pozytywka@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
W "Dzienniku" o blogach

Przeczytałam sobie w "Dzienniku" debatę o wyższości blogów nad mediami (tudzież wręcz przeciwnie) i jestem pod wrażeniem dobrego samopoczucia obu stron tego korespondencyjnego sporu. Sama się w nim nie odnajduję ale wywołana do tablicy używaniem mnie jako przykładu chciałam się odnieść do wątku znaczenia blogosfery. Otóż jest ono żadne. Janecki ma tu niestety rację. I lepiej już nie będzie. O zastępowaniu mediów tradycyjnych blogami zapomnijmy bo na to nie ma szans i dobrze, to światy równoległe, z rzadka wchodzące w interakcję, ale przecież nie konkurencyjne. Gorzej, że blogosfera nie sprawdza się nawet tam gdzie teoretycznie mogłaby coś zdziałać czyli w patrzeniu na ręce dziennikarzom. Nie dlatego, że nic nie umie wypatrzeć, z tym jest całkiem nieźle, problem w tym, że nikt się jej patrzeniem nie przejmuje. Powiedzmy sobie szczerze, polska blogosfera ma zerową skuteczność, przy okazji sprawy Sumlińskiego było to widać wyraźniej niż kiedykolwiek. Jeśli dziesiątkami notek o tej tak przecież bulwersującej sprawie nie byliśmy w stanie zmobilizować czy zmusić mediów do choćby powierzchownego zajęcia się tematem, który właśnie media powinien najżywiej interesować to znaczy, że nie możemy absolutnie nic, nasz wpływ na rzeczywistość, nawet na ten jej wąski wycinek jakim są media, jest żaden. W medialnej grze się nie liczymy, nawet jeśli w sezonie ogórkowym jakaś gazeta postanowi przeprowadzić na nasz temat debatę a znana dziennikarka na swoim blogu wda się z jednym z nas w polemikę na temat swojego artykułu. Z tego że dziennikarze nas czytują nie wynika nic poza złudzeniem własnego znaczenia, rozkwit blogów nie spowodował żadnej zmiany w mainstreamowych mediach, co jest najlepszym dowodem, że nie jesteśmy dla nich żadnym zagrożeniem - ani jako konkurencja, ani nawet jako recenzenci. Psy szczekają, karawana jedzie dalej, nasz głos naprawdę nie ma znaczenia dla nikogo poza nami samymi i nam podobnymi hobbystami, nie obrażajmy się więc za "bazarowych plotkarzy" bo taką właśnie rolę pełnimy. W porównaniu z "hołotą gardłującą w internecie" to i tak postęp. Ja to się nawet przez jakiś czas łudziłam, że jak tak recenzujemy i wytykamy to - jeśli tylko będziemy mieć rację - dziennikarz tę rację rozważy i choćby po cichu uzna, a ta uznana racja się kiedyś tam przełoży na to co napisze następnym razem. Jednym słowem, że z naszych interakcji z dziennikarzami może wyniknąć coś pozytywnego, w końcu feedback od odbiorcy tego co się pisze - ważna rzecz. Nic bardziej mylnego, dziennikarze mają nas tam gdzie się profesor Turulski kazał całować pajacom z IPNu i to się nie zmieni, nie ma powodu. I nie bardzo sobie wyobrażam co by się musiało stać, żeby blogosfera zaczęła się naprawdę liczyć. Przekonała mnie o tym sprawa Sumlińskiego, a zwłaszcza mój korespondencyjny pojedynek z Małgorzatą Subotić, który mi uświadomił bezsens przepychania się z dziennikarzami, którego jedynym efektem jest wzajemna irytacja a na to jednak trochę szkoda czasu.

Nie rozumiem tylko po co ta dyskusja o pozbawionej znaczenia blogosferze. Właśnie minęło 100 dni od nalotu ABW na mieszkanie Sumlińskiego, co się w tym czasie udało ustalić profesjonalnym dziennikarzom? Dlaczego nic, absolutnie nic? Może o tym warto porozmawiać, debatę zrobić, dziennikarzy przepytać. Tak owocnego dziennikarskiego śledztwa nie mieliśmy przecież od czasów pamiętnego śledztwa Smoleńskiego/Michnika w sprawie Rywina, warto by porozmawiać o przyczynach. Bo jednak fakt, że tak niewiele sie od tamtego czasu zmieniło chyba nie tylko dla mnie jest sporym zaskoczeniem. Kto tym razem jest "gospodarzem tematu", że się wszyscy dziennikarze boją go tknąć?
W obliczu - nie bójmy się tego słowa - kompromitacji mediów w sprawie Sumlińskiego rozstrząsanie słabości blogosfery to jest dopiero jazda na jałowym biegu.

Komentarz muzyczny do debaty o blogachpiątek, 22 sierpnia 2008, kataryna.kataryna

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka :)

    Zmieniłam adres bloga, zapraszam na www.kataryna.net  

  • 12+

    Od niezrealizowanych obietnic wyborczych gorsze są chyba tylko obietnice realizowane „choćby nie wiem co”. Mam tę dziwną przypadłość, że lubię sobie

  • Rankingi bez Granic

    Reporterzy bez Granic:   UE martwi się rosnącym w Polsce autorytaryzmem, od kiedy rząd pod wodzą konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości objął władzę w lis

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Jurgi z bleblesfery, 80.54.22.*
2008/08/22 18:09:39
Łe tam, z faktu, że dziennikarze ignorują blogosferę (poza okazjami, kiedy można bezczelnie coś zerżnąć, patrz "Rz") nie znaczy, że oważ jest pozbawiona znaczenia i się nie liczy. Owo ignorowanie po części wynika po prostu z tego, że medialni decydenci o Internecie mają pojęcie a'la Jarosław Kaczyński, po części (chyba większej) wynika po prostu z ich przekonania o własnej nietykalności i wyższości (na tej samej zasadzie Putin ma w dupie głosy potępienia z całego świata; mogą mu naskoczyć, on robi swoje). Owszem, ma się poczucie opadających rąk, kiedy portale takie jak gazeta.pl mają swoich czytelników tak głęboko, że nie raczy mimo powtarzających się komentarzy, zrobić coś z poprawnością językową swoich tekstów. Może urośli tak, że są ponad to (zarówno ponad poprawnością, jak i ponad jakąś tam bleblesferą).
Tym niemniej ta bleblesfera ma wpływ na opinię publiczną i ten wpływ będzie rósł. I na swojej arogancji dziennikarstwo, tak jak i Putin, kiedyś się przejedzie.
-
tolep
2008/08/22 18:19:37
Siejesz defetyzm w blogosferze, Kataryno.

Blogosfera jeszcze na razie nie ma istotnego znaczenia. To się zmieni, gdy RSS przestanie być skrótem z kosmosu dla nie tylko większości internautów, ale i dla znacznej częsci społeczeństwa w ogóle.

Przed obywatelskim dziennikarstwem i decentralizacją opinii wciąz jest jasna przyszłość.
-
Gość: anade, *.cust.tele2.pl
2008/08/22 19:52:42
Drukujcie się na papierze i rozdawajcie na przystankach. To główna różnica. Medium.
-
Gość: tadzik, *.spray.net.pl
2008/08/23 00:12:54
dla mnie i myślę, że coraz większej grupy osób blogi stały się dodatkowym i znaczącym elementem postrzegania tego co się dzieje wokół. Przede wszystkim pobudziły do myślenia, otworzyły oczy i wyrobiły odruch filtrowania tego co wychodzi spod szyldu znanych tytułów gazet i programów rtv.
-
Gość: , *.kolornet.pl
2008/08/23 00:29:00
A ja już nie traktuję poważnie prasy i innych oficjalnych mediów ze stajni ITI, Polszmat i podobne
-
Gość: Jaroslaw Zielinski, *.centertel.pl
2008/08/23 10:06:18
Myślę, że blogi będą się coraz bardziej liczyć w polityce, podobnie jak inne internetowe środki przekazu. Dorastają nowe pokolenia wychowane na blogach, w tym także dziennikarze. Można mieć nadzieję, że uznają blogi za wartościowe źródła informacji i komentarza.

Z blogami jako źródłem informacji właśnie jest jednak sporo problemów (podobnie jak z WIkipedią i to wcale bliska analogia), ale to temat na kiedy indziej...

Labirynty.net
-
Gość: Jaroslaw Zielinski, *.centertel.pl
2008/08/23 19:55:51
Uzupełnienie: "Blogi mają znaczenie" (labirynty.net/2008/08/23/43/). Trochę inny punkt widzenia... dziękuję za inspirację.

Labirynty.net
-
Gość: filozof, *.cable.dyn.petrus.com.pl
2008/08/23 21:27:47
Szanowna Pani,
nie znam się na blogach, ani na dziennikarstwie, natomiast trochę rozmyślałem nad prawdą - ściślej nad postawami wobec prawdy. Dwie są kluczowe. Są tacy, którym na prawdzie zależy, jakakolwiek by była, bo w nią wierzą i są tacy, którym na prawdzie nie zależy, bo w nią po prostu nie wierzą.
Im wyraźniejsze to odróżnienie, tym lepiej i dla jednych, i dla drugich.
Wierzyć w prawdę, to ufać, że nawet jej wykrzyczenie na pustyni zmienia świat, bo wiatr zaniesie ją do ucha, które jej potrzebuje, nią się karmi. Wierzyć w prawdę, to nie gorzknieć w obliczu jej zdawałoby się oczywistej bezsilności. Zawsze wieje wiatr, który ją zanosi, gdzie trzeba. Nie sposób wierzyć w prawdę, gdy się nie wierzy w ten wiatr. Im bardziej ogarnia nas gorycz z powodu bezsilności prawdy, tym mniejsze szanse, by poczuć jego powiew. Ta gorycz jest wyrazem niewiary w prawdę.
Przeciw truciźnie tej goryczy istnieje antidotum. Trzeba się uczyć dostrzegać "dopełniającą się miarę nieprawości". Wszędzie tam, gdzie widać arogancję wobec prawdy, świadome zobojętnienie na nią, cynizm, szyderstwo z prawdy, coraz bliżej jest zwycięstwo prawdy. Ono polega na maksymalnie precyzyjnym oddzieleniu obu tych postaw, na ich klarowności.

-
Gość: Michal47, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/08/24 10:55:24
Szanowny Panie "filozofie",bardzo to wszystko pieknie napisane,ale czyz jednak nie jest
tak z ta "dopelniajaca sie miara nieprawosci" jak w matematyce z granica funkcji.
Wprawdzie granica funkcji istnieje,ale funkcja nigdy jej nie osiaga.
Pozdrawiam - Optymista Z Urodzenia,Z Doswiadczenia ?
-
Gość: zezowaty Zorro, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/08/24 14:04:31
Nie ma co się użalać, warto spojrzeć na fakty, a te są dla prasy nieubłagane. Czy będą zwracać uwagę na "obywatelskie dziennikarstwo", czy nie, nie ma to znaczenia.
Sprzedaż prasy spada na całym globie. Coraz większą część zajmują szmaty typu metro, finansujące się wyłącznie z reklam.
Wzrasta penetracja i znaczenie internetu. Coraz więcej osób, zwłaszcza -30 używa go jako głównego źródła informacji, w kolejności: intenet, tv, prasa.
Nowe zjawiska web 2, to np. ogłoszenia policji na youtube i facebook, zdjęcia i materiały z naszej klasy, sms jako dowody w sądach itd.
Zadziwiająco dojrzałe dziennikarstwo fachowe w usa i niemczech, gdzie każda praktycznie firma prowadzi bloga do kontaktu z klientami, nie dla reklamy, ale autentycznego kontaktu i zbierania żywotnej wiedzy. Dzieki takiemu feedbackowi firma nie tylko buduje ścisłą mikrolojalność, ale jeszcze zaprzęga klientów do wykonywania (w obopólnym interesie) optymalizacji procesów frimowych (pani Basia wie najlepiej, jak to należy zrobić), zbędne są konsultacje drogich zewn. specjalistów.
Na koniec z własnego doświadczenia: najwartosciowsze linki w moich zakładkach prowadzą do stron prowadzonych przez fachowców półprywatnie, jako witryny ich wiedzy. Najcenniejsza esencja z think-tanków, opracowań strategów itp. jest dostępna w necie za darmo, bez abonamentów i koniecznosci kupowania wydań papierowych, trzeba tylko wiedzeć, jak do nich dotrzeć. Te sieci powiązań w necie są coraz gęstsze i w zasadzie już skazały papierowe dziennikarstwo na życie w niszy. Kto tego nie widzi, jest po prostu ślepy. Dziś człowiek bez szerokiego pasma nie istnieje. Owszem, może pracować i żyć bez gazet, ale bez blogów - nie. I to kończy dowód.
-
Gość: oliwer, *.jg.vectranet.pl
2008/08/25 00:53:17
czy mogę prosić autorkę o kontakt? oliwer.k@wp.pl
-
Gość: MALCOLM, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/08/25 06:23:54
" Dziennikarstwo to zawód prostytutki władzy" wg.Bertolda Kittela z "Rz". Jeśli blogosfera nie jest tak istotna dla nich to dlaczego tak nachalnie się w niej afiszują!? I nie miałbym nic przeciwko garbatym,ale mierzi mnie fakt,kiedy chcą zająć pierwsze miejsce w balecie. Te czasy już się dla nich skończyły,tylko oni jesccze o tym nie wiedzą.
-
2008/08/25 07:33:21
Gratuluję Katarynie debiutu(?) w roli dziennikarza! Ciekawym polecam weekendowy numer Dziennika, gdzie na jej pytania odpowiadał Robert Mazurek.
-
2008/08/25 10:11:50
Odkąd odeszła z kancelarii prezydenta ma więcej czasu dla mediów.


-
Gość: anade, *.gprs.plus.pl
2008/08/25 20:11:11
kataryno, dlaczego nie poruszyłaś w rozmowie z Mazurkiem wątku Sumlińskiego

co do nurtów: gdyby papierowi zadawali pytania, które nawet laikowi cisną się na usta, i szukali na nie odpowiedzi, blogowcy nie mieliby co robić, teraz wyełniaja próżnię, której natura nie lubi
coś jest w papierowych, że co napiszą staje się faktem, nie wiem co, może że się nakręcają nawzajem, może, że są czytani przez polityków i ci lecą prostować, podtrzymują go przy życiu dzień, dwa, aż nius zdycha, w czym ta siła ?
A może właśnie to niedopowiedzenie, ta niedoróbka, zawieszenie, tajemnica. A więc obieg się uzupełnił o drugi, podziemny nurt i będzie już tak trwać. Kompletny
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/08/25 20:43:10
filozof moim zdaniem trafil w sedno - sila blogow nie powinna byc jakas lobbystyczna sila, ale umiejetnosc gloszenia prawdy, ktora przebijac sie powinna wlasnym nurtem.
Oczywiscie - mysle, ze tak nie jest. Szczerze powiedziawszy czytem bardzo wybiorczo i bardzo oglednie blogi, unikam jak diabel swieconej wody tego calego Jankowego towarzycha z salonu124, ktore pachnie mi wlasnie tworzeniem nowego narzedzia nacisku i kreowania opinii publicznej na sile. Wystarczy wczytac sie w komentarze, aby zobaczyc,ze salon24 jest conajmniej delikatnie mowiac - zle prowadzony. Trudno, aby przyciagalo wieczne ujadanie i wscieklizna, ktora przelewa sie - jak nie w tresci to w komentarzach. Dyskusje sa plytkie i na zasadzie "moje na wierzchu".
Domaganie sie, aby Nowa Sila (czyli blogierstwo) z samej istoty rzeczy mialo respekt i sile przebicia to oczywiste lewactwo - no coz, Hitler tez wiele korzystal z doswiadczen starszego kolegi Stalina , wiec pseudoprawicowcy kochaja sie, bo nikt nie wymyslil lepszych sposobow na ekstremizacje wypowiedzi, pogladow i zycia spolecznego jak wlasnie lewacy. A jak sie zycie ekstremizuje - to wiadomo, mozna miec prostackie poglady i prymitywne skojarzenia - lud to kupi, bo ma do wyboru tylko dwa gatunki.

Sztuka dziennikarska w Polsce faktycznie upada - jak wszystko zreszta niestety i warto sobie zdac sprawe z tego, ze do rozbiorow tez prowadzila droga przez 100 kiladziesiat lat i nie bylo jakichs specjalnych raptownych zwrotow - ot, pyszalkowatosc, warcholstwo, ujadanie, uzywanie szabelki jako argumentu ostatecznego, zajazdy - no coz - nikomu sie nie chcialo odbudowywac to, co powinno bo bylo tak fajnie caly czas. Ciekawe jak to sie potoczy tym razem - niebezpieczenstwa raczej chyba nie ma (np rozbiorow), ale marginalizacja - hm... wszystko jedno czy "na kolanach" czy nie - do kata dociera sie w ten sam w sumie sposob.

Dlaczego blogi nie sa warte uwagi ? - tak nalezy postawic pytanie
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/08/25 22:38:31
Prezydent Lech Kaczyński przyznał, że gotów jest wspólnie z SLD korygować liberalną politykę społeczną PO. I wytłumaczył swoim wyborcom, że w Sojuszu nastąpiła już "częściowa zmiana pokoleniowa".

wypije dzis kielich czerwonego, dobrego wina za Grzesia i Lesia.

A kto to bajal wyborcow, ze "SLD i Platforma to jedno i to samo, sie polacza" ? Chyba Jareczek. Mialo byc 13 grudnia. No ale "wa wremia puti sabaka magla padrasti", przeciez Samoobrona tez byla kiedys sbecka przykrywka, ale pozniej sie okazalo, ze nie za bardzo (a pozniej znow, ze jednak zlodzieje).
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/08/25 22:40:00
a propos naszego prezia - nazywanie Pltaformy "liberalna polityke spoleczna" jest grubym nieporozumieniem, kolejny przyklad zaklinania rzeczywistosci przez "nazywanie"

Dialektyka, dialektyka, dialektyka...
-
Gość: anade, *.gprs.plus.pl
2008/08/25 23:49:57
filozofie, czy te prawa działają wtedy gdy dominująca jest trzecia postawa - brak jakiejkolwiek postawy ? To znaczy w sytuacji, gdy cztery miliardy ludzi patrzą na sztuczne ognie na otwarciu olimpiady i wzdychaja jak krecik jooo. Poszedłem do lasu, bo pustyni nie mam pod nogą, wykrzyczałem prawdę, szszszu, szszu, szu. Nic się nie wyklarowało. Może niecierpliwy jestem
-
2008/08/26 19:59:20
Prezio zaraz zaszantażuje Rosjan wstrzymaniem odbioru gazu.


-
2008/08/26 20:01:11
Bielan z Kamińskim zdecydowanie zdementowali, że kiełbasa przegoniła.


-
Gość: Mieciu, *.gprs.plus.pl
2008/08/27 16:50:13
Z dedykacją dla Bielana i Kamińskiego ;) stonogra.pl/index.php?cat=game&game=38
-
2008/08/27 20:22:50
Prezydent pcha się na szczyt europejski, by pokazać całej Europie, głupawy uśmiech gdy zaczną rozmawiać po angielsku.


-
2008/08/27 20:25:36
Na badania i zaczepki Palikota trzeba odpowiadać twardo - prezydent nie krokodyl, nie pokaże ile ma zębów.


-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/08/27 22:32:02
- To jest efekt roszczeń prezydenta, który che być obecny tam, gdzie go nie zapraszali. Na każdym ślubie chce być panem młodym - tak Stefan Niesiołowski skomentował informacje o tym, że na poniedziałkowy szczyt szefów rządów UE wybiera się także prezydent.

Moze i cham z tego Niesiolowskiego, ale to, co mowi jest tak trafne i zdrowsze niz odwieczne spazmy na jedno kopyto kataryny . Tacy ludzie, jak Niesiolowski powinni miec swoje blogi, a reszcie sie powinno sprzedawac prawo do bloga za ciezkie pieniadze. Jedno zdanie - to jest wlasnie sztuka !
-
Gość: civil, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/08/28 00:17:55
Los prasy drukowanej i telewizji jest przesądzony, lont już się pali. Dość szybko nadejdą czasy gdy ludziom bedą płacić za oglądanie telewizji.
Rolę blogów, forów, etc. należy oceniać nie w odniesieniu do opinii właścicieli mediów i ich dziennikarzy ale w odniesieniu do opinii obywateli.
Tak jak przed finałem każdej rewolucji, strona która odchodzi stara sie przetrwać przechwytuąc przywódców strony która nadchodzi.
Ale to tylko przedłużenie śmiertelnych drgawek.
W tym kontekście dziwie się, że Kataryna zrobiła taki szkolny błąd udzielając sie w Dzienniku. No chyba, że teza iż jest fragmentem systemu jest prawdziwa.
-
2008/08/28 06:41:36
Sarkozy zaprosił Kaczyńskiego, po upokorzeniu przez Miedwiediewa, potrzebuje na szczycie kogoś, kto wystąpi w roli jeszcze większego frajera.-
2008/08/28 07:14:33
Realnie w obronie Osetyńczyków stanął Kaczyński, najsilniej w Europie przekonany, że niewola gruzińska lepsza od rosyjskiej.


-
2008/08/28 11:33:41
Jakaś część blogosfery stanowi niezależny obieg myśli. Do tej części zaliczam blog Kataryny, Haribu i parę innych. To antidotum na media i blogi dla wykształciuchów. Tu dowiemy się o ważnych faktach przemilczanych w większości mediów. Tu spotkamy się z trafną analizą znanych faktów. Tu nauczymy się czytać pomiędzy wierszami. Te dobre blogi to odpowiednik drugiego obiegu, jaki istniał za czasów komuny. Komuna sobie nic nie robiła z tego, co pisano w drugim obiegu. Urban jako rzecznik rządu, telewizja i gazety powtarzali uparcie swoje propagandowe kłamstwa. Nie znaczy to jednak, że drugi obieg był im obojętny. Prześladowali ludzi, zamykali drukarnie, niszczyli zarekwirowane pisma. Część ludzi miała dostęp do wolnej myśli, zaś pozostali przestali kupować gazety i oglądać telewizję. W końcu prawda, która cienkim strumyczkiem, niczym podziemne źródło, płynęła niewidoczna dla oka, nagle wybuchła na powierzchni w 1989 roku. W wyborach została zmieciona lista krajowa. Ludzie zdobyli w tych wyborach wszystko, co było do zdobycia. Wiadomo, że media nie będą pisać prawdy o Sumlińskim, tak jak nie pisały prawdy o Przemyku. Jednak ludzie wiedzieli swoje. Nie było takich, co wierzyli, że to lekarze i sanitariusze śmiertelnie pobili maturzystę.


Można zrozumieć Twoje zwątpienie, Kataryno. Jednak gdyby takie blogi, jak ten zniknęły kiedyś, byłby to sukces dziennikarzy pracujących w zniewolonych mediach. Z pewnym smutkiem przeczytałem Twój wywiad z Mazurkiem w Dzienniku. Odbieram to jako próbę wyłuskania z grupy bloggerów co bardziej wartościowszych i dokooptowania ich do swojego grona. W ten sposób neutralizują takich ludzi jak Ty. Moim zdaniem wywiad był słaby. Mazurek postać mało ciekawa. Odebrałem to jako pogaduszki w towarzystwie (dziennikarskim) wzajemnej adoracji. Był wyraźny kontrast pomiędzy inteligentnymi i przenikliwymi analizami Kataryny na blogu a nudnym jej wywiadem w gazecie. Mam nadzieję, że ten wywiad nie jest początkiem końca blogu Kataryny. Niestety ten dzisiejszy wpis pełen zwątpienia te myśli potwierdza i wzmacnia. Lepiej przyłączyć się do silnych, do zwycięzców zdaje się płynąć przesłanie. Jednak nie oni zwyciężą. Zwyciężą ci, którzy służyli prawdzie.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/08/28 14:39:29
uwazam, ze Kaczyński jest pozadany na szczycie, a nawet niezbedny. Ten drobny cialem ale wielkim duchem zawodnik pokazal juz hart ducha w Tblisi, ze gra sie od poczatku do konca. Jestem przekonany, ze podobne sportowe walory pokaze i obecnie.

Nikt nie jest w stanie lepiej zagrzac zgnusniale i pozbawione ducha i idei spoelczenstwa zachodnie do wyjscia z barlogow, naostrzenia mieczy i walke za niepodleglosc Gruzji niz nasz prezydent. Pokazal to w Tblisi i zobaczycie, ze Nasz Czlowiek odmieni zachod.

Ten zachod, pograzony w lze-elitach, sluchaniu TVN24 (kontrolowanym przez sluzby WSI) na okraglo jest narazie oglupiony i brakuje im kogos z jajem. Kogos na miare Ronalda Reagana albo naszego zmarlego Papieza. My, Polacy pograzeni w trosce o przyszlosc zachodu domagamy sie, aby wszystkiei stacje telewzyjne i radiowe swiata pokazywaly nieustannie 24 godziny na dobe naszego prezydenta i Ojca Rydzyka. Aby prawda dotarla do ludzi. Pozniej przyjdzie czas na prawo i sprawiedliwosc.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/08/28 14:44:11
lepszy duet Kaczyński z Kaiminskim,ktorzy nawet fizycznie przedstawiaja walory i budowe ciala typowego Polaka niz Donald Tusk, ktory nosi obco brzmiace imie i do tego ma wilcze oczy.

Nie mozemy dopuscic, aby ludzie na swiecie kojarzyli Polske i Polaka z wizerunkiem Tuska, Donalda zreszta. Ale nawet jak by zmienil imie na Swetoslaw, to premier grajacy w pilke nozna zamiast kleczec na bialym kleczniku czy przemawiac do ludu z ambony - to nie jest dobra reklamowka Polski.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/08/28 15:26:32
- Ja absolutnie nie odbieram panu premierowi tej inicjatywy, pamiętam i potwierdzam, że o zwołanie szczytu europejskiego wystąpił pan premier, dodam tylko, że również zabiegał o to pan prezydent - powiedział Kownacki.

i to jest wlasnie oczywiscie nieprawda

chyba, ze przez "zabieganie" rozumiec to samo, jak Jaroslaw kaczynski swoje rozmowy z kotkiem uznawal za dzialanosc konspiracyjna przeciw Jaruzelskiemu a zdarte opony mialy swiadczyc o planowanym zamachu na zycie naszych eksportowych braci

Wy powinniscie na rekach nosic Tuska, ze jest on tak milosierny wobec LK
-
2008/08/28 18:00:02
Po zaproszeniu Sarkozego chęć prezydenta Estonii by w jego imieniu wystąpił Kaczyński potwierdza jedynie że i w polityce lubi się gdy ktoś inny się za człowieka wygłupia.


-
2008/08/28 19:48:14
Na oficjalnych uroczystościach niezamierzona śmieszność prezydenta czasami wynika z tego że ustawiony dla niego mikrofon wyłapuje dźwięki jak inni puszczają gazy.

-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/08/28 20:32:40
Wag the Dog - tak sie nazywa film, ktory koniecznie trzeba obejrzec, aby zrozumiec, ze majac w swoim obozie takie "tuzy" jak Szczypinska, Ziobro, Kurski, Gosiewski trzeba bylo cos wymyslec, aby zarzymac szybko spadajace slupki poparcia PiSu (i prezydenta).

Najlepiej jakas egzotyczna wojna, ktorej nikt nie rozumie w odleglej krainie. Jakies zaangazowanie i jakis tani patriotyzm. Juz nikt nie pamieta ucieczki Zbysia, idiotyzmow Jarka Kaczynskiego i wrednosci wobec Walesy, wszyscy czuja sie zagrozeni i natchnieni.

Teraz zadaniem Lecha Kaczynskiego jest, aby podtrzymywac ten konflikt, tak korzystny dla obu panow prezydentow (dla Saakaszwilego jeszcze bardziej) w nieskonczonosc.
-
Gość: luzak, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/08/28 21:13:16
kataryno, wracaj...!!!
-
2008/08/28 21:21:32
Tak jest,
kataryno brak nam Ciebie, gdzie jesteś?
-
Gość: andrzej krajan, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/08/31 07:49:06
ja chciałbym na temat: otóż piszesz kataryno, że: ..." rozkwit blogów nie spowodował żadnej zmiany w mainstream owych mediach, co jest najlepszym dowodem, że nie jesteśmy dla nich żadnym zagrożeniem..." bardzo dobrze, że tak myślą ( oczywiście popaprańcy z PO ), bo odrywają się od rzeczywistości, a to zawsze jest początek upadku. Pamiętam czasy późnego Gierka, gdzie komuniści mogli wszystko propagandowo zagłuszyć i zagłuszali z wiadomym skutkiem. Jaruzel musiał to samo tłumić siłą z wiadomym skutkiem. PO to nie komuniści więc szybciej ich popapraństwo się skończy, czego nie mogę się doczekać.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/02 15:22:20
andrzej krajan pisze:
PO to nie komuniści więc szybciej ich popapraństwo się skończy, czego nie mogę się doczekać.

oczywiscie, ze PO to nie komunisci, bo komunisci to PiS, po probie zawlaszczenia sobie tradycji "Solidarnosci" w ostatnich dniach - nie mam juz wiecej zludzen. Pionki w maszynie PZPRowskiej obecnie wustawiaja swoje gebusie i twierdza, ze to przez nich upadla komuna. Oblepiaja sie zdjeciami Naszego Papieza, wypuszczaja biednego schorowanego i niezbyt juz wiedzacego co gada Andrzeja Gwiazde (na wszelki wypadek nie pozwalajac mu juz otwierac ust publicznie).

Prawda niestety jest bardzo przykra i dla Polski dosc smutna: wy, palanty (poza Gwiazdami i Walentynowicz.) nie mieliscie z Sierpniem 80 nic wspolnego - moze akurat byliscie na wczasach, a moze nie mogliscie sie dpochac -sral was pies. Cos sie dzialo, ale akurat bez was, probowaliscie na koncu macic i mieszac, stworzyliscie z tego ruchu taki sam chaos, jaki udalo wam sie stworzyc obecnie przez ostatnie 2 lata i zawsze tylko to potraficie zrobic. Wolicie sie jednak podpisywac pod cudza robote, zamiast wziac sie i pokazac, ze cos mozecie sami stworzyc, byc moze znacie sie zbyt dobrze i swoje umiejetnosci.

Taktyka swoloczy jest jedna i ta sama, jak PZPRu: wbic ludziom w glowy, ze to my, czerwone pajaki bylismy kombatantami, przez nas macie ta szara i denna ale jednak wlasna Ojczyzne a najbardziej nalezy opluc tych, w ktorych stroje staramy sie wbic.

Andrzeju Krajan - moze sie zdziwisz, ale w swojej optymistycznej wizji widze tylko jedno: Platforma wraz z PiSem odejdzie do historii i wtedy sie nawzajem chlopcy pogodza, jak zajrzy im w oczy totalne bankructwo. To fakt, ze do tej pory wizja, aby sie na platformianych grzbietach znow wbic do wladzy bedzie przyswiecac PiSiakom, w koncu raz sie udalo. Jeszcze w ramach barw ochronnych bedziecie piac peany na czesc Platformy.

A mediom to akurat zwisa i powiewa - poza ewidentnymi sterowaniami ze strony PiSu co mozna znalezc na dowod "skoku na media" dokonywanego przez Platforme ? Ten jeden idiotyczny pomysl mlodego jolopa z przybudowki, dotyczacy zreszta nie mediow, tylko Internetu ? Smieszni ludzie...
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/02 18:35:18
bardzo dobrze, że tak myślą ( oczywiście popaprańcy z PO ), bo odrywają się od rzeczywistości

oczywiscie autor tego nawet nie wie, ze wpisuje sie tutaj w sposob myslenia Wlidzimierza Ilicza Lenina (tak, tego samego z pracy doktorskiej Lecha K.)

wedlug Wlodzimierza - najgorsi bandyci wsrod klasy obszarniczej to ci, co sa wrazliwi na ludzka krzywde i probowali likwidowac chlopska biede, posylac superzdolnych wiejskich chlopkaow do szkol i finansowac lekarza. Bo walka klas byla czyms obiektywnym i wlasnie nie nalezy jej kamuflowac czy tworzyc ulge: chlop rosyjski mial byc na tyle ciemiezony, aby chwycil za kose i poderznal panom gardlo.

oczywiscie widzimy tu roznice pomiedzy cywilizacja zachodnia, gdzie kapitalizm tez sie rozpoczal od niesamowitego ucisku, ale przez wiele lat udalo sie wypracowac wcale niezle pracujaca formule, lepsza niz wygladajacy na pierwszy rzut oka zachecajaco tzw. socjalizm marksistowski

no ale po co ma byc lepiej i media maja byc lepsze, skoro chodzi jedynie o to, aby one byly NASZE

nota bene - identycznie jak w komunizmie: nasze, nie znaczy, ze od razu musza byc lepsze lub nawet takie same, moga byc nawet gorsze, byle by byly nam uzyteczne
-
2008/09/03 11:45:27
Złożenie immunitetu odradzał Ziobrze wspólnik Kaczyński.

-
2008/09/03 11:49:10
Niepopierający PO uwięziony Ziobro byłby zaprzeczeniem swojej śmiałej tezy.

-
2008/09/03 11:51:36
Domagający się transmisji na żywo wystąpienia Ziobro kierował się podobnie jak Sumliński przekonaniem, że publiczna śmierć większe łzy wyciska.

-
2008/09/03 11:52:45
Nie śmiąc przypuszczać, że mogło być odwrotnie, muszę przyjmować, że scenariusz zrzekania się immunitetu Ziobrze napisał Łyżwiński.

-
2008/09/03 11:55:45
Ile może mieć do powiedzenia ten, którego sejmowi koledzy przed sprawiedliwością mogli bronić jedynie obstrukcją?

-
2008/09/03 11:59:01
Po transmisjach telewizyjnych Ziobro zrzekłby się immunitetu gdyby nie bojkot TVNu.


-
2008/09/03 12:14:59
Dotknięty pomimo bojkotu transmisją TVNu Ziobro zrzekł się immunitetu. W tej sytuacji wspólnik Kaczyński ogłosi, że była to prowokacja mająca sprawdzić czy Ziobro był skłonny do wynoszenia z pracy papierów.

-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/03 15:03:30
Matka Kurka w tych czasach przechodzi sama siebie, powinienem wlasciwie wklejac, jak leci, ale domyslam sie, ze ci, co naprawde nie boja sie czytac roznych stanowisk, sami znajda dostep , postanowilem wiec jedynie wkleic male sprostowanko:

Umierać za Polskę? To jak powiesić się i zostawić rodzinę z kredytem hipotecznym. Żyć się naucz jeden z drugim, najlepiej dla siebie i żony, potem dopiero dla Polski, idź do restauracji i spróbuj jak smakuje z oddzielnego talerza, potem dopiero krzycz, że ty dla Polski grule możesz ze słoniną zagniatać. Umierać każdy polski głupek potrafi, deklarować wyrzeczenia i poświęcać się na mięso armatnie.

Nie masz racji, Matko Kurko - moj przyjaciel Zymek okreslil to lepiej: Polacy sa gorsi od arabusow, bo arabus sam sobie przyklei dynamit i sie wysadzi, a Polak to kombinuje, jak to innego napuscic, aby sie wysadzil w jego imieniu. W calej tej patriotyczno-ojczyznianej hucpie chodzi o to, aby sie dorwac k..mac i aby cos znaczyc. Gdy Kaczynski powiedzial slynne "TKM" to wlasciwie byl szczery i wyrazil to, co mu w glowie chodzilo od dawna. Dlatego kazdy, kto umie patrzec roztriopnie widzi, jak papierowe sa spazmy kataryny, ja przynajmniej mam te wrazenie, ze nie jest to szczere. Podobnie pasja Cenckiewicza i Gontarczyka. Podobnie marksistowska gonzeologia prof.Zybertowicza (zgrabnie opakowana w nowy papierek). Podobnie krucjaty "profesora" Nowaka (profesor w cudzyslowie, bo chyba faktycznie kozia kupa a nie profesor) w obronie chrzescjanstwa i Radia Maryji.

A Wy ?

PS Moze nie wszystko jest ukartowane i sztuczne, ale IV Rzeczpospolita okazala sie droga na skroty do wygodnych foteli, jeszcze bardziej niz majaca troche mimo wszystko wstydu III RP.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/03 15:14:39
wezme jeszcze w obrone naszego prezydenta. Otoz toczy sie polgebkiem dyskusja, czy Polska rzeczywiscie w tym konflikcie gruzinskim cos znaczyla i czy udalo sie przeforsowac i osiagnac sukces czy nie.

Jedni minimalizuja wklad prezydenta, ale ja uwazam ze nie maja racji: faktycznie nasz prezydent obudzil sie z letargu i zrobil co mogl. Na swoim poziomie myslenia, uprawiania polityki, wszak ze nie jest Geremkiem ani Borusewiczem ani Bartoszewskim to wiemy, co mogl biedak zrobic innego jak pojechac i stanac na wiecu - jedynie to bracia potrafia, dac im ambone, to poczuja sie lepiej (Jarek minal sie z powolaniem, mogl chyba zostac ksiedzem).

Po raz kolejny okazalo sie, ze jestesmy szalenie wrazliwi na rzeczy, ktore sie dzieja w obozie postsowieckim. Niby dobrze, szkoda tylko,ze dbamy o nich wlasnym kosztem. Cierpliwosc zachodu ma swoje granice a sprawa gruzinska ani nie jest biala, ani czysta i moze rodzic przekonanie, ze Polakom i tak poszlismy na reke tak daleko, jak sie dalo i juz wiecej sluchac ich nie bedziemy. Calkowite racjonalne stanowisko, jak sie widzi, ze zachowujemy sie troche orientalnie.

Z tego, co sie orientuje (sledzac gazety) - do naszego prezydenta dolaczylo kilka malych panstw postsowieckich, ktorzy poczuli sie najpierw zadowoleni z interwencji polskiej, ale jak sie blizej przyjrzeli calej tej dosc w sumie prymitywnej grze, zaczeli nabierac ostroznosci i wycofali sie. To kolejna juz stracona szansa dla Polski po takim samym "wejsciu smoka" przez poprzednika naszego Lecha - Aleksandra Kwasniewskiego w roku 2001, gdy jako pierwszy blyskawicznie zareagowal na 11 wrzesnia i zebral grupke tych samych panstewek, aby "uszczelnic nasz zakatek swiata" przeciw terroryzmowi. Niby tez bylo fajnie, dopoki sie nie okazalo,z e Aleksander bardziej dba o swoja wlasna kariere i fotel szefa ONZ (ha ha ha) niz o interes tych, co mu zawierzyli. Wcale sie nie zdziwie, jak odtad bedziemy przyjmowani coraz bardziej sceptycznie - umowmy sie zreszta sami - jak podchodzimy do tych panstw ? Instrumentalnie, oczywiscie i zaloze sie, ze Kaczynski nawet nie chcial sluchac porad z tych panstw, tak samo jak nie chcial negocjowac z panstwami w ramach UE - chodzilo o propagandowy efekt i o nic wiecej. Nasze ma byc na wierzchu. Podobnie budowano Hute Katowice i Port Polnocny.
-
2008/09/03 15:16:38
Będzie mógł Ziobro oflagowywać się razem z Lepperem jako ofiary politycznych procesów o domniemane winy w IV RP.

-
2008/09/03 15:17:53
Skoro za winy w czwratej Ziobro odpowie w III RP, to czy ten pierwszy projekt nie musiał być wsteczny?

-
2008/09/03 15:25:37
Chcą wyrzucić polską ambasadę z centrum Moskwy - jest zadanie dla naszego kaukazkiego ratlera.

-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/03 15:32:16
Jarek Kaczynski nigdy nie klamie - mowi: "to jest kabaret" i rzeczywiscie :

szef PiS, PO podejmuje takie działania jak na przykład "próby ograniczenia dotacji dla partii politycznych". W ocenie prezesa PiS, takie metody "to jest po prostu łamanie reguł demokracji" i ma on nadzieję, że "któregoś dnia przyjdzie rozliczenie tych działań".

Powtorzmy jeszcze raz: wedlug Jaroslawa proba ograniczenia dofinansowywania politykow pasibrzuchow nie jest zwykla polityczna propozycja, nie jest nawet czyms nieroztropnym czy blednym czy populistycznym, lecz jest "lamaniem regul demokracji" czyli czyms niegodziwym i z gruntu bezprawnym. Nota bene - szlachta pieniacka podobnie gardlowala i podobnie bronila tak slodkiej dla wlasnej bezczynnosci "zlotej wolnosci".

Gratulacje, Jarek - swietne wytlumaczenie podstaw IV RP, czym miala byc.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/03 15:45:00
Zbigniew Ziobro zrzekł się immunitetu po ponadgodzinnym wystąpieniu w Sejmie podczas, którego przekonywał, że wniosek prokuratury jest bezpodstawny i jest "zemstą" za jego walkę z korupcją. - To pierwszy polityczny proces III RP - ocenił.

trzeba przyznac, ze zachowal sie po mesku. Jest cwaniak, kuty na cztery nogi. Daje mu duzo szans (intuicja podpowiada mi, ze Platfusy sie wyloza i nie beda w stanie przylozyc sie, aby przgwozdzic bylego minstra sprawiedliwosci, mimo, ze jego wina jest oczywista, wyjdzie z tego pojedynku zwyciesko). Bedzie jeszcze wesolo.

Podobnie notoryczny przestepca Andrzej Lepper swego czasu wrocil do Polski w t-shircie z orlem w koronie i wkrotce stal sie ulubiencem tych, co lubia takie gesty (zalozyli mu kajdanki na kilka godzin, pozniejn szybko musieli je zdjac).

Ziobro jeszcze okaze sie wiekszym bohaterem niz Michnik, Geremek, Kuron i Walesa razem wzieci. Nie ma to, jak PR.
-
2008/09/03 16:17:59
Nie ma co poddawać ocenie Trybunału Stanu Jarosława Kaczyńskiego skoro on w sprawie stoczni nic nie zrobił.

-
Gość: , 66.244.207.*
2008/09/03 21:11:54
IPN zbada, czy gen. Sikorskiego zamordowano

blagam tylko, nie skomprmitujcie sie tak, jak nasz prezdyent w Joaninie i jak Wy sami potraficie - pomyslcie, ze nie wszyscy sa tak bardzo durni jak w "odzyskanych" przez PiS strukturach (gdzie nawet Jarek robi za medrca i wyrocznie)
-
2008/09/03 22:09:36
Widziałem właśnie jak józiolił w telewizji, ale zabij, nie wiem który ... Zastanowiło mnie w jakim celu Bóg sprawił, że żmija ma język rozdwojony.


-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/04 02:24:50
Wg historyka prof. Tomasza Szaroty
najwazniejsze dokumenty w sprawie smierci Sikorskiego sa nadal
utajnione przez Brytyjzykow, a wszczynanie sledztwa bez mozliwosci
wykorzystania tych dokumentow jest bezsensowne.


bardzo mozliwe jest wiec, ze na przyklad IPN wskaze na spisek brytyjsko-radziecki, ale po kilkunastu latach, jak sie otworza archiwa brytyjskie to wyjdzie, ze bylo inaczej, wtedy kazemy Brytyjczykom utajnic motywujac to wyzsza koniecznoscia (podobnie jak efekty "negocjacji" w Joaninie). Bedzie jeszcze smiesznie... Grunt, ze chlopcy znow poszaleja , oj dana mojaz dana ... I Maciarewicz z Gwiazda znow wystapia i pokaza nowe krawaciki i stare sweterki, ciekawe kto zgarnie przy okazji nagrode i medale.
-
2008/09/04 13:24:29
Jak coś jest bylejakie to do końca. Tłumaczący się ze stoczni Kaczyński wypadnie blado na tle tłumaczącego się z seksafery Leppera.

-
2008/09/04 13:27:05
Biorąc razem mecenasa Ziobro z Lepperem mogliby wynegocjować zniżkę.

-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/04 14:42:03
bardzo smutne, ale prawdziwe:

Maciuś z młodzieżówki prawie sprawiedliwej, to grzeczne dziecko, służy do mszy i był na pielgrzymce w Częstochowie, robi babci zakupy, zawsze mówi dzień dobry sąsiadom, to niemożliwe, żeby on pił i mówił brzydkie wyrazy, on był wychowany w duchu katolickim i narodowym. To antypolskie media, to polskojęzyczne dziennikarzyny z WSI, opluły polskie, katolickie dziecko, dobrze, że dziadek legionista tego nie widzi, gdyby wstał z grobu to by zrobił porządek z tą czerwoną hołotą. Mało nam się babcia, łączniczka AK nie wykończyła, przez esbecką gadzinówkę. Ale naród polski nie głupi, naród polski wie, że Maciunia jest Polak i katolik, że on sercu nosi święty obrazek naszego papieża i medalik Matki Boskiej na piersi. Tak ich w oczy kłuje bolszewików? Papież i Matka Boska, tak ich w oczy kłuje? Polska ich w oczy kłuje? Czerwoną hołotę, Niemców, Kaszubów. Bardzo mi przykro po raz trzeci, babciu z AK, mamusi z kółka różańcowego, tatusiu patrioto, dziadku legionisto, ale wychowaliście Maciunię na bydło, zresztą Maciunia nie miał szans wychować się inaczej, ponieważ wśród wielopokoleniowego bydła się wychowywał. Przykro mi, nie jesteście narodem polskim, jesteście bydłem, obojętnie gdzie walczyliście, w co wierzycie i jak często się modlicie, ile razy śpiewacie, w wersji stadionowej, refren Mazurka Dąbrowskiego,

www.matka-kurka.net/post/?p=1536

jeszcze jedno spostrzezenie, ze tak naprawde ta IV RP to mial byc twor dla innych tzn ONI mieli to kupic a MY mielismy rzadzic.

Z pewnych prywatnych powodow poguglalem sobie, aby sprawdzic, co robi obecnie kilka zupelnych beztalenc czasow gierkowskich, czerwonych do szpiku, o ktorych wiadomo, ze nawet nie wstydzili sie mowic kompletne bzdury, bo nawet tego nie rozumieli, ze jest to smieszne. Okazuje sie, ze maja sie swietnie, naqwet poczytalem sobie wiele wspanialych recenzji, stoja na czele polskiej nauki, porobili dokotraty , kilku jest profesorami, jednemu nawet wykryli plagiat, na trzy lata byl zawieszony, ale wrocil i jest kierownikiem placowki.

To ja sie pytam: na czym polegala ta cala polityka PiSu, aby odkryc "powiazania", dlaczego dopieprzali sie do Bartoszewskiego, puieprzyli o jakichs wyksztalciuchach wskazujac na Bogu ducha winnego Mariusza Waltera, Solorza i innych, majac pod reka tuziny naprawde takich, ktorych powinno sie byc moze zweryfikowac ? Prosze mi tylko nie mowic, ze "chcieli, ale im nie pozwolono". Faja chcieli, skoro mamrotali zupelnie bez sensu i wskazywali na niewlasciwe osoby, do dzis najwiecej halasu jest aby obalac Walese, rozliczac Michnika, opluwac "Gazete". Wczoraj laurkowy program o Kazimierzu Karabaszu - to kolejny po Andrzeju Zybertowiczu przedstawiciel dawnej, dobrej PRLOwskiej szkoly. Jak sie okazuje - wybitny dokumentalista , jakos widac zapomniano, ze w latach 70-tych w szkole filmowej mlodzi rezyserzy buntowali sie, ze "nie chca krecic karabaszowek" (czytaj: niby-dokumenty na potrzeby propagandy, jak wyglada w PRLu zycie prostego czlowieka). Moze i fajnie, ze Karabasz powrocil do lask, wypadl szalenie sympatycznie, "Rok Franka W." o chlopaku z hufca pracy moze byl rzeczywiscie najwiekszym osiagnieciem polskiego dokumentu, dzisiaj mozemy sobie pomarzyc, bo mlodzi tworza filmy dretwe o polskich bohaterach na zlecenie (Dixi bedzie mial okazje obejrzec i wreszcie nauczyc sie kilka faktow o Anodzie-Rodowiczu, ale przy calym szacunku dla tej postaci - juz widac, ze film bedzie tak samo dretwy jak o "plucach wyzartcyh szkorbutem" - ladnie to publicznej idzie zniechecac Polakow do wlasnej tradycji) albo czekaja na szmal z Unii - na tym tle zamet tworczy, jaki wprowadzal Michnik z Kwasniewskim jawic sie moze obecnie jak dawne czasy NEPu w Zwiazku Radzieckim.

-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/04 14:48:19
Po drugie, rząd PiS - jak stwierdza "Biała księga" - zaakceptował niekorzystne rozwiązania dla stoczni, proponowane przez Komisję Europejską, bez próby ich renegocjowania.

No tak, przeciez prowadzilismy polityke wobec Unii nie na kolanach i to bylo najwazniejsze, grunt, ze bylismy gotowi umrzec za pierwiastek, faja jakims tam stoczniom polskim, na pewno wykupionym przez zydostwoz Izraela.
-
2008/09/04 20:53:28
No już nie mogę!!
Skąd takie zatrzęsienie tych lewackich oszołomów typu Gość: 66.244.207.150 itd... oraz siedem.007 na tym blogu?!
Bredzą trzy po trzy i obrzucają łajnem wszystko co prawicowe.
Spadajcie oszołomy na swoje lewicowe blogi, do "NIE" i do "Gazety Wyborczej" - tam wasze miejsce.
Kataryno, wracaj...
-
robmar48
2008/09/04 21:28:15

Bardzo interesująca strona,
gratuluję:)
Zapraszam do obejrzenia mojej:)

Pozdrawiam,
Robi
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/05 00:30:16
do luzaka -

Skąd takie zatrzęsienie tych lewackich oszołomów typu Gość: 66.244.207.150 itd.

widac nie masz pojecia, co to jest lewactwo, poczytaj uwaznie, tlumaczylem jak bardzo lewacka jest kataryna (chocby ten temat, ze blogi maja miec szacunek same z siebie bez zapracowania sobie na to) - Tobie sie wydaje ze jestes "prawicowy" bo nie masz o tym zielonego pojecia, a to obecnie modne, kiedys bylo modne pozowac na marksiste i tez wielu nawet nie czytalo Marksa a teraz wielu miedli cos o prawicy i ... popiera socjalistyczne rozwiazania.

Wiedz czlowieku ze jestem przekonany do kosci, ze wlasnie ja mam zdrowe prawicowe podejscie, ktore zaklada, ze na papu trzeba sobie zapracowac a nie jeczec i farmazolic glupoty. Kazdy ma to, na co sobie zapracowal a jak nie umiesz niczego zrobic, to spadaj polityku
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/05 15:10:19
w "Gazecie" robia sobie jaja z prezydenta - wbrew temu, co sadzi luzak - staram sie byc krytyczny i domyslam sie, ze wzniecaja sztuczna zadyme na temat tego balu z okazji 90-lecia niepodleglosci.

No ale co, jak co - nie przekrecaja slow i wypowiedzi, nie szukaja (jak kataryna) drugiego dna pasujacego do ich "teorii", wiec cytatom jednak chyba nalezy wierzyc, a to jest cos, co ponoc minister Kaminski powiedzial:

Głównym punktem listopadowych obchodów ma być bal w Teatrze Wielkim. - Nie sądzę, żeby zaczynał się polonezem, ale będzie to piękne przyjęcie - wyjaśniał minister. - Chcemy podkreślić rolę Polski w świecie. Podkreślić znaczenie Polski jako symbol walki o wolność - dodał

20 niemal lat po obaleniu komuny, 3 lata po obaleniu III RP i deubekizacji, lustracji (wiem, "nie pozwolili") , ciaglym saczeniu nowego, wcale nie lepszego od PRLowskiego lukru (choc na pewno bohaterzy obecnie opiewani bardziej na to zasluzyli, przynajmniej czesc z nich niz Janek Kos, Janek Krasicki czy Gwardia Ludowa) wychodzi minister z Urzedu Prezydenckiego i jedzie gierkiem. Ha - balujmy, niech nas cenia na swiecie, niech zobacza, ze Polak nie tylko od rozanca, ale i od szklanki, atak naprawde to Prezydent stojacy z usmiechem na twarzy wbity w tuxedo - no to lepsze niz ten sam prezydent "hard-core negotiator". Mam nadzieje, ze nie bedzie upierdliwy ani przed, ani po tzn. szczerze: jestem wiecej niz pewien, ze bedzie.

Dla kazdego normalnego czlowieka na swiecie - ta misja dziejowa prezydenta nie ma sensu, starajcie sie znal;ezc takiego frienda, zaprzyjaznic sie i spytac, t kazdy ewentualnie powie: "no tak, tak sie mowi, wiadomo, nikt na to uwagi nie powinien zwracac". Czy aby na pewno ? Nie, w Polsce bedzie sie dmuchalo ile wlezie.

PS Tak, Platforma tez dmucha. Moze mniej to razi, bo jakos troche bardziej realistycznie podchodza do swoich obowiazkow, ale jeszcze raz podkreslam - nie dajcie sie nabrac katarynie, prezydentowi, Tuskowi i innym, ktorzy mowia, ze altenratywa jest: PO vs PiS. To sa dwa sklocone ze soba , ale jednak wywodzace sie z tego samego pnia odnogi POPiSu. Z tego wcale nie wynika, ze jestem lewakiem, bo oczywiscie SLD to wogole nie istnieje, niestety. Po prostu 3 lata eksperymentow i mamy kaszane ( w sensie polityki). Mialo byc inaczej, a wyszlo jak... w Polsce.

PS2 skoro sie mowi pogardliwie lewacy (i bardzo slusznie, bo to tez plesn, jaka powstala na kanwie wydarzen lat 60/70 i ciezko sie z niej pozbyc), to jak nazwac ta plesn wyrosla na lewicowym (tak!) w zasadzie, choc wzbogaconym o watki religijne ruchu "S" - prawacy ? prawomaryjokatolicy ? Chyba najtrafniej jednak to: prawolewacy
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/05 15:26:04
A tu juz bede zlosliwy:

- Prezydent chce, żebyśmy wszyscy włączyli się w dialog o Polsce. Chce, żeby ten 90. rok niepodległości był okazją do wyciągnięcia ręki, szukania tego, co wspólne, a nie tego, co dzieli - wyjaśnił Kamiński.

Przypomina mi to zapewnienia alkoholika, ze "od jutra juz nie bede pic, zrobie sobie dzis pozegnalna bibe, a od jutra mocne postanowienie: wszystko bedzie inaczej"

PS Juz pomijam to, ze dialogu i porozumienia poszukiwal wczesniej Jaruzelski, tez mial moze z 15-20% poparcia, ale sie uparl ze trzeba dyskutowac z ta reszta, aby oni zmieniali swoje nastawienie. Jaruzelski oczywiscie ze swojej strony byl w stanie jedynie zmienic kosmetyke i retusz.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/05 22:41:01
I znow - nie mozna odmowic racji tak tu atakowanemu "za chamstwo" poslowi PO:

- Prezydent wykorzystuje rocznice historyczne do promowania własnej osoby. Przykładem niech będzie Powstanie Warszawskie - dodał polityk PO Niesiołowski

chodzi oczywiscie tym razem o opinie o Wielkim Balu. Podobienstwo do komuszych aparatczykow chyba samo sie nasuwa w tym, ze tendencja do swietowania Wielkich Rocznic to z kolei zaniedbanie pracy na codzien - jak Kwasniewski, Czarzasty byli w ZSP - tez uprawiano ciagle bankiety, libacje, party - w dzien nie mozna bylo nic zalatwic, bo przygotowywano stoly na wieczor, kanapki robiono, przyjmowano goncow z towarem.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/05 22:44:25
w dzien nie mozna bylo nic zalatwic, [...]

oczywiscie nasuwa sie jeszcze inne porownanie - z rzadami super-premiera czyli nieudacznika Jana Olszewskiego. Tez przyjezdzajacy z prowincji spolecznicy byli traktowani w mysl zasady "spieprzaj dziadu", choc tym razme powod byl inny: Jan Olszewski walczyl o inna, lepsza Polske i nie mial czasu aby sobe zawracac glowe takim czyms, jak aktualna Polska, poza tym zaczynal urzedowanie zazwyczaj dosc pozno...stare kosci pozbierac rano nie jest przeciez tak latwo...

Efekt ten sam - sprawy lezaly, wszystko poza lustracja
-
2008/09/06 13:57:09
He, He...
Gościu: 66.244.itd... ciągle nie widzi że uprawia masturbację.
Nie ma to jak samemu ze sobą, co...?
Polecenia z góry trzeba wykonywać sumiennie i regularnie, nie ma rady... :)

-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/07 21:32:23
dla tych, ktorych ostatni wybryk PiSiakow zaskoczyl, zaszokowal - wlasciwie trzy krotkie punkciki:

1. Matka Kurka dokladnie przepowiedzial "przepisywanie historii" wedlug komukaczynskich, rzeczywiscie to nihil novi i dokladnie takie samo podejscie do historii bylo PZPRu . Nobla Matce Kurce, mozna sprawdzic, ze to co obecnie stalo sie cialem on opublikowal jako satyre 31 sierpnia 2008 (a wiec 8 dni temu)

2. Instytut Pamieci Narodowej powinno z urzedu wystapic i scigac takie zadymy, jak w wykonaniu PiSu - wszak jest to w jakims sensie naigrywanie sie z pamieci narodowej, jest to oszczerstwo i obelga i w jakims sensie jest to antypolonizm. Zrobiliby to, gdyby mieli jaja, ale wiadomo - jakos tak dziwnie sie sklada, ze cokoliwek stoi po stronie PiSu - milczaco zaklada monopol jednej partii i ie chce sie narazac "guru" Jarkowi

3. Walentynowicz powiedziala wiele slow pod adresem Walesy obecnie cala szczesliwa i w skowronkach, wszak ksiazka Cenckiewicza i Gontarczyka , na ktora sie powoluje utwierdza ja w przekonaniu, ze byl to czlowiek podly i sterowany i wszystko co powiedzial jej sekretarz PZPR Fiszbach jest prawda. No to teraz - panowie autorzy ksiazki sie zaklinali, ze nie bylo ich intencja wlasnie aby ktos odebral Walesie zaslugi za Sierpien 80 (ich ksiazka dotyczy dwoch innych okresow: lat 70-tych oraz okresu, w ktorym Walesa byl prezydentem). Sami widza, ze ich intencje sa rozumiane opacznie - jak maja jaja to powinni tez cos napisac i wytlumaczyc glupiej babie, zeby sie ich ksiazka nie podcierala, bo im chodzilo (tak tlumaczyli w tv) o cos innego. Zreszta Zybertowicz tez tak twierdzil, wiec z braku laku on sam tez moze napisac cos do swoich kolegow albo wspomniec przy okazji prezydentowi RP, jak zrobili go wlasni koledzy w jajo

Takie jest moje podejscie - czlowieka wrazliwego na prawo i sprawiedliwosci, konserwatysty i (do niedawna) milosnika prawicy. Ci, co zapozyczaja swoje zachowanie swiadomie lub nieswiadomie od komuchow (czytaj: prawda jest to, co nam pomaga w walce o wladze) czy lewakow (czytaj: trzeba rozruszac, co sie da, w zadymie nam latwiej bedzie zyc i domagac sie dla wlasnej ignoracji spraw tego swiata szacunku) moga oczywiscie sie nie zgadzac ze mna.

Czuje sie w zgodzie z wlasnym sumieniem: wystarczylo jedno zdanie mojego idola stanu wojennego - Adama Michnika (to o Kiszczaku), abym przestal mu wierzyc i przestal byc moim idolem, ciekaw jestem, jak "prawicowi" wyznawcy komuchowatych bohaterow z PiSu zareaguja na ich kpiny z Boga, Honoru i Ojczyzny.
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/08 03:39:17
Walentynowicz powiedziala, ze Jaroslaw Kaczynski mogl zostac zaproszony, no bo tez dzialal w konspiracji. Ponoc przewiozl kilka numerow "Robotnika".

No, ale skoro tak to czuje sie dziwnie, dlaczego nikt nie zaprosil mnie ? Prosili mnie, to kilka razy przewozilem informacje, dawali tez Tygodnik Mazowsze do kolportazu (z reka na sercu: chowalem dla siebie, reszte wyrzucalem do kosza, bo bylo mi wstyd powiedziec, ze moi znajomi nie sa zainteresowani czytaniem) - dlaczego mnie nie zaprosili, jam przeciez taki sam kombatant jak Jarus, rozni nas tylko jedno: ze nie mialem kota i wolalem dziewczynki bardziej niz piwo z Jasinskim komuchem.
-
2008/09/08 13:09:39
Konferenecja nie była uzurpacją - trudno było wybrać lepszego patrona dla głupoty.

-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/08 14:03:19
Andrzej Kołodziej uczestniczyl w tej kaczorowej hucpie. Warto moze wiec przypomniec, kto to byl, ten facet zaginal na dlugie lata, wydawalo sie, ze ze wstydu, a jednak nie.
Byl to mlodzian, ktory faktycznie - zadny wrazen doczepil sie do ruchu "S". Nie byl zbyt madry, ale byl na tej pierwszej fali ruchu. Tuz przed stanem wojennym, jak przystalo na "walczacego z komuna" wychowanka Gierka - podjal sie proby jakiegos przekraczania nielegalnie granicy - zdaje sie, ze chcial uciekac do Austrii (?). Zdaje sie, ze juz na granicy czeskiej nasi czescy bracia w komunie go przyskrzynili.

Wazniejsze jest cos innego: cwani polscy bracia w komunie dali mu sie wypowiedziec. Facet mowil kompletny belkot, popisywal sie niedorzecznymi opowiadaniami. Rezimowcy od Jaruzela cierpliwie sluchali tych wszystkich bajek a nastepnie nagrali i... pusciili dla odbiorcy polskiej tv. Patrzcie, jakich idiotow mieliscie w tej Waszej "Solidarnosci" i komu zaufaliscie. Andrzej Kołodziej sie nie krepowal.

Diabel by tego nie wymyslil, ze 27 lat po swoim nieslawnym wystepie, w nowej rzeczywistosci ktos siegnie po ta postac i - poniewaz tak naprawde nie ma wokol Anny Walentynowicz specjalnie znaczacych postaci z Sierpnia 80 - no coz, moze glupek, ale przyda sie. Komunisci podonie mianowali ministrow w swoim rzadzie w latach 1945-48.

Panom Surmaczom, Kolodziejom, slodkiej w swojej nieskazitelnosci pani Annie Walentynowicz i oczywiscie Jareczkowi co ma kota zyczymy, aby nie spotkal ich los Kazia Marcinkiewicza.
-
2008/09/09 10:04:09
Kataryna po raz kolejny zamilkła. Dobrze, że jej wątki na salonie kontynuuje Agnieszka Romaszewska.

-
2008/09/09 20:12:31
Pójdę na wiec pod stocznię, zostanę założycielem WZZów.


-
2008/09/09 20:15:34
Tych wieców nie można lekceważyć, realizują odwieczne marzenie człowieka - podróże w czasie. Dziś można zostać założycielem Solidarności.-
2008/09/10 10:22:57
Spotkanie z Ławrowem prezydent Kaczyński obserwować będzie odwrócony tyłem. Ani Ławrow ani Sarkozy tego nie zauważy, bo nikt nie spojrzy nawet w tę stronę.-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/10 14:31:45
siedem.007, Michnik zwariował?

wiadomosci.onet.pl/1822459,11,item.html

Co to się wyrabia, kto teraz będzie "niekwestionowanym autorytetem moralnym"?! Już chyba tylko sam gen. Dukaczewski i ewentualnie "matka_kurka"?

66, apeluję: rzuć nam trochę światła na to niesamowite zdarzenie, przywróć równowagę po tym strasznym ciosie!
-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/09/10 16:02:25
66, apeluję: rzuć nam trochę światła na to niesamowite zdarzenie, przywróć równowagę po tym strasznym ciosie!

nie za bardzo rozumiem - co tu dziwnego ? Michnik pisal o sytuacji po Jaruckiej i porownywal do Franji porewoulycyjnej - no lubi sie facet popisywac swoim rozumem. Niekoniecznie akurat musi miec racje i tak jest odbierany (polecam chocby tekst wspomnianej matki kurki).

Jedno, w czym niestety sie nie mylil to w przewidywaniu, czym sie zakonczy ta cala lustracja i prosze tu byc powaznym: to nie jest tak, ze lustracja zostala utracona, podbnie jak nie jest prawda, ze Olszewskiemu odebrano szanse zmieniania Polski - zarowno Olszewski sobie sam zapracowal, ze pies z kulawa noga nie stanal w jego obronie, bo bylo juz widac, ze facet jest zalosny i podobnie zakonczono sprawe z lustracja,m jak prezydent wymyslil specjalna furtke dla Zyty G., a przy okazji lustracja zaczela przypominac personalne rozgrywki tzn przestano uwazac na jakies reguly, zaczeto strzelac do konretnych osob. Jasinski byl cacy, Subotic byl diablem. Kaczynski mogl pisac prace doktorska o Leninie , bo "takie byly czasy", Geremek zostal opluty, bo nie chcial uczestniczyc w jeszcze jednej deklaracji lojalek (to jakas mania Jaroslawa zreszta, co?)

Na temat Gruzji nalezy zachowywac sie delikatnie, jestem pewien, ze gdyby Rosjanie ruszyli na Tadzykistan lub Kazachstan to Lechu by palcem nie kiwnal, ale Sakaszwili jest jego kumplem i dobrze sie tam nasz prezydent czuje, widac wino gruzinskie jest dobre.
-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/09/10 16:04:08
a propos Dukaczewskiego - mam dla niego szacunek po tym, jak zmyl glowe naszemu niedorobionemu "ekspertowi od sluzb specjalnych" Andrzejowi Zybertowiczowi
-
2008/09/10 16:15:04
Krus może zreformować jedynie PiS gdy wróci do władzy. Ci nie odpuszczą chłopom zemsty za głosowanie na Samoobronę. Potem zemszczą się na nauczycielach, lekarzach, ...
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/10 17:09:39
Dzięki 66, nie zawiodłeś mnie. Łącznie z tym Dukaczewskim. Nabrałem się też na to, co twierdzą źródła (niewiarygodne jak się okazuje), że rozprawa doktorska dotyczyła prawa pracy. Dziękuję więc za sprostowanie.
-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/09/11 16:51:29
wiesz clv - wedlug mojej opinii - nie jest tak, ze jak kts niby dobrze chce to nalezy mu wszystko wybaczyc, bo jak widac - jest to jakies fatum nad Polska. Dobrse chcial ponoc Gierek, dobrze Jaruzelski, takze Walesa "nie chial, ale musial". Mnie naprawde odrzuca od takich ludzi, ktorzy nie potrafia, ale nie ma nikogo innego.

Ponoc ostatnio w Tygodniku Powszechnym byla uczciwa analiza Radia Maryja i ponoc padlo tam stwierdzenie: Smutny tryumf Radia Maryja: coraz wiecej ludzi reaguje alergicznie na przymiotnik `katolicki'

Dokladnie to samo spostrzezenie dotyczy wlasnie rewolucji PiSowskiej. Niestety, byla to brudna rewolucja, nieuczciwa, doprowadzila do zagrozenia panswtwa na niebotyczna skale (wicepremier przyjmujacy lapowki, ostrzegany przez prokuratora generalnego, minister sportu gorszy od Debskiego, Rosiewicz w roli piewcy IV RP i ojciec Rydzyk w roli katechety - brrrrrr... Dodalbym tu jeszcze kataryne niestety, ktora bawi sie setnie, sama wie, ze stosuje taka metode,ktora mozna zastosowac w Polsce do kazdego, media zreszta fakycznie tez stosuja do braci Kaczynskich, ale nie posuwaja sie tak daleko jak kataryna - z tego, ze jakis debil palnal glupote nie wynika jeszcze, ze jest to zmowa, tylko, ze nie jest profesjonalista, rozwazanie dlaczego np Lech Kaczynski nie wiedzial, jak nazywaja sie specjalisci od oprogramowania - widac chce zniszczyc cala branze polskich programistow jest niedorzeczne, posmiac sie mozna z tej calej halastry napuszonej, ale nie wolno odwijac sreberka i probowac upiec wlasna pieczen w pozarze).

Jak nie potrafisz to jedyny skutek jaki przyniesie "udawanie kowboja" jest nie to, ze sie sam osmieszysz, ale ze naqwet jak ktos inny by byl w stanie rzeczywiscie cos zrobic to bedzie juz mial ciezko.

Naprawde lapie sie na tym, jak w marcu 1981 czlowiek byl zdezorientowany: odwolanie strajku generalnego - byla to rzeczywiscie jak chcial Gwiada porazka "juz wiecej taka sytuacja sie nie powtorzy"? Mowil to czlowiek z autorytetem rownym Walesy. Dzis uwazam, ze za jedna rzecz nalezy miec do Walesy naprawde szacunek: ze utracil Gwiazde i Walentynowicz i pzynajmniej uratowal ruch na jakies 7-9 lat. Dzis oboje pokazuja, ze w najgorszym scenariuszu to ruscy albo polscy komunisci by sie kapneli i dopuscili Andrzeja z Anna do grania pierwszych skrzypiec, aby zachod przestal darzyc sympatia polskich przemian i rozczarowal sie szybko a potem dokonac oczywiscie stanu wojennego etc etc
Ja rozumiem przeslanki, jakie staly o podloza tego calego ruchu, wspomniales o Gruzji - to jest jeden wspanialy przyklad, ze przy dobrej kooperacji byc moze POPiS by zadzialal (nie wnikam, czy rzeczywiscie zaangazowanie w sprawe Gruzji jest z punktu widzenia Polski sluszne), byloby zarowno wystarczajaco miejsca i dla wzajemnej zlosliwosci i dla wspolnej kooperacji, no ale wiadomo, ze nie ma to jak cudze : bracia sobie pomysleli, ze tkwic w POPiSie to troche za malo, jak sie podeprze trche poparciem obcych z SO i RM to juz bedzie lepiej i niby byli z PO ale takze byli z Lepperem, Gierkiem (Adamem), Kluska i kazdy, ktory przynosil wlasny posag. Jakiez to polskie...

Tak, media nie oklamaly Ciebie, Lech K. napisal prace z zakresu prawa pracy, nie o Leninie, podpieral sie Leninem, ale i tak jego praca byla bardziej wartosciowa niz brata Jarka (choc na pewno przelomu nie stworzyl).

-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/09/11 16:52:16
Dukaczewski zas w tv24 zrobil z Zybertowicza marmelade. Zybertowicz jest cwaniara, on np sobie wyduma cos, z czym sie nie chce podzielic i bedzie prowadzic rozmowe "logicznie" na ten temat, ktory ma na mysli nie zdradzajac, co ma na mysli. Fajny zabieg, jaki stosowal zawsze. Dukaczewski pewnie nie zna na tyle "profesora", ale jednak udalo mu sie ta gre wyczuc i przechytrzec AZ. Mialem uczucie blogiej ulgi obserwujac, jak MD wyprostowal temat, odgadl intencje rozmowcy i pozniej obracal juz AZ na ruszcie dowoli (oczywiscie AZ twierdzil na pcozatku, ze MD jest w bledzie ale nie chcial zdradzic, na czym rzekomo ten blad polegal, blad akurat popelnil dziennikarz nazywajac komisje
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/12 16:36:03
tak a propos - przeczytalem wlasnie ksiazke Billa Clintona "Giving". Donyslam sie, ze nie jest to ulubieniec odbiorcow kataryny, ale akurat sprawa nie dotyczy Clintona: dotyczy tego, co opisuje Clinton w USA: kooperacji poza partyjnymi podzialami: w stworzeniu systemu dofinansowania po huraganie Katrina z prywatnych datkow George W Bush poprosil o pomoc : swojego ojca i wlasnie Billa Clintona. Hillary byla zaangazowany w rozne charity prowadzone przez Republikanow, podobnie Barbra Streisand wspolparcowala z Robertem Murdochem (dwie osoby o zupelnie skrajnych pogladach).

Juz 2 lata temu, jak PiS wygral wszystko ktorys z naczelnych PiSwskich ideologow wytlumaczyl mi, ze w tej nowej przemianie chodzi aby przynajmniej wsadzic do wiezienia. Moi lokalni PiSowscy stratedzy tez mowili: co, jak co ale Kaczynski wsadzi i rozliczy Kwasniewskiego. Ja juz pomijam, ze sami Kaczynscy maja duzo brudu za paznokciami aby rozliczac innych, pomijam juz, ze jak sie okazalo glownym przedmiotem atakow byli akurat czysci ludzie (Meller, Sikorski, Geremek, Michnik, Tusk, Komorowski, Borusewicz obecnie i Bartoszewski), nawet tez nie komuchy (szczerze powiedziawszy mniej skomuszali niz obecna "elita" PiSowska).

Chodzi o cos innego: wizja IV Rzeczpospolitej w ktorej trzeba najpierw stworzyc gulagi wsadzic 15-30% spoleczenstwa, aby wprowadzic "odnowe" i "odzysk" nie jest zbyt zachecajaca i jak sie okazuje wcale tak nie musi byc, ze trzeba najpierw wystrzelac wszystkich (wroow oczywiscie), aby zaprowadzac "raj na ziemi".

Cos wedlug mojej intuicji bowiem - skonczylo by sie jedynie na wystrzelaniu, o tym, ze mialo byc cos pozniej - wszyscy by szybko zapomnieli.

Badzmy szczerzy: POPiS dal ciala, a ten artykul zastepczy czyli zjadanie LPR z Samoobrona to byl artykul wybitnie PRLowski.
-
Gość: Michal47, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/12 22:32:54
Doprawdy moze zaimponowac/a i rozweselic!/ produkujacy sie tutaj czerwony propagandzista 66.244...
Takiego natezenia pracowitosci i debilizmu w jednym ze swieca szukac! Chocby ten drugi z tej samej opcji , bodajze 007,to przy pierwszym zwykla betka.
Trzymajcie tak dalej 66...Zuchy z was!
-
Gość: Robert, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/13 14:28:49
Michał47, przyłączam się do Twoich uwag. Rzeczywiście przednia zabawa. Gdyby nie 66, to ten blog byłby tutaj martwy, bo internauci przenieśli się wraz z Kataryną do Salonu24. Ten drugi - siedem.007, to... no powiedzmy uprzejmie, że czasem mu się uda jakiś dowcip. W każdym razie odnaleźli u Kataryny swoje miejsce na ziemi. Prawdziwy ewenement.

Pozdrowienia Panowie i nie ustawajcie w wysiłkach!
-
2008/09/14 11:36:37
Zjadłem dzisiaj jajko z dwoma żółtkami. Na miękko. Między pierwszym, a drugim poczułem, że morduję na bliźnięta. Zacząłem się zastanawiać czy (gdybym nie ja) jakby się wykluły, byłyby identyczne, czyli jednojajowe. Za głupi jestem, nie dam rady, może ktoś wie, czy dwa jaja w jaju są różno czy jednojajowe. I czy ludzkie bliźnięta jakby były orłami to by były w jednym jaju? I dlatego mniejsze?
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/14 21:54:22
nternauci przenieśli się wraz z Kataryną do Salonu24

ja mysle, ze to bardzo sluszna koncepcja - w koncu Indian trzyma sie w rezerwatach.

Odnosnie wszystkich przytykow typu: czerwony propagandzista etc - wzbudza to tylko moj smiech - akurat czego, jak czego ale sluzenia Czerwoenmu nikt mi nie moze zarzucic: nie plaszczylem sie jak Kaczynski, "bo takie byly czasy", nie donosilem jak Gilowska, ktora po prostu lubiala se z sbekami pogadac, w przecwieiestwie do pana Rydzyka i innych pisiorow typu Widlstein i reszta - nie wypaslem sie na niemieckim czy masonskim chlebie i i nie robilem kapuchy sprzedajac öpozycyjne portrety Walesy jak dziadzia pralat Jankowski w kosciele sw Brygidy.
Nie korzystalem tez jak Marek Jurek ze specjalnej ochrony koscielnej ani nie mialem w rodzinie wysokich partyjnych jak Kaziu Marcinkiewicz. Przez moje rece nie przchodzily dolary jak przez rece senatora Romaszewskiego.

Wiec moge byc czerwonym propagandzista, jak mam taki kaprys - dlatego, ze nie sprzedawalem sie komunie ani nie udawalem opozycjonisty skamlac u zachodnich panstw o boczek ze schabowym. Po prostu - jestem normalny i nie musze udawac, nie dorobilem sie ani jako komuch ani jako oppozycjonista ani jako obojniak (znane przypadki dosc czeste w PiSie)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/15 03:41:41
" Internauci przenieśli się wraz z Kataryną do Salonu24
ja mysle, ze to bardzo sluszna koncepcja - w koncu Indian trzyma sie w rezerwatach. "

Bingo!
Dlatego właśnie Kataryna przenosząc się do Salonu 24 pozostawiła ten tutaj rezerwat.
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/15 04:45:23
clx131.neoplus.adsl.tpnet.pl

bardzo pobieznie - to fakt - przelecialem dyskusje na salonie24 - mozna ja wlasciwie strescic w jednym zdaniu: "kataryna nie zalamuj sie, bo jestest wielka i jeszcze przyjda takie dni, ze amatorzy z blogowni przebija sie (zastapia zawodowcow ? wplyna na lepszy poziom ?)


w mojej opinii jest to zaklinanie rzeczywistosci a la Kaziu Marcinkiewicz - grupa ludzi piszacych wlasciwie jedno i to samo probuje stworzyc wrazenie, ze ich "diagnozy"ktore nazwiem kanapowymi sa wazkie dla rzeczywistosci w Polsce

Jedno zdanie tylko jest prawdziwe: w czasach Komisji Rywina kataryna odniosla wielki sukces medialny, ktory obecie rozmienia na drobne, ale szczerze powiedziawszy - widac tak musialo byc i nie jest to nawet jej wina - cale te towarzystwo nie stac na uczciwosc wobec samych siebie

PS Co poniektorzy afiszuja sie w dyskusji u kataryny z pogladami, ze wazkosc blogowni salonu24 jest tak istotna, ze zaprzestali czytac gazet - podobnie na antenie Radia Jezus Maryja stare dewotki w kolko klepia, ze nic nie ogladaja, nic nie sluchaja tylko Nasz Dziennik i Rydzyka.

PS2 Trudno nazwac akurat ten blog rezerwatem - ja tu Indian nie widze, jest moze wilderness, siedze sobie, ryby sobie lowie i sie absolutnie nie przejmuje, ze nikogo nie widac.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/15 12:32:00
"...siedze sobie, ryby sobie lowie..."

To akurat widać, ale raczej nic tutaj nie złowisz na taką przynętę...
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/15 15:24:22
nic tutaj nie złowisz na taką przynętę...

oczywiscie, zdaje sobie sprawe, w takich rozmowach o niczym - przepychankach slownych to jestescie dobrzy, merytorycznych dyskusji nauczyliscie sie juz unikac, po kilku wpadkach zreszta

caly czas podkreslam: prawo i sprawiedliwosc czy idea IV RP ma sens, ale podobnie jak komuna nie miala nic wspolnego z lewica ani socjalizmem bo to bylo tyl;ko gledzenie aparatczykow tak i niestety Wasze koncepcje maja tylko jeden sens: stworzenie wrazenia, ze Wam naleza sie przywileje, specjalne traktowanie.

Popatrz sobie, ile ludzie zwiazani niby z ta Polska potrafia dla Polski zrobic : tyle, co kot zaplakal i to juz od Olszewskiego, ktory nie mial czasu spotykac sie ze spolecznikami z terenu (od nich wlasnie slyszalem gorzkie slowa) - wszak Olszewski walczyl na calej linii : z Walesa, z Unia Demokratyczna, z rosyjskim monoplem na gaz - po porstu ten wstajacy pozno czlowiek nie mial juz czasu, aby zajmowac sie Polska.

A Kaczynski, ktoremu Tusk tak celnie wytknal kawalkady jadacych aut, "spieprzaj dziadu", hermetycznosc na polska rzeczywistosc - on tez walczy o Niepodleglosc dla tej Polski (zniewolonej przez stacje tvn24) i dlatego tak malo dla Polski zrobil

A jaki jest sens tego rezerwatu salonu24 dla Polski ? Toz to sofisci jeden z drugim, cwiczacy sie w sztuce ladnego wypowiadania sie, aby sie gladko wymigiwac od mowienia konkretow, jak by to powiedzial zaprawiony w marksizmie Zybertowicz - konstruktywizm czyli takie stworzenie jezyka i pojec, aby ciezko bylo wogole dyskutowac, w tym fikcyjnym swiecie racja zas nalezy do tworcow - na mocy definicji. Wg Zybertowicza (nie wiem, skad on to wzial?) to juz jest samo w sobie odkrywcze - umiec mowic o rzeczywistosci nowym jezykiem - np ludzie jada autami a przyjdzie taki konstruktywista i nazwie taka jazde "zniewoleniem" i juz jest super-niezalezne ujecie, mozna mowic wszystkim: jestescie zniewoleni, nie chcecie myslec i nie widzicie tego wlasnego zniewolenia, bo wam zrobiono pranie mozgu etc etc

Przemysl to...zrozumiesz.
-
2008/09/15 15:45:43
Będzie musiał prezydent zdążyć się na Sikorskiego obrazić by nie zapraszając na bal uniknąć rywalizacji w podskokach kto wyżej hołubce wycina.


-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/15 21:03:39
po zdenuncjowaniu Tuska, ktory - jak wiadomo - ma wilczy wzrok, trzeba sie bylo wziac za ministra Sikorskiego, ktory - jak powiedzial Karski - ma wzrok zmatowiony.

W ten to sposob kazdy, nawet najwiekszy prostak uczy sie widziec zagrozenie: po wzroku.

Nawet Stalin nie wymyslil tak prostej formuly...

A taki Kaczynski na ten przyklad czy Karski - uczciwe chlopy,pierwszy butow nie potrafia zawiazac, mlaska i mamrota, jak na Polaka przystalo - przekrecajac zabawnie dla jaj nazwiska i wpuszczajac dla niepoznaki w maliny w sprawie soutflar albo hinduskich konopii - Karski z kolei wyglada jak by sie wychowal w prapolskiej puszczy, ktora przygarnia i chroni nie tylko zajaca. A Olszewski ze swoimi wlochami w uszach to poczciwiec. A Rydzyk ze swoim bujnym wloskiem (jedynm) na tle lysinki zdaje sie mowic: nie wydawajcie pieniedzy niepotrzebnie ...A Zybertowicz ze swoim cienkim glosikiem i pryszczykami a Macierewicz ze swoimi smutnymi patriotycznymi oczyma ...
-
2008/09/16 07:53:40
Za to Gosiewski wzrok ma, jakby to sam ujął, śkliisty ...


-
2008/09/17 06:18:54
Jeśli okaże się prawdą, że pod grożbą obcięcia funduszy IPN oddał głowę najtwardszego wojownika, to czy prawdą jest że bez kilkuset złotych miesięcznej premii nie wybroni narodowego honoru i prawdy?


-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/09/17 10:59:24
Przepraszam za spam dzięki za wypełnienie
ankieta.uselab.k100.pl
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/17 15:03:46
Jeśli okaże się prawdą, że pod grożbą obcięcia funduszy IPN oddał głowę najtwardszego wojownika

Cenckiewicz - tak samo jak Ziobro - to spryciula. Wiadomo, ze wczesniej czy pozniej musialby za swoje beknac, wiec zrobil to na "wlasne zyczenie" z odpowiednim przytupem, zwalajac wszystko na nie do konca zidentyfikowane "brutalne ataki".

ONI nam kaza wieryzc we wszystko, co sami gadaja i pisza i oburzaja sie swiecie, gdy ktos robi sobie jaja z "patriotycznych" uniesien. Sami dobrze wiedza, ze to tylko taka zabawa.

Zabawa w wykrywanie czerwonego prawie 20 lat po upadku komuny jest przednia: wiadomo, ze znalezc mozna u kazdego, chodzi o to, aby znalezc u blizniego a schowac u siebie samego. Mistrzostwo swiata zas to przy okazji wykazac, ze jest to chrzescjanskie, odwolac sie do katolicyzmu i pokazac, ze siedzac pod pierzyna ginelo sie za Ojczyzne (cudem i nieludzkim wysilkiem woli ocalajac).
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/17 15:08:26
a propos Salonu24 - powstala alternatywa z inicjatywy Matki Kurki www.salun24.pl
beda jaja jak ta w sumie prawdziwie oddolna inicjatywa, bez "blogoslawienstwa" profesjonalnych dzienikarzy z "odzyskanej" Rzeczpospolitej typu Igor Janke pokaze "rezimowcom" gdzie raki zimuja

Narazie trzymam za salun kciuki - to beda naprawde jaja choc z drugiej strony patrzac - wszystko jest mozliwe - salon24 jest jak Bayer Monachium - tlusty, nasycony i juz nikomu sie nic nie chce poza powtarzaniem w kolko, ze trzeba sledzic i wykrywac czerwone. Tak jak Bayer - nawet jak ma jakies osiagniecia to i tak nikt tych up[rzywilejowanych zblazowancow nie lubi i wszyscy sie ciesza, jak dostana manto od tych, co maja mniej komervcyjne i bardziej entuzjastyczne podejscie do sportu.

Zachecam wiec do uczestnictwa w salunie.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/18 15:24:54
kurdupel szaleje

prezydent odwołał ponad dwudziestu członków elitarnego Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, w tym m.in. Józefę Hennelową i bp. Tadeusza Pieronka oraz prof. Jacka Woźniakowskiego.

Powodem odwołania tych osób - jak podaje Kancelaria Prezydenta - jest niedopełnienie przez niektórych członków SKOZK ustawowego obowiązku złożenia oświadczenia lustracyjnego.


badzmy szczerzy - to juz jest absurd, na ktory kogos takiego, co ma zawsze piane na ustach i brak polaczenia mozgu z aktywnoscia. Jescze przed nami 800+ dni mordegi , o czesc wam, panowie Janke, galby za nasza niewole , kajdany - to wy zescie doprowadzili do bezprzykladnego psucia na kazdym kroku i kompletnej zasciankowosci. Wolnego kraju, nie mozna obecnie zwalac, ze to Gruzini, Rosjanie, sbecy, sluzby specjalne, niedoinformowany Gomulka - to Kaczor, nasz prezydent szaleje, bo - no nie wiem - nie mozna znalezc ujscia swoim chuciom ? Uparl sie, ze stworzy medialna sytuacje aby nakarmic wlasne kataryny ?
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/18 15:31:23
swpja droga oszolomie - chcesz udowodnic, ze skladanie oswiadczenia lustracyjnego jest takie wazne - to zwolnij Zybertowicza, ktory tylko oklamuje ciebie (albo zgaduje co sprawi ci przyjemnosc), zatrudnij fachowca i znajdz wreszcie jakis jeden przyklad, ze ktos zniewolony przez zatajanie prawdy jest (byl szantazowany) - jak to jest, ze Gilowska jest wyzwolona i wolna, choc donosila, ale okazuje sie, ze Hennelowa (ktora na pewno nie donosila) moze byc zniewolona ?Twoj braciaszek, ktorego SB nie tykalo sie, co jest dziwne i nie wytlumaczalne jest super i nie ma stracha, ale Walese prawda ma wyzwolic, choc nikt tak w sumie nie wie, na czym ta prawda ma polegac.

Prponuje stworzyc liste:
1. ci co ukrywaja swoje kontakty z sb ale sa w porzadku bo sa z nami
2. ci, co nie wspolpracowali z sb, ale sa nie w porzadku bo nam przeszkadzaja
3. ci, co ukrywaja swoje kontakty z sb ale tak naprawde nic o nich nie wiemy

i podac do wiadomosci publicznej aby wszyscy wiedzieli do jakiej kategorii naleza
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/18 15:34:50
PS w dyskusji na forum ktos zwrocil slusznie uwage,z e sam prezydent ma na sobie wciaz prawomocny wyrok, wiec wymaganie od innych "przestrzegania prawa" (nota bene prezydent chce aby przestrzegac prawo wg wlasnej tylko imaginacji przeciez) jest rodzajem dowcipu w stylu "o takim, co ukradl ksiezyc"
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/18 18:22:02
jesli 20 lat scigamy komuchow - pytanie powstaje - ile lat powinnismy scigac PiSiakow za cala ich niefrasobliwa i dla Polski szkodliwa dzialalnosc ?

Mysle, ze kataryna juz wkrotce tez bedzie proszona o poddanie sie lustracji jak i dlaczego wspolpracowala z agentami PiSu.
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/19 21:05:55
sto lat, sto lat niech zyja, zyja nam

Najlepsze zyczenia i gratulacje z okazji udanego "odzyskania" Ryszarda Czarneckiego z Samoobrony i jego dzisiejszego wstapienia w zwiazki PiSowskie.

To wzrusza i rozczula, ze artia o tak wysokich standardach moralnych jak PiS poswieca sie dla narodu i otwiera swoje podwoje dla najgorszych szumowin i lajdakow. Pewnie,ze tak powinno byc - wszyscy mamy swiezo w pamieci snetymentalna probe udoskonalenia Andrju Leppera.

Swoja droga - tylko taka partia jak PiS potrafi bezkompromisowo zrobic porzadek z ostatnim grzeszkiem pana Ziobro, pana Jaroslawa i kilku innych, ktorzy w starym komuszym stylu wpisali w swoje papiery, ze byli chorzy, opiekowali sie wlasnie dzieckiem i inne powody, chociaz wszyscy mogli zobaczyc, ze to nieprawda.

Za komuny, z ktora tak namietne walcza poslowie PiS to byla w koncu normalka - np tatus bral chorobowe, aby isc na dzialke i budowac swoj domek z kradzionego lub "zalatwionego" materialu zreszta.

Mlodzi lewicowcy z SLD w tych czasach nie zyli, dlatego takie praktyki moze ich i oburzaja albo dziwia, trzeba miec ta "ustawiczna walke z czerwonym" w kosciach przez dekady, aby wiedziec, ze tym chata bogata co wykombinuje tata.

I tym to sposobem dochodzimy do kolejnego odkrycia: ze "walka z czerwonym" tak naprawde dla wielu "kombatantow" polegala na wyrywaniu komuszej, wspolnej (czytaj:bezpanskiej) wlasnosci dla siebie

I juz jestesmy w domu.
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/21 23:27:07
Kurtyka, Cenckiewicz i "naciski"- kolejna zenada w wykonaniu spryciulow, cale szczescie, ze sprawa zostala wyjasniona i smiech kolejny na sali

Jako, ze obcowalem fizycznie i psychicznie przez tyle czasu z ta pieniacka holota - powiem tylko tyle: wcale mnie nie dziwi, przeciez to rutynowy chwyt ze strony ""moralnych odnowicieli"- bez klamstwa, prowokacji i tworzenia nierelanosci ci luidzie nie potrafili by isc po foteliki, slawe, pieniadze i uznanie

Swoja droga ponoc w TVN24 spotkali sie Wolszczan z Zynbertowiczem. O Wolszczanie wiadomo, co siagnal - jestem ciekaw czy ktos z was jest w stanie mi powiedziec, jaki jest dorobke naukowy pana Zybertowicza i od razu spiesze z odpowiedzia: zero dorobku - ten facet potrafi jedynie ""robic za eksperta", niestety nie potrafi naukowo weryfikowac swoje - nawet dosc ladnie wygladajace czasami "teorie", no nie wie jak to sie robi. Oczywiscie aby sie wam nie mylilo: Zybertowicz ma dorobek w sensie kariery naukowej, ale ja pytam sie o dorobek nauklowy (w stylu: co wniosl do polskiej socjologii, historii czy filozofii). Fajnie to musialo wygladac: spotkanie slonia z mrowka, ponoc mrowka bardzo skakala.

Ciekawe, czemu w krajach zachodniej cywilizacji nie wallkuje sie wciaz w mediach takich tematow, jak istnienie ufoludkow w Bialym Domu, sekretny slub Diany z Sarozym etc etc (wbrew pozorom wielu ludzi wierzy w takie rzeczy, wiec gawiedz by sie znalazla) a w Polsce Maciarewicz, Isakowicz-Zalewski i Gwiazda "sprzedaja"swoje zalosne w sumie opowiastki: jesli ktos kiedys w zyciu widzial jakiegos agenta, to juz na pewno zaden z tej trojki.
-
2008/09/22 17:47:40
Kto raz zasmakował zdrady będzie zdradzał zawsze. Jeśli Waszczykowski raz sprzedał Sikorskiego prasie, to nie ma wielkiego sensu szukać kto powtórzył to, co Sikorski opowiadał w pracy po spotkaniu w klatce.


-
2008/09/23 06:20:29
Wydaje się, że nieliczni przybyli na bal pojawią się z perwersyjnej ciekawości czy prezydent powita ich na tle mapy z 39 roku.-
2008/09/23 06:23:00
Aktualne znów robi się pytanie skąd wytrzasnęli Netzel tabletki, a Kaczyński Netzela.-
2008/09/23 06:38:03
Nie wiem jakim kluczem kieruje się prezydent wynajdując takie egzemplarze, ale Netzel to już druga osoba z jego otoczenia o której wiemy, że posiadał narkotyki.


-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/23 15:30:54
nie rozumiem dlaczego pan Lech kaczynski chce wiecej pieniedzy na swoje wydatki: ma przeciez Surmacza, to chyba wystarczy jak oszczedzi na pradzie
-
Gość: , 66.244.207.*
2008/09/23 17:59:00
wlasiwie to nic nowego i powinnismy sie juz przyzwyczaic: jak juz bezsilna opozycja nie ma pomyslu a ma jeszcze checi, aby cos gardlowac, wtedy zazwyczaj pada jakis wniiosek o odwolanie, wniosek, ktory wiadomo, ze i tak przepadnie, ale przynajmniej przykuje troche opinii publicznej na ta czy inna osobe.

Dlatego zazwyczaj z upodobaniem wlasnie wybiera sie najslabsze ogniwo, aby sie po nim przejechac jak po slepej kobyle.

PiSowi juz jednak widac wyraznie jest niestrawno, bo to bodaj pierwszy przypadek, aby stawiac wniosek o zwolnienie z funkcji nie na wskutek zlej pracy, nie na wskutek gloszonych reform, z tkorymi sie nie zgadzaja, ale dlatego, ze "nie zglosil w czasie" informacji o rozmowie z WSI.

Panowie z PiSu, ktorzy prowadzili "normalne, biznesowe rozmowy" z pania Berger widac nie maja juz lepszego pomyslu, a cos przeciez robic trzeba.

Przypominam jednak, ze mieli scigac komuchow - akurat co jak co, ale Komorowski do portretu komucha pasuje nawet gorej niz Wielki Strateg.
-
2008/09/24 08:32:44
Obejrzałem poranne programy z typu "gadające głowy". Najwięcej z gości wody wypija Gosiewski.-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/24 16:00:55
Zdaniem PiS zadanie od Antoniego Macierewicza zwrotu 13 tajnych dokumentow z
komisji weryfikacyjnej WSI ma na celu "odwrocenie uwagi od kontaktow
Bronislawa Komorowskiego z oficerami WSI".


Panie Macierewicz, oddaj pan te ukradzione dokumenty abysmy nie odwracali uwagi od problemu tu gornolotnie nazwanego "kontaktami marszalka z oficerami WSI" (w rzeczywistosci po przetlumaczeniu z pisowskiej nowomowy na polski chodzi o to, ze marszalek nie doniosl o probie przekupstwa przez PiSowskich "dzialaczy" do PiSu tylko do kontrwywiadu)

Swoja droga fajny podzial kompetencji:
Surmacz - kradnie prad
Maciarewicz - dokumenty
Lipiec - pieniadze
Lepper - ziemie
Ziobro - diety ale takze uzycza postronnym sluzbowe laptopy

ciekawe od czego jest prezes Jarek ?
-
2008/09/24 16:02:14
Najbardziej przeciwko zniesieniu poboru protestuje dwóch braci, którzy sprytnie uniknęli wojska.

-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/24 16:13:17
Powrot do kingsajzu

Nie wierzylem wlasnym oczom : opisywany tu dosc drobiazgowo swego czasu Pawlicki Macieju znow sie pokazal wczora w telewizji, najpierw go nie poznalem - fryzura modna, z lekka pankowa , cos zupelnie innego niz poprzednia a la koscielny w programie "polacy". Pozniej nie poznawalem go coraz bardziej.

Okazalo sie, ze Pawlicki Macieju byl jakims tam komisarzem na polskiej wystawie Expo 2008 w Saragossie . Robuil dokladnie na odwrot niz w programie "Polacy": zadawal klam tym wszystkim, ktorzy mysla zle o Polsce jako o jakims zapyzialym miejscu na polnocy, bo Polska to kraj otwarty, o nowoczesnym mysleniu, peeln fantazji i wyobrazni - az zalowalem, ze nie jestem w stduio, bo bym sie go spytal co sadzi obecnie o tej Holandii, co zamiast leczyc ludzi ich morduje wskutek spisku homoseksualistow z liberalami i czy prawi katoliccy Polacy juz nie musza zbawiac Europy.

Nie, nie mam nic przeciwko obecnosc Pawlickiego Macieju jako komisarza, smieszny to facet, ale jesli sie sprawdzil jako komisarz to dobrze, niech bedzie - w koncu uderzmy sie w piersi - malo mamy zdolnych organizatorow, ludzi otwartych i z horyzontami.

Ale ten program zwrocil mi uwage i pokazal to, co zawsze mowilem: te wcielanie sie w narodowe galgany to nie jakas obsesja tylko barwy ochronne na dzis: kataryna jutro - jak jej kts zaproponuje z ochota stanie na czele polskich feministek podobnie jak Kaczynski kiedys kochal walesy a obecnie to wrog numer jeden a "najgorszy diabel Rokita" jak sie okazuje ma zupelnie tego, tego zone Nelly. A Lepper, co stal na czele ubeckiej oprzykrywki stal sie wychowankiem, w ktorym zaczelo sie wykluwac dobro.

To jest naprawde klucz do zrozumienia tych zachowan - oni naprawde chceiliby byc tak jak normalni: Ziemkiewicz chcialby byc Michnikiem, Walentynowicz Walesa, Maciarewicz Sikorskim, kataryna matka kurka, Kaczynski Mazowieckim ale im nie wychodzilo im to postanowili najpierw podgryzc korzenie a pozniej zobaczymy co z tego bedzie.

Przypomina mi sie ogladany kiedys za komuny chinski film: jak jedna z czolowych rewolucjonistek (rewolucji kulturalnej) zamyka drzwi swojego domu na spust, zdziera ta parszywa koszule i skrapia sie przed lustrem zarekwirowana "przestepcom" perfuma.

Przypomnijmy sobie od kiedy sie PiSowscy komuchy nagle ponawracali, to zrozumiemy dlaczego tak sie stalo.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/09/25 01:17:09
Jesli dobrze rozumiem, to Kaczynski Jaroslaw wykasowal 300 zl, choc nie byl na posiedzeniu, bo zdenerwowal go Komorowski i dlatego trzeba Komorowskiego odwolac.

Wtedy Jarek laskawie bedzie uczestniczyc i kasa sie bedzie zgadzac.
-
2008/09/25 08:04:00
"Kraje które liżą blisko Gruzji" - jak sobie tłumacze poradzili nie wiem, w każdym razie kilka osób zaczęło klaskać.-
2008/09/25 08:06:00
Ocieplanie wizerunku prezydenta sprawi, że będzie nadal tak ładny. Zacznie jeszcze parzyć.


-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/26 07:14:11
obejrzalem z zaciekawieniem nowy program Wildsteina (o ktorym jest tyle szumu). Pomysl powrotu do sprawy Rywina - udany, w koncu faktycznie wszystko sie od tego zaczelo. Przy okazji niechcacy Wildstein wykazal, ze nic sie nie zmienilo tzn zmienily sie partie, odeszlo SLD a "biznesowe rozmowy" zostaly.
Wildstein - cienki jak barszcz, jak ten facio mogl byc szefem telewizji ? Monika Olejnik, ktora wielu lubi a wielu nie cierpi - potrafi siasc i powiedziec wprost w oczy prowokaycjna mysl rozmowcy. Wildstein najpierw zaprosil Kwaitkowskiego a pozniej w gronie dorastajacych mlodziencow podsmiewywal sie z niego, przy czym wedlug mnie przekrecal wogole mysl Roberta ("a ten Robert to wogole uwaza, ze sprawa zostala nadmuchana i wymyslona", podczas gdy Robert wyraznie wlasnie mowil odwrotnie, uznal jedynie, ze nie ma podstaw aby jego mieszac i twierdzi, ze juz trzeci sad w tym jeden PiSowski mu to przyznal).
Najwaznjiejsze jednak - pewnie przypadkowe - bylo zestawienie dwoch "zbawcow" z komisji Rywina: Zbigniew Ziobro polecial oczywiscie "patologia, czyms okropnym, cynicznym" i tym podobnym slowotokiem,. podczas gdy Rokity dalo sie jednak sluchac. Pomyslalem, sobie, jakie by to bylo zbawienie aby Rokita wykolowaql obu braci, Zbynka Ziobre, paru komuchow z tla i wzial stery PiSu w swoje rece ? Nie, zebym na niego glosowal, ale juz lepiej on niz ta cala przymulona banda. Tylko, czy ciemny lud by to kupil ?

Broniowi, ktorego zatkalo ze jakim prawem Kwiatkowski z Czarzastum doradzaja Napieralskiemu w sprawach mediow delikatnie przypomne, ze w swicie prezydenckiej jest niejaki Surmacz, nie wspominajac o Jasinskim. Przynajmniej ci pierwsi rzeczywiscie maja cos do powiedzenia.

Bronio pokazal sie jako niezly narcyz i zapewne nie zauwazy, ze publicznosc go wyczuje szybko: kolejny krok "odnowicieli", ktory bedzie nabijal punkty Platformie za darmo, szkoda, ze juz od dluzszego czasu tv publiczna oglupia spoleczenstwo prawie jak za czasow Jaruzelskiego i to za o wiele wiekszy budzet. Gdzies poza Polska jest zas normalna tv - wystarczy pomarzyc albo wyjechac.
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/26 07:15:19
ach, Rokicie zeby sie psuja, Nelly widac zle zywi albo Jan Maria Wladyslaw uwaza, ze to zbyt przyziemna rzecz mycie zebow lub chodzenie do dentysty
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/26 17:12:44
w programie Bronia bylo narzekanie, ze "Gazeta" jest "osrodkiem opiniotworczym". Mowil "profesor Bronio" a mlodziez sluchala z otwarta buzia (miala sie z profesorem w zamierzeniach programku sprzeczac, mniejsza z tym, moze za kilka lat dorosnie) - ze obecnie takiej rzeczy jak wtedy, ze Michnik chodzi z afera przez szesc miesiecy i zadna z innych gazet nie podejmuje tematu nie byloby to juz mozliwe.
Troche sie chyba Bronio myli: "Nie" Urbana jednak podjela temat, bo byla to gazeta brukowa. Poza tym obecnie - nawet gdyby "czolowe" Dziennik i Rzeczpospolita podjely by temat to jedynie by go spaskudzic iwymyslec jakies karkolomne, ale dobrze sie sprzedajace historie.
Mowiac inaczej: demokracja nie polega na tym, ze mamy dobrych gazet wiecej, bo akurat na odwrot - mamy ich mniej. Rzeczpospolita kiedys byla opiniotworcza, dla mnie bardziej o wiele niz "Gazeta". Obecnie nawet jej nie czytam i chyba nic nie trace (czasami czytam linki). To byla ta "Rzeczpospolita" z Gottesmanem, Skorzynskim, Wildsteinem, Bratkowskim i Tymem. Takich gazte juz nie ma.
Faktycznie nastapila zmiana - kiedys gros gazet prezentowalo profil taki z lekka socjalistyczny, teraz wszysteki prawie sie bija w piersi nacjo-katolickie. Tyle, ze poziom jest z gruntu zalosny, nie udalo sie stworzyc (jak zwykle zreszta) gazety na przadnym poziomie o takim profilu. "Gazeta" tez obnizyla poziomy, coraz wiecej w niej jakichs rozbieranych sportsmenek, plotek i zlosliwostek sejmowych co zreszta widac - wszystkim odpowiada. Tak to te cale PiSowskie wyksztaciuchostwo warczy ostrzegawczo od czasu do czasu, ale by ozylo, gdyby sie ukazal jakis prawdziwie porzadny i trafny atak.
W zasadzie -moze to i znak, ze normalniejemy.

Jest jeszcze optymistyczna wersja, ktora mowi, ze mimo wszystko ta piana, ktora sie w Polsce wylala w osttanich dwoch latach to to samo, co podboj Europy: najpierw ruszyli zlodzieje samcohodow,zebraki, gangsterzy z Wolomina, handlarze wodka, afetamina i hodowcy psow rotwailerow - wydawalo sie, ze opinia zszargana pozostanie na zawsze a jednak pozniej sie uspokoilo, uregulowalo i dzis jednak jest inaczej. PiS bez Kaczynskich i Ziobry, gabinet prezydencki bez Surmacza, Olszewskiego i Macierewicza a media bez Karnowskich i Bronia - niby nierealne, ale kto wie ?

No i oczywiscie Kosciol Polski bez Radia Maryja i Rydzyka
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/26 20:42:27
Z publicznej dyskusjipomiedzy Ludwikiem Dornem a Przemyslawem Gosiewskim (obaj PiS,
pierwszy zawieszony) moglismy sie dowiedziec, ze obydwaj panowieplaca alimenty, a nawet po ile.

O ile Dorn wedlug Jarka Kaczynskiego placi za malo i jest to sprzeczne z Jego poczuciem moralnym, o tyle Gosio moze placic 600 zl i jest to jak najbardziej w porzasiu, bo Gosio jest kool i duzo dla Polski zrobil i bojkotuje jak Pan Bog przykazal i kiedy przykazal.
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/27 22:07:22
sierpien 1980 - nowe zwiazki zawodowe - symboliczny koniec monowladzy
czerwiec 1989 - wystapienie Szczepkowskiej po wyborach - symboliczny koniec sowieckiego modelu gospodarki
wybory 2005 - symboliczny koniec wladzy postkomunistow w Polsce
wrzesien 2008 - klotnia Dorna z Kaczynskim o alimenty - symboliczny koniec PiSu
-
2008/09/29 11:27:49
PiS atakuje w temacie sześciolatków (nie bez powodu, starsi PiSowi nie uwierzą), to pokazuje że demonstrowanie ile kto w PiSie nie płaci alimentów to element układanki mającej wynieść Jarosława Kaczyńskiego na pozycję eksperta od polityki prorodzinnej. Będzie miała Piekarska prawicową przeciwwagę.


-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/09/29 13:47:06
w temacie alimentow powinien teraz zabrac glos nastepny ekspert: Andrzej Zybertowicz.
Swoja droga - przynajmniej chlopcy zamiast fantazjowac, zaczeli wypowiadac sie w miare precyzyjnie, bo w koncu unikanie placenia to przeciez ich chleb powszechni, znaja ten bol do bolu.

Za wyjatkiem tego, ktory jak zwykle wzniecil dyskusje nie majac zielonego pojecia zarowno o placeniu alimentow jak i o robieniu dzieci. No ale nawet w Jego przypadku - byc moze juz wkrotce zejdziemy na koty i facet sie w dyskusji odnajdzie...
-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/09/30 20:00:29
zycie przerasta najbardziej absurdalne kabarety:

- Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby środki odjęte z emerytur esbeckich przeznaczono dla osób przez SB pokrzywdzonych.

To Wasserman, prokurator PRLowski. Ale zostawmy na chwile z boku (osobiscie nie mialbym nic, aby zabrac k..sowi Wassermanowi i dlaczego nie np Gilowskiej, wszak miala ze swojego donoszenia materialne korzysci, wiec niech teraz podcierpi troche za dawne, ponoc z glupoty ale jednak nieetyczne postepki). Zostawmy tez z boku dlaczego Kaczynski jeden i drugi ma dodatki do emerytur za swoje doktoranckie komusze belkoty i podpieranie sie Leninem.

Pytanie jest - nikt poza dzieckiem chyba nie ma takiej mentalnosci, ze za pomoca emerytur nalezy wprowadzac jakas sprawiedliwosc w dodatku w taki sposob: zabrac jednym a dac drugim. Np hutnicy maja za duzo a tramwajarze za malo.

Oczywiscie - byc moze hutnicy maja za duzo wtedy nalezy im zabrac) a byc moze tramwajarze maja za malo (wtedy trzeba im dodac) - nie ma tak, zeby zabierac jednym a dodawac drugim.

Twierdzac wiec, ze nalezy zabrac skekom i dac ofiarom Wasserman powiedzial wlasciwie tylko tyle, ze wogole caly system emerytalny jest do bani w jego opinii, ale tak naprawde to specjalnie nie wie co mozna zmienic i jak, aby bylo lepiej.

Zbysiu, Zbysiu - odloz lopatke, bo zrobisz sobie krzywde, moj Ty prokuratorku ! Od sluzb specjalnych i tajnych rzeczy, prawda.
-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/09/30 20:13:30
na kanwie propozycji Zbysia Wassermana
polecam, aby w kosciolach zaczeto modlic sie za zdrowie sbekow, w koncu im dluzej zyja tym wiecej zaoszczedzonych pieniedzy mozna przelac na fundusz ofiar,a przeciez o to wszystkim chodzi.

Nie ma to, jak niedorzecznosci, jeszcze z czasow PRLu - teg sie nie da juz nigdzie przelac, to trzeba przetrawic do konca...
-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/10/03 00:44:02
Jaroslaw Kaczynski oglosil wycofanie wnioskow o odwolanie marszalkow Komorowskiego i Niesiolowskiego, jako gest dobrej woli w sytuacji swiatowego kryzysu
finansowego.


nie wiem, dla mnie brzmi smiesznie...
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/10/04 20:16:00
przy okazji propozycji Zbigniewa Wassermana powstala dyskusja: czy odebrac Jarkowi Kaczynskiemu dodatki jako beneficjentowi PRLOwskiego systemu, czy dodac jako walczacemu z tym systemem.
Okazuje, sie ze nalezy zastosowac obie regulacje naraz.
-
2008/10/06 21:19:45
Nowa historia, kreująca bohaterów w osobach Leszka i Jarka, odpowiada tym, którzy kombatanckie zasługi mierzą nie wielkością czynu, tylko towarzyszącego mu strachu.-
Gość: toja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/07 00:21:18
Kataryno co się stało, że zamilkłaś???
-
2008/10/07 20:27:50
Który ze spin doktorów doradził prezydentowi by mówiąc o służbie zdrowia wyglądał na schorowanego ...


-
2008/10/07 20:28:23
... a który wystylizował go na Marka Kondrata?


-
2008/10/07 20:29:54
Nowy świst w seplenieniu każe przypuszczać, że stres przed nagraniem pomagał swoimi metodami rozładowywać Gosiewski.-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/07 21:52:09
"Pacjent nie może być źródłem zysku". Prezydent chce referendum ws. szpitali

Braciszek nie posiada konta, to nie dziwi, ze panu prezydentowi wszelkie finansowanie sluzby zdrowia kojarzy sie z czyms brzydkim.

Przypomina mi sie stary PRLowski kawal: przychodzi kobita do lekarza ds kobiecych. Lekarz kaze sie jej rozebrac i czuje smrod - mowi: moglaby sie pani umyc, a kobita: a pnie doktorze, kto by takie paskudztwo ruszal !

A Lesiowi wszystko jedno, jego rozumek podpowiada mu, ze "walczy o Polaka". W koncu profesorem zostal wyksztalciuszek nasz, zna sie na wszystkim.

PS Ma Zybertowicza i Macierewicza, radza mu jak umieja.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/08 00:16:17
tzreba szybko wlaczyc Wolna Europe...

przez prezydenta przemawia teraz troska o szarego czlowieka

Popatrz, a ja myslalem, ze wciaz jeszcze obowiazuje "spieprzaj dziadu".

PS Slizgac sie na cudzych grzbietach, to nawet Lepperek potrafil - mosci prezydencie
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/08 00:59:21
Lech Kaczynski musial przeciez jakos uczcic zblizajacy sie nieuchronnie dzien oznaczajacy nieublaganie ostatnie 800 dni jego panoszenia.

Za 4 dni zostanie nam juz tylko 800 - gwarantuje, ze koncowka zleci nam szybko !!!
Odliczac bedziemy od Baltyku po gor szczyty.
-
2008/10/08 06:04:55
"Pacjent nie może być źródłem zysku". Prezydent chce referendum ws. szpitali

Pacjent powinien być źródłem straty. Ale po co o to pytać. Tyle to już mamy.-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/08 16:07:35
to jest "skradzione" z forum na temat rezygnacji Wolszczana:

Człowiek wierzący jest gotów oddać za swoją wiarę swoje życie.
Fundamentalista (moher) jest gotów dla swojej wiary odebrać komuś
życie. :(


swietne.

Raze przeczytac tez ksiazke D.Prestona "Potwor z Florencji" (jesli jest polskie tlumaczenie) - okazuje sie ze pisakowatosc jest doskonale znana we Wloszech i jest patologicznym zjawiskiem trawiacym tamte zycie od wielu wiekow. Nazywa sie nawet: dietrologia (czyli rodzaj fantazji, gdzie rzeczywistosc zaczyna sie zlewac z teoriami konspiracji co byc moglo z tym, co jest i z czysta, prymitywna walka o uwalenie tych, co stoja na przeszkodzie). Okiazuje sie, ze komuna moze byla osobnym zlem, ale istnieje cos poza komuna, co jest zle i szkodliwe i powinno byc wypalone.

www.sarai.net/publications/readers/06-turbulence/06_vincent.pdf
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/08 16:09:43
PS dietrologia jest choroba i nalezy sie z niej leczyc !
-
2008/10/08 17:06:50
Ludzie odkrywają nowe słońca, nowe planety, lekarstwa na straszne choroby - my ludzkie słabości. Co to z resztą za odkrycia, wszystkie je wcześniej odkryli panowie z bezpieki.-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/08 20:07:05
Kwiatkowski dowodzi, że raport przyjęty przez Sejm w 2004 r. narusza jego dobra osobiste. Dokument głosił on m.in., że Rywina wysłała grupa, w której byli: b. premier Leszek Miller, b. wiceminister kultury Aleksandra Jakubowska, b. szef gabinetu Millera Lech Nikolski, b. sekretarz KRRiT Włodzimierz Czarzasty i Kwiatkowski.

Trzeba przyznac, ze wszystko jedno, czy Kwaitowski rzeczywiscie byl czlonkiem GTW czy nie, raport Ziobry byl kompletna fantazja i dla dobra polskiej demokracji - wyrok w tej sprawie powinien byc na korzysc Kwiatkowskiego , niestety.

Moze to nauczy polskich warcholow w Sejmie, aby odpowiadac za swoje lapy przyciskajace bezmyslnie przyciski. Choc tyle za lukratywne pensje.

Dotyczy to akurat wszystkich naszych poslow bez wzgledu na ugrupowanie, minimum kompetencji i minimum przyzwoitosc, wiem, ze sie chlopcy niezle bawicie i dobrze sobie zyjecie - w sumie tak jest na calym swiecie, ale potrzebne jest, abyscie jednak troche uwazali, co robita.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/09 15:12:15
Gorzko musze dodac, ze Jaruzelski jaki byl, taki byl, ale jak wladze przejela Solidarnosc i zostal wybrany prezydentem, to potrafil sie dopasowac i nie szkodzil Polsce dla wlasnych prywatnych celow.

Zupelnie inaczej, niz obecnie Lech Kaczynski, ktoremu nie wiadomo o co chodzi, moze chce sobie znow podzwonic do brata ...

Panie Lechu, panski kumpel Saakaszwili jest bezpieczny i nie musi pan jak niedopity pijak wloczyc sie po Unii Europejskiej i blagac o jeszcze jeden kieliszek.
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/09 15:13:55
Swoja droga - jakie to nieszczescie nas spotkalo, ze bracia Kaczynscy nie potrafia zalozyc konta bankowego, ale nauczyli sie operowac komorka.

Gdyby to bylo na odwrot (mozna sobie pomarzyc, prawda ?)
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/10/10 13:56:11
Mam szczescie do Bronia - znow sie natknalem na kolejny jego "popis" w BW przedstawia. Wiem, ze zapewne pies z kulawa noga pewnie nie oglada "popisow retorycznych" pana Bronia czyli przelewanie z pustego w prozne, bo jezyk polski jest bogaty. Tym razem probowal go troche "ucywilizowac" Tadeusz Nyczek. Bezskutecznie. Rozmowa byla (oczywiscie) na ten sam ciagle temat: sbecy, donosiciele, lajdactwo. Oczywiscie Nyczek mial absolutnie racje: nie trzeba koniecznie byc donosicielem, aby byc lajdakiem. Mozna byc lajdakiem bez donoszenia, ale Bronio tego nie potrafi zrozumiec. Byc moze dlatego, ze by musial spojrzec w lustro: donoscielem nie byl, ale nic nie usprawiedliwia jego ataku na milicjanta ani nic nie usprawiedliwia jego rozwalki "Rzeczpospolitej".

No, ale mniejsza z tym. Problemem byl niejaki Roniker, ktory ponoc donosil na "Piwnice pod Baranami". Czy donosil i jak donosil - to juz jest sprawa sporna, bo w audycji sie okazalo, ze Piwnica smieje sie obecnie z tego (nie sluchalem poczatku) i ... nagle ... (pogratulowac!!!) -okazuje sie, ze problemem stal sie nie tyle jakis donosciel, ktory nie donosil albo nie byl skuteczny, ale... Piwnica i ona zostala oskarzona, ze nie chce sie dopasowac do Bronia wzorcow moralnych. To tak samo, jakby moj znajomy ukradl mi np kluczyki od samochodu a ja bym machnal reka. Wedlug Bronia - nie mam prawa, bo to sie nie zgadza z jego sciganiem donoscielstwa. No to juz jestem blisko: taka sama byla wlasnie (sterowana przez Joanne Gwiazde) Anna Walentynowicz w stanie wojennym, to jakas mania i choroba manipulowania innymi.

Swoja droga inna ironia tego programu jest fakt, ze zaproszeni przez Bronia mlodziency i podlotki zachowuja sie dokladnie jota w jote tak samo, jak opisal to wlasnie mistrz Bronio w swojej niezlej w sumie ksiazce "Mistrz" - okazuje sie Broniu, ze to nie podly charakter Grotowskiego spowodowal chec podporzadkowywania swoich mysli i slow Mistrzowi - sam widzisz chyba spustoszenie, jakie czynisz przy tak tworzonej audycji. Wbrew szumnie reklamowanym przed emisja deklaracjom, ze "bedziemy sie spierac z mlodzieza" etc etc - audycja stala sie pusta, sciganie ludzkich ulomnosci nieciekawe i przesadne, emocjonalna nienawisc raczej odstreczajaca od postaci mistrza guru Bronia.

Nie dziwie sie Broniowi, ale dziwie sie Urbanskiemu, ze nie ma ani lepszych pomyslow, ani lepszych wykonawcow, w koncu misja telewizji publicznej nie powinno byc degrengolada.
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/10/10 17:56:46
Tylko nie mowcie mi, ze Piwnica jest be, bo Roniker etc i ze musze w zwiazku z tym sluchac Radia Maryja i Andrzeja Rosiewicza

Przyjaciol nikt nie bedzie mi wybierac
Wrogow poszukam sobie sam
Dlaczego k..wa mac bez przerwy
Poucza ktos, w co wierzyc mam


To spiewal Garnczarek, o komunistach tak spiewal, do glowy by mi nie przyszlo,
ze jak ta piana sie wydobedzie z "Solidarnosci", co byla brudna zawiesina, to nic innego nie beda robic tylko wlasnie pouczac, pouczac, pouczac.

Jak widze Ziemkiewicza to dostaje wysypki, wylaczam glos aby nie sluchac jazgotu Zybertowicza, Kaczynskiego Jaroslawa mi tylko zal, ze tak sobie zycie zmarnowal, ale dlaczego chce nam zmarnowac a Wildsteina to bym pogonil w skarpetkach, namolny taki jeden, sam nie wie jaki smieszny jest
-
2008/10/10 22:42:12
Mam pomysl - podzial obowiazkow. Niech Tusk jedzie na szczyt UE, bo jest tam lepiej przyjmowany i nie musi dzwonic do brata, a Lech w tym czasie niech sie zajmie w kraju sprawa falszywych usprawiedliwien poslow PiSu
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/10/13 16:07:06
w sporze o to, kto powinien jechac i ustalac sklad polskiej delegacji jestem oczywiscie calkowicie po stronie PREZYDENTA.

Wychowany w komunizmie PRLowskim, nie ywobrazam sobie, aby mozna bylo podwazac wladze kogos, kto wciaz nosi buty Pierwszego Sekretarza Partii.
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/10/13 17:08:31
na stronie przeydenckiej jest analiza na podstawie ksiazki Sarneckiego, ze to prezydent ma racje, a nie rzad.

Ale brakuje opinii czy to nie jest przypadkiem wyksztalciuch ten caly Sarnecki, nic na temat jego zwiazkow z WSI no i oczywiscie Instytut Pamieci Narodowej sie nie wypowiedzial, czy to nie jest przypadkiem jakis ukryty agent,w zwiazku z powyzszym taka opinia sie nie liczy :)

Domagamy sie przeswietlenia pana Sarneckiego i czy chodzi do kosciola.
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/10/13 17:15:06
Ha ha ha !
Pawel Sarnecki -

1. Zyd - co prawda inny Sarnecki (Jerzy), ale to samo nazwisko, wiadomo, ze powiazani

2. dostal order z rak Aleksandra Kwasniewskiego w roku 1997 - wiadomo, kogo Kwasniewski komuch nagradzal

3. W marcu 2008 Gazeta Polska ujawniła, że Paweł Sarnecki był kontaktem operacyjnym służb specjalnych PRL zarejestrowanym od 1975 roku pod kryptonimem "Szary"

Czyli wiemy co to za pan i dlaczego popiera Lecha Kaczynskiego: Zydzi chca nas Polakow zniszczyc za pomoca agentow, ale my sie nie damy, jestem dumny, ze odkrylem Wam naga prawde, a prawda nas wyzwoli !!!!!
-
Gość: iq-pl, *.multi-play.net.pl
2008/10/16 16:07:35
Witam!

Jeśli masz ochotę na sprawdzenie swojego IQ (ilorazu inteligencji) oraz porównania go z innymi mieszkańcami Unii Europejskiej weź udział w unijnym badaniu, którego celem jest poznanie IQ mieszkańców poszczególnych krajów UE. Poświęć chwilę czasu na wypełnienie krótkiego testu. Nie musisz nigdzie wychodzić. Test można wykonać on-line wchodząc na stronę: www.iq-test.pl/?d=12838. Wystarczy 10-20 minut. Zaproście do zabawy swoich znajomych wysyłając im tę wiadomość.

Zapraszamy
Zespół "Testujemy /IQ/ UE"
-
2008/10/16 19:44:40
Żeby postać ze swoimi ministrami nie trzeba było samolotu, przepustek ani nawet krzesła.-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/10/16 22:06:00
Prezydent nie mogl zabrac glosu w sprawie Gruzji, poniewaz zapowiedz dyskusji byla w jezyku angielskim.

Osiagnieto natomiast wielki sukces w sprawie korzystnych dla Polski rozwiazanw zakresie energetycznym: udalo sie przelozyc debate na grudzien i nie uchwalic nic.

- Nic wiecej i tak nie jezdem w stanie zrobic - mowi nasz pieszczoszek.

Rzeczywiscie - udowdnil, ze Walesie nalezy sie miejsce wsrod medrcow Europy - nie mowil bowiem tworca i przywodca "Solidarnosci", ze Kaczynscy sa dobrzy ale tylko w destrukcji ?-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/10/16 22:07:06
Udalo sie rowniez poprawic wizerunek Polski w swiecie: obecnie bedziemy zbierac wszedzie o wiele wiecej wspolczucia i litosci
-
Gość: michallorenc, *.2a.pl
2008/10/17 05:42:23
Trzyma mnie Pani przy zyciu.Od lat.
ml
-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/10/17 15:35:21
Trzyma mnie Pani przy zyciu.Od lat.

Dlatego powinnas kataryno czuc ta odpowiedzialnosc, aby byc rzetelna.

Cala polityka to jedno wielkie szambo i niestety, przejmujesz duzo z wzorcow naszych politykow i swojego idola Karnowskiego,niestety. Nie tedy droga.
-
Gość: 66.244.207.150, 38.114.195.*
2008/10/17 16:40:03
Za przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego i działanie tym samym na szkodę interesu publicznego grozi do 3 lat więzienia.

Innymi slowy - Kaczory znow wam robia siano z mozgu. Nawet, jesli by sad osadzil, ze prezydent powinien ustalac i wtracac sie w ustalanie skladu delegacji rzadu (co samo w sobie jest niedorzeczne), to nie wziecie prezydenta w sklad delegacji nie jest ani "przekroczeniem uprawnien" ani tym bardziej (swiadomym) dzialaniem na szkode interesu publicznego.

Inaczej - pierwszym, ktory by szedl do wiezienia powinni byc obaj blizniacy za to, co stworzyli przez swoje zawile kombinacje przy zatwierdzaniu Joaniny ( Polsce grozilo zawieszenie czlonkostwa Unii).

Wot, PiSIaki gieroje - demagogia, pieniactwo, brak myslenia w kategoriach, ze reguly, ktore wymyslaja na poczekaniu powinny obowiazywac takze ich samych.

A przypominacie sobie jeszcze te awanture w obronie zdychajacych partii SO i LPR ze zmiana liczenia gloswo, bo "zaden glos nie moze sie zmarnowac" ? Nowy sposob liczenia, wprowadzony tylko na dorazna sytuacje siedzi jak zakalec. Przyjda kolejne wybory, to sobie wszyscy przypomna o ruinach po IV RP.
-
Gość: 66.244.207.150, *.cg.shawcable.net
2008/10/18 14:58:03
W środę Lech Kaczyński wykrzykiwał do Moniki Olejnik, że ją wykończy. Wczoraj na przeprosiny przesłał jej 11 czerwonych róż wraz z prezydenckim bilecikiem

I bardzo dobrze, ze tak jest - to Wy popieraliscie ten caly zafajdany Uklad (co niby mial jedynie rozwalic stary Uklad, a w rzeczywtstosci mial zastapic jednych, lepszych tymi gorszymi) - patrzcie teraz, podziwiajcie efekty Waszej pracy i wstydzcie sie za siebie. Dobrze Wam to zrobi, powinno Wam sie snic po nocach, jak idea, aby uzdrowic panstwo tal latwo zaczela funkcjonowac jako systematyczna rozwalka.
-
2008/10/21 15:01:59
Miał być bal, a znów surmy i Grób Nieznanego Żołnierza.-
2008/10/21 15:07:47
Widocznie tak przyjemnie było w Brukseli gościć jak teraz zaproszenie przyjąć.-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/21 15:30:10
z perspektywy czasu i obserwujac ostatnie wybryki blizniakow - Tusk powinien byc szczesliwy i dziekowac Panu Bogu, ze trzy lata temu Kaczki zrobily go w jajo.

Po prostu - oddali mu przysluge, rozwalajac POPiS.

PS kataryna jest oficjalnie jako "interesujace linki" na stronie PiS. Czy to nie mowi juz wszystko o "bezstronnej obserwatorce zycia" ?
-
2008/10/21 15:40:13
Zwarcie narodowych szyków w PiSie. Ciekawe co o wyrzuceniu Dorna powie partyjny rzecznik rasowy.


-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/21 16:01:25
Very funny - oficjalne wytlumaczenie Gabinetu prezydenckiego incydentu z Monika Olejnik:

- Tego dnia prezydent dowiedział się, że nie ma czym lecieć do Brukseli. Potem - że nie wejdzie na szczyt. I wreszcie - że nie będzie dla niego krzesła na uroczystej kolacji.

Widzisz stokrotko, gdybys Ty albo Walterowie zalatwili po znajomosci krzeslo prezydentowi...Na uroczystej kolacji...Lechu naparwde wierzy, ze sa ludzie, co wszystko moga, bo prawo i sprawiedliwosc jest dla naiwnych
-
Gość: 66.244.207.150, 66.244.207.*
2008/10/21 17:36:41
nie znaleziono takze krzesla na Balu z okazji Dnia Niepodleglosci.

jeszcze nie tak dawno zapewniano nas, ze bal ten mialby wypromowac Polske. Zamiast balu bedzie koncert, w pyte koncert:

Jak informuje RMF FM, repertuar koncertu będzie tradycyjny i patriotyczny. Goście posłuchają wykonawców, którzy nagrali niedawno płytę "Nasza Niepodległa". Maryla Rodowicz zaśpiewa im o "przybywających pod okienko ułanach", Justyna Steczkowska o "białym krzyżu", a Kasia Cerekwicka piosenkę o "mojej Warszawie".

Promocja jak cholera...
Garstka, ktora przyjela zaproszenie powinno sobie obecnie pluc w brode, a prezydent, gdyby wogole jeszcze "czail" co sie dzieje, powinien sie ze wstydu spalic, ze tak nisko juz upadl.

Rozwalic w trzy lata polska tradycje, patriotyzm, dume z Sierpnia 80, zamienic IPN w rodzaj sekty, wypromowac nieudacznikow, rozwalic Rzeczpospolita i kazac pluc na bohaterow (to nic, ze moze poglady mieli czasem glupie) - to tylko bracia blizniacy potrafili, za takie "rarytasy" jak konsumpcja Leppera i przystawek, porzadzenie przez kilka miesiecy, sojusz z ciemnym jak d..pa Rydzykiem i prezydencki fotel - wydaje mi sie, ze cena jest naprawde wygorowana.

Mielismy Jana Pawla II, teraz mamy wlasny polski katolicyzm, ktorego nalezy sie wstydzic i nawet nie rozumiemy, co w naszej historii bylo rzeczywiscie wazne i wyniosle - tak nam male cwaniaczki posprzedawaly prawde o nas samych.

Byl durny, lizal komusze d..pki, ale byl antykomunista i jest czlonkiem lub sympatykiem PiSu obecnie i nie ma problemu aby lzec jak pies, i wierrnym jest jak pies - to jest wspolczesny bohater wg Kaczek.