pozytywka@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
Odwaga, ważna rzecz

Donald Tusk: Gdzie był Jarosław Kaczyński wtedy, kiedy Hanna Gronkiewicz-Waltz zrobiła porządek w środku Warszawy, bo tak stanowiło prawo i tak stanowił interes mieszkańców Warszawy? Był jak zawsze po stronie tych, którzy byli przeciwko takiemu mądremu i solidarnemu z mieszkańcami Warszawy działaniu. Bo rzeczywiście jest tak, że trzeba mieć naprawdę odwagę, nie wystarczy nosić spodnie, trzeba mieć naprawdę odwagę żeby tego typu decyzje podejmować.

Trzeba mieć nie tylko spodnie ale i spory tupet, żeby wyciągać akurat tę sprawę, zważywszy na to, że za tę "bohaterską" rozprawę z kupcami rząd Tuska odebrał wynajętej do tego przez Gronkiewicz-Waltz Agencji Zubrzycki koncesję ochroniarską.

Gazeta Wyborcza: MSWiA zdecydowało o cofnięciu koncesji agencji ochrony Zubrzycki - poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak. To ta agencja została zatrudniona przy eksmisji kupców z hali KDT w Warszawie w lipcu ubiegłego roku. - W tym przypadku naruszono przepisy ustawy o ochronie osób i mienia - powiedziała Woźniak. Kontrolerzy MSWiA ustalili, że ochroniarze nie mieli prawa usuwać kupców z hali Kupieckich Domów Towarowych. W tym przypadku naruszono przepisy ustawy o ochronie osób i mienia. Pracownicy agencji mogli jedynie prewencyjnie ochraniać samego komornika i mienie, które miał zająć - wyjaśniła Woźniak. Jak dodała, działania pracowników agencji ochrony "mogły doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia dla obywateli". Decyzja MSWiA została poparta przez resort sprawiedliwości oraz Komendę Główną Policji - zaznaczyła Woźniak.

Ale nie szukajmy logiki u człowieka, któremu strach i nienawiść odbiera władzę sądzenia. Po wczorajszym wyborczym wystąpieniu Tuska czas najwyższy zamienić puste hasło "Zgoda buduje" na bardziej adekwatne do agresji, na jakiej zbudowana jest kampania Komorowskiego. Ja chyba wybieram zaproponowane przez Junonę "Zgoda patroszy", bo zgrabnie nawiązuje do słynnej już wypowiedzi  zabijaniu i patroszeniu Kaczyńskiego, którą popisał się ostatnio przyjaciel Komorowskiego i spin doktora jego kampanii, Janusza Palikota.

Ale skoro się zgadało o odwadze, to pociągnę temat. Od dłuższego czasu nie mogę się zebrać, żeby w jednym tekście wyłożyć powody dla których wybieram Kaczyńskiego, których nie ma zresztą wcale tak dużo, za to mają dla mnie ogromne znaczenie. Wczorajsza wypowiedź Tuska o odwadze Kaczyńskiego jest jednak dobrym pretekstem do nadgryzienia tematu, bo Tusk dotknął tego co w Kaczyńskim-polityku cenię najbardziej, a jest to odwaga właśnie. Trzeba bowiem ogromnej odwagi i siły, żeby przez dwadzieścia lat płynąć pod prąd, ze świadomością, że być może będzie to trud daremny, za to okupiony marginalizacją i odrzuceniem. Bo przecież dopiero w 2005 roku Jarosław Kaczyński sięgnął po władzę, na fali buntu przeciwko degrengoladzie III RP ujawnionej przez aferę Rywina, przez długie lata nic nie wskazywało na to, że konsekwentne zwracanie uwagi na coraz bardziej gnijące państwo może się kiedyś "opłacić" i przynieść coś więcej niż tylko chorobliwą wręcz nienawiść establishmentu.

Tomasz Lis: Nie przemawiał też do mnie pogląd drugi, reprezentowany głównie przez Jarosława Kaczyńskiego. Już od 1991 roku konsekwentnie mówił on o oplatającej Polskę sieci interesów grupy ludzi związanych z dawnym reżimem i o potężnym zagrożeniu budowy oligarchicznego układu w Polsce w sytuacji, gdyby komuniści wrócili do władzy. Miałem wtedy wrażenie, że Kaczyński histeryzuje i próbuje wywołać polaryzację sceny politycznej, by uzyskać punkty dla swojego Porozumienia Centrum. Niestety dla Polski, o czym przekonaliśmy się dziesięć lat później, Kaczyński w dużym stopniu miał rację. Wtedy jednak tego nie dostrzegałem, co - przyznaję - nie wystawiało mi najwyższej oceny jako obserwatorowi. (...) Dziś gruba kreska, brak lustracji, brak dekomunizacji i historyczny relatywizm wychodzą nam bokiem. Kto ma się w III RP najlepiej? Ciężko pracujący, utalentowani ludzie czy cwaniacy z układów - partyjnych i służbowo-tajnych - którzy opanowali gospodarkę? Kto ma się lepiej - walczący o wolną Polskę czy kelnerzy przodującej idei? (...) Nie twierdzę, że lustracja i dekomunizacja, także moralna, byłaby odpowiedzią na większość polskich bolączek. Nie na większość. Ale na bardzo wiele tak. Za ten grzech zaniechania będziemy płacili bardzo długo

Cytat pochodzi z książki Tomasza Lisa "Nie tylko fakty", wydanej w 2004 roku, na fali porywinowego buntu, kiedy na chwilę otworzyło się okienko i można było otwarcie przyznawać Jarosławowi Kaczyńskiemu rację. Ba, można było nawet mówić, że miał ją już dawno temu, być może nawet od początku, tylko my byliśmy niezbyt bystrzy i nie dostrzegliśmy w porę tego, przed czym słusznie przestrzegał. Tyle tylko, że to nie była wcale kwestia spostrzegawczości, a na pewno nie tylko. Może się mylę, ale mam wrażenie, że dzisiaj Tomasz Lis by już tego nie powtórzył, nie przyznałby racji Kaczyńskiemu w kwestii "oplatającej Polskę sieci interesów grupy ludzi związanych z dawnym reżimem i o potężnym zagrożeniu budowy oligarchicznego układu w Polsce", a dziennikarza tak mówiącego wyśmiałby jako pisowskiego oszołoma. Bo powstała po Rywinie koniunktura na dostrzeganie i mówienie głośno o tym, co Kaczyński dostrzegał od zawsze szybko minęła, i po wygranych przez PiS wyborach politycy i dziennikarze, którzy - żeby się za bardzo ze społeczeństwem nie rozjechać - na krótko musieli przyjąć optykę Kaczyńskiego, mogli ją z ulgą porzucić i wrócić do swojej ulubionej retoryki, w której generalnie "jest super, jest super, więc o co ci chodzi". A przecież nie jest i nigdy nie było super, i nie tylko Kaczyński to widział.

***

Jacek Kuroń: Nie mam wątpliwości, że jest to zjawisko o kluczowym znaczeniu dla rozwoju polskiej demokracji i gospodarki rynkowej. Ludzie byłej nomenklatury, dawni esbecy, niektórzy prywaciarze i częściowo ludzie solidarnościowego etosu przenieśli do III Rzeczypospolitej mechanizmy peerelowskiego klientelizmu. Częściowo świadomie - z chęci zysku, popychani odwieczną żądzą pieniądza i władzy, częściowo zaś w odruchu samoobrony, albo w naturalnym dążeniu do stworzenia sobie oazy bezpieczeństwa, gdy ziemia się pod nogami trzęsie, opletli Polskę siecią niejawnych powiązań przyjacielskich, politycznych, gospodarczych, korupcyjnych, nepotycznych, a także jednoznacznie przestępczych. (fragment książki "Siedmiolatka, czyli kto ukradł Polskę")

Jerzy Urban: Jednakże teraz o wiele bardziej niepokojące się wydawało to, że być może jakieś układy interesów, być może pomiędzy władzą a... mające związek z władzą, nabierają objawów gangsterskich. No, ja rozumiałem to w ten sposób, że jeśli przemoc fizyczna już funkcjonuje jako metoda towarzysząca śledztwu, to jest to bardzo groźne dla stanu stosunków w Polsce, to znaczy, że interesy typu korupcyjnego mogą nabierać form gangsterskich - tak jak to w Rosji bywa, gdzie trup się ściele gęsto - a też że istnieje to kolosalne niebezpieczeństwo, iż wymiar sprawiedliwości zaczyna być oparty czy może być oparty o wymuszanie siłą jakiejś zawartości śledczej. (fragment przesłuchania przed komisją śledczą, Urban mówi tu o sprawie "spadnięcia" Wieczerzaka ze schodów w więzieniu)

Lech Wałęsa: To  [służby specjalne] było państwo w państwie i to dość długo. To była taka siła, że byliśmy za słabi, żeby jakiś większy ruch tu zrobić; to nieprawda, że i dzisiaj jesteśmy mocni ale jesteśmy dużo mocniejsi (...) Gdybym tu [chodzi o sprawę inwigilacji prawicy w 92 r - kat] próbował mocniej wyjaśniać, czy atakować, prawdopodobnie bym doprowadził do wielkiego zwarcia i nie wiem, czy by się krew nie polała (...) Gdybyśmy dziób otworzyli nieodpowiednio, to byśmy wszyscy poszli w chmurkę.

***

Nie jest to więc kwestia dostrzeżenia rzeczywistości, tylko odwagi w powiedzeniu co się widzi. Naprawdę, nie znam wypowiedzi Kaczyńskiego bardziej bezlitosnej dla III RP niż to co o niej przy różnych okazjach powiedzieli ci, co jej dzisiaj chcą przed Kaczyńskim bronić. Różnica między "kaczystami" a "ludźmi rozumnymi" jest zatem nie w diagnozie stanu III RP (bo widzą ją mniej więcej tak samo) ale w stosunku do niej, w poziomie akceptacji jej zgnilizny. Obie strony oceniają III RP mniej więcej tak samo (tyle, że kaczyści stale i otwarcie, a ludzie rozumni tylko jak jest koniunktura, lub jak się zapomną i im się wyrwie) ale inne z tej oceny wyciągają wnioski. Kaczyński chciał to zmieniać, obrońcy III RP nie. Być może zresztą to ci drudzy mają rację, być może nie ma sensu kontestować III RP bo zmienić się jej już nie da i trzeba ją po prostu zaakceptować i nauczyć się z nią (i w niej) żyć. Być może wiara, że po kilkudziesięciu latach komuny i po kilkunastu latach postkomuny można tu jeszcze coś zmienić jest czystą naiwnością, a może nawet żałosnym frajerstwem. Niewątpliwie jednak konsekwentne głoszenie tego, o czym wiedzieli wszyscy, ale z tchórzostwa, konformizmu lub po prostu dla własnych interesów o tym milczeli, wymaga ogromnej odwagi.

Żadnej odwagi nie wymagało natomiast dołączenie do krytyków III RP w 2005 roku, bo wtedy wszyscy ją krytykowali i licytowali się na radykalizm proponowanych rozwiązań (to PO a nie PiS obiecywała wtedy "szarpnięcie cuglami demokracji", totalną lustrację i ostateczną rozprawę z WSI, krytykując Kaczyńskiego, że jest w tych sprawach za miękki). W tamtym czasie świadectwem odwagi byłoby raczej postawienie się prezentowanej przez Kaczyńskiego wizji III RP jako zepsutego rywinlandu. Tylko na to jakoś nie było wtedy odważnych, Tusk i jego partyjni koledzy nabrali odwagi do stawiania się Kaczyńskiemu dopiero wtedy, gdy przegrali wybory i jedyną szansą na wygranie kolejnych było odróżnienie się od Kaczyńskiego. Nawet kosztem zaparcia się do niedawna jeszcze głoszonych swoich podobno poglądów.

Kaczyński mówi o Polsce i jej problemach to samo od 20 lat, w tym czasie jego przeciwnicy zmieniają zdanie w zależności od koniunktury, starając się zawsze płynąć z prądem. Co nie wymaga ani siły, ani odwagi, wystarczy chęć utrzymania się na fali, bez względu na to, gdzie człowieka poniesie.

Nie wiem jak Tusk definiuje odwagę, dla mnie jest to właśnie gotowość do mówienia rzeczy trudnych, nawet jeśli cena za to jest tak wysoka, że większość z nas zastanawiałaby się czy warta płacenia. Tak rozumianej odwagi Kaczyński ma aż zanadto, czego nie można powiedzieć o jego rywalach. Bo jeśli nigdy się nie zgadzali z krytyczną oceną III RP, to dlaczego nie mieli odwagi jej bronić w kampanii wyborczej 2005 tylko tchórzliwie podpięli się na chwilę pod retorykę Kaczyńskiego, tylko dlatego, że przez chwilę była na nią koniunktura? A jeśli w 2005 roku powiedzieli o III RP to co naprawdę o niej myślą, dlaczego dzisiaj nie mają odwagi tego powtórzyć, ani tym bardziej zrobić coś, żeby ją zmieniać?

Nie trzeba wielkiej odwagi, żeby dzisiaj stanąć na czele tłumu dopingowanego przez mainstreamowe media i wygrażać Kaczyńskiemu, ale z pewnością trzeba było niesamowitej odwagi, determinacji i graniczącej z szaleństwem wiary, żeby przez kilkanaście lat bronić swoich racji, tak konsekwentnie, żeby po kilkunastu latach musiał ją przyznać nawet Tomasz Lis. I jakoś trudno mi sobie wyobrazić w takiej sytuacji Komorowskiego czy Tuska, którzy boją się swojemu elektoratowi przyznać do powyborczych planów, a o tym jaką mają opinię na dany temat dowiadują się dopiero z sondaży. Na miejscu Tuska odpuściłabym więc sobie odwagę jako argument w tych wyborach, bo, panie premierze, co pan wie o odwadze? 
niedziela, 27 czerwca 2010, kataryna.kataryna

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka :)

    Zmieniłam adres bloga, zapraszam na www.kataryna.net  

  • 12+

    Od niezrealizowanych obietnic wyborczych gorsze są chyba tylko obietnice realizowane „choćby nie wiem co”. Mam tę dziwną przypadłość, że lubię sobie

  • Rankingi bez Granic

    Reporterzy bez Granic:   UE martwi się rosnącym w Polsce autorytaryzmem, od kiedy rząd pod wodzą konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości objął władzę w lis

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: zonk, *.magma-net.pl
2010/06/27 13:05:04
wielkie dzięki za pomoc, Andrzeju z Iławy, przepraszam, że dopiero dziś
-
Gość: Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury - Jarek !, Jarek !, Jarek !, ..., *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 13:45:28

@zonk Ja również dziękuje, że mogłem tobie pomóc.

Jeszcze raz ponawiam link dla nie zorientowanych:

"... Prezydent będzie gdzieś leciał i to wszystko się zmieni ..."
www.youtube.com/watch?v=nwd-xx8aIPo

Boże miej nas w opiece-
Gość: tomaszmasz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 13:50:37
Pan tusk wje o odwadze tyle że JEI niema ON oraz jego KGB .Dlatego Niszczy NARUD POLSKI .Też głosuje na PANA J. KACZYŃSKIEGO .PO on MA WIZJE POLSKI .Bez WSI .KGB i jnnch BANDYTÓW
-
Gość: janusz, *.chello.pl
2010/06/27 14:12:50
@kataryna

A na to mam nieco inne spojrzenie.
"...jego przeciwnicy zmieniają zdanie w zależności od koniunktury, starając się zawsze płynąć z prądem. "
System, układ, czy jak by to nazwać jest jak rosnący nowotwór - powoli, nieubłaganie wchłania coraz więcej. Ludzie, co jeszcze w 2005 będąc na zewnątrz, jasno i wyraźnie widzieli tą degenerującą pajęczynę, dzisiaj niestety już są w sieci. Więcej, stali się jej częścią. Trudno przypuszczać, że nieświadomie. Przecież podobno każdy ma swoją cenę. Jeden wysoką nagrodę w Moskwie (na szczęście wycofaną), drugi tytuł redaktora naczelnego, kiedyś najlepszego polskiego tygodnika.
Przez krótki okres czasu pracowałem z panem Andrzejem Gwiazdą i widziałem od samego początku, jak za odwagę niszczy się człowieka. A tak łatwo się sprzedać.

Ten tłum nienawistny i pełen pogardy to szmalcownicy IV RP.
-
Gość: Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury - Jarek !, Jarek !, Jarek !, ..., *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 14:29:16

Wczorajsza orgia polityczna, gdzie już na wstępie Tusk handlowców zrównuje z bandytami

www.youtube.com/watch?v=fcPIsO4LHY4
www.youtube.com/watch?v=8mqRvEg_6ic&feature=related
www.youtube.com/watch?v=w20T-GqMQBg&feature=related

-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 14:32:33
SADO MACHO Z PO

Pragnę zwrocic uwage na pewien rys psychologiczny działaczy PO , a takze obsługujacych ich dziennikarzy :
- SADYZM czyli palikotyzacja polityki. A głownym rezyserem jest wlasnie sztukimstrz z Biłgoraju. A stwierdzenie, ze Kaczynskiego nalezy zabic a potem wypatroszyc ( o ile pamietam szczeguły tej makabrycznej wizji) to własnie summa tego psychologicznego skrzywienia. Wczesniej było upakarzanie Lecha Kaczynskiego, ze jest chory, ze jest alkoholkiem, ze jest kurduplem. To był cały arsenał srodków majacych wspołna ceche pod wzgledem psychologicznym, a mianowicie był reakcja sadystyczną

- MASOCHIZM. To jakas obłedna wizja IV Rzecz. Gdzie ludzi wyciagano o szostej rano z domow, i w kajdankach wieziono do aresztu. Matretowano, bito, i przesladowano. A Blida juz dawno powinna zostac " Swietą natychmiast"

Taki zespół cech sadystyczno masochistycznych nie jest tylko traktowany instrumentalnie, lecz wielu Polaków choruje na niego autentycznie.
Wierzac , ze PIS to faszyzm. A Kaczynski to mały hitlerek. Przypominam art. w GW, sprzed kilku lat ( Kuczynskiego ) o ideologii narodowego socjalizmu w PISie.


-
2010/06/27 14:34:18
Obserwuję z uwagą jak w tej kampanii Palikot ze swoimi rekwizytami miota się bezsilnie a to ubierając okulary a to je tłukąc, pisząc wiersze i bluzgając dookoła, wali na oślep jak zwierze na uwięzi, które chce ugryźć a łańcuch nie pozwala. Na ile jednak platforma ma kontrolę nad tym łańcuchem? Na ile są w stanie pohamować ambicje Palikota? Załóżmy, że Komorowski wygra te wybory, jak zostanie wynagrodzony Palikot? Czy Tusk jest gotowy na to, że piękny nowoczesny wizerunek partii będzie psuł człowiek, który byle czym się nie zadowoli? A może cel uświęca środki? Kiedyś Palikot powiedział: Jestem gnojem, który użyźnia politykę zgadzam się politykę prowadzoną przez PO co czuć na kilometr, niestety ostatnie wystąpienia Tuska dają ciche przyzwolenie na te popisy. Tylko co będzie jeżeli wygrają ci odważni nowocześni platformiarze co to potrafią o interesy Warszawiaków zadbać, czy w 2015 roku kandydatem na prezydenta będzie Palikot?
Jeżeli kogoś taka wizja państwa przeraża, to 4 lipca dopilnuje żeby jego głos temu zaradził.
-
Gość: Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury - Jarek !, Jarek !, Jarek !, ..., *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 15:06:38

Delegaci PO na wczorajszym spotkaniu są pozbawieni jakiegokolwiek współczucia dla tych drobnych handlowców z hali targowej.
Tam zagazowywane były również KOBIETY. Zwróćcie uwagę na 3:07min., na te okrzyki i brawa w zachwycie na ludzką krzywdę. W jakim my kraju żyjemy ?!
www.youtube.com/watch?v=fcPIsO4LHY4&feature=related

-
Gość: Nikodem, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 15:09:56
W ogóle te filmiki z konwencji PO warte są uważnego obejrzenia - śmiechy i pogawędki Komorowskiego i Schetyny, miny Nowaka, Gronkiewicz-Waltz i Kopacz, a i dalsze rzędy. Momentami odnosiłem wrażenie, że operator kamery chciał im zrobić krzywdę.
-
Gość: Conan, *.mobileonline.telia.com
2010/06/27 15:26:22
Nie pamiętam już kto na tym forum dał kiedyś trafną diagnozę. To nie tylko chodzi o to, że jak jestem syty i zadowolony z siebie (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia)to popieram Front Jedności Narodu (czyli PO), ale chęć przynależności do kasty ludzi ''rozumnych''. Taki rodzaj snobizmu. I chęć by nie wyjść na głupka. Bo skoro wszyscy mówią, że Kaczyńscy są źli - to coś musi być na rzeczy :)))

Dlatego Lis, Miecugow, Zakowski, Durczok, Olejnik,Wołek, Paradowska a nawet niegłupia Wielowieyska oraz cała reszta dziennikarzyn,będą krakać na podobną nutę. Ta reszta po to, by nie wyjść na oszołomów. I tak się tworzy ''prawda ekranu''.

Jeden z komentatorów na TVN24 mówił, że być może polityka zagraniczna prowadzona przez Kaczyńskich i Fotygę była dobra, ale prawda ekranu mówi , że była ona fatalna. Dodam od siebie , że ja też postrzegałem w dużym stopniu tę politykę poprzez osobę nieco ułomnej Fotygi. Tak samo prawda ekranu mówiła, że Macierewicz to świr. A Kaczyńscy to oszołomy, którzy chcą nas skłócić z Europą.
A prawda jest taka, że cele polityczne naszych sąsiadów(Niemcy, Rosja), były , są i będą na wieki sprzeczne z celami Polski. Co stwierdził niedawno redaktor Bogusław Rymanowski w rozmowie z E.Jakubiak.

Uważam za największy błąd PiS-u i osobiście Kaczyńskich nieumiejętność przemawiania do Narodu i wytłumaczenia mu prostym (ale nie prostackim) językiem swoich celów. Mieć rację to jedno , trzeba umieć ją uzasadnić. Tiomasz Lis rozumiał konieczność lustracji. Tej nie rozumie bodaj ponad połowa Polaków. A jak napisał Marek 9 -lustracja uporządkowałaby rynek. Inna rzecz, że jakoś miękko brał się za lustrację PiS.

Nie zgadzam się z Korwinem , że Kaczyńscy walcząc z Niemcami i Rosją, doprowadzili do sojuszu tych dwóch krajów przeciw Polsce. Kaczyńscy po prostu reagowali na ten sojusz, który wynika z pewnej sinusoidy historycznej . To legendarny współtwórca Unii Polityki Realnej -Stefan ''Kisiel''Kisielewski -zwrócił uwagę, że Niemcy i Rosja co 50 lat zbliżają się do siebie po okresie antagonizmu. Kaczyńscy szukali przeciwwagi dla tego sojuszu (republiki nadbałtyckie, grupa Wyszehradzka, Ukraina, Gruzja, Wielka Brytania i w zależności od koniunktury :Włochy , Hiszpania) Nie do końca im to wszystko wyszło ale nawet w Szwecji mieli twin-brothers swoich fanów. Prawda ekranu jednak mówi, że bracia skłócali nas z Europą.
Zapomnieli tylko dodać , że: Europa = Niemcy

P.S.
Zwróciłem uwagę, jak głosowali ludzie z pokolenia, z którym wiążę jakieś nadzieje : 1988-1992. Większość na Napieralskiego ,co jest zrozumiałe (jak miałem 20 kilka lat też byłem socjalistą). Natomiast podobna ilość ludzi z tego rocznika zagłosowała na JK i BK.
BK miał może niecały procent więcej. Myślę, że katastrofa smoleńska i prawdopodobny udział w niej Rosji , może oddziaływać jakoś na sporo osób z tego rocznika.
Ale PiS ma do zaoferowania ludziom, którzy niedługo skończą studia znacznie więcej. Bo PiS w przeciwieństwie do PO nie ma aż tylu osób, których interesy musi kurczowo osłaniać, by ci nie musieli konfrontować się z wolnym rynkiem i konkurencją. Problemem Polski nie jest to, że Sobiesiak dostał zgodę na wycinkę lasu. Problem polega na tym ,że konkurenci Sobiesiaka nie dostaliby takiej zgody lub decyzja by się strasznie ślimaczyła. I problem polega też na tym ,że politycy Platformy załatwiają coś jednemu biznesmenowi (Sobiesiak) zamiast dbać o to by prawo było jasne, proste i czytelne dla wszystkich. Zamiast dbać o rozwój konkurencji, politycy PO a wcześniej KLD i Unii Wolności oraz z SLD -likwidują ją, bądź ograniczają. Dla własnego komfortu -wszak PRL nie uczył jak dawać sobie radę, gdy wszyscy mają równe szanse gry rynkowej.
Tu PiS ma nad PO olbrzymią przewagę. Słabość PO i PiS to ''teren''.

PiS musi znaleźć język , a wygra wybory parlamentarne, w tych uzyskując znakomity wynik. A jaki to będzie wynik to sprawa drugorzędna. Ważne by ten wynik zagospodarować i dogadać się z ludźmi Pawlaka, Arłukowicza (w przyszłości to on a nie Napieralski stanie na czele centrolewicy) oraz z prawicą (Korwin, Jurek, Dorn, Morawiecki)
-
Gość: Kaczki na taczki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 15:26:25
" Od dłuższego czasu nie mogę się zebrać, żeby w jednym tekście wyłożyć powody dla których wybieram Kaczyńskiego"

Miłość jest ślepa.
Kaczyńscy robili wszystko żeby skłócić Polskę z sąsiadami. Kiedy inni europejscy politycy załatwiali i dbali o jak najlepsze relacje z Rosjanami aby mieć dostęp do potężnego i chłonnego rynku, Kaczyńscy szczuli, szczuli, szczuli, robili krecią robotę, która doprowadziła do wycięcia wielu polskich firm z tamtego rynku i napięć politycznych (nasze miejsce zajęli m.in AMERYKANIE sprzedający tam wielkie ilości produktów rolnych - kiedyś była to nasza specjalność). Szczuli też przeciwko Niemcom, choć nie tak zajadle. Ogólnie chodziło o to aby Polska była poniewierana przez Rosjan i Europejczyków, a przez to samotna i skazana na "Dobrego Wujka" z USA, który ma tu sowje biznesy i traktuje nas jak podbita kolonię (vide offset F-16, wizy, Irak, tarcza czy gaz łupkowy). Mnie Kaczyńscy wyglądali wręcz na agentów, mało to ludzi CIA zwerbowała w latach 80-tych? Tak czy inaczej pozytku z ich polityki Polska nie miała żadnego więc ja ich żałować nie będę. Jarkacz na ryby niech jedzie, odpocznie od polityki, a Polska odpocznie od niego.
-
Gość: Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury - Jarek !, Jarek !, Jarek !, ..., *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 15:36:01
@Kaczki...
Wyłóż powody dla których wybierasz Komorowskiego.

Pisałem do ciebie powoli, bo nie wiem, czy biegle czytasz? :)))

-
Gość: Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury - Jarek !, Jarek !, Jarek !, ..., *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 15:52:14
@Kaczka z ... jest ofiarą znacznej części mediów i ich bezczelnych manipulacji.
Ten link trzeba obejrzeć koniecznie do końca.
www.youtube.com/watch?v=tjdqa0I4jRk&feature=PlayList&p=3748DC50854F335E&playnext_from=PL&playnext=1&index=4

Andrzej (z) Iławy

-
Gość: cichosza, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/27 16:03:41
Oczywiście...każdy kto ośmieli się mieć inne zdanie jest ofiarą manipulacji mediów. Tylko wyznawcy Prezesa mają monopol na rację i prawdę. Czy naprawdę nie boli Was fakt że Wasz przywódca już do reszty się sprostytuował wchodząc w d...czerwonym?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 16:07:55
@ALL
Czy ktoś potafi mi wytłumaczyć, po co tu się udzielają agitatorzy PO w ogólnośc, a BK w szczególności? Równie dobrze mogliby się zająć akwizycją lokówek dla skinheadów.
-
Gość: Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury - Jarek !, Jarek !, Jarek !, ..., *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 16:17:28

@cichosza. Czy ty, aby do końca obejrzałeś podany wcześniej link ?
Więc ponawiam. www.youtube.com/watch?v=tjdqa0I4jRk&feature=PlayList&p=3748DC50854F335E&playnext_from=PL&playnext=1&index=4-
Gość: Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury - Jarek !, Jarek !, Jarek !, ..., *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 16:30:53
Czy, aby ta pani jest godna, aby prowadziła dzisiejszą debatę o godzinie 20:00 ???...

www.youtube.com/watch?v=jH5gm6guZsg&feature=related-
Gość: mara senna, *.net.autocom.pl
2010/06/27 16:55:38
@kataryna
"Trzeba bowiem ogromnej odwagi i siły, żeby przez dwadzieścia lat płynąć pod prąd, ze świadomością, że być może będzie to trud daremny, za to okupiony marginalizacją i odrzuceniem. "

Za to właśnie cenię Kaczyńskiego, Jara, Jarkacza - za odwagę.
I to jest właśnie to na co jest ukierunkowana cała polityczna koprolalia PO. Jedyne co psy mogą Kaczyńskiemu zrobić to obsikać, obszczekać, zagryźć (50% już wykonane) ale tej odwagi nie wymażą niczym...
-
Gość: cichosza, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/27 17:04:45
Pusty śmiech ogarnia jak człowiek czyta o odwadze Prezesa... No chyba że odwagę definiuje chęć dojścia do władzy za wszelką cenę. Jeśli tak to ok. Z jednym sie zgadzam. Trzeba nielada odwagi żeby gloryfikować towarzysza Napieralskiego. Wszystkim którzy cierpią na amnezję przypominam. To tow. Napieralski stwierdził że nie było afery Rywina. Nikt inny tak jak On nie budował swojej pozycji na antyklerykaliźmie. To dzięki Jego działaniom w SLD utrwalił się PZPR-owski beton. Ale jeśli nie przeszkadza to wszystko wyznawcom Prezesa to cóż...
-
Gość: cichosza, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/27 17:12:14
@ Andrzej z Iławy
Niby do czego miał mnie przekonać ten filmik? Że GW kłamie? Żadna nowość. Nie biorę tego szmatławca do ręki odkąd Michnik nazwał Kiszczaka człowiekiem honoru. O tym nie musisz mnie przekonywać. Zastanów się chwilkę i odpowiedz ale uczciwie ile na tym blogu pojawia się antysemickich wypowiedzi? Może nad tym warto sie zastanowić...
-
Gość: mara senna, *.net.autocom.pl
2010/06/27 17:13:31
@kataryna
"A jeśli w 2005 roku powiedzieli o III RP to co naprawdę o niej myślą, dlaczego dzisiaj nie mają odwagi tego powtórzyć, ani tym bardziej zrobić coś, żeby ją zmieniać? "

Właśnie tutaj tkwi wyjaśnienie błędu taktycznego jaki popełnił Kaczyński. Za szybko i na zbyt dużą skalę dał do zrozumienia ludziom tzw "układu", że ich wszystkich pociągnie do odpowiedzialności, bez uprzednio uzyskania odpowiednio szerszego poparcia społecznego. Dochodząc do władzy - zdobywając przyczółek - powinien był się okopać na posterunkach a on bez osłony ruszył niczym husaria w szeregi wroga. Ponieważ ma do czynienia z ludźmi na wskroś cynicznymi wbijającymi nóż w plecy z niewzruszonym przyjacielskim uśmiechem, to taka właśnie taktyka powinna być zaimplementowana w myśl odwiecznej zasady: kto od miecza ginie....
-
Gość: Andrzej z Iławy, Najważniejsza jest Polska, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 17:13:56

@cichosza
Jak widzisz, Napieralski pilnie uczy się na przykładzie Kaczyńskiego i tuż po wyborach Jarek zaproponuje Grzesiowi tekę premiera na wzór CDU-SPD.
-
Gość: kaczka dziwaczka, *.multi-play.net.pl
2010/06/27 17:18:29
Dzięki i za Twoją odwagę Kataryno.Twoje teksty powinny być drukowane na jedynkach największych dzienników i czytane w wieczornych wiadomościach wszystkich stacji TV, bo nie widać odważnych dziennikarzy którzy tak prosto ale wnikliwie i rzetelnie opisali by sedno postawy ideowej Kaczyńskiego.Dziękuję.
-
Gość: log, *.subscribers.sferia.net
2010/06/27 17:19:56
Łatwo być odważnym w gębie. Kaczyński jest jedynym politykiem który odmówił 'misia" z Putinem. To dzięki niemu ciało prezydenta wróciło do Polski bezpośrednio. Jego brat Jarosław został bohaterem narodowym Gruzji i miał odwagę polecieć do Katynia i Gruzji wbrew planom Rosji. Postawił muzeum Powstania Warszawskiego i policzył straty wojenne Warszawy. Za to nasi sąsiedzi go nie kochali i za to leży na Wawelu.
Trudno mówić o odwadze czyjejś gdy samemu zgadza się na wszystko co podyktują sąsiedzi: stocznie, muzeum wypędzonych, rura, umowa gazowa, śledztwo smoleńskie, telefon prezydencki a na końcu "miś" z organizatorem zamachu i wojny czeczeńskiej.
Czy ktoś to widzi, że kłaniając się wszystkim nam pokazuje .......?

Kto zada publiczne pytanie co miał na myśli Marszałek Sejmu mówiąc o spodziewanej katastrofie samolotu prezydenckiego? Dlaczego rząd Tuska nie podpisał umowy gazowej? Jakie dowody po 77 dniach mają polscy prokuratorzy z katastrofy? Czyją własnością są ciała polskich polityków? Komu brakuje odwagi? Pamiętacie piosenkę Zębatego o Sejmie kalek co zawsze się zgadzał?

Nie ze wszystkimi poglądami PiS się zgadzam. Ale co do odwagi jestem pewny, że jemu się portki nie zatrzęsą jak Jaruzelskiemu podczas przyjmowania Papieża w Belwederze. Pamiętacie? Myślałem, że mu lampasy spadną. To był cyrk, aż mi było wstyd. Teraz popiera Komorowskiego.
To całe gadanie o odwadze to próba unikania dyskusji o stanie państwa w którą już daliśmy się wmanewrować. Podyskutujmy o tym czym zajmował się Komorowski- polskiej armii. Dlaczego jest w tak fatalnym stanie? Dlaczego ma najwięcej generałów w przeliczeniu na szeregowych? Dlaczego Komorowski wyrzucił bezpodstawnie Szeremietiewa? (dziś jest po procesach)
Tu o wojnie w Iraku z 2003r: portalwiedzy.onet.pl/125766,,,,wojna_w_iraku,haslo.html

Bronisław Komorowski w 2003r : Nie leży to w interesie Polski, aby zachęcać Amerykę do poszerzania frontu walki z wszystkimi państwami, które Ameryka uznała za oś zła. Polska powinna się starać wpływać na politykę amerykańską, namawiając do szukania innych narzędzi politycznych niż wojna. Uważam, że Polska zbyt wcześnie udzieliła bezwarunkowego poparcia dla polityki amerykańskiej. Jeżeli chcemy być traktowani jako poważny partner Ameryki, powinniśmy mieć odwagę prezentowania własnej odrębnej opinii nawet źle brzmiącej w uszach Amerykanów.

W gębie silny, ale jak podpisywał wysłanie 600 żołnierzy do Afganistanu to dowagi do negocjacji zabrakło !

Ściągalność składek członkowskich w 2009r: PO 39tyś, PIS 317tyś. Nawet siebie nawzajem oszukują.
-
2010/06/27 17:25:54
A może nie nadążam? Wygląda na to, że właśnie Tusk spuścił Palikota z łańcucha:

Janusz Palikot wreszcie jest zadowolony z kształtu wyborczej kampanii. "Po miesiącu narodowej nudy, mszy i wszelkiego braku rozumu" wreszcie odetchnął. I jak pisze na swoim blogu, sobotni frontalny atak Donalda Tuska na Jarosława Kaczyńskiego to dopiero początek.

Mianem hipokryzji i obłudy określił Palikot spokojny ton, w jakim dotychczas odbywała się kampania wyborcza. Jak pisze, ostatnio atmosfera kampanii się zmienia.

"Dyskusja o Afganistanie, In vitro, parytecie, i teraz o prawdziwej intencji Jarosława Kaczyńskiego uczyniły kampanię kampanią. Ten tydzień będzie mocny, to pewne. Tusk otworzył pole do prawdziwej wymiany ciosów" - napisał na swoim blogu.

Dziękujemy panie premierze - jak zwykle z klasą tylko spodnie to ja tu raczej widzę spuszczone.

www.tvn24.pl/-1,1662503,0,1,palikot-ostrzy-zeby,wiadomosc.html
-
Gość: Andrzej z Iławy, Najważniejsza jest Polska, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 17:34:02

@lexie2010
Podziękujmy Tuskowi za ten zamiar wypuszczenia Palikota. Wyborcy to odpowiednio ocenią przy urnach za tydzień.


-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 17:44:47
...................................................... DEBATA .....................................................
Godzina 20:00 Kaczyński - Komorowski

-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 17:59:08
@ Conanie, ty polski wikingu. Ciagle lansujesz teze, ze dobrze jak JK, przegra wybory prezydenckie, to wtedy, w przyszlych wyborach parlamentarnych PO dostanie w tyłek,
Nie bierzesz pod uwage pewnej slabosci ludzkiej. Ludzie nie tylko moga byc oklamywani, ale wrecz uwielbiaja byc okłamywani. PO przejmnie TVP ( zostawiac SLD program 2 i Lisa) i razem w TVP wypiorą mózgi Polaką w tem. 30,C, bez zamaczania.
Np, to ze Palikot powiedział o zabiciu JK, dowiedzielismy sie z TVP. I tak bedzie z innymi sprawami. PO przy pomocy urzedników medialnych ( nazywanych dziennikarzami) wmowi Polaką ze jestesmy juz nie zielona wyspa, ale zielono - czerwonym subkontynetem. I ta ewangelia bedzie słuchana w poslkich domach z zadopwoleniem jako prawda objawiona. Bez odrobiny krycytyzmu.

Jezeli to ze Warszawa finansuje budowe stadionu dla Legii( ITI ) sumą 460 mln ( 5% ) budzetu miasta Warszawy, a Polski rzad nie moze finansowac polskich stoczni. I suma nawet 5o mln wywołuje sraczke brukselkich urzednikow, to przeciez jakis mega skandal. A o tym nawet teraz sie nie mówi, kiedy telewizja jest podobno publiczna i pisowska, a co bedzie jak przejmie ja PO

Kłamstwa jak paluszki do piwa. Tak w przyplywie smutku widze nasze społeczenstwo.
Ale na szczescie czesto sie myle. Pozdrawiam Wszystkich a szczególnie @ Lexie, dzielną kobiete z Małopolski.
-
Gość: sierra, 109.231.56.*
2010/06/27 18:23:06
Proszę nie mylić chamstwa jarosława i głupoty lecha z odwaga!!!!
-
Gość: Robert, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 18:28:30
Kataryno, ten wpis, wg mnie, dotyka sedna sprawy. To, co jest w sylwetce Kaczyńskiego uderzające, to właśnie odwaga - może nawet straceńcza odwaga. Tacy ludzie są dla "elity" żywym wyrzutem sumienia i stąd ta nienawiść (mówię o tzw. przyzwoitych ludziach, bo są przecież także ci, którzy szerzą tę nienawiść interesownie). Podobny psychologiczny mechanizm działał, na innej nieco płaszczyźnie, w odniesieniu do Herberta.
-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/27 18:32:58
Dokąd zmierzasz Polsko?
Kto? Komu? Za co? Wszystkie siły i moce zwarte. Cel wiadomy....
www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=3124
-
Gość: rekin114, *.cable.casema.nl
2010/06/27 18:39:41
@ALL
Tak kochaj Bronka Kielbase Komuchoruskiego

www.angora.com.pl/


Jak to zobaczylem spadlem z krzesla!!!!!!!!!!!!!!
pozdr
-
Gość: Pantrufel, 85.222.87.*
2010/06/27 18:54:33
Świetny wpis Kataryno. Przed II turą mogłabyś wrzucić jeszcze kilka. Jak zwykle punktujesz chłopców z PO, pisząc rasowym dziennikarskim językiem. Takim prawdziwym dziennikarskim, bo ostatnio to może być dwuznaczny komplement..
Bądź zdrowa
-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 18:59:50
@rekin114
Genialne zdjęcie :) Oby sytuacja nie była reżyserowana przez sztab Nowaka.
-
Gość: maurycy, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/27 19:00:37
@Waw
Nie mogę teraz więcej, ale warto systematycznie wracać do tej roli palikutasa, która nie jest rolą błazna - a zbrodniarza (w mojej ocenie).

"Aksamitny" zamach stanu to nie jest abstrakcja!!!
-
2010/06/27 19:03:03
@Alicja1
Swoją drogą Kwasniewski musi mieć niezły ubaw patrząc jak zachowuje się polska "prawica".
Panie Wałęsa toż to obciach całkowity, teraz to z tą nogą w Gnieźnie to głupio by było:))
-
Gość: sami, *.tami.pl
2010/06/27 19:07:01
Witam
Nieraz zastanawiałem się kim jest statystyczny wyborca platformy . Abstrachując od wykształcenia , pochodzenia itd. sądzę że jest to człowiek zapracowany . Jeśli jest zapracowany to nie ma zbyt wielw czasu na dochodzenie co jest prawdą a co nie.
W wielu przypadkach w wypowiedziach zwolenników tej czy innej parti dominuje chasłowość która nie ma nieraz związku z żeczywistością . Ową chasłowość kreują media typu TV czy radio. Myślę że tu leży przyczyna dość dużego poparcia dla Komorowskiego . Dla tego ostatnie manipulacje przy ustawie medialnej są bardzo niebezpieczne a przegrana Jarosława Kaczyńskiego będzie stratą nie do odrobienia.
Oczywiście mamy jeszcze wolny internet , pomału ludzie wyrabiają w sobie nawyki korzystania . Za jakiś czas media tradycyjne stracą na znaczeniu , ale póki co mamy to co mamy
-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 19:10:06

PILNE !

W "Faktach po faktach" wystąpi Pani Jadwiga Staniszkis i Tomasz Nałęcz.

-
Gość: maurycy, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/27 19:12:05
W sprawie obaw i odwagi niektórych

Z sob-niedz Rzepy, PlusMinus, Rozmowa Mazurka (z W.Mazowieckim)

W.M.: "To prawda, że w 2007 roku napisałem komentarz o tym, że wszystko, byle nie PiS. Wierzyłem wówczas, że PiS naprawdę zagraża demokracji w Polsce. (...)
I doceniam, że w 2007 roku Kaczyński oddał władzę, a nie zrobił czegoś, czego się naprawdę obawiałem, czyli nie zanegował demokracji".

ps. Pan Wojciech Mazowiecki zmienił swoje poglądy, czyżby jednak nie było to autentyczne?

ps. debata wkrótce, myślcie sobie co chcecie, ale ja już wiem, że konsekwentnie zagłosuję na JK, bo on umiał oddać władzę dla zasad i nawet pan Wojciech to docenił.
-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 19:26:56
@maurycy
Ja swoje poglądy wyrabiałem już od 15-go roku życia będąc w otoczeniu dziadziusia z którym nasłuchiwaliśmy "Wolną Europę", "Głos Ameryki", "BBC Londyn".

-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 19:29:23
...Ooooo, jednak łowczyni dorszy za 8,16zł.
-
Gość: rencista, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 19:44:16
Odwaga często bywa mylona z głupotą pani Kataryno.

"Kaczyński mówi o Polsce i jej problemach to samo od 20 lat, w tym czasie jego przeciwnicy zmieniają zdanie w zależności od koniunktury" - no to co z najnowszą koniunkturą - na lewicowy elektorat? Zachowanie Kaczyńskiego nie jest koniunkturalne? To jakie jest? Takie "samo od 20 lat"?
-
Gość: rencista, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 19:46:35
Bronek i "miażdżące zwycięstwo" - no, to Graś się rozmarzył...
-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 19:57:33

Gość: rencista

To Pan do swojej żony nie używa zwrotu: towarzyszko mego życia ??!

-
Gość: rencista, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 20:01:14
Wszyscy szykuja sie na debatę. Ja raczej na mecz Argentyna - Meksyk
Bronek musi uważać. Duużo łatwiej go wyprowadzić z równowagi i nie dba o szczegóły, a oczka wtedy mu mrugają i robi sie czerwony :)
Jarosław to "bokser", po nim wszystko spływa i nic nie robi na nim wrażenia. To jest ogromny atut w takich spotkaniach. Ja nie oglądałem debaty w 2007 kiedy niby to przegrał. Aż trudno uwierzyć. Jakim cudem? No tak, Tusk jest specem od cudów...
-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/27 20:21:22
Dla tych, którzy są zainteresowani przesłuchaniem E. Klicha podczas posiedzenia podkomisji sejmowej ds. lotnictwa. Link ze stenogramami.
zbigniewkozak.pl/?p=1220
-
Gość: sierra, 109.231.56.*
2010/06/27 20:23:28
Poroniona koncepcja IVRP powstał wtedy gdy kaczyńscy dostali kopa od Wałęsy. Zabrali swoje zabawki i postanowili, że zbuduja swoja Polskę. Wbrew wszystkiemu i wszystkim. Ale to jest glupota a nie odwaga!!!!!
-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 20:52:50

@sierra
To tajny współpracownik WSW, później SB o pseudonimie Bolek jest dla ciebie autorytetem? Można i tak w twoim przypadku.

-
Gość: bonia.g, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 21:01:05
Próbowałam 2 dni temu napisać swoje zdanie na temat czołowych przywódców Po, ale nie przeszło. Ja uważam, a nawet jestem pewna, że Palikot i Komorowski są w grupie rozgrywających w polityce ogólnie i w tej partii.Tusk jest ich poplecznikiem. Nie łudźmy się,Palikot robił, robi,i będzie robił, co mu się tylko podoba.
Formuła debaty jest do bani.Komorowski klepie banały i bzdury dla laików, ale to było do przewidzenia.
Kaczyński, jak na tę formułę wypada przyzwoicie.
-
Gość: laszek1dwa, 83.2.24.*
2010/06/27 21:08:42
Komorowski musi świetnie "wypadać" przy biesiadnym stole wznosząc toasty. Ten ton, ta gestykulacja, te argumenty"ogólnobojowe". Straszny dziadunio, a nie mąż stanu.
-
Gość: sierra, 109.231.56.*
2010/06/27 21:16:02
A gdzie jest napisane że Walęsa to mój idol ?????
-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 21:18:42
@sierra
W Pana wpisie !!! Proszę czytać swoje teksty ze zrozumieniem.
-
Gość: wdechwydech, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/27 21:28:54
Zauważyliście? Gajowy uwielbia udawać, że odpowiada na pytania, kiedy tak naprawdę na nie odpowiada.
-
Gość: wdechwydech, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/27 21:29:37
*"na nie nie odpowiada" miało być. Sorki.
-
Gość: Dobranoc, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 21:31:30
Andrzej z Iławy na 54 wpisy nafajdał 17 swoich
Facet jesteś spamerem

Co do debaty to mam jedno odczucie - oni się poza wyglądem niewiele od siebie róźnią POPIS rządzi tak czy owak!
-
Gość: stara, *.chello.pl
2010/06/27 21:39:47
Kaczyński bez formy, przegrał z Komorowskim, niestety. Komorowski mało merytoryczny, ale dynamiczny. Kaczyński popłynął w odpowiedzi na pytanie o Białorusi.Szkoda, może lepiej pójdzie w środę. Bo przecież ogólnie Kaczyński jest lepszy.
-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 21:48:37
@dobranoc
Dziękuję, że poświęciłeś mnóstwo czasu mojej osobie na "analizy". Buzia - cmok :)))
-
Gość: paniejanie123, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 21:48:55
To co Kaczyński powiedział na temat polityki wschodniej a konkretnie Białorusi nie jest gafą jak już próbują to zmanipulować "komentatorzy" . Dziwię się tylko pani Staniszkis która zapomniała o ZBiR.
Już dzisiaj mówi się, że ZBiR staje się faktycznie unią europejską bis !
Przypomnę kataryniarzom, że obowiązuje już unia celna pomiędzy Rosją, Białorusią i Kazachstanem.
-
Gość: Marta, 190.152.183.*
2010/06/27 21:50:17
Ni tak, Komorowski zdemolował Kaczyńskiego, dla nas, dla zdecydowanych to bez różnicy, lewica pójdzie na pewno z Komorowskim, niezdecydowani, o tych idzie gra i niestety Komorowski ich skuteczniej przyciągnął, czasu już nie ma.
Ale za te emocje kampanii i tak dziękuję.
-
Gość: log, *.subscribers.sferia.net
2010/06/27 21:56:22
Komorowski był tłem. Potrafił tylko gryźć po kostkach. Nerwy puściły. Zachowywał się jak uczniak dogadując Kaczyńskiemu.
-
Gość: Tamara, 194.44.18.*
2010/06/27 22:04:27
Hej, nie wiecie, czy jest gdzieś zapis tej rozmowy, debaty, mam lekką wadę słuchu i wielu mlaskań Kaczyńskiego nie rozumiałam :).
-
Gość: Ala, 109.243.140.*
2010/06/27 22:09:04
Ogądałam początk debarty i pomyślałam, że JK to głównie polityk wiecowy. Mimo to nadal sądzę, że mógłby w bezpośrednim starciu zmiażdzyć Komorowskiego, ale.. No właśnie ale? Ale, jak na to odpowiedzieć, to zadanie dla sztabowców JK. Czyżby przedobrzyli?
-
Gość: stara, *.chello.pl
2010/06/27 22:22:20
@Ala; Zgadzam się z Tobą, że przedobrzyli. Kaczyński powinien być w środę atakującym i rozliczającym Komorowskiego. Inaczej przegra.
-
2010/06/27 22:23:01
A coz to jest lewica,hasla lewicowe,ideologia lewicowa? Byli kiedys Marks i Engels,ktorzy wymyslili ideologie komunistyczna,zreszta utopijna,bez Boga,ludzkiej twarzy,moralnosci,etyki itd.Dzisiaj nazywa sie to pogladami lewicowymi.No i oczywiscie dwa panstwa komunistyczne Korea Pln i Kuba.Najwiekszy przekret w dziejach ludzkosci.Jak mozna mowic,ze ktos kto chce aby narod zyl w dobrobycie mial sklonnosci lewicowe? To ci ,co nazywaja siebie lewicowcami dokonuja najwiekszej manipulacji w ludzkich umyslach.Przeciez liberalowie tez forsuja ideologie lewicowa,przyjzyjcie sie im uwaznie.A tym,ktorzy daja sie manipulowac im,pozwalaja sie zauroczyc zycze aby nie obudzili sie kiedys z reka w nocniku pelnym g... Jesli ktos mysli ,ze J.Kaczynski probuje zawlaszczac lewicowcom ich pole to proponuje przypomniec sobie czym jest panstwo,jego urzedy,do czego sluza.I zastanowic sie czy to sie nazywa lewicowosc,czy moze po prostu zwykla troska o swoj narod.
-
Gość: Conan, *.mobileonline.telia.com
2010/06/27 22:24:44
Dobra nowina !!!
W Liceum im. Staszica w akcji ''Młodzi głosują'' wygrał Korwin ! :)))
Korwin miał 83 głosy , Broniu 65 , Jarek 33, Olechowski 18, Jurek 16 głosów. Czyli politycy prawicy lub uważani za takich (często niesłusznie)- w pierwszej piątce.
Grześ dopiero szósty z 12 głosami :)) Głosowało 248 uczniów.
Liceum słynie z laureatów olimpiad w przedmiotach ścisłych .
Zła nowina jest taka, że absolwenci szkoły odnoszą sukcesy(np. w bankowości) ale często czynią to za granicą. Po prostu emigrują.
Jednak sama tendencja jest pozytywna. Mikke optymistycznie pisze :''za 10 lat Polska nasza''.
P.S.
Ja nie tyle bym chciał, żeby w Polsce rządził Janusz Korwin Mikke. Ja bym chciał , żeby Polską rządzili ludzie którzy go popierają !!!!!
Na przykład ci z Liceum im. Staszica za ileś lat.
-
Gość: Ala, 109.243.140.*
2010/06/27 22:25:27
Ale, czy przegramy? To zależy także od nas.
-
2010/06/27 22:28:59
Conan
A ja bym chcial, aby Polska rzadzili ludzie madrzy,a nie poddani interesom partyjnym,jakims tajemniczym grupom interesu czy ideologii.
-
Gość: Marta, 190.152.183.*
2010/06/27 22:30:43
Wiadomym było, że Kaczyński nie ma szans w debacie, po cóż ten pomysł, była świetna wymówka, żałoba, ble, ble.
Dopóki Jarosław się nie odzywał było dobrze, rosło.
Chociaż nie jest agresywny, nie mlaska, to jednak jest bezbarwny, jeszcze bardziej bezbarwny niż Komorowski, zgrany już.
Była tragedia, ludzie się zastanawiali czy Jarek się odezwie, kiedy, czy ciekną mu łzy, czy nie, było zainteresowanie, poparcie rosło, kreowany był na bohatera, męża stanu.
Debaty, wywiady spowodowały, że stał się nudnym, doświadczonym przez życie, ale zgranym już dziadkiem.
Dobrze, że to tylko Komorowski, przy Tusku, czy Sikorskim Kaczyńskie wypadał by wręcz żałośnie.
-
2010/06/27 22:30:58
tamara
Powtorz pytanie,bo tak mlaskasz,ze trudno zrozumiec o co Ci chodzi.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 22:39:04
Jest debata... ale potem zaczyna sie medialny teatr interpretacji debaty.
Moim zdaniem Komorowski miał pewna przewage w sile głosu, w zamaszystym gescie.
Co może, ale nie musi pokazywac energie. Ale to tylko forma,nic wiecej.

Jezeli chodzi o merytoryczna strone wypowiedzi to Kaczynski bardziej operował faktami. I to faktami ktore bardziej przemawiaja do mojej wyobrazni. I opisuja
Polske.

Oto przyklad.
Kaczynski mówi, ze jest Polska A i B.
Komorowski - Ze jest jedna Polska.

Mozna powiedziec ze obie wypowiedzi sa prawdziwe , az do banału. Nie zawieraja nic odkrywczego. Ale stwierdzienie ze Polska jest jedna , oprócz tego ze jest mdla, poznawczo zawiera jakas biernosc. Przyznanie sie do niemocy. I chociaz Komorowski był w gestach, w formie zamaszysty, niby meski , to tak naprawde w swojej wypowiedzi jakis bierny. Bardziej sloganowy. Typu kochajmy sie...

Bo powiedzenie, ze Polska dzieli sie na biedą i bogatą ( A i B ) otwiera droge do działania. Stawia przed nami romantyczna misje.

Czy Polska jest zroznicowana,aby odpowiedziec na to pytanie, nie potrzeba jechac na wschód Polski. Wystarczy Warszawa i poł godzinna podróz z bogatego Wilanowa czy Mokotowa, z dzielnic zamknietych apartamentów, do biednej Pragi.

Mozna powiedziec, ze w jednym mieszka rodzina pracujaca w prywatnej korporacji zarabiajacej 40 000 tys miesiecznie a w drugim zapijaczona bezrobotna rodzina. I kazdy sami sobie gotuje los. Ale kiedy tak sobie powiemy, to wtedy, przynajmniej moim zdaniem , zamieniamy sie sytych egoistów. Panstwo moze i powinno przlamywac mechanizmy dziedziczenia biedy. Stwarzac szanse edukacyjne... ITD.
-
Gość: Ala, 109.243.140.*
2010/06/27 22:39:11
Czy przegramy? To do @starej. Prawica, lewica -podział wydawałoby się fundamentalny. Ale jak się to ma do dzisiejszych podziałów w Polsce? Jestem za JK, bo mi podoba się jego pogląd, być może już dziś nieaktualny na stan polskiego wymiaru sprawiedliwości, lustrację i politykę zagraniczną. Nie wiem, czy to dużo; czy mało, by go popierać, a jednak. Dla mnie dużo. A jeszcze silne państwo.
-
Gość: mika, *.rev.pro-internet.pl
2010/06/27 22:41:22
dla uspokojenia emocji związanych z debatą polecam świetną analizę naszej sytuacji powyborczej profesora Krasnodębskiego dzisiejsza rzeczpospolita ;Zwycięstwo za wszelką cenę . Korzystając z okazji czy mogłabym prosić @obibokanawłasnykoszt gdy będzie już ustalona godzina ,piątkowego spotkania profesora o podanie jej na tym blogu z góry bardzo dziękuję.
-
2010/06/27 22:42:50
Poszukujesz, - kredytu, pożyczki, chcesz założyć konto bankowe. A może szukasz najlepszych ofert inwestycji, ubezpieczenia czy usług dla firm? U nas znajdziesz najlepsze produkty na rynku finansowym. Łatwy dostęp do 170 ofert z 50 instytucji FINANSOWYCH!
bankpol.systempartnerski.pl/kredyty_gotowkowe.html
-
Gość: Ala, 109.243.140.*
2010/06/27 22:45:45
Zapomniałam o Polsce B z której jestem i o którą tak bardzo zbiegał s. pa,ięći P. Gosiewski. Czemu o nich , ofiraxh katastrofy w Smoleńsku) nikt już nie wspomina.
-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 22:49:10

Czy pamiętacie jeszcze, jak na początku lat 90-tych program telewizyjny "Otwarte Studio" w piątkowe wieczory trwał aż do świtu? Ach co to był za maraton, wówczas żaden zegar nie ograniczał wypowiedzi. A dziś? Huragan pytań i tornada w odpowiedziach.

-
Gość: tratata, 218.25.99.*
2010/06/27 22:50:10
Ala, Ty tego Gosiewskiego nie wspominaj, bo wstyd, stało się jak się stało, w jego przypadku to tylko się cieszyć.
Skok w notowaniach pisu, to także zasługa tego, że już go nie ma.
-
Gość: Ala, 109.243.140.*
2010/06/27 22:51:21
Zapomniałam o Polsce B z której jestem i o którą tak bardzo zbiegał św. pamięci Przemysław Gosiewski. Czemu o nich, ofiarach katastrofy w Smoleńsku, nikt już nie wspomina
-
Gość: Ala, 109.243.140.*
2010/06/27 22:53:22
@trarata o czym ty piszesz?
-
2010/06/27 22:55:46
NAWET PAN BÓG MIAŁBY KŁOPOT W 2 MINUTY ZBAWIĆ POLSKĘ lub tylko powiedzieć, jakby to chciał zrobić.
Komorowski przypisując PO i poniekąd sobie osiągnięcia rządów PiS (a także efekty, które nadeszły z opóźnieniem - już za rządów PO) stosował agresywne chwyty erystyki i wykorzystywał ograniczenia czasowe dyskusji. Próbujcie w czasie 2 minut sprostować fałszywe lub tendencyjne wypowiedzi przeciwnika i wygłosić swoje tezy?!
Moim zdaniem zarówno formuła "dyskusji" jak i jej sens jest idiotyczna.
-
Gość: tratata, 218.25.99.*
2010/06/27 22:56:15
O tym, że P. Gosiewski był pośmiewiskiem, błaznem i dobrze, że go nie ma, bo odbierał głosy, poparcie PIS`owi.
Swoją żałosną fizjonomią, tępotą umysłową, wypowiedziami po pijanemu w Radiu Maryja, rozwodami.
Ten cyrk z tą stacją kolejową.
Dobrze się stało, że go nie, Jarek ma większe szanse.
-
2010/06/27 22:58:27
"przeżyłam" już kilka ekip rządzących (lokalnie)
zabetonowaną lewicę
TKM AWS
jastrzębie z PO (w odróżnieniu od króliczków w tej partii, porządnych, ale siedzących w norkach)
z przykrością donoszę ;)
ze nepotyzm i różne szemrane układy
to, niestety, norma
w każdej ekipie rządzącej
z PO jest natomiast większy kłopot,
bo oni są inteligentni i wykształceni
a więc bardzo efektywni w skunksologii
-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/27 22:59:03
@Ala
Nie rozmawiaj z idiotami !
-
Gość: Conan, *.mobileonline.telia.com
2010/06/27 22:59:05
@ prawdziwy staszek

To z reguły ludzie mądrzy głosują na Korwina :)
Tacy którzy mają własne zdanie i potrafią myśleć.
-
2010/06/27 22:59:42
Gość: tratata
Przede wszystkim to traktuj czlowieka z szacunkiem.Nikt nie dal Ci prawa osadzac drugiego czlowieka,bo patrz abys sam nie zostal tak osadzony.
-
2010/06/27 23:04:46
Conan
I jak wspomniales cala wiedze tu zdobyta sprzedaja na tzw Zachodzie.A gdzie ich patriotyzm,umilowanie Ojczyzny?
-
Gość: mieszkaniec zoologu, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/27 23:34:31
Kataryno - chapeau bas !

Jestem świeżo po debacie i "debacie".
Twój dzisiejszy wpis - mam nadzieję - u wszystkich Kataryniarzy wzbudzi refleksję, daleko głębszą, niż płaskie komentarze, w tym takie, jakimi raczą nas dziennikarze i tzw. gadające głowy np. w TV Info pt. który lepszy ??!.

Ty zauważyłaś TO oczywiste, co jest w JK i nawet to udokumentowałaś.

Dla Polaków przy dylemacie w związku z aktem wyborczym, którego z kandydatów wybrać (ja to zrobiłem) powinno być - lektura Konstytucji RP i własne sumienie w n/w obszarach:
- obywatelskim
- zawodowym
- osobistym

Polska jest mi bliska, bo to moja Ojczyzna, z której chcę być dumny, w której chcę się realizować we wszystkich obszarach i w której - na koniec drogi - chcę dokonać żywota.
Rząd ma w mojej Ojczyźnie rządzić (lepiej, gorzej - to osobny wybór - posłów do parlamentu), ale Prezydent RP, to człowiek, który powinien mi pomóc ZAUWAŻYĆ co w niej jest nie tak, jeśli on to dostrzega, nawet, gdyby tylko mu się tak zdawało. To ja - obywatel RP - sobie to Mu się wydaje, albo wie, zweryfikuję we własnym realu i sumieniu.
Mam prawo się z nim nie zgadzać, jeśli akurat to, o czym mówi, coś podpowiada, na coś zwraca uwagę, albo coś diagnozuje, właśnie mi pasuje.
Wówczas sobie w duchu, albo na głos pomyślę - mój prezydent nie trafił, bo ja widzę i czuję to inaczej.
Lecz nie chcę Prezydenta, który będzie mi ŚCIEMNIAŁ, że jest wszystko cacy, chociaż widzę, czuję, że nie jest cacy, albo mnie nakłaniał do czegoś co mnie wzburza.
Wystarczy mi 1 szt. aparatu ucisku - rząd.

Przyłożyłem sobie swój wzorzec wyborczy do debaty kandydatów.

Dzięki temu od jednego kandydata dowiedziałem się - że jest dobrze, bo są orliki i schetynówki, a będzie jeszcze lepiej jak on zostanie prezydentem i zamknę dziób na 500 dni;
- że próbówka nie powinna mnie razić (sumienie kandydata B.K. członka KK to dopuszcza - a coś mi się widzi, że chyba KK nie za bardzo to akceptuje);
- że np. nauczycielom jest coraz lepiej, a ja widzę, że jest akurat odwrotnie;
- że BK coś tam pomoże majstrować rządowi przy mojej przyszłej emeryturze; JK natomiast coś tam zauważył (oj, chyba się temu bliżej przyjrzę);
- B.K. uważał, że o Białorusinach i Polakach tam mieszkających nie wolno prezydentowi RP gadać z prezydentem Rosji: JK uważa, że właśnie można i nawet trzeba; mnie też się tak wydaje, no bo niby dlaczego nie rozmawiać o sprawach tego świata ??;
- o Smoleńsku - B.K. ma jak najlepsze zdanie; JK nie specjalnie - a ja - mam jak najgorsze;
- wały p-powodziowe - też podobnie jak JK mi się wydaje, nie jest w stanie wójt z podatków dusz na jego terenie mieszkających załatać i powinno to być obowiązkiem państwa;
Dalej już nie pamiętam, było za to "zajęłem" BK oraz ze dwa-trzy chepnięcia (najwyraźniej ten kandydat ma kłopoty gastryczne) ponadto z obu stron trochę obietnic, które mi niewiele mówią (dzisiaj gruszek na wierzbie nie kupuję, bo to nie wybory do parlamentu) i na zakończenie spięcie osobiste z machaniem kartką, ale po gongu. Tego też nie kupuję, BK mógł wcześniej o tym gadać.

Summa sumarum - wg wzorca wyborczego - wyszedł mi JK. Wolę by mi po oczach walił, niż kadził i usypiał. Nie chcę obudzić się z ręką - wiadomo gdzie.

Pozdrawiam wszystkich Kataryniarzy.

-
Gość: rob roy, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 00:26:12
A propos troski PO o regiony biedniejsze znalazłem rządowy materiał: Od transformacji do modernizacji na stronie kancelarii premiera (www.premier.gov.pl/files/news/download/Broszura_informacyjne_Od_transformacji_do_modernizacji_w_regionach.pdf). Pod koniec znajduje się Zestawienie ważniejszych inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu w podzialen na województwa. Województwo podkarpackie - 3 mln zł (na basen w Dębicy), województwo pomorskie ("matecznik" Platformy) - 155,5 mln zł. To dopiero jest równe traktowanie regionów i wyrównywanie szans. Ale przecież wiadomo, że na Pomorzu wielu polityków chce sobie pokopać piłkę.
-
Gość: toto, *.tktelekom.pl
2010/06/28 00:51:45
Patrzę z uwagą jak kilku osobników próbuje tu wciskać jakieś wyrwane z kontekstu fragmenty na sztywną oś lewica-prawica. Arłukowicz zarzuca wręcz J.Kaczyńskiemu obrazę swoimi "nowymi" poglądami elektoratu i prawicowego i lewicowego jednocześnie. Prawda jest znacznie bardziej skomplikowana, a z całą pewnością o niebo bardziej, niż podawały to podręczniki socjalistyczne uznawane przez twórców IIIRP za wykładnię. Tu jest skromna lista ideologii brana za pióra pod względem dwóch tylko parametrów: celu i metody (warning: english!)

en.wikipedia.org/wiki/List_of_political_ideologies

Niemal każdy ze współczesnych mainstreamowych polityków, (prócz Palikota w jego debilnych żartach i J. Kaczyńskiego, którego odsądza się od czci i wiary za to), stara się każdą polityczną deklarację dzielić na "lewą" i "prawą". Coś rozdajesz powszechnie - "lewo", coś wymuszasz restrykcyjnym prawem - "prawo", akceptujesz homo - "lewo", dajesz na Kościół - "prawo". Książę Lichtensteinu podczas corocznego święta rozdaje każdemu obywatelowi 100 euro - "lewak", postkomuna dzieli między siebie majątek po peerelu - "prawica". To bzdury z podwórkowego trzepaka. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, jak wspomniałem, i przedsmak tego można zobaczyć choćby tu:

en.wikipedia.org/wiki/Nolan_chart
en.wikipedia.org/wiki/Political_spectrum
en.wikipedia.org/wiki/Pournelle_chart

Ani jedna z tych stron nie ma właściwego odpowiednika w polskiej Wiki, co należałoby zmienić. Brak tych linków wskazuje na chaos, jaki panuje w polskiej politologii, i na dyskurs prowadzony jedynie peerem i manipulacją (co widzć słychać i czuć). I jeszcze to:

www.kuro5hin.org/story/2003/6/14/45425/6208

A na samym końcu umieszczę swoją ulubioną lekturę i bardzo na czasie:

Mirosław Karwat "Sztuka manipulacji politycznej", "Figuranctwo jako paradoks uczestnictwa", "Miernoty i figuranci", "O perfidii", ...

Polecam rozdział 6. "Paradoksy Solidarności i polskiej transformacji" z:

www.inp.uw.edu.pl/files/konspekty/ProgParad-2010_20100415.doc

Jest na czasie i bardzo pasuje do "zmiany" rzekomych politycznych poglądów J. Kaczyńskiego.
-
2010/06/28 03:16:22
Brak odwagi przykryc mozna tupetem oraz arogancja. W nieslychany sposob cechy te uosabia Komorowski. Cytat z debaty :
"państwo polskie zrobiło wszystko, co powinno, aby sprawę wyjaśnienia okoliczności katastrofy, także jej skutków, jakoś zbadać i uzyskać odpowiedzi".

Wierze ze nastanie dzien gdy pana Komorowskiego ktos rozlliczy z tych slow.
-
Gość: Ala, 188.33.51.*
2010/06/28 06:47:30
Po debacie. Tylko nie Komorowski
-
2010/06/28 07:15:24
I po debacie. Medialnie według mnie lepiej wypadł Komorowski, merytorycznie remis ze wskazaniem na Kaczyńskiego. I tyle jeśli chodzi o ocenę debaty. Nie ma ona dla mnie większego znaczenia przed II turą wyborów jak i oczekiwana druga debata w środę.
Wyboru już dokonałem dawno temu głosując swego czasu na PC, później na PiS i na Lecha Kaczyńskiego.
Nie interesuje mnie zręczna socjotechnika, czy też robienie z siebie małpy przed kamerami. Dokonuję wyboru świadomie kładąc na szali autentyczne poglądy kandydatów i ich dokonania.
-
Gość: robert k.2010, *.centertel.pl
2010/06/28 07:57:49
Komorowski wygral. Jaroslaw Kaczynski to nudy wsrod trupow na miejscu absurdalnej katastrofy w Smolensku. Coraz bardziej widac ze Jaroslaw Kaczynski nie nadaje sie mentalnie do bycia prezydentem RP. W debacie Komorowski byl swobodny, mily, merytoryczny a Jaroslaw Kaczynski -- byl zdenerwowany i ponury, wrecz wsciekly i odpychajacy. Bo to ze Kaczynski bredzil o naradach z Moskwa (moze jeszcze z Chinami?!) to juz nikogo nie zdziwilo. Kaczynscy wyrzadzili wiele zlego Polsce. Jaroslaw Kaczynski powinnien odejsc gdzies na pustelnie i w samotnosci przezywac swoja zalobe i dac juz spokoj spoleczenstwu polskiemu. Juz zameczy wszystkich ta swoja zaloba po jednojajowym bracie. Niektorzy nie wiedza kiedy przestac....
-
Gość: Ala, 188.33.51.*
2010/06/28 08:20:59
Po trupach do celu. I nawiasem mówiąc,po debacie, po bardzo agresywnym wystapieniu Tuska na konwencji boję się rządów PO. Po ewentualnym zwycięstwie Komorowskiego w Polsce zapanuje jedynowładztwo. I proszę nie porównywać z rządami PiS-u. Media nie były w rękach tej partii, to różnica zasadnicza
-
Gość: Robert, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 08:23:54
Dialektyczne podejście Gazety do opinii internautów:

toxic.salon24.pl/200360,historia-pewnego-sondazu
-
Gość: Pasący Owce, *.adsl.inetia.pl
2010/06/28 08:39:17
Zwolennikom i przekonanym o wygranej Komorowskiego ale nie tylko
wwwybory.pl/?p=960
do sądu trzeba podać Komorowskiego o kłamstwo ?
-
Gość: janek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 08:41:24
Ala jakaś ty zaślepiona. PiS ma swoje media a PO swoje, obydwie partie są pod tym względem bardzo silne. Robienie z PiS-u jakiegoś biedaka który ma wszystkich przeciwko sobie jest KŁAMSTWEM. Lepper miał wszystkich przeciwko sobie, Kaczor to polityk traktowany lepiej nie tylko od Leppera ale i od Pawlaka czy tych z SLD

TVPiS, Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik, Gazeta Polska to całkowice propisowskie media. Inne, jak RMF czy ZETKA nigdy nie gnoiły Kaczek tak jak gnoiły i gnoja Leppera, widać że im taki duopol paryjny pasuje i go wspierają.

Dobrze aby Komor wygrał bo wtedy PO nie będzie mogła już mówić że ktoś im przeszkadza w rządzeniu i Polacy prędzej przejrzą na oczy. Kaczior na śmietnik historii już teraz, a PO za kilka lat.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 08:41:59
robercie k, 2010. Blog Kataryny czasami odwiedza @ lekarz psychiatra z Tomska.
Mysle, ze powinienes sie z nim skontaktyowac.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 08:44:46
@Janek. Zapomniałes dodac, ze PIS ma takze TVN - TURBO.
-
Gość: waw, 85.117.21.*
2010/06/28 08:57:02
@Franky-furbo
Zgadzam się z Twoją oceną debaty - Komorowski był wyluzowany i swobodny, Kaczyński zaś bardziej konkretny.
Ta - niby kompromitująca sprawa wątku rozmów o Białorusi także z Miedwiediewem to właśnie efekt tych różnic. Myśle że Komorowski przyjął taka konwencję: być miłym bo zgoda buduje - nie mówić niczego konkretnego. Kaczyński zaś to analityk polityki - zresztą czy się go nie lubi czy nie to trzeba przyznać że w diagnozowaniu i rozumieniu mechanizmów polityki i zycia publicznego niewielu jest takich polityków jak on, z którym wiele razy czołowi socjologowie naszej "estrady" prowadzili normalne dyskusje naukowe. Wątek aby o sytuacji w regionie - także o Białorusi i jej polityce wobec naszej mniejszości , rozmawiać także z Rosją był efektem wiedzy i przemyśleń na temat układu sił i zależności w naszej części Europy. To jest oczywiste i każdy kto się nabrał na to sztuczne oburzenie Komorowskiego albo nie ma pojęcia o polityce zagranicznej albo jest po prostu naiwny.
Moim zdaniem niestety Kaczyński trochę zbyt enigmatycznie wypadł w kwestii in vitro. Słyszałem już wypowiedzi Kaczyńskiego na ten temat i wiem że potrafi powiedzieć naprawdę mądrze a pod jego poglądami ja też bym się podpisał - czyli dyskusja o absolutnym ograniczeniu lub zamrażaniu zarodków czy ogólnie zabezpieczeniu zarodków i kompromis plus zdecydowana kampania, zdecydowana zmiana polityki państwa w stronę rozwijania i przybliżania społeczeństwu metod rzeczywistego leczenia bezpłodności - czyli szkolenia lekarzy, tworzenie ośrodków, wywołanie debaty publicznej, czy zakup sprzętu. In vitro zaś bez finansowania państwa ale jako wolny wybór - choć domyslam się że dla świadomego Katolika taki kompromis oznacza zgodę na największy grzech w zyciu - czego ludzie niewierzący lub luźno podchodzący do założeń i sensu chrześcijaństwa nie są w stanie pojąć, jednocześnie domagając się aby szanowano ich poglądy.
Dziwię się że komentatorzy nie oburzają się na słowa Komorowskiego że nauczycielom podwyższono pensje o 30% - znam kilku nauczycieli i wszyscy mi isę żalili w tym roku że dostali po 80 - 120 zł. Ciekawe jest też że nikt się nie oburza że Komorowski chwalił swoje rządy za decyzje budżetowe rządu Kaczyńskiego, czyli podwyżki dla służby zdrowia czy na budowę dróg. To było zgranie ponizej pasa. A swoją drogą to jak to jest? - Komorowski chwali się że dał podwyżki nauczycielom i służbie zdrowia - socjaliści czy jak? :)
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 09:02:54
jeszcze do ciebie @ janek, bo widze, ze z Ciebie głuptasek. Albo tez głuptaska zgrywasz. Gdyby nie TVP ( w tym takze pisowska jedynka) To Napieralki mógłby sibie jak głupek latac pod fabryką i nic z tego by nie wyszlo. I nawet tysiasc zlotych renet rozdac, plus nawet czeresienki te od Komorowskiego na talerzyku podtykac, to nic, a nic, by nie było bez newsa w telewizjach. I wtedy pies z kulawa noga na Napieralksiego by glosował. Napieralski to typowy wytwór medialny, jednorazowego uzytku. I bez telewizji ( podobno pisowskiej) by nie zaistniaŁ. TVN pokazaywal jak tanczy z blizniaczkami, bo jak wiadomo Walter juz od samego komunizmu nam rozmaite konkursy taneczne serwuje. Wiec @janeuczku troche namyslu nad tym jak media traktuja PIS. Z przypomnieniem " dramatu w trzech aktach"

-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 09:17:01
waw. Piszesz, ze kaczynski zbyt enigmatycznie wypadł w sprawie in vitro. Ja mam inne zdanie. Poniewaz JK, powiedział , ze jest katolikiem i zarodek jest człowiekiem. Doprowadził w ten sposob dyskuje do jakiies granicy ostatecznej.

Co akurat mnie sie nie podoba, poniewaz je jestem katolikiem pelnym wad i licznych ulomnosci. I nie jestem az tak radykalnym. Ale tez nie lubie ( i tu jestem radykalny) obłudy. I mowieniem o zamraznaniu zarodków jakby to były lody na patyku. Dla zwolennokow zamrazania i myslowej obłudy ( te z liberalnej lewicy i Po ) proponuje nowy pomysł na kodeks karny. I zamiast kary smierci, a nawet i dozywoacia, proponuje zamrazanie skazancow. Do czasu calkowitej resocjalizacji.
-
Gość: rencista, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 09:27:41
Co do oceny wczorajszej debaty: zwracam honor P.Grasiowi.
-
Gość: waw, 85.117.21.*
2010/06/28 10:13:05
@Marek
Nie no jasne, przyznam Ci rację że Kaczyński wprost, w jednym zdaniu powiedział o co chodzi, jaka jest granica do której może dojść. Ja mam bardzo dużo wątpliwości i cieszę się że ani nie stoję przed decyzją czy skorzystać z oferty in vitro ani nie musze decydować o prawodastwie. Mimo wszystko jednak sądze że jakiś kompromis trzeba tu zbudować. Z drugiej strony retoryka Komorowskiego jest tu - tak całkiem otwarcie mówiąc skandaliczna - próbuje podnieść linię sporu do świadomości szczęścia z posiadania dzieci z nieświadomości tego szczęścia. To jest strzał poniżej pasa. Komorowski ucieka od tematu - przedstawia to tak: ja mam dzieci to wiem jaka to radość i się zgadzam na in vitro a ktoś inny nie wie jaka to radość to on się nie zgadza. Ten argument w dyskusji zresztą rozpoczął Bartoszewski ale to osobny temat.
Możemy się sprzeczać o to bo to naprawdę bardzo trudny problem jest jednak jeszcze jedna rzecz której Kaczyński wczoraj nie rozwinął - tzn rozwój metod faktycznego leczenia bezpłodności. Teraz to jest tak że gdzieeeeeś tam w innym województwie jest facet który ma opinie że np dobrze robi inseminacje i ludzie jeżdżą zrospaczeni setki kilometrów żeby zaradził. Czemu jest tak że jest kilka - dosłownie kilka państwowych ośrodków w Polsce - Warszawa, Białystok i ....nawet nie wiem jaki jeszcze, które mają dobrą opinię i setki klinik prywatnych w których poza ekstra estetyką lokalu nie masz żadnej gwarancji że są naprawdę dobrzy specjaliści ? Bezpłodnosć ma setki przyczyn - czasem naprawdę możliwych do wyleczenia - czasem wręcz możłiwych do wyleczenia psychoterapią - każdy kto się z tym problemem zetknął prędzej czy później usłyszy zdanie: "wszystko siedzi w głowie". Są też problemy konfliktowego składu chemicznego śluzu, kwestie żywotności, składu ruchliwości nasienia, kwestie chorób tzw kobiecych których czasem wyeliminować się nie ale na przykład umiejętnie hormonami ograniczyć czy zatrzymac na okres ciąży - choćby endometrioza. Bez sensu wchodzić w szczegóły tymbardziej że się na tym nie znam. Chodzi mi tylko o to ze o cokolwiek się spieramy to trzeba przede wszystkim ludziom np z Suwałk, czy Ustrzyk umożliwić leczenie faktycznej bezpłodności rozwijając podstawowe leczenie i szkoląc specjalistów - i jeśli naprawdę nic się nie da zrobić to wtedy dyskutować o in vitro
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 10:26:49
Waw. Tak, to piekielny problem. Ja przynajmniej głupieje. I tak zle, i tak zle...
A osobny problem, to nasz jurny kandydat na prezydenta co piatke z ulicy Barskiej spłodzil. Reprezentuje on jakis bolszewizm w płodnosci. Stachanowskie podejscie.
Typu dajcie mi kobitę a dzieciaka jej zrobię!!! ... Nie tak, jak ten bezpłodny z PISu.

Masz racje, walka wyborcza ponizej pasa.
-
2010/06/28 10:32:42
marek9 słuszna uwaga. Komor kretyn zapomnial o skrobankach. Wielodzietność najbardziej tępiona jest przez Kościół. Codziennie wołają na ambonach, że to grzech ciężki. Jak nie wyskrobał nie może być prezydentem!
-
Gość: waw, 85.117.21.*
2010/06/28 10:36:18
@Marek
No - ten argument jaki wczoraj podniósł Komorowski że ma piątkę dzieci to jest przychylny in vitro to był naprawdę skandaliczny argument. Nie ma co do tego wracać - jakie metody w dyskusji stosują ludzie PO już nieraz widzieliśmy. Sęk jednak w tym że takie podejście kompletnie nie rozwiązuje problemu.
A tak gwoli ścisłości - bo mam wrażenie że większość ludzi nie ma pojęcia o czym gada. Mam znajomych którzy zabieg in vitro zastosowali - uwaga! - 3 razy. Bez powodzenia. Czy - szczególnie kobiety decydujące się na ten zabieg zdają sobie sprawę że nieudany zabieg, odrzucony płód to poprostu poronienie? Pamiętam moją znajomą po tych trzech nieudanych zabiegach - to był wrak człowieka.
I jeszcze jedna sugestia bo stereotyp jest taki: nie moge mieć dzieci - po co się szarpać jakimiś staroświeckimi metodami dla ubogiego plebsu jak mogę sobie zapłacić - pstryk - i mam dziecko, a państwo powinno mi to umożliwić. Otóż:
"Skuteczność zabiegu in vitro wynosi od 25 do 40 proc. I zależy od wieku kobiety, masy jej ciała, od tego, czy pali papierosy, czy leczy inne choroby oraz od tego, jak jej organizm reaguje na stymulację hormonalną."....

www.poradnikzdrowie.pl/seks/problemy-z-seksem/in-vitro_35125.html
-
Gość: t.k., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 10:41:38
@Robert
sondaż GW toxic.salon24.pl/200360,historia-pewnego-sondazu
- Perfekcyjna wydawało by się organizacja PO-WSI-GieWu podgniwa w kulminacyjnej fazie walki. A może bezczelny PiS ma tam swojego kreta ?
-
2010/06/28 11:08:58
Głosowanie na Komorowskiego jest takim samym obciachem jak jeżdżenie VW
-
Gość: mara senna, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/06/28 11:44:15
Skoro Kaczyński powiedział, że przede wszystkim potrzebna jest dyskusja, to temat traktuje jako otwarty co jest bardzo postępowe i na miejscu. Oznacza to, że da się przekonać jeśli argumenty będą ku temu. I słusznie. Prezydent jest reprezentantem narodu i słuchać powinien co naród sądzi.

Kaczyński ma bardzo dużo racji w innych kwestiach. Nie wszyscy są w stanie zrozumieć o co chodzi. Jest też bardzo konkretny. Np o związkach partnerskich powiedział krótko i zwięźle, że przeszkodą jest konstytucja i to implikuje pozostałe kwestie z tym związane. Prawa małżeństw (a nie o status małżeństwa), o które walczą partnerzy wynikają wprost z konstytucji. Chcecie to zmieńmy konstytucję, dyskutujmy właśnie. Sztywne, recytowane z etosem szlacheckim słowa, że jest pięknie, super i cacy niestety w ogóle do mnie nie przemawiają.
-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/28 12:41:24
@ Andrzej Gwiazda @ Koleżanka z ławy szkolnej

Przesyłam szczególnie serdeczne pozdrowienia dla Andrzeja Gwiazdy i jego koleżanki szkolnej oraz załączam fotografię z auli Uniwersytetu Gdańskiego ze spotkania z Janem Pospieszalskim w dniu 27.06.2010 r.
www.tinyurl.pl/?XlYToWnT

Pozdrawiam wszystkich uczestników wczorajszego spotkania i polecam linki do 2 fotografii z auli Uniwersytetu Gdańskiego Wydz. Mat.-Fiz. -Inf.
www.tinyurl.pl/?gsGY9aXs
www.tinyurl.pl/?EV6uRWV3

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam Kataryniarzy i przepraszam za zamieszczenie tych pozdrowień i linka do fotek.

Odnośnie planowanego spotkania z Profesor Zdzisław Krasnodębski poinformuje odrębnie.

-------------------------------------------------------------------------------------

Ten krótki film jest poświęcony Pani Katarynie w dowód uznania Premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego i wszystkich Kataryniarzy.

www.youtube.com/watch?v=haGD-q4YI4w&feature=player_embedded

1. Obibok na własny koszt
2. Stary_Obserwator
3. Marek 9
4. Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury
5. Lexie2010 Małopolska
6. Alicja1
7. Starypiernik
8. Maurycy
9. Mz Warszawa
10. Prawdziwy.Staszek
11. Kaziu - z osinowego lasu
12. Eda
13. Janusz - Dobra robota Obibok, szacunek z Gdyni
14. Franky-Furbo
15. Rk Warszawa
16. Sami
17. z Kielc
18. Wieslawa z Norwegii
19.
20.


PS.
Kataryniarze, którzy chcą się do mego wpisu przyłączyć, proszeni są o powielenie go wraz z linkiem filmu i dotychczasowymi podpisami, dopisując się na kolejnej wolnej pozycji bez dokonywania jakichkolwiek zmian we wcześniejszych wpisach na listę. Policzmy się.

UWAGA : Przed wysłanie wpisu, proszę na początku linka dopisać ręcznie "HTTP://........" małymi literami, tak by link był aktywny, czyli na podglądzie był wyświetlany na czerwono.

-
Gość: Pasący Owce, *.adsl.inetia.pl
2010/06/28 12:45:39
Mister "ZGODA" vel "Oszybka" czytaj "wpadka" nam zbuduje i będziemy "zadowoleni".
www.youtube.com/watch?v=m_yowUtkgFA
-
Gość: , *.chello.pl
2010/06/28 12:55:07
Wnawiazaniu do blogu @kataryny, i wypowiedzi na ostatniej konwencji klubowej PO, jej szefa.D.T.
a/ handlowcy -bandyci,
b/ stoczniowcy -chuligani
c/ lata 70-te, -warchoły-[Radom, Gdańsk,Gdynia]
zastanawiam sie co się zmienilo w mentalnosci tego polityka, od tamtych czasów, przeciez z taką samą mentalnoscią móglby funkcjonowac w tamtym okresie rzadow totalitarnych.powysluchani jegowypowiedzi ,zastanawiale sie czego zabraklo by obciazyc, J. Kaczynskiegojak np. szczepionki, protesty stoczniowców przeciw sprzedazy stoczni, czy handlowców w Warszawie, katastrofa smolenska, powódz,to tylko niektore tematy, nie móowiąc o podziale Polski, ktorej nota bene sam dokonał dzieląc narod polski,na ciemnych mocherów.Typowy hipokryta, a w dodatku klamca.
W konkluzji, dochodze do wniosku, iz mimo wszystko, zarówno dla Palikota, jak i Niesiolowskiego, Nowaka, oraz im podobnym. stanowi on wlasciwy wzór do nasladowania, i ich chamskie odżywki, nie biorą się z niczego.
Jjestem katalikiem praktykujacym ,dla któorego wiara nie jest pustym slowem i dlatego boli mnie bardzo poranna uczestnictwo BK, w ingresie prymasa Kowalczyka, przystepowanie do komuni, a pare godzin pozniej praktyczne uczeniszczenie w obrzuczaniu błotem JK., nie mówiac juz o sprawie inwitro.Znajomy który w pierwszej turze glłosowałl na BK,po obejrzeniu wystąpienia Tuska, i reakcji BK mówi iz diametarnie zmienia swoje stanowisko.
Wódz mysli, mówi, i robi tak samo.[Palikot, Niesiolowski, Nowak]
Nie ma wiec co się dziwic jego usłużnym pieskom-szczekaja jak pan im każe
A soja droga DT pokazał swe prawdziwe oblicze, o którym mowila Z. Gilewska swego czasu.[złosliwca i hipokryty-wychowanego na podwórku]
-
2010/06/28 12:59:37
Ten krótki film jest poświęcony Pani Katarynie w dowód uznania Premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego i wszystkich Kataryniarzy.

www.youtube.com/watch?v=haGD-q4YI4w&feature=player_embedded

1. Obibok na własny koszt
2. Stary_Obserwator
3. Marek 9
4. Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury
5. Lexie2010 Małopolska
6. Alicja1
7. Starypiernik
8. Maurycy
9. Mz Warszawa
10. Prawdziwy.Staszek
11. Kaziu - z osinowego lasu
12. Eda
13. Janusz - Dobra robota Obibok, szacunek z Gdyni
14. Franky-Furbo
15. Rk Warszawa
16. Sami
17. z Kielc
18. Wieslawa z Norwegii
19. miminka.4
20.
21.
-
2010/06/28 13:22:40
Witam!

Nie jestem zwolennikiem debat w naszym kraju, nie dorośliśmy jeszcze ani do sposobu przeprowadzania, ani do ich oceny. Dziwne jest dla mnie, że ktoś mógłby bez sprawdzenia przyjąć to, co mówi kandydat w debacie i zdecydować na podstawie samej debaty o oddaniu głosu na tego lub innego kandydata. Kaczyński był zbyt ugrzeczniony i marzy mi się żeby ostro potraktował hrabiego, ale nie mam pewności, że to co mnie się podoba spodoba się innym. Ktoś napisał, że Komorowski mógł się wydać męski ja mam trochę inną wizję męskości nie będę tutaj jednak tego rozwijać. Był głośniejszy bezpardonowo bezczelnie zmyślał no niech będzie przedstawiał fakty w sposób właściwy dla PO, czyli jak zwykle! Polecam do przeczytania ustawę z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Rząd Jarosława Kaczyńskiego funkcjonował od lipca 2006 do listopada 2007 roku i to za rządów PiS-u przegłosowano niższe stawki podatkowe. W szczególności polecam zmiany w artykułach 27 i 32.

www.stacja.com.pl/prawo/2006/1588/1588b.htm

Wyraźnie jest napisane w niej, że w 2007 i 2008 roku płacić mamy podatki przy stawkach 19,30 i 40%, a od 2009 roku 18 i 32 %. Ustawa ta ma nadal status obowiązujący.

A co do karteczki Komorowskiego? Kolejna ściema:
Podczas ostatnich wyborów parlamentarnych (2007 rok) PSL na swojej stronie internetowej zawarło informację, że Niedawno premier Jarosław Kaczyński w Brukseli zaproponował likwidację dopłat bezpośrednich i wszelkiego wsparcia dla rolnictwa. Sprawa skończyła się w sądzie. Wprost pisał o tym tak:
PSL powoływało się na wywiad premiera dla European Voice sprzed ponad roku. W wywiadzie dla tego czasopisma premier miał opowiedzieć się za ukróceniem unijnych dotacji z budżetu UE dla rolników.
Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł w trybie wyborczym, że PSL musi wycofać swój spot, w którym sugeruje, iż szef rządu chce odebrać rolnikom unijne dopłaty


Tu inne tematy z pisma "European Voice", komu ono może sprzyjać?

Wybory 2010. "Żegnaj, stary przyjacielu". "European Voice" do Lecha Kaczyńskiego

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80286,7727053,Wybory_2010___Zegnaj__stary_przyjacielu____European.html

Niezłe:
Zdaniem brukselskiego pisma specjalizującego się w tematyce europejskiej, w Pałacu Prezydenckim "można się spodziewać mniej iskier od końca tego roku, jeśli machinacje premiera Donalda Tuska okażą się skuteczne".

i jeszcze:

www.polskatimes.pl/fakty/swiat/250710,european-voice-trudne-pytania-w-polsce-po-smolensku,id,t.html

A tu coś miłego:
Pitera przeprosi Kamińskiego także za CBA i Sawicką miodzio!!!
www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/432101,pitera_przeprosi_kaminskiego_takze_za_cba_i_sawicka.html
Pozdrowienia dla Pana Kamińskiego!
-
2010/06/28 14:05:39
tu poczytajcie o swojej partii, no czytajcie jak macie resztke mózgu:

watchtheduck.blox.pl/2010/06/Na-6-dni-przed.html
-
Gość: , *.chello.pl
2010/06/28 14:32:27
@watheduck.
Czytałem, coś rura ci zmiękła!.
Czyzby to wynik wczorajszej debaty, a może Ty jednak nie jestesz taki głupi jak DT, a zwlaszcza BK[O.M.F.-[o maly figiel] -hrabia.
Moze wiesz, dlaczego ten tytuł znikł z biografii Bronka.?.
-
Gość: sialalalala, 81.218.219.*
2010/06/28 14:46:45
Kaczor zagnany do narożnika

- Zwracam się z pytaniem do Jarosława Kaczyńskiego, czy przekonał swojego brytyjskiego kolegę, aby zrezygnował z jego koncepcji budowania dyplomacji europejskiej, która jest dla Polski niekorzystna? - powiedział podczas konferencji prasowej w Podłężycach koło Sieradza, kandydat PO na urząd prezydenta Bronisław Komorowski

Jarosław Kaczyński spotkał się w południe na Downing Street z premierem Wielkiej Brytanii, przywódcą Partii Konserwatywnej Davidem Cameronem. Spotkanie miało charakter prywatny.

Bronisław Komorowski dodał także, że oczekuje od kandydata PiS jednoznacznego odcięcia się od poglądów z 2007 roku, kiedy to na łamach "European Voice" powiedział, że chce zniesienia dopłat bezpośrednich dla rolników, aby utworzyć euroarmię.


- Partia Konserwatywna, do której należy kolega Jarosława Kaczyńskiego, premier David Cameron ma w swoim planie zlikwidowanie polityki rolnej. Chciałbym wiedzieć, dlaczego Jarosław Kaczyński co innego mówi w Polsce, a co innego mówi poza granicami kraju - mówił Komorowski.

- Nie można mieć dwóch poglądów jednocześnie. Nie wolno udawać, że się ma cudze poglądy - dodał marszałek Sejmu.

wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/,1,3312828,aktualnosc.html
-
Gość: Ania84, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 14:55:51
Przepraszam, nie wiem czy ktoś zamieścił już tu ten link, ale bardzo BARDZO polecam (za Kataryną) ten wywiad. Niesamowicie poprawia humor, śmiałam się głośno!

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:maGXCZwt3gkJ:www.rp.pl/artykul/61991,499258_Dzieje_sie_tak_wiele_dobrego.html+www.rp.pl/artykul/61991,499258_Dzieje_sie_tak_wiele_dobrego.html&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
-
Gość: Ania84, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 14:58:08
Jeszcze raz:

tinyurl.com/mazurek-mazowiecki
-
2010/06/28 15:11:19
@ Ania84

Dziękuję ! Uśmiałam się :D
Pan Mazurek jest znakomity. Pamiętam też jego rozmowę z p. Kidawą - Błońską. Tyle samo uciechy ;)
Marzy mi się wywiad pana Mazurka z B.K. :) :) :)
-
Gość: bonia.g, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 15:52:39
Ten krótki film jest poświęcony Pani Katarynie w dowód uznania Premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego i wszystkich Kataryniarzy.

www.youtube.com/watch?v=haGD-q4YI4w&feature=player_embedded

1. Obibok na własny koszt
2. Stary_Obserwator
3. Marek 9
4. Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury
5. Lexie2010 Małopolska
6. Alicja1
7. Starypiernik
8. Maurycy
9. Mz Warszawa
10. Prawdziwy.Staszek
11. Kaziu - z osinowego lasu
12. Eda
13. Janusz - Dobra robota Obibok, szacunek z Gdyni
14. Franky-Furbo
15. Rk Warszawa
16. Sami
17. z Kielc
18. Wieslawa z Norwegii
19.bonia.g Warszawa
20.
21.

PS.
Kataryniarze, którzy chcą się do mego wpisu przyłączyć, proszeni są o powielenie go wraz z linkiem filmu i dotychczasowymi podpisami, dopisując się na kolejnej wolnej pozycji bez dokonywania jakichkolwiek zmian we wcześniejszych wpisach na listę. Policzmy się.

UWAGA : Przed wysłanie wpisu, proszę na początku linka dopisać ręcznie "........ małymi literami, tak by link był aktywny, czyli na podglądzie był wyświetlany na czerwono.
-
Gość: bonia.g, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 15:56:26
Po słowach - dopisać ręcznie, powinno być: " itd.
-
Gość: bonia.g, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 15:58:09
Znowu błąd- trzeba wpisać HTTP://
-
Gość: maurycy, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/28 15:59:32
Debata wczoraj, debata pojutrze.......a o tragedii smoleńskich 96 Ofiar nie można zapomnieć ani na moment

Zachęcam do zapoznania się z pełnym komentarzem (link na końcu), poniżej wnioski autora komentarza


"WNIOSKI:

A/ Smoleńsk 10/4/10 to Katyń-2, mord polityczny. Tak jak motywem przy Katyniu-1 było osłabienie sił patriotycznych Państwa Polskiego, tak przy Katyniu-2 jest podobnie. Zgładzenie L.Kaczyńskiego (głównego przeciwnika politycznego Rosji w rosyjskiej strefie wpływów), zgładzenie generalicji (głównych przeciwników i blokerów dla odrodzenia się wpływów WSI), zgładzenie wielu innych osobistości życia publicznego (kojarzonych z nurtem patriotycznym, niepodległościowym; zwolenników dekomunizacji, czyli odcięcia agentury WSI/GRU od wpływów biznesowo-politycznych współczesnej Polski).

B/ Umoczeni są Arabski, Tusk, Komorowski, a w niesławie pozostaną wszyscy ci, którzy zablokowali w Sejmie uchwałę za powołaniem niezależnej międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy. No cóż, wygląda to na drugą Targowicę, ale można żywić nadzieję, że jeśli dzisiaj wyjawienie prawdy zostanie zablokowane, to w przyszłości i tak wyjdzie ona na jaw (Rosjanie przez 50 lat nie przyznawali się do Katynia-1 i można przyjąć, że przez kolejne 50 lat nie przyznadzą się do Katynia-2, chyba że... nie uda się teraz Tuskowi i Komorowskiemu stłamsić śledztwa polskiej prokuratury, a otoczenie międzynarodowe i polityka USA będą przychylne, by postawić Rosję pod murem - ale obecnie trudno na to liczyć).

C/ Tusk i Komorowski nie są patriotami, a Trybunał Stanu powinien wobec nich wypowiedzieć się co do zarzutu o zdradę stanu. Inne osoby stojące za wystawieniem prezydenckiego Tu-154 na zamach w dn. 10.04 (np. Arabski opisany w Gruppenfuhrer KAT), osoby lobbujące za pozostawieniem śledztwa stronie rosyjskiej oraz mataczące w śledztwie powinny być zdecydowanie postawione w stan oskarżenia i/lub poddane obserwacji przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego."

rexturbo.salon24.pl/199623,qar-nasz-jedyny-dowod-prawdy-o-katastrofie#comment_2829415
-
Gość: Ala, 188.33.158.*
2010/06/28 16:05:54
Ten krótki film jest poświęcony Pani Katarynie w dowód uznania Premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego i wszystkich Kataryniarzy.

www.youtube.com/ watch?v=haGD q4 YI14w&feature= player _embedded www.youtube.com/watch?v=haGD q4 YI14w&feature=player_embedded

1. Obibok na własny koszt
2. Stary_Obserwator
3. Marek 9
4. Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury
5. Lexie2010 Małopolska
6. Alicja1
7. Starypiernik
8. Maurycy
9. Mz Warszawa
10. Prawdziwy.Staszek
11. Kaziu - z osinowego lasu
12. Eda
13. Janusz - Dobra robota Obibok, szacunek z Gdyni
14. Franky-Furbo
15. Rk Warszawa
16. Sami
17. z Kielc
18. Wieslawa z Norwegii
19.bonia.g Warszawa
20. Ala
21.
22.
PS.
Kataryniarze, którzy chcą się do mego wpisu przyłączyć, proszeni są o powielenie go wraz z linkiem filmu i dotychczasowymi podpisami, dopisując się na kolejnej wolnej pozycji bez dokonywania jakichkolwiek zmian we wcześniejszych wpisach na listę. Policzmy się.

UWAGA : Przed wysłanie wpisu, proszę na początku linka dopisać ręcznie "........ małymi literami, tak by link był aktywny, czyli na podglądzie był wyświetlany na czerwono.
-
Gość: byle do 4 lipca, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 16:15:01
Białoruś oburzona na Kaczyńskiego. Poruszony w niedzielnej debacie telewizyjnej kandydatów na prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego temat współpracy z Białorusią wywołał w tym kraju szeroki rezonans.
wybory.wp.pl/kat,1025969,title,Bialorus-oburzona-na-Kaczynskiego,wid,12420619,wiadomosc.html

Palikot też nie próżnuje
Na parkingu szpitala w Rykach przy ul. Słowackiego 5, sprywatyzowanego za rządów PiS, Janusz Palikot przedstawił - jak to określił - "pięć kłamstw" szefa PiS nt. prywatyzacji służby zdrowia.
wybory.wp.pl/kat,1025917,title,Palikot-oto-piec-klamstw-Jaroslawa-Kaczynskiego,wid,12419861,wiadomosc.html
-
2010/06/28 16:17:48
@Ania84

Aniu bardzo dziękuję za link!
-
2010/06/28 17:13:58
@ Aniu
Ja również pięknie dziękuję :). Mazurek świetny - jak zawsze. A rozmówca? No cóż... rzekłabym, że typowy przedstawiciel Partii Ludzi Mądrych... mądrych tak trochę inaczej...
A tu ciekawy link odnośnie debatowej "afery białoruskiej": wyborcza.pl/1,86672,3898215.html?as=1&startsz=x
Wyborcza juz w 2007 wiedziała, że o Białorusi trzeba rozmawiać także z Rosją. Czyzby Marszałek nie doczytał?
-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/28 17:21:56
lexie2010
O tym,że Pitera musi przeprosić Pana Kamińskiego, wpłacić 15 tys. zł na cele harytatywne oraz zwrócić panu Kamińskiemu ok. 2 tys. dowiedziałam się jadąc samochodem. Pomyślałam wówczas - to miód na serce pewnej pani z blogu Kataryny....
Nie pomyliłam się czytając później pani wpis: "Pitera przeprosi Kamińskiego także za CBA i Sawicką miodzio!!!"
Na moje serce to cała beczka miodu! Wierzę,że kiedyś prawda zwycięży i pan Kamiński zostanie przeproszony przez całe PO (z Tuskiem na czele!!!!)
-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/28 17:29:28
All! (- wiadomo kto)
Jeśli ktoś ma kontakt ze sztabem JK lub nr telefonu do któregoś z posłów PiS-u to uwazam, że należy im przesłać link, który podała miminka.4
-
2010/06/28 17:34:43
wyborcza.pl/1,91446,8073538,Politolog_o_watku_bialoruskim_w_debacie_Kaczynski_Komorowski.html
To jest również interesujące. Mimo, że to Wyborcza ;)
-
Gość: rencista, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 17:37:58
Na tapecie jest dziś temat finału wczorajszej debaty. Komorowski przegiął z tą wypowiedzią Kaczyńskiego z 2006r. Niektórym się podobało. Ale to było efekciarskie
i tanie. Jak dla mnie zakłóciło bardzo dobry odbiór całości wystąpienia Bronka. Ciekaw jestem czy sztab PISu zdecyduje się na pozew. Jak tylko są podstawy to powinien.

A Bronek popadł chyba w samozadowolenie. Ciekawe jak długo ono potrwa.
-
2010/06/28 17:38:53
@Alicja1

Przyznaję mam do tego tematu pewną słabość prawie codziennie gdy wchodzę do internetu szukam jak sobie radzi Kamiński, mamy tak niewielu takich ludzi. To co wyprawia rząd Tuska to skandal i z podziwu wyjść nie mogę skąd bierze się takie poparcie dla tego rodzaju polityki. Dzisiaj po debacie rozmawiałam z wieloma osobami jak odebrali to pierwsze spotkanie obu panów, część z rozmówców nie wiedziała nawet podstawowych faktów i nie zamierzają nawet ich sprawdzać bo przecież są wakacje. Co zauważyli, że Komorowski był na luzie....
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 17:40:18
Przepraszam, ale wypuszczenie tematu o mniejszosci polskiej na Bialorusi, przez dziennikarke Polsatu ( zapomnialem jej nazwisko, ale kiedys pracowala w TVN 24 ) wydaje mi sie troche dziwne. Przepraszam 400 000 Polaków tam mieszkajacych ale Polonia takze istnieje na Litwie, w Niemczech i w innych krajach. Mozna sie spytac o problemy polskiej poloni na swiecie, ale dlaczego akurat na Białorusi, tego nie wiem...

Podejzewam, ze pytanie to było zadane pod Komorowskiego, ktory akurat kilka dni temu był w Kuznicy Bialostickiej i rozmawiał czy nawet podpisał umowe o ruchu przygranicznym. Taka ustawa jest potrzebna bo daje mozliwosc handelku ludnosci tam mieszkajacej co wcale nie znaczy, ze to temat do dyskusji w trakcie debaty prezydenckiej.

I jeszcze jedno. Wyobrazmy sobie, ze w Polsce jest 5 lub wiecej wielkich stacji komercyjnych i jedna publiczna. Jak wtedy ma wygladac debata prezydencka. Z tego co wiem w stanach debata prezydencka jest bardzo skodyfikowana ( moze przez to nudna) ale jest to juz instytucja z tradycją.

-
2010/06/28 17:41:22
Moim zdaniem pan Marszałek jest w takim stanie pernamentnie
Zastanawia mnie wypowiedź B.K. odnośnie Sławomira Petelickiego.
Jeżeli, zdaniem pana Komorowskiego, generał Petelicki nie jest żołnierzem to kim jest ????
-
2010/06/28 17:48:29
@marek 9
Bialoruś była wrzucona pod Komorowskiego a debata była swoistą wyliczanką co zrobiła PO(nawet jeżeli zrobil to PIS) i co zrobił Komorowski(tutaj Białoruś wymienił bo ustawę o IPN raczej głupio by było:) ), ale udało się mu ludzie mówili Komorowski rzucał konkrety a nie hasła, liczby podawał itd.
-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/28 17:55:10
jo.aszka
Już dzisiaj pan Petelicki skometował tę wypowiedź Komorowskiego pokazując książeczkę wojskową ( gdzie chyba było napisane generał, ale nie jestem pewna) i wprost zarzucając marszłkowi kłamstwo.
-
Gość: rencista, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/28 17:57:17
o wątku białoruskim
EWIDENTNA wpadka Kaczyńskiego. A jeszcze nie tak dawno sugerował niezbyt elegancko swoja wyższość w orientacji w sprawach zagranicznych! I się zemściło.
A, że PAP kogoś znalazł... bronić można próbować wszystkiego.
-
Gość: Dante, 212.160.99.*
2010/06/28 18:00:17
@All
Nie mam moherów, sukni czarnych,
Starcem zgrzybiałym nie jestem.
W powodzi krętactwa i łgarstw marnych,
Wyławiam sensu resztkę.

Chcę by niezłomność, prawość, cnota,
Stały się miarą wielkości.
Niech się do dziury schowa miernota,
Która ma w nosie wartości.

Dość Nowakowej nowomowy,
Niech spoczną bronkobusy.
Naród na zmiany jest gotowy,
Zdławi pazernych zakusy.

Dość życia w wykoślawionym świecie,
Gdzie chamem chlusną w męża stanu,
Gdzie duby się smolone plecie,
Nie spontanicznie, według planu.

Czyż nie pustymi są słowami,
Zaklęcia czcze w katyńskim lesie?
Gdy się omawia nad grobami,
Jaką to korzyść nam przyniesie?

Dość mamy paktów z oprawcami,
Gazowych targów w miejscu kaźni.
Nie będzie rozmów już z hienami,
Nie zrobią więcej krwawej łaźni.

Już nie wytępią dinozaurów,
Nie wyrżną dziczy jednym cięciem.
Nie zdążą opluć więcej karłów,
Opleść morderczym swym objęciem.

Donek Bronkowi zawsze bratem,
Niech dzielą zatem los radosny,
By się nie wstydzić już przed światem,
Kupmy bilety dwa - do Moskwy.

Niech się na Kremlu w forsie pławią,
Putin im szybko przyzna azyl.
Noc w noc do świtu niech się bawią
I niech się im żyrandol marzy.

Pan Bronek Maria bohaterem,
Nie z mojej bajki przyznam szczerze.
Pan Bronek Maria jest pozerem
Bufonem, kłamcą tak, w to wierzę.
-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/28 18:02:18
Tak będzie!!!
img690.imageshack.us/i/stjarek.jpg/
-
2010/06/28 18:02:26
Inny znany białoruski politolog Roman Jakauleuski oświadczył, że jego zdaniem Kaczyński nie powiedział nic nowego.

"Rozmawiałem na podobny temat jeszcze z jego nieżyjącym bratem. Naciski na Moskwę w sprawie Białorusi są potrzebne.

Chyba jednak wypowiedzi w tym temacie skrajnie się różnią.
-
2010/06/28 18:12:35
www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/537716,Smiech-na-sali-poprawiony.html
to też warto przeczytać
-
Gość: stara, *.chello.pl
2010/06/28 18:18:25
warmiak.salon24.pl/
Oglądam spotkanie Komorowskiego z wyborcami i wierzyć mi się nie chce, że ten niby hrabia zostanie prezydentem mojego kraju. Musi wygrać Kaczyński prawdziwy mąż stanu.
-
Gość: mara senna, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/06/28 18:27:01
Pitera ma tyle do przepraszania, że nie wiem, czy Komorowski się zmieści z jakimś orędziem do końca roku!
-
2010/06/28 18:33:57
@ Alicja 1

Dziękuję za informację :)
A może pan Komorowski miał na myśli to, że pan Petelicki nie jest JEGO żołnierzem ? ;) wszak wg. Andrzeja Wajdy mamy stan wojny
-
Gość: waw, 85.117.21.*
2010/06/28 18:34:48
@Lexie
Nie dalej jak dwa lata temu cała ponoć Europa kipiała złością na Lecha Kaczyńskiego że nie podpisał Traktatu Lizbońskiego który zanegowali Irlandczycy. Polska popełniła podobno kardynalny błąd bo jednomyślność w tej sprawie miała Irlandię zawstydzić i wywrzeć na nią presję. Kaczyński czekał jednak na wyniki referendum w Irlandii aby jednomyślność nie była efektem presji czy nacisku. Co więcej - przywódcy państw europejskich prosili Lecha Kaczyńskiego aby osobiście udał się do Vaclava Klausa i przez wzgląd na ich osobistą przyjaźń przekonał go aby Czechy również ratyfikowały traktat.

Dlaczego wtedy mądrzy panowie w kulturalnych okularach nie pienili się : jak ta Europa mogła! Irlandia to suwerenne i demokratyczne państwo! Czechy mają swoją wolność!

Polska Platformy Obywatelskiej: kłamstwo i relatywizm moralny
-
2010/06/28 18:37:12
@stara, chello
Dzięki za link. Wreszcie wytłumaczyłam "młodemu", ale już głosującemu, na czym polegałoby współcześnie "umoczenie". Motyw z donoszeniem bardzo obrazowy i przemówił do"baniaka".
-
Gość: waw, 85.117.21.*
2010/06/28 18:37:26
@Ania84
Doskonały wywiad - ja również dziękuję

-
Gość: Margo, *.amplus.net.pl
2010/06/28 18:38:32
Właśnie sobie oglądam tą "neutralną", "obiektywną" stację TVN i program Czas decyzji. Nawet już się nie silą żeby chociaż jeden komentator był z innej opcji... oczywiście sami światli niezależni komentarzy wstępują, niezależni i jednomyślni... tak samo zresztą było wczoraj po debacie.
-
2010/06/28 18:44:27
@ Margo
Mam nadzieję, że długo nie zauważą swojej śmieszności i będziemy mieć dziką satysfakcję z obserwowania tego zjawiska. Ja bezczelnie mam radochę z tej fanfaronady w TVN. Turlam się ze śmiechu. Polecam.
-
Gość: Margo, *.amplus.net.pl
2010/06/28 19:00:13
@Ania84 i Kataryna
Przeczytałam sobie ten wywiad z "niezależnym" ekspertem" od mediów, panem Mazowieckim i uważam, że to doskonały przykład argumentacji zwolenników PO, rzucanie hasłami, ogólnikami, straszenie PISem a jak ktoś daje argumenty na nieprawdziwość tych haseł to już nie chcą dyskutować i "wnikać" w szczegóły, bo PIS jest zły i już...
Ile razy takie rozmowy przeprowadzałam, zwykle kończyło się tym, że atakuję innych, bo przecież fakty najwyraźniej nie są ważne tylko wrażenie.

Co do sobotniej wypowiedzi Tuska na zdjeździe, to ja zadałabym mu pytanie - Ile trzeba mieć rządzy władzy w sobie, żeby tak łatwo zmienić się z polityka miłości na pełnego nienawiści?
Oczywiście żaden "obiektywny" komentator nie widział w tym języka nienawiści... to było co najwyżej mocne wystąpienie...
Platforma pokazuje swoją prawdziwą twarz, te uśmiechnięte twarze przy każdym mocnym tekscie Tuska, pokazują poziom tych ludzi i ich mentalność.
A Komorowski jak mówi "my mieliśmy rację... my mamy rację... my wiemy jak zmieniać Polskę... my mamy zawszę rację... my idziemy środkiem polskiej drogi..." - ale żenada.
-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/28 19:11:37
Proszę kupić koniecznie! W miarę swoich możliwości finansowych można kupić kilka egzemplarzy i zostawiać w tramwaju, dużym markecie, w przychodni i gdzie się da. Ludzie muszą się dowiedzieć prawdy! Czekając na wyniki śledztw polskiego i rosyjskiego nie dowiemy się jej przez kolejne 70 lat! Nadzieja też jest w pracach pełnomocników rodzin, których członkowie zginęli w katastrofie. Pan Humbara ( pełnomocnik syna pani Anny Walentynowicz) w niedługim czasie (a może już) wystąpi z wnioskiem o przesłuchanie Tuska. Szajce KAT strach zaczyna zaglądać w oczy. www.niezalezna.pl/article/show/id/35904
-
2010/06/28 19:11:38
Dzien dobry
P.Petelicki w Teleexpresie:"Stopien generalski otrzymalem na wniosek premiera Buzka podpisany i z rak prezydenta Kwasniewskiego,ktory ,wg slow p.Komorowskiego, jest dla niego wzorem prezydenta."
I tyle w temacie.
-
2010/06/28 19:14:19
Może to nieładnie nabijać się z innych, ale "rozwala" mnie jeden motyw u Tuska, Nowaka,Schetyny itp. Oni wszyscy uśmiechają się co ok. 3-5 sekund. Najbardziej zadziwiające jest to, że uśmiech wyuczony( małpa-dzwonek-banan), pojawia się niezależnie od tekstu wypowiadanego równolegle. Wygląda to komicznie i strasznie jednocześnie. Poważna wypowiedź i bach, siekacze na wierzchu. Jakiś błąd w szkoleniu PR. I dobrze im tak.
-
2010/06/28 19:16:21
Jestem rolnikiem i jestem za zniesieniem dopłat bezpośrednich w całej Unii. Po dwóch latach będziemy nr 1 w produkcji żywności, bo za 10 lat wiadomo Ukraina.
-
Gość: , *.chello.pl
2010/06/28 19:18:49
Prosze czytajcie dzisiejsza niezalezna sa tam dwa b.rzeczowe artrykuly natemat tego wystapienia Tuska .,moim xdaniem tym wystapieniem odkryl on wreszcie swoje prawdziwe oblicze ,jako przywodca PO.nic juz w jego wydaniu ,nie zdziwi,jesli Palikot jest chorym czlowiekiemi dlatego jest groznym,toDt.jest podwojnir chory ,i niebezopiczny,poniewaz jest chipokryta.udajacy milosci zaufanie,adzialajacy zypelnie odwrotni..Pozdrawiam wszystkich KATARYNIARZY..NIEBARDZO RADZE SOBIE Z KOMPUTEREM,[WKLEJANIEM IDOPISYWANIEM SIE DOLISTY oiBIBOKA,ALE VHOCIAZ W TEN SPOSOB SERDECZNIE GOPOZDRWIAM[JESLI JEST W OTOCZENIU KS.jANKOWSKIEGO,TO POZDRAWIAM STARYCH ZNAJOMYCH Z TEGO MIASTA,W KTORYM W 1956ROKU,BIEGALEMI WTEDY POZNAŁEM TEZ MŁODEGO MÓJ ROCZNIK KSIEDZA.
-
Gość: Andrzej z Iławy, Warmia i Mury - Jarek !, Jarek !, Jarek !, ..., *.olsztyn.mm.pl
2010/06/28 19:36:02

"Hrabia" Bronisław Komorowski

www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/537715,Super-marszalek-nie-klamie-tylko-gospodaruje-prawda.htm

Skoro nawet tygodnik "Newsweek" zamieszcza takie kwiatki. Polecam!


-
Gość: Andrzej z Iławy, Warmia i Mury - Jarek !, Jarek !, Jarek !, ..., *.olsztyn.mm.pl
2010/06/28 19:41:51
Ponownie.
www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/537715,Super-marszalek-nie-klamie-tylko-gospodaruje-prawda.html
-
Gość: stara, *.chello.pl
2010/06/28 19:43:56
Kaczyński w środę powinien na zakończenie debaty przypomnieć o Szeremietiewie i obietnicy Komorowskiego. Powinien również zadać pytania A. Ściosa - blogera z s24.
-
2010/06/28 19:45:32
@waw
Bardzo dobry przykład a ja dzisiaj w pracy szukałam wytłumaczenia słów Kaczyńskiego o rozmowach z Miedwiediewem na temat Białorusi bardzo nieudolnie.:(
-
Gość: stara, *.chello.pl
2010/06/28 19:53:40
Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej zakładają stowarzyszenie Katyń 2010, aby spróbować wyjaśnić tragedię. Państwo ich opuściło.
-
Gość: Andrzej z Iławy POLSKA jest najważniejsza, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/28 19:54:44

Panie i Panowie. Jest nowy artykuł Pani Kataryny "Tusk pisze do żołnierzy"-
2010/06/28 19:56:17
@ All

wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,8074712,Celinski_o_wyborach__Zyje_w_strachu.html

Wy też, drodzy Kataryniarze, boicie się Kaczyńskiego? ;)

Kreowanie paranoicznej obawy przed J.K. trwa
A słowa A.Celińskiego? Przestałam czytać wypowiedź, jak porównał Kaczyńskiego do Gomułki. Ręce opadają. Obrzydliwość.
-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/28 20:09:23
Ten krótki film jest poświęcony Pani Katarynie w dowód uznania Premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego i wszystkich Kataryniarzy.

www.youtube.com/watch?v=haGD-q4YI4w&feature=player_embedded

1. Obibok na własny koszt
2. Stary_Obserwator
3. Marek 9
4. Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury
5. Lexie2010 Małopolska
6. Alicja1
7. Starypiernik
8. Maurycy
9. Mz Warszawa
10. Prawdziwy.Staszek
11. Kaziu - z osinowego lasu
12. Eda
13. Janusz - Dobra robota Obibok, szacunek z Gdyni
14. Franky-Furbo
15. Rk Warszawa
16. Sami
17. z Kielc
18. Wieslawa z Norwegii
19.bonia.g Warszawa
20. Ala
21. Gość: , chello087206212094.chello.pl
22.
PS.
Kataryniarze, którzy chcą się do mego wpisu przyłączyć, proszeni są o powielenie go wraz z linkiem filmu i dotychczasowymi podpisami, dopisując się na kolejnej wolnej pozycji bez dokonywania jakichkolwiek zmian we wcześniejszych wpisach na listę. Policzmy się.

UWAGA : Przed wysłanie wpisu, proszę na początku linka dopisać ręcznie HTTP:// małymi literami, tak by link był aktywny, czyli na podglądzie był wyświetlany na czerwono.
---------------------------------------------------------------------------

@Gość: , chello087206212094.chello.pl

Piszesz i masz :) Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam wszystkich Kataryniarzy z serca Stoczni Gdańskiej.Przesyłam pozdrowienia od byłych i obecnych działaczy Solidarności, do których i ja jako Obibok tym razem na cudzy koszt się doklejam ;)
-
2010/06/28 20:09:45
bardzo się cieszę, że jest ten blog
gratuluję odwagi Katarynie i Jarosławowi Kaczyńskiemu
będę dalej czytać bloga i odzywać się
mam nadzieję, że nie będziecie mi, drodzy kataryniarze,
mieli za złe, że nie we wszystkim się z Wami zgadzam

nie jestem chorągiewką
i nie mogę zagłosować na Jarosława
na BK w żadnym razie absolutnie nie
długopis by mi spłonął w ręce
-
Gość: zaga, *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2010/06/28 21:31:23
Ten krótki film jest poświęcony Pani Katarynie w dowód uznania Premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego i wszystkich Kataryniarzy.

www.youtube.com/watch?v=haGD-q4YI4w&feature=player_embedded

1. Obibok na własny koszt
2. Stary_Obserwator
3. Marek 9
4. Andrzej z Iławy, Warmia i Mazury
5. Lexie2010 Małopolska
6. Alicja1
7. Starypiernik
8. Maurycy
9. Mz Warszawa
10. Prawdziwy.Staszek
11. Kaziu - z osinowego lasu
12. Eda
13. Janusz - Dobra robota Obibok, szacunek z Gdyni
14. Franky-Furbo
15. Rk Warszawa
16. Sami
17. z Kielc
18. Wieslawa z Norwegii
19.bonia.g Warszawa
20. Ala
21. Gość: , chello087206212094.chello.pl
22.zaga
23
PS.
Kataryniarze, którzy chcą się do mego wpisu przyłączyć, proszeni są o powielenie go wraz z linkiem filmu i dotychczasowymi podpisami, dopisując się na kolejnej wolnej pozycji bez dokonywania jakichkolwiek zmian we wcześniejszych wpisach na listę. Policzmy się.

UWAGA : Przed wysłanie wpisu, proszę na początku linka dopisać ręcznie HTTP:// małymi literami, tak by link był aktywny, czyli na podglądzie był wyświetlany na czerwono.
-
Gość: toto, *.tktelekom.pl
2010/06/28 23:53:22
Dziś trzy godziny trwała wojna o umieszczeniu info o ZBiRze na Onet. To jest dopiero blokada informacji. Pozwólcie jeszcze polszewikom pogrzebać w prawie prasowym i internecie, a z Wiki nie dowiecie się nawet o pszczółkach. Manipulatorzy wszystkich eks-służb łączą się.
-
Gość: Richi, *.dsl.bell.ca
2010/06/29 02:41:05
Caly elektorat Komorowskiego posiada tylko 48-mio godzinny memory back up.
-
Gość: rena, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/29 13:40:30
Wpadka Komorowski stchórzył. Ciekawy cytat: "Komorowski usunął ze swojej strony internetowej wzmianki o hrabiowskim pochodzeniu, jak i wizerunek herbu Korczak. Stało się to po wczorajszym proteście genealogów, którzy udowodnili że ten Komorowski nie pochodzi z TYCH Komorowskich. Panie marszałku - kłamać w tych sprawach to najwyższa głupota (albo jeszcze gorzej)."
-
Gość: TYGRYS, *.toya.net.pl
2010/10/04 17:58:35
Premier Tusk jest nie tylko arogancki, ale jest też i bezprzykładnym łgarzem. Premier Tusk, Marszałek Komorowski, Platforma Obywatelską i ich gnidy to są podli ludzie. Marszałek Komorowski piął się do władzy po trupie aferzystki Barbary Blidy, a drabiną do osiągnięcia władzy było opluwanie, obrzucanie błotem i obelgami premiera Jarosława Kaczyńskiego i niebotyczne łgarstwa na jego temat i PiS. W tych łgarstwach pomagał mu czynnie premier Tusk. Przemówienie premiera Donalda Tuska na Konwencie Wyborczym Platformy Obywatelskiej w dniu 26-06-2010 roku, to stek niebotycznych, bezczelnych łgarstw i bredni. Premier Donald Tusk swoje podłe prymitywne przemówienie, łgarstwa i brednie zaczął tak: "Ktoś wreszcie twardo musi to powiedzieć, Jarosław Kaczyński chce zdobyć władzę na fundamencie kłamstwa." Tylko w tym rzecz, że Premier Donald Tusk nie potrafi podać tych kłamstw, bo to co mówił to są łgarstwa i brednie, ale jego. Zaraz dalej bezczelnie insynuuje: Nie hasło "Polska jest najważniejsza", tak naprawdę przyświeca konkurentowi Bronisława Komorowskiego, tylko hasło, głęboko ukryte, władza jest najważniejsza. No proszę, jaki premier Donald Tusk jest mądry, wie co najważniejsze jest dla premiera Kaczyńskiego i jakie hasło ma ukryte, a marszałek Bronisław Komorowski oczywiście startuje w wyborach tylko dla zabawy, aby się rozerwać i przy okazji nałgać społeczeństwu. Z tego przemówienia premiera, niegodnego premiera rządu wynika, że Premier Donald Tusk nie zna historii ostatnich 5-lat, albo rżnie głupa, co to ostatnie jest najbardziej prawdopodobne. Między innymi premier Donald Tusk mówił tak: "Zmieniamy Polskę na lepsze nie dotykając ludzi" A to bardzo ciekawe. Minęło 32 miesiące, rządów koalicji Platformy Obywatelskiej z PSL, przy czynnym wsparciu komunistów z SLD i prawie wszystkich postępowych mediów i nie przeszkadzaniu przez opozycję, rząd ten absolutnie nic nie zrobił dla Polski i naszego społeczeństwa, nic nie zmienił na lepsze więc nic dziwnego, że nie dotknął ludzi, bo nic nie robiąc trudno dotknąć społeczeństwo, a mimo to społeczeństwo zostało dotknięte. Mamy pełzającą inflację, znaczny wzrost cen artykułów spożywczych, o czym powinien wiedzieć wybitny znawca cen premier Tusk, mamy wzrost cen gazu, energii elektrycznej, czynszów, wzrost oprocentowania kredytów, znaczny wzrost bezrobocia, duże osłabienie złotówki w stosunku do wszystkich walut, bankructwa przedsięborstw, aferę hazardową, ograbienie spółdzielców mieszkaniowych przez sprzedajny Trybunał Konstytucyjny, który na wniosek komunistów z SLD, sojusznika Platformy Obywatelskiej uniemożliwił przekształcenie mieszkania spółdzielczego lokatorskiego we własnościowe, co umożliwiło ustawą Prawo i Sprawiedliwość, mamy sądy , które orzekają, że ktoś kto coś chce to nie chce, czy też coś powiedział to nie powiedział. Nie będę na razie podawał wszystkich bredni i łgarstw premiera Tuska, ale muszę podać to, co świadczy dobitnie, że premier Donald Tusk łże i rżnie głupa. Można powiedzieć, premierze Tusk nie rób świństwa. Na tejże konwencji premier Donald Tusk mówił (łgał): "Chcę powiedzieć, że ktoś, kto dzisiaj mówi o solidarności z najuboższymi powinien najpierw zapytać polskich emerytów, czy waloryzacja ich emerytur miała miejsce w roku 2006 (rządy PiS), czy w roku 2008 i 2009 (rządy PO-PSL). Ale może nie trzeba ich pytać, bo oni powinni to dobrze pamiętać". Ale premier Tusk liczył właśnie na niepamięć rencistów i emerytów, bo starsi ludzie nie wszystko pamiętają i świadomie rżnął głupa, albo nie wiedział co mówił i nie wiedział kiedy nie było waloryzacji rent i emerytur i dlaczego, tak jak nie wiedział dlaczego w 2007 roku podrożały jabłka, chleb i mąka i ile podrożał gaz i kiedy.Otóż w roku 2006 była waloryzacja rent i emerytur w wysokości 6,2%, tak jak w większej wysokości niż przez 4 lata dał rząd SLD, a w roku 2008 i 2009 była waloryzacja tylko dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości i jego koalicjantom Samoobronie i Ligi Polskich Rodzin, który ustawą zlikwidował waloryzację co trzy lata, wprowadzoną przez rząd SLD przy pomocy Platformy Obywatelskiej.