pozytywka@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
Obywatele - premier 1:0 :)
Właśnie zakończyła się prawomocnym wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego pierwsza odsłona zapowiadającej się na dłuższą przeprawę batalii o jawność dokumentów związanych z powołaniem tzw. "tarczy antykorupcyjnej". Sąd oddalił dzisiaj skargę kasacyjną premiera na niekorzystny dla niego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie jaką mu wytoczyło Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. 

Ten new raczej nie trafi na czerwone paski ani gazetowe "jedynki" bo dziennikarzy prawie nie było, zresztą kto by tam przed wyborami chciał bruździć premierowi. Gdyby ktoś jednak był zainteresowany, przypominam sprawę, za portale www.informacjapubliczna.org.pl

Stowarzyszenie domagało się ujawnienia polecenia Premiera rozpoczęcia działania Tarczy, które zostało wydane podczas posiedzenia Kolegium ds. Służb Specjalnych. Premier odmówił udostępnienia tej informacji powołując się na ustawę o ochronie informacji niejawnych, a następnie po złożeniu przez Stowarzyszenie wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy wydał decyzję ostateczną podtrzymującą odmowę dostępu do treści polecenia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w wyroku uwzględnił skargę Stowarzyszenia i uchylił decyzję Prezesa Rady Ministrów stwierdzając, że nie podlegają one wykonaniu. W uzasadnieniu ustnym Sąd podniósł, że motywacją takiego rozstrzygnięcia była w pierwszym rzędzie niemożność zapoznania się przez Sąd z treścią żądanej informacji. Prezes Rady Ministrów mimo wezwań WSA w Warszawie, nie udostępnił żądanego fragmentu protokołu przez co Sąd nie mógł zweryfikować czy utajnienie nastąpiło w zgodzie z przepisami ustawy o ochronie informacji niejawnych. Przewodniczący składu sędziowskiego podkreślił, że warunkiem kontroli właściwego utajnienia dokumentu jest przede wszystkim posiadanie jego treści przez Sąd. Pełnomocniczka KPRM zapowiedziała, że najprawdopodobniej złoży skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego co oznacza, że sprawa udostępnienia żądanych informacji nie zostanie załatwiona merytorycznie przez co najmniej kilka kolejnych miesięcy.

Przebieg postępowania sądowo-administracyjnego i zapadły wyrok ukazały ograniczoną możliwość kontroli sądowej działań administracji publicznej. Jest to o tyle symbolicznie, że informacje, do których dostępu odmówił Premier, dotyczą działań z zakresu przeciwdziałania korupcji, a więc działania na rzecz większej przejrzystości i interesu publicznego.

Tyle Stowarzyszenie. Dzisiaj premier przegrał swoją skargę kasacyjną i batalia zaczyna się od początku. Nikt się raczej nie łudzi, że tym razem premier będzie bardziej jawny, raczej po prostu wyda decyzję taką samą jak poprzednio, tylko uzasadni ją w sposób niemożliwy do zaskarżenia. Jeśli bowiem nawet sądowi premier nie chciał pokazać owego supertajnego dokumentu, to można przypuszczać, że on zwyczajnie nie istnieje, albo nie zawiera tego, co premier głosił, że zawiera. 

Dzisiejszy wyrok cieszy, okazuje się, że czasami obywatele mogą wygrać nawet z premierem. Tylko szkoda, że koniec końców niewiele z tej wygranej wyniknie, bo opinia publiczna pewnie się nawet o niej nie dowie. Dziennikarze są zajęci czym innym. Choć przecież dostęp do informacji publicznej to w krajach o dojrzałej demokracji podstawa społecznej kontroli władzy. W Polsce, jak widać, nie tylko ze społeczną, ale nawet z sądową są spore problemy.

A Liderom gratuluję :)))

Więcej o sprawie na www.informacjapubliczna.org.pl
piątek, 17 czerwca 2011, kataryna.kataryna

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka :)

    Zmieniłam adres bloga, zapraszam na www.kataryna.net  

  • 12+

    Od niezrealizowanych obietnic wyborczych gorsze są chyba tylko obietnice realizowane „choćby nie wiem co”. Mam tę dziwną przypadłość, że lubię sobie

  • Rankingi bez Granic

    Reporterzy bez Granic:   UE martwi się rosnącym w Polsce autorytaryzmem, od kiedy rząd pod wodzą konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości objął władzę w lis

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/06/17 12:34:23
Witam Wszystkich,

pozwole sobie jeszcze raz wkleic, to co wczoraj.
Jako ostrzezenie i byc moze zapowiedz tego, co nas czeka?


Komorowski w dniu 13.06.2011 skierował do Sejmu projekt ustawy umożliwiającej ograniczenie wolności i praw z powodu "działań w cyberprzestrzeni":
www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/3087/Projekt_ustawy_o_cyberbezpieczens...


Napisała dzisiaj o tym na swoim portalu prawda2.info/viewtopic.php?t=16764

Sprawdziłem, aby nie siać paniki, i oto co tam jest napisane, możecie sprawdzić:

"OTO CELE TEJ REGULACJI:
1/ wyłączenie sieci internetowej lub jej zakłócenie emisją sygnałów,
2/ wprowadzenie cenzury prewencyjnej oraz kontrola wszystkich przekazów informacji,
3/ uniemożliwienie dostępu do informacji publicznej,
4/ wkroczenie sił bezpieczeństwa publicznego na teren szkół wyższych wbrew woli rektorów,
5/ zakazanie przeprowadzania zgromadzeń publicznych,
6/ zakazanie akcji protestacyjnych studentów organizowanych przez samorządy studenckie i stowarzyszenia,
7 zakazanie zrzeszenia się w formie ruchów obywatelskich i stowarzyszeń,
8/ zakazanie działania ruchów obywatelskich i stowarzyszeń,
9/ zamknięcie osób w wieku ponad 17 lat na podstawie decyzji wojewody w ośrodkach odosobnienia,
10/uniemożliwienie przemieszczania się i zmiany miejsca zamieszkania
-
2011/06/17 12:39:03


"Świat realny dookoła nie istnieje. M a m y w ł a s n y, w którym wygrywamy."


-
2011/06/17 12:40:35
Mam prezent dla prezesa - gratis - hasło wyborcze "Partia RPG"
-
2011/06/17 12:42:36
Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) gra, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.

pl.wikipedia.org/wiki/Gra_fabularna
-
2011/06/17 12:44:01
Prezes może mieć nie tylko miażdżące sondaże. Myślę o armii superbabć poruszających się na stołeczku i zdjęciach satelitarnych Smoleńska.
-
2011/06/17 12:46:27
Ta opisana przez @Kataryne sprawa dowodzi jak bardzo premier i zwiazana z nim wladza, czuja sie i faktycznie stoja ponad prawem.Zaczyna to przybierac naprawde grozna forme.
TYm bardziej, ze temat obecnosci tarczy rakietowej w naszym kraju jest tak istotny.To, czego premier nie chcial udostepnic sadowi moze byc jeszcze jednym powodem, kolejnym powodem do postawienia go przed Trybunal Stanu.
To wazny wpis,dzieki @Kataryno!
-
2011/06/17 12:48:33
Kalisz nie ma takiego wyglądu. Ani tego napoleońskiego wzrostu ani tej napoleońskiej urody. Kalisz niedużo mądrzejszy, niż po twarzy można zobaczyć
Szykuje się nam partia inteligentnie przystojnych.
-
2011/06/17 12:54:53
@GSL202

Chyba chodzi Pani o tzw. chory zwid ma Toli z tarczą "antykorupcyjną", której nigdy nie było, o której "powstaniu" tak się stara ma Tola.

PS
Trzymałem kciuki, a jak ja trzymam kciuki to zazwyczaj sprawa jest wygrana lub przez wieki nierozstrzygnięta :)
-
2011/06/17 13:07:34
@Obiboku,
to ja mam pare waznych spraw do polecenia:)) jesli to Panskie trzymanie kciukow ma taki skutek!
-
2011/06/17 13:09:44
W świecie własnych sondaży prezes ma więcej niż Kalisz sukcesów u kobiet, a Szczypińska odmówiła bycia gwiazdą Top Model. (W tym świecie musiała bywać Jakubiak, nikt tak jak ona nie widział tyle urody prezesa.)
-
2011/06/17 13:12:03
Normalne naśladownictwo występuje tylko w wieku dziecięcym oraz przy zaawansowanej demencji starczej gdy taki stary człowiek musi się codziennie uczyć wszystkiego od nowa lub przez cały okres życia z powodu rozlicznych chorób psychicznych.
Zachowanie naśladowcze dziecka tak jak i człowieka zależy od jego inteligencji.
Po wpisach mego i innych Kataryniarzy naśladowcy, bo to jest ten sam osobnik należy definitywnie zakwalifikować go tej ostatniej grupy.
POza manią naśladownictwa dotknęła go też inna choroba psychiczna związana z koprofilią.
Ten osobnik zasługuje na szczegółowe badania fachowców z psychiatrii.
-
2011/06/17 13:14:07
@GSL

Jak będzie trzeba powiesić łotrów, to niech mi Pani wierze, że nawet nie trzymając kciuków też się to spełni ;)

;)
-
2011/06/17 13:15:33
@Prawdziwy Obiboknawlasnykoszt jest tylko jeden :D
pozdrawiam.
-
2011/06/17 13:15:46
Nie wykluczam, że własne sondaże nadają się jedynie do utrzymania wewnątrzpartyjnego porządku i odsunięcie zabójstwa Stalina przynajmniej do czasu wyborczej klęski.
-
2011/06/17 13:17:01
UWAGA
Pod porzednim wpisem @Kataryny zapodałem kilka ciekawych tematów.

Jak chociażby o Smoleńskim zamachu czy gaciach bufetowej waŁszafki.
-
2011/06/17 13:17:08
PiS jest partią ludzi poszkodowanych, klęska tylko ich wzmocni.
-
2011/06/17 13:19:10
Głodnym, bo przed śniadaniem ;) zjadam literki jak wirusikUWAGA
Pod poprzednim wpisem @Kataryny zapodałem kilka ciekawych tematów.

Jak chociażby o Smoleńskim zamachu czy gaciach bufetowej waŁszafki.
-
2011/06/17 13:20:48
Podjąłbym się prawnej obrony namiotu Solidarnych 2010, opierając się na brukselskim poszanowaniu praw niepełnosprawnych i dowiedzeniu, że namiot nie stał w miejscu, tylko się poruszał. Poruszał tak, jak poruszała się niepełnosprawna, poruszająca się na stołku babka.
-
2011/06/17 13:35:58
Piszący tu psychol, który obnosi się ze swoim upośledzeniem umysłowym niczym z fetyszem pisze pod następującymi nickami/pseudonimami :
@obidoknawlasnykoszt
@ prawdziwy.starysernik
@ posmolenskagalaretka
@ przeklejstwo.obiboka
@ uroczy.sernik.slaski
@ original-cynamon
@ precz_z_pomnikiem
@ prawdziwa.starastefanka
@ stary_obsrywator
To cwele ścierwo żyje jak cwele ścierwo i zdechnie jako cwele ścierwo.
To jest jemioła, którą należy jak najszybciej usunąć z polskiego drzewostanu ostrym kozikiem.
-
2011/06/17 13:40:24
Węgry wyłożyły 416 tys. euro z unijnych funduszy na przeprowadzoną z wielkim rozmachem kampanię pro-life. Bruksela grozi sankcjami

Orbán tchnął życie w Brukselę

Komisja Europejska straszy Budapeszt sankcjami za sfinansowanie ogólnokrajowej kampanii promującej ochronę życia dzieci w prenatalnej fazie rozwoju za pieniądze pozyskane z funduszy unijnych. Jej elementem były m.in. plakaty ze zdjęciem kilkumiesięcznego malucha w łonie matki, zachęcającego do podejmowania działań, które pozwolą mu bezpiecznie się urodzić. Plakaty rozwieszono w całym kraju, na stacjach kolejowych, w metrze, na przystankach autobusowych i w innych miejscach użyteczności publicznej. Akcja wywołała prawdziwą furię Brukseli, która zapowiedziała audyt środków wykorzystanych przez Węgry w ramach programu solidarności społecznej UE.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110617&typ=sw&id=sw01.txt

PS
Tych psycholi jest dość spore stadko.
-
2011/06/17 13:45:00
To stopniu spienienia się obiboka wnioskuję, że obidok celnie uderzył i tym razem.
-
2011/06/17 13:45:35
cd o tych unijnych łobuzach i dewiantach

Kłopotów węgierskiemu rządowi w sprawie tej kampanii przysporzyli europosłowie z grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (S&D) wraz z liberałami (ALDE), którzy - jak wiadomo - zupełnie nie liczą się z życiem ludzi w prenatalnej fazie rozwoju, a możliwość aborcji uważają za prywatną domenę kobiety. Posłowie donieśli do Komisji na - ich zdaniem - niewłaściwe wykorzystanie unijnych pieniędzy przez Budapeszt. - Komisja wyraziła się jasno; używanie pieniędzy UE z programu PROGRESS lub jakiegokolwiek innego unijnego źródła (sic!) na kampanie antyaborcyjne jest nadużyciem nie do pogodzenia z wartościami Unii Europejskiej - stwierdziła członkini grupy Socjalistów Sylvie Guillaume. Co znamienne, wśród 14 sygnatariuszy donosu znalazło się także dwóch członków Europejskiej Partii Ludowej, która lubi się określać mianem chrześcijańskiej demokracji.


PS
Czy to nie do nich przypadkiem należy POlszweicka cwelo-homopromotorka Senyszyn?
-
2011/06/17 13:46:43
Obiboku posłuchaj rady wioskowego mędrca toto - załóz sprawę o uporczywe nękanie w internecie.
-
2011/06/17 13:49:28
Co ty nie powiesz tirmaszin.
- Tiry się dziś nie zatrzymują?
Żałko, na abied siewodnia nie zarabotajesz.
-
2011/06/17 13:54:55
Nu bladź pagadi!

Oficerowie odpowiedzialni za nadzór nad moskiewskim Instytutem Naukowo-Badawczym, który po katastrofie smoleńskiej wykonał kontrowersyjne ekspertyzy ciał załogi polskiego samolotu i gen. Andrzeja Błasika, zostali aresztowani pod zarzutem korupcji i planowania zabójstwa.

Stojący na czele służb medycznych rosyjskiego resortu obrony gen. Aleksandr Bielewitin i jego zastępca płk Aleksiej Nikitin zostali dwa tygodnie temu aresztowani i oskarżeni o korupcję.
Rozmiary zapaści i skalę zaniedbań w wojskowej służbie zdrowia przedstawił wczoraj gen. Aleksandr Nikitin (zbieżność nazwisk przypadkowa) z Głównej Prokuratury Wojskowej Federacji Rosyjskiej.
W wywiadzie dla agencji Interfax stojący na czele wydziału odpowiedzialnego za nadzór nad przestrzeganiem prawa przez dowództwa i jednostki wojskowe gen. Nikitin podaje przykłady zaniedbań: szpitale Floty Północnej i Floty Bałtyckiej otrzymały odpowiednio 25 i 34 proc. planowanego przydziału leków. - W licznych wojskowych szpitalach w centralnym obwodzie wojskowym poważne braki leków spowodowały ograniczenie dostępu do opieki medycznej dla wojskowych i ich rodzin, szczególnie ze względu na niemożność wykonania znieczulenia i operacji chirurgicznych - podaje kolejny fakt prokurator wojskowy.
Według niego, źródłem problemów z aprowizacją były nieprawidłowości w procesie zakupu bądź składania ofert. Wszczęto już kilka dochodzeń z zarzutem zawyżania cen na zakup sprzętu medycznego, które przyniosły wojskowemu budżetowi straty w wysokości 70 mln rubli (7 mln zł). Sprawy te dotyczą zakupu skanerów, aparatury radiologicznej i fiberoskopów (umożliwiających wziernikowanie). Sami Bielewitin i Nikitin są podejrzewani o przyjęcie łapówki w związku z kontraktem na zakup tomografów, jak również o planowanie zabójstwa niewygodnego świadka, byłego wiceministra zdrowia Aleksieja Wilkena, który miał pośredniczyć w przekazywaniu im dużej łapówki.
- Zidentyfikowano pewną liczbę przypadków, w których osoby odpowiedzialne za realizację zamówień dowództwa wojskowego, szukając własnych korzyści, dokonywały zakupu sprzętu po cenach dwukrotnie wyższych od rynkowych - przyznał gen. Nikitin, który wprost nie używa słowa "korupcja", chociaż jest ono kluczem do zrozumienia sposobu funkcjonowania współczesnej rosyjskiej sfery publicznej i resortów siłowych.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110617&typ=sw&id=sw03.txt

PS
No to mają te POlszewickie ma Tole nie lada problem z tą rusko-polską homosiową miłością w trójkącie BULU ma Toli i Putina.

-
2011/06/17 13:59:26
Gdy J. Miller chowa się PO rusko Polszewickich krzakach Mój kochany Siewnik sieje takie oto ziarna prawdy:

...............Eksperci muszą precyzyjnie wyjaśnić, jakie działania i kiedy podjęła załoga Tu-154M oraz jak na polecenia pilotów reagował samolot. Dotąd bowiem nie pokazano opinii publicznej żadnej logicznej przesłanki, która pozwalałaby stwierdzić jednoznacznie, że maszyna była sprawna do czasu zderzenia z ziemią.

Raport komisji, której przewodniczy minister Jerzy Miller, powinien odpowiedzieć na pytania, które nie znalazły wyjaśnienia ani w raporcie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), ani w polskim stanowisku do tego dokumentu. Szczególnie istotne są tu brakujące elementy opisu ostatnich chwil lotu Tu-154M.
Jedną z niewyjaśnionych dotąd zagadek, którą miała rozwiązać Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, jest powód zaniku zasilania systemu FMS, który nastąpił jeszcze w trakcie lotu. Według odczytanych danych, zamrożenie pamięci nastąpiło tuż przed katastrofą na wysokości 15 m powyżej płyty lotniska, przy prędkości 270 km/h. Mogło to stać się np. w wyniku zaniku zasilania lub uszkodzenia systemu. To zaś leży w sprzeczności z oceną MAK, iż wszystkie systemy samolotu do chwili zderzenia z ziemią były sprawne.


www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110617&typ=po&id=po02.txt


-
2011/06/17 14:02:02
Dopóki nie znamy wszystkich szczegółów sprawy, nie mamy pewności czy korupcja i łapówka nie wiązała się z próbą kupienia przez brodatych detektywów podobno istniejacych satelitarnych zdjęć ostatnich minut lotu samolotu.
-
2011/06/17 14:02:58
Od helu wydaje się być niedaleko do możliwości rozpylenia musztardy.
-
2011/06/17 14:03:36
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna nie dopuścił do poddania pod głosowanie projektu uchwały w sprawie ustanowienia Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian. Powodem decyzji mogą być plany Bronisława Komorowskiego dotyczące wspólnego upamiętnienia przez parlamenty Polski i Ukrainy pomordowanych mieszkańców Kresów II RP. Problem jednak w tym, że - jak wskazują Kresowiacy - prezydencka inicjatywa wcale nie musi blokować ustanowienia dnia poświęconego ofiarom ludobójstwa popełnionego przez ukraińskich nacjonalistów.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110617&typ=po&id=po10.txt

PS
Chyba najwyższy czas popędzić tych zaprzańców z sejmu na czele z marszałkiem.

POLAKU GŁOSUJ NA POLAKA, A NIE NA ZNAJDĘ, PRZYBŁĘDĘ CZY TEŻ NA OBCĄ LUB KRAJOWĄ AGENTURĘ.
-
2011/06/17 14:07:31
Wystarczy, że prawdziwy Polak odda prawdziwy głos w wirtualnym świecie (inaczej głos nie trafi do własnych sondaży prezesa).
-
2011/06/17 14:09:33
@obibok
"Chyba najwyższy czas popędzić tych zaprzańców z sejmu na czele z marszałkiem. "

Najpewniej będzie popędzić poruszającą się na stołku babką.

OBIDOK
-
2011/06/17 14:12:06
@obibok

Zastanawia mnie czy to Ty jesteś moją, czy ja twoją karykaturą.

OBIDOK
-
2011/06/17 14:13:23
Pre zez najwyraźniej ma własną odmianę Second Life - Piss Life.

Wygląda na to, że od kiedy pre zez stracił dostęp do darmowego pobytu na Helu bardziej ceni polskie morze niż egipskie i tunezyjskie wakacje.
-
2011/06/17 14:18:14
TU KŁANIA SIĘ KODEKS KARNY DAL:
1.Arabskiego
2.Sikorskiego
3. B.Klicha
4. J.Millera
5.Janickiego
6.Bondaryka
7.Dowódcy 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego
8.Seremeta
9.Parulskiego
10.E.Klicha

oraz za całokształt

Donaldowi Tuskowi

zwanego przez Polaków i kiboli ma Tole.


Prokuratura zrezygnowała z uzupełnienia analizy

Te świstki to dokumenty?


Przesłane przez prokuraturę wojskową do analizy karty podejścia lotniska Siewiernyj wzbudziły prawdziwe poruszenie w katedrze nawigacji dęblińskiej Szkoły Orląt. Załogi, które leciały do Federacji Rosyjskiej, bazowały jedynie na kserokopiach pojedynczych kart z rosyjskiego zbioru i nie posiadały żadnych znaków identyfikacyjnych czy informacji o tym, kto je wytworzył. Brakuje wskazania układu odniesienia i chociażby pieczęci jakiejkolwiek placówki na terenie Federacji Rosyjskiej mogącej potwierdzić zgodność karty z oryginałem, a co istotniejsze - ze stanem faktycznym.

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zrezygnowała z pozyskania uzupełnienia do opinii analizy kart podejścia lotniska Siewiernyj, wydanej przez biegłych z katedry nawigacji dęblińskiej Szkoły Orląt. Jak ustalił "Nasz Dziennik", decyzja zapadła na podstawie wyników badań zobrazowań satelitarnych rejonu katastrofy z okresu przed i po 10 kwietnia 2010 roku, które miały pomóc w uzupełnieniu stanowiska dęblińskich ekspertów.
Karty podejścia lotniska Smoleńsk Siewiernyj, które trafiły do 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, jeszcze we wrześniu ubiegłego roku były analizowane przez biegłych z katedry nawigacji dęblińskiej Szkoły Orląt. Stwierdzono wówczas, że zarówno 7, jak i 10 kwietnia 2010 roku załogi dysponowały takimi samymi kartami. Jednak por. Bogdan Suchorski, pilot Jaka-40 w specpułku, zeznał w prokuraturze, że na początku kwietnia 2010 roku do jednostki trafiły karty podejścia tego lotniska, w których podano nieprawdziwe dane obiektu. Według podanych współrzędnych geograficznych dalsza radiolatarnia na Siewiernym znajdowała się na czwartym, a nie na szóstym kilometrze, jak było to w rzeczywistości i co wynikało z opisów znajdujących się pod schematem lądowania. Po tych sygnałach prokuratura zwróciła się do biegłych z Dęblina o wydanie opinii uzupełniającej.
Eksperci jednak uzależnili tę czynność od uzyskania wyników analizy zobrazowań satelitarnych obszaru katastrofy, jaki został utrwalony na zdjęciach z 5 i 12 kwietnia 2010 roku.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110617&typ=po&id=po06.txt

PS
Podana na wstępie lista nie jest listą zamkniętą, bo jest tam miejsce na setek osób odpowiedzialnych chociażby za niedopełnienie obowiązków służbowych, których następstwem była katastrofa w ruchu lotniczym oraz wszystkich tych, którzy mataczyli i matacza w śledztwie przez czo stają się takimi samymi przestępcami jak sprawcy.


-
2011/06/17 14:32:46
Ze Stefanem Meetschenem, niemieckim dziennikarzem i pisarzem, rozmawia Bogusław Rąpała

W Pańskiej książce "Europa bez Chrystusa?" stawia Pan tezę, że głównym problemem współczesnej Europy jest brak fundamentów duchowych. Wspólna waluta i polityka gospodarcza wydają się jedynymi elementami zespalającymi Unię Europejską.
- Częściowo tak. Jest to bardzo kruchy fundament, o czym mogliśmy się przekonać szczególnie w ostatnich tygodniach na przykładzie Grecji, Irlandii czy Hiszpanii. Gdy tylko któryś z tych krajów znalazł się w finansowych tarapatach, szybko zobaczyliśmy granice europejskiej jedności i solidarności. Tak więc same pieniądze to za mało. Fundamentem, którego Europa rzeczywiście potrzebuje, jest wspólny system wartości, na który składa się chrześcijańsko-żydowski zbiór zasad etycznych oraz prawa człowieka wynikające z humanizmu. Obecnie w Europie silniej niż kiedykolwiek doświadczamy humanizmu ekskluzywnego, jeśli nie coraz wyraźniejszej formy utylitaryzmu. A to na dłuższą metę nie stanowi wystarczającej motywacji do podejmowania moralnych działań. Filantropia może szybko przerodzić się w cynizm i egoizm. Dlatego chrześcijańska wizja człowieka, w myśl której wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale jednocześnie posiadamy wartość i godność wynikającą z faktu, że zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boże, wydaje się - według mnie - najbardziej realnym i wytrzymałym fundamentem dla Europy. Oczywiście przy zachowaniu świadomości, że sama wiara chrześcijańska nie jest jedynym gwarantem europejskiej jedności i życia zgodnego z moralnymi zasadami. Prawdopodobnie chrześcijańska Europa znów mogłaby się wtedy cieszyć większym szacunkiem zarówno w Chinach, Indiach, jak i w krajach islamskich.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110617&typ=my&id=my03.txt

Warto zerknąć i tu :

chomikuj.pl/damianszczypinski/Dokumenty/EUROPA+DLA+CHRYSTUSA,460098262.PDF
-
2011/06/17 14:45:21
Zieloną wyspę Tuska pochłania kryzys

68 proc. ankietowanych uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku; zdaniem 60 proc. badanych nasza gospodarka jest w kryzysie - wynika z sondażu TNS OBOP, który w piątek otrzymała Polska Agencja Prasowa.

Zaledwie jedna piąta ankietowanych (22 proc.) ocenia, że sprawy w Polsce nie idą w złym kierunku; 10 proc. badanych nie ma zdania na ten temat. W porównaniu z majem nieco więcej osób negatywnie ocenia sytuację w kraju (wzrost o 3 pkt. proc.).

(...)
daniem większości badanych (60 proc.) polska gospodarka znajduje się w kryzysie, przy czym prawie jedna piąta (18 proc.) uważa, że kryzys ten jest głęboki. Według jednej trzeciej respondentów (32 proc.) gospodarka rozwija się, ale tylko nieliczni (1 proc.) określają ten rozwój jako dynamiczny.
(..)
41 proc. ankietowanych uważa, że w ciągu najbliższych 3 lat będzie mniej więcej tak samo jak teraz, jeśli chodzi o poziom materialnych warunków życia. Niewiele mniej, bo 38 proc. badanych jest zdania, że nastąpi pogorszenie. Natomiast na poprawę liczy 17 proc. respondentów. Nie ma zdania na ten temat 4 proc. badanych.

niezalezna.pl/12142-zielona-wyspe-tuska-pochlania-kryzys

PS
Każdy z ankietowanych, którzy wskazywali na to, że będzie lepiej są ludźmi całkowicie oderwanymi o rzeczywistości.

-
2011/06/17 14:49:00
W temacie wpisu.
Moja opinia w temacie tajne/poufne w Polsce jest takie, że osoby, który pochopnie i rutyniarsko nadają takie gryfy winne ponosić odpowiedzialność karną gdy ich działanie wynika z chęci ukrycia prawdy, niekompetencji lub nadużycia stanowiska.
-
2011/06/17 14:52:48
@Lexie

Proszę, a tu o Pani Wadowicach.

Warto poznać też ancymonka i śpioszka ;)

Samorząd Wadowic chce, by błogosławiony Jan Paweł II został patronem swego rodzinnego miasta. Radni podczas sesji upoważnili burmistrz Ewę Filipiak, by wystąpiła o to do Stolicy Apostolskiej - poinformował w piątek PAP rzecznik magistratu Stanisław Kotarba.

- Burmistrz Ewa Filipiak zamierza wystąpić do Watykanu o uznanie błogosławionego papieża za patrona za pośrednictwem Kurii Archidiecezjalnej w Krakowie - powiedział Kotarba.

Za przyjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 19 z 21 wadowickich radnych. Połączyła ona samorządowców z lokalnego ugrupowania związanego z burmistrz - Wspólny Dom, a także PiS i PO.

Sprzeciwili się jedynie: działacz SLD Andrzej Petek oraz niezależny Mateusz Klinowski.


Pozdrawiam Wadowice i Naszą Katarynkę z Wadowic


niezalezna.pl/12141-jan-pawel-ii-patronem-wadowic
-
2011/06/17 14:58:43
SLD atakuje Tuska komiksem

Komiks trafi na profil na Facebooku i do serwisu blogowego Salon24.

www.salon24.pl/

Trzy pierwsze odcinki będzie można oglądać już w najbliższych dniach, a później raz w tygodniu będą wrzucane kolejne.

Antyrządowa kampania SLD na Facebooku jest adresowana do młodych ludzi. - Młodzież coraz mocniej kontestuje rząd i zaczyna się z niego wyśmiewać, dlatego postanowiliśmy to wykorzystać i postawić na satyryczne komiksy - mówi Rz" Tomasz Kalita, rzecznik Sojuszu.

- Zresztą czasy są takie, że na poważnie trudno jest komentować dokonania gabinetu Tuska - dodaje polityk SLD.

Komiksy poświęcone Tuskowi to kolejny pomysł lewicy obliczony na obśmianie i zdyskredytowanie lidera PO. Wcześniej internetowa telewizja SLD wyprodukowała filmik poświęcony częstym wyjazdom Tuska do Gdańska i długim weekendom szefa rządu.

grafik.rp.pl/grafika2/675332,698269,9.jpg

grafik.rp.pl/grafika2/675332,698270,9.jpg

grafik.rp.pl/grafika2/675332,698271,9.jpg

-
2011/06/17 15:11:39
Solorz-Żak sprzedaje akcje Cyfrowego Polsatu

www.rp.pl/artykul/675287_Solorz_Zak_sprzedaje_czesc_akcji_Cyfrowego_Polsatu.html

Ta informacja i wcześniejsza o Tusk Vision Network nasuwa mi pewne myśli.
Czyżby było aż tak źle, że obaj WSIowi walterowcy chcą pozbyć się swoich bardzo niepewnych interesów na wypadek przerżnięcia wyborów przez WSIową ferajnę.
Wystarczy przecież pozbawić ich koncesji i pozostanie wielka kupa PO ich WSIowych interesach.
Ponadto brak jest prawdziwych danych o utraconych w ubiegłym roku wpływach z reklam - czy też są podobne do rewelacyjnych i bardzo mnie satysfakcjonujących jak w TV WSI?

Polaku! - Nie kupuj towarów reklamowanych w antypolskich MENDiACH!

-
2011/06/17 15:27:50
Witam Katarynki i Kataryniarzy!
Szczególnie zaś jedną pracowitą mrówkę, chociaż to nie strefa graniczna ;)
-
2011/06/17 15:27:53
Komorowski w dniu 13.06.2011 skierował do Sejmu projekt ustawy umożliwiającej ograniczenie wolności i praw z powodu "działań w cyberprzestrzeni":

www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/3087/Projekt_ustawy_o_cyberbezpieczens...


Napisała dzisiaj o tym na swoim portalu www.prawda2.info/viewtopic.php?t=16764

Sprawdziłem, aby nie siać paniki, i oto co tam jest napisane, możecie sprawdzić:

"OTO CELE TEJ REGULACJI:

1/ wyłączenie sieci internetowej lub jej zakłócenie emisją sygnałów,
2/ wprowadzenie cenzury prewencyjnej oraz kontrola wszystkich przekazów informacji,
3/ uniemożliwienie dostępu do informacji publicznej,
4/ wkroczenie sił bezpieczeństwa publicznego na teren szkół wyższych wbrew woli rektorów,
5/ zakazanie przeprowadzania zgromadzeń publicznych,
6/ zakazanie akcji protestacyjnych studentów organizowanych przez samorządy studenckie i stowarzyszenia,
7 zakazanie zrzeszenia się w formie ruchów obywatelskich i stowarzyszeń,
8/ zakazanie działania ruchów obywatelskich i stowarzyszeń,
9/ zamknięcie osób w wieku ponad 17 lat na podstawie decyzji wojewody w ośrodkach odosobnienia,
10/uniemożliwienie przemieszczania się i zmiany miejsca zamieszkaniaPS
BUL w NADZEJI z ma Tole ma zamiar cofnąć nas technologicznie do komputerów stacjonarnych - iPOdy i laptopy będą reglamentowane na kartki POlitbiura, tak jak byli oni za komuny jako tzw. frakcyjna opozycja konstruktywna PZPR POd przywództwem i nadzorem KGB,SB, WSW czy też niemieckiej STASI.

-
2011/06/17 15:41:32
Każdy wie, że śmierć Blidy to było samobójstwo i gdyby IV RP potrwała jeszcze szczęśliwie do końca kadencji (czyli dwa lata), to wszyscy przestępcy pozabijaliby się sami i bezpowrotnie.
Na podobną skalę sukcesy w masowym likwidowaniu przestępczości odnotował dotąd jedynie Pol Pot likwidując przestępczość razem z narodem.
-
2011/06/17 15:48:32
Chyba do tej Ruskiej Budy to nawet kaganek łojowy jeszcze nie dotarł i stąd ten POtworny skowyt tej nierozgarniętej kaszalociej ferajny?

Wydaje mi się, że BUL w NADZiEJI czeka na POdłączenie pilnowanych od POnad roku żyrandoli, które ni jak nie POtrafią oświecić tego pustostanu.

Stąd więc te przedziwne POmysły rodzą się w tym pustostanie PO bigosowym?

Czy to ma Tole razem z BULEM chce zatrzymać w POlszewii POstęp cywilizacyjny i informacyjny w cyberprzestrzeni?

PS
Nie sieją, a się rodzą?
-
2011/06/17 15:48:45
Moze ktos juz kompletuje ksiazki warte przeczytania podczas (ewentualnych) wakacji.Polecam po kumotersku prace Krakowianina :) Wielka Ksiega Historii Polski.

Dlaczego ta księga nazywa się wielką? Czy dlatego, że jest opasła, że wypełnia ją wiele pięknych ilustracji? Nie, jeśli warto nazwać ją wielką, to dlatego przede wszystkim, że próbuje opowiedzieć wielką historię, że odsłania tak wiele poruszających wyobraźnię wzorów, jakie w barwnej tkaninie polskich dziejów przez blisko czterdzieści pokoleń wytworzyły indywidualne ludzkie losy, ich dramatyczne sploty, krwawe wzloty i bezkrwawe upadki.

Wolność i polska historia - to połączenie przybiera dziś coraz częściej postać wezwania do wolności od polskiej historii. Ta książka jest wyrazem przekonania, że głębsze zrozumienie wolności, w tylu różnych jej kształtach, kryje się właśnie w opowiadanej tutaj historii.

Zapraszamy do niej.

Andrzej Nowak
-
2011/06/17 15:51:48
Witam @Starypierniku:)

@Obibok, ja juz kombinuje gdzie zakopac mojego laptopka:)
-
2011/06/17 15:53:00
Witaj @gsl202!
-
2011/06/17 15:55:00
W temacie wpisu Gospodyni
USTAWA z dnia 5 sierpnia 2010r. O OCHRONIE INFORMACJI NIEJAWNYCH (Dz.U.2010.182.1228)
Okazuje się, że ustawa jest tak skonstruowana /art. 9/, że poza premierem nikt nie jest w stanie zmienić klauzuli wydanego dokumentu. Jedyne wyjście, to zmienić ustawę. W obecnych warunkach nie ma kto tego zrobić.

Spróbuje znaleźć info o zasadach kwalifikowania informacji. Bez tego to rozmowa ze ślepym o kolorach :(
-
2011/06/17 15:56:05
Dokładnie chodzi o dokument firmowany przez premiera ;)
-
2011/06/17 15:58:34
Roznice miedzy IV a III RP. Kazdy pewnie moze dopisac jeszcze swoje spostrzezenia.

www.blogpress.pl/node/8894
-
2011/06/17 15:59:57
Pre zez ma wyjątkowo komfortową sytuację, nikt go poza Kaczyńskim nie atakuje. Okazało się, że wypowiedziami takimi jak o własnych sondażach sam robi to najlepiej, a z kolei wypowiedziami takimi jak o inteligentnej twarzy Kalisza potrafi dyskretnie podkreślić własną urodę. To rzadka umiejętność u ludzi wybitnie przystojnych.
-
2011/06/17 16:00:27
Wspólnik otrzyma mienie spółki bez obciążenia VAT

Mogą być wątpliwości, czy przekazanie udziałowcowi osobie prawnej majątku likwidowanej spółki kapitałowej podlega podatkowi od towarów i usług.
Naczelny Sąd Administracyjny stanął na stanowisku, że NIE.
Wyrok ten pozostaje aktualny, mimo zmiany treści przepisu ustawy o VAT, dotyczącego skutków nieodpłatnych przekazań, który mógłby mieć zastosowanie w takiej sytuacji.

www.rp.pl/artykul/674719_Wspolnik_otrzyma_mienie_spolki_bez_obciazenia_VAT_.html

PS
Dla właścicieli spółek (dla mnie również) jest to bardzo dobra wiadomość.
-
2011/06/17 16:00:32
Można powiedzieć, że i wysoce i elegancki.
-
2011/06/17 16:01:56
Najważniejszą różnicą było to, ze IV RP była starsza.
-
2011/06/17 16:06:05
@Prawdziwy.Starypiernik

Proponuję zmienić w pierwszej kolejności ma Tolę na kogoś takiego jak Jarosław Kaczyńskie.
Pozdrawiam
-
2011/06/17 16:07:46
@Obibok - witam i pozdrawiam!
Propozycję akceptuje bez zastrzeżeń ;)
-
2011/06/17 16:11:19
Temat ochrony informacji niejawnej ma swoją dość długą historię. M.in. w 2009 r. zajmował się nim TK
prawo.gazetaprawna.pl/orzeczenia/361952,nie_kazda_informacja_powinna_podlegac_ochronie.html
Skutkowało to zmianą ustawy w 2010 roku.
Ale zmiana nie stała się zmianą do końca. To się dzieje za rządów POtwornych.
-
2011/06/17 16:24:30
@StaryPierniku, czyli ja nie czytając nawet wyroku TK myślę zdroworozsądkowo piszę, że ja bym tych wszystkich rutyniarsko przekraczających swoje uprawnienia karał karnie.

PS
Swego czasu miałem taką przyjemność POpędzić z zakładu państwowego kancelarię tajną, w której od czasów powojennych był zatrudniony jakiś typek z IW lub WSW, za co stawać musiałem na dywaniku u śp. wojewody gdańskiego MP.
Wypędzenie szpiona sowieckiego z zakładu państwowego w 1991 roku było jednak ostateczne i prawnie skuteczne, bo branża nie znajdowała się na liście zakładów strategicznych, a ta jemioła panoszyła się przez całe dziesięciolecia PRL kasując co miesiąc kasę od zakłady.

-
2011/06/17 16:31:57
Zwróciłem uwagę na ciekawą rzecz. w ustawie z 1999 r. był wykaz informacji i okreslenie klauzuli niejawności /załącznik nr 1/. W obecnej ustawie tego nie ma. Czyli zwiększył się zakres dowolności interpretacji przepisów. Po prostu uznaniowość urzędnicza.
Może się mylę i ktoś mnie poprawi.
-
2011/06/17 16:41:45
Na początku lat 90-tych zostałem poproszony przez komisję weryfikacyjną o wzięcie udział w weryfikacji esbeków i ich przydatności do dalszej służby w policji i UOP.

Nie znalazłem podstaw do kontynuacji dalszej służby ani dla jednego byłego esbeka.

Była ta moja pierwsza i jedyna weryfikacja akt esbeckich w kancelarii tajnej SB, do której według ówczesnych przepisów tajne/poufne nie powinni mnie nawet wpuść.

Wówczas oni bardzo się nas bali lecz niestety nie zostało to właściwie wykorzystano, bo cała ówczesna opozycja była inwigilowana przez właśnie te komusze służby.
Nie będę wymieniał PO nazwiskach, bo prawie wszystkie są już tajemnicą POliszynela.

-
2011/06/17 16:43:34
@StaryPiernik


Czy znasz taką niepisaną zasadę POlszewicką?

NIE BO NIE!

:)

-
2011/06/17 16:44:50
Wyjątkowo dobrze :))))
Z autopsji :)))
-
2011/06/17 16:47:15
@Kataryna
RMF wspomniało dzisiaj o tym wydarzeniu, którego dotyczy ostatni Pani wpis, jestem pewna, że tylko dzięki Pani. Robi Pani kawał dobrej roboty! Dziękuję!

Pozdrawiam Kataryniarzy!
-
2011/06/17 17:04:31
St.Michalkiewicz poruszył w jednym wpisie kilkanaście tematów, o których pisała ostatnio @Kataryna.

A bo to i o :

- aferze hazardowej, której przecież nie było tak jak i tarczy antykorupcyjnej (o tarczy antyrakietowej nawet nie wspomnę bo to już zmierzchła przeszłość) i rezygnacji ma Tole z PO.rezydentury (wpis obecny)

- "pierwszej błogosławionej samobójczyni (poprzednie)
-
- Pani Jam Niegodna

- wróżce gołębiej i jej 99,99%

- młotkach Kowala i POnckach

- o etykach bez etyki osobistej itd. itp.

- czy też o konstytucji III RP i jej preambule okrągłostołowej

"MY NIE RUSZAMY WASZYCH - WY NIE RUSZACIE NASZYCH

Polecam:

"Męczeństwo" Blidy i Wojewódzkiego - Stanisław Michalkiewicz

www.naszdziennik.pl/index.php?typ=dd&dat=20110617&id=main
-
2011/06/17 17:11:33
Proszę się nie ekscytować zapadłym wyrokiem.

Nic on nie wnosi, bo wnieść nie może w sprawie wszem i wobec znanej od jesienie 2009 roku.

Tarcza antykorupcyjna to były i są majaki i zwidy tego matolęcia napompowanego swoim gazem otrzewnym.

Dla jasności sprawy:

Nie było żadnego polecenia by nie grabić!

Dowody właśnie ta to są i będą też w najbliższym czasie.

-
2011/06/17 17:14:36
One moment in time

8 wersji prawdy a la J. Sasin. Uprzejmie proszę o zapoznanie się z każdą wersją dla pełnego, panoramicznego obrazu.

freeyourmind.salon24.pl/

-
2011/06/17 17:42:25
Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro podjęli decyzję o złożeniu pozwu przeciwko Kazimierzowi Kutzowi za naruszenie dóbr osobistych oraz pomówienie.

Pozew dotyczy wypowiedzi Kazimierza Kutza, który oświadczył, że to właśnie politycy PiS zamordowali niewinną kobietę Barbarę Blidę.

Podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro powiedział, że wraz z Jarosławem Kaczyńskim za słowa Kazimierza Kutza zdecydowali się wytoczyć proces karny o naruszenie dóbr osobistych i pomówienie.

Zbigniew Ziobro oświadczył, że słowa Kutza przekraczają wszelkie dopuszczalne granice polemiki i krytyki i mieszczą się już w kategoriach oszczerstwa.

- Kutz użył słów, które są oszczerstwem. Jest jakaś granica kłamstwa, pomówień, wobec której można zachowywać tolerancję, dystans (...) ale tę granicę przekroczył poseł Kutz swoją wypowiedzią. Zdecydowaliśmy się postawić szlaban tym słowom Kutza -
podkreślił Ziobro.

Europoseł PiS poinformował, że domaga się od Kutza przeprosin i znacznego datku pieniężnego na cel społeczny.

Komentując informację o pozwie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, Kazimierz Kutz odpowiedział zdawkowo:

- A ja na to, jak na lato.

niezalezna.pl/12150-kaczynski-i-ziobro-pozywaja-kutza

PS
Tak tak, bo latem to nawet skarpetek sąd i panowie ZZ & JK nie powinien zostawić na kopytach tego kuca.
-
2011/06/17 17:50:32
Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przestępstwa i zniesławieniu go przez prowadzących 25 maja audycję "Poranny WF" w radiu Eska Rock. Chodzi o Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego.

Gajadhur złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Zarzucił dziennikarzom znieważenie go z powodu przynależności rasowej oraz pomówienia go za pośrednictwem mediów. Grozi za to do trzech lat więzienia.

Prokuratura po wpłynięciu zawiadomienia ma 30 dni na podjęcie decyzji o wszczęciu śledztwa lub odmowie tego.

Radio Eska Rock odmówiło komentarza w tej sprawie tłumacząc się brakiem znajomości treści zawiadomienia.

Kuba Wojewódzki także nie zamierza komentować skierowanego do prokuratury zawiadomienia, dopóki nie zapozna się z jego treścią.

Wcześniej skargę w sprawie audycji Gajadhur skierował do Rady Etyki Mediów i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. REM na początku czerwca oceniła, że podczas audycji radia Eska Rock doszło do drastycznej dem0nstracji ksenofobii, a prowadzący poranny program Kuba Wojewódzki i Michał Figurski znieważyli obraźliwymi i rasistowskimi sformułowaniami Gajadhura.

- Proponując zadzwońmy do murzyna sugerowali, że telefon pana G. działa w buszmeńskiej sieci dla czarnych. Naigrywając się z pochodzenia wywołanej publicznie osoby dziennikarze używali m.in. zwrotów: krajowy rejestr murzynów, audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział ku klux klan-u - podkreśliła REM.

Rada uznała to za przejaw rasizmu. Zaznaczyła, że miał on miejsce na antenie ogólnopolskiej rozgłośni radiowej.

- Nie usprawiedliwia go satyryczny charakter audycji, bo dem0nstrowanie rasizmu wykracza poza granice satyry i etycznego dziennikarstwa - zaznaczyła Rada.

Prezes zarządu Eski Rock Bogusław Potoniec i dyrektor programowy stacji Marcin Bisiorek w oświadczeniu z początku czerwca zaznaczyli, że według nich program miał charakter satyryczny, a intencją autorów było obnażenie i krytyka pokutujących w części naszego społeczeństwa zachowań ksenofobicznych.

Matka Gajadhura jest Polką, ojciec Hindusem. Gajadhur od urodzenia mieszka w Polsce.

niezalezna.pl/12151-prokuratura-zajmie-sie-wojewodzkim-i-figurskim

PS
Polacy uczmy się od Alvina Gajadhura, bo najwyższy czas zrobić generalne porządki w naszej Ojczyźnie - Polsce.


Pejsaty filtr :(
-
2011/06/17 18:01:18
Stołeczna prokuratura okręgowa będzie zajmować się sprawą rozpowszechniania bez zezwolenia w mediach informacji z postępowania dotyczącego prok. Marka Pasionka poinformował szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, płk Ireneusz Szeląg.

We wtorek, jak informowała już wcześniej NPW, naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski wystąpił do warszawskiego wojskowego prokuratora okręgowego o rozważenie możliwości wszczęcia śledztwa w sprawie rozpowszechniania bez zezwolenia informacji z postępowania dotyczącego prok. Pasionka.

Wystąpienie gen. Parulskiego miało związek z opublikowanym w poniedziałek w Gazecie Wyborczej artykułem pt. Cafe pod agentem. Naczelny prokurator wojskowy zwrócił się wówczas do WPO z poleceniem rozważenia możliwości zainicjowania postępowania karnego w sprawie rozpowszechniania publicznego, bez zezwolenia, wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym.

WPO miała sprawdzić, czy zachodzą przesłanki, by mogła prowadzić w tej sprawie postępowanie. W piątek prokuratura wojskowa wydała postanowienie, aby materiały sprawy - zgodnie z właściwością - przekazać do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. To prokuratorzy z cywilnej prokuratury zdecydują teraz, czy w sprawie ujawnienia informacji w artykule wszcząć śledztwo.

niezalezna.pl/12159-sprawa-pasionka-w-cywilnej-prokuraturze

PS
GWno Prawdzie należy się to jak psu kość od dawna.

-
2011/06/17 18:04:25
Udało się - bo przecież mogli wrócili w czerwonych darmowych trumnach

Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała, że polscy biegli, którzy dokonywali oględzin oryginalnych rejestratorów Tu-154M wrócili już z Moskwy.

Termin opracowania ostatecznej opinii ws. zapisów z czarnych skrzynek nadal nie jest jednak znany.

W Moskwie przebywał jeden z prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzącej śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz pięciu biegłych, którzy dokonywali badań oryginalnych taśm z rejestratorów tupolewa - tego, na którym zapisane są dźwięki z kokpitu oraz tzw. parametrycznych, utrwalających parametry lotu. Dwóch biegłych z dziedziny fonoskopii udało się do Moskwy w końcu maja, 11 dni temu dołączyło do nich trzech kolejnych biegłych, którzy badali rejestratory parametryczne.

(...)

Poza dwoma rejestratorami Tu-154M produkcji rosyjskiej, zapisującym dźwięki z kokpitu i parametrycznym, na pokładzie samolotu był także trzeci rejestrator - ATM, tzw. szybkiego dostępu.
Urządzenie to - polskiej produkcji - również utrwalało parametry lotu; po katastrofie było badane w Polsce. Z zapisów rejestratora ATM zostały w ubiegłym roku w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych sporządzone kopie dla badań polskich i rosyjskich. Następnie oryginał tego trzeciego rejestratora został ponownie przekazany do Rosji. Polska prokuratura wojskowa oczekuje również na analizę biegłych w sprawie zapisów rejestratora ATM.

niezalezna.pl/12149-polscy-biegli-wrocili-z-moskwy
-
2011/06/17 18:29:19
Marek Jurek powalczy o milion głosów?

Na zdobycie miliona głosów w jesiennych wyborach parlamentarnych przez jego ugrupowanie liczy lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Prawica Rzeczypospolitej i Unia Polityki Realnej wspólnie wystartują w wyborach, przedstawiciele obu partii znajdą się na listach Prawicy Rzeczypospolitej. Z tych samych list wystartują także reprezentanci Ruchu Przełomu Narodowego, Ruchu Ludowego Ojcowizny oraz Stronnictwa Piast.

- Ku temu celowi, miliona głosów, się kierujemy. Partia, która dostaje poparcie miliona wyborców ma zdolność koalicyjną, jej głos liczy się również wtedy, gdy znajdzie się w opozycji, ma też zdolność wpływania na politykę państwa. Polska opinia chrześcijańska musi mieć swoją reprezentację i chcemy to Polakom dać. To jest elementarny wymóg równowagi społecznej - powiedział Jurek.

niezalezna.pl/12147-marek-jurek-powalczy-o-milion-glosow

===============================================

Marek Jurek jako utrwalacz okragłostołowej konstytucji.


Przypomnę też i to, że Marek Jurek należał do grupy posłów OKP, którzy nie uczestniczyli w głosowaniu podczas wyboru generała Jaruzelskiego na prezydenta, czym przyczynili się do wyboru sowieckiego agenta na ten urząd.Jaruzelski zostaje wybrany pół głosem na urząd Prezydenta RP , ten głos to głos nie oddany przez M. Jurka , który później tłumaczył się , że go brzuch rozbolał.


chomikuj.pl/File.aspx?id=258256234

Czy znów dostał boleści żołądkowych, gdy mu kazali dziś rozbijać jedność sił antyjemiolich?
- Czy sam tego chce i robi to pełną świadomością, premedytacją jak wówczas w dniu 19 lipca 1989 r.?

"MY NIE RUSZAMY WASZYCH - WY NIE RUSZACIE NASZYCH


POSZERZONE O :


NASZ PREZYDENT I NASZ PREMIER

-
2011/06/17 20:10:51
@Obibok
Sprawa postawy Sasina jest dla mnie zagadką od samego początku. Zwracałem na to uwagę zaraz po katastrofie /kiedy pojawił się w mediach/, ale nie znalazło to odzewu wśród forumowiczów. Nie wiem co o tym sądzić, bo zainteresowany nic nie robi, żeby zająć wyraźne stanowisko. Z drugiej strony z zewnątrz wygląda na gamonia, który przypadkowo zawędrował na tak odpowiedzialne stanowisko. Mogą to byc pozory. Bo może go ktoś sprytnie rozgrywać.
-
2011/06/17 20:18:30
Kolejny towarzysz I sekretarz wojewódzki PZPR w Siedlcach dał głos:

Raport skonstruowany jest jak przestroga: bójcie się. Nie wolno nadużywać aparatu przemocy, którym państwo dysponuje, bo kiedyś skończy się to karą - powiedział Józef Oleksy w radiu TOK FM i chwalił "kompetentne oceny" Kalisza.
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,9806038,Oleksy_o_raporcie_Kalisza__Swietne_wnioski__mimo_ze.html

PS
On by u mnie i premierował i posłowł ale w kajdanach i POd celą.
-
2011/06/17 20:40:13
Nie przepadałem za Sasinem ani przed, a tym bardziej po 10.04.2010 r.
Dla mnie jawił się on od dawien dawna bucem i karierowiczem - taki męski pustostan.
On się teraz kamufluje, bo jako naczelny organizator wyjazdu do Katynia ponosi całkowita odpowiedzialność za jej tragiczny finał w sensie organizacyjnym i logistycznym z ramienia Kancelarii Prezydenta RP.
Poza tym, jak to jest możliwe by wodzirej imprezy czy nawet wycieczki organizował sobie oddzielną wycieczkę w gronie krętaczy i POdróżowanie POdwodami zaprzęgniętymi w jakieś ruskie chabety z Mińska do Smoleńska ponad 8 godzin na trasie poniżj 350 km.
Chodzi mi o to, że doba hotelowa w hotelach Mińska kończy się o godz. 12:00 (sprawdziłem), a oni do Smoleńska 9 kwietnia dotarli dopiero o 20 wieczorem?
Ile razy zatrzymywali się na POpas i gdzie?
Ponadto coś jest nie tak z wizytowaniem lotnisk, które wedle jednych odbyło się w dniu 9.04. ok. godz. 17.
Ta 17 pasuje mi jak najbardziej.
Gdzie więc był wówczas Sasin skoro przez te ponad 8 godzin od godz. 12:00 w dniu 09.04?
Według mojej wiedzy gratisowe śniadania zazwyczaj podawane są w Hotelach do godz. 9 -10 (choć zdarzyło się mi być w hotelu gdzie śniadania wydawane były tylko do godz 8:30)
Z autopsji wiem też i to, bo jeździłem bardzo często w delegacje krajowe i zagraniczne to zawsze jak miałem w planie dalszą podróż to starałem się wyjeżdżać wcześniej niż to wynikałoby z upływem doby hotelowej oraz nie czekałem na ostatnia minutę wydawania śniadań (szczególnie gdy obowiązuje szwedzki stół).
Ta relacja z podróży wodzireja "weselnego" mi nie leżała i nie leży.
Za dużo w tym przemilczeń i przekłamać.
W ogóle mam na dziś wiele uwag na temat posłów PiS, którzy byli w Katyniu w tamtych dniach.
Zbyt wiele, by to napisać ot tak z biegu.
:(-
2011/06/17 20:44:25
@Obibok
Sprawa będzie jeszcze długo wałkowana. Takie jest założenie. Ale mnie ciekawi, czy ktoś zadał sobie trud opisania udziału BB w tzw. aferze węglowej. Nie interesują mnie zaklęcia Kalisza&consortes. Czytając komentarze internautów do raportu Kalisza, mam podstawy przypuszczać, że BB za swoje zachowania mogłaby kandydować co najwyżej do miana świętej może w kościele scientologicznym?
-
2011/06/17 20:45:18
AD hoteli w Mińsku.
Victoria Hotel
Otwarty: 2007
Liczba pięter: 8
Czas zameldowania: 3:00 PM
Czas wymeldowania: 12:00 PM
Bezpłatne śniadanie

Hotel Minsk
Brak danych o bezpłatnym śniadaniu
Śniadania raczej kiepskie na 10 pkt. uzyskuje 6,2

Crowne Plaza Hotel Minsk
Otwarty: 2008
Liczba pięter: 4
Czas zameldowania: 2:00 PM
Czas wymeldowania: 12:00 PM

Orbita Hotel
Otwarty: 1991
Renowacja: 2006
Liczba pięter: 14
Czas zameldowania: 3:00 PM
Czas wymeldowania: 12:00 PM
Bezpłatne śniadanie


Europe hotel
Otwarty: 2007
Liczba pięter: 7
Czas zameldowania: 3:00 PM
Czas wymeldowania: 12:00 PM
Bezpłatne śniadanie

IBB "Johannes Rau" Minsk
Bezpłatne śniadanie

Oktyabrskaya hotel
Bezpłatne śniadanie

Jak znam życie wybrali hotel z gratisowym śniadaniem.
Z tego wynikałoby, że polska delegacja w dniu 09.04.2010 r. po śniadaniu musiała do godz.12 opuścić każdy z tych hoteli.
Trasę w Polsce około 500 km. np. z Gdańska do Białowieży przez Mławę, Ostrowia Maz., Zambrów , Bielsk Podlaski, Hajnówkę pokonuję zazwyczaj w 6 godzin.
Jakimi samochodami Sasin z towarzystwem podróżował skoro trasę Mińsk Smoleńsk (nawet z objazdami nie dłuższą od 350 km) pokonał w około 8 godzin licząc od upływu doby hotelowej, która w białoruskich hotelach upływa o godz. 12:00?
Na Białorusi są większe odcinki między miejscowościami niż ma to miejsce w Polsce, a więc i szybciej można jechać, gdy tymczasem oni podróżowali w trybie wycieczkowym, a nie służbowym i to na najwyższym szczeblu.
Czy oni jechali POdwodami czy CZYMŚ POdobnym?
-
2011/06/17 20:47:15
@Obibok
Czyli ciągle obracamy się w kręgu śpiochów ;)
-
2011/06/17 20:50:01
Z Sasinem jest problem taki, że jeżeli znajduje się w kręgu osób podejrzanych /słusznie, czy nie, to inna sprawa/ to będzie robił wszystko, żeby maksymalnie zacierać ślady.
-
2011/06/17 20:52:33
Uważali, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik i ie ma się do czego śpieszyć.
Przecież wizyta była PERFEKCYJNIE przygotowana!
-
2011/06/17 20:52:55
@StaryPiernik

AD czerwonej świętej węglary BB

Możesz mi wierzyć lub nie.
Człowiek niewinny, a przynajmniej będący w takim przekonaniu nie targa się na swoje życie nawet wówczas gdy grozi mu najwyższy wymiar kary, który dziś w przeciwieństwie do komuny, a tym bardziej w czasie stanu wojennego nie grozi.
Znam to, a skąd jak sądzisz?

-
2011/06/17 20:59:30
@Obibok
Ja to rozumiem. Dlatego tu powtarzam, że BB chciała odegrać teatrzyk, ale padła ofiarą nieumiejętnego obchodzenia się z bronią palną. Ktoś ją źle poinstruował, albo źle zrozumiała co do niej mówiono. Ze skutkiem wiadomym.
-
2011/06/17 21:01:01
Ona naprawdę nie chciała umrzeć. Tu wierzę Kaliszowi.
To był pech!
-
2011/06/17 21:05:07
BB myślała, że tym pistolecikiem dokona tracheotomię pierwsi, a łże MENDia i łże saŁOn wyniosą ją na ołtarze jako męczennicę IV RP.
A tymczasem PUF i do "Piaseckiego".
BB byłaby niechybnie jedynym honorowym politykiem, gdyby nie jej czerwoni towarzysze partyjni i czerwona rodzina, która wybrała spektakl rodzinny.
Cóż, nie każdy może być bohaterem, zaprzańcem, tchórzem i owszem.

PS
Do grona honorowych nie zaliczam tego opasa co "strzelał sam sobie"wielokrotnie w tłusty brzuch by spuścić z niego odchody i tłuszcz, ani tego Stefka z ośmioma dziurami po kulach.
-
2011/06/17 21:05:41
errata:

.... piersi ...
-
2011/06/17 21:10:09
Na Sekule wykonano egzekucję. I tyle.
-
2011/06/17 21:11:19
Stefek zachował się jak koza. Zobaczył, że kują, więc też podstawił nogę /racice/ ;)
-
2011/06/17 21:11:58
I zamiast poważnie, zrobiło się komicznie.
-
2011/06/17 21:14:11
Jak zauważył wczoraj @Toto dziwne rzeczy zaczynają się dziać na stronach jemiolego GWna.
Na tym samym łączy tu mam problemy z komentowaniem gdy tymczasem na innych portalach takich utrudnień nie mam.

Niewidzialna ręka POlszewii ma nade mną i nami piecze ;)

A może ten serwer też ma problemy logopedyczne jak jego współwłaściciel?
-
2011/06/17 21:21:09
A mnie tam Blidy nie żałko, bo to i ona przecież przyczyniła się do bieda szybów na Śląsku.
Mafia z którą kręciła lody doprowadziła do upadku nie tylko kopalń ale i zakładów kooperujących z kopalniami.
Dziwie się, że Ślomzaki tego nie kumają i nie jarzą, a to przecież takie proste.

Ona kręciła lody, a ono kręcili, kręcą i będą kręcić lecz biedę wielopokoleniową.

Skończmy deliberować o tej niegodnej na wspominki osobie.
-
2011/06/17 21:32:43
Na ważną sprawę zwrócił uwagę @Rolex

Bo do Polski, z powodów technicznych siły rozrywające przenosi się najłatwiej. A przypomnijmy, że całe śledztwo jest w rękach rosyjskich, i wszystkie dowody sa tam, i zadne grupy osób i instytucji nie będą miały wpływu, co sobie właśnie tam ustalą. Co więcej, przeniesienie sił rozrywających do Polski jest dla Rosji korzystne w dwójnasób. Zmywa odium i kompromituje Polskę i Polaków w stopniu którego nie doświadczyliśmy od wieków. I pamiętajmy jeszcze, że żadna oficjalna instytucja w Rosji nie wydała ŻADNEGO oświadczenia w tej sprawie i ŻADNA oficjalna instytucja w Rosji nie parafowała raportu MAK. Raport MAK jest wykonanym na prywatne zlecenie raportem technicznym, również prywatnym.

niezalezna.pl/12137-cyberzamach

PS
Ruskie łapki nie wsadzili tam gdzie ma Tole z POlszewią weszli na całość.
-
2011/06/17 21:38:13
Otóż ja nie wiem, jaki był początek, co można uważać za początek nowej Polski. Moja teza jest następująca. W Polsce panuje neokomunizm. Zbigniew Herbert

I ja się z Herbertem zgadzam i dlatego na końcu zdania postawę kropkę - o tą .
-
2011/06/17 21:44:31
@Krakowianko, @Wadowiczanko i @Góralu

Co słychach o listach PO i SLD na waszych okupowanych POdwórkach?
Coś ostatnio cisza nastała o świetoj... pasterz z PO Gowinie.
Czy to prawda, że ten świętoj..... będzie musiał wspierać przyszłą koalicjantkę PO z SLD w boju o mandat senatorski?

Nie wiem czy mam już gratulować dla członków i sympatyków PO czy tez składać kondolencję z tego zaszczytnego tytułu jakim ich nagrodził ich ma Tole.

;)

-
2011/06/17 21:51:33
Do Katynia dotarł również, prawdopodobnie samochodem, poseł Adam Hofman.

www.konin.lm.pl/aktualnosci/informacja/51831/Powrot-z-Katynia

PS
Czy jechał razem W Sasina konwoju?
-
2011/06/17 21:52:07
Rozmowa na tematy, ktore byly szumem medialnym mijajacego tygodnia, ale posluchac warto, zwlaszcza tego, co mowi Michal Karnowski.

vod.gazetapolska.pl/196-tydzien-sakiewicza-smilowicz-karnowski
-
2011/06/17 21:54:37
@Obiboku,
nie wiem czy mam sie wstydzic niewiedzy na zadane pytanie, ale nie interesowaly mnie te zaprzanskie listy i rozgrywki ich "bohaterow".Jak Ci bardzo zalezy to sprawdze.Ale z duzym niesmakiem:((
-
2011/06/17 22:01:37
(...)

Wydaje mi się, że PiS nie za bardzo zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje i zaczyna się wytwarzać klimat podobny do tego związanego z kampanią prezydencką, tzn. by wystrzegać się "radykalizmu". Jeśli bowiem ktokolwiek z obozu patriotyczno-niepodległościowego sądzi, że ciemniacy dobrowolnie wyjdą ze swych gabinetów i "oddadzą władzę", to niewiele zrozumiał z lekcji, jaką ci właśnie ciemniacy dali Polsce przez ostatnie parę lat (bo o lekcji smoleńskiej to chyba nie muszę mówić - "zabezpieczenie wizyty", "monitoring przelotu", "akcja poszukiwawczo-ratunkowa", "śledztwo ws. tragedii", "upamiętnianie zmarłych" itd.). Tak jak czerwoni nie zamierzali dobrowolnie oddać "władzy raz zdobytej", tak i będą postępować ciemniacy, mając wsparcie posłusznych im, ręcznie sterowanych instytucji - no i co jeszcze ważniejsze - wsparcie samego Kremla. To ostatnie szczególnie dodaje ciemniakom skrzydeł.

(...)

FYM

całość tu - trafnie i celnie

freeyourmind.salon24.pl/316689,one-moment-in-time#comment_4544590
-
2011/06/17 22:03:11
@GSL202

Bez obaw o jakikolwiek przymus ;)

-
2011/06/17 22:04:33
A swoja droga bylby to wielce ksztalcacy i dajacy duzo do myslenia widok, jak czlowiek, ktorego fragment zycirysu ponizej, na jakiejs wyborczej trybunie zacheca do glosowania na stojaca obok w skorze i z teczowa flaga pania S.


"Uzyskał stopień naukowy doktora. Jest autorem książek, w tym opracowania na temat Kościoła katolickiego w Polsce po transformacji ustrojowej pt. Kościół w czasach wolności 19891999, analizy sporów ks. Józefa Tischnera o Kościół pt. Religia i ludzkie biedy. Razem z Manfredem Spiekerem napisał Zaangażowanie czy defensywa Katolicy w życiu Polski i Niemiec. Razem z Dorotą Zańko współtworzył wywiady-rzeki z arcybiskupem Józefem Życińskim (Niewidzialne światło) oraz z ks. Józefem Tischnerem, (Przekonać Pana Boga). Napisał ponadto kilkaset artykułów filozoficznych, politologicznych, recenzji i wspomnień. W latach 90. zajmował się problemami Kościoła katolickiego w Polsce oraz pontyfikatem Jana Pawła II. Był redaktorem naczelnym katolickiego miesięcznika "Znak" w latach 19942005.

Należał do pomysłodawców "Dni Tischnerowskich" i Uniwersytetu Latającego ZNAK-u. Zorganizował mający służyć studentom fundusz stypendialny "Józek Szkolny", współpracuje z Fundacją św. Mikołaja, działającą na rzecz tworzenia hospicjów i domów samotnych matek oraz ze stowarzyszeniem "U Siemachy" w ramach programu przeciwdziałania przestępczości wśród młodzieży. Organizuje w Krakowie archiwum życia i myśli Jana Pawła II. Był współtwórcą i jest rektorem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera,
-
2011/06/17 22:06:32
Wracam do posła Adama Hofmana.
Był w Katyniu, a jakoś mało, właściwie brak jest jego relacji z tego wyjazdu.
Taki wygadany, a tu akurat cisza jakby ją ruski MAK zasiał?
-
2011/06/17 22:09:41
@GSL

Jak tylko zaczynam czytać cokolwiek o arcybiskupie Józefem Życińskim, to tak jakbym czytał o jakimś belzebubie.
Tak bardzo negatywną mam wyrobioną o nim opinie.
-
2011/06/17 22:11:10
Posel Antoni M. tez byl w Katyniu...

Gdyby Hofman jechal razem z Sasinem samochodem do Katynia, to moze tez bylby razem z nim w samolocie, w drodze powrotnej.A nie pamietam zebym go tam widziala.Byl taki nakrecony z samolotu powrotnego film.
-
2011/06/17 22:14:37
@Obiboku,

ja tez mam bardzo zle odczucia dla tej persony od dawna.
Poza tym jest taka stuprocentowa prawidlowosc, ze ci, ktorzy byli i sa przeciwko lustracji sa zawsze umoczeni.
-
2011/06/17 22:25:48
A tu jeszcze apropos Gowina:

katarzynaen.salon24.pl/316771,po-ostro-trzyma-sie-zasad-obrazek-bez-zwiazku
-
2011/06/17 22:43:24
''Wolność i polska historia - to połączenie przybiera dziś coraz częściej postać wezwania do wolności od polskiej historii. Ta książka jest wyrazem przekonania, że głębsze zrozumienie wolności, w tylu różnych jej kształtach, kryje się właśnie w opowiadanej tutaj historii.''
............................................................................
Jedyna wolność o jakiej marzą pisowskie i platformiane lemingi to wolność grillowania.
Wolność wyboru dla pisowskich lemingów to :
- wybór wieprzowiny kosztem baraniny na pohybel żydkom i arabusom
- platfusy zaś cenią sobie wolność wyboru między skrzydełkami z kurczaka a stekami i między ''Tatrą'' a ''Warką'' .
..................................................
W książce Feldmana z 1938 roku ''Bismarck a Polska'' słowo ''liberalizm'' jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Ugrupowania i politycy liberalni w XIX -wiecznej Europie ( także w Niemczech - w pewnych okresach) to siły opowiadające się konsekwentnie za niepodległością Polski.
Liberalizm dla pisowców to szatańskie zaklęcie.
Do dziś nie wiem czy to, że PiS w latach 2005 -07 okazał się bardziej liberalny gospodarczo niż Platforma, to powód do jego chwały czy wręcz przeciwnie ? Czy obniżka podatków przez PiS to maksimum liberalizmu jaki zdolni są przełknąć pisowcy, czy pole manewru jest większe :) ? Bo chyba z ''wilczkiem'' to Jarek przegiął ? - isn't it ?
Ale prawdziwy pisowiec zwali to na proszki i na przymilne merdanie ogonem do lewicowego elektoratu w kampanii prezydenckiej. I na Poncyljusza, zwanego Poncylem.
........................................................
Pisowcy nie chcą wolności. Chcą ''złotej klatki'' o nazwie : ''silne państwo''. Taka ''złota klatka'' zwalnia od kłopotliwego myślenia. To ''silne państwo'' ma zaspokoić potrzeby życiowe pisowców ( i platfusów pewnie też).
Ja też marzę o silnej Polsce - ale pod tym samym pojęciem pisowcy i ja, kryjemy różne znaczenia. Dla pisowców ''silnym państwem '' jest z pewnością Rosja . Rosjanie są dumną nacją. I mocarstwowość Rosji grzeje ich serca i dusze.
Serca i dusze pisowców ogrzałaby ''silna Polska''. Pod przewodem Jarka -rzecz jasna.
Dla mnie silny kraj to taki, który nie boi się NIE przeszkadzać swym obywatelom. To trochę jak w polskiej demokracji szlacheckiej , zanim ta przeistoczyła się w anarchię.
Polska ówczesna przyciągała ludzi z różnych krajów Europy. Silna Polska dzisiaj to taka, w której będą chcieli się osiedlać ludzie z krajów bogatych - z Francji, Niemiec, Wlk. Brytanii czy z USA ( z jednym Jankesem z Wrocławia - sympatycznym Johnnym Whitem -stoczyłem morderczą 4 godzinną partię; chciał udowodnić mi oczywistą wyższość pary gońców nad parą ''goniec + skoczek'' ale nie dał rady ... remis :)

cdn ( o wolności - do której wzdychamy i jednocześnie boimy się jej jak samego szatana)
P.S. Ciekawe czy wielu obcokrajowców ( nie liczę Uzbekistanu czy Ukrainy - lecz kraje cywilizowane) osiedla się w Rosji ? Jeśli tak - to Rosja jest silnym krajem. (Albo Moskwiczanki są piękne, eleganckie i chętne ....)

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE ZASIADAJĄCE W SEJMIE
-
2011/06/17 22:55:02
Dobry wieczor Kataryniarzom, PO-WSi-nogom nie.

''ElYta'' narodu wcale nie musi byc ''smietanka'' plywajaca PO wierzchu, moze okazac sie ''szumowina'' ktora trzeba zebrac i usunac...;)))

Polecam mlodego RAZ-a w W.C kwadransie ;)
okazuje sie ze wiele spraw tam poruszanych jest ciagle bardzo na czasie...

www.youtube.com/watch?v=DDT8TSu72Sg&NR=1
-
2011/06/17 22:56:09
Już za nie długo Sasin, jako poseł PiS pójdzie śladami Kluzik i zadanie śpiocha zostanie wykonane w 100 %
Eh!
-
2011/06/17 22:59:03
@Obibok
Jesteś prorokiem, czy na takiego pozujesz?
-
2011/06/17 23:00:02
Serio, to bym się nie zdziwił takiemu obrotowi spraw ;)
-
2011/06/17 23:03:32
@GSL

Czy nie jest to dziwne, że my tu na blogu Kataryny więcej piszemy o Smoleńsku niż osoba tam wówczas będąca tuż obok, bo w Katyniu położonym o kilkanaście kilometrów.
Wiem z autopsji jak trudno było kiedyś poruszać się inostrancom po sowieckiej Rosji.
Lecz ja w roku 1974 w Odessie jeździłem do takiej jednej dziewczyny z Łozanowki tj. dzielnicy zakazanej dla obcokrajowców gdzie była zlokalizowana baza morska marynarki wojennej.
Nawet w tramwaju motorniczy informował o tym, że obcokrajowcy muszą opuścić tramwaj, bo następny przystanek jest w strefie - zonie wojennowo zakona.
Miąłem wówczas bardzo długie wł0sy prawie do pasa, takie, że nie udałoby się ukryć tego, że nie jestem obywatelem Rosji sowieckiej, bo takich jak ja rusków potrafili milicjanci zgarnąć z ulicy i ostrzyc na zero.
Mimo to jechałem do tej znajomej dziewczyny, w której się podkochiwałem nie bacząc na ewentualne nieprzyjemności, podobnie jak na pogawędki z amerykańskimi lekkoatletami, którzy wówczas gościli w Odessie na meczu sowiecka Rosja-USA, gdzie agent nie tylko ruski agent siedział na agencie.
A tu ginie Prezydent i nikogo nie ciągnie na miejsce tragedii.
Jedyna myśl, która ich pochłania to ciepłe bambosze w polskim domu.
ZGROZA!
ZGROZA!
Po trzykroć ZGROZA!

Tchórze, zaprzańcy lecz bardzo interesowne kreatury opanowały nasze polskie życie publiczne i społeczne.
Zero, totalne nic!
Miernoty.
-
2011/06/17 23:12:52
@Stary pierniku, jak tylko będę znał listy PiS, to możemy obstawić, kto, co i gdzie.
JK wprowadza narrację podobną do prezydenckiej i wcześniejszej z początku lat 90 tych.
To nie wróży nic dobrego, bo oznacza tu, że wokół jego jest jeszcze sporo śpiochów.
W nadchodzące wybory zagłosuję z rodziną na PiS lecz jeśli JK jeszcze raz mnie zawiedzie czy to w przypadku wygranej lub przegranej będzie to moje ostatnie głosowanie na opcje gdzie on kiedykolwiek będzie.
Wystarczy mi już tych żab, które mi zaserwował w przeszłości, jak chociażby ostatnią z Baśką Biegalskim, katem w białych rękawiczkach z AŚ w Gdańsku.
-
2011/06/17 23:20:26
@Obibok
Bardzo mądrze prawisz. kłopot polega na tym, że nam jako starszym osobom może zabraknąć czasu. Lata lecą. Czy do końca swoich dni mam żyć iluzjami?
-
2011/06/17 23:26:42
@StaryPiernik

AD "proroka"

Jak bym śmiał konkurować z naczelną wróżką III RP, która nie tylko przepowiada najbliższą przyszłość z 99,99% pewnością.
Tym bardzie nie mogę z nią konkurować w tworzeniu polskiego PKB choć moje maszyny pracują 24 godz. na dobę, bo nie sposób jest przebić jej zdolności jako urzędniczki samorządowej czy państwowej też i w tej dziedzinie.
Teraz będąc posłanką, to dopiero wytwarza polskie PBK - wskazując palcem na cały budżet Polski.
To ja! To ja! To ja sama niczym TW Bolek co to niby sam komunę obalił przeskakując BEZ PŁOT.

;)

-
2011/06/17 23:30:43
@StaryPiernik

Nie!

Żyj w NADZIEJI, że BUL minie.

:)
-
2011/06/17 23:37:45
Fakt. Na tym świecie wszystko przemija. Zawsze pozostaje pytanie: kto pierwszy?
-
2011/06/18 00:03:09
Dobranoc!
-
2011/06/18 00:04:07
@StaryPiernik

Dobrzy ludzie przychodzą i odchodzą przeważnie niezauważenie w przeciwieństwie do złych.
-
2011/06/18 00:12:56
Czy ktoś będzie świętował w tym roku 19 lipca?

Świętowano w 20 rocznicę więc może i w 22 rocznicę też będą świętować wraz z kaszalocim czerwonym dworem od żyrandoli.

"W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiono mszę świętą za generała Wojciecha Jaruzelskiego "
informowało wówczas tvp.info.

Na mszę zaproszono działaczy SLD. Nie wiadomo jednak, kto ją zamówił. Jak czytamy dalej, msza została odprawiona w dniu 5 lipca 2009 roku, z okazji 86 rocznicy urodzin oraz 20 rocznicy wyboru Jaruzelskiego na prezydenta PRL. Zaproszenie na mszę świętą zostało wysłane do siedziby SLD. Działacze sojuszu na mszę nie przybyli, identycznie jak w zeszłym roku. Wiadomo tylko, że mszę zamówił Ludowy Komitet Solidarności z Generałem. Być może, że należy się pomodlić za Jaruzelskiego, mimo że był wielkim sługą bolszewizmu i winy śmierci wielu Polaków być może, że tej modlitwy Jaruzelski potrzebuje.
19 lipca 2009 roku przypada 20 rocznica wyboru przez Zgromadzenie Narodowe Wojciecha Jaruzelskiego na Prezydenta Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Głośno była obchodzona 20 rocznica kontraktowych wyborów (5 VI 1989 r.) Szeroko rozpisywała się prasa, niektóre gazety dołączyły specjalne dodatki, poświęcone 20 rocznicy wyborów czerwcowych. Dużo było również na ten temat informacji w telewizji publicznej i komercyjnej, dyskusje, wywiady ze zwolennikami i przeciwnikami Jaruzelskiego. Czy w rocznicę wyboru Jaruzelskiego będzie podobnie, czy prasa wyda specjalne dodatki poświęcone upamiętniające tę rocznicę? Czy w dniu 19 lipca Jaruzelski będzie cały dzień przejeżdżał od studia do studia telewizyjnego i radiowego?

Na razie jest głucha cisza.

Mogą posypać się tez i róże krzyżyki i ordery w tym z biełoju pticoj.
-
2011/06/18 00:37:08
Kto imiennie sprezentował to Polsce i Polakom?
Znajdź wspólny mianownik - jemioła to byłoby zbyt łatwe.

Oto oni:

Wiktor Kulerski W latach 1976 1981 współpracował z KOR a następnie z KSS KOR. Członek NSZZ Solidarność, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze, delegat na I Krajowy Zjazd Solidarności. Po wprowadzeniu stanu wojennego ukrywał się przez 5 lat. Członek Komitetu Obywatelskiego, uczestnik negocjacji okrągłego stołu.

Andrzej Miłkowski W 1980 r. członek Komitetu Strajkowego, następnie członek NSZZ Solidarność oraz członek Komisji Zakładowej. Uczestnik okrągłego stołu.

Aleksander Paszyński W sierpniu 1980 r. zostaje zastępcą redaktora naczelnego Polityki. Współpracował również z prasą drugiego obiegu. Uczestniczył także w pracach Konwersatorium Doświadczenie i Przyszłość. Był członkiem NSZZ Solidarność. Brał udział w negocjacjach okrągłego stołu. Współzałożyciel i przewodniczący zarządu spółki Agora, która wydaje Gazetę Wyborczą.

Andrzej Stelmachowski W sierpniu 1980 r. przebywał wśród strajkujących stoczniowców w Stoczni Gdańskiej w charakterze doradcy. W latach 19801981 był ekspertem KK NSZZ Solidarność oraz doradcą solidarności rolniczej, w stanie wojennym TKK Solidarność. Inicjator okrągłego stołu i uczestnik obrad plenarnych. Uczestnik obiadków z Czesławem Kiszczakiem nie tylko w Magdalence.

Stanisław Stomma W latach 19571976 był posłem PRL, przewodniczącym Koła Posłów Znak. Członek Komitetu Obywatelskiego. Uczestnik obrad plenarnych okrągłego stołu.

Witold Trzeciakowski Członek NSZZ Solidarność, doradca Komisji Krajowej. Nie został internowany, ponieważ w tym czasie przebywał w Wiedniu. W 1988 r. został wicepremierem w rządzie Mieczysława Rakowskiego. Członek Komitetu Obywatelskiego, uczestnik obrad plenarnych okrągłego stołu.

A TERAZ SAM AS!

Andrzej Wielowieyski Doradca MKS w Stoczni w Gdańsku i negocjator porozumienia podpisanego w dniu 31 sierpnia 1980 r. Od 1983 r. doradca Lecha Wałęsy. Członek Komitetu Obywatelskiego, uczestnik obrad plenarnych okrągłego stołu. Wielki zwolennik wyboru Jaruzelskiego na prezydenta, choć sam oddał nieważny głos. Zorganizował i kierował całą tą żenującą akcją, która umożliwiła wybór Jaruzelskiego.

Paweł Chrupek Członek NSZZ RI Solidarność, uczestnik strajku w Rzeszowie. W stanie wojennym współpracował z duszpasterstwem rolników.

Adela Dankowska 1981 r. współorganizowała NSZZ Solidarność w Centrum Wyszkolenia Lotnictwa Aeroklubu w Lesznie. Współorganizowała również Komisję Lotnictwa Sportowego Solidarności na szczeblu krajowym. Stan wojenny przerwał próbę rozszerzenia na lotnictwo cywilne i zorganizowania Komisji Lotniczej Solidarności

Marek Jurek W 1978 r. współpracował z Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela, a w 1979 r. współorganizował Ruch Młodej Polski. Był również działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W początkowym okresie stanu wojennego ukrywał się. Tłumaczył się tym, że dostał nagle sra... Czy ze strachu? Tego nie wyjaśnił.

Lech Kozaczko W latach 19661981 był członkiem PZPR, wystąpił z partii po ogłoszeniu stanu wojennego. We wrześniu 1980 r. wstąpił do Solidarności.

Jerzy Pietkiewicz W 1980 roku wstąpił do Solidarności. Po wprowadzeniu stanu wojennego został zawieszony w czynnościach nauczyciela. Po wielu odwołaniach i wyroku sądu pracy w Krakowie został przywrócony do pracy jako nauczyciel. W 1983 r. wrócił do Ełku i pracował jako nauczyciel. Wkrótce został zwolniony za działalność niezgodną z przepisami stanu wojennego i szykanowany przez SB. Współorganizator Komitetu Obywatelskiego w Suwałkach.

cdn
-
2011/06/18 01:28:49
Maria Stępniak Działaczka NSZZ RI Solidarność sekretarz Zarządu Wojewódzkiego w Płocku. W stanie wojennym zlikwidowano jej punkt sprzedaży kwiatów. Członek Rady Krajowej NSZZ RI Solidarność.

Henryk Wujec Współpracownik KOR, a w 1977 r. członek KSS KOR. Współzałożyciel i współwydawca pisma Robotnik. W 1978 roku zwolniony z pracy. Od września 1980 r. członek MKZ Mazowsze, a od grudnia członek Zarządu Regionu Mazowsze. Na I Krajowym Zjeździe wybrany do Komisji Krajowej Solidarności. W stanie wojennym internowany. We wrześniu 1982 r. postawiono mu zarzuty obalenia ustroju PRL. W sierpniu 1984 zwolniony z więzienia z mocy amnestii. Od czerwca do września 1986 r. ponownie przebywał w więzieniu. Członek Komitetu Obywatelskiego sekretarz. Uczestnik w negocjacjach okrągłego stołu.Działacz ukraiński.

Zdzisław Nowicki Członek i doradca NSZZ Solidarność w Pile. W 1982 roku zmuszony został do odejścia z pracy w Urzędzie Wojewódzkim. Czworo rodzeństwa Nowickiego było związanych z Solidarnością, w tym brat ksiądz.(Jak na mój gust za mocno podpiera się rodziną - Obibok)

Krzysztof Pawłowski W 1980 roku zorganizował strukturę NSZZ Solidarność w Sądeckich Zakładach Elektrod Węglowych. Współtwórca Niezależnego Sądeckiego Klubu Myśli Politycznej, równocześnie współorganizator Komitetu Obywatelskiego woj. nowosądeckiego.

Andrzej Szczepkowski W latach 19621968 był prezesem Zarządu Głównego Związku Zawodowego Pracowników Kultury i Sztuki, pełnił również funkcję dyrektora teatru. Członek NSZZ Solidarność oraz członek Komitetu Obywatelskiego. Był również jednym z animatorów kultury niezależnej, także w ramach organizowanych przez Kościół Tygodni Kultury Chrześcijańskiej. Współpracował z ks. Jerzym Popiełuszką, w imieniu pracowników kultury wygłosił przemówienie podczas jego pogrzebu.(Ciekaw jestem co powiedział i dlaczego tak szybko wybaczył oprawcy tą tragiczną śmierć, kolejny Michnik - Obibok)

Mieczysław Ustasiak Współpracował z Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela, oraz z radą konsultacyjną czasopisma Opinia. Był członkiem NSZZ Solidarność. Działał także w Szczecińskim Klubie Katolików.

I kolejna gwiazda w OKP.

Stanisław Bernatowicz jako jedyny nie ukrywał swojej sympatii i głosował na sowieckiego rezydenta - Jaruzelskiego
W tym wypadku podam więcej informacji i tak:
Urodził się 21 maja 1910 r. w Zaborzu na Kresach Wschodnich w rodzinie inteligencko-ziemiańskiej o tradycjach piłsudczykowskich. Rodzina Bernatowicza dwukrotnie była deportowana w głąb Związku Radzieckiego, w 1921 i 1924 r. Przodkowie szlachectwo i majątek uzyskali na Wileńszczyźnie od króla Stefana Batorego. Bernatowicz w 1938 r. ukończył studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W czasie okupacji był żołnierzem AK. Po wojnie zajął się pracą naukową. Od 1980 r. członek NSZZ Solidarność był również inicjatorem powstania związku w swoim środowisku pracy.
Jak widać szlachectwo zobowiązuje do popierania choćby czerwonego szlachcica Wolskiego.

Wszystkie biogramy o posłach i senatorach zaczerpnięte są z książki Nasi w Sejmie i Senacie.
Posłowie i senatorowie wybrani z listy Solidarności wydanej przez Oficynę Wydawniczą Volumen, Warszawa 1990.
Publikacja ta nie zawiera informacji jak poszczególni parlamentarzyści z Solidarności skupieni w Obywatelskim Klubie Parlamentarnym głosowali w czasie wyboru Jaruzelskiego na prezydenta.
-
2011/06/18 01:36:34
@StaryPiernik

Wszyscy podobno, którzy pracowali w Kancelarii Prezydenta byli szczerymi zwolennikami śp. Lecha Kaczyńskiego. Podobnie gdy w 2007 i w 2009 roku zostali Posłami do Parlamentu RP i UE. Dziś już nie są w PiS'ie. Czyli tacy szczerzy to oni nie byli. Na razie pracownicy Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, którzy przeżyli i nie byli posłami zamierzają kandydować w najbliższych wyborach, a później?

No właśnie, co zrobią później po ewentualnym wyborze????

-
2011/06/18 01:50:30
Sasinem dla "Zycia powiaru wołomińskiego", w którym zapowiada, że "marzy mu się wielka koalicja" (czy z kluzikowa też?). Wydaje mis ię, że on może "współpracować" z każdym.

www.zyciepw.pl/marzy-mi-sie-duza-koalicja
-
2011/06/18 01:55:46
Wywiad z Sasinem dla "Życia powiatu wołomińskiego", w którym zapowiada, że "marzy mu się wielka koalicja" (czy z Kluzikową też?). Wydaje mi się, że on może "współpracować" z każdym.

www.zyciepw.pl/marzy-mi-sie-duza-koalicja
-
2011/06/18 02:00:58
Wywiad z Sasinem dla "Życia powiatu wołomińskiego", w którym zapowiada, że "marzy mu się wielka koalicja" (czy z Kluzikową też?). Wydaje mi się, że on może "współpracować" z każdym.

www.zyciepw.pl/marzy-mi-sie-duza-koalicja
-
2011/06/18 12:05:17
Dzien doberek wszystkim minus POjace i klauny PO 2 zlocisze.

@Obiboknawlasnykoszt

''Żyj w NADZIEJI, że BUL minie.''

Obiboku nie badzmy naiwni ;) Nadzieja jest matka...
Co robimy kiedy dokucza nam BUL? W pierwszym rzedzie bierzemy srodki przeciwBULowe ;)
Kiedy BUL nie mija udajemy sie do specjalisty od BUL-u.
Czesto jedynym ratunkiem jest operacja wyciecia BULacego pasozyta (jemioly ;)
JEDYNYM!!!
-
nocri
2011/06/18 12:30:28
Są ludzie którym warto pomagać !

Proszę o wsparcie inicjatywy tak na blogach jak i na FB jak i w każdym innym miejscu możliwym do nagłośnienia ważnej sprawy.

Pomóżmy Bohdanowi Smoleniowi !

nocri.blox.pl/2011/06/Pomozmy-Bohdanowi-Smoleniowi.html

-
2011/06/18 18:21:04
Sytuacja w jakiej znalazł się Bohdan Smoleń wymaga ludzkiego wsparcia. Jak na jednego człowieka został zbyt boleśnie doświadczony przez życie. Ta sprawa ma wiele podtekstów. Najważniejszy według mnie jest ten, że Smoleń u schyłku swego życia zdecydował się pomagać innym. Początkowo bazował na środkach własnych, ale te okazały się nie wystarczające. Można przyjąć, że przedsięwzięcie wymaga profesjonalnego zarządzania. Smoleń tego nie potrafi i trudno od niego tego wymagać. Ale pomysł, który zrealizował odmienił życie wielu dzieciom dotkniętym nieuleczalną chorobą. Dzisiaj może się stać tak, że fundacja zostanie rozwiązana. To rozwiązanie najłatwiejsze. Ale ilu na tym straci?
-
2011/06/18 21:49:56
Witam Kataryniarzy.

Wczoraj dziwne rzeczy działy się na czerstwym GWnie, stąd potrójny ostatni mój komentarz.
POza tym, ktoś użył wajchy i do dziś nie mam net.

Jeśli ktoś nie czytał A.Ściosa - polecam.

(...)

Obecną sytuację trafnie puentuje płk Reszka, gdy stwierdza:

Jest pewne, że tożsamość gen. Dukaczewskiego na wieki wieków będzie wypełniona istotnym elementem bólem egzystencjalnym po utracie WSI. No trudno, gen. Dukaczewski będzie się musiał z tym pogodzić był szefem WSI, ale WSI zostały zlikwidowane, w mojej ocenie zresztą za późno. Zachowanie zdrowego dystansu do formacji, w której się pełni lub pełniło służbę, jest warunkiem zachowania zdrowia psychicznego, i to radzę gen. Dukaczewskiemu. Nie wszystko, co robiły WSI, było świetne, profesjonalne. Wysoki profesjonalizm WSI to mit.

Takich ocen nie słyszeliśmy dotąd ze strony wysokich oficerów służb ochrony państwa. Jeśli się pojawiają, szczególnie w kontekście obrony służby zorganizowanej przez Antoniego Macierewicza, należy je uznać za dobrą prognozę. Niewykluczone, że zwiastują istotny przełom w dotychczasowej wojnie służb.


cogito.salon24.pl/
PS

@WSI24 18.06.2011 12:05

Tak, tylko bosakami z bardzo ostrymi sekatorami można ścinać narosłą jemiołę na polskim drzewostanie, a zamiast nici pooperacyjnych i leków przeciwBULowych najlepsze jest czerwone żelazo by nie wdała się gangrena PO amputacji jemioły.
-
2011/06/18 23:17:17
Dzisiejszy wieczór nie nastraja do dyskusji. Dobrze to czy źle?
Poczekajmy do jutra.

p.s. Jest jednak kilka tematów, których nie powinniśmy zostawić własnemu biegowi.
-
2011/06/18 23:17:48
Dobranoc!
-
2011/06/18 23:54:36
Witam wszystkich
Polska w potrzebie i trafna odpowiedź na apel P. Szeremietiewa.

"Jedna prawica
Z całym szacunkiem dla P. Szeremietiewa, a mam go bardzo dużo. Na NE zarzucano PIS między innymi to, że nie chce wygrać wyborów. Tymczasem im więcej partii, ugrupowań prawicowych, czy jak je tam zwał, startujących samodzielnie tym większa szansa na wygranie PO. Im bardziej poszatkowana prawica tym mniejsza szansa na przejęcie rządów. Postać p. Szeremietiewa mimo jego karty niepodległościowej nie potrafiła przyciągnąć potencjalnych wyborców. Pokazały to wybory w Warszawie. Jego kandydatura właściwie nie została zauważona. Odnoszę wrażenie, że względy ambicjonalne odgrywają znaczącą rolę w ostatnich politycznych pociagnięciach i decyzjach. Dla Polski bowiem teraz jest najważniejsze aby odsunąć PO od władzy. Nie wszyscy po prawej stronie sceny politycznej muszą być zwolennikiem PIS. Zdrowy rozsądek jednak nakazuje w obecnej sytuacji robić wszystko aby popierać PIS gdyż tylko ta partia ma realne szanse na wygranie nadchodzących wyborów. Resztę można sobie zostawić na później. Jaki bowiem zysk polityczny będziemy mieć z tego, że p. Szeremietiew i NE, Jurek, PJN i inne pomniejsze ugrupowania będą rozciagać tę prawicową scenę do granic niemożliwości? Żaden. Czyniąc to tylko wzmacniamy Platformę. Pozostaje więc pytanie czy my generalnie jako prawica chcemy wygrać czy będziemy sie coraz to bardziej rozdrabniać? Żadne tutaj proponowane trzecie drogi czy to p. Opary czy p. Szeremietiewa czy Jurka nie mają najmniejszych szans na polityczne powodzenie (czytaj: wygranie wyborów). Ani NE, ani p. Szeremietiew nie mają takiego przebicia ani charyzmy. I jeszcze jedno, i mówię to jako pokolenie solidarnościowe. My już w polityce nie zaistniejemy. Zmieniły się czasy i ludzie. Teraz musimy oddać głos młodszym. My już mieliśmy swoją szansę na zmianę Polski. Wyszło jak wyszło ( w przyczyny już nie wnikam). Teraz potrzeba nowych twarzy, nowego języka, nowej charyzmy. My, kiedyś tak czynnie zaangażowani w działalność opozycyjną, możemy ewentualnie służyć radą. Panie Romualdzie, nasze pokolenie musi teraz oddać pałeczkę młodszym. Taka jest kolej rzeczy. Powie Pan, że Jarosław Kaczyński to stara opozycja - cóż on zbudował z Lechem te struktury, których reszta prawicy nie była w stanie wybudować. To jedyne co teraz mamy. Rozdrabnianie tego kapitału na drobne jest po prostu, moim skromnym zdaniem, niemądre politycznie. Przepraszam, że zabrzmi to okrutnie ale Pan już takich struktur nie zbuduje z pomocą NE, RM czy bez. Nasza historia pokazuje aż nadto dobitnie, że nie potrafiliśmy wykorzystywać szans na zwycięstwo. Wydaje mi się, że nic się nie zmieniło. A w tych wyborach każdy głos się będzie liczył. Każdy. Oddam go więc na partię, która ma szansę wygrać. Nie będę wspierała rozdrabniania prawicy mimo że, co podkreślam raz jeszcze, mam do Pana ogromny szacunek za Pańską kartę opozycyjną."

18.06.2011 16:08:13

telewizja.nowyekran.pl/post/17957,polska-w-potrzebie-dramatyczny-apel-romualda-szeremietiewa-do-rodakow#comment_144048
-
2011/06/19 02:34:13
A, tak sobie zajrzałem, po latach.

Patrzę - a tu gospodyni usunęła wstecz z całego bloga wszystkie NIEPRAWOMYŚLNE wpisy. Z kilku lat. To się naharowało biedactwo:)
To przyczynek do tej wredoty mediów, manipulacji i zakrywania prawdy, której nijak na wierzch wydobyć nie można:)

Ot i cała nędza tej pislamskiej "prawdy" co boi się jakiejkolwiek krytyki - taka ci delikatna.
Kłamstwo, potwarz, samooszukiwanie i tchórzostwo. Ot - wzmożenie moralne:)
Nie, nie łudzę się, że ten wpis zostanie.
Starczy, że przeczyta go ta, co go skasuje...
Żałosne
-
toto.1
2011/06/19 03:42:10
kenny.sadistic.pl/flv/20101221/1292955597_8f4.flv
-
2011/06/19 04:00:45
Tylko kogoś tam zabrakło z czerwonych sk....:
spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Odnowiciele
-
2011/06/19 04:00:55
Bardzo ładny teledysk.
Tylko kogoś tam zabrakło z czerwonych sk....:

spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Odnowiciele
-
2011/06/19 04:10:20
Szczególnie polecam rozdziały:
- Walka z demokratyczną opozycją, uczestnictwo lub kolaborowanie z aparatem władzy, propagandy i represji w czasach PRL;
- Przynależność do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej;
- Tajni współpracownicy, donosiciele.

Wszystko - prawowierny pislam.

Ot, łatwowierne lemingi... Zwolennicy jedynej postkomunistycznej partii, która przetrwała.
-
2011/06/19 08:22:53
kataryna pisze:

Dzisiejszy wyrok cieszy, okazuje się, że czasami obywatele mogą wygrać nawet z premierem.

no coz, w mysl pryncypiow IV Rzeczpospolitej i tego, czym nas faszeruje Jarek Kaczynski - byloby to niemozliwe, albo co najmniej niewskazane
ot tak zwyczajnie wygrac z premierem Kaczynskim ? To sie nie miesci w glowie, przeciez wiadomo, ze dziedzictwo, ofiara na Wawelu, powstancy warszawscy wstaja z grobu, Chrystus placze
-
2011/06/19 09:35:06
(znalezione na forum RG)
..............
Przychodzi mniej główny Chińczyk do głównego Chińczyka.

- Słuchaj Q oni chcą nie 50% wziąć a 500.

- No to niech się ODP. Zwijaj Toi Toie.

- Ale prestiż!!

- A jak Ty sobie następną inwestycję wyobrażasz ?? Co 1000% w łapę?
-
2011/06/19 09:48:44
(znalezione na forum RG)
.............
(...)
Inna sprawa że dziwi mnie % zwolenników zamordyzmu w PL w której większy % populacji niż gdzie indziej prawdziwy zamordyzm powinien jeszcze pamiętać. Myślałby ktoś że po traumatycznej swojej historii Polska powinna być teraz krajem skrajnych libertarian, optujących za szczątkowym rządem i za wolnością. Jest jednak odwrotnie.pozdr. cynik9
-
2011/06/19 10:04:24
Są dwa wytłumaczenia tego faktu, na który zwrócił uwagę ''cynik'' :

- Polacy pamiętają czasy ''liberum veto'' i polskiej anarchii :)))) - jest to tak prawdopodobne jak to, że Polacy pamiętają męczeństwo świętego Wojciecha sprzed tysiąca lat i budowę Biskupina

- wychowała nas komuna ( ''ale za komuny to chociaż praca była'' ; ''ludzie może nie mieli za dużo pieniędzy ale żyło się spokojniej i na wszystko starczało''; ''człowiek się bawił, na dansingi do knajpy chodził - żyło się'')
............................................................
Polak po PRL-u jest w stanie zrezygnować z jakichkolwiek większych aspiracji za miskę ryżu i święty spokój. Dlatego :
- Platforma ( i jej klony) i SLD porządzą jeszcze z 10 lat.
Za 10 lat Polacy będą mądrzejsi ale wtedy pozostanie już tylko pisowskie zawołanie :
''spieprzajcie dziady''. Podobne zawołanie wydobył z siebie Kuba Wojewódzki ( a więc platfus), który wybitnie uzdolnionemu wokalnie chłopakowi rzekł :''spieprzaj stąd jak najdalej - POlska to kraj który hoduje muzyczne ''zombie'' ( czy miał na myśli ''Ich Troje'' i Stachursky'ego ?)
-
2011/06/19 14:56:31
Witam Katarynki i Kataryniarzy!

Sezon urlopowy jeszcze się na dobre nie zaczął, a tu sezon ogórkowy w pełni. Kiedyś wypuszczało się paskudę, a wcześniej potwora z Loch Ness. Dzisiaj tą rolę pełni raport Kalisza. Nikt nie może przejść koło tego obojętnie. Mnie interesują jednak komentarze internautów. Pozwolę sobie zacytować niektóre, co celniejsze /moim zdaniem/.
1. Co prawda o zmarłych nie powinno się mówić źle, ale gdy robi się z niej niewinną ofiarę to może warto zapytać ujawnienia czego bała się była Minister, że wolała umrzeć, bo pewnie gdyby wiedziała, że idzie o "aferę węglową" ruszyłaby tylko ramionami. A mogło chodzić np. o sposób rekrutacji członków zespołu doradców sejmowej Komisji Budownictwa, o czym mogliby coś powiedzieć niektórzy warszawscy przedsiębiorcy. No, ale wówczas rzucałby cień także na SLD. Dlatego poseł Kalisz krzyczy: łapać winnego i wskazuje na Kaczyńskiego!
17 czerwca 2011 19:25 Adam
2. A dlaczego wyrzucono B. Blidę z SLD? Czy nie dlatego, że podejrzewano ją o machlojki z mafią węglową? A teraz chcą z niej zrobić nieomal świętą. Czy to aby nie wyrzuty sumienia? Pan Kalisz robi wszystko, żeby się podlizać PO i też może ma nadzieję na propozycję przejścia do Platformy.
17 czerwca 2011 19:14 Andrzej Chrzanowski
3. Jestem pewny że ten samobójczy krok p. Blidy był spowodowany brakiem wiedzy. Ona prawdopodobnie miała "za uszami' znacznie więcej ale nie wiedziała że ABW tego nie wie. Nie wytrzymała nerwowo. Słaba taka była !
17 czerwca 2011 18:37 dystrybutor jaj
4. Za rządów SLD w dziwnych okolicznościach popełnił samobójstwo Skarbnik PZPR, później SLD niejaki Sekuła, ta śmierć wydawała się wątpliwym samobójstwem, i dziwi mnie dlaczego SLD z Kaliszem nie dociekali jakie były okoliczności tej śmierci i nie powołali Komisji Śledczej i pozwoli na zamiecenie tej sprawy pod dywan.
17 czerwca 2011 14:49 Endru
5. Przy każdej śmierci, samobójczej lub morderstwie bada się komu zależało na tej śmierci, i komu ona przyniosła korzyść. I tutaj sprawa jest jasna. PIS-owi na pewno nie zależało na śmierci Blidy, wręcz przeciwnie, dla nich p. Blida była cenna żywa. Ona bardzo dużo wiedziała. W budownictwie siedziała najtwardsza komuna, tam odbywały się przygotowania do przekształceń, wyjeżdżało się na delegacje do Moskwy po instrukcje, i do Luksemburga, prawdopodobnie wywożąc gotówkę. Blida była ministrem budownictwa, Prezesem Urzędu Rozwoju Miast i Mieszkalnictwa, prezesem deweloperów. Komu zależało, aby ją "uciszyć"? Na pewno nie PiS-owi. Stawiając tak absurdalne tezy p. Kalisz wskazuje paradoksalnie, że całkiem możliwe jest działanie SLD w tej sprawie. Każdy Polak , po latach komunizmu doskonale wie, że w Solidarności było mnóstwo wtyk komunistycznych, jak również pewnie są we wszystkich obecnych strukturach służb.
18 czerwca 2011 20:37 dorota
6. Wojtek: @Marek 57 A dlaczego Ciebie nie interesuje, iż pan Blida zeznał, że "w szoku" sam wyczyścił broń? Dlaczego Cie nie interesuje, że św. Barbara była umoczona po uszy w przekręcie, zeznała to zresztą jej wspólniczka (ksywa "Aleksis":). Czemu Marku? To że oficerowie być może coś tam zamieszali, to nie jest wina Kaczyńskiego (zaznaczam tu, że nie jest on moim idolem), bo nie on dowodził akcją. Ten wrzask o trybunał stanu to tylko kolejna cegiełka do gadzinowej propagandy. A poza tym Marku nie martwi Cię, że w Polsce sprawiedliwość można wymierzać tylko szarakom? A polityków można co najwyżej kanonizować, niczym Blidę.
17 czerwca 2011 22:46:32
-
2011/06/19 15:20:27
Dzien dobry,

Posłowie PiS zapowiadają, że jeśli prezydent ogłosi dwudniowe wybory parlamentarne, będą nawoływać do bojkotu ich pierwszego dnia. W ten sposób, ich zdaniem, można uśpić czujność elektoratu PO

www.rp.pl/artykul/676129_PiS_bedzie_nawolywac_do_bojkotu_pierwszego_dnia_wyborow.html

Gorzej jak POwiedza po pierwszym dniu "koniec wyborow":)))))
-
2011/06/19 15:26:50
@gsl202
Dzień dobry!

Bez przesady. w ten sposób dochodzimy do absurdu :(
-
2011/06/19 16:22:53
@Starypierniku,
moze nieudlnie, ale tylko zartowalam:(((
-
2011/06/19 16:27:37
@gsl202
Wiem ;)
-
2011/06/19 16:28:36
Ale podjęcie środków zaradczych będzie nie od rzeczy :)
-
2011/06/19 16:31:49
@Starypierniku,

powazne srodki zaradcze to oczywista oczywistosc i koniecznosc!!!

"A tymczasem" (cytat z Maurycego):

nowy, stary program PiS:
www.rp.pl/artykul/676186_Zaktualizowany_program_PiS.html
-
2011/06/19 16:44:44
Poza istnieniem programu potrzebna jest jego realizacja w realu. Jak to będzie wyglądało? Już niedługo się przekonamy. To już tylko miesiące.

-
2011/06/19 16:47:35


Tusk wymyśli, żeby głosować wieczorem, tak by zmylić Kaczora.
(Oczywiście, jeśli byłby idiotą, takie pomysły tylko idiocie mogą przyjść do głowy.)-
2011/06/19 16:51:56
Dyżurny się ujawnił :(((
A gdzie wsparcie?
-
2011/06/19 16:54:52
Antysalonik niedzielny i jedno zdanie z niego autorstwa Stanislawa Janeckiego:

"PO co oni rzadza? -Mam wrazenie, ze nic innego im nie wpadlo do glowy"

tv.rp.pl/video/Antysalonik-Ziemkiewicza,Wydarzenia/Kalisz-obalil-mit-Blidy
-
2011/06/19 16:57:41
To chyba błąd logiczny. To co oni robią, trudno nazwać rządzeniem.
To jest tylko korzystanie z przywilejów jakie daje zajmowanie określonych stanowisk publicznych.
-
2011/06/19 18:05:41
Oczywiscie, @Starypierniku to powinno byc "rzadzenie" wlasnie w cudzyslowiu.

Ale tu wazniejsze do przeczytania, bo to byla autentyczna polityka i jesli wladza i rzadzenie to po to, aby sluzyc.Czyli wlasciwe rozumienie spolecznego wyboru.

niezalezna.pl/12205-nie-probowal-grac-prezydenta-byl-nim


"Sądząc po odbiorze społecznym katastrofy w Smoleńsku, nagle pękła cała propaganda wokół prezydenta. Ludzie dostrzegli inny wymiar prezydentury i człowieka. On nie próbował grać prezydenta, on nim był. Podobnie jak Ania Walentynowicz kierował się stałymi zasadami. Wiedział, co powinien zrobić, co jest dobre."

-
2011/06/19 18:29:31
Zycze calkowitego powrotu do zdrowia!
Tym bardziej ciesze sie, ze juz jest po udanej operacji, ze podobno dosc ciezko bylo...

niezalezna.pl/12201-udana-operacja-ks-isakowicza-zaleskiego
-
2011/06/19 18:35:33
I jeszcze o dzisiejszej, niedzielnej konwencji PiS:

"Jarosław Kaczyński podczas niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie zaprezentował projekt zaktualizowanego programu Prawa i Sprawiedliwości - Polska nowoczesna, Polska solidarna, Polska bezpieczna.

Umocnienie polskiej demokracji, praworządności i suwerenności oraz przeciwstawienie się kryzysowi to generalne założenia programu Prawa i Sprawiedliwości na zbliżające się wybory parlamentarne."

niezalezna.pl/12208-polska-demokratyczna-praworzadna-suwerenna
-
2011/06/19 18:37:55
errata do wpisu o ks.Isakowiczu-Zaleskim:

...bo podobno dosc ciezko bylo.

przepraszam
-
2011/06/19 20:03:14
Z tego jadu który rozsiewa, zamiast miłości bożej, aż mu pikawa stanęła :)
-
2011/06/19 20:04:26
Zmiennik przyszedł :(((
-
2011/06/19 20:18:55
Pawlak odstawia kolejny raz stary numer
www.rp.pl/artykul/676286_Waldemar_Pawlak_krytykuje_rzad_PSL_i_PO.html
Będąc w koalicji z PO, krótko przed wyborami krytykuje ją ile się da. Zawsze się to opłacało. Najważniejsze, żeby się uwiarygodnić przed swoim żelaznym elektoratem.
-
2011/06/19 21:34:58
Z pozdrowieniami i specjalna dedykacja dla @Lexie:)

www.blogpress.pl/node/8915

i prawdopdobnie ta sama trojka gosci w TV Trwam za chwilke czyli 21.40
-
2011/06/19 21:49:36
Znowu namieszalam:(((
Ta druga czesc rozmowy byla oczywiscie wczoraj!
Moze Ktos bardziej przytomny poda linka?
-
2011/06/19 23:29:47
Załóżmy przez chwilę teoretycznie, że Korwin ma rację, że Smoleńsk to zemsta WSI za aneks do raportu AM ( choć sam Korwin daje na to 1% szans - i tak zwiększył ten procent z 0,1 % po tym jak Tusk zaczął zwalać winę na ruskich :)
Załóżmy też (teoretycznie), że ruskie nie były powiadomione przez polskich towarzyszy - pełna konspira. Dowiadują się po fakcie i znajdują ślady interwencji polskich towarzyszy we wraku (uszkodzony układ sterowania czy nawet ślady eksplozji) - jedyne co im pozostaje to ukryć ślady i opieprzyć ''naszych'', że tak bez konsultacji.

Załóżmy też, że za ewentualnym zamachem stoi jakaś ruska klika - niekoniecznie przyjazna Miedwiediewowi ( lub Putinowi). I dajmy na to, że komisja rosyjska jest z tej drugiej bandy.
Przecież nie powie : ''to nie my, to oni''.

..........................................
Niezależnie jak było naprawdę - prawda o Smoleńsku nie może ujrzeć światła.
Jak nie był to zamach - to też nie opłaca się tego udowadniać na siłę ( lepiej to rozgrywać i mieszać - nawet sugerując robotę służb)
-
maurycy53
2011/06/20 07:24:28
Witam.
www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/524631,nie_bedzie_trybunalu_stanu_dla_ministra_pis_wojciecha_jasinskiego_po_wycofala_wniosek.html

ps. dzień pochmurny, a tu okazja do uśmiechu od rana:)
- cóż za POtworna nieudolność w ściganiu pisowskich zbrodniarzy:)
-
maurycy53
2011/06/20 07:31:20
a tymczasem czas na śniadanie uświadamiajace realia III RP
www.rp.pl/artykul/676372_Knajpy_pelne_agentow.html

ps. wybieram spacer, zamiast
-
2011/06/20 10:29:08


Te dwie z pozoru odległe sprawy dla mnie się łączą i dowodzą inwigilowania przez obśmiewczą konkurencję szeregów Prawa i Sprawiedliwości. Pytając o brane leki i stan psychiczny lidera wymiar sprawiedliwości musiał już mieć dostęp do przygotowywanego w tajemnicy wyborczego programu partii.


-
2011/06/20 11:52:20
Witam Katarynki i Kataryniarzy!

Miecz Damoklesa, który wisi nad naszymi głowami od lat
www.rp.pl/artykul/8,676462_Co_zmieni_kataster_na_Polsce_.html
Kiedy zadziała? Oto jest pytanie. Kolejne rządy działają na zasadzie: chciałabym, a boję się. To takie współczesne kukułcze jajo, czy jak kto woli, gorący kartofel podawany z rąk do rąk.
-
2011/06/20 12:03:32
Jakie są granice naszej tolerancji wobec zachowań Litwinów?
www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110620&typ=po&id=po11.txt
Czy dla każdego kraju wyznacza się oddzielne standardy zachowań?
Mam jedną metodę postępowania - spokojne, przyjazne i stanowcze upominanie się o respektowanie polskich praw, a także polskich emocji na Litwie. Robimy to nieustannie - tłumaczy Donald Tusk.

p.s. Jak jest traktowana mniejszość litewska w Polsce?

-
2011/06/20 12:15:21
Jeszcze nie wszystko stracone w sprawie tarczy antyrakietowej?

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110620&typ=my&id=my02.txt

Jedyne co dzisiaj można powiedzieć w tej sprawie to to, że pięknie rozwleczono ją w czasie. Efekty widoczne po roku 2020. Kto tego doczeka? A ile innych decyzji zapadnie po drodze?
A myśmy ochoczo "zreorganizowali" nasze siły zbrojne i przemysł zbrojeniowy.
Jakoś nie chcemy pamiętać, że dawniej i dzisiaj nikt nie będzie chciał umierać za Gdańsk.

-
2011/06/20 12:43:16
Ambasador Litwy w stylistyce Kaczyńskiego:

Polacy na Litwie nie są lojalnymi obywatelami

Litwini mieszkający w Polsce, w odróżnieniu od litewskich Polaków, są lojalnymi obywatelami - powiedziała ambasador Litwy w Warszawie Loreta Zakarevicziene w opublikowanym wywiadzie dla agencji BNS.


- Oni (Litwini w Polsce - red.) mają problemy, próbują je rozwiązywać, czasami są źli, ale nie protestują przeciwko państwu. Bardzo bym chciała, by tak samo było na Litwie z litewskimi Polakami. Teraz odnosi się wrażenie, że oni (Polacy mieszkający na Litwie - red.) nie są obywatelami Litwy. Mamy Rosjan, Białorusinów, Żydów, ale oni są bardziej litewskimi obywatelami, aniżeli nasi Polacy - oświadczyła Zakarevicziene. W ocenie ambasador, w stosunkach polsko-litewskich, "wszystko sprowadza się do traktatu polsko-litewskiego z 1994 roku".

- W traktacie jest mowa o sytuacji mniejszości narodowych. Zarówno Polacy na Litwie, jak i Litwini w Polsce, w zasadzie mogą uczyć się w języku ojczystym, mogą troszczyć się o swą kulturę. Problem wynika wówczas, gdy powstaje pytanie, w jaki sposób jest to realizowane. W większości jednak te kwestie rozstrzygają eksperci, nie politycy. Oni decydują, jakie podręczniki są potrzebne, gdzie je wydawać i ile one kosztują - powiedziała ambasador.


Zakarevicziene przyznała, że Litwa powinna rozstrzygnąć kwestię pisowni nazwisk, bo problem ten ma szerszy zakres. Dotyczy m.in. Litwinek, które wychodzą za mąż za obcokrajowców i nie mogą mieć takiego samego nazwiska, jak ich mężowie, bo zgodnie z obecnie obowiązującą na Litwie zasadą, nazwiska są pisane w alfabecie litewskim. Ambasador poinformowała też, że w przyszłości planuje się rozstrzygnąć kwestię podwójnej pisowni nazw ulic i miejscowości w rejonach, zamieszkanych przez mniejszości narodowe.

Zakarevicziene bardzo wysoko oceniła współpracę obu krajów w dziedzinie energetycznej. - Współpraca energetyczna - wspaniała. Ministrowie doskonale się rozumieją, gdy trzeba, dzwonią do siebie, spotykają się w Brukseli. (...)Projekty energetyczne są priorytetem zarówno dla nas jak i dla Polaków - powiedziała. Ambasador podkreśliła, że jednym z priorytetów przewodnictwa Polski w UE będzie bezpieczeństwo w Europie, a więc też bezpieczeństwo energetyczne.


wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9814605,Ambasador_Litwy__Polacy_na_Litwie_nie_sa_lojalnymi.html
-
2011/06/20 12:52:24
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ta nadzieja, że zamiast obcej flagi nad Polską,
załopocze wkrótce biało-czerwona
to taki sam albo wręcz ten sam przypadek,
co faceta, który choć trzymał kota,
to wieczorami widział białe myszki.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
-
2011/06/20 12:58:42
Jakubiak ujawnia dlaczego wyrzucił ją Kaczyński. Wcale nie dlatego, że była za gruba:

Jakubiak ujawnia prawdziwy powód wyrzucenia jej z PiS

"Jarosław Kaczyński wielokrotnie mnie komplementował i nawet mi powiedział, dlaczego mnie wyrzuca z partii" - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" Elżbieta Jakubiak z PJN. Powód jest zaskakujący.


"Uważał, że jestem najsilniejsza, i że inni się przestraszą, kiedy wyrzuci najsilniejszą" - wyjaśnia Jakubiak.

Posłanka PJN mówi, że jej ugrupowanie zrobi wszystko, by pomieszać szyki obu największym partiom. Nie zgadza się na powtórkę z 1989 roku.

"Oni - PZPR i SD - się umówili, a my mieliśmy uczestniczyć w tym przedstawieniu" - stwierdza Jakubiak. Współcześnie ci "Oni", to Donald Tusk i Jarosław Kaczyński, którzy zabetonowali system partyjny w Polsce.

"Mówią: wy macie swoje 25, my swoje 35 proc., może kiedyś się zamienimy rolami, dzisiaj grajmy tak. My się na to nie zgadzamy, bo oni nie załatwiają naszych spraw, tylko prowadzą ten swój spór" - podkreśla we "Wprost" Jakubiak.

Według posłanki, dla Kaczyńskiego wrogiem jest zawsze kolejna emanacja Adama Michnika. "Czasem Michnik nazywa się Cimoszewicz, czasem Jan Bielecki, a czasem Tusk. Wszystko jedno, jak się dla niego ten Michnik nazywa, on prowadzi spór o to, czy w Polsce może rządzić centroprawica" - tłumaczy Jakubiak.

Jej zdaniem Kaczyński "nie potrafi stworzyć centroprawicy" i dlatego ten spór przegrał.

Zdaniem posłanki, by wejść do parlamentu, PJN potrzebuje około 750 tysięcy głosów. "Jest wyliczony koszt zdobycia tych głosów. Myślę, że w naszym przypadku to nie więcej niż 3 mln zł" - mówi we "Wprost".

PJN rozważa w tym przypadku zaciągnięcie kredytu i liczy też na darowizny od członków ugrupowania.


wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/341872,jakubiak-ujawnia-prawdziwy-powod-wyrzucenia-jej-z-pis.html
-
2011/06/20 13:05:32
Trolle w akcji :(
-
2011/06/20 13:13:35
Dzień po ujawnieniu przygotowywanego tygodniami nowego programu partii politycy PiS-u mogą się czuć jak kura. Tyle napuszeń, stękania i bólu, a tu ... znów tylko jajko.
-
2011/06/20 13:40:15
Litewska mniejszość narodowa liczy w Polsce 5,8 tys. osób według narodowego spisu powszechnego z 2002 roku, wobec 38 mln mieszkańców Polski.
Polacy na Litwie społeczność ok. 235-300 tysięcy osób. Polacy są najliczniejszą mniejszością narodową na Litwie, gdzie stanowią ok. 6,7% ludności tego kraju. Mieszkają głównie w Wilnie i w zwartym osadnictwie w gminach wileńskiej, solecznickiej, święciańskiej i trockiej (w rejonach solecznickim i wileńskim stanowią większość lokalną). Zamieszkują też w rozproszeniu resztę kraju, w przeszłości na Kowieńszczyźnie stanowili większość lokalną.
Unia Europejska (UE), a konkretnie Wspólnota Europejska (WE), nie wprowadziła do tej pory własnego systemu ochrony praw człowieka, a tym samym i ochrony praw mniejszości narodowych stanowiącego wiążące regulacje dla państw członkowskich. Zasadniczo odnoszono ewentualne zobowiązania państw członkowskich do istniejącego i efektywnego systemu ochrony praw człowieka w ramach Rady Europy.
Co oznacza w praktyce ten stan rzeczy? Ano tyle, że każdy sobie rzepkę skrobie. W skrajnych przypadkach rozstrzygnięcia następują w oparciu o Europejską Konwencję Ramową o Ochronie Mniejszości Narodowych z 1 lutego 1995 r. Konwencja odnosi swe regulacje do praw osób należących do mniejszości.
W praktyce poszczególne przypadki rozpatrywane są indywidualnie, a faktycznie decyduje wewnętrzne prawo danego kraju.
Moim zdaniem, w odniesieniu do krajów sąsiadujących powinna obowiązywać zasada wzajemności tzn. równe prawa dla mniejszości po obu stronach granicy.
Jednak musi być ścigane karnie nawoływanie do przemocy wobec mniejszości, co ma ostatnio miejsce w przypadku litewskiego zespołu Diktatura lansującego taki tekst: "Widzę czerwone zorze/ To płonie rejon Soleczniki/ Ognista dżuma/ Niesie śmierć polskiej bandzie".
-
2011/06/20 13:55:30
@stary_obsrywator

PiS od dawna znosi w kółko to samo, z lekka już nieświeże jajo.
-
2011/06/20 14:13:33
Piss kolejnymi programami wyborczymi chce przykuć uwagę wyborców.
Robi to przy tym jak domorosłe EMO, które jedyną szansę na zainteresowanie sobą otoczenia upatruje w samookaleczeniu.
-
2011/06/20 14:14:29
Im bardzie piss skamle o swojej nieskuteczności tym mniej jawi się jako niezdolna do czegoś więcej niż kwękania partia emerytów i rencistów.
-
2011/06/20 14:22:50
1 danie a 2 PLN :(
Tak trzymać!
-
2011/06/20 14:37:51
Czyżby szło ku lepszemu?

www.wsieci.rp.pl/opinie/seawolf/Na-koncu-drogi-

Dobra wiadomość, mamy wreszcie proces. Paszkwilant i oszczerca zostanie przez Kaczyńskiego i Ziobrę zaciągnięty przed sąd. Wreszcie, bo ta bezjajeczność i bezradność wobec paszkwilantów od dawna budzi moją wściekłość. Po tych wszystkich całkowicie bezkarnych, ba, nagradzanych życzliwymi oklaskami i tytułami Człowieka Roku prześciganiach się, kto obrazi przywódcę opozycji w sposób najbardziej oryginalny, kwiecisty, dosadny, bo zwykłe obelgi już na nikim nie robią wrażenia, wreszcie jeden z opluwaczy będzie musiał dowieść przed sadem, że ma dowody na swoje oszczerstwa. A jeśli tak, to wyjaśnić, dlaczego je ukrywał przed prokuraturą, bo ta ich przez cztery lata nie mogła znaleźć, mimo rozpaczliwych wysiłków.

p.s. zgadnijcie o kogo chodzi?
-
2011/06/20 14:56:07
Cytat z Seawolfa z tekstu powyżej:

Mieliśmy już Człowieka z Marmuru, Człowieka z Żelaza, ostatnio ujawnił się Człowiek, co się Bankierom Nie Kłaniał, a Przed Księżmi Nie Klękał. Ale gdzie im tam wszystkim do Człowieka z Bruzdą!
Człowiek ten wyróżnia się z tłumu, poza ową zagadkową bruzdą pośrodku czoła przedziwną zdolnością do tzw. widzeń. Nie mam tu na myśli widzeń w więzieniach, choć wiele wskazuje, że i do tego dojdzie po wyborach, jak się okaże, że Pan Prezydent, mówiąc, że prawda jest arcyboleśnie prosta, miał jednak na swój sposób rację.

-
2011/06/20 15:49:47
Elżbieta Jakubiak mówi od Kluzik-Rostkowskiej wolniej, dzięki temu nie mówiąc więcej zajmuje większy czas antenowy. Metoda jest żywcem podkradziona prezesowi, którego pod koniec przemowy nikt już nie ma siły słuchać.
-
2011/06/20 15:51:36
W stylistycznej zgodzie ambasador Litwy i Kaczyńskiego można odnaleźć tę prawdę, że litewscy Polacy u siebie są u nas polskimi Ślązakami.
-
2011/06/20 15:53:38
1 danie a 2 PLN :(
Tak trzymać trolle!
-
2011/06/20 16:13:48
@Gsl
dziękuję!
-
2011/06/20 16:15:53
Jeśli dopuścić nieprecyzyjności językowe w wypowiedzi litewskiej ambasador, może okazać się, że powtarzała wątpliwości prezesa PiSu w stosunku do szukających poszanowania własnej odrębności Ślązaków. Jeśli nie, to, prezes Kaczyński ma prawo posądzać ją o ordynarne plagiatowanie jego myśli (nie wykluczone, że spór toczyć się będzie wokół tworu zwanego prześmiewczo dorobkiem prezesa albo "spuścizną brata").
-
2011/06/20 16:19:53
Przypuszczam, że ciężko doświadczani litewscy Polacy byliby skłonni repatriować do kraju jedynie pod warunkiem zagwarantowania nieuznawania ich za Ślązaków (przynajmniej dopóki starzejący się prezes jest politykiem czynnym). Repatriowani woleliby repatriować jako Kaszubi, Kurpowie, Mazurzy czy choćby Żydzi.
-
2011/06/20 16:25:22
Nie zapoznałam się jeszcze z całym programem wyborczym PiSu, nie wiem więc czy ufać sąsiadce, której ktoś powiedział, że odkąd dla emeryta oddanie w biednym kraju emerytury o.Rydzykowi jest poświęceniem równoznacznym z oddaniem za radio życia, w razie dojścia do władzy PiS wprowadzi dodatek do emerytury dla słuchaczy Radia Maryja.
-
2011/06/20 17:04:56
No to wygraną mają w kieszeni

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9816948,SLD_oglosilo_liste_do_senatu.html

To kto w końcu ich popiera?

Cytat z artykułu:
SLD udzieliło pełnego poparcia w wyborach do senatu byłemu premierowi Włodzimierzowi Cimoszewiczowi, byłemu marszałkowi sejmu Markowi Borowskiemu, posłance Izabelli Sierakowskiej i posłowi Andrzejowi Celińskiemu - ogłosił Grzegorz Napieralski.

Cytat z komentarza pod artykułem:
- PO udzieliło pełnego poparcia w wyborach do senatu byłemu premierowi Włodzimierzowi Cimoszewiczowi, byłemu marszałkowi sejmu Markowi Borowskiemu, posłance Izabelli Sierakowskiej i posłowi Andrzejowi Celińskiemu - powiedział Donald Tusk.

A tu głos rozżalonego wielbiciela LSD:
Napieralski jesteś kretynem i tumanem do n-potęgi!!! To te pajace rozwaliły LSD a teraz w nagrodę wjadą do sejmu na listach partii, którą zohydzali i której się wstydzili! Rób tak dalej, idioto, a zjedziecie szybciutko poniżej 10 % i żaden kryzys wam nie pomoże. Jesteście partią grupowego interesu małej kliki, a nie lewicą. Szkoda ci pewnie, że w tym towarzystwie zabrakło jeszcze milionera Rosatiego - ale byłaby z nim lewica. Kawiorowa. Oni wszyscy za "zasługi" muszą koniecznie być dożywotnimi dygnitarzami. Palę was i waszą "lewicową" partię. Nigdy więcej na was nie zagłosuję i każdemu to odradzę. Miarka się przebrała. Najpierw dziwka od tańca na rurze a teraz te nadęte buce. Macie wyborców za idiotów?

p.s. Kto tu ma rację?
-
2011/06/20 17:06:30
Jest się z czego cieszyć :))))
Oby tak dalej ;)))
-
2011/06/20 18:03:14
W tle na lewicy trwa recycling
www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,9815641,_Lwica_lewicy__wystartuje_w_wyborach___Prosze_poczekac_.html
Pierwsze kandydatury do gwiazd z odzysku to: Leszek Miller i Aleksandra Jakubowska.
Kto następny?
-
2011/06/20 18:05:16
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9811768,Afrykanskie_wyzwania_dla_pani_Obamy.html

Dziękujmy wyborcom za ostatni wynik wyborów prezydenckich.
Inaczej przy okazji różnych wizyt w Polsce zagraniczna prasa też w pierwszej kolejności rozwodziłaby się nad domniemanym (tu niech mi wolno będzie użyć prawicowego sfotmułowania) "pedalstwem" prezydenta.
-
2011/06/20 18:14:26
W czasach gdy na listach wyborczych jako jedynki występować mają osoby w ogóle niezwiązane z partią, nieudani pisowscy politycy powinni postarać się o miejsca na listach platformy, a kierownictwo PiS-u proponować Tuskowi start z własnego, pierwszego miejsca tak by pociągnął przyciężkawą pisowską listę.
-
toto.1
2011/06/20 18:28:58
@prawdziwy.starypiernik
Na Litwę jest metoda arcyprosta. Trzeba podprowadzić pod granicę kilka batalionów zmechanizowanych plus pospolite ruszenie z kosami, a wtedy sprawą NA PEWNO zajmie się Unia. Trzeba wzorować się na USA w sprawach polityki zagranicznej w stosunku do wrzodów dziesięciokrotnie mniejszych niż Polska ;)))

PS. Ta sytuacja dojrzewała na Litwie od co najmniej 10 lat. Te wrogie Polsce organizacje były tam zawsze. Tylko polszewicka polityka czołgania się sprawiła, że bezczelnie zaczęły dawać głos. I jeszcze ta płaczliwa polityka peowskiego rządu wyciągająca jakieś romantyczne laurki z przeszłości Polsko-Litewskiej. Powiedzmy sobie wreszcie otwarcie. Współcześni Litwini nie mają prawie nic wspólnego z Litwinami historycznymi. To dzikusy, którzy wypełzli z lasu, od kiedy ziemie te były pustoszone przez ruskich i krzyżaków. Historyczni Litwini byli przede wszystkim Słowianami, a nie Bałtami. Zamieszkiwali tereny obecnych państw Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy i części Rosji. Z upływem czasu następowała emancypacja leśnych dzikusów i pojawiła się litewska szlachta równa w prawach szlachcie polskiej. Tą litewską szlachtę dziś nazywa się Polakami. Czasem chce mi się na zmianę śmiać i płakać ze śmiechu, kiedy rozmaici nacjonaliści noworuscy z kresów plują się jeden ponad drugiego w szyderstwach przeciwko "polskim Panom": Radziwiłłom, Jagiellonom, Sapiehom, Chodkiewiczom z Giedyminowiczów, sami Giedyminowicze, Olgierdowicze, Sanguszkom (Sanguszkowiczom), Wołłowiczom (m.in. wojewoda smoleński) i pomniejszym Pacom, Ogińskim, Eysymontom (Ejsmont, Ejsmontt, Ejsmond itp.).......
-
2011/06/20 18:30:29
Dziękujmy wyborcom za ostatni wynik wyborów prezydenckich.
Dzięki temu M. Obama uznała za stosowne skrócić swój pobyt w Europie do wizyty we Francji!
Oficjalne źródła USA mówią, że było planowane, iż pierwsza dama wróci wcześniej do domu, a to z powodu egzaminu zdawanego przez córki pary prezydenckiej w szkole. Prawdziwy powód absencji Michelle Obamy jest jednak inny. To dyplomatyczny odwet za gafy i nietakty, jakich dopuścił się wobec niej prezydent Bronisław Komorowski podczas swojej wizyty w USA, w grudniu ubiegłego roku - twierdzi gazeta ND.
-
2011/06/20 18:42:25
Witam stary pierniku
i dzięki za info niedawno kurier autostradowy z polecenia g..na podał niepełny i pokręcony tekst
-
2011/06/20 18:43:39
@toto.1 - Witaj!
Masz rację w zupełności.
Do tego dodam szaulisów
pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Strzelc%C3%B3w_Litewskich
Nie słyszałem, żeby za ich wyczyny, zwłaszcza wobec Polaków, pociągnięto ich w wolnej i niepodległej Litwie, do odpowiedzialności karnej.
A mają na sumieniu sporo.
-
2011/06/20 18:45:57
@k.a.z.i.u1 - witam również!
Informacja musi być pełna i rzetelna ;)))
-
2011/06/20 18:54:49
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9813107,Wolominskie_ksiestwo_PiS__IV_RP_w_pigulce.html


Nie wiem o co te krzyki i narzekania.

Piss pokazał dzięki IPN, CBA, koalicji z Samogwałtem, panu ze słoiczkiem i stronie antykomor, że jak żadna inna partia zna się świetnie na grzebaniu w g..nie.
-
2011/06/20 19:04:21
A to g...o spadło z nieba ;)
-
2011/06/20 19:52:03
Dobry wieczor

Widze ze ''grunt sie POli POd nogami'' ;))

Tak duzego ''nalotu'' POjacow i klaunow PO 2 zlocisze dawno nie bylo, a jeden od dawna siedzial cichutko, PO-WSi-nogi kiepsko sie maja skora takie GWna wyciagaja z rekawa...;)

ps.
Takiej proPOgandy jak dzisiaj w TuskVisionNetwork juz dawno nie widzialem.
J.K zrobil wczoraj naprawde ''dobra robote'' ;)))
-
toto.1
2011/06/20 20:27:18
Wczoraj w TVN pokazywano stare sentymentalne dokumenty o założycielach tej stacji - Wejchercie i Walterze. Nie każdy leming wie, że Walter z twarzy i postury jest niezwykle podobny do mieszanki Urbana z Blumsztajnem. I po co tu się obruszać na słowo "żydokomuna", skoro każde nielemingowe dziecko samo widzi co jest w kraju grane. ;)
-
toto.1
2011/06/20 21:02:46
Mariusz Antoni Walter (ur. 4 stycznia 1937 we Lwowie) - reporter, reżyser, pracownik naukowy, menadżer, producent, współwłaściciel Grupy ITI, przedsiębiorca, od kilkunastu lat znajdujący się na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, pracę w mediach zaczynał w studenckim radiowęźle. W latach 70. stał się jednym z najbardziej znanych dziennikarzy i producentów telewizyjnych (czyli współtworzył propagandę sukcesu Gierka i obecnie Tuska). Dziennikarz TVP w latach 1963-1982. Redaktor naczelny Redakcji Widowisk Publicystycznych i Form Dokumentalnych Studia-2 TVP w latach 1978-1982. Współtworzył takie programy telewizyjne jak: "Turniej Miast" czy "Studio 2". W stanie wojennym zakończył współpracę z TVP. W latach 19791984 wykładał na Uniwersytecie Śląskim. W latach 19671983 (82?) był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W lutym 1983 był rekomendowany przez Jerzego Urbana na stanowisko głównego konsultanta w planowanym zespole propagandowym, mającym poprawić wizerunek służb: SB, MO, ZOMO (czyli mataczył zbrodnie esbecji, a dziś mataczy zbrodnie służb i działaczy Tuska). Koncepcja utworzenia zespołu ds "czarnej propagandy" została odrzucona przez Gen. Kiszczaka. (czarną propagandę i straszenie wilkiem z PIS-u to też znamy). Podsumujmy: Zanim założył własną firmę, przez ponad 25 lat pracował jako dziennikarz. Najpierw w studenckim radiowęźle, później w Radiu Katowice, a od 1963 r. jako dziennikarz sportowy w oddziale Telewizji Polskiej w Katowicach. W 1972 roku rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej w Warszawie w redakcji publicystyki. Był redaktorem naczelnym specjalnie dla niego utworzonej - wedle jego własnego pomysłu i z jego inicjatywy - redakcji "Studio 2". W stanie wojennym odszedł z TVP (wykładać na UŚ, przypomnę, a nie walczyć z komuną).
W 1983 (84?) założył z Janem Wejchertem holding ITI (International Trading and Investment). Firma otrzymała koncesję od władz PRL na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i dystrybucję filmów na kasetach video w Polsce. W 1997 stanął na czele telewizji TVN, której kierownictwo w 2001 przekazał synowi Piotrowi.
Dokładniej: Początkowo zajmowali się produkcją chipsów i ulepszaczy do chleba. Mieli także sieć sprzedaży sprzętu RTV. Firma otrzymała koncesję od władz PRL na sprowadzanie sprzętu elektronicznego z zagranicy i na rozprowadzanie kaset wideo w Polsce. W 1997 r. założyli telewizję TVN, a w 2001 r. TVN 24, pierwszy całodobowy kanał informacyjny w Europie Środkowo-Wschodniej. Dziś TVN to najcenniejsza spółka giełdowa z branży medialnej. W ostatnim roku jej wartość wzrosła o 100 proc. i wynosi obecnie 5,8 mld zł (to niemal 100 proc. więcej niż dotychczasowy lider - Agora). We wrześniu 2005 r. Walter sprzedał część akcji ITI za 29 mln zł. Do Waltera należą także poprzez ITI udziały w sieci kin Multikino, portalu Onet.pl, ITI Film Studio i klubie piłkarskim Legia. W 2005 r. grupa ITI miała 860 mln zł przychodu. Walter należy do grona najbogatszych Polaków - 16. miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków (polskojęzycznych) tygodnika "Wprost" z 2006 r. Jego majątek szacuje się na 1000 mln zł (2009 r. - 510 mln zł, 2008 r. - 1200 mln zł, 2007 r. - 1200 mln zł). Mariusz Walter jest również producentem ponad 60 filmów dokumentalnych i reportaży, z których wiele doczekało się prestiżowych nagród krajowych i międzynarodowych (zapewne doceniono te o MO, SB i ZOMO na festiwalu w Moskwie). Postanowieniem prezydenta Kwaśniewskiego z dnia 7 listopada 2001 za wybitne zasługi w działalności telewizyjnej został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest mężem znanej dziennikarki i długoletniej spikerki TVP w okresie PRL, Bożeny, ojcem dziennikarki TVN Sandry Nowak oraz byłego prezesa TVN a obecnie wiceprezesa i dyrektora generalnego TVN Piotra Waltera.
-
toto.1
2011/06/20 21:03:40
rundowntv.pl/Artykuly/Historia/Twarze-Jerzego-Urbana.php - tam też wzmianka o Walterze
www.acontrario.pl/viewtopic.php?f=11&t=961 - tu o współczesnej czarnej propagandzie wymysłu obu panów
wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/132103,jerzy-urban-minister-propagandy-prl.html - goebbels stanu wojennego
www.ipn.gov.pl/download.php?s=1&id=8534 - informacje z IPN
-
2011/06/20 21:03:55
@ WSI 24

Ty się tak nie ciesz chłopie.
Komuna wam zlasowała berety - nawet Jarkowi odbija. Co to ma być - ta eliminacja brutalnego języka z polityki ? To komuna nauczyła was wiary w moc ustawy. Jak coś zapiszecie w formie ustawy to jesteście szczęśliwi jak ja na widok extra porno gwiazdy z dużymi balonami.

Chcecie walczyć z paragrafem 212 o zniesławieniu ''łba państwa''- mówicie ( słusznie) o cenzurze i metodach rodem z komuny a sami ''maTołectwo'' uskuteczniacie.

Jarek też miał Tole ?
...............................................
Próbuję coś konstruktywnego wydobyć z Waszych ''blablań'' :
- Marek wymyślił ''małe kroczki'' ( szklanka mleka) - tylko zapomniał biedaczek , że mistrzem malutkich kroczków jest już Tusk i nikt go nie przebije

- Maurycy wymyślił jakieś deklaracje lojalności wobec państwa polskiego :))) - Michnik na pewno to podpisze :)) ( Maurycego jak typowego pisowca gubi wiara w moc słowa spisanego na papierze - jak będzie się badać poziom lojalności żydków ?(bo to chyba o nich chodzi )
- ktoś na forum ( zapomniałem kto) wymyślił ustawę zakazującą rozkradania majątku narodowego : kolejny pisowski miłośnik słowa spisanego w formie ustawy. Ale o co chodzi konkretnie ? Czy o wyselekcjonowanie przedsiębiorstw o dużym znaczeniu strategicznym i wyłączeniu ich z procesu prywatyzacji ? Czy o coś innego ? Precyzyjniej proszę.
Bo ''zakaz rozkradania majątku narodowego '' to śmieszne jest. To lepszym pomysłem i bardziej uniwersalnym jest ustawa o ''zakazie kradzieży przez WSZYSTKICH Polaków'' ale to akurat reguluje Dekalog i prawo karne.

- Toto uważa, że Polacy to małe cwaniaczki, zgniłe moralnie, które dopiero zlazły z drzewa i najpierw powinni się nauczyć chodzić na 2 nogach - więc po co dawać im dobre prawo gospodarcze ? ( Polacy są narodem niegodnym wolnego rynku wg toto - jeśli to prawda to ten cały nasz katolicyzm o kant du.y rozbić, a tak bronicie tego katolickiego spoiwa : po co ? skoro za naszym katolicyzmem nie kryje się większa treść : protestanccy Szwedzi sprzedają owoce lub jajka na stołeczkach ze skarbonkami do których wrzuca się pieniążki ( czy my katolicy dalibyśmy zarobić sadownikom czy byśmy rozkradli owoce ?)
...........................................
Tak a propos to nie uważam się za katolika lecz za chrześcijanina. Za osobę wierzącą - choć w dawnych czasach zostałbym spalony na stosie jako heretyk. Inkwizycja i pisowcy mają coś wspólnego - nie rozróżniają szarości ( jest tylko białe lub czarne; kto nie z nami ten nasz wróg, kto nie chwali Jarka ten jest agentem Michnika - bardzo proste i nieskomplikowane jest życie pisowca)
Zazdroszczę tej prostoty czasem - choć dzięki tej mej ''komplikacji'' przyjaźnię się i z byłym ONR-owcem i z aktualnym komunistą

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE ZASIADAJĄCE W SEJMIE
-
2011/06/20 21:35:56
Czasem szuka się celnego określenia na jakąś osobę... i nagle ktoś wymyśla... i to jest to!.... Jarosław Kaczyński jest PARCIANY! :-)))) strzał w dziesiątkę!:-)
-
2011/06/20 21:37:58
Jeszcze jeden z tych po 2 złote!
-
2011/06/20 21:38:50
Ciągną jak ćmy do ognia!
-
toto.1
2011/06/20 23:03:28
Wymienię może najważniejsze osiągnięcia Waltera i TVN. Każdy sam zdecyduje ile jest w tym historii PRL, a ile państwa Tuska, a także czy jest to swoista kontynuacja. Istna kwintesencja wolnych i niezależnych mediów i czwartej władzy w "demokracji":

- Tworzenie archiwum propagandowego MSW zawierającego taśmy z obrazem filmowym i magnetycznym, zdjęcia, nagrania dźwiękowe i dokumenty umożliwiające w odpowiedniej chwili (niekiedy po latach) zaprezentowanie opinii publicznej niektórych zagadnień ułatwiających propagandową realizację decyzji politycznych, czy nowych kierunków propagandowych. Chodzi np. o możliwość spektakularnego otwarcia jakiegoś frontu walki. (Dla przykładu służba propagandowa MSW powinna mieć skompletowane materiały, w tym obrazy i nagrania dot. politycznej działalności kleru, politycznych aspektów rozdawnictwa darów z Zachodu, związków między naszą opozycją, a ambasadorami zachodnimi itd. itp.).
- Prowadzenie przemyślanej, zręcznej i stałej kampanii na rzecz zmiany obrazu SB, MO i ZOMO w społeczeństwie i inicjowanie akcji tych służb dla ocieplenia ich wizerunku społecznego.
- Uczestnictwo w kierowaniu propagandą w skali kraju poprzez udział w Zespole Prasowym KC PZPR, Komisji Ideologicznej i ciałach roboczych pionu propagandy KC, stała współpraca z Głównym Zarządem Politycznym WP, Biurem Prasowym Rządu, rzecznikami Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratury Generalnej PRL i innych resortów.
- Programowanie i realizacja "czarnej propagandy". ( pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Propaganda_polityczna )
- Inspirowanie przecieków i in. operacje oddziałujące na zachodnią propagandę.
- Rekrutacja kadr propagandowych WSM.
- Replikowanie w odpowiednim zakresie na enuncjacje zachodnich rozgłośni i prasy.
- Służba propagandowa MSW winna mieć możliwość dawania do TV radia i prasy gotowych programów czy tekstów do druku, albo też dostarczania telewizji, radiu i prasie półproduktów, którym ostateczny kształt nadadzą redakcje TV, radia i prasy. Zależeć to powinno od tematu, od tempa w jakim temat trzeba realizować, od tego czy korzystne jest formowanie obrazu, nagrania dźwiękowego czy tekstu przez dziennikarzy spoza MSW. Dodać jednak trzeba, że bardzo istotnym motywem powołania służby propagandowej MSW, odpowiednio wyposażonej technicznie, jest możliwość rejestrowania obrazów, dźwięków, gromadzenie dokumentów w trakcie realizacji tajnych zadań służb MSW, zadań do których przebiegu dopuszczenie dziennikarzy z zewnątrz nie jest możliwe.
- Służba propagandowa MSW winna działać w oparciu o zasadę, że wszystko można i trzeba rejestrować i dokumentować, a dopiero kwestia czy, kiedy i jak wykorzystać to do publikacji musi być przedmiotem politycznej decyzji odpowiedniego szczebla.
(...)
"Mariusz Walter - nadaje się na głównego konsultanta, jakiegoś szefa programowania, szefa realizacji programów radiowych i TV - jednym słowem na nie kierownika pionu propagandy,l lecz główną siłę koncepcyjno-fachową." - Jerzy Urban.
-
toto.1
2011/06/20 23:13:55
Ubectwo zaczyna się niepokoić. "Cegłówka poszła w okno" w lokalu PiS w Warszawie
A co będzie za miesiąc. Agresywne gangi Ryszardów C.?

wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Ceglowka-poszla-w-okno-w-lokalu-PiS-w-Warszawie,wid,13528476,wiadomosc.html
-
toto.1
2011/06/20 23:18:20
Kilkunastu młodych działaczy stołecznej Platformy Obywatelskiej zrobiło sobie grilla pod mostem Poniatowskiego. Oprócz piwa, sporym powodzeniem cieszyła się cytrynowa wódka i różowe wino. Jak informuje Super Express, nie wszyscy wytrzymali do końca.

Jak donosi gazeta, zabawę, albo (jak kto woli) omawianie programu PO, na plaży pod mostem zorganizowała liderka mazowieckiego stowarzyszenia "Młodzi Demokraci". Dyskusje przy grillu (oczywiście o polityce) zaczęły się po godzinie 20 i ciągnęły się do późnych godzin nocnych. Do pysznych kiełbasek, jako napój serwowano sobie piwo. I nie tylko - partyjna młodzież przyniosła też różowe wino i wódkę "cytrynówkę".

Jak czytamy w Super Expressie, nie wszyscy jednak wytrzymali "trudy" tego spotkania. Niektórzy, po kilku godzinach ożywionej dyskusji, mieli już dosyć. No cóż, nie każdy nadaje się do polityki. To ciężki kawałek chleba. Trzeba mieć do niej serce... i mocną głowę.

Nie tak dawno, był pociąg w oparach alkoholu po zjeździe rocznicowym, teraz polityczny grill pod mostem. Ciekawe co członkowie Platformy wymyślą następnym razem? Może wspólny partyjny wypad na smażoną rybkę gdzieś nad morze albo świniobicie na mazurach? Oczywiście po to, aby nam Polakom, żyło się lepiej.

Żule, Fenole, Kudysie, Chlory, oPOje i PO$rańcy :)
-
2011/06/20 23:37:26
@r-t
''Zazdroszczę tej prostoty czasem - choć dzięki tej mej ''komplikacji'' przyjaźnię się i z byłym ONR-owcem i z aktualnym komunistą''

Co widac, slychac i czuc... (jak w pustej ulotce ze stanu wojennego ''PO co pisac jak wszystko jest jasne) ;)))
NO COMMENTS
-
2011/06/21 07:26:41
"Jak można żyć z piętnem ojca, który ma ręce umaczane w krwi. Współczuję żonie Ziobry"

- Mam nadzieję, że już żaden człowiek nie zostanie zabity przez Kaczyńskiego i Ziobrę. Ja bardzo współczuję mamie i nowej żonie Ziobry. Bardzo współczuję dziecku Ziobry. Jak można żyć, całe życie z piętnem ojca, który ma ręce umaczane w krwi - mówił w "Kropce nad i" w TVN 24 Janusz Palikot, komentując sprawę postawienia Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry z PiS przed Trybunałem Stanu ws. śmierci Barbary Blidy.


- Kaczyński stanowi realne zagrożenie dla Polski. Cały czas premier Tusk składał gwarancję, że będzie rewolucja w Polsce. Zmian można było dokonać, kiedy Komorowski został prezydentem z zeszłym roku. Tusk nie chciał zmian. Kiedy ja się zorientowałem, że ich nie będzie to odszedłem z PO - komentował Palikot. - Polacy w Londynie nienawidzą Tuska, jeszcze bardziej niż Kaczyńskiego.

Lider Ruchu Poparcia skomentował także kongres Platformy Obywatelskiej, który odbył się w Gdańsku. - PO epatuje pieniędzmi publicznymi, to jest żenujące. Ale nie to było najgorsze, najgorsze było wystąpienie Kluzik-Rostkowskiej i Arłukowicza. Arłukowicz mówił o strukturach mafijnych w PO, a teraz przychodzi na spotkanie i mówi "dzień dobry Platformo" - powiedział były poseł PO. - Joanna Kluzik-Rostkowska jedną piersią karmiła Jarosława Kaczyńskiego, a teraz przechodzi do partii z którą walczyła. To wszystko było obrzydliwe. To był pokaz takiego nihilizmu i cynizmu politycznego. Z Platformy Obywatelskiej wyszło targowisko próżności - dodał.

Janusz Palikot opowiadał także o tym jak dzisiaj na spotkaniu z Antonim Macierewiczem (PiS), ludzie z Ruchu Poparcia Palikota zostali pobici przez "bojówki Radia Maryja". - Starsze babcie rzucały naszymi ludźmi o ziemię. Agresja, bicie, kopanie, byłem zszokowany, że do czegoś takiego doszło. Kaczyński udaje niewiniątko, a to on używa języka agresji. PiS powinien zostać zdelegalizowany w tej postaci, w jakiej istnieje - mówił.

- PO przejęła cały aparat bezpieczeństwa zostawiony przez Kaczyńskiego i go zostawiła. Tusk mówił, że skończy z państwem policyjnym PiSu, obiecywał, że będzie z tym walczył. A okazało się, że on ją przykrył tymi sloganami. Okazało się, że Tusk zmiany nie chce. On chce jedynie zostać przy władzy. Tym ludziom nie zależy na Polsce - mówił były członek PO na antenie TVN 24.

Monika Olejnik zapytała Janusza Palikota o jego wypowiedzi, które uznała za wulgarne. - Ja jestem człowiekiem, który używa wulgaryzmów bardzo rzadko - tłumaczył. - Jak pani nazwie transfer Joanny Kluzik Rostowskiej? To było kur...!! I ja to powtórzę - dodał lider Ruchu Poparcia.


wiadomosci.onet.pl/kraj/jak-mozna-zyc-z-pietnem-ojca-ktory-ma-rece-umaczan,1,4527362,wiadomosc.html
-
2011/06/21 08:04:31
Pozostaje pytanie komu i czemu ten związek miał służyć. I nie pomoże tu nawet nowo zatrudniony stylista:

Mąż Kaczyńskiej nocą bawi się bez żony

On pracuje w stolicy, ona wychowuje dzieci w Gdyni, nawet na nocne biesiady wychodzą osobno. Marcina Dubienieckiego (31 l.), męża Marty Kaczyńskiej (31 l.), spotkaliśmy wieczorem w restauracji w centrum Warszawy


Otoczony pięknymi kobietami, wśród których zabrakło jego żony, bawił się do późnej nocy. Atrakcyjna blondynka odprowadziła go nawet do domu...

Marcin Dubieniecki wraz z kilkorgiem znajomych umilał sobie czas w warszawskiej restauracji, całkiem niedaleko apartamentu na Powiślu, w którym mieszka. Niestety, Marta najwidoczniej nie miała czasu, by towarzyszyć mężowi.

Dubieniecki od dłuższego czasu rozkręca swoją kancelarię prawną w stolicy, a Kaczyńska musi zajmować się córkami w Gdyni. Widują się więc bardzo rzadko.


www.fakt.pl/Maz-Kaczynskiej-noca-bawi-sie-bez-zony,artykuly,106922,1.html

-
2011/06/21 08:08:19

Jeżeli potwierdzi się start z list wyborczych SLD aktora grającego kiedyś Hansa Klossa, to partia ta okaże skuteczniej antyniemiecka od PiS-u.

-
2011/06/21 08:13:25
Może jakby dla równowagi pisowską jedynką w Warszawie będzie aktor odtwarzający rolę partyjnego Stalina.
-
2011/06/21 11:45:42
Łatwiej uwierzyć, że to mógł być zamach: Katastrofa Tu-134 w Rosji: zginęli m.in. przedstawiciele firm jądrowych
-
2011/06/21 11:54:18
Kolejni, teraz Holendrzy, przyjęli stylistykę Kaczyńskiego:

Antypolska kampania w Holandii. "Wszyscy Polacy to hołota!"

Holenderscy populiści rozpętali antypolską kampanię - donosi "Gazeta Wyborcza". "Polen zijn tuig. Allemaal!" czyli "Wszyscy Polacy to hołota!" - to najczęstsza obelga pod adresem Polaków w holenderskim internecie.


"Gazeta" dotarła do holenderskich statystyk, z których wynika, że Polacy pracujący w Holandii stają się częstszym celem ataków na niderlandzkich forach internetowych, niż dotąd powszechnie tam piętnowani muzułmanie.

Więcej o Geercie Wildersie w artykule "Kontynent strachu" - przeczytaj w serwisie Kiosk

Jak pisze w "GW" Jacek Pawlicki, "polska ambasada w Hadze przyjmuje też coraz więcej skarg od rodaków dyskryminowanych bądź wyzywanych w Holandii w pracy, klubach, na ulicach" .

Dlaczego Polacy stali się kozłami ofiarnymi? A może w tych opiniach jest ziarno prawdy? Porozmawiaj na czacie

Szykany wobec Polaków są częścią antyimigranckiej kampanii, którą rozkręcił zeszłym roku gabinet premiera Marka Ruttego. Jak podkreśla stało się to pod presją ksenofobicznej Partii Wolności Gerta Wildersa i za przyzwoleniem coraz bardziej niechętnie nastawionego do integracji europejskiej społeczeństwa.

Polacy, w opinii przeciętnych Holdendrów, piją, źle parkują samochody, imprezują, nie mówią po niderlandzku i zabierają pracę miejscowym. Jeden z holenderskich polityków nazwał polskich imigrantów "bandą analfabetów".

Obóz niewolników

Pełen antypolskich wpisów jest również internet. "Słowiańska hołota", "Pijana hołota z bloku wschodniego", "Nienawidzę Polaków - je...ć ich wszystkich", "Polskie zacofane piź...ce, które kradną wszystko, co nie jest przykręcone do ściany" - to tylko niektóre z nich.

- Antypolski klimat rozlał się na całą Holandię - alarmuje w "GW" Małgorzata Bos-Karczewska, szefowa polonijnego portalu Polonia.nl i przewodnicząca Stowarzyszenia Ekspertów Polskich w Holandii.

Cały artykuł w "Gazecie Wyborczej".


wiadomosci.onet.pl/swiat/antypolska-kampania-w-holandii-wszyscy-polacy-to-h,1,4579638,wiadomosc.html

-
2011/06/21 11:55:14
Na marginesie pytanie: Czy ci Holendrzy nie byli z PiS w koalicji w Europarlamencie?
-
2011/06/21 11:58:43
Czy w tej kampanii ideą przewodnią PiS znów będzie republikanisss? Prezes zachowuje się, jakby hasło to nigdy wcześniej nie padło, nie chciałabym musieć przypuszczać, że było zbyt trudne by dało się kilka miesięcy pamiętać.
-
2011/06/21 12:01:32
Posłanka PiS zachwycona jest urodą europosła Poręby (ZP Grunwald ?!!!). To tak odległy typ mężczyzny od jej poprzedniego męskiego ideału, że jeden z tych zachwytów musiał być wyłącznie służbowo-propagandowej natury.
-
2011/06/21 12:11:21
Posłanka PiS zachwycona jest urodą europosła Poręby ... Szczypińska, rzecz jasna.
-
2011/06/21 12:16:23
Ani Holendrzy ani Litwini nie muszą mieć lepszego niż Kaczyński zdania o Polsce i niegłosujących na niego Polakach.
Paradoksalnie pozornie niepokojące doniesienia z zagranicy powinny cieszyć wyborców PiSu, dowodzą, że prezes jest tam słuchany.
-
2011/06/21 12:18:08
Przewiduję licytacje prezesa z zagraniczną konkurencją, kto w większej pogardzie ma dzisiejszej Polskę i niegłosujących na niego Polaków.
-
2011/06/21 12:36:18
@uroczy.sernik.slaski

Na tle Litwy, Holendrów i UWAGA! - Jamesa Blunta, prezes Kaczyński ze swoją antypolskością wypada jak zwykle slabo.
-
2011/06/21 14:27:23
Że Polaków na Zachodzie, nie tylko Europy, nie lubią, to nic nowego. Zresztą tak naprawdę, nie tylko Polaków. Wystarczy wymienić kilkumilionową mniejszość turecką w Niemczech, Rumunów, Ukraińców itd. Dziwnym trafem nie przeszkadza to w pomnażaniu majątku tych państw i ich rdzennych mieszkańców, którzy do tych prac mają dwie lewe ręce, a samo nic nie chce się zrobić. Celują w tym nie tylko Holendrzy. O nacjonaliźmie, czy wręcz szowiniźmie mogą coś powiedzieć ci, którzy swoją wiedzę opierają nie na GWnianej, ale znają to z autopsji. Cóż, pecunia non olet. Od czasów rzymskich nic się nie zmieniło.
-
2011/06/21 14:44:15
W sprawie Kaczmarek vs. Kaczyński sąd dopuścił dowód z opinii biegłych lekarzy w sprawie zdrowia psychicznego Jarosława Kaczyńskiego.
www.rp.pl/artykul/677113_Opinia_psychiatrow_w_sprawie_Kaczynskiego_dowodem.html
Jak tłumaczy rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie, Wojciech Małek, z pisma nie wynika, czy opinia powstanie na podstawie zebranej przez sąd dokumentacji, czy biegli przebadają Jarosława Kaczyńskiego. Wiadomo jednak, że wtedy opinia powinna zostać wydana w dwa tygodnie po badaniu.
Na pytanie reporterki, czy zlecanie sporządzenia opinii psychiatrycznej jest "normalną praktyką", Małek powiedział, że trudno mu to ocenić, bo nie zna wszystkich toczących się w Warszawie procesów.
- Sąd na podstawie informacji prasowych, informacji, które uzyskał od oskarżonego, a także na podstawie dokumentacji lekarskiej doszedł do wniosku, że istnieje podejrzenie, iż oskarżony może nie móc uczestniczyć w rozprawie. Z tych powodów dopuścił ten dowód. Nie posiadając wiedzy fachowej sąd chce od biegłych się dowiedzieć, czy istnieje przeszkoda w uczestnictwie oskarżonego w rozprawie - tłumaczy Wojciech Małek.
- Sąd wyraźnie działa w sposób przekraczający normy obyczajowe. Tego rodzaju działania to hucpa polityczna, a nie coś, co powinno się dziać w wolnym demokratycznym kraju.
Sam fakt korzystania z opinii biegłych psychiatrów w odniesieniu do J.Kaczyńskiego, podobnie jak wobec zabójcy Rosiaka w Łodzi, wystawia złą opinię sądowi. Ale to nic nowego w naszych realiach.

-
2011/06/21 14:49:37
Tak zupełnie na marginesie tej sprawy: kto i na jakiej podstawie prawnej udostępnił sądowi dokumentacje lekarską J. Kaczyńskiego. Proces jeszcze się nie rozpoczął. J.Kaczyński nie jest jeszcze oskarżony, a jest stroną w procesie. Nic jeszcze mu nie udowodniono.

p.s. W sumie to jeszcze jesteśmy w dobrej sytuacji, bo w innych krajach np. za tzw. bliższą zagranicą od razu poszliby na skróty.
-
2011/06/21 15:04:56
... a tymczasem na lewicy bez zmian.
Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w woj. łódzkim Dariusz Joński, poseł Artur Ostrowski oraz Cezary Olejniczak - brat europosła Wojciecha, to liderzy na listach kandydatów SLD w jesiennych wyborach z okręgu łódzkiego, piotrkowskiego i sieradzkiego. Na listach nie ma byłego premiera Leszka Millera.
www.rp.pl/artykul/15,677063_Lodz__Kandydaci_SLD_w_wyborach_parlamentarnych_.html
Według informacji ze źródeł zbliżonych do Sojuszu, kandydatura Millera wywoływała z kolei protest lokalnych polityków, bo ci nie mogli zapomnieć byłemu premierowi, że w ostatnich wyborach startował z listy Samoobrony.

Co w tej sytuacji zrobi Napierniczak?
-
2011/06/21 15:15:35
... a tymczasem Litwa wskazuje nam drogę? czy to tylko handel wymienny?
www.rp.pl/artykul/25,677091_Litwa__Sejm_zatwierdzil_odszkodowania_za_mienie_Zydow.html
W ciągu najbliższych dziesięciu lat Litwa wypłaci litewskim Żydom 128 mln litów (147 mln złotych) rekompensaty za majątek zagrabiony w czasie drugiej wojny światowej i w okresie radzieckim - zadecydował litewski Sejm.
Przyjęcie ustawy, w ocenie litewskiego rządu, przywraca historyczną sprawiedliwość i przyczynia się do polepszenia stosunków litewsko-żydowskich.

Poza tym oczekuje się, że przyznanie rekompensaty za utracone mienie wzmocni pozycję Litwy w negocjacjach z Rosją. Litwa od lat domaga się od Rosji rekompensaty szkód, wyrządzonych w czasie okupacji radzieckiej, które oszacowano na 80 mld litów (ponad 30 mld dolarów).

p.s. wychodzi na to, że będzie to dobra inwestycja dla Litwinów. Tu 128 mln litów, a w perspektywie 30 mld USD od Rosji. Ale na ile znam się na selenologii, to ruscy mówią im, liczcie sobie podwójnie, ale się nie upominajcie, bo nie dostaniecie ani centa.
Jaka z tego nauka dla nas?
-
toto.1
2011/06/21 15:46:25
Witam.

- To jest szykana niemająca najmniejszych podstaw. Paniczny strach PO przed przegraną prowadzi ją do metod z czasów komunistycznych. I to nie w Polsce, a w Związku Radzieckim. To jest próba ucieczki przed perspektywą odpowiedzialności za to, co się działo w ostatnich czterech latach. Boją się, że te afery, sprawa smoleńska będą rozliczone - skomentował Jarosław Kaczyński decyzję sądu o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłych lekarzy ws. zdrowia psychicznego Kaczyńskiego. Opinia ta ma stwierdzić, czy prezes PiS może brać udział w postępowaniu karnym wytoczonym mu przez byłego szefa MSWiA Kaczmarka.

wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-zbulwersowany-decyzja-sadu-to-sa-metody-,1,4604440,wiadomosc.html
-
2011/06/21 15:46:59
ETPCz po raz kolejny pokazał, co komu wolno. Nie tylko w Polsce.

www.rp.pl/artykul/15,677195_Byli_dziennikarze_Super_Expressu_przegrali_w_Strasburgu.html

-
2011/06/21 15:49:09
@toto.1 - witam!
Gdzieś wymiotło tych po 2 złocisze :)))
-
2011/06/21 15:50:18
Ja tu zrobiłem tylko przegląd aktualności ;)
-
toto.1
2011/06/21 15:50:28
Onet ukrył artykuł z powodu komentarzy.

wiadomosci.onet.pl/kraj/tajny-zespol-po-psl-szykuje-rewolucyjna-reforme,1,4519804,wiadomosc.html

Pozycja premiera ma być silniejsza, ministerstwa ulegną przebudowie, posłowie stracą możliwość składania wniosków o wotum nieufności dla poszczególnych ministrów - to propozycje tajnego zespołu złożonego z polityków PO i PSL oraz ekspertów, które mają być wprowadzone po wyborach. Plan wielkiej reformy administracji centralnej ujawnia serwis polityka.pl.

Nad zmianami od półtora roku pracuje pięcioosobowa grupa, której przewodzi poseł PO Rafał Grupiński. Koalicyjne PSL reprezentuje zaufany człowiek Waldemara Pawlaka, Michał Strąk.

Pozostałe trzy osoby to eksperci. Ich nazwiska utrzymywane są w ścisłej tajemnicy.

Zespół przygotował specjalny raport, w którym przedkładane są wnioski dotyczące reformy administracji centralnej.

Serwis polityka.pl ujawnia propozycję zespołu. Chodzi m.in. o wzmocnienie roli premiera. Szef rządu zyskałby możliwość zgłaszania ustaw niejako automatycznie sprzężonych z wnioskiem o wotum zaufania dla rządu, a odrzucenie takiej ustawy oznaczałoby automatyczną dymisję całego gabinetu.

Z kolei posłowie straciliby możliwość składania wniosków o wotum nieufności dla poszczególnych ministrów. Można by było składać wnioski dotyczące tylko całego rządu.

Autorzy raportu postulują również podniesienie rangi kancelarii i gabinetu premiera. W strukturze gabinetu, co - jak podkreśla polityka.pl - jest zupełną nowością i zmianą wręcz rewolucyjną - znalazłby się departament budżetu państwa, który zostałby przeniesiony z ministerstwa finansów.

Miałoby to pomóc uniknąć corocznych sporów między szefem tego resortu, a pozostałymi ministrami, które poprzedzają uchwalenie każdego budżetu.

Szef Kancelarii Premiera zostałby ministrem konstytucyjnym.


Te dwa błazny oszalały, to już nie faszyzm - to komunizm
Czy w ramach tej reformy przewiduje się wymordowanie opozycji, gułagi dla inaczej myślących. Czy wreszcie ta gigantyczna bezczelność rużego franta doczeka się odprawy przy urnach wyborczych. Ludzie, czas ratować nasdzą Polskę, rozkradana, demoralizowana, sprzedawana w jasyr nazistom i bolszewikom krwawi pod rządami mafii z Półtuska, Półszechtyna oraz Szczynukowycza zięcia Dziadziów.
~matka Polka
Rewolucyjna???
Chyba faszystowska raczej. Najlepiej w ogóle rozpędzić Sejm i zlikwidować wybory - jedna słuszna partia i tak powinna rządzić...
~mateo
KUR... ! Tuskmenistan biało-ruski ! GDZIE JA ŻYJĘ ? [2]
Polska jest wolnym , demokratycznym krajem ? - to jakiś żart ! A połowa Polski zapatrzona w tuska - to drugi żart ! Dyktatura nam się szykuje jak nic , jeszcze 2 dniowe wybory i zapowiedź bronka bul-gafy ,że sam sobie wybierze premiera . Zadowolone PO-kemony ? GŁOSOWAĆ NA PIS ! ! !
~GRAGA
-
2011/06/21 15:52:04
@ toto.1
Witam
dokładne brzmienie nie w Związku Radzieckim TYLKO w Związku Sowieckim
-
toto.1
2011/06/21 15:54:12
@h_trzaska
A co to za różnica :)
Widać teraz wyraźnie co tym pokemonom po łbie chodzi. Nie można do tego dopuścić.
-
2011/06/21 16:00:39
A mnie przyszła taka myśl do głowy:
czy nie trzeba przed dokonaniem wyboru na niektóre stanowiska państwowe kierować kandydatów na badania psychiatryczne.
Badania powinni przeprowadzić biegli uwierzytelnieni, a nie nasłani :)))
-
toto.1
2011/06/21 16:07:20
Chyba trzeba powrozy kręcić i jak ktoś powiedział "tym razem bez grubej kreski". Ta banda wyrosła z komunistycznej propagandy Urbana i Waltera nie POpuści po dobroci. ;P
-
2011/06/21 16:09:40
Zdarza się tak, że rzeczy zaczynają dziać się same ;)
Potrzebne jest osiągnięcie masy krytycznej :)
-
toto.1
2011/06/21 16:15:59
@prawdziwy.starypiernik
No ale powiedz mi, jakim trzeba być durniem i idiotą, żeby bezkrytycznie łykać tak ewidentną propagandę i to osadzoną w komunistycznym PRL. Już pies Pawłowy by zwąchał przekręt, a lemingi nie. Już nie mówię o wykształciuchach, bo pranie mózgu i robienie docenta z piarduna na kursach letnich to w komunizmie była norma.
-
2011/06/21 16:23:25
O to trzeba spytać tych specjalistów po 2 złote.
Oni wszystko wiedzą najlepiej.
Są nieprzemakalni.
-
toto.1
2011/06/21 16:25:27
Brawo Bułgarzy. Tak trzymać.
Armię Czerwoną przemalowali na Supermana i Św. Mikołaja - konflikty.wp.pl/title,Armie-Czerwona-przemalowali-na-Supermana-i-Sw-Mikolaja,wid,13530731,wiadomosc.html

W nocy w Sofii oczyszczono pomnik Armii Czerwonej, częściowo przemalowany m.in. na postacie z komiksów przez nieznanych sprawców. Incydent z pomnikiem rozbudził stare spory o jego obecność w centrum stolicy Bułgarii. Pracownicy, wynajęci przez pozarządową organizację "Forum Bułgaria-Rosja", usunęli kolorową farbę z brązowych partyzantów i żołnierzy, przemalowanych kilka dni wcześniej na postacie amerykańskiej popkultury: Supermana, Jokera z filmu "Batman", Świętego Mikołaja i bohaterów amerykańskich komiksów. Znikł również napis, zostawiony przez nieznanego grafficiarza: "Nadążajmy za czasem". Pomalowanie pomnika, uznane przez prokuraturę za zbezczeszczenie, za które grozi kara grzywny lub nawet pozbawienia wolności, wzbudziło wielkie poruszenie społeczne. Przed pomnikiem zbierali się zarówno ludzie, uważający, że umiejętnie umalowane postacie są dziełem sztuki, którego nie należy niszczyć, jak i ich gorący przeciwnicy.

Widać najlepsze metody Pomarańczowej Alternatywy. Tak właśnie się tępi komunistycznych popaprańców, którzy przejęli kontrolę nad sejmem, policją, sądami i mediami. Niech się zabiją ze śmiechu własną zboczoną pięścią komunistycznego relatywisty i mordercy. :)))
-
2011/06/21 16:25:49
Poza tym propaganda to to co widać, słychać i czuć. A ja ciągle twierdzę, że najważniejsze jest to co się dzieje na zapleczu. Albo jak kto woli, z tyłu sklepu :)))

-
2011/06/21 16:27:23
@toto.1
Widziałem wczoraj migawkę w TVP. Bardzo widowiskowe :)

-
toto.1
2011/06/21 16:31:47
@prawdziwy.starypiernik
Z tyłu sklepu dzieje się to, co zaplanował Urban, Kiszczak i Walter. Pisałem o tym wyżej. A co do pomnika, to może postawić pomnik butelce Coca-Coli z podpisem "Ona też obalała komunizm"? Komuniści POd przykrywka zabraniają stawiać pomników polskim bohaterom, to my pod przykrywką postawmy im pomnik ich własnej miernoty i głupoty. :)
-
2011/06/21 16:33:09
Pomysł dobry, ale potrzebny jest sponsor :)
-
toto.1
2011/06/21 16:38:21
Przecież ufarbowani komuniści już stwierdzili, że komunizm obalali ludzie "honoru" jak Jaruzelski i Kiszczak, to dlaczego nie docenić w tym roli Playboya, Coca-Coli, komiksów, prezerwatyw, cinkciarzy, bikiniarzy, hipisów, gitów i Jazzu?

Bez nich historia nie byłaby pełna. ;)
-
2011/06/21 16:42:39
Fakt niezaprzeczalny.
-
2011/06/21 16:56:41


Wystarczy wariata zrobić politykiem, by przy zwykłych w jego przypadku badaniach przywoływać bezprawność psychuszek.

-
2011/06/21 16:59:32
Wydaje się, że jestesmy o krok od odkrycia największej tajemnicy IV RP.
-
2011/06/21 17:01:03
Niemcy do dziś nie mogą odżałować, że się w porę nie zdecydowali przed wojną na podobne badania.
-
2011/06/21 17:24:36
Znowu wlazł jeden z tych co dorabiają po 2 złote.
Nie wiem kiedy mają wypłatę? chyba nie od ręki?
Chociaż, kto wie?
W sumie, żadna praca nie hańbi. Każdy orze jak może :)))-
toto.1
2011/06/21 18:04:02
W polszewickim totalitarnym kraju w żadnych komunistycznych merdiach nie uświadczysz pomalowanego w Bułgarii pomnika najeźdźców czerwonych. Dla potomności zamieszczam link na zachodnim portalu. Zapiszcie sobie te zdjęcia przed napadem komunistycznej cenzury na sieć.

www.dailymail.co.uk/news/article-2004814/Is-bird-Is-plane-No-Superman-friends-painted-Soviet-statue-Banksy-Bulgaria.html
-
2011/06/21 18:07:32
@ Witam
Katarynę i Kataryniarzy

@ Kataryna napisała:
Obywatele - premier 1:0 :)

Wydaje się, że wynik uległa ciągłej zmianie, gdyż teraz jest już:

P.Obywatele premier 2:0 :))

Jak donosi:
wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/342147,kolejni-dzialacze-po-przechodza-do-pjn.html
"Kolejnych 35 działaczy PO w Łodzi przechodzi do PJN - poinformowano podczas wtorkowego briefingu wiceszefa PJN Pawła Poncyljusza. Zdaniem szefa PO w Łódzkiem Andrzeja Biernata, do PJN przeszli działacze z rozwiązanych kół."

Taki zdolny piłkarz i samobóje sobie wbija?-
toto.1
2011/06/21 18:29:25
Merdia właśnie POdały, że ostatnia katastrofa TU134 była POdobna do tej z 10.04.2010. Istotnie, przeżyło 7 osób i wszystko wokół płonęło. Baaaaaardzo POdobna.
-
2011/06/21 18:37:16
@toto
podobna w tym ze TEZ byl to blad pilota!!!

gnojki
-
toto.1
2011/06/21 18:39:50
@gsl202
Tjaaa ;)
Samolot się rozbił w drzazgi, spłonął wraz z zaroślami i 7 osób przeżyło. To znaczy, że pilot odwalił jakąś doskonałą procedurę. Zrobił dobrą robotę. Nie wiem jaką, ale powinno mu się wręczyć medal. :)))
-
toto.1
2011/06/21 18:47:37
Czytelnia....
Dla przypomnienia, bo zawsze i do znudzenia należy to przypominać, żeby nie POjawiali się ciągle nowi "ludzie chonoró".

mbp_x.republika.pl/html/zydziwub.html

Wg prof. Paczkowskiego aparat bezpieczenstwa byl pierwszym czlonem nowego rezimu, budowanym calkowicie od podstaw. O ile w innych dziedzinach kompartia nastawiona byla poczatkowo raczej na kontrolowanie i dozorowanie przedwojennych fachowcow (w przemysle, szkolnictwie, wojsku, nawet w administracji), brakowalo jej bowiem oddanych czlonkow PPR, ktorymi mozna bylo ich zastapic, to do bezpieki i innych tajnych sluzb kierowano przede wszystkim "swoich". A ktoz mogl byc bardziej za takiego uznany, niz przedwojenny czlonek KPP i jej przybudowek?

Dlatego zatem do bezpieki trafiali przede wszystkim przedwojenni komunisci, w wiekszosci juz przed wojna zawerbowani do wywiadu sowieckiego. Podczas okupacji niemieckiej przebywali oni w ZSRR, inni zas odgrywali czolowe role w partyzantce komunistycznej: sowieckiej oraz GL-AL.

Podobnie bylo w innej, mniej znanej, ale nie mniej waznej sluzbie, czyli w Informacji Wojskowej. Znawca jej dziejow, Z. Palski podaje, iz: Informacja nie pelnila zadan kontrwywiadowczych - byla instytucja terrorystyczno-policyjna, ktorej zadaniem bylo wymuszenie posluszenstwa sil zbrojnych wobec nowych wladz politycznych. Poczatkowo 100% stanowisk w niej obsadzonych bylo przez oficerow sowieckich. Polakow dopuszczono dopiero pozniej - pierwsi z nich objeli jednak stanowiska wylacznie tlumaczy i protokolantow. Bylo ich zas az... siedemnastu!

Dopiero w latach pozniejszych miejsca zwalniane przez oficerow sowieckich zajmowali oficerowie w mundurach polskich. Ale na stanowiska kierownicze wysuwano glownie ludzi pochodzenia zydowskiego. Ten sam autor podaje konkretne przyklady:

szefa Glownego Zarzadu Informacji, plk. Kozuszke, zastapili kolejno plk Jan Rutkowski i plk Stefan Kuhl (obaj pochodzenia zydowskiego); zastepcow szefa GZI, plk Poniedzielnikowa i plk Bycana zastapili plk Anatol Fejgin i plk E. Zadrzynski (obaj pochodzenia zydowskiego); szefa Oddzialu I,k plk. Curanowa zastapil plk Aleksander Kokoszyn (pochodzenia zydowskiego); szefa Oddzialu II, plk Gajewskiego zastapil plk Ignacy Krzemien (pochodzenia zydowskiego); szefa Oddzialu II, pplk Prystupe zastapil plk Jerzy Fonkowicz (pochodzenia zydowskiego); szefa Oddzialu IV, plk Malkowskiego, zastapil plk Wladyslaw Kochan (narodowosci polskiej); szefa Oddzialu V, plk. Zajasznikowa, zastapil pplk Wincenty Klupinski (pochodzenia zydowskiego).
-
2011/06/21 18:48:22
Chyba 8 osob przezylo.& pasazerow i 1 stewardesa.
Samolot w drobiazgach i tyle osob przezylo.No i ten pozar, ktory wydaje sie byc naturalny przy tego typu katastrofie.
A przy naszej tutce, cisza, spokoj, kilka ognikow, wszyscy nie zyja... przy upadku na drzewa, z malej wysokosci.
-
2011/06/21 18:49:36
7 psazerow
-
2011/06/21 18:51:32
Firma 3Legs Resources przeprowadziła w okolicach Łebienia odwiert poziomy w poszukiwaniu gazu łupkowego i odnalazła surowiec. - To pierwszy odwiert poziomy w poszukiwaniu gazu łupkowego w Polsce - podkreśla dyrektor naczelny 3Legs Resources Peter Clutterbuck

www.rp.pl/artykul/677306_Pierwszy_w_Polsce_odwiert_w_poszukiwaniu_gazu_lupkowego.html
-
2011/06/21 18:56:01
Znowu bardzo ciekawa debata!
Wlasciwy PJN - Stowarzyszenie.

W dolnym kościele p.w. Wszystkich Świętych w Warszawie odbyła się 14 czerwca debata Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza Edukacja historyczna a budowanie tożsamości człowieka i narodu, będąca inauguracją cyklu comiesięcznych wykładów My i państwo

www.blogpress.pl/node/8906
-
toto.1
2011/06/21 18:59:31
Niemcy bawią się w Zorbę.

Starcia w Niemczech - 9 policjantów rannych - wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Starcia-w-Niemczech---9-policjantow-rannych,wid,13529938,wiadomosc.html

Niemiecka policja wszczęła dochodzenie w sprawie poniedziałkowych zamieszek w Stuttgarcie. W wyniku starć dem0nstrantów z policją obrażenia odniosło 9 funkcjonariuszy. Stan jednego z policjantów jest poważny. Pozostali mają lżejsze obrażenia. Do zamieszek doszło późnym wieczorem w okolicach rozbudowywanego dworca kolejowego w Stuttgarcie. Przeciwnicy inwestycji co tydzień organizują tam manifestacje. Ich zdaniem przebudowa dworca pochłonie zbyt dużo pieniędzy, a w dodatku zagrozi środowisku naturalnemu. Do starć z policją wokół placu budowy dochodzi w Stuttgarcie regularnie. We wrześniu ubiegłego roku podczas brutalnej interwencji funkcjonariuszy rannych zostało ponad 100 osób w tym siedmioro dzieci. Nowy dworzec w Stuttgarcie ma być najnowocześniejszym węzłem kolejowym w Europie. Będzie kosztować co najmniej cztery miliardy euro.

Porównajmy wyniki meczów:
2010: Dem0nstranci-Policja 0:1 -- 100 rannych, w tym 7 dzieci
2011: Dem0nstranci-Policja 1:0 -- 9 rannych policjantów w tym jeden ciężko
2012: ??????

Czy policja użyje karabinów maszynowych i granatów odłamkowych, czy może dem0nstranci użyją benzyny i napalmu, a do masek trabantów oblężniczych przywiążą dzieci i żony policjantów? Zakłady przyjmuje pan Józek.
-
toto.1
2011/06/21 19:11:56
W Kanadzie w mieście Vancouver po meczu finałowym Pucharu Stanleya regularne bandy kibiców (jakieś 70 tys.) zdemolowały i podpaliły miasto. Nie ma danych o ilości aresztowanych. Burmistrz mówi "to było podłe". A u nas setki zatrzymywanych bez sądu i osadzanych w aresztach za transparent z matołem i brak okazywania miłości do gazety koszernej.

sport.wp.pl/kat,1821,title,Zamieszki-po-meczu-Pucharu-Stanleya,wid,13514319,wiadomosc.html
-
toto.1
2011/06/21 19:12:52
Jeszcze raz Bułgaria :)))
bi.gazeta.pl/im/4/9816/z9816524V.jpg
-
toto.1
2011/06/21 19:16:50
Propozycja dla Kalisza. Ogólnoświatowy Marsz Zdzir.
W ostatni weekend w kilku miejscach na świecie odbyły się "Pochody Zdzir". Akcja po raz pierwszy została zorganizowana w Kanadzie w marcu tego roku. Marsze mają przeciwdziałać próbom zrzucenia odpowiedzialności za wykorzystywanie seksualne na ofiary Na zdjęciu: Marsz Zdzir w miejscowości Matagalpa w Nikaragui

bi.gazeta.pl/im/4/9774/z9774254V.jpg
-
toto.1
2011/06/21 19:18:48
Piorunek: bi.gazeta.pl/im/7/9741/z9741847V.jpg
-
toto.1
2011/06/21 19:32:05
Ktoś tu kiedyś na forum argumentował, że w USA policja zrobiłaby z takimi jak obrońcy krzyża porządek. Słusznie. Z takimi by MOŻĘ zrobiła. A z takimi jak na zdjęciu tej ziemi obiecanej też?

bi.gazeta.pl/im/5/9460/z9460145V.jpg - romantyczna uliczka w Los Angeles ;)))
-
toto.1
2011/06/21 19:37:31
Fukushima dziś: wyborcza.pl/duzy_kadr/1,97904,9440980,Japonska_elektrownia_atomowa_z_bliska,,ga.html
-
2011/06/21 20:13:39
@Gsl

Jak to wokół naszej tutki cisza? ;)

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9824261,_Wiekszosc_winy_za_katastrofe_smolenska_ponosza_Polacy__.html

A to ci niespodzianka...
"Jak zgodnie oceniają eksperci, tezy polskiego raportu będą podobne do tego, co opublikował wcześniej rosyjski MAK. - Część odpowiedzialności i przyczyn tej katastrofy leży po rosyjskiej stronie - uważa Edmund Klich. - To na prawdę niewielka część - podkreśla. - Niezamknięcie lotniska czy zbyt późne podanie komendy "horyzont" - wylicza. - Trzeba jednak wziąć pod uwagę z czego to wynikało: sprzęt był słaby, nie został sprawdzony przez nas, załoga zdecydowała się na lądowanie na lotnisku, na którym nie było praktycznie nic, nie miało nawet instrukcji przyjmowania samolotów typu VIP - wskazuje kolejne składowe przyczyn tragedii akredytowany przy rosyjskiej komisji."

Według specjalisty Klicha, niezamknięcie lotniska i zbyt poźne podanie komendy "horyzont" to "naprawdę niewielka część winy"..Ot, taka mała oszibka
Akcja z "na kursie i na ścieżce" to pewnie wg. Klicha też drobnostka
-
2011/06/21 20:16:17
"Przy tej informacji, którą mamy z rejestratorów i innych badań, wrak nie jest niezbędny do zakończenia raportu - uważa Edmund Klich."

:) :) :)


Jak macie nerwy to doczytajcie to do końca. Ja wysiadam.
-
2011/06/21 20:51:50
Nasi politycy gdzieś popłynęli:)) chyba ta degustacja win węgierskich tak działa:

Arłukowicz: związki partnerskie dla brata i siostry

wiadomosci.wp.pl/kat,9915,title,Arlukowicz-zwiazki-partnerskie-dla-brata-i-siostry,wid,13529042,wiadomosc_prasa.html
-
2011/06/21 20:54:17
Czyli: "Sondaże do Sejmu i Senatu zarządza Prezydent RP, wyznaczając je w dniu dla siebie wolnym od pracy tej firmie, która daje największą gwarancję sukcesu partii wskazanej przez Prezydenta nie później niż w dniu jego wyboru na urząd". Podpisano: Krakowskie Przedmieście (wejście od tyłu z powodu namiotu).

www.rp.pl/artykul/2,677339-Felieton_Krzysztofa_Feusette_o_wyborach_2011.html

:) pozdrawiam Kataryniarzy!
-
2011/06/21 20:57:09
Potrzebna pomoc!

PILNE!!!

Prosimy o zgłaszanie się do pomocy przy trzymaniu namiotu w dniach 22-23 czerwca w godz. 11:00 - 22:00 - zgłoszenia można przysyłać na maila: anna.orlowska@solidarni2010.pl lub telefonicznie, pod numerem 535 910 099

solidarni2010.pl/n,441,8,pilne-przyjdz-po...

niepoprawni.pl/content/pilne-przyjdz-potrzymac-namiot
-
toto.1
2011/06/21 21:21:51
Ad. Arłukowicza. A jak jakiś git chce wyrąbać w dupala matoła, to też ma prawo do tego żeby sobie organizować życie i państwo ma niemieć nic do tego, czy może dupale matołów są chronione bardziej niż innych członków społeczeństwa?
-
toto.1
2011/06/21 21:27:15
Dziennik Gazeta Prawna" z 17-19 maja przyniósł fatalne nowiny. Otóż według policyjnych statystyk liczba przestępstw w tym roku wzrosła w porównaniu z ubiegłym o 5%. Znacząco zwiększyła się liczba przestępstw związanych z mieniem - kradzieży o 8%, oszustw gospodarczych o 16 %. Dodatkowo okazało się, że liczba nieobsadzonych etatów w policji wynosi 6, 7 tys. (a w praktyce 8,7 tys., bowiem pula etatów została ostatnio zmniejszona ze 104 tys. do 102 tys.). Gdyby nie oszczędności na etatach to nie starczyłoby np. na paliwo do radiowozów. Co gorzej, z danych Komendy Głównej policji wynika, że obecnie w policji pracuje najmniej funkcjonariuszy od 20 lat!

Okazuje się, że w państwie Platformy Obywatelskiej (należy do niej prawie cała władza), zwykły obywatel nie może czuć się bezpiecznie. Pod rządami D. Tuska przybyło ponad 70 tysięcy urzędników i pieniądze dla nich się znalazły. Na policję strzegącą bezpieczeństwa wszystkich obywateli środków finansowych brak. Ta władza nie zmieni swojej polityki, dlatego to ją trzeba zmienić w wyborach.
-
toto.1
2011/06/21 21:33:51
Szanowni Państwo, Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Donald Tusk to kiepski premier i kiepski aktor. Grając swoją rolę Prezesa Rady Ministrów zasłużył na antyoskara. Zasłużył na Złotą Malinę. Bo sprawić, żeby w ciągu trzech lat liczba bezrobotnych absolwentów uczelni przekroczyła 50 proc., to jest rzecz niebywała. Czyli więcej absolwentów uczelni trafia na bezrobocie niż znajduje pracę. Przypomnę, że gdy Platforma Obywatelska przejmowała władzę po rządach Prawa i Sprawiedliwości, bezrobotnych absolwentów było poniżej 15 proc. To też o wiele za dużo, ale mieliśmy plan, jak to zmienić. Nie zdążyliśmy.
Są to informacje wstrząsające. Bo tylko wojna albo jakiś wielki kataklizm usprawiedliwiałyby tę niebywałą aferę, jaką jest stosunek obecnej władzy do młodych ludzi w naszym kraju. Sytuacja ta dowodzi, że mamy w Polsce do czynienia z jakimś nowym rodzajem apartheidu. Z nowym rodzajem dyskryminacji.
Najwartościowszych ludzi z punktu widzenia rozwoju Polski traktuje się jak niebyt, albo wypycha na przymusową emigrację. Żeby tam osoby z naprawdę imponującymi kwalifikacjami pracowały na zmywaku albo jako kelnerzy. Oczywiście, żadna praca nie hańbi, ale to jest dobre jako wakacyjne doświadczenie dla studenta, a nie jako życiowa perspektywa dla ludzi z dobrymi kwalifikacjami.
Jak można było dopuścić do tak bezprzykładnego marnotrawstwa wiedzy, energii, zapału i entuzjazmu? I do wielkiego oszustwa. Bo pamiętajmy, że Platforma przedstawiała się jako partia młodych, wykształconych z wielkich miast, którym przychyli nieba. Jako partia, która młodych emigrantów przyciągnie do kraju. I co się stało? Co zgotowała młodym Polakom?
Pamiętacie państwo, kto jeździł do Dublina i Londynu obiecując młodym Polakom coś, co się okazało wielkim oszustwem? Miałby pan odwagę, panie premierze Tusk, stanąć teraz przed tymi oszukanymi młodymi Polakami i spojrzeć im w oczy? A może chciałby pan opowiedzieć im kolejną bajeczkę?
Tak, w jednym jest pan dobry, panie premierze Tusk, w bajaniu. Ale w przeciwieństwie do prawdziwych bajkopisarzy w rodzaju La Fontainea, pana bajki nie mają dobrego zakończenia. Morał płynie z nich taki, że panu nie można wierzyć. Może ja się mylę? Wierzycie panu premierowi Tuskowi?
Szanowni Państwo, Drodzy Młodzi Przyjaciele! Polityka obecnego rządu wobec młodych Polaków to wielki skandal składający się z serii mniejszych skandali. Wy, młodzi, natrafiacie już nie na szklany sufit. Natrafiacie na żelbetowe sklepienie z jakiegoś potężnego bunkra. Nie dziwę się więc, że tak wielu młodych Polaków bardzo pesymistycznie patrzy w przyszłość. A gdy nie ma optymizmu, gasną energia i zapał. Pojawia się lęk przed tym, żeby mieć dzieci, a to już jest wielkie zagrożenie dla przyszłości Polski.
Młodość to wielki kapitał. Zwłaszcza gdy młodości towarzyszą wiedza, energia, zapał i entuzjazm. Niestety rząd pana Donalda Tuska postępuje z tym kapitałem tak jak z polskim długiem publicznym. Czyli zamiast kapitału mamy potężną dziurę.
To zaiste wielka umiejętność - tracić wszystko, co cenne. Pan premier Tusk i jego gabinet bardziej pasują do kasyna, niż do rządzenia. Są jak hazardzista, który nieustannie przegrywa, ale nie może się wyzwolić z nałogu. Młodzi Polacy to nie żetony do ruletki, panie premierze Tusk! Nie może się pan nimi bawić jak nałogowy hazardzista w kasynie.

cdn.
-
2011/06/21 21:35:27
tomaszporeba.blog.onet.pl/Sikorski-nie-przelknal-polskie,2,ID429434309,n

A winogrona zakwitły u nas w tym roku nadzwyczajnie!
-
toto.1
2011/06/21 21:38:17
cd.

Spotkaliście się tu, bo nie godzimy się na to, by najcenniejszy kapitał naszej Ojczyzny był trwoniony. Nie godzimy się na to, by młodzi ludzie latami czekali na jakieś okruchy z pańskiego stołu. Wiemy już, że rząd pana Donalda Tuska jest w tych sprawach bezradny i nieudolny. To nie powód, żeby młodzi Polacy pozostali przez polskie państwo opuszczeni, żeby byli ofiarami tej nieudolności.
Szanowni państwo! Prawo i Sprawiedliwość przygotuje rozwiązania prawne, które zabezpieczą młodych Polaków przed trwonieniem ich energii i marnowaniem przyszłości. Rozważymy ustanowienie progów ostrożnościowych dotyczących bezrobocia młodych, takich jak dla długu publicznego, ale oczywiście innej wielkości. Zmuszałoby to rządy do tworzenia miejsc pracy dla młodych ludzi, szczególnie dla absolwentów uczelni.
Zrobimy wszystko, żeby pracodawcy nie traktowali młodych absolwentów tak, jakby byli oni niewolniczą siłę roboczą bezwzględnie wykorzystywaną i głodowo opłacaną. Zrobimy wszystko, aby powstały kasy mieszkaniowe dla studentów i absolwentów, które stworzą im szybką perspektywę własnego mieszkania. Ci, którzy założyli rodziny, muszą mieć blisko domu dobre i bezpieczne przedszkola oraz żłobki. Nic nie przeszkadza, żeby takie instytucje działały także na uczelniach.
Tych młodych Polaków, którzy jeszcze studiują, zapewniam, że nie dopuścimy do prywatyzacji publicznych uczelni.
Studenci uczelni niepublicznych powinni w znacznie większym stopniu korzystać z różnorakich stypendiów czy kredytów umarzanych w wypadku tych, którzy osiągną świetne wyniki w nauce. Absolwentom pomożemy natomiast w zburzeniu barier uniemożliwiających im staże, specjalizacje, aplikacje i podnoszenie kwalifikacji. W najbardziej potrzebnych gospodarce narodowej dziedzinach rozważymy wprowadzenie takiego systemu, jaki funkcjonuje w szpitalach, czyli płatnych z budżetu państwa rezydentur.
Panie premierze Tusk, może dla pana jest wygodnie, żeby młodzi Polacy czuli się przegrani. Żeby byli bierni, ale nie będą. To pan będzie przegrany. Pan właściwie już jest przegrany, tylko pan jeszcze o tym nie wie. Bo zadarł pan z młodymi Polakami. Oni nie lubią i nie chcą przegrywać. Razem zwyciężymy!

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,
Jarosław Kaczyński
-
toto.1
2011/06/21 21:43:09
Słusznie. Kaczyński może za parę lat odejdzie, a może zamordują go postkomunistyczne hieny, ale naród - a zwłaszcza porzuceni przez państwo młodzi Polacy - zostaną ze swoją nienawiścią do postkomunistycznego układu. Czy wszystkich nas wtedy pozabijasz lub powsadzasz do kryminału, Herr Tusk?
-
toto.1
2011/06/21 21:56:24
Rada dla protestujących Solidarnych 2010. Zamiast jednego namiotu, który ciągle zwija komunistyczny reżim, trzeba zrobić małe namiociki, które będą mogli nosić nad głowami spacerujący ludzie. Rzeka małych namiotowych parasolek płynąca przez Krakowskie przedmieście. Czy reżim totalitarny postkomunistycznych czerwi zacznie aresztować i skazywać ludzi za używanie parasoli? ;)
-
2011/06/21 22:44:20
Marzy mi sie, zeby PiS i osobiscie Jaroslaw Kaczynski tak prowadzili kampanie wyborcza jakby Tuska i innych POpaprancow nie bylo.Tym bardziej, ze strona przeciwna bedzie z pewnoscia caly czas atakowac.Bylby kapitalny kontrast.Po prostu ich calkowicie lekcewazyc.
I po drugie.Co z tymi badaniami psychiatrycznymi JK?Czy takie dzialania mozna podawac do publicznej wiadomosci.Wiem, ze czesc lekarzy jest oburzona.Czy ktos ma jakas wiedze na ten temat?
-
2011/06/21 22:45:43
Dokąd zmierzamy?
Waży się w tej chwili bankructwo Grecji
Czyli stabilność Euro i PLN.
O tym czy tak będzie czy nie dowiemy się dzisiejszej nocy po głosowaniu w greckim parlamencie nad votum zaufania.
Kto zna język migowy zorientuje się w jakim kierunku zmierza Polska.

Obrady greckiego sejmu na żywo:
www.hellenicparliament.gr/vouliTVMP.html


-
2011/06/21 23:13:59
Dobry wieczór Wszystkim!

Temat, który znajduje u nas mało wielbicieli, to kryzys finansowy w Grecji. Jedno z pytań krążących w Polsce, to co my mamy z tym wspólnego? Brak jednoznacznej odpowiedzi. Ale naprawdę mamy i to dużo. Nie jesteśmy w strefie euro. To fakt. Ale chcemy tam być za wszelką cenę. Według deklaracji rządowych najszybciej jak się da. Ostatnio mówi się, że nastąpi to w 2015 roku. Moim zdaniem, kolejne pobożne życzenie naszych prominentów. Realnie, to bliżej 2020 roku. Tylko, czy wtedy będzie jeszcze euro? Grecja nie da się spacyfikować w imię utrzymania euro. Nie wykluczajmy niespodzianek wielkiego kalibru. Pierwsza, to sygnalizowany już powrót do waluty narodowej, drachmy. Wpompowywanie kolejnych pożyczek, to przedłużanie agonii gospodarki greckiej i roznoszenie jej problemów gospodarczych na całą Europę. Ciekawe informacje zawarte są tu
www.rp.pl/artykul/259197,677387_535_euro_greckiego_dlugu_na_jednego_Europejczyka.html
Eksperci wątpią, aby nawet po pozytywnych głosowaniach w Atenach nowe pieniądze faktycznie pomogły Grecji. Z analizy przygotowanej przez londyński instytut Open Europe wynika, że zwiększą one tylko obciążenia europejskich podatników, a nie zapobiegną bankructwu Grecji. Kolejny pakiet ratunkowy zwiększy koszty bankructwa Grecji, przesuwając znaczną część ciężaru z inwestorów prywatnych na podatników twierdzi Raoul Ruparel, ekspert Open Europe. Według jego wyliczeń dziś na europejskiego podatnika przypada przeciętnie 535 euro greckiego długu, a w 2014 roku będzie to już 1450 euro. Rozłożone oczywiście nierówno, bo najbardziej zaangażowane są Niemcy i Francja.
Niemcy są zainteresowane w znajdowaniu frajerów do udzielania pomocy Grecji ponieważ około 60% kredytów udzielonych Grecji pochodzi z banków niemieckich.
Jest się czym martwić?

-
2011/06/21 23:14:12
Z badaniami psychiki Jarka to nie żadna afera, ani tajemnica, ani ZSSR, ani spisek ubeków jak toruńskim ciemniaków wmawia Jarek, tylko standardowa procedura w każdym procesie karnym. Formalność, regułka i w KAŻDYM procesie karnym ma miejsce, przed składaniem zeznań sąd musi być pewien, że dowody, przesłuchanie będzie wartościowe i nie mamy do czynienia z wariatem. Każdy kto liznął trochę prawa to wie.
-
2011/06/21 23:16:14
Znowu jakiś POgłówek za 2 złote się POjawił :(

-
2011/06/21 23:16:43
Waży się w tej chwili bankructwo Grecji
Tłumy Greków, które już zaczęły gromadzić się na Placu Syntagma pod parlamentem - na żywo:
www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=55287
-
2011/06/21 23:19:38
@ Badanie psychiki wybiórców PO

Zadłużenie państwa jako procent PKB
Polska 55%
img829.imageshack.us/img829/9378/87437030.jpg
Grecja + 40% w 2 lata
Irlandia + 70% w 3 lata

POlska +50% w 3 lata

Co Wy na to
-
2011/06/21 23:20:59
Grecki parlament ma dzisiaj wieczorem głosować nad wotum nieufności dla rządu. Głosowanie na "nie" oznaczałoby chaos polityczny. Ale głosowanie na "tak" niczego jeszcze nie przesądza kluczowy jest 28 czerwca, gdy ateński parlament ma zdecydować o nowym programie reform: oszczędnościach budżetowych 28 mld euro w ciągu pięciu lat oraz prywatyzacji na kwotę 50 mld euro.
Na razie program reform jest potrzebny do wypłacenia 12 mld euro z przyznanej ponad rok temu pożyczki 110 mld euro. Bez tego Grecja będzie bankrutem już w lipcu. Ponadto eurogrupa 3 lipca przedyskutuje, na jakich warunkach można wypłacić kolejną pożyczkę wartą nawet 120 mld euro.
-
2011/06/21 23:40:53
DRĘTWE CZASY

Własnie przeczytałem, ze w samotności umarł Benny Hill. Jakiś hotelik. Pokój. I sąsiad z pokoju obok poczuł fetor rozkładającego się ciała komika. Smierc mało śmieszna. Żałosna. Ale takie sa czasy w jakich dziś zyjemy. W kazdym razie ja, te czasy - tak odczuwam. Wywalono Bennego z BBC poniewaz jego humor był zbyt przaśny, nie postępowy. Smiał sie z blondynek a jak wiadomo XXI wiek jest czasem postępu i z blondynek śmiac się nie nada. Już bardziej z homofobów i rasistów.

Benny chcialem Ci powiedziec, że ja śmiałem sie z Twoich dowcipów. A nawet dzis żartobliwie uderzam mojego synka otwarta dłonią w głowę, tak jak ty uderzales pewnego łysego chudego pana, jednego z aktorów z Twojej trupy.

Spij spokojnie Benny. Miejmy nadzieje, ze dobry Bóg wciąz smieje sie z Twoich dowcipów.
A drętwe czasy przeminą.
-
toto.1
2011/06/21 23:47:19
@precz_z_pomnikiem
Najwyraźniej lizałeś prawo poniżej pasa, bo każdy wie, że od oskarżonego nikt nie wymaga składania przysięgi, że będzie mówił prawdę i tylko prawdę w swojej sprawie. To ma ocenić sąd i po to są świadkowie. No ale polszewicki reżim wyraźnie ma inne wytyczne. Nie udał się do końca zamach, to może w jakiś sposób uda się obrzucić błotem i pozbawić biernego prawa wyborczego.
-
2011/06/21 23:47:49
Do trzymania namiotu nie trzeba szukać ludzi za pomocą apeli, wystarczą łapanki. W okupowanym kraju nie powinno to być traktowane jako duża uciążliwość.
-
2011/06/21 23:48:54
Badanie stanu psychicznego budzi lęk szczególnie u wariatów.
-
2011/06/21 23:49:22
@marek.29 witaj!
O ile Twoje post mortem dla Benny Hilla mogę zrozumieć, o tyle nie rozumiem nadtytułu "Drętwe czasy".
To nie czasy są drętwe. To myśmy się odczłowieczyli. Ale nie wszyscy to dostrzegają.
I to jest signum temporis.

-
2011/06/21 23:49:43
UE: - Potrzebujemy planu B.
Stare euro już nie istnieje w planowanej formie, a Europejska Unia Monetarna nie działa.

Kryzys długu i strukturalny w Europie pogłębia się
www.spiegel.de/fotostrecke/fotostrecke-69417.html

Euro stało się największym zagrożeniem dla przyszłości kontynentu
Niemcy chcą, by prywatni wierzyciele sektora także muszą wnieść wkład w przezwyciężenie kryzysu.
Ekspozycja banków niemieckich do greckiego długu
www.spiegel.de/international/europe/0,1518,765318,00.html

Kto straci najwięcej na bankructwie Grecji
forsal.pl/grafika/524709,72196,zobacz_ktore_panstwa_straca_najwiecej_na_bankructwie_grecji.html

i POlska ok 1 mld PLN - jak na razie.

-
toto.1
2011/06/21 23:53:20
Najwięcej straci Hiszpania, bo długo nie powącha żadnego eurocenta. ;)
-
2011/06/21 23:53:25
@Marku,
moze nie o tego Billa Ci chodzi, ale ten od komediowych filmow juz dosc dawno zmarl.

Benny Hill, właśc. Alfred Hawthorn Hill (ur. 21 stycznia 1924 w Southampton, zm. 20 kwietnia 1992 w Teddington) brytyjski aktor komediowy, jeden z najpowszechniej rozpoznawalnych angielskich komików.
-
2011/06/21 23:54:30
@lj_3
W zeszłym roku trafiłem w necie na informację, że Niemcy mają zdeponowane w swoim banku narodowym nowe DM. Krótko mówiąc, są przygotowani do wyjścia ze strefy euro, jeśli przestanie im się to opłacać. Co Ty na to?

-
2011/06/21 23:56:39
Zamiast urągającego godności badania psychiatrycznego właściwszy w wypadku polityka byłby sondaż na temat jego poczytalności, pod warunkiem, że jego werdykt byłby prawomocny.
-
2011/06/21 23:57:40
Zawsze jest tak, że najlepiej na kryzysie wychodzi ten, który najlepiej zadołował. Tym z końca kolejki, ale nie na ostatnim miejscu, nie pomagają, bo oni sobie poradzą.
To takie ludzkie i życiowe.
-
2011/06/21 23:58:47
@obidoknawlasnykoszt
Zbierasz po 2 złote do czapki, czy kapelusza?
-
2011/06/22 00:01:19
W przyszłości (w odbudowanej IV RP) funkcjonować będzie legenda, że określenie "Niemiec" wzięło się od opartego na trudnościach w komunikacji staropolskiego słowa "niemowa", bo przedstawiciele tego narodu nie mogli zrozumieć tego co mówi nieznający języków obcych prezes.
-
2011/06/22 00:03:43
Opierając się na takiej definicji slowa "Niemiec" wypada uznać, że Polskę opanowała niemiecka opcja.
-
2011/06/22 00:04:57
Odwracając znaczenie pojęć wypada uznać, że w normalnej Polsce prezes to Niemiec.
-
2011/06/22 00:05:47
Coz z tego, ze ma sie oxfordzki akcent, jak i tak przejdzie sie do histori zdaniem o dorznieciu watahy?coz z tego, ze zna sie jezyki, jak nie ma sie nic do powiedzenia?
-
2011/06/22 00:07:15
Przepraszam Niemców za tę wycieczkę frazeologiczno-semantyczną.
-
2011/06/22 00:09:27
@ DRĘTWE CZASY 
Już niedługo tak będzie
Niemrawo ale już coś zaczyna się dziać w sferze humoru Politycznego.
www.tvp.pl/rozrywka/programy-satyryczne/kabarety-w-tvp/wideo/kabaret-pod-wyrwigroszem/kabaret-pod-wyrwigroszem-golenie-na-szosie/4630402
Kabareciarze już jakby trochę mniej się boją, że przyjdą do nich o 6:00 rano...
www.tvp.pl/rozrywka/programy-satyryczne/kabarety-w-tvp/wideo/kabaret-moralnego-niepokoju/kabaret-moralnego-niepokoju-kukla-polityczna/4630407

@ prawdziwy.starypiernik
Niemcy domagają się coraz głośniej powrotu do DM - nie chcą płacić haraczu na bankrutów.
Dlatego takie pogłoski.
W USA także przez jakiś czas w 2009 i 2010r. także spekulowano o wprowadzeniu AMERO.
-
2011/06/22 00:14:09
W brukselskich żalach o.Rydzyka wspierał siedzący przy tym samym stole słynny z jeżdżenia na bani łódzki poseł LPR-u. Bruksela to kawal drogi, ciekawe, który siedział za kierownicą.
-
2011/06/22 00:15:18
@lj_3
Z Amerykanami jest inny problem. Oni wiedzą, że mimo bardzo dobrych wg nich zabezpieczeń, w obiegu jest około 60% fałszywych banknotów dolarowych /trudnych do wykrycia ze wzgledu na doskonałość podróbek/. W dobie kryzysu łatwo przychodzi im więc decyzja o dodrukowaniu kilku wagonów dla zrównoważenia rynku. i wszyscy są happy!
-
2011/06/22 00:16:02
Gsl. Jezeli sie pomyliłem to Benny umarł potem sie odrodził i jeszcze raz umarł.
A wiec ma facet poczucie humoru. Tyle razy umierac na skórce od banana.
-
2011/06/22 00:17:34
@lj_3
Co do Niemców to na razie kombinują jak odzyskać najwięcej z umoczonych kredytów :)))
A później sie zobaczy;)
-
2011/06/22 00:21:21
Niemiec zawsze będzie Niemcem i prezes słusznie się ich boi. (Bo przecież nie oni jego.)
-
2011/06/22 00:24:03
Słabo znam historię, ale wydaje mi się, że do stabilizacji sytuacji w kierownictwie PiS-u jak ulał pasuje pochwalne określenie dyktatura ciemniaków, które ktoś przy innej okazji wymyślił wcześniej.
-
2011/06/22 00:27:29
Jeśli przyjąć za prawdę ideę prezesa, że Niemcy są równie antypolscy jak Rosjanie, to trzeba by w konsekwencji uznać, że w zamachu na nasze bóstwo musieli dać się ubiec Rosjanom.
-
2011/06/22 00:27:43
Kryzys Euro
Cała prawda
www.spiegel.de/images/image-227118-galleryV9-zbkt.jpg
-
2011/06/22 00:32:03
@Marek,
jak na komika, to troche za duzo makabry go spotkalo.Nie dosc, ze polezal w tym hoteliku, to jeszcze dorwali sie do jego grobu zlodzieje.Jakis koszmar.


ps. tez go lubilam.
-
2011/06/22 00:32:56
Dobranoc!
-
2011/06/22 00:33:39
Tak, dobranoc:)
-
2011/06/22 00:36:52
@ dyktatura ciemniaków
Bardziej pasuje do wykształciuchów
Moim zdaniem już teraz czynione są poważne przygotowania do realizacji tego czym byliście efektywnie straszeni. www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/3087/Projekt_ustawy_o_cyberbezpieczenstwie_przeslany_do_Sejmu.html
Swoją drogą to tu i teraz POkolenie bardzo strachliwe jest! Daje sobą tak łatwo manipulować. Jak widać wykształecenie nic nie daje.

@ Siła polskiej gospodarki umocni się jeszcze bardziej
Takie czasy, że teraz Siła gospodarki Polskiej będzie zależała od siły premiera? Co ja piszę? Już zależy ale na razie od siły jego głosu inaczej PR.
Kto zrobi więcej dla ciebie wybiórco twój prezydent, czy twój prezes RM?
Dopiero co prezydent o zakazie i likwidacji wolnej wypowiedzi w necie, a tu masz.
Pozycja premiera ma być silniejsza, ministerstwa ulegną przebudowie, posłowie stracą możliwość składania wniosków o wotum nieufności dla poszczególnych ministrów - to propozycje tajnego zespołu złożonego z polityków PO i PSL oraz ekspertów, które mają być wprowadzone po wyborach. Plan wielkiej reformy administracji centralnej ujawnia serwis polityka.pl.
wiadomosci.onet.pl/kraj/tajny-zespol-po-psl-szykuje-rewolucyjna-reforme,1,4519804,wiadomosc.html
Gdy parlament nie będzie miał już całkiem nic, a nic do powiedzenia wówczas dopiero spadną klapki z oczu??
Toż to już świat realny PRL BIS!
Nie wierz mediom!
Media kłamią!
-
2011/06/22 00:39:31
Mało tego, według badań IPN-u prezesa Kurtyki, Rosjanie zamachem na nasze bóstwo ubiegli nie dość, że Brytyjczyków, to i siebie samych w zamachu na gen. Sikorskiego. (Radek Sikorski tak prezesa Kaczyńskiego rozzłaszcza, bo nazwiskiem wytyka mu stale tę historyczną w zasadzie porażkę.)
-
2011/06/22 00:49:39
Wizję Polski według prezesa można streścić używając chemicznego języka:
W imię życia w świecie zasad Polacy powinni żyć we wzajemnych kwasach.
-
toto.1
2011/06/22 08:33:20
Na dzień dobry....
- Bełkotem można określić narrację gospodarczą PO w minionych 3 latach. Bełkotem można określić obecne dokumenty rządowe, które dotyczą finansów publicznych. Bełkot to obecna polityka innowacji w Polsce. W niedawno opublikowanym raporcie o innowacyjności polskiej gospodarki pokazaliśmy, że mimo wydania 10 mld euro środków unijnych na wzrost innowacyjności w Polsce, innowacyjność radykalnie spadła w minionych 5 latach. Przepalenie bez sensu 10 mld euro to dopiero jest bełkot. Program PO nie istnieje, a obecna praktyka rządzenia PO jest po prostu groźna dla przyszłości Polski - powiedział prof. Krzysztof Rybiński. Ekonomista stwierdził również: "W programie PiS dostrzegam pomysły dobre dla Polski, na przykład propozycje nowych reguł tworzenia prawa, deregulację, propozycję stworzenia funduszu przyszłych pokoleń z dochodów z gazu łupkowego czy renegocjację celów unijnej polityki ochrony klimatu, która jest zabójcza dla Polski. Ale w kwestii finansów publicznych i innych kluczowych spraw gospodarczych program PiS jest pełen ogólników, więc nie wiemy, co się tak naprawdę za tymi ogólnikami kryje".
-
2011/06/22 09:27:21
Witam,
zabawa w kotka i myszke jest moze dobra, ale dla przedszkolakow.Jest nasza tragedia, ze mamy obecnie wladze, ktora jest na poziomie wlasnie przedszkola.Chociaz chyba nie.Dzieci rokuja nadzieje rozwoju.Zwlaszcza pozytywnego rozwoju.Ta wladza odwrotnie.Jest tylko gorzej.
"Jedna służba SKW przyznała, że takie materiały miała. Kontrwywiad wojskowy poinformował, że już w kwietniu 2010 r. w ramach współpracy z jedną ze służb partnerskich NATO otrzymał materiały niejawne pochodzące z rozpoznania satelitarnego, związane z katastrofą samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Materiały zostały niezwłocznie przekazane Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Kontrwywiad dał zatem do zrozumienia, że ma czyste ręce, nie blokuje śledztwa, że to inna służba mataczy
Tak to można odebrać. Odbijanie piłeczki trwa od czasu katastrofy. Szef Kolegium ds. Służb Specjalnych Jacek Cichocki powiedział w Sejmie, że zdjęcia satelitarne są w dyspozycji strony polskiej. Wygląda na to, że minister Cichocki mógł dopuścić się przekłamania albo nie przekazano tych materiałów prokuraturze."

niezalezna.pl/12310-tajemnice-zdjec-satelitarnych
-
2011/06/22 09:39:37
Czy wynik ekspertyzy psychiatrycznej prezesa nie będzie obciążony politycznie? Czy można wykluczyć, że na biegłego nie zostanie powołany fanatyczny zwolennik Kaczyńskiego lub Tuska?
-
2011/06/22 09:40:56
Szanse prezesa dramatycznie rosną wraz z powołaniem niewykształconego biegłego z małego miasteczka lub z goła ze wsi.
-
2011/06/22 09:41:52
Najlepiej religijnej baby leczącej nagniotki.
-
2011/06/22 09:45:34
Byłam wczoraj pod pałacem, widziałam grupkę zwolenników namiotu. Byli to ludzie jednak tak starzy, że niewielu nadawało się do przenoszenia namiotu wolności(produkt chiński notabene), zrozumiałam zasadność internetowych łowów silniejszych.
-
2011/06/22 09:47:45
Angażowanie ludzi tak starych może mieć ukryty sens. W razie naturalnej śmierci któregoś będzie można mówić o ofiarach reżimu.
-
2011/06/22 09:51:08
Swinka w czerwonym kole, czyli Dariusz Rosati.Nowy czlonek PO.
Prawda, ze bardzo symboliczne?

Dla wzmocnienia hasła, po jego wymianie, pracownik wręczy mu znaczek (przekazany przez R.) z wizerunkiem świnki w czerwonym kole, na odwrocie którego jest zapisany nr telefonu znany R. Informacja uzupełniająca: (...) R. oświadczył, że gotów jest współpracować z wywiadem podczas pobytów za granicą i na terenie kraju

niezalezna.pl/12288-kupiec-w-polityce
-
2011/06/22 09:51:39
Nie dostrzegłam pani Joanny (która po wykryciu, że to ona jako czynownik Tuska brutalnie wyniosła spod pałacu wieniec ma prawo się chcieć ukrywać), choć nie na pewno, bo w grupie było kilka osób wyglądających jak przebrane za mężczyzn kobiety.
-
2011/06/22 10:15:46
Badania w zakładzie zamkniętym to szansa na wyborcze rodzinne zdjęcia podobne do tych z udawanych spacerów z rodziną przez udawanego dziadka, eksponujących odwiedzającą (bez księdza Arka) kochającą Szczypińską domniemanego hospitalizowanego kochanka.
-
2011/06/22 10:18:03
W najgorszym przypadku okres hospitalizacji w politycznej biografii prezesa pojawi się po latach jako czas przymusowego internowania.

-
2011/06/22 10:25:36


Z literalnego podejścia do słów, że ''Prezesa PiS nęka się jak za czasów PRL'', wynikałoby, że prezesa nie nęka się wcale. (patrz uboga biografia)


-
2011/06/22 11:01:04
Właściwa ocena zdrowia psychicznego prezesa piss może być początiem do jego zakrojonych na szeroką skalę spotkań ze swoim zagorzałym elektoratem:

Wyniki wyborów w szpitalach psychiatrycznych:
www.tvn24.pl/1,251,6,36290977,98377989,4219947,0,forum.html
-
2011/06/22 12:15:14
Przesłanie wydaje się jasne.

Wstąp do piss - tylko u nas twoja choroba psychiczna to normalność:

www.pis.org.pl/article.php?id=18930
-
2011/06/22 13:05:22
@ Hej Kataryniarze


-
2011/06/22 13:10:42
@ Wstąp do piss

Żenujące POziomem są te wyplujki!

POczytaj sobie trochę literatury POprzyPOminaj fakty i spal się ze wstydu za to, że tak dajesz sobą manipulować!

"Popularność Jerzego Buzka oznacza, że POlacy stracili instynkt samozachowawczy w sprawach materialnych."
obywatel.salon24.pl/115444,remigiusz-okraska-co-sie-stalo-z-wasza-klasa

Przypominam również news:

"Kolejnych 35 działaczy PO w Łodzi przechodzi do PJN - poinformowano podczas wtorkowego briefingu wiceszefa PJN Pawła Poncyljusza. Zdaniem szefa PO w Łódzkiem Andrzeja Biernata, do PJN przeszli działacze z rozwiązanych kół."
wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/342147,kolejni-dzialacze-po-przechodza-do-pjn.html

To się już sypie!
Czas na ewakuację!

Szczury przecież uciekają pierwsze. Także z tonącego Tita NIC ka = zielonej wyspy!-
2011/06/22 13:31:20
@ Wstąp do piss

Pytam (tylko przez grzeczność do by-Walc-a):

Jak tam Pani(e) z Pali Knotem i jego MEGA projektem?
Takie widziałem "tu i teraz" zachwyty, ohy, ahy i co??
A PJN to byłą V kolumna ale komu teraz, suma sumarum, szkodzi?? Tego się spodziewałem (można poczytać ówczesne wpisy) i tak wychodzi, że to PO traci, jak widać z poprzedniego linka!
Słoma z butów wypadła i wypaliła się, czy wiatr rozwiał?
Teraz kamasze uwierają coraz bardziej?

Prezydent USA powiedział mądre słowa:

"Gospodarka głupcze!"

Ona zadecyduje teraz, a nie PR. Na to już wielu nie da się nabrać. Przez kieszeń przemawia się konkretnie. Tu umizgi juz nie wystarczą.
A jakie są alternatywy?
Już nie 4. Już tylko 2.
I jeszcze POzostała korupcja POlityczna.
Gdzie jest ta słynna p. min., ta od korupcji???

Ta Min.: Dziękuję mam się dobrze! A nawet lepiej.
-
2011/06/22 13:46:56
A gospodarka na to wbrew pissiorom jak na lato:

wyborcza.biz/biznes/1,100896,9828421,Wiosenny_wysyp_miejsc_pracy_i_wciaz_szybko_rosnace.html
-
2011/06/22 13:55:47
Powtarzałam już to wcześniej - piss jak stalinowska Rosja upatruje swoją szansę w uzyskaniu władzy nad RP tylko w kryzysie gospodarczym i zubożeniu Polaków.
-
2011/06/22 14:06:12
@ Wstąp do piss 

Nie rozśmieszaj mnie. Roboty sezonowe nie są lekarstwem i odpowiedzią na wyprzedaż rynku zbytu = rynku pracy.
Więcej prac sezonowych w rolnictwie, budownictwie czy turystyce zbiło stopę bezrobocia do 12,2 proc. w maju wobec 12,6 proc. w kwietniu.
Ciekawi mnie czy w końcówce jesieni także będziesz takie info nt. stopy bezrobocia linkować?

Spekulujący na GPW znają takie sprawdzające się zawsze powiedzenie:
Nawet zdechły koń odbije się, gdy spadnie z wieżowca na Manchatanie.
www.panoramio.com/photo/2279

Podaj natomiast link o tym dlaczego GUS, PO szybkiej i niespodziewanej zmianie prezesa przez Tuska, zmienił zawartość koszyka mierzącego inflację?

Ukrywanie długów, kreacja księgowa - to jest ich/wasza specjalność???


-
2011/06/22 14:30:01
@ Wstąp do piss  
 Cytat: .... jak stalinowska Rosja upatruje swoją szansę w uzyskaniu władzy nad RP 

Tu już zaczynasz kopać swego prezydenta i premiera!
Jak mniemam, że pewnie robisz to nieświadomie.
Jak widzisz wykształcenie nie wystarcza, jeszcze trzeba umieć z tego korzystać:
Myślenie - To nie boli?!!

PO za tym to - Wsyd!! Tak pluć we własne gniazdo! Jeżeli nawet jest to słuszne.

@ dyktatura ciemniaków Ona opiera się na WAS - linki może ci wystarczą
www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/3087/Projekt_ustawy_o_cyberbezpieczenstwie_przeslany_do_Sejmu.html 
wiadomosci.onet.pl/kraj/tajny-zespol-po-psl-szykuje-rewolucyjna-reforme,1,4519804,wiadomosc.html

Chociaż w to wątpię, więc
PO czytaj to co puściłem "tu i teraz" nocą
lj_3 2011/06/22 00:36:52
@ dyktatura ciemniaków

Czyli - @ Filozofia Kalego górą?
"Kali ukraść - ok.!
Kalemu - beee!"
-
2011/06/22 14:48:00
@ Wstąp do piss

Gdybyś bytł(a) awangardowa to zaproponował(a) byś wybory trwające nie 2-(dwa) dni, a nawet tydzień - puszczając listy przez ten nieocenzurowany net. I .... hulaj dusza piekła nie ma.
Ta pani min., ta od korupcji i machlojek (w czym PO, jak już wiesz, przoduje) zapewniło by WAM władzę na wiele, wiele lat.
Nie bał(a)byś się już tak, że PiS wróci.
Gdybyś choć trochę znał(a) historię Polski (a nie tylko POlski) to doskonale wiedział(a)byś jak to się robi.
Właśnie tak jak to robią twoi wybrańcy - ci z PO.
Jest jednak inny prostszy sposób - gwarantowany:
Na wybory puszczać tylko te listy, które zaaprobuje I sekretarz partii jedynie słusznie rządzącej.

-
2011/06/22 15:34:33

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:35:01

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:35:32

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:35:47

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:36:03

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:36:18

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:36:35

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:36:49

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:37:06

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:37:21

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:37:38

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:37:51

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:38:08

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:38:22

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:38:39

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:38:54

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:39:11

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:39:25

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:39:42

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:39:55

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:40:13

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:40:26

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:40:43

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:40:58

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:41:14

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:41:29

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:41:46

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 15:42:01

"Dyktatura ciemniaków" to termin, który znakomicie oddaje odbiór pisowskich krytyk, pouczań i połajanek.

-
2011/06/22 16:16:27
Może Gospodyni znajdzie lekarstwo na tego "dorobkiewicza" od wpisów za 2 złote?
Kandydat na milionera?


-
toto.1
2011/06/22 16:33:35
Witam.
Należy się słowo wyjaśnienia do kontrowersyjnego linku powyżej, gdyż inaczej obraz byłby mocno zafałszowany, zaś czepialstwo gości pod wpisem autora niezrozumiałe. Jest to bowiem gość, którego poglądy trzeba bardzo uważnie brać przez chusteczkę, tak samo jak wspomnianego kiedyś już tutaj Piotra Beina. Wiki podaje:

Remigiusz Okraska (ur. 1976 w Myszkowie) socjolog, publicysta prasy ekologicznej i społeczno-politycznej, redaktor naczelny Magazynu Obywatel, w latach 2001-2005 redaktor naczelny miesięcznika Dzikie Życie.

Jego praca magisterska (nagrodzona przez katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego), uznawana jest za pierwszą polską naukową monografię neopoganizmu; na jej bazie powstała książka, wydana przez narodowo-patriotyczne wyd. Rekonkwista (W kręgu Odyna i Trygława. Neopoganizm w Polsce i na świecie wczoraj i dziś (2001). Redaktor wielu polskich przekładów klasycznych publikacji poświęconych globalizacji i ochronie przyrody (m.in. Zapisków z Piaszczystej Krainy Aldo Leopolda). Popularyzator zapomnianych tradycji polskich ruchów politycznych łączących program patriotyczny i demokratyczny z postulatami egalitarnymi i naciskiem na oddolne, wspólne działanie, tj. m.in. ruchu ludowego, spółdzielczego i socjaldemokratycznego.

Opublikował ok. 500 artykułów w prasie wszystkich niemal opcji politycznych: anarchistycznej, lewicowej, konserwatywnej, ekologicznej i nacjonalistycznej, oraz w czasopismach i pracach zbiorowych o charakterze naukowo-publicystycznym.

Konsekwentnie odcina się od prób klasyfikowania jego publicystyki jako prawicowej czy lewicowej, choć często powołuje się na wartościowe elementy obu tradycji. Wynika to z przekonania, które stanowi jeden z ważniejszych wątków w jego publicystyce, że duża część współczesnych konfliktów politycznych wynika z (uświadomionej bądź nie) obrony partykularnych interesów i/lub dotyczy spraw drugorzędnych dla społeczeństwa jako całości. Stąd postuluje konieczność porzucenia tradycyjnych podziałów politycznych, które uważa za nieadekwatne wobec wyzwań współczesności, jak negatywne skutki globalizacji czy dominacja wielkiego kapitału nad interesami państw i jednostek.


PS. Pogląd, że budowanie nowego ładu (np. opartego na nadrzędnej identyfikacji z polskością i polską tradycją) należy zacząć od przymknięcia oczu na różnice ideologiczne, jest jednak wart uwagi. Bowiem tylko w ten sposób można stworzyć niekosmopolityczne i niezdominowane przez złodziei, komuchów i/lub separatystów nowe spektrum polityczne. I nowe autorytety od prawa do lewa, dodam. W wielu innych sprawach ten pan mało różni się od ideologa wsi niejakiego Leppera. Dlatego ostrożność jest zalecana.
-
toto.1
2011/06/22 16:37:03
Dorobkiewicz naruszył zasady forum. Na każdym czacie już by z automatu dostał bana za dublowanie wypowiedzi. Chociaż tu też zdarzały się cuda, że w sposób niezawiniony przez dyskutantów były umieszczane po 4 identyczne komentarze (i to nawet poprzeplatane z innymi), to ten powyższy przypadek do nich nie należy. To celowy flooding.
-
2011/06/22 21:01:25
toto1 - zgłoś ten flooding na prokuraturę, tak jak to, że ktoś prześladuje tych serników itd, bo ma podobne nicki:)
-
2011/06/22 21:29:48
Świetna uliczna sonda, o zdrowiu psychicznym Jarka :)
wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ostro-o-szefie-PiS-juz-dawno-nadawal-sie-do-psychiatryka,wid,13536400,wiadomosc_video.html
-
2011/06/22 21:37:50
@precz_z_pomnikiem

Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jaką pożyteczną robotę odwalasz!

p.s. Poczytaj ze zrozumieniem komentarze pod polecanym przez siebie linkiem.

Aby do wyborów ... i PO was ;)
-
2011/06/22 21:48:09
Pierniku, nie emocjonuj się tym, czyja młodzieżówka bardziej opanowała jakie portale i gdzie mnoży wpisy. Mnie chodziło tylko o to, że sonda jest zabawna, pod każdym względem, naród ma dość ciekawe spojrzenie na polityków, na mlaskacza szczególnie.
Aby do wyborów, powtarzasz to już kolejny, kolejny raz, a później znów płacze, że ktoś fałszował, że Gienia z 10 piętra nie trafiła w kratkę itd :) Że wyborcom PO pozwolono głosować nad morzem, że mgła i hel :)
-
2011/06/22 22:00:59
@precz_z_pomnikiem
Jeśli komuś coś się myli, to nie mnie.
Co do wpisów na portalach, to podobno obowiązują tu jakieś zasady. Podobno :(
Gdybym nie wiedział jak się robi takie sondy, może bym uwierzył. Ale zbyt dużo soli zdążyłem zjeść w swoim życiu, żebym traktował je poważnie. To tylko czarny PR.
Co będzie po wyborach? Zobaczymy.
Coś na pewno będzie ;)
-
2011/06/22 22:03:48
Pilkarzyk jakto pilkarzyk, robi to, co najlepiej umie:

W środowym meczu w obu zespołach grali młodzi zawodnicy z Ełku, a wraz z nimi w jednej drużynie wystąpili: premier Tusk i piłkarz Legii Michał Kucharczyk, a w drugiej były gracz Legii i reprezentacji Cezary Kucharski. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla drużyny, w której grał Tusk.
W czasie meczu, poza stadionem Agrykoli, kilkudziesięciu kiboli Legii protestowało przeciwko działaniom rządu wobec stadionowych chuliganów. Protestujący wywiesili transparenty: "Donek wróć do Pacanowa" i "Europa z was się śmieje, gdzie są drogi i koleje".
Kibole, zagrzewani m.in. przez Starucha, krzyczeli: "Donald matole, twój rząd obalą kibole", "Gdy zamknąłeś nam stadiony będziesz z tego rozliczony", "Są tu kibole, więc zamknij też Agrykolę", "Matołowi nie podawaj", "Donald, czy już zapomniałeś, jak w Bydgoszczy rozrabiałeś", "Zamiast zająć się drogami, kopiesz piłkę z dzieciakami.
-
2011/06/22 22:09:11
Pochwalasz to, że banda łysych półgłówków zastraszyła dzieci, dla których to było wydarzenie, święto życia ? Premier jest dorosły, te podrostki z łysymi łbami nie zmąconymi żadną myślą są dorośli, po co mieszać w to dzieci ?
Choćbyś na głowie stawał nikogo nie przekonasz poza pis agitatorami, że Tusk źle robi walcząc z bandytami. Pogódź się z tym, zrozum to, pis tylko niepotrzebnie traci punkty popierając protesty chuliganów. To nie bojownicy o wolność, to typy spod ciemnej gwizdy, często z wyrokami sądowymi itd
-
toto.1
2011/06/22 22:21:41
@gsl202
A wiesz jakie konotacje ma słowo "rona"? Chyba historyk powinien coś o tym wiedzieć. Ciekawe w jaki sposób klub piłkarski z województwa podległego byłemu działaczowi PZPR, potomkowi upowca i członka PO wpadł na pomysł nadania sobie takiej nazwy. Oczywiście "oficjalnie" to będzie np. jakiś mamrotliwy skrót typu "rolnicza organizacja nawożenia areału", ale skojarzenia i konotacje pozostaną. Dla bystrych link w wiki. ;)

pl.wikipedia.org/wiki/29_Dywizja_Grenadierów_SS_(rosyjska)

Ładnie się "nasz" pan premier zabawia, a że nie zna historii i daje się wprowadzać przez upowców w łajno, to widać, słychać i czuć. Nikt zainteresowany nie będzie poszukiwał ełckiej mleczarni o tej nazwie, ale brygadę SS na pewno.
-
toto.1
2011/06/22 22:22:29
PS. To są ci, którzy wymordowali ludność Warszawy po powstaniu.
-
toto.1
2011/06/22 22:23:53
Poprawka pl.wikipedia.org/wiki/29_Dywizja_Grenadierów_SS_(1_rosyjska)
-
2011/06/22 22:55:03
@Toto,
jakich wybitnych (dwoch) historykow mamy nieszczescie miec u wladzy, to juz nie pierwszy raz o tym sie przekonujemy.Co oni robili w szkole, bo jesli chodzi o dalsza edukacje, to nie wierze, zeby ja odbyli.Szkoda gadac!
-
2011/06/22 22:56:24
To w końcu Donaldinio ma tych PR-owców, czy nie?

fakty.interia.pl/polska/news/tusk-gral-w-noge-przyszli-kibice-co-krzyczeli-coz,1658331

Mecz rozegrany na warszawskim stadionie Agrykola, to efekt listu, który w marcu 2011 r. do kancelarii premiera przesłał dziewięcioletni Maksymilian zawodnik UKS Rona 03 Ełk.
A mówią, że głupota nie boli :(

p.s. Swoją droga, kto wymyślił tą nazwę?
-
2011/06/22 22:59:08
OOO!!! widze, ze o 22:09:11, ciemna strona mocy usilowala pokazac w obronie swego idola, szlachetne oblicze:))))
alez oni sa zalosni!
-
2011/06/22 23:13:23
Może tego nie pojmiesz, ale nie bronię premiera tylko normalności i dzieci. Jeśli dla ciebie ważniejsza jest pyskówka polityczna niż spełnienie marzeń kilkudziesięciu dzieciaków, to twoja sprawa. Niech ta łysa hołota dzień w dzień stoi przed siedzibą premiera i krzyczy, niech jeździ za nim gdzie chce, ale niech zostawi w spokoju dzieci. Myślisz, że 20 nagonionych przez Rydzyka krzykaczy i broniący się przed wymiarem sprawiedliwości Staruch coś znaczy dla społeczeństwa ?
-
2011/06/22 23:16:00
@ WSI

Ha, ha !
Po pierwsze to koleś komunista nie gada ze mną o polityce bo wie, że nasze poglądy to 180 stopni - ale wiem, że mogę na niego liczyć jak mi życie wytnie numer i pod mostem przyjdzie mi mieszkać no i ma dużo książek o II wojnie ( sam dałem mu wszystkie moje ''Tygrysy'') A koleś z ONR jest bardziej normalny niż ja :))) On uważa mnie za lewaka ( ma wszystkie książki Waldiego Łysiaka - co jest zaletą) a komunista uważa mnie za skrajnego prawicowca - dzięki temu trzymam pion i czuję się centrowcem :)

I w przeciwieństwie do pisiorów mają poczucie humoru - a u was ''gsl'' musiała przepraszać ''piernika'' za całkiem udany żart ( o skróceniu wyborów).
PiS kojarzy się z ponurakami - i niestety słusznie. PiS to kiepska marka.
PO zaś to gówniana marka ale marketing mają lepszy.
...........................................................................................
Wpływ ideologii komunistycznej to u pisiorów słychać i czuć :))) Wasze ''pomysły '' na Polskę to rodem z PRL -wymieniłem je.
I jeszcze ta pisowska selektywność : jak jesteś z nami to cię nie ruszamy a jak nie .... to cię spuścimy w szambo. ''Obibikowi'' przeszkadza, że Marek Jurek pomógł Jaruzelowi zostać preziem a jak Jurek był pisowskim marszałkiem to był spoko koleś , co ??
Wy zakłamane pisowskie badziewie ...

NIE GŁOSUJMY NA PARTIE ZASIADAJACE W SEJMIE
-
2011/06/22 23:16:57
Wadliwa podstawa programowa, niska jakość podręczników, zachowania patologiczne i brak bezpieczeństwa w szkołach, system egzaminów wymuszający naukę pod testy, a nie dla rozwoju intelektualnego.
niezalezna.pl/12345-prezes-pis-na-zakonczenie-roku

O tym mowi byly premier.
A obecny jest od WFu.

-
2011/06/22 23:19:53
R-T, witaj

co tak lecisz personalnie??? i wcale nie "musialam", tylko moze chcialam?
-
2011/06/22 23:26:21
r-t
I w przeciwieństwie do pisiorów mają poczucie humoru - a u was ''gsl'' musiała przepraszać ''piernika'' za całkiem udany żart ( o skróceniu wyborów).

Mogę to złożyć na karb wieku, ale dopiero od Ciebie dowiaduję się, że coś takiego miało miejsce :(((( I ktoś coś musiał?

-
2011/06/22 23:26:26
(kachosis vulgaris) atakuje coraz więcej ludzi. Zwykle dotyka osobników powyżej pięćdziesiątego roku życia, ale może zaatakować w młodszym wieku.Do głównych objawów należy bieganie z krzyżem i pochodniami, zwykle dziesiątego każdego miesiąca, ale bywają chorzy którzy robią to codziennie. Zawsze występuje silne plucie jadem i przekonanie o wyższości intelektualnej i moralnej. Na razie nie stosuje się żadnego leczenia. Wydaje się, że jedynym skutecznym działaniem jest izolacja zarażonego osobnika od otoczenia.

Wirus pisoobłędu. To jeszcze nie pandemia, ale już epidemia. Czy możemy się uratować?
OBJAWY:
1. Tzw. negatywowe postrzeganie rzeczywistości ? mówiąc w dużym skrócie, dla osoby zarażonej ?białe jest czarne, czarne jest białe?
2. Urojenia ksobne ? rodzaj urojenia, podczas którego istnieje przekonanie, iż jest się przedmiotem szczególnego zainteresowania otoczenia.
3. Przekonanie o własnej wielkości ? wynika z punktu 2. Zarażony nie dopuszcza żadnej różnicy zdań. Żywi pogardę i agresję wobec osób, które mają odmienne zdanie.
4. Podejrzliwość ? zwykle bardzo widoczny objaw choroby. Zarażony jest przekonany o obecności wrogów, którzy go otaczają.
5. Agresja ? nie tylko wobec konkretnych osób, ale generalnie wrogie nastawienie do świata. Zarażony jest agresywny i łatwo się irytuje, nie ma poczucia humoru, jest niezwykle wrażliwy na oznaki lekceważenia, kłótliwy, nastawiony na konflikt. Bardzo rzadko spotyka się chorych z poczuciem humoru, ale istnieje domniemanie, że to osoby pozbawione poczucia humory są bardziej narażone na chorobę ? inaczej mówiąc poczucie humory silnie immunizuje na Pisinsaniaeviridae
6. Lęk przed nieoczekiwanym ? chory jest wciąż w stanie nieustannej gotowości na wojnę z prawdziwymi i wyimaginowanymi przeciwnikami, którzy chcą nad nim zapanować i odebrać mu niezależność.
7. Nieustanna projekcja czyli skłonność do przypisywania wewnętrznych stanów i przemian przyczynom zewnętrznym. Na przykład brak sukcesów zawodowych może być tłumaczony spiskiem nadzwyczajnie licznych i potężnych wrogów.
8. Myślenie urojeniowe - chory na Pisinsaniaeviridae nie akceptuje rzeczywistości, więc konstruuje rzeczywistość zastępczą. To ratuje jego samoocenę i koi zranione ego. Typowym objawem jest przekonanie o tym, iż jest obiektem spisku. Zaakceptowanie świadomości nieistnienia spisku pozbawiłoby go poczucia własnej ważności. Lepiej być prześladowanym niż lekceważonym.
SPOSÓB PRZENOSZENIA:
1. Ze względu na trudne do zaakceptowania dla innych osób objawy choroby, przenoszenie Pisinsaniaeviridae na drodze bezpośrednich interakcji jest mocno utrudnione i nie grozi epidemią, a tym bardziej pandemią.
2. Przy okazji praktyk religijnych. Bardzo podstępna forma przenoszenia wirusa, wykorzystująca osłabiony w trakcie takich praktyk mechanizm obronny racjonalizmu.

ZAPOBIEGANIE:
1. Odporność genetyczna ? nadal duża populacja osób genetycznie uczulonych na kłamstwo, fałsz, nienawiść, chamstwo i cynizm jest bardzo odporna na Pisinsaniaeviridae i w zasadzie ta choroby nie jest dla nich groźna.
2. Ćwiczenie asertywności wobec przemysłu rydzykowego.
3. Samokształcenie ? udowodniono, iż poziom wykształcenia i zasób posiadanej wiedzy bardzo silnie uodparnia na Pisinsaniaeviridae, aczkolwiek znane są rzadkie przypadki zapadania na tę chorobę osób nawet bardzo dobrze wykształconych.
4. Zwrot ku tradycyjnym, coraz mniej popularnym wartościom, takim jak: uczciwość, prawdomówność, patriotyzm, miłość bliźniego, etyka, kultura, tradycja itp.
5. Poczucie humoru ? wytwarza silne przeciwciała dla Pisinsaniaeviridae.

LECZENIE:
Przypadki remisji, nie mówiąc o całkowitej wyleczalności są na razie bardzo rzadkie. Możemy tylko liczyć na postęp w badaniu tej ciężkiej choroby.
-
2011/06/22 23:32:53
@precz_z_pomnikiem
Sam to wymyśliłeś? To do ciebie niepodobne.
Marnujesz się tutaj!
Taki talent :(

-
2011/06/22 23:48:39
Dobranoc!
-
2011/06/23 13:40:11
Dzien dobry,

podobno dzisiaj swieto?
wlasnie dowiedzialam sie z RMF Classic:

"muzyka w ten swiateczny dzien,
mamy dzis... dzien ojca"

nie jestem ortodoksyjna katoliczka, ale sa granice.
Takze granice smiesznosci albo zaprzanstwa.

a tak w ogole haslo powtarzane do granic absurdu:"RMF Classic - muzyka z klasa"
dawniej jeszcze bylo "dla ludzi z klasa"
............

Klase sie ma albo nie.
O tym sie nie mowi.
Chyba, ze ma sie kompleksy.
Na tym to wlasnie polega.My - lepsi.My czytamy GW.Sluchamy RMF Classic.
Tylko skad ta sloma dookola?
Ile trzeba czasu, zeby przemielil ten polski mlyn ?

-
2011/06/23 15:04:25
Witam Wszystkich!
Witam @gsl202!

Nie wiem dlaczego @Kataryna dyskryminuje ten blog. Wystarczyłoby powielać wpisy na s24, w sieci i tutaj. Wszyscy byliby happy!
Mimo tego polecam zapoznanie się z wpisem i komentarzami tutaj
wsieci.rp.pl/opinie/kataryna/Jak-Kaczor-Blide-wykluczal

Bezcenne są zwłaszcza niektóre komentarze np.
"nie chce mi się tego więcej komentować. jesli samobójstwo pani blidy było spowodowane czynnikami zewnętrznymi to z całą pewnościa winny nie jest pis, tylko "biznesowi przyjaciele" pani blidy, bojący się że ujawni ona głebokie szambo w którym tkwi cały przemysł węglowy. zwracam uwagę na to komu ta śmierć była na rękę? pisowi? nie rozśmieszajcie mnie - gdyby blida zaczeła zeznawać, zatrzęsła by slaskiem w posadach, a pis dokopłaby się do państwowo-prywatnej mafii usadzonej w kopalniach. wszyscy są umoczeni - od sztygarów po prezesów, każdy kręci lody jak tylko pozwala mu na to stanowisko. nasze kopalnie to żyła złota - skala okradania kopalni może być porównywalna z wydatkami na służbę zdrowia - to są gignatyczne pieniądze i dlatego moim zdaniem pani blida musiała zginąć. brak na to dowodów - blida już nie może zeznawać, a reszta bandy trzyma gębę na kłódkę. urządza się nam za to teatr absurdu, że blidę zabiła atmosfera strasznych pisowskich czasów. to w sumie po części prawda - czasy były straszne, stróże prawa za rządu pis wykonywali swe obowiązki i już prawie mieli zeznania blidy w ręku, widmo utraty całego nieuczciwie zgromadzonego majątku zajrzało w oczy bardzo wielu wpływowym ludziom. faktycznie, czasy były straszne...

którego autorem jest komentator nomen omen o nicku tow.stalin.
I do tego komentarz @Kataryny.

W tej sprawie wystarczy postawić parę rzeczowych pytań i mrówcza praca pornogrubasa jest warta tyle ile wart jest zapisany nim papier :(((

-
2011/06/23 15:06:01
Sorry, pominąłem komentarz. Oto on:

Bierność PiSu w tej sprawie jest naprawdę niezrozumiała. Pozwalają Kaliszowi snuć własną narrację, zamiast powalczyć o ciut więcej prawdy w prawdzie.
-
2011/06/23 19:38:04
Nasz wódz robi za wieszcza.
Przewiduje, że za kilka lat nam też może powinąć się noga. Dlatego teraz musimy pomóc Grecji.
Ciekawe, że np. Czesi są odmiennego zdania. Oni nie kwapią się do udzielenia pomocy finansowej, bo wg nich to pieniądze stracone.