pozytywka@gmail.com
Blog > Komentarze do wpisu
O upokarzaniu

Dużo się ostatnio nasłuchałam o tym, jak upokarzające dla byłych opozycjonistów jest podpisywanie oświadczeń o tym, że nie współpracowali z SB. I przypomniał mi się pewien wywiad w Radiu TOK FM z bardzo znanym opozycjonistą, takim co to był w KORze jeszcze przed Michnikiem i podobno nawet wymyślił tę nazwę. A oto jak został potraktowany przez "dziennikarzy" Agory. Nie muszę dodawać, że przeciwko temu upokorzeniu nie odezwał się żaden medialno-moralny autorytet. Taka lekcja poglądowa o tym komu wolno upokarzać. I kogo wolno upokarzać.

Macierewicza przesłuchiwali Klaudiusz Slezak i Krzysztof Skórzyński. Wywiad można sobie odsłuchać tutaj:

"Wywiad" z Macierewiczem w TOK FM

Warto bo wersja dźwiękowa jest jeszcze mocniejsza i świetnie uzupełnia aktualne dyskusje o tym co upokarza byłych opozycjonistów. Dodam jeszcze, że po Macierewiczu wchodzi Urban i panowie "dziennikarze" wspólnie z Urbanem jeszcze przez chwilę kontynuują pastwienie się nad Macierewiczem, którego już w studio nie ma. Nie muszę oczywiście dodawać, że rozmowa z Urbanem jest utrzymana w zupełnie innym tonie. Pokora, szacunek i spijanie z dzióbków. Ten wywiad, te dwa wywiady jeden po drugim, są bardzo symboliczne.

TOK FM: Czy wie Pan, że na większości z nich ["internetowych listach Żydów"] są nazwiska z Pana listy agentów, że te listy prawie się pokrywają?

Macierewicz: Nie, nie wiedziałem tego, to po pierwsze, po drugie wątpię, nie wydaje mi się, aby tak było.

TOK FM: My to sprawdziliśmy. Czy jest Pan antysemitą?

Macierewicz: Nie, nie jestem antysemitą.

TOK FM: Oczywiście, to nie jest tak, że jest to notarialnie potwierdzona lista polskich Żydów, ale na takich wielu stronach antysemickich znajdują się takie listy i my sprawdziliśmy, nasza reporterka to sprawdziła, że większość nazwisk z listy tzw. "polskich Żydów" pokrywa się z Pana listą agentów...

Macierewicz: Ale ja nie chcę Pana martwić, ale tych zbieżności jest więcej. Nie wiem, czy Pan zdaje sobie sprawę z tego, mianowicie rok wcześniej zrobił swoją listę Pan minister Milczanowski, jak Pan wie, ona jest absolutnie tożsama z listą, którą ja zrobiłem. Czy Pan Milczanowski też miał jakiś związek podejrzany z listą polskich Żydów? Panowie, czy nie popadacie czasami w jakąś obsesję?

TOK FM: Ale to jest proste pytanie, Pan jest często określany jako antysemita. To też łatka, którą Panu przylepiono?

Macierewicz: Nie wiem, ja pierwsze słyszę, żeby ktoś mnie określał jako antysemitę, ale to bardzo ciekawe.

TOK FM: Przed przerwą chcemy poruszyć jeszcze jeden wątek...

Macierewicz: Ale zaraz, zaraz, Pan nie skończył, ale któż mnie określa jako antysemitę? A takie oskarżenie, które pada w radio, panowie się powołujecie na kogoś, a potem "Nie, to nie my, no skądże, my tak tylko słyszeliśmy, że ktoś mówił".

TOK FM: Ale my wyjaśniamy...

Macierewicz: No to kto mówił?


TOK FM
: Są plotki...

Macierewicz: Pan mówi, że często mówiono, no to kto mówił?

TOK FM: My mówimy, że są takie plotki i dlatego pana zapraszamy, żeby to wyjaśnić. Nie wiem, czy Pan dobrze słuchał naszej sondy, Pan w sondzie też był określony jako antysemita.

Macierewicz: Rzeczywiście nie słyszałem tego, choć dużo tam było bzdur mówionych.

TOK FM
: To już Pan wyjaśnił, że nie jest Pan antysemitą.

Macierewicz: Ja tego nie muszę wyjaśniać, nie ma powodu, żebym ja się w tej sprawie tłumaczył.

TOK FM: Ale my jako dziennikarze mamy prawo zapytać, prawda? (…) Bo dotarliśmy do opowiadań ludzi, którzy tam [w więzieniu gdzie siedział Macierewicz] pracowali...

Macierewicz: Pracowali, czyli funkcjonariuszy?

TOK FM
: Tak, tak. Opowiadają, że był Pan bardzo wulgarny, chamski, obżerający się frykasami z darów dla internowanych.

Macierewicz: No oczywiście, ciekawe, jakimi frykasami.

TOK FM
: Szynkami chociażby.

Macierewicz: Szynkami, tak? To interesujące.

TOK FM
: Podobno razem z kolegami karmił Pan psy szynką, którą dostawał Pan z darów dla internowanych.

Macierewicz: Tutaj wolałbym, żebyście Państwo podali nazwisko, bo rzeczywiście tym razem powinien zostać powołany do sądu.

TOK FM
: Nie możemy.

Macierewicz: Jeżeli Państwo przeciwko ludziom osadzonym w więzieniu wykorzystujecie pomówienia funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, to jakby moralną jakość tego działania sami osądźcie.

TOK FM
: Panie Pośle my pytamy, dlatego Pana tu zaprosiliśmy, żeby wyjaśnić ten incydent. Jesteśmy dziennikarzami, którzy mogą czasami zadawać czasami trudne pytania

Macierewicz: Ależ ja nie twierdzę, że nie, ja tylko chcę żebyście osądzili jakość moralną swojego postępowania.

TOK FM
: Ale Panie Pośle, my zapytaliśmy wprost, czy to jest prawda?

Macierewicz: Ja odpowiedziałem wprost, a teraz sobie to osadźcie.

TOK FM
: Czyli nie odpowie Pan na pytanie? Przytoczyliśmy parę faktów: wulgarny, chamski, obżerający się frykasami z darów dla internowanych, podobno razem z kolegami, karmił psy szynką, to jest z opowiadań jednego z pracowników tamtego zakładu karnego i teraz pytamy Pana wprost, to jest prawda czy to jest nieprawda?

Macierewicz: To jest nieprawda, rzadko jestem wulgarny, nigdy nie jestem chamski, nie obżeram się szynką, a na pewno w stanie wojennym nie karmiłbym nią psów, to po prostu wykluczone. Czy Pan kiedyś siedział w więzieniu, albo w takim zakładzie?


TOK FM
: Nie mam nadzieję, że nigdy nie będę.

Macierewicz: To informuje Pana, że podejście do psów, pilnujących więźniów, nie jest możliwe, informuję Pana i warto by, Pan sobie to uświadomił, gdy następnym razem spyta Pan o podobną rzecz, po rozmowie z gestapowskim kapo, kogoś z Oświęcimia. Niech Pan się zastanowi nad tym.

TOK FM
: To tylko żeby była jasność, powiem to słuchaczom, to nie chodziło o żadnego gestapowskiego kapo, ani o żadnego klawisza, jak to się w Polsce określa, to był jeden z pracowników nazwijmy to sfery socjalnej zakładu karnego w Łupkowie.

Macierewicz: Ciekawe kto to jest sfera socjalna w takim razie?

TOK FM
: Bardzo nam przykro, mamy obowiązek chronić naszych informatorów.niedziela, 11 marca 2007, kataryna.kataryna

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka :)

    Zmieniłam adres bloga, zapraszam na www.kataryna.net  

  • 12+

    Od niezrealizowanych obietnic wyborczych gorsze są chyba tylko obietnice realizowane „choćby nie wiem co”. Mam tę dziwną przypadłość, że lubię sobie

  • Rankingi bez Granic

    Reporterzy bez Granic:   UE martwi się rosnącym w Polsce autorytaryzmem, od kiedy rząd pod wodzą konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości objął władzę w lis

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
basia
2007/03/11 21:40:33
"Przytoczyliśmy parę faktów (...)

hm, dla TOK FM plotki sa faktami.

Maciarewiczowi, uznanie za Świętą cierpliwość.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/03/11 21:57:51
Tok FM to dno, najsmutniejsze jest jednak to, że ludzie tego słuchają...

pozdrawiam

Arek K.
-
geralt9
2007/03/11 22:13:12
Uwielbiam niezależną publicystykę. Kto z Tok FM prowadzil ten dialog?
-
2007/03/11 22:58:32
Stare, ale jare
-
2007/03/11 23:03:00
geralt, bój się Boga, nie nawywaj tego dialogiem. To przesłuchanie w stylu agorowych stachanowców prowadzili Klaudiusz Slezak i Krzysztof Skórzyński.
-
2007/03/12 00:53:54
To curiosum jest gdzieś do usłyszenia? Jakiś adres? Ciągle jeszcze spotykam ludzi zatrutych taką wersją "europejskiej kultury". Czasami wydaje się mi, że to jedyna wersja, jaką ci ludzie znają. I ciągle zadziwiają mnie meandry ludzkiego umysłu /a może raczej psychiki?/. Nie mogę uwierzyć, że niby wykształcony człowiek robi takie rzeczy. A jeżeli nie wykształcony, a po prostu skundlony, to gdzie się chował, gdzie tak szybko się zaraził. Był okres opamiętania, ale po histerii antypisowskiej znów widzę w pracy, że zaczadzenie wróciło. Teraz, do kombatantów sporów lat 90. doszli młodzi "pragmatycy". Z wielkimi pretensjami do swojej życiowej roli i skrzywieniem pojęć. Oni takie "gadki" kupują /to ich sposób rozmowy/, nie dostrzegają chamstwa /bo ono jest "tylko po drugiej stronie"/, są zaimpregnowani na samodzielne, logiczne myślenie. W ten "dialog" pewnie nie uwierzą, jak nie chcieli uwierzyć w gen.Bułę...
-
Gość: Pozdrowienia, 72.32.156.*
2007/03/12 01:26:56
TokFm słucham chętnie, choć chętniej rano niż po południu. To akurat zdaje się popis popołudniowy, ale pamiętam też jeden poranny. Żakowski nie specjalnie chodząc ogródkami rozmawiał z Macierewiczem i przy okazji badał plotki o jego żydowskim pochodzeniu.

Generalnie nie trawię Macierewicza i dosyć lubię Żakowskiego, ale tego było nawet dla mnie za wiele.

Pozdrowienia od nas dla was
-
Gość: standard, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/03/12 02:44:37
Ten szokujący wywiad pamiętam do dzisiaj. Intencja prowadzących była aż nadto widoczna. Chodziło o sprowokowanie Macierewicza per fas et nefas, z nadzieją że w stanie wzburzenia straci nad sobą kontrolę i powie coś, czym można będzie potem szermować jako kompromitującym dowodem przeciw niemu. Ta próba zakończyła się całkowitym fiaskiem, a Macierewicz w obliczu ewidentnej chamskiej nagonki wykazał się imponująco zimną krwią i zaskakującym refleksem.

Kazef, dzięki za przypomnienie tych nazwisk.

-
Gość: , *.cpe.net.cable.rogers.com
2007/03/12 02:54:12
Dziekuje, ze przypomnialas. Kiedys to cytalem, ale zapomnialem. To sie po prostu w glowie nie miesci takie dziennikarstwo. To jest cos, co powinno wykluczyc tego czlowieka (tych ludzi) z zawodu raz na zawsze. Nieprawdopodobne chamstwo i buta. Przerazajace.
Jezeli to mozliwe, to mysle, ze warto przypomniec nazwiska ludzi, ktorzy ten wywiad przeprowadzili. Bo o pani Wanat, ktora zdaje sie czuje sie upokorzona oswiadczeniem lustracyjnym nie warto wspominac.
Ludzie Agory nie maja za grosz poczucia przyzwoitosci.
-
2007/03/12 04:12:01
cpe00062579f370: być może widziałbyś tu zakaz wykonywania zawodu jako słuszną sankcję. Ja jednak bym powtórzył za Heinleinem: wolność słowa to także prawo do nie słuchania, jeśli ktoś nie jest zainteresowany. Wystarczy.
-
Gość: gdynianka, *.fbx.proxad.net
2007/03/12 08:59:14
Klaudiusz Slezak i Krzysztof Skórzyński-skad sie biora takie typy-to miedzy innymi dzieki takim popisom wpadne w koncu w kaczystowski ekstremizm. Z drugiej strony kolejne dowody agorowego chamstwa odnotowuje z cicha satysfakcja. Niech sie ulewa agorowe szambo, ja napewno w nie nie wdepne. Pozdrawiam serdecznie.
-
Gość: Bohun, *.chello.pl
2007/03/12 09:27:57
To, co wyprawiaja dziennikarze z TOK FM, ale także wielu innych (nie trzeba sie wysilać, aby ich nazwiska zebrać, bo sami sie ostatnio podpisali na jednej liście), najlepiej jest nazwać słowami jednego z dyrektorów Polsatu (choć słowa te padły w innym kontekscie)- KURESTWO MEDIALNE
Bohun
-
2007/03/12 10:06:52
Czy to nie "upokarzany" koniecznoscia zlozenia oswiadczenia na okolicznosc czy byl donosicielem redaktor Zakowski, rozpoczal swego czasu wywiad z Macierewiczem od pytania : "czy leczyl sie pan psychiatrycznie?"
-
2007/03/12 12:21:54
Pamiętam ten program doskonale. Słuchanie radia TOK-FM wyprowadza mnie z równowagi, jednak ten program doprowadził mnie do furii. Gdy pojawił się zapis wywiadu na stronie internetowej dokładniej go przeanalizowałem i wtedy to odkryłem, że panowie prowadzący posługiwali się w programie jedynie stereotypowymi opiniami na temat Macierewicza.

W rozmowie kilkakrotnie pytano Macierewicza o jego antysemityzm, ten naciskał na prowadzących ( jeden nadal w TOK-FM drugi obecnie w TVN24) skąd mają takie zdanie o jego osobie. Prowadzący za bardzo nie umieli odpowiedzieć, więc do udowodnienia swoich tez powołali się na wcześniej zaprezentowaną sondę uliczną upierając się, że ktoś z przechodniów biorących udział w sondzie tak o nim powiedział.

Gdy przeczytałem cały zapis rozmowy wyszło na jaw, ze nigdy na antenie takie słowo nie padło !!! i nikt antysemitą Macierewicza nie nazwał.

Panowie przygotowujący program jedynie starali się udowodnić z góry przez siebie przyjęte tezy nie zwracając uwagi na fakty.

Jedyne co bierze w obronę tych „dziennikarzy” jest to, że przeprosili po mojej interwencji za wpadkę

Oto zapis sondy

>>>TOK FM: Ale o agentach porozmawiamy chwileczkę później, teraz posłuchamy, co mówią o Panu ludzie, których na ulicy spotkała nasza reporterka, o pana karierze politycznej, o tym, że nie wszedł Pan do Sejmu i o Panu, jako człowieku.

-To jest straszny oszołom dla mnie, to jest człowiek, który w ogóle się nie nadaje do niczego, człowiek, który, powiedzmy jakąś tam przeszłość miał ciekawą, natomiast w naszej rzeczywistości, w której on się teraz znalazł nie nadaje się do zupełnie niczego. 2: Wydaje się być trochę daleki od rzeczywistości, że tak powiem. 3: Uważam, że polityk A. Macierewicz jest osobą dość charakterystyczną na scenie politycznej i oby takich postaci było jak najwięcej. 4: Antoni Macierewicz, na pewno postać kontrowersyjną, jednakże niezbyt efektowna, nie dająca rady, zmieniająca ciągle swoje poglądy, jest jak chorągiewka na wietrze, nie ma stałych, ustalonych poglądów politycznych, tak myślę, że niestety nie możemy się z nim liczyć.

(...)

>>>TOK FM: Są plotki...

Antoni Macierewicz: Pan mówi, że często mówiono, no to kto mówił?

>>>TOK FM: My mówimy, że są takie plotki i dlatego pana zapraszamy, żeby to wyjaśnić. Nie wiem, czy Pan dobrze słuchał naszej sondy, Pan w SONDZIE też był określony jako antysemita.

Antoni Macierewicz: Rzeczywiście nie słyszałem tego, choć dużo tam było bzdur mówionych.

cały zapis serwisy.gazeta.pl/tokfm/1,70505,3026362.html

Cała sprawa była szeroko dyskutowana na forum TOK-FM, ale forum zamknięto (choć pisze, że zawieszono) było niewygodne dla redakcji...

Pozdrawiam autorkę
-
Gość: minimi, *.saf.ic.ac.uk
2007/03/12 14:02:27
ale z drugiej strony Macierewicz powiedzial cos, co powtarzaja przecwinicy lustracji: "eżeli Państwo przeciwko ludziom osadzonym w więzieniu wykorzystujecie pomówienia funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, to jakby moralną jakość tego działania sami osądźcie."
-
Gość: zerro, *.acn.waw.pl
2007/03/12 18:31:47
Kataryna,
Maciereiwcza nie trawie ale jestem w szoku....
Kiedy byl ten wywiad? I przedewszystkim: Kto go przeprowadzil?
Ja do oceny pracy dziennikarza niekoniecznei musze wiedziec co robil 20-30 lat temu - ale najwazniejsze zeby wiedziec co robil w ostatnich latach.

Z gory dziekuje
-
Gość: UlubieniecLosu, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/03/12 21:59:18
Gratuluję Macierewiczowi Jego opanowania i determinacji w głoszeniu niezależnych prawd, a Katarynie gratuluje blogu.
-
Gość: kaczka dziwaczka, *.ruc.lama.net.pl
2007/03/12 22:02:16
Kataryno jesteś wielka,ten wywiad powinien byc jutro w kazdej gazecie
-
Gość: Matrix, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/03/12 22:20:20
Jeżeli to prawda z tym wywiadem w TOK FM to pachnie mi to usbekami. Kto przeprowadzał ten wywiad ? Dlaczego nie ma nazwisk tych dziennikarzy ? Sposób przeprowadzenia tego wywiadu tym bardziej skłania do tego aby przeprowadzić jak najszybciej lustrację dziennikarzy zwłaszcza śledczych oraz innych środowisk.
-
2007/03/12 22:23:48
Wywiad prowadzili Karol Slezak i Krzysztof Skórzyński, jesień 2005. W żadnej gazecie o tym nie napiszą bo wtedy się nie zająknęli, nikt się nie oburzył. Poza internautami na forum TOKu, nawet najbardziej zagorzali wrogowie Macierewicza byli oburzeni.

Ten wywiad to dno den. Dlatego jak dzisiaj widzę jak się dziennikarze pieszczą ze sobą, jak się Monika Olejnik wsadzona do radia w stanie wojennym oburza, że ją oświadczenie upokarza a jednocześnie akceptuje się takie "dziennikarstwo" jak to tutaj to się we mnie flaki przewracają.
-
Gość: UlubieniecLosu, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/03/12 22:54:56
A tak na marginesie, dlaczego radiu TOK FM zależy tak bardzo na tym , aby do Macierewicza przylgnął wizerunek antysemity? Czy nie jest to działnie według starej metody "śmiało opluwajcie, zawsze sie coś przyklei"? Tym razem dali plamę, bo wyszedł im antysemityzm bez antysemity.
-
2007/03/12 23:01:35
Ulubieniec Losu

To jeszcze nic! Macierewicz sam jest na tych listach Żydów! Oni wmawiają mu antysemityzm przypisując związek z listami na których sam figuruje! To jest dopiero majstersztyk.

www.polonica.net/ListaZydow_zmienione-nazwiska.htm


-
2007/03/12 23:26:52
Wywiad byl glupi, chamski, niespelniajacy podstawowych dziennikarskich standartow.
Tylko co to ma do oswiadczen lustracyjnych?
Czy to Olejnik zrobila ten wywiad?
Czy jak ktos sie wtedy nie oburzal, to znaczy, ze juz nigdy na nic nie ma prawa sie oburzac?
Kto publicznie nie potepil kazdego dziennikarskiego faulu stracil raz na zawsze prawo do wypowiadania sie na temat fair play?
Dosyc demagogiczna argumentacja.

Faktem jest, ze w polskich mediach sporo jest partyjniackiego zacietrzewienia, tak po prawej jak po lewej stronie, ze dziennikarze czesto niosa przed soba swoja prawicowosc czy lewicowosc jak monstrancje zamiast starac sie o objektywizm i przestrzegac standartow zawodowych.
Czy te deficyty etyki zawodowej w srodowisku dziennikarskim znikna poprzez przymus podpisywania oswiadczen lustracyjnych?

-
2007/03/12 23:33:34
"Czy jak ktos sie wtedy nie oburzal, to znaczy, ze juz nigdy na nic nie ma prawa sie oburzac? Kto publicznie nie potepil kazdego dziennikarskiego faulu stracil raz na zawsze prawo do wypowiadania sie na temat fair play?"

Kto zatrudnia takich dziennikarzy i płaci im za takie wywiady nie ma prawa się oburzać. Tak uważam. Szefowa TOK FM już pewnie podpisała listę oburzonych upokarzaniem. A u siebie toleruje coś takiego. Jeśli więc można gnoić opozycyjną przeszłość Macierewicza to można też innych, tym bardziej, że oświadczenie lustracyjne nie gnoi ani odrobinę tak mocno jak taki wywiad.

Jak więc mam wierzyć, że w tym antylustracyjnym proteście naprawdę chodzi o godność jeśli widzę co protestujący sami z tą godnością robią?


"Czy te deficyty etyki zawodowej w srodowisku dziennikarskim znikna poprzez przymus podpisywania oswiadczen lustracyjnych?"

Lustracja ma rozwiązać tylko jeden problem środowiska dziennikarskiego a nie wszystkie.
-
2007/03/13 00:25:13
"Lustracja ma rozwiązać tylko jeden problem środowiska dziennikarskiego a nie wszystkie.
"
Jaki konkretnie problem ma rozwiazac?
Odnosze wrazenie, ze twoim zdaniem lustracja rozwiaze wszystkie problemy, nie tylko srodowiska dziennikarskiego.

Nie zebym byl przeciwnikiem lustracji lub twierdzil, ze nie jest potrzebna ale uwazam za przesad, ze lustracja rozwiaze jakikolwiek wazny problem.

Bo niby jak ma rozwiazac problem np. korupcji (chyba kazde dziecko wie, ze nie tylko agenci i agentom smaruja), niewydolnosci panstwa (nie tylko agenci sa nieudolnymi urzednikami), przestepczosci gospodarczej (nie tylko agenci kradna), braku objektywizmu mediow (nie tylko agenci klamia), nie mowiac juz o bezrobociu czy niskim przyroscie naturalnym (nie tylko agenci uzywaja srodkow antykoncepcyjnych).

Apologetom PiSu (takim jak ty Kataryno) udalo sie wielu ludziom wmowic, ze istnieje zwiazek przyczynowo-skutkowy miedzy aktualnymi bolaczkami a zaniechana lustracja.
Mi to wyglada na irracjonalna wiare, nie poparta ani dowodami empirycznymi ani przekonywujaca argumentacja.
-
2007/03/13 00:29:11
"Czy te deficyty etyki zawodowej w srodowisku dziennikarskim znikna poprzez przymus podpisywania oswiadczen lustracyjnych?"

"Lustracja ma rozwiązać tylko jeden problem środowiska dziennikarskiego a nie wszystkie."

A jaki problem ma rozwiazac przymus oswiadczen lustracyjnych?
-
2007/03/13 12:30:53
@kataryna - plik mozesz opublikowac na www.badongo.com za free i bez problemow o co bardzo cie prosimy :).
-
Gość: kaczka dziwaczka, *.ruc.lama.net.pl
2007/03/13 13:28:27
Popraw Kataryno nie Karol tylko Klaudiusz.Jeszcze jedna wazna informacja,dwa ,trzy tygodnie temu sluchałam w samochodzie tok-u w ktorym naczelna red Wanat prowadzac audycję wlasnie na temat agentury przyznała się że i ona podpisała w mlodosci taką lojalkę i że zrobiła to ze strachu,warto sprawdzic,pozdrawiam
-
Gość: mroq, *.izacom.pl
2007/03/16 01:04:42
porażający "wywiad", jestem wstrząśnięty brutalnością lub idiotyzmem pytań panów od przesłuchań
-
2007/03/16 13:17:21
Dlaczego zaraz mowic o chamstwie, gnojeniu, upokarzaniu, brutalnosci czy idiotyzmie a nie o "skrotach myslowych" prowadzacych wywiad?

Nie zebym bronil dziennikarskich chwytow ponizej pasa ale moje wspolczucie dla Macierewicza jest dosyc ograniczone.
Ot opluto raz notorycznego opluwacza.

-
Gość: Ottawa, *.cpe.net.cable.rogers.com
2008/12/20 04:27:07
co za palanty intelektualne, te redaktory
-
Gość: lulu na moscie, 85.222.87.*
2010/07/21 23:26:59
Dziennikarze poniżej krytyki. Nie lubię Macierewicza, uważam go za mitomana i paranoika, ale w tej rozmowie TOK FM zachowywało się tak dennie, jakby wzorce czerpało wprost od Jarosława Kaczyńskiego, który jest przecież mistrzem bredzenia o "pewnych osobach", "określonych siłach" oraz niedomówień w stylu "wiem, ale nie powiem". Panowie (panie?) z TOK FM - nie idźcie tą drogą!