego raportu opracowanego po tragicznym trzęsieniu ziemi w Nowej Zelandii (które w lutym 2011 r. zabiło 181 osób) wynika, że wśród ofiar znajdował się co najmniej jeden izraelski szpieg.

Agencja AP, powołując się na jedną z gazet nowozelandzkich wchodzących w skład grupy prasowej Fairfax, podaje, że Izraelczyk jedna z ofiar trzęsienia ziemi posiadał przy sobie co najmniej pięć paszportów. Agencja podaje również, że inni Izraelczycy zbiegli z terenu trzęsienia ziemi.

Gazeta nie ujawnia źródeł zdobycia informacji, lecz podaje, że premier Nowej Zelandii, John Key, przeprowadził zaraz po trzęsieniu ziemi cztery rozmowy telefoniczne z premierem Izraela Benjaminem Netanyahu. Wspomina również fakt, iż specjalna grupa poszukiwawcza składająca się z Izraelczyków nieposiadających akredytacji i bez prawa przeprowadzania zorganizowanych akcji poszukiwawczych została zatrzymana na terenie trzęsienia przez nowozelandzką policję.

niezalezna.pl/13607-dzieki-trzesieniu-ziemi-wykryli-siatke-mossadu

Nie ma tego złego co by i na dobro czasami nie wyszło.

-
2011/08/07 22:17:34
W POlszewii po zamachu smoleńskim cała światowa agentura ujawniła się i działa legalnie.
Uważam, że należy jak najszybciej rozwiązać wszelkie POlszweickie tajne służby, bo i PO co mamy tych darmozjadów utrzymywać za nasze podatki.
-
2011/08/07 22:22:37
Andrzej Czuma nie był wilkiem Andrzejowi Lepperowi, jak zasugerował Jacek Żakowski. Niech już Żakowski lepiej Bogu zostawi Leppera, który spoczywa w pokoju. Już mu żaden Żakowski nie pomoże. Żakowski może co najwyżej zaszkodzić Czumie. Nie ulega bowiem wątpliwości, że najbardziej poszkodowany przez konkluzję raportu Czumy jest faworyt michnikowszczyzny, czyli śledczy Ryszard Kalisz.

Można się zastanawiać jak dalece Czuma zaszkodził narracji swojej partii, która polegała na straszeniu nikczemnym państwem PiS. Ale to była tylko narracja, a tę można zmieniać lub modyfikować do woli i to bez większej szkody. To wiemy już na pewno. Choćby z doświadczenia kadencji Donalda Tuska na stanowisku premiera, który przecież poglądy i narracje w ciągu tych prawie czterech lat zmieniał jak rękawiczki.

Jednakże w przypadku konkluzji raportu Kalisza, konkluzja Czumy jest jej prostym i stanowczym zaprzeczeniem. Przy czym negacja nastąpiła niejako ze strony partii, która jest faworytem salonu roniącego krokodyle łzy nad samobójstwem Barbary Blidy, czyli popierającego wnioski Kalisza. Ten fakt jednocześnie dopełnia galimatiasu i go potęguje, ale nade wszystko redukuje ostatecznie raport Kalisza do właściwego wymiaru, czyli politycznej publicystyki.

Andrzej Czuma konkluduje, że "za rządów PiS nacisków na policję, służby i prokuraturę nie było. Do premiera Jarosława Kaczyńskiego nie można mieć zastrzeżeń. Ani minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, ani szef CBA Mariusz Kamiński nie podejmowali bezprawnych działań".

Proszę to porównać tylko z konstatacją raportu Kalisza, że "Barbara Blida żyłaby, gdyby nie państwo PiS. Gdyby nie patologiczny mechanizm wiodący od góry do dołu".

(...)

Całość tutaj:

niezalezna.pl/14311-czuma-kaliszowi-wilkiem-jest

Problemy cenzorsko-techniczne cd.

-
2011/08/07 22:23:14
Ludzie SLD ciągną na listy PO


Była posłanka SLD Danuta Ciborowska będzie startowała do Sejmu z listy PO w okręgu olsztyńskim (woj. warmińsko-mazurskie). W oficjalnych wypowiedziach dla mediów zapewnia, że choć zmieniła partię, nie zmienia swoich poglądów politycznych. Danuta Ciborowska przez prawie 11 lat była posłanką z ramienia SLD. Reprezentowała też swoje ugrupowanie w Parlamencie Europejskim. Z Sojuszem rozstała się w 2008 r., aby rok później wystartować w wyborach na prezydenta Olsztyna. Jej kandydaturę wsparł były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski, który ma proces o gwałt, przez co stracił fotel prezydenta.
-
2011/08/07 22:28:59
Otóż okazuje się, że Andrzej Lepper zamierzał zmienić front, potwierdzić w prokuraturze wersję Kaczyńskiego, jednocześnie też obawiał się o swe życie. Jak widać słusznie. W służbach zasada jest prosta, rubel za wejście, dwa ruble za wyjście, jak pisał Suworow o GRU. Wejść łatwo, wyjść trudno, a właściwie niemożliwe.

Także niewątpliwy autorytet w tej dziedzinie, Władymir Putin jasno powiedział, że nie ma czegoś takiego, jak byli czekiści. Są tylko czekiści. Albo martwi czekiści.

niezalezna.pl/14312-sprawa-leppera-coraz-ciekawiej
-
2011/08/07 22:32:38
Jednym słowem POparcie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego był POcałunkiem śmierci dla Danuty Ciborowskiej w samorządowej kampanii prezydenckiej.

Węże i żmije tak już mają. ;)
-
2011/08/07 22:32:57
To politycy powinni ponieść odpowiedzialność
Klich zepsuł armię

Rozmowa z gen. rez. Waldemarem Skrzypczakiem, dowódcą Wojsk Lądowych w latach 2006-2009, byłym dowódcą m.in. 16. Dywizji Zmechanizowanej, 11. Dywizji Kawalerii Pancernej oraz Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110806&typ=my&id=my07.txt

Jak sobie wojsko pozwala na rządy lisa w ich kurniku. To tylko im zostanie przerost mocy nad potencją!
-
2011/08/07 22:41:20
Jednym słowem POwinni robić za bombki, bączki lub rusko-POlszewickie "kanfiety" wisząc na parkowych lub przydrożnych drzewach i słupach, a także na ulicznych latarniach w świetle "chwały".
-
2011/08/07 22:43:46
POlecam bez komentarza własnego.

freeyourmind.salon24.pl/
-
2011/08/07 22:47:08
Ocenzurowane "Wiadomości" TVP

"Wiadomości" jako jedyny program informacyjny nie poinformował o przesłuchaniu red. Tomasza Sakiewicza w sprawie śmierci Andrzeja Leppera. Po raz kolejny okazało się, ze publiczna telewizja podlega cenzurze.

Przesłuchanie naczelnego "Gazety Polskiej" było jednym z najważniejszych wydarzeń dzisiejszego dnia i nie schodziło z pierwszego miejsca portali internetowych. Stało się to po tym, jak niezalezna.pl podała o fakcie przesłuchania Tomasza Sakiewicza i o tym, że posiada on nagranie rozmowy z Andrzejem Lepperem, który obawiał się o własne życie.

- Szef "Samoobrony" podał nazwisko konkretnej osoby jako źródło przecieku w "aferze gruntowej" i powiedział, że chce to zeznać w prokuraturze - mówi Tomasz Sakiewicz.

Ta informacja była podana nie tylko na portalach internetowych ale po południu również pojawiła się w stacjach komercyjnych. Poza "Wiadomościami" TVP1, co natychmiast zauważyli widzowie.

niezalezna.pl/14318-ocenzurowane-wiadomosci-tvp

Czy na Woronicza pracują tylko i wyłącznie POkomusze sprzątaczki.
Znają jak widać swój fach, oj znają!


-
2011/08/07 22:49:06
Rzepa dmie w ten sam róg komuszej obfitości dla swojej korzyści.

www.rp.pl/artykul/698605-Jak-wygladaly-ostatnie-lata-zycia-Andrzeja-Leppera.html


-
2011/08/07 22:53:15
Czy zamiast marzeń o narodowym naftowo-gazowym czempionie pozostaną tylko wspomnienia o historycznej już Grupie Lotos, której nazwa zostanie zmieniona np. na Gazpromnieft Polska?


Rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego 6 lutego 2007 r. przyjął strategię sektorową dla polskiego sektora naftowego pt. "Polityka Rządu RP dla przemysłu naftowego w Polsce"

Donald Tusk staje się symbolem "zwiększania wpływów gospodarczych i politycznych" Rosji w Polsce. Najpierw jego rząd podpisał niekorzystną umowę gazową w 2010 r. zwiększającą do 2022 r. o ponad 2 mld m sześc. uzależnienie polskiej gospodarki od drogiego rosyjskiego gazu, teraz sprzedaje najnowocześniejszą polską rafinerię oraz daje "zielone światło" dla projektów Waldemara Pawlaka importu rosyjskiej energii elektrycznej z Kaliningradu. Nawet najwięksi pesymiści w 2007 r. nie wyobrażali sobie takiego czarnego scenariusza przejmowania polskiej energetyki przez Rosjan.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110806&typ=my&id=my03.txt
-
2011/08/07 22:57:42
To jest nasz wielki sukces! I prawdziwy cud zgody narodowej. Politycy z innych partii dotąd kłócili się ze sobą, mieli różne poglądy. Gdy tylko daliśmy im miejsca w naszych ministerstwach i na listach wyborczych, od razu okazało się, że potrafią być profesjonalistami. Teraz wszyscy się ze sobą zgadzają! Tłumaczyłem to naszym działaczom na posiedzeniu Rady Krajowej. Tylko taka szeroka formacja uchroni Polskę przed tymi, którzy chcą zamienić kraj w gniazdo nienawiści i agresji. Musimy tak rozdzielać stanowiska, by żyło się lepiej. Nam wszystkim. Bez względu na to, z jakiej partii się wywodzimy.
-
2011/08/07 22:58:02
Ponad 300 funkcjonariuszy zabezpieczało powtórzone wybory prezydenckie w mieście. Pierwsze unieważniono po ujawnieniu afery z kupowaniem głosów

Korespondencja z Wałbrzycha

W sklepie Mikrus naprzeciwko lokalu wyborczego w dzielnicy Sobięcin wczoraj do popołudnia poszło tylko jedno tanie wino Malinowe Mocne. W sklepie winnocukierniczym koło innego lokalu wyborczego w dzielnicy również zastój. Nie sprzedałam ani jednego "dżambolaja" pani Ania, sprzedawczyni, pokazuje półkę zapełnioną Killerem i XXL. Tanie wina w tej najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha były głównym środkiem płatniczym za głosy w jesiennych wyborach samorządowych. Kupowano je na kandydata PO na taką skalę, że sąd nakazał powtórkę głosowania.

Wałbrzyszanie, którzy w środku wakacji ruszyli do urn, nie ukrywali, że wstydzą się za swoje miasto. Po skandalu z kupowaniem głosów, tydzień temu wybuchła nowa afera. Dwaj byli prezesi miejskich spółek zawiadomili prokuraturę o rzekomym wymuszaniu na nich pieniędzy na nielegalne finansowanie PO, zarówno z pensji, jak i nagród. Pieniądze miały być też wyprowadzane z kasy wałbrzyskiego MPK. Politycy, wśród nich parlamentarzyści, zawiadomili z kolei prokuratora o pomówieniach rzucanych przez osobę, która miała zdefraudować w MPK pół miliona złotych.

Tak gorącą atmosferę podgrzały ostrzeżenia komitetów przed możliwymi prowokacjami rywali.

Ale wybory według policji miały spokojny przebieg. Każdy z kilkudziesięciu lokali ochraniało po dwóch umundurowanych policjantów i po kilku innych w cywilu.

Wielu wałbrzyszan, z którymi rozmawiała "Rz", było zdania, że jeśli doszłoby do korupcji, to jej skala nie będzie wielka. Wałbrzyska TV Dami zrezygnowała z zatrudniania detektywów, jak to miało miejsce podczas jesiennych wyborów.

(...)


www.rp.pl/artykul/698611-Mundurowi-i-tajniacy-pilnuja-wyborow-w-Walbrzychu.html

I tak nic nie upilnują, jeśli nie będzie pełnomocników kandydatów przy liczeniu głosów na każdym etapie.
-
2011/08/07 22:59:47
Chłopaki od pijaru stwierdzili, że po raporcie Jurka z MSWiA potrzebujemy czegoś mocnego. Zwolnienie ze służby paru generałów to byłoby za mało. Padło na Bogdana. Nie powiedziałem i nigdy nie powiem, że Bogdan jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Powiedziałem coś wręcz przeciwnego. Żaden polski minister nie musi i nie powinien się podawać do dymisji wskutek opublikowania raportu MAK. Tym bardziej wskutek naszego raportu. Szczególnie że nasz był jeszcze lepszy! Jurek chwalił się, że Rosjanie od razu po publikacji przysłali mu SMS-em gratulacje. Po polsku, angielsku i rosyjsku.
-
2011/08/07 23:02:22
Jesteśmy prawdziwą drużyną. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Żeby zbudować pozytywną narrację wokół dymisji Bogdana, Czaruś przedstawił pomysł zgłoszony przez jedną z naszych posłanek-kwiaciarek z Lublina. Moglibyśmy zorganizować fajną imprezę. Podziękowania, kwiaty, występy zaprzyjaźnionych piosenkarzy na cześć ustępującego ministra... Julia zaczęła wyliczać koszty akcji i przypomniała sobie, że mieliśmy oszczędzać na kampanii wyborczej, bo działacze z terenu niechętnie oddają pieniądze do centrali. Najlepszą akcję marketingową wymyślił Radek. Wszyscy wiedzą, że Powstanie Warszawskie to była katastrofa... Wystarczy nasłać policję na kiboli świętujących 1 sierpnia i bez kosztów pokażemy, jak skutecznie walczymy z ponurymi bandytami!
-
2011/08/07 23:04:07
Wysłałem Radka do Pakistanu. Ma fajne pomysły, ale nie wszyscy potrafią je docenić... Opozycja strasznie na niego napadła. Niektórzy dziennikarze też. Mało tego! Nawet Bronek stwierdził, że opowieści Radka o Powstaniu były zupełnie nie w porę. Ustaliliśmy, że najlepiej będzie, jeśli szef naszej dyplomacji na kilka dni zniknie z kraju. Wyjeżdżając, Radek obiecał, że gdy tylko wróci, znów zajmie się walką z morderczą mową nienawiści w internecie. Wcześniej musi wyjaśnić, czy za tymi internetowymi nawoływaniami do zamachu na niego nie kryje się radny naszej partii, Adaś. Ten, który już kiedyś w imieniu opozycji groził Stefanowi. Głupio byłoby kolejny raz tłumaczyć, że z komputera naszego młodego działacza korzysta też jego tatuś.
-
2011/08/07 23:08:01
Dzwoniła Angela. Prosiła mnie o pomoc w związku z sytuacją we W ło s ze ch. "Donek, w Polsce też szybko rośnie zadłużenie, ale Ty jakoś tak umiesz zmieniać temat i opowiadać o zielonych wyspach, że do dziś mało kto się zorientował, że Wam też grozi bankructwo". Okazało się, że Angela chciała, żebym napisał parę słów, które Silvio mógłby odczytać we wł.os.kim parlamencie. Zadanie było bardzo łatwe... "Sytuacja finansowa Wło.ch jest imponująca", "Kraj jest stabilny ekonomicznie i finansowo", "Nasza gospodarka ma mocne fundamenty", "Umocniliśmy stan finansów publicznych", "Nie zrobiliśmy mało, ale wiemy, że trzeba jeszcze wiele zrobić"... Angela była zachwycona. Po takim przemówieniu na giełdach całego świata musi zapanować entuzjazm!
-
2011/08/07 23:09:24
Budowa na autostradzie A2 ciągle nie może ruszyć. Sprawa się przeciąga, bo wszystkie dokumenty tłumaczone są tak samo jak raport przygotowany przez Jurka z MSWiA. Tekst tłumaczony jest na rosyjski i angielski, potem poprawki z rosyjskiego na polski, a na koniec z polskiego na angielski i z angielskiego na chiński. Na razie nikt nie wie, dlaczego Chińczycy nie chcą nam wybudować autostrady ani zapłacić odszkodowania. Czaruś żartuje, że tłumacze mogli omyłkowo wysłać do Pekinu dokumenty, które miały trafić do Moskwy. Może rzeczywiście tak było i teraz Chińczycy zastanawiają się, czemu chcemy u nich przechować jakiś wrak naszego samolotu...?
-
2011/08/07 23:11:00
Jesteśmy szóstą potęgą świata! Chłopaki od pijaru nie musieli niczego wymyślać. Jakaś agenda ONZ zrobiła zestawienie najbardziej atrakcyjnych krajów świata dla lokowania inwestycji. I co się okazało? Wyprzedziły nas Chiny, USA, Indie, Brazylia i Rosja. Jesteśmy najlepsi w całej Unii! Teraz widać, jak krzywdzące były porównania moich rządów do czasów późnego Gierka. Gdy rządził Gierek, Polska była ledwie dziesiątą potęgą ekonomiczną świata. O szóstym miejscu nikt wtedy nawet nie marzył... Wielkość kredytów Gierka, w porównaniu z zaciąganymi przeze mnie, też trudno uznawać za sukces. Opozycja się krzywi, a Barack znowu zaprosił Bronka do Waszyngtonu.
-
2011/08/07 23:19:37
@gor-al1
Skoro powołujemy się na wypowiedzi fachowców o stanie naszej armii, polecam wypowiedź wojskowego gen. Makarewicza
www.promilito.pl/pro-milito-blog-promilito.htm

p.s. Był link do NIE, może być i ten ;)
-
2011/08/08 00:04:17
@ALL
vod.gazetapolska.pl/350-tomasz-sakiewicz-o-rozmowie-z-andrzejem-lepperem
-
2011/08/08 00:05:54
Tako rzecze Korwin :
''(...)
A potem dowiedziałem się, ze miał ciężko chorego syna. Tu już całkiem przestałem wierzyć w samobójstwo. Mężczyźni mający chore dzieci tego nie robią.

Pytanie: o czym niebezpiecznym dla "Bandy Czworga" wiedział Andrzej Lepper i co pragnął wysondować p.Tymochowicz?
JKM (20:45)
........................................
A więc moja ocena nie różni się od Korwinowej.
To kolejny dowód, że ja nie ''pisior'' - jak uważa Marek - ale prawicowiec :)
I co z tego, że jestem za aborcją, hazardem, in vitro, za marihuaną i dopalaczami, lubię dobre porno ( jak i higienistka z ogólniaka, która miała z nami zastępstwo i nie omieszkała o tym rzec), byłem przeciw zamykaniu agencji tow. przez śp. Lecha na podstawie bzdurnych przepisów o braku podjazdów w bloku dla niepełnosprawnych ( a może jeszcze za brak wyjścia ewakuacyjnego, jak by klient na podobieństwo sędzi, się ''rozgrzał'' i wywołał pożar ?) ??????

Jakie to ma znaczenie ?
To przez takich jak ja Ruch Palikota cienko stoi :)))) No bo kto jak kto - ale chociaż takie typki jak ja powinny popierać podpalacza kotów - a tu kicha ...

NIE GŁOSUJMY NA PO, PIS, SLD I PSL - bo to nic nie da ( to już lepiej iść na piwo)
-
2011/08/08 00:10:41
Przypomnijmy Czuma stwierdził, że w jego ocenie, po długich pracach komisji sejmowej, nie było za rządów PiS nacisków na prokuraturę i służby mundurowe.Nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, choć trzeba tu raczej mówić o ladze Baby Jagi, opadły maski z wielu twarzy (tam, gdzie można jeszcze o twarzy mówić) i wizerunków medialnych (gdy twarz została utracona bezpowrotnie). Wzorem największych intrygantów pan premier rzucił tylko tyle, że Czuma ma prawo do własnego zdania, ale przecież skoro w służbach byli tacy ludzie jak Kamiński, Święczkowski, Macierewicz, to nawet bez nacisków dobrze wiedzieli, co mają robić. Mam wrażenie, że cechę tę można odnaleźć i dziś - u części dziennikarzy. Ci to dopiero wiedzą, co robić. Komisja narzekała, że nie miała dostępu do wszystkich dokumentów, więc nie mogła dojść do pełnej prawdy podjął myśl premiera Grzegorz Miecugow, do którego jeszcze wrócimy. Skoro nie można było znaleźć dowodów na naciski, to trzeba było napisać, że nacisków nie było lawirował Krzysztof Skórzyński, też z TVN24, która zapewne tylko wskutek zbiegu okoliczności nie dała wiadomości o wnioskach komisji na żółtym pasku. Mało tego wiadomość jadąca paskiem przez godzinę brzmiała jedynie: Andrzej Czuma przedstawił wyniki raportu komisji ds. nacisków. Ani pół słowa, jakie to wnioski, zanim się towarzystwo nie zebrało i nie uradziło, co począć z takim ambarasem.Kiedy już salon doszedł do siebie, posłowie PO zaczęli dawać do zrozumienia, że Czumie się coś ten teges i że będzie w swoich skandalicznych wnioskach osamotniony. Eseldowcy jako spadkobiercy tradycji zetesempowców uderzyli niezwykle wysublimowaną opinią, że Czuma powinien spadać do PiS, bo już tam na niego czekają. Prawdziwe piekiełko rozpalono następnego dnia rano. Oto czterech muszkieterów o mentalności politycznych Robocopów rzuciło się na posła PO, wycierając sobie usta słowem naciski na wszystkie sposoby, nie dostrzegając jednocześnie, że sami nie robią nic innego tylko właśnie naciskają, ba, duszą nawet. Tomasz Wołek: Jak słucham obecnych wywodów Andrzeja Czumy ogarnia mnie przykre uczucie absurdu. Bo on, z całym szacunkiem dla jego przeszłości, plecie niedorzeczności. Tomasz Lis: Kiedy Donald Tusk ustanowił pana Czumę ministrem sprawiedliwości w tym studiu uznałem, że jest kosmitą. Teraz znajdujemy kolejne dowody, że to szalenie uczciwy człowiek, ale jest kosmitą.

www.wsieci.rp.pl/opinie/cala-naprzod/Polowanie-na-Andrzeja-Czume

Jedną zwierzynę ubili, czas więc na nowe terrorystyczne łowy z nagonką.

:(
-
2011/08/08 00:20:37
Co się stanie, jak śp. Andrzej Lepper wysłał pocztą polecone listy pożegnalne - i dojdą we wtorek do wszystkich redakcji, he?
-
2011/08/08 00:27:30
''Piernik'' uważa, że nadużywam funkcji ''copy & paste''. Myli się - jak to staruszek i na dodatek piernik - ale ... niech Mu będzie :))))

Teraz w ''Copy'' to przebiję ''obiboka'' - potraktuję zaczepkę ''piernika'' jako świetny pretekst.I ograniczę tylko wtedy moje przeklejstwo, jak mi ''piernik'' odpowie na pytanie, na które mi nie raczył odpowiedzieć.
A więc ''show must go on''
............................................................................
03 sierpnia 2011
Coś o grabiach

Gazeta Wyborcza biadoli, że samorządy dostają dotacje na 150 tys. uczniów niepełnosprawnych, ale zamiast finansować logopedę czy terapeutę, wydają je na dofinansowanie pensji dla nauczycieli lub remonty. A ministerstwu edukacji to odpowiada.

Dopiero to dostrzegli?!!?

Gdy pomoc nie jest społeczna, lecz państwowa, to takie zjawisko występuje niemal zawsze! Przypominam słynny przykład ze stanu wojennego, gdzie kuratorium sądu dla nieletnich w Lublinie poprosiło o trzysta-z-czymś par butów dla nieletnich pod'opiecznych; kuria arcybiskupia buty dała i WSZYSTKIE rozkradli między siebie pracownicy sądu! Ponad 90% pomocy idącej dla niepełnosprawnych przez osławiony PFRON w rzeczywistości wspomaga nie niepełnosprawnych, lecz ich rozmaitych opiekunów.

Dopóki państwo będzie nam zabierało pieniądze i dawało na opiekę rzekomo społeczną - to takie zjawisko jest nieuniknione.

Bo grabie mają zwyczaj grabić do siebie.

Mam nadzieję, że Państwo to w lot chwytają!
JKM (23:28)
-
2011/08/08 00:30:23
@Obiboku
We wtorek to bedzie musztarda PO obiedzie gdyz red. Sakiewicz na pewno ''cos da'' i to juz chyba jutro po uzgodnieniu z jego prawnikami;)

vod.gazetapolska.pl/350-tomasz-sakiewicz-o-rozmowie-z-andrzejem-lepperem
-
2011/08/08 00:34:38
@wsi24.real
@Obibok
Panowie, a może poczekamy na nowe fakty? Inaczej zadyskutujemy się. Sprawa jest bez wątpienia intrygująca, ale nie może nas absolutnie zdominować.
-
2011/08/08 00:41:04
Policja po raz kolejny w skandaliczny i bezwstydny sposób prowokowała kibiców! Wydarzenia na stadionie Jagiellonii pokazują, jak bardzo organom ścigania zależy na możliwości popisania się efektowną akcją. Oto relacja Dzieci Białegostoku.

"Jesteśmy zszokowani dzisiejszymi wydarzeniami na trybunie Łuk. Przede wszystkim prosimy nie wierzyć w nieprawdziwy przekaz niektórych mediów, które mogą informować o kolejnych wybrykach kiboli, bohaterskiej akcji policji lub o tym, że fani Jagiellonii opuścili trybuny z powodu niezadowalającej gry zawodników.

Mecz z Lechią miał być wyjątkowym, pierwszym u siebie w nowym sezonie i jednocześnie powrotem kibiców przyjezdnych na sektor gości. Jak każdy fan Jagiellonii wie, nie darzymy się wzajemną sympatią z kibicami z Gdańska, co dodatkowo budzi emocje. Mimo to żaden z okrzyków w stronę przyjezdnych nie został zaintonowany przez naszego Gniazdowego prowadzącego doping.

niezalezna.pl/14287-skandal-na-meczu-jagi

-
2011/08/08 00:49:07
Dobranoc Państwu ;)
-
2011/08/08 00:50:12
Eh, ja nie dyskutuję, bo na podstawie tego co wiem mogę tylko gdybać i snuć najprzeróżniejsze domysły.
Czas na sen
Spokojnej nocy!

AHOJ!

-
2011/08/08 01:00:38
Tako rzecze Gwiazdowski :
ŚLUBY A PKB

2011-07-26 16:23:19


Kilka miesięcy temu obśmiewałem tezę, że ślub księcia Williama i Kate Middleton może przynieść gospodarce brytyjskiej 620 mln funtów, czyli prawie miliard dolarów. blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=860

Gdyby to była prawda Rząd Jej Królewskiej Mości powinien rozważyć przywrócenie poligamii. Niech się Książę Walii żeni parę razy w roku. Ale prawda to nie była (co powinno być dobrą nowiną dla Księżnej bo się Książę nie będzie musiał poświęcać dla ratowania PKB).

Dziś czytam, że PKB Wielkiej Brytanii wzrosło w QII 2011 tylko o 0,2%. To mniej niż w Q1 i mniej niż zakładano. Do wyhamowania przyczyniły się takie czynniki jak ślub księcia Williama

wyborcza.biz/biznes/1,100896,10008614,Slub_ksiecia_Williama_uderzyl_w_PKB_Wielkiej_Brytanii.html

Analitykom rynkowym należy życzyć opamiętania, a Ich Książęcym Mościom wręcz przeciwnie jak największego zapamiętania w staraniach o poprawę sytuacji demograficznej Zjednoczonego Królestwa, co ma szansę wpłynąć w odróżnieniu od samego ślubu na poprawę brytyjskiego PKB.''
...............................................
To już bardziej napędza gospodarkę rozpusta :)
Weźmy wypad do hotelu z kobieciątkiem leciuchnych obyczajków ( jak to za kawalera bywało)
Zaopatrzenie w ''żywność'' w sklepie całodobowym lub po drodze na stacji benzynowej .

- bukiet kwiatów od 50 -100 zł ( dżentelmen :)
- prezencik z sex shopu ( ciuszek czy inny gadżet) 100 -150 zł
- opłata za noc 750 zł ( potem już tylko 100 -200 zł bo się nie napracowała , gdy w oparach dymu, kokainy (na krzywy ryj) i alkoholu toczyliśmy pasjonujące rozmowy ''o życiu'' do piątej nad ranem)
- prezerwatywy 10 -15 zł ( zawsze mnie naciągnęła :)
- wódka 20 zł
- druga wódka w hotelu o 3 nad ranem ze 30 zł plus woda mineralna
- popojka ( Coca-Cola) 5 zł
- fajki 10 zł
- zapalniczka 1 -3 zł
- taksówka 20 zł
- w hotelu pokój z jakuzzi 180 zł
- kolacja 40 zł
- rano wypad do sklepu po fajki 10 zł i po mleko 2 zł
- taryfa 20 zł
_____________________
SUMA : 1250 -1300 zł
Po bonifikacie : około 600 zł
.....................................
I co ważne - nikt tego nie oglądał w telewizji - bo PKB wtedy by spadło :)


-
2011/08/08 01:12:23
To, co ostatnio dzieje sie w naszym pieknym kraju jest taka tragifarsa, ze w srodku nocy pozwole sobie na zacytowanie Seawolfa:

"Jednocześnie trwa bezsilny sabat wokół raportu Czumy. Po tylu jeremiadach, spazmach okazało się, że znalazł on jeszcze mniej , niż legendarna, równie piękna, co i mądra, Julcia Pitera, która chociaż tego kultowego już dorsza za 8.50 plus Vat wyciągnęła triumfalnie, jako sztandarową zbrodnię kaczyzmu- macierewizmu. Tymczasem komisja Czumy znalazła zero, nul, nawet o zamordowanym laptopie nie wspomnieli, choć tak przecież cierpiał, tak nad nim rozpaczano, do Strasburga chciano pisać w jego obronie.
Ponoć Marek Kondrat miał zagrać tego laptopa w kolejnej politgramocie nakręconej, jako sequel epopei o zamordowaniu Barbary Blidy przez szatańskie funkcjonariuszki ABW o wyglądzie i zachowaniu strażniczek z Auschwitz, albo siostry Diesel z komedii Mela Brooksa.

Biedrzyńska zaś miała zaśpiewać elegię na śmierć laptopa. Albo song o śledziu za 8.50 plus Vat.

Nagrody prestiżowych gremiów już zaklepane in blanco, wywiady zaaranżowane, okładki wyphotoshopowane, kreacje przymierzone.
A tu kicha. Scenariusz odrzucony."

Czuma, Kalisz, Sekula.Wielcy szefowie glosnych komisji sledczych.Pusty smiech.
Zaden z nich nawet do piet nie dorasta Mariuszowi Kaminskiemu, bylemu szefowi CBA, nielegalnie zdymisjonowanemu przez Tuska, przed koncem kadencji.

Zapowiada sie ciekawy tydzien, bo zyjemy w ciekawych czasach.Niestety ma to glownie negatywne konteksty.Zwlaszcza w polityce.
-
2011/08/08 08:48:22
Widzieliście jakie omłoty dostał PiS w Wałbrzychu?:-) aż miło popatrzeć!:-).... na nic artystyczny występ J.Kaczyńskiego w tym mieście! Wyborcy was wspaniale pogonili. I tak będzie w wyborach jesiennych...i następnych, aż do skutku... aż pojmiecie wasze oszołomstwo lub znikniecie z mapy politycznej Polski!
-
toto.1
2011/08/08 09:16:52
Skończycie jak hitleryzm w Narodowym Trybunale. Jeszcze żadna menda nie rządziła wiecznie, a nienawiść do waszego ubeckiego reżimu przetrwa naprawdę wszystko.
-
2011/08/08 09:21:47
Jęzeli Polacy nie mja nic przeciwko temu, by nimi rządzili ludzie, którzy grabia miejska kasę, zasilaną ich podatkami, to dobrze im tak. Aha-aha podziekuj mainstreamowym mediom. Dobra robota panie i panowie. Jak grób dzis wszyscy milcza o zeznaniach Sakiewicza. To dopiero rzetrelny warsztat dziennikarski. Przemilczanie niewygodnych dla rządzących faktłów. Republika bananowa kwitnie
-
2011/08/08 10:01:16
Ciekawe, jak to wygląda w innych krajach europejskich?
www.rp.pl/artykul/2,698808-Z-sadow-i-urzedow-gina-akta.html
W zeszłym roku w sądach zaginęło 321 akt, najwięcej w sprawach cywilnych - 182. Najgorzej wypadła apelacja poznańska, gdzie brakuje 91 akt, rok wcześniej zaginęło tam 80.
-
2011/08/08 10:04:27
Ciekawe jak będzie wyglądało sprzątanie w Wałbrzychu?

www.rp.pl/artykul/15,698743-Walbrzych--Roman-Szelemej-wygral-wybory-w-I-turze-.html

Skończy się na zamiataniu? .... pod dywan?
-
2011/08/08 10:28:42
Od wczoraj wisi ten artykuł
www.rp.pl/artykul/698605-Jak-wygladaly-ostatnie-lata-zycia-Andrzeja-Leppera.html

Jest tam opcja: skomentuj artykuł
Proszę próbować. Powodzenia :)))
-
2011/08/08 10:33:40
Dzien dobry,
jesli rzeczywiascie Walbrzych jest papierkiem lakmusowym jesiennych ogolnopolskich wyborow ( choc wiem, ze nie jest to miejsce reprezentatywne), to bedziemy miec samowladne rzady POpaprancow.Pieknie.Rozklad panstwa bedzie dokonany przy akompaniamencie coraz wiekszej liczby mordow politycznych. Skoro czuja sie bezkarni, to przeciez najlepsza metoda eliminacji.Sprawdzona w kilku swiatowych rezimach.
Oj, cos mam makabryczne mysli od rana...
Mimo wszystko dobrego dnia!
-
2011/08/08 10:54:47
@gsl202
Dzień dobry!
A kto mówił, że będzie lekko?
Żyć trzeba. I robić swoje!
-
2011/08/08 11:00:24
Witam!! @Starypierniku,
pewnie, ze nikt nie obiecywal,ale zeby do tego stopnia (tu brak mi slowa, bo cisna mi sie same mocne) ...no, niech bedzie zglupiec, zeby glosowac na przedstawiciela formacji, ktorej udowodniono klamstwa i przekrety?!
To jest cos, czego nie moge pojac.Taka glupota, taka demoralizacja ?@Starypierniku, przeciez sa granice?
-
2011/08/08 11:05:36
Wyjatkowo wlaczylam dzis tv, zeby zobaczyc co mowia o sprawie Leppera.Przeciez normalnie TVN24 analizowaloby cale wydarzenie sekunda po sekundzie, byliby eksperci, materily filmowe itd. A tu cisza! nic! oczywiscie wstrzasajacej wypowiedzi Tomasza Sakiewicza dla Polsatu tez nie cytowano.Dziwne i troche przerazajace to wszystko.
-
2011/08/08 11:24:40
@gsl202
W Wałbrzychu inni kandydaci byli pewnie mniej atrakcyjni ;)
A niezależność mediów widać, słychać i czuć wokoło :(
-
2011/08/08 11:26:24
A że ludzie tak reagują, a nie inaczej?
Nie mam pewności, czy traktować to jako zagadkę :0)
-
2011/08/08 11:28:34
Witam
--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/08/08 11:32:35
Witam Kataryniarzy

Ad rem

@Stary piernik,
Witaj!
Czyli moja wczorajsza diagnoza tej merdialnej pozycji Rzepy jest jak najbardziej trafna, kolejna GWno Prawda.
Czy zacznie współzawodnictwo czy dołączy do michnikowskiej drużyny?

obiboknawlasnykoszt
2011/08/07 22:49:06
Rzepa dmie w ten sam róg komuszej obfitości dla swojej korzyści.


www.rp.pl/artykul/698605-Jak-wygladaly-ostatnie-lata-zycia-Andrzeja-Leppera.html


PS
Wałbrzych dokonując takiego wyboru, oznajmił nam, że tam mają szansę tylko kurwy i złodzieje, a dla ludzi uczciwych i prawych mówią gromkie NIE.
-
2011/08/08 11:34:52
@ gsl202

"jesli rzeczywiascie Walbrzych jest papierkiem lakmusowym jesiennych ogolnopolskich wyborow ( choc wiem, ze nie jest to miejsce reprezentatywne), to bedziemy miec samowladne rzady POpaprancow"


Powiem wprost; jak poprzednie wybory w Wałbrzychu wygrali popaprańcy to wszyscy juz wiemy. Natomiast te wczorajsze zostały wygrane przez niezależnego kandydata
IMHO gdyby ten "niezależny" kandydat przed dniem wczorajszym, dniem wyborów, tam w Wałbrzychu rozgłaszał że stoi za nim PełO, to raczej by nie dostał tylu głosów!
Przekaz przed wyborami, z tego co do mnie docierało cały czas był jeden; "jestem kandydatem niezależnym" i tak dalej
Dopiero od dzisiaj stał się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kandydatem popieranym przez PZPO.--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/08/08 11:37:45
Ile to spraw będzie można "zamknąć" przy okazji ;)
wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/349740,sensacyjne-informacje-w-sprawie-krakowskiego-bombiarza.html
-
2011/08/08 11:41:08
@warszawski_zgred - witam!
Niestety, po raz kolejny widać, że bliższa koszula ciału. Stabilna praca, regularnie płatna, to jest to. Bo rodzina, bo kredyty. Bo w końcu g...o wam do tego :o)))
-
2011/08/08 11:41:39
@Warszawski zgred

pewnie tak bylo, jak piszesz.Co nie zmienia faktu, ze wlasnie przez klamstwa i robienie idiotow z idiotow zrobia to samo w calym, lub prawie calym, kraju.
Lepiej dzis juz odpuszcze, bo mam dosc:(
-
2011/08/08 11:41:42
Chyba tu zaczynają cedzić wszystko to co się tu pisze.

Nie idzie tutaj cokolwiek pisać od wczorajszego dnia.

Przypadek czy taki już jest urok tej GWnianej kloaki?

:(

-
2011/08/08 11:50:21
@ prawdziwy.starypiernik
"Od wczoraj wisi ten artykuł
www.rp.pl/artykul/698605-Jak-wygladaly-ostatnie-lata-zycia-Andrzeja-Leppera.html
Jest tam opcja: skomentuj artykuł
Proszę próbować. Powodzenia :)))"

@obiboknawlasnykoszt
"Czyli moja wczorajsza diagnoza tej merdialnej pozycji Rzepy jest jak najbardziej trafna, kolejna GWno Prawda.
Czy zacznie współzawodnictwo czy dołączy do michnikowskiej drużyny?"


Panowie, nieco spokojniej proszę.
Skoro w rzepie ukazują się teksty np. Kuczyńskiego, który jakie ma preferencje to powszechnie wiadomo to i tego typu text raczej nie powinien dziwić!
To jest oczywiście jedynie moje zdanie.
Raczej się chciałem dowiedzieć co za ptice są te dwa co ten text wysmażyły, i siakoś goglarka nie potrafi jednoznacznie opowiedzieć--
"Bez Waszego włączenia się w działania dla dobra Ojczyzny,
wielka pozytywna zmiana, jakiej pragniemy, nie może się udać"
-
2011/08/08 11:52:57
Nie, nie tak
Chciałem napisać że jak do tej pory właśnie jedynie rzepa jeszcze utrzymuje w miare obiektywizm, pojawiają się texty z różnych opcji (IMHO słusznie) bo dopiero po przeczytaniu textów "za i przeciw" można wyrobic sobie jako taka opinię.--
"Bez Waszego włączenia się w działania dla dobra Ojczyzny,
wielka pozytywna zmiana, jakiej pragniemy, nie może się udać"
-
2011/08/08 11:54:11
Jak donosi "Rzeczpospolita", na profilu Dmitrija Rogozina, ambasadora Rosji przy NATO i przywódcy nacjonalistycznej partii "Rodina" pojawiły się zdjęcia Radosława Sikorskiego z lat 80-tych, z kałasznikowem i lornetką, brodą i w "pakolu" na głowie z podpisem "ciekawe ilu naszych zabił". Jak donosi gazeta, pod wpisem znajduje się kilkadziesiąt, zazwyczaj agresywnych w stosunku do Polski i ministra, komentarzy.

Dziś na Twitterze Rogozin znowu skomentował afgańską przeszłość Ministra Sikorskiego - Co to za dziennikarz, który w czasie ataku mudżahedinów opróżnia trzy magazynki kałasznikowa - napisał.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10080630,Rogozin___Ciekawe__ilu_naszych_zabil_Sikorski_.html

W Rosji nic nie działo i nie dzieje bez przyzwolenia cara, tak jak i ta wypowiedź jest sterowanym przekazem od władców z Kremla.
-
2011/08/08 11:59:17
@ prawdziwy.starypiernik
"Niestety, po raz kolejny widać, że bliższa koszula ciału. Stabilna praca, regularnie płatna, to jest to. Bo rodzina, bo kredyty. Bo w końcu g...o wam do tego :o)))"

Nie mogę odnaleźć u siebie na dyskach w kompie pewnego textu który przeczytałem w zeszłym roku. Facet wprost w nim oświadczał że po naradach wśród mieszkańców miejscowości dosłownie _musieli_ wybrać tamtejszego kandydata popaprańców bo w przeciwnym wypadku zobaczyli by "figę z makiem" a nie pomoc materialną & finansową po powodzi.
Zatem to co właśnie napisałeś było i nadal jest NIEstety aktualne!
Ludziska co prawda psioczą ile sie tylko da na ta całą ferajnę, ale jednocześnie wypowiadają się że zagłosują na platfusów bo gdyby wygrał PiS to będzie wojna domowa (tak, takie treści padają)--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/08/08 12:03:16
Przywódcy Powstania Warszawskiego - pod sąd! - Janusz Korwin-Mikke i Andrzej Szlęzak

www.youtube.com/watch?v=gVGMFEStPWs&feature=player_embedded

Jak Bóg karze to karze bardzo srogo - odbiera rozum u tych co go niby mieli.

-
2011/08/08 12:09:31
JKM to jest Judym Komuszych Matołów

Nie na darem SLD sponsorował słonia z warszawskiego ZOO podczas prezydenckiej kampanii wyborczej dla tego komuszego pseudo liberalnego matoła w muszce.

Czy ci spece od muszek muszę bez przerwy i opamiętania ciągle pluć?-
2011/08/08 12:45:34
@warszawski_zgred
Spokoju to póki co mi jeszcze nie brakuje.
Tekstu nie komentowałem. Chodziło mi wyłącznie o to, że przewidziano formułę komentarza na zasadzie lizania cukierka przez papierek. Gdyby to usunięto, można by uznać za błąd techniczny. Jak długo można czekać?
-
2011/08/08 12:46:34
Była dyrektor NFZ od lat bez umowy i bez płacenia czynszu korzysta z części wspólnej miejskiej kamienicy. Bałagan w dokumentacji budynku jest taki, że pozostali lokatorzy od lat nie mogą wykupić swoich mieszkań. A miasto z porządkami się nie spieszy.

GWniana Prawda zapomniała napisać, ze SWOI nie płacą za nic tak jak i nie POnoszą żadnej odpowiedzialności.
-
2011/08/08 12:47:31
@Obibok - witaj!
Czy to nie są sygnały, że Radek przewidziany jest do utylizacji?
-
2011/08/08 12:49:42
Były członek władz Autonomii Palestyńskiej Mohammed Dahlan brał udział w otruciu Jasera Arafata - stwierdza raport specjalnej komisji śledczej, którego fragmenty przeciekły do palestyńskich mediów i panarabskiej telewizji Al-Dżazira.


wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80541,10080052,Raport_komisji_sledczej__Czlonek_wladz_palestynskich.html


W POLszy jest OK!

Tu nie tylko wszyscy trują ale i czasem strzelają i wieszają.

-
2011/08/08 12:49:55
@Obibok
Kiedyś było takie hasło "obrońcy granic nie płacą za nic" :((((
Teraz mamy wersję uwspółcześnioną ;)

-
2011/08/08 12:50:55
YES!!!!!

Sezon na czereśnie i wiśnie z Pańskiego Ogrodu właśnie minął dla KO Szpaka.

-
2011/08/08 12:56:46
=====================================================

"Było nas trzech,
W każdym z nas inna krew
Ale jeden przyświecał nam cel
Za kilka lat
Mieć u stóp cały świat
Wszystkiego w brud."

Dedykowane pamięci Andrzeja Leppera.
Z koalicji zostało jeszcze dwóch.

=====================================================
-
2011/08/08 13:00:03
Śledztwo ws. śmierci Andrzeja Leppera nadzorować będzie warszawska Prokuratura Apelacyjna, a monitorować Prokurator Generalny, Andrzej Seremet. Oznacza to, że Prokuratura Generalna informowana będzie o postępach śledztwa i decyzjach, które będą w nim podejmowane.


O decyzji poinformował rzecznik PG, prok. Maciej Kujawski.

- Śledztwo nadzorować będzie jednostka nadrzędna czyli warszawska Prokuratura Apelacyjna. Prokuratura Generalna obejmie je tzw. monitoringiem, co oznacza, że będzie informowana o postępach śledztwa i decyzjach, które będą w nim zapadać - powiedział w poniedziałek Kujawski.

Postępowanie prokuratorskie prowadzone będzie na podstawie art. 151 kodeksu karnego - "kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Śledczy rozważają też art. 155 kk - "kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5"

niezalezna.pl/14322-pod-okiem-prokuratora-generalnego

Proszę się nie obawiać POstawienia zarzutów doprowadzenia, pomocy czy nakłonienia do samobójstwa AL terrorystom merdialnym, co to to nie, bo przecież oni wykonywali tylko rozkazy ludzi z cienia.
A POwinni usiąść na ławie oskarżonych te łże pismaki i łże gadające głowy merdialne w bardzo licznej grupie.
POwinno wykorzystać do tego POkazowego procesu stadiony na jewro 2012, które później nie będą wykorzystane efektywie.

Winne będzie jak wiadomo do dawien dawna PiS i faszysta Jarosław Kaczyński, a więc akurat nadadzą się do tego stadiony by pomieścić nie tylko oskarżonych ale i rechoczącą gawiedź.

-
2011/08/08 13:01:30
Czy w przydrożnym rowie naszła cię tirówko ta oświecona myśl?
-
2011/08/08 13:05:57
Oby twoja ironia z cudzej śmierci odpłaciła się ci ścierwo w dwójnasób w twojej rodzinie.
Ja tam nie żałuję, a i zapewne pogrążona w smutku i żałobie Rodzina śp. Andrzeja Leppera życzy ci szmata byś miała wszystkiego bez wyjątku dwa razy więcej od nich samych.

Ja do tych życzeń niniejszym się dołączam.

-
2011/08/08 13:08:08
Żadna żywa istota nie potrafi tak nisko upaść jak ty i tobie podobni.

-
serducho_easy
2011/08/08 13:16:15
Gdyby nie przychylne media czytaj. Tvn, Wyborcza, to Sikorskiemu nie tak łatwo by przechodziły wszystkie rzeczy co on wyprawia. Radek się trzyma dobrze, nawet jak coś głupiego palnie to Tvn kochany musi niestety opowiedzieć o tym, ale tak dowcipnie i zabawnie, żeby przedstawić go jaki on jest kochany.
-
2011/08/08 13:23:45
Zwróćcie uwagę, że dzisiaj nie ma nic o raporcie Czumy.
W komentarzu po dzienniku po 12.00 w PR1 padło stwierdzenie że "premier wściekł się".
Wcale mu się nie dziwię ;)
-
2011/08/08 13:56:56
=====================================================

Z cyklu rozmyślania prezeza:

Giertych odszedł z polityki.

Lepper odszedł z tego świata.

Może i na mnie pora bo ostatnio widzę tylko mgłę przed oczami....

====================================================
-
2011/08/08 14:07:55
Czuma niczym dżuma, każdy więc unika tej śmiertelnej choroby ;)

-
2011/08/08 14:13:36
Bryryjskie ministerstwo obrony prowadzi śledztwo w sprawie żołnierza, który miał przechowywać palce martwych talibów jako pamiątkę.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,10081145,Brytyjski_zolnierz_zbieral_czesci_ciala_Talibow__Na.html

Gdybym napisał - zezwierzęcenie - to bym obraził zwierzęta!

-
2011/08/08 14:14:43
Niektórzy tu pchają się do psychiatryka jak ćmy do ognia!
Powodzenia ;)
p.s. nicka wymieniać nie potrzeba. Tu już kaftan nie wystarczy.
-
2011/08/08 14:17:14
NIE MA TO JAK KOLEJNY SUKCES DON DONA!

Miasta, wsie i osiedla zamienia w jeziora i rozlewiska, tylko kto to wszystko zarybi?

Ulice zamieniają się w rwące potoki, a podwórka, ogrody i piwnice - w bajora. Bez rybackich kaloszy nie można wyjść za próg. Wiecznie namoknięte ściany pokrywa pleśń. W podwarszawskiej gminie Czosnów woda zalewa dziesiątki domów.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10078184,Osiedle_od_miesiecy_pod_woda__To_grozi_epidemia_.html

-
2011/08/08 14:18:55
Ostatnie kaftany zostały sprywatyzowane lub sprzedane, został tylko wypróbowany drut kolczasty.

-
2011/08/08 14:22:40
Nawet tu GWniana nie może odpuścić manipulacji

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10079717,Szelemej_wygral_w_pierwszej_turze_wybory_w_Walbrzychu_.html

Pełniący obowiązki prezydenta Wałbrzycha niezależny kandydat ...
a na pierwszej stronie:
Kandydat PO wygrał w Wałbrzychu. PiS tylko 5 proc

Jak to u klasyka:
Ciemny lud wszystko kupi.

Racja.
-
2011/08/08 14:35:30
Ostały jeno kapiszony na start kampanii wyborczej PO ;)

- Zdenerwowany to delikatnie powiedziane - mówi jeden ze współpracowników Donalda Tuska o reakcji premiera na raport szefa komisji naciskowej Andrzeja Czumy. Zgodnie z dokumentem nie ma dowodów na naciski na służby za rządów Jarosława Kaczyńskiego. - Czuma się po prostu kompletnie nam urwał. Szok - mówi jeden z polityków PO.

Jak odnotowuje gazeta, na piątkowej konferencji prasowej po raz pierwszy od dłuższego czasu emocje widocznie brały górę u szefa rządu.

Oficjalnie Platforma ocenia, że dla kampanii ten raport nie ma żadnego znaczenia. - Po czterech latach rządów PO, mówienie, że PiS jest zły, jest niewystarczającym argumentem by przekonać wyborców - mówi szef sztabu partii Jacek Protasiewicz.

Tłumaczy, że szok w PO na wieść o konkluzjach Czumy bierze się, po pierwsze z tego, że nie konsultował on ich nawet z członkami komisji śledczej z Platformy. - Poza tym chodzi o to, że ten raport kłóci się z ustaleniami w tym temacie innej komisji śledczej, kierowanej przez Ryszarda Kalisza. To więc raczej problem jakości pracy, wizerunku parlamentu, ale na pewno nie naszej kampanii. Raport Czumy nie był elementem naszej strategii - podkreśla Protasiewicz.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10080036,Wybory_2011___Polska_The_Times___Start_kampanii_PO.html

Te słowa winne być dowodem w sprawie nacisków w kolejnej komisji śledczej przeciwko obecnej koalicji POlskie i WiejSkIe bezdroża.

-
2011/08/08 14:38:18
Sikorski frajerze honoru nie odbierzesz...

Kibice z Bydgoszczy wywiesili transparent nawiązujący do wypowiedzi ministra Sikorskiego nt. Powstania Warszawskiego. Treść jednoznacznie wskazywała, po której stronie sporu polityczno - historycznego sytuują siebie kibice: "Sikorski frajerze honoru i dumy powstańcom nie odbierzesz"...

niezalezna.pl/14339-%E2%80%9Esikorski-frajerze-honoru-nie-odbierzesz%E2%80%9D


Nie ma takiej POtrzeby ;o)


-
2011/08/08 14:40:05
@ prawdziwy.starypiernik

"Nawet tu GWniana nie może odpuścić manipulacji"

To że Nasz POlsza r.o.z.w.i.e.t.k.a. traktuje Obywateli jak stado baranów to wiadome od dawna, ale fakt że elektorat tejże nie jest tego świadomy to jak dla mnie istna zagadka!??

"Jak to u klasyka:
Ciemny lud wszystko kup"

Nie wiem czy cytowanie klasyka Tomasza Lisa jest odpowiednie, a może się mylę !?


*słowo wykropkowane jako całość nie chciało mi "przejść" :(

--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24

-
2011/08/08 14:42:13
Transparent wisiał całą pierwszą połowę. Jednak delegat z ramienia PZPN zagroził, że jeśli transparent nie zostanie zdjęty w przerwie meczu spotkanie zostanie przerwane. I postawił na swoim. W tym wypadku jednak przedstawiciel PZPN wystąpił w podwójnej roli: pan Andrzej Nizielski to nie tylko działacz PZPN , członek mazowieckich władz tego związku. To także ... kandydat PO do sejmiku Woj. Mazowieckiego w ostatnich wyborach w 2010 roku. Pan Nizielski na bydgoskim stadionie załatwił więc swoją partyjną sprawę, broniąc kumpla tego samego co on, rządzącego ugrupowania. Obrzydliwe to, ale widać ten typ tak ma. pisze Ryszard Czarnecki.

Cały wpis tutaj:

niezalezna.pl/14334-po-i-pzpn-przeciwne-powstaniu-warszawskiemu

Relację jak delegat PZPN żąda zdjęcia transparentu krytykującego ministra możecie obejrzeć klikając ten link:

vod.gazetapolska.pl/351-delegat-pzpn-zada-zdjecia-transparentu-krytykujacego-ministra

-
2011/08/08 14:45:43
I komentarz POd:

Rzygać się chce na sam widok liter PO.Ale wzięcie mają w narodzie,czego dowodem jest wybów niejakiego Szałameja na prezydenta Wałbrzycha,związango z tą partią.No cóż,"Wola ludu,wolą Boga".To co się dzieje - to fenomen na skalę historyczną.Im bardziej PO się ześwinia,tym ma większe poparcie.W W-chu platformersi fałszowali wybory,ściągali haracze i co tam jeszcze,a ich kandydat i tak się załapał w pierwszej turze.Oj,biada nam Polakom,biada...

Czy ktoś chce coś do tego dodać od siebie, od serca, z głowy, a może gest palca środkowego pPOszedł w ruch, co?

;)

-
2011/08/08 14:52:28
Niemieckie kuNIE i kuce starować bendom z różnych list, a ten jeden kucyk z listy "polskiej" RAŚ.

niezalezna.pl/14338-kutz-niezalezny-z-poparciem-ras

-
2011/08/08 14:55:55
@warszawski_zgred
Wg mnie to nie o tego klasyka chodziło ;)
-
2011/08/08 14:59:26
@Obibok
To tylko świadczy do jakiego poziomu zidiocenia doszło społeczeństwo.
Ale nie można obok przechodzić obojętnie.

Dopóki piłka w grze.
To tez klasyk.
-
2011/08/08 15:01:32
Ne zapominajmy o siewie i żniwach.

www.naszdziennik.pl/index.php

Raport Jerzego Millera zawiera sprzeczne dane dotyczące wysokości radiowej samolotu Tu-154M, który rozbił się na Siewiernym. Chodzi o położenie maszyny w momencie zderzenia z brzozą, które miało spowodować utratę części lewego skrzydła. Tabela nr 1 załącznika 4 do polskiego raportu "Geometria zderzenia samolotu" wskazuje, że maszyna była przy drzewie na wysokości 6,2 metra. Tabela nr 2 określa z kolei tę samą wartość na 5,1 metra. Ale na tym nie koniec. Wysokość pasa startowego i przewyższenia terenu są inne niż ustalenia Rosjan. I trzecia bardzo ważna rzecz: w polskim raporcie wysokość z radiowysokościomierza odczytuje nawigator, podczas gdy takie urządzenie - wynika to z lektury samego raportu - mieli na pulpitach wyłącznie piloci.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110808&typ=po&id=po03.txt

A swoją drogą, to dlaczego wypuszczone podwozie nie rozpieprzyło tych ruskich bud, budek i stojących drzwi i ogrodzeń na ruskie słowo "honoru"?
-
2011/08/08 15:05:32
@ prawdziwy.starypiernik

"Wg mnie to nie o tego klasyka chodziło ;)"


Nie, proszę chociaż Ty nie powielaj błędnego przeświadczenia że autorem tej zbitki słownej jest Kurski. To nie jest prawdą!
Jako pierwszy tego zwrotu użył właśnie Lis w rozmowie z Kurskim.
Rozgłos w/w zwrot zyskał dopiero potem, fakt powiedziany przez Kurskiego, ale tenże popełnił swoisty drobny "plagiacik"
Sam Kurski kiedyś przy jakiejś okazji starał się z tego wytłumaczyć, ale że merdia są jakie są to i do niego przylgneło.


--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24


-
2011/08/08 15:06:46
Czyżby Allach wysłuchał modłów i ukarał nocnych zabójców w Pakistanie?

Trzydzieści osiem osób, w tym 31 członków amerykańskich sił specjalnych i 7 żołnierzy afgańskich, zginęło w katastrofie śmigłowca w prowincji Majdan Wardak w Afganistanie. Wśród ofiar są komandosi elitarnej Navy Seals, czyli tej samej jednostki, która zabiła Osamę Bin Ladena.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110808&typ=sw&id=sw03.txt

Amerykanie walczą o swój prestiż pod nosem Rosji, który jak widać nie przynosi im chwały.
Tylko dlaczego za ich cynizm i obłudę cierpią Afgańczycy?

-
2011/08/08 15:07:51
@Obibok
W komentarzu o którym pisałem 2011/08/08 13:23:45 poseł PO Naumann powiedział coś w tym stylu "cztery lata pracy komisji Czumy i żadnych wyników ...".
Jeśli założenia na starcie nie znalazły potwierdzenia, to jest brak wyników?
Ciekawe rozumowanie. Tylko PO tak potrafi.
Znowu klasyk:
Miała być demokracja, a tu każdy mówi co chce. ;0)))))
-
2011/08/08 15:09:37
@warszawski_zgred
Dobrze.
Aj tam, aj tam ;)
-
2011/08/08 15:11:01
Rzekomy spisek komandorów, absurdalne zarzuty szpiegostwa, bestialskie śledztwo, zbrodnia sądowa i strzał w tył głowy - to wszystko stało się udziałem Pańskiego ojca.
- Mój Ojciec, obrońca Helu w 1939 r., dowódca Floty, został terrorystycznie uwięziony i bestialsko umęczony, a następnie zamordowany w grudniu 1952 r. przez komunistyczny reżim. Zamordowano go sowiecką metodą - strzałem w tył głowy, i prawdopodobnie pogrzebano tuż po rozstrzelanych parę dni wcześniej (również po procesie "odpryskowym") podpułkownikach: Marianie Orliku i Aleksandrze Kicie.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110808&typ=po&id=po13.txt

Czy oby nie dojdzie do podobnego ponownego procesu obrońców Helu (bo po co bronili Helu w 1939 roku skoro wynik był już znany wcześniej) jak Powstańców Warszawy?

-
2011/08/08 15:17:03
Czy Siemoniak liże loda od Tuska czy Tuskowi?


Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego?
- Zarówno w wymiarze organizacyjnym, jak i kadrowym to decyzja zaskakująca i mam wrażenie, że nieprzemyślana. Jestem tym zaskoczony podobnie jak większość Polaków czy żołnierzy, a może przede wszystkim żołnierzy. 36. specpułk był bowiem jednym z najlepszych pułków w Polsce. Z pewnością pewne udoskonalenia przydałyby się, podobnie jak we wszystkich tego typu organizacjach, ale likwidacja tego pułku jest działaniem niepotrzebnym, na wyrost, które nosi znamiona polityczne ze strony zarówno rządu, jak i nowego ministra obrony Tomasza Siemoniaka.

Dodajmy, szefa MON, który nigdy wcześniej nawet nie otarł się o wojsko.
- Podejrzewam, że minister Siemoniak nie ma w ogóle pojęcia o wojsku, a tak jak szef każdej instytucji powinien mieć przynajmniej ogólne wyobrażenie na temat funkcjonowania i elementarnej specyfiki instytucji, którą ma kierować. Pan minister niestety nie ma. Moim zdaniem, problem jest jednak jeszcze szerszy. Szef MON powinien zajmować się nie tylko Siłami Zbrojnymi, ale obroną narodową i systemem obronnym, natomiast podejrzewam, że pan Siemoniak nie ma o tym zielonego pojęcia.

Kto w takim razie podjął decyzję o rozformowaniu specpułku?
- Nie ma wątpliwości, że premier Tusk. Natomiast minister Siemoniak został wyznaczony do wykonania tego jednego, typowo politycznego zadania, które polega na tym, żeby zdjąć z rządu i samego Donalda Tuska odpowiedzialność za katastrofę smoleńską i obarczyć tą odpowiedzialnością Wojsko Polskie. Oczywiście odbywa się to pod płaszczykiem pewnych zmian i w tym kontekście jest to typowe użycie wojska do rozgrywek politycznych. Należy jednak pamiętać, że jest to sprzeczne z art. 26 Konstytucji RP, który mówi jednoznacznie o apolityczności wojska.

Szef sztabu - reakcja albo dymisja

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110808&typ=po&id=po19.txt


Obstawiam: - RUKI PA SZWAM! I SMIRNO!-
2011/08/08 15:21:18
@Obibok
Jest jeszcze coś lepszego. Na jednym ze zdjęć publikowanych dość dawno pokazywano plastikowe worki ze śmieciami poukładane równo i nie ruszone z miejsca. Wszystko w strefie domniemanego przelotu Tu-154M nr 101.
Dla porównania pokazywano co robi podmuch gazów wylotowych Tu-154M przelatującego na tak niskim pułapie.

Bujać to my :o)
-
2011/08/08 15:26:07
Brak koncepcji rozwoju armii na pewno nie służy bezpieczeństwu państwa. Polko podkreśla, że osobą, która autentycznie interesowała się wojskiem, był prezydent Lech Kaczyński. - Kiedy przemawiał na rocznej odprawie szkoleniowej, widać było, że zna się na rzeczy i doskonale się w tematyce wojskowej porusza. Odczułem to także podczas indywidualnych spotkań z prezydentem, do których trzeba się było dobrze przygotować. Takich ludzi nam brakuje, niestety - wspomina były dowódca GROM. Jego zdaniem, dzisiaj w polskiej armii przeważa myślenie, które cechowało epokę PRL. - To tak, jakbyśmy zrobili w tył zwrot i zmierzali w kierunku armii, w której obowiązywał zakaz myślenia, a kto się wyłamie, wylatuje - ocenia gen. Polko. Błędem jest redukcja armii, wpływająca na zdolność jednostek, którym potrzeba specjalistów, a bez nich nie ma mowy o postępie. Redukuje się jednostki, a nie rusza się zbędnych sztabów. - Potworzyły się księstwa i mnóstwo garnizonów, których nikt nie ma odwagi likwidować - uważa gen. Polko. W jego ocenie, ograniczenie armii do 100 tysięcy żołnierzy bez pomysłu na zagospodarowanie tych sił nie było właściwą koncepcją. - To, co mamy obecnie, nie wygląda dobrze. Potrzeba kogoś silnego, z konkretną wizją odbudowania armii i podbudowania podupadającego morale w wojsku. Żołnierze widzą, co się dzieje, wiedzą, że kompetencje czy odwaga nie decydują o awansie, a jedynie ślepe podporządkowanie się politycznym trendom. Mamy do czynienia ze stukaniem obcasami, które powoduje zamykanie się szarych komórek. Tymczasem w Polsce nie brakuje inteligentnych żołnierzy - ocenia Polko.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110808&typ=po&id=po07.txt

Jeszcze nie tak dawno śpiewało się piosenki ... do woja marsz do woja czy też ... do woja by się szło, a teraz przyszło na zaśpiewanie ostatniej zwrotki -- won z woja won :(

-
2011/08/08 15:26:17
@Obibok
Nie wiem dlaczego ktoś nazwał go w sieci "siemoniek" ;)
-
2011/08/08 15:27:45
@Starypiernik

Tam nawet balony napełnione helem nie chciały latać, a walały się po tych ruskich wychodkach i budach ;)


-
2011/08/08 15:29:05
Się wie bo UN jest chyba jest Sie z Moniek?

-
2011/08/08 15:33:59
@Obibok
Pozwolę sobie przywołać jeszcze raz mój wczorajszy wpis 2011/08/07 23:19:37
Mieć rację to jeszcze nie wszystko. Błąd popełniony raz, później się tylko mnoży.

Kiedyś wojsko położyło uszy po sobie i teraz ma. Tak naprawdę odnosi się to do kadry dowódczej. Oni mieli czego pilnować. Czy upilnowali?

-
2011/08/08 15:38:59
W formie komentarza na wynik wyborów z Wałbrzychu.

Ci, którzy opisują życie w UE, wspominają czasami o wzmożonej korupcji gospodarczej i materialnej, nie poruszają zaś niemal w ogóle tematu korupcji jeszcze groźniejszej, a mianowicie umysłowej, społecznej i moralnej. Tymczasem ta druga coraz bardziej niszczy życie zbiorowe

"Władzę swą dają bestii" (Ap 17, 13)

W życiu państwowym zdarzało się od tysięcy lat, że władca albo przeciwstawiał się władzy Bożej, albo zwalczał władzę sakralną, albo nawet siebie deifik0wał, stawiając się na miejscu Boga. I tak bywa do dziś, kiedy np. rządzący znoszą przykazanie: "Nie zabijaj", choć obecnie bardziej się kamuflują, głosząc, że taką władzę daje im lud dem0kratycznie. Niemniej aktualnie ludzie o wielkiej władzy raczej uważają swoich podwładnych za ludzi niższego rzędu lub wręcz za idiotów, w najlepszym razie za swoją własność. Jest to efekt niedojrzałej osobowości władcy albo też wprost ducha przestępczego.

Walka przestępczych władców z władzą Boga wystąpiła w potwornej postaci w rewolucji b0lszewickiej, która uderzyła przede wszystkim w religię, w Cerkiew i w legalny p0rządek władzy.

Na ołtarzu czerwony car

Bolszewicy czynili to - podobnie jak dziś liberałowie - w imię dem0nicznego zakłamania, a mianowicie, że usuwanie religii z życia państwowego i publicznego przyczynia się do jej odrodzenia i unowocześnienia. Istotnie, niektórzy popi, ulegający później bolszewizmowi, zaczęli głosić, że "otwierają Cerkiew na współczesny świat". Ale pod tym "wzniosłym" hasłem po latach zamordowano w Rosji ok. 300 biskupów "tradycyjnych" i tysiące "zacofanych" popów, a także przejęto lub zburzono ok. 50 tys. świątyń, bo były symbolami ucisku ludu, zniewolenia i epoki już na zawsze minionej.


www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110808&typ=my&id=my03.txt


No i jak ma się do tego ten wystawiony prawosławny krzyż na grobie bolszewików w Ossowi, co?


KUŹWA MAĆ - CENZURA JĄKAŁY!

-
2011/08/08 16:01:15
Rządząca w Częstochowie lewica nakręca spiralę prymitywnych, ale groźnych w swym absurdzie żądań pod adresem Kościoła i Ojców Paulinów - stróżów jasnogórskiego sanktuarium.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110808&typ=wi&id=wi03.txt

A czy to, że w katolickim kraju, no bo większość deklaruje się nimi być to jest normalne by dawać władzę czerwonej zarazie?
To jest taka sama sytuacja, a właściwie bardzo podobna do Wałbrzycha, w którym też ci co siebie deklarują po stronie prawych i uczciwych ludzi oddają władzę szemranym jegomościom.
Będąc ostatnio w Częstochowie 21-22.06.2011 r. zwróciłem uwagę na brak sklepów spożywczych w głównym ciągu komunikacyjnym.
Zwróciłem na to uwagę, bo nie lubię stołować się w nieznanych mi restauracjach i chciałem kupić gotowe produkty spożywcze do bezpośredniej konsumpcji w tym napoje.
Problem był dość duży i bardzo odległy od wzgórza - Jasnej Góry.
Polecam za to tanią i bardzo schludną noclegownię dla pielgrzymów za jedyne 24 złoty od osoby w obejściu klasztornym i niedaleko jadłodajni pielgrzyma, w której ceny są też przystępne dla każdego.
Nie polecam natomiast restauracji "egipskiej" na deptaku, grozi niestrawnością ;)

Banki, banki, banki, ubezpieczyciele,kancelarie adwokackie i notarialne i szybka bardzo niezdrowa gastronomia dla lemingów, która zapewnia im całkowity komfort bytowania.
;)


-
2011/08/08 16:06:34
Aresztowana w piątek przez sąd była premier Ukrainy Julia Tymoszenko oświadczyła za pośrednictwem swojego adwokata, że działania sądu wobec niej są realizacją planu prezydenta Wiktora Janukowycza, który dąży do zniszczenia politycznych oponentów. Tymoszenko jest przekonana, że władze są gotowe na wszystko, nawet na fizyczną likwidację przeciwników. Dlatego lider opozycji zapewniła, że nie ma zamiaru odbierać sobie życia. Sugeruje, iż rządzący mogą planować jej zabójstwo, które zostałoby przeprowadzone tak, aby wyglądało na samobójstwo. To aresztowanie zmobilizowało do działań opozycję.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110808&typ=sw&id=sw07.txt


Niezłe przebudzenie i ostra spostrzegawczość powróciła ni stąd ni zowąd, a wydawało się, że tego nie widziała jak sama była premierem Ukrainy.
Ach te bardzo nieobyczajne przebudzenia w opozycji.-
2011/08/08 16:10:18
W polityce jest tak jak w boksie.
Chcesz bić innych to i dostać w mordę też możesz i to czasem dużo mocniej.
Że też tego niektórzy nie pojmują.
Zapewne po tym laniu już będzie pamiętała o tej prostej obowiązującej od tysiącleci zasadzie.
Nauka nie pójdzie więc w las o ile nie zakopią gdzieś w bezimiennym dole.

-
2011/08/08 16:13:45
@Obibok
Pamiętaj, że to recydywa. Ona już miesiąc spędziła wcześniej w tym przybytku za nieco inne nadużycia.
Co do zasady uwagi słuszne.
-
2011/08/08 16:14:03
Sędziowie we własnej sprawie?

Skąd my to wiemy?

Ano np. z komisji hazardowej, Millera i z tego ostatniego orzeczenia sędziów z PO:

PiS chce, aby PKW zbadała, czy PO naruszyła przepisy wyborcze. Opozycja ma wątpliwości, czy PO mogła zorganizować piątkową konferencję "Polska w budowie". Nasze działania są zgodne z prawem - odpowiadają politycy Platformy.

niezalezna.pl/14344-platforma-ponad-prawem

-
2011/08/08 16:20:11
Wqurwia mnie też ciągle PiS!
Ciągle mają wątpliwości, ciągle nie wiedzą, a ja się qrwa ich pytam:

Czy wy nie macie wśród siebie takich jak choćby ja obiboków, którzy wiedzą bez pytania, że ta konferencja złamała prawo wyborcze i cisze wyborczą.
Czy tak trudno jest WAM to wydukać i ni właśnie i zauważyć?
Czy ciągle jak dzieci musicie o wszystko pytać by potwierdzić wasze ciągłe przypuszczenia?

WQRWA dostaję jak takie pieprzenie czytam!

:(((-
2011/08/08 16:26:23
Wszystko jest POd najlepszą kontrolą najlepszego ministra od cudzej kasy.

Tylko się pytam, dlaczego moja złotówka znów dziś straciła do wszystkich głównych walut?

www.money.pl/pieniadze/forex/

-
2011/08/08 16:37:21
POlszewickie WIGi po rannych zabiegach spekulantów zwyżkowały by po południu pikować na z góry upatrzone pozycje.
Zielona wyspa z zielonej rzęsy ciągle jakoś pływa na tym POlszewickim
;)

-
2011/08/08 16:48:57
Jeszcze trochę, a Ma Tole POfrunie ze swoją bandą jak stado kiwi i tylko nie jest wiadome kto wskoczy na jego miejsce.Dla mnie to tylko koni żal, że muszą już tyle wieków ciągnąć tą pustą i ciężką POlszewicką furmankę.
- Widocznie upodobały sobie ten czerwony bolszewicki zaprzęg "Syzyfa".


-
2011/08/08 17:06:32
Czy ktokolwiek spotkał się by pazerność właścicielska mogła zabić kurę znoszącą co niedzielę złote jajka z czystego kruszcu już od 20 z górą lat?
Jest taka firma, której nie są mi obce jej finanse od 20 lat.
Jednoosobowy właściciel właśnie jest na etapie jej dorzynania i to bardzo tępym nożem niczym jego tępy umysł.
Pazerność ma to do siebie, że zawsze i we wszystkim szkodzi.
Stracę dobrego klienta, a ktoś inny wypełni lukę, którą on swoją pazernością utworzy "lada dzień".
Rynek nie znosi próżni, tak samo jak nie toleruje indolentów i impotentów gospodarczych.

Ponad milion miesięcznego obrotu w usługach nieprodukcyjnych będzie leżał wkrótce na ulicy, bo firma zaczęła się kurczyć i na wszystkim oszczędzać - nie w porę, bardzo nie w porę.


-
2011/08/08 17:17:54
A tymczasem pan Franek ucieka PO krótkim odpoczynku przed złotówką i kosztuje już 3,78 za listek papiera.

W reakcji na wydarzenia za oceanem szwajcarska waluta pobiła dziś po południu kolejny rekord. Za franka trzeba było zapłacić nawet 3,78 zł
Po słabym otwarciu giełd za oceanem inwestorzy w warszawie przyspieszyli wyprzedaż walorów. Godzinę po rozpoczęciu sesji w Nowym Jorku WIG 20 tracił już ponad 3,5 proc. WIG był na 4,3 proc. minusie, mWIG40 ponad -5,3 proc., a sWIG90 zniżkował aż 6,3 proc.

Na reakcję na Franku nie trzeba było długo czekać. Po 16. helwecka waluta gwałtownie wspięła się na swój kolejny historyczny szczyt osiągając poziom 3,7826 zł.

- Polskiej walucie nie udało się utrzymać porannej tendencji wzrostowej. Kurs franka powrócił w historycznie wysokie rejony i po godzinie 16:30 ustanowił nowy rekord na poziomie 3,7826 - pisze Przemysław Gerschmann w komunikacie TMS Brokers.
(tu w artykule jest błąd arytmetyczny więc nie cytuję)
Kurs złotego względem euro, franka i dolara znajduje się w okolicach ważnych poziomów będących lokalnymi lub historycznymi maksimami. Ich przekroczenie będzie dowodzić dalszemu osłabieniu się polskiej waluty, a wysoka zmienność może wywołać, zapowiadaną przez Marka Belkę przed tygodniem, interwencję mającą na celu zwiększenie płynności.

www.rp.pl/artykul/699010-Frank-po-3-78-zl.html


No i oby do "demokratycznych wyborów" z "uczciwymi" liczmanami kart do "głosowania" i oby POnownie nie wylądowały w jakimś bagażniku lub na jakimś wysypisku - nie wykluczałbym też z tego cmentarzy.-
2011/08/08 17:20:48
Czas na kolejny cud TUSKA!

Wszystkie waluty PO 4 zł., a wszystko POzostałe po 6 zł. bo PO 5 zł. już było i jest.
Czas na zmiany!

-
2011/08/08 17:23:31
Inna ciekawka z dzisiejszego dnia. Taka z cyklu obok nas.
Otóż w Polsce jest w tej chwili ponad 13 tysięcy aptek. Prze wejściem nowelizacji ustawy było ich 3,5 tysiąca. Aptekę może mieć ten co ma kasę, a niekoniecznie kwalifikacje zawodowe. Jest to jeden z najbardziej dochodowych biznesów w Polsce. Nagle właściciele aptek szukają na gwałt jelenia. W jakim celu? Otóż ustawa nakłada na apteki obowiązek dyżurów świątecznych /czyli w dni ustawowo wolne od pracy/. Aptekarze płaczą, że muszą do tego dopłacać. Oczekują, że będą z tego tytułu dofinansowani przez samorządy. Pytam się, niby dlaczego? Jeśli interes jest niedochodowy, to się go zwija.
U mnie na osiedlu są dwie apteki. Trzecia w odległości około kilometra i kilka w sąsiednim mieście /około 2 km/. To ma sens? i do tego mamy dopłacać?
Od takich idiotyzmów aż się roi.

-
2011/08/08 17:28:39
@Obibok
Jeśli teraz NBP zainterweniuje na rynku, to będzie dowód sabotażu względem Polski. Rezerwy NBP są za małe na obronę prze atakiem spekulacyjnym. A jak się wyzbędziemy rezerw, to możemy ogłaszać upadłość bez pytania się o czyjąkolwiek zgodę.

To tyle w temacie maci.

-
2011/08/08 17:29:48
Badanie zwłok AL nie wykazało udziału osób trzecich.
a miało wykazać?
:(((
 
1 , 2