pozytywka@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
Do zobaczenia w sądzie

Donald Tusk: Nie może być tak, że ktoś jest ofiarą powtarzanego ciągle kłamstwa i że będzie taką bezradną ofiarą. Kłamstwo i insynuacja jest jedną z głównych metod postępowania obozu Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma innej metody, ponieważ do tej pory byli bezkarni, trzeba kłamcę podać do sądu.

Mowa oczywiście o wypowiedzi Kaczyńskiego na temat prywatyzacji szpitali, za którą sztab Komorowskiego chce go pozwać do sądu. I bardzo liczę, że pozwie, bo zgadzam się z Tuskiem, że na kłamców czasami nie ma innej metody jak sąd. A jeśli ktoś ma wątpliwości kto kłamie, obszerny cytat z Aleksandra Grada, ministra odpowiadającego w rządzie Tuska za prywatyzację właśnie. Stary wywiad pozwoli nie tylko poznać zamiary Platformy względem służby zdrowia, ale także powody, dla których ze względu na kampanię nie chce się do tego przyznać. Bo to wszystko już było.

Konrad Piasecki: „Rząd otwiera drogę do prywatyzacji szpitali” – tak piszą „Dziennik” i „Rzeczpospolita”. Pełnej i nieograniczonej prywatyzacji, panie ministrze?

Aleksander Grad: Ta sprawa nie stawała na posiedzeniu rządu.

Konrad Piasecki: Ale stawała podobno wczoraj na spotkaniu Donalda Tuska z przedstawicielami klubu parlamentarnego.

Aleksander Grad: Ja nie brałem udziału w tym spotkaniu, więc trudno mi się do tego odnosić.

Konrad Piasecki: Ale pan uważa, że to dobry pomysł?

Aleksander Grad: Samorządy muszą działać rozważnie. Muszą zawierać określone umowy prywatyzacyjne, w których muszą być długoterminowe gwarancje, ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców tych terenów. Wierzę w odpowiedzialność i rozsądek samorządów.Osobiście uważam, że należy dać większą swobodę samorządom w dysponowaniu majątkiem, ale również ustalaniu, jak mają funkcjonować szpitale na ich terenie. (...) (...) Samorząd, jeśli jest odpowiedzialną władzą publiczną, a musimy zakładać, że jest - jest rozliczany przez opinię publiczną, czuje oddech swoich wyborców na plecach - musi zawierać umowy prywatyzacyjne w taki sposób, aby zagwarantować swoim obywatelom, mieszkańcom dostęp do świadczeń medycznych. W związku z tym, jeśli byśmy zakładali z góry, że jakiś prezydent, wójt, burmistrz, starosta, marszałek, to są nieodpowiedzialni ludzie, to byłoby błędne założenie. (...) Uważam, że samorządy powinny mieć prawo do prywatyzacji szpitali. Są bardzo pozytywne przykłady w Polsce prywatyzacji szpitali. Samorządy muszą ustalić reguły gry dla tych szpitali i nowych inwestorów.

Konrad Piasecki: Panie ministrze, ale przysięgaliście, że tego nie będzie. W kampanii wyborczej – pamięta pan – był to bardzo ważki temat i wtedy Platforma mówiła nie.

Aleksander Grad: Nie wiem, kto przysięgał, a kto nie. Uważam, że należy się kierować zdrowym rozsądkiem, a dziś zdrowy rozsądek nakazuje, żeby również w całej gamie publicznej opieki zdrowotnej była niepubliczna, prywatna, która dobrze też funkcjonuje, która ma kontrakty.

Konrad Piasecki: Ale marszałek Sejmu Bronisław Komorowski mówił, że oskarżenia Platformy o chęć prywatyzacji to skandal i faryzeizm.

Aleksander Grad: To nie jest tak, że Platforma prywatyzuje. Prywatyzują samorządy, lokalna władza.

Konrad Piasecki: Ale wy mówiliście, że dacie temu tamę; że na to nie będziecie pozwalać; że będzie musiał być jakiś bezpiecznik,który spowoduje, że samorząd będzie musiał zachować 51 proc. udziałów.

Aleksander Grad: Moim zdaniem najlepszych bezpieczników jest odpowiedzialność rady powiatu, sejmiku województwa, rady gminy, która ustali ostatecznie, jaki będzie kształt umowy prywatyzacyjnej. W tej umowie musi być wszystko – muszą być gwarancje, kary, zabezpieczenia.

Konrad Piasecki: To dlaczego nie przyznawaliście tego w kampanii wyborczej?

Aleksander Grad: Kampania rządzi się różnymi prawami.

Konrad Piasecki: Ale nie rządzi się prawami oszukiwania wyborców.

Aleksander Grad: To nie jest oszukiwanie wyborców.

Konrad Piasecki: No nie? Jak się mówi, że nie będzie prywatyzacji szpitali, a potem czytamy, że będzie, to jest oszukiwanie wyborców.

Aleksander Grad: Prywatyzacja szpitali będzie domeną samorządów lokalnych, które są organami nadzorującymi szpitale. Jeśli się zdecydują i uznają, że to jest dobre dla tej społeczności lokalnej, niech to zrobią.

***

Myślę, że ten wywiad Grada - przypomnijmy, ministra zajmującego się prywatyzacją w rządzie Tuska - ostatecznie rozstrzyga sprawę tego, kto kłamie. Liczę na to, że sztab Komorowskiego dotrzyma słowa i w poniedziałek pozew w trybie wyborczym, bo bardzo jestem ciekawa jak przekona sąd, że podłością jest branie serio publicznych deklaracji ministra skarbu i traktowanie ich jako wiarygodnych informacji na temat prywatyzacyjnych planów rządu.

Jeśli sztab Komorowskiego wycofa się z zapowiedzi i nie pójdzie do sądu, powinien go wyręczyć sztab Kaczyńskiego i pozwać - w trybie wyborczym, rzecz jasna - za wyzywanie od kłamców, gdy się tylko wiernie streszczało plany Grada. Trudno będzie Platformie wybronić to co powiedziała o Kaczyńskim, w świetle tego co powiedział Grad. Jedyną linią obrony pozostanie jej chyba przekonanie sądu, że to, że Platforma coś zapowiada bynajmniej nie oznacza, że zamierza to zrobić. I niestety, niewykluczone, że sąd na podstawie obserwacji blisko trzyletnich rządów Tuska będzie musiał taką linię obrony uznać.

sobota, 12 czerwca 2010, kataryna.kataryna

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka :)

    Zmieniłam adres bloga, zapraszam na www.kataryna.net  

  • 12+

    Od niezrealizowanych obietnic wyborczych gorsze są chyba tylko obietnice realizowane „choćby nie wiem co”. Mam tę dziwną przypadłość, że lubię sobie

  • Rankingi bez Granic

    Reporterzy bez Granic:   UE martwi się rosnącym w Polsce autorytaryzmem, od kiedy rząd pod wodzą konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości objął władzę w lis

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: ciekawski, *.markom.krakow.pl
2010/06/12 20:27:16
tez chcialbym zobaczyc te sprawe w sadzie...
-
Gość: myszkaszara, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 20:28:39
Wszystko jasne, Ponokio niewinny, bo ma kłamstwo w genach, a jak karać za geny.
-
Gość: prawnik, 62.1.204.*
2010/06/12 20:28:39
Spodziewałem się większego rozgarnięcia prawnego po Katarynie.
W ewentualnym pozwie Komorowskiego nie ma żadnego znaczenia co mówili ministrowie rządu, co mówił premier Tusk, co w programie jest w programie PO, co było, ba, co wcześniej mówił sam Komorowski.
Ważne jest to i tylko to, co Komorowski powiedział, napisał, zamieścił odkąd został kandydatem na Prezydenta.
Proces będzie oczywiście przegrany przez Kaczyńskiego.
-
Gość: ahaaha, *.centertel.pl
2010/06/12 20:41:56
kataryna w swoim widzeniu świata tylko jako czarne-białe tak się zacietrzewiła, że już nawet nie pamięta, że chodzi o wybory PREZYDENCKIE a nie parlamentarne.... ale każda okazja jest dobra, żeby w imię osławionej "dobrotliwości i jedynie słusznych poglądów" kopnąć.... nawet coś tu szabelka pobrzękuje :-))))
-
Gość: ahaaha, *.centertel.pl
2010/06/12 20:47:01
ach... jeszcze jedna uwaga.... tylko nie szermujcie argumentem, że wszak Komorowski jest z PO.... po słynnym stwierdzeniu sztabu wyborczego J.Kaczyńskiego, że tenże NIE JEST z PiS możecie sobie sami strzelić w stopę... z dwururki ;-))))
-
Gość: stefek, *.77.classcom.pl
2010/06/12 20:49:04
www.tvn24.pl/-1,1660429,0,1,komorowski-wychodzi-z-nato,wiadomosc.html

może czas wrócić do ZSRR ?
-
Gość: Marie, *.xdsl.centertel.pl
2010/06/12 20:58:06
Witaj Kataryno
Warto poszukać wypowiedzi dot. tzw. planu B.

"- Ten projekt ma zapobiec dzikiej prywatyzacji i ma uratować szpitale przed zawałem - zadeklarował premier Donald Tusk, po tym, jak rząd przyjął we wtorek program, który pozwoli przekształcić szpitale w spółki prawa handlowego. W tej sprawie we wtorek po południu rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska i minister zdrowia Ewy Kopacz z samorządowcami."
www.po.org.pl/pl/aktualnosci/newsy/art969,plan-b-gdy-prezydent-mowi-nie.html


-
Gość: walsoraj_1, *.static.ctbctelecom.com.br
2010/06/12 21:04:06
Kataryno,
Czytam Twoje teksty i sie bardzo ciesze ,ze wyrazasz mysli wielu polakow w kraju i za granica.
A pan P.O znow dzisiaj walnol jak gajowy Marucha jajami o sosne, "ze Polska wychodzi z NATO"!? Tak dalej!!!!! wszystkiego dobrego panie P.O!!!!
Kataryno,co sie tam u Was w Polsce dzieje, bo ja naprawde nic juz nie rozumiem?
Propaganda rzadowa jest na tym samym poziomie co za PRL,a glosy tych co sie tu czasami zablakaja swiadcza, ze w szkolach to historii Polski sie juz nikt nie uczy.
Jarkowi zycze sukcesu, takze w sadzie, jaja beda jak te gajowego Maruchy!!!
pozdrawiam
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/12 21:20:32
Proces to jest fraszka w porównaniu z tym co wygaduje hr.Komorowski tym razem w Kielcach. Zrywa sojusz wojskowy z NATO. Pytam gdzie jest ten przyjaciel hrabiego, który tak się przejmuje zdrowiem psychicznym Jarosława? Powinien pomóc Bronkowi, jeżeli chce udowodnić tezę, iż kłopoty z psychiką, to domena Kaczyńskiego. Zaczynam bać się, że w przypadku wygranej, Bronisława stać będzie na występ np. w Brukseli z gumowym atrybutem, Palikotem i świńskim łbem. Boże uchowaj!
-
Gość: , *.chello.pl
2010/06/12 21:22:42
O to jakich mamy prawników, panie prawnik, moim zdaniem tyś nie prawnik, a sprzedajny oszust, tak jak do blondynki, ześ ty nie blondynka powiedział Wania, gdy przypadkiem spojrzal na ną, schodzącą z drabiny, którą on podtrzymywał
Komorowski wieloletni czlonek PO jej kandydat na prezydenta delegowany w
po prawybortach tej parti, marszałek sejmu z jej poreki, nie popieraja programu tej partii.
Tego juz najbardziej wyrafinowy klamca, i propagandysta Gebels , by nie wymyslil, no , ale cóz PO, i jej ludzie z wodzem na czele mogą twierdzic wszystko, nawet to iz słonce kręci się do okola ziemi, a ta,jest płaska,i stoi na nogach słoni, zas 2*2 =2222.
Nic dziwnego iz w "gogle' na hasło Tusk- wyskakuje kłłamca.
czy pan panie prawnik ,nie jesteś z tych co wydali wyrok stwierdzający,iż t.w. Bolek ,i nigdy nie był agentem, a podobno juz od mlodosci oprocz sikania do chrcielnicy, donosil w rodzinnej miejscowosci do m.o, pózniej w wojsku do WSI, a na końcu do SB, a może tez do KGB
-
2010/06/12 21:22:46
Czy PO kandyduje na prezydenta ??!!! Coś się Pani pop....yło !!
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 21:35:25
@ prawnik
Wpisz sobie w Google hasło "Platforma chce sprywatyzować szpitale" i poczytaj sobie , dodam jeszcze od siebie, że osoba publiczna, a szczególnie sprawująca władzę tak jak ta beznadziejna niemota Bronek musi uważać co mówi publicznie, nie będę rozwijał tego wątku bo jako Orzeł Temidy pewnie wiesz o co chodzi.
-
Gość: Marie, *.xdsl.centertel.pl
2010/06/12 21:36:13
Dla niezorientowanych - przytaczam wypowiedź p. Kaczyńskiego:

"Za nazwiskami kandydatów kryją się różne koncepcje kraju. Mają państwo wybór pomiędzy bardzo radykalną prywatyzacją, za jaką opowiada się Platforma Obywatelska gdzie państwo nie bierze odpowiedzialności za obywateli, a koncepcją zrównoważonego rozwoju. Jestem głęboko przekonany, że jest to koncepcja lepsza dla Polski.
-
Gość: gosc, *.aster.pl
2010/06/12 21:57:19
ale się Minister wił - to jakaś wstydliwa sprawa ta prywatyzacja szpitali :) prawnik napisał, że sądu oprze się tylko na wypowiedziach Kandydata - jeśli tak, to trudno będzie w takiej sprawie orzekać. co wypowiedź, to gafa lub wpadka, pomyłka, błąd - nijak w oparciu o nie, nie da się sprawy rozstrzygnąć, trzeba je analizować, żeby doszukać się sensu ukrytego, niewypowiedzianego ;)

dziennik.pl/polityka/article254537/Sejm_zgodzil_sie_na_prywatyzacje_szpitali.html

sprawa została zatrzymana wetem prezydenckim o czym przecież powszechnie wiadomo. niby to tylko pomysł na reformę służby zdrowia - o którym można dyskutować, szukać poparcia społecznego właśnie w trakcie wyborów (szczególnie że referendum nie zostało przeprowadzone). zaskakujące jest wypieranie się teraz takiej koncepcji. jakieś to wszystko dziwaczne ...

skoro jak się okazuje brak jest jasnego stanowiska w tej kwestii to dobrze, że sprawa trafi do sądu - pośrednio oznacza to określenie poglądów Kandydata. a to że nagle okazują się one diametralnie różne od wcześniej prezentowanych - no cóż ;) sąd nie jest ograniczony w zakresie materiału faktycznego, w oparciu o który będzie ustalał, czy podano nieprawdę.
-
2010/06/12 22:01:56
jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,153,Jaroslaw_Kaczynski_w_Lublinie.html


"Mają państwo wybór pomiędzy bardzo radykalną prywatyzacją, za jaką opowiada się Platforma Obywatelska gdzie państwo nie bierze odpowiedzialności za obywateli, a koncepcją zrównoważonego rozwoju. Jestem głęboko przekonany, że jest to koncepcja lepsza dla Polski"

Jako przykład obydwu koncepcji Kaczyński podał służbę zdrowia, prywatną i publiczną. Od miesięcy bywam w szpitalu. Widzę jak ta służba działa () nie chodzi o osoby znane i uprzywilejowane, a o zwykłych biednych ludzi, którzy tę pomoc otrzymują. I tak powinno pozostać (...) Kartka wrzucona 20-tego jest albo za tym, albo za tym i warto o tym pamiętać przypomniał.


I już wiemy, gdzie stoi .... a gdzie stoi ....
Też jestem ciekaw sprawy w sądzie, bo spodziewam się, że mogą być kandydaci, którzy nie znają słowa przepraszam.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 22:14:56
@ qabaret
jest jeszcze gorzej niż myślisz, w tej wypowiedzi Kaczyńskiego nie ma wogóle mowy o Komorowskim, a jeśli chodzi o plany prywatyzacji Platformy to zajrzyj do ustawy, którą zawetował Lech Kaczyński , trudno dziś o lepszy dowód, Tusk i Komorowski to kamikadze.
-
Gość: elf, *.dip.t-dialin.net
2010/06/12 22:18:46
W systemie ochrony zdrowia tylko szpitale sa panstwowe cala reszta tzn. partnerzy handlowi - dostawcy to firmy prywatne ,taka nienormalna sytuacja powoduje ze pokusa wycyckania tego naslabszego ogniwa zle zarzadzanego maloodpornego na rozne pokusy jest jest duza; skutek jest taki ze podatnicy splacaja niefrasobliwie zaciagniete dlugi.Tylko urynkowienie i zrownanie statusu partnerow zlikwiduje te anomalia ; niestety Jaroslaw kaczynski jako tani populista sprzedaje ciemnej masie klamstwa; mysle ze trybunal stanu a nie urzad prezydenta jest stosowniejszym miejscem dla naszego kultowego juz kurdupla !!!!!
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 22:19:43
A tak na marginesie to za tę ustawę powinien w wyborach beknąć również Pawlak, który już 20 lat rżnie głupa w polskiej polityce.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 22:23:41
elf
Obama w USA zadał sobie wiele trudu, żeby doprowadzić do reformy amerykańskiej służby zdrowia, i pomimo ,że pewnie nie wie gdzie leży Polska i nie ma pojęcia kto to Komorowski to jego reforma jest praktycznie we wszystkich założeniach podobna do reformy PISu.
-
2010/06/12 22:25:42
Czekałam na podjęcie tego tematu dawno się tak nie wkurzyłam jak dzisiaj słuchając Tuska!
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 22:45:35
@ Lexie
A jak tam meczyk Anglia - USA ?
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 22:45:52
PRZYNĘTA
I bardzo dobrze, ze sprawa zakonczy sie w sądzie. Zmusi to Komorowskiego do wyrazenia swoich pogladow. Nie tylko na temat prywatyzacji szpitali ale sluzby zdrowia.
Platforma i Komorowski wdadza sie w spór dla nich bardzo watpliwy. I nie ważny tu bedzie werdykt sadu, ale werdykt wyborców.

Dla Komorowskiego sukses to slizganie sie po powierzchni. Bez debaty, bez rozmowy, bez poruszania waznych tematow. Gdyby nie zareagował na te słowa Kaczynskiego w Lublinie o prywatyzacji szpitali to zle, gdy zareguje, to jeszcze gorzej. A wiec Komorowski idac do sądu sam sie pakuje w pulapke. A WSI 24 pewnie naglosni ta sprawę. I bardzo dobrze... Palikot i Walter, tak trzymac.


-
Gość: rencista, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 22:49:26
Wreszcie coś ciekawego dzieje się w kampanii.
Jestem ciekawy co pocznie J. Kaczynski i jego sztab w sprawie "prywatyzacji".
Tzn. najciekawszy jest scenariusz złożenia pozwu. Bo rozstrzygnięcie (niezależnie na czyją korzyść) powinno być spektakularne. J. Kaczyński może się jeszcze zdecydować na sprostowanie, czy raczej coś w tym stylu, bo wprost przepraszać no to raczej nie będzie - choć ja wiem, ta jego ostatnia przemiana... W każdym razie to by sprawiło, ze nie było by podstawy do pozwu i sprawę' jakoś' załatwiło...
Mnie też wydaje sie, ze wywiady Grada w tej sprawie sztabowi J. Kaczyńskiemu mogą nie pomóc, Kataryna się trochę rozpędziła.
-
2010/06/12 22:51:25
@Cyceron

jest jeszcze gorzej niż myślisz, w tej wypowiedzi Kaczyńskiego nie ma wogóle mowy o Komorowskim

Hmmm, to ciekawe, o którym kandydacie mówi Kaczyński? Mówi o WYBORACH, więc na pewno o kimś, kto w nich startuje. Jeśli nie o Komorowskim, to o kim? Podpowiedz, bo ja nie wiem.
-
2010/06/12 22:55:09
W koncu ,faktycznie trzeba pojsc do sadu ,poniewaz Premier Tusk klamie przez caly czas lub utajnia prawde ,co na jedno wychodzi.

Podczas jednej z wizyt u powodzian w Sandomierzu pan Donald Tusk ,przy pozowaniu
do zdjec propagandowych przed wyborami ,otrzymal cios w twarz (na szczeke)od jednego z poszkodowanych mieszkancow Sandomierza.

Nic o tym sie nie mowi ,czyli sie tai a jezeli sie tai ,to sie klamie.

KTO KLAMIE TEN KRADNIE A KTO KRADNIE TEN ZABIJA !

Jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci mi to wszystko "pachnie"!

nazimno.salon24.pl/192688,premier-tusk-w-sandomierzu-jak-klamia-media-jak-klamie-wladza

Pozdrowienia dla Polakow z Polski !!!
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 22:57:27
@ qabaret
Pewnie, że mówił o Komorowskim ale w taki sposób, że sąd nic z tego nie wyciśnie, tak właśnie mówią zrównoważeni , perfekcyjni politycy a nie takie roztrzęsione sieroty jak Tusk, który dziś zagadał językiem Palikota i wreszcie wiadomo dlaczego chroni tego błazna.
-
Gość: m-c2, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 23:04:44
Tusk i spółka koniecznie chcą sprowokować JK do słownej bijatyki. Mając za sobą media, a nie mając moralnych hamulców wiedzą, że tą batalię wygrywają / i mamy powtórkę z lat ubiegłych/. Nie mając przeciwnika oddającego kopniaki, PO jest bezradna. To media wykreowały PIS na partię walki, PO jest w tym lepsza.
Liczę na rozwagę sztabu JK.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 23:13:09
@ Wysoki Sąd
Podaję link na poniedziałek w kwestii dochodzenia kto tu kłamie w sprawie prywatyzacji szpitali www.po.org.pl/pl/aktualnosci/newsy/art969,plan-b-gdy-prezydent-mowi-nie.html do tej informacji można załączyć treść ustawy zdrowotnej Platformy Obywatelskiej i PSLu ( dostępna w internecie).
-
Gość: toto, *.tktelekom.pl
2010/06/12 23:14:32
Barbarzyńskie finansowanie lecznictwa [14 listopada 2008]
Śmierć pacjenta opłaca się szpitalowi

Jeśli czekasz na operację, proś Opatrzność, by zabieg się udał. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zawsze bowiem zwraca szpitalowi pieniądze za ratowanie człowieka na intensywnej terapii. Chodzi o brak finansowania procedur reanimacyjnych podtrzymujących życie do trzeciego dnia po zabiegu.

"Trybuna" twierdzi, że szpitalom opłaca się przyjmować ciężko chorych pacjentów tylko wtedy, gdy wiadomo, że zaraz po operacji umrą. Jeśli nie zejdą z tego świata od razu, NFZ będzie robił problemy z finansowaniem ich reanimacji. Fundusz zapłaci za włączenie respiratorów na OIOM-ie dopiero trzeciego dnia od zabiegu. Dwa pierwsze - najbardziej kosztowne - wliczone są w koszty operacji.

Nie opłaca się więc przyjmować pacjentów ze wskazaniami do skomplikowanych zabiegów i z dobrymi rokowaniami. Tacy bowiem wprawdzie przeżyją operację, ale na wszelki wypadek trzeba dla nich mieć wolne miejsce na oddziale intensywnej terapii.

Lekarze mówią "Trybunie", że to, co zrobił NFZ, jest po prostu barbarzyństwem. Wychodzi bowiem na to, że teraz najlepiej zoperować pacjenta, a potem pozwolić mu umrzeć. Ostrzegają również, że nowy sposób finansowania operacji spowoduje, iż szpitale zaczną unikać skomplikowanych przypadków, jeśli tylko będzie to możliwe.

"Poprzyj rząd czynem, umrzyj przed terminem" - ta fraszka jest dziś wyjątkowo aktualna, komentuje "Trybuna".
-
Gość: Ania84, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 23:17:22
Tu się jacyś samozwańczy prawnicy wypowiadają, że program PO nie ma nic do rzeczy, że chodzi jedynie o to co głosi w kampanii marszałek Komorowski. Zwrócę uwagę, że przy każdym [sic!] pytaniu o program wyborczy, myśliwy mówi "odsyłam do programu PO, sam go pisałem, w pełni się z nim identyfikuję" bla bla.
Takich publicznych wypowiedzi była cala masa.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/12 23:40:12
@ Gajowy Bronek
Info z ulubionej Wikipedii pl.wikipedia.org/wiki/Spółka_handlowa
-
Gość: halina.a, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
2010/06/12 23:49:20
Trudno tego ględzenia Tuska wysłuchać w spokoju do końca. Opozycja przeszkadza mu rządzić, A prawda jest taka, że ustawy przygotowane w biurkach cudownie wyparowały, osłabił możliwości obronne naszego kraju, rozłozył finansowanie TV przez obietnice bez pokrycia zniesienia abonamentu. Opozycja jest niemrawa, bo powinni walić w ten rząd jak to robiła PO od pierwszego dnia rządzenia koalicji PiS. Ten miłujący demokrację wzywał do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Przypomnijcie sobie również p. Beatę Sawicką, bidulkę, której nie udało się kręcić lodów. Prawda jest taka, że tam gdzie samorządy sprywatyzowały przychodnie lekarzy rodzinnych tzw. ośrodki zdrowia, jest fatalnie jeśli nie ma konkurencji. Lekarz liczy kasę i cudem jest otrzymanie skierowania na podstawowe badania. W dużych miastach jest lepiej. Nie mam nic przeciwko prywatnej służbie zdrowia, ale niech budują szpitale za swoje, a nie przymierzają się do grabienia.
-
2010/06/13 00:15:52

To nie jest sprawa personalna, to jest sprawa koncepcji i sposobów ich realizacji, chodzi o koncepcje partyjne, które w tych wyborach są personifikowane przez kandydatów.
I o tym mówi Jarosław Kaczyński.
Tusk ośmiesza się, (nie pierwszy raz), gdy mówi, że PO nie chciało/nie chce PRYWATYCJI służby zdrowia. To kłamstwo łatwo można udowodnić.
Tu chodzi o to, że Czcigodni Krętacze usiłują oddzielić Kandydata na Prezydenta i jego poglądy, od spraw partyjno-rządowych reprezentowanych przez J.E. Donalda.
Sprawa jest bardo komiczna w sytuacji, gdy widzieliśmy bez końca tę jego odrębność, gdy biegał za Premierem po wałach, gdy wymawiał zaklęcia mrożące krew w żyłach ze względu na formę i treść. Wreszcie od początku twierdził, że - jako Prezydent nie zamierza nic wetować, ani przeszkadzać - dodam od siebie, tylko uśmiechać się do żyrandola, głaskać klamki i mianować, mianować, mianować...
Taki mianownik.
Więc ustaliliśmy już, że mamy wierzyć w rozdzielność poglądów między popiarającą go partią i samą postacią kandydata.
Problem jednak w tym, że premier Jarosław Kaczyński kierował w Lublinie słowa nie odnosząc ich w wyłącznym sensie do adwersarza z PO czyli Komorowskiego.
Pan Jarosław Kaczyński mówił o wyborze między bardzo radykalną koncepcją reprezentowaną przez PO - taką koncepcją : prywatyzujmy wszystko, a inną. sprawdzoną w Europie koncepcją społecznej gospodarki rynkowej i zrównoważonego rozwoju, której to koncepcji reprezentantem jest Jarosław Kaczyński, natomiast tę pierwszą koncepcję, którą głosi PO uosabia kandydat Komorowski.
I nie ma co udawać, że ich kandydat, to taki wolny elektron...
-
Gość: toto, *.tktelekom.pl
2010/06/13 01:47:26
Taka mi się przypomniała kreskówka o kaczorze Duffy. Dużo czarnego humoru i zaskakujące puenty ("Będę cie nazywać Dżordż i tulić i głaskać po dziobie" - Yeti). A co będzie jak nie sprywatyzują tych szpitali i podpadną jakimś Mirom, Zbychom i Rychom, z których zdaje się składać ten kraj doskonale scharakteryzowany w programie Sprawa dla Reportera (polityczna prostytucja, korupcja, lichwa, używanie władzy do popełniania bezkarnych przestępstw)? To może być nawet zabawne, jak zawiedziona mafia esbecka będzie ganiać z kałachami za Donaldem. :P
-
Gość: Conan, *.mobileonline.telia.com
2010/06/13 02:06:27
Nie znam się na prawie. JK mówił wg mnie o planach (niedoszłych jak zwykle- współczuję żonom liderów PO :) Platformy Obywatelskiej.

Powiem tak (powtarzam to za Khorvinem MIKKKE- czemu Mikke prosił o przekręcanie jego nazwiska ??) :
- czy ktoś słyszał o strajku weterynarzy ??

Byłem niedawno u weterynarza z dwoma pieskami. Byłem przygotowany na wydatek 70-100 zł- tyle muszę płacić u neurologa, a za rezonans 450 zł (chyba że dam prywatnie 70 zł i dostanę skierowanie do szpitala i odkibluję 4 dni w tym szpitalu, to mi zrobią rezonans czy inną tomografię).
Nawet kuźwa, znajomy lekarz z klubu żeglarskiego, nie dał mi skierowania na rezonans. Znajomości czasem są za słabe na ten ''system''. Dopiero lekarz ''pierwszego kontaktu'' powiedział mi , co i jak. A mogłem tak od razu... .)

A wracając do Pani wterynarz. Za wizytę i za leki na odrobaczanie dla dwóch psin oraz za czopki (jakiś nowotwór- boksery są niestety podatne) zabecalowałem 35 złotych. Połowę tego co u neurologa.

Za dentystą też trzeba płacić.
Dziś podczas obiadu musiałem wyjaśnić Szwedowi, że nawet jak ktoś ma ubezpieczenie , to i tak musi płacić. Bo inaczej poczeka w kolejce od pół roku wzwyż. Albo lekarzowi nie opłaca się podpisanie kontraktu - bo ma w dupie ten cały socjalizm.

Ja też mam.
I vice versa :))))-
Gość: Johny junior, *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2010/06/13 02:56:05
Czytajjcue jak wiesniacka partia jest PiS!!! No czytajcie !!!www.watchtheduck.blox.PL
-
Gość: zKielc, *.chello.pl
2010/06/13 08:18:04
Johny całą noc nie spał, żeby dowalić PiSowi. Jaki argument-wieśniacka. Dzięki wieśniakom tfu, tfu hrabia przegra.
-
Gość: Kaziu, *.adsl.inetia.pl
2010/06/13 08:25:56
@ Gość: Johny junior, 178.182.1.1.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Czytajjcue jak wiesniacka partia jest PiS!!! No czytajcie !!!www.watchtheduck.blox.PL

2010/06/13 02:56:05

Jony junior Bronek też urodził się w oborniku , też jest wieśniacki ????.
-
Gość: Jan, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 08:27:42
Polska jest dzikim krajem. Były próby cywilizowania ale bezskutecznie. Pierwszą próbę zakończyła "nocna zmiana" i powrót dzikusów do władzy.
Koncepcja IV RP rozbita przez sojusz dzikusów umocnionych po "nocnej zmianie" w całym obszarze życia społecznego. Pytanie premiera Olszewskiego "czyja Polska" uzyskało swoją odpowiedź-dzikusów. Widzimy ich codziennie w mediach, czytamy wpisy na forach. Bredzą, kłamią, obrzucają obelgami, pozywają do sądów za rzekome przewiny, nic ich nie powstrzymuje. Skoro dzikusy są wszędzie, bo o to zadbaliśmy jako wyborcy w III RP, to jaki będzie wyrok sądu?
Nie mam wątpliwości, będzie jeszcze gorzej sięgniemy dna a i dno się urwie, po likwidacji wolnych mediów, jeśli na to pozwolimy. Te wybory muszą być punktem zwrotnym i ten proces, jeżeli się odbędzie, także. Już dzisiaj należy stworzyć nacisk społeczny w obronie prawdy w sądzie. Nie wolno tego procesu odpuścić bo to on zdecyduje o wygranych wyborach prezydenckich i parlamentarnych.
-
Gość: mich, *.173.14.11.tesatnet.pl
2010/06/13 08:47:17
Do Conan.
Ciekawe bardzo to wszystko. Też lubię zwierzęta, choć nie posiadam żadnego w domu. Kwestia wyboru. Ale nie powinna być kwestią wyboru ważność leczenia zwierząt i ludzi. Kochamy zwierzęta i za nie odpowiadamy, ale człowiek i jego zdrowie, gdy ten temat poruszamy jest ważniejszy. Wydaje mi się, że ten poziom rozumowania i argumentacja weterynarska nie pasuje jako przykład. Leczenie ludzi jest droższe, bo leki są droższe, bo stopień odpowiedzialności jest nieporównywalny.
-
Gość: Conan, *.mobileonline.telia.com
2010/06/13 09:12:34
SPROSTOWANIE

Byłem pijany gdy pisałem posta. I jak zwykle o dziwnej godzinie. Dlatego pomieszałem nieco fakty. Akurat czopki dla bokserki to kupiłem w aptece - weterynarz wypisał receptę.
Te czopki pewnie przydałyby się trollom typu ''Johny junior'' - sądząc po poziomie ''watchtheduck.blox'' ma on rozumek schowany we wstydliwej części ciała.


@ mich

Miałem na myśli tylko to, że konkurencja mogłaby spowodować spadek cen. Mikke kiedyś napisał, że usługi medyczne są zawyżone o jakieś 300 %. Wiem jedno - to że są przepłacone to fakt. I opłacamy to naszymi podatkami.
Ktoś napisał tu, że w dużych miastach jest lepiej - bo jest konkurencja, a w małych miejscowościach niestety gorzej.

Musimy dopracować się jakiegoś systemu, w którym lekarze konkurują ze sobą (spadek cen) ale pacjenta mającego ubezpieczenie to nie obchodzi. Nie płaci za wizytę.
Chodzi o to żeby podatki idące na ''służbę zdrowia'' nie były aż tak strasznie marnotrawione. To jest worek bez dna - jak ZUS.
-
Gość: Kaziu, *.adsl.inetia.pl
2010/06/13 09:40:51
Na Luzie
Przy czytaniu wpisów na blogu Kataryny zwróciłem uwagę na wpisy Maurycego co jakiś czas żegna towarzystwo i udaje się na spacer pomyślałem spróbuję i ja ,może trafi się jakaś Gajówka wybrałem się ze swoim pieskiem zaczepno-obronnym (on zaczepia a ja go bronię ) do lasu po oddychać pełną piersią na skraju lasu dwa niebieskie wory pełne czegoś to znaczy że jestem już w Polskim lesie omijam to i idę dalej w knieję i co słyszę jakąś pracę , niemożliwe niedziela przecie a tu na polanie Świstak ciosze osinowe kołki (sporo tego miał)
i nie zawija w swoje sreberka zagaiłem , to tyczki na fasolę? - trochę za grube spojrzał na mnie z pod oka coś burknął niezrozumiale pod nosem oddaliłem się widząc że nie ma chęci na pogaduszki.
Gajówki ani śladu więcej tam nie pójdę.
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/13 09:42:27
Bronek jak nie robi dzieci to nie myśli. Mam nadzieję, że jego potomstwo to nie jest seria pomyłek(gaf?). Polska tego nie wytrzyma.
-
Gość: mich, *.173.14.11.tesatnet.pl
2010/06/13 09:47:21
do Jan
W pełni się zgadzam. Nie wiem kto to powiedział, że Polska to dziki kraj. Zdaje się, że któryś z tych POrządców. "Dziki kraj i dzicy ludzie" kierują się jakąś swoją kulturą, jakimś swoim obyczajem. Wygląda na to, że kłamstwo w tej dzikości to normalność.
Jak powiedział klasyk?
Polska to nienormalność.
I w kulturze i w obyczaju naszego Kraju i Narodu kłamstwo uważa się za coś złego (jeszcze na szczęście). Wychodzi na to, że pytanie premiera Olszewskiego było zasadne, bo realizacja prawa własności, a raczej bezprawia idzie całą parą na potęgę. Polska i Jej Naród to na szczęście jeszcze Normalność i temu damy wyraz (OBY TAK!) już za tydzień.
Bronek szykuj się!
A za niedługo szykujcie się Donaldy, Niesiołowskie, Palikoty, Pitery i inne Kopacze, a także Gowin (kto pomaga kłamcy i zdrajcy milczeniem też zasłużył na to miano, tak wynika ze zdrowego rozsądku i z nauki nowego Świętego Jerzego Popiełuszki).
A potem powinien (musi)przyjść czas na Żakowskich, Olejnik-ów, Michników, Kolendy, Lisy itd itd...
POLSKA TO NORMALNOSĆ !!! Tak było, jest (mimo rozchasania tych piłkarzy amatorów) i będzie! Jeżeli miałoby byc inaczej, to nie mamy prawa patrzeć w oczy naszym dzieciom, co więcej nie mamy prawa ich rodzić. Nie mamy prawa spojrzeć w oczy naszym rodzicom i ich dziadkom. To się nazywa ciągłość historyczna i odpowiedzialność przed naszymi poprzednikami i następcami. I dlatego ten cały Tuskoland z jego Bronkiem myśliwym, Wajdoleniem, Michnikrętactwem i szaleństwem wzroku Niesiołka-owadologa spoglądającego na słodziutką Muchę, świętoszkowatością Gowina i pretensjonalną histeryczką Piterą i możnaby tak bez końca, bez końca... MUSI OTRZYMAĆ WYBORCZY WYKOP!
Acha! Nie mam nic przeciwko uczciwym myśliwym , lekarzom , weterynarzom , prawnikom, reżyserom, publicystom, sportowcom, aktorom Uczciwym. To kogo popieram w wyborach, jest nie wyborem ewntualnych, płynących z tego faktu korzyści, tylko jest wyborem moralnym) itd.
Kluczową kwestią jest słowo "uczciwość". I to jest sednem sprawy. Uściślone pytanie premiera Olszewskiego, to "Do jakich ludzi będzie należała Polska?". Tego właśnie, kto takiego pytania nie uważa za kluczowe, lub udaje, że nie rozumie, że to sprawa kluczowa dotyczy nauka Świętego Jerzego Popiełuszki.
-
Gość: waw, 85.117.20.*
2010/06/13 09:52:49
Moim zdaniem w całej tej sprawie nie chodzi kompletnie o fakt że Kaczyński powiedział to co powiedział i nie chodzi o żaden proces ani prywatyzację czy komercjalizację tylko o to że Kaczyński był łagodny a PO nie potrafi prowadzić kampanii pozytywnej. Kolejne pomyje wylewane na niego najpierw przez tzw autorytety a potem przez Palikota się nie sprawdzały i jedynie szkodziły - chodziło o pretekst który da uzasadnienie do lżenia go jagby legalnie. Przez dwa miesiące próbowali go sprowokować śledząc każde - dokładnie każde jego słowo. chodzi o to żeby przykleić do niego słowa: kłamca i kłamstwo. To jest dokładnie ten sam scenariusz co w wyborach Teresy Lubińskiej na prezydenta Szczecina w 2006 roku.
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/13 09:55:10
Ha,ha,ha! Wajda nie dostanie nagrody za walkę o prawa człowieka od Rosjan. Przejrzeli na oczy po tym jak ogłosił w Polsce wojnę domową. A był już spakowany. 200tys. przeszło koło nosa. Ruski mądrzejszy od czcigodnego kandydata Bronia. Poznał się na wichrzycielu. A swoją drogą, jak zwraca się żona do Bronka: Broniu, Mario, panie hrabio, prezydencie czy kandydacie. A może; ty mój różowy, gumowy itd.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 09:56:32
Conan. bardzo ciebie lubie. Ale znowu wyjezdzasz z tym swoim liberalizmem i to jeszcze w stosunku do słuzby zdrowia. Moje osobiste doswiadczenia sa calkiem rozne od twoich. Ja i moja rodzina korzystamy z uslug Medicaveru. To taka prywatna instytucja zorganizowana według formatów skandynawskich. Ale zapewniajaca opieke, tylko do pewnego tylko stopnia. Mozna powiedziec ze adresowana jest dla sredniej klasy. Mlodej pieknej i bogatej. Leczacej sie tylko sporadycznie.

Problem pozostaje co zrobic z ludzmi starszymi lub mlodszymi a chorujacymi w sposob bardziej kosztowny. Musi byc wiec zastosowana zasada solidaryzmu czy mówiac inaczej system panstwowy ( skladkowy) adresowany do ludzi chorujacych " drozej" Pisze to z perspektywy czlowieka zdrowego ale majacego na uwadze ze zycie najczesniej to nie bajka. Gdzie zyje sie długo i szczesliwie...
-
Gość: mich, *.173.14.11.tesatnet.pl
2010/06/13 10:05:24
do Canon 9.12.34
Tu pełna zgoda.
Że w Służbie Zdrowia są przeszacowania, to fakt znany i o tym także ostatnio mówił J. Kaczyński, mówiąc (cytuję z głowy), że tak naprawdę to nie wiemy ile co kosztuje i jakie są potrzeby. Zatem przypomina to troche brodzenie w mętnej wodzie. Wszystko zależy od uczciwości "brodźca". A gdy ta kwestia wchodzi w grę, to przy obecnym genseku Tusku (pierwszy milion trzeba ukraść-przypominam i i pytam: jak można pierwszy, to dlaczego nie kolejny?), to mamy Mira, Zbycha, Rycha itd. Alfabet jest dość długi i tych -ychów możnaby mnożyć a mnożyć. I nie ma pytania czy się da, bo się da i to jeszcze jak!, jeśli tyko można, bo Naczelny pozwolił, to sie napewno DA!
-
Gość: mich, *.173.14.11.tesatnet.pl
2010/06/13 10:07:52
do Canon.
Przepraszam. Zapomniałem dopisać, pozdrawiam.
-
Gość: Maria, 209.139.208.*
2010/06/13 10:13:43
Zapraszam na audycję wyborczą Jarosława Kaczyńskiego:
tv.onet.pl/14678190,audycja.html
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 10:17:11
@ Gajowy Bronek
@ Wysoki Sąd

W zwiazku z oskarżeniami Gajowego Bronka ,że ktoś tu myli proces Komercjaliazcji z prcesem prywatyzacji zamieszczam link z ulubinej iszanowanej Wikipedii, przed jutrzejszym procesem jak znalazł pl.wikipedia.org/wiki/Komercjalizacja
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 10:27:30
@ Maria
Czy ci złodzieje z tej twojej audycji wyborczej to Tusk , Schetyna i Palikot?
-
2010/06/13 10:43:02
przed chwilą w tvn24 (przepraszam, że powołuję się na takie źródło) poosłanka Mucha powiedziała, że pozew złożą we wtorek. nie miał to być czasem poniedziałek? poza tym kuźniar przegiął ze swą rolą adwokata diabła i tak Muchą zakręcił, że bidula już sama nie wiedziała czego chce komorowski, a czego chce PO.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 10:54:28
@ miminka.4
Mucha , jak sama nazwa wskazuje chce razem z resztą cwaniaczków z Platformy wycelować z tym procesem w taki sposób, żeby PIS podobnie jak w roku 2007 nie zdążył przed wyborami złożyć ewentualnego odwołania od wyroku, to proste, chamowate zabiegi w stylu tych kieszonkowców z PO , różnica jednak teraz jest zasadnicza, wtedy sąd analizował tylko dwa programy wyborcze a dziś dowodów jest duzo więcej, wydaje mi się że niegłupio byłoby w tej sytuacji gry na czas gdyby PIS uprzedził te kombinacje i podał właśnie jutro Tuska do sądu za nazywanie Kaczyńskiego kłamcą.
-
Gość: Z kielc, *.chello.pl
2010/06/13 10:54:54
Nie ma co się martwić o wynik ewentualnego procesu, gdyż i tak w świadomości ludzi pozostanie PO jako wielki kombinator-prywatyzator. Przecież oni nie odstąpią od tego kierunku. Wcześniej czy póżniej dopną swego. Pozbyć się wszystkiego co sprawia kłopoty i po sprawie. Można iść pograć w nogę, wypić dobry trunek, zapalić cygaro za 150 zł. sztuka to według Tuska i PO sens rządzenia. A problemy kraju to nie dla nich. Brrrrrrr, ohyda.
-
Gość: Wiadomosc POrazaca, *.dip.t-dialin.net
2010/06/13 10:58:37
Pan Tusk nazywa klamca Pana Kaczynskiego, a sam u Pani Olejnik zwanej "Stokrotka"
oPOwiada w stylu "PELO", ze OPEC jest organizacja eksportujaca gaz!!!.
Mozna sie nie dziwic Komorowskiemu zwanemu" hrabia z laski Carow" ze strzela gafy,
lecz widac ze Tuskowi tez puscily nerwy.
Na ogol staral sie byc zawsze precyzyjny ,a tu taka wpadka z OPEC.
W zwiazku z tym sie pytam Pana Tuska,- CO I KTO ,-ZMUSILO PANA W NOCY 4 CZERWCA 1992 DO LICZENIA GLOSOW,???, wtedy jeszcze byl Pan dokladny i umial
liczyc, lecz teraz PO POdliczeniu slupkow wyborczych, nerwy zawodza ,prosze uwazac
na siebie czlowiek ktory traci spokoj np. iadc w zaparte jak TW Bolek ,konczy majac
klopoty zdrowotne, i Palikot bedzie musial wylozyc pieniadze nie tylko na publikacje
tworczosci literackiej "slonca Peru" , lecztakze na rozrusznik w USA , bo pan
Lech Walesa tez DR.G .nie zufal ,- choc to tylko kosmetyczny zabieg.
P.S.
W miare normalnej sluzbie zdrowia ,gdzie sie placi normalne skladki , kazdy dostaje taki
rozrusznik jak go potrzebuje , w setkach PANSTWOWYCH szpitali , bo nawet
Szwajacaria i Niemcy ich nie prywatyzuja , choc pierwsze proby juz sa ,gdyz fundusze
ktorych przedstawicielem w Polsce jest (lub byl) Pan Boni nie zasypiaja gruszek
w popiele. Wlasnie to te fundusze najbardziej zarobily na ostatnim kryzysie finasowym
na Swiecie i przy pomocy fikcyjnego pieniadza ,wypompowaly z bankow pieniadz
prawdziwy.Wiec nasuwy sie pytanie do Pana Boniego ,kto i w jakiej skali wykupil
i wykupuje dlugi polskich szpitali???
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/13 11:03:45
Z ostatniej chwili. Donald znów jest wkur...ny tym razem na polskiego żołnierza, który dał się zabić w Afganistanie podczas trwania w kraju kampanii wyborczej. Szczere współczucie dla bliskich. Cześć jego pamięci!
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 11:13:23
Z tego co się wyłania, Platforma przyjmuje następującą linię obrony - "Nasz kandydat na prezydenta Polski nigdy w życiu nie wypowiedział słowa o prywatyzacji szpitali i to jest fakt, natomiast to ,że my jako partia cały czas dążyliśmy i dążymy do prywatyzacji to nie ma żadnego znaczenia" , w związku z tym myślę, że Kaczyński umiejętnie wpuścił PO w maliny , które dadzą możliwość PISowi cały przyszły tydzień prezentować w mediach tony dokumentów dotyczących prywatyzacji szpitali przez Platformę Obywatelską, moim zdaniem- majstersztyk!
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 11:17:02
Wygląda na to ,że Komorowski odcina się od programu Platformy, w takom razie kogo on właściwie reprezentuje, Czesława Kiszczaka?
-
2010/06/13 11:20:55

Dzień dobry.

Zapowiedziano w PO, że trzeba zaostrzyć kampanię i tak się dzieje...

Najbardziej śmieszne jest to, że PO z Szanownym Kandydatem konsekwentnie stara się zaprzeczać swoim słowom gdzie się tylko da. Totalny kociokwik, który bierze się prawdopodobnie z coraz większego popłochu związanego z malejącymi szansami na elekcję Prześwietnego Kandydata.
Hasło Kandydata - to "Zgoda buduje" - no tak, jak po zgodę, to tylko do sądu - by ukarać "kłamcę" - jak powiedział pojednawczo p. Premier. -Bo zgoda buduje...
W programie PO "jak wół" stoi prywatyzacja szpitali i wszystkiego, co się da. Koordynatorem programu był "Wesoły Bronek K."

www.youtube.com/watch?v=5S-GyXcbKJY&feature=player_embedded#!

Okazuje się, że to wszystko lipa z sosną, bo "Ulubiony Marszałek" prywatyzować nie zamierza.
Dodatkowo wypowiadane "złote myśli" przez Marszałko-Kandydata mają w sobie taki ładunek obciachu, że w samym jego sztabie wywołuje to nerwowe stany i konieczność krzesania dużego wysiłku intelektualnego, bo te bzdury jakoś odkręcać.
Palikot, wiadomo, wielkim przyjacielem Marszałka jest. Z wzajemnością. Mało, Pan Kandydat Żyrandolowy ma pełne panowanie, jak oświadczał, no poczynania swego przyjaciela i potrafi go folgować. Zaraz potem Pan Marszałek dodaje, że wszystko co czyni Palikot, robi to na swój rachunek, a co on wyprawia to widzimy.
Istny obłęd i pomieszanie rzeczy.
Konsekwentnie, zgodnie z obietnicami mocnego postanowienia poprawy i takiej też odmiany w kierunku łagodności niemal anielskiej, składanymi przez najobrzydliwszego zadymiarza w galaktyce, na oczach całej publiki realizują się owe deklaracje. PARANOJA.
Żeby tego było mało, ów przyjaciel zapewne chce dla swego kandydata najlepiej jak tylko można. Jednak efekty jego "wspierania" w odbiorze społecznym są dokładnie przeciwne.
Maskarada !
Daruję już sobie i kandydatowi owe ogromne wsparcie zwolenników, udzielone w warszawskich łazienkach. To była czysta krecia robota. Pomieszanie z poplątaniem.

Najbardziej zagadkową sprawą jest kwestia braku decyzji rządu w sprawie ogłoszenia stanu klęski w czasie powodzi w kontekście wyborów.
Zgodnie z prawem, władza jest zobowiązana do zapewnienia konstytucyjnego prawa wyborczego wszystkim uprawnionym obywatelom. Czy władza się wywiąże ? Czy nie chodzi o możliwość stworzenia pretekstu, w przypadku udowodnionych protestów o złamaniu w.w. prawa do unieważnienia wyników wyborów ?
Przyznam otwarcie, moje myślenie coraz bardziej i bardziej koncentruje się na możliwym scenariuszu zaplanowanym przez pracowitych pi.ar-owców PO : czy warto te wybory wygrywać?
Zauważmy, wszystko, co było do odzyskania, pospiesznie zostało zawłaszczone, bez oglądania się na konwenanse, zasady etyczne i takie tam banialuki. Bez patrzenia na ocenę opinii społeczeństwa. Przyszły Prezydent będzie skutecznie odgrodzony od realnego wpływu na cokolwiek, o wiele bardziej, niż miało to miejsce w przypadki Ś.P Lecha Kaczyńskiego.
Gdy wygra Komorowski, nie będzie żadnego pretekstu, że jest "ktoś" kto może utrudniać, blokować, psuć całą robotę. Propaganda z całym swym potężnym medialnym aparatem, włączając TVP nie będzie miała nic do roboty.
Nie pozostanie nic innego, jak wyciągać z szuflad te wspaniałe programy naprawiające i unowocześniające nasz kraj, by żyło się nam lepiej - wszystkim, zgodnie z dawnymi enuncjacjami Premiera.
Czy nie lepiej oddać prezydenturę i mieć "hamulcowego"?
Logika mówi, że lepiej, bo szuflady puste, a pomysły owszem są, ale tylko na PR
Logika swoje, a PO swoje.
Liczy się pazerność, która zgubiła już wielu.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 11:43:30
Jeżeli Komorowski nie chce prywatyzacji szpitali to jak zachowa się wobec ustaw Platformy tym zakresie , zawetuje je czy podpisze? Bronku, jak to właściwie będzie z Tobą?
-
Gość: wdechwydech, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/13 11:45:43
Moja współlokatorka włączyła Kawę na ławę. Wiadomo - stały skład. Cymański... Kalisz...
Ja jestem wrażliwą i inteligentną osobą, ale kiedy słyszę takie argumentacje i generalnie sposób prowadzenia konwersacji, tu - w stosunku do poczciwego i trzeźwo wypowiadającego się Cymańskiego, to się we mnie gotuje i muszę wyskakać i wykrzyczeć to zdenerwowanie na balkonie. Może nie powinnam się tak tym przejmować, bo to się dzieje przecież cały czas. Ale nie potrafię. I skaczę po balkonie. Bo wiem, że wielu ludzi z przyzwyczajenia, nie usłyszy tego, co ja. Że na to jest po prostu przyzwolenie i pewnie jeszcze długo będzie.
Przez długi czas nie interesowałam się polityką, bo nie chciałam, ale teraz zrozumiałam, że trzeba, że zbyt wiele złego się dzieje. A kiedy w to "weszłam", obudziłam się w koszmarze.
-
Gość: rex, *.chello.pl
2010/06/13 11:48:14
Witam
Znalazłem filmik z wiecu w Lublinie. Można zauważyc nastroje panujące w PO hasło "Zgoda Buduje" zostało chyba juz odstawione do kąta

www.smog.pl/wideo/36178/fanka_palikota_i_fani_kaczynskiego_laczony_wiec/

Panika i jeszcze raz panika, myślę że POwoli PO może sie oswajać z myślą iż nadworny gajowy przegra wybory
Pozdro
-
Gość: psychiatra, *.adsl.inetia.pl
2010/06/13 11:58:13
Wczoraj na wałach Tusk zarzucił PiS,
że posługuje się kłamstwem i insynuacją.
Nie wiem jak Wy, ale ja ciągle mam w uszach
te wszystkie złowrogie słowa
którymi w ciągu ostatniego roku
PO obrzucała Kaczyńskich i PiS.
Przypomnę kilka wypowiedzi:
Prezydent jest nam niepotrzebny (Tusk i Sikorski w Brukseli)
Idziemy na wojnę z PiS (Tusk po ujawnieniu afery hazardowej)
Celem PO jest zabić PiS (Niesiołowski w Suprestacji i Tvn24)
Były prezydent Lech Kaczyński (Sikorski w Bydgoszczy)
Wyginiecie jak dinozaury (Tusk w Sejmie)

Potem zdarzyła się TRAGEDIA SMOLEŃSKA.

Jak w kontekście tej tragedii należy rozumieć
te przytoczone wcześniej słowa PO?
NIE KŁAMALI?

Wczoraj Tusk ostrzegał też, ze jeśli JK wygra, to będzie źle.
A ja pytam: Jak należy to rozmieć?

Czy Tusk nadal nie rozumie, że jego
OBOWIĄZKIEM jest WSPÓŁPRACA
z prezydentem WYBRANYM przez suwerena jakim są obywatele ?

Jeśli Tusk nie zrozumiał tego nawet w kontekście tragedii smoleńskiej
to znaczy, że NIE NADAJE SIĘ do pełnienia swojej funkcji
i powinien PODAĆ SIĘ DO DYMISJI!

A może Tusk dysponuje jakąś wiedza tajemną ?
Jeśli tak, to niech się z nami nią podzieli.
Czy chodzi o coś w rodzaju Smoleńska?

Nie wiem jak Wy, ale ja PO-wskich pogróżek
i tuskowego ściemniania mam już po kokardę.

Pozdrawiam wszystkich
-
2010/06/13 12:21:01
Jeszcze jeden kwiatek z programu PO (żródło: www.platforma.org/pl/program/ dokument "Program PO. Polska zasługuje na cud gospodarczy" str. 33 - jeśli jeszcze nie usunęli kompromitujących dokumentów):
"Przemysł stoczniowy. Przy uwzględnieniu powyższych czynników będziemy dążyć do m.in. prywatyzacji sektora stoczniowego, szukając partnerów mających odpowiednie zabezpieczenie kapitałowe i technologiczne oraz posiadających strategie globalne gwarantujące przetrwanie polskich przedsiębiorstw nawet podczas światowej bessy."
Jeśli marszałko-prezydent myli "wyjście z NATO" z "wyjściem z Afganistanu" to i może w tym "programie" pomylili "prywatyzację" z "likwidacją". Tylko co w takim razie myśleć o planowanej "prywatyzacji" służby zdrowia?!
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/13 12:21:42
Tusk biega po wałach jak kot z pęcherzem. Gdzie jest policja, żeby ukarać za rozdeptywanie. Niech się zajmie realną pomocą dla powodzian, bo jak na razie karmi ich czczymi, wyborczymi obietnicami. Jaka ta pomoc będzie okaże się po wszystkim. Mam duże wątpliwości czy się wywiąże z obietnic. Zbyt łatwo obiecuje i zapewnia, że na wszystko wystarczy. To są kłopoty z budżetem czy ich nie ma.? Czy to wszystko to kolejna ściema Pierwszego Sekretarza PO. No jak?
-
Gość: 123, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 12:28:22
nazimno.salon24.pl/192688,premier-tusk-w-sandomierzu-jak-klamia-media-jak-klamie-wladza
Pod Sandomierzem na wałach
na premiera był zamach
powodzian rzuciła się horda
i Tusk dostał w mordę
-
Gość: stachurek62, *.lukman.pl
2010/06/13 12:37:58
Gość: Conan, host-90-237-159-140.mobileonline.telia.com
Byłem niedawno u weterynarza z dwoma pieskami. Byłem przygotowany na wydatek 70-100 zł- tyle muszę płacić u neurologa, a za rezonans 450 zł (chyba że dam prywatnie 70 zł i dostanę skierowanie do szpitala i odkibluję 4 dni w tym szpitalu, to mi zrobią rezonans czy inną tomografię).
A wracając do Pani wterynarz. Za wizytę i za leki na odrobaczanie dla dwóch psin oraz za czopki (jakiś nowotwór- boksery są niestety podatne) zabecalowałem 35 złotych. Połowę tego co u neurologa.
Jako weterynarz z 28 letnim stażem stwierdzam, że " zabecalowałeś" normalną stawkę. Domyślam się , że Twój kontakt z weterynarzem odbywał się nie w metropolii i był sporadycznym a pieskom tak naprawdę nic poważnego nie zagrażało. Przeważnie wielkomiejski dochtor skasowałby "pijanego frajera" według jego wyobrażeń.
@ mich

Miałem na myśli tylko to, że konkurencja mogłaby spowodować spadek cen. Mikke kiedyś napisał, że usługi medyczne są zawyżone o jakieś 300 %. Wiem jedno - to że są przepłacone to fakt. I opłacamy to naszymi podatkami.
Ktoś napisał tu, że w dużych miastach jest lepiej - bo jest konkurencja, a w małych miejscowościach niestety gorzej.

Musimy dopracować się jakiegoś systemu, w którym lekarze konkurują ze sobą (spadek cen) ale pacjenta mającego ubezpieczenie to nie obchodzi. Nie płaci za wizytę.
Chodzi o to żeby podatki idące na ''służbę zdrowia'' nie były aż tak strasznie marnotrawione. To jest worek bez dna - jak ZUS.

-
apski
2010/06/13 13:11:40
Kataryna udaje, że nie rozumie czym jest samorząd i rząd. Udaje, że nie rozumie słowa pisanego. Że zdanie "damy możliwość samorządom na prywatyzację" znaczy to samo co "sprywatyzujemy". Kataryna udaje, że samorządowcy to kretyni. Niektórzy z szacownych forumowiczów w to uwierzyli.

Dalej już jak zwykle. Jakikolwiek by nie był temat, rozwija się "dyskusja" w stronę obrażania PO. Pokojowo usposobieni miłośnicy Jarka Kaczyńskiego odważnie wyzywają Marszałka Rzeczypospolitej. Bravo bravo bravo.

Kataryno, pragnę by samorządy mogły decydować o przyszłym losie szpitali. Za tym rzucę kartkę. Nie za prywatyzacją, tylko za prawem do wyboru. Tutaj naprawdę mieszkają normalni rozumni ludzie.

POzdrawiam
-
Gość: myszkaszara, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 13:22:48
apski - czy to wystarczy Ci za odpowiedz


Posłanka Beata Sawicka mówiła w podsłuchanej rozmowie z oficerem CBA: "jest nas troje, którzy tworzą prawo", "będziemy przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego".

Dodała także, że przy wejściu nowego prawa umożliwiającego taką prywatyzację, "ci będą mieli fart, którzy pierwsi będą wiedzieć". - Biznes na służbie zdrowia będzie robiony - mówiła w tej rozmowie.
-
Gość: Ania84, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 13:22:53
Pytanie: "Czy wobec odpowiedzi na pierwsze pytanie o lojalności prezydenta Kaczyńskiego wobec PiS ma pan inny pomysł na Polskę niż PO?"
Komorowski: "To jest pytanie raczej do PO czy ma inny pomysł niż ja, bo jeszcze raz przypomnę, że jestem autorem programu PO".
-
Gość: rekin114, *.cable.casema.nl
2010/06/13 13:26:03
@ALL
Iscie Gomulkowskie metody propagandy PO
www.youtube.com/watch?v=cPg17WMwVgM
To jest dopiero SMIESZNE!!!!!!
-
Gość: sami, *.tami.pl
2010/06/13 13:31:31
Witam wszystkich .
Problem ze szpitalami polega na tym , że jedne usługi są przeszacowane , a inne niedoszacowane . Pytanie , które usługi będą wykonywać prywatne szpitale?
Inna sprawa @ conan napisał że po dbębnieniu czterech dni można mieć zrobioną tomografię . Pytanie dlaczego cztery dni ? Czy nie przypadkiem dla tego , że gdy pacjent jest mniej niż trzy dni w szpitalu to są problemy ze zwrotem kosztów leczenia przez Narodowy Fundusz . Takie kwiatki można by mnożyć i bez prawidłowego załatwienia tych spraw , prywatyzacja szpitali jest bezsensowna . Pozdrawiam
-
apski
2010/06/13 13:42:18
Jeszcze o leczeniu. Celem istnienia szpitali jest leczenie chorych ludzi. Skupmy się na celu nie na środkach do tegoż celu wiodącymi. Problemem nie jest forma prawna szpitali, tylko organizacja zaupu usług leczniczych przez NFZ. W jakiej ilości, jakie usługi, kiedy płatne, czym dokumentowane. To są ważne sprawy. Jestem za tym, żeby NFZ miał wybór. Żeby istniał rynek usług leczniczych. Być może samorządy nie skorzystają z tej możliwości i zarządzanie szpitalami pozostanie po staremu. Ale dajmy ludziom możliwośc wyboru. "Warszawa" nie zawsze lepiej o wszystkim wie.
-
Gość: myszkaszara, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 13:58:19
apski

"Ale dajmy ludziom możliwość wyboru"
Wolałbym, żeby Grzesie,Rychy,Krzychy i inni cwaniacy nie mieli "możliwości".
-
Gość: sami, *.tami.pl
2010/06/13 13:58:30
@apski
Cele osiągamy przy użyciu środków , Jeśli wybierzemy złe środki nie osiągniemy celu.
Jeśli chodzi o rynek usług , zgoda , ale przede wszystkim rynek platników .Najważniejsze , aby pieniądz szedł za pacjentem a nie na odwrót jak jest obecnie.
-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/13 14:01:52
@ALL
Witam Wszystkich Kataryniarzy

Oto i mamy "męża stanu", a kiedy doczekamy się Tuska przed Trybunałem Stanu?

"Wygrana Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich będzie politycznym piekłem - stwierdził premier Donald Tusk w programie "7. Dzień Tygodnia" w Radiu Zet. "

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nie-bede-wciskal-kitu-ze-J-Kaczynski-bedzie-prezydentem-wszystkich-Polakow,wid,12364132,wiadomosc.html
-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/13 14:07:49
- Zatytułowaliśmy tę listę: "Marszałek Bronisław Komorowski herbu Korczak - sentencje, maksymy, porzekadła, cytaty, poezja" - powiedziała Kluzik-Rostkowska.
wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Joanna-Kluzik-Rostkowska-przestaje-byc-mila,wid,12364140,wiadomosc.html
-
Gość: Marie, *.xdsl.centertel.pl
2010/06/13 14:08:08
All
Oto wypowiedzi Komoruskiego dot. weta prezydenta ws. ustaw zdrowotnych:

"Monika Olejnik:
Panie marszałku, pan uważa, że prezydent jest hamulcowym reform, ale czy Platforma Obywatelska przeprowadziła na przykład reformę KRUS, czy Platforma Obywatelska przeprowadziła reformę służb mundurowych na przykład
Bronisław Komorowski:
Uważam, że urząd prezydenta wystąpił w roli wielkiego hamulcowego, niestety skutecznie. To znaczy skutecznie nie tylko dlatego, że zostały zablokowane ważne reformy poprzez weta prezydenckie, przypomnę tutaj ustawy, reformę systemu opieki zdrowotnej, ale również w sposób skuteczny, bo zniechęcający do podejmowania kolejnych prób ryzyka ze strony koalicji rządowej.
Monika Olejnik:
Jakie błędy są rządu Donalda Tuska?
Bronisław Komorowski:
Wie pani, ja myślę zostawmy to jednak opozycji, ocenę krytyczną rządu, ja ten rząd w pełni popieram."

www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Bronislaw-Komorowski2


"Co Pan chce zmienić?
Prezydent może być hamulcowym albo kimś wspierającym i zachęcającym do modernizacyjnego wysiłku. Nawet jeśli ten wysiłek wiąże się z politycznym ryzykiem.

Kogo i do czego ma zachęcać?
Ma nie utrudniać reformowania kraju, ale ułatwiać. Smutna jest rola odegrana przez obecnego prezydenta w kwestii reformy służby zdrowia proponowanej przez rząd Tuska. Nie powinien jej wetować, nawet jeśli nie lubi rządu. Nawet jeśli po cichu myśli: złamcie kark."

www.kurierlubelski.pl/opinie/wywiady/223520,ja-nie-jestem-ksieciem-z-bajki-staram-sie-byc,id,t.html


-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/13 14:08:48
Zaskakujący sondaż: PiS powoli dogania PO
wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zaskakujacy-sondaz-PiS-powoli-dogania-PO,wid,12363916,wiadomosc.html
-
Gość: halina.a, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
2010/06/13 14:10:17
Dlaczego nie wdrożono systemu informatycznego dla NFZ, tak aby system finansowania służby zdrowia był przejrzysty?
-
Gość: sami, *.tami.pl
2010/06/13 14:15:49
@Halina
Bo tym którzy kręcą na tym lody , bylo to nie na rękę .
-
apski
2010/06/13 14:16:28
myszkaszara
Niektórzy po prostu nie lubią ludzi. Nie szanują ich. Twierdzą, że internauci to popijający piwko oglądacze pornografii, że samorządowcy to Krzychy i Grzechy, że stoją tam gdzie zomo. Jak mnie ktoś nie lubi to cóż, c'est la vie.

sami
To żeby pieniądz szedł za pacjentem, nie ma nic wspólnego z formą własności szpitali. Tylko żeby tak było, musi być możliwość upadku szpitali źle pracujących. Bo pieniądz pójdzie tylko do dobrych szpitali. Musi więc być rynek usług medycznych. Rynek, znaczy dobry się bogaci i rozwija, zły upada i bankrutuje. Koniec i kropka.
POzdrawiam
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 14:18:16
@ Obiboknawłasnykoszt
Dlaczego WP uznaje ten sondaż za zaskakujący, czyżby w ich przekonaniu Platforma zbyt wolno układała się w politycznym grobie? Jeśli tak, to ja również się dziwię.
-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/13 14:22:14
Dla przypomnienia naiwnym jeleniopolikotom z Tuskolandii:

Tygodnik Znak nr 11/1987 Donald Tusk cytat: \"Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem\".
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 14:30:50
@ apski
Wiesz na czym polega skurwysyństwo Tuska i Platformy? Ano na tym , że śmierdzące tchórze tak naprawdę boją się tej prywatyzacji , którą wypisali sobie na sztandarach bo boją się ludzi a do tego nic nie robią z rozpadającą się służbą zdrowia bo są związani swoim programem a cierpią na tym zwykli ludzie , którzy nie mogą się normalnie leczyć.( jeżeli uważasz że to słowo na "S " można zastąpić innym to się z Tobą nie zgadzam)
-
Gość: sami, *.tami.pl
2010/06/13 14:46:05
@apski
W sprawie rynku usług przyznałem Ci rację i nie bardzo rozumiem dlaczego mnie atakujesz .
Nie twierdzę że powiedzenie , pieniądz za pacjentem ma związek z formą własności , ale na pewno buduje zdrowe zasady i wtedy owa forma będzie sprawą dowolną. Wtedy będziemy mogli mówić o WYBORZE.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 14:48:41
Posłuchajcie jakie głupoty na tydzień przed wyborami wygaduje nasz premier, jest wszystko , polityka miłości a la Palikot, zero osiągnięć w rządzeniu, gładka gadka i żadnych treści no i ten zwierzecy strach przed Kaczyńskim, Monika go dziś dopadła , aż się sam dziwię www.radiozet.pl/Programy/7-Dzien-Tygodnia/Donald-Tusk
-
2010/06/13 14:51:58
Problem służby zdrowia nie tkwi tylko w szpitalach. Problem jest tam gdzie jest kasa. NFZ to jest najgorsze kure st wo.
To tam dochodzi do największych przekrętów. Bo gdzie można się nachapać jak nie tam gdzie bije źródełko.
Powinni zacząć reformę od prywatyzacji ubezpieczalni.
Prywatny ubezpieczyciel aby zarobić będzie kontrolował sam z siebie nadmierne wydatki pacjentów, oraz przekręty szpitali. Szpitale i lekarze nagminnie dopisują do listy usługi, których nigdy nie wykonały i nijak nie idzie tego sprawdzić.
Jak Sośnierz wprowadził karty i elektroniczny system kontroli usług na Ślasku to go do prokuratury zgłosili. Prawda była taka, że Kasa Chorych na Śląsku miała w tym okresie NADWYZKI.
-
apski
2010/06/13 14:54:18
Cyceron
Człowiek, który brzydkiej kobiecie nie mówi, że jest brzydka, ale że ma oryginalną urodę, nazywany jest człowiekiem kulturalnym, nie skurwysenem. Nasza służba zdrowia jest brzydka. Potrzeba zatem radykalnych czynów by ja wypieknić. PIS mając swojego prezydenta i swój rząd nie zrobił absolutnie nic w tej sprawie. Dalej Prezydent zawetował platformiarski pakiet usług zdrowotnych. Widocznie taka brzydka twarz służby zdrowia jest w guście PIS-u. To dlatego "zwykli ludzie nie mogą się normalnie leczyć". Jarosław Kaczyński nie przedstawił absolutnie żadnego pomysłu. Żadnego planu. Tylko krytyka ludzi, którzy coś chcą zrobić.

POzdrawiam
(epitety określają stan umysłu osób je piszących)
-
Gość: Konotopski, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 14:54:21
Drodzy prawnicy (pierwsze komentarze pod obecnym wpisem Kataryny)!
Kataryna to nie sąd, to Wam coś się pomyliło. Kataryna pokazuje, kto kłamie. Tylko tyle i aż tyle. Mnie wystarczy. Jak zwykle precyzyjna i odświeżająco oryginalna Kataryna.
PO obiecała szpitale i musi tej obietnicy dotrzymać. Coraz trudniej się rządzi, bo media też nie dostają tego, co PO im obiecała.
-
apski
2010/06/13 14:57:25
sami
Nie atakuję Cię.
-
Gość: stary_skryba, *.aster.pl
2010/06/13 15:00:30
Lepszy Jarek z kotem, niż Bronek z Palikotem!
Jutro komitet wyborczy Kaczyńskiego powinien wnieść pozew w trybie wyborczym przeciwko Tuskowi i Komorowskiemu o to, że publicznie (w mediach) nazywają go kłamcą.
Jeśli chodzi o to czy Komorowski popierał prywatyzację służby zdrowia, to wystarczy sprawdzić jak głosował Komorowski w sejmie nad ustawami projektu pani minister Kopacz, które później zawetował prezydent Lech Kaczyński.
-
Gość: klops, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 15:02:01
Czy publiczne dezawuowanie kandydata lub jego pomawianie nie zasługuje na pozew? Tusk powiedział:
"Wygrana Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich będzie politycznym piekłem".
"Kłamcę trzeba pozwać do sądu".
"Kandydat PiS może się jeszcze przebrać pięć razy w czerwonego kaptura, babcię lub wilka, ale wiemy, jaki jest i jakie konsekwencje poniesie cały kraj".
Ja bym go pozwał. Ciekawe jak sąd by takie stwierdzenia skomentował.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 15:07:16

Tusk dostał w pysk od powodzian z Limanowej.

-
Gość: sami, *.tami.pl
2010/06/13 15:07:20
@apski
Dziękuję , sprawę dość dobrze ujęła @zmoorka , w dzisiejszych realiach nie ma gwarancji że przetrwają ŻECZYWIŚCIE najlepsze szpitale.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 15:13:03

Właśnie dziś odsłuchałem wiec z Lublina. Jarek nie użył nazwiska Komorowskiego w tematyce zdrowotnej tylko mówił o największym konkurencie a tych przecież jest aż dziewięciu.


-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 15:28:32

TVP-Info podał że przedsiębiorcy z południa Polski nagle rozpoczęli płacić składki
ZUS w Czechach i na Słowacji. Wychodzi im z tego tytułu 5 tyś.zł oszczędności na jedną osobę w skali roku.

-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 15:34:03
@ stary_skryba
Trafiłeś w sedno z tym głosowaniem Bronka, to super dowód.
-
Gość: sami, *.tami.pl
2010/06/13 15:34:55
@Anrzej z Iławy
Czyli że gdzie indziej można sensowniej. Swoją drogą to cenna informacja.
Pozdrawiam
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 15:47:12

Wklepałem w Google: Szczynukow
i wyszło mi KomunoRuski(Komorowski). Wot wnuk popa i złodziej nazwiska i tytułu szlacheckiego:)))
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 16:02:00
Komorowski wycofuje wojsko z Afganistanu( NATO?)

14 KWIETNIA 2010 MARSZAŁEK SEJMU(pełniący obowiązki prezydenta RP) BRONISŁAW KOMOROWSKI PODPISAŁ POSTANOWIENIE O PRZEDŁUŻENIU POLSKIEGO KONTYNGENTU W AFGANISTANIE.
ROZPORZĄDZENIE TO ZAWIERAŁO ZAPIS - NA WNIOSEK RZĄDU OD 2010 ROKU KONTYNGENT WOJSKA POLSKIEGO ZWIĘKSZA SIĘ O 600 ŻOŁNIERZY.
-
Gość: Nikodem, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 16:11:47
@Andrzej z Iławy
Nie wiem, co sądzą o tym inni, ale ja bym sugerował zaprzestanie wpisów o Szczynukowiczu - niepotrzebnie wystawiamy się na kontrę, że znowu czepiamy się dziadków czy pradziadków. Tym bardziej, że teza o Szczynukowiczu nie bardzo trzyma się kupy.
Jeśli zaś chodzi o dziadka z Wehrmachtu, to byłby to całkowicie samobójczy chwyt, gdyby Tusk spokojnie się do tego dziadka przyznał: "Tak, siłą wcieli go do Wehrmachtu, tak jak tysiące innych Kaszubów, Ślązaków czy Wielkopolan". I myślę, że zamknąłby w ten sposób sprawę, w dodatku zyskując punkty. Ale Tusk popełnił gigantyczny błąd - SKŁAMAŁ. Skłamał, bo nie wziął pod uwagę tego, że w niemieckich archiwach będzie można to sprawdzić. I w taki to sposób stał się KŁAMCĄ, a nie ofiarą wyszukiwania haków.
Notabene w tej chwili Tusk popełnia dokładnie ten sam błąd: kłamie tam, gdzie łatwo będzie go na tym przyłapać.
-
Gość: Jaruncio, *.icpnet.pl
2010/06/13 16:16:42
A tu link do wywiadu z Gradem
www.rmf24.pl/opinie/wywiady/news-grad-kampania-rzadzi-sie-roznymi-prawami,nId,208038
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 16:20:21
Trzeba przyznać , że Tusk agitujący na wiecu w Warszawie na rzecz nowego prezydenta, Komorowskiego , to dość obrzydliwy widok, zważywszy na smoleńską katastrofę i jego w niej udział, chociażby w kwestii unieważnienia przetargu Szczygły na nowe samoloty.
-
2010/06/13 16:27:42
@ Cyceron
Wszystkie ruchy obu panów DT i BK są bardzo chaotyczne podejrzewam, że wczoraj gdy zginął żołnierz wykombinowali (chociaż wolałabym, żeby tak nie było bo to żałosne), że może się opłaca wycofać z tego kontyngentu tak na potrzeby wyborcze bo przecież można będzie zaczepić w tej sprawie Kaczyńskiego o on raczej będzie za pozostawieniem w Afganistanie naszych chłopaków. Śmieszne są zapewnienia Komorowskiego, że to już wcześniej planowano można znaleźć w internecie jak Sikorski i Klich się zachwycali korzyściami płynącymi z pobytu naszych wojsk w Afganistanie, żenada! To określenie, że platforma jak żaba wypiera się własnego błota to strzał w dziesiątkę.
-
Gość: , *.chello.pl
2010/06/13 16:30:37
Ale on inaczej, nie może ,to alkbo uwarunkowanie gernetyczne, a moze się zarazil od drugiego klamcy terz z Trojmiasta-"mędrca z Europy"
Klamca, pozostanie zawsze klamcą
Pop[rzxeczytaniu tegowywiadu z Olejnikową?, widze iż w nienawisci, i głupocie, oraz zadufaniu juz zaczyna przerastac swego mistrza.-T.W. -Bolka.
-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/13 16:36:02
Do tych, którzy jeszcze nie zdecydowali na kogo oddać swój głos w wyborach prezydenckich:
www.youtube.com/watch?v=a4a4KBSUwVQ
-
Gość: pisiak, *.adsl.inetia.pl
2010/06/13 16:39:13
Oglądałem TVP info wiec PO na koniec brakowało tylko skandowania "zostań z nami" Widać w Platformie padło hasło - wszystkie ręce na pokład. W środku sztormu już za późno. Została jeszcze jedna komenda - maszty rąbać.
-
Gość: log112, *.subscribers.sferia.net
2010/06/13 16:44:13
To prawda, że Komorowski jest takim samym hrabią jak Małachowski potomkiem marszałka Sejmu Czteroletniego a Jagiełło prawnukiem zwycięzcy z pod Grunwaldu.
Ale proszę nie nazywajcie nikogo Komoruskim, Palikutasem, czy Tusku.
To, jak bym czytał gazety komunistyczne w najgorszym ich stadium.
To nie wypada ludziom na poziomie. Trzymajcie fason!
-
2010/06/13 16:50:37
14.04.2010
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o przedłużeniu użycia polskiego kontyngentu wojskowego w Afganistanie o kolejne pół roku. Marszałek podjął tę decyzję jako pełniący obowiązki głowy państwa po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Komorowski podpisał też postanowienie o kolejnym użyciu polskiego lotnictwa w sojuszniczej misji patrolowania przestrzeni powietrznej nad Estonią, Litwą i Łotwą.

www.wprost.pl/ar/192383/Marszalek-Komorowski-przedluzyl-misje-Po/

Nawet jeżeli tłumaczono to zwiększenie możliwością szybszego wyjścia z Afganistanu, to było to w 042010 i na pół roku więc do października 2010 co najmniej.

-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 17:02:34
Jeżeli prawdą jest , że Komorowski odmówił dzisiejszej debaty w telewizji to będziemy chyba powoli się z nim żegnać a już na pewno z jego prezydenturą.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 17:11:35


..................Dziś Wielka Debata kandydatów w TVP1 o godzinie 20:15..........................

-
2010/06/13 17:16:08
@Cyceron
Odmówił:)
Dzisiaj wieczorem debata a tu Niemcy z Australią grają i jak tu się rozdwoić? Wygrają pewnie Niemcy, ale trzymam kciuki jak zwykle za słabszym Australią. Niestety debata ważniejsza więc tylko druga połowa zostaje:)))
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 17:18:33
@ Lexie
Kobieta i mecze, to jest to!
-
Gość: katolik, *.bluehost.com
2010/06/13 17:22:05
Hej, nie wiecie może, czy na czarnych skrzynkach są rejestrowane pomiary skażenia biologicznego, smrodu ?
Czytałem ostatnio o ciekawej hipotezie dotyczącej katastrofy, tłumaczy ona też dlaczego w ostatniej fazie piloci się nie odzywali...
Kaczyński słynął z puszczania gazów, w piątek do późna w nocy pił maślankę i jadł grochówkę... Jeśli podtruł gazami pilotów, jeśli zaczęli tracić przytomność wskutek smrodu?
Zapewne też szczypało po oczach. Kto otworzył drzwi kabiny saloniku prezyDĘTA ?
Maria była oswojona, przyzwyczajona, jednak dla innych ludzi było to zabójcze :)
-
Gość: log112, *.subscribers.sferia.net
2010/06/13 17:23:27
Alicjo 1
Spot wyborczy Komorowskiego kompletnie bez wyczucia. Szczególnie ten krakowiak w wykonaniu marszałka zaraz po symulacji katastrofy smoleńskiej- jakby taniec radości?
Sama symulacja bez sensu: samolot uderza kokpitem pilotów o ziemię a świadkowie mówią, że widzieli ciała pilotów nie zapięte pasami?
Po prostu niesmaczne.
-
2010/06/13 17:24:12
Ocho i pojawili się agenci :)))
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 17:26:58

@katolik
Ty od J. Urbana czy na przepustce z psychiatryka?

-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/13 17:29:51
@ log112
Wg. mnie jest to właśnie krótki filmik zachęcajacy do głosowania na J. Kaczynskiego.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 17:30:54

@lexie
Skurczybyk ma com. Posiada fobie na pl:))) ale to się da leczyć:)))-
Gość: stary emigrant, *.bihira.com
2010/06/13 17:37:40
Co by nie mówić, jeśli nawet jakimś cudem wygra Kaczyński, przy pomocy Kościoła, zacofanych dziadów i pis telewizji, to śmierć tych pisowskich nieudaczników i zwolnienie urzędów jest bezcenne.
Te wszystkie kurtyki, ten prezes banku, co skończył studia wieczorowe w pierdzoszewie itd, oczywiście największym szkodnikiem był mlaskacz,
Wielu patriotów ta katastrofa ucieszyła.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 17:46:04

@katolik vel stary emigrant

Dlaczego tak szybko zmieniasz nicki. Tchórzu!!!

-
Gość: Nikodem, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 17:55:59
@Andrzej z Iławy
Nie karmmy trolla. Po co? Niech sobie pisze - tyle jego.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 18:07:48

.......Wielka Debata w TVP1 o godzinie 20:15.......

-
Gość: Iwa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 18:11:28
Zobaczymy które siły są większe, te zewnętrzne popierające BK, czy wewnętrzne, nasze. Ta z mężem i córką odmawiany nowenne za Ojczyzne. Znam wiele rodzin w których ludzie modlą się o dobre wybory. Przestałam nawet namawiać ludzi do głosowania na J.K. Oddałam wszystko ręce Boga.
-
Gość: Niedowiarek, 209.139.208.*
2010/06/13 18:19:05
Iwa, Ty to na poważnie piszesz, te bzdety o nowennie ??
Za takie pierdoły się modlisz, pomódl się kobieto o pokój na świecie, czy za księży pedofilów i nie bluźnij.
Modlitwa w sprawie tak błahej, to świętokradztwo.
Wiem, że większość ma tu wyżarte mózgi, ale tak naprawdę i ten katolik i ten i wartości mają identyczne.
To przerażające jacy nienormalni ludzie są na tym forum, oczywiście niektórzy.
-
Gość: Iwa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 18:27:00
niedowiarku - pomodlę się za Ciebie. Wyluzuj
-
Gość: Iwa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 18:27:42
A do reszty: ciekawa diagnoza Michalkiewicza www.bibula.com/?p=22863
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 18:30:45
@niedowiarek inaczej nie rozumek
Najpierw piszesz "większość" a za chwilę "niektórzy".
Poczytaj te swoje ścierwo i się w końcu zdecyduj.
No ale czy ty czytać umiesz? O oto jest pytanie.
-
Gość: Iwa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 18:34:01
A tu troszeczkę o jwśnie panującym w Sejmie i PO w Polsce: www.bibula.com/?p=22874
-
Gość: Niedowiarek, 209.139.208.*
2010/06/13 18:37:24
Tak, tak popełniłem błąd językowy, miało być "nie wszyscy".
Byłem po prostu zszokowany tym co przeczytałem, to niemożliwe... jak można tak prosto pojmować wiarę, czy modlitwę, czy Boga.
Puknij się w łeb durna kobieto, tak Pan Bóg sfałszuje wybory, dorzuci kart do głosowania na Kaczyńskiego.
Ludzie, nie mieszajcie w to Boga.
I co pomyśli Iwa jak wygra Komorowski, że Pan Bóg tak chciał, to Pan Bóg go wybrał, mianował.
Banda wariatów.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 18:44:30
Niedowiarek. Skoro ty tak szybko się szokujesz to może wcześniej połknij aspirynę. Oby ci nie zaszkodziła.
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/13 18:47:17
Blogowicze, Kataryna na was patrzy. Więcej kultury. Dosyć chamskich odzywek, a te które będą się pojawiać nadal, pomińmy milczeniem. Nerwy na wodzy, choć trudno.
-
Gość: Niedowiarek, 209.139.208.*
2010/06/13 18:48:36
Andrzej, masz rację, czasem to forum trzeba czytać na znieczuleniu, tyle głupoty ciężko znaleźć w innym miejscu.
Wiem, że się naraziłem, pojawi się teraz masę obrońców tej idiotki, zamiast jako katolicy nazwać rzeczy po imieniu i wezwać ją, żeby skończyła grzeszyć i popełniać bluźnierstwo i bezcześcić modlitwę.
-
2010/06/13 18:48:44
@Niedowiarek, 209.139.208.23*
Znajdź sobie lepsze zajęcie w niedzielę niż obrażanie ludzi nie wstyd ci? Jeżeli jesteś za Komorowskim to zagłosuj na niego my tu dobrze wiemy czym się od ciebie różnimy a Komorowskiego duma rozpiera, że popierają go tacy jak ty!
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 18:51:03
A swoją drogą to tam słychać u pani Beaty Sawickiej na sali sądowej?
Może coś ...Niedowiarek... coś wie?
-
Gość: Niedowiarek, 209.139.208.*
2010/06/13 18:52:14
lexie ileś tam
Bez demagogi, ja akurat głosuję na jedynego człowieka z zasadami, nie farbowanego katolika jak Kaczyński, chodzi mi o Marka Jurka.
Wisi mi i Komorowski i Kaczyński, ale nie pozwolę bezcześcić modlitwy, tym bardziej w niedzielę.
-
Gość: Niedowiarek, 209.139.208.*
2010/06/13 18:57:31
Ciekawe jest też to, że już wam się wszystko z Komorowskim kojarzy, gdy tylko ktoś ma troszkę inne zdanie, to już Komorowski, pewno nawet jak lodówkę otwieracie to wyskakuje wam Komorowski. Niech się wreszcie za tydzień ten cyrk skończy, bo brniecie w niebezpieczną schizofrenię.
-
Gość: Iwa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 18:58:49
Oho, ho. Niedowiarek w obronie modlitwy, i z tymi wyzwiskami. ciekawe, bardzo ciekawe. Aż się boję, żeby Marek Jurek nie wycofał się z wyborów ze wstydu za swoich zwolenników. Za Ojczyznę, mądre wybory i decyzje należy modlić się każdego dnia niedowiarku. Ty też dokonałeś wyboru wyzywając mnie od idiotek. Tej decyzji nie wymodliłeś na pewno.
-
Gość: Niedowiarek, 209.139.208.*
2010/06/13 19:04:07
Widzisz Iwa, to że mówię coś bezpośrednio, nie oznacza, że modlę się o to "żeby Cię połamało".
Jeśli mówisz, czy popełniasz androny, świętokradcze androny, to mam prawo Cię tak nazwać, dla Twojego dobra, żebyś się opamiętała.
Tak, wiem, nie możesz tego pojąć, gdy ktoś ma zasady, to wszystko nazywa po imieniu i wie, że "białe nie jest białe, a czarne nie jest czarne" i nie podniesie ręki w ramach koniunktury za zabijaniem dzieci nienarodzonych jak Kaczyński.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 19:05:51


))))))))))))) Marek Jurek- 1% poparcia :)))))))))))))))))))))))))))))))))

-
Gość: Niedowiarek, 209.139.208.*
2010/06/13 19:08:51
I co z tego, że 1% poparcia ?
Może mieć tylko jeden głos, mój i cóż z tego ?
Nie pojmujecie czym jest demokracja ?
Dlaczego wy głosujecie, na tego który też nie wygra ?
Głosujcie na Komorowskiego, będziecie wyborcami sukcesu jak zostanie Prezydentem.
-
Gość: Iwa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 19:08:58
Rosja wyciąga swoje łapy znowu. Tym razem Kirgistan. Biedni ludzie.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 19:10:07

Jurkowcy. A iluż was na tej kanapie może się zmieścić 5-6??? :)))-
Gość: Niedowiarek, 209.139.208.*
2010/06/13 19:12:06
Andrzej, ponawiam, jeśli biegniesz za sukcesem to polecam PO i Komorowskiego, będziesz niekanapowcem i zwycięzcą.
Zwykły koniunkturalista.
-
Gość: Iwa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 19:17:08
komercjalizacja=prywatyzacja www.niezalezna.pl/blog/show/id/2723

Andrzej, daj już spokój. Niektórych trolli nie da się nakarmić. Im więcej jedzą, tym większy apetyt.
-
Gość: Niedowiarek, 209.139.208.*
2010/06/13 19:19:03
Iwa, Ty naprawdę jesteś głupią krową nazywając mnie trollem.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 19:23:27

@Niedowiarek
Do Europarlamentu głosowałem na J. Kurskiego. Pięć lat temu na Lecha Kaczyńskiego.
Za tydzień będę głosował na Jarka. Więc mi tu nie w trybiaj Komory.
Poza tym może zauważyłeś na w miarę swoich reklamuję dzisiejszą debatę w telewizji publiczne na której podobno nie będzie Komory. Logika gościu nawiedzony. Włącz rozsądek!!!
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 19:25:07

@Iwa
Może się udławią?
-
Gość: Iwa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 19:27:46
Czy my, jako naród jesteśmy chorzy na nieuleczalną głupotę? www.niezalezna.pl/blog/show/id/2723
-
Gość: Niedowiarek, 209.139.208.*
2010/06/13 19:29:44
Andrzej
OK, ok Ci co tak to pojmują, niech się modlą, żeby Kaczyński był Prezydentem, żeby samolot z Tuskiem się rozbił, Ci którzy tak traktują Pana Boga...
Sorry za emocje, ale nie wyśmiewaj Jurka, mam nadzieję, że rozumiesz, że tak naprawdę ten 1% mnie nie odstrasza, nie jest śmieszny, w pewien sposób nawet schlebia, bo wiem, że głosuję na elitarnego kandydata.
Co do Iwy, to nieuleczalny przypadek, mam nadzieję, że Pan Bóg nie straci cierpliwość przy następnej takiej modlitwie za Kaczyńskiego i nie strzeli piorunem w głupią krowę, albo nie pokręci jej córeczkę, za te bluźnierstwa.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 19:38:02
@Niedo...
Nie czepiaj dzieci to tak ohydnych sformułowań. Tobie chyba na czaszkę padło?
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 19:43:53
Zaaaaaaa pół godziny debata w "jedynce".
-
2010/06/13 19:48:14
Przed chwilą w "Faktach po faktach" było starcie Ireneusz Krzemiński - Jadwiga Staniszkis
Niestety, ale atmosfera rozmowy byla taka (atakujący Krzemiński, sprzyjający mu prowadzący redaktor), że Staniszkis wyszła wzburzona ze studia przed skończeniem rozmowy :(
-
2010/06/13 19:48:55
i na koniec ten triumfalny uśmiech Krzemińskiego :/
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 19:52:20
@Jo.aszka
Czy to będzie gdzieś można zobaczyć?
-
2010/06/13 19:55:13
@ Andrzej

Nie wiem czy jest powtórka programu "Fakty po faktach"
Nie wykluczam, że zaraz wiadome media usłużnie doniosą, że Staniszkis puściły nerwy
Może potem gdzie na youtubie będzie?
-
2010/06/13 19:58:51
może na ten stronie będzie za jakiś czas?

www.onet.tv/(Fakty_po_faktach),1,tag.html#

-
2010/06/13 20:01:30
wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/prof-wspierajaca-kaczynskiego-wyszla-ze-studia,1,3244488,aktualnosc.html

tak jak myślałam....
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 20:10:04


.......................DEBATA 20:15.......................

-
Gość: realista, *.tomsk.ru
2010/06/13 20:20:09
Ta stara jędza mogła by w końcu walnąć w kalendarz.
-
Gość: mara senna, *.net.autocom.pl
2010/06/13 20:34:52
@realista
e no co Ty! daj szanse Piterze
-
Gość: ehhhh, 62.1.204.*
2010/06/13 20:39:41
Na razie Komorowski miażdży Kaczyńskiego.
-
Gość: Ala, 94.254.206.*
2010/06/13 20:44:39
2ehhh cos tam. Na razie Komorowski postawił na sprowokowanie Kaczyńskiego, ale mu się to nie udaje. Nic ciekawego nie mówi i już napewno niekogo nie miażdży
-
Gość: ehhhh, 62.1.204.*
2010/06/13 20:48:21
ola coś tam, Kaczyński zaczął mlaskać, stękać, Komorowski dał popis mówiąc o powodzi...chwalił się itd, fajnie wyszło, zobaczymy co dalej, ale Kaczyński musi przestać stękać.
-
Gość: LOL, *.donhost.co.uk
2010/06/13 20:55:27
Tym pytaniem o invitro telewizja pisowska dobiła kaczego gnoma :)
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 21:05:28

Komorowski w studio już na samym początku wyzwał gospodarzy od os.
Jednym słowem brak KULTURY

-
Gość: , 83.2.24.*
2010/06/13 21:08:16
Nie udał się wybieg z zaskoczeniem wszystkich obecnością Marszała. Próby prowokacji Kaczyńskiego również pudło
-
Gość: LOL, *.donhost.co.uk
2010/06/13 21:08:34
Oj stary bałwanku nikogo nie wyzywał, to po prostu potoczne określenie.
-
Gość: LOL, *.donhost.co.uk
2010/06/13 21:13:33
Generalnie, sztabowcy pisowscy mając pewność, że nie będzie Komorowskiego źle wyuczyli kaczkę, aż dusi się w sobie, ale nie wie, boi się chociaż raz zahaczyć Komorowskiego, a dostaje od Marszałka szpileczkę za każdym razem.
To nerwowe oblizywanie za każdym razem dziobu...
Sprawdza się na nim powiedzenie spływania jak po kaczce.
Z tej czwórki najsłabiej wypada kaczka, najlepiej Napieralski, czym mnie zaskakuje... całkowicie go nie doceniałem na początku kampanii.
-
2010/06/13 21:16:15
Kaczyński dobrze się przygotował. Poszczekiwania Komorowskiego genialnie ripostuje
-
apski
2010/06/13 21:23:50
Kaczyński chwalący Sikorskiego. Ha ha ha. Do czego jeszcze się posunie żeby zdobyć pałac?
-
apski
2010/06/13 21:41:28
Komorowski chce gonić i przegonić Europę, a Kaczyński pragnie jako prezydent rozwiązywać węzły. Głosujcie
-
2010/06/13 21:48:07
@Cyceron

Nie wiem, ile w tym perfekcjonizmu. Każdy wie o kogo chodzi - sugerujesz, że sąd nie będzie wiedział. A tak na marginesie - dla mnie tekst:

jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,153,Jaroslaw_Kaczynski_w_Lublinie.html
"Od miesięcy bywam w szpitalu. Widzę jak ta służba działa () nie chodzi o osoby znane i uprzywilejowane, a o zwykłych biednych ludzi, którzy tę pomoc otrzymują. I tak powinno pozostać (...)"

jest jasny. Ja także wiem, jak ta służba działa i nie chcę, żeby tak pozostało.

Kataryna cytuje wywiad z Gradem, w którym jasno jest powiedziane - dać możliwość wyjść szpitalom na prostą jeszcze jedną metodą. Widać też różnicę w koncepcjach działania państwa: gospodarki sterowanej centralnie: PiS, swobodzie działania w samorządach i decyzjom lokalnym: PO. Każdy wybiera co chce. Przydałoby się jeszcze odpolitycznić samorządy - ale na to się chyba żadna partia nie zdecyduje. Szkoda.

Widzę, że oglądacie tv :-) ROTFL (10 lat bez tv i sobie chwalę).

-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 21:49:23

@Lol
No i w ostatnim słowie Komorowski przetrzepał tyłek Napieralskiemu.

-
2010/06/13 21:49:44
To mieliśmy pokaz polityki miłości i zgody ze strony B.Komorowskiego i widać wolę współpracy ze strony pana Napieralskiego :) Nie mają klasy nasi politycy, Kaczyński utrzymał nerwy na wodzy a pan Pawlak jak zwykle nie do ruszenia co ułatwił mu fakt, że wszystkie strzały leciały w kierunku Kaczyńskiego. Panie prezesie szacunek!
-
Gość: , *.jjs-isp.pl
2010/06/13 21:52:22
I po debacie. Z wpisów widać, że każdy zobaczył to co chciał widzieć. Formuła idiotyczna. Zakres poruszanych tematów szeroki a czas na odpowiedzi 1 minuta.
Panie apski, kiedyś miała być druga Japonia. Teraz gonienie Europy. Żeby gonić to trzeba mieć w czym biegać a tu stocznie zlikwidowane, energetyka pod młotek i tak można by jeszcze wyliczać. Jak tak dalej pójdzie to będziemy ich gonić na golasa.
-
Gość: taki sobie, 194.44.18.*
2010/06/13 21:55:11
Bardzo mądry wpis osoby o nicku: Gość: , 204-231-158-94.jjs-isp.pl .
Dla mnie największym wygranym jest TVP, dziennikarze i ci którzy nimi sterują już chyba czują nową miotłę, bo zachowywali się fair.
-
Gość: uuuupssss!, *.centertel.pl
2010/06/13 21:55:24
DO ZOBACZENIA 20 CZERWCA PRZY URNACH! :-)))
i co, pisiorki? kopary Wam opadły po dzisiejszej debacie :-)))) Pan Marszałek Komorowski wypadł świetnie!!!!! był pierwszoplanową postacią programu! nawet powiem, że zdominował program... drugie miejsce daję Napieralskiemu, trzecie Kaczyńskiemu - ujjj, słabiutko, nawet mu można było współczuć, nie ma sił, widać... argumenty miałkie, uniki np. w sprawie in vitro, brak w tym "ognia", (czy mógłby go ktoś oduczyć fatalnego "wreście"? nie da się tego słuchać, to też wpadka!), odstawał wyraźnie, przygaszony był.... ostatnie miejsce dla Pawlaka - dukał słabo wyuczone lekcje
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 21:55:28

To jest realne, że Europę będziemy gonić na golasa mając duet Donek-Bronek.

-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 21:58:12

@uuuuupsssssss
Do zobaczenia 4 lipca :)))))

-
Gość: Iwa, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 21:59:50
A dla mnie liderem debaty był Kaczyński, który operował konkretami. Pozostali ogólniki. Zwłaszcza w gospodarce. Komorowski agresywny, następna wpadka. Sądy 24 godzinne, a nie 48, obrażona królewna - gniazdo os itd.
-
Gość: stachurek62, *.lukman.pl
2010/06/13 21:59:58
Jarosław Kaczyński zdeklasował Bronka Kom dononka osłonę Palikota.
-
Gość: taki sobie, 194.44.18.*
2010/06/13 22:04:31
To ja też mówię do zobaczenia przy urnach... Komorowski jednak wybrnął i wygra, a Kaczyński startuje wbrew sobie, on nie chce być Prezydentem.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 22:16:49
WIELKI SUKCES KOMOROWSKIEGO.

Nie popełnił żadnej gafy.
-
Gość: klops, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 22:17:23
Komorowski nie udzielił dziś ani jednej merytorycznej odpowiedzi. Nawet jak miał mówić o krajach bałtyckich, Ukrainie i Gruzji to bełkotał o Afganistanie i USA. Pewnie nawet nie wiedział gdzie te państwa leżą. Ten gość to chodząca niekompetencja.
-
Gość: nie lubie idiotów, 62.149.141.*
2010/06/13 22:17:37
Kaczy gnom mówiący, że w Polsce jest za mało dzieci, co za nieudany wypierdek rydzyka.
Kacze ścierwo wreszcie odesłane na śmietnik, znów będzie kwakał, że był chory i dlatego słabo wypadł, mlaskał i stękał.
-
Gość: klops, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 22:20:20
@ nie lubie idiotów
Jak możesz nie lubić sam siebie? Źle z tobą widocznie.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 22:20:52.............................. 4lipca- druga tura wyborcza..........................
-
Gość: FAN505, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 22:23:06
Prezes Jaroslaw podczas debaty - "jest szansa na pojednanie z Rosja"...... czy on cos palil ?????
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 22:23:26
Popełnił - Sądy 48 godzinne
-
Gość: bonia.g, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 22:26:28
Pan Jarosław był opanowany, profesjonalny, konkretny. Tak trzymać.Pozdrawiam.
-
Gość: bonia.g, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 22:31:19
Bardziej od idiotów nie cierpię bezmózgich, prymitywnych, sprzedajnych szuj.Nie pozdrawiam.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 22:32:04


Młodzieżówka z SLD i PO tu na tym forum od dwóch godzin zaiwania z zwielokrotnioną siłą.
W sztabach wyborczych dostali zwiększony przydział dopalaczy. Ponoć legalny towar, ale szkodliwy na młody organizm.


-
2010/06/13 22:34:47
@all

Tak się zastanawiam, co was tak bardzo kręci. Racjonalnie patrząc - dla rozsądnego wyborcy kampania kończy się w dniu jej rozpoczęcia, a wpływ na to, na kogo głosuje powinny mieć wydarzenia SPRZED kampanii i działania kandydatów PRZED kampanią. Gdyby wszyscy tak postępowali politycy wreszcie zaczęliby się dbać o to, co robią na co dzień a nie w miesiąc kampanii.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 22:36:32
Gosc . abdz. Juz nie badz taki. To mała gafa. Sądy 48 czy 24 godzin, wszystko jedno.
Zresztą Komorowski przypisał sobie gazoport to dlaczego nie moze zrobic sądow nawet 12 godzinych. Bo to jest kandydat - ZASKAKUJACY.

No i zaskoczy nas za tydzien. Słabym wynikiem.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 22:39:22

@marek9
Tak będzie za tydzień jak piszesz i w drugiej turze Kaczyński spotka się z NAPIERALSKIM:):):)
-
Gość: qabaret, *.donhost.co.uk
2010/06/13 22:40:38
Generalnie masz rację, my, forumowicze zgromadzeni tutaj doskonale wiedzą na kogo zagłosują, bez względu na debaty, kampanię.
Większość tutaj zgromadzonych, ja na Komorowskiego, choćby PO wystawiło Sabę Dornową to bym zagłosował na każdego kandydata PO, bo spełnili kilka konkretnych obietnic, mnie np. od lat ścigało WKU...
Emocjonujemy się, bo zadecydują ciemne masy, których przekonują takie debaty właśnie, moja sąsiadka do wczoraj fanka Jarka, dziś jak gdzieś w fakcie zobaczyła fotkę Napieralskiego w tramwaju stwierdziła, że na niego zagłosuje.
-
2010/06/13 22:41:51
Jeżeli, zdaniem komentującego prawnika, liczy się tylko sama wypowiedź kandydata, to po co (w jego imieniu) tak ostro protestuje przewodniczący PO. Skoro PO miała, a już nie ma planów prywatyzacji szpitali, to Tusk powinien przy tym proteście to powiedzieć.
Natomiast przesądzanie sprawy przed jej rozpatrzeniem przez sąd, ma wsystkie cechy urabiania opinii i nawet próby wpływania na sąd. Prawnik takich opinii nie powinien głosić (jeżeli jest szanującym się prawnikiem).
Jak już licytujemy się w sympatiach i robimy sobie zabawę z wyborów, to mały kwiatuszek:

Pewien Bronek z Józefowa,
co chętnie na głuszce polował,
zamarzył o prezydenturze,
lecz Kaczor, już w pierwszej turze,
te plany mu pokrzyżował.

I teraz panie prawniku jesteśmy na remis (tak myślę)
-
Gość: mona : , *.xdsl.centertel.pl
2010/06/13 22:49:45
Co p.Komorowski prawił o obniżeniu wieku PRZEDSZKOLNEGO /tego, co to PiS go nie chciał/? Oj...
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 22:50:03


Tak się zastanawiam. Ile bezbronnych SARENEK zamordował dwururką kochający rodzinę, kandydat PO: 50, 300, a może 1000 sztuk? Smutne.-
2010/06/13 22:50:52
debata na UW potwierdziła DLACZEGO NIE należało przychodzić na tamtą debatę. Żadne szczekanie że państwowa TV nie potrafi być obiektywna nie zmieni prawdy, że w dzisiejszych standardach jest ostoją obiektywizmu.
Komorowski na wspomnianej debacie posiłkował się notatkami przygotowanymi przed zadaniem pytania - o publice (klaka) nie wspomnę.
Kolejna goebbelsowa prawda o obiektywiźmie zaprzyjaźnionych stacji i ustalanie który dziennikarz jest cool, a którego w odstawkę jest prostą drogą do Białorusi, Rosji czy powrotu do napisów na murach "telewizja kłamie".
-
Gość: mona : , *.xdsl.centertel.pl
2010/06/13 22:55:33
Andrzej, hrabia nie strzela do sarenek podobno ale do bykówi jeleni. Ze względu na trofea, rozumiem, że o te rogi chodzi.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/13 23:06:56
@mona
Dla mnie to Bronek i tak utkwił w pamięci jako morderca słabszych braci (zwierząt). Smutne:(((-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 23:08:43
O KANDYDACIE CO TELEWIZJI PUBLICZNEJ SIE NIE KŁANIA

Plan PO był taki: Komorowski olewa debate bo to telewizja PISowska. I w nastepnym tygodniu nie kwituje niczego co jest zwiazane z telewizja publiczą, plus rozpoczynaja sie prace nad nowa ustawa. Ale pojawił sie klops i nagle marszalek okazał sie ani wielki ani polny, tylko zwyczajny, wpadkowy. Taki bardziej - Obciachowy. Wiec stawic sie na debacie musiał. Bo inaczej byłby nie tylko wpadkowo - obciachowy , ale jeszcze tchórzliwy, co rozmowy o Polsce unika. Innych kandydatów boi sie. Tylko na wale z Tuskiem stanie. Cos o wodzie co odplywa powie...

Wiec do telewizji publicznej chcac nie chcac poszedł. I tam Kaczynskiego na ustawke wezwał. Ah, Bronek, Bronek, tobie z nagonka po lasach ganiac , a nie na grubego zwierza polowac. Kup sobie juz lepiej ten fotograficzny aparat.-
Gość: pisiak, *.adsl.inetia.pl
2010/06/13 23:09:55
Szanowni Państwo, trwa zmasowana akcja PO na facebooku. To też jest kampania, i w imieniu Pana Kaczyńskiego też powinniśmy zaistnieć. Zebrałem opinie o debacie. Najbardziej kompetentny Kaczyński, nieźle wypadł Pawlak (?!) następnie Komprowski i Napieralski
-
Gość: pisiak, *.adsl.inetia.pl
2010/06/13 23:12:53
Przeptaszam, oczywiście Komorowski
-
2010/06/13 23:13:34
@Skalar w barwach narodowych

Pozdrawiam i cicho sza to ja. :D

-
Gość: pisiak, *.adsl.inetia.pl
2010/06/13 23:14:00
A miało być "Przepraszam Komorowski"
-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/13 23:16:13
Tak czy siak nerwy hrabiemu na koniec debaty puściły. Napieralskiemu sie dostało, że był się ośmielił zaapelować do wyborców Bronia o poparcie dla siebie. I co by nie pisali jego wyzanwcy to prawda jest taka: cieniutko i słabiutko niby hrabio, oj cieniutko....
A tych zabitych przez niego sarenek i innych zwierzątek pewnie jest więcej . Lasy w Rosji bogate w zwierzynę.
-
Gość: mz, 195.184.83.*
2010/06/13 23:38:00
Napieralski w ostatnim słowie zepsuł nienajgorsze wrażenie konsekwentnego lewicowca i się wygadał, że nie o ludzi mu chodzi, tylko o zatrzymanie IV RP. Przyznał się jednym słowem, że jest chłopcem z ferajny, a nie samodzielnym politykiem. Typuję, że jeśli będzie druga tura, to on się w niej znajdzie z JK. Komorowski wyraźnie zlekceważył tę debatę i gadał komunały, chyba już odpuścił. Pawlak jak zwykle bezbarwny. JK bezwzględnie najlepszy, z konkretami, z wizją, koherentnym programem.
Napieralski ma dobrą pozycję do ataku, bo cała para zwolenników PiS idzie w krytykę PO i rządu. A on młody i nieumoczony. Dlatego głupotę zrobił z tym końcowym apelem, bo wskazał na swoich mocodawców.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/13 23:45:17
@ qabaret
Jak będziesz głosował na takich pacanów to nigdy z tej Anglii nie wrócisz, fajnie tak Angolom gary zmywać?
-
Gość: qabaret, *.donhost.co.uk
2010/06/13 23:56:57
Cycek, znów zaczynasz żenującą dyskusję w swoim stylu.
Chłopie skąd Ty się urwałeś, jestem projektantem systemów telekomunikacyjnych, po informatyce na UW, rocznie zarabiam 137 tys funtów, po 3 latach mam śliczne 3 hektary w Bieszczadach i zaczynam budować dom ! :)
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 00:02:31
Wypowiedz Tuska a szczególnie Komorowskiego o wycofaniu sie naszego wojska z Afganistanu w trakcie wyborow jest skandaliczna. To juz nie wpadka to mega wpadka. I oby nie krwią pisana. Jak mozna składac takie deklaracje w takim czasie i w sytuacji gdy giinie nasz zołnierz.

Bo jezeli On tak gada, to Talibowie pomysla sobie. A co powie Marszalek gdy zabijemy im dwóch zołmierzy, albo trzech, czy wiecej. A jak zmieni sie program wyborczy w drugiej turze gdy wybuchnie cos w metrze warszawskim? Polityk odpowiedzialny nie rozmawia z terorystami po ale i przed. Im mniej słow tym lepiej. Tym bardziej , ze na portalach internetowych talibów ukazała sie informacja , ze wlasnie zabili 6 Polaków.

Miejmy nadzieje, ze internet im wystarczy.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 00:11:45
@ qabaret
to dlaczego tak plujejsz jadem jakbyś był menelem z Biłgoraja a nie facetem po studiach?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 01:05:22
@qabaret
Gdzie masz te hektary w Bieszczadach ? Może jesteśmy sąsiadami frajerze?
T.K.
-
Gość: Anten, *.opera-mini.net
2010/06/14 01:17:45
@pisiak tez zle, Kompromitowski ;)
-
Gość: Conan, *.mobileonline.telia.com
2010/06/14 01:47:54
Broniu w swoim stylu -''przedsiębiorcy w Polsce radzą sobie bardzo dobrze''. Taaa....
Teraz już rozumiem czemu komisję''Przyjazne Państwo'' zamieciono pod dywan a Palikot durnia z siebie robi. Dostał szlaban od WSI -oków i innej mafii.
WSI -oki się wyżywią czy inne Lewiatany oraz Bussines Center Cluby. Dlaczego różne Solorze, Kulczyki nie głosują na UPR tylko na PO, a wcześniej UW ? Bo władza zapewnia im dostęp do kredytów, wygrane przetargi i wreszcie święty spokój. A taki Roman Kluska tego ostatniego nie miał. Na UPR i na wolny rynek zagłosuje drobny rzemieślnik czy kupiec , lub student. Ale nie ''oligarcha''.
Kulczykom i innym gadom wolny rynek nie jest potrzebny. Wolny rynek jet wręcz szkodliwy. Konkurencja ? Równe szanse ? Owszem - ale dla wybranych.

Kaczyński gdyby został prezydentem, musiałby korzystając z inicjatywy ustawodawczej, zgłosić projekt restytucji ustawy o przedsiębiorczości Wilczka, by jak to powiedział dziś w debacie - przeciąć za jednym zamachem gordyjski węzeł niemożności.
Ale Kaczyński wie, że przeciwnicy nie pozwolą na powrót ustawy Wilczka. Nawet ci z BCC czy z Lewiatana, może nie atakowaliby wprost liberalnej i mądrej ustawy, ale coś tam by marudzili. Ciekaw jestem co? Kaczyński też pewnie byłby ciekaw. Jakimi argumentami usiłowano by storpedować ustawę Wilczka. A urzędnicy ??
U schyłku komuny ustawa Wilczka likwidowała 40 ustaw. A dziś, jak mówił Mieczysław Wilczek w rozmowie z Piotrem Gursztynem, restytuując ustawę na dzień dobry trzeba by było zlikwidować aż 200 ustaw !!!
Pięć razy więcej niż w 1988 r. Mamy aż takie bagno prawne. Prawo gospodarcze jest tak popieprzone po 20 latach III RP, jak nie było za Rakowskiego i Jaruzela.
Restytucja ustawy Wilczka dziś byłaby obnażeniem tego całego bagna w polskim prawie gospodarczym.
I pewnie o to chodzi Jarkowi. Wie, że ustawa nie przejdzie ale będzie niezła zadyma- o ile Jarek na serio chciałby ją uchwalać.
Podczas tej zadymy wrogowie wolnego rynku a zwolennicy kapitalizmu reglamentowanego (czy też kompradorskiego- jak nazywa Michalkiewicz) musieliby się obnażyć. I to w zasadzie mógłby tylko osięgnąć Jarek jako prezydent - obnażyć wrogów, pokazać że Tusk jest nagi i ta cała jego Sobiesiakowa ferajna. Zawsze coś. Bo w tym kraju liberałami nazywani są socjaliści z PO. Trzeba przywrócić właściwe pojęcia w tym pomylonym kraju. W tym może pomóc Jarosław , gdyby został prezydentem. I poprzez mądre inicjatywy ustawodawcze (nawet torpedowane przez kalicję PO i SLD) mógłby zbierać punkty dla PiS-u na rok 2011. To w wyborach parlamentarnych rozstrzygnie się czy mamy szansę na normalny kapitalizm czy kapitalizm a la WSI, czyli kompradorski. Taki jak obecnie. Dobry dla ''Rychów'', a nie dla Klusków i Kowalskich.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 04:14:51
Nie na temat, ale znamienne:

www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-rodziny-ofiar-katastrofy-pod-smolenskiem-nie-ferujcie,nId,282994
-
Gość: usak, *.asm.bellsouth.net
2010/06/14 05:01:42
"Tak się zastanawiam. Ile bezbronnych SARENEK zamordował dwururką kochający rodzinę, kandydat PO: 50, 300, a może 1000 sztuk? Smutne."

Nie wiem, jak to wyglada w Polsce. W USA w takim np. stanie Michigan trzeba co roku odstrzelic okolo pol miliona jeleni, gdyz inaczej ich populacja tak by sie rozrosla, ze w ciagu kilku lat zjadlyby wszystko dookola, a nastepnie zaczelyby wymierac z glodu. Nie robcie z mysliwych mordercow, tylko dlatego, ze wasz polityczny konkurent jest jednym z nich.
-
Gość: z.p, *.icpnet.pl
2010/06/14 05:04:33
Nie wiem czy już ktoś to tutaj wklejał, ale polecam wszystkim ciekawą "powtórkę z rozrywki" dot. prywatyzacji służby zdrowia w wykonaniu PO:
www.youtube.com/watch?v=fw6or5oJZ0c

i
www.youtube.com/watch?v=qLl870UyBdw&feature=related

trochę długie, ale robi wrażenie.
-
Gość: , *.jjs-isp.pl
2010/06/14 07:49:30
A tutaj taki mały kamyczek do ogródka rządzących
www.dziennik.pl/gospodarka/article626126/Polacy_zyja_na_krawedzi_ubostwa.html

Takie są właśnie skutki 20 letniej transformacji. A dług publiczny rośnie sobie spokojnie. Jeszcze do szczęścia brakuje nam tylko 20 mld linii kredytowej o którą zabiega rząd.
Ciekawe czym się skończy ten chocholi taniec POlityczny.
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/14 08:39:41
Cienias Bronuś, cienias. Tak to jest, jak się bardzo chce. Znów wpadka(sądy 48 godz.). To nie może być przypadek, on już taki jest. Popisał się również jeden z jego zwolenników niejaki, tfu, prof. Krzemiński w rozmowie z prof. jak najbardziej Staniszkis. Oświadczył idiota, że Prezydent zginął tragicznie i idiotycznie. Zadnych skrupułów, żadnego taktu czy zastanowienia. Idioci na profesorów! Kaczyński na prezydenta!!!
-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 09:22:12
@Kaziu
Nie zniechęcaj się do spacerów. Pamiętaj, że nie od razu Gajówkę zbudowano.

ps. spacery dostarczają mi ostatnio nowych wrażeń - nie tylko dlatego, że lubię zabawę w chowanego z moją tajemniczą Gajówką, ale że co chwila spotykam zabudowania, gdzie eksponowane są zdjęcia JK, w najróżniejszych formatach - kto co ma. To naprawdę sympatyczne widzieć tak liczne, spontaniczne manifestacje postaw. Nie mam watpliwości, że gdzie kieruje sie sympatia zwykłych Polaków.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 09:39:19
Byłem pewny, że tytaniczna praca Palikota i Niesiołowskiego nie pójdzie na marne. www.fakt.pl/Wielka-panika-w-sztabie-PO-Kaczynski-wygra-pierwsza-ture-,artykuly,74480,1.html
-
Gość: , *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 09:55:25
Dalekie spacery mają to do siebie, że z takiej perspektywy nikną szczegóły. Patrząc na Bronisława Komorowskiego nie widać już, że to kandydat-gafa, ale raczej kandydat-hiena. Tak jak zaczął swoją rolę marszałkoprezydenta, gdy nie stwierdzono jeszcze urzędowo zgonu śp.Lecha Kaczyńskiego - tak, każdego dnia potwierdza swoją zadziwiajacą determinację do pośpiesznego decydowania o losie ważnych instytucji państwowych (dziś na rozkładzie media publiczne!).
Wyjaśnienie tych hienich zachowań kandydata BK mam tylko jedno - on po prostu całkowicie bezrefleksyjnie i gorliwie realizuje scenariusz autorów "aksamitnego" zamachu stanu.
Nie dajmy się nabrać na "gafy" naszego misia. To nie jest miś, a ponura hiena.


ps. dzisiejsze wyniki sondażu Fakt-u JK- 65%, BK-35%
www.fakt.pl/
-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 09:57:01
ps. potknąłem się o korzeń w lasku i uciekło mi odliczanie dni do wyborów
-
Gość: wp, *.chello.pl
2010/06/14 10:04:59
ad @ usak,
2010/06/14 05:01:42

"Nie wiem, jak to wyglada w Polsce. W USA w takim np. stanie Michigan trzeba co roku odstrzelic okolo pol miliona jeleni, gdyz inaczej ich populacja tak by sie rozrosla, ze w ciagu kilku lat zjadlyby wszystko dookola, a nastepnie zaczelyby wymierac z glodu. Nie robcie z mysliwych mordercow, tylko dlatego, ze wasz polityczny konkurent jest jednym z nich"

W stanie Michigan mają problem z nadmiarem saren bo wytępili drapieżniki. Selekcjonować sarny powinny wilki, rysie - ewentualnie ludzie, dla których jest to pracą, a nie psychopaci, którzy zabijają je dla przyjemności dopłacając do tego ciężkie pieniądze. Uważam, że myśliwy to seryjny morderca, który ze względu na odpowiedzialność karną boi się zabijać przedstawicieli swojego gatunku. Kiedy zagrożenie karą zanika zabija także ludzi. Rzezie na Podolu, w Bośni, Kosowie, Darfurze, czy nawet w obozach koncentracyjnych nie byłyby możliwe, gdyby wielka liczba ludzi nie tęskniła za mordowaniem. A co do śmierci głodowej saren - nie ma takiego ryzyka bo koziołki przeganiają młodych rywali ze swego rewiru. Prawdą jest, że taki podrostek znajduje sobie pusty rewir, albo ginie, ale to nie znaczy, że lepiej jest kiedy zastrzeli go jakiś zwyrodnialec.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 10:23:58
@ wp, chello089073078017.chello.pl
Masz rację, myśliwi spełniają również pozytywną rolę porzez selekcję osobników słabszych i chorych , co z tego skoro w tej materii nie można liczyć na Komorowskiego bo strzela on głównie gafy.
-
Gość: Dante, 212.160.99.*
2010/06/14 10:24:36
@mara senna
Witam, kiedyś pytałeś mnie o link do słów Wosztyla o tym, że wysokościomierz radiowy jest nieprzydatny na smoleńskim lotnisku z powodu pofałdowania terenu. Wyczytałem to w omówieniu wywiadu, jakiego Wosztyl udzielił Agnieszce Kublik i Wojciechowi Czuchnowskiemu (pierwszy akapit pod filmikiem). Zasugerowałem się, że to opinia Wosztyla, a to może być komentarz samej GW. Tak czy owak jest to oczywiste nawet dla GW, więc tym bardziej dla Protasiuka. Jeżeli jest prawdą, że w pewnym momencie nawigator zaczął odczytywać wysokość z wysokościomierza radiowego, to znaczy, że samolot musiał z jakiejś przyczyny opadać wbrew woli załogi (np. z powodu awarii) albo że załoga postanowiła uciec z radarów rosyjskich schodząc na wysokośc drzew.

wyborcza.pl/1,76842,7912876,Pilot__Mowilem_im_o_zlych_warunkach_w_Smolensku.html
-
2010/06/14 10:36:26
Witam w deszczowy poniedziałek
Wszyscy czepiają się Komorowskiego o te sądy 48-godzinne. Czy jednak nikt nie zauważył, jak Komorowski odpowiedział na pytanie o politykę regionalną dotyczącą Litwy i innych państw regionu, w tym Gruzji?
Nikt chyba również nie zauważył, że Komorowski zupełnie "nie czai", że być zwolennikiem zaistnienia prywatnych szpitali ,to nie to samo, co być zwolennikiem przejmowania państwowych szpitali za symboliczną złotówkę.
Chyba dopiero wczoraj zauważyłem, że facet nawet nie dostzrega swojej śmieszności, a wręcz przeciwnie, nadyma się, rozgląda dostojnie wokół, jakby chciał zwrócić uwagę na swoją urodę (jak pawian wypinający czerwony kuper do seksualnego partnera), a następnie z namaszczoną miną wypowiada bezsensowne komunały żywcem wzięte z nowomowy gomułkowskiej. Co ciekawe, zapewne w przypływie inteligencji wielokrotnie ograniczał się tylko do wygłoszenia wyuczonej kwestii, spokojnie mieszcząc się w połowie przyznanego czasu i zupełnie się nie przejmując, że gadał nie na temat. No... Chyba że akurat przychodził mu do głowy jakiś, jego zdaniem, zabawny przytyk. Wówczas oczywiście czas wykorzystywał w pełni.
Długo zastanawialiśmy się, dlaczego Platforma toleruje Palikota. Ale przecież Komorowski to jego brat-bliźniak. To prawdziwa twarz PO. Tyle tylko, że Komorowski przy Palikocie wypada jak bliźniak cięzko upośledzony umysłowo.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 10:38:12
@ Dante
To bardzo ważny wywiad, w którym Wosztyl potwierdza awarię jednego z silników, przedostatnie pytanie dziennikarza.
-
2010/06/14 10:48:57
Witam!
Czy mnie się tylko zdawało czy Komorowski był za obniżeniem wieku przedszkolnego?:))

@slawek.omar
Zauważyłam, kraje takie jak Gruzja, Litwa itd. to pole minowe dla Marszałka :)
-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 11:03:03
@Sławek.omar
Trafnie przedstawiłeś relacje Palikota i Komorowskiego. Oryginał i upośledzony bliźniak. Twarze PO tworne.
Mam jednak niedosyt, gdy mówimy o tolerowaniu Palikota przez PO. Uważam od dawna, że Palikot jest jednym z uczestników "projektu PO" realizującym potrzeby zwiazanej z tym gry operacyjnej prowadzonej przez własciwych ojców PO. Nie jest więc tolerowany, ale wręcz jest jednym z filarów konstrukcji zaprojektowanej gdzieś w kręgach ludzi służb (wspominał o tym gen.G.Czempiński, a także Z.Gilowska).

ps. obecnie gra operacyjna jest na etapie "aksamitnego" zamachu stanu, gdy ojcowie "projektu PO" "normalizują" sytuację w instytucjach dotąd zbyt niezależnych od ich wpływów
-
Gość: wp, *.chello.pl
2010/06/14 11:04:48
@ lexie2010
2010/06/14 10:48:57
"Czy mnie się tylko zdawało czy Komorowski był za obniżeniem wieku przedszkolnego?:))"

Też to zauważyłem - dotyczyło to sporu o wiek szkolny pierwszoklasistów. Marszałek ewidentnie ma jakieś deficyty intelektualne - być może są to początki demencji.
-
Gość: usak, *.asm.bellsouth.net
2010/06/14 11:29:33
@wp
"Uważam, że myśliwy to seryjny morderca, który ze względu na odpowiedzialność karną boi się zabijać przedstawicieli swojego gatunku."

Przemoc wobec osobnikow tego samego gatunku nie ma z polowaniem absolutnie nic wspolnego. Dotyczy to wszystkich miesozernych, w tym czlowieka, a dokladnie tlumaczy to prof. Konrad Lorenz w publikacji "On Agression".
-
2010/06/14 11:42:15
"Artykuł 70 Konstytucji mówi wyraźnie o tym, że podstawowym systemem zabezpieczenia zdrowotnego w Polsce musi być publiczna służba zdrowia. I w tym duchu się wypowiadam stale - powiedział w poniedziałek w Poznaniu marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Jego sztabowcy zapowiadają, że jeśli Jarosław Kaczyński nie przeprosi go za słowa, że Komorowski chce prywatyzacji szpitali, to pozwą go w trybie wyborczym."

www.tvn24.pl/-1,1660605,0,1,nie-lubie-sie-ciagac-po-sadach,wiadomosc.html


Art. 70.


1. Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.
2. Nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna. Ustawa może dopuścić świadczenie niektórych usług edukacyjnych przez publiczne szkoły wyższe za odpłatnością.
3. Rodzice mają wolność wyboru dla swoich dzieci szkół innych niż publiczne. Obywatele i instytucje mają prawo zakładania szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych oraz zakładów wychowawczych. Warunki zakładania i działalności szkół niepublicznych oraz udziału władz publicznych w ich finansowaniu, a także zasady nadzoru pedagogicznego nad szkołami i zakładami wychowawczymi, określa ustawa.
4. Władze publiczne zapewniają obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia. W tym celu tworzą i wspierają systemy indywidualnej pomocy finansowej i organizacyjnej dla uczniów i studentów. Warunki udzielania pomocy określa ustawa.
5. Zapewnia się autonomię szkół wyższych na zasadach określonych w ustawie.

Ja to zawsze mam problem z tymi artykułami, ale wydaje mi się, że chodzi o 68...
-
Gość: mona : , *.xdsl.centertel.pl
2010/06/14 12:03:15
Wczoraj po 18-tej w PolsatNews gościł gen.Petelicki /20 rocznica powstania GROM/.
Jeszcze nie słyszałam dotąd, żeby ktoś tak pojechał po rządzie. I pani prowadząca dawała się wypowiedzieć, nie przerywała. Generał poruszył te tematy, o których było w wywiadzie dla Rp ale zdecydowanie ostrzej. Padły takie słowa: "tupet, bezczelność, kłamstwo" i inne. Dowiedziałam się też czegoś nowego, otóż maleńkie Węgry użyły 3 razy więcej wojska do walki z powodzią niż my.
-
Gość: wp, *.chello.pl
2010/06/14 12:13:21
@ usak, adsl-190-120-39.asm.bellsouth.net
2010/06/14 11:29:33

"Przemoc wobec osobnikow tego samego gatunku nie ma z polowaniem absolutnie nic wspolnego. Dotyczy to wszystkich miesozernych, w tym czlowieka, a dokladnie tlumaczy to prof. Konrad Lorenz w publikacji "On Agression"."

Trafna uwaga, tyle że wywody prof. Lorenza są uzasadnione w przypadku polowania, u którego podłoża leży głód. Moje uwagi nie dotyczyły myśliwego polującego dla pozyskania mięsa, ale dla przyjemności zabijania. Pies ścigający królika nie jest agresywny - jest wręcz radosny, ale ten sam pies ścigający kota, aż kipi agresją. Skądinąd wiadomo, że seryjni mordercy z reguły zaczynają od zabijania zwierząt. Człowiek nie jest typowym drapieżnikiem. Poza Eskimosami i Indianami Prerii mięso w diecie człowieka stanowiło tylko niewielki dodatek. Historycznie był raczej padlinożercą niż myśliwym, a w pierwszej kolejności zbieraczem - wg. modelu dzisiejszych plemion Kalahari. Agresja wewnątrzgatunkowa miała dla specjacji gatunku Homo większe znaczenie niż polowanie - obserwacje pani Jane Goodall. Zachowania związane z polowaniem człowieka są raczej analogiczne niż homologiczne w stosunku do prawdziwych drapieżników. Stąd podtrzymuje twierdzenie, że myśliwy z innych powodów niż ekonomiczne to dewiant.
-
Gość: , 83.2.24.*
2010/06/14 12:22:53
@lexie2010
Nie zdawało ci się. Komorowski powiedział o wieku przedszkolnym!!! A za ten numer z artykułem 70 wielkie brawa. Czy zostanie to dopisane do "wielkiej listy" Byłego Łowczego?
-
2010/06/14 12:36:25
@Maurycy
Masz rację. Pisanie o tolerowaniu Palikota jest dużym nieporozumieniem. Często łapiemy sie na tym, ze łapiemy retorykę odpowiadającą przeciwnikowi. Nie można mówić o tolerowaniu Pailkota tak samo, jak nie można mówić o tolerowaniu Niesiołowskiego czy innych typów tego pokroju. Oni są z rozmysłem hołubieni i wynoszeni na ołtarze. Byłem w swoim zawodowym środowisku wykształciuchów świadkiem ciekawej dyskusji. Zauważyłem, że bardzo dobrze się stało, że Palikot zorganizował wiec wyborczy w tym samym czasie co Kaczyński. Ludzie mogli wprost zobaczyć i porównać dwa ugrupowania. Z jednej strony PiS, spokojnego Kaczyńskiego ze sztabem ludzi nawołujących do naprawy Ojczyzny, a z drugiej Platformę, Palikota z pianą na ustach wściekle pokrzykującego w stronę Kaczyńskiego, że bez dzieci nie można być prezydentem. Stwierdziłem, że Palikot jest zwierciadłem PO tak samo jak Kaczyński zwierciadłem PiS i ludzie mogli się w nich obu przejrzeć.
Ależ wsadziłem kij w mrowisko. Oczywiście cały jazgot sprowadził się do stwierdzenia, że PO nie odpowiada za głupoty, które Palikot wypowiada. I tego typu ble, ble...
Nikt, ale to absolutnie nikt z tego towarzystwa nie jest w stanie skojarzyć tego z Dorianem Grayem. Oni zresztą nie wiedzą, kto to był Wilde.
-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 12:43:23
@lexie2010

Komorowski powiedział:
"Artykuł 70 Konstytucji mówi wyraźnie o tym, że podstawowym systemem zabezpieczenia zdrowotnego w Polsce musi być publiczna służba zdrowia. I w tym duchu się wypowiadam stale - powiedział w poniedziałek w Poznaniu marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Jego sztabowcy zapowiadają, że jeśli Jarosław Kaczyński nie przeprosi go za słowa, że Komorowski chce prywatyzacji szpitali, to pozwą go w trybie wyborczym."

www.tvn24.pl/-1,1660605,0,1,nie-lubie-sie-ciagac-po-sadach,wiadomosc.html

Natomiast Konstytucja RP stwierdza:

www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm
Art. 68.

Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.

Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.

Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska.

Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.


Kolejny dowód niekompetencji wspaniałego kandydata PO tworów.
Ale nie tylko.......

Pan BK z premedytacją ukrywa swoje poglądy dotyczące modelu organizacyjnego służby zdrowia, które zapisał w programie PO, jako jego współautor.
Nalezy przecież zauważyć, że wypowiadając się jak wyżej nie odcina się od prywatyzacji. A nawet gdyby upierał się, że przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego to nie jest prywatyzacja, to nie można przyjąć takiej tezy. Jeżeli szpital działa w formie spółki prawa handlowego nie ma znaczenia jak wyglada akcjonariat (wspólnicy itp). Władze spółki MUSZĄ dążyć do wypracowywania zysku i NIE WOLNO im prowadzić świadomej działalności prowadzacej do strat.
Dyskusja o prywatyzacji szpitali jest więc w istocie dyskusją o działaniu szpitali pod rządami przepisów o spółkach prawa handlowego.
Niech kandydat B.Komorowski nie rżnie głupa.

ps. nie muszę dodawać, że dązenie spółek do zysku (braku strat) oznacza w przypadku działalności w obszarze usług ochrony zdrowia ścisłe limitowanie dostępu do tych usług i "wybieranie" pacjentów opłacalnych - ze szkodą dla pacjentów wymagajacych drogich, złożonych zabiegów. Oznacza to także możliwość zmian własnościowych w spółce oraz jej upadłoścć. Tutaj dochodzimy do lodów, których kręcenie zapowiadała niejaka p.Sawicka poseł PO.
-
2010/06/14 12:48:50
@wp, chello
Wchodzisz na śliski temat. Śliski, bo masz rację pisząc o polowaniu w celu zaspokojenia głodu. Tyle tylko, że dzisiaj człowiek nie musi już w tym celu zabijać zwierząt a jego egzystencja w najmniejszym stopniu nie jest uzależniona od spożywania mięsa. Corocznie zabijamy setki milionów zwierząt nie dostrzegając w tym nic złego, potępiamy natomiast myśliwych, którzy idą dla swawoli postrzelać. A co z gęśmi skarmianymi na wątróbki, a co z królikami na których testowane są kosmetyki, a co z małymi foczkami zabijanymi na futra, a co z... Tego typu pytania można mnożyć w nieskończoność. Agresja wśród ludzi ma szansę skończyć się wówczas, kiedy uświadomimy sobie, że każde życie, a ssaków w szczególności, zasługuje na szacunek. Piszę "ssaków w szczególności" żeby nie doprowadzać sprawy do absurdu. Jeśli zdamy sobie sprawę, jak niewiele różnimy sie od zwierząt które nie potrafią pisać i czytać, wówczas może potrafimy być lepsi. Na pytanie, dlaczego symbolem pierwszych chrześcijan była ryba otrzymuję zupełnie bezsensowne odpowiedzi (), bo nikt nie ośmieli się powiedzieć, że pierwsi chrześcijanie wzorem Chrystusa nie jedli mięsa.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 13:00:27
@ Maurycy
zdaje się, że wreszcie załapałem o co chodziło Tuskowi z tą prywatyzacją służby zdrowia, miały powsatać prywatne placówki , które miały przeżerać zarówno pieniądze publiczne jak i nasze , prywatne , natomiast zakres usług państwowych dla obywateli zgodnie z artykułem 68 miała określić wiadoma ustawa, jak się tak na to spojrzy, to zasadne wydają się być słowa Sawickiej, "biznes na służbie zdrowia będzie kręcony"
-
2010/06/14 13:04:18
@Maurycy
Cytowanie TVN24 to żadna rewelacja. Genialne są natomiast wpisy pod tym artykułem. Między innymi: "On już jest lepszy od Kononowicza".
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 13:08:49
Jeżeli w spółkach prawa handlowego zarząd spółki odpowiada swoim prywatnym majątkiem za ewentualne zobowiązania( straty) to wiadomo jest ,że taki zarząd na pierwszym miejscu musi stawiać tworzenie zysków a nie jakieś tam dugorzędne sprawy związane ze zdrowiem obywateli.
-
Gość: on-i-et, *.range86-162.btcentralplus.com
2010/06/14 13:10:43
Witam All,

link do wczorajszej debaty w TVP1:
www.youtube.com/user/jkaczynskiinfo#p/u/2/yF_EeOTWQWw
-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 13:17:04
@Slawek.omar
Wiem, że nie polecasz kontaktów z TVN24. Ale przecież staramy sie tu rzetelnie polemizować z adwersażami i trzeba sięgać do różnych źródeł. Zatykam nos, wyciagam chusteczkę z butonierki żeby osłonić palce, gdy muszę wystukać TVN_itd, a potem cytuję.
Przyznam się, że komentarzy generalnie nie mam czasu czytać. Ale chętnie wierzę, że w wielu miejscach można znaleźć perełki. Rozumiem jednak, że ten tu ogródek lubimy specjalnie? :)
-
2010/06/14 13:22:05
@Maurycy
No to masz jeszcze jeden cytat z tamtego forum:
"No tak, niestety Pan Komorowski traci poczucie ... rzeczywistości, wszystko mu się myli, między innymi artykuły w Konstytucji. Gorzej jak pomyli mu się układ NATO z Układem Warszawskim, to będzie "radocha".
-
2010/06/14 13:26:53
Jednym słowem nawet w TVN24 zaczynają dostrzegać to, co my widzimy od dawna. Ciekawe, czy zmieniają się komentarze na GW. Ale tam, mimo wszystko :), nie wejdę.
-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 13:29:18
@Cyceron
Widzisz jakie to proste! Ograniczyć jeszcze silniej - bo ustawowo- zdolności przerobowe publicznej służby zdrowia, a niezaspokojony popyt skierować do prywatnych placówek. To rozwiazanie systemowe. Natomiast przy okazji otwierają się okazje do krecenia szczególnie smakowitych lodów. Np. przejmowanie majątku szpitali za długi. Wchodzenie w związki kapitałowe ze szpitalami w formie spółek i przejmowanie nad nimi kontroli - a potem robienie "wydmuszki" z takiego zaatakowanego szpitala. Itp - wszystko to znamy z historii poszczególnych propramów tzw komercjalizacji i prywatyzacji w ciagu ostatnich 20 lat (a nawet od ok 1986 roku, gdy Jaruzelski zaplanował wynagrodzenie dla szerokich rzeszy swoich pretorian, którzy musieli zaciskać pasa i narażać się na trudy stanu wojennego).
-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 13:34:34
@Sławek.omar
Sprawiedliwość, jak wiadomo, jest ślepa. Siedzimy przecież na garnuszku ciotki Agory. Tu nam dobrze, tu się rozmnażamy - nie wykluczając krzyżowania się (argumentów) z różnymi trollami i uroczymi trollkami wprost ze stajni GW.
-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 13:38:25
ps. w razie potrzeby mogę podjąć się roli nurka w królestwie GW (praca uszlachetnia).
-
2010/06/14 13:39:41
@slawek.omar
A jak myślisz, kto pisze tamte komentarze?:)
-
Gość: Pasący Owce, *.adsl.inetia.pl
2010/06/14 13:43:54
"nie wypada mówić o flirtach w szczególności bez elementarnej wiedzy o polityce międzynarodowej" i tu BronKom "a jak to było," i JK "nie przeszkadzać, nie przeszkadzć.."
-
2010/06/14 13:46:44
Kontrolowana obiektywność mediów, czyli świetna forma TVN...

Marszałek-Kandydat do Żyrandola, Bronisław Komorowski już w pierwszych słowach poinformował, że debata ma "dziwną" formułę.
Nie uzasadniając, dlaczego ta formuła jest dziwna, przechodzi szybko do pokrętnej retoryki.
Z kolejnego zdania nie wiemy, czy pan Marszałek jest tego samego zdania, co ludzie którzy tłumnie zjechali z całej Polski na spotkanie wyborcze do Warszawy. Oni to ponoć mieli odradzać, by nie chodził do TVP - do tego gniazda os, do tej telewizji zdominowanej przez PIS i SLD.
Merytorycznych zarzutów do TVP, jak zwykle brak. Jest za to skarga, że dwaj panowie: Napieralski i Kaczyński nie przyjęli zaproszenia na spotkanie 10. Ale tu już chyba winy telewizji nie ma.
Z wypowiedzi Marszałka jasno wynika, że możliwość odpuszczenia tej debaty zrodziła się pod wpływemm dzisiejszych perswazji licznie przybyłych ludzi z terenu, a ze zdaniem ludzi, jak wiadomo, liczyć się trzeba.

Stoi to w jawnej sprzeczności z wcześniejszymi enuncjacjami o odmowie przybycia, kiedy to ludzie z terenu, ze swoimi radami jeszcze nie przybyli.
Wreszcie na końcu mówi, o co tak faktycznie chodziło; chodziło mianowicie o zrobienie trochę zamieszania. I to się najlepiej udało, to prawda. Marszałek się przełamał dla dobra zrobienia zamieszania.

debata:
www.tvp.pl/publicystyka/polityka/debaty-wyborcze-2010/wideo/debata-wyborcza-13062010/1917095

Trochę mało tych merytorycznych argumentów, jak na tak istotną sprawę jak odmowa wizyty w telewizyjnej debacie w TVP.
Mamy więc trzy powody : po pierwsze debata ma dziwną formułę (dlaczego?), telewizja, to gniazdo os, tych wyżej usadowionych i wreszcie jest rządzona przez PIS i SLD.
Szukajmy zatem dalej, jakie konkretnie pan Marszałek ma zastrzeżenia w zakresie braku uczciwości w informowaniu społeczeństwa. Jakie obawy przed zaprezentowaniem społeczeństwu swoich planów prezydenckich?
Pamiętajmy, że rzetelny przekaz informacyjny, to jedna z głównych funkcji transmisyjnych między politykami, a społeczeństwem.
Debata w TVP miała mieć i miała charakter wyłącznie informacyjny o poglądach, programach, planach kandydatów. Formuła programu na pewno była przedstawiona wszystkim sztabom wyborczym, więc o jakiś podstępach szykowanych na marszałka ze strony os nie mogło być mowy i nie było, o czym wszyscy oglądający i słuchający widzowie się wkrótce przekonali.
c.d.n.
-
2010/06/14 13:52:41
Cała ta akcja jego udziału, lub braku udziału w spotkaniu w TVP była tak zaplanowana, jak większość działań Platformiarzy, by uzasadnić konieczność zagarnięcia mediów publicznych. Względy merytoryczne są bez znaczenia, bo nie ma konretnych dowodów na brak rzetelności informacyjnej telewizji. Takich marszałek nie przedstawia.
Bezczelność jest niebywała, jakich prymitywnych argumentów użył Marszałek w mowie wstępnej. Słowa o wchodzeniu do gniazda os w relacji do telewizji jest kolejnym dodowdem na to, że społeczeństwo w swej masie jest traktowane, jak banda durniów, którym można wszystko wmówić, wbrew oczywistym faktom. Co to znaczy wchodzić do gniazda os ? Rozumiem, że powoduje to narażenie się na pokąsanie, złe potraktowanie, jak intruza, zagrażającego gniazdu.
Zakres obiektywizmu mediów, lub jego braku można oceniać przede wszystkim na podstawie obserwacji relacjonowania wydarzeń, czyli dziejących się faktów.
Czy w tym zakresie ma pan Marszałek powody do utyskiwań?
Nie ma.
Wszystkie jego spotkania, przemówienia, działania we wszystkich pełnionych przez niego rolach, mają swe miejsce w transmisjach telewizji polskiej, publicznej. Przedstawiane są słowa, fakty, bez manipulacji, wycinania, czy kombinowania z cięciem materiałów.
Praktycznie są to w zdecydowanej większości relacje na żywo, gdzie, nawet - mimo chęci, o manipulacji nie ma mowy.
Ze względu na mnogość pełnionych przez pana Komorowskiego funkcji, bez ryzyka można stwierdzić, że pan Marszałek jest najczęściej pokazywanym kandydatem z całej 10 startującej w wyborach. Przypuszczam jednak, że nie o to jest pretensja do mediów publicznych.
Więc o co ?
Szukajmy dalej.
Telewizja nie bierze i nie może brać odpowiedzialności za lapsusy w wykonaniu pana Marszałka. Może pan Marszałek chciałby, żeby telewizja takich rzeczy nie prezentowała? W takim przypadku zderzamy się z imperatywem prezentowania prawdy, obojętnie, jaka ona jest i czyja ona jest. Nie może ich ukrywać, tuszować, bez narażenia się na zarzut braku rzetelności, której zwolennikiem jest niewątpliwie pan Kandydat.
To co chodzi ?
Chodzi oczywiście o "u-tvn-nienie" telewizji publicznej.
To nic, że w TVP są stronnicze programy Tomasza Lisa, jest stały program pana Żakowskiego, są zapraszani zwolennicy PO, którym się nie przerywa, są polemiczne audycje publicystyczne o wielostronnym pokazywaniu spraw Polski.
Nie ma to żadnego znaczenia. Chodzi o to, by była manipuacja, odcięcie odczuć społecznych, poglądów innych od nakazanych od publicznej świadomości.
Ma być tak, jak w audycjach TVN, gdzie się rozmówcom przeciwnym przerywa, manipuluje, nęka obrzydliwymi sztuczkami socjotechnicznymi, wypacza się rzeczywistość i postaci życia publicznego. Tu ma być Olejnik, szkło kontaktowe itp.
Mają być audycje, jak ta wczorajsza z udziałem pani profesor Sztaniskis w programie Fakty po Faktach. Prowadzenie pana Piotra Marciniaka było wręcz skandaliczne, a zachowanie drugiego gościa pana Krzemińskiego, wspieranego przez Marciniaka, to już szczyt chamstwa.
Sami zobaczcie:

www.youtube.com/watch?v=OgRCdkzJYXA

Taka ma być telewizja publiczna, zakłamana i odrażająca.
Tylko, czy my Polacy tego chcemy?


-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 13:54:16
@Sławek.omar
Z tymi Twoimi wykształciuchami to mam problem. Oni chyba -nawet znając Wilde'a- bardziej niż urokowi Doriana ulegali fascynacji osobą lorda Harry'ego. Nie dziwmy się więc ONYm.
ps. ale może coś pokreciłem jako typowy inżynier?
-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/14 13:54:20
Pozdrawiam wszystkich Kataryniarzy - Agent ze Stowarzyszenia "SOWA" :)


@Lexie2010
Ten komentarz z Krakowa to nikt inny jak Lexie2010. ;)
Napisałem też lecz na razie go nie widzę i chyba nie zobaczę, bo był za ostry jak na "wysokie" standardy obowiązującej tolerancji u czekistów i walterowców.
Chciałem dodać pod Twoim komentarz swój komentarz oraz treść art.70 Konstytucji by przymuł Komorowski wykuł oba na pamięć.
Czujka czekistów24 jedna czuwa.:D
-
2010/06/14 14:06:21
@Stary
Pełna zgoda z wyjątkiem: "Telewizja nie bierze i nie może brać odpowiedzialności za lapsusy w wykonaniu pana Marszałka". Otóż, to nie są lapsusy. Lapsus to przejęzyczenie, a w tym wypadku mamy do czynienia z koszmarnymi błędami merytorycznymi dyskwalifikującymi osobę je wypowiadającymi. To właśnie GW i TVN24 usilnie pracują nad tym, żeby głupotę Komorowskiego zakwalifikować do kategorii lapsusów i często sami się na tym łapiemy, jak dla przykładu, zastanawianie się, dlaczego PO toleruje Palikota.
-
2010/06/14 14:10:37
@Maurycy
Niektórzy znają, masz rację, ale nie "kukają", o co facetowi chodzi. Czytają czasami książki tak samo jak chodzą na koncerty do filharmonii. Są, widzą, ale nie słyszą.
-
2010/06/14 14:11:21
@obiboknawlasnykoszt
ależ skąd to nie ja
-
Gość: log112, *.subscribers.sferia.net
2010/06/14 14:31:26
e.pardon.pl/pa270/e3e63e230010bdb74c11d0df

Tusk po powrocie z Sandomierza.
-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 14:31:52
Marszałek poprowadzi osobiście atak na siedzibę Telewizji Polskiej:

www.tvn24.pl/0,1660614,0,1,zawieszaja-program-lisa-bo-zaprosil-komorowskiego,wiadomosc.html

ps. albo polowanie, albo atak........ ach ten marszałkowski testosteron
ps2. jeżeli ktoś nie wiedział skąd biorą się dziwne stwierdzenia marszałka, to testosteron wyjaśnia wszystko (nadmiar utrudnia myślenie).
-
2010/06/14 14:42:21
@sławek.omar

lapsus - błąd, zwłaszcza popełniony przez roztargnienie; przejęzyczenie

OK. Chciałem być łagodny dla Marszałka, który i bez tego ma się czym frasować, ale może niepotrzebnie?
Są w jego retoryce i lapsusy i brak wiedzy, głupota i co tam jeszcze. :)
-
2010/06/14 14:48:57

Lis "zawieszony"

"- Wszystkie audycje publicystyczne - niezależnie czy to jest program Jana Pospieszalskiego czy właśnie Tomasza Lisa - w telewizji publicznej podlegają pewnym regułom. Te, które ustaliliśmy są takie, że na tydzień przed wyborami w tych programach nie będzie już prezentacji poszczególnych kandydatów ani debat. Tomasz Lis musi się więc do nich dostosować, bo to nie jest jego telewizja - wyjaśnia w rozmowie z portalem Tokfm.pl Stanisław Wojtera, rzecznik prasowy TVP."

-
Gość: rena, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 15:37:52
To tylko urząd Prezydenta RP. Czego ten Tusk tak się boi? W debacie Komorowski znowu się ośmieszył: Całkiem spory dorobek: mówił o SĄDACH 48-GODZINNYCH (Ziobro wprowadził 24-godzinne), wzywał do debaty na temat technologii PRODUKCJI węgla (dotychczas wydobywamy, produkuje matka Ziemia), wspomniał o obniżeniu wieku PRZEDSZKOLNEGO dzieci rozpoczynających edukację szkolną, o "mistrzostwie świata SLD", bo wysłali żołnierzy Iraku i Afganistanu ( standard dla krajów w NATO), o Czadzie i przejęciu prowincji w Afganistanie bez wystarczających środków, zapomniał, Dołożył też parom nie mającym dzieci, gdy mówiąc o in vitro chwalił się, że Natura go nie skrzywdziła, bo ma pięcioro dzieci. OWSZEM SKRZYWDZIŁA, TYLKO INACZEJ.
-
2010/06/14 15:57:15

"Jeśli Komorowski myli Wikipedię z Konstytucją, to jest to kompromitujące. W przypadku wypowiedzi na temat gazu łupkowego czy NATO sprawy są jednak poważne i wymagają wyjaśnienia
A jeśli to nie gafy?
Z Antonim Macierewiczem (posłem PiS), szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego w latach 2006-2007 i ministrem spraw wewnętrznych w latach 1991-1992, rozmawia Paweł Tunia

Bronisław Komorowski zapowiedział "przygotowywanie strategii naszego wyjścia z NATO". Uznano to za wpadkę. Kandydat na najwyższy urząd w państwie może pozwolić sobie na tego typu lapsusy?"

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100614&typ=po&id=po11.txt

-
2010/06/14 16:06:01
@stary_obserwator
Dla mnie dość szokujący był brak jakichkolwiek poglądów Marszałka na prowadzenie polityki z krajami wschodnimi (chociaż przeżywam pewne rozterki jeżeli w ogóle mam powiedzieć co pan Komorowski sądzi na jakikolwiek temat). Bardzo mnie smuci to co się tam dzieje. Może przeceniam znaczenie Polski dla tamtej opozycji, ale to wsparcie ze strony polskiego prezydenta dawało światełko nadziei tym ludziom, powinni czuć, że ich walka ma jakiś sens. Zastanawiałam się kiedyś czy naprawdę zależy np. Ukrainie na współpracy z Polską, patrząc na to, że wielu Ukraińców ma korzenie w Rosji to nie jest to takie oczywiste, ale istnieją tam ludzie którzy chcieliby zbliżenia z Polską. A Gruzja? I co na to marszałek ano nic!
-
2010/06/14 16:22:11
Róznymi sposobami próbują wpowadzić represyjne zapisy.
W hazardowej o blokowaniu internetu.
W przemocowej o możliwości nałożenia prewencyjnie monitoringu. (Przecież nawet mój kot wie, że nie o żadną rodzinę chodzi tylko o instrument prawny aby bez konieczności sądu, móc inwigilować przeciwników.)
A teraz "zmieniony" stalinowski par 212.
niezalezna.pl/article/show/id/35364
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 16:26:46
Jeżeli dobrze pamiętam to Lis rozmawiał z Komorowskim w swoim programie już dwa lub trzy tygodnie temu, jeżeli dziennikarz jest tak stronniczy to żegnam ozięble, niedługo otworzyymy lodówkę a tam na półce będzie stał taki mały Komorowski z czerwonym nosem , czapce uszance i dwururką na plecach, żeby chociaż tak koszmarnie nie nudził to niech mu będzie ale Lis powinien czasem oszczędzać nam niepotrzebnych i nic nie wnoszących w nasze życie gości.
-
2010/06/14 16:36:53
@zmoorka
Oni cały czas robią swoje za naszymi plecami zobaczymy jak się to skończy. A pan Komorowski to może ma odwracać naszą uwagę.

Bardzo lubię czytać Rafała Ziemkiewicza, ogladać też :) w ostatnim przed wyborami antysalonie bardzo mnie pocieszył, po obejrzeniu myślę, że świat się nie skonczy jak przegramy te wybory, które oczywiście wygramy:)) polecam jeżeli ktos nie widział, pewnie jest w internecie.

-
2010/06/14 16:41:28
Japonia : Kamerun 1:0 dacie wiarę przepraszam, ale nie mogłam się opanować jak ten Japończyk to zrobił?
-
Gość: SzD, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 17:06:33
Uważam że kataryna jest super komentatorka blogów ciesze się że ktoś wreszcie pokazuje prawdę...dziekuje
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 17:26:01
Lis przechytrzył i ugotował Komorowskiego bo wyszło na jaw, że się razem zmówili, Tomuś zapomniał tylko, że Programem 2 rządzą kolesie Napieralskiego , którzy nie dali Tomusiowi przewazelinować przed wyborami Gajowego Bronka, plama , Tomuś, plama Bronku.
-
2010/06/14 17:28:46
Przyjmujemy za OCZYWISTE, że PO ma zaprzyjaźnione stacje telewizyjne.
Przecież to dla dziennikarza jest największa obraza, dla stacji telewizyjnej też. Takie stwierdzenia o braku niezależności poglądów, czyli zależności głoszonych poglądów od woli mocodawcy (właściciel ?) to najczęściej używane argumenty podważające wiarygodność białoruskich i rosyjskich przekazów.
Nie słyszałem aby owe zaprzyjaźnione stacje wystąpiły o przeprosiny do p.Wajdy. Myślę, że bez straszenia procesami takie przeprosiny były by do uzyskania.
Nie wystąpiły z tego samego powodu - dla nich to też jest OCZYWISTE. Najczęstszy błąd życiowy - nie widzimy oczywistości, nie artykułujemy ich - pod latarnią najciemniej ?
-
2010/06/14 18:14:04
fakty.interia.pl/polska/news/komorowski-wyznaczyl-po-prezesa-ipn,1492358,3

Kierujący tymczasowo IPN Franciszek Gryciuk został wyznaczony przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego do pełnienia obowiązków prezesa Instytutu. Dzięki temu będzie on mógł podejmować decyzje m.in. ws. budżetu IPN i jego tajnego zbioru zastrzeżonego.

-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/14 18:14:30
Jestem bardzo zadowolony, że Jarosław Kaczyńskie w końcu zabrał dziś tak zdecydowany głos w sprawie zagrożenia suwerenności i niepodległości Polski.
Najważniejszą dziś sprawą jest niepodległość i suwerenność Polski, która z dnia na dzień pod rządami POtwornej jest poważnie zagrożona i nie jest taka oczywista, bo możemy ją bardzo łatwo utracić przy takim jak dziś rozwoju sytuacji politycznej w kraju i na świecie.

PS
W niedzielę miałem starcie z emisariuszem POtwornej, który przybył służbowo w ramach instrukcji do "pacjentów". Było bardzo ostro i pies w dostał w towarzystwie "łomot" polityczny, że chyba już nigdy więcej nie podejmie tematów politycznych w mojej obecności.
-
2010/06/14 18:18:39
www.tvn24.pl/12690,1660651,0,1,marszalek-powitany-kaszalotem,wiadomosc.html

polecam:)
-
Gość: koroner, *.zetosa.com.pl
2010/06/14 18:33:08
Komorowski-kandydat postkomunistycznych służb WSI

www.bibula.com/?p=22834
-
Gość: Conan, *.mobileonline.telia.com
2010/06/14 18:36:35
Podać dalej - WAŻNE !!! :
Do sympatyków Korwina, M.Jurka i Kornela Morawieckiego.
Mikke radzi jak utrudnić fałszowanie wyborów na poziomie komisji. A fałszowanie odbywa się zawsze - najłatwiej robi się to porzez dorysowanie drugiego krzyżyka i głos jest wtedy nieważny.. Mogą też dopisać jakieś bazgroły i nasz głos również ląduje w rubryce : ''głos nieważny''.
Należy więc :
- postawić krzyżyk - ale taki nieco fikuśny , trochę koślawy :) - ALE UWAGA - to musi być jednak krzyżyk, bo inaczej głos nieważny.
- przed wrzuceniem kartki do urny należy ją sfotografować fotoaparatem lub telefonem komórkowym . Dodam od siebie , że ja bym to zrobił demonstracyjnie - TAK żeby komsja to widziała i słyszała - ''Robię to po to lejdys & dżentelmen , byście nie mogli pokombinować z tzw. głosami nieważnymi.'' Radzę wszystkim zwolennikom Korwina aby zrobili taką demonstrację- niech ONI widzą , że nie będzie tak łatwo jak do tej pory wyrzucać nasze głosy do kosza.
- niech wszyscy ci co głosowali na Khorvinna Micce przyjdą w poniedziałek PUNKTUALNIE o godz . 18 i niech się policzą. Jeśli będzie ich więcej niż głosów oddanych na Mikkego to piszcie wniosek do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
- jeśli będzie OK to zawsze można pójść razem na piwo i założyć koło sympatyków UPR lub WiP:)

Był taki przypadek , że pięcioosobowa rodzina głosowała na pana Janusza ale na Mikkego było zero głosów w tym punkcie wyborczym- OFICJALNIE.
Pan Janusz pisze, że komisje bywają nadgorliwe - nieraz wystarczy zostawić jeden głos na Mikkego i każdy pomyśli (nawet jak głosowało sto osób) że to jego głos- nie da się wtedy wykryć fałszerstwa.. Ale gdy jest ZERO głosów to znak , że komisja poszła na całość :)) Znaczy - pojechała po bandzie.
Tyle , że sądy mówiły -''Jeden świadek to nie świadek''.

P.S. Ponoć mają chodzić po domach i agitować na rzecz marszałka. Proponuję ich miło ugościć i miło pogaworzyć - niech tracą czas. A gdy już nie da się ich przetrzymać dłużej i agitator już od nas wychodzi, to wbić szpilę typu - ''To ile Komorowski weźmie w łapę od Gazpromu za storpedowanie pozyskania gazu łupkowego ?'' Lub jakiś inny , miły tekst :)
Niech wiedzą na koniec, że tracili niepotrzebnie czas :)

P.S. 2 Nie szydźcie z nas drodzy kataryniarze. Może i Jurki i Korwiny dostaną kilka procent głosów. Ale przyjdzie koza do woza :)) W drugiej turze nasze głosy mogą przechylić szalę. Ja wiem , że ''Jurkowcy'' pewnie zmieszczą się na jednej kanapie ale Jurek i także Mikke nie zmieniają poglądów i za to SZACUN dla nich. Piszę to ja ''grzesznik'', który uważa że pornografia, seks, hazard,narkotyki i alkohol są też dla ludzi. Myślistwo i wędkarstwo też.
Tyle , że trzeba mieć ROZUM i znać własne możliwości. Tylko tyle, lub aż tyle.

P.S.3 Robert Gwiazdowski też nie ulega chwilowym modom- i przyjdzie czas że jego pomysły na gospodarkę będą realizowane, gdy ten system zacznie bankrutować. A zbankrutować musi.


-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/14 18:46:52

"Albo Polska będzie SILNA, albo nie będzie jej WCALE'

Kto to powiedział?

Pozdrowienia z Iławy

-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/14 18:54:58

@Conan
Wow.
Wyśmienity wpis a w szczególności propozycja zagadywania domokrążców Komorowskiego:)))

-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/14 19:08:15
@Gość: Conan, host-90-237-153-168.mobileonline.telia.com
Jeśli jesteś w Goteborgu to proszę o parę fotek doku pływającego %% DWT, który był wybudowany w Gdańsku.. Pozdrawiam.

PS
Miałem już przyjemność spotkać się z misjonarzem marszałka Brona i sława ;)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 19:10:16
Zobaczyłem rozmowe Staniszkis kontra Ireneusz Krzeminski. Pani profesor zdenerowała sie osaczeniem przez red. Marcinkiewicza i wlasnie Krzeminskiego, i demonstracyjnie wyszła ze studia TVN 24. Sam Krzeminski ktory jest prof. socjologii, a jakze, a jakze... Rozmawiał z kobietą niczym buc. Prof. Buc. To pokolenie Spiewaka. Krasnodebskiego. A wiec rózne osoby i rozne postawy.

Tak dla wiadomosci I. Krzeminski nalezał do Kongresu liberalno - demokratycznego na pocz. lat 90 tych. I z tej listy startował do sejmu. O od tej pory wystepuje jako niezalezny badacz społeczny.

-
2010/06/14 19:12:23

Sprytny fortel Lisa i Komorowskiego...

"Telewizja Polska zmieniła decyzję i zgodziła się na wcześniej zawieszony program Tomasza Lisa. Udział weźmie w nim jedynie Bronisław Komorowski.
Początkowo do programu zaproszonych było trzech kandydatów na prezydenta. Oprócz Komorowskiego także Jarosław Kaczyński i Grzegorz Napieralski. TVP zdecydowała, że w takiej formule program ukazać się nie może i poinformowała o jego "zawieszeniu".

- Tomasz Lis zaprosił trzech kandydatów na prezydenta, co de facto oznaczałoby, że program miałby charakter debaty wyborczej. A debaty prezydenckie zostały ujęte w TVP w pewne formy, których chcemy przestrzegać - mówił rzecznik TVP Stanisław Wojtera.
Pytany, czy dziennikarze telewizji publicznej nie mają swobody zapraszania gości do swoich programów, odparł, że "mają, ale w pewnych granicach".

/za Interia.pl/
-
2010/06/14 19:17:13
@Conan

Pomysł z zajmowaniem czasu zesłańcom PO tworów do naszych mieszkań bardzo dobry !
Może być jednak trudny w realizacji. Gdzieś czytałem o instrukcji partyjnej dla tej ekipy.
Chyba mają zakaz wchodzenia do mieszkań. Ewentualna rozmowa/pogawędka może się odbyć najwyżej przez próg.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/14 19:18:37
@stary_obserwator
Tak. Komorowski jest zaproszony do Lisa, ale przy wejściu do TVP zatrzymać ma go ochrona.
-
2010/06/14 19:26:43
- Niech zakażą wejścia do TVP marszałkowi Sejmu. Czekam - odpowiadał Bronisław Komorowski.

chce tam wystąpić jako marszałek czy kandydat na prezydenta?
-
2010/06/14 19:27:40

@Andrzej z Iławy

Nie znam tej informacji o dyspozycji dla ochrony TVP.
Możesz podać jakieś jej źródło ?
-
Gość: Radek, *.aon.edu.pl
2010/06/14 19:28:57
Szukasz jeleni, hej Bronek szukasz jeleni...
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 19:36:20
TANIEC Z POLITYKAMI.

Podobno w srodę kandydat SLD ma zatanczyc. Liczy ze dzieki temu jego słupki poszybuja z 9% do powiedzmy 12% . Osiagnie dzieki temu sukces. I od tej pory stanie sie politykiem rozpoznawalnym. Nadzieja polskiej lewicy. Pewnie zaraz potem udzieli
licznych wywiadów. Krytyce Politycznej i TVN24.

Proponuje wiec aby TVN i Walterowie ktorzy juz w latach komunizmu organizowali teleturnije wielkich miast plus tance, zamiast debaty zorganiziwali turnuej taneczny dla
kandydatów na prezydenta. Nagroda to szalowy kabriolet, krysztalowo kula no i prezydentura pod zyrandolem.

Panie Jaroslawie pan oczywiscie zostanie w domu. A oni niech tancza.


-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/14 19:41:19

@ stary_obserwator
Komorowski sam siebie nie wpuści do budynku telewizji publicznej. To czuć tę prowokację płynącej z Gazety Wyborczej.
Dlatego warto by było aby kamerzyści byli obecni tuż przed wejściem i filmowali wejście Komorowskiego.
-
Gość: Pasący Owce, *.adsl.inetia.pl
2010/06/14 19:44:14
Napieralski czy Kwaśniewski - jak im grają tak tańczą.
-
2010/06/14 19:50:02
@Andrzej z Iławy

Myślę jednak, że program się odbędzie - w zmienionej formule, czyli Komorowski z Lisem w duecie, we wzajemnej adoracji i waleniu, jak w bęben oszczerstwami w Jarosława Kaczyńskiego.
Żałosne i odrażające...
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/14 19:53:46

@Stary_obserwator

Ja tylko dmucham na zimno. Po Michnikoidach wszystkiego się można spodziewać co najgorsze.

Pozdrowienia z Iławy!

-
2010/06/14 20:00:16

Naprawdę, nie jestem pewny, czy pani profesor Staniszkis powinna zniżać się do rozmowy z kimś takim, jak Palikot.
Mam złe przeczucia o kolejną, ohydną manipulację...

Dziś w "Teraz MY!": Janusz Palikot, Jadwiga Staniszkis oraz Rafał Rogalski

PAP
"Dziś w "Teraz MY!" o tym dlaczego warto głosować na marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, przekonywać będzie Janusz Palikot z PO, a spierać się z nim będzie profesor Jadwiga Staniszkis, która uważa, że zdecydowanie lepszym kandydatem na prezydenta jest Jarosław Kaczyński.
W programie także mecenas Rafał Rogalski, reprezentujący część rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Gość programu będzie rozmawiał z prowadzącymi "Teraz MY!" o tym, jak oceniać to, co już wiemy o przyczynach tragedii, a także o tym, co należy jeszcze w tej sprawie zrobić oraz czy można już coś powiedzieć o winie Rosjan?"

-
2010/06/14 20:10:00

Brawo rząd Tusku, będziemy pomagać, ale komu ?

"Kaczyński o planach pomocy zadłużonym krajom:

"Dla powodzian nie ma, a dla Greków jest"

"Ja chcę wiedzieć, na jakich przesłankach Polska ma stosować taką politykę. Dla naszych powodzian nie ma, dla greckich emerytów jest" - powiedział Jarosław Kaczyński. To reakcja na doniesienia o tym, że minister finansów obiecał wspomóc tonące kraje Unii 115 miliardami złotych.
Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie wyjaśniał sprawę polskich gwarancji emisji euroobligacji; deklarację w tej sprawie miał złożyć minister finansów Jacek Rostowski. Kandydat PiS na prezydenta podkreślił, że takich decyzji nie można podejmować "za plecami" społeczeństwa i parlamentu...."

czytajmy tu:

www.dziennik.pl/polityka/wybory-prezydenckie-2010/article626793/Dla_powodzian_nie_ma_a_dla_Grekow_jest.html
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/14 20:11:54

@Stary_obserwator

Ciekawy tekst o dzisiejszym zapraszaniu Komorowskiego do TVP.

klopotowski.salon24.pl/194147,komorowski-w-tvp-zakaz

-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/14 20:33:56

Ciekawe, jaką kwotę pieniężną przeznaczy Bruksela dla powodzian. Bo się chyba ostatnio przesłyszałem mają na myśli 100 milionów ojro.

-
Gość: kuba, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 20:37:17


................ Czy PO chciało sprywatyzować (skomercjalizować) szpitale ?...............

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

............ Zadajcie sobie jeszcze raz to pytanie po obejrzeniu tego filmiku .............

www.youtube.com/watch?v=fw6or5oJZ0c&feature=related

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/14 21:00:28
Sondażami kierują ludzie WSI - w 2005 było Tusk 55 % Kaczyński 35 % i oto cud się stał - wygrał Lech Kaczyński, a Tusk zawył jak prawdziwa swołocz i trwa to tak do dziś.
Boją się POtwory, bo już wiedzą, że w pierwszej turze Bronek padnie bez zbroi w sukmanach na oba kolana i cała misternie przygotowana przez WSI operacja przejęcia pełnej władzy w Polsce po zamachu weźmie w łeb.
Po Smoleńsku Piłsudski by już dawno wywieszał nich na przysejmowych brzozach.

Obecnie sondażownie nie chcą tak jak wówczas się skompromitować i podają wyniki rzędu 42:36, a wyjdzie, że Premier Jarosław Kaczyński wygra w pierwszej turze na pohybel ruskiej targowicy XXI wieku.
Uważam, że tuż przed ciszą wyborczą Marek Jurek, Kornel Morawiecki, JKM powinni wycofać się z kandydowania wskazując JK, a sukces byłby murowany w pierwszej turze, bo II tura nie wchodzi w rachubę. JK musi wygrać w pierwszej by móc dokonać koniecznych zmian, w tym przyśpieszyć wybory parlamentarne nawet na jesień br.

PS
Dziś mam zagadkę:
- Gdzie stoi dziś NATO ??? - bo Komorowski tego mi dziś nie zdołał wyjaśnić, a TVP1 podając wiadomość nie dociekała i też nie wyjaśniła podając jedynie enigmatycznie kolejną wtopę Bronka.
Gdzie stoi dziś ZOMO, to ja wiem, bo widziałem gdzie stał dziś Bronek i to dokładnie pokazała dziś TVP1.
Panie Bronku mości panie, gdzie stoi dziś według Pana te imperialistyczne NATO?

--------------------------------------------------------------
O północy z 19/20 czerwca Komorowski przemawia... głosem generała :)
Muzyka: "Tyłem do przodka" Czesława Mozil
www.youtube.com/watch?v=PwhXRGAoPFk&feature=related

-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/14 21:22:58
Pomoc Brukseli dla powodzian wyniesie 400 milionów złotych.
Z kolei pomoc finansowa dla Grecji ze strony rządu Tuska kwota 100 miliardów złotych.

Tak, tak. Grecy otrzymają 280 razy więcej pieniędzy niż nasi pechowcy z południa Polski.

................................TO jest skandal......................

-
2010/06/14 21:30:01
Dość smutne na dobranoc:
www.youtube.com/watch?v=GsdP4_cymIU&feature=related
-
2010/06/14 21:31:15
warto zobaczyć do końca
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/14 21:31:18


..........................Komorowski pozywa Jarka do sądu.....................................

-
2010/06/14 21:31:41
Dobranoc wszystkim!
-
Gość: mz, 195.184.83.*
2010/06/14 22:26:00
Obejrzałam dziś sobie odcinek "Alternatywy 4". I szok. Poza brakami w sklepach inne sprawy całkiem aktualne.
Np. powiedzonko dozorcy Anioła: "Nieważne co kto myśli, ale pod kogo jest podwieszony". Dziś też mamy klientyzm w rozkwicie.
-
Gość: sen, *.aster.pl
2010/06/14 22:50:46
Sztab Bronisława Komorowskiego złożył pozew w trybie wyborczym przeciwko Kaczyńskiemu za jego słowa o poparciu PO dla prywatyzacji szpitali. Środowisko ludzi pracujących w polskim sądownictwie w większości swej było niezmiernie wrogo ustosunkowane do byłego ministra sprawiedliwości pana Ziobro. Jego koncepcje wprowadzenia choćby minimalnego nadzoru nad pracą tego niezreformowanego środowiska wywoływało histeryczny opór - jako zamach na sędziowską niezawisłość. Nawet jego słuszna ze wszech miar koncepcja nagrywania wszystkiego tego co się dzieje na sali rozpraw została zablokowana. Brak ambicji w zakresie samodzielnego myślenia, wygodnictwo, lenistwo i bylejakość pracy, koniunkturalizm, niekiedy także i ich nieuczciwość, a w sumie żenująca prywata korporacji sędziowskiej źle rokuje rzetelnemu, merytorycznemu rozpoznaniu przedmiotowej sprawy. Stosunek do Ziobry przekłada się bowiem na Kaczyńskiego. Byłbym nadzwyczaj mile zaskoczony gdyby pozew p-ko Kaczyńskiemu trafił do referatu sędziów gotowych przeciwstawić się środowisku i mających wolę rozpoznania sprawy zgodnie z jej merytorycznym sensem. Masie sędziowskiej wygodniej jest jednak rozstrzygać spór w oparciu o skostniały, żenująco wąsko pojmowany formalizm, choćby nawet całkowicie wypaczający sens konfliktu - przecież takie rozstrzygnięcie, powiadają, jest zgodne z konkretnym paragrafem, a daje komfort zwolnienia od myślenia.
-
Gość: rekin114, *.cable.casema.nl
2010/06/14 23:02:44
@ALL
Dla majacych chwile czasu

antydziad.salon24.pl/
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/14 23:13:24
No i mamy wreszcie bobra dywersanta:)
www.youtube.com/watch?v=xOKuEC9zqGs&feature=player_embedded
-
Gość: Fujairah, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 23:15:13
Z blogu Romualda Szeremietiewa
dot. udziału Bronisława Komorowskiego w zniszczeniu Rom.Sz.
PtT: Minister Komorowski był manipulowany przez ludzi WSI ?
gen.Dukaczewski: Jest na to zbyt inteligentny.
!!!


-
Gość: maurycy - 6 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/14 23:40:09
J.Staniszkis pięknie potraktowała Pali głupa w Teraz MY.
Opisała tego PO twora jako kogoś kto nie istnieje i dlatego musi wciąż się podpierać jakimiś rekwizytami.

Moja próżność została przez to silnie połechtana. Od dawna przecież powtarzam, że Pali głup to dwunożny, samobieżny statyw do przenoszenia różnych gadżetów (co nie wyklucza jednal jego roli w związki z "aksamitnym" zamachem stanu).
-
Gość: Wiadomosc POrazaca, *.dip.t-dialin.net
2010/06/14 23:44:31
WYBORCY DO URN- POLSKA NIE DLA IDIOTOW!!!
-
2010/06/14 23:49:46
Mała refleksja po debacie:
Pan Jaśnie Hrabia zapomniał był chyba, że na szlacheckich dworach gdyby gość zachował się tak jak on tzn. na wejście obrażając gospodarza ("gniazdo os" itd.) to na następny raz mógłby liczyć najwyżej na zaproszenie od chłopów pańszczyźnianych i to tych mniej rozgarniętych "na solówę". No cóż - parafrazując J. M. Hrabiego - "jaki hrabia, taka kultura".
-
Gość: log112, *.subscribers.sferia.net
2010/06/14 23:52:06
W chwilach zdenerwowania, podniecenia do głosu dochodzi podświadomość.
Dlatego Komorowski mówi o wyjściu z NATO a Palikot w TVN przy Staniszkis: "wygrana Kaczyńskiego oznacza kolejną wojnę". Warto uważnie słuchać polityków, gdy są zdenerwowani.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 00:13:13
WSPANIAŁA KOBIETA

To o prof. Staniszkis. Po jednej, zakonczonej wyjsciem ze studia, rozmowie z Krzeminskim, pani profesor poszla po raz drugi do gniazda os. Na rozmowe z Palikotem. Do " Teraz My" Pokazała w ten sposób swoja odwage, wielkosc , a co najwazniejsze pasje. A Palikot okazał sie małym czlowieczkiem bez własciwosci. Aby istniec musi wymachiwac penisem. Wymachuje wiec jestem. Moze powiedziec o sobie. Zreszta to cecha ludzi bez wlasciwosci a z wielkimi ambicjami. Potrzebuja protez. Wsparcia. Pomocy. Komorowski w takiej mierze potrzebuje WSI jak Palikot rewizytów. To ludzie ułomni, ale na szczescie sa tacy ludzie jak prof. Staniszkis. Wspaniała, odwazna kobieta.

Kiedys na tym blogu napisalem cos ironicznego o Staniszkis. Przepraszam.
-
2010/06/15 00:33:29
Ciekawe wyniki sondaży:
telegazeta.tvp.pl/telegazeta.php?channel=TG1&page=888_0001
"Nieco" inne niż z sondażowni, których właścicielami są byli UB-ecy lub żony towarzyszy z PO.
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 00:52:09
www.pb.pl/a/2010/06/14/J__Kaczynski_bedzie_wyjasnial_sprawe_gwarancji_emisji_e?readcomment=1#comment

Warto poczytać komentarze na temat bulwersującej samowolki naszych władców.
Ciekawe kiedy zainteresuje się tą sprawą Prokurator Generalny?
-
Gość: lj3, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 01:21:28

Przekształcenia własnościowe
- ogół procesów dotyczących zmiany formy własności. Termin używany najczęściej w stosunku do przedsiębiorstw i nieruchomości.
W przypadku przekazania własności państwowej osobom prywatnym mówimy o prywatyzacji, a w odwrotnym przypadku o nacjonalizacji. Dodatkowo do tego można dodać przekształcenia, których nie można ze względu na ich istotę zaliczyć do żadnego z wyżej wymienionych procesów. Są to:
· komunalizacja
- przekazanie własności podmiotów prywatnych (osób prawnych bądź fizycznych) albo własności Skarbu Państwa jednostkom samorządu terytorialnego;

· komercjalizacja
- przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Zmiana formy gospodarowania nie pociąga tu za sobą zmiany właściciela, a ma na celu przekształcenie w podmioty rynkowe przez zasadnicze
zmiany systemu zarządzania i .......
............................................może być etapem pośrednim przed prywatyzacją.
pl.wikipedia.org/wiki/Przekszta%C5%82cenia_w%C5%82asno%C5%9Bciowe

Prywatyzacja
akt przekazania prywatnemu właścicielowi państwowego mienia. Prywatyzacja może się odbywać przez uwłaszczenie lub sprzedaż.
Przeciwieństwem prywatyzacji jest nacjonalizacja.
pl.wikipedia.org/wiki/Prywatyzacja

-
Gość: , *.jjs-isp.pl
2010/06/15 07:03:16
Pan marszałek we wczorajszym słowotoku u Lisa użył zgrabnie słowa "chwacit". Oj panie Komorowski faktycznie "chwacit". Takie niewinne użycie rusycyzmu, ale jaki ma wydźwięk.

Teraz w ślady pana marszałka powinien pójść Palikot i zanucić publicznie : "job twaju mać my kulturnyj narod, my kaczora nie boimsia i wsiegda idiom w pieriod"

przepraszam za wulgaryzmy.
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 07:52:11
J.Staniszkis - kobieta z "jajami" zrobiła wczoraj jajecznicę z Palikota
www.tvn24.pl/0,1660727,0,1,pan-jest-anachronicznym-frajerem--atrapa--pana-nie-ma,wiadomosc.html
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 08:03:19
Czyżby "aksamitny" zamach stanu miał się przekształcić w stan wojenny?
wiadomosci.onet.pl/2184492,11,pogrozki_po_adresem_bartoszewskiego__dostal_ochrone,item.html

Pamiętam jeszcze Jaruzelskiego w 1981 roku jak bardzo akcentował rzekome próby zastraszania funkcjonaroiuszy aparatu PRLowskiego poprzez oznaczanie ich mieszkań. Jak widać metody Urbana mobilizowania aparatu władzy oraz uzasadniania drastycznych decyzji pozostają wiecznie żywe.
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 08:20:50
Czy Komorowski powtarza pomysły Wałęsy na "wzmacnianie lewej nogi"?

www.tvn24.pl/0,1660682,0,1,cimoszewicz-zagra-na-komorowskiego,wiadomosc.html

ps. dla mnie twgo rodzaju pomysły to ewidentna próba odtwarzania układu okrągłostołowego - własciciele III RP czują się naprawdę przyciśnięci do muru?
-
2010/06/15 08:43:56
Maurycy te informacje o pogróżkach mają na celu pokazanie patrzcie, jacy to są wyborcy PIS mówią o pojednaniu a chcą wojny tak będzie jak ich wybierzecie, nawet staruszkowi nie dadzą spokoju. Trzeba zachować klasę i nie dać się sprowadzić do ich poziomu, teraz mamy ze strony PO kampanię prowokacji (nic więcej nie mają do zaoferowania) raz straszenie PISem dało efekty, czemu ma się nie udać drugi raz? Musimy nie dać się prowokować!

Bardzo spodobał mi się wpis kogoś na tym blogu:
porażające konfabulacje, podgrzewanie atmosfery w oparach całkowitego absurdu piękne, naprawdę a jakie prawdziwe!

A tak apropo wczoraj dostałam ulotkę od pana Komorowskiego cieniutko a ile kasy na to idzie lepiej dać powodzianom! Kora z Maanam popiera Komorowskiego? Kobieto a tak cię lubiłam słuchać?! Smutne.
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 09:01:02
@lexie2010
Pełna zgoda. Nie dajmy się sprowokować.
Ale pamiętać trzeba jakie szkoły przechodzili doradcy z cienia tuzów naszej władzy i obecnego kandydata PO, który wcale nie jest zwykłym "misiem" - a wielką marionetką!

ps. zastanawiam się czy takie "straszące" anonimy nie są dziełem naszych wybitnych dyskutantów z tego forum - np. osteo - którzy ostatnio gwałtownie zamilkli
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 09:01:30
Maurycy.

Mysle, ze My wszyscy nie doceniamy Cimoszewicza. Człowiek pokazał klase. Jest ponad. Pokonał egoizm, uprzedzenia. Okazał sie czlowiekiem pozbawionym małostkowosci... Tak, tak, to prawda... PO zniszczyła go kilka lat temu nasyłajac mu Jarucka. Oskarzajac o przekrety majatkowe, a on dzis olewa to wszystko i popiera Komorowskiego.

Mysle, ze za kilka godzin doczekamy sie wlasnie takiej legendy. Trzeba przejsc do porzadku nad tym co zrobiła mu kiedys Platforma , a powstrzymac Kaczynskiego.
I własnie dzis, w TVN rozlegnie sie dramatyczny okrzyk Cimoszki - POWSTRZYMAC KACZYNSKIEGO.


-
2010/06/15 09:02:30
tysol.salon24.pl/
ciekawy artykuł - przekład tekstu emerytowanego oficera wywiadu USA. tak dla przypomnienia
-
2010/06/15 09:13:35
@marek 9

U Cimoszewicza jedno jest pewne, popiera tylko siebie i ma chłopina rację przygląda się jak reszta się wykańcza o on czeka na swoje pięć minut. Trzeba mu przyznać jest jak wino czas mu służy widać, że człowiek wie, o czym mówi a jego spokojny lekko prześmiewczy charakter może się podobać.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 09:28:17
Lexie. Ale Cimoszewicz nie popiera siebie. Popiera układ okragłostolowy. To jego głowna dominujaca lojalnosc. Nawet gdzies ma SLD i Napieralskiego. Realizuje rozpaczliwie plan Michnika i PO. Komorowski musi wygrac w 1 rundzie.

napisalem, ze nie popiera siebie. Bo normalny czlowiek po tym co zrobili mu ci z PO nie powinien poprzec Komorowskiego. Numer z Jarycka nie miał charakteru politycznej walki ale cos z bandyckiego numery. Wiec zachowanie Cimoszewicza jest co najmniej dziwne. Psychologicznie dziwne.
-
2010/06/15 09:38:07
Dzie dobry.

Jak zwykle, zacząłem wizytę na blogu od zczytania poprzednich wpisów.
Niepotrzebnie wypatrujemy w osobowości Cimoszewicza "plusów dodatnich"
Trzeba koniecznie poczytać o jego przeszłości, by dowiedzieć się, kim naprawdę jest pan Cimoszewicz...
Wszystkich zainteresowanych i wypowiadających się "w temacie" Cimoszewicza, gorąco namawiam do przeczytania "Czerwonych życiorysów" Prof. dr. hab. Jerzy Roberta Nowaka

www.polonica.net/czerwone-zyciorysy_Cimoszewicz.htm
-
2010/06/15 09:41:26
@marek 9
Ale ustawienie się otwarcie w opozycji do bardzo silnego przeciwnika skutkowałoby wyrzuceniem poza ośrodek decyzyjny. Myślę, że tylko naprawdę wytrawny gracz potrafi nie odreagować złości od razu tylko poczekać na odpowiedni moment i wtedy załatwiać swoje interesy, chociaż jeżeli chodzi o Cimoszewicza realistę podejrzewam, że nie daje szansy utrzymania się romantycznego PISu u władzy zbyt długo patrząc na świat dookoła i nie stanie po takiej stronie.
@stary_obserwator
Zawsze byłam ciekawa, jakie ideały w głowie ma Cimoszewicz:)
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 09:49:32
Tak, Marku. Ożywienie samotnika z Białowieży jest jasnym sygnałem, że właściciele III RP mobilizują wszelkie odwody (nawet za cenę ewidentnej kompromitacji nadetego autorytetu - tu się nie zgadzam z oceną Cimoszki przez @Lexie) do starcia wyborczego. Oni naprawdę wiedzą o co walczą, a my sie tylko domyślamy. Cimoszki wiedzą, że ewentualnej wyrwy w Okopach św.Trójcy już nie będą w stanie załatać. Dlatego zrobią WSZYSTKO, żeby do tego nie dopuścić. To jest przecież ekipa, która głośno organizowała w 1989 roku Okrągły Stół, a po cichu i faktycznie realizowała znane hasło: "władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy". Do dzisiaj i wciąż od nowa dajemy się na to nabierać.

Wierzę jednak, że przez pozostałe 5 dni większość wyborców dojdzie do wniosków, które dadzą szansę i mandat Jarosławowi Kaczyńskiemu budowy demokracji i społeczeństwa obywatelskiego, a nie jego podróbki. Ten kandydat jest jednym z nielicznych aktywnych polityków z początków II RP, którzy umieli krytycznie ocenić Okrągły Stół i nie traktować go jako złotego cielca przez następne 20 lat. Natomiast propozycja B.Komorowskiego - marszu drogą środka - to nic innego jak nowy Front Jedności Narodu i PRL-bis.
-
2010/06/15 09:57:15
@maurycy
To prawda trochę się daję nabierać w tej kampanii (to raczej moje pobożne życzenia, że nikt po 10kwietnia nie może już patrzeć na politykę tymi samymi oczami) pierwszym moim rozczarowaniem(chociaż malutkim) był Napieralski a już mi coś zaświtało, że idzie nowe:))). Zobaczymy jak to będzie z Pawlakiem, ale macie rację romantyczne podejście do polityki to naiwne podejście!
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/15 10:01:59
TVN chce na siłę zrobić z Cimoszewicza politycznego celebrytę. On oczywiście nie ma nic przeciwko temu. Robi marsową minę, nadyma się niczym żaba i chce sprawiać wrażenie wszechwiedzącego. Roztacza nad sobą aurę tajemniczości. Żubr z puszczy. A prawda jest taka, że od dłuższego czasu czyha na dobry stołek. Z jego poglądami nie jest ważne kto mu ten stołek zapewni. Jest człowiekiem w istocie bezideowym o czerwonej prowieniencji. Taki mały kombinator. Choć dla Bronia to autorytet. Jaki Broniu taki autorytet.
-
2010/06/15 10:06:05
Ale jednego jestem pewna, jeżeli nie po drodze będzie Cimoszewiczowi z Bronkiem i PO porzuci ich bez mrugnięcia okiem:)
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 10:16:54
Jest pewna ciekawostka w zyciorycie politycznym Cimoszewicza. Pokazujaca kulisy kariery. Jest w tym wszystkim jakas symbioza GW, srodowiska byłego KPP i rodziny Cimoszewiczów. Zwiazanych z Informacja wojskowa. Akaurat mieszkam blisko starego bemowa, bardzo ciekawego architektonicznie, osiedla zbudowanego przed wojna dla pracownikow telekomunikacji i radia. Po wojnie tych ludzi wywalili z domów i zamieszkali tam czerwoni. A od starego bemowa do WATu gdzie pracował ojciec Cimoszki to kilkaset metrow.

No i jeszcze jedna sprawa. Wiadomo ze KPP to zydzi a Cimoszki to nie zydzi. Wiec ta sumbioza jest tym bardziej ciekawa. Ale pokazujaca meandry interesów i co znaczy ta ich solidarnosc klasowa.
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/15 10:30:03
Kiedyś obiło mi się o uszy, że W.C. to Dawid Goldstein, co oczywiście o niczym nie świadczy. Czasem ludzie lubią mieć dwie tożsamości.
-
2010/06/15 10:32:31
@ marek 9
@maurycy
Dlaczego w takim razie Pawlak nie poparł Belki?
-
2010/06/15 10:35:50
Przepraszam, że tak odskoczyłam do Pawlaka, ale to mnie też ciekawi.
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 10:45:19
@Lexie2010
Są tutti, są tutti cappi oraz cappo di tuti cappi.
Jaki staż w organizacji ma Pawlak?

ps. kłótnie zdarzają się w najlepszych rodzinach, a szczególnie gdy idzie o podział spadku, łupu i innych fruktów.
-
2010/06/15 10:47:32
A może już wie, że jest odstawiany? Jest szansa, że jego wyborcy pójdą na Kaczyńskiego w ewentualnej II turze?
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 10:49:56
lexie. Dobre pytanie. Mysle, ze w odpowiedzi mamy tylko hipotezy.
Mysle, ze w ich zamysle, gdy wygra Komorowski. Duzy Palac bedzie bardziej zwiazany z
srodowiskiem dawnej UW. Gazety wyborczej. Belki i Cimoszewicza. I pewnie zaraz pojawia sie inne stare nazwiska. Jak Czech, Wujec i inni.

A chłopy i PSL tak, ale tylko w parlamencie i to na specjalnych warunkach. Dlatego taka redukcja nie pasuje Pawlakowi. Co zreszta jest zrozumiale. Bo kto chce byc tylko glownym strazakiem?

Teraz w tych wyborach widac jak odnawia sie uklad okraglosciowy. Ma juz dwadziescia lat a ciagle pelen wigoru.
-
2010/06/15 10:51:01

Trudno jest oszacować, czy wycenić, jaki per saldo skutek przyniosą te rozpaczliwe korowody Platformusów. Widać jedno, łapią się brzytwy, by zwiekszyć swe szanse w wyborach.
Wyciągnięcie, jak z rękawa królika Włodka, ma cechy kontynaucji zbliżenia z ludżmi rozsądku, realizmu i pragmatyzmu politycznego wywodzących się z minionej epoki.
Pamiętamy casus Belki i spotkania z Kwaśniewskim).
Do tego nurtu zaliczam wszystko to, co zostało z dawnej Unii Wolności, a więc oszukańczą ekipę okrągłostołową, która pozostała wierna sojuszowi ze starymi czasami PRLu i jego "twórcami", oraz cały aparat partyjny nazywany "postępowym", czyli Kwaśniewski, Cimoszewicz itp.
Towarzystwo to, już dawno mocno zużyte moralnie i wizerunkowo, ciągnie za sobą poważny elektorat ludzi komuny, mających nadal wiele do stracenia w sferze materialnej i wizerunkowej (ej, ta kompromitująca przeszłość ...!!).
Zagrywka to iście pokerowa, bo grają tym razem w otwarte karty (nie ma wyboru) i cała publika widzi, że PO staje się zakładnikiem wymienionych już Kwaśniewskich, Cimoszewiczów, aparatczyków rodem z PRL-u. Liczą też na SLD, który niechybnie też w ostatecznym rachunku zaapeluje o poparcie dla PO.
Elektorat jest elastyczny w traktowaniu pryncypiów ideologicznych PO, ale czy aż tak bardzo?
Wracam do pytania, czy większy zysk z poparcia "nowych-starych" sojuszników, czy też strata wynikająca z odejścia zwolenników, widzących jawne prostytuowanie się z "postępowcami" i "lewuchami" en bloc?
Jedno jest widoczne jak na dłoni. PO szuka formalnego i faktycznego wsparcia wyborczego wśród szeroko określonej lewicy. Totalne pomieszanie z poplątaniem.
Partia mieniąca się prawicową przytula się do zbiorowości lewicowej.
Każdy, kto ma trochę tzw oleju w głowie, już teraz powinien zrozumieć:
Taka to z PO prawica, jak z tamtej kliki lewica.
Nie ma ani jednego, ani drugiego. W ostatecznym rozrachunku, jest wspólnota interesu posiadania władzy nad narodem. W sytuacji zagrożenia najważniejsze jest jedno hasło :
"Proletariusze wszystkich odłamów łączcie się"

PS. ad Cimoszewicz :
"...WŁODZIMIERZ CIMOSZEWICZ? ( a może kiedyś tam Tymoszewicz?)
- jest bardzo dyskretny, w końcu naprawdę ma wiele do ukrycia z jego osobistej strony nic się nie dowiemy, ani o jego rosyjskim pochodzeniu, ani o powiązaniach z NKWD...."
www.aferyprawa.com/CIMOSZEWICZ.html
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 10:54:33
Napisałem; okragłosciowy. Ale bład, ale w tym freudowskim błedzie jest wszystko.
Zadnych kantów, ktos by pomyślał?
-
2010/06/15 11:08:18
Witam wszystkich
Zawracacie sobie głowę Cimoszewiczem, a mnie trapią dwie sprawy.
Pierwsza mała: dlaczego sztab Kaczyńskiego w odpowiedzi na zaproszenie do debaty organizowane przez TVN nie zaproponował debaty organizowanej przez TV Trwam? Moim zdaniem sztab Kaczyńskiego nie nadąża za perfidią PiS-u.
Druga duża: tego też dotyczy wpis Kataryny!!! Dziś o 14.30 wynik skargi PO. Zdawałoby się drobna sprawa. Moim zdaniem jednak sprawa o kolosalnym zdarzeniu, ponieważ będzie papierkiem lakmusowym sygnalizującym zgodę wymiaru sprawiedliwości na oszustwo wyborcze, lub też nie. Jeżeli dzisiejsze orzeczenie będzie korzystne dla Komorowskiego, to będzie to jednocześnie oznaczać, że PO ma carte blanche dla ustawienia wyborów. Dzisiejsze orzeczenie korzystne dla Komorowskiego będzie również sygnałem, że wszystkie nasze dyskusje z błyskotliwymi analizami włącznie są niczym innym, jak beznadziejnym biciem piany. Oczekuję tego orzeczenia w wielkim napięciu i, nie ukrywam, z dużym niepokojem.
-
Gość: mara senna, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/06/15 11:08:58
Ale jaja, Prezydenta wysyła się na zieloną trawkę bez ochrony na piknik i niech se leci gdzie chce, wszyscy mają to w d...

Natomiast jak jakiś zdemenciały koprolalik zwyzywa Prezydenta i się przy tym jeszcze upluje po same pachy to mu się przydzielą rządową (sic!) ochronę, żeby się bidok nie utopił we własnych wydzielinach...

Że pogróżki napisał Palikot z Nowakiem to chyba pisać nie trzeba...

wiadomosci.onet.pl/2184492,11,pogrozki_pod_adresem_bartoszewskiego__dostal_ochrone,item.html
-
2010/06/15 11:15:02
Mam nadzieję, że wyborcy są rozsądni, bo to koalicja, jaka się powoli wyłania z tych gierek to coś wyjątkowa szkodliwego. Jak mogliśmy zabrnąć w taka paranoję?
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 11:18:57
@Stary_obserwator
To jest to. Napisałeś:
"Elektorat jest elastyczny w traktowaniu pryncypiów ideologicznych PO, ale czy aż tak bardzo?
Wracam do pytania, czy większy zysk z poparcia "nowych-starych" sojuszników, czy też strata wynikająca z odejścia zwolenników, widzących jawne prostytuowanie się z "postępowcami" i "lewuchami" en bloc? "

Na to pytanie dziś nie ma odpowiedzi. Otrzymamy je po zamknięciu urn wyborczych.

Chwilowo pozostaje wiara w człowieka, który zechce na moment oderwać się od grilla, aby zobaczyć, co się dzieje. Wierzę, że wiekszość wie, że prawo do grillowania nie wymaga wspierania prostytucji.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 11:23:50
Slawku. Jest werdykt sadowy i jest glos wyborców. Ludzie wiedza jak jest w Polsce z
sądami. Mam przynajmniej taką nadzieje...
Temat ochrony zdrowia nalezy do tematow zapalnych, głownych, i skierowanie przez PO sprawy do sadu to strzał w stope. Powinni raczej zwołac konferencje prasowa i wytłumaczyc swoje racje.

Ciekawi mnie jak wygląda taki proces. Czy strony skladaja jakies dokumenty, przedstawiaja swoje racje, jak to wszystko przebiega, wg jakich reguł? Jak jest tez powołany taki sad? Czy losowo? Czy wg. zgłaszania na wokande? Czy wyznacza ten sklad przewodniczacy danego sądu?

Same pytania...
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 11:24:30
@Sławek.omar
"Moim zdaniem sztab Kaczyńskiego nie nadąża za perfidią PiS-u. "
Freud to, czy inna prowokacja intelektualna?
-
2010/06/15 11:36:55
@All
Przepraszam za te literówki, które popełniłam patrząc z przerażeniem w oczy nowej koalicji POsld :)
-
2010/06/15 11:38:02
@maurycy
Nie wiem z jakimi ludźmi ostatnio rozmawiałeś w sprawie wyborów, ale zapewniam Cię, że choć większość wie, że prawo do grillowania nie wymaga wspierania prostytucji, to jednak ta sama większość nie widzi nic złego nie tylko w jej wspieraniu, ale również w korzystaniu z niej. I nie ma najmniejszego znaczenia, czy prostytutka ma twarz Bartoszewskiego, Palikota czy Cimoszewicza. W świecie, w którym przestają mieć znaczenie jakiekolwiek zasady siłą rzeczy zanikają normy moralne, a więc to, co faktycznie odróżnia nas od zwierząt. Migalski pyta Komorowskiego o stały pogląd na jakąkolwiek sprawę. Zapomina o tym, że pytając o pryncypia zwraca się do człowieka, który nie wie, co to znaczy. O tych zasadach powinien przypominać sztab Kaczńskiego, ale i tu chyba mamy z tym problemy. Ironizowałem na temat debaty w TV Trwam na odpowiedź dla takiej debaty organizowanej przez TVN. Dlaczego jednak PiS nie wpadł na to, żeby debatę zorganizować w kolebce Solidarności. W Stoczni Gdańskiej. Jakich argumentów użyłby Komorowski aby nie przybyć do stoczni? W jaki sposób wytłumaczyłby stoczniowcom, że ci którzy do nich strzelali dziś w chwale składają kwiaty pod ich krzyżami?
Coraz trudniej myśli mi się o tym wszystkim...
-
2010/06/15 11:40:30
@Maurycy
Pisałem właśnie, że coraz trudniej myśli mi się o tym wszystkim. Pewnie że chodziło o perfidię PO. Co zrobić, jak klawiatura nie słucha głowy!!! Tfu, tfu, odszczekuję!!!
Moim zdaniem sztab Kaczyńskiego nie nadąża za perfidią PO.
Moim zdaniem sztab Kaczyńskiego nie nadąża za perfidią PO.
Moim zdaniem sztab Kaczyńskiego nie nadąża za perfidią PO.
Moim zdaniem sztab Kaczyńskiego nie nadąża za perfidią PO.
-
2010/06/15 11:44:31
Przeczytajcie, jak pięknie Kornel Morawiecki mówi na temat prawdy i jej znaczenia w życiu człowieka:
wybory.wp.pl/kat,1025913,title,L.-Walesa-to-polityczny-oszust,wid,12365752,wiadomosc.html?ticaid=1a59b
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 11:46:24
Sad moze oddalic tez pozew. Z powodów formalnych. Kaczynski powiedział w Lublinie
- " mój główny konkurent" A wiec sad odesle platformie pozew z prosba o okreslenie desygnatu.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 11:56:56
Właśnie w tej chwili Cimoszewicz sprzedaje Napieralskiego, widać lewicowe uniesienia esbeckiego agenta Carexa są w obecnej chwili mniej warte niż strach przed Kaczyńskim, wcześniej Napieralskiego sprzedał Kwaśniewski, który razem z Tuskiem wysmażyli za plecami Napieralskiego pana Belkę, również agenta zresztą, ogólnie dość obrzydliwe widowisko , które kojarzy mi się ze zjadaniem na żywca Grzegorza Napieralskiego, szkoda mi go nawet po ludzku.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 12:01:50
Dowodem na sprzedanie Napieralskiego przez Kwaśniewskiego jest absolutny brak Kwaśniewskiego w kampanii Grzegorza, rzecz nie do pomyślenia zdawałoby się ale jednak prawdziwa, stara ubecka gwardia Alków i Carexów nie może ryzykować popierania niepewnego kandydata, tu wybór jest prosty.
-
Gość: reed, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/06/15 12:06:20
Szkoda płakać nad rozlanym mlekiem.PO spełnieniu wszystkich zachcianek POlitycznych Tuska przez ersatz prezydenta pod nazwa Komorowski, walka o fotel prezydencki to już tylko gra o pietruszkę.Zwycięzca Kaczyński, będzie tak jak brat, chłopcem do bicia polskojezycznych mediów z właścicielami z bliskiego wschodu utrudniającym rozwój drugiej Irlandii. Przez 2 lata PiS będzie tak obrzydzane , że przy następnych wyborach zostanie zmarginalizowane. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby rezygnacja Kaczyńskiego z wyborów i umożliwienie DOBREMU PREZYDENTOWI jakim niewątpliwie będzie Komorowski rozwinięcie skrzydeł Tuskowi (oczywiście skrzydeł KIWI bo takie ma) i POkazywanie nieudolności rządu PO do następnych wyborów. Wybór Komorowskiego na prezydenta to pocałunek "śmierci" dla Tuska , PO i jego rządu. Politycznie sprawa ok ale gospodarczo PO za te 2 lata zepchnie nas głębiej na dno niż zanurkowała Grecja.
-
2010/06/15 12:09:59
@reed
Czasami sie zastanawiam, czy nie dlatego PO wybrało półgłówka na swojego kandydata. Może naprawdę chodzi o to, żeby Komorowski przegrał?
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 12:10:33
@Sławek.omar
Pomysł z SG byłby oczywiście dobry, gdyby gospodarze chcieli widzieć BK.
Tymczasem będzie tam JK (chyba w piątek), aby przekonywać stoczniowców i Solidarność do udzielenia mu poparcia.
Takie naturalne, uczciwe podejście sztabu JK do stoczniowców robi dobre wrażenie - sam kiedyś martwiłeś się czy JK nie próbował manipulować publicznością na Pl. Teatralnym w Warszawie.

ps. co do tych co wiedzą, ale...... to już ustaliliśmy, że problem jest i nie można go redukować, pamietam o tym. Jednak także przy tej okazji powtarzam, że pozostają jeszcze odruchy Pawłowa i trzeba się uczyć je wykorzystywać (tutaj konkretnie: może zauważyłeś, że wyjątkowo nie zachęcam do całkowitego oderwania się od grilla - tylko troszkę, żeby zobaczyć zewnętrzne kurestwo i jak najbardziej pozostać przy ognisku domowym, ze zwykłego lenistwa:) ).

-
Gość: stary_obserwator, *.acn.waw.pl
2010/06/15 12:13:07

@slawek.omar
"....ta sama większość nie widzi nic złego nie tylko w jej wspieraniu, ale również w korzystaniu z niej. I nie ma najmniejszego znaczenia, czy prostytutka ma twarz Bartoszewskiego, Palikota czy Cimoszewicza. W świecie, w którym przestają mieć znaczenie jakiekolwiek zasady siłą rzeczy zanikają normy moralne..."
Robisz na wstępie założenie, że zdecydowana większość zwolenników Platformy jest tyle samo warta, co sama Platforma. Wtedy Twoja teza nabiera cech prawdopodobiestwa.
Mimo wszystko, myślę, że tak jednak nie jest, to znaczy jest wielu ludzi "frajerów" popierających, lub może tylko wyrażających chęć głosowania na nich (to też są jednak dwie nieco różne sprawy) którzy może nie potrafią jeszcze odróżnić Tuska, Schetyny od Bartoszewskiego i tych wszystkich innych popaprańców którzy zajmują się popieraniem PO "na co dzień" , ci "wyborcy" PO dają jednak radę, gdy widzą umizgi i zbliżenie do ludzi starej i nowej komuny i niby lewicy.
Dlatego na pewno powstanie rachunek zysków, ale i niewątpliwych strat.
Część zwolenników na pewno się odwróci.
Pamiętajmy, że nawet struktura samej PO też nie jest jednolita, ja, stary sceptyk, uważam, że i tam można znaleźć porządnych ludzi wśród szeregowych jej członków.
-
2010/06/15 12:23:10
@Cyceron

Kwaśniewski nie sprzedał Napieralskiego. Bo też jego miejsce w szeregu jest ściśle określone, a demonstrowana niezależność, czysto iluzoryczna.
Tak jak jego ambicje polityczne.
Liczy się "SPRAWA", a tą według powszechnej opinii ekipy SLD, najlepiej pokieruje z trzeciego rzędu siedzeń- guru, mózg i najwyższy autorytet - Kwaśniewski.
Napieralski na realizację swoich ambicji ma jeszcze dużo czasu, gdy więcej się nauczy, a wszyscy ci co choć w cieniu, ale ciągle dyrygujący, ostatecznie odejdą z gry.
-
2010/06/15 12:30:16

@Cyceron
cd
Zwróć uwagę, co wyszło po protestach Napieralskiego w sprawie Belki. Napieralski udawał, że protestuje, taką miał rolę, a potem skwapliwie zrealizował nakreślony plan i to z uśmiechem i zadowoleniem z dobrze spełnionego obowiązku.
I tak będzie nadal...
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 12:30:26
A ja nie mam ochoty tracić kolejnych lat, żeby upewniać się, że PO twory to ekipa cyników zadłużających Polaków na pokolenia i zdradziecko, tchórzliwie porzucajaca zwłoki swoich najlepszych obywateli na łaskę jakichś rosyjskich wańków z ZOMO, OMONU czy innego MAKu lub prokuratury.

Jeżeli Polacy chcą być pełnoprawnymi obywatelami, to chyba już dziś nikt nie może powiedzieć, że nie wie czym naprawdę jest PO.

Odkładanie momentu mobilizacji społeczeństwa pachnie mi brakiem wiary w nas samych (albo manipulacją - chociaż nie wykluczam autentycznych przypadków wrodzonego defetyzmu).

Specjaliści pewnie by dodali, że społeczeństwa nie rządzą się prostą logiką, a imponderabiliami - które trudno przewidywać. Nie popełniajmywięc błędu ulegając pokusie determinizmu w sprawach nieznośnie lekkich.
-
2010/06/15 12:41:31
@Stary
Ja nie napisałem, że tam nie ma porządnych ludzi. Problem polega na tym, że ci porządni wyłączyli mózgi (albo te nie służą im do myślenia). Cały czas zakładasz, że zwolennicy PO nie znają prawdy, a zatem i prawdziwego oblicza PO. Tu jest spór między nami. Ja zakładam, że wyborcy PO doskonale znają prawdę, tyle tylko, że ona nie ma dla nich najmniejszego znaczenia. Dlatego nie wierzę, że część zwolenników się odwróci. Spójrz tylko na tego, który zaliczany jest do tych najporządniejszych, Gowina, który za każdym razem ukazuje cierpiętniczą minę i udaje, że dba o moralny kręgosłup tej partii. Moim zdaniem warty jest tyle samo, co Niesiołowskie i Palikoty. On jest porządny. Jestem gotów się z tym zgodzić. Jednak prawda nie ma dla niego żadnego znaczenia. Pisałem kiedyś, że głupota jest jednym z najcięższych grzechów człowieka. Głupota, to odrzucanie prawdy i niechęć do jej odkrywania, co owocuje kłamstwem jako drogowskazem życiowym. Głupota nie jest więc cechą Komorowskiego, bo on jest po prostu mocno ograniczony przez naturę i nie ponosi za to winy. Nawet byłbym w stanie powiedzieć, że to porządny facet, tyle że inteligentny inaczej. Gowin natomiast jest niewątpliwie człowiekiem, który świadomie odrzuca prawdę. Podobnie jak Zalewski. Oni (inaczej niż Komorowski) potrafią odróżnić prawdę od kłamstwa i z pełną świadomością opowiadają się po stronie kłamstwa. Dlaczego, Twoim zdaniem, komitywa z Cimoszewiczem miałaby zmienić ich polityczne sympatie? Podtrzymuję to, co zacytowałeś z mojej wypowiedzi. U Gowinów i Zalewskich pragmatyzm wszedł w miejsce norm moralnych.
-
2010/06/15 12:41:55
Już wiem, czemu Napieralski pod koniec debaty krzyczał o czwartej RP wiedział już, że samodzielnym kandydatem to on nie jest:)). Cos mi się zdaje, ze chłopcy tez zauważyli, ze Napieralski rośnie za szybko a przecież są tacy jak Olejniczak
@maurycy
"A ja nie mam ochoty tracić kolejnych lat, żeby upewniać się, że PO twory to ekipa cyników zadłużających Polaków na pokolenia i zdradziecko, tchórzliwie porzucajaca zwłoki swoich najlepszych obywateli na łaskę jakichś rosyjskich wańków z ZOMO, OMONU czy innego MAKu lub prokuratury."

Ja tez nie!!! I co z tym zrobić?
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 12:44:43
@ Maurycy
Jeżeli założyć, że takich spraw jak afera hazardowa było w PO wiecej to paritia ta jest obecnie rozedrganą, zaszczutą bezpostaciową magmą, która w panice próbuje nie dopuścić do władzy człowieka , który uzyska instrumenty do ich rozliczenia, trzeba być ślepym, żeby nie widzieć tego śmierdzącego strachu , którego emanacją są próby chaotycznego kaperowania kogokolwiek , kto tylko może im pomóc w uniknięciu odpowiedzialności, Napieralski powinien zrobić numer Gajowemu Bronkowi i zadeklarować rozliczenie afer Platformy, to byłby dopiero strzał na komorę Komorowskiego.

-
2010/06/15 12:44:49
@maurycy

Masz w 90% rację. Trzeba ten b...l PO tworny rozbić w puch. To jest jedna, oczywista sprawa. Potrzebna jest maksymalna mobilizacja.
Druga sprawa, to możliwość odbicia części elektoratu PO tworów z powodu tych oficjalnych, rozpaczliwych akcji szukania popleczników wśród komunistów.
-
2010/06/15 12:51:41
@Slawek.omar

Nie ma między nami sporu w kwestii tego durnego elektoratu. A raczej nie powinno być.
Są tacy, o których opowiadasz - na 100% są.
Choć wydaje Ci się to niemożliwe, to jednak są i tacy, mniej, lub bardziej prymitywni, mniej lub wcale nie zorientowani, mający zakodowane pewne odruchy, którzy mogą w pewnym momencie dojść do przytomności.
Gowina w to bym nie mieszał, bo to jest polityk, który odgrywa rolę kogoś, kim faktycznie nie jest, już kiedyś o tym pisałem.
To falsyfikat, jakich wielu/większość pośród polityków PO.
-
2010/06/15 12:52:02
@Maurycy
Przecież mobilizujemy społeczeństwo. Jestem przekonany, że każde z nas wykorzystuje każdą sposobność, by obnażać kłamstwa PO. 20 czerwca wcale nie będzie testem na świadomość Polaków, ale testem za postawą konformistyczną lub przeciw niej. Gdybym był pewny, że 20 czerwca ci, którzy mają świadomość kłamstw PO opowiedzą się przeciwko Komorowskiemu byłbym zupełnie spokojny. Z konformizmem jest jednak nieco inaczej.
-
2010/06/15 12:56:28
@Stary
Z sentymentem wspominam Rokitę. Jeśli w PO są tacy ludzie, o których piszesz, to pewnie Rokita mógłby ich skupić wokół siebie. Ten facet wydaje się niezależny i z pewnością, tak uważam, opowiada się po stronie rozumu, a nie krótkowzrocznego interesu. Myślę, że on mógłby również tworzyć tę frakcję PO, która ewentualnie mogłaby budować Polskę w ramach PO-PiS
-
2010/06/15 13:01:05

Wypowiedź Cimoszewicza do mediów, po oficjalnym poparciu Komorowskiego w "oczach kamer" (wspólne wystąpienie - żenada!) rozwiewa wszelkie wątpliwości.
Oni wszyscy już wiedzą, że porażka jest baaardzo prawdopodobna. Cimoszewicz specjalnie tego nie kryje.
Obaj są zaciekłymi wrogami pana Jarosława Kaczyńskiego, z wiadomych powodów, ciągle tych samych.
To ich łączy: wspólny, PO tworny strach o swoje i kolesiów interesy.
Bardzo wiele do stracenia.
Hmm. a wydawało się, że to tylko żyrandol...
-
2010/06/15 13:02:45

cd

Tylko czekajmy jeszcze na poparcie SLD po I turze. myślę że wygramy już w pierwszej i do tego nie dojdzie !
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 13:03:22
@ slawek.omar
Gowiny , Zalewskie i Mężydła to klasyczni użyteczni idioci , takich jeleni Tusk zawsze potrzebował wielu, ich obecną tragedią jest to ,że postawili na ochwaconą chabetę, która wydawała im się rączym rumakiem polskiej polityki, spadajace sondaże Platformy są już nie do odwrócenia, żadna partia na świecie nie wyszłaby cało ze współwiny za katastrofę smoleńską, próby jej ukrywania, afer i zupełnej jałowości rządzenia, to jest początek końca Donalda Tuska, rozkład tego układu jest już przesądzony a szybkość upadku zależy od Pawlaka.
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/15 13:05:55
No, teraz Komorowski hr. herbu Korczak z pewnością wygra. Zwłaszcza w pierwszej turze. Zagłosują na niego powodzianie z 1997 roku. Przecież oni tak szanują Cimoszewicza, czy jak mu tam. Zdrajca, który marzy, aby dopchać się do Tuskowego koryta. Wara!
-
2010/06/15 13:07:35
@slawek.omar

Tak, to bardzo dobry przykład !
Rokita przeszedł znaczącą ewolucję i dlatego odszedł z PO. Miał dość tego syfu.
Pamiętamy jego pryncypialnie wrogą pozycję do rządu Olszewskiego i jego wkład w odwołanie tego rządu.
Zabawna sprawa, że Niesiołowski wówczas bronił tego rządu i lustracji.
W pewnym sensie - nieoczekiwana zamiana miejsc :)
Ale to już inna bajka...
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 13:10:36
@Cyceron
Rosną chyba szanse na strzał na komorę BK. Słyszałem, jak zgryźliwie wypowiadał się Wikiński na temat Cimoszki po jego kompromitującej deklaracji.

ps. niemniej BK już przwidział antidotum i już wczoraj mówił o potrzebie ostatecznego rozliczenia PiS za Blidę
-
2010/06/15 13:11:12
@Lexie2010
Co z tym zrobić? Pewnie trzeba zacząć pracę od podstaw. Od budowania ruchu patriotycznego skupionego wokół Gazety Polskiej i innych środowisk, które pamiętają o maurycowych imponderabiliach. Tyle tylko, że to praca na lata. Jest również droga krótsza. Tę, niestety, warunkuje zwycięstwo Kaczyńskiego w I turze. Myślę o wyjściu na ulicę i zażądaniu dymisji rządu targowiczan.
Jeśli natomiast Kaczyński w I turze nie wygra pozostanie nam spotykać się na forum Kataryny i demaskować draństwa Tuska dopóki to forum nie zostanie zamknięte.
Możliwe, że jesteśmy tymi dinozaurami, o których wspominał Tusk. Nie zapominaj, że 1000 lat dorobku kultury rzymskiej padło w ciągu stulecia pod naporem chrześcijan. Na osłodę pozostanie nam jednak na zawsze świadomość, że brzydzimy się takimi ludźmi jak Palikot.
Podnieśmy jednak głowy. Wierzę, że mądrość Poalków w niedzielę zwycięży.
-
2010/06/15 13:15:39
@Cyceron

Z tym rozliczeniem, to szczyt draństwa.
Powinien najpierw doprowadzić do rozliczenia afer we własnych szeregach, bo w sprawie Blidy już od dawna wiadomo, że nic na PIS nie ma i nie będzie.
OTO REALIZACJA HASŁA WYBORCZEGO : "ZGODA BUDUJE".
-
2010/06/15 13:16:24
Komorowski - o zgrozo! - znów przemówił:
www.rmf24.pl/raport-wybory-2010/wyboryprezydenckie2010najnowszefakty/news-komorowski-wycofamy-sie-z-afganistanu-nawet-bez-decyzji,nId,283378
a tutaj analiza Warzechy:
lukaszwarzecha.salon24.pl/194526,komorowski-a-racja-stanu
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 13:16:28
@Lexie2010
Zagłosujemy w niedzielę, żeby dać Panu Bogu szansę.

A potem trzeba robić to, o czym właśnie napisał @Sławek.omar
-
2010/06/15 13:18:44
@Cyceron
Rewelacja. I niech słowo ciałem się stanie
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 13:19:24
Cimoszewicz pogrążył Komorowskiego w drugiej turze, Napieralski teraz nie poprze Komorowskiego oficjalnie, , tym bardziej, że takie poparcie to koniec lewicy i Grzegorza, Carex dał Napieralskiemu świetną wymówkę, wierzyć się nie chce jakie głupoty może robić sfajdana ze strachu agentura.
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 13:22:34
@All : Pamiętajcie o spacerach. Kondycja przyda się na etapie ulicznym. A teraz marsz (Dąbrowski)...
-
2010/06/15 13:30:33

Warto przeczytać, jak trzęsie się ze strachu Minister Finansów - Rostowski...

"Jacek Rostowski: Istnieje poważne ryzyko, że wygra Kaczyński. Sam się tego boję"

www.rmf24.pl/raport-wybory-2010/wyboryprezydenckie2010przesluchanie

-
Gość: eda, 80.50.128.*
2010/06/15 13:31:51
PRZYŚNIŁA MI SIĘ POLSKA
Tomasz Sakiewicz, "Gazeta Polska", 15-06-2010 07:58
Bronisław Komorowski jest kandydatem tych elit, które za wolność uważają przytakiwanie ich monologom i przyklaskiwanie nawet najbardziej miałkim ideom. Jarosław Kaczyński ma szansę stanąć na czele milionów wolnych ludzi. Głosuję na wolną Polskę.Należę do milionów ludzi, którzy w wolnej Polsce czuli się nieswojo. Nie brakowało mi tu chleba czy szans na rozwój. O chleb od wczesnej młodości potrafiłem jakoś zadbać, a rozwijałem się tak, jak chciałem, choć oczywiście musiałem za to płacić większą cenę niż moi rówieśnicy.Czułem się nieswojo, bo z moimi poglądami, które np. w USA klasyfikowałyby mnie gdzieś w okolicach centrum Partii Republikańskiej, przedstawiany byłem jako indywiduum, obiekt zoologiczny, wręcz niebezpieczny dla otoczenia. Niejednokrotnie stawałem się przedmiotem zainteresowania prokuratury, służb specjalnych, a nieustannie sądów.Polskę, którą nam urządzono, charakteryzowała totalna niechęć do wszystkiego, co przez dziesiątki lat było na Zachodzie normalne. Nie tylko rodzimi politycy, biznesmeni czy nawet dziennikarze nie mogli zrozumieć nieustannej potrzeby nazywania rzeczy po imieniu.Znalazłem w Gazecie Polskiej ludzi mi bliskich. Nie chodzi o to, że podzielają moje poglądy (są wśród naszych autorów tacy, którzy ostentacyjnie głosują inaczej niż większość redakcji). W tym jesteśmy podobni, że kochamy wolność, szczególnie wolność słowa.Za tę naszą przypadłość, za tę niesłychaną w tej szerokości geograficznej słabostkę trzeba płacić naprawdę wiele. Nie ma w Polsce elit politycznych gotowych przyjąć takie środowisko jak nasze. Dano mi to wielokrotnie odczuć nie tylko wśród osób o odmiennych poglądach, ale chyba jeszcze mocniej wśród przyjaciół.Ostatnio przekonałem się, jak wielu ludzi myśli podobnie. Program w TVP (nieoczekiwanie zdjęto go 9 kwietnia wieczorem) przyciągał 1,2 mln osób. W krótkim czasie aż czterokrotnie przybyło widzów (to chyba w telewizji rekord długo nienotowany). Nowe Państwo, którego redaktorem naczelnym została moja zastępczyni Kasia Hejke, w ciągu jednego roku zwiększyło sprzedaż dziesięciokrotnie. Właśnie mija pięć lat od chwili, w której objąłem funkcję redaktora naczelnego Gazety Polskiej.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 13:33:56
@ stary_obserwator
Właśnie niedawno o tym pisałem , boją się jak zające Komorowskiego a Rostowski myślę, że ma się czego bać.
-
2010/06/15 13:34:15
Po cichutku liczę, że w SLD zaczyna się rozłam, nie ma tam jednomyślności niejedną partię to zgubiło może tym razem tak będzie? Potrafią jeszcze się zjednoczyć, ale coraz słabiej to wygląda zwłaszcza na dole, zobaczymy.
-
Gość: eda, 80.50.128.*
2010/06/15 13:35:34
DALEJ... W czerwcu 2005 r. sprzedawało się 10 tys. egzemplarzy GP, obecnie 50 tys. Stworzony przez nas portal Niezależna.pl czyta regularnie pół miliona osób. Nasze programy telewizji internetowej ogląda już kilkadziesiąt tysięcy widzów. Czytelników nieustannie przybywa. Choć na co dzień brakuje nam pieniędzy na to, co inni mają nawet wtedy, kiedy czytelnicy od nich uciekają, czujemy, że udało nam się znaleźć klucz do dusz i umysłów wielu Polaków. Wśród tysięcy stojących godzinami w kolejce do Pałacu Prezydenckiego było wielu, naprawdę wielu naszych czytelników. Wiemy to z przesyłanych listów, maili i SMS-ów. Polska obudziła się w strasznej chwili, ale zabiło jej serce dobrze znajomym nam rytmem. Poczuliśmy wspólnotę łez, żalu i dumy z pięknego narodu, który znalazł swoją drogę do budowy czegoś o wiele bardziej doskonałego. Jeżeli ktokolwiek sądzi, że ta wspólnota jest budowana na złości czy niechęci, to po prostu nie rozumie Polaków. Chcemy znać prawdę o tym, co stało się 10 kwietnia. Widzimy ludzi za to odpowiedzialnych i im o tej odpowiedzialności będziemy przypominać. Nie zmienia to jednak faktu, że odrodzenie, jakie następuje w Polsce, ma zupełnie inne podstawy. Wielu z nas zmieniło się czasem odrobinę, czasem zupełnie właśnie pod wpływem muśnięcia owego niesamowitego poczucia wspólnoty. To uczucie przez pięć lat starali się obudzić w Polakach prezydent Lech Kaczyński, Janusz Kurtyka i wielu innych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. BYCIE w tej wspólnocie nie oznacza wykluczenia kogokolwiek. Chciałbym, żeby Polacy mogli spokojnie żyć w kraju, w którym bez przeszkód swoje brednie głosi Adam Michnik, a nawraca ludzi, jak zechce, ojciec Tadeusz Rydzyk. Władze w Polsce nie powinny zajmować się ani tępieniem Gazety Wyborczej, ani odbieraniem częstotliwości i pieniędzy Radiu Maryja. Jestem przekonany, że wśród setek tysięcy ludzi, którzy po 10 kwietnia postanowili się spotkać na ulicach miast, większość tak myśli. Inaczej sądzą elity. One dążą w Polsce do zamknięcia dyskusji w kręgu wybranych poglądów. Kto wyjdzie poza ten krąg, pozostanie w cieniu zapomnienia.Bronisław Komorowski jest kandydatem tych elit, które za wolność uważają przytakiwanie ich monologom i przyklaskiwanie nawet najbardziej miałkim ideom.Jarosław Kaczyński ma szansę stanąć na czele milionów wolnych ludzi. Głosuję na wolną Polskę.Przyśniła mi się Ojczyzna, w której wolni ludzie mogą zmienić wszystko.
Tomasz Sakiewicz

-
Gość: Karol, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/06/15 13:40:50
PO czyli Palikotowa Oranżeria chce z kampanii wyborczej uczynić cyrk , tak żeby nie rozmawiać o żadnych konkretnych faktach , gdyż liderzy tej oranżerii , czyli Palikot i Tusk wiedzą , że tylko wtedy ich niekompetentny kandytat Komoruski będzie mógł wygrać wybory. Liczą i chyba słusznie , że gazetowyborcza tłuszcza da się kolejny raz zmanipulować cyrkowymi sztuczkami , do których zaliczam ten pozew.

-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 13:46:14
Przepraszam Platformę Obywatelską i Bronisława Komorowskiego za niesłuszne posądzenie o chęć sprywatyzowania służby zdrowia , przepraszam również za swojego brata Lecha Kaczyńskiego, który zawetował ustawę Platfotmy Obywatelskiej prywatyzującą służbę zdrowia oraz przepraszam Bronisława Komorowskiego , który za tą prywatyzacją głosował. ( projekt )
-
Gość: Margo, *.multimo.pl
2010/06/15 13:49:57

Powstała strona naśladująca witrynę wyborczą Bronisława Komorowskiego,
Bronisław "Wpadka" Komorowski przedstawia :

www.youtube.com/watch?v=fTbVj9B6O1w
-
Gość: Margo, *.multimo.pl
2010/06/15 13:58:42
Prawidłowy link :

ciamciaramcia.xaa.pl/badzmy-razem.html
-
2010/06/15 14:26:53
kolejny Polski Żołnierz zginął dzisiaj w Afganistanie...
Panie Komorowski bardzo pana proszę o niewypowiadanie się więcej na temat Afganistanu w tej kampanii wyborczej...
-
Gość: sen, *.aster.pl
2010/06/15 15:07:32
Właśnie rozpoczął się proces w trybie wyborczym. Strona Jarosława Kaczyńskiego złożyła pozew wzajemny p-ko Komorowskiemu za określanie Kaczyńskiego notoryjnym kłamcą. Słuszna reakcja Kaczyńskiego!
-
Gość: sen, *.aster.pl
2010/06/15 15:15:05
W trwającym procesie pocieszającym jest fakt iż jego przebieg relacjonują na żywo media TVP Info i TVN 24. To już jest pewien sukces. Dobrze też, iż Kaczyński złożył pozew p-ko Komorowskiemu. Oby więc....
-
Gość: sen, *.aster.pl
2010/06/15 15:18:38
Potworny hałas relacjonowanego procesu uniemożliwia jego właściwe i sensowne śledzenie. Może jednak nie spełni się moja ocena którą wyraziłem wczoraj na tym forum o godz. 22'50.
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/15 15:45:13
Może to przez ten hałs na sali sądowej, ale ja zrozumiałem, że to nie miała być prywatyzacja czy komunalizacja, ale komoronizacja służby zdrowia. ZGINĄŁ KOLEJNY POLSKI CHŁOPAK W AFGANISTANIE. Więcej takich wypowiedzi Komorowskiego o NATO i o Afganistanie, a będzie więcej ofiar. Oby nie. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/15 16:13:49
A swoją drogą, jaka jest możliwość pozwania świra Palikota za jego inwektywy pod adresem J. Kaczyńskiego? Chce rozgłosu to niech by miał świr.
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 16:25:27
Ten proces może mieć znaczenie historyczne. Dziś szeroka publiczność medialna mogła zobaczyć, jak PO twory traktują w praktyce wolność słowa. Okazuje się, że według papug PO twornych jeden polityk nie może wypowiadać się na temat konkretnych zachowań drugiego polityka i wyciągać z tego bardzo logicznych wniosków, jeżeli ten oceniany najpierw nie pozwoli się oceniać i nie zinterpretuje swoich zachowań w jedynie właściwy sposób. Temu drugiemu pozostawałoby więc już tylko powtórzenie "urzędowej" wersji - a jeżeli ośmiela się zmienić chociażby przecinek w "urzędowej" wersji to czeka go SĄD, SZAFOT, INFAMIA, TORTURY. Powiem krótko. Piep.....ę taki faszystowski raczej - niż nawet PO tworny - model wolności słowa. Pozostaje tylko dużo złotego deszczu i duzo klap jako ocena linii myślenia i działania PO tworów. To są wrogowie demokracji. Ta organizacja podszywajaca się pod formułę partyjną powinna być zdelegalizowana. Dzisiejsze siuchty z Cimoszko pokazują, że działalność potworów ma cechy mafijne i tak to towarzystwo powinno być traktowane. Na pohybel potworom. Niech ich piekło pochłonie!!!!!!!
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 17:08:25
Ważą się losy Waltera i TVNu, na razie blado to wygląda, jednostronny przekaz na rzecz Komorowskiego, dziennikarze z wypiekami na twarzy przejmują się spadającymi sondażami Bronka, komentatorzy już tylko tacy , którzy sprzyjają Gajowemu, czy taką telewizję będą jeszcze oglądać zwykli ludzie po wyborach czy tylko Wajda z Bartoszewskim ?, sądzę, że wątpię.
-
2010/06/15 17:15:13
@maurycy

No to dałeś czadu, po całości !! Końcówka tekstu imponująca, gratulacje :)
Dodam tylko swoje "trzy grosze".
Ten bezgraniczny i karygodny obszar niekompetencji i złej woli, w prowadzeniu spraw państwowych niesie ze sobą tragiczne następstwa.
Giną ludzie...
Rozbicie Kazy, potem tragiczna katastrofa smoleńska, zaniedbania powodziowe, wreszcie nieodpowiedzialne wypowiedzi w sprawie Afganistanu...
Tusk mówi:
"Trzeba wypracować plan wyjścia..
- Każda śmierć polskiego żołnierza w Afganistanie będzie zawsze powodowała to jedno oczywiste pytanie: jak długo jeszcze polscy żołnierze będą na tej misji? - powiedział premier Donald Tusk."

Czy to jest odpowiedzialna wypowiedź?

Czy kandydat na Prezydenta w czasie kampanii powinien się chwalić, w celu zdobywania punktów wyborczych, swoimi planami opuszczenia Afganistanu?
Przecież to napędza działania talibów, ich ataki i zagrożenie polskich żołnierzy !!
Mamy już tragiczne rezultaty...
Najpierw należało przygotować cały proces wycofania, uzgodnić z sojusznikami i potem dopiero tę decyzję ogłaszać, zamiast grać życiem ludzi w czasie wyborów.
To potworne...
-
2010/06/15 17:23:45


"Afganistan leży na złożach naturalnych wartych bilion dolarów
Wyścig o bogactwa Afganistanu..."

www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100615&typ=sw&id=sw02.txt

Czy nie należy dozbroić i wzmocnić polskich żołnierzy i nie pleść o wycofaniu ?
-
2010/06/15 17:36:59
Co tak naprawdę powiedział Kaczyński. Ktoś tu kręci.

Rzepa:
www.rp.pl/artykul/494364_Kaczynski__musze_sie_wloczyc_po_sadach.html

"W ubiegłym tygodniu podczas wiecu w Lublinie Jarosław Kaczyński mówił m.in. o prywatyzacji służby zdrowia, której - według niego - chce Komorowski. - Chodzi o to, by podstawą była publiczna służba zdrowia, tu jest ta zasadnicza różnica, kartka wyborcza wrzucona 20 (czerwca) jest albo za tym, albo za tym - powiedział. - Sprawa służby zdrowia, prywatna, sprywatyzowana - tak jak to chce mój główny polityczny konkurent - czy też publiczna; dla niektórych, zależna od portfela, czy dla wszystkich - powiedział wtedy Kaczyński."

jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,153,Jaroslaw_Kaczynski_w_Lublinie.html

"Mają państwo wybór pomiędzy bardzo radykalną prywatyzacją, za jaką opowiada się Platforma Obywatelska gdzie państwo nie bierze odpowiedzialności za obywateli, a koncepcją zrównoważonego rozwoju. Jestem głęboko przekonany, że jest to koncepcja lepsza dla Polski"

Jako przykład obydwu koncepcji Kaczyński podał służbę zdrowia, prywatną i publiczną. Od miesięcy bywam w szpitalu. Widzę jak ta służba działa () nie chodzi o osoby znane i uprzywilejowane, a o zwykłych biednych ludzi, którzy tę pomoc otrzymują. I tak powinno pozostać (...) Kartka wrzucona 20-tego jest albo za tym, albo za tym i warto o tym pamiętać przypomniał.
-
Gość: kinga, *.net-access.pl
2010/06/15 17:37:32
Panie Redaktorze Sakiewicz mój ulubiony redaktorze naczelny mojej ulubionej gazety czyli GAZETY POLSKIEJ w swoim dzisiejszym wpisie na blogu Kataryny niechcący popełnił Pan błąd "komorowski",bo napisał Pan /kopiuję i cytuję/Władze w Polsce nie powinny zajmować się ani tępieniem Gazety Wyborczej, ani odbieraniem częstotliwości i pieniędzy Radiu Maryja. Jestem pewna,że miał Pan na myśli GP a nie GW.Ja kiedyś w telefonicznej rozmowie z Panem popełniłam ten sam błąd.Wtedy Pan roześmiał się i zapytał "A Gazetą Polską pani czyta".Serdecznie pozdrawiam i żałuję ,że zniknął program "Pod Prasą"
-
Gość: kinga, *.net-access.pl
2010/06/15 17:52:21
Ja wiem jak zachowają się sądy -poprą Komorowskiego a pozew Kaczyńskiego odrzucą'
-
Gość: Alicja1, *.tktelekom.pl
2010/06/15 17:52:47
@ All - trolle
Ważny artykuł! Przeczytać i podać dalej :www.niezalezna.pl/article/show/id/35417
-
2010/06/15 18:23:44
Kto to powiedział:))

Polacy od lat mają przekonanie - i
to przekonanie narasta - że dzień,
w którym wybierają swoich parlamentarzystów,
jest tak naprawdę
dniem wielkiego oszustwa polskiego
wyborcy przez aparaty partyjne.

Tak patrząc na Cimoszewicza, na spór o prywatyzację jestem pewna, że wielu Polaków właśnie tak się teraz czuje.
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 18:24:50
@Stary_obserwator
Ciekaw jestem jak wojsko zareaguje na żałosne, wyborcze kombinowanie przez PO w sparwie Afganistanu. Na miejscu żołnierzy będących aktualnie na misji uważałbym, że Tusku i Komoruski to koszmarne, cyniczne, niekompetentne typy, których zapowiedzi i działania mają znamiona zdrady interesów i bezpieczeństwa polskiego kontyngentu.
Jak długo jeszcze.........
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/15 19:01:00
Mając takiego min. obrony wojsko niewiele może zrobić. Każdy rozsądny wojskowy kończy tak jak gen. Skrzypek. To jest selekcja negatywna prowadzona przez rząd Tuska. Ostaną się tylko potulne baranki. Podłością i naigrywaniem się z ludzkiego nieszczęścia jest wmawianie ludziom, że wypowiedzi nt. Afganistanu to czysty przypadek. Akurat w sytuacji dwóch śmierci. Oczywiście kampania nie ma z tym niczego wspólnego. Cynizm i obłuda posunięta do granic przyzwoitości. Zadnego taktu i wspólczucia.
-
2010/06/15 19:15:25
"A dziś w internetowym wydaniu trybuny salonu uderzył tytuł doprawdy słodki: Prywatyzacja: Koniec z wyprzedażą narodowych sreber

Że Dominika Wielowieyska i Agata Nowakowska chwalą zapowiadaną przez PO nową strategię prywatyzacyjną, to oczywiście nie dziwota. Chwalą wszystko, cokolwiek rząd zapowie. Ale sposób, w jaki dają upust swemu entuzjazmowi, doprawdy poraża. Nowa strategia prywatyzacji, przygotowana przez najlepszy z rządów, wreszcie położy kres wyprzedaży majątku narodowego!

Zaraz. To znaczy, że dotychczasowa prywatyzacja była niedoskonała? Że polegała na wyprzedaży majątku narodowego? "

polecam:
blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/06/15/nowa-jeszcze-wspanialsza-prywatyzacja/
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/15 19:20:34

@Chello

Czy zauważyłeś, że bojownicy afgańscy w zmorzyli działania bojowe przeciwko polskiemu kontyngentowi na kilka dni przed wyborami? Od soboty niemalże codziennie polskie wojsko jest skutecznie atakowane.
Myślę, że jeszcze przez kilka dni sytuacja się zaostrzy. Stratedzy talibów być może mają w zanadrzu ataki bombowe na terytorium Polski. Chcą zapewne wykorzystać chwiejnego kandydata z PO.
Obym się mylił. I co Ty na to?

Pozdrowienia Iławy

-
2010/06/15 19:34:11
@Kinga
Myślę, że red. Sakiewicz napisał dokładnie to, co chciał napisać. Radio Maryja plasuje się dokładnie na biegunie przeciwnym do GW. Zgadzam sie z red. Sakiewiczem, ze wolność słowa dotyczy w równym stopniu zdrajców (?) z GW jak i patriotów (?) z RM. Żaden rząd nie powinien ograniczać wypowiedzi jednych i drugich tak długo, jak długo mieści się to w granicach obowiązującego prawa. Dramat polega na tym, ze nasz rząd wspiera gazetę, która zajmuje antypolskie stanowisko, a zwalcza rozgłośnię, która broni naszych interesów.
-
Gość: stary_skryba, *.aster.pl
2010/06/15 19:35:14
Pozdrowienia dla Pani Kataryny i wszystkich Kataryniarzy!

Jeśli ktoś jest zainteresowany skąd Cimoszewicz ma takie poglądy, jakie ma, to polecam
lekturę pod adresem:

www.antyk.org.pl/ojczyzna/cimoszewicz.htm

Nie chwaląc się, ale wyszło na moje: sztab Kaczyńskiego wniósł pozew przeciwko Komorowskiemu za nazywanie Kaczyńskiego kłamcą i jako dowód na poglądy Komorowskiego przedłożył dokumenty sejmowe - projekty ustaw minister Kopacz i jak Komorowski głosował za ich uchwaleniem i za odrzuceniem weta prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ciekawe, czy jutro sędzia wyda jedyny sluszny wyrok?
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/15 19:37:25


........Ekspert lotnictwa major Michał Fiszer współpracował z WSI...............

Sam się do tej działalności przyznał!!!!

-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/15 19:55:23
@stary_skryba
Te twój link to jak nic, e-książka.
-
Gość: stary_skryba, *.aster.pl
2010/06/15 20:03:17
@Andrzej z Iławy
Nie napisałem, że to krótki artykuł. Możesz zapisać stronę do "ulubionych" i jak będzie Ci się nudzić, to sobie poczytasz. Ja w ten sposób wiele książek mam zaliczonych. Dawno temu jak dotarłem w internecie do "Zapisków oficera Armii Czerwonej", to nie spałem całą noc, bo lektura była tak pasjonująca, że nie mogłem zmrużyć oka. Może i inni mają tak samo jak ja. Podziwiam ludzi, że całe książki umieszczają w internecie, aby jak najwięcej osób mogło się z nimi zapoznać. Pozdrawiam.
-
Gość: gosc, *.aster.pl
2010/06/15 20:16:55
po "głosie poparcia" Cimoszewicza już zebrała się postempowa czensc - kto by pomyślał w 2005 roku, że do tego dojdzie :) ale teraz wszyscy (większość ?) są już na jednym okręcie - może razem ze wspierającymi mediami zatoną ładnie, jak kiedyś SLD. pewnie jednak każdy będzie się na własną rękę ratował - szczególnie ciekawe, jak media zaprzyjaźnione będą się ratowały. rzetelność i obiektywizm chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziły :)
-
Gość: log112, *.subscribers.sferia.net
2010/06/15 20:34:29
Polecam wszystkim rolnikom reformę KRUS im.Gajowego

Jacek Rostowski: Żeby była reforma KRUS-u, to musimy mieć większość także w Sejmie. Nie ma takiej większości. Reforma KRUS-u i tak byłaby wprowadzana stopniowo, to znaczy zaczęlibyśmy od najbogatszych rolników, którzy zarabiają więcej niż przeciętna
Agnieszka Burzyńska: Ci, którzy mają ponad 15 hektarów.
Jacek Rostowski: Ci, którzy mają ponad 15 hektarów, albo ponad 60 tys. złotych rocznie. Różnie się
Prosimy więcej o tym projekcie....
-
Gość: magdalena, *.chello.pl
2010/06/15 21:16:18
Witam!!
Przepraszam, że się wcinam, ale zauważyłam u niektórych z państwa lekki pesymizm. Ja dużo rozmawiam z ludźmi i proszę mi wierzyć, że mają oni serdecznie dosyć POpaprańców, że o KomÓrowskim nie wspomnę. Trzeba zrobić wszystko by Jarosław Kaczyński wygrał i to już w pierwszej turze 20 czerwca. Ale do tego niezbędna jest mobilizacja! Nie ukrywam, iż zasadne mogą być obawy, że POtwory mogą chcieć sfałszować wybory, dlatego musimy im to uniemożliwić. W związku z powyższym, chciałabym poddać pod rozwagę pewien pomysł. A mianowicie, na wybory zabieramy ze sobą małą białą świeczkę. Po postawieniu X przy nazwisku naszego kandydata, przeciągamy tą świeczką pozostałe kratki. Spowoduje to, że nikt nie będzie w stanie wpisać kolejnego "iksa", by unieważnić głos. Sposób sprawdza się w 100%. Nie wiem jak się zapatrujecie na taki pomysł, ale myślę, że warto się nad nim zastanowić.
Jeszcze jedna sprawa. Chyba wszyscy mamy w pamięci rok 2006, kiedy to platformersi nawoływali do nieposłuszeństwa obywatelskiego a największe "autorytety" podnosiły głosy jakoby to demokracja w naszym kraju była zagrożona. Myślę, że należałoby się zapytać, gdzie oni są dzisiaj, gdy rozwala się naszą Ojczyznę? Czyżby teraz wszystko było ok? Dlaczego żaden z konstytucjonalistów się nie wypowiada na temat zachowań KomÓrowskiego, czy łamie prawo, czy nie? A może my obywatele, polacy, mamy wziąć sprawy w swoje ręce i rozgonić tę bandę sprzedawczyków i aferzystów w cholerę?? Tak dłużej być nie może! Dość kłamstw i robienia z nas idiotów panowie liberałowie!! Kończę - za duże emocje...
Pozdrawiam (mimo wszystko optymistka)
-
Gość: zxy, *.multimo.pl
2010/06/15 21:19:09
Wyborco! Wierzysz w program Platformy? Uważaj, Jarosław K. też uwierzył i skończył w sądzie.
-
Gość: transpet@sk.onet.pl, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 21:20:27
wiec komorowskiego w poznaniu i plakaty - PAMIETAJ GŁUPKU O GAZIE Z ŁUPKÓW
-
2010/06/15 21:27:50

Odbyła się niezła szopka
w programie "Nad i kropka"...

Rozmowa p. Monisi, co ma cud urodę, z Grzegorzem Napieralskim uchyla kilka szczegółów pozwalających nieśmiało, lecz z pewnym prawdopodobieństwem prognozować ewentualne przyszłe konfiguracje polityczne.
Pan Grzegorz wypłakał się Monisi i wyżalił, jak mu jest przykro, że p Cimoszewicz był łaskaw wypiąć się szpetnie na swe rodzime zaplecze, a w szczególności na niego i paść w objęcia do niedawna zwalczającego go obozu i kontrkandydata p. Komorowskiego.
Jak powszechnie wiadomo wytrawnym graczom politycznym, w polityce nie ma ani przyjaciół ani wrogów, są tylko interesy. A że w tym przypadku interesy są i to zaiste niemałe, przeto pan Napieralski z takim obrotem spraw będzie się musiał pogodzić, zwłaszcza, że udział w interesach mają także jego bliźsi i dalsi przyjaciele polityczni, a może i on sam.
Sam p. Grzegorz, w dalszej części programu wydawał się już właściwie pogodzony z wyrokami mędrców, co to nie jeden wyrok mają, lub mogą mieć na sumieniu.
Dalej w przypływie szczerości nieokiełznanej, przyznał się do swoich preferencji...
politycznych oczywiście, na wypadek, gdyby się zdarzyło tak, iż złym zrządzeniem losu i wyborców, pan Grzegorz do drugiej tury nie wejdzie, więc stanie przed trudnym wyborem: za kim się opowiedzieć ?
Bo za kimś musi, to pewne, jak dwa a dwa, to cztery. Już mu p. Monisia tego nie darowała i wycisnęła z niego zeznania, bez użycia żarówy -jak na wytrawną dziennikarkę przystało.
Przyparty do muru wyznał narszcie, że PO, to on nie lubi, no ale czwartej Rzeczpospolitej to wręcz nie znosi, a co za tym idzie, odpowiedź nt wyboru w wyborach nasuwa się sama.
Spełnia się więc przy okazji moje przewidywanie, że nic tak nie jednoczy ludzi, jak umiejętnie podsycane poczucie strachu, choćby miał wielkie oczy...
W tym przypadku, przeczucie szanownego zjednoczenia ponad podziałami chyba nie myli, bo gdy nadchodzi dzień sądu czyli wybory, wtedy rachunek bywa bardzo wysoki...

Dalsze deklaracje składane przez młodego, zdolnego p. Grzegorza, ujawniają jego możliwości koalicyjne, a raczej ich brak w odniesieniu do PIS-u.
Typowa, komusza narracja walki z kościołem katolickim rugowanie religii ze szkół, wypowiedzenie konkordatu itp., itd.
Nieodrodne dziecko, czy nawet wnuczek komuny...
-
2010/06/15 21:31:50
Gdy wygramy - nie będzie usprawiedliwienia wywiad ze Schetyną w GW

Nie bardzo rozumiem tytułu bo jak wygracie panowie z PO to już na wszystko znajdziecie usprawiedliwienie (chyba, że mówicie o nas :)), ale wiele się nie spodziewam po piszących w tej gazecie. GW: Może PiS wierzy, że w takiej koalicji zje SLD na przystawkę, podobnie jak Samoobronę i LPR?

S: Możliwe, że PiS zakłada, że wyeliminowanie mniejszych partii utrwali dwubiegunowy podział na scenie politycznej na PO i PiS. Dzięki temu zapewni sobie trwałe miejsce w parlamencie. Omal nie straciłam wypitego przed chwilą kakao. Ten człowiek dokładnie wie co siedzi w głowie PISowców i jakie to straszliwe fortele używa PIS żeby na swoją stronę przeciągnąć SLD i PSL i odstawić biednych Platwormiarzy a potem pożreć obie te partie i wtedy na końcu biedna osamotniona Platworma też zostanie zjedzona bo PIS tylko tak potrafi działać i to właśnie PO ma tę misję daną od samego chyba Boga coby te maleńkie zagubione partie ratować bo przecież to nie o tyłek Platwormy chodzi! Nie ma jak postraszyć by osiągnąć oczekiwany efekt i PO jest w tym mistrzem tylko ludzie jakby ostatnio mniej lękliwi.
Ale kto to mówi Schetyna? Ja rozumiem, że coś Pan Schetyna musi zrobić bo szykuje się nowa twarz PO i nie może z jej oczodołu wyglądać wspomnienie hazardowej, albo inny kojarzący się źle wyborcom wypadek a wybory to nie przelewki, ale cokolwiek by pan Schetyna powiedział to i tak będzie trzeba go schować by stara twarz PO nie straszyła ludzi. GW: Czy to prawda, że wbrew publicznym deklaracjom wiele dni temu zaplanowaliście udział Komorowskiego w debacie TVP, ale ukrywaliście to przed opinią publiczną, by zdezorientować Kaczyńskiego?

S: Ostateczną decyzję o udziale w debacie Bronisław Komorowski podjął w niedzielę. Warto podkreślić, że Bronisław Komorowski bierze udział we wszystkich ważnych debatach prezydenckich, na które jest zapraszany. Teraz zrozumiałam czemu Komorowskiemu tak się formuła debaty nie podobała to był taki malutki nikczemny planik, bo pan Komorowski i jego doradcy wiedzą, że Bronek musi się do debaty przygotować i tak sobie wykombinowali, że Kaczyński robi to samo (a wydawało się, że znają go jak nikt) i jak nie powiedzą że Bronek przyjdzie to Kaczyński z wrażenia zemdleje. Myślałam, że jeżeli się nie ma klasy to się to chociaż ukrywa a tu na końcówce PO zrzuca ostatnie listki figowe i do mety zapiernicza na golasa!
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 22:20:59
Wciąż się zastanawiam nad słowami J.Staniszkis o Palikocie: "Pan jest anachronicznym frajerem, atrapą, pana nie ma".

Gdyby to było powiedziane o tym gościu wprost, jako o ikonie PO, to chyba byłaby to tylko trywialna charakterystyka potwornego działacza.
Sądzę jednak, że Pani Profesor, jako prawdziwa kobieta postanowiła użyć straszliwej broni znanej już małym dziewczynkom - lustereczka - żeby zabić z uśmiechem na ustach i przy pełnej widowni. Palikot - ten wielki narcyz - został postawiony wobec nieodwołalnego wyroku staniszkisowego lusterka: "..Pana nie ma". Dla wielkiego narcyza to musiało być coś takiego jak zobaczyć własny pogrzeb. Narcyz już się z tego nie podniesie.
Dziękuję Pani Profesor.
-
2010/06/15 22:23:41
Wielki strach musial pasc na "nowoczesnych i postepowych europejczykow" skoro Cimoszewicz popiera Komorowskiego. To jasny sygnal dla wyborcow lewicy na kogo glosowac juz w I turze.Oj,chyba brakuje Komorowskiemu glosow aby wejsc do II tury.
-
Gość: maurycy - 5 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/15 22:43:04
@prawdziwy.staszek
To powinno upewnić zwolenników JK, że naprawdę warto jeszcze bardziej się zmobilizować, aby nie była potrzebna II tura. Uwierzmy IM, że taki wynik jest w zasięgu wzroku. Liczy się teraz każdy głos. Twój/mój głos. Trzeba iść......
-
2010/06/15 22:55:04
maurycy
Tylko 5 dni i bedziemy wiedziec na ile zmobilizowalismy sie.Ale to dopiero poczatek,jeszcze wieksza mobilizacja bedzie potrzebna zaraz po wyborach.Bedzie to bardzo trudna proba narodu.Bo mobilizacja wysilkow bedzie musiala trwac az do przyszlorocznych wyborow parlamentarnych,a dzisiejszy glos Cimoszewicza na Komorowskiego nie wrozy nic dobrego na najblizsza przyszlosc.
-
Gość: O-nie-T, 193.130.81.*
2010/06/15 22:56:14
Witam All,
Przepraszam jesli powtorze i przepraszam, ze tylko wklejam mam nadzieje za pozwoleniem PrawdziwegoPolaka zanim zniknie z jednego z forum:
''Stenogramy rozmów z kokpitu Tu-154, które miały wykluczyć hipotezę celowego spowodowania katastrofy pod Smoleńskiem, w rzeczywistości ją uprawdopodobniły. Eksperci potwierdzają możliwość zakłócenia nawigacji samolotu, celowo wywołanej awarii lub podania fałszywych danych z wieży `Zdecydowałem o ujawnieniu materiału, nie aby ten komuś coś wyjaśniał, tylko aby przerwać spekulacje i rozwiać dwuznaczną atmosferę tajemnicy' - mówił premier Donald Tusk, komentując fakt opublikowania zapisów rozmów z kokpitu prezydenckiego Tu-154. Niestety - stenogramy, pełne luk, nieścisłości i miejsc `niezrozumiałych' - `dwuznaczną atmosferę tajemnicy' wokół tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego i 95 pasażerów tylko zagęściły. Co do jednego większość komentatorów jest zgodna: najbardziej zagadkowe jest ostatnie 15 sekund lotu, gdy po komendzie drugiego pilota Roberta Grzywny: `odchodzimy', Tu-154 gwałtownie zaczął tracić wysokość. Wcześniej lot przebiegał - jak się wydaje - bez komplikacji. Piloci byli spokojni, mieli świadomość pogarszającej się pogody, wiedzieli o trudnościach z lądowaniem rosyjskiego Iła-76. O 10.26, kwadrans przed katastrofą, kpt. Arkadiusz Protasiuk mówił: `W tej chwili, w tych warunkach, które są obecnie, nie damy rady usiąść. Spróbujemy podejść, zrobimy jedno zajście, ale prawdopodobnie nic z tego nie będzie'. Sześć minut później dowódca samolotu oznajmił: `Podchodzimy do lądowania. W przypadku nieudanego podejścia odchodzimy w automacie(czyli na automatycznym pilocie) Dlaczego nie odeszli Wysokość decyzyjna - czyli poziom, na którym załoga musi ostatecznie zdecydować o lądowaniu - wynosi dla lotniska Smoleńsk-Siewiernyj 70 m. Polscy piloci, nie łamiąc procedur, zeszli na 100 m, potem na 90. Chcieli zapewne dla formalności sprawdzić warunki do lądowania. Na wysokości 80 m - a więc przed wysokością decyzji - mjr Robert Grzywna powiedział: `odchodzimy', dając sygnał do przerwania manewru lądowania. Tymczasem samolot z ogromną prędkością pionową (ok. 14 m/s) zaczął się obniżać. Dlaczego? - Trzeba by sprawdzić w innych rejestratorach lotu, co w tym momencie zrobił pierwszy pilot. Zakładam dwie wersje: pierwszą, że zignorował rozkaz, mimo że to jego kolega był za to odpowiedzialny i do niego należała decyzja. Taką wersję obecnie często podaje się w mediach. Ja uważam, że było inaczej, że w tym momencie Arkadiusz Protasiuk podjął próbę odejścia z lotniska. Bez danych z rejestratorów parametrów lotu możemy jednak tylko spekulować. Zdaniem emerytowanego pilota, kpt. Janusza Więckowskiego, jeżeli faktycznie piloci próbowali poderwać samolot, to w kluczowym momencie mogło dojść do awarii lub częściowego rozpadnięcia się silnika. Taka usterka tłumaczyłaby utratę kontroli nad Tu-154 i szybkie opadanie samolotu. Jeśli doszło do awarii, zarejestrować musiał to rejestrator parametrów lotu, którego zapisów dotychczas nie ujawniono. Tak czy inaczej, niemożliwe wydaje się, by załoga po komendzie `odchodzimy' zdecydowała się na lądowanie. Po pierwsze: nie miała wówczas wystarczającej widoczności, po drugie: w zapisach rozmów zachowałaby się jakakolwiek reakcja na samobójcze obniżanie przez dowódcę maszyny wbrew komendzie drugiego pilota. Po trzecie wreszcie: według karty podejścia, na 70 m Tu-154 powinien odebrać sygnał bliższej radiolatarni, znajdującej się 1,1 km od pasa lotniska (dalsza radiolatarnia ulokowana jest w odległości 6,1 km od pasa). Tymczasem sygnał ten został odebrany, ale - uwaga - poniżej 20 m, trzy sekundy przed pierwszym uderzeniem w drzewa! Nawet niedoświadczeni piloci nie kontynuowaliby lądowania, nie otrzymawszy sygnału bliższej radiolatarni informującego ich, że są na odpowiednim pułapie i we właściwej odległości od pasa. FSB/GRU na wieży Lektura stenogramów skłania również do pytań o zachowanie rosyjskich pracowników wieży lotów. - Moim zdaniem decyzje wieży były mocno spóźnione w stosunku do tego, co następowało.''
-
Gość: O-nie-T, 193.130.81.*
2010/06/15 23:00:01
walki z automatem ciag dalszy:
''Według redaktora miesięcznika `Lotnictwo', w ostatnich kilkudziesięciu sekundach lotu załogę pozostawiono samej sobie: kontrolerzy nie odradzali lądowania w Smoleńsku - jak twierdziły media - w żaden sposób nie ułatwiali też polskim pilotom schodzenia. Co więcej, niemal do końca wieża informowała, że Tu-154 jest `na ścieżce i kursie'. Kontroler smoleńskiego lotniska przekazał załodze komendę zaprzestania zniżania `101 horyzont' dopiero trzynaście sekund przed katastrofą (na wysokości 50 m!), a gdy maszyna była na 20 m i zbliżała się do drzew, padł komunikat nakazujący... odejście na drugi krąg. - Jeżeli samolot schodzi poniżej ścieżki podejścia, operator na wieży powinien zareagować: `jesteś poniżej ścieżki zniżania'. Takiej reakcji nie było. Pytanie: dlaczego? O tym, że na rosyjskiej wieży działy się dziwne rzeczy, świadczy kilka tajemniczych wydarzeń: zeznania rzekomego pracownika wieży kłamliwie oskarżającego Polaków o nieznajomość rosyjskiego, zniknięcie szefa kontrolerów na lotnisku i szefa zmiany (jeden z nich odszedł na emeryturę trzy dni po katastrofie, drugi rozpłynął się w powietrzu po zabraniu go przez nieokreślonego bliżej `mundurowego'), brak zgody Rosjan na przesłuchanie obsługi lotniska przez polskich prokuratorów, a wreszcie ujawniona przez `Fakt' obecność na wieży agenta rosyjskich służb specjalnych. To właśnie zagadkowy oficer - prawdopodobnie FSB lub GRU (Smoleńsk-Siewiernyj to lotnisko wojskowe) - towarzyszył dwóm kontrolerom, którzy - przypomnijmy - zniknęli. Polska prokuratura wojskowa potwierdziła co prawda, iż `bada ten wątek', ale biorąc pod uwagę, że po dwóch miesiącach od katastrofy Polakom nie udało się nawet przesłuchać ludzi naprowadzających Tu-154 na pas, nie należy spodziewać się ustalenia roli agenta FSB (GRU?) w tragicznym lądowaniu samolotu. Zastanawiające, że pomocnik kontrolera wieży, Ryżenko, został oddelegowany na lotnisko Smoleńsk-Siewiernyj `do czasu zakończenia lotów 10 kwietnia'. Tak jest w protokołach zeznań. Nawiasem mówiąc, w całej sprawie nie mniej od zamieszania związanego z wieżą lotów zastanawia dysproporcja między fatalną organizacją lądowania od strony rosyjskiej (brak oświetlenia, skromna obsada wieży i płyty lotniska) a ogromną liczbą funkcjonariuszy służb mundurowych i specjalnych będących rankiem 10 kwietnia w okolicach lotniska. Z raportu rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) wynika, że już po 13 minutach od katastrofy (czyli o 8.54) teren wypadku został otoczony przez 180 (!) członków służby zarządu spraw wewnętrznych obwodu Smoleńskiego i Federalnej Służby Ochrony. Tuż po katastrofie na miejscu byli też funkcjonariusze OMON - paramilitarnych sił specjalnych rosyjskiej milicji (w uzbrojeniu m.in. karabiny szturmowe, pistolety maszynowe i granatniki). Putin zagra stenogramami W ujawnionych stenogramach dziwi wysoki stopień zaszumienia taśm. Na niektórych stronach dokumentu wyrażenia `niezrozumiałe' stanowią 20-30 proc. zapisu. To bardzo dużo w porównaniu z innymi nagraniami z rejestratorów lotu. Dla przykładu: rozmowy prowadzone w kokpicie Iła-62, który rozbił się w 1987 r. w Lesie Kabackim, zachowały się niemal w 100 proc. Czy zaszumienie to wynik ingerencji w czarne skrzynki, czy może miejsca `niezrozumiałe' zostaną odszumione przed wyborami? A może jedno i drugie? ''
CDN...
-
Gość: O-nie-T, 193.130.81.*
2010/06/15 23:04:26
'' W stenogramach są momenty, w których nie wiadomo, kto wypowiada daną kwestię, nie wiemy, co jest treścią wypowiedzi, są całe sekwencje, pod które można podłożyć wiele różnych elementów - mówi Krzysztof Zalewski z miesięcznika `Lotnictwo'. - Z zaprezentowanego stenogramu na dobrą sprawę nic nie wynika. Nie wynika, że był jakiś nacisk, ale też, że go nie było. Powoduje to, że sytuacja jest otwarta. Napis na stronie tytułowej, że jest to wariant nr 1, przygotowuje nas, że prawdopodobnie będą inne warianty.
Wiemy, że obecnie toczy się kampania wyborcza. Daje to możliwość ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski. Umiejętnie manipulując przeciekami, można będzie sterować opinią publiczną. Nagle pojawią się treści, które będzie można włożyć w miejsca wykropkowane, zostaną zidentyfikowane osoby wypowiadające dane kwestie.
Zgodność z prawdą zaprezentowanych przez rząd stenogramów także budzi poważne wątpliwości. Przede wszystkim autentyczności dokumentów nie potwierdzili... sami Rosjanie. Poza tym na opublikowanych stenogramach brakuje podpisów Bartosza Stroińskiego - polskiego pilota wojskowego, który identyfikował w Moskwie głosy swoich nieżyjących kolegów z pułku. Jakby tego było mało, głos należący według Rosjan do szefa protokołu MSZ Mariusza Kazany (który na wiadomość o mgle miał powiedzieć m.in. `no to mamy problem') mógł być głosem zupełnie innej osoby. `To, że głos nienależący do załogi, który zarejestrowała czarna skrzynka Tu-154, należał do szefa protokołu dyplomatycznego MSZ, Mariusza Kazany, jest tylko sugestią. Nie potwierdzili tego polscy eksperci' - poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.
Co jakiś czas pojawiał się artykuł w rosyjskiej prasie, wypowiadali się rosyjscy fachowcy, którzy podając po kawałku fragmenty stenogramów, tworzyli obraz błędu pilota i nacisków. Potem wykorzystywała to prasa polska, gdzie też wypowiadali się różni eksperci, którzy budowali podobny obraz. Potem rosyjskie media cytowały te fragmenty, twierdząc, że Polacy już stwierdzili, iż przyczyną był błąd pilota. Możemy sądzić, że podobne działania będą podejmowane nadal.
Procedura pisana krwią
Z wyliczeń ekspertów, dokonanych na podstawie czasów przelotu i wysokości ze stenogramów i raportu MAK, wynika, że tor lotu był zakłócony. Podobne zdanie ma mjr Waldemar Łubowski, pilot: - Nie ma w stenogramach prośby załogi o sposób zajścia do lądowania, oni zostali wyprowadzeni na styczną do kręgu o promieniu 19 km. Przy takich warunkach to jest zdecydowanie za blisko. Wyprowadza się samoloty dalej, na około 30 km i ustawia w osi pasa po to, by załoga mogła zgrać wszystkie parametry i dokładnie się w niej utrzymywać. Oni tu weszli w oś pasa na 10 km, mając niewiele czasu, by się precyzyjnie w niej ustawić. Być może lecieli według GPS, który im fałszywie pokazywał odległość do pasa. Gdybyśmy wszystko, co się działo, przesunęli do przodu, samolot znalazłby się przecież w osi.
Marek Strassenburg Kleciak, specjalista od systemów trójwymiarowej nawigacji, mówi: - Albo piloci byli samobójcami, albo na 80-90 m wydarzyło się coś, o czym jeszcze nie wiemy. Z moich wyliczeń wynika, że samolot leciał powyżej prawidłowej ścieżki podejścia, a poniżej punktu decyzji leciał poniżej tej ścieżki. Wytłumaczeniem sugerowanym przez stenogram, jeśli mu w ogóle wierzyć, jest to, że nawigator zaczął podawać pilotowi jako wysokości wskazania wysokościomierza radiowego zamiast wysokościomierza barometrycznego. Jest to kompletny absurd, ale z gatunku tych wytłumaczeń, które można przedstawić laikowi jako przyczynę katastrofy. Nawet początkujący nawigator nie popełni takiego błędu. Nie było żadnego powodu, by załoga miała złamać procedurę.''CDN...
-
Gość: O-nie-T, 193.130.81.*
2010/06/15 23:11:08
'' Zastanawiająca utrata sterowności
Za pomocą meaconingu piloci mogli zostać sprowadzeni nad jar (rozległą dolinę) zamiast na smoleńskie lotnisko, natomiast bezpośrednią przyczyną katastrofy mogła być awaria lub inne zdarzenie, które spowodowało, że piloci utracili wpływ na sterowność maszyny. Jedna z teorii utraty sterowności po minięciu dalszej radiolatarni (6,1 km od pasa) mówi, że mogło to być np. uszkodzenie serwozaworu hydraulicznego steru samolotu. Mgła, jeśli była na poziomie 500 m, mogła utrzymywać zawieszone cząstki (opary) substancji olejowej lub innej, która (podobnie jak pył wulkaniczny), gdy dostanie się do powolnego serwozaworu hydraulicznego steru, zatyka go, powodując jego dezorganizację funkcyjną, czyli odwrócenie działania. Problem sterowności samolotu mógł zacząć się już na wysokości poniżej 400 m. Być może to było przyczyną obecności gen. Błasika w kabinie pilotów i czytanie na głos instrukcji.
Tuż przed katastrofą w Smoleńsku pojawiła się w tej okolicy gęsta mgła, która wpłynęła na to, że piloci z opóźnieniem zorientowali się, iż znajdują się obok ścieżki podejścia i tuż nad ziemią. Kolejnym dziwnym trafem polskie służby, które o godz. 8.25 otrzymały informację o mgle w rejonie Smoleńska, zapomniały przekazać tę wiadomość na pokład prezydenckiego samolotu.
Meaconing i dziwna awaria?
Jeśli w przypadku prezydenckiego Tu-154M miało miejsce celowe zakłócenie sygnału GPS, tzw. meaconing, to aby (teoretyczny) zamach był skuteczny, musiałyby być zakłócone również dane wysokości i odległości od pasa, lub wydarzyć się awaria. Pilot korzysta ze wskazań GPS, lecz jeśli sygnał GPS został zakłócony bez zastosowania fałszywych radiolatarni, to w odległości 6,1 km, na wysokości dalszej radiolatarni, pilot zorientowałby się, że znajduje się w złym położeniu. Zdążyłby wyprowadzić maszynę na drugi krąg. W przypadku zastosowania fałszywych radiolatarni szanse na uratowanie się maleją niemal do zera.'' CDN..
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/15 23:15:18

@O-nie-T

Napisałeś w pierwszym wpisie w 23 wierszu "...prędkość pionowa..."

Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków znajdę?

-
Gość: O-nie-T, 193.130.81.*
2010/06/15 23:16:11
'' Tajemnica radiolatarni - Gdy pilot nastroi odpowiednio urządzenia w kabinie, samolot sam leci, tak jak mu się wytyczy ścieżkę. Leci, kierując się na anteny. Gdy samolot jest nastrojony na dalszą i bliższą radiolatarnię, pilot wie, że wyjdzie idealnie na pas startowy. Gdyby przeleciał na właściwej wysokości nad drugą, bliższą radiolatarnią, to wyleciałby równo na pas startowy. Nie ma innej możliwości. Sygnał, jaki wysyła radiolatarnia do samolotu, jest emitowany w linii pionowej. Teoretycznie istnieje możliwość odbicia sygnału radiowego poza linię pionową, tzw. listek, ale to mało prawdopodobne. Samolot musi przejść nad radiolatarnią na odpowiedniej wysokości, wtedy pilot wie, że wchodzi dokładnie w wiązkę radarów stojących na początku pasa startowego, które pomagają mu usiąść na płycie lotniska. To wszystko dowodzi, że samolot był na fałszywym kursie. Przy nalocie na radiolatarnię pilot obserwuje radiokompas. Lot obok linii osi pasa powoduje wychylenie wskaźnika tego urządzenia. Pilot zna wysokość położenia każdej radiolatarni i jej odległość od pasa, wie też, na jakiej wysokości powinien przelecieć nad każdą z nich. Piloci już przed startem przygotowują parametry ścieżki podejścia. - Wiemy, że bliższa radiolatarnia przerywała. Ale zarówno dalsza, jak i bliższa radiolatarnia zostały przez urządzenia pokładowe wykryte. Podejrzewam, że radiolatarnie miały znaczenie pomocnicze, bo on mógł się kierować wskazaniami GPS, wykorzystując możliwości, jakie miał samolot. `Rzeczpospolita' ujawniła, że przed lotem do Smoleńska piloci 36. pułku transportowego bezskutecznie prosili Rosjan i polski MSZ o przydzielenie im - zgodnie z procedurami - rosyjskiego nawigatora. Pytanie, dlaczego tak się stało, brzmi dziś szczególnie mocno. Czy jednak sprowadzenie prezydenckiego Tu-154 z właściwej ścieżki podejścia w dolinę obok pasa poprzez sygnał z fałszywej bliższej radiolatarni było w przypadku tej katastrofy prawdopodobne? Samolot odebrał go, będąc poniżej 20 m nad ziemią. Zastosowanie fałszywej radiolatarni miałoby uzasadnienie, gdyby została umieszczona wcześniej. Odebranie jej sygnału tuż nad ziemią, czyli zaledwie 9 sekund przed katastrofą i poniżej 20 m od ziemi, a nie 70, jak nakazują procedury, nie ma sensu. Chyba że odebrany sygnał, odnotowany w stenogramach, dotarł z prawdziwej radiolatarni, która w tym momencie znajdowała się w odległości około 40 m z prawej strony, a około półtora kilometra wcześniej na fałszywą ścieżkę skierował samolot marker fałszywej radiolatarni (np. w momencie, gdy prawdziwa przerywała nadawanie - to, że przerywała wysyłanie sygnału, stwierdził pilot jaka). Może więc była to awaria. Same stenogramy, duża liczba tzw. szumów, bez podania parametrów lotu, które minister Miller także przywiózł z Moskwy, nie ucinają spekulacji - przeciwnie, potęgują je. Jeszcze bardziej zwiększałyby powodzenie ewentualnego zamachu ustawienie przesuniętych fałszywych APM-ów, czyli specjalnego oświetlenia naprowadzającego samolot na pas, a zarazem wygaszenie lub usunięcie prawdziwych świateł (znane są zdjęcia rosyjskich służb, które po katastrofie wkręcały żarówki do lamp). Są one ustawiane na progu pasa. Jeśli pilot zobaczyłby te światła, byłby przekonany, że widzi pas startowy.''

KONIEC, FIN, END

Przepraszam za to wklejanie ale nie ufam pewnym zrodla i moge wrecz podejrzewac ze powyzszy tekst moglby zniknac, wyparowac w internetowy niebyt.
-
2010/06/15 23:23:47
Bł. ks. J.POPIEŁUSZKO:W dużej mierze sami jesteśmy winni naszemu zniewoleniu,
gdy ze strachu albo dla wygodnictwa akceptujemy zło,
a nawet głosujemy na mechanizm jego działania.
Jeśli z wygodnictwa czy lęku poprzemy mechanizm działania zła,
nie mamy wtedy prawa tego zła piętnować,
bo my sami stajemy się jego twórcami i pomagamy je zalegalizować.-
Gość: Conan, *.mobileonline.telia.com
2010/06/15 23:24:57
Sprawdzałem ten numer z białą świeczką - nie jest doskonały. Ale podoba mi się , że ludziska zaczynają kombinować, a nie tylko syndrom oblężonej twierdzy demonstrować.

Gdy wygra Jarek to będzie mu trudniej udupić Platformę. PO będzie nadal mieć alibi by nic nie robić. To co chcieli to już osiągnęli - mają CBA, IPN, wkrótce obok TVN-u będą mieć ''zaprzyjaźnioną'' telewizję, nomen omen -publiczną.
Jarek bądzie mieć prawo weta - czyli peowskie alibi i inicjatywę ustawodawczą.

OWSZEM - inicjatywa ustawodawcza prezydenta ma swoją wagę. Ale bez przesadyzmu..
Inicjatywę ustawodawczą ma też klub parlamentarny PiS-u. I jeśli Jarosław chce NAPRAWDE reaktywować ustawę Wilczka , to nic nie stoi na przeszkodzie by klub PiS taką inicjatywą się wykazał. W dowolnym momencie.
Pawlak i PSL raczej to poprą. Choć Pawlak pewnie będzie kombinować aby niektórych koncesji nie ruszać- np.na benzynę, co wprowadził niesławnej pamięci Adam Glapiński. Pawlak mocno siedzi w kieszeni spółki J&S - nie tylko on. Mam wrażenie że udziały ma tu połowa okrągłostołowego układu. Tam schodzą się interesy polskiej mafii. Choć nie ma jednej mafii - tak jest także na świecie. Zdecentralizowane struktury trudniej rozbić.
Pawlak jednak mógłby nawet zgodzić się na ''Wilczka'' w pełnej formule - bez tych wszystkich poprawek, które wypaczyły tę ustawę - jeśli PiS zagwarantuje nietykalność KRUS.
Pawlak zastosował ciekawą taktykę obrony KRUS poprzez rozszerzenie tej formy ubezpieczeń na wszystkich. Centrum im Adama Smitha robiła na zlecenie rządu analizę kanadyjskich i polskich ubezpieczeń społecznych. Pewnie to min. gospoodarki zleciło tę robótkę chłopcom Gwiazdowskiego. Nie przypadkiem też podczas debaty prezydenckej Pawlak wspomniał pana Roberta Gwiazdowskiego.
Gorącym orędownikiem ustawy Wilczka jest CAS. Więc są wspólne tematy do zrobienia przez PiS i PSL.
Nawet wizja polityki zagranicznej - bardziej łączy niż dzieli PiS i PSL- Giedroyc.
Może Jarek nie jest tak awangardowy by znieść ZUS izastąpić go KRUS-em , ale kto wie...
Gdy PiS i PSL razem po wyborach 2011 rozruszają nieco naszą gospodarkę to można pomyśleć o radykalnej reformie ubezpieczeń społecznych.

Drodzy Kataryniarze- nasze emerytury nie zależą od wysokości składki !!!!!!!!! ZROZUMCIE TO !!!! I Ty drogi Marku 9 też to zrozum.
Emerytury zależą od wzrostu gospodarczego. Przy starzeniu się społeczeństwa jedynym ratunkiem jest uwolnienie rynku - ustawa Wilczka plus podatek przychodowy 1 %( ewentualnie liniowy), reforma administracji - nawet Miedwiediew i Rosja do tego dojrzewa,by zlikwidować ten czop administracyjny. . W tym uwolnienie rynku pracy. My na zmywaku w Anglii a Ukraińcy na plantacji truskawek u nas i na naszych budowach. Choć - jak zawsze kij ma dwa końce. Ale są plusy dodatnie i plusy ujemne :)

W Kanadzie nawet osoby nie odkładające na emeryturę mają zagawrantowaną b.niską emeryturę. To jest logiczne !!! Bo nawet jak hulały to płaciły podatek w cenach towaru -VAT, akcyza. I państwo na tym zarabiało.
ZUS to bankrut i podtrzymywanie tego stanu rzeczy to absurd. Trzeba zmienić filozofię - nie gadać o podnoszeniu czy niepodnoszeniu podatków, o wyższej składce takiej i owakiej, cięciu wydatków itp.
Owszem wydatki trza ciąć -ale bez szukania pieniędzy poprzez wzrost gospodarczy na poziomie min. 7% rocznie- to nic nie da. Balcerowicz gadał o cięciach a NIC nie mówił o wzroście gospodarczym. No i - ani cięć ani wzrostu gospodarczego na poziomie 7%.
Tusk się cieszy z 1 %.

Pawlak daje do zrozumienia PO , że ewentualny sojusz z PiS-em jego PSL-u jest możżliwy. To jedyna szansa PSL-u pociągnąć jeszcze trochę. Ale faktycznie PSL to partia nieco anachroniczna. I gadanie o internecie nic nie pomoże.
Chyba , że jakimś cudem pan Waldek ''da'' Polakom ''darmowy'' internet. Lub prawie darmowy - dajmy na to za 8 zeta miesięcznie dopisywanego do rachunku za prąd.
P.S. Coś mi się obiło o uszy, że możliwy jest przesył bajtów przez sieć elektryczną.

P.S. 2 Do Marka 9. To nie liberałowie są źli - tylko ''łżeliberałowie''. O ''łżeliberałach''pisze Gwiazdowski.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/15 23:30:52

@O-nie-T

Z forum Kataryny nic nie znika. Co TY jesteś taki nieufny?
Poza tym jak to jest z tą "prędkością pionową"? Przecież tupolew nie jest rakietą pionowego startu!

-
Gość: O-nie-T, 193.130.81.*
2010/06/15 23:45:04
Drogi Andrzeju,
Nie martwie sie o forum Kataryny (chociaz w jakims sensie po ostatnich poczynaniach wladzy moze powinienem)
Powyzszy cytat pochodzi z forum ktorego zrodla nie trudno sie domyslec zwazywszy na moj LOGIN.
wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw3MTMxMjQ2OSwxODYwMjc3MzIsODUwODkxNSwwLGZvcnVtMDAxLmpz
Az wstyd i dziwne, ze takie teksty przechodza tamtejsza selekcje.
Pzdr
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/15 23:49:23
@Conan
Żadnych interesów PIS z PSL!!!
"Darmowy internet", to tak samo jak z powiedzonkiem: "Za darmo boli gardło"
Polski internet na terenie EU jest najtańszy i niestety najwolniejszy.
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/15 23:55:08
@ O-nie-T
Wersję o zamachu odrzucam, za duże ryzyko , za mało korzyści, a w razie wpadki totalna tragedia a może i wojna, zaangażować by do tego należało wiele osób , które mogłyby kiedyś coś chlapnąć.Najbardziej pasuje mi wersja o awarii silnika, którą pewnie chcą ukryć Rrosjanie bo ten złom niedawno był remontowany w Rosji a ponadto słyszałem ,że zięć Putina jest dyrektorem zakładów remontowych w Samarze , ale nie wiem czy to prawda.
-
Gość: Andrzej z Iławy, *.olsztyn.mm.pl
2010/06/16 00:05:52
@Cyceron
Mówi się także o problemie tupolewa w locie z pomocą humanitarną na Haiti. Ponoć szwankował układ sterowania. Załoga własnymi możliwościami dokonała naprawy.
I tu jest pytanie. Czy to zostało właściwie naprawione?
-
2010/06/16 00:16:54
@Cyceron
Za duże ryzyko, za mało korzyści?
O jakim ryzyku mówisz? Kraj, który zbrodnie ma wpisana w system sprawowania władzy. Co świat zrobił po ujawnieniu usiłowania otrucia Juszczenki? Co świat zrobił po Litwinience? A Gruzja? A dzieci w Biesłanie? I wreszcie Czeczenia!!! Cały naród eksterminowany na oczach świata. Jeśli piszesz o ryzyku, to zważ tylko, że w Smoleńsku zginęli generałowie NATO, a Amerykanie nawet sie nie zająknęli nt. powołania komisji międzynarodowej. W razie wpadki totalna tragedia? Oficjalnie pali sie dowody, nie zabezpiecza sie miejsca katastrofy, zabrania sie otwierać trumny z ciałami, oddaje się zmanipulowane nagrania, a Ty piszesz "w razie wpadki". To co Twoim zdaniem jest to, z czym teraz mamy do czynienia? Nie wpadka? I kto chce wyjaśnień? Ruskie robią sobie kpiny i to nie oni, ale polski rząd próbuje to tuszować. A co by było gdyby zginął drugi Kaczyński?
Za mało korzyści? Załóż, że giną obaj Kaczyńscy, a obawy Rosjan z zasobami gazu łupkowego są uzasadnione. Tusk z Komorowskim odbierają wszystkie przyznane koncesje (zauważ ze przyznane dotychczas jedynie na poszukiwanie a nie wydobycie) i w zębach zanoszą je Ruskim. Chyba nie trzeba Ci tłumaczyć znaczenia gazu i ropy dla rosyjskiej gospodarki. Że trzeba angażować wiele osób? Nie sądzę, że tak wiele. Nie ma to jednak żadnego znaczenia.
-
2010/06/16 00:19:39
@O-nie-T
Gdybyś czytał coś poza portalami TVN wówczas byś zauważył, że Twoje "rewelacje" porosła już wysoka trawa i nie zaśmiecałbyś tego forum tekstami Onetu.
-
Gość: , 90.149.29.*
2010/06/16 00:26:23
@Andrzej z Iławy, host-89-228-97-61.olsztyn.mm.pl
napisal:
"... Poza tym jak to jest z tą "prędkością pionową"? Przecież tupolew nie jest rakietą pionowego startu! "
Predkosc jest wektorem i jej skladowa pionowa zostala tu nazwana predkoscia pionowa. Wynosila ona 14m/s to znaczy w ciagu sekundy wysokosc samolotu zmieniala sie o 14 m.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/16 00:41:09
Zaraz, ale czegos nie rozumiem? czy to jest tekst autenyczny @ O - nie - T, czy tez cytowany ? Zreszta to mało wazne. Tekst jest syntetyczny i mysle, ze ciekawy i nawet jezeli nie zgadzamy sie z hipotezami tam zawartymi nie mozna pisac do autora tych słow , ze - zasmieca. Ta uwage kieruje do Sławka.
-
2010/06/16 00:46:32
@Marek9
Marku, nie chciałem być niegrzeczny, ale dobrym obyczajem jest podawanie linków do tekstów, które są cytowane z innych portali a nie wklejanie ich do forum. Tym bardziej, jeżeli teksty te linkowane były już kilkakrotnie.
-
Gość: mz, 195.184.83.*
2010/06/16 00:57:27
Ja wracam do wyborów. Nie ułatwiajmy zadania komuś, kto chciałby unieważnić nasz głos. Świeczka warta uwagi, ale może pomazać kartę i sami się unieważnimy. Ja stosuję nietypowy kolor pisaka - fiolet lub brąz. Na ogół komisja nie ma takich pod ręką, a wpisanie na chama innym kolorem drugiego krzyżyka łatwo zdemaskować. Na "Niepoprawnych" radzą też kreślić krzyżyk nietypowo (np. węziej w pionie czy w poziomie). Warto też dowiedzieć się, jak statystycznie wygląda ilość nieważnych głosów w wyborach ostatnich lat. Są matematyczne sposoby, żeby wykryć takie manipulowanie.
-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/16 00:59:01
@Cyceron - Pisze o ew, zamachu w Smolensku - Za duże ryzyko, za mało korzyści?

Wlasnie małe ryzyko, a co do korzysci? Dowiemy sie za 10 lat. podejzewam, ze korzysci rozumiesz zbyt wasko. Doraznie. Krotkoterminowo. Kiedys podniosłem temat nauczki Polakow pragmatyzmu. Lekcji udzielonej klasie sredniej. Tej od Platformy i TVN. Temat lekcji - Bogadzcie sie ale wara od polityki. Wara od Ukrainy, Gruzji, Od panstw Baltyckich. Polska piastowsko - supermarketowa to szczyt waszych mozliwosci. No moze jeszcze wczasy w Egipcie dla bystrzachów a dla durniów zlewpzmywak w Anglli.
No i nauczka najwazniejsza - Byliscie panstwem kolonialnym wiec uwazajcie bo moze nasapic powtorka z historii.

Katastrofa Smolenska to nie korzysc dla Rosjan. To nauczka dla Polaków.


-
Gość: marek 9, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/16 01:01:37
Sławek. Ja onetu nie czytam. A tego tekstu u Kataryny nie czytałem. ( chyba)
Chociaz Masz racje, powinien@ 0 - nie - T, podac zrodło.
-
2010/06/16 01:06:27
@Marek9
Tekstu u Kataryny nie czytałeś, ale linki do tych właśnie tekstów, które pojawiały się na Salonie 24 były podawane kilka razy. Cały ten materiał był również dokładnie omówiony na Niezależnej.
-
Gość: O-nie-T, 193.130.81.*
2010/06/16 01:50:39
Slawku, Marku i inni bezsenni;

Nie idzcie ta droga... chcialo by sie sparafrazowac znane juz powiedzenie tylko czy przystoi.
Moim skromnym zdaniem, zanim kogokolwiek skrytykujesz DWA razy sprawdz i dokladnie przemysl co masz do zarzucenia.
Nie dajcie okazji do jakze czesto wypominanej zawisci i pianobicia zwolennikom prezentowanych tu pogladow.
Nie stwarzajcie napietej sytuacji bez wyraznych powodow, przeciez nie o to chodzi zeby udowodnic SWOJE racje ale aby wypracowac takie z ktorymi wiekszosc bedzie sie zgadzac i z ktorymi posuniemy sie gdziekolwiek (w tym wypadku z tej niemocy w niby ''sledztwie'')
Ad 1. Wkleilem link na ktorym tak wam strasznie zalezy, po 2. juz na wstepie przepraszalem za wklejenia z jakze zawodnego zrodla a po 3. Slawku jak widac nie kazdy jeszcze zdazyl zapoznac sie z tymi (pierdolami) np. Marek9 a Ty chyba nie traktujesz tego forum jak swego podworka i pozwolisz, ze beda go czytaly jeszcze i inne osoby a takze wklejaly lub pisaly czasami cos co dla Ciebie jest juz OCZYWISTE. W tej chwili sarkazmu, chodzi mi tylko o to zebys nie zniechecal do dyskusji innych.
Tak pozatym to szacunek i lepszego poranka niz dzisiejszej nocy.
-
Gość: lj3, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/16 03:35:38@ Poker


Karty już są rozdawane.
Joker znowu w grze.
Czyli znowu Belką w oko.

Stara wiara wraca do gry.
Dlaczego stara lewica - Kwach, dogadała się z PO - Bronek/ Tusek ? ? ?
Czy teraz PO wyborze prezesa NBP zapowiada się nowe El Dorado dla czekających nas prywatyzacji ?
Prawda o PZU to przykład, jak kręci się lody za nasze pieniądze.
Ile mld PLN nas POdatników to kosztowało ??
Wszyscy są umoczeni.
Prywatyzujący ministrowie i nadzorujący (NBP).
To ciągle ci sami ludzie.

Warto zobaczyć znowu wszystkie odcinki.
www.youtube.com/watch?v=53ia4wblL8s&feature= related

Ciekawe czy wiecie kto tę prywatyzację chciał unieważnić?
Dlaczego tak boja się JK ?

Kto jest Jokerem w tej zagrywce ?

Jeżeli Polacy są dalej tak naiwni, jak ostatnio, szykuje się nowa koalicja starego

Nie dajmy się znowu oskubać z kasy i ...... godności !!!!!


-
Gość: lj3, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/16 04:18:36


Bez Jokera wypad z gry w POkera.
www.youtube.com/watch?v=doFBU2--lVA&NR=1


-
Gość: maurycy - 4 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/16 08:13:05
"Platforma, nie respektując wyroku Trybunału Konstytucyjnego, przyznaje nowe uprawnienia funkcjonariuszom Centralnego Biura Śledczego. Eksperci: To zamach na wolności obywatelskie

Po dwóch latach narzekań na Centralne Biuro Antykorupcyjne i bezkarność agentów rząd zmienia CBA w supersłużbę. Daje jej kompetencje, o jakich Mariusz Kamiński za czasów PiS mógł tylko pomarzyć. Biuro ma teraz zbierać bez kontroli dane o chorobach, przekonaniach politycznych i religijnych oraz preferencjach seksualnych obywateli. Nie będzie się ograniczać do korupcji urzędników. Teraz ma ścigać wszystkich i wszystkie rodzaje przestępstw. Czy może zostać wolne od nacisków polityków? "

prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/428942,cba_pozyska_wrazliwe_dane_osobowe_bez_zgody_sadu.html

Tak ma wyglądać jedno z narzędzi do utrwalenia stanu posiadania PO tworów w wyniku "aksamitnego" zamachu stanu.

Obywatele - niech nikt nie mówi potem, że nie wiedział.....
Niech nikt się nie dziwi kiedy zapukają o 6 rano do drzwi......

Dziś proponuję, aby przestać mówić, że polityka nas nie interesuje....
-
2010/06/16 08:28:44
Trochę za późno się obudzili zmiany w ustawie o CBA już się podziały:))))
-
Gość: aureliano, *.ghnet.pl
2010/06/16 08:35:58
Nieco przemądrzała autorka bloga zapomniała tylko o jednej rzeczy. Choćby nie wiem jak namiętnie inne sztaby wyborcze stawiały znak całkowitej tożsamości pomiędzy Bronisławem Komorowskim to z punktu widzenia prawa to są jednak dwa odmienne podmioty. Tak że dowód z takiego wywiadu z Gradem to sąd by co najwyżej wyśmiał.

Może to przez nieświadome stosowanie obowiązującej w pewnej partii zasady - jedna partia = jeden pogląd, a kto się odchyla - out. Nie, nie chodzi mi o PZPR ;)
-
Gość: aureliano, *.ghnet.pl
2010/06/16 08:37:30
przepraszam - miało być "pomiędzy Bronisławem Komorowskim a PO"
-
2010/06/16 08:38:30
CBA to była najlepsza polska służba pukała do drzwi przestępców a nie obywateli, jeżeli Polakom nie jest żal tego, co powoli z rąk się im wydziera to już nic nie ma do zrobienia w tym kraju.
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/16 08:40:25
Wspaniałych mamy ministrów, tak zresztą jak i cały rząd. Kopacz stwierdziła wczoraj, że w służbie zdrowia mamy burdel, tak jakby od 3 lat to nie ona jest min. zdrowia, Klich natomiast będzie wyprowadzał wojsko z Afganistanu do 2013 roku. Obama planuje za ok. 1,5 roku, ale Klich wie lepiej. Paranoja. To już nie są gafy, to sabotaż!
-
Gość: maurycy - 4 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/16 08:53:43
@aureliano
BK dziś się urodził. I nie ma nic wspólnego z PO. Ani z programami tej organizacji - nawet jeżeli jest podpisany jako wspólautor.
A spólka prawa handlowego działa inaczej gdy jej właścicielem jest samorząd, osoby prywatne lub inne podmioty w dowolnych kombinacjach? Nie musi działać dla zysku, członkowie władz mogą świadomie prowadzić do strat?

PO nie ma nic wspólnego z prywatyzacją placówek służby zdrowia nawet jeżeli tworzy ustawowe i praktyczneh zachety by samorządy to czyniły!!!

Przestań wciskać kit od rana i bawić się w typowo kazistyczne podejście (czy jesteś papugą).

ps. pozdrowienia dla dr JK
-
Gość: maurycy - 4 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/16 08:54:58
kazuistyczne....
-
Gość: maurycy - 4 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/16 08:59:48
@lexie2010
Teraz wszyscy mamy być przestępcami!

Jeżeli nawet typowo salonowe organizacje obrony praw człowieka o tym mówią - to naprawdę czas zacząć się bać.

Od dziś kocham bardzo PO i Donalda Tuska, wybaczcie, zrozumcie....... (i urząd skarbowy też kocham! ).
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2010/06/16 09:09:39
@ maurycy
Dla mnie CBA to bardzo bolesny temat byłam dumna z tego, że Polska dorobiła się własnej niezależnej służby i nigdy Tuskowi nie zapomnę, ze ja zdemolował!!!!

Czytam różne gazety i wchodzę na różne portale widzę zmiany i to mnie cieszy mam nadzieję, że to stały trend odwrotu od zakłamania PO. Nie boję się, więcej jest mądrych Polaków podziękujemy tym panom w wyborach jestem tego pewna.
-
2010/06/16 09:10:56
wpisy bez loginu to moja specjalność:)
-
2010/06/16 09:14:20
Witam z rana
@Lexie2010, a cóż taki minorowy nastrój? Dziś o 12 dowiemy się, w jakim kraju żyjemy. To chyba nawet ważniejszy test niż niedzielne wybory. Ale nawet jak się okaże, że znaleźliśmy się w matrixie @aureliano, to nie znaczy, że mamy się poddać anihilacji. Myślę, że wiara fanatyków rozumu nie zmieni się niezależnie od wyników jakichkolwiek politycznych wyborów. Jest bardzo dobry felieton Ziemkiewicza w GP. Kończy go słowami "Polska rozpada się nie na PO i PiS, nie na lewicę i prawicę, lecz na tych, którzy chcą o niej myśleć, i tych, którzy chcą żeby przestała istnieć, żeby się wyrzekła swej odrębności i tradycji...". Nie wierzę w to, że ludzie są zaczadzeni i ogłupiali. Przecież Aureliano nie stwarza wrażenia głupka. On święcie wierzy w to, co pisze. Może nawet jest nieźle wykształconym, młodym człowiekiem. Tyle tylko, że Polska to dla niego jedynie obszar na mapie Europy. Dziś w nocy @O-nie-T wklejał teksty z Onetu i był oburzony na mnie, że zareagowałem, może nawet niezbyt grzecznie. On nie rozumie, że gdybym był zainteresowany tym, co wypisuje GW i TVN to byłbym na tamtych forach, a nie tutaj. Być może jednak będziemy musieli się pogodzić z faktem, że z każdym dniem obszarów, gdzie @Lexie2010 będzie się czuła jak u siebie będzie coraz mniej. Jest taki stary dowcip o Iwanie, który włącza rano telewizor, a tam przemawia Breżniew. Przełączył więc na drugi kanał. A tam też Breżniew. Przełączył więc na trzeci, a tam wielki milicjant wygraża mu pałą i grozi: "Ja ci poprzełączam!!!"
I tutaj @O-nie-T robi mi to samo. Uciekam od bredni TVN do Kataryny. Włączam Katarynę, a tam TVN dostarczony przez O-nie-T, który skądinąd jest pewnie sympatycznym chłopakiem, nie chce tylko wykazać odrobiny zrozumienia dla ludzi, którzy na widok Onetu dostają mdłości, niezależnie od treści tam zawartych.
-
Gość: basamatrop, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/16 09:47:37
@ALL
Nie podniecajcie się materiałem o PZU, Eureko i Belce!.Rozważcie, w jakiej stacji telewizyjnej powstał materiał!!! TVN jest tak silnie umoczony w układy! To są wrzutki, które, proszę pamiętajcie, zawsze czemuś lub komuś mają służyć. Na pewno nie prawdzie. Ta, jak powiedział pewien już ś.p.mistrz poseł leży tam, gdzie leży....
-
2010/06/16 10:04:40
Bardzo ciekawa sonda w DGP. Na pytanie: Kto Twoim zdaniem wypadł najlepiej w debacie prezydenckiej?
Jarosław Kaczyński - 61 %; Bronisław Komorowski - 26 %; Grzegorz Napieralski - 10 %;
Waldemar Pawlak - 3 %
Dlaczego uważam, że bardzo ciekawa? Bo sam zagłosowałem na Kaczyńskiego, chociaż w duchu uważam, że wcale najlepiej nie wypadł. Zagłosowałem jednak na Kaczyńskiego, bo to mój kandydat na prezydenta. Sądzę, że zdecydowana większość biorących udział w sondzie zagłosowała podobnie. A co to oznacza? Ano tylko tyle, że na portalu DGP zupełnie słusznie kojarzonym z PO (choć nie w takim stopniu jak GW i TVN) młodzi wyborcy miażdżą Komorowskiego :)

-
Gość: SS88, *.gorzow.mm.pl
2010/06/16 10:34:37
Sondaż JKM wygrywa: darmowematerialy.x10.mx/ , darmowabramkasms.zoka.cc/
-
2010/06/16 11:05:25
a tu inny sondaż:)
www.aferyprawa.com/index.php
-
Gość: Cyceron, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/16 11:07:26
@ aureliano
Czy jeżeli Gajowy Bronek głosuje za ustawą prywatyzującą służbę zdrowia i przeciwko wetu prezydenta to popiera tę ustawę i prywatyzację czy nie popiera ?, dla mnie są to twarde dokumenty a nie przedwyborcza paplanina, sąd ma bardzo prostą sprawę i Komorowskiego może uratować tylko fakt, że nie było go wtedy w sejmie a guzik do głosowania nacisnął za niego Palikot.
-
2010/06/16 11:21:30
@Cyceron
Już Kataryna jest pewna obaw, że może się okazać, że wówczas to był Bronek marszałek, a teraz to jest Bronek kandydat na prezydenta. Robert Louis Stevenson napisał kiedyś nowelę, która z pewnością jest znana Aurelianowi pt. Doktor Jekyll i pan Hyde. Mówi o facecie z rozszczepieniem osobowości, w której bohater opowiadania nie panuje nad tym, co się z nim dzieje. Jak ulał pasuje to do naszego Bronka i dobrze by było, gdyby jego przyjaciel na P. zainteresował sie tym przypadkiem. W sądach anglosaskich sędzia, kiedy dowiaduje się w czasie rozprawy, że świadek popełnił jakieś tam przestępstwo (o którym wypaplał przez przypadek) ma obowiązek go zaaresztować, bo tego wymaga szacunek dla prawa. W naszym przypadku sąd, który stoi na gruncie państwa prawa powinien wezwać karetkę i w kaftanie kazać odwieźć Bronka do zakładu psychiatrycznego. Niestety, w Polsce schizofrenia paranoidalna połączona z rozszczepieniem osobowości i ciężkim upośledzeniem umysłowym w niczym nie stanowi przeszkody w kandydowaniu. Pod warunkiem oczywiście, że kandydat wchodzi do sądu z GW pod pachą jako znakiem rozpoznawczym wykształciuchów i targowiczan.
A co by się stało, gdyby sędzia nie należał do tej kliki?
-
Gość: wp, *.chello.pl
2010/06/16 11:23:54
Do ogłoszenia wyroku Sądu zostało 37 min. Nie powinienem więc bawić się w zgadywanie jaka będzie jego treść, ale z wrodzonej próżności to zrobię. Otóż wyrok będzie korzystny dla JK, gdyż Sąd odroczył jego ogłoszenie, a to oznacza, że nie przychylił się do oparcia go na przesłankach czysto formalnych (adwokat BK wywodził, że w czasie kiedy jego klient był kandydatem na prezydenta nie użył słowa "prywatyzacja", a jego wcześniejsze deklaracje, jak również deklaracje PO są dla przedmiotu sporu nieistotne) - gdyby odrzucił dowody np. z programu PO, czy zawetowanych przez LK ustaw to sprawa byłaby banalna i wyrok zapadłby wczoraj. Oznacza to, że sąd dopuścił do oceny prawnej także dowody z wcześniejszego okresu, a te pogrążają komitet PO.
-
Gość: GOŚĆ, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/16 12:06:00
Jako sympatyk i stały czytelnik tego blogu postanowiłem dorzucić coś od siebie.
Zerknijcie proszę bo warto.
www.youtube.com/user/elrondzik#p/f/1/kWhQIfp9iwM
-
2010/06/16 12:19:18
JK PRZEGRAŁ Z BRONKIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
Gość: easyrider, *.golnet.pl
2010/06/16 12:23:07
Sąd nie przyjął wniosków dowodowych JK, czyli nie pozwolił sie bronić. Polskie sądy...
-
obiboknawlasnykoszt
2010/06/16 12:23:43
No i mamy "niezawisłe" polskie sądy.
Czekam kiedy zabijanie kontrkandydata będzie dopuszczalnym aktem wyborczym w PRL BIS.
Czy jest sens by PiS występował do takich sądów protestów wyborczych przeciw naruszaniu dóbr osobistych kandydata JK przez Nowaka, Palikota, Niesiołowskiego.
Oto mafijne państwo z trzema mafijnymi filarami władzy.
-
2010/06/16 12:24:06
W tej sytuacji wycofałbym się z wyborów!!!!!!!!!!!
Uważam, że tak właśnie powinien postąpić JK!!!!!!!
-
Gość: wp, *.chello.pl
2010/06/16 12:24:14
Pomyliłem się - byłem nie tylko próżny, ale i zadufany.
-
Gość: e, *.chello.pl
2010/06/16 12:25:06
i co, łyso?
czy sądy też przeciw wam?
-
2010/06/16 12:26:01
Wybory są jednym z filarów systemów demokratycznych. Jeżeli jesteśmy świadkami zachowań faszystowskich nie powinnismy legitymizować ich udziałem w tej szopce
-
2010/06/16 12:28:02
@Gość: wp, chello089073078017.chello.pl
Nie byłeś ani próżny, ani zadufany. Po prostu ufałeś w odrobinę przyzwoitości.
-
Gość: , *.jjs-isp.pl
2010/06/16 12:28:25
No to mamy wyrok i uzasadnienie. Pojawiło się nowe zgrabne określenie "komunalizacja".
Jeśli nie daj Boże Komorowski zostanie prezydentem i trafi na jego biurko ustawa prywatyzacyjna, to pewnie ochoczo ją podpisze twierdząc, że tylko krowa nie zmienia poglądów.
-
2010/06/16 12:30:33
Nie czas na wybory. Czas wyjść na ulicę.
-
Gość: mara senna, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/06/16 12:37:18
Na temat sądów wyrażę swoje zdanie ale tu zaznaczam, że nie celem opowiedzenia się po którejkolwiek ze stron. Otóż w swoim życiu uczestniczyłem w rozprawach sądowych jako strona i w 100% wypadków w I instancji przegrywałem. W drugiej i kolejnych w 100% wygrywałem. Można się pokusić o wniosek, prawda? Moim zdaniem a w zasadzie nie zdaniem a bardziej obserwacją, I instancja to narzędzie interesów lokalnych grup. Mam na myśli tutaj sprawy gospodarcze, ale w politycznych zapewne jest gorzej. W obecnym systemie nie ma żadnych konsekwencji dla sędziego, który może się poszczycić 100% przerywalnością w II instancji - to tak jakby chirurg miał zerową przeżywalność pacjentów po swoich operacjach i nie musiałby się liczyć z żadnymi konsekwencjami. A skoro już jesteśmy przy "Zerze", to z osobistych kontaktów wiem, że w większości środowisko sędziowskie ekstremalnie nienawidzi PiS.
-
Gość: Ania84, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/16 12:40:20
Ten proces to farsa, wszystkie wnioski i dowody ze strony Kaczyńskiego były bez mrugnięcia okiem oddalane. A jak zespół Bronka wyjaśnił sądowi co to komercjalizacja podając link do wikipedii to dla sądu okej.
Farsa, bo:
po pierwsze sąd powołał się na wyrok sprzed lat, który wtedy nie dotyczył Komorowskiego a PO. A w uzasadnieniu mówi, że nie wolno utożsamiać programu kandydata z program partii. To gdzie tu logika? (Widać te parę godzin na pierwszym roku prawa to za mało.)
Poza tym czym innym jest kłamstwo a czym innym nieświadome wprowadzanie w błąd. Jarosław Kaczyński mówił wczoraj, że nie ma pewności, a opiera się na obserwacji zachowania Komorowskiego i jak ten zaprzeczy to będzie po sprawie.

Nigdy nie rozumiałam absurdalnego zdania, że nie komentuje się wyroków sądu. Ja mówię głośno, że to co się tam działo to żart. Zero zaufania do polskich sądów. W końcu Kaczyńscy całe życie walczyli z tym środowiskiem, z ich zamknięciem i butą.

Moim zdaniem J.K. powinien dziś głośno powtórzyć, że Komorowski jest za prywatyzacją. I jednocześnie odwołać się od wyroku.
-
2010/06/16 12:49:12
@slawek.omar

Czy rzeczywiście wierzyłeś w inny wyrok sądu ?
Przecież doskonale znasz degrengoladę polskich sądów, tam mamy te same wpływy i tendencje, tę samą chorobę, która toczy wszystkie inne ośrodki władzy publicznej.
Bardzo by mnie zdziwiło, gdyby wyrok był inny. Prawie byłem pewien takiego właśnie orzeczenia. Polska wymaga generalnego sprzątania, totalnej naprawy. Mało mamy przykładów bulwersującyh wyroków sądowych?
Z wyjściem na ulice to dobry sposób, ale na spacer, by uspokoić zrozumiałe tak, czy owak, emocje wynikające z jawnej niesprawiedliwości.
Taki mamy PRL-BIS.
Wycofanie Kaczyńskiego z wyborów to najwspanialszy prezent, jaki można zrobić tej całej bandzie.
Myślę, że pisząc te słowa, grały emocje, a nie chłodna kalkulacja.
Jeszcze wiele walki przed nami...ale nie na ulicach. Damy radę !
Pozdrawiam :)
-
Gość: paskuda, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/06/16 12:53:19
A ten s........s może wszystko:
"Długo szukałem odpowiedzi na pytanie, co się stało z tą kobietą i zastanawiałem się, co połączyło ją z Jarosławem Kaczyńskim, który zmienił się na gorsze, jest zacięty, zapiekły, sprawia wrażenie psychopatologicznego mordercy, który do końca, z zimną krwią, gra rolę ofiary, jest zombie. "
wybory.wp.pl/kat,1025913,title,Najwiekszym-bledem-PiS-bylo-wypuszczenie-Kaczynskiej,wid,12372002,wiadomosc.html?ticaid=1a5b4
Sławek ma rację !
-
Gość: , *.ip.jarsat.pl
2010/06/16 12:55:37
Dowiedzieliśmy się że kłamstwa platformy są zmianami zdań a komercjalizacja nie jest prywatyzacją. Podążamy dzięki sądowi do zapaści semantycznej, prawda i kłamstwo są równoprawne ze wskazaniem na "właściwą" stronę sporu.
Nadal, niestety, za prawdę trzeba słono płacić i wszystko wskazuje na to że cena jeszcze wzrośnie.
-
Gość: maurycy - 4 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/16 12:58:31
@Sławek.omar

Dopiero teraz dowiaduję się o rozstrzygnięciu sądu.

Uważam, że "aksamitny" zamach stanu coraz wyraźniej staje się ewidentnym zamachem na demokrację. Dzisiejsze rozstrzygnięcie wskazuje, że żyjemy już w kraju, w którym utrwala się faszystowski typ myślenia i traktowania oponentów politycznych.

Zgadzam się, że poważnie należy rozważyć wycofanie się JK z wyborów. Uważam też, że być może powinno to być związane z akcjami nieposłuszeństwa obywatelskiego i wyjściem na ulice. Faszyzmowi PO trzeba się sprzeciwić!!!!!!!!!

ps. reprezentantów prawnych, którzy wczoraj występowali w imieniu BK zapisuję na swojej czarnej liście renegatów i wszelkiej innej sprzedajnej swołoczy.
-
Gość: log112, *.subscribers.sferia.net
2010/06/16 12:59:24
Sądy się same lustrowały, tak jak autorytety moralne...
Warto iść do wyborów. Przewidywana frekwencja-50%.
Nie pójdą słabo zmotywowani a więc: młodzi, wykształceni z wielkich miast.
Wygrają ci, którzy chcą zmian, dla których obecna sytuacja jest zdradą wartości.
Sursum corda!
-
2010/06/16 13:04:21
@Stary
Wierzyłem w takim samym stopniu jak Kataryna. Czy ty nie rozumiesz, że wybór Kaczyńskiego oznaczać będzie jego ubezwłasnowolnienie? W świecie liczą się tylko wielkie osobowości. Opozycja a przez to Polska utraci największego od kilkudziesięciu lat bojownika o niepodległość. Jeżeli mógł zapaść tak irracjonalny wyrok to znaczy, że ta władza ma przyzwolenie już na wszystko. Jeśli odwołanie przyniesie taki sam skutek Kaczyński powinien się wycofać. W polskim systemie władzy prezydent pełni bardzo istotną rolę. KACZYŃSKI NIE POWINIEN LEGITYMIZOWAĆ TARGOWICY!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powtarzam to Stary i powtórzę jeszcze sto razy. NIE POWINIEN!!!!!!!
-
2010/06/16 13:05:32
Ten wyrok nie zaszkodzi Kaczyńskiemu wszyscy wiedzieli, ze taki będzie można to zobaczyć w sądzie rmf:)
www.rmf24.pl/raport-wybory-2010/wyboryprezydenckie2010najnowszefakty/news-w-sadowym-starciu-komorowskiego-z-kaczynskim-20,nId,283666,error,2#poll_18764,error,2#poll_18764
i oczywiscie wyrazić swoje zdanie
-
Gość: Dante, 212.160.99.*
2010/06/16 13:08:52
@All
Przeczuwałem, że tak będzie ale nic nie pisałem, żeby nie zapeszyć. Te wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego były zupełnie niepotrzebne. Jeśli już wypowiadał się na temat służby zdrowia i zamierzeń PO, to powinien wypowiadać się bardzo precyzyjnie, mając w pamięci przegrany w 2007 r. proces. Gdyby powiedział, że uchwalona przez PO ustawa przewidywała komercjalizację szpitali i możliwość ich sprywatyzowania przez samorządy, to OK. Komercjalizacja i prywatyzacja to są dwa różne pojęcia, a o tym, czy po komercjalizacji nastąpi prywatyzacja decyduje samorząd, a nie przepis prawa uchwalonego przez PO. Czyli JK mógł mówić, że proponowane przez PO rozwiązania umożliwiałyby samorządom prywatyzowanie szpitali, ale nie że Komorowski jest zwolennikiem prywatyzacji, bo do tego miał zbyt wątłe podstawy (Komorowski z tego co wiem nigdy nie wypowiedział takiej jasnej deklaracji).

Jarosław Kaczyński miał w ręku wszystkie atuty, Platforma była w defensywie i on nie musiał jej wcale atakować, bo Komorowski sam strzelał sobie gole do własnej bramki. Przez ten jeden nieostrożny ruch sytuacja na kilka dni przed wyborami całkowicie się zmieniła. Jestem zdruzgotany, bo już widzę tą falę obłudników, cyników i kłamców przetaczającą się od "Kropki" po dzień dobry TVN i wyzywających JK od pinokia, kłamcy, łgarza itp, itd
-
Gość: sen, *.aster.pl
2010/06/16 13:12:28
Jest wyrok. Obawy, które wyraziłem na tym forum w dniu 14.bm o g.22:50 były zasadne.
-
Gość: maurycy - 4 dni do wyborów, *.dynamic.gprs.plus.pl
2010/06/16 13:16:28
@Dante
Chyba słuchaliśmy innych wystąpień JK wczoraj w sądzie.
Tym razem ja jestem zdruzgotany, że wypisujesz takie bzdury.
JK wypowiadał się bardzo prezyzyjnie, pokazywał swój stan wiedzy na temat stanowiska BK dajacego się odczytać z konkretnych działań BK.

Chyba oszalałeś, że de facto idziesz za wyrokiem sądu, który odmawia politykowi wyciagania wniosków z konkretnych faktów dotyczących innego polityka w ramach dyskursu publicznego. Chyba opetał Cię odór faszystowski wydobywający się z PO twornego truchła.
-
Gość: Dante, 212.160.99.*
2010/06/16 13:22:08
@Maurycy
Nic mnie nie opętało, a jeśli tego typu wnioski wyciągasz z mojej skromnej wypowiedzi, to pozostawie to bez komentarza. Nie słyszałem wczorajszej wypowiedzi JK w sądzie tylko omówienie. Mógłbyś podać konkretny przykład wypowiedzi BK, jakim posłużył się JK wczoraj w sądzie?
-
Gość: z Kielc, *.chello.pl
2010/06/16 13:23:19
No cóż, sądy trzymają się ściśle litery prawa. A fakty były, jakie były. Ale to i tak nie zmieni odczucia społecznego. Po tych krętactwach ze stoczniami i wielu innych, nikt Tuskowi nie wierzy. Bo przecież to on w istocie jest głównym graczem, a nie jakaś kukła obwieszona hraboiwskimi tytułami. J.K. powinien dążyć do zostania premierem. To jest najważniejsze. Choć oczywiście wynik tych wyborów musi być jak najlepszy. To będzie punkt wyjścia.
-
2010/06/16 13:24:15
@slawek.omar

Nieobecni nie mają nic do gadania.
Całkowicie się z Tobą nie zgadzam! Będąc Prezydentem, będzie miał prawo głosu. Nie ma mowy o ubezwłasnowolnieniu. Sądy robią to, co mają wykonać. To jest tylko potwierdzenie, że trzeba walczyć z możliwie wysokiej pozycji. Wycofując się, propagandowo będzie to wykorzystane, jako przyznanie się do winy.
Władza ma przyzwolenie na wszystko.... NIE MA, chyba, że uciekniemy z pola walki, jak tchórze. Tym bardziej trzeba walczyć.

"W polskim systemie władzy prezydent pełni bardzo istotną rolę. KACZYŃSKI NIE POWINIEN LEGITYMIZOWAĆ TARGOWICY..."
NO WŁAŚNIE ! Pełni bardzo istotną rolę i to trzeba wykorzystać. A w jaki to on sposób będzie legitymizował targowicę. To absurd ! Będzie legitymizował wolność i prawdę.
Właśnie będąc prezydentem będzie miał prawo i tytuł do zajmowania własnego stanowiska i nikt mu tego nie zabroni.
Takie nawoływanie o wycofanie, pachną mi czymś, czego chwilowo nie nazwę.
Zastanów się nad tym...
 
1 , 2