pozytywka@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
Tłumacz opóźnia raport Millera :)
Onet: Są kłopoty z tłumaczeniem raportu komisji szefa MSWiA Jerzego Millera ws. katastrofy smoleńskiej. - Mała szansa, by został ujawniony w przyszłym tygodniu – ustaliła "Gazeta Wyborcza" w źródłach rządowych. Jak wyjaśnia inny informator gazety, lingwiści mają kłopot ze słownictwem technicznym. W przełożonej już części są błędy wynikające z nieznajomości techniki lotniczej. - Na przykład jest problem, jak przetłumaczyć termin ILS na rosyjski i czy w ogóle go tłumaczyć? - relacjonuje rozmówca dziennika.

Nie rozumiem co prawda dlaczego polski rząd z ujawnieniem polskiej opinii publicznej polskiego raportu z katastrofy polskiego samolotu musi czekać na przełożenie go na język rosyjski, ale nawet gdyby było to z jakiegoś powodu uzasadnione, to i tak ta informacja "ze źródeł rządowych" jest po prostu śmieszna i wygląda na wielką ściemę.

W googlach bez problemu można znaleźć raport MAK po rosyjsku, a w nim na pierwszych kilkunastu stronach tłumaczenia wszystkich użytych terminów, w tym tego podobno strasznie problematycznego ILS. Uprzejmie informuję więc tłumaczy za grube pieniądze tłumaczących raport Millera i skarżących się, że nie wiedzą co zrobić z ILS, że sam MAK w rosyjskiej wersji raportu zostawia skrót ILS, tłumacząc go w słowniczku jako "instrumentalnaja sistiema zachoda za pasadku" (sorry, nie chce mi się szukać cyrylicy). 

Tłumacz, który się tłumaczy zleceniodawcy nieznajomością terminów specjalistycznych, a nie pofatygował się nawet zajrzeć do łatwo dostępnego oficjalnego dokumentu dotyczącego sprawy, którą się zajmuje, jest tak nieprofesionalny, że aż mi się nie chce wierzyć, że to naprawdę tłumacz się tak usprawiedliwia. Dzisiejszego newsa traktuję więc raczej jako ściemę autorstwa samej władzy, która ma kolejny - po rzekomej konieczności przetłumaczenia go na dwa obce języki przed upublicznieniem po polsku - pretekst do odwlekania pokazania raportu. Zwalanie opóźnienia na tłumacza, gdy rozwiązanie jest na wyciągniecie myszki, ośmiesza rząd - bo to on jest przecież autorem przecieku do mediów.

Raport MAK po rosyjsku i angielsku
piątek, 08 lipca 2011, kataryna.kataryna

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka :)

    Zmieniłam adres bloga, zapraszam na www.kataryna.net  

  • 12+

    Od niezrealizowanych obietnic wyborczych gorsze są chyba tylko obietnice realizowane „choćby nie wiem co”. Mam tę dziwną przypadłość, że lubię sobie

  • Rankingi bez Granic

    Reporterzy bez Granic:   UE martwi się rosnącym w Polsce autorytaryzmem, od kiedy rząd pod wodzą konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości objął władzę w lis

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Refleksja na temat Raportu Milera z Przemyślenia z drogi...
Na Salonie24  publikacja poniższego wpisu i jego umieszczenie na stronie głównej wywołała sporą dyskusję i ciekawe reakcje. Adoptowałem więc go na blox. Co Wy sądzicie w tym temacie ? ... »
Wysłany 2011/07/18 09:55:47
Komentarze
2011/07/15 12:30:48
@Maurycy

Gazu akurat w POlszweii jest dość, bo właśnie wybiło kolejne szambo PO starym spleśniałym GWnie z ma Tolego urobku.

CUDA CUDA OGŁASZAJĄ!

Lemingi i tak wiedzą swoje, że to właśnie oni muszą ratować sowiecki GAZPROM i Rosję ze względu na coraz tańszy GAZ w USA, UE, i całej Azji.
Oni nie chcą wydobywać gaz z łupków, bo mają gaz dla głupków.Pozdrawiam Kataryniarzy-
maurycy53
2011/07/15 13:02:28
Bezcenna przyjaźń z Rosją

"Jak dowiedziała się Rz", polsko-rosyjskie rozmowy o obniżce cen gazu, który kupuje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, nie przynoszą rezultatu. Mimo kilku spotkań przedstawicieli polskiej firmy i rosyjskiego Gazpromu szans na porozumienie nie widać. Mamy wrażenie, że strona rosyjska usztywniła stanowisko mówi nam osoba związana z negocjacjami.

Jej zdaniem sprawa może trafić do międzynarodowego arbitrażu i to najbardziej prawdopodobny scenariusz, jeśli do końca września, czyli czasu wyznaczonego na rozmowy, nie będzie uzgodnień. W październiku zatem polska spółka może przygotować wniosek do Stockholm Chamber of Commerce.

Byłby to naturalny krok, bo arbitraż oznaczać będzie, że PGNiG szuka wsparcia w negocjacjach, zwłaszcza że ma argumenty, by domagać się obniżki mówi nasz rozmówca.

PGNiG nie ujawnia strategii negocjacyjnej i nie komentuje przebiegu rozmów z Rosjanami. Wiadomo tylko, że nie chodzi o całkowitą zmianę sposobu obliczania cen, które teraz są powiązane z notowaniami ropy. A ponieważ baryłka gatunku Brent jest droga i od kilku miesięcy cena utrzymuje się powyżej 115 dol., gaz rosyjski jest wyjątkowo drogi. Szefowie Gazpromu twierdzą, że w tym roku będą sprzedawać surowiec do Europy po średniej cenie 400 dol. za 1000 m sześc., czyli o ponad 90 dol. drożej niż w 2010 r.

Na początku roku rosyjskie media ujawniły, że Polska należy do krajów, które mają najwyższe stawki w Europie za rosyjski gaz wyższe niż Francja czy Niemcy.

PGNiG w tym roku może kupić od Rosjan nawet 9 mld m sześc. gazu. Zatem kilkuprocentowy rabat miałby istotne znaczenie dla spółki. Bo przy obecnych cenach gazu oznaczałby obniżenie wydatków na import o kilkaset milionów dolarów w skali roku.

Brak porozumienia z Gazpromem na pewno znów pogorszy wyniki PGNiG ze sprzedaży gazu, ale spółka jednocześnie zyska argument do rozmów z Urzędem Regulacji Energetyki o podwyżce dla odbiorców mówi jeden z analityków rynku. Pod koniec roku może złożyć wniosek.

Według ekspertów rynku gazowego brak porozumienia z Gazpromem nie będzie niespodzianką. Rosjanie nie mają bowiem powodów do obniżki, a sprawa w arbitrażu potrwa wiele miesięcy."
www.rp.pl/artykul/688001-PGNiG-pojdzie-do-arbitrazu-z-Gazpromem.html

ps. POtwornie zachciało się Donaldu przyjaźni z Moskalem na grobach katyńskich i smoleńskich, to nie dziwmy się, że Moskal "nie ma powodów do obniżki". Chcącemu nie dzieje się krzywda - zauważyli to już starożytni rzymianie!
-
maurycy53
2011/07/15 13:30:00
Ruski gaz, rusko szwabski prund dla naiwnych w protektoracie

"Niemiecki koncern energetyczny RWE i rosyjski Gazprom podpisały w czwartek w Rzymie memorandum w sprawie strategicznego partnerstwa w dziedzinie produkcji energii elektrycznej w Europie - poinformował RWE w komunikacie.
Podpisy pod memorandum złożyli prezesi Gazpromu i RWE, Aleksiej Miller i Juergen Grossmann. Oba koncerny zapowiadają w komunikacie negocjacje nad połączeniem w spółkę joint venture istniejących oraz planowanych elektrowni węglowych i gazowych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i krajach Beneluksu.

Rosyjski koncern nie ukrywa, że wiąże duże nadzieje z planowaną przez Niemcy rezygnacją z energii jądrowej do końca 2022 roku oraz zapowiadaną budową nowych elektrowni węglowych i gazowych. "W związku z niedawną decyzją niemieckiego rządu dotyczącą odejścia od energii jądrowej, dostrzegamy duże szanse na budowę nowych nowoczesnych elektrowni gazowych w Niemczech - oświadczył Miller. - Podpisane memorandum daje RWE prawo do wyłącznych rozmów przez okres trzech miesięcy na temat realizacji projektów energetycznych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i krajach Beneluksu".

Z kolei Grossmann podkreślił, że realizacja memorandum może zagwarantować RWE pewne i konkurencyjne zaopatrzenie w gaz oraz stanowić podstawę dla partnerstwa w eksploatacji elektrowni węglowych i gazowych poza Niemcami.

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" napisał w najnowszym wydaniu, że w związku z odejściem Niemiec od energii atomowej prezes RWE planuje przebudowę koncernu, rozważając również oddanie rosyjskiemu Gazpromowi strategicznych udziałów. Gazprom już kilka miesięcy temu zasygnalizował, że jest zainteresowany rozszerzeniem zaangażowania w Niemczech, także w zakresie eksploatacji i budowy elektrowni gazowych.
gazownictwo.wnp.pl/rwe-i-gazprom-zawieraja-strategiczne-partnerstwo,145699_1_0_0.html

ps. pozostaje tylko doza niepewności czy szwab zmusi Donaldu do rezygnacji z planu budowy elektrowni atomowych na rzecz lepszych perspektyw dla gazpromu, czy francuz wciśnie jednak swój złom atomowy?
Jeżeli miałbym prognozować wynik meczu szwabsko żabiego, to zauważmy, iż Merkel właśnie skonsumowała coś na spółkę z Bronkiem i Donaldkiem.
Oni skonsumowali, a nam stanie ość w gardle i w portfelu?-
maurycy53
2011/07/15 13:35:10
ps, spacerując nie zapominajcie, że ruski gaz transferujemy do szwabii prawie za darmo - przyjaźń zachodnia jest równie bezcenna jak wschodnia
-
2011/07/15 13:40:10
Jakie "dobre" panisko z tego Kaczyńskiego, takie ludzkie - każe dawać dużo i hojnie poszkodowanym :-). Łatwo dzielić, to co nie swoje ani się tym nawet nie zarządza (a bajki jak to on dawał włożyć można do książek, kto wtedy był poszkodowany ten wie, no, ale tu można trochę politycznie ugrać, nawet udając, że się nie wie jakie działania podjęto). Tylko kto mu uwierzy po tych jego kłamstwach?:-). A uwierzyłby gdyby prezes ruszył swój tyłek, zmniejszył ilość asastentów i ochroniarzy (zaczyna przypominać schyłkowego Breżniewa, wożonego jak kukłę), wziął tańszy samochód, a nie limuzynę i dał zaoszczędzoną kasę jednej rodzinie na dach... co, to za trudne? łatwo stanąć w świetle kamer i ze zbolałą miną grać na uczcuciach i nieszczęściu... chociaż,,, faktycznie, w tym to ma już wprawę.....
najprostsze to wsiąść w wygodny samochód i wozić się.... od domu, na Nowogrodzką i do Sejmu... co za panisko łaskawe:-)
-
2011/07/15 13:50:35
======================================================

Przypomnijmy chojnego Jarosława Katyńskiego:

pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_budowlana_na_%C5%9Al%C4%85sku_(2006)

"Na Koncie specjalnym wojewody znalazło się w sumie 3 mln złotych pochodzących z budżetu państwa."

"W pierwszej kolejności mają być dokonane wypłaty dla członków rodzin ofiar katastrofy, po 1 tys. złotych na osobę - razem ponad 360 tysięcy złotych. Premier zapowiedział, że w razie potrzeby rząd przeznaczy więcej pieniędzy. 22 lutego 2006 Kancelaria Premiera RP poinformowała, że zostały przyznane pierwsze renty specjalne. Podczas dyskusji w Sejmie w dniu 24 maja 2006 przedstawiciele rządu poinformowali o przyznaniu 44 rent specjalnych (wynoszą one około 450 PLN netto) wypłacanych do 25 roku życia. Łączna udzielona dotychczas pomoc wynosi 1,4 mln PLN i znacznie odbiega od kwoty 3 mln PLN deklarowanych publicznie przez polityków na miejscu katastrofy."
-
2011/07/15 13:56:50
Ciekawe ile na pomoc wysupła Piss i katolickie Radio Ma ry ja?
-
maurycy53
2011/07/15 14:00:38
ale, ale to dopiero hucpa - porzucając zasady, wyrwać parę złotych z cudzej kieszeni, żeby lepiej zarobili kolesie z międzynardowowej mafii wokół piłkarskiej...

"Z jednej strony zaostrzenie kar za wdzieranie się na teren obiektu sportowego i uniemożliwiające identyfikację osoby zasłanianie twarzy na trybunach, a z drugiej - zezwolenie na sprzedaż alkoholu podczas imprez sportowych zakłada rządowa nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Nad nowelizacją pracuje Sejm".
www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110715&typ=po&id=po23.txt
-
2011/07/15 14:13:42
Nie dziwi mnie uzasadniona obawa pissu o stan ich stadionowych sympatyków po dodatkowym zasileniu nieskoalkoholowym piwem.

Jak widać Po stawia na bardziej kulturalny kibicowski elektorat, który po piwie nie dostaja "patriotycznego" nastroju :)
-
maurycy53
2011/07/15 14:21:37
Dojenie kibiców okazuje się dla POtworów sprawą pilniejszą nawet od gmerania w związkach partnerskich. Koleś z mafii około piłkarskiej bardzo niecierpliwy jest, a koza w związku partnerskim ze swoją panią/panem poczeka dłużej na dojenie bez słowa protestu:(
-
2011/07/15 14:51:56
Mnie cieszy wizja poszukującego poparcia przebranego za kibola prezesa. Sam chyba nie zdaje sobie sprawy z tego ilu jest w Gdyni wrogów PiSu i prezesa przebranego na kibole Legii.
-
2011/07/15 14:53:23

Jak Bóg da, zobaczymy i prezesa w czarnej koszuli kibica policyjnej Polonii, ramię w ramię z weteranami służb mundurowych.-
2011/07/15 14:53:53

"Wiecie koledzy, ja też byłem kiedyś chuliganem.""

-
2011/07/15 14:55:07

Stadion ma zawsze dwie trybuny, po którejkolwiek prezes nie siądzie - druga go wybuczy.


-
2011/07/15 14:56:03

Ale to wiedza obca komuś, którego znajomość sportu jest na etapie decyzji o udawaniu kibola.

-
2011/07/15 14:59:20

Lepiej poradziłby sobie udając łosia dla przychylności leśników albo jarząba dla przychylności drwali.


-
maurycy53
2011/07/15 15:43:17
o, kupa sernika się rozmazała po ekranie i wygląda jak zwykłe GWno
-
2011/07/15 15:44:42
Ciekawe kto zainspirował korespondentowi ten artykuł w Warszawie
www.rp.pl/artykul/688154--Sueddeutsche-Zeitung---Ojciec-Rydzyk-powraca-.html
Wątpię, żeby sam wymyślił sobie ten temat :(((((

-
2011/07/15 15:45:59
Chyba umknęło naszej uwadze.
piotrbein.wordpress.com/2011/06/19/co-sie-naprawde-dzieje-na-polskich-blogach/
Warte przeczytania.
-
maurycy53
2011/07/15 15:50:12
@Starypiernik - witaj.

Polecam do obiadu trochę republikańskich czytanek (za " Rzeczy Wspólne")

"W obecnej sytuacji Polski konserwacja oznacza degradację. Polityka restauracji, prowadzona przez rząd Tuska, jest jednocześnie racjonalna z punktu widzenia dominujących grup interesu i irracjonalna z perspektywy dobra wspólnego. Odsłania więc silną wewnętrzną sprzeczność III RP i zapowiada jej upadek.

Kiedy po dwóch latach politycznej szamotaniny w 2007 roku PiS odszedł od władzy, wielu architektów i zwolenników projektu IV Rzeczpospolitej nie straciło jeszcze nadziei. Wydawało się oczywiste, że nie ma prostego powrotu do przeszłości. Nie po ujawnieniu tych wszystkich afer, odsłaniających prywatę, korupcję i cynizm na szczytach władzy. Nie po tych wszystkich książkach, tekstach i seminariach, które zdiagnozowały niezdolność państwa do prowadzenia poważnej polityki. Rząd Donalda Tuska zdawał się być skazany na jakąś formę kontynuacji dzieła poprzedników i wielu dawnych orędowników IV RP sądziło nawet, że będzie w stanie zbudować ją sprawniej.
PO wybrała jednak drogę restauracji. Korzystając z olbrzymiej przewagi zasobów po stronie skonsolidowanego bojami z PiS-em frontu zwolenników status quo ante i postpolitycznego nastroju większości, skupiła się na normalizacji, polegającej na wygodnym rozgoszczeniu się u władzy i rezygnacji z jakichkolwiek ambitnych projektów. Jakby nigdy nie była partią IV RP, radykalnie krytyczną wobec gangsterskiego kapitalizmu i zdegradowanej polityki, tylko ekspozyturą okrągłostołowego establishmentu, bajającego o ostatnim dwudziestoleciu jako największym sukcesie w historii Polski.

Potrójne zepsucie
W efekcie obrania tej ścieżki państwo polskie ulega potrójnemu zepsuciu" cdn
-
maurycy53
2011/07/15 15:52:50
Z jednej strony, tonie w nierządności, potykając się o coraz drobniejsze przedsięwzięcia w rodzaju nowego rozkładu jazdy pociągów. Nieudolne próby odsunięcia scenariusza greckiego skutkują kreatywną księgowością na bezprecedensową skalę (w ciągu dekady rząd zamierza ukryć w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Krajowym Funduszu Drogowym i Banku Gospodarstwa Krajowego ponad 300 mld zł), pośpieszną prywatyzacją (np. groźba wrogiego przejęcia Grupy Lotos, a w konsekwencji także i PKN Orlen przez Kreml) i desperackimi cięciami w stylu bankrutującego przedsiębiorstwa.
Widzimy więc upadek jakości usług publicznych: znikają lokalne połączenia transportowe, placówki służby zdrowia, szkoły, komisariaty, co grozi zapaścią prowincji, a w dalszej perspektywie także zależnych od niej metropolii. Permisywno-neoliberalny kurs w oświacie zredukował licea do poziomu niskiej jakości ośrodków masowego przygotowania do matury. Uczelnie dostaną więc jeszcze słabszych studentów i będą wypuszczać jeszcze bardziej niekompetentnych absolwentów, w efekcie czego spadną poziom wiedzy i kultury, wydajność pracy, a wzrosną strukturalne bezrobocie i, być może, emigracja.
Za likwidacją poboru do wojska nie poszła profesjonalizacja, w efekcie czego mamy armię zdolną do obrony niecałych 4 proc. terytorium, a więc nadającą się wyłącznie do misji zagranicznych, z których jednak rząd sukcesywnie rezygnuje. Polityka zagraniczna sprowadza się do kolejnych ofensyw uśmiechu, czyli klienckich gestów, za którymi wbrew pozorom idą poważne skutki. Dobrowolnie rezygnujemy z zalążków podmiotowości, czego najwidoczniejszymi znakami są: rezygnacja z niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, oddanie Rosji śledztwa smoleńskiego i rządowa propozycja zmiany konstytucji, mająca ułatwić zrzekanie się kompetencji państwa w UE. Zatem plaga współczesnej Polski, którą Jerzy Hausner i Mirosława Marody nazwali instytucjonalizacją nieodpowiedzialności, pod rządami PO zbiera rekordowe żniwo.
-
2011/07/15 15:54:51
Wydobycie gazu łupkowego w Polsce staje się problemem nr 1 polityki UE. Ważniejszym niż obecny kryzys strefy euro.
Świadczy o tym tempo produkowania przepisów utrudniających jego wydobycie. Ważne jest tez kto za tym wszystkim stoi. Nie po to Niemcy do spółki z Gazpromem wywalają taką kasę na bałtycką rurę, żeby zyski poszły gdzie indziej.

blog.rp.pl/skwiecinski/2011/07/14/o-pakt-w-sprawie-lupkow/
-
2011/07/15 15:56:26
@Maurycy - witaj!
Podejrzewałem, że zostałeś uprowadzony przez nieznanych sprawców podczas któregoś ze swoich spacerów ;)
-
maurycy53
2011/07/15 15:57:00
Z drugiej strony, państwo się rozrasta. Liczba urzędników przekroczyła 500 tysięcy, a w tzw. sektorze publicznym pracuje więcej niż co czwarty zatrudniony w sumie ok. 4,5 miliona ludzi. Za coraz gorsze państwo płacimy coraz więcej już 52 proc. (!) naszych dochodów (Amerykanie 23,6 proc.). Jednocześnie, państwo coraz szerzej i głębiej ingeruje w życie Polaków. Jesteśmy na pierwszym miejscu w UE pod względem liczby wniosków o udostępnienie danych o abonentach (1,3 mln, wzrost o 300 tys. w zeszłym roku) składanych przez służby specjalne w firmach telekomunikacyjnych. Rząd coraz śmielej wkracza w sprawy dotychczas uznawane za domenę prywatności, jak rodzina czy orientacja seksualna.
Trzecia plaga to upadek debaty publicznej. Polska demokracja nigdy jeszcze nie była tak fasadowa jak obecnie. Postpolityczna teatralizacja skrywa realną politykę przed oczami obywateli skuteczniej niż kiedykolwiek żadna z istotnych decyzji leżących u podstaw powyższych zjawisk nie była poprzedzona poważną debatą. Wielomiliardowe afery nie są drążone ani przez największe media, skupione na rozliczaniu opozycji, ani przez prokuraturę, co tworzy klimat przyzwolenia dla zinstytucjonalizowanej korupcji i arogancji władzy. Ta ostatnia skutkuje coraz częstszym naruszaniem wolności obywatelskich od internetu po stadiony.
Obserwujemy więc dość zdumiewającą i katastrofalną w skutkach próbę powrotu do przeszłości. Co się za nią kryje?
Strażnicy status quo
Analizując naturę PO jako zwornika interesów, które legły u podstaw jej powstania w tym tej części służb specjalnych, która od początku transformacji w prawicy widziała gwarantkę swoich interesów Rafał Matyja doszedł do przekonującego wniosku, że podstawową funkcją partii Tuska jest stanie na straży układu sił, który decyduje o kształcie III RP. W chwili powstania co potwierdzały wielokrotnie słowa Tuska z początku poprzedniej dekady PO miała być przede wszystkim skutecznym przeciwnikiem SLD, zdolnym do odebrania mu głosów i pozbawienia bezwzględnej większości w Sejmie. Później jej tożsamość ewoluowała: po wybuchu sprawy Rywina SLD przestało być najgroźniejszym przeciwnikiem tej formacji. Najpierw stała się nim na krótko Samoobrona, a potem na długo Prawo i Sprawiedliwość.
Tak więc strategii PO nie wyznacza jak to ma miejsce w klasycznych modelach politologicznych interes partii, jej ideowa pozycja czy oczekiwania wyborców, ale właśnie funkcja tej partii, polegająca na paraliżowaniu polityki stanowiącej zagrożenie dla status quo (...) PO jest swego rodzaju sytuacyjnym konserwatyzmem Trzeciej Rzeczypospolitej, strzegącej istniejące status quo zarówno przed zagrożeniem oligarchicznym (ze strony SLD), jak i egalitarnym (ze strony PiS, LPR i Samoobrony).
Diagnoza Matyi wyjaśnia, dlaczego, mimo zebrania ogromnej władzy i potężnych sojuszników, Tusk skupił się na prostej restauracji. Jego rekordowe poparcie jest bowiem w obecnym układzie sił po prostu funkcją powstrzymywania przez niego systemowych zmian. Historia ostatniej dekady uczy, że ów układ jest wystarczająco silny, aby zablokować każdą znaczącą próbę naruszenia go.
Najpierw przekonał się o tym Leszek Miller, kiedy spróbował zwasalizować postsolidarnościową część porozumienia okrągłostołowego i zapewnić swojej formacji trwałą hegemonię. Z kolei w latach 2005-2007 własnej niemocy politycznej doświadczyli bracia Kaczyńscy, po przejściu do opozycji napiętnowani i poddani przemocy symbolicznej mającej uczynić z ich obozu wieczną opozycję. System wyraźnie nagradza strażników status quo, czego dowodem niezwykle stabilne poparcie dla Tuska, pomimo skrajnie nieudolnych rządów.
-
maurycy53
2011/07/15 16:00:42
Dwie transformacje
Coraz fatalniejsze skutki tego stanu rzeczy każą zadać pytanie o racjonalność systemu, który je wywołuje i wspiera. Jest to pytanie o naturę III Rzeczpospolitej.
Formalnie Polska jest republiką, której głównym celem jest transformacja polityczna z totalitaryzmu w demokrację liberalną, i gospodarcza z socjalizmu w kapitalizm. To jednak tylko Heglowski pozór. W istocie, jak zauważył Zdzisław Krasnodębski, mieliśmy dwie transformacje. Pod powierzchnią tej oficjalnej dokonała się druga ukryta, którą była lokalna modyfikacja i ukonkretnienie (interpretacja) nowych instytucji i reguł, by jak najlepiej służyły przetransformowanym elitom komunistycznym i dokooptowanym do nich segmentom dawnej elity opozycyjnej. W wymiarze politycznym chodziło z jednej strony o dostarczenie dawnej PZPR legitymacji do pełnoprawnego uczestnictwa w nowej rywalizacji, z drugiej zaś, o przyznanie postsolidarnościowej lewicy laickiej rządu dusz i statusu dysponenta prawomocności w zmienionych realiach. Stabilności układu sprzyjał sposób konstrukcji reguł gry gospodarczej z uwłaszczeniem nomenklatury jako ceną za bezkrwawy charakter przemian, czyli zamianą przez niedawnych komunistów władzy politycznej na ekonomiczną, co dało im przecież także poważne atuty w rywalizacji partyjnej.
Pierwszą i zasadniczą wewnętrzną sprzecznością by ponownie posłużyć się kategorią Heglowską III RP jest więc skrzyżowanie dwóch logik: kontynuacji i rewolucji. Skutkiem jest nie tylko niespójność symboliczna, aksjologiczna i kulturowa, ale też jak zauważył Andrzej Zybertowicz konflikt interesów o charakterze strukturalnym. Czyli sytuacja, w której członkowie organizacji znajdujący się w sytuacji co najmniej podwójnej lojalności wywierają, dzięki swojej liczebności lub umiejscowieniu w hierarchii, trwały wpływ powodujący, że organizacja funkcjonuje w sposób różny od jej oficjalnej misji.
W przypadku państwa polskiego dotyczy to jak wykazał Zybertowicz strategicznych dla niego instytucji: rządu, parlamentu, tajnych służb, prokuratury, policji, sądownictwa, mediów publicznych, ze względu na uwikłanie ich członków w zależności PRL-owskie, często silniejsze od formalno-służbowych. W tym świetle należy widzieć niezdolność państwa do realizacji kluczowych reform zgodnych z jego oficjalną misją, jak lustracji (agenturalna przeszłość wielu posłów czy sędziów, także Trybunału Konstytucyjnego) czy reprywatyzacji (brak zainteresowania polityków postkomunistycznych pełnym kapitalizmem, wbrew deklaracjom). Stąd teza Zybertowicza o strukturalnym konflikcie interesów jako fundamencie III RP.
-
maurycy53
2011/07/15 16:04:44
Niewidzialny hegemon
Konflikt ten nie dotyczy jednak tylko komunistycznej przeszłości. Polskim analitykom umyka często inny kluczowy wymiar transformacji, opisany przez Jadwigę Staniszkis, jakim jest władza globalizacji, czyli bezosobowego i bezpodmiotowego procesu, który sprzyja jednak przede wszystkim światowym centrom. Peryferyjnym krajom postkomunistycznym wyznacza natomiast podrzędną rolę przede wszystkim rynków zbytu i konsumentów, narzucając im, jak to nazywa Staniszkis, asymetrię racjonalności, czyli rozwiązania właściwe dla innej fazy rozwoju. Inaczej mówiąc, o ile liberalizacja rynków finansowych czy znoszenie ceł są racjonalne dla Stanów Zjednoczonych czy Francji, które proces budowania narodowych gospodarek, z silną rodzimą produkcją i ośrodkami innowacyjności mają dawno za sobą, to dla Polski albo Węgier początku lat 90. takie rozwiązania są antyrozwojowe, uniemożliwiając im stworzenie ładów gospodarczych będących ich dobrami wspólnymi.
Dlaczego państwa dawnego bloku sowieckiego dobrowolnie przystały na takie rozwiązania? W dużej mierze z powodu ignorancji (ze szczególną rolą prostackiego neoliberalizmu), ale przede wszystkim ze względu na prywatne motywacje kompradorskich, postkomunistycznych elit, zainteresowanych objęciem intratnych i mało odpowiedzialnych zarazem funkcji pośredników w krajowej ekspansji umiędzynarodowionego kapitału, a następnie namiestników lokalnych systemów finansowych.
Efektem jest niekompletność, jak mówi Staniszkis, postkomunistycznego kapitalizmu. Nie oznacza ona tylko zwykłego opóźnienia w rozwoju to przede wszystkim skazanie kraju na podrzędną funkcję w międzynarodowym obrocie gospodarczym i poddanie lokalnej finansjery logice globalizacji, a nie narodowego interesu. Ostatnio widzimy to pod postacią nacisków lobby finansowego na wejście Polski (w innych krajach regionu jest podobnie) do strefy euro, mimo iż nie należymy do Optymalnego Obszaru Walutowego (Optimal Currency Area), co według twórców unii walutowej miało być warunkiem sine qua non członkostwa w niej. Z punktu widzenia działającej według innej, globalnej racjonalności finansjery byłoby to korzystne, w przeciwieństwie do rozwoju gospodarczego Polski jako całości. Bo zostałby on zakłócony m.in. przez utratę możliwości reagowania na kryzysy za pomocą polityki pieniężnej i w wyniku tzw. wstrząsów asymetrycznych (assymetric shocks
-
maurycy53
2011/07/15 16:07:20
Bezradność wobec władzy globalizacji zaowocowała błędną ścieżką rozwoju, opartą na zużywaniu strategicznych zasobów (jak majątek narodowy) dla podbicia wskaźników wzrostu i łatania dziury budżetowej, rozmyślnej likwidacji przemysłu, nadmiernej koncentracji na konsumpcji i lekceważeniu produkcji. Rezerwy takiego rozwoju zależnego szybko się wyczerpują, skutkując głębokimi kryzysami i pogłębianiem nierównowagi budżetowej. Pierwszy głęboki kryzys z tym związany przeszliśmy na przełomie wieków, dziś żyjemy natomiast w iluzji gonienia Zachodu w dużej mierze dzięki uruchomieniu kolejnej, chyba ostatniej sprężyny prostego wzrostu, związanej z wejściem do UE. Jednocześnie, modernizacja tego typu obarczona jest bardzo wysokimi kosztami wyjścia, co prowadzi do tyranii peryferyjnego status quo.
Ma to zasadnicze skutki polityczne i kulturowe. Istnienie w jednym kraju potężnych lobbies kierujących się różnymi racjonalnościami powoduje chaos i nierządność. Bardzo trudne jeśli nie niemożliwe staje się uzyskanie samoświadomości i wypracowanie spójnej koncepcji dobra wspólnego. Pojawiają się zatem tendencje do rozwikłania wewnętrznej sprzeczności poprzez wyrzeczenie się własnej tożsamości i włączenie w obręb większego organizmu jako już nie system, ale podsystem. Stąd także pochodzi jednostronność i uporczywość polskich elit, niespotykana u ich zachodnich odpowiedników, w wierze w iluzje rychłego końca historii i powstania narodu europejskiego.
To część pierwsza artykułu. Część drugą opublikujemy w poniedziałek. Już teraz zapraszamy do lektury.
Bartłomiej Radziejewski (ur. 1984), redaktor naczelny Rzeczy Wspólnych. Politolog, publicysta, eseista. Mieszkający w Warszawie lublinianin.
rzeczywspolne.salon24.pl/324335,radziejewski-bankructwo-projektu-restauracji-cz-1-demolka
-
2011/07/15 16:20:06

Na marginesie bilboardowej kampanii mogę stwierdzić, że w zasadzie nie ma różnicy, czy poda się za premiera z Polski czy za śledzia z Bałtyku.


-
2011/07/15 16:21:04

Dziwaczne, nieudane. I te zombie w tle - ekspert o plakatach PiS-u


wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9953904,Dziwaczne__nieudane__I_te_zombie_w_tle___ekspert_o.html
-
2011/07/15 16:27:09

Zostań Zombie! I Ty rozpoznaj się na plakatach PiSu.


-
maurycy53
2011/07/15 16:31:34
@Starypiernik
W pewnych kręgach zwyczajowo jest przyjmowana hipoteza samouprowadzenia. Nie jest ona nieprawdziwa w moim przypadku. Uprowadziłem się w klimaty poleskie i teraz polecam np. miasto festiwalu trzech kutur:)
-
2011/07/15 16:32:01

Historia PJN-u pokazuje jak ważne są w polityce pieniądze, warto więc z dobrami, którymi się dysponuje postępować rozważnie, tak by jeśli są wartościowe przynosiły profity. Tak jest i ze spuścizną po Lechu Kaczyńskim. Dysponujące nim gremia powinny rozsprzedawać je jedynie na receptę, w ilościach homeopatycznych, a wodę w niej zawartą butelkować i sprzedawać jako cudowną, jak choćby tę z Lourdes albo z Muszyny.


-
2011/07/15 16:34:17

Cudowność tych substancji jest dowodzona bezustannie. Wystarczy spojrzeć jak w ich pobliżu cudownej odmiany doznają przedwyborcze sondaże, z dala od nich brzydną i wyglądają na zgoła fałszywe.


-
2011/07/15 16:35:24

Złośliwi mówią, że to kwestia względności. Wszak oko muchy widzi świat inaczej nie mówiąc już o muchy nosie.


-
2011/07/15 16:37:25

"Premier Kaczyński" wypisane ręką prezesa na plakacie PiSu to przypieczętowanie porażki prezesa i pogodzenie się z przewagą Komorowskiego. Premier to jednak już nie prezydent.


-
maurycy53
2011/07/15 16:37:27
ps. byłbym zapomniał o stosownej dawce reklamy republikańskiej

Kwartalnik Rzeczy Wspólne www.rzeczywspolne.pl/
Rzeczy Wspólne na Facebooku
Prenumerata i zakup pojedynczych egzemplarzy wersji papierowej:www.rzeczywspolne.pl/gdzie-kupic/

Fundacja Republikańska -www.republikanie.org/
Fundacja Republikańska na Facebook-u
Zostań darczyńcą Fundacji Republikańskiej
-
2011/07/15 16:40:44

Ekshumacje mogą zmienić pozycję szczęśliwie ekshumowanych, wszak śledź dwukrotnie kładziony do słoja (panierowany i w ocet lub drugi raz w olej) staje się daniem szlachetnym, cenionym, ale w niewielu rejonach kraju.


-
2011/07/15 16:51:02
@Maurycy
Gratuluję wyboru i życzę pogody /nie tylko ducha/ :))))
-
2011/07/15 17:20:52
Czyżby znowu z wielkiej chmury mały deszcz?
www.podatki.biz/artykuly/16_14698.htm?idDzialu=16&idArtykulu=14698
Projekty tzw. ustaw antyspreadowych, zakładające zmniejszenie kosztów obsługi kredytów walutowych przez ograniczenie wysokości spreadów, to niebezpieczny precedens twierdzi Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Zdaniem pracodawców, istnieją w tym przypadku przesłanki, że poselskie projekty są niezgodne z Konstytucją RP, ponieważ mogą naruszać zasadę o nie działaniu prawa wstecz.

p.s. Politycy narobili ludziom nadziei, a dopiero teraz ktoś zaczyna myśleć.
Lepiej późno niż wcale.
-
2011/07/15 18:45:30

Prezes ma zamiar być tyle czasu premierem, ile trzeba by wyblakła farba drukarska na wywieszanych bilboardach. Dłużej tylko na słupach, z których zawsze zapominają zdejmować plakaty sprzątając po wyborach.-
2011/07/15 18:45:49

Premierem bywa tylko na słupie.
-
2011/07/15 18:48:04

Odległością rodziny Kurskiego od Warszawy można mierzyć strach działaczy PiSu przed nieobliczalnym szaleństwem powodowanym przedwyborczym stresem prezesa.

-
2011/07/15 18:49:29

Wyrzucenia i czystki - partia "dożynek" bez zbiorów.

-
2011/07/15 19:16:51
Temat dyżurny na tegoroczne lato

www.rp.pl/artykul/688287-Tusk--rzad-nie-bedzie-opoznial-raportu-komisji-Millera.html

Kiedyś była "paskuda", albo "potwór z Loch Ness". Teraz mamy "raport Millera". Też nikt go nie widział, chociaż wszyscy go komentują. Jaka jest prawda?
Współczuję tłumaczom. Wbrew własnej woli stali się chłopcami do bicia. Ich kosztem tuskomatoły rozgrywają swoje gierki. Chodzi o to, żeby w stanie nienaruszonym dowieźć temat do wyborów. Ci, którzy czują smród wokół siebie już próbują przygotować sobie warianty zapasowe. Żeby daleko nie szukać nasz "idol" Mundek.
Powtarzam po raz kolejny: miłosierdzie Boże i głupota ludzka nie znają granic.-
2011/07/15 19:25:03
Tusk podkreślił, że tłumaczenie raportu "to naprawdę nie jest praca na pięć dni". - Każdy kto zna się na tłumaczeniach, jakichkolwiek, to wie, że taka praca wymaga i skupienia, i powiedziałbym, nastroju nie popędzania, a zrozumienia, że to jest praca, która wymaga najwyższej odpowiedzialności - zaznaczył premier.
- I to nie politycy - ani Tusk, ani Kaczyński - będą wpływali na to, jak szybko tłumacze będą pracowali i jak szybko komisja ostatecznie podpisze do prezentacji raport - dodał.

p.s. Powiem krótko. Bujać to my, ale nie nas.
Tłumaczenie takiego tekstu to zadanie dla zespołu, a nie dla jednego człowieka. Jeżeli jest to sprawa wagi państwowej, to powinna mieć nadany priorytet. A tu priorytetem jest odwlekanie sprawy jak długo się da.
Przypomina mi się tekst /autentyk/, który pojawił się w jednym z pism urzędowych: "sprawa zostanie załatwiona w odpowiednim czasie, albo nieco później".

-
2011/07/15 21:06:03
Kabaretu ciąg dalszy
www.rp.pl/artykul/688355-Antykorupcyjny-projekt-Pitery-dopiero-po-wyborach.html
Czy tej Pani minister udało się zrobić coś pożytecznego podczas sprawowania swojego urzędu? Czy jedyny sukces to "afera dorszowa"?
W futurologii są zdecydowanie lepsi od niej ;)))
-
maurycy53
2011/07/15 23:40:45
a tymczasem jeszcze w temacie kabaretu...

Znudzony cieć żyrandolowy także próbuje robić sobie kabaret z poważnej sprawy, nie wszystkim jest jednak do śmiechu:

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/346095,fundacja-balcerowicza-skarzy-sie-na-bezczynnosc-prezydenta.html

ps. to dopiero będą jaja jak balony, jeżeli Balczerowicz ośmieszony i upokorzony przez Rostowskiego odegra się na dup.e Gajowego
-
maurycy53
2011/07/15 23:54:57
RAZ o wyższości PRL nad III RP:(

Facet pyta lekarza: panie doktorze, moja żona dostała kompleksu niższości, co ja mam zrobić, żeby jej to nie przeszło? Ten stary kawał dokładnie oddaje stosunek, jaki mają do nas, Polaków, nasze tzw. elity.
fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/o-wyzszosci-prl-nad-iii-rp,1668602

ps. niestety to nie jest kabaret, ale smutna rzeczywistość
-
toto.1
2011/07/16 00:07:36
Właśnie przeczytałem, co byłoby z mediami reżimowymi z Polski za całokształt napadów, gdyby działały w krajach anglosaskich:

Jednym z ważniejszych punktów w życiu Murdocha była tzw. Sprawa Stuarta. The News zaczął swoją kampanię na rzecz wyzwolenia młodego aborygena Maxa Stuarta. Chłopak ten był oskarżony o zabójstwo małej dziewczynki a sędzia skazał go na karę śmierci przez powieszenie. Sprawę rozpatrywała nawet powołana Komisja Królewska. Ostatecznie karę śmierci złagodzono na dożywotnie więzienie. Żeby zneutralizować emocje opinii publicznej wyrok był potwierdzeniem winy Stuarta a także rekomendacji aby The News, jego wydawcę a także dyrektora zarządzającego postawić również przed sądem w akcji wywrotnej, na podstawie zaprzedania, prawa obowiązującego w angielskim prawie średniowiecznym. Gazeta, wydawca, a także Murdoch zostali oskarżeni w trzech sprawach każdy co w sumie dawało dziewięć procesów. Murdoch wiedział, że walka w takiej liczbie procesów spowodowałaby bankructwo News Limited. Jedyną szansą Ruperta Murdocha było wstawiennictwo zaaranżowane przez Kena Maya, reportera politycznego w The News. Premier Australii - Thomas Playford zgodził się na spotkanie w cztery oczy. Murdoch podawał jako usprawiedliwienie swój młody wiek i brak doświadczenia oraz to, że Rohan Rivett wywierał na nim nacisk. Playford zgodził się na zamianę oskarżeń pod dwoma warunkami: wyrzucenie z gazety Rivetta, a także pokrycie kosztów Komisji Królewskiej przez The News. Murdoch przystał na warunki. To poniżające doświadczenie wywarło duży wpływ na przyszłym magnacie.

Witamy w demo-kracji.
-
toto.1
2011/07/16 00:17:04
No cóż. Wydziały historii z Polski wypuszczają na rynek pracy tabuny idiotów pozbawionych logicznego myślenia i poczucia godności narodowej, a potem to tałatajstwo w randze magistra zasiada, piastuje i pier... ;)
No wiadomo co, tylko nie wiadomo po co. Intelektualne i patriotyczne kalectwo.
-
toto.1
2011/07/16 00:18:58
PS. Po uważnym przeczytaniu analizy Strzembosza dotyczącej Jedwabnego od razu uświadomiłem sobie jak wygląda praca naukowa, a jak propaganda w służbie najeźdźcy.
-
2011/07/16 00:21:50
Parchate manipulacYje a BUL zdazyl juz POprzepraszac caly swiat nie pytajac nikogo z nas...

czesc 1/3

www.youtube.com/watch?v=4Rj2AtKwtuM
-
maurycy53
2011/07/16 00:37:07
cogito.salon24.pl/324510,wspolnota-brudu
Odnotowuję ze względu na autora.

ps. pozdrawiam nocnych spacerowiczów

-
2011/07/16 00:42:17
Nie wiem czy mieliscie okazje ogladac dzisiaj rano o godz.8.00 na tvp info starcie M. Kaminskiego z Sznejfeldem?
Wrazenia bezcenne
Tego nie da sie opowiedziec to trzeba zobaczyc ;)))
nie widze tego jeszcze na tubie ale moze sie pojawi;)

ps.
pozdrawiam spacerujacego Maurycego ;)
-
2011/07/16 00:54:04
Witam nocnych spacerowiczów.
Choć padam na pysk ze zmęczenia, to jednak to muszę tu zapodać.

List Kobylańskiego do Wałęsy :

www.usopal.com/index.php?view=article&catid=38:usopa&id=455:do-wasy&format=pdf&option=com_content&Itemid=56

Warto.


-
2011/07/16 00:54:26
@Toto.1
Nie w demo-kracji lecz w demo-kicie czyli w zwyczajnym GWnie.
-
2011/07/16 01:04:12
Kobylański pisze o Ryszardzie Schnepf, żydzie i wiecznym ambasadorze z polecenia swojego ojca sowieckiego politruka.
List jest jak dla mnie bardzo dziwny, jakby Kobylański raczył zapomnieć o tym, że pisze do TW Bolka.
Ryszard Schnepf, kameleon pookrągłostołowy, że aż nie chce mi się o tych wszystkich zaprzańcach nawet pisać.
Dla każdego premiera ten typek pasował i był przydatny.
SZOK!
-
2011/07/16 01:09:54
Dobranoc i oby nikogo łomot kolb i podkutych buciorów o świcie nie budził.

:(
-
2011/07/16 09:02:33
PiSman najpierw narobi ci na wycieraczkę, a potem oskarży w PE , Białym Domu i ONZ, że go wykluczyłeś odmową wydania papieru toaletowego.
-
2011/07/16 10:55:25
zydo - POlszewik najpierw cie opluje, zelzy merd-ialnie, okradnie doslownie i mentalnie by POtem udawac jew-diote i gluPOla (jak zwykle) przed PE, Bialym Domem i ONZ ze on tylko wprowadza jewropejskosc do POlski.
-
2011/07/16 11:15:53
@Obiboku

Dziekuje za ''sznurka'', to rzecz dosc dobrze znana w pewnych kregach emigracyjnych ;)
jednakze rzecz zawsze warta przypominania i naglasniania gdyz traktuje o prawdziwych POczynaniach zydo-komunistycznych okupantow i kanalii - kameleonow POukrywanych wciaz w duzej ilosci m-dzy narodem polskim.
-
2011/07/16 11:26:27
ps.
To ze list jest adresowany do tw.bolka mnie nie dziwi, wszak na emigracji wciaz maja utrwalone te trzy nazwiska polakow wspomniane w liscie, zwiazanych z ''rewolucja ad.89'' z tym ze z tych trzech jak wiemy tylko dwoch zasluzylo na miano wielkich.
ten trzeci okazal sie zwyklym bolkiem...
-
maurycy53
2011/07/16 11:27:43
CZY 0N CHCE MNIE ZABIĆ?

"Kier0wcy, którzy wcz0raj ran0 jechali tunelem łączącym 0siedle Gusz Etzi0n z Jer0z0limą, byli świadkami niec0dziennej sceny. Sam0ch0dy p0licyjne na sygnałach zatrzymały w śr0dku tunelu cywilny sam0chód. Ze śr0dka z0stał wyciągnięty mężczyzna, któreg0 natychmiast przewiezi0n0 na k0misariat.

Zatrzymany miał długą siwą br0dę i był ubrany w czarny chałat i kapelusz z szer0kim r0ndem. T0 jeden z największych aut0rytetów judaizmu w Izraelu, naczelny duch0wny Judei i Samarii, czcig0dny rabin D0v Li0r. Zatrzyman0 g0 w związku z rabiniczną akceptacją (haskamą), jakiej udzielił religijnej książce Królewska T0ra" (T0rat Hamelekh).

Aut0rzy publikacji, rabini Icchak Szapira i J0sef Elitzur, już wcześniej znaleźli się za kratami 0skarżeni 0 p0dżeganie d0 przem0cy na tle ras0wym. C0 takieg0 napisali w Królewskiej T0rze"? Między innymi, że z religijneg0 punktu widzenia Żydzi w pewnych 0k0liczn0ściach mają wszelkie praw0 d0 zabijania nie-Żydów.

Jeżeli mamy d0 czynienia z sytuacją, że g0j stwarza zagr0żenie dla Izraela, t0 w0ln0 g0 zabić. D0tyczy t0 nawet przyzw0iteg0 g0ja, który nie p0n0si 0dp0wiedzialn0ści za t0, że stwarza tę sytuację zagr0żenia" napisali rabini. P0dkreślili, że d0puszczalne jest także zabijanie dzieci nie-Żydów, jeżeli istnieje uzasadni0ne p0dejrzenie, że wyr0sną na wr0gów Izraela.

Książka wyw0łała 0burzenie wśród p0stęp0wych Izraelczyków. Nie mniejsze 0burzenie wśród prawic0wych 0rt0d0ksów wyw0łał0 jednak zatrzymanie rabina Li0ra. T0 sz0kujące, że w Izraelu aresztuje się rabina jak zwykłeg0 bandzi0ra. I t0 tylk0 dlateg0, że ma p0glądy zg0dne z halachą p0wiedział deput0wany Knessetu Arie Eldad.

W Jer0z0limie 0dbyła się dem0nstracja w 0br0nie duch0wneg0. D0szł0 d0 zamieszek."


www.rp.pl/artykul/680006.html

ps. czy ten sympatyczny pejsaty jeszcze w pierdlu?
-
maurycy53
2011/07/16 11:33:40
Jeżeli mamy d0 czynienia z sytuacją, że g0j stwarza zagr0żenie dla Izraela, t0 w0ln0 g0 zabić. D0tyczy t0 nawet przyzw0iteg0 g0ja, który nie p0n0si 0dp0wiedzialn0ści za t0, że stwarza tę sytuację zagr0żenia" napisali rabini. P0dkreślili, że d0puszczalne jest także zabijanie dzieci nie-Żydów, jeżeli istnieje uzasadni0ne p0dejrzenie, że wyr0sną na wr0gów Izraela.

ps. w tej sytuacji chyba każdy młody rodzic powinien jak najszybciej zaprowadzić swoje pociechy do rabina po świadectwo koszerności?


-
2011/07/16 12:53:58
@Maurycy

I to od wiekow jest clue i sedno sprawy.
Wiemy wszyscy ile takich ''kwiatkow'' maja w tych swoich talmudach...
My tylko nie zyczymy sobie miec takich POlakow m-dzy nami gdy tymczasem oni najchetniej POwyzynali by ''watachy'' polskich patriotow i obywateli.
Ot taka mala roznica ;)
-
2011/07/16 13:08:51
O tym polskim bokserze mlaskaty karzeł śpiewał hymn :)
www.sport.pl/boks/1,64992,9958010,Boks__Wolak_zremisowal_z_Rodriguezem_po_ringowej_wojnie.html
-
2011/07/16 13:11:10
widze ze pewna wesz ludzka ciagle cierpi na brak szekli na wakacjie...
-
2011/07/16 13:22:13
nic dodac nic ujac...

www.gazetapolska.pl/6400-ksenofobiczna-heca-prawnika-agory
-
2011/07/16 13:37:20
i ciag dalszy festynu...

salski.nowyekran.pl/post/20804,wniosek-do-prokuratora-generalnego-o-wszczecie-postepowania-w-sprawie-antypolskiego-klamstwa-w-przekroju
-
2011/07/16 13:39:52
Stanislaw Michalkiewicz o ostatnim wyczynie BUL-a

www.youtube.com/watch?v=fL52rlErBcg&feature=player_embedded
-
2011/07/16 13:44:05
Witam Kataryniarzy.


Oto, co Marcin Luter pisał o tym narodzie wy.ranym:

Nigdy nie było pod słońcem narodu krwi żądniejszego i mściwszego, niż ci, którym się zdaje, że są narodem przez Boga wybranym, aby obowiązani byli i musieli mordować pogan. Największą rzeczą, jakiej spodziewają się od swego Mesjasza, jest to, że powinien swym mieczem wymordować i zatracić cały świat. Żyd, to jest serce żydowskie, jest drewniano-kamienno-diabelsko-stalowo twarde, niczym niewzruszalne, gdy przyjdzie Mesjasz, to on ma zabrać całemu światu złoto i srebro i pomiędzy nich rozdzielić. Pod ich bożnice i szkoły należy podkładać ogień, a kto może, niech dorzuca do niego smoły i siarki. Kto dorzuciłby do tego piekielnego ognia, uczyniłby dobrze. A czego nie chwyci się ogień, potrzeba posypać grubo ziemią, ażeby żaden człowiek nigdy nie zobaczył kamyka lub żużla z tego. Tak samo potrzeba połamać i zniszczyć ich domy, a ich samych jak cyganów pozamykać pod dachem lub w chlewie, aby wiedzieli, że nie są panami świata. Potrzeba Żydom odebrać urzędową opiekę i zamknąć przed nimi drogi, bo nic na wsi nie mają do szukania. Potrzeba im zakazać wszelkiej lichwy i odebrać im wszelki majątek, klejnoty, złoto i srebro, bo wszystko, co posiadają ukradli swoim rozbojem lichwiarskim, bo w inny sposób żyć nie umieją. Bogacą się naszym potem i naszą krwawicą, my stajemy się coraz biedniejsi wskutek ich wyzysku. Wysysają nas jak pijawki, jak zmora leżą nam na piersiach te próżniacze szelmy i leniwce; te brzuchacze piją i żrą i dobre czasy spędzają w naszym domu, za to wszystko bluźnią jeszcze Panu Jezusowi, kościołom, i nam wszystkim grożą i życzą śmierci i wszelkiego nieszczęścia.


Rzecz zrozumiała, że następstwa wystąpienia Marcina Lutra przeciwko Żydom były dla nich opłakane: nastały znowu czasy strasznych pogromów.
Zaznaczyć należy tutaj, że niemal cały wiek XVI i pierwsza połowa wieku XVII były okresem niezliczonych prób żydowskich wywołania w Europie powszechnej zawieruchy, która miała w zakończeniu oddać władzę nad narodami europejskimi w ich ręce. Czasy te są także okresem pojawienia się wśród Żydów całego szeregu fałszywych mesjaszów, którzy na polecenie nieznanych naczelników podniecali ciemne masy żydowskie i zachęcali je do ponoszenia coraz to nowszych ofiar na rzecz maniackich planów podboju całego świata przez naród wybrany.


stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/06/30/zydzi-i-ich-konspiracyjne-plany-podboj-swiata/


PS
Na tych pejsatych rabinów nawołujących do nienawiści i zabójstw znalazłoby się nawet parę artykułów w POlszewickim Kodeksie karnym.

-
2011/07/16 13:46:04
Żydzi są bardzo samolubni. Nie obchodzi ich ilu Estończyków, Łotyszy, Polaków, Jugosłowian czy Greków zostało zamordowanych lub wysiedlonych, liczą się tylko Żydzi których należy szczególnie traktować. Dajcie im fizyczną, finansową lub polityczną siłę a natychmiast zapominają jak ich traktowano i postępują w podobny sposób wobec innych. - Harry Truman, prezydent USA
-
2011/07/16 13:50:31
Dla ścisłości zauważyć należy, że do drugiej połowy XIX wieku, mianowicie do czasu, dopóki żydostwo nie wzmogło się potężnie na siłach i nie doszło niemal wszędzie do wielkich wpływów i wielkiego znaczenia, jego przywódcy w sposób bardzo oględny i niewyraźny mówili o planach i dążnościach Żydów do opanowania całego świata pod swoją władzę. W roku 1859 zostało to już wypowiedziane jasno i wyraźnie na cmentarzu w Pradze przy mogile wielkiego mędrca syjońskiego, rabina Symeona-ben-Juhudy, wobec zgromadzonych tam z całego świata najbardziej wpływowych rabinów i mędrców syjońskich, kierujących losami żydostwa, przez znakomitego mędrca syjońskiego rabina Reichhorna. Reichhorn powiedział wówczas, co następuje:

Bracia! Nasi Ojcowie zawarli związek, wymagający od wszystkich wbrańców pokolenia Izraelskiego, aby się zbierali przynaj-mniej raz w każdym stuleciu przy mogile wielkiego mistrza Kalady, błogosławionego Rabbi Symeona-ben-Jehuda, którego nauka nadaje wybranym potęge na ziemi i władzę nad wszystkimi rodzajami Izraelskiego potomstwa.

Tysiące lat już ciągnie się walka narodu Izraela o wszechwładzę, która była obiecaną Abrahamowi, a która wydartą mu została przez Krzyż.

Nasi uczeni przez całe setki lat z niezrażającą ich niczym wytrwałością, prowadzą święty bój; lud nasz stopniowo podnosi się z upadku. Potęga jego wzmaga się i rozszerza. Do nas należy ten bóg ziemski, którego z taką niechęcią i smutkiem ulał nam Aaron na puszczy ów złoty cielec, któremu się teraz wszyscy kłaniają i którego wszyscy ubóstwiają.

Gdy raz więc złoto ziemskie stanie się wyłącznie naszą własnością, władza przejdzie w nasze ręce, a wtedy spełni się owa obietnica zapowiedziana Abrahamowi Złoto! To pełnia władzy na ziemi; ona jest siłą, rozkoszą i wynagrodzeniem; tym wszystkim, czego się człowiek lęka, a czego pragnie! Oto jest tajemnica Kabały, oto najgłębsza nauka o duchu, który rządzi światem, oto jest cała przyszłość.

Osiemnaście wieków należały do wrogów naszych, lecz następne będą już należały do nas!
-
2011/07/16 13:51:43
Witaj @Obiboczku! ;)

z cyklu ''znalezione w sieci''

''POtrzebny
jest 1794 rok...
I tłum wieszający zdrajców.

Innej drogi już nie ma...''
-
2011/07/16 13:55:12
a tutaj mozna znalezc liste obecnosci z jedwabnego w konkurencyjnym ''event-cie'' do obchodow na Jasnej Gorze w dniu 10.7.11

www.youtube.com/watch?v=sp_JUdgeIX4&feature=player_embedded
-
2011/07/16 14:32:28
cd
Po dziesiąty już raz schodzą się na tym cmentarzu ci, którzy w czasie tysiącletniej walki ludu Izraela z Krzyżem, w każdej nowej generacji wtajemniczeni bywają w ten związek skryty, mający na celu naradzanie się nad sposobami, dającymi możność korzystania z błędów wrogów naszych. Każdym razem nowy Sanhedryn zapowiedział coraz gwałtowniejszą walkę z tymiż wrogami, ale w żadnym stuleciu nie przyszliśmy do takiej potęgi, do tak świetnego powodzenia, jak w obecnych czasach.

Możemy więc słusznie pochlebiać sobie, że to, do czego dążymy, jest już bardzo bliskim, a przyszłość nasza jest zapewniona.Minęły bowiem na szczęście owe czarne i smutne chwile, w jakich Żydzi byli tak strasznie prześladowani. Postęp cywilizacji w narodach chrześcijańskich jest dla nas najlepszą tarczą obronną i nie przeszkadza w niczym naszym dążeniom.

Rozpatrzmy się tylko i rozbierzmy uważnie środki materialne, jakimi pokolenie żydowskie władać może, i tak: w Paryżu, Londynie, Wiedniu, Hamburgu, Neapolu, Rzymie, Amsterdamie, u wszystkich Rotszyldów i w wielu innych większych miastach, a zatem w całej Europie, Żydzi są posiadaczami kilku miliardów franków, a przy tym w każdej mniejszej miejscowości są także Żydzi, którzy trzymają w swym ręku całkowity obrót monety krążącej, a ożywiającej przemysł, handel i rolnictwo tejże miejscowości oraz przyległej okolicy.

Dzisiaj panujący królowie i książęta są zadłużeni po uszy na utrzymanie ogromnych armii wojska. Giełda reguluje te długi; jeżeli więc zapanujemy na giełdzie, zbliżymy się znacznie do władzy w państwie. Potrzeba zatem ułatwić pożyczki dla rządów, abyśmy coraz bardziej i więcej trzymali je w naszych rękach. Za kapitały, dawane przez nas, trzeba o ile możności, brać w zastaw koleje żelazne, administrację podatków, lasy, fabryki i wszelkie nieruchomości.

Ziemiowładztwo pozostanie zawsze żelaznym, długowiecznym majątkiem każdego kraju. Stąd wypada, iż potrzeba o ile możności nabywać posiadłości ziemskie, a im bardziej potrafimy wpłynąć na podział większych majątków, tym łatwiej dostają się one do naszych rąk.

Pod pretekstem ulg dla klas ubogich, potrzeba cały ciężar podatków rządowych i gminnych zwalić na posiadaczy ziemi, a skoro tylko będziemy jej właścicielami, cała praca robotników chrześcijańskich dostarczy nam dochodów nadzwyczaj korzystnych.

Praca jest niewolniczą sługą spekulacji, eksploatacja zaś jej i z tego pochodzące wpływy, są sługami rozumu,a któż może zaprzeczyć Żydom, że nie posiadają rozumu, przebiegłości i chytrości?

cdn
-
2011/07/16 14:36:39
cd
Lud nasz jest ambitny, chciwy, skłonny do niepohamowanej pychy i miłujący rozkosze. Gdzie światło, tam cień; nie bez racji nasz Bóg nadał swemu wybranemu ludowi żywotność węża, chytrość lisa, sokoli rzut oka, pamięć psa, pracowitość mrówki, stowarzyszanie się i solidarność dobra. Byliśmy w niewoli babilońskiej, a staliśmy się potęgą. Świątynia nasza upadła, a tysiące innych świątyń podźwignęliśmy. Tysiąc osiemset lat byliśmy w niewoli, a dzisiaj przerośliśmy czołem nad wszystkie te ludy, które nami pogardziły.

Powiadają, że mnóstwo Żydów przystępuje do chrztu. To wcale nie szkodzi. Ochrzczeni posłużą nam właśnie i będą dla nas stopniami, po jakich wejdziemy na drogi nowoodkryte, obecnie jeszcze nam nieznane; albowiem neofici trzymają się zawsze nas i mimo chrztu ich ciała, duch i umysł zostają prawie zawsze żydowskimi.

Nadejdzie czas, za sto lat najpóźniej, że nie Żydzi będą przechodzili na wiarę chrześcijańską, lecz w skutku połączeń fizycznych, chrześcijanie będą się starali zostać Żydami, ale wówczas Izrael z pogardą ich odepchnie.

Naturalnym dla Żydów wrogiem jest Kościół chrześcijański, powinniśmy zatem ze wszystkich sił naszych wszczepiać weń wolnomyślność, sceptycyzm, niewiarę, schizmę, a podniecać wszelkie kłótnie i swary między rozmaitymi sektami chrześcijańskimi. W logicznym porządku rzeczy, zacznijmy od księży, głośmy przeciwko nim otwartą wojnę, otaczając ich podejrzeniami i drwinkami, śledząc pilnie i wyjawiając skandal prywatnego ich życia.

Powinniśmy się starać pozyskać wpływ na młodzież. Pretekst postępu cywilizacji, pociąga za sobą równouprawnienie wszystkich religii, a zatem wystarczy najzupełniej do wykreślenia nauki religii z programu chrześcijańskich szkół. Żydzi zaś potrafią utrzymać katedry nauczycielskie we wszystkich tychże chrześcijańskich szkołach i zakładach wychowania. Wypłynie stąd, że religijne wykształcenie pozostać musi w zakresie domowego wychowania, a ponieważ na to nie starczy dosyć czasu w największej części rodzin chrześcijańskich, rzecz naturalna, że duch religijny stopniowo upadać będzie, aż do zupełnego zatracenia. Wywłaszczenie Kościoła z posiadłości ziemskich sprawi to, iż w krótkim bardzo czasie posiadłości te, jako należące do rządów, przejdą w nasze ręce za pożyczki, jakich tymże rządom czynić nie przestaniemy, a wszystkie te okoliczności wyjdą na naszą korzyść i potęgę, do której dążymy.

Wszelki handel połączony ze spekulacją i wypływającymi z nich korzyściami, nie powinien wychodzić z rąk naszych, boć to przecież, że tak powiem jest wrodzonym prawem Żydów. Najpierw powinniśmy zawładnąć handlem spirytusu, masła, ziarna i wełny, a wtedy będziemy posiadali w naszych rękach rolnictwo i całe gospodarstwo wiejskie. My potrafimy dostarczyć zawsze ziarna dla wszystkich, lecz jeżeliby powstały jakieś nieukontentowania między ludem, wypływające z drożyzny i z niej pochodzącej nędzy z łatwością możemy zwalić winę na rządy i wzniecić jakieś zamieszanie, bo każda rewolucja, każde wstrząśnienie, przysparza nam kapitału i zbliża do wytknięcia tego celu.

cdn
-
2011/07/16 14:40:33
cd
Wszelkie posady rządowe muszą nam być dostępnymi, a skoro tylko je otrzymamy, przebiegłość i pochlebstwa żydowskich faktorów z rozmaitych klas i postaci dopomogą nam dojść tam, gdzie są prawdziwe wpływy i prawdziwa potęga. Rozumie się, że mowa jest o takich posadach tylko, które przynoszą ze sobą zaszczyty, władzę, przywileje i z tego wszystkiego wypływające zyski, albowiem te posady, których udziałem jest wiedza i praca, a mierne wynagrodzenie, mogą zostawać przy chrześcijanach. Prawnictwo jest dla nas bardzo ważną rzeczą. Adwokatura to wielki krok naprzód, bo fach ten, prowadzący do najwyższych szczebli godności, najwięcej idzie w parze z chytrością i krętactwem, jakie są w nas od dzieciństwa wpajane i uważane za zalety, a które tak potężnie mogą dopomóc nam wznieść się do władzy i do wywierania wpływu na stosunki naszych naturalnych, a śmiertelnych nieprzyjaciół chrześcijan.

I czemuż nie mogliby być ministrami oświaty publicznej, kiedy tyle razy byli już ministrami skarbu?Żydzi muszą również stanąć wszędzie jako prawodawcy, aby znieść prawa Goimów {niewiernych grzeszników}, wymierzone przeciw dzieciom Izraela. My zaś z naszej strony, zostańmy wiernymi na wieki prawom, przekazanym nam przez ojców naszych, to jest: przechowaniu w sercach naszych nieprzebłagalnej nienawiści dla wrogów i nieprzyjaciół Izraela.

Zresztą już nie potrzebujemy praw dla obrony naszej, bo takowe z tzw. postępem cywilizacji zostały prawie wszędzie w Europie już nam nadane. W obecnej więc chwili powinniśmy się starać o nabycie takich jeszcze praw, które wyłącznie mogą być korzystnymi dla naszego ludu, jak na przykład: łagodne prawo o bankructwie, uchwalone w celu humanitarnym, stałoby się w naszym ręku bogatszą kopalnią złota, aniżeli niegdyś owe nieprzebrane kopalnie Kalifornii.

Żydzi powinni stanąć na czele wszystkich towarzystw spekulacyjnych, nie narażając się jednakże na żadne niebezpieczeństwo, które by mogło powstać z nadużycia praw krajowych, jakie przez swą przebiegłość powinni zręcznie omijać, i dlatego powinni się oddawać takim tylko naukom, które idą w parze z chytrością i przebiegłością im wrodzonymi, a które z tego powodu są dla nich łatwiejszymi. Najporęczniejszym jest dla Żydów kierować się na doktorów prawa i medycyny, kompozytorów muzyki, autorów w rozmaitych przedmiotach ekonomicznych, a to z przyczyny, że wszystkie te powołania i zajęcia nierozłączne są ze spekulacją. Co do sztuk pięknych nasi wynajdą rozmaite sposoby na dobre przyjęcie debiutanta i chociażby ten był zwykłą marnością, potrafią otoczyć go pewnym kadzidłem pochlebstw i zachęty.

W naukach znowu medycyna i ekonomia polityczna należą do naszego plemienia. Doktór medycyny dopuszczalnym bywa do najskrytszych tajemnic rodzinnych w jego rękach jest życie naszych wrogów. O doktorach prawa, już wspomnianym było. W ekonomi zaś politycznej bardzo łatwo jest zamącić głowę i wykazać, że białe jest czarnym, a czarne białym.

Powinniśmy popierać starania chrześcijan o zastąpieniu aktu ślubnego, odbywanego w kościele, prostym kontraktem przed urzędnikiem cywilnym, bo wówczas ujrzeć będzie można żony i ich córy zdążające do naszego obozu, gdzie złoto przyciągać je będzie.

cdn
-
2011/07/16 14:45:46
cd
Jeżeli złoto jest pierwszą potęgą tego świata, to niezawodnie drugą jest prasa, lecz cóż ona może znaczyć bez współudziału pierwszej? Wszystkie zatem wyżej przytoczone zasady, rady i myśli wówczas dopiero się zrealizują, gdy prasa będzie nam podwładną. Nasi więc powinni i muszą objąć kierownictwo prasy codziennej w każdym kraju. Jesteśmy chytrzy, zręczni i władamy groszem, potrzeba zatem za pomocą wielkich dzienników politycznych kształcić i kierować opinię publiczną, według naszych wyłącznie interesów; krytykować dzieła i scenę i uzyskać wpływy na publiczność, czyli na proletariat.

Takimi drogami postępując krok za krokiem, odeprzemy chrześcijan od wszelkiego wpływu i podyktujemy światu to wszystko, w co ma wierzyć, co szanować, czym pogardzać i co przeklinać. Powtórzmy żałobny płacz Izraela i skargę na ucisk, który tak długo nas dławił!Wtedy pojedynczo występować będą nasi nieprzyjaciele, atakując dążności nasze; lecz masy głupie i ciemne będą po naszej stronie.

My zaś, dzierżąc prasę w naszych dłoniach, będziemy mogli zmienić prawość w nieprawość; bezcześć podnieść do prawdziwej czci, będziemy mogli wstrząsnąć nietykalną dotąd instytucją rodziny i rozbić jej członków na oddzielne cząstki będziemy mogli wykorzenić to wszystko, w co dotychczas wrogowie nasi wierzyli będziemy mogli zrujnować kredyt, podburzyć drażniące namiętności, wydać wszystkiemu i wszystkim wojnę otwartą, narzucić sławę lub pogrążyć w otchłań bezcześci kogo i co tylko chcemy!

Wszystko to, niechaj wyrytym zostanie w pamięci każdego Izraelity!!!

Potęga nasza rozwinie się w olbrzymie drzewo, którego konarami będą: szczęście, bogactwo, potęga i rozkosz używania.

Każdy więc Izraelita powinien nieść pomoc drugim. Skoro tylko jeden kroczy naprzód, niechaj ciągnie i innych za sobą, a jeżeli mu się noga poślizgnie, niechaj wszyscy biegną mu na pomoc. Jeżeli który z naszych jest pociągnięty przez sąd chrześcijański za przekroczenia praw kraju w jakim zamieszkuje, inni Żydzi powinni mu dopomagać, lecz tylko w takim razie, jeżeli obwiniony postępował zgodnie z prawami, jakimi się rządził lud izraelski.

Lud nasz jest zachowawczym, konserwatywnym, pielęgnującym i ochraniającym obrządki religijne i ustawy od początkowych źródeł ich pochodzenia. Silnie on stoi przy prastarym; lecz w interesie naszym trzeba się starać przyjąć udział, a nawet przyjąć kierownictwo w reformach, które stoją na porządku dziennym, to jest: polepszeniu bytu materialnego klas roboczych i ubogich. Powinniśmy więc przyjąć udział w tym ruchu, ale tylko pozornie; bo w rzeczy samej starania nasze powinny dążyć do skierowania całego prądu tychże reform, czyli podziału pracy na drogę polityczną.

Masy same przez się głupie i ślepe dają się zawsze powodować i prowadzić krzykaczom,a któż lepiej i głośniej od Żyda hałasować i blagą omamiać potrafi?Dlatego też nasi wiodą rej w prasie i na trybunach we wszystkich chrześcijańskich narodach.

Im więcej gromad i zebrań, tym więcej powodów do niezadowolenia, a lenistwa do pracy, z czego koniecznie musi nastąpić zubożenie ładu i poddanie go tym, którzy władają groszem, czyli dźwignią do pomnożenia proletariatu. Wszelki ruch, mający na celu zmianę, wzbogaca nas, rujnując drobne majątki, które muszą brnąć w długi.

Kruchość podstawy podnosi nasze wpływy i naszą potęgę i dlatego popierać wypada wszelkie niezadowolenia, wypływające stąd wstrząśnienia, bo te przysparzają nam bogactw i przyśpieszają chwile dojścia do naszego jedynego celu to jest do panowania na ziemi.
-
2011/07/16 14:49:10
W manifeście żydowskim czytamy m.in.:

Wszyscy Żydzi za jednego i każdy za wszystkich; nauka żydowska powinna zapanować na całym świecie; największy nasz wróg, chrześcijaństwo rozkłada się, trafione w głowę ; naszą narodowością jest religia ojców naszych i nie uznajemy innej, nasza sprawa jest wielka i święta, jej pomyślne zakończenie jest zapewnione, sieć pajęcza, którą Izrael zarzucił na całą kulę świata, powiększa się i rozszerza z dniem każdym, a proroctwo naszych ksiąg świętych nareszcie się spełnia, bliski jest czas, w którym Jeruzalem stanie się domem modlitwy wszystkich narodów i ludów, tam flaga jedynego boga żydowskiego powiewać będzie, i zatknięta zostanie na najdalszych krańcach świata, umiejmy wykorzystać nadarzające się sposobności, nasza potęga jest ogromna, uczmy się używać jej ku chwale zwycięstwa naszej sprawy. Czego mamy się obawiać? Niedalekim jest dzień, w którym wszystkie bogactwa, wszystkie skarby ziemi będą w rękach dzieci Izraela.

Na zebraniach zaś Związku Cremieux głosił:

Musi powstać nowe państwo mesjańskie, nowe Jeruzalem musi wznieść się w miejsce cesarzy i papieży.

Powyższe tłumacząc na język prostszy, bardziej zrozumiały, wyrazić należy następująco:

Nadszedł już czas na rozpoczęcie bezwzględnego niszczenia wszystkich dotychczasowych odrębnych państw i królestw, na zniesienie wszystkich religii, ma się rozumieć za wyjątkiem talmudowej (żydowskiej), i na ustanowienie na całym świecie jednego państwa żydowskiego, w którym naród żydowski będzie żywiołem panującym i w którym będzie obowiązywała tylko jedna, jedyna religia, mianowicie żydowska.
-
2011/07/16 14:53:36
Wykłady Mędrca Syjonu zawierają najnowszy plan, jaki nam jest znany, podboju świata przez Żydów.

Mówię najnowszy plan dlatego, że zdaniem moim już od niepamiętnych czasów istnieje wśród Żydów olbrzymi, gigantyczny wprost, rzekłbym, maniacki plan podboju całego świata przez naród wybrany. Plan ten, który można by nazwać olbrzymim, przewrotnym spiskiem Żydów, wymierzonym przeciwko wszystkim narodom świata, prawdopodobnie zrodził się już w głowach pierwszych naczelników plemienia izraelskiego Z biegiem czasu zmieniano go stale i przystosowywano do wymogów chwili życia bieżącego, czyniąc go tym samym zawszę praktycznym, zawsze aktualnym. Nawet całe dotychczasowe dzieje żydostwa są niczym innym, jak tylko łańcuchem całego szeregu wypadków z góry opracowanych i przewidzianych w tym planie przez nieznanych nam, tajemniczych naczelników żydostwa, którzy też są jego właściwym mózgiem i władcą.

Nieznani naczelnicy nie są nawet znani samym Żydom, którzy wiedzą tylko to, że tacy istnieją i że ich nakazom i rozkazom należy być bezwzględnie posłusznym. Z pośród kogo oni się rekrutują, kto ich wybiera, czy mianuje kierownikami i władcami życia zbiorowego wszystkich Żydów to jest tajemnicą, którą dotychczas na próżno starano się zgłębić i poznać. Wiadomo tylko, że władza i potęga tych nieznanych naczelników Żydów jest nieograniczona; że przed nimi korzyli się nawet najpotężniejsi królowie żydowscy, jakimi byli bezsprzecznie Dawid i Salomon; że dzisiaj słuchają ich poleceń i rozkazów także najwpływowsi i najpotężniejsi finansiści żydowscy, trzęsący życiem ekonomicznym całego świata.

Przypuszczać tylko można, że są to członkowie jakiejś tajnej sekty, czy, jak kto woli związku, założonego z najwybitniejszych i najwartościowszych głów żydowskich, które też od niepamiętnych czasów wykreślają drogi życia narodu wybranego.
(...)
Za pierwszą historyczną diasporę żydowską, będącą umyślnym wdarciem się żydostwa do wnętrza obcego sobie społeczeństwa dla celów pasożytniczych i rozkładczych jego zdrowego organizmu, uważam tzw. niewolę egipską. Od kiedy i jak długo ona trwała określić trudno. Uczeni co do czasu jej trwania nie są z sobą zgodni. Faktem jest jednak ustalonym ponad wszelką wątpliwość, że Żydzi przez kilka wieków przebywali w Egipcie i że odegrali w jego dziejach rolę zagadkową, według wszelkich prawdopodobieństw, niesłychanie szkodliwą dla państwa i narodu egipskiego.

PS
Zapewne odgrywali taką rolę jak dziś w Polsce i dlatego zostali z Egiptu wygnani.
Czy Polacy pójdą drogą FARAONA z EGIPTU?
-
2011/07/16 15:07:17
LICHWA - rak ludzkości - fragment najnowszej książki Henryka Pająka

Przechodzenie Międzynarodowej Lichwy w Rząd Światowy trwałoponad dwa wieki. Oto ramy tego procederu:
1772
Pierwszy rozbiór Polski, następne podkoniec wieku. Decydujący o losach Europy proces podboju wielkiego mocarstwa słowiańskiego, katolickiego, położonego w
centrum Europy. W rezultacie tej bandyckiej anihilacji polskiego państwa, trzy główne mocarstwa Europy: Prusy, Austro-Węgry i Rosja zaczynają ze sobą sąsiadować granicami rozbiorowymi. To status quo potrwa prawie 150 lat (począwszy od pierwszego rozbioru) do wybuchu pierwszej wojny europejskiej, wkrótce światowej
zaplanowanej i zrealizowanej przez żydomasonerię syjonistyczną. W wyniku podboju Polski następuje radykalna dekompozycja Europy, której nieuchronnym skutkiem będzie druga wojna światowa, zaprogramowana i zrealizowana przez te same siły syjonistyczno-komunistyczne, stanowiące dwie bratnie frakcje syjonizmu światowego rządzącego Stanami Zjednoczonymi i Rosją żydobolszewicką.

1773
Mayer Amschel Rothschild gromadzi u siebie kilkunastu swoich najbardziej wpływowych, w większości żydowskich przyjaciół i zapoznaje ich ze swoim Wielkim Planem: jeżeli wszyscy połączą swoje pieniądze, wpływy, mogą przejąć władzę nad światem. Spotkali się we Frankfurcie w domu Rothschilda, przedtem nazywającego się Bauer, a wtedy już Rothschild - Czerwona Tarcza, Czerwony Szyld - od Gwiazdy Dawida widniejącej nad frontonem jego domu jako znaku graficznego zastępującego
nazwisko.

Na tym spotkaniu Rothschild zawiadamia ich, że znalazł idealnego kandydata do kierowania super - tajną organizacją, który podejmie dzieło konsolidacji tych wysiłków, tworząc sieć elity intelektualnej, która w pierwszej kolejności podporządkuje sobie tradycyjną masonerię, w większości stanowiącą stada użytecznych durniów ....

www.scribd.com/doc/31623627/Nowe-Ksiazki-Henryka-Pajaka-i-Podobne-Sprawy

-
2011/07/16 15:40:36
Robert Faurisson - MIT HOLOCAUSTU

www.scribd.com/doc/50546354/Mit-Holocaustu-Robert-Faurisson
-
2011/07/16 15:41:43
stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2010/06/holo-szwindel2.jpg?w=455&h=400
-
2011/07/16 16:05:47
www.scribd.com/doc/46875772/Norman-Davies-Europa
-
2011/07/16 16:39:36
Jak tu się zdziwić, kiedy nic już nie jest w stanie człowieka zdziwić? A co może zdziwić w kraju, w którym Stefan Niesiołowski pozostaje od trzech lat jednym z marszałków Sejmu, a do psychiatryka wysyła się zupełnie kogo innego?

blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/07/16/pozycja-misjonarska/

Plus komentarze.

-
2011/07/16 16:43:00
Kacze bydło, czyli dla niektórych "polscy patrioci" najechali Litwę, zatrzymani przez policję, mam nadzieję, że kaczy posłowie już interweniują ? Jest kolejny powód do zadymy w parlamencie europejskim, co niektórzy pewno rozpoczną tam awanturę, jak to zagraniczna policja prześladuje polskich patriotów.
www.sport.pl/pilka/1,65042,9957658,Liga_Europejska__Kibole_znow_rozrabiali_na_Litwie.html
-
2011/07/16 16:44:51
Banki jak na dłoni

Dziś nikt jeszcze nie wie, dokąd poniesie sektor bankowy fala fuzji i przejęć. A nie można przecież wykluczyć, że kryzys pokona wiele psychologicznych i narodowych barier. I być może na przykład wł0ski UniCredit zostałby przejęty przez rosyjski Sbierbank albo Agricultural Bank of China. W ten sposób Rosjanie lub Chińczycy staliby się właścicielami drugiego co do wielkości banku w Polsce Pekao.

To dopiero byłby nowy wymiar globalizacji.

blog.rp.pl/kurasz/2011/07/15/banki-jak-na-dloni/

-
2011/07/16 16:48:36

Zagadka prawdziwych sondaży prezesa rozwikłana. PO : PiS 38%:17% - tak chcą głosować Niepolacy.


-
2011/07/16 17:11:54
Serdecznie Witam
Wszystkich Ludzi Dobrej Woli--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/07/16 17:15:07
Bez wątpienia parch, ten cały precz_z_pomnikiem, ale się zreflektował i napisał był:
"Kacze bydło"I po raz pierwszy się z tobą parchu muszę zgodzić!!
Wszak nie ma w Polsce innego bydła, kaczego bydła niż to z "pod skrzydeł" kaczora DonaldaT.--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/16 17:35:20
@Warszawski_Zgred

Witam.

I ten POmnik ma Tolęcia, i ta galareta POsmoleńska, i ta kupa POserniku itp. itd. to jeden i ten sam pejsaty POtwornie parch co Polskę i Polaków od wieków ssie.


-
2011/07/16 17:58:22
W dzisiejszych czasach dominuje kulturowo nad Europą pragnienie budowy jednolitego społeczeństwa globalnego. Możliwość błyskawicznej komunikacji pomiędzy ludźmi, gdzie znikają praktycznie bariery odległości, dostępności komputerów i internetu, powszechności mediów - prowadzi do dominacji obrazu i ruchu nad myśleniem i kontemplacją. Wciąż powtarzane, zwielokrotnione te same wzorce, sprzyjają upadkowi i negacji zasad moralnych, a przez swą powszechność stwarzają pozorne wrażenie poprawności i normalności, co usypia sumienie i gasi przenikliwość myśli. To wszystko wywołuje nowe nieznane dotąd problemy cywilizacyjne. Jednak pokusy totalitarne rodzą się te same co niegdyś, lecz obecnie zyskują większy rozmach, opierają się bowiem na dużych możliwościach nowoczesnej techniki.Taka sytuacja powoduje, iż zarówno sterowanie psychologiczne, jak i manipulacje wielkimi grupami ludzi poprzez środki masowego przekazu są wygodnym narzędziem władzy.U progu trzeciego tysiąclecia mogliśmy poznać i doświadczyć trzech największych ideologii XX wieku: nazizmu, komunizmu i liberalizmu. Ostatnia z nich na naszych oczach przeobraża się właśnie w globalizm, który ogarnia swym wpływem wszystkie dziedziny kul-tury, powodując rozbicie narodowej tożsamości. A czyni to w taki sposób, że wielu ludzi wcale nie dostrzega nadchodzącego zagrożenia.Globalizm, opierając się na ideale powszechnej równości, prowadzi do jednego zasadniczego wniosku, że suwerenność państw i narodów nie może już być odniesieniem działań politycznych. Celem głównym jest jedno wszechświatowe społeczeństwo obywatelskie.Prezentowany zbiór esejów profesora Piotra Jaroszyńskiego, który stanowi kontynuację pracy sprzed dwóch lat Polska i Europa, pokazuje dalsze etapy przemian społecznych i kulturowych na tle światowej tendencji do wymazania z ludzkiej świadomości fundamentów narodowych. Dlatego już w samym tytule książki zawarte jest szczególnego rodzaju wezwanie, mające stanowić na dziś motyw naszego działania na rzecz budowania dobra wspólnego w Ojczyźnie. Ocalić polskość - to rozszerzać i niejako rzeźbić własnym wysiłkiem oblicze narodowej kultury. Tym bardziej naglące to zadanie dzisiaj - bowiem jak wskazuje Autor - dziejący się na naszych oczach zamach na kulturę Polski, obejmuje wszelkie dziedziny życia społecznego. Rozważając, na tle suwerenności naszego narodu, tak fundamentalne dla kultury zagadnienia, jak: nauka, edukacja czy religia, musimy pamiętać, że to od nas zależy ich powodzenie. Nie wolno poddawać się zewsząd ogarniającej bezsilności, ta bowiem rozbija człowieka, a za nim cały naród.Ze szczególną uwagą podkreśla Autor rolę nauki i edukacji jako tych obszarów, które są podstawą kształtowania się w człowieku rozumienia świata. Upada dziś ideał wiedzy dążącej do prawdy, pielęgnowany przez ponad 2500 lat, począwszy od starożytnej Grecji. Dzisiejsze rozumienie nauki to produkt nieskrępowanych badań, których wyniki są jedynie prowizoryczne. W konsekwencji prowadzi to do anarchii w badaniach naukowych i postulatu wolności bez granic, co widać także w życiu społecznym. Ujawnia się to z całą mocą w systemie edukacji, w którym nie liczy się kształcenie i wychowanie, rozumiane jako doskonalenie osoby poprzez wysiłek nabywania cnót, lecz socjalizacja, czyli takie urabianie ucznia, by w przyszłości był przydatny do celów politycznych, gospodarczych, a więc uległy, dyspozycyjny, nie przywiązany do tradycyjnej katolickiej moralności. Socjalizacja przywołuje uniwersalny system wartości i postępowanie zgodnie z przyjętymi normami, lecz milczy o tym, że źródła tego systemu i tych norm nie są obiektywne, lecz opierają się na doraźnych celach i decyzjach.Warto zauważyć, iż polskość" - nasza Ojczyzna i jej kultura - od tysiąca lat przekazywana, rozwijana i broniona z pokolenia na po-kolenie, domaga się dziś od każdego Polaka z osobna pełnej pieczołowitości i ofiarności postawy. Każdy z nas uwikłany w różnorodne relacje społeczne może skierować do samego siebie pytanie, w jaki sposób próbuje ocalić i zachować na rzecz następnych pokoleń przekazane mu dziedzictwo przeszłości.
ww
-
2011/07/16 17:59:56
Widocznie link był koszerny i filtr agorowski go wchłonął niczym koszerną kaszę.

Zapodaję więc go powtórnie:

www.scribd.com/doc/50547773/Ocali%C4%87-Polsko%C5%9B%C4%87-Piotr-Jaroszy%C5%84ski

-
2011/07/16 18:07:29
cd

Rozpad Związku Sowieckiego, a co za tym idzie i bloku komunistycznego, następnie zjednoczenie Niemiec, a więc i wzmocnienie ich pozycji w Europie, kierunek integracji Europy w ramach tzw. Unii Europejskiej - istotnie rzutują na przyszłość Polski jako państwa i na przyszłość Narodu Polskiego. W sposób szczególny zagrożona jest suwerenność - ze względu na podporządkowywanie Polski prawu i władzy obcej (umożliwione przez nową Konstytucję i zasady integracji z UE). Wśród wielu różnych zagrożeń na polu ekonomii, edukacji,kultury etc. na jedno z czołowych miejsc wysuwa się zagrożenie realnej utraty tzw. Ziem Zachodnich (Odzyskanych).Mówiąc o Ziemiach Odzyskanych można badać historyczne prawa Polaków do tych ziem, można pokazać aktualny status prawny (jak bronić własności ziemi), można analizować świadomość polskiego społeczeństwa w tych sprawach (niestety, posiadającego słabą orientację), a wreszcie można przyjrzeć się dalekosiężnym planom niemieckim. Ale poza tymi problemami jest jeden, który stanowi swego rodzaju płaszczyznę dla przeprowadzania bardziej szczegółowych analiz. Jest nim mianowicie problem stosunku do ziemi jako ziemi.Do ziemi podchodzić można na wiele sposobów. Ziemia to żywicielka, która dostarcza pokarmu rodzinie. Ziemia to również ojcowizna,która zabezpiecza trwałość rodziny lub rodu na wiele pokoleń. Ziemia to fizyczne podłoże państwa. Ziemia to żywicielka narodu.Ziemia to obszar ekspansji. Ziemia to towar przedmiot handlu i spekulacji. W zależności od tego, jak traktuje się ziemię, pojawia się inne nastawienie zarówno osobiste, jak i instytucjonalne. Ale od czego zależy to nastawienie? Czy jest to kwestia indywidualnych zróżnicowań, mody, koniunktury, polityki, ideologii, religii? Wydaje się, że wśród różnych czynników najważniejszy jest ten najmniej dostrzegalny i traktowany jako nieomal coś naturalnego - choć naturą nie jest. Stosunek do ziemi zależy przede wszystkim od typu cywilizacji, do jakiej ktoś należy.Mongołowie zasłynęli w średniowieczu jako bardzo sprawni wojownicy i administratorzy. W pewnym okresie utworzone przez Czyngis-chana i jego następców państwo było największym państwem wszechczasów.Feliks Koneczny Mongołom przypisuje wytworzenie jednej z najbardziej znaczących cywilizacji nazwanej przezeń cywilizacją turańską. Do istoty tej cywilizacji należał podbój ziem i poszerzanie granic imperium. Co przez ludy podbite odbierane było jako napad i rozbój, to w pojęciu Mongołów było usankcjonowane religijnie i zwyczajowo. Uważano mianowicie, że Niebo powierzyło rodowi Czyngis-chana misję zjednoczenia całego świata, nad którym ten ród ma panować
Wymowna była też treść pieczęci, zachowana w liście do papieża Innocentego IV, a wykonana przez ruskiego rzemieślnika, Kuźmę: Mocą Wiecznego Nieba. Rozkaz panującego nad światem władcy wielkiego państwa mongolskiego. Kiedy dotrze do ludzi poddanych i ludzi nie poddanych, niechaj go słuchają i boją się"
A zatem w cywilizacji turańskiej cała ziemia jest własnością panującego rodu mongolskiego na skutek wyroków sił boskich. Najazdy to nie napady, ale sprawiedliwe odzyskiwanie własności rodowej. Ziemia i ludzie to własność panującego.

PS
Czy jewropejska unia to jest taki kolektywny Czyngis-chana?
-
2011/07/16 18:09:13
"Instrumentem żydowskiej dominacji w świecie są pieniądze i prasa, a komunizm jest narzędziem międzynarodowego kapitalizmu żydowskiego, wykorzystywanego do pokonania, a w następstwie rządzenia innymi narodami" - Onesimo Redondo
(hiszpański reformator i polityk XX w. zabity z rąk komunistów - w zamachu)
-
2011/07/16 19:03:36
pale5tyna.wordpress.com/2011/06/06/wzgorza-golan-izraelska-armia-zabila-23-dem0nstrantow/

Mamy już cenzurę prewencyjną w pełnej krasie.
Cenzura dotyczy linków.
W podanym przeze mnie linku należy zmienić w haśle "pale5tyna" 5 na s, a w "dem0strantow" zero 0 na mała literę o.
-
2011/07/16 19:10:06
Dwa tysiące osób, wśród nich poseł Kazimierz Kutz, wzięło udział w 5. marszu zwolenników autonomii dla Śląska w Katowicach

www.rp.pl/artykul/15,688587-Rozpoczal-sie-Marsz-Autonomii-Slaska-w-Katowicach.html

a tymczasem ....

Czy ten artykuł Kodeksu karnego jest artykułem martwym w POlszewii, że RAŚ sobie tak bezkarnie hasa?
Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej

Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,

podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,

podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


Art. 130. § 1. Kto bierze udział w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 2. Kto, biorąc udział w obcym wywiadzie albo działając na jego rzecz, udziela temu wywiadowi wiadomości, których przekazanie może wyrządzić szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,

podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

§ 3. Kto, w celu udzielenia obcemu wywiadowi wiadomości określonych w § 2, gromadzi je lub przechowuje, wchodzi do systemu informatycznego w celu ich uzyskania albo zgłasza gotowość działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 4. Kto działalność obcego wywiadu organizuje lub nią kieruje,

podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

Art. 132. Kto, oddając usługi wywiadowcze Rzeczypospolitej Polskiej, wprowadza w błąd polski organ państwowy przez dostarczanie podrobionych lub przerobionych dokumentów lub innych przedmiotów albo przez ukrywanie prawdziwych lub udzielanie fałszywych wiadomości mających istotne znaczenie dla Rzeczypospolitej Polskiej,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Art. 133. Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 134. Kto dopuszcza się zamachu na życie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,

podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

-
2011/07/16 19:13:03
Errata

poprzedni mów wpis winien być bez Art 134, bo ten dotyczy zamachu m.in.na prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego, o czym napisze przy innej okazji.
-
2011/07/16 19:15:05
Wspólny marsz Palestyńczyków i Izraelczyków w Jerozolimie

15 lipca setki Palestyńczyków i Izraelczyków uczestniczyło wspólnie w pokojowym marszu we Wschodniej Jerozolimie popierającym uznanie niepodległego Państwa Palestyńskiego na forum Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych we wrześniu. Manifestanci mieli ze sobą palestyńskie flagi i transparenty z napisami: Każdy ma prawo do niepodległego państwa, Maszerujemy na rzecz niepodległości i Tylko wolni ludzie mogą rozmawiać o pokoju.

palestyna.wordpress.com/2011/07/

-
2011/07/16 19:17:42
Służby wywiadowcze Izraela zdołały doprowadzić do niewpuszczenia na terytorium Izraela dziesiątek lecących do tego państwa pro-Palestyńskich aktywistów, dzięki publicznie dostępnym danym zebranym na serwisach społecznościowych, takich jak Facebook. Wg rzecznika izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Yigala Palmora, informacje wyszukane na Facebooku stanowiły podstawę do sporządzenia czarnej listy zawierającej ponad 300 nazwisk europejskich aktywistów, którzy dołączyli w tym serwisie do otwartej strony grupy planującej pokojowe akcje w Izraelu latem tego roku.

Izraelski wywiad przekazał sporządzoną listę europejskim liniom lotniczym prosząc je o niewpuszczanie wymienionych na niej aktywistów na pokłady ich samolotów, jako ze osoby te i tak nie dostana zgody na wjazd na terytorium Izraela.

Na tej podstawie, przewoźnicy nie wpuścili na wykupione loty do Izraela ponad 200 osób. Izraelskie służby bezpieczeństwa zatrzymały też na lotnisku w Tel Awiwie 310 aktywistów, którzy w zeszłym tygodniu przybyli do Izraela różnymi lotami z kilku europejskich państw, w ramach akcji Flytilla, mającej wspomóc aktywistów Flotyli Wolności blokowanej przez izraelskie służby w greckich i tureckich portach. Wg rzeczniczki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w tym tygodniu można się spodziewać dalszych zatrzymań.

palestyna.wordpress.com/2011/07/16/izraelski-wywiad-zebral-dane-o-aktywistach-flytylli-z-facebooka/#more-9437
-
2011/07/16 19:21:18
Izraelski Knesset (parlament) uchwalił prawo, zgodnie z którym wezwanie do bojkotowania państwa Izrael, bądź jego działań na Zachodnim Wybrzeżu, będzie traktowane jako wykroczenie. Amnesty International stwierdziła, że ten przepis będzie miał negatywny wpływ na wolność słowa w Izraelu.

Przegłosowane w poniedziałek w nocy kontrowersyjne prawo stanowi, że wezwanie do jakiejkolwiek formy bojkotu politycznego, ekonomicznego, kulturalnego lub akademickiego ludzi lub instytucji w Izraelu oraz na Okupowanych Terytoriach Palestyńskich będzie traktowane jako wykroczenie. Autorzy takich wezwań mogą zostać postawieni przed sądem oraz ukarani finansowo.

Sponsorzy ustawy, po raz pierwszy zaproponowanej w lipcu 2010 roku przez przewodniczącego koalicji rządowej Zeev Elkina, jasno oświadczyli, że jednym z jej głównych celów jest umożliwienie karania osób używających bojkotu do protestowania przeciwko nielegalnemu osiedlaniu Izraelczyków na okupowanych terenach lub do zwrócenia uwagi na fakt, że prawa Palestyńczyków są łamane w wyniku tych działań.

Pomimo zaprzeczeń jego zwolenników, to prawo jest jawną próbą zdławienia pokojowego sprzeciwu i protestów poprzez przeprowadzenie ataku na wolność słowa, którą każdy rząd powinien podtrzymywać, powiedział Philip Luther, dyrektor Amnesty International ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

palestyna.wordpress.com/2011/07/14/kneset-przeglosowal-ustawe-delegalizujaca-nawolywanie-do-bojkotu-izraela/#more-9432

PS
W tym wypadku ma Tole nie wyłga się brakiem tłumaczenia, jak to raczy czynić w przypadku raportu osłaniając przy tym swoich parchów i nierobów.
-
2011/07/16 19:22:33
Ta ustawa jest jednym z wielu praw przyjętych ostatnio bądź dyskutowanych przez Knesset, które były krytykowane przez organizacje działające w obronie praw człowieka jako ograniczające wolność słowa, działalność stowarzyszeń obywatelskich czy zagrażające prawom palestyńskich obywateli i ich przedstawicieli.

Polityka Izraela w sprawie okupowanego Zachodniego Wybrzeża, w tym Wschodniej Jerozolimy, jest niezgodna z postanowieniami Czwartej Konwencji Genewskiej i jest uznawana za zbrodnię wojenną, zgodnie ze statutem Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Amnesty International wielokrotnie wzywała władze Izraela, by zaprzestały budowania nowych osad i ostatecznie zlikwidowały wszystkie bezprawnie zorganizowane izraelskie osady na Okupowanych Terytoriach Palestyńskich.

Amnesty International nie zajmuje żadnego stanowiska w sprawie bojkotów w żadnej części świata, jednak obawia się, że nowe izraelskie prawo może doprowadzić do pogwałcenia prawa do wolności słowa osób wzywających do bojkotu.

amnesty.org.pl/no_cache/archiwum/aktualnosci-strona-artykulu/article/7404/564.html
-
toto.1
2011/07/16 20:29:35
@obiboknawlasnykoszt
Trzeba wziąć za d... służby i prokuraturę na mocy tych paragrafów, bo działając w taki sposób jak teraz wyraźnie sprzyjają separatyzmowi, obcym służbom podburzającym separatystów, nie reagują na popełnianie poważnego przestępstwa przeciwko krajowi i konstytucji. Są winni i kiedyś zostaną osądzeni, bo matoły też są śmiertelne i nie rządzą wiecznie. Zapamiętajmy to im i niech wiedzą, że kara w wolnej Polsce ich nie minie.
-
toto.1
2011/07/16 20:57:19
Pracuj, płać składki, a na stare lata państwo o ciebie zadba? To teoria, bo niestety, nie zadba o wszystkich... Pracuj jak najdłużej, bo inaczej będziesz miał niską emeryturę. Ile razy, drogi Czytelniku, słyszałeś to zdanie z ust polityków obiecujących godną emeryturę na starość?

Niestety, to nie zawsze prawda. Wielu Polaków pracowało w pocie czoła nawet 40 lat, a dzisiaj mają uposażenie trzy razy niższe niż zabójca ks. Jerzego Popiełuszki (37 l.), który pracował 23 lata, a potem 10 lat odsiedział w więzieniu. Także wiele gwiazd np. polskiego kina może mu pozazdrościć.

Czesław Kiszczak, Warszawa, lat 86, generał armii, 46 lat pracy, 7000 zł
Kazimierz Kutz, Katowice, lat 82, reżyser i separatysta pracujący dla ziomkostw, poseł, 56 lat pracy, 4800 zł
Jerzy Urban, Konstancin-Jeziorna, lat 78, dziennikarz i propagandzista zwany Goebbelsem stanu wojennego lub głowizną z kapustą, żyd, 56 lat pracy, 4700 zł
Aleksander Kwaśniewski, Warszawa, lat 57, były prezydent, 28 lat pracy, 4000 zł

Lucjan Brychczy, Warszawa, lat 77, piłkarz, trener, wojskowy, 56 lat pracy, 4000 zł

Tomasz Kaczmarek, Warszawa, lat 35, policjant, agent CBA, 15 lat pracy, 4000 zł

Adam Pietruszka, Szczecin, lat 72, funkcjonariusz SB, 23 lata pracy (w latach 1984-1995 siedział w więzieniu), 3900 zł
-
2011/07/16 21:49:17
palestyna.wordpress.com/2011/07/13/polscy-europoslowie-wzywaja-do-odrzucenia-deklaracji-utworzenia-niepodleglego-panstwa-palestynskiego/
-
2011/07/16 21:50:23
Żydowski filtr nie przepuszcza tekstu

-
2011/07/16 21:58:05
Postawa Bogusława Sonika, Róży Thun, Tadeusza Zwiefki, Krzysztofa Liska, Jana Kozłowskiego, Filipa Kaczmarka, Jolanty Hibner, Pawła Zalewskiego, Marka Siwca, Wojciecha Olejniczaka, Ryszarda Zemke, Tadeusza Cymańskiego, Michała Kamińskiego, Ryszarda Czarneckiego, Jacka Wł0sowicza i Janusza Wojciechowskiego to niebezpieczny sygnał dla grup, które od lat działają na froncie walki z reżimem Apartheidu Izraela, że pokojowe formy politycznego nacisku nie mają szans przy sile izraelskiego lobby.

:(

-
2011/07/16 22:04:19
Przysięgam, że zapamiętam z tej listy tego cmentarnego biznesmena z Malborka, który zapewne jeszcze niejeden raz będzie zabiegał o głosy pomorskich wyborców, a na każdym jego spotkaniu z wyborcami będę ja.
Szybko te ścierwa zapomniały, że jedynym krajem który nie uznał rozbiorów Polski i okupacji zaborców była właśnie Turcja, kraj właśnie muzułmański.

DRANIE!
-
2011/07/16 22:26:07
www.rp.pl/artykul/4,688452-Prokurator-Generalny-walczy-o-wplywy.html

Coś mi się zdaje, że PG zaczyna mieć karty przetargowe ;)

Już od ponad półtora roku Prokuratura Generalna jest samodzielną instytucją. Samodzielną nie znaczy jednak, że sprawnie funkcjonującą i mającą wpływ na szkolenie kadry oraz jej zatrudnianie. Przeszkadza jej w tym niechlujne ustawodawstwo. Prokurator generalny chce więc zmienić przepisy. W czym rzecz?
Prokurator generalny, mimo że odpowiada za funkcjonowanie wszystkich prokuratur, nie ma żadnego wpływu na ustalanie limitów miejsc na aplikacji prokuratorskiej, jej przebieg, egzamin kończący, komisję, która go przeprowadza, radę programową Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie i jej wykładowców.
Jakby tego było mało, to minister sprawiedliwości tuż po zakończonym egzaminie prokuratorskim w krakowskiej szkole (pierwszy taki odbędzie się w 2013 r.) przedstawi aplikantowi propozycję objęcia asesury w konkretnej jednostce prokuratury.

Czego chce Andrzej Seremet:
- Mieć swojego przedstawiciela w radzie programowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, która decyduje o programie i harmonogramie nauczania i działalności szkoleniowej.
- Mieć co najmniej jednego (najlepiej dwóch) zastępców dyrektora krakowskiej szkoły ze środowiska prokuratorskiego (dziś jest ich czterech, ale żaden nie jest prokuratorem).
- Ustalać limit miejsc dla kandydatów na aplikację prokuratorską (tak jak robi to minister sprawiedliwości w stosunku do sędziów).
- Móc proponować aplikantowi po egzaminie zatrudnienie w konkretnej jednostce w kraju (bo odpowiada za funkcjonowanie prokuratury).
- Opiniować wykładowców, którzy prowadzą zajęcia z aplikantami (chce, by wybierano najlepszych fachowców).
- Kierować swojego przedstawiciela do komisji egzaminacyjnej, która przeprowadzi egzamin kończący aplikację.

p.s. Dziwne, ze nikt nie mówi o pieniądzach na funkcjonowanie prokuratury.

-
2011/07/16 22:26:40
Dobry wieczór szanownemu Państwu!
-
2011/07/16 22:45:53
@Starypiernik

Nie od ponad półtora roku tylko od roku, 3 miesięcy i 16 dni primo aprilisowej bananowej prokuratury, po odświeżającym przemalowaniu zgniłego banana żółtą farbą.
-
2011/07/16 22:50:12
@Obibok - witaj!
Ty wiesz lepiej ;)
-
2011/07/16 22:52:14
Jako nie fachowiec zwróciłem uwagę na to już dawno :(((
Czyli gra jest bardzo prymitywna, znaczy się czytelna.

-
2011/07/16 22:54:05
@WSI24

Fred A. Leuchter - RAPORT SĄDOWY

(...)

Rezultaty badań:

1. Komory gazowe
Wyniki badań, zamieszczone w Raporcie Leuchtera", są bardzo ważne. Dowodzą w sposób kategoryczny, że żadna z budowli badanych w Oświęcimiu, Brzezince i Lublinie nie mogła służyć do wykonywania masowych egzekucji przy użyciu cyjanowodoru, tlenku węgla lub jakiegokolwiek innego trującego gazu.Przyjmując nawet najbardziej wygórowane liczby dotyczące maksymalnego wykorzystania komór gazowych - 1693 osoby tygodniowo w każdej z komór i zakładając, że wspomniane pomieszczenia naprawdę służyły do masowych egzekucji przy pomocy gazu, dla zabicia sześciu milionów osób musiałyby pracować bez przerwy przez 68 (sześćdziesiąt osiem!) lat. To znaczy, że Trzecia Rzesza musiałaby istnieć przez przynajmniej 75 lat! Utrzymywanie, że owe pomieszczenia służyły do wykonywania egzekucji masowych czy też indywidualnych jest zatem śmieszne, a nawet obraźliwe, gdyż zakłada kretynizm odbiorcy tego typu stwierdzeń. Jednakże ci, którzy rozpowszechniają to kłamstwo są zbyt leniwi i zadufani w sobie, aby sprawdzić jego prawdopodobieństwo. Indoktrynują, więc świat tego typu bzdurą poprzez największą kampanię propagandową, jaką pamięta historia.

2. Krematoria
Równie ważne są błędy historiografii eksterminacjonalistycznej" w odniesieniu do krematoriów. Gdyby krematoria pracowały z maksymalną wydajnością, każdego dnia,bez jakiejkolwiek przerwy, w sposób ciągły (założenie czysto hipotetyczne i nie możliwew rzeczywistości) - Trzecia Rzesza musiałaby istnieć przynajmniej 42 lata, gdyż dla spalenia sześciu milionów ludzkich zwłok potrzebne byłoby 35 (trzydzieści pięć) lat pracy pieców krematoryjnych!Nikt przy zdrowych zmysłach nie może utrzymywać (ani też wierzyć), że III Rzesza istniała przez 75 lub 42 lata. Jednakże wmówiono nam, że 6 milionów osób zostało zamordowanych za pomocą sprzętu, który -nawet gdyby nadawał się do dokonywania egzekucji - musiałby pracować jeszcze przynajmniej przez 64 lata po zakończeniu wojny,a więc do roku 2009! Taki bowiem jest absolutnie minimalny czas potrzebny do tego typu operacji.

3. Dowody
Próbki dowodowe zostały pobrane z miejsc przez nas odwiedzanych. Próbka kontrolna została wzięta z pomieszczenia nr l, służącego do dezynfekcji [odzieży - przyp. wyd.]w Birkenau. Założyliśmy, że ze względu na wysoką zawartość żelaza w konstrukcjach budynków obozowych, obecność cyjanowodoru spowoduje uformowanie się związku żelazo-cyjanowodorowego i tlenku żelazawego. Uwidocznił się on w postaci niebieskawych plam na ścianach pomieszczenia dezynfekcyjnego. Szczegółowa analiza 32próbek, pobranych z kompleksu Auschwitz-Birkenau, ujawniła zawartość 1,050 mg cyjanku na l kg oraz 6,170 mg żelaza na l kg w próbce z pomieszczenia służącego do dezynfekcji. Większa ilość żelaza została znaleziona wewnątrz rzekomych komór gazowych, ale jednocześnie nie wykryto żadnych śladów cyjanku. Byłoby to niemożliwe,gdyby pomieszczenia te miały kontakt z cyjanowodorem. Tymczasem komory gazowe mu-siałyby być wystawione na działanie cyjanowodoru przez czas o wiele dłuższy,niż pomieszczenie do dezynfekcji. Dlatego też wyniki analizy laboratoryjnej dowodzą,że pomieszczenia prezentowane jako komory gazowe" nie były nigdy używane, jako miejsca egzekucji za pomocą gazu.
cdn......
-
2011/07/16 22:57:50
Zgniły banan został pomalowany i odświeżony w dniu 1 kwietnia 2010 roku i tego samego dnia został wystawiony do sprzedaży dla leminżej gawiedzi jako świeży i bardzo zdrowy produkt POlszewickiej WSIowej rozwiedki.
-
2011/07/16 23:07:16
@WSI24

cd

4. Konstrukcja
Konstrukcja owych budowli dowodzi, że nigdy nie były one używane, jako komory gazowe. Żadne z tych pomieszczeń nie było hermetyczne, ani wyposażone w odpowiednie uszczelnienia. Nie zostały wykonane żadne zabezpieczenia przed kondensacją gazu w ścianach, podłodze i suficie. Nie istnieją żadne urządzenia służące do usuwania z pomieszczenia mieszanki powietrza i gazu. Nie było żadnych urządzeń służących do wpuszczania gazu i rozprowadzania go po całym pomieszczeniu. Nie ma żadnych systemów bezpieczeństwa dla zapobiegania eksplozji. Nie zostały wykonane żadne zabezpieczenia przed przenikaniem gazu do krematorium - pomimo, iż cyjanowodór jest w wysokim stopniu wybuchowy. Nie ma żadnego systemu zabezpieczeń dla ochrony personelu obsługującego komorę przed wystawieniem na działanie gazu, jak również dla ochrony innych osób, mogących ewentualnie znajdować się w pobliżu komory. W jednym szczególnym przypadku - w Auschwitz - dren do odprowadzania wody deszczowej w podłodze rzekomej komory gazowej połączony jest z systemem podobnych drenów w całym obozie.Na Majdanku gaz mógłby z łatwością przenikać do podziemnego korytarza, biegnącego wokół rzekomej komory gazowej. Korytarz ten byłby zatem śmiertelną pułapką dla personelu obsługującego komorę.Nigdzie, w żadnej z rzekomych komór gazowych, nie istnieją drogi ewakuacji.Cyjanowodór jest gazem szczególnie niebezpiecznym, wybuchowym i trującym, ale w żadnej z części komory" nie ma urządzeń zabezpieczających... Komory są poza tym zbyt małe,aby pomieścić chociażby część tej liczby osób, jaka - zgodnie z relacjami naocznych świadków" - miała się w nich mieścić. Mówiąc w sposób jasny i prosty: pomieszczenia,przedstawiane jako komory gazowe", nic mogły pracować, jako urządzenia do egzekucji za pomocą gazu także z przyczyn konstrukcyjnych.

5. Wnioski
Po szczegółowym zbadaniu rzekomych komór gazowych i krematoriów w obozach na terenie Polski, jedyny wniosek, jaki może wysnuć osoba odpowiedzialna i rozsądna jest taki, że twierdzenie, jakoby którakolwiek z tych budowli była używana jako komora gazowa do masowych egzekucji, jest absurdalna.

www.scribd.com/doc/50546354/Mit-Holocaustu-Robert-Faurisson

-
2011/07/17 00:56:46
2011/07/14 18:59:37
To chyba parch jakiś, ten ronald-thatcher skoro napisał był:
"Wszak żydem jest Dorn, Wildstein, a Wasserman to też jakieś podejrzane nazwisko :)"


Chyba raczysz nie dostrzegać że wszyscy wymienieni przez ciebie przede wszystkim są Polakami''
...........................................................
Cha, cha - Dorn, Wildstein i Wasserman to już nie żydki tylko Polacy ?? :))))
Ewolucja trwa - ''warszawski zgred'' niedługo zejdzie z drzewa a za kilka lat stanie na tylnych łapach ( a swoją drogą - czy ''warszawski ... '' to rodzina tego Warszawskiego z GóWna ?)
............................................
Ale głupki z tych pisiorów ( ''zgred'' , ''obibok'') - nic dziwnego, że uczciwi i inteligentni ludzie sympatyzujący z PiS-em wstydzą się przyznać, że chcą głosować na PiS - no i PiS jest wiecznie niedoszacowany w sondażach.

P.S. ''warszawski zgred'' i tak nie zrozumie ironii - tak jak nie zrozumiał, że nie ubliżałem Jarkowi, gdy kiedyś zacytowałem opinię brata o Jarku.
Co zrobić ?....
Gdy Bóg chce kogoś ukarać, to odbiera mu rozum lub czyni go pisiorem

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE ZASIADAJACE W SEJMIE
-
maurycy53
2011/07/17 01:15:58
www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,9959114,_Kto_lamie_szabas__ten_powinien_umrzec___Zydzi_protestuja.html

ps. i rano i wieczorem chcą mnie zabić:(
-
2011/07/17 01:41:56
@ WSI
''Bo byli, sa i beda tu OBCY i czas najwyzszy zeby to sobie uswiadomili.
Mieszkac, zyc, pracowac, placic uczciwie podatki to jak najbardziej tak, ale WON z polskiego parlamentu.''
________________________________________________________________

Che, che - kolejny pisowski wykształciuch się odezwał na zasadzie ''powiedział co wiedział ''

Jak płaci podatki, pracuje, mieszka i żyje to ma wymagania, no nie ? :)
Jak ma obywatelstwo to może zostać posłem czy senatorem - chyba tak, co ?
Obojętne czy jest Murzynem, Tatarem z Podlasia, czy Cyganem i czy nazywa się Olisadebe, Liktoras, czy Rune Holta.

Tak samo ''WSI'' jest jak pójdziesz do burdelu i zapłacisz - możesz wymagać co nieco ( więcej jak dasz napiwki)
............................................................
Natomiast taki Arnold Szłorceneger preziem USA nie zostanie - takie prawo. Ale gubernatorem już może.

NIE GŁOSUJMY NAPARTIE ZASIADAJąCE W SEJMIE

-
2011/07/17 01:45:05
Pewne Hamerykańskie muzeum ogłosiło konkurs na znalezienie pierwowzoru komory gazowej.
Otóż ja ją chyba znalazłem, a wygląda ona tak:

3.bp.blogspot.com/_g_8dYo1jSCo/SgxpsxxJktI/AAAAAAAAAj8/bvxYZ-hU4VY/s320/wychodek_polny_slotwina.jpg

PS
Ciekaw tylko jestem czy to muzeum nie okaże się jakimś szemranym i lichwiarskim biznesem marki Hola cóś.?

-
2011/07/17 02:02:47
''obiboczek'' jako kolejny wykształciuch popisał się elokwencją :

''Ruscy, Niemcy, Białorusini, Ukraińcy, Litwinie, Tatarzy, Czesi, Słowacy, Czeczeńcy, Bułgarzy, Rumuni, Cyganie....., którzy mieszkając w Polsce chcą narzucać Polakom swoją wolę są dla mnie jemiołą, bo nie życzę sobie by ktoś do mego "mieszkania" przychodził w gościnę i narzucał mi swoją wolę.
Takim "gościom" albo nie otwieram w ogóle drzwi, a jak zrobiłem błąd i już ich wpuściłem do mieszkania, wskazuję drzwi i mówię WON!
Jeśli są oporni, to dostają kopa dla zachęty i przyśpieszenia. ''
...........................................................................
Oddzielmy tych co tylko mieszkają od tych co są obywatelami Rzplitej ( niektórzy z dziada pradziada, jak wymienieni przez 'obiboczka'' Tatarzy, Rusini (Ukraińcy) i kilka innych mniejszości)

Ta druga grupa to tacy sami współgospodarze tego kraju jak pisowskie głupki w rodzaju ''obiboka'' czy ''zgreda''.
Ale ja nie mówię WON ! pisowskim głupkom - mają prawo w demokracji ( dość wątpliwej zresztą) do wygłaszania durnot.
W demokracji każdy może narzucać swą wolę - tzn. może próbować to czynić.
Jeśli zbierze stronników to ma szansę się przebić ze swym głosem czy pomysłem. I nieważne czy jest Cyganem czy Tatarem litewskim, czy Rusinem ( Ukraińcem) czy Małopolanienm, Slązakiem, Wielkopolaninem czy Mazurem lub Kaszubem.

.........................................
Było coś takiego jak ''Goralenvolk'' w czasie wojny - czy to znaczy, że góralom ''obibok'' też może powiedzieć WON ?
Cóż - może i tak , bo Bóg pokarał ''obiboczka'' uszkadzając mu łeb w czasie zadym na Wybrzeżu ( i tak zamiast gościa szanować jak jeszcze pół roku temu to pozostaje mi tylko mu współczuć i by nie popadł w melancholię trochę z niego się ponabijać)

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE Z SEJMU
-
2011/07/17 02:08:11
Żydowskie opowieści po grzybkach halucynogennych - z "pamiętnika " Anna Frank.

Bezsprzecznie najciekawszych informacji dostarcza analiza samego tekstu pamiętnika, a zwłaszcza warunków ukrywania się rodziny Franków.Ich mieszkanie w Amsterdamie przy 263 Prinsengracht, gdzie spędzili 25 miesięcy,widoczne było z ponad 200 okien. Jak więc pozostali niewidoczni?Zgodnie z notatką, jaka pojawiła się pod datą 27 lutego 1943 roku, w budynku pojawił się nowy właściciel, który jednak zrezygnował z wizytacji przybudówki, gdzie ukrywali się Frankowie, gdyż oprowadzający poinformował go, ze nie zabrał ze sobą klucza. Co więcej,nowy właściciel nigdy nie pojawił się w przybudówce. Który właściciel nie dokonuje dokładnego zapoznania się z nieruchomością?!Absolutne kuriozum znajdujemy w pamiętniku pod datą 9 października 1942 r., gdzie Anna Frank pisze o zagazowanych żydach". Jakim cudem mogła umieścić taką notatkę, jeśli zagadnienie holocaustu pojawiło się znacznie później w mass mediach?!Jeśli przyjmiemy, iż Frankowie rzeczywiście ukrywali się, to w konsekwencji oczekiwać należy, że starali się nie tylko ukryć swą prawdziwą tożsamość, lecz także ukryć sam fakt zamieszkiwania, minimalizując swą aktywność życiową. W przeciwnym wypadku -prędzej, czy później - ktoś zainteresowałby się nieznanymi mu sąsiadami.
Zgodnie z treścią pamiętnika, istniało wielu wrogów", którzy dobrze znali cały budynek".Zaliczeni są do nich: pracownicy sklepu, ich klienci, dostawcy, agent, sprzątaczka, stróż nocny, hydraulicy, księgowy, sąsiedzi, właściciel. Przy tym wszystkim nie wolno nam zapominać, że ściany są cienkie.Jaki więc tryb życia wiodą ukrywający się? Nie dojadają? Są sparaliżowani strachem?Codziennie korzystają z odkurzacza (urządzenia głośnego nawet i dziś), słuchają radia, dokonują napraw stolarskich, w ich mieszkaniu co jakiś czas rozbrzmiewa budzik.Anna Frank pisze o śmiechach przy obiedzie" i krzyku, który mógłby obudzić zmarłego".Każdego dnia spożywanych jest 8 śniadań, 8-12 lunchy, 8 kolacji. Na menu składały się:kiełbaski, dżem truskawkowy, brandy, koniak, wino, papierosy, kawa. Tytułem egzemplifikacji wymieńmy dostawę (do domu, przez miłego sprzedawcę") z dnia 3lutego 1944 roku, a była to mroźna zima: 60 funtów kukurydzy, ok. 60 funtów fasoli, 10funtów grochu, 50 puszek warzyw, 10 puszek ryb, 40 puszek mleka, 10 kg mleka w proszku, 3 butelki oliwy, 4 słoiki masła, 4 słoiki mięsa, 2 butelki truskawek, 2 butelki malin, 20 butelek pomidorów.Swoiście rozwiązany jest problem ogrzewania. Na korytarzu (klatce), znajduje się stos węgla, z którego - w zależności od potrzeb Franków - pobierana jest stosowna ilość opału. I nikt się w tym nie zorientował!W tej sytuacji zapytajmy, na czym właściwie polegać miało owo ukrywanie się i czym różniło się od stylu życia, jaki wiedli w owym czasie inni mieszkańcy Amsterdamu?Indagowany przez Roberta Faurissona na te okoliczności Otto Frank stwierdził, iż w mieszkaniu było jasno, gdyż korzystano ze światła dziennego. Tymczasem, zgodnie z pamiętnikiem, szyby miały być pozakrywane. Faurisson pyta też o szereg innych kwestii,wykazując niemożność istnienia pewnych sytuacji, bądź logiczną sprzeczność między pamiętnikiem, a rzeczywistością. Otrzymuje swoistą odpowiedź: Panie Faurisson, ma Pan teoretycznie i naukowo rację. Zgadzam się z panem w 100%... Co mi Pan pokazuje, było de facto niemożliwe. Lecz w praktyce, tym nie mniej, w ten sposób to się miało".
Nie lepiej przebiegają rozmowy z osobami opisanymi w pamiętniku. Ellie jest pełna dobrej woli i pamięci o latach najnowszych, lecz co do krytycznych 25 miesięcy słychać tylko: Nie mogę Panu wytłumaczyć", Nie pamiętam", Nie wiem". Nie potrafiła opowiedzieć żadnej anegdoty z życia Franków, a w przybudówce, gdzie mieszkali, spędziła -jak twierdzi -jedną noc. Tymczasem, zgodnie z pamiętnikiem, niemal codziennie spożywała z nimi lunch.Podobnie wypowiadają się Miep i Henk - cały czas zawodzi ich pamięć; ożywiają się dopiero przy dacie 4 sierpnia 1944 r. (dzień aresztowania) - nagle przypominają sobie wszystkie szczegóły tego zdarzenia.
-
2011/07/17 02:10:01
Jak by tego było za mało, że parch, to jeszcze na dodatek alkoholik na nocnej zmianie.

-
maurycy53
2011/07/17 09:33:39
Wot, mołodiec -zawsze wierny służbie

"Władimir Putin chce, by jego dobry znajomy były major enerdowskich służb Stasi, potem bankier i dyrektor Nord Streamu zasiadł w radzie największego koncernu paliwowego Rosji"
www.rp.pl/artykul/688784-Szpieg-Stasi-dyrektorem-w-Rosniefcie.html

ps. tak konsekwentnie wykuwają się zręby protektoratu rusko szwabskiego:(


-
2011/07/17 09:59:00
Kandydat PiS o konkurentach: Żyd, ewangelik i ateista

Kamil Zieliński, kandydat PiS w wyborach prezydenta Wałbrzycha, dał wyborcom jasny sygnał: tylko on to prawdziwy Polak katolik. Mogą głosować na niego albo na konkurentów: Żyda, innowiercę lub ateistę.


Zieliński to najmłodszy spośród czterech ubiegających się o prezydenturę Wałbrzycha kandydatów. Absolwent ekonomii, doktorant, organista w wałbrzyskich kościołach, a w latach 2006-2010 radny powiatu wałbrzyskiego z nadania Prawa i Sprawiedliwości. W zbliżających się powtórzonych wyborach samorządowych reprezentuje tę partię w walce o fotel prezydenta Wałbrzycha. Jego rywalami są startujący z własnych niepartyjnych komitetów Roman Szełemej, Mirosław Lubiński i Patryk Wild.

Choć Zieliński nie jest faworytem wyborów, prowadzi intensywną kampanię wyborczą. W rozdawanym bezpłatnie lokalnym tygodniku "DB2010" są całostronnicowe reklamy, w których prezentuje się jako "młody, wykształcony, uczciwy, przystojny i z poza [pisownia oryginalna - przyp. red.] układu" oraz reklamuje sloganem "Stawiam na swoich - wałbrzyszan".

Częścią reklamy jest wywiad z kandydatem. Zieliński stwierdza w nim: "Moich kontrkandydatów bardzo boli, ze jestem związany z Kościołem i ja tego nigdy nie ukrywałem. Ponadto myślę, że nie powinno mieć wpływu na decyzje wyborcze to, że mówi się, iż pan Wild jest ewangelikiem, pan Szełemej ma korzenie żydowskie, a pan Lubiński być może reprezentuje podejście ateistyczne".

Dodaje oczywiście, że nie powinno mieć to wpływu na decyzję wyborców, kogo poprzeć, bo "ważny jest człowiek", ale wyborca dostaje czytelny sygnał, kto w Wałbrzychu jest kim.

- To niesmaczna i cyniczna gra na nastrojach - ocenia Jarosław Nowak z łódzkiego Instytutu Tolerancji. - Religia jest kwestią intymną i nie powinna znajdować się w katalogu walki politycznej.

Zniesmaczeni wywiadem są kontrkandydaci Zielińskiego.

- Nie wiem, czy to bardziej śmieszne, czy żenujące - ocenia Patryk Wild. - Jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia, to grzebie w takich rzeczach.

Lubiński: - Hasłem Zielińskiego jest "Stawiam na swoich" i właśnie do swoich kieruje tę wypowiedź. To gra nastawiona na pozyskanie twardego PiS - owskiego elektoratu, który przy urnach kieruje się nie programem kandydata, ale emocjami i kwestiami drugorzędnymi. Takie wypowiedzi z ust poważnego kandydata absolutnie nie powinny paść.

Roman Szełemej : - Nie będę tego komentował. Nie ma czego.

Sam kandydat Kamil Zieliński broni się, że nie chciał nikomu wypominać wyznawanej (lub nie) wiary. Tłumaczy, że jego wypowiedź to odpór na ataki konkurentów, którzy lekceważąco wyrażają się o nim "ten organista z PiS-u"

- Jako organista i katolik jestem przez moich konkurentów stygmatyzowany - mówi "Gazecie". - I choć oczywiście się tego nie wstydzę, to uważam, że takie rzeczy nie powinny mieć wpływu na decyzje wyborców o tym, kogo poprzeć.

"Gazeta": - To po co pan o nich wspominał?

Zieliński: - Właśnie po to, żeby zwrócić uwagę, że nie powinny.wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9957476,Kandydat_PiS_o_konkurentach__Zyd__ewangelik_i_ateista.html
-
2011/07/17 10:00:30
Krzywonos o Kaczyńskim: Wzięłabym go do psychiatry

"Nie ma ludzi z gruntu złych. Kaczyński jest rozgoryczony, rozbity, może nawet chory. Działa przeciw sobie. Nie musiałby do mnie przychodzić, wystarczyłoby żeby zadzwonił. Ja wtedy wzięłabym go do psychologa albo psychiatry, kogoś kto mógłby mu pomóc" - powiedziała w rozmowie z TVP Info Henryka Krzywonos-Strycharska, sygnatariuszka porozumień sierpniowych.


Legenda Solidarności uważa, że Kaczyński nie ma przyjaciół. "Bo przyjaciele biorą kogoś im bliskiego pod ramię, załatwiają psychologa. Pomagają. Ja swojemu przyjacielowi nie pozwoliłabym zachowywać się w ten sposób" - mówi.

"Ostatnio siedzę w towarzystwie i słyszę, jak ktoś opowiada, że prezes PiS chyba jest wciąż na prochach. Ale mnie to nie obchodzi czy on bierze leki, czy nie. Jarosław Kaczyński nie ma prawa znieważać ludzi - mówi Henryka Krzywonos-Strycharska.


wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/346176,krzywonos-o-kaczynskim-wzielabym-go-do-psychiatry.html
-
2011/07/17 10:02:40
43 billingi byłego szefa CBA

Maciej Wąsik, były wiceszef CBA, 43 razy zlecał pobieranie billingów i danych o abonentach. Według nowego kierownictwa Biura, nie ma po tym śladu w aktach śledztw.


Więcej... wyborcza.pl/1,75478,9905859,43_billingi_bylego_szefa_CBA.html#ixzz1SLc2CI7h
-
maurycy53
2011/07/17 10:02:42
Pan Antoni mówi więcej niż w "białej księdze"

vod.gazetapolska.pl/290-ostatnie-3-sekundy-lotu-tu154m

ps. myślę, że te 3 sekundy wybuchną niedługo jak bomba w rękach piłkarzyka i nie pomoże mu manpulowanie tzw. raportem zMyllera.

Wydaje się, że premieru zderzył się właśnie ze ścianą: nie wszyscy wyznaczeni na kozły ofiarne za Smoleńsk chcą potulnie iść na rzeź. Nie zdziwię się, jeżeli naprawdę okaże się, że nie ma żadnego raportu komisji zMyllera, bo nie jest on uzgodniony, zamkniety i podpisany przez członków komisji. Natomiast materiały przekazane premieru przez zMyllera, to miała być tylko podkładka do wskazania kozła ofiarnego. Ale....patrz wyżej.

=========================
Witam bardzo uprzejmie ludzi dobrej woli i życzę udanych spacerów, które pozwalają zobaczyć prawdziwą Polskę, a raczej - szukać Jej (dobre na otrzeźwienie).
-
2011/07/17 10:07:00
Proces Rymkiewicza. Czy mówił pan, że Stalin jest nieśmiertelny?

- 21 lipca zapadnie wyrok w procesie, który wydawca "Gazety Wyborczej" wytoczył pisarzowi i poecie Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi za jego słowa, że redaktorzy "GW" nienawidzą Polski i chrześcijaństwa jako "duchowi spadkobiercy Komunistycznej Partii Polski"


Agora S.A. chce, by Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał pozwanemu przeprosiny i wpłatę 10 tys. zł na cel społeczny. Strona pozwana wnosi o oddalenie pozwu. W czwartek sąd przesłuchał Rymkiewicza i wysłuchał mów końcowych. W sali dochodziło do licznych spięć.

Przyczyną procesu była wypowiedź Rymkiewicza dla "Gazety Polskiej" z sierpnia ub. r., gdy komentując sprawę krzyża przed Pałacem Prezydenckim, mówił: "Polacy, stając przy nim, mówią, że chcą pozostać Polakami. To właśnie budzi teraz taką wściekłość, taki gniew, taką nienawiść - na przykład w redaktorach Gazety Wyborczej luksemburgizmu i nadają jej oblicze". Dodał, że gotów jest przeprosić tych z nich, którzy uważają się za "dobrych Polaków".


-
2011/07/17 10:09:12
Poglądy "Gazety" zbudowane na ideach Róży Luksemburg?

Oświadczył, że "GW" próbuje wychowywać Polaków w przekonaniu, że "są czemuś winni, np. temu, co się działo w Polsce w latach wojny i holokaustu". Próbuje też przekonać Polaków, że przynależność do UE jest rzeczą dobrą. "Przynależność do UE jest dla Polski zabójczo szkodliwa" - zadeklarował Rymkiewicz. "Gazety w krajach demokratycznych nie prowadzą działalności pedagogicznej. Ta działalność bierze się z nienawiści do Polski i Polaków" - ocenił.

"Propaguje się w GW błędem luksemburgizmu GW żydokomuny GW
-
2011/07/17 10:10:03
Pan Antoni to ciekawy przypadek kliniczny, jeszcze większy niż mlaskacz :)
-
2011/07/17 10:10:21
"Czy mówił pan, że Stalin jest nieśmiertelny; że uczyni z Polski 17. republikę; czy krzyczał pan: Precz z papieżem, niech żyje Stalin za to, członkami jakich organizacji byli ich rodzice".

-
2011/07/17 10:11:07
Michnik krytykował Luksemburg za niedocenienie niepodległościowych dążeń Polaków - podkreślił Rogowski. "Nie czytam Michnika" - odparł Rymkiewicz. Pytany przez adwokata, przyznał że jego rodzice byli w PZPR. Jak się nazywał pana ojciec? - pytał adwokat, nawiązując do sprawdzania życiorysów rodziców redaktorów "GW" w "GP". "Schulz. Ojciec nie był Żydem, tylko Niemcem" - odparł Rymkiewicz. Pytany, czy był wyrzucony ze studiów, aresztowany czy internowany - jak naczelny "GW" Adam Michnik - Rymkiewicz zaprzeczył.

-
2011/07/17 10:12:07
Rymkiewicz (rocznik 1935) to poeta, pisarz, tłumacz, dramaturg i krytyk literacki, autor głośnych książek eseistycznych m.in. o Adamie Mickiewiczu. Za zbiór wierszy "Zachód słońca w Milanówku" otrzymał w 2003 r. Nagrodę Nike (jej fundatorem jest m.in. "GW"). Poeta nie przyszedł na uroczystość, ale pieniądze odebrał. Przed wyborami w 2007 r. był w Komitecie Honorowym Poparcia PiS. Po katastrofie smoleńskiej napisał głośny wiersz "Do Jarosława Kaczyńskiego" ze słowami m.in. "To co nas podzieliło - to się już nie sklei, Nie można oddać Polski w ręce jej złodziei, Którzy chcą ją nam ukraść i odsprzedać światu, Jarosławie! Pan jeszcze coś jest winien Bratu!". Potem wszedł do komitetu poparcia lidera PiS w wyborach prezydenckich.

Więcej... wyborcza.pl/1,75478,9908069,Proces_Rymkiewicza__Czy_mowil_pan__ze_Stalin_jest.html#ixzz1SLeQB0xw
-
maurycy53
2011/07/17 10:18:40
Wszelkie przeklejstwa i podobne podróbki zapominają, że "historia powtarza się farsą".

Krzywy nos w cytacie innego garbatego to już naprawdę tylko śmieszne, przejadło się już dość dawno.

Proszę - błagam - o więcej krzywych nosów.

Jest dobrze, niedługo krzywe nosy zaczną same palić swoje radiokomitety. Trzeba tylko przypilnować, żeby straż pożarna i służby ratownicze działały tak sprawnie, jak w Smoleńsku 10 kwietnia 2010.
-
maurycy53
2011/07/17 10:26:01
CAŁUJCIE MNIE W DU.Ę - WERSJA 2011

Absztyfikanci od Donalda
i z PSL-u proste chłopy,
co podliczacie swoje salda,
Wy honorowe mizeroty.
Warszawskie dupki, celebryci,
z szajką bezmózgich pind na kupę,
tuskowej szajki akolici
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

Ty Bufetowo, ze stolicy
co knujesz z dziczą od Biedronia,
Was w oczy kole płomień zniczy
i krzyż, na którym Jezus skonał.
Wy nienawiścią zaślepieni
Tarasa durną tworząc trupę,
na zawsze będąc ośmieszeni,
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

I ty Stokrotko, z TVN-u,
Urbana wierna uczennico
Co plujesz jadem z Cekaemu
Ty GóWna- sprawna nałożnico.
Bez żadnych zasad i wartości,
zajęta szpetnych butów skupem,
i fabrykanci tej podłości
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

I wy co Polskę rwać na strzępy
gotowi z RAŚ-istowską zgrają,
myślicie sobie, naród tępy,
nic z tego Lachy nie kumają.
Wy nas wiodący do rozbioru
serwując argumenty głupie,
animatorzy w Polsce sporu,
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

Ty co zasiadasz w Belwederze
ze swoją WSI-ową grubą gejszą,
co Putinowi chcesz w ofierze,
dać mą Ojczyznę najcenniejszą.
I wy, co Targowicy śladem
stosować chcecie ślepą lupę
nie martwiąc Tutki się rozpadem
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.
I wy pomioty skurwysyńskie,
co sprzedać chcecie Polskę całą.
My argumenty wskroś kretyńskie
wybijem wam z czerepów pałą.
I ty pyskaczu wal się Meller
Co przed Donaldem stajesz w słupek
Licząc na w mózgach naszych feler
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.
I ty premierze bez charyzmy,
co wiedziesz Polskę ku przepaści.
Ty idziesz chłopie drogą Dyzmy,
skończysz jak zdrajcy różnej maści.
I wy Michnika liczne mioty
tworzący antypolską grupę
prowokujący dziś wymioty
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.
I wy brzuchaci mąciciele
w jarmułkach o kolorze krwi,
robicie dzisiaj niezbyt wiele,
Bóg wam zatrzaśnie nieba drzwi!
To wy ględziarze i bajdury
jesteście już moralnym trupem,
powiem wam zatem z grubej rury
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.
Wy z Izraela męczennicy
co w mundur czarny pchacie nas,
niemieccy kłamcy, obłudnicy
co cofnąć chcecie znowu czas.
Starozakonne, cwane gapy
co z holokaustu chcecie żyć
i wyciągacie chciwe łapy
Całujcie wy mnie wszyscy w rzyć.
I wy moskiewscy PO-paprańcy,
co dorabiacie u Red Bula
Komusza bando WSI-ej szarańczy
Na widok, której cierpnie skóra
Wam szczać prowadzać trzeba kury
Tłumaczę jak na miedzy chłopu
Bo w polityce - same bzdury
Całujcie wy mnie wszyscy w żopu.
I wy doradcy WSI sołtysa
co uwiąd starczy wam doskwiera
a to co męskie tylko zwisa
Promujcie zdrajcę Jaruzela
I ci co w sądach wciąż rozgrzani
Wyroków bzdurnych tworząc kupę
Bo prawo ciągle macie za nic
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.
I ty cudaku z ryżą mordą
Co Polskość mocno ci zawadza
Razem ze swoją głupią hordą
Która wciąż jątrzy albo zdradza
Nienawiść siejąc, w naszym kraju
Miernoty, z których bije fałsz
Te mordy, które wciążna haju
Całujcie wy mnie wszyscy w arsch
I wy, o których zapomniałem,
lub pominąłem was przez litość,
to nie dlatego, że się bałem,
Ale, że taka was obfitość,
I ty, cenzorze, co za wiersz ten
zapewne skażesz mnie na ciupę,
Iżem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie wy mnie wszyscy w dupę !

*Autorem zwrotek pisanych koloremniebieskim jest bloger mazurysz z Nowego Ekranu
palnick.nowyekran.pl/post/20919,calujcie-mnie-w-dupe-wersja-2011
-
2011/07/17 10:37:25
Łezka w oku się kręci, materiał tylko dla prawdziwych polaków:

www.youtube.com/watch?v=TUYDPKsUxyc&feature=related
-
2011/07/17 10:39:14
Witam Kataryniarzy.

@Maurycy, chyba rabin nie to mu obrzezał.
Wydaje się, że zamiast napletka oberżnął mu cały łeb z pejsami, że nie wie kim był i kim jest?
Podszywa się teraz pod każdego i małpuje jak dzika małpa, bo to jest jemiola szuja.
-
2011/07/17 10:50:27
Czy w POlszewii POstała nowa jednostka POlicji cenzorskiej?

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110716&typ=po&id=po17.txt

-
2011/07/17 10:53:10
Polbank, funkcjonujący w Polsce jako oddział greckiego Eurobanku, złożył w KNF wniosek o przekształcenie w bank krajowy

Grecja infekuje polskie banki

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110716&typ=po&id=po01.txt

PS
Tak leminżęta, to wy będziecie tą lichwę bankową ratować i sponsorować by was dokładniej w przyszłości wydoiła.

-
2011/07/17 10:57:21
Banki, głównie niemieckie, francuskie, belgijskie, wł0skie, holenderskie, brytyjskie i hiszpańskie, musiałyby wyłożyć 15-20 mld euro. Inaczej niż w pierwszej fazie kryzysu, gdy rządy wspomagały banki pieniędzmi podatników, tym razem Merkel i Sarkozy sami naciskali lobby bankowe, by wzięło na siebie ciężar strat. Już w sierpniu Grecja będzie potrzebowała 16 mld euro pomocy na obsługę długu.
Po najnowszych stress-testach okazało się jednak, że nowy plan pomocy Grecji może nie wypalić. Bo jak to żądać od banków pieniędzy, gdy te znalazły się w poważnych tarapatach? Żeby uchronić sektor przed łańcuszkiem zapaści, rządy, chociaż same zadłużone, będą musiały znów go dokapitalizować z pieniędzy podatników lub znacjonalizować instytucje bankowe i ich straty. Trzecie wyjście - to ściągnąć pieniądze do centrali banku z jej spółek-córek działających w Polsce i pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. - Najnowszy raport NBP sprzed dwóch dni podaje, że zobowiązania polskich banków, będących spółkami zależnymi banków zagranicznych, wynoszą ponad 105 mld złotych - zwraca uwagę główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak. Tyle winne są polskie "córki" zagranicznym "matkom" z tytułu pożyczek, emisji obligacji, lokat itp. Jest niemal pewne, że ten kapitał będzie musiał przepłynąć wkrótce za granicę, co radykalnie osłabi kondycję polskiego sektora bankowego. Nie wiadomo też, ile znajduje się w portfelach polskich banków obligacji bankrutujących krajów eurostrefy, które wkrótce okażą się bez wartości. Prezes Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy KNF zażądała od polskich banków raportowania na temat posiadanych przez nie niebezpiecznych walorów (tradycyjnie obligacje państwowe uznawane były do niedawna za najbezpieczniejszą inwestycję i banki chętnie je kupowały). Jesienią kończy się kadencja obecnego szefa KNF. Nieoficjalnie mówi się, że na kolejną Kluza nie ma szans.

PS
Pada cała strefa politycznego wspólnego pieniądza, a wraz z nią utopią się wszystkie kreatywne różnokolorowe wyspy.

-
2011/07/17 11:01:51
TO BĘDZIE KOLEJNY CUD TUSKA!

Polski złoty, węgierski forint, południowoafrykański rand i brazylijski real to waluty wchodzących rynków, które są najbardziej narażone na negatywne konsekwencje kryzysu finansowego w UE - podał Bloomberg, cytowany w sobotę przez portal Yahoo News.
Bloomberg opera swe prognozy na opublikowanym 14. lipca raporcie Citigroup Inc.

"Europejski kryzys osiągnął punkt krytyczny" ogłosili eksperci Citigroup Inc., którzy uważają, że jeśli europejscy przywódcy nie zareagują natychmiast pakietem radykalnych reform, to "sytuacja pogorszy się znacząco". To zaś odbije się szczególnie fatalnie na walutach rynków wschodzących: złotym, forincie, randzie i realu.

Bloomberg zwraca uwagę, że fala spadków wśród walut 20 rynków wchodzących nastąpiła tuż po tym, jak Grecja zwróciła się do eurozony z prośba o drugi finansowy pakiet pomocowy. W stosunku do dolara złoty stracił 3,8 proc., bułgarskie lewa 3,4 proc., czeska korona 3,2 proc., a rand 2,1 proc.

PS
Leminżenta, chyba swojemu ziomalowi wierzycie? Czy też NIE?

-
2011/07/17 11:08:09
I znów nie zaprosili ma Tole do tańca?


Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy zwołał na najbliższy czwartek, 21 lipca, nadzwyczajny szczyt strefy euro w związku z kryzysem zadłużeniowym. Tematem szczytu będzie stabilizacja euro i nowy pakiet pomocowy dla Grecji.
Van Rompuy o zwołaniu szczytu w Brukseli poinformował w piątek na Twitterze.

"Nasz porządek dnia to stabilność finansowa całej strefy euro i przyszłe finansowanie programu (pomocy) dla Grecji" - sprecyzował przewodniczący Rady Europejskiej. Dodał, że zwrócił się do ministrów finansów o przeprowadzenie prac przygotowawczych przed szczytem.

To, że Van Rompuy wyznacza datę spotkania, oznacza - jak pisze AFP - iż państwa strefy euro są bliskie porozumienia w sprawie warunków drugiego pakietu pomocy dla Grecji, która potrzebuje dodatkowych ok. 110 mld euro.

Podobną opinię wyraził rząd Niemiec, który przypuszcza, że Van Rompuy zwołał na przyszły czwartek specjalny szczyt w sprawie Grecji, gdyż wierzy, że do tego czasu uda się uzgodnić nowy pakiet pomocowy dla kraju pogrążonego w kryzysie zadłużeniowym.

"Sądzimy, że Van Rompuy zaprosił na szczyt wierząc, że do tego czasu będzie rozwiązanie w sprawie Grecji" - powiedziała rzeczniczka niemieckiego rządu dodając, że kanclerz Angela Merkel weźmie udział w spotkaniu przywódców strefy euro 21 lipca.

Wielkość drugiego planu ratunkowego dla Aten, podobnie jak pierwszego, szacuje się na 110 mld euro. Sporną w negocjacjach o drugim pakiecie pomocy dla Grecji pozostaje kwestia udziału w tym planie prywatnych wierzycieli. O szybkie porozumienie w sprawie pakietu zaapelował w czwartek premier Grecji Jeorjos Papandreu.

Rzecznik polskiej prezydencji Konrad Niklewicz powiedział, że "zdaniem polskiej prezydencji to spotkanie powinno przynieść odpowiedzi na dziś stawiane pytania, odpowiednie rozstrzygnięcia, powinno przynieść stabilizację na rynkach finansowych, bo takiego pozytywnego sygnału po tym spotkaniu oczekują obywatele UE".

"Jeśli chodzi o polską prezydencję jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami Rady UE, byliśmy o tym spotkaniu informowani" - poinformował Niklewicz.

Pytany czy premier Donald Tusk będzie na tym spotkaniu, Niklewicz odpowiedział, że "to jest spotkanie szefów rządów i państw eurogrupy".


finanse.wnp.pl/nadzwyczajny-szczyt-strefy-euro-21-lipca,145847_1_0_0.html


PS
Ma Tolęta mają swoją prezydencja w WarszaFce, bo w Brusssel mogą co najwyżej szlifować korytarze przed jewropejskimi saŁonami.

-
2011/07/17 11:10:50
Witam Serdecznie
Wszystkich Ludzi Dobrej Woli--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/07/17 11:12:26
@ronald-thatcher


Za Ciebie można się już jedynie pomodlić. Jakakolwiek dyskusja IMHO jest bez sensu--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/17 11:13:15
Socjaliści proponują program ratunkowy dla uspokojenia rynków

Kraje powinny wykazywać "panowanie nad rynkami", na których niektóre działania pozostające "poza kontrolą" spowodowały, że "zarządzanie budżetami narodowymi przeszło w ręce sektora prywatnego", a "prywatne instytucje finansowe dyktują politykę demokratycznie wybranym przez obywateli przedstawicielom" społeczeństw - głosi tekst uzgodniony w toku konferencji.

finanse.wnp.pl/socjalisci-proponuja-program-ratunkowy-dla-uspokojenia-rynkow,145875_1_0_0.html

PS
A niby to jakie rządy są w Hiszpanii czy Grecji oraz innych demoludach jewropejskiego sojuzu, he?
-
2011/07/17 11:18:08
Ceny nieruchomości kwalifikujących się do dopłat w ramach programu Rodzina na Swoim spadną o 28,6 proc. na rynku pierwotnym i o 42,9 dla transakcji na rynku wtórnym. Po wejściu zmian w życie limity w Warszawie spadną z aktualnego poziomu ponad 9,8 tys. zł do ok 7 tys. zł na rynku pierwotnym i 5,6 tys. zł na rynku wtórnym. Dodatkowo ten drugi limit będzie też obowiązywał nową grupę beneficjentów programu: jednoosobowe gospodarstwa domowe (tzw. singli) i pary pozostające w związkach partnerskich - wynika z analizy Marcina Krasonia z Open Finance.
Sejm przyjął senackie poprawki do nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim. Dokument trafi teraz do prezydenta i najpóźniej 19 sierpnia wejdzie życie - znacznie ograniczając dostęp do preferencyjnych kredytów.

finanse.wnp.pl/koniec-rodziny-na-swoim-pewny-ceny-nieruchomosci-spadna-o-prawie-30-proc,145869_1_0_0.html

PS
Leminżęta, które kupiły na kredyt mieszkanie we frankach szwajcarskich osiągną niebywały sukces, bo swoje mieszkanie nie sprzedadzą nawet za 1/3 zaciągniętych kredytów. Alleluja i do przodu, bo jakoś to będzie.

-
2011/07/17 11:22:29
Żeby leminżęta POśmiały się z nerwowo, dedykuję tą wiadomość na jutrzejszy poniedziałek.

W poniedziałek frank szwajcarski może być rekordowo drogi wobec złotego - przewidują analitycy. To skutek m.in. braku decyzji dotyczącej drugiego pakietu pomocowego dla Grecji. Nastrojów nie poprawią wyniki piątkowych stress-testów.
Piątek na rynku walutowym upływał pod znakiem oczekiwania na wyniki europejskiego nadzoru bankowego dotyczące stress-testów, jakim zostało poddanych 91 europejskich instytucji finansowych, stanowiących 65 proc. unijnego sektora bankowego. Czytaj więcej: Zaledwie osiem europejskich banków nie zdało stress testu

Przed godziną 18.00 za euro trzeba było zapłacić 4,02 zł, za dolara 2,85 zł, a za franka szwajcarskiego 3,48 zł.

Po 18, kiedy opublikowano wyniki testów, z których wynikało, że osiem banków nie przeszło próby, a 16 "ledwo" go zdało, sytuacja na rynku walutowym nie uległa większej zmianie - za euro płacono 4,01 zł, za dolara 2,84 zł, a za franka 3,48 zł. Bieżące kursy walut śledź w portalu wnp.pl

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA), który przeprowadził tzw. stress-testy na 91 europejskich bankach w 21 krajach, poinformował, że wśród banków, które nie przeszły testów jest pięć banków w Hiszpanii, dwa w Grecji i jeden w Austrii. W zeszłym roku testu nie zdało siedem banków.

Jak stwierdził w rozmowie z PAP analityk DM BOŚ Marek Rogalski, na rynku pojawiły się opinie, że stress-testy nie były na tyle "mocne", aby stwierdzić faktyczną odporność banków na skrajne warunki gospodarcze, gdyż nie uwzględniały wariantu, w którym bankrutuje jakiś kraj.

Dodał, że w poniedziałek reakcja rynków może być nieco napięta, bo w sytuacji, kiedy coraz częściej mówi się o kontrolowanym bankructwie Grecji, rynek będzie bardzo wyczulony na wyniki podobnych testów. "Reakcja rynku może być negatywna, szczególnie, że 16 banków ledwo przeszły test" - stwierdził.

EBA nie poinformował jednak, o które banki chodzi w tej szesnastce.

Rogalski dodał, że bardzo możliwe, że szwajcarska waluta już w poniedziałek może próbować przebić poprzedni rekord wobec złotego z początku tygodnia, kiedy za franka trzeba było zapłacić nawet 3,51 zł.

finanse.wnp.pl/czeka-nas-kolejny-rekord-franka,145852_1_0_0.html

PS
Głosujcie na ma Tolich kreatorów fikcyjnej zielonej wyspy, a już wkrótce za 1/10 oddacie bankom swoje mieszkania kupione na lichwiarską krechę.

-
2011/07/17 11:23:34
Tylko MAŁADCY głosują na MAŁADCOW, bo to jest cool i trendy.

-
2011/07/17 11:27:25
Obiboku, kurs franka jest problemem polityków, nie klasy średniej, politycy choć zarabiają krocie, krzyczą, gdy muszą wydać każde 100 zł.
Kurs wzrósł i rata kredyty podskoczyła mi o 160 zł :) Wow, a i tak był kredyt dużo tańszy nić w PLN :) Siedzę i płaczę :)
-
2011/07/17 11:28:40
Tymczasem najlepszy MF i największy picer kreatywnej budżetowej księgowości raczył był rzec to:

"Jeszcze przed nami (strefą euro - PAP) dość poważne turbulencje - takie, które już znaliśmy, może trochę ostrzejsze. Jest okres turbulencji, stress testy pokazują, że banki europejskie są solidne, a banki polskie bardzo solidne. To jest dobry sygnał siły naszej gospodarki i uspokajający, jeśli chodzi o gospodarki europejskie" - powiedział w piątek w TVN24 Rostowski.

W piątek Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) opublikował wynik stress testu 90 banków europejskich. Pomyślnie stress testu nie przeszło 8 banków. Jedyny polski bank poddany próbie - PKO BP - przeszedł europejskie stress testy pozytywnie.

finanse.wnp.pl/rostowski-przed-strefa-euro-powazne-turbulencje,145834_1_0_0.html

A swoją drogą, ciekaw jestem czy już jesteśmy w korytarzu, na wycieraczce czy już w wychodku strefy JEWRO, do której nas miał wprowadzić ten kolejny picer z ma Tolego nierządu?


PS
Jedyny, bo nie udało się go sprywatyzować tj. złupić.

-
2011/07/17 11:31:39
Kredyt we frankach to zwykła gra rynkowa kursem walut, jak na razie i tak się to opłaca w porównaniu do horrendalnych cen kredytów w PLN. Przecież wzrost ceny franka był przewidywalny i już od kilku lat, kto mądry gromadził franki na koncie oszczędnościowym, właśnie jako dywersyfikacja.
-
2011/07/17 11:38:06
Z oddali widać że to parch, ten cały przeklejstwo.obiboka, który napisał był:
"Kandydat PiS o konkurentach: Żyd, ewangelik i ateista"

Zalecam abyś młody pelikanie 'zaliczył' klasykę Polskiej literatury jaką bez wątpienia jest pozycja pod tytułem; " W Pustyni i w Puszczy". Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na postać tam występującą której Heniek Sienkiewicz nadał imię; KALI.
Mała, ale istnieje szansa że po przeczytaniu* (zakładam że posiadłeś takową umiejętność) tej książki zaczniesz się zastanawiać nad tekstami podsyłanymi przez GuanoWartą i wtedy dopiero zaczniesz rozumieć że GW traktuje ciebie i tobie podobnych jako skończonych idiotów i kretynów.


"Krzywonos o Kaczyńskim: Wzięłabym go do psychiatry"

Moim skromnym zdaniem 'podpieranie' się treściami wypowiadanymi przez babkę która jest tak niesamowicie zakłamana iż nawet sam kaczor DonaldT. nie jest w stanie jej przegonić, nie ma żadnego sensu.
Polecam:
o Henryce Krzywonos w programie Pod Prad


"43 billingi byłego szefa CBA"

Według nieoficjalnych danych liczba podsłuchów w Polsce, w ubiegłym roku, wynosiła ok. 20 tys. Jeśli dodamy do tego milion zapytań o dane telekomunikacyjne, obraz będzie nad wyraz ponury. Kto i na jakiej podstawie może nas inwigilować sprawdzał reporter TVN24

Do reszty twoich textów, młody pelikanie nie ma nawet sensu uruchamiać kibordu.


*przeczytaniu = ze zrozumieniem oczywiście

--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24


-
2011/07/17 11:54:30
@przekllenstwo.obsrajzboka
@precz z preczem

POzdrowienia na dzien dobry.

www.youtube.com/watch?v=bVgp_KNxXrw
-
2011/07/17 11:55:50

Rynek nieruchomości jedzie ostatnio po równi pochylej w dół coraz niżej i niżej, a kredyty szybują w górę.
Dzisiejszy rynek nieruchomości i kredytów bankowych przypomina mi coś z astronomii, kredyty szybują do zenitu, a wartość mieszkań to nadiru.
-
2011/07/17 11:56:54
@wsi od kiedy chorujesz ? Od urodzenia ? Czy jakiś wypadek, spadłeś z trzepaka w dzieciństwie, czy jak ? :)
-
2011/07/17 12:12:54
- W szczególności chodzi mi tu o porażkę próby reform wydatków socjalnych w Polsce. Finansów publicznych, jak do tej pory, nie udało się zreformować. Myślę więc, że gdyby poczyniono dalsze postępy w zakresie udoskonalenia środowiska gospodarczego, prowadzenia działalności gospodarczej czy też finansów publicznych, to Polska mogłaby się rozwijać jeszcze szybciej niż obecnie. Musimy poza tym pamiętać, że obecnie średnie dochody w Polsce, skorygowane, jeśli chodzi o koszt utrzymania, czy mówiąc inaczej "ważone" kosztami utrzymania, w dalszym ciągu osiągają wartość mniej więcej 50 proc., czyli połowy dochodów wypracowywanych w Europie Zachodniej.

Przed Polską są obecnie dwa rozwiązania. Pierwszy scenariusz zakłada, że reformy nie będą przeprowadzone. W takiej sytuacji będzie niemożliwe utrzymanie poziomu rozwoju gospodarki w obecnym tempie, wzrost ulegnie jednak ustabilizowaniu, wyrówna się, a stopa wzrostu zmaleje co najwyżej do poziomu 3-4 proc. PKB. Natomiast jeśli zostaną podjęte niezbędne reformy, wówczas polska gospodarka może rozwijać się w tempie minimum 6 proc. PKB rocznie.
(...)

Co więcej, nie ma w budżecie środków, które pozwoliłyby na obniżenie podatków, a w szczególności obciążeń kosztów pracy. Myślę tu o składkach na ubezpieczenie społeczne, które są w Polsce nadal niezwykle wysokie. Polski budżet wymaga zwłaszcza racjonalizacji wydatków społecznych. Do zreformowania są przede wszystkim dwa obszary - renty inwalidzkie i ubezpieczenia społeczne dla rolników.

Warto zajrzeć :
www.wnp.pl/artykuly/bank-swiatowy-budzet-robcie-inaczej,3140.html

-
2011/07/17 12:16:40
Dzien doberek Kataryniarzom minus POjace i klauny PO 2 szekle.

@r-t
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Che, che - kolejny pisowski wykształciuch się odezwał na zasadzie ''powiedział co wiedział ''

Jak płaci podatki, pracuje, mieszka i żyje to ma wymagania, no nie ? :)
Jak ma obywatelstwo to może zostać posłem czy senatorem - chyba tak, co ?
Obojętne czy jest Murzynem, Tatarem z Podlasia, czy Cyganem i czy nazywa się Olisadebe, Liktoras, czy Rune Holta.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

jeszcze wiele musisz sie synku naczyc...
znajdz znaFco szpachli i kitu w cywilizacji i nie mysle tutaj o PyRyLu bis;))))) gdzie to wezowe plemie ma tak duzo do POwiedzenia???he?
A mieszkaja , maja obywatelstwa, pracuja i placa podatki czyz nie??? znaFco?
jednak do powiedzenia maja tyle co za niemieckiej okupacji gdyz narody tam zamieszkujace od wiekow pamietaja ze POgonili ich zasluzenie i do tematu nie ma powrotu, tylko w PyRyLu bis jeszcze wydaje im sie ze im wszystko wolno ale do czasu...

ps.
mniej ''rekodziela'' przed ekranem komputera bo ci sie te 10cm wypranego sznurka m-dzy uszami do reszty zlasuje...;)
-
2011/07/17 12:24:46
Premier Donald Tusk... Widujemy go niemal codziennie patrzy na nas ze szpalt gazet, z ekranu telewizyjnego twarz dumna o niezłomnym podbródku i przenikliwym wzroku. Fizys prawdziwego przywódcy o sylwetce sportowca, samczyk hartowany w latach dzieciństwa na podwórkowych boiskach i trenujący w młodości siłę i wolę ducha na obiektach wysokościowych. Z tych pierwszych Donald T. wyniósł zdolności przywódcze, z drugich umiejętność pokonywania przeszkód w warunkach trudnych i ekstremalnych...

Z badań CBOS wynika, że premier RP to człowiek sympatyczny (65%), inteligentny (62%), przystojny (61%), energiczny i dynamiczny (61%). Wyniki to bardzo dobre i konkurencyjne gdyby chodziło np. o kandydata na Mister Kaszub. Niestety o wiele za mało jak na premiera bo o ile umiejętność przekonywania do swoich racji (49%) i współpracy z ludźmi (48%) oraz pracowitość (47%) jeszcze jako tako bronią jako tako pozytywnego wizerunku D.Tuska, to dalej jest już tylko gorzej i tylko gwałtownie w dół jeśli chodzi np. kompetentność (45%), zdecydowanie i niezmienialność zdania (37%), traktowanie pełnionej funkcji jako służby krajowi (już tylko 30% respondentów tak uważa). Szefa rządu los zwykłych ludzi obchodzi wg 30% respondentów (kontra 49%), stawia interes państwowy nad partyjny (26% w stosunku do 55% uważających, że dba głównie o interesy swej partii), mówi jasno i w sposób odpowiedzialny wg 30% (na tle 60% twierdzących, że mówi niejasno i unika konkretów). Donald Tusk jest osobą konsekwentną i stanowczą w realizacji swych celów tylko dla 28% (53% twierdzi natomiast, że czego dotknie to spieprzy).
Najgorzej jednak jest z zaufaniem tzn. wiarą w premierskie obiecanki już tylko 17% uważa, że jeśli Tusk obiecuje to dotrzyma obietnicy, a 65% nie może polegać na słowach premiera, który dużo mówi, mało robi.

W 2008 r. 52% widziało w działaniach D.Tuska działanie na rzecz interesu państwa polskiego. Ten wynik nie dziwi oczekiwanie na rozpoczęcie realizacji obietnic wyborczych, 100 dni premiera, potem 300... Czas leciał, a wraz z nim leciały... słupki. Dziś już tylko 26% broni w tej kwestii premiera, który zamiast porzucić rolę chwalipięty i zająć się rekonstrukcją polskiej gospodarki i finansów, dokonuje transfuzji świeżej krwi w szeregi swojej partii i walczy o uznanie jego talentów cudotwórczych na brukselskich salonach. Dlatego zdanie polskiej opinii publicznej o tym, że jego działania i decyzje są podyktowane wyłącznie interesami politycznymi rządzącej partii skoczyło z 32% (2008 r.) do 55% w b.r. To zdanie opinii społecznej (na tle pozostałych) choć poniekąd dla sługi i niewolnika słupków statystycznych wyjątkowo łaskawe, jest na pewno jak najbardziej uzasadnione.

niepoprawni.pl/blog/1792/portret-cyfrowy-donalda-tuska-czyli-cala-para-w-gwizdek
-
2011/07/17 12:29:35
@ Obiboku Witaj;)

podziekowania za ciekawe materialy i zaiste musisz zmienic nicka bo np. wczoraj malo sie obijales ;)))
-
2011/07/17 12:55:54
@WSI24

Witaj!

Mój obecny nick oddaje wszystko.
Obijam się na własny koszt, gdy tymczasem inni obijają się na mój koszt.
;)

-
2011/07/17 13:23:34
@Obiboku

Tych innych darmozjadow obijajacych sie na nasz koszt jest stanowczo za duzo...
Jeden troche kominow POmalowal, a drugi POmoczyl nozki w miednicy z ciepla woda POtem obaj wykonali w swoim czasie zamachy stanu i to wystarczy aby splywal na nich ''splendor'' w PyRyLu bis.
To klub znaFcow i fachoFcow od nic nierobienia oprocz kradzenia;)
POgonimy i rozliczymy to towarzycho wzajemnej adoracji.
-
2011/07/17 13:36:47
Hej lemingi ''to jest kokpit i to jest to zdjecie kokpitu TU-154M o ktorym mowiono ze nie istnieje''
z tym POlemizujcie towarzysze... i z POlozeniem przedniego kola POlemizujcie...

vod.gazetapolska.pl/290-ostatnie-3-sekundy-lotu-tu154m
-
2011/07/17 14:08:42
Ja tez jestem za tym aby przed wpuszczeniem do lokalu wyborczego zrobic maly test na intelYgencje, cos w rodzaju zrobienia dziurki olowkiem w papierze lub 2+2=?
To wyeliminuje skutecznie tych szkolonych w pedal-enie i peru-sacie YntelYgentnych inaczej i moze miec znaczacy wplyw na wyniki...

tv.rp.pl/video/Antysalonik-Ziemkiewicza,Wydarzenia,Kraj,Publicystyka/Raport-Millera-jest-czy-go-nie-ma-
-
2011/07/17 14:14:01
Hehe, wsi dobre, popieram ten test, przecież 20% wyborców PIS to analfabeci :) Im trzeba pokazywać zdjęcie Jarka na karcie wyborczej, bo czytać nie potrafią :) Najlepszy przykład, w wyborach samorządowych, gdzie jest 3 karty, oddają głosy nieważne :P
-
2011/07/17 14:36:25
Im gorzej tym dla lemiżąt jest lepiej.
Tego nie mogę pojąć, a i nie znajdzie się tego w żadnych mądrych książkach z ekonomii.

Jedynym wytłumaczeniem tego może być epidemiologiczna choroba psychiczna tego POgłowia czegoś tu zamieszkującego.

Ponad 80 proc. Polaków zadowolonych z życia

www.wnp.pl/informacje/ponad-80-proc-polakow-zadowolonych-z-zycia,145626_1_0_0.html

PS
Chyba, ze pytanie dotyczyło życia lub śmierci i tylko 20 % wskazało na brak chęci do takiego życia.
-
2011/07/17 14:40:57
Komuch widzi i udaje, że nie widzi.
Wiem i nie POwiem.
POwiem, że wiem.
Nie ma potrzeby być profesorem by widzieć to lepiej niż widzą to profesorowie z czerwoną profesurą PO moskiewskim WUML.


www.wnp.pl/wiadomosci/prof-orlowski-w-polskiej-gospodarce-widac-zapowiedzi-zblizajacych-sie-klopotow,145564.html
-
2011/07/17 14:43:48
Warto wiedzieć:

Dostępne na smartphone'ach narzędzie wspierające na wypadek przeszukania ze strony urzędów antymonopolowych, zaczęła oferować kancelaria prawna Noerr.
Aplikacja o nazwie Noerr Dawn Raid Guide informuje on-line pracowników danej firmy w prostej formie, jak się w takiej sytuacji prawidłowo zachować i uniknąć błędów wynikających z nieprzemyślanych kroków. Pierwsze minuty są często decydujące, a nieprzygotowani pracownicy skłonni są do utrudniania działań kontrolerów, co może przedsiębiorstwo drogo kosztować podpowiadają przedstawiciele kancelarii.

Wytyczne zawarte w tym przewodniku wskazują prawa i obowiązki oraz sposób zachowania podczas przeszukania. Ponadto możliwe jest natychmiastowe skontaktowanie się z właściwym prawnikiem Noerr, mającym doświadczenie w zakresie przeszukań i zdolnym udzielić natychmiastowej pomocy, reklamuje ona usługi. Za pomocą funkcji alarmowej, w jaką wyposażona jest aplikacja, można mailem powiadomić zespół kancelarii o trwającym przeszukaniu i poprosić o wsparcie.

Na co dzień system oferuje dostęp do aktualnych informacji i porad kancelarii w zakresie prawa antymonopolowego, compliance i walki z korupcją.

it.wnp.pl/kontrolerzy-u-drzwi-siegaj-po-iphone-a,145882_1_0_0.html

-
2011/07/17 14:44:54
precz z preczem

z twoim POziomem nie masz szans na zaliczenie takiego testu wiec nie mecz tak juz tej twojej POczochranej...;P
-
2011/07/17 15:04:57
... pewne zdziwienie i dysonans poznawczy budzi postawa stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita stowarzyszenie przeciw antysemityzmowi i ksenofobii, które skierowało protest do Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, oskarżając mecenasa Sawickiego, obrońcę Jarosława Rymkiewicza o nadużycie wolności słowa i złamanie kodeksu etyki zawodowej.

Niedopuszczalne jest publiczne imputowanie osobom zasłużonym w walce o wolną Polskę postaw antypolskich i uzasadnianie tego zachowaniami członków ich rodzin w czasach młodości. Niedopuszczalne jest publiczne wywoływanie i wykorzystywanie uprzedzeń antysemickich przez generowanie skojarzeń między brzmieniem nazwisk mogących należeć do rodzin polskich Żydów a postawami i zachowaniami określanymi, jako antypolskie. Niedopuszczalne jest stawianie znaku równości między polską a katolicyzmem pisze stowarzyszenie.
No, to ciekaw jestem, jakich słów użyje owo stowarzyszenie, by skomentować postępowanie Rogowskiego. Mecenas Sławomir Sawicki nie napisał, bowiem nic, co nie stanowiłoby suchych faktów historycznych. Stwierdził, że dziennikarz Gazety Wyborczej Seweryn Blumsztajn działał w czerwonym harcerstwie. A co, nie działał? Jeszcze się obraził za odmawianie mu tego zaszczytu! Inny publicysta gazety, Konstanty Gebert, był synem Bolesława Geberta, współzałożyciela komunistycznej partii USA. A co, nie był synem, czy też tatuś nie był komuchem? Helena Michnik, matka redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Adama Michnika, była działaczką Związku Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej Życie oraz współorganizatorką komunistycznej organizacji pionierskiej im. Lenina. Nie była? Jego ojciec Ozjasz Szechter był członkiem lwowskiej bojówki komunistycznej, działaczem Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy oraz uczestnikiem operacji szpiegowskiej NKWD skierowanej przeciwko Polsce, noszącej kryptonim Koń Trojański. A co, nie był?

Z kolei brat Adama Michnika, Stefan Michnik, był działaczem Związku Walki Młodych, PPR i PZPR, a następnie sędzią wojskowym w najwyższym sądzie wojskowym w procesach politycznych skierowanych przeciwko niepodległościowemu podziemiu. Nie był? Jest on za to do dziś ścigany europejskim nakazem aresztowania, a prokuratura chce go postawić przed sądem za zbrodnie komunistyczne. Nie jest? Nie chce?

A Rogowski wyciąga samo nazwisko rodowe, tak, jakby to było coś złego, jakby tata Rymkiewicza był, co najmarniej szefem Einsatzgruppy, albo producentem, bądź dystrybutorem Zyklonu B na Generalną Gubernię i Prusy Wschodnie.

Tak, jak owa rozprawa okazała się testem dla Rogowskiego, przy czym wylazło z niego to, co wylazło, i okazał się tym, kim się okazał, tak sam Rogowski będzie takim testem dla owego stowarzyszenia. No, bo albo się występuje przeciw ksenofobom, albo nie. Wszystkim, a nie tylko tym, na których poszczują kapłani Antypisa.

niezalezna.pl/13383-rogowski-czyli-zdrada-na-tylach
-
2011/07/17 15:06:40
@WSI.24

UN tylko zaplątał się w tych bardzo długich kędziorach koło uszu ;)
-
2011/07/17 15:11:23
OSTRZEŻENIE PRZED WYCENAMI ALLIANZ POLSKA S.A.

Proszę zwracać baczną uwagę na pozycję CENA.
W legendzie pod hasłem CENA jest informacja, że dla tego towarzystwa CENA oznacza - 50% wartości części zamiennych przy kalkulacji kosztów naprawy auta z polisy OC sprawcy u nich ubezpieczonego.

Ponieważ stosują zamienniki cena takiej oryginalnej części jest nawet 4 krotnie wyższa.

POLAKU NIE DAJ SIĘ OSZUKIWAĆ!

Jak mówił BUL w USA

Wierz i sprawdzaj! ;)

-
2011/07/17 15:18:56
BUL to jest gość od wtop i plagiatów.

Ostatnio znów walnął jakiegoś babola na Mazurach.

Mistrz wtopów i końskich zalotów niczym młody ogier.

PS
Balcerowicz w geście Kozakiewicza i z ..... - to wszystko dla BULA?

niepoprawni.pl/files/images/palec_0.jpg

-
2011/07/17 15:27:08
@ Obiboku
;))))))))))

UN ma cala YntelYgencje w tych kedziorach ;)
-
2011/07/17 15:54:27
BUL chciał sobie na Mazurach "POregacić"

;)

-
2011/07/17 16:01:54
Hej lemingi cos dla was ;P

''nie wiem za co ale jednak bym przeprosila'' ROTFL all day ;))))

www.youtube.com/watch?v=OP9xkIV20E8

POlecam wam reszte czesci moze jeszcze dla was nie jest za POzno...;)
-
2011/07/17 16:10:56

''my POlacy'' to mowi my stoltzman i my ''prof'' bartoszewski

www.youtube.com/watch?v=XvqU7m7AHPo
-
2011/07/18 00:32:00
Ważne dla kierowców/posiadaczy samochodów, rolników.

Sejm znowelizował w piątek szereg ustaw dotyczących ubezpieczeń. Zmiany umożliwiają m.in. wypowiedzenie automatycznie przedłużonej umowy ubezpieczenia OC, gdy klient ma podpisaną już nową umowę. Posłowie przyjęli rządowy projekt nowelizacji ustaw: o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, Prawo ubezpieczeniowe oraz ustawy Prawo drogowe.
Sejm poparł poprawkę PiS, likwidującą tzw. podwójne ubezpieczenie w umowach OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, OC rolników oraz umowach obowiązkowego ubezpieczenia budynków rolniczych, co pierwotnie proponował rząd.

(...)

Po zmianach, zakład ubezpieczeń zostanie zobowiązany, by przesłać klientom, najpóźniej na 14 dni przed końcem ubezpieczenia, informację z propozycją ubezpieczenia na kolejny okres wraz z wysokością składki, jaka miałaby obowiązywać.

W przypadku sprzedaży pojazdu, umowa ubezpieczenia jego wcześniejszego posiadacza nie będzie mogła być automatycznie odnowiona. Dzięki temu klienci nie będą wpadać w pułapkę wielokrotnego odnawiania się starych umów. Projekt doprecyzował, że przy wypowiedzeniu ubezpieczenia obowiązkowego drogą pocztową, za datę wypowiedzenia będzie się uważało datę stempla pocztowego.

Klient zawierający umowę OC w formie elektronicznej będzie mógł wydrukować potwierdzenie jej zawarcia i okazywać je jako dowód posiadanego ubezpieczenia.

Nowelizacja zmienia sposób zwrotu składki ubezpieczeń obowiązkowych. Przysługuje on za każdy dzień niewykorzystanej ochrony ubezpieczeniowej, a nie - jak obecnie - za każdy pełny miesiąc. Wysokość opłat za niespełnienie obowiązku ubezpieczeniowego ma być uzależniona od wielokrotności minimalnego wynagrodzenia, a nie kursu euro. Kara za brak OC na auto osobowe ma stanowić równowartość dwukrotności płacy minimalnej, na samochód ciężarowy i autobus - trzykrotności, na pozostałe pojazdy - jednej trzeciej minimalnego wynagrodzenia.

Większość przepisów nowelizacji ma wejść w życie 1 stycznia 2012 r. Ustawa trafi teraz do Senatu.

motoryzacja.wnp.pl/koniec-problemu-podwojnego-oc,145802_1_0_0.html

-
maurycy53
2011/07/18 09:41:08
PRZEPAŚĆ, MGŁA I POMOC "PRZYJACIÓŁ"


"Dziennikarze tygodnika Andrzej Stankiewicz i Piotr Śmiłowicz w artykule Trzecia prawda o Smoleńsku" piszą o ustaleniach komisji MSWiA, które wciąż nie zostały jeszcze upublicznione. Z raportu ma wynikać, że piloci tuż przed katastrofą nacisnęli przycisk automatycznego odejścia uchod" (powinien przerwać lądowanie), ale ten nie zareagował, bo nie był uzbrojony".

Jak ma wynikać z ustaleń komisji, tryb automatycznego odejścia mógłby zadziałać, choć na lotnisku Siewiernyj nie było systetmu precyzyjnego naprowadzania (ILS). Jednak trzeba było aktywować przycisk uchod", naciskając wcześniej przyciski zachod" i glis".

Newsweek" sugeruje, że piloci mogli o tym nie wiedzieć. Anonimowy członek komisji mówi gazecie, że mogliby się dowiedzieć o takiej procedurze podczas szkoleń na symulatorach, ale ich nie mieli."
www.rp.pl/artykul/689030-Nie-uzbroili-przycisku-w-Tu-154-.html

ps. jeżeli te informację rzeczywiście odpowiadają ustaleniom komisji zMyllera, to jesteśmy dopiero na poczatku drogi do wyjaśnienia właściwych przyczyn zdarzenia z 10 kwietnia 2010 roku. Nie można bowiem przyjąć, że piloci nie zostali poinformowani o sposobie użycia najważniejszego systemu w samolocie w wyniku jakiegoś nieświadomego i przypadkowego zaniedbania. Dopuszczam, jako hipotezę, wariant niepoinformowania pilotów, ale tylko w wyniku [świadomego działania, które wtedy należy traktować jako element zbrodniczego planu. Istotą tego planu było wprowadzenie PLF101 w pułapkę, z której nie było wyjścia jeżeli nie hógł zadziałać system "UCHOD".
-
maurycy53
2011/07/18 09:50:34
ps. przepaść, mgła i pomoc "przyjaciół" nawiązuje do mojej hipotezy jeszcze z 2010 roku, gdy nabrałem przekonania, że tragedia wydarzyła się w wyniku perfidnego, zbrodniczego planu. Jego schemat opisywałem jako sytuację turysty, który we mgle znajduje się nad przepaścią, a na jej brzegu leży skórka od banana zostawiona tam nieprzypadkowo. Ale to oczywiście trudno udowodnić, a na pewno nie daje się takiego przypadku wyjaśnić szybko.
-
2011/07/18 12:38:09
Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości ...

www.rp.pl/artykul/689027-Trolle-i-marketing-wirusowy---kampania-juz-trwa.html

Eksperci podkreślają, że trollowanie pomaga rozbić każde forum i prowadzone na nim polemiki. Przez obraźliwe lub intrygujące wpisy internauci, zamiast komentować informacje podane w artykule, zaczynają się kłócić i wzajemnie obrażać.

p.s. Polecam również komentarze ;)))
-
2011/07/18 12:41:15
Polecam wysłuchanie, chociaż trwa to blisko godzinę. Warto.

gloria.tv/?media=176256

Kaznodzieja na miarę Piotra Skargi?
-
2011/07/18 13:07:09
kolejne kupy walicie ... teraz tymi spotami, co najbardziej przypominają Wasze nekrologi :-).... pomarzyć możecie o rządzeniu .... macie taką zajadłość i piana tak wam wali, że nikt nie wejdzie w taką spółkę:-)
szczególnie, że wystawić macie "szczyty intelektu" - szykują się na listy całe rodziny smoleńskie (i po co było się obrażać na jazdę na trumnach?:-).... podobno będą obie żony Gosiewskiego i mamusia.... no, naprawdę, one nam zrobią dobrze... nastanie szczęśliwość :-) mają wiedzę i umiejętności, że ho ho... a zacofany wasz elektorat na nich zagłosuje... ciekawe będzie tym kobiecinom zadawać merytoryczne pytania i słuchać odpowiedzi.... tylko czemu za moje pieniądze???????
-
2011/07/18 13:10:48
Katyński otwierający w spocie szklane drzwi, wygląda jak nieporadny emeryt szturmujący za tanim cukrem Biedronkę.
-
2011/07/18 13:21:43
Głoszenie przez Katyńskiego hasła wyrównywania szans można analizować bazując na doświadczeniach tej partii i oczekiwaniu, że nawet ci głupsi politycy zasługują na swoje 5 minut na stołkach.

wiadomosci.onet.pl/kraj/pis-prezentuje-nowy-spot-nie-obylo-sie-bez-problem,1,4795501,wiadomosc.html
-
2011/07/18 13:23:40
Akcja Przeproście i Spie...cje każe Katyńskiemu wierzyć, że jest jedynym politykiem zdolnym pobudzić do działania społeczeństwo.
-
2011/07/18 13:24:48
@angelika_20
@ahaahaa

Odsyłam do niniejszego wpisu
2011/07/18 12:38:09

To o was trolle :)))))
-
2011/07/18 13:27:11
Na młodzieżówkę POpaprańców mi nie wyglądacie. Ale jak jest okazja zarobić, to czemu nie?
-
2011/07/18 13:32:24
Kaczyński pozbawiony w życiorysie epizodów walki z PRL może (z racji niskiego wzrostu) pochwalić się ze sterowanymi automatycznie drzwiami do osiedlowego minimarketu.
Każdy posiadający małe dziecko wie, że czujniki sterujące drzwiami nie działają czasami na jego małą pociechę.
Na spocie widać, że prezes ma duże doświadczenie w rozpaczliwym otwieraniu automatycznie sterowanych drzwi, ponieważ na oczekiwanie na "osobę dorosłą" jest za dumny.
-
2011/07/18 13:40:31
Ciamajda Kaczyńska nauczyła się otwierać .... rozsuwane drzwi! :-))) cha cha cha! to nawet lepiej niż Chuck Norris! :-)
-
2011/07/18 13:51:08
drzwi były rozsuwane dlatego, że prezes nie sięgał do klamki:-)))))))
-
2011/07/18 13:55:21
i wszystko jasne - te drzwi nie mają klamki:-) cha cha cha!!!!!!
-
2011/07/18 14:35:42
======================================================

I wszystko jasne.

Pre zez przy robieniu nowego klipu musiał się inspirować tym filmem:

www.youtube.com/watch?v=gH3IwKFBqjY

======================================================
-
2011/07/18 14:57:09
Podobnie jak na spocie Jarosław Katyński szturmujący minimarket osiedlowy, musieli wyglądać czerwonoarmiści szturmujący pałac zimowy.
-
2011/07/18 14:57:36
Nie od dzisiaj wiadomo, że miłosierdzie Boże i głupota ludzka nie znają granic. Poza tym od czego są użyteczni idioci? /wszelkiej maści ruchy ekologiczne/

www.rp.pl/artykul/689154-Polska-musi-bronic-prawa-do-poszukiwania-lupkow.html

Tuż po wakacyjnej przerwie przyszłość poszukiwań gazu łupkowego może być jednym z głównych tematów w Parlamencie Europejskim. Jeśli eurodeputowani przyjmą rezolucję zobowiązującą Komisję Europejską do opracowania specjalnego prawa do wydobycia, może to znacznie je utrudnić.
A taki scenariusz jest realny, zwłaszcza w związku z wyjątkowo krytycznym raportem o skutkach prac poszukiwawczych, który przygotował niemiecki thinktank Ludwik-Bölkow Systemtechnik na zlecenie Komitetu ds. Środowiska PE. W dokumencie znalazło się wręcz żądanie, by KE nie tylko dokładnie kontrolowała przebieg prac, ale też opracowała przepisy dotyczące wydobycia surowca, szczególnie pod kątem technologii szczelinowania. Instytut argumentuje, że przepisy są zbyt liberalne.
Raport kwestionuje nawet zasadność szczelinowania ze względu na toksyczne substancje, które wraz z wodą trzeba w tym procesie wpompować w ziemię. Według dokumentu płyn szczelinujący, który potem wraca na powierzchnię, jest skażony metalami ciężkimi i substancjami radioaktywnymi.
Polscy eksperci i geolodzy zgodnie odrzucają te wnioski. Prof. Jerzy Nawrocki, dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego, mówi wręcz, że dokument nie ma nic wspólnego z obecną wiedzą, zawiera wiele przekłamań i manipuluje informacjami. Zbadaliśmy stopień promieniotwórczości skał i na obszarach koncesyjnych jest taki jak w otoczeniu czy w piasku na plaży mówi. Tylko na Podlasiu występuje obszar podwyższonego promieniowania, ale tam nikt nie prowadzi poszukiwań. Nasza geologia jest bardzo korzystna dla wydobycia gazu łupkowego, trudniejsza sytuacja jest natomiast w Skandynawii.
Zdaniem Nawrockiego wnioski z raportu nawiązują do obszarów o parametrach, które w Polsce nie występują.
Autorzy raportu ostrzegają także, że emisja metanu podczas szczelinowania może zachwiać równowagę gazów cieplarnianych. Eksperci w Polsce przypominają, że metan pojawia się zarówno przy eksploatacji węgla, jak i gazu ze złóż konwencjonalnych i dotąd nie był to problem.

p.s. Pisałem o tym wielokrotnie. Jeśli Niemcy biorą się za ten temat to nie robią tego bezinteresownie.
Co innego, gdyby złoża gazu łupkowego były na terenie Niemiec :)))

-
toto.1
2011/07/18 16:54:51
A tymczasem.... propaganda sukcesu i wirus PR zaraża Europę.
Kryzysy miały wzmacniać Unię. Ale kiedy one się wreszcie skończą? Jak wiadomo, człowiek po przejściu grypy jest na nią uodporniony. A przynajmniej na jeden konkretny szczep. Gdy jednak gorączka i kaszel nie ustępują, a nierozsądny pacjent zamiast leżeć w łóżku, biegnie do pracy z odkrytą głową i bez szalika, pojawiają się groźne powikłania. Czy czuje się wtedy silniejszy, pełen wigoru, czy patrzy na świat z entuzjazmem? Nie, jest raczej fizycznym cieniem samego siebie, ledwie trzymającym się na nogach. - Europa jest wciąż sexy - stwierdził niedawno, w porywie zmysłowej elokwencji, Herman Van Rompuy, przewodniczący Rady Europejskiej. Panie Van Rompuy, jakim cudem kobieta może być sexy, gdy jest powalona ciężką chorobą, pogrążona w majakach i ma wory pod oczami?
PS. Patrząc na pana Rompuya obawiam się, że dla niego nigdy to nie miało znaczenia. Łapał okazje ;P
-
2011/07/18 18:17:19
gloria.tv/?media=176256
-
2011/07/18 18:21:41
Wczorajsze kazanie ks.Piotra Natanka gloria.tv/?media=176256
-
2011/07/18 19:35:28
Kto to jest ten ksiądz kaftanek ?
-
2011/07/18 19:36:43
Jarek ćwiczy, jak uciekać z domku, gdzie drzwi nie mają klamek :)
-
2011/07/18 20:02:08
Dobry wieczor wszystkim minus POjace i klauny PO 2 szekle.

''Telefon na POlicje'' ;)))))))))))
milej zabawy ;)
vod.gazetapolska.pl/293-telefon-na-policje
-
2011/07/18 20:05:50
Czytelnikom sesji wieczornej ku pamięci ;)

Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości ...

www.rp.pl/artykul/689027-Trolle-i-marketing-wirusowy---kampania-juz-trwa.html

Eksperci podkreślają, że trollowanie pomaga rozbić każde forum i prowadzone na nim polemiki. Przez obraźliwe lub intrygujące wpisy internauci, zamiast komentować informacje podane w artykule, zaczynają się kłócić i wzajemnie obrażać.

p.s. Polecam również komentarze ;)))
2011/07/18 12:38:09
-
2011/07/19 00:08:53
Witam Serdecznie
Wszystki Ludzi Dobrej Woli--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/07/19 00:18:20
maurycy53
"PRZEPAŚĆ, MGŁA I POMOC "PRZYJACIÓŁ"Ja osobiście sądzę że to jedynie taki drobny test, test kolejny raz sprawdzający jak bardzo społeczeństwo jest juz ogłupione.
Przecież, zakładając że ten temat miałby cokolwiek wspólnego ze stanem faktycznym to były (powinien być?) news dnia, jeśli nie tygodnia.
A właśnie posprawdzałem wszystkie co bardziej opiniotwórcze portale i co? Ano tak jest całkowita cisza!!
Nawet na WSI24 nic nie ma na teraz!!
I co jeszcze; osobiście sądzę że jeszcze nie jeden taki kontrolowany przeciek zostanie Polakom "zaserwowany" do czasu wyborów.
Ciekawie temat opisał "M. Kurek" w swoim dzisiejszym wpisie.


--
"Bez Waszego włączenia się w działania dla dobra Ojczyzny,
wielka pozytywna zmiana, jakiej pragniemy, nie może się udać"
-
2011/07/19 00:21:43
I coś dla relaksu, dla Dorosłych

Roy Orbison - Black & White Night--
"Bez Waszego włączenia się w działania dla dobra Ojczyzny,
wielka pozytywna zmiana, jakiej pragniemy, nie może się udać"
-
toto.1
2011/07/19 02:14:26
Czyżby przed wyborami polszewickie bandy otrzymały rozkaz siania zamieszania i napadania na Polaków? Do tego jeszcze agenturalne merdia sieją kłamstwa naokoło. Esbole z polsatu chcą maksymalnie wykorzystać sprzyjającą polityczną koniunkturę w sądach.

Zaskoczony tym, co usłyszał i przeczytał na swój temat w mediach, jest pan Andrzej z Katowic, wobec którego oskarżenia wysuwa Polsat News. - Do przepychanki rzeczywiście doszło, ale była ona celowo wywołana przez dwoje pracowników stacji Polsat. W żadnym też momencie nie uderzyłem pani Żarskiej, tylko odepchnąłem jej rękę, w której trzymała mikrofon, gdyż nie reagowała na moje kilkakrotne prośby, by mnie nie nagrywać - zaznacza. Dodaje również, że to wobec niego operator Polsat News użył siły. - Po drobnej przepychance z panią Żarską odwróciłem się i chciałem odejść. Jednak kiedy zrobiłem kilka kroków, nagle poczułem mocne kopnięcie z tyłu, po którym poleciałem do przodu. Gdy łapałem równowagę, nagle przede mną znów pojawiła się pani Żarska, trzymając nisko mikrofon i śmiejąc mi się w twarz. Zrozumiałem, że czekała na jakieś niestosowne słowa z moich ust, ale nie dałem się sprowokować. Odwróciłem się też, by zobaczyć, kto mnie tak mocno kopnął - i zobaczyłem jej kolegę operatora - mówi pan Andrzej.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zaprzeczyła też kolejnym doniesieniom mediów, jakoby podczas przesłuchiwania pana Andrzeja przed komisariatem zebrały się tłumy "rozjuszonych pielgrzymów", w sposób agresywny domagających się wypuszczenia zatrzymanego. Podobne kłamliwe informacje mogliśmy usłyszeć nie tylko w Polsat News, ale także przeczytać chociażby na stronie Wiadomości24.pl, na której napisano: "Mężczyzna, który zainicjował atak, został aresztowany. Pielgrzymów-fanatyków jedynie to rozjuszyło - atakowali nawet funkcjonariuszy policji, a potem zebrali się pod komisariatem w Częstochowie, gdzie głośno i agresywnie domagali się uwolnienia aresztowanego mężczyzny". - Nie mieliśmy absolutnie żadnych incydentów związanych z jakąkolwiek agresją ze strony pielgrzymów czy związanych z incydentami pod komisariatem - prostuje podinspektor Lazar.

Zaskoczony podobnymi informacjami pojawiającymi się w mediach jest także pan Lechosław z Bytomia (nazwisko do wiadomości redakcji), znajomy oskarżanego przez stację Polsat pana Andrzeja. - Gdy wracałem po spowiedzi, otrzymałem nagle telefon od Andrzeja, który powiedział mi, że jest na komisariacie i że za chwilę będzie przesłuchiwany. Poszedłem więc na miejsce, by czegoś się dowiedzieć, i spędziłem tam dłuższy czas. I ani gdy przyszedłem, ani później, przed komisariatem nie widziałem żadnego zbiorowiska. Jedyne osoby, które tam były, to kilku funkcjonariuszy policji, ja, jeszcze jeden znajomy Andrzeja i prawdopodobnie dwóch pracowników Polsatu - wyjaśnia pan Lechosław. Podinspektor Lazar dodaje także, że wbrew pojawiającym się w mediach informacjom, przesłuchiwany nie stawiał oporu policjantom. - Mężczyzna nie zachowywał się agresywnie względem policjantów i także podczas przesłuchania był spokojny - podkreśla.
-
toto.1
2011/07/19 02:19:17
A tu ciąg dalszy tej prowokacji wykorzystany przez żydostwo do ataku na Kościół (w komentarzach).
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9925927,Dziennikarka_Polsat_News_zaatakowana_na_pielgrzymce.html
Żydokomuna chce doprowadzić do zamieszek przed wyborami.

-
toto.1
2011/07/19 02:34:04
Tu są cztery minuty "katowania" reporterki polsatu w twarz (na koniec twarz wygląda jak d... posmarowana dżemem i jucha wali). Całość nagrywa na resztkach "zniszczonej" i połamanej kamery dzielny reporter polsatu. Po czterech minutach zaciętej walki z tłumem ledwie udaje się ekipie ujść z życiem, na czworaka pod gradem ciosów okutymi butami pielgrzymów. Na szczęście sypiąca się w kawałki i zniszczona w 80% kamera zarejestrowała ten moment i będzie możliwe wszczęcie śledztwa o próbę zabójstwa lub gwałtu, a może oba na raz, na reporterce. Czuj duch, esbe czuwa.

lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,9929495,Pielgrzymi_z_Radia_Maryja_pobili_lodzka_ekipe_Polsatu.html
-
toto.1
2011/07/19 02:42:21
Wyjaśnienia Pana Andrzeja i opis szykan jakie spadły na "winnych" zajścia: Radio Maryja, Telewizję Trwam oraz klub Prawa i Sprawiedliwości za - jak to ujęto w projekcie stanowiska - "czynną i słowną napaść na dziennikarzy".
Komunistyczne gówno w rozkwicie. Od stanu wojennego nie słyszałem takich bredni i odpowiedzialności zbiorowej, która przebiła już nawet ukaranie wszystkich kibiców w Polsce za kilku kiboli.
-
toto.1
2011/07/19 02:43:00
lubczasopismo.salon24.pl/RadioMaryja/post/324618,dopisali-mnie-do-scenariusza
-
toto.1
2011/07/19 02:50:36
Pan Andrzej powiedział na koniec:

- Ale śmiem twierdzić, że tej komisji nie chodzi o prawdę, a jedynie o nowy, bardzo medialny temat zastępczy. Na jakiej podstawie jakaś grupa polityków uzurpuje sobie prawo do orzekania, kto jest winny i kto ma przepraszać? Na jakiej podstawie mają oni doraźnie decydować, że dziennikarze zawsze mają prawo wstępu na prywatne zgromadzenia - nawet jeśli wchodzą tam tylko po to, by siać zamieszanie? Nie po to nadstawiałem za komuny swój kark, walcząc o wolną Polskę, by nam teraz te wywalczone prawa mógł wyszarpywać każdy, by można nam było kneblować usta i wsadzać nas za kraty za wierność ideom. Najgorsze jest to, że dziś tzw. standardów demokratycznych czy moralności mają nas uczyć ludzie o zaśmieconych życiorysach...
Jak można bezczelnie kłamać, trąbiąc o "budowaniu atmosfery nienawiści", skoro ekipa Polsatu spokojnie wchodziła i wychodziła z placu i żaden nienawistny, fanatyczny motłoch - jak nas opisywano - nie atakował agresorów? Dlaczego pozwala się, by mój wizerunek pojawiał się bez mojej zgody w mediach i by moja osoba była oczerniana i pomawiana o coś, czego w rzeczywistości nie zrobiłem? Chciałbym też zapytać, czy mnie wolno kopać tylko dlatego, że jestem katolikiem i utożsamiam się z Radiem Maryja, bardzo cenię jego założyciela? Czy w związku z powyższym nie mam już prawa do własnych poglądów, do wolności w wyznawaniu wiary, a także prawa do prywatności i nietykalności? Przecież to ja wraz z modlącymi się na Jasnej Górze pielgrzymami oraz Ojcowie Redemptoryści powinniśmy być przynajmniej przeproszeni przez stację Polsat i jej pracowników. Bo naprawdę mają nas oni za co przepraszać. Jeżeli ktoś kłamie w małej sprawie, skłamie też i w wielkiej.


Mądre słowa, ale przecież my wiemy co żydokomuna zrobiła po wojnie Polakom i jak rozkradła całą Polskę. Zrobili to raz, zrobią to w każdym innym czasie.
-
2011/07/19 08:27:56
Czy ktoś wie gdzie pre zez otwiera dzisiaj Biedronkę?
-
2011/07/19 09:16:06
Witam Serdecznie
Wszystkich Ludzi Dobrej Woli--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/07/19 09:35:19
Jest, jest kolejny sukces "żóndu" kaczora DonaldaT.
Sowieckie KGR&GRU zezwoliło, w końcu zezwoliło na import Polskich warzyw!
Faktu że jesteśmy ostatnim krajem agencje nie raczyły "zaznaczyć"
A przecież z nikim tak jak z kaczorem DonaldemT. KGB-ista niedźwiedzia nie robi.
Że Polskiej "prezydencji" nie wspomnę.--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/19 14:07:48
Witam
Strach się bać
niezalezna.pl/13455-zomo-wraca
-
maurycy53
2011/07/19 15:37:01
"III RP, czyli Chimera
Nawet tak punktowa i pobieżna analiza pokazuje, że państwo polskie nie jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli, czyli rzecząpospolitą. To państwo zawłaszczone (captured state) przez partykularyzmy, twór, który trudno nawet rozpatrywać w kategoriach spójnej całości. W dużej mierze rację ma Staniszkis, gdy mówi, że państwo okazuje się fikcją, a rządzenie sprowadza się do zabiegów utrudniających ujawnienie tego faktu.
Odpowiadając na wcześniejsze pytanie: jeśli można w ogóle mówić o racjonalności III RP, to jest ona wypadkową pasożytujących na państwie grup interesu. Państwo jest sieciowe (network state) w negatywnym tego słowa znaczeniu, ma bowiem bardzo niewielką władzę nad samym sobą, ulega dryfowi wyznaczanemu przez rozproszone, coraz bardziej autonomizujące się ośrodki kontroli o własnej logice. Ów dryf jest z perspektywy całości grą o sumie ujemnej, pogłębiającej nierządność i opresyjność państwa oraz fasadowość polityki. Jeśli więc poważnie traktować pierwszy artykuł polskiej konstytucji, to należałoby powiedzieć, że racjonalnością III RP jest... irracjonalność. Państwo polskie jest jak mityczna, złożona z fragmentów różnych zwierząt Chimera jednocześnie groźne i groteskowe.
W tej sytuacji, konserwacja oznacza degradację. Polityka restauracji, prowadzona przez rząd Tuska, jest jednocześnie racjonalna z punktu widzenia dominujących grup interesu i irracjonalna z perspektywy dobra wspólnego. Odsłania więc silną wewnętrzną sprzeczność III RP i zapowiada jej upadek"
rzeczywspolne.salon24.pl/325180,radziejewski-bankructwo-projektu-restauracji-cz-2-chimera

ps. to druga część interesującego artykułu z najnowszego numeru "Rzeczy Wspólne"

Witam ludzi dobrej woli.
-
2011/07/19 16:15:57
Co nas jeszcze zadziwi?
www.wsieci.rp.pl/opinie/za-burta/Czy-wojewoda-slaski-jest-czlonkiem-RAS-#commentsBegin
Lokalna mutacja "Gazety Wyborczej" wytropiła aferę: wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk jest członkiem RAŚ. Wojewoda i separatyści z RAŚ zaprotestowali.

Jeden z komentarzy pod tekstem:
Obywatel Łukaszczyk został oddelegowany , wraz z innymi tow. na trudny odcinek RAŚ/ się żyje..a Merkel dobrze płaci/..Może dlatego Graś ..czy inny Tusk milczeli i milczą do tej pory jak Kutz publicznie o POLSKICH obozach koncentracyjnych mówił!!! W tym Auschwitz..Tak było ! I nikt z tych panów mających pieczę nad dobrem RP słowem tego nie skomentował.. Widać na europosła- Zibro się szykowali...

-
maurycy53
2011/07/19 16:39:15
@Warszawski_zgred

Wracam do sprawy "uchod".
Dziś obszernie pisze o tym ND:
www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110719&typ=po&id=po21.txt

Oczywiście, że doniesienia Newsweeka należy traktować jako ewentualną wrzutkę. Uważam jednak, że za próbą wrzutki kryje się tym razem realne zagadnienie i to bardzo niewygodne dla wysokich POtwornych decydentów, a nie dla pilotów.
To zagadnienie - wciąż powracające - to pytanie o przyczynę niedziałania systemu "uchod". Narzuca się tu odpowiedż, że była to przyczyna zewnętrzna, niezależna od pilotów. Jeżeli jednak z ostrożności przyjąć, że to załoga PLF101 niewłaściwie obsługiwała system uchod w powiązaniu z autopilotem, to przecież nie sposób zakładać, że było to wynikiem ich własnego zaniedbania - jeżeli nie mieli zamiaru zbiorowego samobójstwa. Dochodzimy więc znowu do pytania czy piloci mogli nie wiedzieć jak obsługiwać "uchod", a jeżeli tak było, to kto konkretnie jest za to odpowiedzialny? I tu pojawia się kwestia treści instrukcji, którą ktoś konkretny sporządził i zatwierdził - a to mógł być tylko rosyjski producent samolotu.

Właśnie takie pytania mogą uzasadniać fakt, że reżimowe mendia nie rozdmuchują tematu "uchod". I dlatego uważam, że powinni go drążyć niezależni badacze i blogosfera.
A przynajmniej dla porządku -chociaż wydaje się to dziwne - zacząłbym od starannej weryfikacji tezy, że "uchod" nie zadziałał, a piloci długo na to nie reagowali. Za tym kryje się także pytanie o spójność zapisów różnych rejestratorów w ostatniej fazie lotu i przyczynę przerwania zasilania urządzeń PLF101 na wysokości ok. 15 m nad poziomem lotniska.

-
maurycy53
2011/07/19 16:39:36
@Warszawski_zgred

Wracam do sprawy "uchod".
Dziś obszernie pisze o tym ND:
www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110719&typ=po&id=po21.txt

Oczywiście, że doniesienia Newsweeka należy traktować jako ewentualną wrzutkę. Uważam jednak, że za próbą wrzutki kryje się tym razem realne zagadnienie i to bardzo niewygodne dla wysokich POtwornych decydentów, a nie dla pilotów.
To zagadnienie - wciąż powracające - to pytanie o przyczynę niedziałania systemu "uchod". Narzuca się tu odpowiedż, że była to przyczyna zewnętrzna, niezależna od pilotów. Jeżeli jednak z ostrożności przyjąć, że to załoga PLF101 niewłaściwie obsługiwała system uchod w powiązaniu z autopilotem, to przecież nie sposób zakładać, że było to wynikiem ich własnego zaniedbania - jeżeli nie mieli zamiaru zbiorowego samobójstwa. Dochodzimy więc znowu do pytania czy piloci mogli nie wiedzieć jak obsługiwać "uchod", a jeżeli tak było, to kto konkretnie jest za to odpowiedzialny? I tu pojawia się kwestia treści instrukcji, którą ktoś konkretny sporządził i zatwierdził - a to mógł być tylko rosyjski producent samolotu.

Właśnie takie pytania mogą uzasadniać fakt, że reżimowe mendia nie rozdmuchują tematu "uchod". I dlatego uważam, że powinni go drążyć niezależni badacze i blogosfera.
A przynajmniej dla porządku -chociaż wydaje się to dziwne - zacząłbym od starannej weryfikacji tezy, że "uchod" nie zadziałał, a piloci długo na to nie reagowali. Za tym kryje się także pytanie o spójność zapisów różnych rejestratorów w ostatniej fazie lotu i przyczynę przerwania zasilania urządzeń PLF101 na wysokości ok. 15 m nad poziomem lotniska.

-
maurycy53
2011/07/19 16:48:37
Wiatm @Staregopiernika.

ps. jeżeli mogą zdarzać się takie cuda z powtórzeniem wpisu (mimo czułej opieki specjalistów wszelkiej maści), to cóż mogło się dziać z ruskim "uchod" w rtuskim samolocie pod jeszcze bardziej przyjazną opieką ruskich specjalistów:(
-
2011/07/19 17:17:59
@Maurycy - witam również :)
To o czym piszesz, stanowi według mnie element rozgrywki między raportami Millera i Macierewicza. Sygnalizowano już, że opóźnienie publikacji raportu Millera wynika z konieczności odniesienia się do dokumentów przywołanych w białej księdze Macierewicza.
Te wrzuty mają na celu zyskanie na czasie.
Cały cyrk można skwitować starym wojskowym kawałem o inspekcji w jednostce wojskowej. Zalecenia z raportu pokontrolnego:
1. szukanie winnych,
2. karanie niewinnych,
3. przedstawienie pionu politycznego do wyróżnienia.
Winnych znaleziono w liczbie około 150 osób. Nie może być zbiorowej odpowiedzialności. Potrzebny jest kozioł ofiarny. Trwają przymiarki. Nie sądzę, żeby ktoś chciał się poświęcić dla sprawy, czy idei.
Reszta będzie logiczną konsekwencją.
Chociaż z tą logiką różnie bywa :((((

-
2011/07/19 17:41:16
Lepperowi marzy się powrót do polityki. Bo nie powiem na salony :(((

www.wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Andrzej-Lepper-Kaczynski-zbieral-haki-

Lepper zeznał przed sądem:
"Jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński gromadził materiały mające na celu kompromitację przedstawicieli innych partii."

Dotychczas wydawało mi się, że dla sądu liczą się wyłącznie dowody. Chyba, że proces ma charakter poszlakowy.
-
2011/07/19 17:49:13
Ten to przynajmniej jest szczery.
www.wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Klich-musi-odejsc-Opinie-Janusza-Zemke-i-Romualda-Szeremietiewa-
Europoseł Zemke o sobie:
"Chcę być konsekwentnie posłem w europarlamencie do 2014 roku. Nie jestem członkiem PO, jestem i będę członkiem SLD. Chcę być europosłem. Z tego można wyżyć."
/w odpowiedzi na pytanie, czy zostałby teraz ministrem obrony narodowej/.
-
maurycy53
2011/07/19 17:54:04
@Starypiernik
Kozioł ofiarny - otóż to:)
Wygląda, że od dawna do tej roli został przeznaczony minister Klich. I chyba coraz mniej mu to odpowiada (chudnie w oczach). Stres Klicha nie jest oczywiście problemem dla Tusku. Ale trzeba jeszcze przecież pokazać łańcuszek winnych prowadzących do ministra K. I tu chyba łańcuszek zamienia się w schody. Prawdopodobnie Tusku i zMyller - jako główni odpowiedzialni za wyekspediowanie śp. Prezydenta do Katynia na warunkach rosyjskich - ustalili, że rozpiszą odpowiedzialność za Smoleńsk na bardzo wiele osób (a sami znikną w tym tłumie). Jednak tłum nie jest w ciemię bity i nie ma ochoty chronić wysokich szefów w tak gardłowej sprawie. Każdy przytomny widzi przecież, że ryzyko spólkowania w takiej sprawie z tuskoidami jest zbyt duże dla przeciętnego urzędnika/wojskowego itp, a nawet dla zwykłego tuskoidalnego konformisty z aparatu rządowego. Tak widzę przyczyny zawirowań wokół tzw raportu zMyllera (który niekoniecznie istnieje jako raport, a raczej jako niedokończony materiał).
-
toto.1
2011/07/19 18:03:56
Witam.
Tuskoidy przestają panować nad sondażami. Dziś pojawiły się dwa następujące:
- Polacy nie kryją obaw: sprawy idą w złą stronę: 61% (27% przeciw.), 38% w ciągu najbliższych lat materialne warunki życia pogorszą się. Aż 60 proc. respondentów jest zdania, że polska gospodarka znajduje się obecnie w kryzysie, przy czym 16 proc. określa go jako głęboki.
- Znaczny wzrost poparcia dla premiera: Polepszyły się też opinie o wynikach działalności gabinetu Donalda Tuska. Dobrze ocenia je 40 proc. badanych (o 6 punktów procentowych więcej niż w czerwcu). Niezadowolenie z efektów pracy rządu wyraża 44 proc. ankietowanych (spadek o 9 pkt proc.). 16 proc. nie ma zdania.
Widocznie rząd dobrze robi dla przecweli, bo inaczej nie da się wyjaśnić tego masochizmu "polaków".
-
2011/07/19 18:34:15
@Maurycy
Wiele przemawia za tym, że raportu Millera w wersji końcowej nie ma. Doświadczenie z raportem Anodiny uczy, że trzeba do minimum ograniczyć ryzyko ośmieszenia się. Trzeba więc dać jednoznaczne odpowiedzi na podstawowe pytania związane z katastrofą. Najtrudniej jest polemizować z faktami. Na nieszczęście dla ekipy wytworzone dokumenty nie wsiąkły bezpowrotnie w czeluściach archiwów. Zostały ujawnione w białej księdze.
Drugi problem, to odpowiedzialność personalna. Jeśli zaczną oficjalnie padać nazwiska, nie wszyscy okażą się wystarczająco odporni psychicznie, żeby ze spokojem zachować się w nowej dla siebie sytuacji. Wówczas jest szansa, że pojawią się nowe, istotne dla sprawy, szczegóły.
Przy tej wadze sprawy jeden kozioł ofiarny nie wystarczy. Poza tym należy się liczyć, że będą procesy karne. Wówczas miejsca na wersal już nie będzie.

-
2011/07/19 18:55:32
... a tymczasem
www.rp.pl/artykul/689969-Nie-ma-powodu--by-odbierac-Bialorusinom-niezalezne-flagi.html

W czasie meczu, jaki odbył się 25 czerwca w ramach Mistrzostw Europy, ochroniarze usunęli z trybun białoruskich kibiców, którzy mieli nieuznawane przez reżim Łukaszenki flagi. Najpierw zmuszono kibiców do pozbycia się historycznych biało-czerwono-białych flag po pretekstem ich rzekomo zbyt dużego rozmiaru. Gdy kibice wyjęli mniejsze, ochrona siłą zmusiła ich do usunięcia także tych, m.in. wykręcając ręce Białorusinom. Opisaliśmy to w artykule Polski skandal z białoruską flagą.
Ochrona i organizatorzy twierdzili potem, że wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem imprezy, czyli z regulacjami FIBA. - Ktoś pomylił imprezę sportową z manifestacją. To jest robienie sensacji z drobiazgu mówił dziennikarzom Rz Cezary Plender, prezes firmy ochroniarskiej. Nie spodziewałem się czegoś takiego od Polaków!" komentowali natomiast po meczu internauci.
Teraz, dzięki publikacji Rz, Helsińska Fundacja Praw Człowieka zwróciła prezesowi międzynarodowej organizacji uwagę na ten incydent i na fakt, iż w regulaminach FIBA nie istnieje żaden przepis, który uzasadniałby taką interwencję ochrony. W aktach normatywnych FIBA kwestia używania flag podczas imprez została uregulowana jedynie w odniesieniu do organizatorów. Mówią one, że organizator powinien zapewnić takie umieszczenie flag uczestników turnieju, aby odbyło się to zgodnie z zasadą równości. Regulacje te precyzują, iż flagi powinny wisieć w porządku alfabetycznym według języka angielskiego. Kwestia używania flag przez kibiców nie została w żaden sposób uregulowana - piszą przedstawiciele fundacji.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka zwróciła się właśnie w tej sprawie do prezesa FIBA Europe (Międzynarodowej Federacji Koszykówki).
-
2011/07/19 18:59:10
Komentarze internautów do cytowanego incydentu:
1. W każdym mieszkańcu Polski, który czuje się Polakiem potraktowanie Białorusinów w taki sposób budzi sprzeciw. Jest to niebywały skandal, ale nie ma się czemu dziewić jak można popierać dzialania takich ludzi jak Taras czy inny Balkon to pewnie incydent w Bydgoszczy też jest dla nich norma choć jedno i drugie jest haniebne.
2. To już doszło do tego, że jakiś szef ochroniarzy decyduje jakiego koloru flagi mogą trzymać kibice? To jest super skandal! Czy mamy w RP tajnych zwolenników reżimu Łukaszenki, którzy dali polecenie na taką presję i pogwałcenie prawa do wyrażania własnych przekonań?
Komu przeszkadzały biało-czerwono-białe flagi?
W istocie, tacy ochroniarze, mając przykład z kneblowania ust polskim kibicom piłki nożnej, poczuli się panami sytuacji i skrupulatnie wykonywali polecenie, tylko c z y j e? To trzeba koniecznie ustalić, bo jednak trudno byłoby uwierzyć, że macki Łukaszenki sięgają aż do Polski.
3. Brak slow, ale tez i danych osob i firm uczestniczacych w odbieraniu flag. Czy je zwrocono? Wstydze sie tym postepkiem. Czy ktos usuwal Polakom w stanie wojennym flagi Solidarnosci na stadionach w wielu krajach?
4. Jeżeli można było wetknąć polską flagę w psią kupę, to dlaczego nie można pogonić jakichś tam Białorusinów z ich wywrotowymi flagami? Chłopaki przeszkoleni u pani Gron.-Waltz, spisali się na medal. MB.
-
toto.1
2011/07/19 19:15:41
@prawdziwy.starypiernik
Witam.
W co jest trudno uwierzyć? Że łukaszenkowskie służby mają u nas rozbudowaną siatkę?
Najpierw o dokumentach, albo raczej o wzorach dokumentów do podrabiania i używania w akcjach dezinformacyjnych:

wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Czy-bialoruskie-KGB-inwigiluje-polska-ambasade-

Białoruskie tajne służby za pomocą dokumentów skradzionych z polskich placówek dyplomatycznych prowadzą w Polsce akcję dezinformacyjną. -- o dziwo, Gazeta Wyborcza

KGB hoduje sobie użytecznych idiotów. Rekrutuje spośród tak zwanych "słowian" i mniejsza o nazwę: niklotrodkruta, panslawizm, neopogaństwo.

wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Bialoruskie-KGB-sponsoruje-wyjazdy-polskich-dziennikarzy

zaproszenie na bezpłatny wyjazd reporterski na Białoruś wystosowało do dziennikarzy założone przez byłego posła Samoobrony Mateusza Piskorskiego Stowarzyszenie Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych.
-
toto.1
2011/07/19 19:17:47
Czy Stefan Bratkowski szuka nowego Ryszarda C.? - wsieci.rp.pl/opinie/za-burta/Stefan-Bratkowski-marzy-o-krucjacie-przeciw-faszystom-

Czy tylko nam antypisowska nagonka uprawiana przez Bratkowskiego kojarzy się z II wojną światową - w kontekście zupełnie odwrotnym niż chciałby autor tych makabrycznych wynurzeń? Panie Stefanie, czy pan się dobrze czuje? A może to pan szuka dziś antypisowskiego Niewiadomskiego?
-
maurycy53
2011/07/19 19:23:04
@Starypiernik
@Toto

Tuskoidy nie panują już nie tylko nad sondażami. To co się dzieje z materiałami ZMyllera doręczonymi Tusku w celu "nieprzestawiania-ani-przecinka" dobitnie o tym świadczy. Wśród kandydatów do roli koziołków jest ewidentny bunt. Kandydaci na Kozłów objawiają nerwowość. Minister Klich jest bliski załamania nerwowego i może wkrótce zacząc czynnie bronić się przed oskarżeniami. Wtedy zacznie mówić? Sądzę, że należy mu to ułatwić. Być może to fantazja, ale gdyby tak pan Antoni Macierewicz zaprosił Klicha do rozmów zamiast go oskarżać.....
Na Arabskiego nie liczę. To tuskowy akolita, który dokładnie wie co się naprawdę stało z Michniewiczem. Będzie wierny do końca (np. do przypadkowego utonięcia w czasie kąpieli gdzieś na greckich wyspach).

Pozdrawiam Panów i oddalam się po angielsku.

ps. W tej Anglii to się porobiło, sądzę, że szczególnie w dniu skazania lwicy lewicy mają o czym myśleć na Czerskiej. Ja głęboko wierzę, że całkiem niedługo i w Polsce zostanie zdemaskowna rola GWniarskiego niby dziennikarstwa w podtrzymywaniu fasady przegniłej III RP ( i rozliczona aż do fundamentów).
-
toto.1
2011/07/19 19:27:04
Kwintesencja polityki (dez)informacyjnej PO w jednym obrazku. POmieszanie z POplątanie, gra słów, czeski film:

www.newsweek.pl/multimedia/page/krzetowski,Fotografie,Najnowsze,1/79418,9
-
toto.1
2011/07/19 19:29:33
@maurycy53
Ale to już wiemy od dawna. ;)
Pamiętasz naszą dyskusję sprzed paru miesięcy/ Teraz jest właśnie czas realizacji i jak polszewia to skrewi, to mogą pojawić się "świadkowie koronni". Dlatego próbują to przeciągać aż na po wyborach. W przypadku przewin PO mamy tu dużo więcej niż Smoleńsk. Zacznie się domino.
-
toto.1
2011/07/19 19:32:59
Właśnie oglądam ten spektakl angielski i nie mogę wyjść z podziwu, jak tam potrafią sprawnie zglanować media podlizujące się władzy. Nasze merdia dostałyby tam z marszu po trzy dożywocia za spiskowanie.
-
2011/07/19 19:34:39
@toto.1 - witam!
Krytykę przyjmuję; nie dałem swojego komentarza. Co do meritum. Aż tak naiwny nie jestem ;)
Interesuje mnie raczej skala tego procederu. Jako państwo płacimy frycowe. Jak długo jeszcze?
-
toto.1
2011/07/19 19:37:06
A wracając do Bratkowskiego, to nazwał on oficjalnie Rydzyka promotorem faszyzmu. Przypominam, że za znacznie mniejsze słowa zostali zglanowani sądownie politycy PIS przez GW i Michnika. Chyba czas na test "niezawisłości" sądów, nieprawdaż? Chyba, że się zgadzacie na takie traktowanie Polaków przez propagandę wrogą Polsce (czytaj, potwierdzacie to milczeniem), to wtedy CHWD. Polacy sobie poradzą w walce o niepodległość bez takich kunktatorskich paralizatorów.
-
toto.1
2011/07/19 19:42:10
@prawdziwy.starypiernik
A pamiętasz jak dawno temu pisałem o przedziwnym składzie Platformy i zwracałem uwagę na przynależność do niej rozmaitych działaczy innych narodowości? Wtedy było takie jakieś zdziwienie, a teraz już wiadomo o co pierwotnie platfusom chodziło. Pamiętasz jeszcze o Mironie Syczu, na którego wspomnienie tak obruszył się na nas niejaki AzI?
-
2011/07/19 19:46:55
@toto.1
To nie jest przestępstwo ścigane z urzędu. Więc albo zainteresowany, albo ktoś jego kręgu, musi złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Wówczas dopiero przyjdzie kolej na sądy.
-
2011/07/19 19:49:39
POczątek końca PO, to kłopoty z samym sobą. O składzie pamiętam. Mało tego. Zwracałem uwagę na to dość dawno. Ten problem dotyczył wcześniej UW i UD. Ta wędrówka ludów trwa dość długo ;)
-
toto.1
2011/07/19 19:50:32
Ciąg dalszy o umieszczaniu u nas agentury przez KGB białoruskie (nie wspominam już tu o wielkiej "miłości" oficera ABW z Białegostoku, do zwerbowanej przez KGB k...y, która to "miłość" zaprocentowała przesyłaniem tajnych dokumentów służb polskich do Mińska):
7-11-2009
Z Polski do białoruskiego KGB wyciekły setki danych o transakcjach obywateli Białorusi w naszym kraju - pisze "Gazeta Wyborcza". Jej zdaniem, może to nawet zagrażać bezpieczeństwu naszego kraju. Informację przez kazał "GW" mieszkaniec Grodna, który - jak tysiące Białorusinów - żyje z drobnego handlu przygranicznego. Kupuje towar w Polsce i sprzedaje na Białorusi. Kilka miesięcy temu urząd celny w Grodnie, powołując się na informacje od białoruskiego KGB, zarzucił mu, że prowadzi nielegalną działalność i uchyla się od płacenia cła. Urząd zażądał zapłacenia zaległe cło wraz z karnymi odsetkami, co ma wynieść kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Do wezwania załączono szczegółowy wyciąg z kilku ostatnich lat z datą i polską sygnaturą ponad 200 transakcji zwrotu podatku VAT, który mieszkaniec Grodna legalnie otrzymał w Polsce, wywożąc towar za granicę. Dane te mogły pochodzić tylko z Polski. Jak powiedział gazecie grodnianin, został wezwany także przez grodzieńskie KGB. Podobne wezwania do KGB i urzędu celnego dostało już kilkadziesiąt osób. Polskie Ministerstwie Finansów zaprzecza, by dane te miały pochodzić ze służb skarbowych i celnych - jedynych, które mają zbiorczy wykaz takich danych - bo tego nie przewiduje umowa z Białorusią. Przyznaje, że strona białoruska zwraca się od kilku lat z takimi prośbami do Ministerstwa Finansów, ale za każdym razem dostaje odmowę. Ministerstwo obiecało sprawę wyjaśnić. Sprawa jest niebezpieczna również dla Polski, bo jak poinformowali gazetę mieszkańcy Grodna, białoruskie KGB ma najwyraźniej poważniejsze plany związane z uzyskanymi danymi. Twierdzą oni, że przesłuchujący ich funkcjonariusze obiecywali umorzenie postępowania bądź rezygnację ze ściągania cła w zamian za informacje o polskich urzędach celnych. Interesowało ich m.in., jak działa polski i białoruski urząd celny i czy ktokolwiek z celników po polskiej bądź białoruskiej stronie bierze łapówki.
Nie słyszałem, żeby złapano w MF jakiegoś kreta. Niech żyje mały ruch graniczny. Jak już Łukaszenka będzie zadowolony z liczby umieszczonej tą drogą u nas agentury, to może wtedy wyjedzie paru handlarzy i bab z wiankami. Wcześniej będą to wyłącznie tłumy osłonowe dla agentów.
-
maurycy53
2011/07/19 19:50:33
....spacerując jeszcze tylko zacytuję (a propos możliwości rozliczeń) z artykułu B.Radziejewskiego z Rzeczy Wspólnych:

"W stronę nowego państwa

Potrzebujemy więc polskiego Bellerofonta, pogromcy Chimery. Nie da się jej opanować, bo każdorazowa próba wniknięcia w jej struktury prowadzi nieuchronnie do przeniesienia ich patologii do struktur wnikających, co potwierdzają doświadczenia kolejnych partii władzy, z obecną na czele. Chimerę trzeba pokonać. I zbudować republikę.

Wymaga to, po pierwsze, nowej koncepcji państwa minimum, unikającej błędów poprzednich i przywracającej państwu rolę reprezentacji politycznej, a obywatelom wolność rozumianą jako swobodę wyboru drogi wiodącej do dobra wspólnego. Po drugie, unifikującej wizji przyszłości (poprzedzonej zrozumieniem przeszłości) i wyrażającego ją języka, zbierających zatomizowaną zbiorowość bez celu, jaką są dziś Polacy, w naród polityczny. Bez tego nie będzie możliwa znaczna mobilizacja obywatelska, która wydaje się niezbędna dla radykalnej przebudowy państwa.

Dziś tego nie mamy. Musimy więc bardzo dobrze wykorzystać czas, jaki pozostał do bankructwa projektu restauracji."

-
toto.1
2011/07/19 19:52:05
@prawdziwy.starypiernik
Ale przyznasz, że nie podnoszenie tej sprawy przez Rydzyka działa demoralizująco na opozycję i obniża skutecznie morale przed wyborami. Niech on się zdecyduje wreszcie po której stronie gra, bo tak czy siak go komuchy wykończą.
-
2011/07/19 19:53:58
@toto.1
Masz 100% racji. On musi zachować się teraz jak polityk, a nie jako duchowny.
-
toto.1
2011/07/19 19:55:51
@prawdziwy.starypiernik
Zapomniałem dodać, że ustawa Anty-Radio-Maryjna jest cały czas w przygotowaniu, więc czas na decyzję jest bardzo krótki. Nomen omen tylko do wyborów :P
-
2011/07/19 20:21:41
@toto.1
PO wyborach będą inne priorytety.
-
2011/07/19 20:50:01
Ciekawa sytuacja
www.rp.pl/artykul/2,690050-Jakubowska-skazana-za-ustawe-medialna.html
Jeszcze parę lat i ludzie zapomną o co w tym wszystkim chodziło.
Ale póki co, zainteresowana podobno myśli o starcie w tegorocznych wyborach :((((
-
2011/07/19 20:53:44
www.rp.pl/artykul/15,690028-Nie-mozna-karac-za-produkcje-symboli-nienawisci.html
Ciekawe będzie uzasadnienie tego wyroku TK.
-
2011/07/19 21:58:03
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9975608,Bujak_doradca_marszalka_Senatu__Zorganizuje__afrykanski_.html

Ale się kumple dobrali :((((

-
2011/07/20 09:08:09
Witam Serdecznie
Wszystkich Ludzi Dobrej Woli
--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/07/20 09:15:54
Lot Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r., nie miał charakteru cywilnego uważa Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) Przedstawiciele Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO), która m.in. dostarczyła dane do raportu, w rozmowie z Naszym Dziennikiem podkreślali, że nie będą odnosić się do katastrofy z 10 kwietnia 2010 r., bo w ich ocenie lot rządowego tupolewa był z całą pewnością lotem wojskowym (Military). Tymczasem rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) w raporcie o katastrofie przyjął, że lot Tu-154 był cywilny. Podobnie twierdził w mediach Jerzy Miller, szef polskiej komisji.


Wypada aby pan ściekły, ten od muszek, pod nadzorem kamer wszedł pod stół i odszczekał to co do tej pory bredził na temat klasyfikacji lotu, tragicznego lotu. Chyba że nie posiada zdolności honorowych, nie wtedy niech nie wchodzi pod stół.

Czyli komisyja, a właściwie "żónt" ma kolejny nie lada zgryz do rozwikłania--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"

-
2011/07/20 10:52:26
Zakaz używania billboardów w kampanii wyborczej oraz dwudniowe głosowanie do Sejmu i Senatu są niezgodne z konstytucją, natomiast głosowanie w wyborach przez pełnomocnika oraz wprowadzenie jednomandatowych okręgów w wyborach do Senatu a także głosowanie korespondencyjne w wyborach dla Polaków za granicą nie naruszają konstytucji - orzekł Trybunał Konstytucyjny.


Czyli w końcu powinniście parchaci zrozumieć jaki był cel, że PiS zagłosował za, a następnie zgłosił do TK przepisy KW?
Wyszło na to że ekipa kaczora DonaldaT. to nic innego jak zgraja jełopów, paczka piłkarzyków i NIC ponad TO!--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/20 16:27:16
Zaczyna się przestawianie mebli?
www.wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Kancelaria-Premiera-szuka-nowego-specjalisty-od-PR-
-
2011/07/20 16:33:53
www.wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Nawet-Pawlak-stracil-cierpliwosc#commentsBegin
Pawlak powtarza swój odtrenowany numer. Bezpośrednio przed kampanią wyborczą przechodzi do opozycji. Przecież po wyborach też trzeba żyć. A każdy "Pawlak" ma rodzinę. Tę najbliższą i dalszą :(((

-
2011/07/20 16:37:33
Qna, już tyle godzin mineło od momentu orzeczenia TK, a z tego co widać (a właściwie NIE widać) nasze parchy jeszcze nie dostały odpowiednio sprecyzowanych informacji co pisać!! :)))--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/20 16:44:05
Zdań kilka jak bardzo PełO jeszcze wczoraj się "cieszyło" i po cichu liczyło że TK wywali OJM do kosza:
Możliwe, że Trybunał Konstytucyjny zakwestionuje zapis o jednomandatowych okręgach wyborczych, jesteśmy przygotowani na taki scenariusz mówi Rz Małgorzata Kidawa-Błońska, wiceszefowa Klubu PO. Negatywne orzeczenie byłoby nam na rękę mówi Rz jeden z senatorów. Stare zasady wyboru dają nam szansę utrzymania większości w Senacie, inaczej je przegramy. W 100-osobowej izbie wyższej PO ma dziś 53 przedstawicieli. Szanse na to, że w wyborach jednomandatowych PO zyska ponad 50 mandatów, są, zdaniem polityków tej partii, niewielkie. Takie wybory są dla kandydatów trudniejsze. Szyld partyjny ma mniejszy wpływ na przychylność wyborców, a walka o mandat sprowadza się do pojedynków lokalnych osobowości. Poza tym zwiększenie liczby okręgów (dziś jest ich 40) sprawia, że przewaga PO w dotychczasowych nie będzie się przekładać na nowo powstałe. W Platformie pojawił się też strach przed pozapartyjnymi kandydatami z inicjatyw takich jak ruch społeczny Obywatele do Senatu prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. W partii wszyscy liczą, że trybunał uchyli okręgi. Sądzimy, że stare zasady są dla nas bardziej przewidywalne i lepsze dodaje polityk z władz Klubu PO.


--
"Bez Waszego włączenia się w działania dla dobra Ojczyzny,
wielka pozytywna zmiana, jakiej pragniemy, nie może się udać"
-
2011/07/20 16:45:47
@warszawski_zgred - witaj!
Jak to o co chodzi? Nie wiadomo, która opcja zwycięży. Okazuje się, że wyrok TK to sukces POpaprańców ;))))
Jak zwykle, tylko klęska jest sierotą.
-
2011/07/20 16:50:52
Panie Donaldzie Tusk, Panie Premierze Tusk

My Polacy, Naród Polski trzymamy Pana za tak zwane słowo. Wierzymy że chociaż tym razem pańskie słowo będzie znaczyć cokolwiek więcej niż jedynie zbiór liter, wypowiedzianych przez Pana.
Polskie Społeczeństwo liczy że Pan oraz Pańska partia do czasu nadchodzących wyborów parlamentarnych nie wyda ani złotówki na, jak to sam Pan dzisiaj określił:
Szkoda pieniędzy, które zostaną wyrzucone na billboardy i spoty--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/20 19:11:17
Platforma: Przekaz dnia w praktyce (zobacz)
--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/20 21:19:25
Czy to już, czy już mają dość? A ja przecież taki fajny koleś jestem!
--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/20 23:01:31
Tvn24.pl zamyka przedwyborczą sondę

Taaak, jak ja pierwszy raz tą sonde zobaczyłem to na PO głosowało (z tego co pamiętam) w okolicach 79%. Tak, wtedy sonda była właściwa "inaczej".
Natomiast gdy PO zaczeło spadać to juz się okazało że w/w sonda jest nieuczciwa!


--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/20 23:19:54
Będą samodzielne rządy, czy koalicja ?

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9982503,Sondaz__wedlug_47_proc__badanych_po_wyborach_PO_nadal.html
-
2011/07/21 00:10:45
Sondaż: według 47 proc. badanych po wyborach PO nadal będzie rządzić
Sondaż zrealizowano w dniach 5-11 maja 2011 roku na liczącej 1189 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców PolskiNa jakie ugrupowanie zagłosujesz w tegorocznych wyborach parlamentarnych?
PO - 37%
PiS - 59%
SLD - 2%
PSL - 1%
PJN - 0%
RPP - 0%
Inne - 1%
Głosów: 2.902.088


I zacznij myśleć parchaty !


--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/21 08:57:21
Jacek Protasiewicz właśnie oświadczył w programie "Graffiti" że Platforma była przygotowana na taki, a nie inny wynik orzeczenia TK i ma już na składzie przygotowane spoty wyborcze!
Taak, po raz kolejny zrobili z przysłowiowej .......--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/21 10:28:08
Zbieg okoliczności, czy tylko marketing POlityczny?
www.prezydent.pl/aktualnosci/wiadomosci/art,1891,prezydent-odznaczyl-czlonkow-pkw.html
www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,976,lista-odznaczonych-pracownikow-pkw-i-bkw.html
Prezydent dziękował także za wszystkie działania, które nie wiążą się bezpośrednio z wyborami, ale także innymi rolami PKW. Wymienił tu nadzór nad prawidłowością wydawania środków finansowych, które budżet państwa przeznacza na działalność partii politycznych. - To jest działanie, które może oznaczać także potrzebę pewnej odwagi w formułowaniu opinii, odwagi w dostrzeganiu mankamentów powiedział prezydent.
-
2011/07/21 10:56:58
prawdziwy.starypiernik
"Zbieg okoliczności, czy tylko marketing POlityczny?"


Już "idą na taką wydrę" że strach się bać.

Ciekawe czy jest gdzieś w sieci dostępna lista ile kasy się dostaje za jakieś konkretne-kolejne odznaczenie?
Cóż, wybory "za pasem" czyli i oni powinni być rozgrzani/pod parą jak pewna Pani Sędzia.


News:
Właśnie Jerzy Miller w TVPInfo oznajmił że tłumaczenie potrwa jeszcze około
K I L K U N A S T U dni!
Czyli to co oznajmiał w zeszłym tygodniu kaczor DonaldT. że poznamy raport do końca lipca to kolejna ściema!

Wychodzi na to że między wierszami cały czas "żónt" oświadcza Polskiemu Społeczeństwu;
"jesteście totalnymi kretynami, możemy wam wcisnąć każdą bzdure, każdą głupotę i kłamstwo, mamy was serdecznie w zadku, dla nas się liczy jedynie kasa którą na was zarabiamy. Jesteście tak doskonale indoktrynowani że zrobicie wszystko, prawie wszystko co wam nakażemy"


--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/21 11:29:37
A to jest znak Naszych, współczesnych Polskich czasów.

Znany poeta Jarosław Marek Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę Gazety Wyborczej za słowa, m.in. że redaktorzy GW nienawidzą Polski i chrześcijaństwa jako duchowi spadkobiercy Komunistycznej Partii Polski - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie

Jako koment:
www.youtube.com/watch?v=lgAiAKNfryg


Czy aby na pewno się skończył?


--
"Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą".
-
2011/07/21 13:09:09
@warszawski_zgred
Te przepisy, według mojej wiedzy, są nieaktualne. Odznaczenia państwowe mają dzisiaj znaczenie tylko prestiżowe. Kiedyś związany z nimi był dodatek do emerytury /nie pamiętam, czy kwotowy, czy procentowy/.
Co do sprawy JMR uważam, że sprawa będzie kontynuowana. Sam fakt wydania wyroku takiej treści, uważam za skandal.
Ale cóż. Takie czasy :(((
-
2011/07/21 13:12:15
Co do Szczepkowskiej, to tym wystąpieniem przeszła do historii.
Niestety, nie można tego powiedzieć o komuniźmie. Ten ma się bardzo dobrze.
-
2011/07/21 14:18:59
Wtedy oprawcy z krwią na rękach, a obecnie, obecnie to ludzie honoru K.I.M.
--
Narody które trącą pamięć, trącą życie.
Stają się bezwolnymi manekinami, nie wiedzącymi skąd przychodzą"
-
2011/07/21 17:16:00
Dwa wyroki w sprawach o zbliżonej tematyce /mam co do tego zasadnicze wątpliwości/.
W sprawie Rymkiewicz vs. Agora i Środa vs. TVP. W obydwu przypadkach pozwani muszą przeprosić i Agorę i TVP. Co z nich wynika? Rymkiewicz został ukarany za powiedzenie prawdy. Środa za oczywiste kłamstwo. Rymkiewicz swoją opinię uzasadnił. Środa nie. Próbowała zrobić to /nieudolnie zresztą/ jej obrończyni.
Pytanie dotyczy raczej tego, czy takimi sprawami powinien zajmować się sąd? Dlaczego w demokratycznym państwie, powiedzenie głośno i publicznie prawdy, podlega ocenie sądu i karze? /jaka by ona nie była/.

-
2011/07/21 17:42:52
Jest jeszcze jeden ciekawy element w tych sprawach.
Przestępstwo Środy miało miejsce w 2007 roku, a Rymkiewicza w 2010 roku.

p.s. Na koniec ciekawostka. Pod notatką dotyczącą Środy są 2 /słownie dwa/ komentarze czytelników, a pod notatką w sprawie Rymkiewicza tylko 134 /dotychczas/.
-
2011/07/21 20:02:12
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9988078,Netanjahu_bedzie_zabiegal_o_sprzeciw_Polski_wobec.html
Jaki mamy w tym interes?
-
2011/07/21 20:10:32
Komentarz GWna do kazania ks. Natanka z ostatniej niedzieli
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9987161,Zbuntowany_ksiadz_o_abp_Zycinskim___Wyje_z_piekla_.html

p.s. kto mi wytłumaczy dlaczego w tej sprawie zabiera głos tylu ludzi, którzy wierzą nie wiem w co, ale za swój cel życiowy wzięli nawracanie i nauczanie chrześcijan zasad wiary katolickiej. To jakaś nowa świecka tradycja?

-
2011/07/21 20:23:24
Jest tu kto? ;)
-
2011/07/21 20:36:35
Jestem, jestem. Skoro mowa o kościele:

W maju 2001 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, wysłał list do wszystkich biskupów katolickich Stwierdził w nim, że wszystkie wewnętrzne dochodzenia kościelne dotyczące molestowania dzieci podlegają tajemnicy pontyfikalnej i nie powinny być przekazywane wymiarowi sprawiedliwości. Naruszenie tej zasady miało prowadzić do ekskomuniki.
-
2011/07/21 20:40:28
Sprawa Rymkiewicza jest prosta, takie mamy w Polsce prawo cywilne, podejdziesz do jakiegoś księdza będącego pedofilem i powiesz mu: "Ty pedofilu" i to narusza jego dobra osobiste, do złodzieja powiesz "Ty kłamco" podobnie. Proces wygra również Kaczyński skazywany wielokrotnie za mówienie nieprawdy, jeśli nazwie go ktoś kłamcą publicznie, bo to znieważenie, choć prawda. Wyrok nie zależy od sądu, on prawa nie tworzy, tylko od posłów którzy je uchwalili i to dawno.
-
toto.1
2011/07/21 20:47:33
Jest ;)
Witam wieczorową porą. Dziś trwa burza o skazanie Rymkiewicza. Ludzie zaczynają widzieć do czego dąży żydokomuna. Oby tak dalej. Będzie bolało, ale naprawdę warto.
-
2011/07/22 10:04:30
======================================================

Polecam artukuł w SE przed wyborami.

Warto zwrócić uwagę jak o swojego kota dba pre zez przeciwny prywatyzacji szpitali.

deser.pl/deser/1,111857,9989365,__Super_Express___donosi__kot_Alik__12_l___leczy_sie.html

======================================================
-
2011/07/22 12:28:48
Wystarczylo by do najjasniejszego partyjnego umyslu dotarlo, ze nawet 13 milionow, ale ufalszywych zlotowek nie uatrakcyjnia kumulacji lotto by kolacja z Kempa przestala udawac nagrode.


-
2011/07/22 12:30:59
pre zez, Kempa, Brud zinski ... Mozna mowic o partii bezustannych kumulacji.


-
2011/07/22 12:33:00
Szoste z kolei wybory i szosta kumulacja. Przekroczona masa krytyczna rozsadzi jak wzdete gazy konia.-
2011/07/22 12:35:02
@angelika_20

Link ktory podalas to kwintesencja legendarnej elegancji prezexa wobec kobiet.
-
2011/07/22 12:39:34
Przykre z pozoru pogody sa na reke PiSowi. Padajace deszcze odganiaja muchy, bez zenady obsrywajace portrety prezeza udajacego premiera.


-
2011/07/22 12:41:16
Zachowanie much jest na wzor austo-wegierski wewnetrzna partyjna tajemnica.


-
2011/07/22 12:44:54
Jedynie kwestia czasu jest ogloszenie, ze muchy nie sa prawdziwymi Polakami

-
2011/07/22 12:46:31
Przeproszenie much nie wchodzi w rachube. Wiadomo- musi to na Rusi.


-
2011/07/22 12:47:28
A jak nie to polamiemy muchom mikrofony.

-
2011/07/22 12:52:18
Wnioskuje do prezydent Warszawy o dotacje dla obroncow nsmiotu. Dzieki ich obecnosci latwiej cudzoziemskim turystom wyjssnic gdxie sa Przekaski, Zakaski. Krazy po miescie plotka, ze zaniedbane i watle fizjonomie biora sie z nadxiei na dania cieple w ramach rewanzu restauratora.


-
2011/07/22 12:55:11
Swoistym religijnym novum odroznisjacym modlscych sie pod palscem od sekt dzialajavych w tym kraju jest to, ze nie klekaja przy kaxdym podniesieniu (np. radia do gory).

-
2011/07/22 12:57:47
Obecnosc na ich obrzadkach radia jest interpretowana, ze to sekta wyznawcow Krajowej Drady Radiofonii i Telewizji w skladzie pod wodza zapijaczonej partyjnej poslanki.


-
2011/07/22 13:03:08
Ja osobiscie wierze, ze tych pod Przekaskami jednoczy wiara. Wiara w stanowiska i apanaze w odzyskanej Polsce wolnej prezeza laski pelnej.


-
2011/07/22 13:19:08
parch waldek, niewiedzieć czemu podpisujący się nickiem angelika_20 napisał był:
"Polecam artukuł w SE przed wyborami.
Warto zwrócić uwagę jak o swojego kota dba pre zez przeciwny prywatyzacji szpitali"


Z tego twojego wpisu, wnoszę że nie posiadasz żadnego zwierzaka w swoim pobliżu, to przykre, oczywiście dla ciebie.
[="i49.tinypic.com/16bynwp.jpg]Ja na przykład "mam na stanie" jednego sierściuszka[/a] i co pewnie dla ciebie będzie zaskoczeniem śmiało mogę powiedzieć że gdyby mu się cokolwiek stało to zapewne (w myśl powiedzenia) nie dojadłbym i nie dospał, aby mu udzielić wszelkiej, dostępnej pomocy.
To może być dla ciebie i tobie podobnych parchatych pelikanów całkowicie obce, ale powinieneś w końcu się dowiedzieć że tego typu zachowania to jedna z wielu cech Ludzi wrażliwych, czułych na niedolę, cierpienie istot "niższych"--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/22 13:36:03
@zgred

Katyński wrażliwy na los istot niższych mamę leczył w państwowej klinice.
Wyszedł widać z założenia, że dla mamy załatwić miejsce w niedostępnym dla swoich wyznawców szpitału będzie po znajomości łatwiej.
-
2011/07/22 13:46:44
parch waldek, niewiedzieć czemu podpisujący się nickiem angelika_20 napisał był::

"Katyński wrażliwy na los istot niższych mamę leczył w państwowej klinice"

Gdzie pelikanie dostrzegasz coś niewłaściwego ?


"Wyszedł widać z założenia, że dla mamy załatwić miejsce w niedostępnym dla swoich wyznawców szpitału będzie po znajomości łatwiej"

Z tego co się orientuję to Mama J. Kaczyńskiego leczona była w ogólnodostępnym Warszawskim Szpitalu !
Sam w nim bywałem na konsultacjach i zabiegach, zatem ....


--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24-
2011/07/22 13:59:22
Lepiej późno niż wcale ...

www.rp.pl/artykul/25,691376-Sikorski--Polska-jest-zawiedziona-dzialaniami-Litwy.html
Polska jest zawiedziona tym, że w ciągu dwudziestu lat Litwa nie rozwiązała żadnego problemu zgłaszanego przez mniejszość polską - powiedział w wywiadzie dla dziennika "Lietuvos Rytas" szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. - Jesteśmy zawiedzeni. Sądziliśmy, że to, iż nasz prezydent Lech Kaczyński odwiedził Litwę 16 razy w ciągu czterech lat, a nasz premier odwiedza Wilno jako pierwszą stolicę w Europie jest znakiem, iż uważamy Litwę za szczególnie bliski i przyjazny kraj. Liczyliśmy, że w tej sytuacji Litwa rozwiąże przynajmniej jeden problem z tych podnoszonych w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Ale tak się nie stało. Dlatego właśnie jesteśmy zawiedzeni - powiedział minister Sikorski.
Do nierozstrzygniętych problemów minister zaliczył zwrot ziemi na Wileńszczyźnie, którą w większości zamieszkują Polacy, pisownię nazwisk polskich i możliwość używania na Wileńszczyźnie tablic z nazwami ulic i miejscowości w dwóch językach: litewskim i polskim.
- Zamiast rozwiązywać te problemy, tworzy się nowe - zaznaczył minister, przypominając o przyjęciu w marcu ustawy o oświacie, która w ocenie litewskich Polaków pogarsza obecny stan posiadania szkolnictwa polskiego na Litwie.

p.s. Pan minister raczył zauważyć, że mamy z Litwą problem, którego nie potrafimy? rozwiązać. Odkrywcze. I co teraz?

-
2011/07/22 14:07:51
Doczekaliśmy się.

praca.gazetaprawna.pl/artykuly/532977,jest_nas_tylko_37_milionow.html

Polska straciła milion obywateli. To ci, którzy wyjechali po wstąpieniu do Unii za pracą i nie mają zamiaru wracać. Na emigracji radzą sobie lepiej niż w kraju. Nawet kryzys na Zachodzie nie spowodował masowych powrotów. Z danych GUS wynika, że wróciło 340 tys. osób.
Ponad milion Polaków, którzy wyjechali po 2004 roku, nie wróci już do kraju. Wielu z nich nawet w kryzysie świetnie radzi sobie za granicą zakłada firmy, dokształca się, pnie do góry. Z drugiej strony nie widzą w Polsce zmian, które miałyby ich przyciągać do kraju. Demografowie wskazują: GUS powinien to uwzględnić i zrewidować informacje dotyczące liczby osób mieszkających w Polsce.
Jest nas nie 38,2 mln, ale niespełna 37 mln.

Jest też druga strona medalu ...
W ubiegłym roku emigranci przysłali do naszego kraju blisko 17 mld zł. A od czasu wstąpienia naszego kraju do UE ponad 110,2 mld zł.
-
2011/07/22 14:47:35
Czy doczekamy się kolejnego obciachu międzynarodowego z działem państwa polskiego?

www.rp.pl/artykul/15,691430-Europejski-Trybunal-wsparlby-Rymkiewicza-.html

W Strasburgu Jarosław Rymkiewicz prawdopodobnie wygrałby z Agorą wynika z komentarza do wyroku sądu opublikowanego właśnie przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.
... prawnik fundacji podkreśla, że pozew nie został wniesiony przez konkretne osoby, ale ma chronić dobre imię spółki wydającej Gazetę Wyborczą", czyli komercyjnego podmiotu.
Tymczasem kilka dni temu, 19 lipca Trybunał w Strasburgu orzekł w nieco podobnej sprawie Uj przeciwko Węgrom, że doszło do złamania art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, chroniącego swobodę wypowiedzi. Skarżącym był dziennikarz, który jakość wina produkowanego przez jedno z przedsiębiorstw uznał za gówno". W postępowaniu karnym węgierskie sądy dopatrzyły się naruszenia dobrego imienia winiarskiej spółki, ale postanowiły ukarać autora oceny jedynie naganą.
Strasburski Trybunał jednogłośnie zakwestionował jednak nawet tę symboliczną sankcję. Istnieje różnica między komercyjnymi interesami spółki związanymi z jej reputacją a reputacją jednostki" - uznali sędziowie.
Niewykluczone, że polski wyrok podzieli los węgierskiego orzeczenia, jeśli Rymkiewicz po apelacji w kraju - odwoła się do Trybunału przewiduje prawnik fundacji.

p.s. Jeśli tak się stanie, za brak pomyślunku po stronie sądów zapłaci społeczeństwo, czyli my wszyscy /z trollami włącznie/ :))))
-
2011/07/22 15:00:58
Na marginesie tej sprawy mam do Was pytanie:
co się kryje za sformułowaniem "naruszenie dóbr osobistych" w odniesieniu do podmiotu komercyjnego jaki niewątpliwie jest Agora SA ?
-
2011/07/22 17:20:17
Eksplozje w centrum Oslo

www.rp.pl/artykul/691544-Norwegia--Wybuch-w-centrum-Oslo--Sa-ranni.html

Czy ktoś chce w ten sposób o czymś przypomnieć Norwegom? Kto? i co? To nie jest przypadek. Na razie nikt nic nie wie.

-
2011/07/22 17:21:20
Moderator forum ma dzisiaj słabszy dzień.

Przymuliło go :((((((((
-
2011/07/22 20:37:00
Pojawiła się przy tym pewna sprzyjająca okoliczność przyrody, pod warunkiem, że udałoby się ją opakować i sprzedać na tyle atrakcyjnie, iż muchy złapią się na lep. Tymi muchami był wchodzący właśnie w wiek pracowniczy ogromny wyż demograficzny lat 80-tych. Zjawisko niespotykane w żadnym innym kraju, armia kilku milionów potencjalnych naiwnych, na których barki, przy sprzyjającej aurze, będzie można zrzucić ciężar bankrutującego ZUS-u.

Umyślono, że aby przerwać błędne demograficznie koło systemu repartycyjnego, pokolenie to wykona iście herkulesowy wysiłek, zarabiając równocześnie na bieżących emerytów w ramach istniejącego systemu (I filar), i na siebie, tworząc zręby nowego systemu kapitałowego (II filar). Twórcy wiedzieli, iż powodzenie tej operacji jest bardzo ryzykowne i mało prawdopodobne. Musieli się więc zabezpieczyć, a przy okazji zarobić na tym bo taka okazja do zarobku więcej mogłaby się więcej nie powtórzyć.

niezalezna.pl/12091-ofe-%E2%80%93-czyli-reforma-ktorej-nigdy-nie-bylo
-
2011/07/22 20:47:08
Tak tragicznie może zakończyć się przyjmowanie proszków w depresji, czy was jeszcze dziwi próba sędziów skierowania jarka na badania ?

www.sport.pl/boks/1,64992,9994367,Babilonski___Diablo__Wlodarczyk_nie_jest_w_spiaczce.html
-
2011/07/22 22:54:42
juz z daleka widać że to parch, ten precz_z_pomnikiem skoro napisał był:

"Tak tragicznie może zakończyć się przyjmowanie proszków w depresji, czy was jeszcze dziwi próba sędziów skierowania jarka na badania ?"

Jeśli masz na myśli pelikanie młody depresję, to oczywiście bardziej proszki jeśli nie jakiś cykl wizyt/seansów u psychologa/psychiatry powinien zaliczyć kaczor DonaldT.


--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
toto.1
2011/07/23 05:19:16
23.07.2011 00:08
To najbardziej bestialski akt terroru ostatnich lat. "Chaos", "rzeź", "zabójczy cios" - tak mówi się o krwawym dramacie w Skandynawii. Terroryści dali jasny sygnał całej Europie. Ale dlaczego zaatakowano akurat w Norwegii? I czyja to wina?
Norwegia została bezpośrednio zaatakowana po raz pierwszy od czasów II wojny światowej. Ten bezprecedensowy akt terroru będzie mieć dalokosiężne skutki. Świat werbalnie deklaruje solidarność z Oslo w obliczu tragedii. Tym razem jednak nie obejdzie się bez zbrojnego odwetu - ze strony, i w imieniu, NATO. Czekają nas naprawdę gorące dni.


23.07.2011 1:52
Mężczyzna, zatrzymany po dwóch piątkowych atakach w Norwegii, w których zginęło co najmniej 17 ludzi, ma powiązania z radykalną prawicą. Zatrzymany to 32-letni obywatel Norwegii - podały wcześniej norweskie władze. Anonimowy przedstawiciel policji powiedział z kolei agencji AP, że zatrzymany mężczyzna nie ma raczej powiązań z islamskimi organizacjami terrorystycznymi.

No i co? Zrzucą teraz bomby na Oslo, czy zwyczajowo przypieprzą jakiemuś Sudanowi "niech wie"? Ktoś za to musi zapłacić. Proponuję w zamian zastrzelić Kadafiego, to na jakiś czas ukoi ból poszkodowanych. W końcu jakie to ma znaczenie, kto bierze w dupsko, prawda? Podobnie działa Izrael: celowo zachowuje się jak wściekły pies, aby wszyscy wiedzieli, że z idiotą się nie zaczyna. Jakiż wzniosły i niepospolity poziom współczesnej polityki z tych tekstów wypływa, aż zadziwia (zajeżdża) troglodytyzmem. Cały neoliberalizm w akcji.
-
2011/07/23 09:39:50
Weźcie pod uwagę, że zamachu dokonał człowiek o poglądach skrajnie prawicowych, a wy się potem dziwicie dlaczego w Polsce skrajna prawica jest tak niechętnie postrzegana, że przed jej rządami ostrzegają media, gazety, artyści. Wystarczy, że pojawia się jakaś realna groźba dojścia naszej skrajne prawicy do władzy, to uruchamia się front odesłania ich na trawkę, mobilizują się ludzie młodzi itd. bo to do nich ten kraj należy, emeryci wprost przeciwnie, bo oni mogą nawet kraj rozwalić, wszystko im jedno, bo już jednym okiem widzą Abrahama.
-
2011/07/23 10:00:36
już z daleka widać że to parch, ten precz_z_pomnikiem skoro napisał był:
"Weźcie pod uwagę, że zamachu dokonał człowiek o poglądach skrajnie prawicowych"

To jak na razie jedynie domysły, a poza tym z tego co ja się orientuję to u Nas w Polsce nie ma skrajnej prawicy. Chyba że minimalnie naciągniemy i za skrajną prawicą uznamy środowisko GuanoWartej.
Z tego coś młody pelikanie napisał, wnioskuję że dla ciebie skrajna prawica to PiS.
A skoro tak to jesteś w całkowitym błędzie.
Zerknij pelikanie na początek co na te tematy "podpowiada" WiKi (chociaż ja mam drobne zastrzeżenia do tego co wypisuje WiKi)--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2011/07/23 11:12:40
Dzien doberek wszystkim minus POjace i klauny PO 2 szekle.

POjac naskrobal byl:

''Wystarczy, że pojawia się jakaś realna groźba dojścia naszej skrajne prawicy do władzy, to uruchamia się front odesłania ich na trawkę, mobilizują się ludzie młodzi itd. bo to do nich ten kraj należy, emeryci wprost przeciwnie, bo oni mogą nawet kraj rozwalić, wszystko im jedno, bo już jednym okiem widzą Abrahama.''

zgadnij parchu preczu z preczem dlaczego wszyscy moi znajomi mieszkajacy obecnie za granica w przedziale wieku 30 - 45 lat zgodnie i bez wyjatku oswiadczyli widzac twoje wpisy tutaj ktore im POdeslalem ze udusili by cie wlasnymi rekami bez zbednych ceregieli.
A nie sa przeciez emerytami i nie naleza do skrajnie prawicowych organizacji.
I jak sie maja twoje wyPOciny do tego znaFco polskiego spoleczenstwa he???

pisalem ci bierz POlowe tego co bierzesz bo to czego tak sie obawiasz nadchodzi i nic na to nie POradzisz...
-
maurycy53
2011/07/23 11:27:44
W przelocie pozdrawiam Katayniarzy.

ps. jeżeli coraz nam bliżej do protektoratu rusko szwabskiego (patrz np. zacieśnianie ich współpracy w energetyce i dławienie polskiego gazu łupkowego), to poznawajmy naszych protektorów:
www.obserwatorfinansowy.pl/2011/07/13/to-postawa-niemiec-mogla-doprowadzic-do-kryzysu/?skad=newsletter20110713

oraz
www.stratfor.com/memberships/199420/sitrep/20110722-russia-army-receive-advanced-missile-system-2015

gdzie widać jak kompleksowo przygotowują się do swojej roli protektorów nie tylko wobec Polski, ale i całego eurokołchozu:(
-
2011/07/23 11:53:14
Dla zainteresowanych zbrojeniami Rosji
www.bibula.com/?p=35926

Witam Katarynki i Kataryniarzy!

p.s. Do powyższego wypada dodać przykładowo zakupy we Francji okrętów klasy Mistral.
wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-okrety-klasy-mistral-beda-bronic-kurylow,1,4169971,wiadomosc.html

-
2011/07/23 11:55:19
donaldDuck POwiedzial byl ze ''w sprawie katastrofy smolenskiej Polska powinna mowic jednym glosem''
tak POlska POwinna , ale czy Polska bedzie mowic jednym glosem - smiem watpic ;)
-
2011/07/23 12:52:18
''Takich szuj brzeczy w lze-meRdiach caly roj''
Tam Murdoch, a tutaj MORDY, modruchny. mordeczki i swinskie ryje...
Polecam;)

www.youtube.com/watch?v=msCrGkOS2hE
-
2011/07/23 12:55:05
BUL POpiracil...

antykomor.pl/bronek-pirat-z-mazur/
-
2011/07/23 13:03:59
Ludzie Honoru - Bohdan Poreba

''Wszystkie wielkie kraje sa wielkie dlatego ze planuja jakie maja byc na 50 lat w przyszlosc a nie na 5 - 10 lat''.
To min. dlatego zydo-komuna stara sie za wszelka cene zmarginalizowac nauczanie historii w Polski w szkolach.
Naprawde POLECAM

www.youtube.com/watch?v=OmSbaikLNw4
-
2011/07/23 14:25:00

zgadnij parchu preczu z preczem dlaczego wszyscy moi znajomi mieszkajacy obecnie za granica w przedziale wieku 30 - 45 lat zgodnie i bez wyjatku oswiadczyli widzac twoje wpisy tutaj ktore im POdeslalem ze udusili by cie wlasnymi rekami bez zbednych ceregieli.
A nie sa przeciez emerytami i nie naleza do skrajnie prawicowych organizacji.
I jak sie maja twoje wyPOciny do tego znaFco polskiego spoleczenstwa he???


Bo są tak samo zawiani jak Ty ? :)
Właśnie takich skrajnych ludzi jak ty trzeba przy każdej możliwej okazji odsyłać na zieloną trawkę, nie panujecie nad emocjami, często korzystacie z psychotropów, jak Jarek, nigdy nie wiadomo czego się spodziewać.
-
2011/07/23 14:40:47
Tak mówi Mąż Stanu:

"
Podczas przemówienia premier Donald Tusk podkreślił zasługi Kaszubów w historii Polski i podkreślił, że choć w Polsce mamy wiele wspólnot, to potrafimy się pięknie różnić. - W Polsce mamy wiele wspólnot dla których ojczyzna jest jednym wspólnym domem, ale które potrafią się także pięknie różnić. Swoim obyczajem, językiem i tradycjami. Jestem dumny, że jako Kaszeba mogę wszędzie w Polsce mówić, że nic tak bardzo nie utrwaliło Polski tu na tych ziemiach jak nasza tożsamość i odrębność etniczna - podkreślił Tusk.

I dodał: - Tu, na Kaszubach, wyrzekliśmy się wszelkich radykalizmów; wiemy, jak wielką wartością jest pokój i spokój - i między narodami, i między ludźmi. Szef rządu nawiązał w ten sposób do tragicznych wydarzeń w Norwegii, gdzie w piątek doszło do wybuchu w dzielnicy rządowej w Oslo oraz strzelaniny na wyspie Utoya, w których zginęło łącznie co najmniej 91 osób.

Tusk zaznaczył też, że "jeśli można powiedzieć, że Kaszubi wypracowali własny pomysł na życie, własny pomysł na politykę, to on się zasadza właśnie tych odwiecznych na tej ziemi i w naszych sercach fundamentach takich właśnie jak umiar, powściągliwość".
"


Tak mówi kłótliwy mlaskający karzeł:

Ślązacy to ukryta opcja niemiecka zagrażająca niepodległości Polski, mlask, mlask.
-
2011/07/23 15:46:10
Kolejny patriota i bojownik o demokrację ma kłopoty, oby partia wciągnęła go na listy wyborcze, jako poseł dostanie immunitet i dalej będzie mógł pluć na kobiety:

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9994104,Ratusz_chce_zakazu_dla_nadkibola__Klub_woli_sie_ulozyc.html
-
2011/07/23 16:58:13
parch POjac nagryzmolil byl:

''Bo są tak samo zawiani jak Ty ?''

parchu na zielona trawke odeslac moge siebie jedynie tylko ja ;P
natomiast lubie polezec na zielonej trawce...
i to wszystko co POwinienes wiedziec:)))))))

parch POjac ngryzmolil byl takze:

''Tak mówi Mąż Stanu''

Wy macie wybitnego ''meza stanu'' - ma Tole to wybitny ''maz'' stanu wojennego...

bye znaFco !
-
2011/07/23 17:17:25
Kontynuowanie procesu po 12 latach od zaistnienia zdarzenia to pospolite pieniactwo.
Kto za to płaci? Wiadomo że my, czyli społeczeństwo. Przecież nie zaistniały nowe okoliczności w tej sprawie. A sąd już raz wydał wyrok uniewinniający. Czyjaś urażona miłość własna po raz kolejny okazuje się ważniejsza.

www.rp.pl/artykul/691772-Rusza-tajny-proces-za-artykul-w-gazecie.html
-
2011/07/23 18:26:24
www.rp.pl/artykul/691782-Przed-wyborami-szykuje-sie-wojna-o-debaty.html

Komuś się mylą wybory prezydenckie z parlamentarnymi. Do prezentowania programów niech występują członkowie władz PiS-u, a nie sam prezes. Jeśli J. Kaczyński da się wmanewrować w jakąś debatę publiczną z DT będę to traktował jako przejaw nieuleczalnej głupoty politycznej.
Lata rządów PO trzeba punktować systematycznie i merytorycznie , a nie dawać się ustawiać jako tło do prezentowania sukcesów, których raczej trudno się dopatrzeć. Sprawa katastrofy lotniczej w Smoleńsku, to dzisiaj jest już zajęcie dla prokuratury. Od strony politycznej powiedziano już wystarczająco dużo.
-
2011/07/23 18:46:14
Po ataku terrorystycznym w Oslo zaczyna się wyłaniać koncepcja wzrostu znaczenia służb specjalnych i w efekcie zwiększenia inwigilacji społeczeństwa. Pretekst jest. Błędem jest sprowadzanie zdarzenia do jednego fanatyka. On na pewno nie był sam.
A tak na marginesie całe zdarzenie pokazało jak nieudolne jest państwo. Element zaskoczenia to jedno, ale brak procedur dotyczących działania w warunkach zagrożenia funkcjonowania struktur państwa widoczny był gołym okiem. Na tym tle widać różnicę w działaniu np. w Wlk. Brytanii, czy chociażby Francji, które z takimi sytuacjami miały do czynienia wcześniej.
-
2011/07/23 20:36:22
Bezczelność GWna nie zna granic

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9996943,_Polska_powinna_wyciagnac_wnioski_z_wydarzen_w_Norwegii_.html

Generał Stanisław Koziej podkreśla, że w Polsce również miały miejsce groźne przypadki ataków niebezpiecznych jednostek, jak napastnik z łódzkiego biura PiS czy krakowski bomber.

To już nie jest prymitywizm dziennikarza, ale świadoma manipulacja dziennikarska. Jawne przeinaczanie faktów.

-
2011/07/23 20:46:46
Przecież to morderstwo było w łódzkim biurze PIS, o co chodzi, że było POD biurem ? Przecież to nie ma znaczenia.
-
2011/07/23 21:12:08
Cytat z tekstu źródłowego

www.wiadomosci24.pl/artykul/szef_bbn_polska_powinna_wyciagnac_wnioski_z_wydarzen_w_203904-1--1-d.html
Dodał, że "zalążki tego typu zjawisk pojawiają się już w Polsce. Jako przykład podał zamachy w Krakowie i piątkowe zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o nie. "Miejmy jednak nadzieję, że na taką skalę jak w Oslo nam nie grożą" - zaznaczył.

albo
stooq.pl/n/?f=490291
Dodał, że "zalążki tego typu zjawisk pojawiają się już w Polsce. Jako przykład podał zamachy w Krakowie i piątkowe zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o nie. "Miejmy jednak nadzieję, że na taką skalę jak w Oslo nam nie grożą" - zaznaczył.

p.s. Czy Koziej nie powinien podać tego dziennikarzyny z GWna do sądu?-
2011/07/23 21:21:59
Pierniku spokojnie, na gazecie nie ma cytatu, tylko jest streszczenie tego co mówił Koziej, pewnie w drugim zdaniu tekstu, który cytujesz dodał o tym PISie i tyle, nie szukaj sensacji.
-
2011/07/23 21:29:14
@precz_z_pomnikiem
Nie wyglądasz na nierozgarniętego. Koziej udzielił wywiadu dla PAP-u.
Koniec.
-
2011/07/23 21:37:25
Gazeta cytuje Informacyjną Agencję Radiową (IAR), nie szukaj sensacji na siłę.
Ponadto na logikę bomber to porachunki mafijne, mord przypominający Norwegię to właśnie ten w biurze PIS.
-
2011/07/23 21:40:42
Wiem, że wszystko kojarzy ci się z GW, no ale jakaś przyzwoitość obowiązuje:

www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/406787,Szef-BBN-U-nas-juz-wystepuja-zalazki-takich-zjawisk
-
2011/07/23 21:43:04
Przy tym artykule kliknij tam głośniczek z napisem "posłuchaj", a usłyszysz Kozieja jak mówi o biurach PIS, później przeproś mnie, gazetę, zamknij komputer, jutro się wyspowiadaj i uczyń zadość czynienie.

www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/406787,Szef-BBN-U-nas-juz-wystepuja-zalazki-takich-zjawisk
-
2011/07/23 22:05:55
@precz_z_pomnikiem
Nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
Nie wypowiadałem się w temacie w kategoriach sensacji. Nic o tym nie wiem.
Nie masz pojęcia o dziennikarstwie jako takim, więc zajmij się czym innym.
Dobranoc!
-
2011/07/23 22:10:38
Pierniku nie kręć, przeproś i jutro się wyspowiadaj. Czy zawsze tak musi wyglądać pisowska prawda ? Właśnie dlatego ci ludzie są tak nie lubiani, nawet jak skłamią, świadomie, nie świadomie, to brną, nie wykonują wyroków, jak jarek itd. Miej człowieku trochę honoru, po prostu w zacietrzewieniu się pomyliłeś i tyle, w jakiejś trzeciorzędnej sprawie.
-
2011/07/23 22:12:30
@precz_z_pomnikiem
Masz IQ porównywalne z Gołotą. Nie rozumiesz prosto sformułowanego zdania. Idź spać. Tak będzie lepiej, dla ciebie.

-
2011/07/23 22:15:05
Nie kręć, nie obrażaj przyłapany na kłamstwie, tylko przeproś jak honorowy człowiek, jak mężczyzna, nie zachowuj się jak pisowiec.
-
2011/07/23 22:31:24
Jeszcze raz dla mniej rozgarniętych:
www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/406787,Szef-BBN-U-nas-juz-wystepuja-zalazki-takich-zjawisk
Fragment wypowiedzi Kozieja /zapis radiowy/:
"... u nas przypadek ataku na biuro poselskie, znowu człowieka sfrustrowanego pewnie ..."
Tekst wg GWna:
Generał Stanisław Koziej podkreśla, że w Polsce również miały miejsce groźne przypadki ataków niebezpiecznych jednostek, jak napastnik z łódzkiego biura PiS czy krakowski bomber.
Dostrzegasz różnicę?
Na przeprosiny nie liczę.
Powtórzę. Nie wypowiadaj się na tematy których nie rozumiesz.
-
2011/07/23 22:39:37
Nie kręć tylko przeproś, zdajesz sobie sprawę, że dziennikarz porządkuje wypowiedź. Koziej podał dwa przykłady, napastnika z biura PIS i człowieka konstruującego bomby z Krakowa.
Ty podejrzewałeś, że gazeta biuro sobie dopisała, czytając relację z jakiś niszowych portali. Wypowiedź była taka jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, a za nią Gazeta, Koziej używał innych słów, jego wypowiedź była potoczna, dziennikarz IAR`u zredagował tekst i po prostu wytłumaczył o co chodzi z tym napastnikiem, przypomniał, że miało to miejsce w Łodzi i w biurze PIS. Pełen profesjonalizm.
-
2011/07/23 22:47:26
Ty jesteś z kategorii ludzi dla których "pytanie sądu" i "są dupy tanie" to to samo.
I niech tak zostanie.
Amen
-
2011/07/23 22:49:46
@Starypierniku
Witaj ;)

daj sobie spokoj to przypadek nieuleczalny i tyPOwy reprezentant Obrazowan-szczyny.
POniewaz ma 10cm sznurka wypranego m-dzy uszami
to trzeba do niego przemawiac jezykiem marszalka.
np.
''a yebal was pies, Polska was nie POtrzebuje'' ;)
-
2011/07/23 22:53:43
@wsi24.real - witam również ;)
Przypadek jest nieuleczalny, albo faktycznie matoł pospolity. Dziennikarz z GWna ewidentnie zmanipulował informację. I koniec dyskusji.
-
2011/07/23 23:03:58
@Pierniku

Nie pierwszy to i nie ostatni raz gdy GWniana hazieta manipuluje faktami, maipulacja to podstawa egzystencji tej jemioly i narodu ktory reprezentuja.
niech brna w to dalej...
-
2011/07/23 23:12:50
@wsi24.real
Mnie to nie dziwi. Ale nie można obok tego przechodzić obojętnie.
-
2011/07/23 23:15:00
Zresztą to forum też jest manipulowane. Zagrywki w rodzaju:"niepoprawny klucz komentarza", automatyczne wylogowywanie itp. świadczą o tym, że ormo czuwa.
-
2011/07/23 23:40:40
@Pierniku
Wiekszosc to manipulacja w tym ''krolestwie kongresowym'' ;)
to oczywiste ze trzeba rozp...c ta skorupe i nikt za nas tego nie zrobi ;)
-
2011/07/23 23:52:47
Jest niewielka nadzieja, że to się ziści :(((
-
toto.1
2011/07/24 01:08:46
Dyskusja znaleziona w sieci (Norwegia):

A dlaczego o tym.. "fundamentaliście chrześcijańskim" piszą w ang wersji Wiki.. [18]
Breivik has also identified himself as "pro-gay and pro-Israel" ..."described by Aftenposten as "Islam-critical and Israel-friendly" ktos mi wytłumaczy...? he...? jakieś sugestie ..?

kocioo

Zwróć uwagę na informację, że jest określany chrześcijańskim fundamentalistą. Na forach zaraz wybuchła samoistnie nagonka na katolików :D. Wystarczy taką informacją jak katalizatorem wywołać negatywne, wrogie wręcz nastroje w ludziach ukształtowanych do bezrefleksyjnych zachowań stadnych. Po co RFID :D. wystarczy szkoła od 5-go roku życia, rodzice zapracowani od świtu do nocy i mamy Orwela :D. Wybacz mi śmiech, choć gorzki, ale na głupotę tak reaguję.

Chrobry21

kto jest największym wrogiem tej lewackiej bandy rządzącej Europą? - ludzi o poglądach prawicowych, patriotycznych, narodowych albo mocno chrześcijańskich. dlatego, choć gość byłby marsjaninem walczącym o prawa marchewek media go odpowiednio zaprezentuję - w każdym kraju tak aby rządzącym było na rękę.

~chuck u. farlie

Ja też nie zgodze się że był jakimś radykalnym lewakiem... to z kolei odbój w druga strone za bardzo... młodzież która zaatakował to młodzieżówka lewicowa .. z tego co wiem... która protestowała przeciwko Izraelowi dzień wcześniej..

Jakbys to poczytał dowiedziałbyś się.. że sa to analizy jego osobowości robione przez specjalistów na podstawie jego aktywności na necie , wpisów.. etc.. a także jego osobistych.. deklaracji... dodajmy do tego fakt ze dzień wcześniej na wyspie... młodzież zrobiła tam manifestację w antyizraelską w obronie Palestyny.. śa zdjęcia z tej manifestacji ne necie... dzień wcześniej.. masz neta znasz nazwisko... słownik i do roboty.. nic tu nie jest wyrwane z kontekstu..

kocioo

Dokładnie.Stop kłamstwom mediów! Breivik był syjonistą i Systemowym prawicowcem.

studio77

W polskiej wersji Wiki też to podają (Breivik określa swoje poglądy jako "pro-LGBT i pro-Izrael"), ale w niemieckiej pominęli nastawienie progejowskie (Aufgrund seiner früheren Tätigkeiten und Äußerungen wird sein politischer Standpunkt als konservativ, christlich, nationalistisch, pro-israelisch und antimuslimisch bis hin zu rechtsextremistisch und christlich-fundamentalistisch beschrieben). Już zaczyna się krętactwo.

zniewolony_swietoscia_pasterzy

Wcześniej tego nie było.. z ang wersji wiki zniknęło np... że był Masonem i należał do Loży St John.. zostało tylko w innym miejscu w tekscie że był freemasonem..

kocioo

Czemu wyznawcy mamony używają określenia "fundamentalista chrześcijański"??? [8]
Przecież w protestanckiej Norwegii od lat nikt nie chodzi do kościoła, jedyną religią jest wolny sex, demokracja i mamona, więc skąd nagle takie określenie??? Wiem, że szlag was trafia że ludzie nie chcą wyzbyć się wiary katolickiej i pielgrzymki do Medjugore, Częstochowy, Lourdes są faktem, więc najlepiej przykleić łatkę chrześcijanina... A ten człowiek jest zwykłym norweskim patriotą, który nie chce by jego kraj został zalany przez islamską dzicz, nie pracującą, kopulującą i korzystająca z socjalu... Za 100 lat będzie miał pomnik w Norwegii i będzie bohaterem narodowym. Ten zamach to początek końca Europy zakłamania i mamony....

~Wolf
-
toto.1
2011/07/24 01:17:13
cd.

Żadna propaganda. Gość od 6 lat prowadził pro-żydowski, anty-islamski blog. W norweskich mediach określali go jako syjonistę i zaciekłego anty-islamistę. Mało tego, ta dem0nstracja, którą wymordował, była skierowana przeciwko Izraelowi. Norwegia ostatnio potwierdziła, że akceptuje niepodległość Palestyny, a samą Norwegię określa jako najbardziej anty-syjonistyczny kraj Zachodu. Połącz fakty.

~pffff

Media wykożystują tą tragedię...
Człowiek który robi taką masakrę nazywany chrześcianinem - to jest żałosne. Komu na tym zależy żeby różnej maści świrom i psycholom przyklejać taką nalepkę? Tendencyjny chłam...

buzowy

Czlonek loży masońskiej i zagorzały syjonista chrześcijańskim fundamentalistą? [3]
A to ciekawe...i ta "zaawansowana technologicznie bomba" z saletry amonowej zmieszanej z olejem napędowym...coraz ciekawsze informacje się ukazują...

Blubsztajn

Gaz. Wyb. napisała, że nienawidził masonerii, ale na zdjęciu w masońskim ubranku pięknie się uśmiechał i ładnie pozował. Lewackie władze UE dążą do stworzenia rządu światowego, a ruchy nacjonalistyczne stanowią dla nich wyraźną przeszkodę. Cała ta akcja ma zniechęcić opinię publiczną do prawicy, ruchów narodowych i chrześcijaństwa. To typowa prowokacja. A oto zdjęcie sprawcy (podobno wroga masonów i skrajnego prawicowca i chrześcijanina): tnij.org/mq31

~free

chazaria uderzyła w norwegię. oslo zapowiedziało, że uzna palestynę a uczestnicy imprezy na wyspie stworzyli antysyjonistyczny happening. to się doigrali... dziwnym zbiegiem okoliczności sprawca nie krył sympatii do izraela :-)

~albo wczoraj albo

Skąd Wyborcza ma takie wiadomości? Norweskie źródła podają, że miał powiązania z masonami... A btw. na youtubie można sobie zobaczyć "Knights Templar 2083" autorstwa Breivika (a przynajmniej część).

~annet

czlowiek ten nie byl żadnym chrześcijaninem był masonem i wspierał rząd izraela w walce z muzułmanami. Należał do organizacji Fjordman

~Stanislaw


itp. Teraz każdy może sobie dopowiedzieć sam zdanie o kierunku w propagandzie obranym przez merdia. Salut ;)
-
toto.1
2011/07/24 01:43:15
Link z cennymi informacjami: marucha.wordpress.com/2011/07/23/atak-illuminati-na-norwegie/#more-14238
M.in. zdjęcie z manifestacji antyizraelskiej na tej zakazanej wyspie w Norwegii. Jest tam minister Jonas Gahr Store.

Rozważymy uznanie niepodległej Palestyny, jeśli do września nie będzie postępu w rokowaniach pokojowych palestyńsko-izraelskich, a nie widzę po stronie Izraela szczerej woli pójścia naprzód - powiedział szef norweskiego MSZ Jonas Gahr Store gazecie "Haarec".

niepoprawni.pl/blog/4873/prawicowosc-norwega-zamachowcy
czerwonykiel.nowyekran.pl/post/21607,prawicowosc-norwega-zamachowcy
www.polskatimes.pl/fakty/swiat/375822,szef-norweskiego-msz-izraelowi-grozi-wizerunek,id,t.html

Jakiś zabawny zbieg okoliczności, nieprawdaż?
-
toto.1
2011/07/24 01:59:56
Tu jest o tajniaku z PRL, który znalazł haki na Piesiewicza i zbierał haki na innych polityków. Tak tak, to ten sam, co wpadł za transport fajek bez akcyzy ;)

nasygnale.pl/kat,1025343,title,Kto-szantazuje-politykow-w-Polsce,wid,13622447,wiadomosc.html?ticaid=5cb71
-
2011/07/24 12:34:44
Panie Janku ogromny szacunek.

vod.gazetapolska.pl/298-rozmowa-niezalezna-jan-pietrzak
-
2011/07/24 12:38:55
Dzien dobry wszystkim minus Obrazowan-szczyna.

@toto.1

All is clear ;)
-
2011/07/24 13:21:26
Warto!

www.blogpress.pl/node/9187

1 , 2