pozytywka@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
10 powodów, żeby kibicować rozłamowcom

1. Bo taka jest wola Kaczyńskiego, a on podobno ma zawsze rację. Z PiSu odchodzą dzisiaj ci, których nie widzi tam Jarosław Kaczyński, to jego decyzja. Jeśli ktoś życzy dobrze PiSowi, i wierzy, że Kaczyński ma zawsze (lub najczęściej) rację, musi przyjąć, że i tym razem prezes wie co robi. A jeśli akurat nie wie, jeśli rozłam jest błędem, to i tak nie ma w tym wiele winy rozłamowców, bo - jako się rzekło - to nie oni zdecydowali.

2. Bo odejście rozłamowców dzisiaj, kiedy twardą ręką rządzi Jarosław Kaczyński może za kilka lat okazać się wydarzeniem dzięki któremu PiS przetrwa, gdy będzie musiała nastąpić nieuchronna zmiana przywództwa. Partia zawczasu oczyszczona z niepokornych, ma większą szansę przejść przez trudny proces przekazywania partii spadkobiercy wodza. Lepszy rozłam dzisiaj, niż - za przeproszeniem - rozpierducha jutro. Partia ustawiona w karnym szeregu łatwiej sobie poradzi z przyjęciem nowego wodza, bo nikomu nie przyjdzie do głowy, że mógłby zostać nim kto inny niż ten wskazany przez odchodzącego.

3. Bo rozłamowcy mają szansę bardziej osłabić PO niż PiS, ale tylko wtedy gdy im się uda. W przeciwnym razie, jedynym efektem ich krótkiego politycznego żywota na własny rachunek będzie wyłącznie osłabienie PiSu, do którego teraz niewątpliwie się przyczyniają. Dobrze by było, aby funkcjonowali na tyle długo, i z wystarczająco silną pozycją, żeby zdążyli to odkupić, odbierając trochę poparcia Platformie. Im będą silniejsi, tym bardziej będą niebezpieczni dla Platformy, bo PiSowi co już mieli zabrać, to mu zabrali.

4. Bo kiedyś w końcu będą musieli przestać mówić o Kaczyńskim, i gdy już przepracują bolesne rozstanie z PiSem, wezmą się za Platformę. A dzięki temu, że są dzisiaj tak intensywnie lansowani w mediach i stawiani za wzór uczciwości w polityce nawet przez samych platformersów, gdy wreszcie zmienią temat na bardziej merytoryczny, trudniej ich będzie zignorować lub zlekceważyć, po tym jak się ich tak napompowało. Przyjdzie moment kiedy tak dzisiaj irytująca medialna popularność rozłamowców bardzo się przyda, temat Kaczyńskiego szybko się skończy - zdobyta pozycja zostanie.

5. Bo to w większości porządni i sympatyczni ludzie, wielu z nich to idealiści, a takich w polityce coraz mniej. Przyzwoici, inteligentni, sympatyczni, którzy w polityce są dla czegoś więcej niż prestiż i kasa. Chciałoby się, żeby tacy ludzie - bez względu na to z której strony sceny politycznej przychodzą - znajdowali sobie w polityce miejsce, bo każdy ich sukces, to szansa, że polityka zacznie przyciągać także tych, którym nie wystarcza sprawne obsługiwanie Ryśków, którzy szukają czegoś więcej, i nie tylko dla siebie. Dzisiaj śmieszą nieporadnością, agresywne wypowiedzi budzą irytację, ale faza zwracania na siebie uwagi kiedyś minie, i trzeba będzie wrócić do polityki. I chciałoby się, aby jeszcze w niej byli tacy ludzie jak Kowal, Ołdakowski, Jakubiak, Kluzik-Rostkowska.

6. Bo Platforma się coraz bardziej rozpycha. Platforma zdaje się nie mieć już żadnych hamulców, ma za to wszystkie instytucje, prywatne i publiczne media, swojego prezydenta, w kraju w którym nie istnieją żadne standardy, to bardzo niebezpieczna sytuacja, bo nie ma już żadnych bezpieczników. Jeśli nie dzisiaj, to kiedyś mogą być potrzebne.

7. Bo do nich jest PiSowi najbliżej. Głównie zresztą dlatego, że szczelnie otoczony kordonem sanitarnym PiS do każdego ma bardzo daleko. I z każdym dniem coraz dalej. Jeśli coś jest szansą na przełamanie izolacji PiSu - i to raczej  w nienajbliższej przeszłości - to chyba tylko ich dawni koledzy. Pod warunkiem, że styl rozstania nie sprawi, że wkrótce to dwa PiSy będą dla siebie największymi wrogami, ku uciesze Platformy.

8. Bo na ich przegranej zyska tylko Platforma. Jeśli im się nie uda, to pewnie większość z nich odejdzie z polityki, albo wyląduje w okolicach Platformy. Tak czy siak, klęska rozłamowców się Platformie opłaci, bo albo straci krytyków, albo ich przejmie, umacniając swoją pozycję hegemona.

9. Bo kiedyś mogą wrócić. Raczej nie do PiSu, ale do jakiejś formy współpracy, to przecież niewykluczone. I wtedy trzeba ich będzie znowu polubić. To może już łatwiej się pohamować dzisiaj, gdy się chce ich całkiem znielubić, bo się zbyt ochoczo przyłączyli do Platformy i mediów w glanowaniu PiSu, a ile można oglądać, gdy kopią leżącego?

10. Bo fajnie byłoby wtedy zobaczyć miny pompujących ich dzisiaj dziennikarzy. Chwilowo rozłamowcy robią w mediach - na własne życzenie - za poręczny młot na Kaczyńskiego. Czy nie byłoby fajnie, żeby ten młot kiedyś uderzył w palec tego, kto nim dzisiaj wywija? Zobaczyć minę Lisa czy Olejnik gdy lansowani przez nich rozłamowcy zaczną w jakiejś sprawie mówić jednym głosem z tym strasznym Kaczorem, przeciwko ulubionemu premierowi - bezcenne.

Rozłam w PiSie jest faktem, i nawet gdyby to rozłamowcy ponosili za niego wyłączną lub większą winę - a tak nie jest - to żadne rozliczenia już niczego nie zmienią. Czas przestać przeżywać rozłam, i zacząć myśleć o rozejmie. Bo jeśli się nie chce wkrótce zobaczyć tej sporej przecież grupy porządnych ludzi poza polityką, na jej marginesie, albo - co gorsza - w Platformie, w roli statystów przy Mirze i Zbychu, to bez względu na to jakie głupoty teraz wygadują, lepiej byłoby, żeby im się udało. Czego im życzę w pierwszym dniu ich przygody z polityką na własny rachunek. Bo Polska naprawdę jest najważniejsza.
wtorek, 16 listopada 2010, kataryna.kataryna

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka :)

    Zmieniłam adres bloga, zapraszam na www.kataryna.net  

  • 12+

    Od niezrealizowanych obietnic wyborczych gorsze są chyba tylko obietnice realizowane „choćby nie wiem co”. Mam tę dziwną przypadłość, że lubię sobie

  • Rankingi bez Granic

    Reporterzy bez Granic:   UE martwi się rosnącym w Polsce autorytaryzmem, od kiedy rząd pod wodzą konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości objął władzę w lis

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/11/17 00:03:11
11. Bo we dwoje krytyka Platformy będzie bardziej skuteczna, szczególnie kiedy Napieralski bierze co miesiąc wypłatę z naszych pieniędzy za nic a zamiast krytykować PO pindrzy się do Tuska, teraz mu to przejdzie.
-
2010/11/17 00:22:28
dla mnie to "odszczepiency" a nie "rozlamowcy". Do rozlamu w PiS bardzo daleko, a juz na pewno nie dokona tego grupka, ktora plagiatuje nazwe swojego kanapowego Stowarzyszenia.
-
2010/11/17 00:30:35
Witaj Kataryna, dokładnie tak samo pomyślałam jak Ty. Tym bardziej kiedy dowiedziałam się, że Paweł Kowal również to firmuje, ale ciarki mi przeszły po plecach jak zobaczyłam ten artykuł gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/3956/kolacja-z-szefem-ukrainskiej-bezpieki
To mi sie kojarzy jak zajgroźniej, jak najstraszniej i nie chcę już nawet kończyć swojej myśli.
Nawet jeżeli da się to jakoś rozsądnie wytłumaczy już nigdy nie bedę miała zaufania do Pawła Kowala, którego darzyłam najwiekszym szacunkiej w całym PISie.
Jak to widzisz? W co tu jest grane?
Może ktoś wie więcej.
-
2010/11/17 00:44:02
@ green-wood "Oprócz Kamińskiego i Kowala w kolacji uczestniczyło kilkunastu innych europosłów reprezentujących różne frakcje w europarlamencie"

Bruksela,tak jak Nowy Jork (ONZ), Genewa,Wieden jest wrecz napakowana wszelkiej masci agentura i KAZDY europosel conajmniej raz w ciagu dnia o jakiegos sie ociera. Gdyby spotkali sie cichcem bylby problem, a ze biora udzial w oficjalnie naglasnianej kolacji to nie ma problemu, a nawet jest korzysc w pozyskaniu pewnych informacji. WSZYSTKO co dotyczy Ukrainy powinno byc przez nas monitorowane.

"Gazeta Polska" rozdmuchujac ta kolacje niepotrzebnie przegina.
-
2010/11/17 01:04:46
To, że byli też inni, (nie wiadomo jacy) kompletnie nie zmienia faktu, że takie spotkania z takimi luźmi zawsze maja jakiś cel, to nie są białe pluszowe misie, z którymi chodzi się na herbatki. Raczej nie życzę sobie, jako wyborca, żeby politycy mojej partii konsumowali coś na koszt ludzi, dzięki, którym Ukraina już nigdy nie będzie suwerenna.
Wszystko się kręci wokół bardzo niebezpiecznych dla Polski scenariuszy, już nigdy nie uwierzę w czyse i szczere intencje tych państwa. Nie uwierzę i już.
Pamietaj, że w każdej plotce jest ziarno prawdy, a pan Kowal podobno trochę dziwnie zachowywał się w kontaktach z Ukrainą.
-
2010/11/17 01:33:52
Tu jest o tym szerzej, byli jesze dwaij ukraińscy ambafadoeowie. No niewiele to poprawia sytuację.
tvp.info/informacje/swiat/kolacja-z-szefem-ukrainskiej-bezpieki/3349264
Uważam, że dla transpareności przyszłej polityki powinni wytłumaczyć się z tego kontaktu
-
2010/11/17 03:31:17
Kowal sie "tlumaczy" (wg mnie przekonywujaco) tutaj :
pawel-kowal.salon24.pl/250763,goraca-rezolucja-ukrainska
-
2010/11/17 06:09:01
No, no - Kataryna właśnie udzieliła bezcennego wsparcia kluzikowcom. Swoją drogą, ciekawy jestem kiedy fani tego bloga zorientują się wreszcie, że Kataryna Jarka już nie lubi.
-
2010/11/17 07:20:32
wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-neguje-zbrodnie-katynska,1,3787902,wiadomosc.html

Na nic się zdało obściskiwanie herr Tuska z towarzyszem Putinem i cały ten cyrk z ocieplaniem stosunków. Szczwany lisek jak zwykle wystrychnie na dudka naszego wodza. Oby następnym aktem nie było wydudkanie na strychu.
-
2010/11/17 07:26:59
biznes.onet.pl/ograniczenie-roli-ofe,18543,3787922,1,prasa-detal

Czytając o kolejnych radosnych pomysłach rządu mam wrażenie, że posiedzenia rady ministrów zaczynają się od słów : co by tu jeszcze spieprzyć panowie, no co by tu jeszcze spieprzyć.
-
2010/11/17 07:49:39
Zadaję retoryczne pytanie:co to za porządni ludzie, jeśli w takiej sytuacji, w jakiej po katastrofie smoleńskiej znalazł się PiS i JK, w sytuacji, gdy zawiązał się ogólnopaństwowy spisek frontu jednośći narodu przeciwko prezesowi Kaczyńskiemu, którego tylko chyba Bóg ocalił przed śmerciąm, zdaja bratobójczy cios w plecy? Jak pisze Teresa Bochwic w Salone 24 nawet nazwę stowarzyszenia sobie przywłaszczyli.
-
2010/11/17 07:55:04
@starszy 58. Też zaczęłam odnosić takie wrażenie... Chciałabym się mylić z powodu chociażby tego oczym pisałam wcześniej.
-
2010/11/17 07:56:31
12. Bo rozłamowcy głoszą hasło "Polska jest najważniejsza" i należąc jednoczesnie do pissu i rozłamu jasno wskazują, że dla piss najważniejszy jest już tylko Katyński i państwowy dodatek na zupę.
-
2010/11/17 07:57:41
Polecam szczególnie sympatycznego Kamińskiego. Człowieka światowego, który umiejętnie potrafi sączyć trunki wysokoprocentowe latając tanimi liniami lotniczymi do Belgii :)
-
2010/11/17 08:00:58
A jak tam postępt w misji Antka Policmajstra i Anny Fasrtygi?
Dotarli już do swojego Kinga? Znając Fatygę pomylili go ze Stephenem albo Donem.

Podobno ciągle nasi wysłannicy prowadzą rozmowy - cóż podczas zwiedzania Waszingtonu trzeba się czymś przecież zająć :)
-
2010/11/17 08:42:56
Uspokajam, nie przestałam lubić Kaczyńskiego, nawet jeśli coraz mniej go rozumiem. Kaczyńskiego cenię za te wszystkie cechy, których nie ma i już nie nabędzie żaden z rozłamowców. Ale na szczęście na razie nie muszę wybierać, bo wybory dopiero za rok.
-
2010/11/17 08:44:38
@Kataryna
Wczorajszy dzień był dla mnie ostatecznym miernikiem i bardzo jasno wskazał, do czego będą rozłamowcy używani, miałam wrażenie, że zastąpili Palikota. Zamiast dołączyć się do krytyki rządu sponiewierali Kaczynskiego i założyli Stowarzyszenie taki świetny zbieg okoliczności i media zamiast oceniać Tuska znowu pomiatały PISem. Nie wiem czy mógł Kaczyński ich zagospodarować w PIS, miałam taką nadzieję do pierwszego krytykującego Kaczyńskiego wpisu Migalskiego na blogu potem już ją straciłam. Niestety Pani @Kataryno nie można zbudować niczego, gdy w tle rządzi Tusk i jego media szczując jednych na drugich, szkoda, że Kowal i reszta tego nie łapią i chociaż bardzo przeżyłam to rozstanie i mam nadzieje na opamiętanie i powrót do PIS to sama nie wiem czy tego chcę. Najpierw powinni byli stanąć murem przy Kaczyńskim by odsunąć PO od władzy. To, co działo się po 10 kwietnia było szczytem chamstwa to pazerne przejmowanie urzędów umywanie rąk od wzięcia się do solidnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy, cała sprawa z krzyżem to powinno PIS scementować a stało się odwrotnie i właśnie Smoleńsk i późniejsze wydarzenia (ŁÓDŹ!) są dla mnie wykładnią do oceny polityków wykładnia jasną i jedyną do zaakceptowania. Pani wysiłki by jeszcze coś z tego ratować popieram i trzymam kciuki za powodzenie!
-
gonzo.demon
2010/11/17 08:45:11
Stowarzyszenie to coś na wzór Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Sowieckiej. Sowietem będzie Prawo i Sprawiedliwość.

-
gonzo.demon
2010/11/17 08:46:17

Ich Stalin jest tak dobry jak ten prawdziwy, byle by tylko chciał się na wybory po dobroci przebierać.

-
2010/11/17 08:46:57
Rozłamowcy powinni iść drogą Platformy i na szefa rozłamowców wystawić radnego Zdzikota z Warszawy.

-
2010/11/17 08:50:01
Teraz PiS i rozłamowcy to w pełni związek emerytów i rencistów. Emeryci zostali w Piss by wspominać męczeńskie walki o znicze pod płotem.
Renciści znani ze ściemniania (głównie przed komisją ZUS-owską) będą dalej wciskali kit w stowarzyszeniu.
-
2010/11/17 08:58:30
Żeby lepiej zrozumieć Kaczyńskiego trzeba sobie przeanalizować jaki wpływ na Platformę i Tuska będzie miał początek przyszłego roku z podwyżkami , zamrożeniem płac budżetówki i całą resztą "reform" Tuska na naszych grzbietach, dojdzie do tego rocznica katastrofy smoleńskiej i Tusk zacznie konkretnie płynąć do politycznego rynsztoka. Kaczyński w tym sensie pomyślał właśnie za naszego Donalda i stworzył jego ludziom tratwę ratunkową , do której zabierze się część tych Platfusów, którzy oprócz wcikania kitu i grania w piłkę mają faktycznie chęć coś w naszym kraju zmieniać. Kaczyński do tworzenia partii Rostkowskiej użył w tym wypadku wszystkich mediów które go zwalczały, z panią porucznik Olejnik na czele, biedna kobieta z wypiekami na twarzy, mając świdomość historycznej misji zniszczenia PISu realizowała scenariusz reklamy Pani Rostkowskiej, który napisał jej Jarosław Kaczyński.
-
2010/11/17 09:06:27
@ Lexie

Rostkowska wczoraj bardzo ostro skrytykowała Tuska
" Kluzik-Rostkowska skrytykowała rząd Donalda Tuska za trzy lata jego rządów. Zwróciła uwagę na szereg problemów. - Mamy najdroższy prąd i gaz w Unii Europejskiej. Za rządów Donalda Tuska trudno mówić o polityce prorodzinnej. Tylko w Turcji, jeśli traktować ją jako część Europy, jest gorsza sytuacja jeśli chodzi o dostęp do przedszkoli. Co z ofiarami tegorocznej powodzi? Czy mają gdzie bezpiecznie spędzić zimę? - wyliczała Kluzik-Rostkowska nazywając rząd Donalda Tuska rządem utraconych nadziei i zmarnowanych szans."
www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3665&Itemid=1

W Kaczyńskiego też musi trochę walić, żeby wolno myślące Platfusy nie załapały czasem, że to pomysł Kaczyńskiego a nie jej. Czymś się muszą na początku różnić, żeby było to autentyczne.
-
2010/11/17 09:10:28
Przeraża mnie czasami ta strategiczna zdolność myślenia prezesa Katyńskiego :)
Czy ciemny lud to kupi?

A może Pis bis jest szalupą ratunkową dla piss, kiedy poparcie dla Katyńskiego spadnie poniżej 10%?

-
2010/11/17 09:15:58
Angelika

Czy ty powżnie wierzysz, że kongesmen King, który z własnej inicjatywy złożył w kongresie rezolucję dotyczącą międzynarodowego śledztwa w sprawie Smoleńska teraz nie spotka się z Macierewiczem , który właśnie dokładnie w tej samej sprawie przyleciał do USA, serio tak myślisz?
-
2010/11/17 09:18:17
Ja na serio myślę, że się spotka i opowie jak głosowanie nad rezolucją przebiegło.
Że wysłucha i przytuli skołatanych pogrobowców Lecha :)

Przecież jest senatorem z sojuszniczego usa, po wyborach :)
-
2010/11/17 09:21:41
Gonzo

Mówiłem ci kiedyś żebyś jeździł na tych deskach w kasku bo całkiem zdurniejesz.

www.youtube.com/watch?v=QM3L8FSPnHg
-
2010/11/17 09:23:04
@oryginal-cyceron

Niestety nie przebiło się to w mediach, myślę, że gdyby to Kaczyński poparł tę inicjatywę byłabym w stanie uwierzyć, że masz rację, na razie jestem skłonna przyjąć teorie spiskową, że tę tratwę ratunkową dla PO zmajstrowały media.
-
2010/11/17 09:25:08
Nie chciałam tak wprost angażować w to niektórych służb:)
-
2010/11/17 09:26:16
@ Lexie

ponieważ Kaczyński nie mógł wygrać ani z Michnikiem ani z panią porucznik więc zagonił ich do pożytecznej roboty.
-
2010/11/17 09:44:54
Wydalenie z Piss największych ściemniaczy przypomina działanie Constaru, po wykryciu produkcji w tym zakładzie śmierdzących i zgniłych produktów mięsnych.
Tak jak wtedy Constar, piss teraz wydala z siebie najlepszych marketingowców, by pod hasłem "Dzięki Wam jesteśmy lepsi" odbudować zaufanie do partii.

Ma to pomóc w przyszłych wyborach w sprzedaniu kolejnych przeterminowanych Katyńskich, Kurskich i Ziobrów.
-
2010/11/17 09:46:29
Rezolucja Kinga.

thomas.loc.gov/cgi-bin/query/z?c111:H.RES.1489:
-
2010/11/17 09:49:55
Latest Major Action: 6/30/2010 Referred to House committee. Status: Referred to the House Committee on Foreign Affairs.
-
2010/11/17 09:53:25
Do kompletu brakuje tylko mycia przeterminowanych wędlin Ludwikiem.

-
wiliij
2010/11/17 10:00:27
w pełni zgadzam się z Twoją opinią, zresztą jest tak bardzo często
-
2010/11/17 10:02:02
Gonzo

Czy wy z Angeliką jesteście małżeństwem ?
-
2010/11/17 10:07:32
Szukałam w amerykańskiej prasie informacji o wizycie naszego duetu pogrobowców i nic nie znalazłam.
Możecie mi pomóc w tej kwestii?
-
2010/11/17 10:08:52
@gonzo
Pęk i Kuźmiuk to doskonały przykład jak starą zieloną wędlinę przerabia się na pełnowartościową kiełbasę wyborczą.
-
2010/11/17 10:28:37
Dzisiaj naprawdę dobry dzień na blogu:)

niewolnik.salon24.pl/

Gonzo jest bardzo męczący:(
-
2010/11/17 10:32:09
A to nasza wczorajsza sonda z TVNu, wydanie drugie, poprawione:

www.tvn24.pl/1003286,1,1,sondy.html

Dobre, nie?
-
2010/11/17 10:33:46
Dzień dobry

@ Lexie

Miałam to samo wkleić :) :) :)
-
2010/11/17 10:34:18
Mam nieodparte wrażenie, że maskotki Euro 2012 powinny nosić imiona Antko i Anko.
Podobieństwo fizjonomii i fryzur jest uderzające.
-
2010/11/17 10:36:17
Osobiście mam jakieś opory w wychwalaniu tych ludzi (przyzwoici, porządni), gdyż nie mogę wyrzucić z głowy tych spotkań z Millerem, Palikotem i to jeszcze w takim czasie.
-
2010/11/17 10:44:56
Ostatnie wydarzenia jasno dowodzą, że piss jest ewenementem na skalę światową.
Zgodnie ze słowami prezesa otrzymali cios w plecy od wewnątrz własnym członkiem.

-
2010/11/17 10:46:18
@gonzo

To prawda - mnożenie się przez zero zera nie daje spektakularnych wyników.
-
2010/11/17 10:46:21
Czy można sobie wyobrazić coś piękniejszego niż dobrze dobrane, kochające się małżeństwo dwóch trolli ?
-
2010/11/17 10:51:42
Po kolejnych przegranych wyborach dojdzie zapewne do denominacji - czyli tak w Polsce znanego obcinania zer.
Ziobro wymieniany jest tu jako zero numer 1 do obcięcia.
-
2010/11/17 10:56:04
Przy wyszukiwaniu w CNN frazy Kaczyński najwyżej notowany jest taki link:
religion.blogs.cnn.com/2010/11/15/on-trial-faith-delusion-or-an-excuse-for-criminal-action/?iref=allsearch
-
2010/11/17 10:57:14
Na drugim miejscu info o 10-leciu Simsów:
"Get up. Shower. Get dressed. Kiss the spouse. Go to work. Come home. Maybe go see a show, go to a party or just hang out. Go to bed. Do it all over again. "
www.cnn.com/2010/TECH/gaming.gadgets/10/26/sims.anniversary/index.html?iref=allsearch
-
2010/11/17 11:00:56
Z Macierewiczem jest jeszcze gorzej.

Mam wrażenie, że pogrobowcy spotkają się jedynie z Burger Kingiem.
-
2010/11/17 11:03:55
www.rmf24.pl/wyniki-ankiety-jaka-ocene-wystawiasz-rzadowi-donalda-tuska,qId,60376

A tymczasem:
Rząd chce rozwalić polski system emerytalny - ostrzega. Niepokoją mnie plany rządu zabrania pieniędzy z OFE, to nacjonalizacja. Ten rząd potwornie się myli, dług publiczny przekroczy 55 proc. już w tym roku. Tylko dzięki chowaniu wydatków pod dywan być może będzie odrobinę mniejszy. Jesteśmy przedmiotami w grze o wybory.

www.rmf24.pl/opinie/wywiady/kontrwywiad/news-rybinski-bede-merytorycznie-wspomagal-stowarzyszenie,nId,307906
-
pfg
2010/11/17 11:20:54
Rozłamowcy są stawiani za wzór uczciwości w polityce nawet przez samych platformersów? Nie zauważyłem. Przeciwnie, platformersi (i media) podkreślają, że Kluzik, Poncyliusz i pozostali państwo dotąd wiernie służyli Kaczyńskiemu, że niczym, poza retoryką, się od niego nie różnili, przede wszystkim zaś przekonywali nas do "cudownej przemiany" prezesa, co dowodzi albo ich głupoty i naiwności, albo cynizmu. To ma być stawianie za wzór uczciwości? Wolne żarty.

Dziwię się, że tak wytrawna komentatorka, jak Kataryna, nie zauważa prawdziwego powodu, dla którego Kluzik i Jakubiak wyrzucono z PiSu, a Poncylisza, Kamińskiego, Bielana i reszty ekipy nie: Tylko Kluzik i Jakubiak ośmieliły się skrytykować Ziobrę i za to zostały ukarane. Pozostali *dotąd* mogli liczyć na łąskę prezesa - no, oprócz Migalskiego, bo ten samego prezesa skrytykował, to zaś jest grzech niewybaczalny.
-
2010/11/17 11:35:01
Mam też wrażenie, że reklama umieszczona na tej stronie to drwina z pissu i nowego ruchu.
Proponuję akcję dla zwolenników rozłamowców - zrzućcie się i kupcie na allegro reklamowaną wyżej witrynę RuchPoparcia.pl
-
2010/11/17 11:39:33
Kolejny kopniak w chudą, kaszubska dupę.

blog.rp.pl/zychowicz/2010/11/16/sprawa-katynia-czyli-stan-relacji-polsko-rosyjskich/
-
2010/11/17 11:43:14
Dlatego należy żałować, że nie jesteśmy prawdziwym tylko wyimaginowanym narodem wybranym :)
-
2010/11/17 12:26:17
Dzień dobry Kataryniarzom!

TVN nie może się wyzbyc swoich przyzwyczajeń

www.tvn24.pl/1003292,,,kto-straci-najbardziej-na-powstaniu-stowarzyszenia-polska-jest-najwazniejsza,sondy.html

Ach, te sondaże :D
-
2010/11/17 12:38:03
@Cyceron
W sprawie Katynia nie należy oczekiwać żadnej zmiany w stanowisku Rosji. Obojętnie, czy będzie w tej sprawie zabierał głos Putin, czy Miedwiediew, czy sąd rosyjski. Gra idzie o znacznie wiekszą stawkę niż uznanie ludobójstwa ponad 27 tysięcy Polaków. W kolejce czekają miliony narodów b. Związku Radzieckiego. A za tym wszystkim stoją odszkodowania finansowe. I na to Rosja nie może się zgodzić. Nie tylko teraz, ale wcale!
A my bardzo dobrze o tym wiemy.

-
2010/11/17 12:39:43
@jo.aszka
Też się zgadzam z powstrzymaniem się od pochwał.
Po owocach ich poznacie!
-
2010/11/17 12:41:23
@Cyceroon
"A to nasza wczorajsza sonda z TVNu, wydanie drugie, poprawione: "
... i uzupełnione :D

p.s. całą noc nad tym pracowali :))))


-
2010/11/17 12:45:20
@ Starypiernik

To bardzo dobrze , że to właśnie przed wyborami Putin zrobił z Tuska koszmarnego kretyna o naiwniaka.
-
2010/11/17 13:06:21
(.)
Że rzadko kto zdaje sobie sprawę, iż angażując się w opisy lub kibicowanie harcom i narracjom renegatów - zapomina o Polsce.
Obserwujący wybryki ruskiego cyrku tresowanych pcheł Polacy, nie dostrzegają, że od 10 kwietnia nie ma już suwerennego państwa polskiego. Że żyjemy w atrapie państwa rządzonego przez ruskie...nawet nie telefony z Kremla, ale zwykłe gazety!
ŻE NAM TA NASZA OJCZYZNA POMAŁU PRZECIEKA PRZEZ PALCE.
Zwerbowani politycy, media, większość hierarchicznego kleru, żrący się o wpływy i dostęp do państwowej kasy mafiozi, zrujnowana edukacja i sprostytuowana nauka. O to zdaje się chodziło przy okrągłym stole. I Komorowski. Godny kontynuator I prezydenta III RP - renegata Jaruzelskiego. Lech Kaczyński to była fuszerka chłopców "ze służb". Taki wypadek przy pracy. Trzeba było to przywrócić do ładu. I przywrócono. 10 kwietnia.
HAŃBA NAM WSZYSTKIM, ŻEŚMY DO TEGO DOPUŚCILI.
ŻE BYLIŚMY JAK ŚLEPI I GŁUSI.

NARODY TRACĄC PAMIĘĆ TRACĄ ŻYCIE.

Wegetują pod postacią ubezwłasnowolnionych "obywateli" na platformie, gdzie sensacją dnia i ogólnonarodową sprawą staje się: która Pani pierwsza wymyśliła nazwę - slogan - hasło. Jak na ironię hasło brzmi: POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA.

Ciężko karze nas Opatrzność, ale nikt z nas nie jest bez winy.

Pozdrawiam serdecznie - URSZULA DOMYŚLNA

cogito.salon24.pl/249615,prezydent-okraglego-stolu#comment_3559321Pozdrawiam wszystkich Kataryniarzy.
PS
@Stary Obserwatorze - co z Tobą kolego się dzieje? Pozdrawiam serdecznie i jeśli jeszcze tu bywasz pamiętaj, że myślę o Tobie z nadzieją, że u Ciebie wszystko jest OK - szczególnie ze zdrówkiem.
Jeszcze raz pozdrawiam i życzę wszystkim Kataryniarzom dużo zdrowia w tych tak ciężkich i pełnych zdrady czasach.


PPS
Pozwolę sobie jeszcze coś tu wrzucić z S24 o ile będę miał zasięg.
-
2010/11/17 13:09:06
dlaczego mamy kibicować lub zaraz na początku obdarzać zaufaniem kogokolwiek.
ci, którzy do tego aspirują powinni się czymś wykazać.
dzisiejsi "rozłamowcy" wybrali sami karierę polityczną(polityka-4.definicja;słownik wyrazów obcych; PWN 1995 - zręczne, sprytne, układne działanie w celu osiągnięcia określonych zamierzeń), sposób na własne życie.
jak mogę zaufać 2-gi raz ludziom, którzy w niespełna 1/2roku usiłują mi sprzedać(ich działania mają wymiar merkantylny, przynajmniej dla nich - załapać się na kolejną lukratywną kadencję w Sejmie RP lub w PE) wizję rzeczywistości diametralnie różną od wcześniejszej.
partia-1.def. słownik wyrazów obcych; PWN 1995 - organizacja powstała i działająca na podstawie określonego programu, dążąca do realizacji tego programu...
jeżeli świadomemu, inteligentnemu(za takich należy uważać "rozłamowców", byli przecież elitą swej partii, frontmenami wycierającymi swe wizerunki na łamach i ekranach wszystkich mediów) członkowi jakiejś partii lub innej organizacji działającej na podstawie statutu, czy innego wyartykułowanego programu, przestaje się podobać działalność w tak nakreślonych ramach, to w oparciu o uzyskaną większości może dążyć do zmiany statutu czy programu, jeżeli natomiast takie coś nie uda się, ma przecież prawo przestać być członkiem "nieleżącej" mu organizacji, bez wszelkich teatralnych gestów - złożyć legitymację i wyjść, nie dramatyzować a skończyć z tym.
jak skończyli poprzedni, ci "grubsi" "apostaci" pisowscy - nie jestem wnikliwym obserwatorem sceny politycznej, ale pewnych sytuacji nie da się przeoczyć
Marcinkiewicz-b.premier(obecnie tabloidalny błazen),
Zaleski-b.wicemin.spr.zagr.(grobowa cisza na peryferiach PO),
Mężydło-(grobowa cisza na peryferiach PO),
Dorn-(prawie grobowa cisza w niezależności.
...wystarczy...
valdi 17.11.2010. 13:00
-
2010/11/17 13:10:41
Panie Aleksandrze wkraczamy w lata 1950 - te! Odżył Wuj Sam! U nasz tesz !!!

"Kaczyński skarży się wujowi Samowi" - Izwiestija
"Kaczyński znów nie wierzy Rosji" - Kom.Prawda

I szczególny smaczek:

"W Polsce wybuchł nowy skandal wokół śledztwa dotyczącego smoleńskiej katastrofy. Brat-bliźniak zabitego prezydenta, lider partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zamierza zwrócić się do Kongresu USA z prośbą o włączenie się do tej sprawy" "Oficjalna Warszawa zdążyła już określić plany opozycji mianem skandalu, graniczącego ze zdradą".- Izwiestija

POSZUKAJMY ZATEM "OFICJALNEJ WARSZAWY" (tej, która nie zdradza druziej z wujem Samem)

"Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł używać tragedii smoleńskiej do polityki" Radek S.
"Jest rzeczą z gruntu nieprzyzwoitą, to co wyprawia wokół katastrofy" smoleńskiej grupa polityków związana z PiS. To jest tak niesmaczne, że aż się odechciewa komentować" - Donek T.

I wot wsio jasno!

PS. Jeżeli historia zatoczyła koło, jest dobra wiadomość: za 3 lata nie będzie już Stalina! Ale jest i zła: pół roku później aresztują Prymasa Tysiąclecia.

GAUDEAMUS, GŁUPI NARODZIE!

URSZULA DOMYŚLNA

cogito.salon24.pl/249615,prezydent-okraglego-stolu#comment_3556300
@Urszula Domyślna
Witam szanowną Panią
W związku z zdradą ,która dzisiaj nastąpiła ,przypomniał mi się "Potop".
Pozwolę sobie zacytować :

/(...)
I tak dalej czytał pan Komorowski wśród ciszy i zgrozy, aż gdy doszedł do ustępu: ...Aktów stwierdzamy podpisami naszymi za nas i potomków naszych, przyrzekamy i warujemy(...)

Słysząc to pan Zagłoba otrząsnął się ze zdumienia i wybuchnął: Pytajcie się go, jakie korupcje wziął od Szweda? Ile mu wyliczono? Co mu jeszcze obiecano? Mości panowie, oto Judasz Iskariota! Bodajeś konał w rozpaczy! bodaj ród twój wygasł! bodaj diabeł duszę z ciebie wywlókł... zdrajco! zdrajco! po trzykroć zdrajco! /

Pozdrawiam serdecznie
WIW

cogito.salon24.pl/249615,prezydent-okraglego-stolu#comment_3556308

WiW - Coś nieprawdopodobnego! Dziękuję!

Myślałam, że Trylogię umiem na pamięć :), ale to, że akurat Komorowski czytał zdradziecki akt poddańczy, zupełnie z niej uleciało!

Nie, żebym Panu nie wierzyła, ale mam w tej chwili przed sobą swój egzemplarz Potop t.II i czytam: "Komorowski wstał,rozwinął leżący przed sobą pergamin i począł czytać straszną ugodę..."

Pozdrawiam Pana najserdeczniej
URSZULA DOMYŚLNA

cogito.salon24.pl/249615,prezydent-okraglego-stolu#comment_3556594

Dalsza część jest na blogu u Pana Aleksandra Ściosa: cogito.salon24.pl/
Polecam.
-
2010/11/17 13:16:11
Polecam:

niezalezna.pl/artykul/oferta_putina/41359/1

"Dzisiaj oferta byłego sztabu Kaczyńskiego (Kluzik, Jakubowska, Migalski, Poncyliusz itd.) jest dosyć podobna do tej z maja tego roku: albo porzucicie Smoleńsk, albo rozwalimy partię. Nie ma dla mnie żadnego znaczenia, czy robią to, jak twierdzą, dla możliwości zdobycia władzy, czy też dlatego, że dali się podpuścić. Jeżeli bym chciał popierać bezideowe ugrupowanie, to mam od tego PO. Od PiS wymagam czegoś więcej niż walki o diety i stołki.

Wyjaśnienie sprawy Smoleńska jest dzisiaj niezwykle trudne, bo uderza w podstawy geopolityki, które dobrze opisał rzecznik rządu Paweł Graś. Jego zdaniem poproszenie o pomoc naszego największego sojusznika - USA - to teraz zdrada. Podporządkowanie się zaś Rosji uważa za normę. W tych warunkach można dojść do wniosku, że pytający o śmierć naszych elit w katastrofie zrobią taką samą karierę jak ci, którzy mówili w czasach PRL o Katyniu.

Politycy mają prawo walczyć o swoje kariery, ale my mamy prawo od nich czegoś wymagać. Dzisiaj PiS płaci nie za zmianę wizerunku, tylko za to, że odrzucił ofertę Putina skierowaną do polskich elit: przyjaźń w zamian za nietykanie Smoleńska i kilku innych denerwujących go problemów. Szczególnie jednak ważny jest dla niego Smoleńsk. Zastanawiałem się, kto tę ofertę podejmie. Podjęły niemal wszystkie elity: obóz rządowy, lewica, zdecydowana większość mediów, nawet niektórzy biskupi. Okazało się, że w PiS też są tacy, dla których dotykanie sprawy narodowej tragedii w sposób kłopotliwy dla Moskwy jest nie do przyjęcia. Putinowi nie zależy wcale, by PiS nie rządził. Zgodzi się na rządy PiS, ale takiego, który o paru sprawach zapomni. Na szczęście Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz i wielu innych zapomnieć nie chcą.

Przed nami wybory samorządowe. Rozłamowcy zrobili, co mogli, by wynik w tych wyborach był jak najgorszy. Chcą udowodnić, że sprawą Smoleńska nie warto było się zajmować."


I to:

Radek Sikorski miał dobrą propozycję
POwiesić Komorowskiego!
Może na Krakowskim Przedmieściu?
Taka "nowa/stara? świecka tradycja" -DARKSIDE

cogito.salon24.pl/249615,prezydent-okraglego-stolu#comment_3559139


PS
Popełniłem wpis pod poprzednią notką Kataryny, gdzie podjąłem zakład @simona z toruńskiego cokołu i wzywam na świadków Kataryniarzy.
-
2010/11/17 13:17:30
O!!!!

KUPA !!!!!!
-
2010/11/17 13:29:38
@gonzo

To doskonały przykład jak PISS za środki unijne finansuje swoje struktury rejonowe.
Zakładam, że w obawie o reperkusje bezpartyjny europarlamentarzysta stał się członkiem pissu.
-
2010/11/17 13:49:38
System umożliwia wyłącznie peregrynacje posłów-wędrowniczków jak nie pod jeden, to pod drugi sztandar wzorem posła Antoniego Mężydły, co to przy zmianie sztandarów wcale nie musiał zmieniać poglądów, albo ministra Radosława Sikorskiego, który dla odmiany z neoficką gorliwością zgłosił gotowość dorzynania watahy. Teraz mamy wybory samorządowe, których celem jest usadowienie zaplecza politycznego każdej partii na publicznych synekurach, dzięki czemu każda partia będzie miała na przyszłoroczne wybory parlamentarne aparat wyborczy jak znalazł. Ale każdy poseł-wędrowniczek wie, że to ostatni dzwonek, żeby się do jakiejś partii przykleić, bo jeśli nie przyklei się teraz, to nie ma szans, żeby w przyszłym roku trafił nie tylko na jakieś biorące miejsce na liście, ale żeby trafił na nią w ogóle. No a bez tego koniec marzeń o mandacie, dietach, lodach i posadach dla rodziny. Żegnajcie mi na zawsze chłopcy i dziewczęta, żegnajcie druhowie i ty, miłości ma! Dlatego też jedni posłowie opuszczają PiS (wycieczka z Tłuszcza stolicę opuszcza!), a za to inni się zapisują. Bowiem pero, pero, bilans musi wyjść na zero! jak śpiewał Jan Kaczmarek nie przeczuwając, że właśnie stworzył hymn posłów-wędrowniczków.

Stanisław Michalkiewicz

www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1832
-
2010/11/17 13:57:59
Polecam lekturę notki : www.gugulskim.salon24.pl/250705,ordery-i-odznaczenia-za-smolensk

M.in. odznakę Honorową Bene Merito szef MSZ, Radosław Sikorski, wręczył "generałowi" Janickiemu, szefowi BORu.

Durniowi, który za skandaliczną niekompetencję i nieudolność w zapewnieniu ochrony prezydentowi RP i innym wysokim urzędnikom państwowym, oraz za łgarstwa i krętactwa wygłaszane po katastrofie Smoleńskiej, powinien być zdymisjonowany w kwietniu, a minister od dożynania watah przyznał mu odznakę "Dobrej Zasługi".

"Rzygać chce się, tak, jak w PRLu".
-
2010/11/17 14:09:25
Solidarność nie była dzieckiem Marca`68, a dziełem tych samych ludzi, którzy w Grudniu`70, zamiast do poprawiania nienaprawialnego, ruszyli do walki z systemem. Podpalenie Reichstagów" w Gdańsku i Szczecinie nie było skutkiem woli kompromisu z komunistami, a objawem całkowitego odrzucenia sowieckiej antycywilizacji. Solidarność, jako kontynuacja Grudnia`70, była ruchem oporu, kontynuacją walki Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych.

Bunt Solidarności przeminął, i dzisiaj, w III RP jako państwie skonstruowanym przez WSW i SB, cały niepodległościowy i antykomunistyczny ruch oporu nazywany jest opozycją". Skąd wziął się ten zdradziecki, wredny i przewrotny koncept?

Jeśli ktoś nie czytał całości wpisu Wyszkowskiego:

wyszkowski.com.pl/index.php/artykuy/26/1653-kolektyw-sodomia-order
-
2010/11/17 14:30:30
O! Coś chyba jest na rzeczy. Informacja o zasadach finansowania placówek terenowych PiS-u sunięta została stąd i przez admina z S24.
Zostaje to:

gonzodemon.blox.pl/2010/11/Szara-strefa-w-pisowskich-strukturach-terenowych.html

-
2010/11/17 14:38:12
Ktoś tu mocno przyciął ostatnie komentarze :)
Trafiłes gonzo w czuły punkt :)
-
2010/11/17 15:33:08
UWAGA ABSURD!
Z powodu braku dowodów Prokuratura Apelacyjna w Krakowie umorzyła śledztwo dotyczące korupcji przy wpisaniu iwabradyny na listę leków refundowanych.

wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/final-sledztwa-w-sprawie-iwabradyny,1,3786407,region-wiadomosc.html

Gdy do iwabradyny dopłacał NFZ kosztowała 213 zł. Po skreśleniu z listy leków refundowanych jej cena w aptece spadła do 70 zł.

wyborcza.pl/1,76842,6520158,Iwabradyna_cudownie_potaniala__i_to_trzykrotnie.html

To oczywiście nie jest żaden dowód na korupcję i bynajmniej nie jest moją intencją sugerowanie jej istnienia. Bo korupcja (od łac. corruptio zepsucie) to nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści. Co prawda korzyść jest pojęciem szerszym niż szkoda, o której spowodowanie prokuratorzy tak ochoczo oskarżają niewinnych często ludzi, bo nie ma tylko wymiaru ekonomicznego, ale jej istnienie trzeba udowodnić.

Ale jest to niezbity dowód na absurdalność istniejącego systemu, w którym może dochodzić (nawet bez korupcji) do takich efektów.


RG


Komentarze: 3
scepryk | 2010-11-15 20:19 | IP: 78.8.21.*

Kilka lat temu kupowałem w Polsce aspirynę. Kosztowała ponad 8 zł. Zaraz potem wyjechałem do Edynburga. Potrzebowałem też aspiryny. Bałem się iść do apteki, wiedząc jak Żelazna Dama obcięła wszelkie dopłaty. Aspiryna była tam w zwykłej drogerii (dla młodszych - sklep kosmetyczny). Usłyszałem cenę 18 i przerażony wyciągam 18 funtów. Jak drogo jest u tych Szkotów? Pani się przeraziła takimi wielkimi pieniędzmi i wzięła tylko 18 pensów. Czyli 8 RAZY mniej niż w Polsce. Do tego ostrzegła o zagrożeniach - czego nigdy nie zrobiła aptekarka. Aspiryna dokładnie taka sama. Ta sama firma, ta sama ilość, z tymi samymi witaminami, tak samo rozpuszczalna, w tych samych opakowaniach!!! KTO NAS OKRADA? I dlaczego tak straszliwie i bez umiaru?

Win | 2010-11-15 20:44 | IP: 77.253.127.*

To powinna być wiadomość dnia w faktach i innych dziennikach. Po co jednak uświadamiać ludzi czym kończy się państwowa służba zdrowia? Niech żyją w nieświadomości.

Rozumiem Panie Robercie, że absurdem nazywa Pan aktualny system ubezpieczeń zdrowotnych. Fakt, że cena tak spadła (lub skoczyła pod refundację) jest oczywiście normalnym i logicznym zjawiskiem w ekonomii. Tytuł artykułu brzmi dwuznacznie. Co mniej zorientowani w temacie mogą pomyśleć, że absurdem jest spadek/wzrot ceny.

ARD | 2010-11-16 10:41 | IP: 193.41.230.*

Co tam aspiryna
Miesiac temu odbieralem masc robiona. Przygotowalem sie na powazny wydatek (przeciez to custom made) i zaplacilem 3 PLN. Tydzien temu kupowalem nadmanganian potasu. Malutka, fabryczna fiolka 6 PLN

-
2010/11/17 16:08:39
@obiboknawlasnykoszt
2010/11/17 14:09:25

Bardzo trafny komentarz. Celem Marca była obrona osób pochodzenia żydowskiego w elitach PRL zagrożonych przez czystki Gomółki. Oczywiście wtedy nawet do głowy mi to nie przyszło. Uważałem, że był to bunt polskiej patriotycznej inteligencji oburzonej zdjęciem z repertuaru "Dziadów" - ja też byłem oburzony. Tak samo jak ja myśleli wtedy kilka lat starsi ode mnie strajkujący i demonstrujący studenci. Ikoną Marca był Adam Michnik. Nikt z plebsu do którego zaliczałem się także ja oraz strajkujący studenci nie wiedział wtedy, że represje dotknęły także jego rodziny. Łuski opadły mi z oczu dopiero kiedy dowiedziałem się z przesłuchań w Komisji Rywinowskiej. że Jerzy Urban był wieloletnim przyjacielem Adama Michnika i że regularnie pili wspólnie wódkę. Dziś jasno widzę i rozumiem dlaczego w uwielbianym wtedy przeze mnie KOR-ze była tak wielka nadreprezentacja Żydów. Myślę, że nadal nie przeszkadzałoby mi to (gdyż generalnie wśród osób, które zaliczam do swoich przyjaciół, też jest nadreprezentacja Żydów - pewnie dlatego, że są świetnymi kompanami do dyskusji), gdyby nie antypolska polityka koncernu Agory. Moim zdaniem Gazeta broni zbrodniarzy stalinowskich, nie w imię abstrakcyjnego pojednania i poprawności politycznej, ale dlatego, że większość z nich była Żydami. Atakuje polski patriotyzm dlatego, że zagraża on stalinowskim zbrodniarzom - charakterystyczne, że Gazeta akceptuje i propaguje patriotyzm izraelski, mimo że jest on daleko bardziej od polskiego ksenofobiczny.
-
2010/11/17 16:17:03
Bardzo mnie śmieszy gdy zwolennicy PiS bronią ''państwa opiekuńczego'' - sympatyczny Marek 9 na przykład.

Ciekawi mnie czego tak naprawde bronią???? Jakiego ''państwa opiekuńczego''? Przecież jest to państwo nieprzyjazne - vide powstanie Komisji Palikota- więc jak ma być opiekuńcze ???

Nawet jeśli to państwo daje jakąś niewielką jałmużnę, to najpierw nas bezlitośnie obłupi ze skóry. I nie daje ludziom zarobić- 70 miejsce Polski na lliście ''Doing bussines''.

A my sie kurwa cieszymy jak te jełopy czy inne lemingi, że nas doją a potem rzucą jakiś ochłap w postaci becikowego, funduszu alimentacyjnego czy dopłat do leków, które przez to kosztują podatników drożej , co pokazał przykład iwabrydyny.

Pisiaki to tez w wiekszości lemingi , tylko sympatyczniejsze i bardziej patriotyczne niz lemigi platfusowe :)))))))))))))))

Ale lemingi.

"Nicnierobienie'' Platformy szybciej wykończy Polskę ale też szybciej wyleczy Polaków ze złudzeń wobec socjalistycznych miraży.

Czyli skróci męki tego nieszczęsnego i ogłkupiałego narodu, ktory chce mieć więcej pieniędzy w portfelu, ale tez chce zwiekszania wydatków państwa - jest to przykład na kompletną aberracje naszego głupiego ale kochanego narodu.

Ja też głupiec , bo jeszcze na stałe nie wyjechalem do Szwecji z tego POacanowa, do czego namawia mnie usilnie żona. Nie, nie - nie ma kochanka, chce wyjechac ze mną i z dzieciakami :)

I prawie mnie przekonała.

PiS jeśli by wygrał za rok, to tylko przedłużyłby i nieco osłodził (sic!) stygnięcie polskiego trupa.

Hasło -''im gorzej z Polską - tym lepiej'' jest racjonalne z powodów o których pisałem wyżej.
W tym kontekście nie można go porównywać z Waldemara Kuczyńskiego hasłem - ''im gorzej z Polską pod rządami PiS - tym lepiej''.

Waldemar Kuczyński w ten sposób chciał tylko utrwalić status quo w Polsce - czyli uprzywilejowanie establishmentu kosztem słabiutkiej klasy średniej i reszty polskego ''motłochu''.
-
2010/11/17 17:05:16
Tomczykiewicz z PO powiedział, że wbrew tuskowej propagandzie z 2007 roku - Platforma NIGDY nie była liberalna, jest tylko partią która spełnia życzenia ludzi.

Czyli Platforma jest jak ''call girl'' - spełnia życzenia klientów.

Ktoś może się oburzyć - PO to zwykła dziwka a nie ''call girl''.
Ale PO ceni się jak ''call girl''. Nie ta klasa i wdzięk co luksusowa dziewczyna do towarzystwa ale koszt podobny - nawet VAT podnieśli bo stawki naszej ślicznej ''call girl''z platfusem podskoczyły.

Jak pisze Korwin - platfusy budzą się rano i czytają sondaże ( ale te prawdziwe a nie te które widzimy w gazetach czy w internecie)

I jeśli nie kłóci się to z prawem unijnym- jak kara śmierci za którą opowiada się 77% Polaków - czy z ich bezpośrednimi interesami , to to akurat realizują.

Wychodzi więc na to że Polacy chcą walki z hazardem czy z dopalaczami a nie zależy im na rozwoju gospodarczym. To znaczy chcieliby ''by żyło się lepiej'' ale nie mają pojęcia jak to zrobić i CZEGO CHCIEC.

Lemingi nie iwedzą ''czego chcieć'' (jak Ferdek Kiepski który od Pana Boga chciał tylko puszkę piwa), więc Platforma nie czuje się zobligowana by coś zmieniać w gospodarce np.

Mamy taki rząd u władzy jaki chcemy i na jaki zasługujemy.

50 lat komunizmu i 20 lat ''PRL-u bis'' tak zryło nam berety, że PO jest naszym rządem marzeń.

Nam lemingom wydaje się że jak politycy się nie kłócą to jest spokój i jest dobrze.

Inna sprawa że kłócą się często o jakieś bzdety.
Tak jakby chcieli na siłę podkreślać różnice.
Jakby szukali tych różnic.

By ciemny lud to kupił.
-
2010/11/17 17:16:55
@Gonzo.Canon

Bo w Polsce trzeba wszystko zaorać i zlać RANDAPEM i po kwarantannie zasiać uprzednio dokładnie przebrane ziarno na nowy siew.

W przeciwnym razie nic nie będzie z nowego siewu nawet wówczas jak nowy siewca byłby najbardziej porządnym człekiem.

W Polsce jest już taka nieuleczalna zaraza i takie zielsko, że bez RANDAPU ani rusz.

Dzisiejszy protest sędziów w większości z naboru Kwacha (znam dane) jest tej nieuleczalnej choroby najlepszym przykładem rozkładu państwa do cna, bo główne jego struktury już dawno się załamały w latach 40 i 50.
Teraz jest już jego agonia.
Czy ten proces można jeszcze powstrzymać?

CHYBA tak, poprzez plutony egzekucyjne polskiego państwa, tylko skąd wziąć do tego tzw. niezawisłego wymiaru sprawiedliwości, który osądziłby te wieloletnie zdrady wielopokoleniowe.
Tu trzeba sądzić nie tylko żywych lecz i zmarłych by naprawić spustoszenie zasiane w bezmózgich czerepach lemingów, ale i tych świadomie zakłamanych na własny użytek.

Żywioł nie jest dobrym wyjściem, bo następni szubrawcy dorwą się do władzy i rozpocznie się nowy brazylijski serial.

Swego czasu podjąłem się próby budowy od nowa na nowych zasadach i ległem na tarczy, bo społeczeństwo polskie nie chciało tego nowego choćby i najbardziej sprawiedliwego systemu, który im by dał duże korzyści w przyszłości.
Stare i znane tak, gdzie można skombinować, przekręcić, ukręcić, podprowadzić, oszukać, a resztę sam dopisz.

PS
Czy możesz zrobić fotki doku pływającego o nośności 55 000 ton ze stoczni Götaverken z Göteborga, którego byłym jednym z budowniczych?
-
2010/11/17 17:34:12
Napisałem to już kiedyś. Nie da się zbudować solidnego państwa na zgniłych fundamentach. A takie nam zafundowano po 1989 r. Można sobie pomalować ściany, można czasami załatać dach, podstemplować strop a i tak chałupa trzeszczy. I tak będzie się ciągnęło a czasami szargało. Jak oglądam spoty wyborcze to nie wiem czy się śmiać czy płakać.... poziom reklam proszków do prania.
-
2010/11/17 17:35:38
Reklama Tuska po liftingu jest za to przednia ;)
-
2010/11/17 18:04:08
To już trzecia wersja chyba:) coś te sondaże niestabilne:

fakty.interia.pl/polska/news/grupa-frustratow-odsunietych-od-ucha-prezesa,1559125
-
2010/11/17 18:05:27
Stado bolszewickich cweli na salonach pod żyrandolami.

freeyourmind.salon24.pl/250417,urbanizacja-polski#comment_3554373

-
2010/11/17 18:09:16
Niedzielna uroczystość przebiegała z wielką pompą. Biskup święcił nowy obiekt, najważniejsi w regionie politycy PSL przecinali symboliczną wstęgę. Miał być to największy sukces Jacka Hury, janowskiego wójta i innych miejscowych działaczy popieranych przez polityków PSL. Zorganizowano nawet w hali turniej w wyciskaniu sztangi leżąc i mecz w piłce nożnej. W obiekcie, który nie jest nawet zgłoszony do odbioru technicznego i sanitarnego!

wing2009.salon24.pl/

PS
Jak zaszłaby taka potrzeba to i gówno by pachniało jak perfumy Chanel 5 ;)
-
2010/11/17 18:13:32
Rośnie obłęd w pissie.
Zaczęli już sami do siebie listy pisać i obnażać się z tym na stronach:

www.pis.org.pl/article.php?id=17969

A za tym wszystkim stoi Łódzkie Porozumienie Obywatelskie - wydawca gazety "Lodziak"

"Tak więc przed każdym posłem PiS stoi ważne i odpowiedzialne zadanie, którego realizacja powinna służyć dobru wspólnemu, jak również własnej satysfakcji, wg. sprawdzonej, ponadczasowej zasady: duża praca duża satysfakcja."

Po niekturych posłach widać od razu niski nakład pracy....
-
2010/11/17 18:14:48
Układy w pissie:

www.pis.org.pl/article.php?id=18021

"Toyah: Opowiedz może proszę najpierw, jak to się stało, że w ogóle zostałeś członkiem sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego? Czy to że od początku wspierasz jego projekt i przywództwo wystarczyło?

Paweł: Dzięki znajomościom. Jak zresztą każdy. Chciałem pomóc, wiedziałem, że się przydam, poszukałem kontaktów no i mnie polecono."
-
2010/11/17 18:15:04
@ lexie
Gdyby JKR w swoim przemówieniu poprzestała tylko na atakowaniu PiS, a jednocześnie ciepło wypowiadała się o rządzie Tuska to z pewnością komentarz Tomczykiewicza byłby inny. A tu taki zawód....
-
2010/11/17 18:16:48
Nie wiem jak wy, ale ja po czytaniu ostatnich wpisów na stronie PiSS czuję się moralnie sponiewierana.
To już nawet nie jest poziom Faktu, to na poziom Faktu patrzy z zadartą głową.
-
2010/11/17 18:20:44
@franky-furbo
Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się przed wyborami krytyki JKR ze strony PO a tu zaskoczenie to jest przyznanie, że Kaczyński miał rację. Czyżby nowa formacja mogła być realnym zagrożeniem dla PO?
-
2010/11/17 18:23:31
@lexie2010
@franky-furbo
Wszyscy teraz robią rachunek zysków i strat. Niektórzy robią to z najwyższą uwagą.
Bilans wychodzi im ujemny. Próbują się do tego zdystansować. Ale już za późno. Odszczepieńcy rozpoczęli swoją robotę i nie mają szans na wycofanie się. Chyba za cenę swojej śmierci politycznej. Nie wiem skąd im wyszło te 14%? Bo to brzmi groźnie. To jest realne zagrożenie dal PSL i SLD. Kto to zagospodaruje? Oto jest pytanie!
A więc drżyjcie narody :(((
-
2010/11/17 18:34:41
Sąd Apelacyjny oddalił zażalenia pełnomocnika Platformy Obywatelskiej, który domagał się zakazu rozpowszechniania spotu wyborczego Piotra Uszoka

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8676771,Uszok_nie_musi_sprostowac_swojej_reklamy_wyborczej.html

PS
Kolejny kop w dupsko Tuszczyzny!
-
2010/11/17 18:35:37
Zespół ekspercki z USA wesprze zespół Macierewicza

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8677433,Zespol_ekspercki_z_USA_wesprze_zespol_Macierewicza.html

PS
Kolejny kop w dupsko Tuszczyzny!
-
2010/11/17 18:37:36
Nowy mer stolicy Rosji Siergiej Sobianin wydał wojnę kioskom i kramom - bez uprzedzenia właścicieli jego urzędnicy zlikwidowali już setki punktów ulicznego handlu. Także tych, które działały legalnie.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8671296,Pogrom_moskiewskich_kramow.html


PS
Skąd my to znamy - DOPALACZE.PL

;)
-
2010/11/17 18:42:25
Posłanka Jadwiga Zakrzewska (Platforma Obywatelska), znana głównie z afery marszałkowej, została we wtorek wiceprzewodniczącą Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

www.niezalezna.pl/artykul/poslanka_z_afery_marszalkowej_w_nato/41396/1

PS
A może jednak zmiana zdania Gajowego i zostajemy jako sowiecki koń trojański w NATO?
-
2010/11/17 18:43:02
@ prawdziwy.starypiernik

Tylko Kaczyński się nie dystansuje podtrzymuje swoje decyzje, ten człowiek ma charakter i nerwy ze stali bo nie da się ukryć, że w wyniku tego zamieszania PIS stracił.
Jednak ostatecznie bilans dla PIS może być korzystny, twardy elektorat tej partii jest nie do szarpnięcia a PO gdzie zawieje i będzie "europejsko i nieobciachowo" drżyj PO:)

@obiboknawlasnykoszt

Witam!
-
2010/11/17 18:47:25
Rząd Donalda Tuska, który przed kamerami prezentuje życzliwość w stosunku do rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, za kulisami usiłuje podzielić rodziny na lepsze i gorsze. Członkowie rodzin smoleńskich, którzy wykazują dociekliwość, są w bezpardonowy sposób obrażani przez prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej.

www.niezalezna.pl/artykul/rodziny_smolenskie_pod_ostrzalem/41401/1

PS
Pisałem niejednokrotnie, że Tusk to mściwa i zawistna bestia - był taki już w szkole średniej, gdzie uczył go ktoś mi bardzo bliski (słyszałem, że skarżył się belfrom na kolegów).

WITAM PONOWNIE WSZYSTKICH KATARYNIARZY !!!
-
2010/11/17 18:50:35
@obiboknawlasnykoszt
Różnica w porządkowaniu Moskwy polega na tym, że tamtejsi handlarze nie mają najmniejszych szans na odszkodowania za zlikwidowane miejsca pracy.
W artykule nie ma też żadnej informacji o proponowanych innych lokalizacjach tego handlu.
Po prostu ma być porządek. Pytanie czy będzie?
-
2010/11/17 18:54:00
Bardzo ładnie napisane ;-) Szczególnie punkt piąty!
-
2010/11/17 19:41:21
@ Stary Piernik

Czy to nie przypomina czasem lokalizację zastępczą dla kupców z Warszawy na zadypiu.
Były pałki i gazy, a lokalizację zagwarantowaną na cmentarzy po wcześniejszej przedpłacie za miejsca i systematycznym oszczędzaniu w TUSK - BANKU BEZ DNA
Mechanizm usuwania kupców we wszystkich miastach jest ten sam.
Oni wyrabiają w klientach przyzwyczajenia i pomagają wydeptać ścieżki do przyszłych marketów.
Ja znam w 3Mieście parę takich miejsc, na które weszły, wchodzą lub planują wejść tzw. solidni inwestorzy, którzy pozbawią miejsc pracy w obrębie paru kilometrów pracy małemu i osiedlowemu handlowi.

==============================

Gabinet Donalda Tuska desperacko próbuje łatać dziurę budżetową. Tym razem sięga po pieniądze przyszłych emerytów.

www.niezalezna.pl/artykul/rzad_rozmontuje_ofe/41393/1

Będę pracował do ostatniej chwili życia by te kanalie wypędzić z Polski.
-
2010/11/17 19:44:40
Ryszard Krauze działał na szkodę Prokomu? Biznesmen został przesłuchany w charakterze podejrzanego.
Ryszard Krauze przyjechał w środę do katowickiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty działania na szkodę kontrolowanej przez siebie spółki Prokom Investments. Chodzi o fakt z 26 września 2006 r. Prokom udzielił King&King Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 3 mln zł pożyczki na poszukiwanie ropy w Afryce. Firma ta znajdowała się wówczas na skraju bankructwa, dlatego pożyczka nie była korzystna dla spółki. Według śledczych pożyczki udzielono, choć K&K nie spłaciła wcześniejszych wielomilionowych zobowiązań wobec innych firm Krauzego. Powołani przez śledczych biegli wyliczyli, że w 2001 r. wysokość jej zobowiązań 368 razy przekraczała wartości aktywów. W takiej sytuacji włodarze K&K powinni ogłosić upadłość. ABW ustaliła, że spółki znajdujące się w rękach Krauzego - Ulrich SA, Petrolinvest oraz Prokom w latach 1999-2006 przekazały K&K prawie 50 mln zł.
www.niezalezna.pl/artykul/krauze_z_zarzutami/41409/1
Podobnie może być i z budżetem Tuskolandii nad Wisłą.

PS
Czy Krauze da dyla? A może Bondaryk i Janicki powinni go eskortować bezpiecznie do granicy, by nikt go po drodze nie nękał.?
-
2010/11/17 19:47:22
WYBORCZA POZWIE ANTONIEGO KLUSIKA
Dziennikarka opolskiego oddziału Gazety Wyborczej zarzuciła prawicowym środowiskom żerowanie na śmierci Jana Klusika. Jego brat, znany opozycjonista na Opolszczyźnie, dosadnie powiedział więc, co myśli o GW. Wtedy Agora wynajęła prawniczkę, która już zapowiedziała pozew przeciwko Antoniemu Klusikowi.
Joanna Pszon jest dziennikarką opolskiej Gazety Wyborczej, która zajęła się tematem śmierci Jana Klusika. Nie tylko powątpiewa, że ma ona związek z pobiciem go podczas obrony
Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, ale od razu zdemaskowała ludzi, którzy chcą wykorzystać tragedię. 10 października br. napisała tekst pt. Kreowanie męczennika krzyża w celach politycznych.
Antoniemu Klusikowi wcale jednak nie było do śmiechu. - Moja żona bardzo się zdenerwowała i zasłabła, gdy usłyszała w radio, że zachowujemy się jak zombi żywiący się trupami wspomina brat Jana Klusika.

Następnego dnia po publikacji Gazety Wyborczej działacze Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej, w którym działa Antoni Klusik, zorganizowali konferencję prasową. Klusik powiedział na niej m.in., że "GW" to organizacja wroga naszej cywilizacji. Szefowie Joanny Pszon, którzy dowiedzieli się, że Antoni Klusik nie ma najlepszego zdania o redakcji kierowanej przez Adama Michnika, okazali się wrażliwi na krytykę. Wkrótce do akcji ruszyła wynajęta przez nich prawniczka. W konsekwencji Antoni Klusik otrzymał wezwanie do opublikowania oświadczenia i przeprosin na antenie TVP Opole oraz łamach GW, a także wpłaty 5 tys. zł na rzecz Domu Samotnej Matki.
www.niezalezna.pl/artykul/_wyborcza_pozwie_antoniego_klusika/41417/1

PS
Neokomunista Adaśko, bo to Ukrainiec o pochodzeniu żydowskim, zabiera się za swoją obronę w związku z współudziałem GWnanej w nagonce na PiS i przyczynieniu się do tej śmierci.
-
2010/11/17 19:53:12
@obiboknawlasnykoszt
Masz rację. Jeśli mechanizm jest sprawdzony i działa, należy go powielać w działaniu. Tylko idiota go psuje :(
Wziatki od małego straganu to nie to samo co od "poważnego inwestora". Zresztą te drugie idą do "poważniejszej kieszeni". Nie do szarego czynownika :D
-
2010/11/17 19:54:59
Miesiąc temu, w wieku 106 lat, zmarła Zofia Morawska, postać niezwykła, wielka patriotka i działaczka społeczna. Jako pierwsza Polka uhonorowana została w 1994 r. Orderem Orła Białego, które to odznaczenie 60 lat wcześniej otrzymał także jej ojciec.
Była wybitnym ekspertem tyflologii, czyli dziedziny zajmującej się nauczaniem pisania i czytania osób niewidomych. Swe ostatnie lata przeżyła całkowicie ociemniała. Do końca pozostała niezwykle aktywna i zaangażowana w los podopiecznych w Lask ach. Za swoje zasługi jako pierwsza Polka uhonorowana została w 1994 r. Ord erem Or ła Bia łego. To najwyższe odznaczenie 60 lat wcześniej otrzymał także jej ojciec. Uhonorowana została również Nagrodą im. Alb erta Sch weitz era i Nagrodą Fundacji Episkopatu Polski "T O T U S" w kategorii: Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza. Otrzymała ponadto Or der Kaw alera Gwi azdy Solida rności Wło skiej.

www.niezalezna.pl/artykul/legenda_lasek/41418/1

Odchodzą legendy, tak jak H O N O R, B Ó G i O J C Z Y Z N A w tym POlszewickim priwislanym kraju.


CO TU SIĘ WYRABIA - filtr nie przepuszcza polszczyzny a jedynie brechanie?
-
2010/11/17 19:57:38
@ ALL - Ważne!

Nie przypominam sobie by ktoś z Państwa to tu podał wcześniej a sprawa dotyczy wszystkich, nawet tych upierdliwych troll od POtwornie śmierdzących kup.

Szpitale nie mogą pobierać od pacjentów opłat za korzystanie z telefonu komórkowego, laptopa czy suszarki.
Okazuje się, że takie działanie
jest niezgodne z prawem. Urząd Regulacji Energetyki, w odpowiedzi na wniosek rzecznika praw pacjenta, stwierdził, że sprzedaż energii wymaga posiadania specjalnej koncesji. Poza tym, pobieranie opłaty wymaga dokładnego wyliczenia, ile dana osoba zużyła prądu, co w przypadku szpitala jest niemożliwe, bo z jednego gniazdka elektrycznego może korzystać kilku pacjentów.

www.niezalezna.pl/artykul/oplaty_za_szpitalny_prad_nielegalne/41353/1

NIE DAJCIE SIĘ DOIĆ PRZEZ WYKSZTAŁCIUCHÓW W SZPITALACH CZY TEŻ W INNYCH OŚRODKACH SŁUŻBY ZDROWIA CZU WCZASOWYCH.
-
toto.1
2010/11/17 20:11:52
@obiboknawlasnykoszt
Jedyne słowo na jakie uwziął się filtr, to "w.ł.o.s.k.i.e". W ten sposób na tym forum jest też wprowadzony odgórny zakaz prezentacji i odwoływania się do Hymnu. To jakaś paranoja, ale trzeba to przeżyć ;)
-
2010/11/17 20:28:23
@TOTO

To nie należy przeżyć lecz należy to coś przepędzić z Polski raz na zawsze.

A jak nie będą chcieli wymaszerować jak ongiś to należy skazać na tiurmy i ks, na które tak ochoczo skazywali polskich Patriotów,
Ot co - TOTO ;)
-
2010/11/17 20:30:45
@Toto
Nie wiem na jaki wyraz.
Nie bawiłem się i podzieliłem spacją te wszystkie wyrazy, które mogły być niezrozumiałe dla AFTOMATU z POlszewickimi łapami i pustym czerepem z wodotryskiem.
-
2010/11/17 20:32:54
nie założyłabym fanklubu J. Kaczyńskiego
jednak moim zdaniem "rozłamowcy" robili rozwałkę w partii
a moja kobieca intuicja podpowiada mi, że z pełną świadomością
biorę więc stronę Jarosława

swoją drogą, zastanawiałam się, w którym momencie
gospodyni bloga przestanie popierać PiS
- i już wiem

(sorry, jak nie na temat po ostatnich wpisach)
-
2010/11/17 20:38:25
Rządy koalicji PO - PSL: wzrost podatków, wyższe ceny gazu, prądu i chleba, likwidacja polskiego przemysłu stoczniowego, zapaść służby zdrowia, rosnący w gigantycznym tempie dług publiczny, kryzys w armii, kompromitacja państwa po katastrofie smoleńskiej
Trzy lata propagandy


Niedotrzymane obietnice, przeciąganie rozwiązywania najtrudniejszych problemów, zadłużanie kraju, afery w rządzie i partii rządzącej - po takim bilansie trzyletniego sprawowania władzy każdy rząd musiałby zadrżeć w posadach, mierząc się z poważną krytyką. Ekipa Donalda Tuska zdaje się jednak miewać bardzo dobrze, najlepsze oceny zbierając za opanowanie propagandy i umiejętność odwracania uwagi od rzeczy istotnych. Nie byłoby to jednak możliwe bez pomocy największych mediów komercyjnych w kraju, które w służbie partii rządzącej od trzech lat zajmują się przede wszystkim rozliczaniem nie sprawujących władzę, lecz największej partii opozycyjnej.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101117&typ=po&id=po01.txt

Nie ma to jak zakłamane własne samopoczucie?

PS
Leming- jarzysz czy nie? Czy wiesz, że jesteś moim wrogiem za to, że głosowałeś i zamierzasz głosować na tych POtwornych oszustów, którzy będą musieli beknąć razem z wami za ten bardak zrobiony z Polski.
-
2010/11/17 20:58:39
Niezależny śledczy w Rosji to biały słoń, rzadka figura. Prokuratorzy z wielkim trudem przyzwyczajają się do nowej roli jako strony postępowania kontradyktoryjnego. Na jednym z głośnych procesów w Sankt Petersburgu prokurator po ogłoszeniu wyroku poszedł do sędziego i spytał: "Dlaczego nie ostrzegł mnie pan, że zamierza uniewinnić?". Sędzia odparł: "Adwokata też nie ostrzegałem"
Wolni ludzie są nadzieją mojej ojczyzny


Z Borysem Pustyncewem, rosyjskim dysydentem i obrońcą praw człowieka, rozmawia Piotr Falkowski

Borysie Pawłowiczu, zna Pan sowiecki system prawny z własnego doświadczenia. Co go odróżnia od norm europejskich?

- Sowiecki system prawny różni się od modelu zachodniego zwłaszcza brakiem kontradyktoryjności postępowania i bezwzględną zasadą domniemania niewinności państwa w jakimkolwiek konflikcie z obywatelem. W rzeczywistości sędzia i prokurator występowali w procesie jako jeden zespół, a sędzia w swoim wyroku często po prostu powtarzał argumenty prokuratury. Rola obrońcy w procesie była minimalna, a w wielu przypadkach czysto formalna: zapewniano przestrzeganie prawa gwarantującego oskarżonemu posiadanie obrońcy. Jeżeli sąd oceniał konflikt pomiędzy obywatelami, doświadczony adwokat mógł czasami mieć wpływ na wynik sprawy, na przykład uzyskać mniejszą karę, niż domagał się prokurator, ale nawet w takich przypadkach rzadko kiedy udało się doprowadzić do uniewinnienia. Uniewinnienie w sądzie zawsze było traktowane jako błąd w ściganiu i dochodzeniu, a tak ważny przedstawiciel państwa jak prokurator nie mógł się mylić. Stąd brak w tradycjach rosyjskich sądów uzasadnienia wyroków uniewinniających i stanowią one około 0,5 proc. wszystkich orzeczeń sądowych.
Reportaż sądowy jako gatunek dziennikarski w ogóle nie był nieobecny: twierdzono, że przestępczość w ZSRS stale słabnie. Materiały "z sali sądowej" ukazywały się tylko jako uzasadnienie propagandy jakiejś kampanii politycznej. Wiele procesów było zamkniętych dla publiczności, nie tylko politycznych, ale także w przypadku poważnych przestępstw. Sędzia zazwyczaj ma prawo nie wpuścić na salę sądową lub usunąć z niej każdego.
www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101117&typ=sw&id=sw21.txt
( . ) - za górami za lasami była miodem i mlekiem płynąca kraina, którą rządził Władimir Putin posiłkując się dworem NKWD, KGB, GRU, FSB i KPZR. (.)
Każdy mieszkaniec z POlszewii za jałmużnę i zdradę braci usłużnie im służy już od XVIII wieku do dziś.
I to trwa i trwa, a teraz już wiecie jak wybladło to dawniej, nawet nie znając za dobrze polskiej historii.
-
2010/11/17 21:00:15
@ obiboknawlasnykoszt

Bywam w Sztokholmie i w Malmoe ale do Goetteborga mi nie po drodze.
Choć życie płata niespodzianki :)

@ all

Gugała pytał się Poncyljusza, czemu ten krytykuje Tuska a nie Jarka :)
Ciężko być pieszczochem mediów prywatnych i ''zaprzyjaźnionych'' - jak to określił Wajda.

P.S.

Dramatem tego kraju jest to, że nawet porządni, uczciwi i przyzwoici politycy i ekonomiści gubią się błądzą jak pijane (sic!) dzieci we mgle.

Oto przykład :
Krzysztof Rybiński: Uważam, że dobrze się stało, że koledzy profesorowie prawnicy dołączyli do kolegów profesorów ekonomistów i mówiąc językiem prawnym powiedzieli to samo, co my mówimy od dłuższego czasu: że KRUS jest systemem niesprawiedliwym społecznie. Nie może być tak, że bogaty rolnik płaci składkę wielokrotnie mniejszą niż biedna kasjerka, która pracuje bardzo ciężko w supermarkecie.

Konrad Piasecki: Ten Trybunał w tej decyzji i we wszystkich innych to jest sposób na przykładanie rządowi noża do szyi?

Krzysztof Rybiński: Ja to traktuję jako sposób na reformowanie kraju, na eliminowanie patologii. Dla rządu powinno być to wygodne, bo rząd nie musi się wtedy narażać obywatelom, tylko powie: "słuchajcie, musimy przeprowadzić reformę KRUS-u i wyjąć z niego bogatych rolników, bo nam kazał Trybunał Konstytucyjny i to oni są winni".

Konrad Piasecki: Ma pan pomysł na kolejne skargi, które ułatwiłyby rządowi reformę?

Krzysztof Rybiński: Oczywiście, że mam. Nawet o tym publicznie napisałem w jednej z gazet, że teraz już wszyscy wiedzą, że nie tylko składka zdrowotna w KRUS-ie, ale również składka emerytalna w KRUS-ie jest niesprawiedliwa społecznie i trzeba jak najszybciej złożyć skargę do Trybunału Konstytucyjnego, żeby to przeprowadzić. Tylko ja się pytam, czy w Sejmie znajdzie się 30 sprawiedliwych, tak jak 10 sprawiedliwych w Sodomie i Gomorze, którzy poproszą zespół ekonomistów i prawników, żeby taką skargę dla nich przygotować.


Koment mój-
Pan Rybiński który mówi rzeczy słuszne z reguły, nagle wali do rolników.

Używa języka PiS i lewicy o sprawiedliwości społecznej.
To doktrynerstwo ideologiczne.

Ekonomia powinna być daleko od doktryn. Powinno się oceniać działania gospodarcze pod kątem najlepszego kompromisu - jak zostawić ludziom jak najwięcej pieniedzy w kieszeni a jednocześnie zapewnić finansowanie policji, armii, emerytur itp.

Głupotą jest użyty przez Rybińskiego argument o tym , że niesprawiedliwe jest
gdy kasjerka z marketu płaci więcej niż rolnik.
Gwiazdowski który lubi skądinąd Rybińskiego słusznie mówi, że to ''zusowcy'' płacą o wiele za dużo.

Z Rybińskim jest tak samo jak z PiS-em -- postulują sporo rzeczy słusznych ale też kilka - ale za to bardzo istotnych- które kłócą się ze zdrowym rozsądkiem i powodują że plan naprawy kraju jest NIEKONSEKWENTNY i bardzo umiarkowany.

Mamy 10 lat tylko by odbić się od dna - ze względu na starzenie się społeczeństwa - i na taktykę małych kroczków już nie ma czasu.

Pani Joanna Kluzik-Rostkowska mówi, że Polsce nie potrzeba radykalizmu.
Cholernie się myli - potrzeba zdecydowanych działań.

Niezbędnym minimum będzie w najbliższych latach :
1) ustawa Wilczka (ale nie ''coś na kształt ustawy Wilczka'' jak mówił Jarek)
2) zamiana ZUS na KRUS czyli model kanadyjski ubezpieczeń - jak mówi Gwiazdowski i Pawlak
3) podatek przychodowy 1% (lub 3 razy 15 jak głosił Tusk)
4) radykalna reforma administracyjna - zniesienie powiatów i ograniczenie liczby urzędników do poziomu z 1989 roku ( zasłanianie się członkostwem w Uni na usprawiedliwienie rosnącej administracji to ściema)

To jest program minimum i pewnie radykalny, jak na polskie warunki.
W tym kraju program sensowny zawsze będzie określony jako ZBYT radykalny.
Sadowski i Gwiazdowski - czyli ludzie rozsądni - są określani przez ''Wybiórczą'' jako ''ultraliberałowie''

A to tylko liberałowie :)
Nie żadni ''ultra''.

W tym kraju to tak zawsze - niemal wszystko postawione na głowie
-
2010/11/17 21:03:18
Coś dla Lexie2010

Jak ewentualny nadmiar gazu łupkowego wyeksportujemy z Polski, jeśli gazociąg jamalski zostanie oddany na wyłączność Gazpromowi?
Bomba z opóźnionym zapłonem


Przemysław Wipler

Pomimo kreowanej przez rząd atmosfery triumfu przegraliśmy kolejną bitwę w ramach polsko-rosyjskiej gazowej zimnej wojny. Co więcej, osiągnięta chwilowo stabilizacja relacji z rosyjskim gazowym monopolistą to jedynie krótkotrwały rozejm, który ma zakończyć się kolejnymi polskimi ustępstwami.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101117&typ=my&id=my03.txt

(....)

Czy Bronek z Tuskiem i ferajną z PO będą ten gaz "DUĆ" w gumową lub plastikową rurkę od kroplówki lub jarmarcznych baloników i kondomów?
-
2010/11/17 21:18:57
@Canon

I od tego stania na głowie (pustej lub z wodolejstwem) głowa boli i ni jak nie jest zdolna do normalnego (pominę celowo słowo wytrych - konstruktywnego) myślenia.

Polskę trzeba przeorać, przekopać i przesiać głębiej od tego co potrafiła swego czasu nabajdurzyć lemingom sejmowym nijaka Kopacz zwana przez przypadek i pomyłkę - ministrem od chorób wszelkich w tym lotniczych TYŻ.

PS
Swego czasy nr IP miałeś z Goetteborga i dlatego ta moja prośba, bo na tym doku chciałem uciekać z Polski w roku 1975 i drugi raz w 1976 roku, bo w dwu częściach był jego transport w sekcjach 6 i 2 częściowych.Nakręciłem ale coś tak było.
Pozdrawiam.
-
2010/11/17 21:22:32
Szczepienie na prawdę

Mainstreamowe media w Polsce, gdy nie mogą dłużej udawać, że pewne tematy nie istnieją, w końcu je podejmują, jednak po własnej ideologicznej obróbce, tak by nie wywoływać niepokoju odbiorców. A u podstaw tego mechanizmu tkwi próba ukształtowania wyborców. Do zakazanych tematów należą nasze fatalne relacje z Rosją i Niemcami - rozmowa z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską.

Polecam już na jutro w ND.

www.naszdziennik.pl/index.php

PS
Czy ktoś wie co jest najważniejsze w stosunku seksualnym od tyłu?


-
2010/11/17 21:24:28
Jechałem sobie pociągiem -jak zwykle opóźnionym o jakąś godzinę (15 min między Krakowem a Wrockiem a potem do Szczecina kolejne kwadranse) - i słyszę wściekłego pasażera w drugim przedziale :

'' Kurwa !! Czy w tym jebanym kraju nic kurwa nie może być normalnie ?!!''

Pomyślałem sobie wybudzony z drzemki, że i owszem - ale jak już wszyscy urodzeni w PRL-u pójdą do piachu.

Ale sęk w tym że ja też z PRL-u :(
Więc czy powinno mi się spieszyć do normalności ... ?
-
2010/11/17 21:31:49
@ALL

Widzę, że wszyscy Kataryniarze zapadli się dziś pod ziemię i obawiają się tu komentować, a to przecież nie ja biegałem do plującej zjawy piekielnej w Łodzi by w tym bezdusznym i pustym korpusie czy też czerepie zrobić 8 dużych dziur ślepakami kaliber 7,62 mm i "podreza" gardła przypadkowym gościom biura poselskiego PO.

PS
Dziś w Gdańsku pada cały dzień i stąd moja tu obecność - widzę, że też bardzo niefortunna.

@Canon
Żyć albo za życia gnić ? - OTO JEST POLSKIE POLAKÓW PYTANIE!
-
2010/11/17 21:35:33
wybory.onet.pl/samorzadowe-2010/aktualnosci/dawid-ch-usuniety-z-listy-kandydatow,1,3787345,aktualnosc.html
no i tak gasną gwiazdy od własnego dmuchu. "już był w ogródku, już witał się z gąską".
PO posiada niewyczerpane złoża gazu głupkowego? eksport, eksport panowie z PO. do tego gazu i rur nie potrzeba!!!!!
ps.witam wszystkich, szczególnie Gaździnę!!!!
-
2010/11/17 21:41:50
@obiboknawłasnykoszt:doświadcz, nawłasnykoszt, chcesz nauk za darmo?
-
2010/11/17 21:55:16
@obiboknawlasnykoszt

Zastojowi winien jest po części mecz w piłkę kopaną. Nasi mają nadzieję wygrać.
Ale nie wiedzą jak to zrobić :(((
-
2010/11/17 21:55:52
Chyba usłyszeli. Bo jest 2:1 :D
-
2010/11/17 21:56:55
@Goralu

Obibok na własny koszt, to ni mniej ni więcej jak ciężko pracujący człowiek nie biegający za państwową jałmużną, a płacący haracz państwowy na obiboków na mój koszt takich jak TUSZCZYZNA i inne badziewie.

Nauk nigdy nie jest za dużo - NO NIE?

;)
-
2010/11/17 21:57:51
obiboknawlasnykoszt
Witam Cię serdecznie.
Nie gniewaj się na kataryniarzy . Właśnie 2:1 dla Polski.
-
toto.1
2010/11/17 21:59:27
A już myślałem, że znowu gra kadra jurgieltników :P
-
2010/11/17 22:05:28
@obibuku-to płać!
-
2010/11/17 22:06:02
jak mas dutki
-
2010/11/17 22:10:54
@Stary Piernik

Właśnie syn mi to zameldował, a ja nie skojarzyłem tego meczu z nieobecnością @Lexie2010.
Ech te lata już się ma ;), a mózg, jak "piszom mudre" ludzie, starzeje się i obumiera od chwili poczęcia.

Szkoda gadać, bo jeszcze zapomnę o czym była mowa ;)

Wynik już znam ;)
3:1
-
2010/11/17 22:11:01

ALL
Ideał sięgnął bruku. POlityka miłości zbiera żniwo.
www.telewizja.lukow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=489:tragiczny-fina-awantury-&catid=34:aktualnosci&Itemid
3:1 Dla Polski
-
2010/11/17 22:13:03
Jest dla naszych 3:1 !!!!
Ale do końca około 10 minut. Czy wytrzymają?
-
2010/11/17 22:13:27
@ Bezpartyjnystachu

Witam, pozdrawiam.

JAK BYM ŚMIAŁ!

;)
-
2010/11/17 22:17:21
@Lexie2010 może odezwie się po meczu.
W końcu to jest najwytrwalszy kibic piłkarski z tego forum :)))

-
2010/11/17 22:25:16
Takie ciekawe spostrzeżenie: Media broniące tolerancji prowadzą nagonkę na PiS , Jarosława Kaczyńskiego -oraz ludzi którzy na PiS głosują- jak znienawidzoną mniejszość narodową lub seksualną... Nagonka ta przekłada się na relacje wewnątrz społeczeństwa, pracowników firm prywatnych i państwowych, rodzin... To jest coś niewiarygodnego..W firmie w której pracuję większość ma podejście a] anty pisowskie b] palikoto-wojewódzko-kontaktowe c]michniko-wyborczo-polityko-tvn-owskie. nie wielka grupa osób się nie odzywa- szanuje swoją pracę...
-
2010/11/17 22:26:06
prawdziwy.starypiernik
Wytrzymają
obiboknawlasnykoszt
Masz dużo racji. Ostatnio mam wrażenie, że najwytrwalsi (prawdziwi) kataryniarze troszku się lenią. Mam nadzieję , że to chwilowa przerwa spowodowana nawałem zajęć przed wyborami.
-
2010/11/17 22:27:04
@bezpartyjnystachu
Wytrzymali !!!
Nie było wyjścia :D
-
2010/11/17 22:30:31
@gasparscott
Przypomnij sobie, kto był autorem maksymy "divide et impera".
Dzięki niej mniejszość rządzi mniejszością. Jak widać, skutecznie :(((
-
2010/11/17 22:31:48
Dzięki niej mniejszość rządzi mniejszością.
PRZEPRASZAM
większością
-
2010/11/17 22:36:50
gasparscott
Mam tak samo. Chamstwu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom. Większość z tych tzw. yntelygenych(gównoczytatych) wymięka po dyskusji na prywatnym gruncie.
-
2010/11/17 22:37:19
Radek kocha strugać głupa

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8678420,_To_nie_buduje_naszego_prestizu___Sikorski_o_wizycie.html

A gdzie jego zdolności dyplomatyczne? Zapomniał o swoim paszporcie brytyjskim?
-
2010/11/17 22:38:00
@prawdziwy.starypiernik

Obstawiałam dokładnie odwrotnie lubię takie niespodzianki:)
-
2010/11/17 22:39:51
@lexie2010
Witam!
Kto wygrał /zakład oczywiście/ i co było nagrodą :))))
-
2010/11/17 22:41:35
@prawdziwy.starypiernik

Nie wszystko można napisać:)
-
2010/11/17 22:44:07
Życzę spokojnej nocy, może jutro znajdą się pozostali Kataryniarzy mnie jak zwykle brakuje wpisów Maurycego mam nadzieję, że nikt się nie obrazi. Pewnie większość pisze na Salonie.

Dobranoc!
-
2010/11/17 22:44:56
nie zgodzę się z poglądem,że jakoby jeden przykład miałby świadczyć o zasadzie. jeden argument oraz sposób jego podania wytrąca z niby równowagi każdego oponenta. widziałem w akcji moją zstępna w ostrej wymianie zdań właśnie z takimi jak podaje@gasparscot i biłem brawo. wychodzić trzeba poza anonimowość blogowania. konkrety panie i panowie. dość konspiracji. katolik ma się odświeżyć, zrobić oko, wyperfumować, wypiąć pierś i nie kryć się po kątach.
PS.każdy wybiera właściwe.
-
2010/11/17 22:46:21
Do poduszki:

10 powodów, żeby popierać PiS

lubczasopismo.salon24.pl/Podkarpacie/post/250863,10-powodow-zeby-popierac-pis
-
2010/11/17 22:48:23
@lexie2010
Można :)))
Tylko czasem nie wypada:D
-
2010/11/17 22:52:28
Idzie czas zapłaty za Smoleńsk, herr Tusk.

www.rp.pl/artykul/564943_Wiele-pytan-bez--odpowiedzi.html
-
2010/11/17 22:54:29
23.20 TVP1 Pospieszalski o faszyźmie
Warto rozmawiać!
-
2010/11/17 22:58:54
Dobry wieczor i dobranoc, ale chcialam wyciagnac z tego, co podala @Lexie:
A potem będzie Polska. A potem będziemy wierzyć już tylko tym, którzy mówili prawdę. Bo Polska jest najważniejsza. Polska budowana na prawdzie - dla wszystkich Polaków, dla naszej wspólnej przyszłości, dla walki o godne miejsce we wspólnocie wolnych narodów. Rozłam nie jest niczym strasznym, jeśli nie zdradzamy idei. Ta wierność, wierność wartościom otwiera zawsze drzwi do rozejmu, a następnie do współpracy. Ta wierność to obrona polskiej racji stanu. Nie warto układać się ze zdrajcami idei. Za tym murem zaczyna się los Judasza.

PS.Ja sie oczywiscie kompletnie nie znam:), ale czy wygrac z takimi milymi Murzynkami, to jest duzy sukces????
-
2010/11/17 23:04:17
@gsl202
Szczerze?
NIE!!!
Ale dobrze robi na statystykę :)))
-
2010/11/17 23:26:13
kiedyś, gdzieś, pewnego razu. już nie pomnę okoliczności. lata robią swoje. słyszałem jak p.Poncyliusz przechwalał się zażyłą znajomością z p.Palikotem. i w takim stanie rzeczy dziwić się czemuś?
-
2010/11/17 23:34:17
Wpisałem się na listę poparcia pod adresem ''polskajestnajwazniejsza.pl''.

Co mi szkodzi ?
Jeśli mogę poprawić humor kobiecie ? :)

Ale panią Elę Jakubiak tak z czystej symaptii będę gnębił z powodu tego wywiadu dla Mazurka.

A głosować będę na UPR i tak - bo trzeba być konsekwentnym i pozytywistycznie nastawionym na pracę od podstaw ( i u podstaw :)

Korwin dzięki konsekwencji wyszedł z poparciem powyżej błędu statystycznego - co powinno dodać otuchy ''odszczepieńcom'' z PiS-u (i Palikotowi też)

By wyjść ponad błąd statystyczny nie posiadając pieniędzy i struktur, trzeba głosić swe poglądy konsekwentnie przez 30 lat, mieć najpopularniejszy blog , grać dobrze w szachy i brydża, mieć poglądy i program , oraz posiadać charyzmę, dowcip i lekkie pióro.

Na razie stowarzyszenie nie ma niczego - ale trzymam kciuki (i pewnie bardziej szczerze to czynię od Ziobry :)
-
2010/11/17 23:35:59
MŁODZI. PIĘKNI. BEZWZGLĘDNI.

To co mnie najbardziej dziwi i zasmuca to okrucieństwo tych 40 - latków którzy własnie opuszczają PIS. Nawet to rozumiem, ze mogli się poróżnic z Kaczyńskim i postanowili opuscic partie ale nie mogę zrozumiec dlaczego to robią własnie teraz. Na kilka dni przed wyborami. Także o tym pisała już wcześnie @ Ala. I ja z jej tekstem całkowicie się solidaryzuje. W tym roku kiedy Kaczyński stracił brata, stracił wielu przyjaciół politycznych oni postanawiają opuscic PIS według projektu politycznego którego zasadę można strescic - Im gorzej dla Kaczyńskiego tym lepiej dla nas. I to wszystko robią ludzie którzy swoja pozycje polityczna zawdzięczają braciom Kaczyńskim.

A robią to teraz, bo wiedzą, że własnie przed wyborami ich projekt odejścia z PISu ma cenę
i to własnie dziś, teraz, będa zapraszani do telewizji, a nie pózniej. Ich p ó z n i e j nie obchodzi, a może także nie obchodzi ich program. Dla nich ważny jest język i parcie na szkło.
To takie trochę gorsze dzieci boga marketingu politycznego. Ale za kilka tygodni zostanie z nich tylko opakowanie. Tak im przynajmniej życzę.

Czasami jest tak, a raczej zazwyczaj jest tak, że młode zrzuca z piedestału stare. Krzyczy - Teraz ja! Ale ten bunt i krzyk młodych w PISie wzbudza we mnie tylko sprzeciw moralny. Bardzo mi zal Kaczyńskiego - tak po ludzku.

To tyle bardziej o moralności niż o polityce.


-
2010/11/17 23:40:21
brawo p.Ziemkiewicz słuchają Go jak świnie grzmotu.
-
2010/11/17 23:41:20
Informacja o cenie iwabradyny (Procoralan), która jakoby po skreśleniu przez p. Kopacz z listy leków refundowanych potaniała trzykrotnie, jest nieprawdziwa. Oto link do apteki internetowej:
www.doz.pl/apteka/p13913-Procoralan_tabletki_powlekane_5_mg_56_szt
Kosztuje 218,49 zł i teraz pacjent płaci 100 %, poprzednio tylko 30 %.
-
2010/11/17 23:45:21
Jarek rzecze w sprawie Krauzego, że nie zna sprawy ale dobrze się stało że prokuratura wzięła się za kogoś potężnego.

Ogłaszam konkurs (bez nagród) :

- czy to było słuszne, mądre i na temat ?
-
2010/11/17 23:46:04
Marku, musisz jednak przyznać, że Kampania prezydencka była przeprowadzona w bardzo dobry sposób. Moim zdaniem Kluzik Rostkowska i Poncyliusz przeprowadzili ją dobrze- ocieplając wizerunek JK.To co ich później spotkało też nie było zbyt ładnym zagraniem. jest to trochę akcja-reakcja / piękne za nadobne
-
2010/11/17 23:48:44
marku a gdzie tam jakieś młode. jeżeli już to w pretensji do młodości.grzmiące czterdziestki i posiwiałe forboje. niech dorwę tego Kowala. niech przypomni sobie parking w NS z kim rozmawiał. to ja.
-
2010/11/17 23:58:11
@ robug

ponoć w aptekach związanych z PGF iwabradyna kosztuje 70 zł a w zwykłych aptekach jest stara cena.

Ja tu niezły burdel widzę siostro !
-
2010/11/17 23:59:03
Jeden z uczestników dyskusji u Pospieszalskiego:
Jan Hartman Życiorys - fragmenty
W 1990 ukończył studia filozoficzne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1990-1994 był doktorantem w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1994 rozpoczął pracę jako asystent Instytutu Filozofii UJ, od lutego 1995 asystent, a od października 1995 adiunkt Zakładu Filozofii Medycyny Collegium Medicum UJ (obecnie: Zakład Filozofii i Bioetyki), od 2004 - kierownik tego zakładu.

Doktoryzował się na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1995 r. (promotor: prof. Władysław Stróżewski), habilitował tamże w roku 2001. Tytuł profesora uzyskał w roku 2008, po czym został mianowany na stanowisko profesora UJ. W latach 2005-2008 był profesorem Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Wiceprezes Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Akademickiego od 2002 r.
Autor dziewięciu książek oraz ok. 200 artykułów filozoficznych i publicystycznych (m. in. Gazeta Wyborcza, Tygodnik Powszechny, Dziennik, Rzeczpospolita, a zwłaszcza Przegląd Polityczny). W roku 1989 założył czasopismo filozoficzne "Principia", które od 1992 r. wydawane jest na UJ.

Jest członkiem-założycielem B'nai B'rith Polska, reaktywowanego w 2007 roku.
Syn Stanisława Hartmana i praprawnuk rabina Izaaka Kramsztyka.
Mąż Barbary Hartman (od 1989)
-
2010/11/18 00:00:40
Gasparscott.

Masz racje, tylko ... wybory prezydenckie są czymś inne niz parlamentarne czy tym bardziej samorządowe. Te pierwsze dążą do pozyskania centrum, te drugie powinny, ale nie musi tak byc. Myśle, że dziś Kaczynski wyznacza bardziej cele moralne niż polityczne. To pewnie trudniejsze i nie gwarantuje sukcesu politycznego.

Ale to co mnie wkurza to czas i metodę działania rozłamowców. Tym bardziej, że często przyznaje im racje w wielu sprawach. Młodzi uciekają z domu rodzinnego, taka jest chyba prawidłowosc, i bardzo dobrze, ale dlaczego musza przy okazji ZABIC OJCA?
-
2010/11/18 00:06:54
Pan Hartman niejednemu już "popadł".

Nieco uwagi poświęcił mu St. Michalkiewicz

www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=930

Nie wiem dlaczego, ale organicznie gościa tzn. H. nie trawię.

-
2010/11/18 00:15:36
@marek.29

Problem dzisiejszych czasów polega na deficycie czasu. Czasu, którego ciągle mamy za mało i jednocześnie tyle go marnujemy.
Młodzi idą na skróty do wyznaczonego przez siebie celu. Chcą osiągnąć coś w życiu nieproporcjonalnie do własnego wkładu i nakładu pracy. Każdego, kto nie stosuje się do tych reguł, uważają za frajera lub wręcz głąba. Jest im o tyle łatwiej, że nie obowiązują ich żadne zasady /tak uważają/. Również etyczne i moralne. Cel uświęca środki. Tą zasadę stosują również w polityce.
-
2010/11/18 00:22:56
Rewolucja zaczyna się w głowach - jesteśmy w stanie wywalczyć tylko tyle wolności ile jesteśmy sobie wyobrazić (często o wiele mniej ale prawie nigdy więcej).

Czasem idee wielkich myślicieli i polityków dopiero po latach wydają owoce.

Cele moralne są równie ważne co te polityczne.

Oby to co faktycznie wartościowe u Jarka, zostawiło jakiś ślad.

Korwin ze swoimi libertariańskimi ideami pewnie dopiero po śmierci ''zbierze'' żniwo - dla niego w przeciwieństwie do Tuska nie liczy się tylko to ,co tu i teraz.

P.S.
Koncepcja Piłsudskiego ''państw buforowych'' po 70 latach dopiero ziściła się.

P.S.2
Niech PiS skupi się na Smoleńsku ( ważne by tego nie spieprzyć) a stowarzyszenie niech rozlicza Tuska z ''nicnierobienia'' i niech proponuje pomysły rozwijające gospodarkę - bo bez tego polityka prorodzinna nie zda egzaminu.

No a dzięki stowarzyszeniu ( a potem może i partii) PiS ma szansę odzyskać zdolność koalicyjną :))

I po latach wyrzucenie JKR i Jakubiak będzie oceniane jako przejaw geniuszu politycznego Jarka :)
-
2010/11/18 00:23:27
Przepraszam, ale nie mam już sił rozmawiac... Wpadłem tylko na dłuższą chwile. Oczywiście przeczytałem dzisiejsze wpisy. Bardzo się ciesze, że znowu pojawił się Conan i Obibok.
A teraz znikam.
-
2010/11/18 00:23:58
@Starypiernik,
pomimo, ze juz sie pozegnalam, musialam tu jeszcze wpasc, zeby zobaczyc jak zareagowales na Hartmana.I nie zawiodlam sie!Tez go nie trawie!!!
@Marek,
te dwa wpisy, ktore umiesciles przed chwila podpisuje obiema rekami!Dziekuje!
-
2010/11/18 00:32:41
@Conan
Dobrze kombinujesz. Zwłaszcza w temacie JK i odszczepieńców.
Też bym tak chciał :)))
-
2010/11/18 00:33:18
Dobranoc!
-
2010/11/18 01:42:00

@ Kataryna

Przeczytałem i pomyślałem......
To poniżej to mój komentarz .
niewolnik.salon24.pl/250772,obrazki-salonowe-151

Nic dodać nic ująć.


-
2010/11/18 01:54:23
@obiboknawlasny koszt
web.comhem.se/~u20814244/byggnadssidan/hamnen/gotaverken.html
Czy to ten obiekt?
-
2010/11/18 08:11:01
@prawdziwy.starypiernik
"Syn Stanisława Hartmana*) i praprawnuk rabina Izaaka Kramsztyka."
*)Stanislaw Hartman - mialem zaszczyt sluchac jego wykladow. Wspanialy byl to profesor i czlowiek przez wielkie C.
Pogladow i postaw syna nie znam. Jest dla mnie niezrozumiale ,ze mozna popierac najwieksze ludobojstwo w historii ludzkosci ( ponad 30 mln zabitych rocznie).
Moze nie wypada tak pisac w tym kontekscie ale usmialem sie z argumentow Michalkiewicza.
Pozdrawiam i zycze milego dnia i sukcesow w tropieniu rowerzystow i masonow.
-
2010/11/18 08:23:35
====================================================
Czy wam też wydaje się, że Antek Policmajster i Anna Fatyga spotykają się z senatorami z łapanki?

O ważności tych spotkań pokazują strony prezentujące działania samych senatorów.
Żadna nie zawiera informacji o spotkaniu z polskimi pogrobowcami.
ale poczekajmy - być może za tydzień ktoś uaktualni wpisy :)


O stopniu zaangazowania kongresmena świadczy informacja, którą przekazał do PAP:

"W tym momencie założyłbym, że był to albo wypadek spowodowany przez jakąś burzę, albo zwykły przypadek niekompetencji, ale na pewno gotów jestem zbadać bez uprzedzeń wszystkie fakty związane z tą sprawą"

Z niecierpliwością czekam na powołanie komisji ekspertów - szczególnie, że w jej skład będą wchodzić specjaliści od procesu związanego z pilotażem:

"Macierewicz powiedział, że skład grupy eksperckiej poda dopiero pod koniec wizyty w USA, która ma potrwać do poniedziałku. - Są to specjaliści od katastrof samolotowych, specjaliści od procesu związanego z pilotażem, jak i specjaliści od szeroko pojętej informacji - sprecyzował."

=====================================================
-
2010/11/18 08:36:36
Z drugiej strony to dziwne.
Komisja Antka ma stały dostęp do akt sledztwa prowadzonego przez prokuraturę - choćby przez pełnomocnika Katyńskiego.

I jedyne co ustalili to plama wody po myciu samolotu.

Zawsze wiedziałam, że PISS to tytani intelektu :)
-
2010/11/18 08:48:03
Komentarz Figurskiego i Wojewódzkiego do wczorajszego spotu Katyńskiego:

"Z prochu powstałeś, znowu zacznij brać prochy"

:)
-
2010/11/18 09:06:56
do angelika_20:
specjalistką od katastrof lotniczych to Ty nie jesteś, ale specjalistką od podosrywania ludzi to i owszem.
-
demon.gonzo
2010/11/18 09:07:41

Szkoda marnować głosu na partię, która jak tylko wybrzmią orędzia wróci do budowania pomnika i stawiania krzyża.

-
2010/11/18 09:10:53

Nie ma problemu z powstawaniem amerykańskiego parlamentarnego zespołu lotniczych ekspertów, skoro jako polski parlamentarny ekspert lotniczy występuje Maciarewicz.

-
2010/11/18 09:14:40

Kongres amerykański ma prawo cieszyć się własną Fotygą i własnym Maciarewiczem.

-
2010/11/18 09:16:19

Polskim ekspertem w zespole ma być duchowny z Torunia.

-
2010/11/18 09:17:01

Badania oprą na lekturze GazPolu i NaszegoDziennika.

-
2010/11/18 09:17:30

Pomodlę o za nich.

-
2010/11/18 09:23:00

Brytyjczycy żyją zaręczynami księcia Wiliama. Dla nich to wydarzenie tak ciekawe jak dla nas gdyby się Kaczyński żenił.

-
2010/11/18 09:23:32

Z tym, że u nas prędzej się smok wawelski ożeni.

-
2010/11/18 09:35:02

Wygłosił orędzie do brata. Liczy na głosy zmarłych.

-
2010/11/18 09:36:57

Listy otwarte wysyłają ci, co nic nie wiedzą o tajemnicy korespondencji.

-
2010/11/18 09:37:41

Gdyby nie listy przed doręczeniem otwarte partyjne teczki nie byłyby tak opasłe.

-
2010/11/18 09:42:38
PISS BISS coraz bardziej przypomina mi Samoobronę skierowaną do tych mniej rozgarniętych wykształciuchów.

Podobnie jak Samoobrona walczą o dopłaty do swojego koryta.

=====================================================
-
2010/11/18 09:43:17
Samoobrona wywypywała na wizji zborze, PISS BISS wylewa na wizji pomyje
=====================================================
-
2010/11/18 09:43:51
Samoobrona wywiozła na taczce niejednego prezesa. PISS BISS chce wywieźć jednego.
====================================================
-
2010/11/18 09:45:17
Coś bardzo żenującego jest oglądac pewne stacje telewizyjne, a już najbardziej TVN, jak śledzą wyjazd Fotygi i Maciarewicza pod katem ewentualnych wpadek językowych i braku konkretnego efektu politycznego. To samo zresztą dzieje się na blogu Kataryny, już swoja krajową misje realizują znane nam kreatury. Ci mali ludzie zrobią wszystko aby ośmieszyc wyjazd posłow PISu. Jednoczesnie jakos nie pamietam aktywnosci tych ludzi wobec rządu Tuska, chociażby tego brezentu który dopiero po miesiącach upokarzania naszego kraju przykrył wrak samolotu. Czy innych spraw dotyczących śledztwa, równie ważnych i pomijanych. Lub z premedytacją okłamywanych.

Nasz naród jakże bogaty w kreatury, małych podłych ludzi. Sprzedawczyków i zdrajców.
Chyba nadchodzi ich czas. Ale zawsze jest tak, że po czasie smuty wychodzi słonce.

-
2010/11/18 09:52:22
marek29
Tak krytyka Katyńskiego na końcu twojego wpisu jest zwyczajnie nie na miejscu :)

Podobala się wam ta ukraińska dumka na koniec przesłania Katyńskiego?
-
2010/11/18 09:58:42
Witam Kataryniarzy!
Jeszcze się książka nie ukazała a już są wokół niej kontrowersje

www.rp.pl/artykul/565208--Tygodnik-Powszechny--a-SB---klopot-z---ksiazka.html

p.s. Znowu się okaże, ze kilka autorytetów było na wyrost?
p.s.2 A potencjalni recenzenci działają według modelu:
"ja tam nie wiem o co chodzi, ale jestem przeciw"?

-
2010/11/18 10:01:35

TAKI DROBIAZG

To było kilka dni po katastrofie. Ktoś znalazł jakiś fragment blachy Tupolewa. Nie większy
niż deserowy talerzyk. I ten fragment, ten strzępek blachy zawiózł na Jasną Górę. Jako świetą pamiątkę z miejsca tragedii. I pamiętam jak ta kreatura polskiego dziennikarstwa
G. Miecugów ( którego ojciec nawoływał do powieszenia polskich patriotów w 53 r) napuszczał prokuraturę na tego człowieka, oraz klasztor ktory śmie przechowywac ten strzepek blachy, bo przecież to " dowód w sprawie" i natychmiast powinien byc zwrócony prokuraturze.

Ale mijały kolejne dni i kolejni ludzie znajdowali kolejne pogięte blachy, fragmenty ciał.
I wtedy Miecugow nabrał wody w usta. Już nie krzyczał o " dowodach w sprawie"
I pewnie dziś kiedy Fotyga i Maciarewicz próbuja zrobic cokolwiek w Stanach znowu Miecugow i podobne mu kreatury ruszą do ataku.


-
2010/11/18 10:09:14
@marek.29
Wydaje się, że wyjazd do Stanów Macierwicza i Fotygi nie będzie takim fiaskiem jak to okrzyknęły nasze media

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8679272,Fotydze_i_Macierewiczowi_udalo_sie_w_USA_wreczyc_apel.html

Manipulacji przy informowaniu o zdarzeniu co niemiara. Poczynając od składu delegacji. Trzeba dobrze poszukać, żeby się dowiedzieć o pełnym składzie delegacji.
Okazało się, że materiały udało się dostarczyć osobie o większych możliwościach politycznych niż King.
Ileana Ross-Lehtin jest najwyższą rangą Republikanką w Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów i w wyniku niedawnego zwycięstwa GOP w wyborach do Kongresu przejmie w nowym Kongresie od stycznia przewodnictwo tej komisji po demokratycznym kongresmanie Howardzie Bermanie.


-
2010/11/18 10:19:05
Dzień dobry

Kolejny młody, wykształcony, z dużego miasta.

wyborcza.pl/1,75248,8677817,Kandydat_do_Trybunalu_Konstytucyjnego_z_procesem.html
-
2010/11/18 10:37:38
@Avin
THX - chyba ten.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam Kataryniarzy.
Mam słaby zasięg więc tylko to.
-
2010/11/18 10:38:44
@Cyceron
Witam!
Młody to on był. A pozbawiony zasad jest.
Etyki zero!
Kandyduje na eksponowane stanowisko i zero refleksji?
Załapac się do grona "świętych sądownictwa". A potem jakoś to będzie :(((
-
2010/11/18 10:41:10
Witam Skalara w barwach narodowych, a ostatnio ogrodnika od ogórków.

;)
=============================

O, para burków tu lata ;)
-
2010/11/18 10:43:45

Wywożenie przez Kluzik-Rostkowską Katyńskiego na taczce musiałoby mieć charakter procesji z powodu słabo maskowanego poziomu uwielbienia.

-
2010/11/18 10:44:34

Gonzo.demon dostał bana? Kataryna pozamiatała razem z gonzem?

-
2010/11/18 10:49:33

Stanowisko Katyńskiego w sprawie szczytu NATO warto czytać, choć takie samo jak RBN pisowski think tank płodził je najdłużej. Przyjemność czytania go przypomina oglądanie podobieństw Burana lata po pierwszych startach Discovery.


-
2010/11/18 10:50:02
Grzegorz Miecugow, którego ojciec nawoływał do powieszenia polskich patriotów w 1953 roku, nie chce być gorszym od swojego ojca.
Jabłko jak spada też leży obok jabłoni, tak samo jak owoce szaleju czy ostu.
On zalicza się do szalejów i ostów.
Pozdrawiam
-
2010/11/18 10:50:34

Rosjanie nie udawali nawet, że mają coś nowego do skonstruowania.

-
2010/11/18 10:52:45
Mam prośbę do Kataryny.

Tego z ropiejącym małym siusiakiem należałoby poddać kwarantannie na dłużej, a może się wyleczy tą jego dolegliwość.

Warto spróbować.

Pozdrawiam
-
2010/11/18 11:00:47
Dzień dobry :)

PO naprawdę nie lubi "rozłamowców":

"W jego ocenie nowe stowarzyszenie nie różni się od PiS. A jeśli Kluzik -Rostkowska chciałaby zaznaczyć różnicę, np. w poglądach na temat katastrofy smoleńskiej - zdaniem Halickiego - powinna to wyrazić "jasno i wyraźnie" . - Niech powie, że Kaczyński opowiada niestworzone rzeczy - stwierdził polityk Platformy."

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8679192,Halicki__Niech_Kluzik_Rostkowska_powie__ze_Kaczynski.html

Haracz w postaci Smoleńska....ciekawe.. powiedzcie, że też uważacie iż był to tylko wypadek komunikacyjny lub też wina prezydenta lub Błasika, a zasłużycie na naszą życzliwą uwagę
-
2010/11/18 11:05:21

Katyński teraz będzie już wiedział, że łatwiej mieć w partii bitych facetów niż nie kochaną kobietę.

-
2010/11/18 11:06:49
Halicki to 2 cieć PełO, rzecz jasna po 1 Grasiu ;)
-
2010/11/18 11:08:06

Tracę nadzieję, że wczytany w spuściznę brata jakąkolwiek wartościową książkę jeszcze przeczyta.

-
2010/11/18 11:10:07
Jeszcze raz pozdrawiam Wszystkich Kataryniarzy.

Czas do pracy, bo mało go już zostało w tej kampanii.

Do pracy idę Rodacy!

Tak jak za komuny : Do roboty! Do roboty!

Do wieczora.

:)
-
2010/11/18 11:22:25
@ Obiboknawlasnykoszt

Do wieczora
-
2010/11/18 11:24:57
@jo.aszka
Witam!
Platformersi niechcący ujawniają co im doskwiera :(((

-
2010/11/18 11:38:18
@ Starypiernik

Dzień dobry :)

Zgadza się. To 'doskwieranie" widać też na przykładzie histerii związanej z wyjazdem Fotygi i Macierewicza. Jak im tak bardzo zależy na wyjaśnieniu przyczyn katastrofy, to powinni się cieszyć z takich inicjatyw ;) Wszak każdy sposób jest dobry.
-
2010/11/18 11:41:55
A na S24 znowu pan M.Migalski nawala w PiS. Ten człoiwiek ma chyba jakąś głęboką traumę.
-
2010/11/18 11:47:02
Witam Kataryniarzy,
@ Jo.aszka
Trauma jest poważna: jeżeli działania MM okażą się mało skuteczne, to nie tylko nici z "ciepłej posadki w Brukseli", ale i habilitacji nie zrobi.
-
2010/11/18 11:47:13
NAJKRÓTSZA RECENZJA SŁUŻBY ZDROWIA W POLSCE.

" Szweccy lekarze ostrzegają przed operacjami i zabiegami w takich krajach jak Polska i Tajlandia"
-
2010/11/18 11:48:25
@jo.aszka
Komentowanie wyjazdu do Stanów graniczy z mistrzostwem świata.
Lokalne trolle wczoraj zapluwały się przez cały dzień jaki to niewypał z tym wyjazdem.
A dzisiaj? Pełne zanurzenie :(((
-
2010/11/18 11:49:15
" było o tym wiadomo od dawna dlatego zaczęto proces wypychania Kluzik i Jakubiak z PiS. Żeby można było ową spodziewaną klęską obciążyć właśnie te dwie osoby. I to się udaje już zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego mają jasne wytłumaczenie piątej z kolei klęski ich ulubionej partii. Uff, zadanie wykonano! Partię pokonały dwie baby i jeden bloger."

migal.salon24.pl/251177,dialektyka-przegranej-pare-pojec-jak-cepy-czyli-25-jako-sukce

Typowa "ucieczka do przodu". Kaczyński oczywiście może podać taki powód, ale będzie miał rację :) I o tym już pan M.M. i reszta wiedzą.
-
2010/11/18 11:51:31
@Stanley
Habilitacja jest już dawno przegwizdana :(((
A reelekcja w obecnych warunkach też pod znakiem zapytania.
Kadencja się skończy i trzeba wrócić do roboty! Gdzie?
-
2010/11/18 11:51:38
@ Stanley

Racja. Nie wiem zresztą jak to z tym powrotem na Uniwersytet będzie. Zwłaszcza do swojego macierzystego środowiska.
-
2010/11/18 11:53:51
I dlatego chłopak stara się jak może, a ponieważ niewiele może ...
-
2010/11/18 11:53:52
@ Starypiernik

Pochylmy się nad opluwaczami ze współczuciem. Tvn - y już im obrobiły temat i sprzedały, a tu... zonk . Też bym się czuła zawiedziona. Poza tym.. media będą pewnie dalej utrzymywały , że to porażka, bo to nie ten kongresman co trzeba, bo to nie ten czas, bo słaba jakość papieru dokumentów jakie wręczyli itp.
-
2010/11/18 11:58:03
A propos M.Migalskiego. Pamiętam, że po sławetnym liście do J.Kaczyńskiego (notabene, ten list w obliczu poźniejszych wydarzeń też jest co najmniej zastanawiający) obiecał, że już nie będzie krytykował PiS. I co? Nerwica nastręctw czy choroba Bolkowa (nie chcem ale muszem) ?
Podobnie z panem P.Kowalem, który jeszcze W TEN SAM DZIEŃ RANO zarzekał się, że nic do wyborów samorządowych nie zrobi. I? Parę godzin poźniej zobaczyłam go jak stoi za J.K.-R. inicjującą powstanie Stowarzyszenia. Z tego powodu odejścia pana Kowala już nie żałuję.
-
2010/11/18 12:02:41
@ Jo.aszka
Dotrzymywanie danego słowa dotyczy jedynie ludzi honoru. Ci, którzy tej zdolności nie posiadają nie warto nawet wyzywać na pojedynek.
-
2010/11/18 12:05:36
Ci odszczepieńcy, z mentalnością motyla /z kwiatka na kwiatek/ swoim postepowaniem dają dowód, że do polityki się nie nadają.
Tu potrzeba cierpliwości i wytrwałości. Pracownik naukowy może sobie gdybać do woli. Polityk nie bardzo. Elektorat go szybko zweryfikuje.
-
2010/11/18 12:08:07
@ Starypiernik
Ale co robić, jeżeli z pracy naukowej nici, a działalność polityczna tez nie wychodzi?
-
2010/11/18 12:12:57
Z gory przepraszam Wszystkich - wiem, że śmierć człowieka nie jest tematów do żartów, ale.... :( jak oglądnęłam to i wysłuchałam słów to parsknęłam śmiechem :(

box2008.salon24.pl/

Powtarzam za jednym z komentujących _ kiedy liryczny utwór o Zbychu lub Mirze?
-
2010/11/18 12:13:48
@Stanley
Zmienić zawód!
ZMYWAK :(((
-
2010/11/18 12:17:41
" O 6 tak szaro, już stoją pod drzwiami ....domofon wciąż dzwoni..."

ech..rozmarzyłam się.... ;)

Czy ktoś wie, kiedy premiera dzieła Latkowskiego w TV?
-
2010/11/18 12:20:00
" a ona tam stała, krzyczała, milczała....ZABIŁA"

to ostatnie słowo to dowód jaką funkcję ma mieć to 'dzieło filmowe'

OBRZYDLIWOŚĆ
-
2010/11/18 12:20:19
@jo.aszka
Nie chce być złośliwy, ale słyszałem taką wersję, że BB miała odegrać szopkę, ale pomyliła naboje :(((
-
2010/11/18 12:20:37
"Donald Tusk przekonywał dziś w Niepołomicach pod Krakowem, że w małopolskich miastach drzemie wielki potencjał, który należy wykorzystać. - Skoro Kraków jest dziś stolicą poezji, to dlaczego nie może być stolicą inwestycji? pytał na konferencji Tusk, podkreślając, że "to najpiękniejsze polskie miasto".

wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-w-malopolsce-krakow-to-najpiekniejsze-polskie,1,3789357,wiadomosc.html

Charakterystyczne jest, że wszystkie duże miasta, które już ujawniły swoje plany budżetowe na przyszły rok, przewidują mniejsze dochody niż wydatki. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak tylko zwiększanie zadłużenia - zauważa "Puls Biznesu".

A premier nawołuje do dalszego inwestowania na kredyt. Zaczyna to przypominać chorobę alkoholową
-
2010/11/18 12:20:56
@ Starypiernik
Ale na zmywaku już nie będzie takiej kasy ...
-
2010/11/18 12:20:59
Pan Rysiu nie pomógł to trza film nakręcić co by się jedynie słuszna narracja sprzedała
-
2010/11/18 12:26:08
@ Jo.aszka
A potem pan Rysiu zaliczy film jako materiał dowodowy do pracy komisji i będzie szansa na jeszcze kilka miesięcy "pracy" komisji za pieniądze podatnika.
-
2010/11/18 12:27:44
@ Stanley

:D dobre!
-
2010/11/18 12:35:14
@ Jo.aszka
Tak na serio, to mam nadzieję, że pan Rysiu nie zagląda na takie niesłuszne fora i nie skorzysta z tego, co napisałem.
-
2010/11/18 12:37:34
@Stanley
Lepsze to niż zasiłek dla bezrobotnych.
A poza tym, żadna praca nie hańbi :D

Co do Rysia, to nie byłbym taki pewien. Od czego ma zaplecze?
-
2010/11/18 12:43:06
Coś zamilkły nasze trolle. Nie żebym za nimi tęsknił. Może mają ważną naradę przed kolejnym "newsem"?
-
2010/11/18 12:58:41
@ Stanley

Proszę Cię... i tak męczy mnie już to przewijanie ich wypowiedzi ;)
-
2010/11/18 13:16:45
jak się ta rozgrywka potoczy przewidzieć nie sposób, ja życzę nowej inicjatywie jak najlepiej. a przypisywanie już teraz niecnych intencji "rozłamowcom" jest błędem - paradoksalnie chyba na taką reakcję liczyli ;)
-
2010/11/18 13:17:42
Następny chętny do kontynuowania dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego:

"W jakiś sposób wszyscy powinniśmy starać się realizować to co dobre w dziedzictwie, w tym co pozostało po tych politykach, którzy odeszli. Także po Lechu Kaczyńskim - stwierdził premier Donald Tusk. "

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8680350,Tusk__Wszyscy_powinnismy_realizowac_to__co_dobre_zostalo.html

a ta w ogóle , to pan premier mógłby się w końcu zdecydować czy uważa prezydenturę Lecha Kaczyńskiego za dobrą czy za złą
-
2010/11/18 13:46:13
@ Jo.aszka
Za dużo wymagasz od premiera ... On tak jak ś.p. Drogi Bronisław, o którym mówiono, że spotykając go na schodach nigdy nie wiadomo czy wchodzi, czy schodzi ...
-
2010/11/18 14:06:05
@prawdziwy.starypiernik
2010/11/18 12:20:19

napisał: "Nie chce być złośliwy, ale słyszałem taką wersję, że BB miała odegrać szopkę, ale pomyliła naboje :((("

wg. oficjalnej wersji BB strzelała amunicją niepenetrującą, ale niepenetrująca ona jest wtedy gdy strzela się z odległości min. 1 m., a ona strzelała z przyłożenia - o zasadach użycia amunicji niepenetrującej zapewne nie wiedzała. W dodatku przez całkowity przypadek trafiła w aortę. Przez przypadek, gdyż trzeba być wprawnym anatomem by wiedzieć gdzie dokładnie aorta przebiega - w dodatku istnieje zmienność osobnicza w jej położeniu.
-
2010/11/18 14:37:48
@jo.aszka
Jest roznica miedzy fanatycznym potepianiem kazdego nienaszego polityka ,a racjonalna krytyka posuniec naszych przeciwnikow politycznych.
Jedno nazywa sie partyjniactwem , a drugie jest polemika i scieraniem sie racji.
Kazdy rzadzacy pozostawil po sobie cos dobrego. Cala sztuka polega wlasnie na kontynuacji dobrych rzeczy ,a odrzuceniu zlych.
I jeszcze jedno - styl rzadzenia. Nawet najlepsi rodzice nie wychowaja porzadnych dzieci samymi nakazami i zakazami. Bo kiedy dzieci dorosna i bat nie bedzie im wisial nad glowa latwo wybiora gorsze niz lepsze. Dla mnie polityka to zjednywanie ludzi dla pozytywnych celow , a nie realizowanie swoich utopijnych wizji ( nawet najgenialniejszych) poprzez ich zastraszanie i zmuszanie do okreslonych dzialan.
Demokracja jest pojeciem lokalnym w tym sensie , ze jacy obywatele tacy politycy , a nie odwrotnie. Dlatego pewne rzeczy ( zarowno pozytywne jak i negatywne) sa nie do pomyslenia w Szwecji i Szwarcarii , a calkiem naturalne w Polsce czy Rosji.
-
2010/11/18 14:46:09
Dzien dobry,
Po pierwsze: niech sie Tusku odczepi od Krakowa!
Po drugie: nie wiem ( nie bardzo mialam czas przegladnac wszystko) czy byl tu komentowany znakomity list JK do Tuska.
Oto znamienny fragment:

W imieniu największego stronnictwa opozycyjnego w Polsce, zobowiązanego wolą wyborców do jak najściślejszej kontroli rządzących, wzywam Pana Premiera do podjęcia odpowiedzialności i należytego wypełnienia obowiązków w sferze obronności i bezpieczeństwa naszego państwa. Tak w kwestii realizacji interesów RP w nowej koncepcji strategicznej NATO, jak i na polu dbałości o narodowy potencjał obronny.

@Jo.aszka,
widze, ze dzis niezle buszujesz w necie:)))
Tak trzymac:) serdecznosci.
@Cyceron, witaj!
nie znalam tego powiedzenia o Bronislawie - wszystko mowiace:)
-
2010/11/18 15:17:56
@prawdziwy-wp
I w ten sposób, przez przypadek, BB jest kreowana na męczenniczkę "słusznej sprawy" :D

p.s. kto jej zagrażał, że policja zezwoliła na posiadanie broni?
-
2010/11/18 15:23:37
Mędrzec dał głos
www.rp.pl/artykul/15,565840-Walesa--Ten-ruch-ma-szanse.html
"Daję mu 10 proc. poparcia" - powiedział były prezydent."

Swojego? Dlaczego tylko tyle?

-
2010/11/18 15:26:46
To jest praktyczne wydanie demokracji oświeconej Europy

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8681714,Szwedzki_sad_nie_zgodzil_sie_na_wydanie_Polsce_Stefana.html

p.s. Ciekawe, jakie będą komentarze naszych "demokratów"?
-
2010/11/18 15:40:07
Serdecznie Witam Wszystkich(minus nagniotki, co zrozumiałe)


--
"Widzowie są po prostu... mało wymagający.
No cóż, my z naszymi widzami dobrze się czujemy."
Pieczyński szef TVN24
-
2010/11/18 16:18:17

Prezes Katyński zwany Konstytucją decyduje kto odpowiada za reprezentowanie Polski na szczytach NATO. Dziś jest to premier, a śp. ofiara smoleńska mu się tylko nachalnie wtrącał.

-
2010/11/18 16:19:28

Atrakcyjność wycieczki sprawiła, że wybrali się do Ameryki zamiast równorzędnie w Polsce z mało znaczącym posłem Witaszkiem się spotkać.

-
2010/11/18 16:22:51

Polska może jest najważniejsza ale nie w parlamencie.

-
2010/11/18 16:23:27

Pisowska brzydota jest w Sejmie w sposób dostateczny reprezentowana.
-
toto.1
2010/11/18 16:52:11
@prawdziwy.starypiernik
Szwedzi zdecydowali, że nie wydadzą Michnika polskim organom ścigania, gdyż zarzuca się mu jedynie nieprawidłowości w stosowaniu aresztu.

I o czym my tu mówimy, skoro stalinowska żydokomuna nadal, dzięki układom, kolesiom i korporacjom, siedzi w sercu sądownictwa i prokuratury w tym zniewolonym kraju (byłej Polsce). Ciekawa jest natomiast nadgorliwość proków w stosunku do Zakajewa.
-
2010/11/18 16:58:25
Marszałek Schetyna otworzył oddział... na placu budowy

Choć szpital w Legnicy formalnie ciągle jest placem budowy, marszałek Grzegorz Schetyna niedawno otworzył w nim nowy oddział, a dzisiaj urządza konferencję prasową.
Nowy oddział pulmonologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy został uroczyście otwarty kilka tygodni temu, choć cała placówka powinna zostać zamknięta. Formalnie bowiem nadal nie ma dokumentacji technicznej, nie została odebrana przez inspekcję nadzoru budowlanego ani przez straż pożarną.
wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/309731,marszalek-schetyna-otworzyl-oddzial-na-placu-budowy.html
To tylko taka mała niedogodność dla pacjentów chorób płucnych jak pobiegają po rusztowaniach to się wyleczą.
Czy ta Legnica to już Lemingograd???

I to z komentarza na blogu 1maud.salon24.pl :
Pozdrawiam, życzę owocnej pracy i żeby omijała nerwy, wątrobę i inne narządy - na starość się odbije, a już nie będzie emerytur i Służba Zdrowia będzie Komercyjnym Dostarczycielem Usług Zdrowotnych dla Zdrowej i Zamożnej Warstwy Oświeconej.
1maud.salon24.pl/251199,oni-mowia-a-ja-pytam#comment_3564944
O zmianie zdania i poglądów:
Krowa nie zmienia i świnia nie zmienia i pies nie zmienia ...
Zwierzęta są bardziej "stabilne" od ludzi.
... niestety nie głosują.(żal w imieniu mojej suki)
-
2010/11/18 17:45:11
Szczepienie na prawdę
Z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską, publicystką, socjologiem z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, rozmawia Mariusz Bober

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101118&typ=my&id=my01.txt

"Wiele faktów dotyczących katastrofy smoleńskiej "Nasz Dziennik" ujawnia jako pierwszy. Często przypina się nam wówczas etykietkę "oszołomów". Gdy coraz więcej danych potwierdza nasze informacje, mainstreamowe media przedstawiają je jako swoje odkrycie...
- Moim zdaniem, najważniejszą rzeczą jest zrozumienie mechanizmu, wedle którego funkcjonują - jak pan to ujął - mainstreamowe media. A u podstaw tego mechanizmu tkwi próba ukształtowania wyborcy...

Wyborcy - nie czytelnika, widza lub słuchacza?
- Nie, właśnie wyborcy... Ponieważ coraz bardziej widocznym celem mediów jest dzisiaj, trochę podobnie jak w PRL, tworzenie spójnej wizji świata, która formuje wyborcę. Oczywiście każde medium, telewizja, radio czy gazeta, chce mieć jak największą grupę stałych odbiorców. Dlatego dostarcza im taki obraz świata, w którym czują się bezpiecznie i swojsko. To uzależnienia odbiorcę od danego medium, znajduje w nim potwierdzenie - mam rację, moje poglądy są słuszne. Nasz problem polega na tym, że tzw. media głównego nurtu konstruują jednowymiarowy obraz świata dla "większościowego" wyborcy popierającego jedną, lansowaną przez najważniejsze media partię. Tak ukształtowane poglądy, oceny i emocje, a tych jest dzisiaj w mediach bardzo dużo, budują polityczną tożsamość wyborcy. Problem naszej demokracji polega na tym, że mainstreamowe media wspierają tylko jedną, słuszną partię. Dlatego wydarzenia niepasujące do przedstawianego obrazu są pomijane, a jeśli już media muszą się do nich odnieść, to nadają im odpowiednio spreparowany sens i kontekst.

Dokonuje się to jednak inaczej niż w czasach PRL. Czy dlatego część elektoratu tego nie dostrzega?
- Oczywiście, nie twierdzę, że wraca np. cenzura taka jak w PRL ani że armia rosyjska znów będzie stacjonować w Legnicy. Chodzi o kształt demokracji, w której nie ma równoprawnej medialnie alternatywy, wszystko jest uporządkowane zgodnie z jednym wizerunkiem świata, jednej rządzącej partii i jednego sposobu myślenia. Nic więc dziwnego, że tematy, które mogłyby naruszyć tę wizję świata i wywołać autentyczną, spolaryzowaną debatę, są poza przekazem mediów tzw. głównego nurtu. Gdy nie można pominąć pewnych informacji, podaje się je w taki sposób, by nie zakłóciło to spójności jednowymiarowego obrazu świata."

-
2010/11/18 17:53:22
@toto.1

Wersja GW jest taka:
"Z dokumentu wynika, że Stefan M. jest obywatelem Szwecji od 1977 roku. Zarzucane mu w nakazie aresztowania 20 czynów, określone jako przestępstwo przeciw wolności i funkcjonowaniu instytucji państwowych, dotyczą okresu od 27 marca 1951 do 20 listopada 1953 r. W świetle szwedzkiego prawa czyny te uległy przedawnieniu. Na tej podstawie Sąd Rejonowy w Uppsali oddalił wniosek prokuratury o wydanie Polsce podejrzanego.

-
2010/11/18 18:04:32
@ Starypiernik

I oto Stefan Michnik wzorem niejakiej Wolińskiej dokończy życie w spokoju i dobrobycie. W odwrotności do swoich ofiar.
-
2010/11/18 18:08:33
@jo.aszka
I o to chodziło!
Tylko myśmy się niepotrzebnie ekscytowali.
Nie wszyscy :(
-
2010/11/18 18:11:57
@jo.aszka
Tam też obowiązuje zasada: jak coś jest pilne, to nie jest ważne. A jak coś jest ważne, to nie jest pilne."
W ten sposób sprawa uległa przedawnieniu.
-
2010/11/18 19:08:04
Ciekawe, jak się zajmie? niezalezna.pl/artykul/prokuratura_zajmie_sie_niszczeniem_tu_154_przez_rosjan/41454/1
-
2010/11/18 19:11:47
@prawdziwy.starypiernik
dał głos i dać obiecuje? niezalezna.pl/artykul/rozlamowcy_moga_liczyc_na_bolka_/41449/1
-
2010/11/18 19:15:00
Zazdroszczę Warszawiakom takiego kandydata. Nie zmarnujcie szansy!!! niezalezna.pl/artykul/odwaga_i_rzadzenie_zamiast_wizerunkowego_makijazu/41213/1
-
2010/11/18 19:20:47
"Polska jest najważniejsza"? na pewno? czy koniecznie trzeba dostać kołowacizny? co było,a czego już nie ma? taka była ważna, że trzeba było przerżnąć wybory prezydenckie. nawet wyciągnięty Gierek z lamusa nie pomógł.
duchota wypchnęła Towarzystwo na świeże powietrze.natchnięci patriotycznym duchem i energią twierdzą ,że "Polska jest najważniejsza".
"najważniejsza": przed kim ,przed czym?,od kiedy? czy przestała być "najważniejsza" dla których była najważniejsza dotychczas? czy jeżeli jest "najważniejsza dla jednych to nie może być ważna dla innych równocześnie? Polska ma być nie najważniejsz ale ważna, w zwykły sposób, na codzeiń, tak poprostu. nie na hasło, nie dla propagandy!
nie napiszę, że wierzę. tu nie o wiarę chodzi. choć bywa, że......! jednak nadzieja się tli, że w metodzie jest długomyślność.
wywlekiśmy się poza rogatki miasta. ominęła nas przyjemność udziału w konwencji 13 listopada. oglądamy nakręcony film z sądeckiej wizyty p.Kaczyńskiego: krótko, mocno, rewelacyjnie, mądrze. ten człowiek wie czego chce i mówi to co mówi.
a mędrcy niech się bawią szkiełkami i paciorkami.tyle im pozostaje!!!!!
-
2010/11/18 19:55:16
Palikotowi też się "zdublowało" wiadomosci.onet.pl/kraj/klopot-kluzik-rostkowskiej-posel-pis-w-akcji,1,3789645,wiadomosc.html
-
2010/11/18 20:10:05
@laszek1dwa
To wygląda na "pocałunek śmierci". Ex-prezydent ciągle nie dostrzega, że jest passe.
-
2010/11/18 20:10:10
Koncentrat wypowiedzi. Jeśli macie cierpliwość, to wysłuchajcie wszystkich. Porażająca głupota w większości, smaczek na końcu, gdybyście nie wiedzieli jak prowadzone jest śledztwo.Słynne już "dziubki"Sikorskiego,a u reszty rozbiegane oczka, niespokojne jąkanie do mikrofonu, trzęsące się ręce, przytrzymywane dla spokojności(mam nadzieję, że to nie Parkinson) wiadomosci.onet.pl/kraj/posel-pis-bulwersujaca-sprawa-nie-mamy-na-to-wplyw,1,3789812,wiadomosc.html
-
2010/11/18 20:20:02
O dziwo na onet.pl Jakoś tak bezstronnie...Dawno nie widziane. wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/poslowie-pis-w-usa-czegos-takiego-jeszcze-nie-bylo,1,3789206,wiadomosc.html
-
2010/11/18 20:32:41
Może ktoś nie czytał. niepoprawni.pl/blog/164/plan-pik-p-jak-palikot-i-k-jak-kluzik
-
2010/11/18 20:56:12
Nawet Bolek ma dość PO. Naiwnie uwierzyliśmy w rozłam ale puki co 4% dla rozłamowców to głosy odebrane PO. Przeczuwam fantastyczną zagrywkę J.K. Numer jak z Siarą przed TVP. Zrozumiałbym odejście Migalskiego i Kluzikowej ale Kamiński, Bielan i Kowal. To numer na buraków z PO i popierających ich "dziennikarzy" godny Żądła ( jeśli pamiętacie ten film z Redfordem i Newmanem).
-
2010/11/18 20:59:57
Grupa Kluzik i muzealnicy chcą przywłaszczyc testament Lecha Kaczyńskiego. I byc może
przy pomocy TVN jakoś to im się uda. Wystarczy tylko pamiętne słowa z wieczoru wyborczego
" Panie prezesie melduje wykonanie zadania" troszkę inaczej zmontowac i " panie
prezesie" zamienic na na " Pani Kluzik, melduje wykonanie zadania". Ale czego to nie zrobią specjaliści od pana Waltera.
-
2010/11/18 21:06:18
Mysle, że w Polskiej polityce potrzebna jest Wielka Koalicja. Grupa Kluzikowej - 4%.
Palikot - 1%. Razem to daje 5% a wiec jest szansa na przekroczenie progu wyborczego.
-
2010/11/18 21:09:33
CZYTELNIA DLA LEMINGÓW O POTWORNYCH ŚWIATOWYCH SUKCESACH ŁOBUZKÓW I BUZKÓW:

NEGOCJACYJNY SUKCES BUZKA I LEWANDOWSKIEGO - ZBIGNIEW KUŹMIUK


1. Przez media w Polsce przemknęła informacja, że nie udało się uchwalić budżetu Unii Europejskiej na rok 2011, a winnymi tego stanu rzeczy miały być rządy W. Brytanii, Holandii, Szwecji i Danii. To fatalna informacja dla Polski, bo oznacza z jednej strony mniejsze pieniądze (o około 5 mld zł) z drugiej natomiast wydłużenie czasu czekania na refundację unijną przez beneficjentów, a także konieczność sfinansowania projektów unijnych z własnych środków bez wcześniejszych zaliczek.
Media w Polsce w ramach dbania o interesy Platformy skrzętnie przemilczały rolę jaką w tych fatalnie zakończonych negocjacjach odegrali Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski.

2. Negocjacje budżetowe ,które ostatnio miały miejsce w UE to tzw. trialog czyli spotkania przedstawicieli Komisji Europejskiej , Rady i Parlamentu, które miały doprowadzić do porozumienia w sprawie wydatków budżetu na 2011 rok. Parlament Europejski domagał się wydatków na poziomie około 130 mld euro, Rada (czyli kraje członkowskie) gotowe były zgodzić się na kwotę 126 mld euro, czyli spór dotyczył kwoty 4 mld euro.
Parlament pod światłym kierownictwem Jerzego Buzka zawarł w mandacie negocjacyjnym jeszcze dodatkowy postulat aby Rada zgodziła się na większy niż do tej pory udział jego przedstawicieli w dyskusji nad następnym wieloletnim budżetem UE na lata 2014-2020.Ten pomysł poparła Komisja i komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski. Według Traktatu Lizbońskiego Parlament jest bowiem władzą budżetową podobnie jak Rada i Komisja w przypadku budżetów rocznych, natomiast jego uprawnienia przy budżecie wieloletnim są daleko mniejsze.

niezalezna.pl/blog/show/id/3431

POmieszani, namieszalii i wyszedł duży śmierdzący klops zwany POtwornie śmierdzącą kupą.
Zapomnieli też podać, ze tych dwóch zuchów tj. Janusz Lewandowski i Jerzy Buzek to POtworni członkowie PrzewOdniej w sondażach WSI POlskiej Zjednoczonej Partii PełO.


======================================

ZONA SANITARNA ;)

=======================================

@ Gor-al1
2010/11/18 19:20:47

Tak GÓRALU Z NIZIN WYSOKICH (taka nowa nazwa polskich gór według Gajowego),

WAŻNA
na co dzień i od święta też.

ZAWSZE PO WSZE CZASY.

Pozdrawiam stąd, gdzie wedle "wikipomnej mundrości" Gajowego woda z gór spłynęła po wielkich tegorocznych powodzi, które tak oko cieszyły tegoż " wikipomnego mundrca".Pozwolisz, że podpowiem Gajowemu i to, że "Słońce niczym woda spływa w dół."

Może chlapnie gdzieś ten Error od żyrandoli u jakiejś łże mendy, to będę miał chociaż radochę, że skorzystał z podpowiedzi jak uczniak.

Pozdrawiam Kataryniarzy wieczorową porą ;)
-
2010/11/18 21:09:53
Naprawdę, ale widziałem długie debaty ekspertów na temat - kiedy PISowi spodanie poniżej 20%. Dziś PO spadło ponizej 40% a jakoś tak cuchutko. Ekspertów gdzieś wywiało.
-
2010/11/18 21:14:01
Dziennikarz TVN24 czepiał się Halickiego, że z szumnie zapowiadanej ''ofensywy legislacyjnej'' wyszła Platformie ofensywa propagandowa ( mądrość etapu?)

Wypowiedź Halickiego jakoś niespecjalnie usatysfakcjonowała redaktora i postanowił też pomęczyć Błaszczaka z PiS. I bardzo był niekontent pan redaktor ,że Błaszczak nie znalazł czasu by pomówić o ''ofensywie legislacyjnej'' Platformy.

Ale o czym tu kur.. gadać ?
-
2010/11/18 21:23:16
Jeśli kandydat PiS-u w Otwocku - ten z numerem 5 na liście - dosstanie się do rady miasta , to może oznaczać że PO w tym mieście trzyma się mocno.
-
2010/11/18 21:29:33
Wałęsa utopił ''Libertas''.

Może lepiej niech nie popiera JKR....
-
2010/11/18 21:31:35
PP.R. Sikorski powiedział, że czuje się upokorzony iż to "ktoś" w USA załatwia taaaakie sprawy. Rzeczywiście można czuć się upokorzonym i zażenowanym iż bierze się duuuuże pieniądze a inni odwalają robotę. Należałoby się spodziewać męskiej decyzji i co najmniej podać się do dymisji - powód wstyd i upokorzenie. Człowiek honoru dawniej palnąłby sobie w łeb... Ale gdzie u takiego "bubka" honor a przynajmniej przyzwoitość!!!
A co do nowego stowarzyszenia a szczególnie jego nazwy to... mam duże wątpliwości do do kreatywności owego gremium a opieram to, na tej podstawie, że nawet nie potrafili wynaleźć sobie jakiejś nazwy i po prostu zrobili plagiat. Jaki początek to i taki konieC. PLAGIAT PISU!!! AMEN.
-
2010/11/18 21:57:58
@Marzencic
Witaj! (nie gniewaj się proszę za poufałość ale kiedyś przecież byliśmy na "ty")
Piszesz:
"Jest roznica miedzy fanatycznym potepianiem kazdego nienaszego polityka ,a racjonalna krytyka posuniec naszych przeciwnikow politycznych"

Otóż właśnie to! Tylko jak prowadzić ten konstruktywny polityczny spór kiedy na scenie politycznej pojawia się partia tak cyniczna i nieuczciwa w debacie jak Platforma?
Zorganizujesz pochód pamięci zmarłych przyjaciół, chcesz żeby było nastojowo, z ogniem, z pochodniami - to rozpuszczą nagonkę że jesteś faszystą, masz inne zdanie to obrzucą cię błotem żeś paranoik.
Moim zdaniem całe nieszczęście, cała tragedia polskiej debaty i życia politycznego polega na tym że na scenę weszła partia u której pozim cynizmu i nieuczciwości w przekazie był dotychczas niespotykany. Podam Ci kilka przykładów:
Pamiętasz jak w sierpniu i wrześniu 2008 roku ś.p. Lech Kaczyński próbował bezskutecznie zwołać radę gabinetową żeby przedyskutować jak się przygotować do nadchodzącego kryzysu? Nie udało się a zgodny chór od (niestety...) Gowina, przez Chlebowskiego i Tuska po Palikota ryczał że żaden kryzys się nie zbliża a Lech Kaczyński na kryzysie i strachu obywateli chce ubić kapitał polityczny. Ciemny lud to kupił nie pytając czy kryzys się zbliża czy nie - jak się okazało zbliżał się...
Teraz mamy od dwóch lat sytuację ze Platforma owym kryzysem tłumaczy niemal każde swoje zaniedbanie. Nikt uczciwie nie podnosi na to kontrargumentów bo kryzys istotnie jest i być moze w niektórych rzeczach przeszkodził. A czy sądzisz ze gdyby w dobie kryzysu rządził PiS to PO darowała by sobie wściekły atak? - czy wtedy Tusk i Nowak nie gnoili by rządu że wykorzystuje kryzys do interesów politycznych?
Przykład II:
Kiedy Ziobro zwołał konferencję prasową w sprawie aresztowania doktora G. to główny nurt propagandy platformerskiej poszedł w stronę że aresztując tego łobuza i mówiąc o tym głośno Ziobro naraził życie setek osób czekających na przeszczepy. Co prawda wszyscy dziś wiedzą ze G. to był zwykły łajdak ale politycznie cynicznie go wykorzystano.
A teraz jako przykład podajmy dobrodziejkę polskiego systemu zdrowotnego panią doktor Kopacz. W 2009 roku nie kupiła szczepionek przeciwko grypie. Złamała unijne prawo nakazujące w przypadku pandemii zaopatrzyć minimum 2 lub 5 procent społeczeństwa w szczepionkę. Nie kupiła bo w budżecie nie było kasy - zresztą jak się później okazało próbowała jeszcze odkupić szczepionkę od Szwedów ale jej nie odsprzedali. Grypa okazała się łagodna - każdy wie że pani doktor/minister po prostu się pofarciło bo lobbing lobbingiem ale złamała ważne unijne przepisy. Wyobraźmy sobi jak by wyglądała ta sytuacja zdarzyła się ministrowi w rządzie PiS-u. Otóż przez kilka następnych tygodni trzy czwarte mediów śledziło by wszystkie szpitale w Polsce zeby nagłośnić każdy przypadem śmierci w wyniku komplikacji pogrypowych - odpowiedzialnością za każdy z tych przypadków Graś, Nowak, Palikot, Tusk, Olszewski czy Urbaniak obarczył by pisowskiego ministra. W eter bez żenady szły by oskarżenia że ma krew na rękach a przez niego ludzie umierają bez pomocy. Czy masz jakieś watpliwości że było by inaczej? Mogę Ci podać sporo takich analogii bo nietrudno je znaleźć.
Konkludując - popatrz Marzencic na każdy fakt jaki się zdarzy od trzech lat: jeśli jest dla Platformy opłacalny to jest tematem nr 1 we wszystkich mediach, jeśli zaś nie przystaje do propagandy rządu i PO to mówienie o nim jest: "wykorzystywaniem tej sprawy do celów politycznych". A ciemny lud kupuje wszystko.
-
2010/11/18 21:59:32
@Cenik
Sikorski się czuje upokorzony że ktoś bez uzgodnienia z nim załatwia z amerykańskimi politykami sprawy interesów Polski? A nie wspominał czy zna Rona Asmusa?
-
2010/11/18 22:12:52


Prezydenci dwóch wielkich miast - Poznania i Wrocławia - którzy wywodzą się z Platformy, teraz nie chcą mieć nic wspoólnego z partią.


Ciekawe dlaczego ?
-
2010/11/18 22:29:27

I już 10 października odbyło się w warszawskim klubie Harenda spotkanie założycielskie. Wzięło w nim udział 55 osób, głównie członków komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego. Tam przyjęto statut stowarzyszenia, wybrano władze, ustalono siedzibę.

W tych właśnie dniach wniosek o rejestrację będzie składany do sądu.

Proszę więc sobie wyobrazić moje zdziwienie (choć nie jestem członkiem stowarzyszenia, a tylko pomagałem je zakładać) kiedy usłyszałem w telewizji, że pani Jakubiak ukradła nam nazwę, że ona i pani Kluzik-Rostkowska chcą zarejestrować stowarzyszenie o tej nazwie. Jest to brak godności, ewidentna bezczelna kradzież fajnego pomysłu. Ukradziono go zacnym ludziom, profesorom, osobom nie zajmującym się na co dzień polityką. Ludziom, którzy chcieli działać społecznie, a nie politycznie. Którzy chcieli brać udział w życiu publicznym, ale nie uczestnicząc w żadnych wojnach. I włożyli w budowę tego stowarzyszenia dużo wysiłku. Pani Kluzikowa tym ludziom wbiła po prostu nóż w plecy. To strasznie smutne. Jestem oburzony na takie postępowanie, na zabawianie się ważnym dla wielu ludzi pomysłem.Elżbieta Jakubiak w rozmowie z portalem wPolityce.pl nie zaprzecza, że wiedziała o tworzącym się stowarzyszeniu. Ale nie uważa by mimo to sama używając nazwy "Polska jest najważniejsza" zrobiła coś złego :

Jak rozumiem stowarzyszenie nie zostało zarejestrowane, więc trudno mówić o kradzieży. Każdy ma prawo założyć stowarzyszenie i wybrać sobie nazwę. Ale mam nadzieję, że jakoś się dogadamy i porozumiemy, sprawa nie jest zamknięta.

Sędzia Johann podkreśla, że on i jego współpracownicy sprawy nie zostawią. - Jest jeszcze kwestia praw autorskich do nazwy, bo może należą one do Jarosława Kaczyńskiego? Poza tym nie można takiego zachowania zostawić bez reakcji - mówi.

wpolityce.pl/view/3981/Sedzia_Johann_o_nazwie_stowarzyszena_Kluzik___to_kradziez_fajnego_pomyslu___Rysuje_Zawistowski.html

PS
To nie kradzież, to tylko pomoc w niesieniu zbędnego balastu.
-
2010/11/18 22:31:36
To jest klasyka do poduszki.

A Ty? Czy też jesteś uśpiony? Wojciech Mazowiecki kontra Cezary Gmyz. Dialog-klasyk, dialog godny Orwella

Red. Mazowiecki, znany szeroko z głoszenia polityki miłości wyjątkowo smutnym głosem, dał prawdziwy pokaz kunsztu dziennikarskiego. Zbudował WIELKĄ tezę, na którą nie potrafił podać ANI JEDNEGO przykładu, po czym oponenta - proszącego grzecznie o przykład - oskarżył o haniebną walkę z przeciwnikami antysemityzmu.

wpolityce.pl/view/3752/A_Ty__Czy_tez_jestes_uspiony__Wojciech_Mazowiecki_kontra_Cezary_Gmyz__Dialog_klasyk__dialog_godny_Orwella.html

-
2010/11/18 22:43:15
PiS już rośnie, dzisiejsze wyniki badań im bliżej wyborów tym bardziej wiarygodne.
PO-36%
PiS już 28%
SLD 11%.
A nie tak dawno TVN i GW podawały ,ze PiS już nie istnieje?????

Wynik poniżej wyniku.12%.

I CO !????


-
2010/11/18 22:43:27
kataryna twardo przy Kaczynskim, starym, malo rozgarnietym z plszuowej, starej kanapy kawalerem

widac Karnowski jej nalozyl do lba dyrektywy

a teraz 10 powodow, dla ktorych kataryna slucha Karnowskiego ?

1. bo jest przystojny i sie jej podoba
2. bo mysli, ze bez niego to zginie
3. bo cala ta historia "ze slynna blogerka" zostala przez Karnowskiego wymyslona

etc etc

wiadomo, ze Kaczynski doskonale mobilizuje tych wszystkich dziurawo-mozgich "poszukiwaczy prawdy", jacy goszcza na tym forum, ale to jest tak stechle i archaiczne, ze Jaroslaw jakby nawet dostal wladze, to po raz kolejny musi sie potknac na wlasnych sznurowkach.
I bron Boze nie mogl by jezdzic, ani samochodem, ani samolotem, bo znow jakis Blasik czy inny Szczyglo by chcial sie pokazac, jaki to on gorliwy ...

Taka jest prawda o tych, co nie potrafia odrozniac wlasnych urojen od rzeczywistosci.
-
2010/11/18 22:45:23
@ CENIK

Świnia i honor?

To tak jak kamień i kosa.

Niepojętne by to było nawet dla rzeźnika, że nie wspomnę o masażu czy konsumencie tego honorowego kotleta ;)

Pozdrawiam z HONORAMI.==========================================

O KUPA !!!!


-
2010/11/18 22:46:05
pl_66_244_207_150

Mógłbyś psuć powietrze gdzie indziej?
-
2010/11/18 22:46:10
@Obiboknawłasnykoszt
Świetnie że wrzuciłeś fragment tego wywiadu! Kilka dni temu dzwonił do nie dobry znajomy i pytał: "Czytałeś tą rozmowę!? Czytaleś?! Musisz tego posłuchać!" - i zaczął mi to czytać przez telefon!!!!!:))))).
Moim zdaniem to doskonale obrazuje tezę że duża część środowisk Gazety Wyborczej i tzw "lewicy laickiej" w społeczeństwie żyje w matrixie. Oni nie mają kompletnie żadnej wiedzy - nie mają bladego pojęcia co się dzieje ale mają mocne ugruntowane poglądy oparte na hasłach lansowanych przez guru.
-
2010/11/18 22:47:00
@ CANON


O czym gadać?


O kur.ach Panie. O kur.ach

Pozdrawiam
-
2010/11/18 22:47:37

@ cenik

Nie ma co się czepiać plagiatu.

Palikota też czepiały sią platfusy , że odgapia od Platformy.
A Palikot słusznie ripostował, że i owszem , tyle tylko iż PO ma w dupie własne obietnice i ich nie realizuje.

Wcale nie trzeba nic wymyślać - trzeba robić !!!!

Ten ''mój'' krótki program :

1) ustawa Wilczka
2) kanadyjski system ubezpieczeń - czyli w uproszczeniu ''zamiana ZUS na KRUS''
3) podatek przychodowy 1%
4) reforma administracji

to czystej wody plagiat.

Punkt pierwszy wymyślił Wilczek a po uśmierceniu tej ustawy w 2001 roku lansowali ją potem Mikke i Gwiazdowski.

Punkt drugi wymyślił Gwiazdowski -- pewnie zainspirowany Kanadą pachnącą żywicą

Punkt trzeci wymyślił Gwiazdowski -- pewnie zainspirowany Endrju Lepperem i jego 2,5% podatkiem przychodowym

Punkt czwarty .... no nie wiem kto wymyślił ale ktoś na pewno -- Mikke ? Gwiazdowski ? Nawet Bugaj w 2005 mówił o konieczności likwidacji powiatów , które służą politykom by upychać tam swych szwagrów i szwagierki oraz swą klientelę polityczną


W tym kraju nie trzeba koniecznie nic wymyślać .


Nie trzeba odkrywać Ameryki na nowo, czy też wyważać otwartych już dawno drzwi.

Trzeba tylkjo robić -- unieważnić kilkaset ustaw i uchwalić trochę nowych ale już dawno wymyślonych ( a nawet sprawdzonych - vide ustawa Wilczka)

Mieczysław Wilczek powiedział w wywiadzie Piotrowi Gursztynowi, że jego ustawa w 1988 roku unieważniała 40 peerelowskich ustaw.Teraz musiałaby unieważnić ich KILKASET !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To dlatego m.in. ustawa Wilczka nie ma szans na ''reelekcję'' ---- byłaby swoistym aktem oskarżenia wobec syfu , zwanego potocznie IV Rzeczpospolitą................
-
2010/11/18 22:49:31
@WAW

Oglądałeś kiedykolwiek Ferdka Kiepskiego?

Mazowiecki to taki Ferdek HARD!

Pozdrawiam
-
2010/11/18 22:50:59
@Conan
Chyba się zagalopowałeś
"To dlatego m.in. ustawa Wilczka nie ma szans na ''reelekcję'' ---- byłaby swoistym aktem oskarżenia wobec syfu , zwanego potocznie IV Rzeczpospolitą................ "

To co mamy teraz?

-
2010/11/18 22:51:48
ERRATA

Mam coś z Jarka --- freudowski błąd ???

Miało być oczywiście -- '' III Rzeczpospolitą'''

P.S. Idę spać ... Dobrze mi to zrobi ( i nikt mnie nie przekona że czarne jest czarne)

DOBRANOC
-
2010/11/18 22:52:03
CANON

Nie kilkaset lecz kilka tysięcy ustaw i dziesiątki tysięcy rozporządzeń i okólników oraz setki tysięcy interpretacji.
-
2010/11/18 22:54:04
@obiboknawlasnykoszt
W. Mazowiecki już drugi raz się popisał.
Jemu powinni dać zalaz występowania i pisania.
Chyba, że wyznacza współczesny standard dziennikarza pro-rządowego :(((
-
2010/11/18 22:57:40
Jeszcze raz bo warto prze czytać całość wywiadu z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską, publicystką, socjologiem z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk.

Mainstreamowe media w Polsce, gdy nie mogą dłużej udawać, że pewne tematy nie istnieją, w końcu je podejmują, jednak po własnej ideologicznej obróbce. Lista tematów "niepotrzebnych" jest długa.
Na czele kwestii niedyskutowalnych są dobre relacje z Rosją i Niemcami

Szczepienie naprawdę
()

Mimo to piętnowaniem tych zachowań zajmują się tylko mniejsze media, w tym "Nasz Dziennik". Duże koncerny uznały to za przykłady "upolitycznienia"...

- Mamy dzisiaj do czynienia z próbą odtworzenia mechanizmu, z którym pożegnaliśmy się w 1989 r., czyli z nową formą monopolu establishmentu na zarządzanie polskim społeczeństwem i państwem. Oczywiście także w tym nowym establishmencie dochodzi do konfliktów, np. afera Rywina. Ale do dziś taka wizja zarządzania Polską przez elity - ponad głowami obywateli - nie została do końca odrzucona. Obawiam się, że wzorca tego, co się obecnie dzieje w Polsce, należy szukać na Wschodzie. Czy czasem nie testujemy rosyjskiego wariantu demokracji? Pozornie - wybory są, ugrupowania opozycyjne bez szans na zdobycie władzy - również, ale media i biznes wspierają tylko jedną partię realnie sprawującą władzę.

Nadzieją, jeśli chodzi o wolność słowa w Polsce, dla niektórych jest to, że w Polsce prężnie rozwijają się mniejsze, ale niezależne media oraz komunikacja internetowa.

- Historia ostatnich 20 lat III RP pokazuje, że mimo tej "obróbki" przez media głównego nurtu Polacy mają świadomość, że są podmiotem tego, co dzieje się w kraju. Mam nadzieję, a nawet przekonanie, że realizacja u nas rosyjskiej wersji "demokracji" się nie uda. Nie oznacza to jednak, że nie czeka nas wiele trudnych chwil oraz wiele nie najlepszych decyzji politycznych i gospodarczych.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101118&typ=my&id=my01.txt

-------------------------------------------

Na wybory - mimo wszystko
Wielu Polaków jest przekonanych, że wybory samorządowe to jednak bardzo ważne głosowanie, które również decyduje o naszej przyszłości. Wszak to w urzędach gminnych i miejskich załatwiamy najwięcej spraw. To od nich w dużym stopniu zależy komfort naszego codziennego życia. Dobry gospodarz gminy czy miasta może w ciągu czterech lat zostawić po sobie wiele dobrych inwestycji - reportaż o przedwyborczych nastrojach Polaków.

Jutro w ND warto będzie przeczytać :

www.naszdziennik.pl/

==============================================

Prawdziwy.Starypiernik

W. Mazowiecki odziedziczył to po Tadeuszu Omdlałym - to rodzinne.

Pozdrawiam
-
2010/11/18 22:58:18
To dla przypomnienia
seawolf.salon24.pl/199807,mazurek-rulez
-
2010/11/18 23:00:15
Tresura dziadków i rodziców przeszła wraz z DNA na dzieci i wnuki.

To taka przypadłość, tak jak dziedziczna choroba.

Nawykłszy do gadania głupot, ot co.
-
2010/11/18 23:01:03
@obiboknawlasnykoszt
Skoro to potwierdzasz, przyjmuję jako pewnik :D
-
2010/11/18 23:05:11
Stadion Orlik ryczy :

DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK!


Niechybnie jesteśmy już drugą Brazylią z Argentyną i Anglia łącznie.

Jutro nam to Don Donek osobiście obwieści.

Wyszło z II Irlandią, czas na inne kraje, bo Japonia już była i dlatego chodzimy bez skarpetek.


Lemingi na wiecu:


DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK! DONEK!Zbieżność haseł przypadkowa.


;)
-
2010/11/18 23:06:24
Nawet mogę wystawić cenzurkę ;)
-
2010/11/18 23:09:23
Powtórzę:
( . ) - za górami za lasami była miodem i mlekiem płynąca kraina, którą rządził Władimir Putin posiłkując się dworem NKWD, KGB, GRU, FSB i KPZR. (.)
Każdy mieszkaniec z POlszewii za jałmużnę i zdradę braci usłużnie im służy już od XVIII wieku do dziś.
I to trwa i trwa, a teraz już wiecie jak wybladło to dawniej, nawet nie znając za dobrze polskiej historii.
-
2010/11/18 23:09:40
Tu jest tekst źródłowy Mazurka
www.rp.pl/artykul/499258_Dzieje_sie_tak_wiele_dobrego.html
-
2010/11/18 23:13:55
Podczas debaty prezydenckiej w Warszawie kandydaci spierali się między innymi o upamiętnienie ofiar katastrofy 10 IV.Jednym z poruszonych tematów było godne upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej. Zdaniem Czesława Bieleckiego ofiary tragedii 10 kwietnia powinny zostać uczczone poprzez budowę pomnika w centrum miasta. Inne zdanie prezentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz, która uważa, że wystarczającym upamiętnieniem tragedii pod Smoleńskiem jest pomnik na Powązkach, chyba że warszawiacy w referendum stwierdzą, że należy zbudować kolejny pomnik. Z kolei Wojciech Olejniczak oznajmił, że zamiast budować pomnika należy tworzyć kolejne hospicja, nazywane imieniem ofiar katastrofy smoleńskiej.

niezalezna.pl/artykul/kandydaci_w_stolicy_o_smolensku/41460/1

-
2010/11/18 23:20:35
Wiadomość dla Lemingo-Trolli :


WIELKI SUKCES FOTYGI I MACIEREWICZA

Misję byłej minister spraw zagranicznych Anny Fotygi i posła Antoniego Macierewicza już teraz można uznać
za wielki sukces. Polscy politycy spotkali się z czołowymi postaciami amerykańskiego Kongresu i uzyskali ich poparcie dla pomysłu umiędzynarodowienia śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

- Popieram waszą inicjatywę powołania międzynarodowej komisji do zbadania tej tragedii, która tak dotknęła naród polski - powiedział wczoraj kongresmen z Kalifornii Dana Rohrabacher podczas spotkania z Anna Fotygą, Antonim Macierewiczem i resztą delegacji polskiej. Przywieźli oni do Kongresu USA aż 330 tys. podpisów Polaków domagających się umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego.


niezalezna.pl/artykul/wielki_sukces_fotygi_i_macierewicza/41461/1


Lemingo-Trolle:

Czytać Czytać Czytać - może coś obijając się w pustych czerepach zaczepi się za jakąś miazgę mózgową ocaloną po ich płukaniu przez TuskoVizionNews (TVN).


-
2010/11/18 23:22:49
"Hej, Wojtusie, Adasie i inni Paradowscy z rodu Nie-siolo-w-ski! Yntelygencja sie nam nowa rodzi.Jedyny bol przy tym porodzie to bol glowy.. Zbyt duzo miejsca na przeciagi! Zapytajcie Michnika, komu dawal d... przy okraglym stole i jak sie to robi? Moze ten chociaz sypnie przykladem, albo....kolege!"
-
2010/11/18 23:31:16
Znikąd pomocy.
Znalazłam na bogu ŁŁ smutną ale prawdopodobną hipotezę.
Przyzam, że od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl o sprawdzonej już w naszej historii "konstruktywnej opozycji".
Koniecznie przeczytajcie. No to byłby zwrot jak w jakimś thrillerze politycznym.
niepoprawni.pl/blog/164/plan-pik-p-jak-palikot-i-k-jak-kluzik

No i co Panie i Panowie? Jak to rozegrać na naszą korzyść?
-
2010/11/18 23:32:06
Wracając do W.Mazowiecki to w ogóle nadzwyczajna postać.
Polecam szczególnie wywiad Mazurka z W. M. ("Rzeczpospolita"), do którego link zapodał tu Stary Piernik.
Godna polecenia jest też dyskusję po emisji "Towarzysza generała" z udziałem W. Jełopa M.
Palce lizać u rąk i nóg!

Nasi dziennikarze, publicyści i autorytety moralne to dno, ale W.M syn T.M. wybija się na gwizdkę wśród mendialną..

Prawdziwa perła w pustogłowiu.

Jeszcze raz jełop u Mazurka:

www.rp.pl/artykul/499258_Dzieje_sie_tak_wiele_dobrego.html

-
2010/11/18 23:32:06
Nowa ramówka TVP1 na styczeń 2011:

www.rp.pl/artykul/15,565986-Program-Pospieszalskiego-nie-zniknie-z-TVP1.html

Ale łaska!
-
2010/11/18 23:33:30
@Conan
Ja już od dłuższego mam to samo zdanie co Stary Piernik - chyba się zagalopowałeś Conan. Permanentnie mylisz anarchię z liberizmem. Masz bardzo dużo racji w tym ze piętnujesz urzędniczą mafię i legislacyjną pajęczynę ale likwidacja administracji i podatków naprawdę nie jest lekarstwem na te choroby państwa.
Gloryfikujesz reformę Wilczka - dobrze - reforma Wilczka była w 1988 roku w rządzie Rakowskiego nową jakością - dawała pełną wolność gospodarczą. Ale tak gwoli ścisłości - czy zastanawiałeś się kiedyś skąd się wzieła reforma wilczka i po co została wprowadzona tak nagle, bez żadnego przygotowania? Że niby co - nagle przyszedł pan minister Wilczek i wprowadził reformę bo kocha przedsiębiorców? Otóż nie Conan - reforma wilczka była przygotowana głównie po to zeby partyjna nomenklatura bez żadnych barier mogła przejmować państwowe firmy, żeby mogła zakładać te wszystkie Westy, Galicyjskie Trusky Inwestycyjne i inne firmy które w późniejszych latach padały jak muchy bo towarzysze nie potrafili gospodarować jak nie mieli kasy z centrali. I po to była ta reforma a reszcie ochłap spadł ze stołu.
I jeszcze jedno - kilka dni temu pisałeś że jesteś przeciwnikiem zkazu Invitro, zakazu dopalaczy i miękkich nrkotyków bodaj i jeszcze czegoś tam. O invitro możemy dyskutować bo ja też sądzę że tą sprawę trzeba wyregulować a nie likwidować, ale co do reszty to czuję tu zwykły pospolity populizm korwinowski. A w sumie czemu nie pójść dalej: zlikwidujmy oświatę bo każdy moż eisę uczyć sam, zlikwidujmy policję bo po co na nią bulić a przecież są kursy karate - każdy może się nauczyć, zlikwidujmy ubezpieczenia społeczne - przecież każdy może sobie odkladac sam. Zlikwidujmy całą strukturę państwa bo przecież nie jest nam do niczego potrzebna i wróćmy na drzewa - to faktyczny cel do którego prowadzi sprajny liberalizm
-
2010/11/18 23:36:53
@ Green-wood

To jest zagrywka Dama PIK, tak nazwała to MARIE, którą korzystając z okazji serdecznie pozdrawiam.

A hoj !!!
-
2010/11/18 23:38:48
@waw
Nie wzbudzaj się :)))
@Conan już śpi.
Ja zwróciłem mu tylko uwagę na przejęzycznie do którego później sam się przyznał :)))
Co do innych spraw poruszonych przez Niego nie wypowiadałem się, co nie znaczy, że nie mam zdania.
-
2010/11/18 23:44:14
Dzielenie skóry na niedźwiedziu

www.rp.pl/artykul/15,565975-Secesjonisci-z-PiS-dziela-przyszle-lupy.html

Ciekawe co się stanie, jeśli ta ekipa nie przekroczy progu wyborczego? Będzie przystawką do PO?
-
2010/11/18 23:44:17
@Stary Piernik
Tak tak - z tą IV RP to było przejęzyczenie - Conan wyjaśnił. Ale mni emimo wszystko porusza to co Conan mówi od jakiegoś już czasu. Nie będę się taraz już wyzewnętrzniał bo Conan się wyłączył a nie chcę go atakować za jego plecami.
-
2010/11/18 23:50:31
@Green-Wood
Być może tak włąsnie bedzie - z PO wyjdą jakieś płotki i zasilą ruch Kluzik - Rostkowskiej. Być może - i by może bedzie to jakiś dowód. Ja jednak czekam jeszcze na coś innego - tydzień temu w sobotę w radiowej trójce u Beaty Michniewicz Jarosław Gowin coś palnał - niby głośno myśląc - o stanowisku Minisrta d/s Polityki Społecznej w Kancelarii Prezydenta dla Joanny Kluzik - Rostkowskiej. Wiadomo ze jeśli PO bedzie chciało wzmocnić ten ruch - i rozegrać tych ludzi przeciw PiS-owi to coś będzie im musiała dać. W rządzie - wiadomo - nie wchodzi w rachubę, zresztą pewnie by nawet nie wzięli żadnej teki bo by się ośmieszyli. Ale u Komorowskiego...? Czemu nie? Prezydent wszystkich Polaków tworzy pluralistyczny gabinet. Wszyscy będą się bujali na żyrandolu ale bedzie się można wdzięczyć do kamery.
-
2010/11/18 23:53:21
@waw
Z @Conanem to trzeba ostrożnie :)
On często przypomina, że jest fanem JKM.
Ja się z tym nie utożsamiam, chociaż niektóre z pomysłów uważam za warte przemyslenia.

-
2010/11/18 23:55:06
@waw
Przejście JKR do Bronka to koniec tej secesji :(((
-
2010/11/18 23:59:32
Dobranoc!
-
2010/11/19 00:01:14
Nowa ramówka w TVP.

Emisja programu "Warto rozmawiać" będzie wyświetlana przemiennie w okienku przeznaczonym na wyświetlania zegara w telewizorze.

Zalecam kupować telewizory OTAKE, które miały taką funkcję, bo w przeciwnym razie klops z oglądaniem tego "niszowego" programu.

Przecież nie o take Polskę Polacy walczyli tyle wieków.

O TAKE II Japonię walczył nam TW BOLEK.

Oby do wiosny Kataryniarze, to przynajmniej będzie chociaż cieplej, bardziej kolorowo i weselej.

Pozdrawiam Pana Jana Pospieszalskiego.

Obibok na własny koszt z Gdańska.
PS

To chyba wyznawca słońca peruwiańskiego teraz zarządza TVM&Z - TV Miłości &
Zgody.
-
2010/11/19 00:01:55
DOBRANOC !!!!

Udającym się na spoczynek ;)
-
2010/11/19 00:02:59
Warto pamiętać nawet we śnie:

" "Nikt, kto współpracował kiedykolwiek z Lechem Kaczyńskim, nie powinien spotykać się z Palikotem. Ludzie, którzy z nim paktują, całkowicie dyskredytują się moralnie. Nie powinni też negocjować z Grzegorzem Schetyną. W polityce liczy się skuteczność, ale nie możemy być skuteczni, zdradzając wartości, ideały i cele, które nam przyświecają. Innym przekroczeniem barier jest uprawianie polityki w mediach, które rozgrywają ten konflikt w celach politycznych - bo media w Polsce nie są mniej polityczne niż partie. To świadczy o niedojrzałości i deprecjonuje dotychczasowe osiągnięcia tych osób.'

Prof. Zdzisław Krasnodębski, "Fakt", 16 listopada 2010 r.
-
2010/11/19 00:04:58
Zgadzam się w 100% z Panam Profesorem. W polityce też musi obowiązywać przyzwoitość. Mam nadzieję, że dowiemy się, kto z tych osób osobiście spotykał się z tym biłgorajskim kmiotem. Jeśli pozostali wiedzieli o tych spotkaniach, to moim zdaniem stracili zdolność honorową. A w tej chwili mają czelność powoływać się na współpracę ze Śp. Lechem Kaczyńskim i na przyjaźń z Nim? Obrzydliwa hucpa. - EWKA
-
2010/11/19 00:05:23
@Stary Piernik
Ale takie stanowisko dało by propagandowo sporo obydwu stronom. Komorowski miał by glejt że nie jest wyłącznie prezydentem Platformy no i oczywiście że ceni fachowców nie patrząc na barwy partyjne. Kluzik - Rostkowska pewnie by działała dobrze bo na rzeczy się zna i co jakiś czas spektakularna konferencja prasowa nakręcała by jej poparcie które de facto przejmowałby jej pryncypał Komorowski. Tak sobie gdybam - być może błędnie.
A swoją drogą kiedy patrzę na Kowala, na Bielana, na Kamińskiego, na Jakubiak...to nie pojmuję co się właściwie stało. Na reszcie mi nie zależy - reszta to nie byli nigdy politycy: Ołdakowski dla mnie to typ bardzo sprawnego samorządowca, dyrektora ale nigdy nie był realnym politykiem, Kluzik-Rostkowska to fachowiec do wynajęcia - to nie "zwierzę partyjne", Pilch to cwaniaczek - pójdzie tam gdzie będą układy a że od czasów NZS-u szedł za Bielanem to teraz też za nim poszedł tymbardziej że wszedł w spór z ziobrą o listę tarnowską do samorządu. Szkoda mi kurczę tylko Kowala, Bielana i i Jakubiak i naprawdę nie pojmuję... . Myślę że zabrakło w partii takiego organizatora jakim był Przemek Gosiewski takiego zwornika dwóch opcji jakim była Grażyna Gęsicka. Myślę że gdyby byli to ... poprostu ich w partii zabrakło.
-
2010/11/19 00:14:33
@Stary Piernik
Wiem - wszyscy poszli spać - ale jeszcze na koniec mała sugestia. Komorowski startując na Prezydenta był człowiekiem bez zaplecza. Nawet w samej PO ni emiał zadnej swojej frakcji. To był człowiek wytypowany na to stanowisko tylko i wyłącznie w oparciu o analizę opłacalności dla partii. Wytypował i wypromował go na to stanowisko Palikot już jesienią 2008 roku. On też jak sądzę nakłonił Tuska na tą kandydaturę. Być może komorowski próbował później - już po wyborach budować jakiś swój gabinet, jakieś swoje zaplecze (coś jak kiedyś premier Olszewski kiedy postanowił sie odciąć od PC) i dlatego po kilku tygodniach wysłano mu "komisarza" Sławomira Nowaka żeby trzymał rękę na pulsie. Gdyy jednak Komorowski próbowął swoje zaplecze jakoś tam zawiązywać to sięgnięcie po ludzi z ruchu Kluzik-rostkowskiej mogło by mu się opłacac.
-
2010/11/19 00:15:46
No to zadzieram kiecę i lecę - Dobranoc - pchły na noc
-
2010/11/19 00:18:03
Niech sobie pograją na tej kanapie z Januszkiem.

Mam jednak pytanie.

- Kto jest tej trupy dyrygentem?


PS

Tu nutki macie ode mnie gratis.

www.edumuz.pl/images/articles/eineklien2.gif

=======================================

@WAW

Co do Jakubiak jesteś według mnie w dużym błędzie, bo ona jest typową "powolną kobitom" bardzo łatwo sterowalną, jak telewizor na pilota.
-
2010/11/19 00:25:27
Filtrowanie treści w salon24.pl

Wprowadzamy zapowiadany mechanizm filtrowania treści. Zapowiadałem go kilka dni temu.

"Po 4 latach zdecydowaliśmy, że nie będziemy już prowadzić działań polegających na usuwaniu treści. To bezcelowe. Zamiast usuwać treści, będziemy sugerować, które treści nam się nie podobają, do których dostęp będzie utrudniony, a nawet bardzo utrudniony.
Za kilka dni uruchomimy filtry, które będą ukrywać niektóre treści. Część będzie można łatwo przeczytać (każdy Użytkownik, nawet nie posiadający konta, będzie mógł te treści zobaczyć). Na następnym poziomie będą treści, których lektury zdecydowanie nie polecamy, ale ich nie usuwamy. Aby przeczytać te notki/komentarze trzeba będzie zalogować się do salon24 i zaznaczyć stosowną opcję w ustawieniach.
Wprowadzenie tego rozwiązania spowoduje, że będziemy kasować tylko notki niezgodne z prawem lub ciężkie inwektywy. Miłośnicy tekstów - delikatnie mówiąc - kontrowersyjnych będą się mogli cieszyć swoimi treściami razem z osobami uważającymi te treści za ważkie. Jako administratorzy możemy mieć w sprawie tekstów inne zdanie, ale zarządzanie blogiem pozostawiamy blogerom i komentatorom - jeśli chcą przedzierać się przez wszystkie teksty jakie zostawiają na blogach ludzie i maszyny, to my się do tego nie mieszamy. "

mediaobywatelskie2.salon24.pl/250935,filtrowanie-tresci-w-salon24-pl


PS
Co z tą cenzurą? Czytamy, piszemy to co nam wskażą. ;)
-
2010/11/19 00:32:26
"dokladnie plan byl przygotowany przed 10 kwietnia...skoro Jaroslaw nie wsiadl do samolotu
na naszych oczach "wdrazany" jest plan B, z cala pewnoscia grupa "rozlamowcow" byla przygotowywana przez razwiedke do przejecia PIS po 10 kwietnia...plan jak wiemy czesciowo nie wypalil, udalo sie wepchnac duza "gore" dzialaczy PIS, ale nie udalo sie wepchnac Jaroslawa, tez uwazam , ze ta grupa to nie banda naiwniakow, doskonale wiedza, ze bez pieniedzy mozna zaczac, ale bez wsparcia "partii mediow" i wsparcia sluzb specjalnych skoncza jak Dorn czy Jurek, jednym slowem dzis mamy powtorke z operacji "szafa pulkownika Lesiaka 2", Walesa zna ten temat.."

antydziad.salon24.pl/251295,plan-pik-p-jak-palikot-i-k-jak-kluzik#comment_3566006


WAWA
-
2010/11/19 00:41:42
Koniec z ziółkami

Spiskowa teoria dziejów? Moherowe lęki przed Unią?

Posłuchajcie.

Pewnego dnia (1 kwietnia 2011, już niedługo, nie, nie, to nie będzie dowcip na prima aprilis) możemy się obudzić w świecie, gdzie nie dostaniemy już syropu prawoślazowego, ani maści majerankowej za 2.50 zł, ani dziurawca na wątrobę, ani herbatek ziołowych. Bo np. czopków ziołowych JUŻ SIĘ NIE SPRZEDAJE w zielarniach, są WYCOFANE NA ŻĄDANIE dyrektywy Unii Europejskiej. Nie będzie Fitolizyny na kamienie nerkowe, propolisu na skaleczenia, mięty na żołądek, rozgrzewających ziółek. Będzie można za to kupić sobie całą masę ohydnych i nie wiadomo czym nafaszerowanych zawiesin, produkowanych przez koncerny i sprzedawanych za ciężkie pieniądze i fundować sobie drogie szczepionki, zatruwające powoli nasze organizmy, a co gorsza, niszczące odporność u dzieci!

Przesada?

tbochwic.salon24.pl/247694,koniec-z-ziolkami

PS
I co powiesz "ciemnogrodzie"?
-
2010/11/19 01:38:40
Po raz pierwszy od pięciu lat z przyjemnością obejrzałam Fakty tefałenowskie, a właściwie - bitwę o dziedzictwo Leszka Kaczyńskiego. Gdy ludzie się o coś biją, to znaczy, że im zależy, że to jest dla nich ważne. Po prostu, jest o co się bić. To więcej znaczy niż prosty przekaz o pozytywach prezydentury Kaczyńskiego. Tak więc dzisiejsza awantura może dać do myślenia przeciwnikom braci Kaczyńskich.
-
2010/11/19 03:27:26
@ marzencic 2010/11/18 14:37:48
Demokracja jest pojeciem lokalnym w tym sensie , ze jacy obywatele tacy politycy, a nie odwrotnie. 

A ja myślałem, że politykę robią politycy, a nie obywatele. Znaczy myliłem się ??
Czyli .
Typowe wciskanie kitu ! Kup sobie bubla, bo on najlepszy ! Jaki klient taki bubel !
To jest postawienie problemu na głowie typowe dla Lemingów. Uwierzą we wszystko tylko wystarczy by to powiedział ktoś w TV.
Przykład zawsze idzie z góry, a nie odwrotnie !
Poza tym ryba zawsze psuje się od głowy !
Czyli dzieci zawsze wybierają sobie rodziców, a nigdy na odwrót :))
Dziecko nie pij i nie kradnij bo rodzice zaczną to robić !
Tym PełOwiakom to już pomieszało się w głowach.
-
2010/11/19 08:04:10
@Ij_3
Dzień doberek z samego rana :)
A ja w tej tezie zgadzam się z Marzenciciem. Co prawda w wielu innym od dawna mamy inne zdanie ale w tej akurat się zgadzam - politycy są tacy jak społeczeństwo. Polityk to nie jest człowiek lepiony w innej gliny - to ten sam człowiek którym był przed objęciem politycznego mandatu. Owszem, ma większe wpływy na rządzenie, często też większe znajomości i większe pieniądze ale to człowiek który w swoich politycznych poczynaniach będzie sie posługiwał tym samym podejściem do swiata co wcześniej - tyle tylko że wczesniej nie miał takich możliwości.
Klika tygodni temu @Marek powiedział bardzo ważną rzecz: "Demokracja zawsze jest dla kogoś". Wydaje mi się że to jest wazny klucz do zrozumienia tego tematu. Moim zdaniem Polityk zawsze dziala takimi narzędziami jakie realizują demokrację dla jego grupy społecznej, zawodowej, światopoglądowej - dla grupy która go wytypowała.
I na koniec taki mały dowód. Nie wiem czy pamiętasz , w połowie lat dziewięćdziesiątych "Rzeczpospolita" zrobiła w Warszawie mały eksperyment. Był szczyt ogólnospołecznego oburzenia że polityka jest brudna a każdy polityk to złodziej i kochanek Anastazji P. I na tym tle Rzepa wystawiła na ulicy wielki stojak na jajka. Czytelna, wyeksponowana tablica informowała że to eksprymentalna sprzedaż jajek - bezobsługowa. Podano śmiesznie niską cenę jajek i adnotacją aby brać i równowartość wrzucać do kasy-skarbonki. Jajak rozeszły się w kilkanascie minut - pieniądze wrzuciły tylko jakieś dwie czy trzy starsze panie...
-
2010/11/19 08:27:26
Kawa z rana + śmietana w towarzystwie Kataryna

Witam Kataryniarzy przed pracą.

Ciągle pada .......

A tu .....

Podział polityczny w Polsce nie przebiega według linii poglądów, ale wzdłuż specyficznie pojętej linii kulturowej. Jest taki paradygmat "obciach - cool", "ci w moherach i ci lepsi". Realia są jednak zupełnie inne
Polskie sprawy licytujemy do góry

Dzisiaj jest Pan bardziej powściągliwy w prognozowaniu przyszłości Prawa i Sprawiedliwości?
- Nie powinny szanowne panie przyjmować takiego sposobu myślenia, ponieważ gdybyśmy go przyjęli, to ogromna część partii zachodnich w demokracjach dużo starszych niż nasza powinna już dawno zniknąć, ponieważ nie osiągnęły one nigdy więcej niż 20 proc. głosów. Partia właściwie konstruowana to jest taka partia, która reprezentuje pewną część społeczeństwa, pewien sposób myślenia, system wartości. Oczywiście zabiega o zwycięstwo, ale to nie jest tak, że zwycięstwa przychodzą łatwo. Naszym przeciwnikiem nie jest obecnie tylko Platforma Obywatelska. Mamy wroga w postaci bardzo szerokiego frontu obejmującego tzw. grupę panowania. Trzeba bardzo wyraźnie odróżnić władzę od panowania. Władza jest czymś bardziej doraźnym, natomiast panowanie jest trwałą przewagą jednej grupy. Jesteśmy przeciwko tej grupie, która po 1989 roku ku wielkiej szkodzie znacznej grupy społeczeństwa uzyskała trwałą przewagę. W takich okolicznościach wygrać nie jest łatwo. Mimo wszystko wierzymy, że przyjdzie taki dzień, że wygramy.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101119&typ=po&id=po08.txt

Do kawy jak w sam raz na przebudzenie.@Maurycy

Kiedy wracasz ze spaceru?@ STARY OBSERWATORZE, a gdzie się podziewasz druhu?

POZDRAWIAM i czekam na odzew.


Witam Katarynki od Kataryny ;)


-
2010/11/19 08:31:09
Solidarni z generałem Andrzejem Błasikiem, Dowódcą Sił Powietrznych RP
Separacja komend nie pomogła załodze


Z kpt. rez. pilotem Krzysztofem Zgorzałkiem, kolegą gen. Andrzeja Błasika, Dowódcy Sił Powietrznych, który zginął w katastrofie rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem, rozmawia Piotr Czartoryski-Sziler

Uczęszczał Pan do tego samego liceum lotniczego, co gen. Andrzej Błasik.
- To prawda. Poznaliśmy się w liceum lotniczym w Dęblinie. Generał Andrzej Błasik uczył się w klasie "d", a ja uczyłem się w klasie "c". Później przez cztery lata byliśmy studentami Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej. Po promocji oficerskiej nasze drogi się rozeszły. Każdy z nas znalazł się w innym miejscu Polski. Początkowo latałem na MIG-21, a później, przez dziewięć lat, w specpułku na Jak-40. Pomimo odległości, jaka nas dzieliła, utrzymywaliśmy kontakty towarzyskie. Spotykaliśmy się na obozach kondycyjnych czy też w innych miejscach.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101119&typ=po&id=po09.txt

Jak to dobrze, że nie każdy papier jest zadrukowany papierem toaletowy.

Czytamy, czytamy, ......
-
2010/11/19 08:34:44
Polska będzie przeżywała jeszcze większe problemy, jeśli odpowiedź na wyzwania demograficzne będzie jednokierunkowo nastawiona na ograniczanie świadczeń, przy jednoczesnym ignorowaniu potrzeb rodzin wielodzietnych
U progu demograficznej zapaści


Dr Cezary Mech

Hasło Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych "Nie róbmy polityki. Budujmy szkoły" w sytuacji, kiedy Polska się wyludnia na znacznych obszarach, a do szkół trafiają rekordowo niskie roczniki dzieci, musi skłaniać do pytania: dla kogo chcemy budować te szkoły? I czy na początek nie powinniśmy podjąć działań, aby dzieci do tych szkół mogły trafić.


Liczba mieszkańców Unii Europejskiej w 2010 r. osiągnęła 501 mln, jednak na skutek zmian demograficznych udział procentowy populacji Unii w liczbie ludności świata szybko się zmniejsza - w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat z 13,3 proc. do 7,3 procent. Klęska demograficzna to wyzwanie dla Polski, która w przeciwieństwie do Rosji, której udział w liczbie ludności świata spadł z 4 do 2 proc., nie jest w stanie znaleźć adekwatnych środków wsparcia rodzin. Richard Jackson, Neil Howe i Keisuke Nakashim w artykule "Uwaga, nadchodzą staruszkowie!", zamieszczonym w październikowym "New York Times", stanowczo stwierdzają: "Starzenie się ludzkości przestało być odległym problemem, zaledwie majaczącym na horyzoncie. Demograficzna transformacja, którą obecnie przechodzi świat, wpłynie na każdą dziedzinę życia".

(....)


Grozi nam drenaż
Z perspektywy finansów publicznych starzenie się społeczeństwa powoduje znaczący wzrost kosztów społecznych. Starzejąca się populacja warunkuje konieczność podnoszenia poziomu systemu opieki zdrowotnej (ludzie starsi potrzebują trzy razy więcej zabiegów medycznych). Słabością Polski jest brak nowych miejsc pracy dla młodego pokolenia, przy silnym nacisku na zwiększenie wydajności pracowników w działających już instytucjach i utrzymanie dotychczasowego poziomu produkcji.
Nie jest też jasne, dlaczego pracodawcy w przyszłości mieliby inwestować w starszych ludzi, kiedy mogą zatrudnić młodych. Trudno wskazać na mechanizmy, które w sytuacji wysokiego bezrobocia prowadziłyby do zatrudniania przez pracodawców ludzi starszych o niższej produktywności. Praca ta musiałaby być nisko płatna i wiązałaby się z wyższymi kosztami ochrony zdrowia i z wyższą absencją. Kiedy bierzemy pod uwagę słabość organizacyjną polskich instytucji gospodarczych, to obawa o możliwość utrzymania miejsc pracy w kraju się nasila. Gdy jednocześnie słyszymy o oczekiwaniach pracodawców dotyczących np. obniżenia składek, zwłaszcza przy pracach o niskiej wartości dodanej, to zagrożenie wydajności systemu finansowego staje się realne.www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101119&typ=my&id=my01.txt


Czytelnia dla Leming Poland z krainy Tuskolandii.

Czytamy czytamy........


Jak pisze Maurycy - Spacerujemy.......:D

-
2010/11/19 08:35:42
Witam!
@Waw

Przepraszam, że się wtrącam, ale rację ma @lj_3, w świecie gdzie rządzą układy bardzo łatwo się pogubić, dobre chęci nie zawsze wystarczą, jeden niewłaściwy krok a potem leci z górki i grzęźniesz coraz bardziej sumienie przestaje się bronić i zaczynasz się przyzwyczajać. Pewnie drogi do uzależnienia się różne pomijam osoby, które z założenia idą do polityki żeby się dorobić, większość na początku ma jakieś pomysły i zapał. Mam nadzieję:(
Niektórzy mają bardzo silne podstawy moralne już ugruntowane i tu dla mnie jest powód by w Polsce młodych do polityki nie wypychać.
-
2010/11/19 08:40:30
Tymczasem już wydrukowali polecany wczoraj artykuł, w którym dziś czytamy :

Na wybory - mimo wszystko

Choć już w niedzielę będziemy wybierali wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych, to kampania toczy się w dość niemrawym tempie. Jak wynika z ostatnich badań społecznych, frekwencja w niedzielę powinna być na podobnym poziomie jak cztery lata temu, gdy w pierwszej turze głosowało 45 proc. wyborców, w drugiej jeszcze mniej - 36 procent. Dlaczego tak wielu Polaków nie chce głosować? A czym kierują się ci, którzy pójdą w niedzielę do urn?

(.....)


Będą wybierać
Wielu Polaków jest przekonanych, że wybory samorządowe to jednak bardzo ważne głosowanie, które również decyduje o naszej przyszłości. Wszak to w urzędach gminnych i miejskich załatwiamy najwięcej spraw, to samorządy powinny dbać o budowę i remonty dróg, kanalizacji, wodociągów, szkół. To od nich w dużym stopniu zależy komfort naszego codziennego życia, możliwości wypoczynku, spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań sportowych czy kulturalnych. Dobry gospodarz gminy czy miasta może w ciągu czterech lat zostawić po sobie wiele dobrych inwestycji. A jeśli ktoś sobie nie radzi, to łatwo go za pomocą kartki wyborczej zmienić na innego kandydata.

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101119&typ=my&id=my02.txt


Kawka i do pracy.


Do zobaczenia wieczorkiem.

;)

OSTATNI DZIEŃ LEGALNEJ KAMPANII WYBORCZEJ DO SAMORZĄDÓW W KRAINIE MATRIX POLAND.


-
2010/11/19 08:45:32
@ Lexie2010

Masz 100% rację,
bo poznałem to z autopsji, jak młody, zdolny i z ideami szybko włącza się w stare układy by stracić to co miał na samym początku w planach politycznych.

Mogę wskazać takich z imienia i nazwiska tu w 3Mieście.

Pozdrawiam WADOWICZANKĘ.

:)
-
2010/11/19 09:14:58
@Lexie
Tylko w jednej rzeczy Cię kompletnie nie rozumiem - w tym że przepraszasz mnie za odzew na mój głos. Ja się ucieszyłem a Ty przepraszasz :). Owszem, nawet ja - mimo że mam inne zdanie mógłbym znaleźć na poparcie Twojej tezy - popartej zresztą przed chwilą przez @Obiboka, sporo przykładów - choćby Sawicka czy Halicki czy Marcinkiewicz. Przy czym ja - by może błędnie - wrzucam do jednego kosza nieuczciwość jako taką - nieuczciwość materialną i nieuczciwość moralną. Nie potrafię obalić tezy że polityka deprawuje - lub bardzo często deprawuje, ale mi chodziło o coś nieco innego. Na prostym przykładzie: jeśli polityk czy poseł X nagle zaczyna robić lewe biznesy i chodzić na, za przeproszeniem, panienki to wcale oczywiście nie znaczy że robił to też wcześniej. Tyle tylko że wcześniej takich możliwości nie miał - nie miał dostępu do obsadzania stanowisk, do decydowania o przetargach itp.
Ale dlaczego uparcie wciąż obstaję przy swoim (o co się oczywiście nie posprzeczamy) - ano dlatego że widzę na każdym kroku niesamowite podobieństwa osobowościowe i charakterologiczne między politykami poszczególnych partii a ich elektoratem. U Platformy (i wcześniej UD a potem UW) tym zwornikiem osobowościowym jest bardzo wyraźna pogarda dla adwersarza. Ja to widzę w niemal każdej rozmowie z wyznawcą platformizmu. "Jo jezdem najmądrzejszy! Jo mom racje! Jo rozsądnie patrzę na sprawy! Tylko jo! - ty jesteś głupi, chory, ciemnogród !"To cecha która pcha ludzi zarówno do bycia działaczem jak i do bycia zagorzałym wyborcą właśnie PO a nie kogoś innego. To własnie ta pogarda pozwala na głoszenie argumentów które po prostu nie mieszczą się w głowie (vide np Palikot czy Nowak). To czy kogoś ta bufonada połączona z pogardą (bardzo często winikającą ze zwykłych komplekósw) zaprowadzi do polityki czy nie to tylko kwestia ambicji i planów zawodowych. Kolejnym etapem tych cech pózniej w polityce łatwo rodzi się zwykły relatywizm - nader często widoczny kiedyś w UW a teraz w PO: "Co prawda kłamię ale mam prawo bo kłamię w słusznej sprawie!" - i to jest właśnie ta okazja która uczyniła złodzieja o której Ty mówisz - tak sądzę ale mogę się mylić.
My natomiast swoje oburzenie do ludzi lewicy laickiej kierujemy na innej podstawie. Nasz idealizm czasem nie może pojąć relatywizmu i matactwa. Zaczynamy nienawidzić całych grup społecznych których niektórzy przedstawiciele kradną i kombinują ale ... to inny temat :) - przepraszam.
Na poparcie mojej tezy podam przykład Aleksandra Grada i jego asertywnej zaradności. On się nie zmienił ani w rządzie ani w sejmie. Drugim przykładem jest Grzegorz Schetyna, trzecim pewnie Stanisław Kracik - zaradne cwaniaczki których polityka nie zmieniła - to oni ją zmienili.
-
demon.gonzo
2010/11/19 09:27:11
Teraz o każdej bzdurze którą wypowie Katyński pomyślę, że pochodzi z testamentu Lecha.-
2010/11/19 09:31:23
@ waw

Obudziłem się.

W zasadzie bronisz czego ? - tego co jest ? ( tylko zróbmy lifting w postaci przytarcia rożków administracji) i wystarczy ?

CZY W HOLANDII JEST ANARCHIA ????????????????????????????????????????????

Ja jako dziecko też miałem uraz do anarchii polskiej - podobnie jak Napoleon który czytał ''Dzieje anarchii w Polsce'' Rulhiera.


Ale nie można przeginać w drugą stronę, do jasnej cholery ! ( uniosłem się :)


Na przykład pisowskie hasło silnej Polski nosi pewne niebezpieczeństwo.

Rosja jest bardzo silnym państwem ale nie chciałbym być dumnym z potęgi mego państwa Rosjaninem .

Korwin kocha Rosję bo jest za monarchią . A w Rosji mamy de facto monarchię.

Ale z monarchią jest ten problem że może być durny król - jak Michał Korybut- i mądry król jak Kaziu Wileki czy Kaziu Jagiellończyk (który powinien był jednak oderwać się od papiestwa - a nie tylko szantażować tym papieża- i ogłosić w Polsce kościół narodowy jak to potem zrobił Anglik)


P.S. Ale być może monarchia a także anarchia są lepsze od tego modelu demokracji który jest w Polsce w której tzw. IV władza - czyli dziennikarze to kanalie .

Co do anarchii - nie przesądzam - ale nawet antyanarchista JKM napisał że anarchia może być lepsza od tego co jest teraz. Choć też tego nie przesądza.

Ale w Holandii nie ma anarchii - a jest wolność.

Polak który obawia się nadmiaru wolności jest homo sovieticus - ale ja też się jej obawiam , bo popieram prawicę konserwatywną a nie Palikota np. który zbytnio eksponuje sprawy światopoglądowe - bo wzbudzają emocje - kosztem spraw gospodarczych.

Czyli ja podobnie jak ''waw'' jestem homo sovieticus :(((((((

P.S. @ obibok

Powinieneś podzielić się ze mną kasą za reklamę marki ''Canon''

Choć ''Canon'' może lepiej wygląda od ''Conan''. Bo jak zabierzemy pierwszą literkę to głupio wygląda :)
Pozdro !
-
2010/11/19 09:42:20Teraz kiedy na wyścigi Katyński i Rostkowska cytują Lecha wyraźnie słychać że wobec brata wypowiadał większe bzdury.-
2010/11/19 09:46:02
@Waw
Gdyby człowiek, który ma w pewnym sensie spaczony charakter trafił na grunt gdzie obowiązują zasady i gdzie jest mechanizm, że za chamstwo lub naprawdę za zwykle przestępstwo ktoś go odwoła miałby założony kaganiec moralny może nie zdeprawowałby się w takim stopniu jak to jest dzisiaj możliwe na górze nie działają już żadne normy AFERA HAZARDOWA ktoś, kto widzi, że jeden za świndelek jest przesuwany a za uczciwość i bronienie państwa Kamiński- można wylecieć, zacznie się po prostu bać a strach zmienia ludzkie zachowania czyniąc nas zwierzątkami. Ja teraz ie mam czasu @Waw i na pewno się nie posprzeczamy:)), bo czuję, że w tej naszej dyskusji to jak o kurze i jajku, ale np. Blida była dla mnie przykładem jak z układu się nie można wyrwać. Napisze jeszcze wieczorem, pozdrawiam!
-
2010/11/19 09:48:05
@waw
Chcialem odpowiedziec na opryskliwy i zgola niegrzeczny komentarz lj-3 ale machnalem reka. I na dole znalazlem akurat twoja sensowna wypowiedz.
Sa owszem rozne pytania np. dlaczego w Niemczech mogl dosjc do wladzy Hitler. Bo Rosja ze swoim 500-letnim panowaniem zamordyzmu i bezprawia nie budzi watpliwosci. I drugie pytanie jak wejsc na droge tzw cnoty na poziomie spoleczenstwa. Ja uwazam ,ze tylko indywidualne wysilki moga poprawic sytuacje.
Jako czlowiek wierzacy mam nadzieje ,ze Rozaniec i Godzina Miloseirdzia odmawiana przez wielu pomoze nam w odzyskaniu kondycji moralnej porownywalnej z okresem miedzywojennym. Jan Pawel II I Siostra Faustyna byli i sa znakami i drogowskazami co nalezy robic. Szkoda ,ze niewielu korzysta z ich wskazowek.
Czytam ostatnio C. S. Lewisa. Zadziwiajace ,ze facet w latach 40 w GB widzi bliznich dokladnie tak samo jak my siebie 60 lat pozniej.
Polecam "Problem Cierpienia" i "Listy Starego Diabla do Mlodego". Co ciekawe autor zaczyna od szukania belek u siebie.
P.S. Co do PO. Zrob eksperyment i wyobraz sobie ,ze nie ma tego ugrupowania w parlamencie. Czy jakosc zycia politycznego poprawi sie kiedy rzadzic beda PIS, PSL i SLD. Kiedys tez myslalem ,ze wyelimionowanie PZPR i post PZPR zmieni sytuacje.
Jak sie zaczyna od prania brudow u innych , wylewa sie na ogol dziecko z kapiela .
I potem trzeba burzyc Sodome i w koncu zostaje nam Lot lub lot na ksiezyc
-
2010/11/19 09:55:26


Rywalizacja pomiędzy Katyńskim i Rostkowską czyli pomiędzy Polską i Polską, która jest najważniejsza przybrała formę przelicytowywania się kogo bardziej trumna Lecha przycisnęła.


-
2010/11/19 10:00:08


Maciarewicz spotkał amerykańskiego kongresmena. Do spotkania doszło w podmiejskim kościółku w czasie kółka różańcowego pomiędzy wymianami szkaplerza.

-
2010/11/19 10:01:04


Bardziej niż o spotkaniu z kongresmenem wypada mówić o spotkaniu kongresmena.

-
2010/11/19 10:04:20
@Conan
To że się uniosłeś odebrałem jako wyraz tego że poważnie podchodzisz do dyskusji ze mną. Znamy się już pewnie grubo ponad rok i choć miałeś przerwę na pisanie książki to myślę że spór między nami nie umniejsza sympatii jaką do siebie mamy (zresztą pamiętam jak klóciliście się całymi nocami z Markiem :)))))) ale widać było że pewnie w realu niejedno piwo by wam wspólnie "pękło" )
Pytasz czego bronię. Nawet nie wiesz Conan jak bardzo mi ta urzędnicza mafia komplikuje życie i zarabianie na to życie na codzień. Gdybyś mnie widział choć raz "w akcji" to nigdy byś nie powiedział że bronię tego status sqo - zaręczam Ci ! :) Owszem przepisy są idiotyczne - ja też to widze na każdym kroku. W mojej branży jest tak ze projektant przez prawo jest traktowany jak zwykły pospolity oszust - kązde pismo, każdy dowód uprawnień, każde oświadczenia, mapę wszystko muszę potwierdzać za zgodność i podpisywać się pod oświadczeniami że nie skłamałem. Studiowałem 5 lat, potem 9 lat nabierałem doświadczenie i wiedzę często naprawdę w burzy mózgu i nosem w książkach, poradnikach i przepsiach a teraz mój projekt - robiony ambitnie i z dobrą wolą, jednym kaprysem może storpedować dziewusia pół roku po studiach nie mająca pojęcia o niczym - nie potrzebująca do tego ani studiów ani uprawnień. Niczego też nie musi potwierdzać, oświadczać iani się tłumaczyć żeby odroczyć mi zarobienie pienuiędzy na chleb np o dwa miesiące.
To więc nie w tym leży róznica między nami. Różnimy się w ocenie określenia "silne państwo". Dla mnie silne państwo to nie państwo przygniecione urzędniczą mafią która pokazuje obywatelowi palcem jego miejsce w szeregu. Słyszałem wczoraj jakieś przemówienie Jarosława Kaczyńskiego i aż podskoczyłem! Otóż to! - przecież ja to zawsze mówię! - u podstaw silnego państwa leży klarowne czytelne prawo i POCZUCIE SŁUŻBY URZĘDNICZEJ. Deficyt administracji prowadzi dokładnie do tego samego paraliżu życia obywatela co rozpasanie urzednków a z takim teraz mamy do czynienia. Prawo administracyjne - bo o taki mówimy jest wadliwe - potwornie dużo przepisów (w mojej branży) np jest ze sobą sprzecznych i to powoduje że wszystko leży w widzimisię urzednika. Ale zaręczam cię znam kilka osób w moim mieście dla których jestem osobą całkowicie obcą a które takie poczucie służby mają wpojone i w myśl tych samych przepsiów można załatwić szybko każdą sprawę.
Innymi słowy jełśi urzednik ma poczucie panowania to czy będzie urzędnikiem królewskim, namiestnikowskim, państwowym czy samorządowym to będzie petenta "glanował" dokładnie tak samo. Dla mnie IV RP miała sens własnie dlatego że w jej założeniu było dyscyplinowanie urzędnika - dyscyplinowanie człowieka który ma władzę. To był według mnie klucz do naprawy funkcjonowania państwa. Dziś psoplity urzędnik ma 10 pierwszych artykułów KPA głęboko w dupie - i tu drzemie niesubtelna różnica między urzędnikiem a urzędasem. To tylko 10 artykułów w których mieści isę cała idea. A czy jestem homo sovieticus? Być może.
-
2010/11/19 10:17:07


Sondaże sugerują, że pomniczek będzie musiał stanąć w Radomiu.

-
2010/11/19 10:18:22


W województwie mazowieckim pozbawionym Warszawy Radom mógłby być stolicą.

-
2010/11/19 10:20:58


Elektorat PiS-u, mądrzejszy, lepiej wykształcony, o silniejszych korzeniach patriotycznych jest podatniejszy na ideę polskiego mesjanizmu.-
2010/11/19 10:21:23

Pomniczek Mesjasza stanie w Radomiu.

-
2010/11/19 10:22:31

Otwarcie w ten sposób o Mesjaszu mesjanista zacznie mówić przed drugą turą wyborów.

-
2010/11/19 10:32:12
@Marzencic
Witaj! - hmmm, trochę jestem zaskoczony bo zdaje się że naprawdę bardzo podobnie podchodzimy do życia. Nawet jesli mamy inne spojrzenie na politykę. Ale nieważne :). Tak - w pryncypiach się zgadzam tzn nic się nie zmieni jeśli będziemy do zdefiniowania wszelkiego zła polityki wygrzebywali każdą drzazgę z oka adwersarza.
Mimo wszystko jednak co do PO to obawiam się ze ruszyłeś temat rzekę. Ty - jak sądzę mówisz o tym ze są napięcia społeczne, są cechy ludzkie, są wady i kompleksy, są rywalizacje między grupami majątkowymi i grupami zawodowymi (np między przedsiębiorcami i pracownikami etatowymi) i partie polityczne bardzo czesto są tylko swego rodzaju czubkami gór lodowych - gór zbudowanych przez te konflikty. Tak? - bo tak w dużym może uproszczeniu to zrozumiałem. Czyli z ejeśli nagle pyk i i PO znika to i tak nic się nie zmieni bo te społeczne konflikty, lub interesy innych partii i tak będą musiały znaleźć gdzieś ujście.
No i akurat co do PO to się nie zgodzę. Platforma Obywatelska zbudowała moim zdaniem calkowicie niespotykaną dotychcczas w naszym państwie jakość. Nowoczesną socjotechnikę połączoną z całkowitym bezgranicznym cynizmem charakterologicznym. Ta mieszanka według mnie zniszczyła, wyżarła do podstaw zasady debaty nie tylko politycznej ale też i społecznej. Naprawdę widzę bardzo dużo zła też w swoim oku - i w działaności PiS-u ale granic które z łatwością przekracza Nowak, Palikot, Graś, Niesiołowski, Kutz czy nawet Tusk naprawdę nikt dotychczas nie przekraczał. I naprawdę nie dam sobie wmówić ze rozmawianie o tym i napiętnowanie tego a przede wszystkim próby zrozumienia podstaw tego cynizmu jest upolitycznianiem.
Pozdrawiam Cię serdecznie Marzencic i lecę "w miasto" bo trzeba za coś żyć :) a poza tym za dużo mnie tu dziś dzisiaj - zdecydowanie. Do wieczora:)
-
demon.gonzo
2010/11/19 10:40:24


W takim rozumieniu świata wysłannik Mesjasza, nawet podobny do Dzierżyńskiego, jest aniołem ...

-
2010/11/19 10:40:42

... a wysłannica anielicą.

-
2010/11/19 10:41:46
Przepraszam - jeszcze przed rozstaniem :) - powiem i już znikam, ale własnie usłyszałem w radiu niebywałą wiadomość! Nie wiem czy to okaże się prawdą ale jeśli tak to wizyta Fotygi i Macierewicza w USA może być jedynym ratunkiem sledztwa smoleńskiego przed ruską manipulacją. Podobno "nowe zeznania" kontrolerów z "wieży" na lotnisku siewiernyj znacznie się różnią od tych składanych zaraz po katastrofie. A więc nie chodziło tylko daty i przesłuchujących? To się nie mieści w głowie!!!
-
2010/11/19 10:52:47


Z punktu widzenia nowoczesnej Europy Mesjasz okazywał się być bardziej Ischiasem.


-
2010/11/19 11:15:21
Waw. Z tymi zeznaniami rosyjskich kontrolerów z wieży to same jaja, ( że tak ładnie powiem)
Podobno już raz złożone zeznania Rosjanie wycofali czy tez chcieli wycofac, co juz same w sobie jest jakimś niebywałym precedensem. Pisze " podobno" bo tak gdzieś czytałem, a to jest tak nierealne, że po pewnym czasie już sam nie wiem. Sen to czy jawa...
-
2010/11/19 11:16:18
A w ogóle to mam wrażenie, ze ta cała Tuskolandia to jakis sen - koszmar.
-
2010/11/19 11:23:21Koncepcja (zamysł) byłaby spójna gdyby o małym Mesjaszu choć słowem zająknęła się Sybilla.


-
2010/11/19 11:23:42


I prawdziwsza dla radiomaryjnego elektoratu.


-
2010/11/19 11:24:59


W obliczu tych faktów parlamentarny zespól przystąpi do poszukiwania dowodów zamachu w Apokalipsie świętego Jana.


-
2010/11/19 11:28:14
gonzo

zgodnie z przewidywaniami Kataryniarzy Platforma zjeżdża do rynsztoka, musisz przeprogramować swoje wpisy, nie dałeś rady, klapa.

www.tvn24.pl/-1,1683060,0,1,sondaz--po-traci---pis-zyskuje,wiadomosc.html
-
2010/11/19 11:32:56
Gonzo

No i jeszcze prezent Macierewicza dla Tuska , będzie miał chłopina z Sopotu dobry instrument , żeby wyjaśnić nam " przyczyny katastrofy smoleńskiej aż do bólu" tak jak obiecał, wreszcie Putin nie będzie mu przeszkadzał.

www.tvn24.pl/-1,1683044,0,1,duze-szanse-na-miedzynarodowa-komisje-ws-smolenska,wiadomosc.html
-
2010/11/19 11:35:20
Gonzo

A tu jak bardzo przeszkadza Putin naszemu miłującemu prawdę i uczciwość premierowi.

post.salon24.pl/251531,czy-potrzeba-wiecej-dowodow-na-mataczenie
-
2010/11/19 11:41:21


Zmiana zeznań kontrolerów smoleńskich to dobry moment na zmianę zeznań polskich świadków na takie jakich chce Maciarewicz.

-
2010/11/19 12:12:56
Gonzo

Podoba mi się twoja walka, jesteś twardym zawodnikiem, nawet blog sobie założyłeś, nie poddawaj się, walczysz o wielką sprawę bo jak Kaczyński zostanie niedługo premierem to razem z Kamińskim i CBA zapukają do ciebie o 6 rano i wybiją ci z głowy te twoje durnoty co tu wypisujesz
-
2010/11/19 12:52:50


Prawo i Sprawiedliwość w największym stopniu reprezentują polskość, przynajmniej w tej części polskości, którą jest dulszczyzna.


-
2010/11/19 12:54:11
@cyco

Zapisuj swe wizje.

-
2010/11/19 12:58:08
Witam Kataryniarzy,
@ Cyceron
Przede wszystkim powinien już trenować wcześniejsze wstawanie i gotowość bojową, bo inaczej mogą go o 6.oo zaskoczyć ... a nie mają zwyczaju uprzedzać telefonicznie, jak obecne służby.
-
demon.gonzo
2010/11/19 13:32:41
@cyco

Prawda, że Katyńskiemu, Kamińskiemu i Ziobrze w skórzanych płaszczach z podniesionymi kołnierzami byłoby dobrze?
-
2010/11/19 14:07:38
Po dzisiejszej konferencji prokuratury wydaje mi się, że tylko piss nie dostrzega toczącego się w Polsce śledztwa.

Śledztwa, które wyjaśnia w sprawie katastrofy kolejne rzeczy.
=====================================================
-
2010/11/19 14:08:16
Ja czekam na wyjaśnienie dlaczego prezydent 40 milionowego kraju, gwarant prawa i porządku spóźnił się na lot do Smoleńska.

-
2010/11/19 14:10:31
Czy powodem była niekompetencja kogoś z bezpośredniego otoczenia? Wyjazd był przecież w sobotę rano, z przejazdem nie było więc problemu?

Tego, że prezydent lekceważył załogę i współtowarzyszy wyjazdu nie zakładam.

Czy zatem ktoś w otoczeniu prezydenta był całkowicie niekompetentny?

=====================================================
-
2010/11/19 14:13:35
Nieodstrzegający polskiego śledztwa piss, jak i niepomny niekompetencji swojej komisji sejmowej chce śledztwa międzynarodowego.

Wzorem ma tu być śledztwo libijskie - ciągnące się od roku 2005.

Takie rozciągnięcie sprawy jest pissowi na rękę - pomoże grać sprawą Smoleńska jeszcze przez kilka kolejnych wyborów.
=====================================================
-
2010/11/19 14:17:57
Senator z którym spotkali się pogrobowcy wyraził wielkie zdziwienie, że komisja międzynarodowa nie została powołana.

Prawdopodobnie nie mniejsze zdziwienie wyraził dowiadując się, że istnieje taki kraj jak Polska i partia Prawo i Sprawiedliwość.

=====================================================
-
2010/11/19 14:20:57
Do tej pory nie udało się uzyskać opini samego senatora na temat spotkania.

Prawdopodobnie, gdy dowiedział się, że w wypadku chodzi o śmierć prezydenta Lecha - brata bliźniaka byłego premiera Jarka doszedł do wniosku, że występował w amerykańskiej odmianie programu "ukryta kamera".

====================================================
-
2010/11/19 14:24:10
Tym bardziej, że zarówno Fatyga jak i Antek bardziej pasują do programów Drozdy niż poważnej polityki.

Z drugiej strony przykro jest patrzeć na całkowitą niekompetencję pisu, który mimo pełnego dostępu do akt i powołania komisji sejmowej nie znalazł na PO nic poza kałużą po myciu samolotu.
=====================================================
-
2010/11/19 14:36:50
Sukces prokuratury: po siedmiu miesiącach śledztwa ustalili, że gen. Błasik nie siedział za sterami TU104M. Przy takim tempie pracy, zakończenie śledztwa przewiduję po 2080 roku.
-
2010/11/19 14:37:04
Amerykańskie media dalej wydają się niedostrzegać misji pogrobowców.

W USA nadal Kaczyński = unabomber.

Widać natomiast komentarze w sprawie Polski i strategii NATO.

www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2010/11/16/AR2010111606524.html
-
2010/11/19 14:39:28
Oczywiście: TU-154M
-
2010/11/19 14:41:24
Rozmawiając z pogrobowcami amerykańscy senatorowie mogą mieć wrażenie, że ktoś chce umiędzynarodowić sprawę unabombera.

Zachodzą tylko w głowę czemu w Polsce był on i premierem i prezydentem.
=====================================================
-
2010/11/19 14:41:50
"Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa ujawnił też, że polska prokuratura wciąż nie dysponuje informacją z Rosji o statusie lotniska w Smoleńsku, nagraniami z wieży kontroli lotów, czarnymi skrzynkami samolotu, zeznaniami świadków i wykazem rosyjskich przepisów o zasadach lotów"
www.rp.pl/artykul/459542,566368.html
-
2010/11/19 14:43:44
@stanley
I tak są szybsi od komisji Antka Policmajstra.
Ta nadal szuka śladów kałuży na lotnisku.
-
2010/11/19 14:46:50
Subtelnych różnic między osobami amerykańscy senatorowie mogą nie zobaczyć.

Znana z płynnej angielszczyzny Anna "Hardkore negoszjejtors" może im tej różnicy nie być w stanie wytłumaczyć.

=====================================================
-
2010/11/19 14:54:03
Jarek stwierdza w dzisiejszym Naszym Ziewniku, że istnieją dwie frakcje cool - nie-cool.

Istnieje jednocześnie tendencja do głosowania na cool i olewania nie-cool.

W wolnym tłumaczeniu mówi:
"Głosujcie na to g..ne nie-cool bo wydaje mu się, że jest lepsze i jedynie prawdziwie Polskie, do tego ma świetny program o którym nik nic nie wie."

Mam dla tow. Katyńskiego złą wiadomość.
Ludzie rozumiejący co znaczy cool nie czytają Naszego Śiewnika.
-
2010/11/19 14:57:57
Poparcie dla Katyńskiego w Radomiu, może wynikać z tego, że również stracili duże pięniądze przez rozbity (tyle że białoruski) samolot.
=====================================================
-
2010/11/19 14:59:35
Wyjaśniła się też obecnosc ochroniarzy na lotnisku w Smolensku 10 kwietnia. Było tam ich dwóch, ale byli to ochroniarze z ambasady. Czyli nie byli to ochroniarze wysłani jako zabezpieczenie przylotu Prezydenta i delegacji, ale byli tam niejako - przy okazji. Byc może jeden z nich to kierowca ambasadora polskiego w Rosji. Brak lotniska zapasowego, brak mapy meteo, brak ochroniarzy wysłanych tam specjalnie i wykonywujących planowane zabezpieczenie na płycie lotniska a także w wieży kontrolnej - pokazuje stan naszego państwa pod rządami Tuska.
-
2010/11/19 15:09:17
POSTANOWIENIE

Prokura Polska stwierdziła, że przesłuchanie kontrolerów z wieży ( tuz po 10 kwietnia) zostało wycofane przez prokuraturę Rosyjska w drodze " Postanowienia" Jednocześnie płk. Rzepa przyznał, ze jest to procedura nie stosowana w naszym kraju.

Z tego wynika, że gdy nawet Polska Prokuratura w drodze procesowej uzyska jakiś
materiał dowodowy ze zródeł rosyjskich, to i tak, w ostatecznosci, ten materiał może byc zakwestionowany w drodze własnie - " Postanowienia"

I w ten oto sposób, mówiąc brutalnie, możemy im naskoczyc. Chyba, ze ruscy " postanowia"
coś innego.

-
2010/11/19 15:15:48
SATYSFAKCJA

A teraz trochę o mnie. Odczuwam własnie satysfakcje. Po ostatniej ( chyba kilka tygodni temu) konferencji prasowej naszej wojskowej prokuratury, pytałem na tym blogu, dlaczego ci panowie występują w ubraniach cywilnych a nie w mundurach. Przecież Oni reprezentują polską armię.

I oto dziś wystąpili w mundurach. Jak nic płk Rzepa czyta Katarynę.
-
2010/11/19 15:23:14
ZALUTOWANY KRAJ

Tak napisałem kilka dni temu o naszym kraju. A ten mój bezradny smutny cynizm wynika z faktu przysłania nam zalutowanych trumien. Także dziś prokuratura wojskowa powiedziała, ze nie istnieje żadna procedura czy dokument powstały w momencie " zalutowania"

A wiec, mało tego, że jesteśmy " zalutowani" to także musimy miec bezgraniczne zaufanie
-
2010/11/19 15:29:32
Tak się zastanawiam czy w Polsce nie żyją " zalutowani " ludzie, niby się poruszają,
niby oddychają, nawet pobierają z kranu ciepłą i zimną wodę, to jednak zachowują się niczym zalutowani. I myślę, ze takich zalutowanych na amen będzie gdzieś tak 9 mln.
-
2010/11/19 15:32:13
dzien dobry,
@Marek,
czym sie wlasciwie chemicznie rozpuszcza lut?czy moze lepiej przeciac?
-
2010/11/19 15:36:26
@ Marek.29
Polska pod przewodem Premiera Tysiąclecia "idzie naprzód w siedmiomilowych butach" do wyznaczonego celu - dogonienia Europy. Prokuratura skromniej, bo w siedmiomiesięcznych odstępach będzie ujawniała kolejne ustalenia: następnym będzie ustalenie przez biegłych, że ś.p. Prezydent nie pilotował TU-154M .. itd. Jak dobrze to rozplanować to jeszcze prawnuk płk. Szeląga będzie miał co ogłaszać.
-
2010/11/19 15:39:44
GSL. Czym się rozpuszcza lut? Oto pytanie.
Może dociekliwymi pytaniami.

Tak moje ucho pamięta słowo z grypsery - LUTNI GO!!! ( czyli walni, uderz)
Ale jeżeli to prawda, takie słowo istnieje, to trzeba lutnąc PO
-
2010/11/19 15:49:58
@Marek,
przekonalam sie juz do bolu, ze ani dociekliwe pytania, ani oczywiste argumenty kompletnie nie docieraja! Dalej pozostaja zalutowani.Rozumiem wiec, ze niestety pozostaje ten drugi sposob, ktory wymieniasz: trzeba ich lutnac!
-
2010/11/19 15:55:43
@marek.29
2010/11/19 15:09:17
napisał:
"Z tego wynika, że gdy nawet Polska Prokuratura w drodze procesowej uzyska jakiś
materiał dowodowy ze zródeł rosyjskich, to i tak, w ostatecznosci, ten materiał może byc zakwestionowany w drodze własnie - " Postanowienia""

Jest jeszcze gorzej niż piszesz. Prokurator na konferencji prasowej wyjaśnił, że protokół z unieważnionego przesłuchania nie może być zaliczony do materiału dowodowego w polskim śledztwie, gdyż Konwencja Chicagowska nie pozwala na dopuszczenie innych dowodów niż zebrane przez kraj, w którym wydarzył się wypadek. Ergo śledztwo polskie jest jeszcze większą fikcją niż pierwotnie myślałem. Przy prawidłowym wnioskowaniu z tych samych przesłanek nie można bowiem wyprowadzić odmiennych wniosków.

Zatem po co marnować pieniądze polskiego podatnika na polskie śledztwo skoro jego wynik musi być tożsamy z przetłumaczonym na język polski wynikiem śledztwa rosyjskiego.
-
2010/11/19 15:58:58
Dzień dobry

Wpadłam teraz tylko na chwilkę, aby polecić śmieszno - straszny tekst Ziemkiewicza:

fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/matolstwo-jest-sila,1560225,2789

"Matolstwo jest siłą!" ;)

A tu jeden z fragmentów:

"Matołom wystarczy wiedzieć, że są "młodzi, wykształceni i z dużych miast". A są, dopóki podążają za autorytetami i nie pytają, dokąd.

Przypomina mi się pewna pani, która uparcie nazywała śp. Lecha Kaczyńskiego endekiem. Uważam to słowo raczej za komplement, ale w tym akurat wypadku niezasłużony, Lech Kaczyński był od tradycji endeckiej jak najdalszy. No jak to, oburzyła się, słysząc, że się myli - endek! Przecież sobie na ścianie Piłsudskiego powiesił!

Nie byłoby może tak śmiesznie, gdyby nie fakt, że ta pani miała doktorat. "

:) :) :)

Tekst RAZ to chyba kwintesencja problemu, albo przynajmniej jedna z jego części

Jestem kolejną osobą, która napisze : do wieczora ! :)

pozdrawiam
-
demon.gonzo
2010/11/19 17:10:01M A T O Ł O M WYSTARCZY POWIEDZIEĆ, ŻE MYŚLĄ SAMODZIELNIE.
-
2010/11/19 17:19:21
Hej matoły z PO.
Pamiętajcie !!!

Lewy kranik - zimna woda.
Prawy kranik - ciepła woda
Mały przycisk - siusiu.
Duży przycisk - Kupka.

I z tą wiedzą na wybory.
-
2010/11/19 17:44:09

Witam Kataryniarzy popołudniową porą!

Czy ci sprawcy morderstwa zasługują jeszcze na uwagę mediów"

policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,8681426,Zabojcy_policjanta_z_Woli___Bylismy_bici_na_komendzie_.html

Widać, że GW upodabnia się do SE :(((

-
2010/11/19 17:53:08
..a to sie nadaje do telewizji: www.wprost.pl/ar/218503/KRRiT-o-krzyzu-w-TV-stronniczosc-TVP-nadmierne-eksponowanie-w-TVN24/?K=1
-
2010/11/19 17:58:37
@irzik

Ale co KRRiTV chciała nam przekazać?
-
2010/11/19 18:05:40
Dziś o 20,10 na tvp1 komedia sensacyjna, wystąpienie komoruskiego.
-
2010/11/19 18:11:14
Kolejny przykład z cyklu : "co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze?"

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8686555,LOT_niczy_boj_o_zurawia__Protesty___Lapy_precz_.html

Nie bez powodu ś.p. Jacek Kuroń mówił : "Jak nie może być lepiej, niech przynajmniej będzie inaczej" :D :D :D
-
2010/11/19 18:11:17
Cześć mandaryniarze.
Polecam wam do słuchania na spacerze przebój Radia Maryjan o tym jak trzeba smarować zawiasy okna ojca Muchomornika.

bi.gazeta.pl/im/5/8670/m8670715.mp3

=====================================================
-
2010/11/19 18:22:16
... a tymczasem
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8687494,PO_naruszyla_przepisy_ordynacji_wyborczej__PKW__Grozi.html

Premier i ministrowie za publiczne pieniądze jeżdżą po kraju i wspierają kampanię samorządową. To łamanie ordynacji wyborczej - oskarżają Platformę politycy SLD. Dziś do zarzutów Sojuszu odniosło się PKW. - Jeżeli to prawda, to sprawozdanie finansowe komitetu wyborczego PO może zostać odrzucone - poinformowali przedstawiciele PKW na konferencji prasowej. SLD o całej sprawie zawiadomił prokuraturę.

To jest realizacja praktyczna taniego państwa w wykonaniu jej przywódców :-)))
-
2010/11/19 18:30:25
Nowy zawód - lutowniczy prl bis.
-
2010/11/19 18:48:25
Dobry wieczór :)

@ Starypiernik

Walić w policję jest modne i postępowe. Nie twierdzę, ze są idealni, ale w tej akurat sprawie trudno mi wykrzesać choć minimum współczucia
-
2010/11/19 18:51:33
@ Starypiernik

Uzupełnię ;):

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8688906,Wyrok_sadowy__kandydatka_PO_ma_przeprosic_posla_PiS.html

"Wyrok sądowy: kandydatka PO ma przeprosić posła PiS"
-
2010/11/19 18:54:09
@ All

Nie wiem, jak u Was, ale w moim mieście jest totalna dominacja plakatów i banerów PO. Gdzieś tam mignie tylko plakat kogoś z SLD, PiS, a reszta wiadoma.
Też tak u Was jest?
-
2010/11/19 19:08:48
Joaszka
w Warszawie jest gorzej, zlazło to dziadostwo z plakatów i łazi po domach pod postacią pięknych dwudziestoletnich. No cóź, srać czymś trzeba.
-
2010/11/19 19:12:02
@jo.aszka
W przypadku tych młodocianych zabójców to powinni na mszę dać, że jeszcze żyją, a nie wrabiać policjantów. Za to co zrobili, to koledzy mogli ich gołymi rękami załatwić.
Tacy to uznają tylko argument siły, a nie siłę argumentów :))))))
-
2010/11/19 19:16:10
@ D.u.c.h

Po domach chodzą??? :D Widzę, ze stopień patologii w Warszawie wyższy niż w innych miastach ;) Żartuję oczywiście.
Współczuję niespodziewanych i niechcianych gości.

-
2010/11/19 19:16:51
@ Starypiernik

Mają szczeście , że to nie południe USA. Pewnie zaraz by zginęli np. podczas próby ucieczki ;)
-
2010/11/19 19:18:23
ale tylko patrzeć jak zaraz się z a nimi ujmie jakiś obrońca praw człowieka itd.
-
2010/11/19 19:36:06
Witam!
"Podział polityczny w Polsce nie przebiega według linii poglądów, ale wzdłuż specyficznie pojętej linii kulturowej. Obecnie istnieje taki paradygmat "obciach - cool", "ci w moherach i ci lepsi". Realia są dużo bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o poparcie grup z mocnymi korzeniami patriotycznymi, czy szerzej - kulturowymi, na pewno z PO nie przegrywamy. Jest odwrotnie. Elektorat Platformy jest w dużej części specyficznym wytworem PRL i transformacji. Ale tym łatwiej mu wmówić, że jest lepszy. On tego potrzebuje. My będziemy się starać konsolidować różne środowiska prawicowe. [...] My chcemy stworzyć szeroki front ze środowisk inteligenckich, prawicowych. Będziemy robili wszystko, aby udowodnić opinii publicznej, że ten obraz, w którym żyje, jest całkowicie oderwany od rzeczywistości."

www.wolnapolska.pl/index.php/polskie-sprawy-licytujemy-do-gory.html
-
2010/11/19 19:39:56

Wstyd pominąć:)

Polskie sprawy licytujemy do góry!
-
toto.1
2010/11/19 19:56:35
A co spowodowało nagle, że spokojny i szanujący bliźnich naród raptem zaczął dźgać nożami i strzelać do policjantów? Może to jest zatruta woda i jedzenie? Prochy i dopalacze? ;) Albo jakiś szatan zstąpił na Ziemię i szepce wszystkim do ucha niecne rzeczy? Niemiecka lub ruska piąta kolumna judzi? Może to taka moda albo media promują wzorce? Co się nagle stało? Bo przecież anielska i grzeczna policja jest poza wszelkim podejrzeniem, prawda? To ludzie w tym kraju są źli, a nie policjanci, którzy spadają wraz z dmuchawcami nocą z księżyca, podtrzymywani za portki przez roześmiane rusałki. Istne aniołki. :P
A ja powiem tak. Jeśli policja nie pozbędzie się obecnych szkodników od szkolenia i dalej będzie stawiać na kłamliwych i chamskich i brutalnych tłuków ze wsi w swoich szeregach, to będziemy jeszcze częściej czytać takie kwiatki: Strzelił policjantowi w twarz - grozi mu dożywocie - wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Strzelil-policjantowi-w-twarz---grozi-mu-dozywocie,wid,12868798,wiadomosc.html
Najwyraźniej dożywocie na tym recydywiście nie zrobiło żadnego wrażenia, bowiem w polskim systemie prawnym dostałby i tak kilkanaście lat za kradzież durnego kiepa z popielniczki w Marriocie. Metodami sądowo-policyjnymi robi się z ludzi zwierzęta, to trudno się potem dziwić, że się tak zachowują. Niedługo spirala kryminalizacji od krzywego spojrzenia, splunięcia na chodnik, przez stawianie oporu, udział w grupie, aż do usiłowania, wyprodukuje taką masę garowników na dożywotnim utrzymaniu państwa, że w przypadku pogłosek o jakiejś wojnie w regionie albo rewolucji, rodziny funkcjonariuszy państwowych będą uchodziły taborami niczym Żydzi z Egiptu w obawie przed zemstą. Czas pokaże do czego ta polityka braku brania odpowiedzialności za kształtowanie własnego narodu doprowadzi. Ja jednak nie wróżę niczego dobrego. A może po prostu policja powinna prewencyjnie zastrzelić cały naród i będzie święty spokój? To chyba najlepsze rozwiązanie, jeśli ktoś lubi żreć trawę, bo ktoś inny musi przecież reżim utrzymywać? Ponowię jednak pytanie na koniec. Jak to się stało, że nagle spokojny naród, który jeszcze 20 lat temu nawet dał się spokojnie spałować Zomowcom i nawet ich nie ruszył po 1989, teraz stał się jakiś wredny i agresywny? Niesłychane rzeczy... ;)
-
2010/11/19 19:59:02
Cześć @Lexie :)

Dziękuję za ten link.
Szkoda, że druga strona takich rzeczy nie czyta. Szkoda, że obraz J.Kaczyńskiego zna z mediów - odpowiednio stunningowanego :) To samo dotyczy A.Macierewicza . Przynzaję, że dawno temu też miałam taki sam obraz tego człowieka: obłęd w oczach, agresja, ograniczony w mysleniu. Potem zaczęłam go sluchać i jakie wnioski? Logika wypowiedzi i spokoj.
Ostatnio w Radio Maryja słuchałam audycji z udziałem J.K. :) Wypowiedzi spokojne, stonowane, wyważone. Myślę, że te wszystkie wypowiedzi Kaczyńskiego odczytywane poźniej jako napastliwe i pełne buty są reakcją obronną. Nietrudno sobie to wyobrazić. Jeżeli masz przeciwko sobie media, które podtykając Ci mikrofon pod usta już Cię ustawiają w określonej roli, jeśli wiesz, że walą w Ciebie NON STOP od kilku lat, jeśli wiesz, że liczą na kazdą Twoja wpadkę to jak reagujesz? Prosta reakcja psychologiczna. I tak go podziwiam za odporność.
-
2010/11/19 20:02:59
@ Toto

witam :)

Zabij mnie ;), ale jestem zwolenniczką silnej policji. Tzn. takiej, która ma uprawnienia, podstawy materialne do swojego działania i oczywiście świadomość swojej roli i wynikających z nich ograniczeń

zaraz orędzie Drogiego Bronisława
a posłucham sobie z ciekawości
-
2010/11/19 20:03:54
Fajna fota.Dobrze się zaczął wieczór. wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-skorzystajmy-z-wyboru-najlepszych-gospodarzy,3790908,7957660,artykul-fotoreportaz-duzy.html
-
2010/11/19 20:05:32
@ Laszek

Tutaj wygląda bardzo naturalnie - jeśli porównać billboard niedaleko mego miejsca zamieszkania ;)
-
2010/11/19 20:07:51
@Joaszka

witam w ten piątkowy wieczór!
-
2010/11/19 20:10:12
@ Lexie

Zamierzasz słuchać orędzia? ;)
-
2010/11/19 20:16:36
no dobra, już usłyszałam, że Polska jest piękniejsza, bardziej ambitna ..
niż kiedy? ;)
odpuściłam sobie

ciekawsze jest to:

www.rp.pl/artykul/565931_-The-Economist---Tusk-msci-sie-na--Rz--.html

"Prywatyzacja jest znowu ważnym tematem w Polsce, w dużej mierze dzięki udanej sprzedaży Giełdy Papierów Wartościowych. Ale przypadek innych posiadanych przez państwo aktywów rzuca cień na działania rządu. Chodzi o 49 procent udziałów w najsilniejszej opozycyjnej gazecie "Rzeczpospolitej" - pisze "The Economist""

-
2010/11/19 20:19:01
@Joaszka
Nie, szkoda czasu spaceruję dzisiaj po laskach jak Maurycy bo bardzo je zaniedbałam a telewizja powoli przestaje dla mnie istnieć:D
-
toto.1
2010/11/19 20:19:40
@jo.aszka
Ja jestem zwolennikiem przede wszystkim inteligentnej policji. Nie można brać do policji takich, co ja ich znam od pieluchy i wsławili się wiadomo czym w młodości, a potem liczyć na to, że nagle staną się wzorcami do naśladowania. A znam ich dziesiątki, głównie z racji uprawiania w młodości sportów walki. Z mojej sekcji dziesięć osób to policjanci. Jak kończyłem ogólniak, to do WKU do mnie (i kilku innych, których można policzyć na palcach rąk) pofatygował się osobiście wysoki rangą oficer z KGP, żeby nas mamić służbą w policji i szybkim awansem do stopnia majora :P
Wybrałem matematykę i losy potoczyły się trochę inaczej. Ale miałem w życiu jeszcze drugą szansę. Mogłem znów bez żadnego wysiłku pracować w KGP i to na zasadzie "gdybym tylko chciał". Niestety, z wiekiem zacząłem też wiedzieć o pewnych paskudnych rzeczach związanych z resortem, co w zasadzie uniemożliwiło mi uzyskanie kompatybilności. Dziś uważam, że dobrze zrobiłem nie pchając się w to wszystko. Przynajmniej nie muszę udawać przyzwoitości. :)
-
2010/11/19 20:22:55
Jakżeby inacze, komoruski bajkopisarz w ostatnich słowach - życzę państwu mądrych wyborów - za chwilę tło, pałac namiestnikowski, spokojny wieczór, przechadzający się ludzie.
-
2010/11/19 20:24:06
@ Toto

Wychodzi na to, że moj idealistyczny obraz policji wynika z moich dotychczasowych kontaktów, a te były bez zarzutu. Może miałam szczęście trafiać na odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach.
-
2010/11/19 20:24:52
@ Lexie

Miłych spacerów w takim razie :)
A propos @Maurycego..coś długi ten spacer...
-
2010/11/19 20:25:59
@ D.u.c.h

Do ostatnich słów nie dotrwałam :)
-
2010/11/19 20:27:14
@ Toto

Przepraszam za wścibstwo: jaką sztukę walki trenowałeś?
-
2010/11/19 20:54:05
niewolnik.salon24.pl/208969,obrazki-salonowe-107

:)))
-
2010/11/19 20:56:26
@ Lexie

Uwielbiam Niewolnika :)
-
toto.1
2010/11/19 20:57:05
@jo.aszka
Oczywiście, to żadna tajemnica. A raczej powód do dumy na tle tego, co widzimy dziś w szkołach ;) Zapasy w podstawówce i ogólniaku, a na studiach mogłem sobie wybierać: judo, boks i kyokushinkai. Wagę miałem raczej śmieszną, ale paru debili miało nieprzyjemność się na to nabrać ;) Mogłem dosłownie okręcić się napastnikowi wokół szyi jak wąż zanim zdążył machnąć ręką. Miałem też takiego kolegę, 2 metry i odpowiednia waga, który właśnie aspirował do jednostek powietrzno-desantowych i śmiał się ze mnie, jak ja mu mogę "coś" zrobić. Zrobiłem. Przede wszystkim zrobiłem sobie z jego ręki drążek gimnastyczny, a kiedy już załapał o co mi chodzi, to już leżał :P
Stare czasy,które lubię sobie powspominać :))) W każdym razie teraz bezskutecznie usiłuję zaszczepić sportowego bakcyla u młodych, ale oni wolą grać cały dzień w Gothica. Lubią sobie posłuchać, ale trenować nie mają zacięcia. Jeden chodził na zajęcia karate jakieś dwa miesiące i wymiękł. Rośnie nam niestety pokolenie kaleków, które będzie każdy upadek na lodzie przypłacać minimum gipsem. Smutne.
-
2010/11/19 21:01:07
PARADYGMAT - kolejne trudne dla Katyńskiego słowo....

Uwielbiam jego skłonność do zgrywania tak przecież przez piss pogardzanego inteligenta.

=====================================================
-
2010/11/19 21:01:32
Faszyzm - w odniesieniu do hitlerowców to pomysł Stalina. Narodowi socjaliści - tego nie dało się przetłumaczyć na rosyjski bo wychodziło, że to "ludowi socjaliści " . Po 22 czerwca trzeba było jakoś wroga nazwać - padło na faszystów. Spełnili tą samą rolę co za rewolucji październikowej burżuje. Nasi pożal się Boże postępowcy w ten oto sposób przyznają się do sowieckiego rodowodu. Faszyzm kojarzy im się wyłącznie z hitleryzmem - heilowanie, swastyka, antysemityzm, KL. Przecież to totalna bzdura. Nikt na Świecie oprócz Rosjan i licznych po nich sierot nie używa określenia "faszyzm" w stosunku do hitlerowców. Ciekawy jestem czy oryginalni faszyści Mussoliniego i Franco mieli w swoich statutach zapisy antysemickie? Może redaktor Ziemkiewicz przygotuje rzeczową analizę tego zjawiska w oparciu o fakty historyczne i wtedy być może w przeciągu roku uda się to wytłumaczyć kilku autorytetom lewicowych anarchokretynów.
-
2010/11/19 21:03:49
@toto.1
Poszedłeś ostro. Ale w dużym stopniu masz rację. Ja parę lat temu powiedziałem, że milicja od policji różni się tylko tym, że ma poświęcone pały :D
Policja jest taka sama jak współczesna administracja. Ma swoją ustawę i przepisy wykonawcze. Działając prewencyjnie jak i w ramach zwalczania wszelkich form przestępczości współpracuje z sądownictwem. Najczęściej slyszy się, że sądy mają zdecydowanie odmienne zdanie wobec przedstawianych dowodów. Rezultat, odsyłanie sprawy do uzupelnienia materiału dowodowego. To wywołuje frustrację wśród policjantów. Gdzie szukać błędów? W ustawodawstwie? w przepisach wykonawczych? we wzajemnej nieufności? Poszkodowani jesteśmy my jako społeczeństwo.
I tu jest miejsce na Twoje pytanie: jakie są drogi wyjścia? czy w ogóle są?
Świadomie nie piszę o wszelkiej maści dewiacjach po jednej i drugiej stronie.
-
2010/11/19 21:05:14
@ Toto

Za każdą (? sprostuj mnie, jeśli się mylę) sztuką walki stoi filozofia, w każdym razie głębsza myśl, ktora uczy, że mięśnie i gabaryty to nie wszystko. I udowadnia to w praktyce. Amatorzy protstackiej młócki mogą się więc naciąć.
-
2010/11/19 21:06:27
@ Starypiernik

No wiesz Brutusie? ;)
-
2010/11/19 21:10:52
"kłamliwych i chamskich i brutalnych tłuków ze wsi"@toto uważam, że przesadziłeś. to może policja poszukałaby narybku wśród sprytnych, cynicznych, bez sumienia i skrupułów sprzedawców ze sklepów dopalaczowych lub dilerów. skoro zakłamane, chamskie, brutalne tłuki ze wsi tak są zaraźliwe.
ps. na pewno zignorowałeś mnie, jednak przepraszam Cię za tę jazdę na smyka do Czarnego Stawu. tak napisałem - a powinno być do Morskiego Oka. nie dorastam Ci do pięt.
-
toto.1
2010/11/19 21:16:36
@jo.aszka
Tak jest. Niestety, w moich czasach nie było jeszcze w Warszawie sekcji Aikido, a to jest właśnie idealnie zrównoważony styl walki. W każdym razie ten, kto znajdzie sposób, żeby znowu w narodzie wytworzyć zdrowe dążenie do samodoskonalenia się poprzez sporty walki np., ponownie postawi na piedestale honor, ten będzie zasługiwał na pomnik i wieczną pamięć. Rozmaite internacjonalizmy, od lewactwa po liberalizm, potrafią tylko psuć i rozwadniać społeczeństwo w relatywizmie. Wszystko jest dla nich zbędne, a efekty widzimy w wojnach policyjno-kibolowskich. Zero myślenia o rozwoju człowieka, tylko pozostaje karanie i straszenie. W końcu, w takiej atmosferze nawet zając szarak przestaje się bać i zaczyna gryźć lisa. I to właśnie widzimy. Jakoś nikt nie potrafi skojarzyć z pozoru dwóch różnych wypowiedzi: 1) tej o konieczności surowego karania zamiast wychowywania i okazywania brutalności przez policję, i 2) tej o dzieciach patologicznych rodziców, maltretowanych, które w dorosłym życiu odtwarzają ten wzorzec. W końcu trafił "swój na swego". :P
-
2010/11/19 21:17:04
przepraszam ale nie przywitałem się co niniejszym czynie ja Państwa podnóżek. witam Gaździnę. pięknie widać światła miasta z mojej prywatnej wiochy. a miastowa wysoka kultura, chodząca na obcasach szczurzy się w metrze. hej!
-
2010/11/19 21:19:16
@ gor_al

Proszę Cię - ja z tzw. dużego miasta: nie podnoś swego miejsca zamieszkania w dyskusji. Sądzę, że dla większości z nas nie ma znaczenia, czy ktoś jest z aglomeracji wiejskiej czy wiejskiej, czy ktoś ma 8 lat podstawówki czy tytuł profesora. Wiesz dobrze , tak samo jak i ja, że inteligencja i tzw. klasa jest od tych dwóch czynników częstokroć niezależna :)
-
2010/11/19 21:19:42
@jo.aszka

???
-
toto.1
2010/11/19 21:22:11
@gor-al1
Przyjedź, a ci ich pokażę. :)
W końcu zaciemnianie tego faktu wcale nie przynosi nam żadnego pożytku. Dodam jeszcze, że w wielu powiatowych komendach, zwłaszcza na prowincji, komendantami byli ZOMO-wcy. Wyszło to na jaw przy okazji samobójstw policjantów, mobbingu prowadzącego do zawału i listów słanych do RPO. Jakieś trzy lata temu widziałem jak policjant robiący po godzinach za wykidajłę u pewnego lokalnego wielkiego Szu bije się "pod wpływem" o "honor" z przyszłym policjantem. Zaiste, budujący to przykład i naprawdę daje do myślenia.
-
2010/11/19 21:23:20
@ Starypiernik

Moj wpis był w kilmacie weekendowym, żartobliwym, na luzie
Miałam obiekcje co do zdania @Toto na temat policji, Ty niejako przynzałeś Mu rację, więc ja przekornie... itp. :)
-
2010/11/19 21:24:16
@gor-al1

Witam wieczorowa porą!
Przyłączam się do apelu @jo.aszka :)

Nie wiem gdzie mam się zaszufladkować. Bo u mnie wszystkiego po trochu. Kolejność dowolna: małe miasteczko, wieś, stolica, suburbia. I co?
-
2010/11/19 21:26:47
@jo.aszka

Rację w czym? Co do zasady? Czy szczegółów?
Policja to tylko ludzie. To nie tylko kryteria naboru.
-
2010/11/19 21:27:11
@starypiernik

postmodernizm ;)

to żart :)
-
2010/11/19 21:31:05
@jo.aszka

Też tak myślę :-)
-
2010/11/19 21:31:09
@ Starypiernik

Jasne , że ludzi. I ldlatego doniosłam @Toto uprzejmie, że miałam szczęście trafiać na akuratnych :)
A że mam sentyment do policji do fakt. Tylko mi tu nie argumentować , że za mundurem.... ;)
Może to masohizm?
Na pewno dość bezhołowia ("ch" czy "h")????
-
2010/11/19 21:35:20
@ Toto

Nie podawaj więcej przykładów proszę. Napisałam , że jestem idealistką, tak?
-
toto.1
2010/11/19 21:35:46
@gor-al1
Nie przesadzaj. Ja nie jestem jakimś dziwadłem natury :)
Po prostu trenowałem, bo miałem taką możliwość, jak wielu innych młodych ludzi. A jak się raz człowiek nauczy żyć w zespole (albo raczej w oddziale), to dryl zostaje na całe życie. :) Problem jest teraz, bo ludzie ani nie chcą trenować, ani postępować zgodnie z jakimiś zasadami. Uważają, że zasady to anachronizm a porządność to frajerstwo. Stąd bierze się cała reszta problemów. Ja dziś wspominałem tylko o tej części trenujących, którzy zasilili szeregi policji, ale w dawniejszych wypowiedział podnosiłem kwestię trenujących zasilających w latach 90-tych mafię. Nawet przy sprawie strzelaniny w Magdalence itp. wyszły na jaw kwiatki, że po obu stronach (policjantów i mafii), byli wyszkoleni za nasze pieniądze ludzie ze służb. Tego, kto doprowadził do takiego marnotrawstwa i zniszczenia etosu, powinno się powiesić za to co ma baran poniżej ogona. Takie jest moje zdanie - to był sabotaż.
-
2010/11/19 21:36:11
@jo.aszka

Idąc tym tropem mogę powiedzieć, że w urzędach jest dokładnie to samo.
Jest takie porzekadło: są ludzie i ludziska.
I to jest to!
-
toto.1
2010/11/19 21:39:09
@jo.aszka
Nie wiem czy idealizm "filozofa i rozgrzanego pieca" nam w czymś pomoże, ale jak chcesz ;) Dzisiaj trochę się wydarzyło w polityce. Można podyskutować o zmianie nastawienia mediów i do mediów. Zdaje się, że Rada Etyki Mediów znalazła się pod ostrzałem.
-
2010/11/19 21:39:39
@ Starypiernik

Otóż to!
-
2010/11/19 21:41:39
@ Toto

Co masz na myśli?
-
toto.1
2010/11/19 21:41:56
@prawdziwy.starypiernik
Dodajmy jednak "ale tak nie powinno być". Teraz trzeba wymyślić plaster i maść na demoralizację. Bagatelka. To jest rachunek za 20 lat radosnej twórczości "liberałów". Słony? Jak się bawi, to trzeba się też zająć sprzątaniem. Pisałem o tym. :)
-
toto.1
2010/11/19 21:48:33
@jo.aszka
Ki3edyś żył taki filozof, który uważał, że to czego nie widzi (albo na co nie patrzy), to nie istnieje. Wtedy inny filozof zaproponował mu eksperyment. Niech się zacznie tyłem bez patrzenia zbliży do rozgrzanego do czerwoności pieca. No bo przecież skoro go nie widzi, to.... :P Podobnie chce postępować policja i inne kluby wzajemnej adoracji, które okrzyknęły się państwem. W każdym razie co jakiś czas wychodzi, jak choćby w programach Jaworowicz, jakie g... w ten sposób skleciliśmy (zgodziliśmy się na sklecenie) zamiast państwa prawa. Zawszę lubię oglądać twarz europosła Wojciechowskiego, jak po kolejnej ewidentnej zbrodni sądowej (i to dziś, a nie za żydokomuny) próbuje powiedzieć coś wystarczająco wstrząsającego i wstydliwego dla sądownictwa, prawników, rozmaitych funkcjonariuszy lub urzędników. Nie jest w stanie :) I to dopiero jest zabawne.
-
2010/11/19 21:53:27
@toto.1
"- to był sabotaż."
A to co było?
www.rp.pl/artykul/19417,565705_-Eureko-ma-juz-oferty-na-akcje-PZU-.html

Zarobic około 14 mld zł, nie inwestując ani jednej złotówki własnej?
Tylko u nas! Bolanda to piekny kraj :(((
-
toto.1
2010/11/19 21:56:17
Jeszcze raz.
@gor-al1
to może policja poszukałaby narybku wśród sprytnych, cynicznych, bez sumienia i skrupułów sprzedawców ze sklepów dopalaczowych lub dilerów. skoro zakłamane, chamskie, brutalne tłuki ze wsi tak są zaraźliwe.
Ale właśnie taka jest współczesna wieś. Przynajmniej ta, którą ja znam. Jak pojedziesz ma Podlasie (w okolicach Warszawy analogicznie, chociaż tu to już trudno kogoś ze wsi nazwać wieśniakiem, bo nawet największy przygłup już był np. w Anglii za pracą), to szybko przekonasz się, że przyszli policjanci ze wsi i ci, co w Belgii i Holandii tworzyli "grupy samopomocy" i pocieszali się dopalaczami, to w gruncie rzeczy ci sami osobnicy. Nie wiem jaką masz na myśli wieś, ale ja znam właśnie taką wieś cwanych jewropejczyków, którzy wstępują także do policji, bo mają okazję.
-
2010/11/19 21:58:23
@toto.1
Ale mnie wkurza to, że grupa nieodpowiedzialnych ludzi wznieca pożar, a gaszenie i sprzątanie pozostawia nam.
Sami są bez odpowiedzialności, bo Trybunał Stanu to kompletna utopia. Do dzisiaj tak naprawdę nikogo nie skazał.
Wąsacza nie liczę :(((
-
2010/11/19 22:00:38
@ Toto

Ten od "nieistnienia" to zdaje się był Berkley. Oj, zamącił mi ten pan w głowie... ';)
-
toto.1
2010/11/19 22:04:29
@prawdziwy.starypiernik
No właśnie. A to tylko czubek góry lodowej. Pamiętasz może jeszcze doniesienia medialne z afery paliwowej? Przypomnę, że tam chodziło też o takich dwóch funkcjonariuszy ze Śląska, którzy z walizeczką sobie jeździli po kraju i zbierali "datki". Dziś już o tym nikt nie mówi - cisza jak w grobie, a afery nie ma :P
W każdym razie w związku z wyjazdami tych panów można było sobie skojarzyć wiele firm należących do WSI-kartelu i nie tylko. Jeden z panów policjantów przyznał się, nawet z pewną dumą w głosie, że prowadził regularny burdel dla innych znudzonych funkcjonariuszy. Nie pierwszy i nie ostatni, ale o tym cisza. Zresztą te panienki przy drogach, to również nie jest jakaś "inicjatywa społeczna", rzekłbym raczej swoisty "joint-venture". A wiesz, że na wschodzie Polski jest wiele wsi i miasteczek, gdzie mieszkają panienki, które robiły za "Rosjanki"? Zabawne, prawda? Jedynie policja nic na ten temat nie wie, ale to już standard, kiedy trzeba pilnować tajemnicy spółki. :P
-
2010/11/19 22:09:50
@toto.1
Jeżeli wykorzystywano czynne bazy paliwowe wojska, to sprawa musiała być utajniona. Nie było innego wyjścia :D
-
2010/11/19 22:13:50
To jest jeden z trefnych wątków tej sprawy
www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/bedzie;powtorka;procesu;w;sprawie;tzw;afery;paliwowej,170,0,220074.html

Bolanda to piękny i dziki kraj :D
-
toto.1
2010/11/19 22:15:43
I dalej... Moim zdaniem właśnie takimi sprawami powinien dziś zajmować się w Polsce kontrwywiad, dlatego że nieodpowiednie sytuacje damsko-męskie i analogiczne są podstawowym narzędziem do organizowania szantażu wobec osób publicznych. Jeśli ktoś w Polsce twierdzi, że to nie ma miejsca, to jest regularny agent,a nie tylko użyteczny idiota. Porno-szantaż jest np. podstawową metodą działania ruskich służb, która doprowadziła do szeregu głośnych dymisji w byłych republikach, a jak wiemy, głośne jest tylko to, co nie daje się, w obawie o prestiż państwa, zamieść pod dywan oraz przypadki wykryte. To tak jak z tą wyliczanką ruskich agentów. Anglia setki, Niemcy dziesiątki, Hiszpania setki, inne kraje podobnie, a u nas sztuk 2. Rewelacyjna skuteczność?
-
2010/11/19 22:19:56
@toto każdemu zdarza się nieco zagalopować. @joasiu nie jestem przewrażliwiony,o nie. na pewno czytaliście wywiad p. J. Kaczyńskiego w dzisiejszym "Naszym Dzienniku". mówi On o tym dzieleniu złym na wieś i miasto.spostrzegłem, że dziwnie mówi również o tych sprawach,które były, jakby wyprzedzająco omawiane tu na blogu. niczego nie sugeruję. widzę jakąś korelacje w moderowaniu tematów.to nie znaczy, że źle!
ps.teraz to naprawdę ja. odejdź dobra kobieto! lubię Was ale wy też możecie mieć kilka żyć, o przepraszam nie żyć,bo to brzydko ale wcieleń, pseudonimów.
-
toto.1
2010/11/19 22:24:09
Tu jest inny wątek, dotyczący znanego człowieka:

W 1994 mianowanie Mariana Zacharskiego na szefa wywiadu Urzędu Ochrony Państwa zostało oprotestowane, rzekomo w imieniu rządu Stanów Zjednoczonych, przez niektórych amerykańsko-polskich polityków, w tym przez Zbigniewa Brzezińskiego. Po kilku dniach od nominacji, Zacharski złożył rezygnację i został doradcą ówczesnego szefa UOP, pułkownika Gromosława Czempińskiego. W 1995 Zacharski wysłany został z misją specjalną na Majorkę, gdzie miał zwerbować rosyjskiego agenta pułkownika Władimira Ałganowa. Choć podróż zakończyła się niepowodzeniem, w ostatnim dniu urzędowania na stanowisku Prezydenta RP, Lech Wałęsa wręczył mu awans generalski.

Pamiętasz serial szpieg? Zacharski mówił w nim jak gęsto w gospodarce i rozmaitych firemkach ulokowani są agenci WSI. Natykał się na nich na każdym kroku. Nie mam akurat cytatu pod ręką, ale m.in. wspomniał o jakiejś pierwszej firmie komputerowej (Protech?) w związku z komputeryzacjami zlecanymi przez ministerstwa. Pamiętasz Pawlaka z jego zdaniem, że "każdy student powinien nauczyć się języka Pascal"? :)))) Nie skomentuję, bo mi szczęka z zawiasów wyleci :P
-
2010/11/19 22:25:42
@Gor_al

Kilka żyć? Na temat światów równoległych to więcej @Toto miałby do powiedzenia ;) Ja mam jedno życie :) Nie mów, że posądzasz nas o kilka wcieleń jak niejaki Adam z Iławy ;)
-
2010/11/19 22:29:27
@toto.1
Kumpel ze studiów Kargula mial siedzibę na ul. Mazowieckiej :D
-
2010/11/19 22:33:18
@toto prowokujesz. tak masz i to Twój problem. u nas wtedy mówią "że zesra się a nie da siei bo jego diabeł musi być starsy"i to jest moja wieś.
-
2010/11/19 22:35:26

@toto.1
Mówisz i masz !

Niech ktoś powie, że lektura czegoś takiego jest gorsza od A. Christie !

perlyprzedwieprze.salon24.pl/41442,znajomi-pana-waldemara
-
2010/11/19 22:36:52
aleś joasiu nerwowa, wiedziałem, że porównacie mnie do niego. już dość - no co nie mogę pomyśleć.już się nie odzywam. będe kontemplował Was.
-
2010/11/19 22:37:44
Witam nocną porą RYSZARD C. NALEŻAŁ DO PO?

Łódzka prokuratura sprawdza przynależność partyjną Ryszarda C. mordercy działacza PiS Marka
Rosiaka. Z naszych informacji wynika, że może chodzić o doniesienie jednego ze świadków, iż Ryszard C. parę lat temu był członkiem Platformy Obywatelskiej. Świadek ten dobrze znał przyszłego napastnika.

O to, czy prokuratura sprawdza przynależność Ryszarda C. do Platformy Obywatelskiej zapytaliśmy rzecznika Prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztofa Kopanię. Analizujemy dane dotyczące warunków osobistych, życiorysu, w tym również kwestie ewentualnej przynależności partyjnej Ryszarda C. Mamy pewne ustalenia w tym zakresie powiedział prok. Kopania. Na obecnym etapie nie mogę przekazać żadnych dalszych informacji.

niezalezna.pl/artykul/ryszard_c_nalezal_do_po_/41493/1Sprzątanie w aktach trwa od dawna.


@Toto
Studenci polscy powinni poznać nie tylko Pscala, bo i Asemblera oraz język C (nie mylić z C++ , a już będziemy na I miejscu w galaktyce w każdej dziedzinie informatycznej.
Pawlak powinien nauczyć się doić kury i prowadzać je szczać.
-
2010/11/19 22:37:46
@ Starypiernik

Przed czytaniem pytam: czy to dotyczy tego, do którego Kazik śpiewał "Panie Waldku, pan się nie boi" ? ;)
-
2010/11/19 22:38:17
@ Starypiernik

Przed czytaniem pytam: czy to dotyczy tego, do którego Kazik śpiewał "Panie Waldku, pan się nie boi" ? ;)
-
2010/11/19 22:39:02
bo mnie weźmiecie za szpiona. przepraszam!!!!!!
-
2010/11/19 22:39:26
przepraszam,ale to wina filtra
-
2010/11/19 22:39:59
kto to jest szpion?
-
2010/11/19 22:40:57
MISJA FOTYGI I MACIEREWICZA: KOLEJNE DUŻE OSIĄGNIĘCIE

- Zupełnie nie mogę zrozumieć, dlaczego międzynarodowa komisja w sprawie smoleńskiej jeszcze nie działa - takimi słowami powitał Annę Fotygę i Antoniego Macierewicza Richard Burr, senator z Północnej Karoliny. Amerykanin zadeklarował solidarność z Polakami, którzy czują się zawiedzeni polskim i rosyjskim śledztwem.

Senatora interesował stan śledztwa prowadzonego ws. katastrofy pod Smoleńskiem, jak też stanowisko rządu polskiego wobec tej tragedii oraz działań podjętych przez parlamentarny zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy.


niezalezna.pl/artykul/misja_fotygi_i_macierewicza_kolejne_duze_osiagniecie/41484/1


A przecież nikt nie chciał ich widzieć, bo wszyscy mieli zamknięte oczy, tak jak Radek i rządowy cieć od liści na niemieckim podwórzu.
-
2010/11/19 22:42:00
@ Gor-al

Złe wrażenie zrobiłam :( Przepraszam... net wszystko zniekształca.. to, co ktoś pisze z przymrużeniem oka dla drugiego jest arcy poważne

nie kontempluj - PISZ!!!

i przepraszam jeszcze raz
-
2010/11/19 22:44:06
Jeden z komentarzy:

mich: Chcemy, rządamy Prawdy!

"Tylko politycy PiS-u są zdolni do odkrycia rzeczywistego scenariusza całej tragedii smoleńskiej.
Tylko PiS jest w stanie wyprowadzić naszą Ojczyznę i Naród z tej potwornej zapaści w jaką wpędziła nas nieodpowiedzialna sekta piłkarzy-amatorów i polityków z Koziej Wólki.
Prawda o Smoleńsku będzie prawdziwym katarzis dla Narodu.
Dość panoszenia się szubrawców, złodziej, donościeli, obcej agentury, karierowiczów i wszelkiej maści opotrunistów. Czas ich dobiega nieuchronnego końca.
Nadchodzi czas ludzi uczciwych i oddanych dobru Ojczyzny.
Powstań Polsko! Zrzuć kajdany!"

niezalezna.pl/artykul/misja_fotygi_i_macierewicza_kolejne_duze_osiagniecie/41484/1

-
2010/11/19 22:44:56
@ joasiu jak każda dama obchodzisz zawsze osiemnaste urodziny! to skąd masz wiedzieć, że to szpieg. al dzięki, że nie nazwaliście mnie jodłującym trolem.
@pierniku a twoje słowo to jak puch marny- ulotne.
-
2010/11/19 22:48:36
Nie tylko ciepła woda w kranach będzie droższa. bo :WODA BĘDZIE CORAZ DROŻSZA


Nawet o 100 proc. może wzrosnąć średnia cena metra sześciennego wody i ścieków do 2015 roku.

Mieszkańcy Śląska płacą za metr sześcienny wody i ścieków już 11 zł. Statystycznie w kraju jest to 8 zł za metr sześcienny, czyli o 14 proc. więcej niż przed rokiem - pisze "Rzeczpospolita".

niezalezna.pl/artykul/woda_bedzie_coraz_drozsza/41490/1Nie tylko gaz i paliwo płynne drożeje, bo woda w POlszewii też jest cennym podatkowym narzędziem przymusu utrzymywania POtwornej bandy u żłobu.
-
2010/11/19 22:50:25
Policja jest wrogiem społecznym No 1


To są ochroniarze różnych układów i układzików.
-
2010/11/19 22:51:42
Wróg Ludu - felieton red. Tomasza Sakiewicza 19.11.2010

www.youtube.com/watch?v=bd3DpD-Cgwo&feature=player_embedded#!
-
2010/11/19 22:52:26
@ Gor_al

I kto jest przewrażlwiony? ;)

ps. na punkcie wieku nie mam schizy ;) pewnie nie jestem typową kobietą. I dizęki Bogu :) :) :)
-
2010/11/19 22:52:48
To pochodzi również z 2007 roku

perlyprzedwieprze.salon24.pl/41442,znajomi-pana-waldemara - jeden z komentarzy

"Wprost" ujawnił aferę Inter-Ams, małej spółki kierowanej przez kolegę premiera, która dostała wyłączność na komputeryzowanie rządu. Pikanterii sprawie dodawała rola w firmie Anny M., prywatnie, jak sugerowali dziennikarze, kochanki Pawlaka. " Ten ostatni news zamiłowaniach W.Pawlaka do nowych technologii niedawno przypomniał FYM. "
-
2010/11/19 22:55:29
Pozostało tylko 65 minut na kampanię wyborczą, a więc:


Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie będzie w dużych miastach odpowiednio reprezentowane, to po prostu tej kontroli demokratycznej nie będzie. To będzie oznaczało, że władze miejskie będą mogły robić - mówiąc najprościej - co chcą. A to jest zawsze niedobrze. Władza niekontrolowana jest zawsze władzą niedobrą. Chciałbym apelować do wszystkich, którzy idą w niedzielę do urn, aby to brali pod uwagę.Jarosław Kaczyński, popierając kandydata PiS na prezydenta Wrocławia, stwierdził, że zwycięstwo Dawida Jackiewicza jest konieczne, bo we Wrocławiu rządzonym przez Rafała Dutkiewicza panuje lokalna odmian "tuskizmu":Z jednej strony planuje się we Wrocławiu całoroczny stok narciarski, największy aquapark czy bardzo duży stadion, ponad potrzeby miasta, a z drugiej strony 10 tys. mieszkań nie ma kanalizacji, czyli minimum cywilizacyjnego, ogromne połacie miasta są w ogóle nieodnowione. To jest sytuacja zła dla Wrocławia, tak jak tuskizm jest fatalny dla Polski.Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego różnice między prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem a PO są tylko pozorne.

niezalezna.pl/artykul/bez_pis_w_miastach_nie_bedzie_kontroli/41483/1
-
2010/11/19 22:59:09
Są młodzi i mają pełno pomysłów na zmianę swojej okolicy. Dlaczego chcą być radnymi? Czy chodzi o politykę, idee, a może ciekawą posadę?

W całej Polsce młodzi ludzie kandydują z list wyborczych do rad dzielnic lub rad miast. To studenci a niekiedy i licealiści. Dlaczego startują w wyborach? Zdania są podzielone. Jedni mówią, że to czas na zmiany. Inni uważają, że młodzi ludzie powinni uczyć się rządzić przy boku starszych, bardziej doświadczonych, aby później wziąć odpowiedzialność za nas wszystkich. A co mówią na ten temat sami kandydaci?

Liczy się idea

- Do startu w wyborach namówili mnie znajomi i sąsiedzi, którzy znają mnie z działalności
lokalnej. Uważam, że jako młody człowiek mogę wnieść do samorządu świeżość i energię
, której brakuje niektórym radnym podkreśla Antoni Kolek, kandydat do rady dzielnicy Śródmieście z listy PiS.

niezalezna.pl/artykul/czas_na_mlodych/41497/1

PS
Pożyjemy - zobaczymy.
-
2010/11/19 23:00:24
@jo.aszka
Z opóźnieniem
TAK !!!
-
2010/11/19 23:01:21
Dobry wieczor Panstwu:))

Jeszcze mi chwilke wolno wiec agituje Wszystkich ( choc pewnie w zdecydowanej wiekszosci nie potrzeba):

GLOSUJCIE NA PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
2010/11/19 23:05:16
@ Stary Piernik był tu napisał :

Zarobic około 14 mld zł, nie inwestując ani jednej złotówki własnej?

Dotyczy tego ile Eureko zarobiło w POlszewii na PZU.

Podam to bardziej zrozumiale dla wykształconych z dużych miast lemingów, bo może nie wiedzą jak zapisać w układzie cyfrowym tą kolosalną kwotę, którą mogą traktować jak 14 złoty.
Te 14 mld zł. to wygląda tak : 14.000.000.000,- złoty.

To 10.000.000 najniższych wynagrodzeń w POlszewii, to wynagrodzenie 10.000.000 kasjerek w marketach.

TYLE ZAROBIŁO EUREKO BEZ ZAANGAŻOWANIA WŁASNYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH.

TERAZ BUZEK ŁOBUZEK ZAWALIŁ I PRZEWALIŁ BIDŻET UNIJNY.
Okazuje się, że Polska to teraz LEMINGOGRAD.
-
2010/11/19 23:05:29
Skoro jeszcze nie ma ciszy, to agituję... jazda z kaczym ścierwem dalej, w kolejnych wyborach pokażemy mlaskającemu pajacowi gdzie, że naród ma go gdzieś, mlask mlask.
-
2010/11/19 23:05:42
@ Gsl

Witaj! Zostało nam około 55 minut ;)
-
2010/11/19 23:06:55
@joasiu to ja chciałem być elegancki,a Ty!!1 złoty !
-
2010/11/19 23:07:51
@gsl 202Głosujcie tylko na PiS, niech to będzie nasze głośne upomnienie się o polski inters narodowy.
-
2010/11/19 23:08:34
WYBORY JUŻ W NIEDZIELĘ !!!

uż w najbliższą niedzielę (21 listopada) Polacy wybiorą prezydentów i burmistrzów miast, wójtów i radnych.

Wybory prezydenckie i parlamentarne są istotne z punktu widzenia interesu Państwa. Głosując w wyborach lokalnych decydujemy o swoim najbliższym otoczeniu. To od prezydentów miast, burmistrzów, radnych gminy lub dzielnicy zależy, czy na naszej ulicy powstanie sygnalizacja świetlna na niebezpiecznym skrzyżowaniu, zostanie wyremontowany chodnik, czy, i na jakim placu zabaw bawić się będą nasze dzieci.Wybory już w niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne w godzinach 8 - 22. Aby wziąć udział w głosowaniu należy mieć ważny dokument
ze zdjęciem. W wyborach samorządowych nie można głosować poza miejscem zamieszkania. Glosujący otrzymają trzy (miasta na prawach powiatu, miejscowości liczące powyżej 100 tysięcy meiszkańców), lub cztery karty do głosowania. Na karcie białej znajdą się nazwiska kandydatów do rad gmin, miast i Rady Warszawy, na karcie niebieskiej - kandydatów do sejmików województw. Na karcie różowej będziemy mogli oddać głos w wyborach na wójta, prezydenta miasta, burmistrza. Karty koloru żółtego przeznaczone są dla wyborców głosujących w wyborach do rad powiatów (nie dotyczy miast na prawach powiatu, miejscowości powyżej 100 tysięcy osób).


niezalezna.pl/artykul/wybory_juz_w_niedziele/41481/1


-
2010/11/19 23:09:53
A ten obszczymurek /fan samego siebie/ choć na chwilę musi się tu pokazać :(((

Kontrola rodzicielska nawala :D
-
2010/11/19 23:10:23
Fekalia Fan_Edka się odezwały, a kysz ścierwojadzie.
 
1 , 2 , 3 , 4